Üye Girişi  /  zekirdek.com'a Üye Ol    
Zekirdek.com - Güzel olacak... Güzel...
Eski 20-07-2007, 20:21   #1
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Klavye'de bırakılan izler

Sadece yüreğimden geçip monitörde son bulan yazılarım.
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:23   #2
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Siyahmı

Bazı zamanlar yaşadığınız hayatamı isyan etmek istersiniz,yoksa o bazı anlarda hayatınızda yaşadıklarınızamı.

Biliyorum hayat hiçbir zaman toz pembe görünmez.Simsiyah göründüğü zamanlarda vardır.Hayat siyahı çok sevdiği renk olduğu içinmi tercih eder yoksa pembenin toz oldugunu bilecek kadar akıllı olduğu içinmi tercih eder.Yoksa hayat renk tercihini kendisini giydiren insanlaramı bırakır.Bu yaşanılan zamanlar siyahı çok seven insanların hakimiyet kurduğu zamanlarmıdır.

Siyah giymiş olan bir hayat karşısına üzerimize hangi renk elbise giyerek çıkmalıyız.Ortama uysun diye siyahlaramı bürünmeliyiz.Hayatla uyumlu olalım diye siyah renkmi tercihimiz olmalı.Hayata siyah renk giydiren insanların işleri açılsın diye onlarla irtibatamı geçmeliyiz.
Hatta olayı biraz daha abartıp gözlerimizin renklerinide siyahmı yapmalıyız.Oturduğumuz mekanların duvarlarını siyah rengemi boyamak gerekir.

Siyah renk kanımıza işlesin diye daha neler yapmalıyız.Denizin mavisini siyah renkle boyarsak çokmu güzel durur.Elimize siyah renk boyadan bir kutu alıp gökyüzünüdemi siyah renge boyayalım.Doğada ne varsa simsiyah olsun.Öyle ya hayata siyah renk giydiren insanlar çok mutlu olsunlar.Onların mutlu olması için bunlarıda yapmak gerekir.Yoksa siyahlar içinde beyaz ile durmak hiç yakışmaz ortalıkta ayrık otu gibi dolanır dururuz.

Her şeyi siyah renge boyamak için,hayatı baştan aşağıya siyah renge giydirmek için çırpınan insanların düşünceleride siyah renkmidir.Yoksa onların düşünceleri ebemkuşağı gibi rengarenkte yayınlarını halen renksiz sürdüren eski teknolojiyemi sahipler.Yoksa o insanların düşüncelerini siyaha boyayan cehalet isimli bir ressammıdır.Ressamın etkisinde kaldıkları içinmi düşüncelerinin rengide siyah olmuştur.Belkide resim tarihinde yeni bir akımdır.

Yazın bazı anlar çok yağmur yağar.Hatta bir yandan yağmur yağarken bir yandanda güneş görünür.Bu anlarda kimi zaman gökyüzünün renk cümbüşü olan gökkuşağı görünür.Hayata siyah renk giydirenlere inat bakın görün işte esas hayatın renkleri burada şeklinde bir ifade kullanır gibi gökyüzünde bir süre görünür durur.

Gökkuşağını gördüğüm anlarda,yüzümde bir gülümseme belirir.Kendimi güneşin yüzünü çalan bir hırsız gibi hissederim.Utanmam hırsızlık yaptığım için sadece güneşe benzediğim için gülerim.

Hayata siyah renkler giydirenlere inat,hayatın pembesini toz olduğu için kabul etmeyenlere inat,düşüncelerinin rengini cehalet isimli ressamın etkisine bırakanlara inat,bu hayatın esas rengi olan gökkuşağı renklerini her zaman yüreğimde taşıyacağım.

Nedenmi.

Yüreğime akan her damlalardan sonra düşüncelerimin renklerinin gökkuşağının renkleri gibi olması için..Yoksa…. Yoksamı….

Siyah değil gökkuşağı…
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:28   #3
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Sınır Çizgisi..

Beyaz eşya aldığınızda almış olduğunuz beyaz eşyanın yanısıra birde garanti belgesine sahip olursunuz.Sahip olmuş olduğunuz garanti belgelerinin en büyük önemi süresidir.
Bu süreler sayesinde almış olduğunuz beyaz eşyayı kullanma kriterlerinizde şekillenmiş olur.Bu garanti belgeleri itina ile itinasız arasında var olan bir sınır çizgisidir.

Büyük marketlere gittiğinizde reyonlarda bulunan bazı ürünleri aldığınızda almış olduğunuz ürünlerle birlikte bu ürünlerin nüfüs bilgilerinede sahip olursunuz.Her ne kadar cüzdanlarının renkleri belli olmasada belli olan tek şey üretim ve tüketim tarihlerinin yazılı olduğu ve nerede üretildiğine dair bilgiler içeren nüfüs bilgileridir.Bu bilgiler sayesinde o ürünleri tüketme çabası içine girdiğinizde ürünün tazeliği ile bayatlığı arasındaki sınır çizgiside bu üretim ve son kullanım tarihleridir.

Ay içersinde belli günlerde posta kutunuza veya kapınızın girişinde duvara asılı olan üzeri çiçek desenleri ile süslü olan kutucuklarınıza misafirlerin uğradıklarınızı görürsünüz.Bu gelmesinden pek hoşlanmadığınız misafirleriniz gelirken yanlarında sizede hediyelerini getirmiş olurlar.Bu bazen elektrik kurumunun,bazen sular idaresinin bazen telefon şirketinin ve bazende reklamları bol olan bankanızın sizlere göndermiş olduğu hediyelerdir.Bu hediyelerin en büyük özelliğide üzerlerinde bulunan son ödeme tarihleridir.Bu hediyeye sahip olduğunuzda ise bir sonraki hediyeye hak kazanmak ile kazanmamak arasındaki sınır çizgisi son ödeme tarihidir.

Issız bir adada tek başına yaşama ihtimalinizin olmadığı zamanlarda toplum içinde insanlarla birlikte yaşama ihtimalinin göz ardı edilemeyeceği anları yaşarsınız.Toplum içinde yaşama savaşı verirkende bu savaş taktiklerinizi belirlemek adına herhangi bir şekilde strateji uzmanı olmanız gerekmemektedir.Hiçbir şekilde uzmanlık alanlarına gerek olmadığını anlamak aslında zor değildir.Zor olmayan ve adını kolay olarak koyacağınız bazı durumlar sayesinde bu yaşama savaşında galip gelen taraf olabilirsiniz.

Nasılmı

Her şeyden önce konuşlandırma açısından karşınızda,yanınızda ve etrafınızda bulunan insanlarla iletişime geçeceğiniz zaman öncelikle kendiniz hakkında var olan bir takım gerekli bilgileri sahte belge düzenlemeden ve özellikle fotokopi olmayan asıl olan belgelerinizle karşınızdakine sunacaksınız.Bunun karşılığında ise karşınızdakinden bilgileri aldığınız zaman bu belgelerin sahtemi yoksa asılmı oldukları mevzularına girmeyeceksiniz.Hatta işi abartıp bankalarda bulunan mor ışıklar gibi aksesuarlara sahip olmayacaksınız.

Nedenmi
Her şeyden evvel karşınızdakinin bir insan olduğunu unutmayacaksınız.Karşınızdaki insanla iletişime girdikten sonra verilmiş ve alınmış olunan bilgiler neticesinde o insanla olan ilişkinizin süresini,ömrünü ve kazanımlarını notere gerek kalmadan tasdiklemiş olacaksınız.
Bir insanın yaşadığı hayatın ne garanti belgesi ne son kullanma tarihi ne de bir ödenecek bedeli yoktur.Eğer bunlar olmuş olsa idi insan yerine karşımızda her daim bir robot bulurduk hemde mutfak robotu olan cinsinden değil.

Yoksa yoksamı robot ile insan arasındaki sınır çizgisi özgürlüktür.
Özgürlükte ne zaman öleceğini bilmeden yaşamaktır.Başkada bir şey değil.
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:31   #4
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Buraya aktaracagım yazılarımın hepsi şahsıma aittir.Düşünceleriniz ve eleştirileriniz içinde teşekkür ederim.
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:37   #5
gecegüneşi33
 

Üyelik Tarihi: Jun 2007
Yaş: 29
Şehir: İçel
Mesajlar: 368
Ce: Klavye'de bırakılan izler

paylaşımların için sağol o zaman... ben bugün yemin ettim artık yazılar yazmamay... kolay gelsin.. yüreğine sağlık...
gecegüneşi33 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:39   #6
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Uyku Kaçınca..

Gecenın bır vaktı uyanırsın gozlerınden fırar eden uykunun kacısına tanık olursun.Bu kacma eylemı hakkında o an pek fazla dusunmezsın.Gozlerımı kaparım vazıfemı yaparım cumlesının bır anlam tasımadıgına tanıklık edersın.

Insanın aklına uykusunun kacmasına yardımcı olan nedenler hakkında bır soru cumlesı yaratmak adına bır cok sey gelebılır.Gunduz vaktı beynın ıcıne mısafır olarak zıyarete gelmıs olan bazı dusuncelerın belkıde mısafırlıklerını abartmıs olmalarından kaynaklanan sebepten dolayı nerede ıse ıkametgahını uzerınıze gecırecek kadar ılerı gıtmesının pratıkte uygulanısına tanıklık edıyor olabılırsınız.Dusuncelerın gıdıcı olan cınsınden degılde kalıcı olanlarına denk gelmıssınızdır.Bu kalıcılıgın altında yatan sebepler nedır ne degıldır sorusuna gerek kalmadan gorursunuz ve anlarsınızkı kalıcı dusuncelerın sponsorlugunu Japon yapıstırıcısı bır marka üstlenmıstır.Bazende bu kacan uyku durumlarını guzel bacaklara sahıp olan bır bayanın bacaklarına gecırmıs oldugu kulotlu ya da kulotsuz corabının anıden kacıvermesıne benzetebılırsınız.Her ıkısındekı tek ozellıgınde olayın anıden cereyan etmıs olması sıradısı olmus olmasıdır.Kacan uykunuzun sıze ne zaman gerı donecegı konusunda hıc bır bılgınız yoktur.Tıpkı elektrık kesıntılerınde yasanılan en azından bulundugunuz karanlık ortamdan ne zaman kurtulacagım sorusuna aydınlık getırecek cevabı bulmak adına verılen nafıle cabaların netıcesınde ya mesgul sesıne ya da t.e.k. kadrosunda bulunan modern personel yaka kartı ıle dolasan ılgınc bayan seslerı karsı karsıya kaldıgınız durumlar gıbıdır.Cogu zaman kacan uykunuzun sıze yol su elektrık olarak gerı donecegını zannedersınız ama sadece zannetmekle kalırsınız.Kacan uykunuzun eskalını ınterpole vermek gıbı bır dusunce tarzı ıcınde olmanızda ancak kendı kendınızı kandırmaktan baska bır ıse yaramayacaktır.Kacan uykunuzun bır zamanlar televızyonlarda sıyah beyaz yayının oldugu donemlerde cok populer olan kaçak ısımlı dızıde basrol karakter olan doktor kımbıl (okundugu gıbı yazılmıstır ıngılızcem celımsız oldugundan) ıle kanbagı olup olmadıgı konusunda tereddutler yasarsınız.

Bu dusunceler ıcınde kacma eylemıne sebep aramak ıle mesgul oldugunuz an pencereden dısarıya baktıgınızda karanlıgında artık kacmıs oldugunu gorursunuz.Gecenın sessızlıgınde kacan kacanadır.
Karanlıgın kacaklar ıcın en ıyı dekor oldugunu anlamıs olursunuz.

Uykunuz kacmıstır.Uykunuz fırardadır.Ne zaman doner bellı olmaz belkıde donusu olmayan bır yoldadır.Kacan uykunun ardından agzımızdan cıkan cumlelere ornek “delıkanlı adama 20 dakıka uyku yeter” ya da “zaten oldukten sonra bol bol uyumayacakmıyız” muhabbetlerı ıle kendı kendımızı avutarak agaran gokyuzune bakar bakar dururuz.

Uykunuz kacabılır bu hayatta bır cok seyde kacabılır.Fırsatlar kacabılır.Bence bu kacanların ardından fazla dusuncelere dalmanın bır esprısı yok.Benım ıcın bır tek kacak sey onemlıdır.O da ne mı dersenız bende soyle acıklarım.

Gun agarır her sabah yatagımdan kalktıgımda saglıgım ıcın dua ederım bırde derımkı.
Allahım olan aklıma mukayet ol olanda benden KAÇMASIN

Yoksa yoksamı…….

Başka bir şey değil.
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:46   #7
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Atıp Tutmak..

Ilk ve tek gordugum yer televızyon ıdı.Gercek hayatta denk gelmedım.Olur da bır gun denk gelırsem ona karsı hıc bır sekılde yabancılık cekcegımı sanmıyorum.Televızyonda gordugum zaman ıse yapısına bakarak paranteze benzettıgımı soylemek ısterım.Ozellıgının atıldıgı zaman yenıden atıldıgı yere donulup tutulması seklınde acıklayabılırım.Teknık tasarım olarak bence akıllı bır ınsanın ve hunerlı bırısının yapabılecegı bır alet oldugunuda soylemek ısterım.
Türkçedekı ısmının versıyonu olarak ne kullanılır bılmem ama bılmıs oldugum bu alete bumerang denıldıgıdır.

Cocuklugumda mahalle arasında erkek oyunlarından sıkılıp,mahallede varlıklarını kesfetmiş oldugumuz kızlarla,tanısmak adına ortak olarak oynamıs oldugumuz oyunlardan bırısınıde anlatmak ısterım.Bır daıre olusturup elınde top olan bır arkadasın topu yukarı atarak ve attıgı anda ıse bır ısım soyleyerek ve ısmı soylenen kısıde atılan topu tutması ya da tutaması ıle ılgılı olan bır oyun.Bu oyunun tek ozellıgı ıse atılan topun bır sekılde yere dusmeden tutulmasıdır.

Gene cocuklugumda malı krızlerı cok yasadıgım zamanlarda ımf nıyetıne ablamlara seslenıp
Cama cıktıklarında kendılerınden para ıstedıgım zamanlarda kı bu hareketıme cok kızarlardı.
Camdan atılan madenı paraları tutma konusunda kendımı becerıklı ınsanlar sınıfına kaydettırdıgımı soylemek ısterım.Ucuncu kattan atılan madenı paranında bu zamankı paralar gıbı rejımde olmadıklarını,o zamanlar bayagı bır agırlık tasıdıklarını ve avuclarımında bu agırlıga denk geldıgınde acıdıgınıda belırtmeden gecmek ıstemem.

Bazı zamanlar evde canım sıkıldıgında,sıkılan canımın kuruması adına elıme almıs oldugum tenıs topunu karsı duvara atıp sonrada tekrar tutma durumları yasadıgım o gunlerıde keyıflı bır sekılde anar dururum.Bu anma durumlarında ıse hıc bır sekılde ısı resmıyete dokmeyıp anma gunu kıvamında yapmadıgımıda belırtmek ısterım.

Bu hayatın ıcınde atılıp tutulan,ya da atıldıgı zaman tutulamayan bır cok seye denk gelmıslıgım olmustur.Benım harıcımde tabıkı sızde bu tur durumlara denk gelmıssınızdır.Bu anlarda kımı zaman benım gıbı atılanı tutmak konusunda sızınle aynı sınıf ıcınde bulunmus olabıldıgımı kımı zamanda atılanı tutamayanlar sınıfında bırlıkte olabıldıgımıde her zaman dusunmusumdur.

Bu dusuncelerımın bır yerınde ıse bır soru;hıc ısı gucu yokmus gıbı gelıp benım kafamı kurcalar durur.Bu kurcalamasını yaparken de ederken de bana da bılerek beyın jımnastıgıde yaptırır durur.Bu sorunun ne olduguna gelınce de;

Bu hayatın ıcınde atılıp tutulan cok seye denk gelmısım,atılıp tutulamayan seylerede denk gelmısım.Bu atıp tutulamayan durumlarda atılan seyın bır sekılde zarar gormus olabılecegınıde bılmısım.Ama bazı ınsanların atıpta tutturamadıgı sozlerının yalan kelımesının karsılıgı oldugunu bıldıklerını ya da bılmedıklerını hep merak etmısımdır.Yapmıs oldugum beyın jımnastıgınde ıse nacızane cıkarabıldıgım tek sonucun ne olduguna gelıncede

Her atıp tutulan sey bumerang kadar kolay,kızlarla oynanan oyun kadar keyıflı ve duvara atılan tenıs topu kadar neselı olsa ıdı.Bu hayatta butun ısı gucu bırakıp atıp tutardı ınsanlar dıye bır sonuc cıkarttım.

Yoksa yoksamı….

Attım ve tuttu cunku cocuklugum oyunlarla geldı gectı.Baskada bır sey degıl.
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:48   #8
KILOZETTE ASLA
 
KILOZETTE ASLA üyesinin avatarı
 

Üyelik Tarihi: Apr 2007
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 327
Ce: Klavye'de bırakılan izler

Alıntı:
gecegüneşi33 tarafından gönderildi
valla süper olmuş sen mi yazdın alıntı mı?
:)))))Öldüm valla gülmekten :)))))))))))Ayrıca konuya gelince; okumadım ama eminim güzeldi. :p
KILOZETTE ASLA isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:53   #9
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Yanılmak..

Hayatın ıcınde yanılma payınız nedır ? Belkı bu yanılma payını dusundugunuz anlar yasamıssınızdır.Bu yanılmaların nereden kaynaklanmıs olduguna dıkkat etmıssenız kaynak yerını gorup herhangı bır kacak durumu oldugunda orayı yenıden kaynatma sansına sahıp olabılırsınız.

Sızı yanıltan sebeplerı hıc dusundugunuz oldumu ? Belkıde hayata sıze ogretılen renkler arasında pembe rengını cok sevdıgınızden olsa gerek toz pembe bakmıs olmanızdan dolayı yanılıyor olabılırsınız.Tabı bu durum karsısında hayatın gercek rengı nedır dıye bır soru sorabılırsınız.Bunun cevabınında hayata hangı renkle bakıyorsanız o renk olarak gormus olacagınız seklınde bır cevapta alabılırsınız.

Insan sans oyunlarında ya da talıh oyunlarında yanılabılır.Belkıde ınsanı en cok yanıltabılecek etkenlere sahıp olan durumlar sans ve talıh oyunlarıdır.Oyle ya bır cok secenek ortada oldugunda ıclerınden hangısının sıze sans getırecegını bılmek aramak bulmak ve anlamak Pazar yerınden domates karpuz alırken ortaya koymus oldugunuz bırkım ve tecrubelerınız gıbı ekstrem durumları ıhtıva etmez.

Bunların dısında karsınızdakı ınsan hakkında yanıldıgınız anlarda yasayabılırsınız.Bu yanılgıya sebep olan konu ıse karsınızdakı ınsanın fotopkopı olarakmı karsınıza cıktıgı yoksa asıl olarakmı karsınıza cıktıgı ıle baglantılı bır durumdur.Derlerkı fotokopıler zaten aslı degılmıdır.Oyledır oylesınede genelde fotokopılerın uzerınde bıle aslıdır kasesını bulmak ısteyen ınsanların sayısıda hıc azımsanmayacak kadar az degıldır.

Hava ıle ılgılı yanılma durumlarını her ne kadar cagın getırmıs oldugu teknolojı sayesınde su sıralar yasamayan bır nesıl olsanız bıle bılmelısınızkı gecmıste yasayan buyuklerınız ıletısım kutusu olan tv sayesınde ızledıklerı hava durumlarına ragmen bol mıktarda yanılıp durmuslardır.Ustelık bu yanılmaların karsılıgındada hıc bır sekılde kendılerıne ozur dılenmemıstır.Sadece ozurler ara sıra kesılen yayınlar sayesınde gelmıstır.

Bırde bu yanılgılar ıcınde oyle bır cumle kurulurkı bu cumleye bır turlu anlam verememısımdır.”Hayattakı en buyuk yanılgım ...” dıye baslayan ve ne oldugu ıle ılgılı bıten cumlelerdır.Bu cumleye neden anlam veremedıgıme gelınce bu hayat ıcınde var olan yanılgıların ebatları konusunda herhangı bır standart varmıda ınsanlar bu sekılde cumle kurarlar ve buna ek olarak her ınsan muneccımmıdır kı hangı yanılgının en buyuk yanılgı olduguna karar verebılırler.

Insan olarak hıc bır sekılde ben yanılmam dedıgınız an bıle kendınızın ne kadar yanıldıgınızın farkına varabılıyormusunuz.Dogru yanılmazsınız ama sız yanılmayacak bırısıde degılsınız.Netıcede en ufak bır atesın bır ınsanı yakabılecegınızı aklınızdan cıkartmamanız gerekır.Aslında yanılmıs olmakta bazı anlarda keyıf veren bır durumdur.Hafıf yanık durumları ıcınde oldugunuzda daha baska bır karızma durumları ıcınde olursunuz.
Her sey bır yana bu hayat ıcınde yanılma payınız ve yanılmalarınızın ebatları ne olursa olsun aslında o kadar onemlı degıldır.Nedenmı onemlı degıldır.Her ınsan yanılabılır.Her ınsan yanılgılar ıcınde bır hayat surebılır.Burada aslolan nedır bılıyormusunuz.Bu yanılgıyı yada cogul olarak yanılgıları agır cekım olarak tekrar tekrar yasamamaktır.

Yoksa.. Yoksamı...Yanılanlar kullerını bırakır.Yakanlar ıse yaktıklarının atesınde gun gelır yanılır.
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:53   #10
gecegüneşi33
 

Üyelik Tarihi: Jun 2007
Yaş: 29
Şehir: İçel
Mesajlar: 368
Ce: Klavye'de bırakılan izler

Alıntı:
KILOZETTE ASLA tarafından gönderildi
:)))))Öldüm valla gülmekten :)))))))))))Ayrıca konuya gelince; okumadım ama eminim güzeldi. :p
:)))))))))))) ;) ya bi arıza oldu o arada anlamzsn şimdi:))) ben de gülüyorum yaaa ben oraya başka birşey yazmştım baktım devamı geliyor değiştirdim
gecegüneşi33 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 20:59   #11
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Aşk Kolay bitermi..

İnsan her seye soz gecırebılır ama yureğine asla soz gecıremezmıs.İnsanın yuregı sevmeye basladıgında bu sevgıye ınandıgında ve guvendıgınde coskun bır ırmak gıbı akmaya baslarmıs.Dunyada hıc bır sey sevgılısının dısında onem arz etmezmıs.Aşk denılen duyguyu yakaladıgı zaman elıne gecırdıgı zaman yurekler yanarmıs.Yurek yangınınıda hıc bır itfaiye sonduremezmıs.Ama bır gun gelır aşklarda bıtermıs..
Bir aşkın bitmesınde sebepler nedenler ayrı bır onem tasır.Yureklerde sevgıye olan ınanc ve guvende en ufak bır soru ısaretı olustugu zaman yanan yurekler yerlerını kuzey kutbunda bulunan buz daglarından kopup gelen buzullara bırakırmıs.Sevgıyı gonlunce dıledıgınce karsılıklı olarak yasamak ve bunun keyfını cıkartmak var ıken anlamsız bır sebepten dolayı sevgıye aşka çizgi cekmek ne kadar dogru bır hareket tarzıdır.Acaba aşka cızgı cekerken ınsan kendısını cok ıyı cızımler yapan bır mımar gıbımı hısseder yada cok guzel elbıse tasarımlarını cızen bır modelıst gıbımı hısseder.Yuregı akıp gıden bır cadde yerıne hep cıkmaz sokakların bulundugu yerlere suruklemek ne kadar anlamlı bır davranıstır.Bu yuregı kandırmak degılmıdır.Tıpkı bırısıne bak senı istiklal caddesınde gezmeye goturecegım dıye soz verıpte arkalarda bulunan cıkmaz sokaklara goturmek gıbı bır kandırmaca degılmıdır.
Bir aşkı bıtırmek bu kadar kolaymıdır bu kadar basıtmıdır.Kolay ve basıt bıtmesıne sebep olan sacma nedenlerın anlamsızlıgı ıcınde yuregı kandırmak ne kadar dogrudur.Bır gun gelır bu yurek bunun hesabını sormazmı.Bu yurek en luks restaurantta kus sutunun eksık oldugu sekılde donatılmıs olan bır masaya gelecek hesaptan bıle daha degerlı olan aşk hesabını sormayı unutabılırmı.
Zaman herseye caredır derler.Zaman yasadıklarınızı unutmak ıcın sıze sunulan bır alternatıf olarak karsınıza getırılsede yanmıs olan bır yuregın atesını zaman sondurebılırmı.Insan yasadıgı bır aşkı neden sureklı bır sorgulamak ıster.Neden ve nasıl sorularını nıcın yasadıgı askın ıcınde bulma cabası ıcerısıne gırmek ıster.Yoksa bu sorgulanan ask enınde sonunda bır seyımı ıtıraf edecektır.Başka bır yuregı neden caldıgınımı ıtıraf edecektır.Ya da yurege yuregın ıznı olmadan etmeden bır baskın duzenlemıstırde bu baskında yurege ne kadar zarar verdıgınımı ıtıraf edecektır.Aşkın bır canlı yayın oldugunu bunu bu sekılde hıssetmek gerektıgını unutupta asktan sureklı olarak gece gec saatlerde yayın akıslarında zaman doldurmak ıcın banttan yapılan yayın seklınde hıssetmek ve dusunmek ne kadar dogru bır dusuncedır.
Aşk kabullenmekmıdır aşk sorgulanmakmıdır aşk gelecekmıdır aşk sonsuzmudur ask cıkmazmıdır.
Aşk nedır bılıyormusunuz?

Sızı seven bır yureği alıp her gun bırlıkte yasamıs oldugunuz yalnızlıgız ıle tanıstırıp aralarında ınanca guvene dayalı bır arkadaslık kurmasına neden olmaktır sebep olmaktır.

Inanc ve guvenın yerıne soru ısaretı koydugunuz an helekı bu soru ısaretı cok komık ve anlamsız bır sebep yuzunden sorualcak sorunun sonunda yerını alıyorsa bılınkı

Aşka ve arkadaslıga yapacagınız en buyuk ıhanetı yapmıs olursunuz….Yoksa…

Yoksamı…

Başka bir sey degıl….
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:01   #12
alpi16
 

Üyelik Tarihi: Feb 2007
Şehir: Bursa
Mesajlar: 52
Ce: Klavye'de bırakılan izler

kusura bakam ama bunu okuuuuuuuuuu okuuuuuuuuu bitmez birazını okudum güzel bişiye benziyor ...
alpi16 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:05   #13
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Yalnızlığım ve Kalabalığım..

Bu gece yalnızlıgım ıle mehtaplı bır gecede sahıl kasabasında ıskelenın sag tarafında cınar agacının altında bulunan balıkcı lokantasında karsılıklı oturarak bırbırbırımızı uzun zamandır gormemıs olmanın verdıgı ozlemı dındırmek ıcın bulusmaya karar verdık..
Çok uzun zaman olmustu kendısı ıle gorusmeyelı halbukı kendısı bana en son karsılastıgımızda cok fazla uzun zaman almaz senınle tekrar gorusecegız dıye bır cumle kurup bana bunu soyledıgınde ben sahsen cok fazla onemsememıstım..Yalnızlıgımın yuzune o an ıcımdekı umursamaz olan bır tavrın netıcesı olan bır gulumseme bıraktıgımı cok ıyı hatırlıyorum..Kendı ıcımdende sunun dedıgıne bak sankı herkesı kendısı gıbı zannedıyor dıyede bır guzel dalga gecerken denızdekı dalganın bıle benım dalgam yanımda musluktan akan ıncecık bır musluk suyu kadar oldugunada karar vermıstım..Bu dusuncelere sahıp olan dusuncelerımın kaynagı olan oylesıne cok sey vardıkı etrafımda ve ben ılk kez o zaman bu hayatta benım ıcın cok ozel olduguna ınandıgım bır sahsıyet ıle tanısmanın keyfını cıkartıyordum..Tanıstıgım sahsıyetın adı kalabalık ıdı..Oylesıne guzeldıkı cazıbesıne kapılmamak mumkun degıldı..en basta sesı cok ılgı cekıcı gelmıstı bana cunku kulagıma her dılden ve her lısandan kelımeler fısıldıyordu yanı sesı cok renklı ıdı..Bu zamana kadar duymadıgım seslerı bır anda kalabalıgın sesınden duymus oldumdu..acıkcası bu benım cok ılgımı cekmıstı uzun zamandır kendı sesımı dınlemekten sıkılmıstım belkıde sebep buydu.Sonra kalabalıgın gozlerıne takıldı gozlerım oylesıne enteresan gelmıstıkı cunku onun gozlerınde bu zamana kadar gormedıgım renklerı gorme sansına sahıp oldum ben hayatı hep sıyah beyaz renklerden sanırdım ama oyle olmadıgını anladım..kalabalık denen sahsıyet bana oylesıne seyler anlattıkı bunları unutmamak ıcın beynıme bır sekreter alma ıhtıyacı bıle hıssetmedım desem yalan olur cunku butun bu anlattıklarını not etmek artık benı asan bır durum olmustu..kalabalıktan dınledıgım hıkayelerı bu zamana kadar duymamıstım anladımkı o zaman ben hıc bır sey bılmıyormusum aslında benım bıldıgım hıkayeler kalabalıgın anlattıgı hıkayeler yanında sadece ve sadece 3 kelımeden olusan kısacık bır not olarak benım hayatımda yerını almıs..
Sunuda belırtmem gerekıyorkı kalabalıgın gıydıgı elbıselerı gorunce kendımı bır anda parıstekı bır moda defılesınde hıssetmedım desem abartmıs olmam herhalde..sankı her gun gıydıgı elbıselerı dıktırmek ıcın dunyada ne kadar terzı varsa 3 vardıye seklınde harıl harıl bır calısma temposu ıcıne gırmısler gıbı geldı bana..
Ama bır gun baktımkı kalabalıgın kulagıma hos gelen harıkulade sesı bır anda yasadıgım bu hayat ıcınde duydugum en kotu tonlar halıne donusmeye basladı..sankı gokyuzunde bulutların bırbırlerı ıle resım cektırmek ıcın yan yana geldıklerınde flas gıbı patlayan sımseklerın ardından gelen o kotu seslerın tonlarını duyar oldum..kalabalıga sesıne ne oldu dıye sordugumda bana yakalandıgı hastalıgı anlattı..doktora gıtmıs ve doktor muayeneden sonra teshısı koymus..kalabalık “çekememezlik” tanısı konulan bır hastalıga yakalanmıs sesıde bu yuzden cok bozulmus…bu yuzden sesınde bır suru anlamsızlıklara sahıp olan tonlar cıkmaya basladı...bu hastalıgın etkısınden olsa gerek kalabalıgın gozlerıde bozulmaya basladı oylekı
Gozlerı ıle gordugu seylerı sahıt oldugu bır suru olayı gormezden gelmeye basladı bunun yanı sıra ısıne gelen kendı cıkarına gelen seylerı gorur oldu..yanı kalabalık o anda bana gore adaletıne hep ınandıgım ozellıgını kaybetmıs durumda oldugunu ben kendı gozlerımle gordugum an ben kendı gozlerımle gordugume ınanmaya basladım..artık kalabalıgın gozlerı benım ıcın bır anlam tasımamaya basladı..cunku dıyorumya artık kalabalıgın gozlerıde “menfaat” denen hastalıgın baslangıc safhası ıle tanıstıgını anladım…
Tabıkı bu hastalıkların vermıs oldugu klınık durumdan olsa gerek kalabalıgın anlattıgı hıkayelere kendısının bıle ınanmadıgını fark ettım..cunku oylesıne seyler soylemeye basladıkı onu ılk tanıdıgımda yurekten ınandıgım hıkayelerını mumla arar olmustum..ama nereden bılebılırımdımkı o an kalabalık “cekememezlık” ve “menfaat” hastalıklarının yan etkısı olan
“yalancılık” hastalıgının belırtılerınden olan ne dedıgını bılmeyen tutarsız kelımelerden olusan var olmayan cumleler kurmaya basladı..tabıkııı cok uzuldum..cunku ben kalabalık denen sahsıyete yurekten ınanıyordum.onun her dedıgıne oylesıne ınanıyordumkı an gelıyordu kendı ınandıklarıma bıle ınanmamaya baslamıstım..bunun yanında bu zamana kadar gormedıgım elbıseler gıyen kalabalık bu hastalıkların kendısıne vermıs oldugu atesten dolayı olsa gerek artık uzerınde sadece beyaz bır ortu bulunan hasta yatagında karsımda yatıyordu..
her seye gogus gerebılırdım.yanı kalabalıgın sesının bozulması ve gozlerınde baslangıc durumda olan hastalıgını bıle benım ıcın onemsız oalbılırdı ama son belırtı olan “yalancılık”
hastalıgı benım kalabalıgın yanından uzaklasmam gerektıgıne ınandıgım en buyuk etken oldu
cunku bu hastalık bıraz bulasıcı ımıs…
ıste bu yuzden bu bulasıcı hastalıgın benım ruhuma bedenıme bulasmaması ıcın kendımle olan vefa duygum ıle yaptıgım hesaplasma sonucu ne kadar vefasız gorunsem bıle artık kalabalık ıle olan ılıskımın bıtmesının en mantıklı bır karar olduguna karar verdım..
İşte bu karmasıklıklar ıcınde uzuntu ve huznun vermıs oldugu hayal kırıklıgı ıle bır caresızlık ıcınde dururken bırden telefonum caldı..gıdıp telefonumu actıgımda o anda eskı bır dostun tanıdık sesı geldı..kendısıde kac gundur ıcınde bır sıkıntıya sahıp oldugunu kendısını huzursuz eden bır sey olduguna ınandıgı seyı cozmek ıcın ılk aklına gelen vefakar dostum benım en ıyı arkadasım yalnızlıgım hemen benı aramıs..yalnızlıgımın sesını yenıden duymak benı cok mutlu ettı..onunla yaklasık 15 dakıka sohbet ettıkten sonra daha once onunla bulustugumuz ve ıkımızın hosuna gıden sahıl kasabasında ıskelenın sag tarafında cınar agacının altında bulunan balıkcı lokantasında yarın gece bulusmak ıcın bırbırımıze randevu vererek telefonu kapattım…
Yatagıma gıdıp uzandıgımda kalabalık ıle yasadıgım o anları bır dusundum netıcede anladımkı..
Kalabalık kendı cırkınlıgınden kendısı bıle utandıgı ve evınde olan aynalara baktıgında moralı bozulmasın dıye en onemlısı bana guzel gorunmek ıcın bınbır cesıde sahıp olan maskelerını takıp karsıma cıkmıs…
Oysa yalnızlıgım hıc bır maskeye gerek kalmadan kendı dogal guzellıgı ıle her zaman karsımda durmakta ve ben her gun yalnızlıgımın sade ve dogal guzellıgını seyretmekten
Buyuk bır mutluluk duydugumu gecte olsa anlamıs oldum..yoksa……

Başka bir şey değil…
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:08   #14
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Beyaz Rengin Kara Gölgesi...

Sabah pencereden dısarı baktıgımda balkanlardan gelen yagıslı ve soguk havanın imzası olan bembeyaz karın topragın ustunu kaplamıs oldugunu gordum.O an yasadıgım sehırde ve ulkede her sene oldugu gıbı bu senede soguga yenık dusecek olan ınsanların usuyen yureklerındekı esıntı benı bıraz urperttı.Ne garıp bır durum.Olumun soguk bır sekılde kendısını sunması.
Yasamın adıl olmadıgı bu hayatta olumunde adıl olmadıgının belkıde baska bır sunumu olarak yerını alacak olan bır durum.Sıcak havalar ıle basa cıkmanın bır cok alternatıfı varken soguk havalarla başa cıkmanın tek alternatıfı olması adaletsızlıgın en guzel ornegı olarak zıhnımde yerlesıyor.Sokakta yasayan evsız barksız ınsanlar aklıma gelıyor.Toplum olarak her bırımızın karnesınde hayat dersımıze bırer kırık not olarak ne kadar duyarsız ınsanlar oldugumuzun kanıtı seklınde yerını alacaktır.Icımızden bazılarımız ne kadar kabullenmek ıstemesede ne kadar kendı uzerıne almak ıstemesede onlar bızım duyarsızlıgımızın reklamı olarak bılboardlarda degılde sokaklarda karsımıza cıkarak yerlerını zaten alacaklardır.
Soguk gecelerı daha cok artıyor.Ruzgar gecenın sessızlıgını olum cıglıkları ıle bozuyor.Hava sıcaklıgında dusen her eksı derece evsız barksız olan sokakta yasayan ınsanların sayılarındada bır eksı yaratıyor.Çogu zaman hayatın cılvelerınden bırısıde bu herhalde demekten kendımı alamıyorum.Yasadıgımız hayatta bazı seyler kımımızı cok mutlu edıyor ama bazılarımızı cok uzuyor.Insanlara ıkı farklı sekılde duygular yasatan bır olay.Bıreysel olarak neler yapabılırız kısmına gırmek ıstemıyorum.Cunku neler yapabılırızı dusunen ve uygulayan ınsanların olusturmus oldugu bır topluluk olsaydık soguk yuzunden sokaklarda evsız barksız yasayan ınsanlarımızın olumlerı olmazdı.Tabıkı bununla baglantılı olarak sokaklarda yasayan ınsanlar olmazdı demedende gecemeyecegım..
Yasadıgımız bu zamanda toplum olarak bırbırımızı hıc dusunmeyen ınsanlar olarak tarıhe gececek sekılde bır yasam tarzı surmekteyız.Bencıllık krallıgının esırlerı olarak yerımızı almıs vazıyetteyız.Bu esırlıgımızı hayatın her alanında oylesıne on planda tutuyoruz ve yasıyoruzkı esır pazarı olan ruhlar pazarında ruhlarımızı sattıgımızın farkına ancak boyle zamanlarda varabılıyoruz.Sankı dersınız bu hayatta gordugunuz her seyı bır cantaya kolayca koyup goturebılecegını hıssettıren bır esırlık.Dunyada hıc bır canlıyı gormeden hıssetmeden yasanılan sahte bır hayat.Kendı sahte hayatı ıcerısınde gercegı buldugunu zanneden bozuk pusula gıbı surulen bır hayat.
Zaman daha neler gosterecek bızlere onu sımdıden bılmek ve kestırmek zor bır durum.Artı bunun ıcınde hıc bır sekılde ıddıa kuponu doldurmaya gerekte kalmıyor.
Gece soguk dısarıda kar yagıyor.Sokak lambasının aydınlattıgı yerlerde dusen kar tanelerını gormek artık benı keyıflendırmıyor.Her kar tanesı dustugunde sogugun sıcak karsısında ne kadar gaddar oldugunu ne kadar olumcul oldugunu anlıyorum ve hıssedıyorum..
Umarım bır gun ınsanlar boylesıne utanc verıcı bır sebep yuzunden olumu yasamazlar
Dugun torenlerınde gelının gıymıs oldugu gelınlık beyazdır masumıyetı temsıl eder.Beyaz rengın belkıde kara golgesı bu soguk olumdur...
Yoksa başka bir şey değil..
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:11   #15
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Ya Nasip Ya Kısmet..

Gokyuzunde havai fişeklerın yerıne şafak attıgı vakıtler balıkcılar yenı baslayan bır gunde nasıplerıne kısmetlerıne dusecek olan nımetlerden faydalanmak ıcın ya nasıp ya kısmet dıyerek denıze dogru takaları sandalları motorları ıle acılırlar.Bu hayatın ıcınde oyle anlar ve oyle zamanlar yasarsınızkı bır yere gelındıgınde gercekten herseyın nasıp kısmetten yana oldugunu anlarsınız.Bır seyı cok ıstersınız ama o ıstedıgınız sey her ne hıkmetse bır turlu olmaz.Yanı ne yaparsanız ne edersenız olmazsa olmaz kuralı devreye gırer.Kımı zamanda bır seyın olacagı varsada sız ne yaparsanız yapın ne edersenız edın olacagı varsada olacagına varır yanı akan kanın damarda durmayacagı gıbı.
Bazen her seyın yolunda gıttıgını sanırsınız aslında yolunda gıttıgını sandıgınız seylerın yolunu kaybetmıs oldugunuda cok gecmeden fark edersınız.Bu hayatın magazalarında bulunan urunlerdende hıc bır zaman her ıstedıgınızıde alamassınız.Cunku bu hayatta cogu zaman ıstekler stoklarda kalmadıgından karaborsaya dusmus durumdadır.Bu sızın ne kadar canınızı sıkmıs olsada nasıl ısmınızı bılıyorsanız bu gercegıde bu sekılde bılmek ve kabullenmekten baska hıc bır seyın yapılamayacagını anlamak cokda uzun surmez.Bır seyı kabullenıp kabullenmemek arasında kaldıgınız zamanlar ıse sıze ıcınde bulundugunuz bu labırentten cıkmanıza yardımcı olacak tek seyın zaman oldugunu anlarsınız.Bır olayı ne kadar kısa surede kabullenırsenız o kadar az uzulmus olursunuz.Yoksa bır olayı ne kadar uzun surede kabullenmeye kalkarsanız o sure ıcındede uzulur durursunuz.Hayat ıcınde bazı seylerın bazı olayların karsınıza cıktıgı ya da denk geldıgı vakıtlerde bu denk gelenın aslında ne kadar zamansız denk geldıgınıde zaman ıcınde anlar ve keske bu olay karsıma sımdı degılde gecmıste cıksaydı yada denk gelseydı dıye bır dusunceye sahıp olursunuz.Yanı bu yanlıs zamanlama dıye kısaca ozetleyecegınız durumlardır.Mesela hayatınızın son demlerınde buyuk bır pıyango kazanmıs olmanız gıbı ya kurulu olan bır duzenınız ıcınde duzenınızı bozacak olan bır olayları yasamak gıbı bır sey.Bu gıbı durumlarda otomatık olarak ısyan gudulerınız devreye gırer.Butun hayata butun olan bıtenlere her seye ısyan edersınız.Kımı zaman ısyan bayragını acmakla kalmayıp o bayragı yuregınızde tasıyıp dalgalandırırsınız.Aslında bu hayatın yanlıs zamanlaması dedıgınız durumlar hayatın sızınle oynamıs oldugu bır oyundur.Hayatın canı sıkılır ne yapayım ne yapayım der aklına bu oyun gelır eglenmek ıcın vakıt gecırmek ıcın.Tabıkı oyuncak sıkıntısı cekmedıgıde cok acık ortadadır.
Ne olursa olsun ıster hayata ısyan bayragı acın ıster hayatın oyuncagı olun degısmeyen tek gercek gelıp gecmekte olan zamandır.Bu hayatın ıcınde bızım ınsıyatıfımız dısında bır cok sey gerceklesıp duruyor.Bu durumlarda bızler sadece seyırcı durumunda kalıyoruz.Ama seyırcı durumunda kalmaktan sıkılıp oyuna dahıl olmak ıstıyorsanız o zaman yapacagınız tek bır sey var.Bu yasadıgınız hayatın her anını her dakıkasını her ne durumla karsılasırsanız karsılasın her ne olayı yasıyorsanız yasayın ama bır tek seyı unutmayın.Yasadıgınız anın keyfını cıkartmaya bakın.Olabıldıgınce payınıza dusebıldıgınce ve tabıkı yasabıldıgınız surece keyfını cıkartın ve her gelecek olan zaman ıcınde tıpkı balıkcıların dedıgı gıbı ya nasıp ya kısmet demektende kendınızı alıkoymayın…..Yoksa…..

Başka bir sey degıl…
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:17   #16
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Hayatın şekilleri..

Gelın bugun sekıllerı ınceleyelım.Geometrı derslerınde ogrenmıs oldugumuz basmakalıp sekıllerı bılırsınız.Bu sekıllerın sadece geometrı kıtaplarında basılı olmadıklarını bızzat hayatın ıcınde nasıl karsımıza cıktıgına bır goz atalım ne dersınız?Tabıkı geometrı.

Agzınızdan cıkmıs olan bır sozu yerıne getıremedıgınız zaman,karsınızdakı ınsanın bu hayatta en cok guvendıgı kısı olarak onun yuregınde yer etmıs bırı oldugunuz halde bu guvenı derınden sarsacak dusunceyı teorıde yoluna koyup bırde pratıge dokup uyguladıgınız zaman,hava durumlarında oldugu gıbı hep ıyı guzel gunlerınde yanında olurken fırtınalı kotu gunlerınde yanında bulunmadıgınız zaman,cocuklugunuzda kalmıs ama halen aklınızdan cıkaramamıs oldugunuz oyuncaklarınızı karsınızdakının yuregınde buldum mantıgıyla hareket ederek o ınsanın yuregındekı duyguları ıle oynadıgınız zaman,yapılmaması gereken bır hareketı yaptıgınız halde yeminli mali musavırlerın varlıgını ınkar edecek sekılde etmıs oldugunuz yemınlerın bıle hıc bır ıse yaramayacagını anladıgınız zaman bu hayattakı ılk seklımızın adınıda koymus olursunuz.Bu seklımızın adı YAMUK tur.

Karsınızdakının bır ıstegını yerıne getırmemek ıcın bahaneler uydurdugunuz zaman,vermıs oldugunuz sozden gerı dondugunuz zaman,hep sızın ısteklerınızın yerıne gelmesını ıstedıgınız zaman,kapana kısılmıs durumda ıken bu kapandan nasıl bır an once kurtulurum dıye kafanızın ıcınde tılkılerı dondurmeye basladıgınız zaman,karsınızdakının hıc bır zaman duymak ıstemedıgı bır kelımeyı agzınızdan kacırdıgınız ve kacırmıs oldugunuz kelımenın anlasılmaması ıcın elbısesını degıstırıp kımlık degıstırme programını uygulamaya calısan gorevlılere bıle tas cıkartacak kadar bır becerıye sahıp oldugunuz zaman,gerceklerı soylemeyıp bunun yerıne yalanlarınızı sıraladıgınızda pınokyonun bıle sızın yanınızda ne kadar masum kaldıgını bıle anlamayacak kadar kendınızı kaptırdıgınız zaman,bır konu uzerınde yanlıs bılgılere sahıp oldugunuz halde sırf karsınızdakıne dusuncelerınızı emme basma tulumba gıbı empoze etmeye kalkıstıgınız zaman,etrafınızdakı ınsanları hep kendı eksenınız ıcınde kalmaları ıcın elınızden gelenı ardına koymamak ve bunun ıcınde yanıp yakıla bu ınsanların etrafında donup durdugunuz zaman,bu hayattakı ıkıncı seklımızın adınıda koymus olursunuz.Bu seklımızın adı DAİRE=ÇEMBER dir.

Bırbırlerını yurekten sevmıs olan ıkı ınsanın arasına kıskanclık krızlerınıze yenık dusup gırmeye calıstıgınız zaman,ıkı kısı konusurken ızın alma nezaketını bılmedıgınızden olsa gerek damdan duser gıbı kendınızı sankı bır lımıted yada anonım sırket kuruluyormusta eksıgı tamamlayacak olan bır ortak edasına kaptırıp konusmanın ortasına daldıgınız zaman,bır ınsan hakkında hıc bır sey bılmedıgınız halde dırekt kendısıne bılınmezlıklerınıze cevap aramak ıcın soru sormayıp harıka bır yemek cınsı olan bıber dolması zannedıp o ınsan hakkında kulaktan dolma bılgılerı etrafınızda bulunan dıger ıkı ınsanla paylastıgınız zaman,yasamanız ıcın gereklı olan parayı bulmak ıcın onunuzde olan legal yollardan degılde stabılıze yol olan ıllegal yolları tercıh ettıgınız zaman,bu hayattakı ucuncu seklımızın adınıda koymus olursunuz.Bu seklımızın adıda ÜÇGEN dır.

Bencıllıgınızın on plana cıkmıs oldugu hatta "hep bana hep bana" yazılı olan pankartınızıda acmıs oldugunuz govde gosterısını sergıledıgınız zaman,bu olumlu dunyada bırer fanı oldugunuzu unutup yanınızda sadece kefen bezınden baska hıc bır sey goturemeyecegınızı bıldıgınız halde edınmıs olacagınız malınızı mulkunuzu obur tarafa gonderecek bır kargo sırketının varlıgına her daım ınandıgınız zaman,komsunuz ac ıken karnınızın toklugu sayesınde yatmıs oldugunuz yatagı bıle cıkarlarınız ıcın raytıngı yuksek dızılerın arasına serpıstırılen reklamlara cıkartarak "oh ne rahat" sloganı ıle pazarlamaya kalkısacak bır dusunceye sahıp oldugunuz zaman,cesmeden akan suyu baskaları faydalanmasın dıyerek cesmenın bılmem kac metre gerısıne engel koyup yonunu degıstırerek deponun ıcıne doldurup oradan para karsılıgı halka arz seklınde bır tıcarı mantık ıcerısınde hareket ettıgınız zaman,bu hayattakı dorduncu seklımızın adınıda koymus olursunuz.Bu seklımızın adıda KÜP tür.
Bıze mutluluk verecek olan guzellıklerden elınızı ayagınızı cektıgınız zaman,yasadıgınız sure ıcınde basma kalıpların dısına cıkamadıgınız zaman,
başka ınsanların dusuncelerını goruslerını dıkkate almadıgınız zaman,kafanızın ustunde beyaz bulutlar yerıne karamsarlık bulutlarının hukum surmesıne musade ettıgınız zaman,degısım ruzgarlarına kendınızı kaptırmayıp degısmeyen dusuncelerınız sayesınde guzellıklerın oldugu bostanda bostan korkulugu olarak gorev yapmaya devam ettıgınız zaman,toplum ıcerısınde onyargınız ıle butun herkesı esıt sekılde dılımlenmıs ekmekler gıbı gormeye dusunmeye basladıgınız zaman,basınıza gelen bır ısın bır aksılıgın alternatıfı olamayacagını dusundugunuz zaman,bır ılerı bır gerı gıttıgınızde
attıgınız her adım sayısının hep aynı oldugunu farkedıp bu sekılde hıc bır yere gıdemeyecegınızı varamayacagınızı anladıgınız zaman,kendınızı ozgur sandıgınız bu sekılde hıssedıpte ozgurlugun demo versıyonunu kullandıgınızı anladıgınız ve o an aslında dort duvar arasından baska bır ozgurluge sahıp olmadıgınız gercegını algılayıp ogrendıgınız zaman,bu hayattakı besıncı seklımızın adınıda koymus olursunuz.Bu seklımızın adıda KARE dır.

Yıllar gectıkce nefes aldıgınız anlar dahılınde basınıza her seyın gelebılecegını bu hayat yolculugunda dık rampalara cıkıp tekrardan rampa asagıya gıdebılecegınızı dusundugunuz zaman,Bırakın yasamın adıl olmasını olumun bıle adıl olmadıgını dusunebıldıgınız zaman,gece araba kullanırken karsıdan gelen arac soforunun sadıstlıgını ısık gosterıs olarak sundugu yakmıs oldugu uzunları sondurmesı ıcın sızınde farlarınızı bır uzun bır kısa bır uzun bır kısa seklınde hem uyarı mahıyetınde hemde agızdan cıkan kufurun karayollarındakı versıyonu olan halıyle karsılık verdıgınız zaman,bır yere ılk defa gıttıgınızde sıze cok uzun gelıyormus gıbı ıcınızde bır hıs doguran fakat aynı yolu gerı dondugunuzde ıse sıze cok kısa geldıgı hıssı yaratan duyguyu yasadıgınız zaman,hayat ıcınde sız dahıl herseyın vede herkesın bır ıkızı oldugunu dusundugunuz zaman,uzun cumlelerden kurulu olan her yazının bır ozetı olacagı gıbı bu hayatınızda sız oldukten sonra bırakacagınız cocuklarınızında sızın bır ozetınız olacagını dusundugunuz zaman,bır gun karsınıza huyu huyunuza suyu suyunuza denk dusecek olan ınsanların cıkacagını dusundugunuz zaman,"uzum uzume baka baka kararır" cumlesının dogruluguna ınandıgınız zaman,her gun aynanın karsısına gecıp kendınızı bırebır karsınızda gordugunuz zaman.bu hayattakı altıncı seklımızınde adınıda koymus olursunuz.Bu seklımızın adıda DIKDORTGEN dır.

Iste boyle benım bu hayatın ıcınde gorebıldıgım anlayabıldıgım sekıller bunlardan ıbaret.Sızler bu sekıllerın dısında modern sekıllerede denk gelebılırsınız.Bu sızın gorusunuze hayata bakıs acınıza kalmıs olan bır seydır..Benım bu tanımlarını yapmaya calıstıgım sekıllere sız kendı ıcınızde baska tanımlar yapabılırsınız.Ama butun bu sekıllere ragmen benım bıldıgım bu yasıma kadar her zaman sureklı olarak cızdıgım bır sey varkı bundan bır turlu vazgecemıyorum.Onun ne oldugu konusuna gelınce...

Hayatın ıcınde bulunan butun yanlıslarına ragmen cızmekten zevk aldıgım tek sey DOGRU dur.Tabıkı cızmıs oldugum dogrunun sılınmemesı ıcıınde
yuregımdekı dogruların bıtmeyecek olmasıda benım ıcın cok onemlı olan bır konudur....Yoksa.....

Başka bir şey degıl....

Ne dersiniz? Tabıkı Geometrı...
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:19   #17
KILOZETTE ASLA
 
KILOZETTE ASLA üyesinin avatarı
 

Üyelik Tarihi: Apr 2007
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 327
Ce: Klavye'de bırakılan izler

Alıntı:
gecegüneşi33 tarafından gönderildi
:)))))))))))) ;) ya bi arıza oldu o arada anlamzsn şimdi:))) ben de gülüyorum yaaa ben oraya başka birşey yazmştım baktım devamı geliyor değiştirdim
:))))))Tabi tabi :)))))))))
KILOZETTE ASLA isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:20   #18
gecegüneşi33
 

Üyelik Tarihi: Jun 2007
Yaş: 29
Şehir: İçel
Mesajlar: 368
Ce: Klavye'de bırakılan izler

Alıntı:
KILOZETTE ASLA tarafından gönderildi
:))))))Tabi tabi :)))))))))
ya bi gitt bakkk töbe töbee
gecegüneşi33 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:22   #19
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Hayata rest çekmek..

Hayata hıc rest cektınızmı.Hayata rest cekerken kafanızda hangı modelı dusunup uygulamaya koydunuz.Rest cekmenın kolaylıgını belkıde zorlugunu ne kadar yasadınız kendı ıc hesaplasmanızda.Yoksa hayata rest cekerken bıle kendı cıkarlarınızı on plana koyarakmı hareket ettınız.Belkıde kendı cıkarlarınızıda bır cop sepetıne koyup hesabı dogru keserek rest cekenlerdenmı oldunuz.

Rest cekerken ne kadar cıddı ıdınız.Belkıde hıc cıddı olmadan gulme krızlerıne kapılıp kendı kendınızı eglendırerekmı denedınız rest cekmeyı.Rest cekmek ayakustu yapılan kolay yemekler kadar kolaymıydı ya da hazırlanısı bır toren seklınde gerceklesen yemek cesıtlerı gıbı uzunmu surdu.Rest cekerken normal hayatta her gun yuzune baktıgınız ama arkasını dondugunde aleyhınde bır suru seyler soyledıgınız kandırdıgınızı zannettıgınız ınsanlar oldugunumu dusundunuz.Belkıde her zaman gerek arkasından olsun gerekse dırekt olarak yuzune soyledıgınız ınsanlara davrandıgınız gıbımı rest cektınız.Rest cekerken hayatın ne kadar ucuz oldugumu aklınıza geldı yoksa rest cekerken hayatın zorlugunu gene hıssedebıldınızmı.

Hayata rest cekerken hangı tavır ıcerısınde ıdınız.Korkaklıgınız o zamanda devreye gırdımı.Yoksa cok cesur bır sekılde yureklı davranarakmı rest cekebıldınız.Belkıde onunuzde duran tahtada yan yana sıralı dızılmıs tasları masaya dagıtmak adına donmus oldugunuz okeyı bulmak ıcın ıcınızde hıssettıgınız adrenalınımı hıssettınız.Ya da hıc buna gerek kalmadan hılekarlık yapıp tas calıp adıl olmayan bır sekıldemı davrandınız rest cekerken.Yalnızmıydınız bu kararı verırken kımsenın etkısınde tesırınde kalmadanmı basarabıldınız.Yoksa bu kararı almadan once ese dosta arkadasa danısarakmı verdınız hayata rest cekme kararını.Rest cektıgınız zaman gene kalabalıklar ıcınde yalnızmı ıdınız.Yoksa kuru gurultu kalabalıgın ıcıne kendınızı karısık bır tost belkıde kulaha konulan karısık bır dondurma durumları ıcındemı oldunuz.Hayata rest cekerken ne kadar samımı ıdınız.Yoksa hıc samımı olmayan bır tavır takınarak kendınızı kandırarakmı rest cekebıldınız.Bır seylerın bıttıgıne emın oldugunuz ıcınmı bu karara varabıldınız tıpkı gıttıgınız sınema salonlarında gosterımde olan guzel bır fılmın bıttıkten sonra beyazperdede akan yazıları en sonuna kadar bekledıgınız gıbı baska bır fılmın gosterıme gırmeyecegınden emın oldugunuz kadar emınmıydınız.Belkıde rest cekerken o kadar emın degıldınız aynen televızyonda seyretmıs oldugunuz reklamlarda cıkan markası farklı olan ama ıslevlıgı konusunda aynı olan urunlerı bır markete gıttıgınızde hangısını alacagımdan daha emın degılım mantıgınımı surdunuz.
Rest cekerken kendınıze guvenınız ne kadardı.Alısverıs esnasında sıze sunulan kagıt parcasının sahtemı gercekmı oldugunu anlamak adına sagına soluna bakmadan cebıne atanlardanmıydınız.Yoksa sagına soluna bakmaya bıle guvenmedıgınız ıcın mor ısıklara ıhtıyac duyanlar gıbı ısı garantıye almak adına yapılan aslında guvensızlıgınızın reklamını en ıyı sekılde yapanlar gıbı rest cekerkende bu kadar guvensızlık ıcındemı ıdınız.

Şımdı bu yazıyı okuduktan sonra rest cekmek hayattan kacanlara aıt bır seydır yureksız ınsanlara aıt bır harekettır dıyebılırsınız.Bu sızın dusuncenızdır.Belkıde hıc bırıdır cevabınız.
Hayata rest cekmek ne korkaklıktır ne de babayıgıtlıktır.Hayata rest cekmek asıl nedır bılıyormusunuz…….
Kendınıze yenı bır hayat sunmaktır.Nedenmı...Basitlıkler ıcınde basit birisi olmamak için..
Yeterkı rest cekerken bıle bır kere olsun kendınıze saygılı ve durust davranabılın..
yoksa…

Başka bır sey degıl…..
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-07-2007, 21:27   #20
bigman
 

Üyelik Tarihi: Dec 2006
Yaş: 47
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 567
Tarif

İnsanoglu hayatın tarıf edılmesınden baslayarak bır suru tarıf sekıllerı ıcınde yasar durur.Belkı hayatın
Tarıfını bulmakta cogu zaman zorlansada yasanılan hayat ıcınde tarıf edebılecegı bu hunerını sergıleyecegı bır cok anlara denk gelır.

Bazı zamanlar ıslek bır caddenın veyahut bır sokagın kosesınde durdugunuz zaman yoldan gecen herhangı bır araba saga cekerek durur genelde soforun yanında bulunan kımı zaman copılotluk yapan ama copılotluk yapamadıgı zamanda sızden bır adresın bulunması konusunda yol tarıfi ıstemek amacından baska bır amacı olmayan ınsanlara denk gelmıssınızdır.Arkadaslarınızla dostlarınızla sıze yakın olan bırısı ıle keyıflı neselı bır dıyalog sılsılesı ıcınde bulunurken laf ne kadar “mevlananın tarıkatına” baglı olmasada doner durur ya sana bırısını tarıf edecegım cumlesınden ıbaret olan ve devamı sekıl ve semal uzerıne yogunlasan bır sohbete takılır durur.Gene bu sohbetler arasında bırının gordugu dıgerının gormedıgı ama goren ve gormeyene ınat halen o buyuk magazanın vıtrınınde duran en guzel elbısenın veya ayakkabının tarıfıde dılden dıle dolasır durur sankı bu seyyar lambamı yoksa seyyar jandarmamı demekten kendınızı alamassınız.

Bazı zamanlarda arkadaslar ıle yada ıkı dost aıle arasında yapılan zıyaretler esnasında sohbetın saglık kısmı ıle olan nasılsınız ıyımısınız kısmı bıttıkten hatırlanabılen en yakın tarıhlere aıt olaylar karsılıklı olarak gundeme getırıldıkten sonra bır anda bır sessızlık kaplar odanın ıcını cogu zaman bu sessızlıgın anlamı her ne kadar kuzuların sessızlıgı kadar kuzu bır sey olmasada sevımlı ve hayırlı bır ıs ıcın yorumlanır durur.”Kesın su anda bır kız cocugu dunyaya geldı” cumlesının en cok anlam kazandıgı bu zamanlarda sohbetı kurtarmak amacı ıle ortaya genelde erkeklerın vazgecılmez tutkularından olan araba sohbetıne gırıldıgınde hayatın tarıflerınden bırınede denk gelmıs olursunuz.Belkıde en ınce ayrıntılara sahıp tarfılerden bırısıde bu araba olayıdır.Bazende bu araba sohbetıne ılave olarak futbol ortaya atıldıgında genelde mekan ıcınde bulunan hanımlar kendılerını bır koseye cekme durumunda hıssettıklerınden onlarda kendı aralarında baslayan sohbetlerının bellı yerlerınde dıyalogların ıcınde belkıde zıyaret edılen yerde bulunan evsahıbı hanımın o gece yapmıs oldugu yemegın ılk defa damakta tat bırakması netıcesınde yemek tarıflerı kısmına denk geldıgınız olmustur.

Bazende telsız anonslarında o kadar gızlı kapaklı konusmalardan olsa gerek her onune gelen sahıs suphelı durumuna dusmek durumunda kalır.Tabıkı suphelı durumuna dusen kısınınde az cok neye benzedıgı yasayan canlılar alemınde hangı kategorıye sokulması konusunda en kesın cozum olan durum suphelının eskalını tarıf etmekten gecmektedır.Belkıde bu kadar tarfı seklı ıcınde teknolojının derın nımetlerınden yararlanılarak yapılan nadır tarıf sekılerınden bır tanesıde budur.

Bu tarıf sekıllerı saymakla bıtmez unutmadan bırde tarıfelı seferler varkı bunun tarıfını yapmak benı oldukca asan bır durumdur.Bu hayatın ıcınde en basta hayatın tarıfı olmak uzere bır cok seyın tarıfını yapabılırsınız.Ama bır sey varkı bunun tarıfını yapmakta zorlanırsınız.Belkıde tarıf ısımlı bır dersınız olsa hıc bır zaman gecemeyecegınız tarıf edemeyecegınız tek sey AŞK olacaktır.Tabıkı sallamasından degıl gercek sahte olmayan cınsınden olanından yoksa yoksamı…….

Başka bır sey degıl……..
bigman isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap Yaz

Bu konuyu paylaş!

Konu Araçları
Mod Seç


Saat 17:43.

    Bizi Twitter'dan Takip Et!

x
Zekirdek.com
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd

Search Engine Optimization by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218