Üye Girişi  /  zekirdek.com'a Üye Ol    
Zekirdek.com - Güzel olacak... Güzel...
Eski 20-11-2013, 17:49   #81
leon09

Cvp: Cemaat AKP'yi Darbe Hazırlığında Olmakla Suçladı :))

slm elektrikli tanışak mı ?
leon09 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-2013, 21:18   #82
CEM SULTAN

CEM SULTAN üyesinin avatarı

Alıntı:
sHakirD tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kardeş... kaşındı dediğin mesele sözde eğitimde reform taslağının sızmış olmasından dolayı. Burada kaşınan varsa şeffaflaşıyoruz gitgide diyen ve her konuyu halka açıp tartıştırıp öyle karara bağlayan hükümetin eğitimdeki tavrıdır.

Yani tamam oy verdik yeri geldi iyi hizmetler aldık ama bu yaptığın olmadı diyebilmeniz için ne olması gerekiyor?

Hükümet yanlısı gazetelerin düğmeye basıp linç girimine girmesi mi gerekiyor?
Başdanışmanların israil uşakları, domuzlar demesi mi gerekiyor cemaate?
Başbakanın alenen küfretmesi mi gerekiyor?

Bi deyiverin...
Selçuk reyiz adamlar gereksiz olmasına rağmen bir mecburiyet halini almış müesseseyi değiştirip okul yapmak istiyorlarsa bence bunda bir problem yok. İnternette biri demiş İsrail'i otorite görüp biat edelim demişti şimdi de otorite dersaneleri değiştirmek istiyor itaat etsin diye, bence güzel espri. :) Ben bu ülkede cemaatin etkisine en yürekten inanan insanlardanım ve sonuna kadar kavga etmemeyi savundum ama konu dersanelerse adamın tavrı bana doğru geliyorsa neden eleştireyim? G.te g.t demekten çekinmem asla, suçlu kimse demek lazım, bu kavgayı cemaat kazanamaz diye düşünüyorum, inşallah sonuç ikisine de yarar.
CEM SULTAN isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 01:10   #83
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

Alıntı:
CEM SULTAN tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selçuk reyiz adamlar gereksiz olmasına rağmen bir mecburiyet halini almış müesseseyi değiştirip okul yapmak istiyorlarsa bence bunda bir problem yok. İnternette biri demiş İsrail'i otorite görüp biat edelim demişti şimdi de otorite dersaneleri değiştirmek istiyor itaat etsin diye, bence güzel espri. :) Ben bu ülkede cemaatin etkisine en yürekten inanan insanlardanım ve sonuna kadar kavga etmemeyi savundum ama konu dersanelerse adamın tavrı bana doğru geliyorsa neden eleştireyim? G.te g.t demekten çekinmem asla, suçlu kimse demek lazım, bu kavgayı cemaat kazanamaz diye düşünüyorum, inşallah sonuç ikisine de yarar.
Bu kavgayı cemaat kazandı bile...
sHakirD isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 10:48   #84
Elektrikli Ev Gereçleri

shakird adamsan cemaatin yaptığı hatalı bulduğun birkaç şey yaz buraya.

hani diyorsun ya hükümeti eleştirmek lazım falan filan, sende cemaatini bi eleştirsene bakalım ne yazacaksın?

Adam papanın bile elini tutuyor, hazreti papa cenapları diyor sen bunu bile savunuyorsun.

Elektrikli Ev Gereçleri isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 11:13   #85
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

Alıntı:
Elektrikli Ev Gereçleri tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
shakird adamsan cemaatin yaptığı hatalı bulduğun birkaç şey yaz buraya.

hani diyorsun ya hükümeti eleştirmek lazım falan filan, sende cemaatini bi eleştirsene bakalım ne yazacaksın?

Adam papanın bile elini tutuyor, hazreti papa cenapları diyor sen bunu bile savunuyorsun.
Anımsıyorsan mensup olduğun ya da gönül verdiğin topluluğu ifşa etmedikçe ben seninle bu mevzuları konuşmayacam demiştim.

Önce takiyye yapmayı bırakıp delikanlı gibi söyleyeceksin ondan sonra oturup tartışacağız bakalım zahire bakmadan görüneni tartışmak neymiş.
Eski 21-11-2013, 11:42   #86
guneyozcan

guneyozcan üyesinin avatarı

Alıntı:
Kardeş... kaşındı dediğin mesele sözde eğitimde reform taslağının sızmış olmasından dolayı. Burada kaşınan varsa şeffaflaşıyoruz gitgide diyen ve her konuyu halka açıp tartıştırıp öyle karara bağlayan hükümetin eğitimdeki tavrıdır.

Yani tamam oy verdik yeri geldi iyi hizmetler aldık ama bu yaptığın olmadı diyebilmeniz için ne olması gerekiyor?

Hükümet yanlısı gazetelerin düğmeye basıp linç girimine girmesi mi gerekiyor?
Başdanışmanların israil uşakları, domuzlar demesi mi gerekiyor cemaate?
Başbakanın alenen küfretmesi mi gerekiyor?

Bi deyiverin...
şakirt bir hikaye var ya,
yahudiyi almaya geldiler ses çıkartmadım, çingeneyi almaya geldiler ses çıkartmadım, bana geldiklerinde ses çıkartacak kimse kalmamıştı diye..
12 yıldır balkonlardan selamlar sabahlar iyiydiniz...
3 günde dansöz gibi kıvırdınız...
tek bir olayda...
biz yıllardır aynı şeyleri yaşarken siz neredeydiniz?
hocaefendin 1 kere ağzını açtı mı?
şimdi tayyibe peygamber diyorsun, diktatör diyorsun...
insan utanır...
guneyozcan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 12:20   #87
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

Alıntı:
guneyozcan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
şakirt bir hikaye var ya,
yahudiyi almaya geldiler ses çıkartmadım, çingeneyi almaya geldiler ses çıkartmadım, bana geldiklerinde ses çıkartacak kimse kalmamıştı diye..
12 yıldır balkonlardan selamlar sabahlar iyiydiniz...
3 günde dansöz gibi kıvırdınız...
tek bir olayda...
biz yıllardır aynı şeyleri yaşarken siz neredeydiniz?
hocaefendin 1 kere ağzını açtı mı?
şimdi tayyibe peygamber diyorsun, diktatör diyorsun...
insan utanır...
Kusura bakmada birader şu an bu tehdidin sebeplerinden biri hatta belki en büyüğü o yapmadığınız dediğin şeyi cemaatin öyle veya böyle yapmasından kaynaklı.

Adamların eleştirirken ki argümanlarına bakarsan rahatca anlarsın.

Gezi kalkışmasını desteklediniz, çapulcu demeyin diye ayar vermeye kalktınız, yazarlarınız çok fazla eleştirdi falan diyorlar.

Ben Erdoğan'a ne peygamber dedim ne de diktatör.

Eleman dersaneyi tavaf ediyorsunuz deyince aklıma erdoğan'a dokunmak sevaptır, onun doğduğu il kutsaldır gibi laflar edenler geldi ona binaen söyledim.

Diktatör olduğunu zaten düşünmüyorum. Hâlâ hüsnüzan içinde yanlış yönlendirildiğini ve devamlı surette pohpohlanarak kibirli bir hâl aldırıldığını düşünüyorum.

Feraset için dua ediyorum. İnşallah o balkon konuşması yaptığı çıraklık dönemlerine geri döner ve tüm türkiye'nin başbakanı olur.
Eski 21-11-2013, 12:22   #88
guneyozcan

guneyozcan üyesinin avatarı

gezi olaylarından bahsetmiyorum...
gezi olayları 3-5 aylık olay...
akp 10 yıldır iktidarda.
ve 10 yıldır asla kendisine karşı bir sese izin vermedi..
şimdi size vermediği gibi..
senin eleştirdiğin gibi...
guneyozcan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 12:29   #89
Elektrikli Ev Gereçleri

Alıntı:
Anımsıyorsan mensup olduğun ya da gönül verdiğin topluluğu ifşa etmedikçe ben seninle bu mevzuları konuşmayacam demiştim.

Önce takiyye yapmayı bırakıp delikanlı gibi söyleyeceksin ondan sonra oturup tartışacağız bakalım zahire bakmadan görüneni tartışmak neymiş.
Ben herhangi bir cemaate üye değilim, herhangi bir partiye de üye değilim, sıradan bir vatandaşım, senin cemaatin gibi cukkacı değilim şakşakçı hiç değilim göt kılının yanından bile geçmem, eleştiririm her partiyi her düşünceyi, kendi doğrularım vardır sizinkiler gibi dönme değilim. Bak ben kendimi böyle ifade ediyorum, geçmişte de sizinle hükümet konusunda çok kez karşı karşıya geldim, siz yıkama yağlama yaparken ben eleştirdim, şimdi de eleştiriyorum ama siz cımbızla alınmış kıl misali solculara yanaşmalık yapıyorsunuz, destek arıyorsunuz.

Şimdi sorumu tekrarlıyorum, hükümeti eleştirdiğini söylüyorsun peki cemaate yönelik hiç eleştirin yok mu?

Cemaatten ne gibi menfaatin var?

Boşa menfaatim yok deme, hiç menfaati olmayan tüccarlık yapar, dışardan mal almak harammış nidalarıyla, mallarınını cemaat üyelerine kaktırır :))
Elektrikli Ev Gereçleri isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 15:10   #90
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

Alıntı:
Elektrikli Ev Gereçleri tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben herhangi bir cemaate üye değilim, herhangi bir partiye de üye değilim, sıradan bir vatandaşım, senin cemaatin gibi cukkacı değilim şakşakçı hiç değilim göt kılının yanından bile geçmem, eleştiririm her partiyi her düşünceyi, kendi doğrularım vardır sizinkiler gibi dönme değilim. Bak ben kendimi böyle ifade ediyorum, geçmişte de sizinle hükümet konusunda çok kez karşı karşıya geldim, siz yıkama yağlama yaparken ben eleştirdim, şimdi de eleştiriyorum ama siz cımbızla alınmış kıl misali solculara yanaşmalık yapıyorsunuz, destek arıyorsunuz.

Şimdi sorumu tekrarlıyorum, hükümeti eleştirdiğini söylüyorsun peki cemaate yönelik hiç eleştirin yok mu?

Cemaatten ne gibi menfaatin var?

Boşa menfaatim yok deme, hiç menfaati olmayan tüccarlık yapar, dışardan mal almak harammış nidalarıyla, mallarınını cemaat üyelerine kaktırır :))
Öncelikle ilk kısma inanmıyorum. Zira burda herhangi bir kurum kuruluşla bi ilgim yok deyipte özelden ben süleymancıyım, İHH cıyım, ismailağacıyız gibi mesajlar aldım.

Tedbir kabul edilebilir... zira burada bi yafta yediğin vakit alakalı alakasız her konunun dönüp dolaşıp o yediğin yaftaya getirildiği günleri bilirim.

Gelelim ikinci kısma...

Benim cemaati eleştirdiğim kapsamlı tek nokta şeffaf olamayışıdır. Bu yüzden de ağır ithamlara maruz kalmaktadır. Tabi gelen ithamları kesmek mi yoksa tedbirli davranıp ilerlemek mi daha hayırlı oluyor orasını bilmem.

Misal hocaefendi'nin yaşadığı söylenen yerin akademi olduğu 100 lerce kişinin yaşadığı ve eğitim gördüğünü az kişi biliyorduk taaa ki bi gastenin ahanda trilyonluk çiftlikte yaşıyor haberi yapılıp bu haberin tekzip edilmesine kadar.

Bu baştan söylenebilirdi...

Yine dersanelerin Cumhurbaşkanına teklif edildiği ile ilgili haberi duyamayacaktık Akit gazetesi Çevik Bir'e varda Erdoğan'a yok mu demeseydi.

Sonra Refahyol hükümetinin 28 şubat süreci MGK toplantısında cemaati sattıklarını daha da kötüsü Gülen bizi uyardı ama biz onu kaale almadık diye ispiyonlamalarını yine çok geç öğrendik ilk günden bilinmesine rağmen.

Yine bu Oslo'da ki görüşmelerde taraflar devlet ve p k k olmasına, sözde özgürlüklerin konuşulması gerekirken neden 2 saat bir süre MEB'den konuşulduğunu bildikleri halde halka açıklamamış olmasını.

ve yine en önemli mevzulardan biri olan Mavi Marmara meselesinin ardındakilerini hâlâ saklıyor oluşunu şiddetle eleştiriyoum zira şu an buradaki bikaç arkadaşında cemaate soğuk davranmasının nedenidir Mavi Marmara olayında cemaatin takındığı tavır.

Bu olayların herbiri büyük bir fitne ateşi doğururdu belki ama cemaat bu denli yıpranmış olmazdı. Belki gruplar yine nefret ederdi ama olaydan bihaber olup belki öğrenseler tyaraf değiştirecek olan insanları düşünmek gerekirdi diye düşünüyorum.

Bunun haricinde tabanla ilgili bir sürü eleştirim vardı aktif görevdeyken. Hatta bir öğretmen ve bir abiyle restleşmişliğimiz vardır ki hâlâ hakkımı helal etmiş değilim onlara.

------------------------

Ben burada hükümet dahil birçok kurumu eleştirdim ve CHP dahil birçok kurum ve kişiyide savunduğum mevzular oldu.

Şunu kabul ediyorum. Bir olayda kanaat hakkımı ekseriyetle hükümet tarafında kullanmış olabilirim. Bununda başlıca sebebi demokrasiye inanmayan biri olarak en azından evrensel anlamda demokrasiyi bunların getirebileceğine olan inancımdı. Hiç değilse katı laik tutumdan daha seküler bir duruma geçiş yapabilirler diye düşündüm ve kürt sorununu çözebilecek güce gelmelerini istedim.

Hata etmişim...

Ne kadar eğitirsen eğit kediyi. Fareyi görünce peşine takılıyor işte. Atamadılar o damarı üstüne üstlük uyardıkça tevazu yerine kibre büründüler.

Mesele dersane meselesi değil...

Hizmet gerekirse dersaneleri bedava yapar, araç gereçleri temin ettirir sadece ama bu hizmeti yürütür. Bende aylık gelirimi bir dersane hocasıyla yarı yarıya bölüşürüm olur biter.

Benim hizmetten hiçbir menfaatim yok.

İçinde bulunduğum öğrencilik zamanlarımda da ne bir burs aldım ne de bir yardım. Üstelik bunu devlettende almadım.

Ne burs ne de kredi başvurusu yapmadım. Paşa paşa ödedim harcımı. Zenginde değildim üstelik tuzum kuru değildi. İnternet cafe açtım öğrenciyken ailemede yük olmadım.

Yalan da söylüyorsam eğer Rabbim bana çoluk çocuk nasip etmesin...
Eski 21-11-2013, 15:46   #91
leon09

unısex gamze olmasa sHakirD'in foruma geleceği yoktu
tşkler gamze bey
leon09 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 16:43   #92
BOCA

BOCA üyesinin avatarı

Ak parti yi destekleyen dini cemaat kalmadı sorsan dini kullanıyor derler
En büyük iki cemaatten biri zaten mhp yi destekliyordu şimdi gulencilerde karşı taraf oldu
Milli gorusçüleri kessen vermez
Tabi bunu derken hepsinin içindeki aklıselim ler herşeye rağmen akpartiyi desteklemekten vazgeçmez
Hayırlısı bakalım
BOCA isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 17:01   #93
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

İdris hocayı dersanelerin kapatılmasını eleştirdi diye disiplin kuruluna sevk ettiler. Hâlâ aklı selimlikten bahsediyor adam (:

İnşallah partiden ihraç ederlerde, AKP'ye oy vermekten kurtuluruz. Zira bir dönem daha verecektiysem sırf İdris Bal Kütahya'dan aday olacak diye verecektim.
Eski 21-11-2013, 17:11   #94
BOCA

BOCA üyesinin avatarı

Alıntı:
İdris hocayı dersanelerin kapatılmasını eleştirdi diye disiplin kuruluna sevk ettiler. Hâlâ aklı selimlikten bahsediyor adam (:

İnşallah partiden ihraç ederlerde, AKP'ye oy vermekten kurtuluruz. Zira bir dönem daha verecektiysem sırf İdris Bal Kütahya'dan aday olacak diye verecektim.
Verirsen seçime kadar
Vermezsen ........kadar
Eski 21-11-2013, 17:16   #95
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

Alıntı:
BOCA tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Verirsen seçime kadar
Vermezsen ........kadar
Diyorum ya cemaat çoktan kazandı bu kavgayı...

Zira AKP kaybetti.
Eski 21-11-2013, 17:28   #96
BOCA

BOCA üyesinin avatarı

Shakird i kıskanmayın FEM e gelin sizde kazanın
Eski 21-11-2013, 19:48   #97
CEM SULTAN

CEM SULTAN üyesinin avatarı

Alıntı:
Bu kavgayı cemaat kazandı bile...
Valla yazık olacak üzülüyorum. Öyle bir ihtimaliniz yok da, hadi kazandın diyelim ya; bunu Chp'nin ve ne kadar şerefs.z İslam düşmanı varsa onları arkaya alarak yapmak tıpkı 28 Şubat'ta askere yaranmaya benziyor.

Sonuç olarak 3. bir ihtimal daha var: O da bu kavgayı dersanelerin dönüşümünü kabullenerek bitirmek ve iki tarafa da kazandırmaktır.
CEM SULTAN isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2013, 22:07   #98
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

Alıntı:
CEM SULTAN tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla yazık olacak üzülüyorum. Öyle bir ihtimaliniz yok da, hadi kazandın diyelim ya; bunu Chp'nin ve ne kadar şerefs.z İslam düşmanı varsa onları arkaya alarak yapmak tıpkı 28 Şubat'ta askere yaranmaya benziyor.

Sonuç olarak 3. bir ihtimal daha var: O da bu kavgayı dersanelerin dönüşümünü kabullenerek bitirmek ve iki tarafa da kazandırmaktır.
Ben o açıdan demedim. AKP bu süreçte kaybeden taraftır. Yıkım ne derece büyük olur onu bilemem. Sadece seçim olarak bakmamak lazım olaya. Bundan sonra desteğe ihtiyacı olduğunda Hocaefendi her ne kadar yolumuzu daraltanların yolunu daraltmayacağız desede cemaat tabanı gerekli desteği vermeyecektir.

Ya bıraktım cemaati dünyayı türkiyeyi falan. En azından artık ben burda destek veremem.

Belki hatırlarsın gezi olaylarında göt kılı hadisesi konu olarak açılınca. Burada akp'li olanlar bile bir nebze meseleyi kabullenmişti de sonuna kadar ben savunmuştum.

Nitekim orada teyze götünün kılıyıh demiyor Kılıçdaroğlu'na Erdoğanın götünün kıliiiğ diyor. Burada bi hakaret söz konusu kendini aşağılama değil diyen bendim.

Sonradan kafalarına dank edip benim o yazdığımı teyit ettiler.

Velhasıl kelam...

Kendini büyütüyorsun falan diyebilirsin ama kendi adıma konuşmaktan ileri gidemediğim için an itibariyle benim desteğimi kaybettiler diyorum. Az buçuk açık bıraktığım kapıyıda bu tür mesajlarla kendileri kapattı.

Alıntı:
Shakird i kıskanmayın FEM e gelin sizde kazanın
Eski 22-11-2013, 23:31   #99
sHakirD

sHakirD üyesinin avatarı

Ulan insan şunu gösterirken utanır be...

Birincisi: O çocuğun intiharı seviglisinin ona ihanetinden dolayı olmuştu.
İkincisi: Gazete küpürleriyle senin partini kapatmaya kalktıklarında seni canla başla savunanlara karşı gazete küpürüyle yanıt veriyorsun.

Ayıp lan valla ayıp...
Eski 22-11-2013, 23:37   #100
lacivertim

cok da umrundaymis gibi bi de uzuntulu durusunu yapmis ampul.beyin.

ulan seref yoksunu herif.
ditelim ki o haber oyle.
senin bu ulkenin basbakani olarak bunda hic mi sucun yok?
hani sen sosyal hukuk devletiydin?

bu salagin bir de su gitsinler o bayragi hakkaride acsinlar lafi vardi.
dangalaklik parayla degil tabi.
bi ulkenin bi yetinde devletinvatandadi kendi bayragini acamiyorsa yada ima ettigi gibi acarsa badina bisey gelecekse sen ne sicke yararsin be gavat demezler mi adama?
derler ama vali duzeyinde olursa ses getirir.
adana valisini goreve cagiriyorum.
lacivertim isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap Yaz

Bu konuyu paylaş!

Konu Araçları
Mod Seç