PDA

Tüm Versiyonu Göster : tıp kazanmak çok mu zor???

telekardiofon
02-04-2008, 21:00
neden bütün insanlar tıp kazanmayı çok zor görürlerki? ben 11. sınıfa gidiyorm 1 sene sonra öss'ye gircem tıp istiyorum nası çalışmam gerekiyo tıp okuyan arkadaşlardan nası kazandıkları hakkından bilgi istiyorum. şimdiden teşekkürler...

Sunterra
02-04-2008, 21:08
tıp kazanmak çok zor değil,yani olay şudur ki psikoloji bölümünü kazanmak için de öss'de çok sağlam netler çıkarman gerekir tıp bölümünü kazanmak için de... tıp'ın puanları yüksek benim bildiğim kadarıyla.bir de yabancı dil+tıp bölümünü seçeceksen puanlar da yükselme oluyor.yani senin yapman gereken sadece össden çok iyi netler çıkarman. biyoloji,kimya vs.. sayısal dersler seni daha çok ilgilendirmeli.

girlmustshop
03-04-2008, 03:40
şimdi tıp fakültesinde okuyan bi ablan (muhtemelen) olarak kazanmak onumanın yanında hiçbir şey diye cevap vereceğim. ama sonuçta kazanmak senin öncelikli yapman gereken inan etrafımdaki insanlara bakıyorumda (tıp okuyan arkadaşlar) kazanmak o kadar zor olmasa gerek yeni sistemimi bilmemekle beraber matematik ve diger sayısal alanlarda kendini bir nevi kanıtlaman gerekiyor öncelikle ama bu yeter mi tabiki hayır.türkçe ni de sıkı tutarsan kimse seni tutamaz gibi geliyor.derslerini bilmiyorum ama kısaca tıp kazanmak zor ama imkansız değil sadece össdeki performansına bakar.okumaktan hiç bahsetmeyeyim gözün korkmasın;) benden bu kadar:)

kasaba45
03-04-2008, 04:00
tıp okumuyorum ama şunu söylebilirim,2006 da derece yapan bir arkadasım vardı,tek farkımız o inanıyordu ve çalısıyordu;bense arkadaşlarla o kafe senin bu kafe benim dolaşıyordum:)

tiberius
03-04-2008, 04:08
benim dönemimde de biraz zordu ama şu an sınav sistemi değiştiği için ve artık herkes tıp istediği için daha da zor. Allah yardımcınız olsun...

zirdeli
08-04-2008, 19:56
tıp okumak cok güzell.gazi tıplı olmak ayrıcalıktır:)

ayyuka7
08-04-2008, 20:00
tıp var tıp var yani eften püften üniv leri boşver okudugunda etiketin olabilecek üniv girmek önemli....ve onların tıpını kazanmakta oooooooooooo üf yani puanlar cok yüksek

signal
08-04-2008, 20:02
aaaa tıp okumak istiyorm harbiden cokmu zor kazanmak:( buyuyup okuyup adam olup bypass yapmak istiyorm:D

the manyahh
08-04-2008, 20:03
valla benim ablam kazandıysa...:D o kadar da zor deil : ))rahat olun;))

ayyuka7
08-04-2008, 20:08
aaaa tıp okumak istiyorm harbiden cokmu zor kazanmak:( buyuyup okuyup adam olup bypass yapmak istiyorm:D
üf yaparsın yaa sen inandıktann sonra herkes herseyi kazanabilir ama önemli olan ben burdayım demek ...eme tıp diyorsan ben çok iyi adıyla agzı acık bırakan bi üniv git derim

signal
08-04-2008, 20:14
üf yaparsın yaa sen inandıktann sonra herkes herseyi kazanabilir ama önemli olan ben burdayım demek ...eme tıp diyorsan ben çok iyi adıyla agzı acık bırakan bi üniv git derim
herkes inandıktan sora yapar ama tıp kazanmak icin inanmak+extra calısmak gerekir bnm icin tıpta kotu uni yok zatn her unidede tıp yok:D

ayyuka7
08-04-2008, 20:18
ya zaten inanmak ben kazancam deyip agzı açık ayran delisi gibi oturmak degil onu kazanana kadar essek gibi calışmak lazım her bbölüm için gecerli bu benim kastettiğim üniv ama neyse ...bu arada sen signalmişsin şindi gördüm... çıkışta gel dermişim neyse o gün cok tatsızdı bi daha olmaz umarım

tiberius
08-04-2008, 20:19
ben şu an cerrahpaşadayım...

amacın çok para kazanmak değilse, hiç bulaşma...

çektiğin eziyete değmez...

zaten kazandıktan 10 sene sonra adam akıllı para kazanmaya başlıyorsun...

07zümrüt
08-04-2008, 20:22
kazanmak zor degilde okumak zor beee...
o kadar kemik edını kas adını dıku adını ezberle hangi organ ne iş yeper...çok karısık deliriyo insan ya

signal
08-04-2008, 20:23

ciddimisin snnnn bnde orayi istiyorm yaaa

signal
08-04-2008, 20:25
ya zaten inanmak ben kazancam deyip agzı açık ayran delisi gibi oturmak degil onu kazanana kadar essek gibi calışmak lazım her bbölüm için gecerli bu benim kastettiğim üniv ama neyse ...bu arada sen signalmişsin şindi gördüm... çıkışta gel dermişim neyse o gün cok tatsızdı bi daha olmaz umarım
pardon bn seni taniyamadm ama sanirim tatsiz bişeler olms sn sole bn her cıkısa gelirim:D

tiberius
08-04-2008, 20:25
ciddimisin snnnn bnde orayi istiyorm yaaa

valla deiğim gibi...

amacın çok para kazanmak değilse, boşa uğraşma...

psikolojini bozduğuna değmez... :))

signal
08-04-2008, 20:28
valla deiğim gibi...

amacın çok para kazanmak değilse, boşa uğraşma...

psikolojini bozduğuna değmez... :))
para kazanmıcaksam nie okuyorm:D kacıncı senen? cok özendim sana kıskandım:D

zerrin_gs
08-04-2008, 20:30

bizim arkadaş da cerrahpaşada..kazanması bi dert okuması bi dert amann:S

ayyuka7
08-04-2008, 20:30
su böyle şaka görmediniz olayıydı ama neyse hatta saz arkadasın tiberius tu neyse konu dagılmasın toparlıyorum ki tıp için ful çekmek basarı demek kimse eline su dökemez

signal
08-04-2008, 20:33
su böyle şaka görmediniz olayıydı ama neyse hatta saz arkadasın tiberius tu neyse konu dagılmasın toparlıyorum ki tıp için ful çekmek basarı demek kimse eline su dökemez
hadi ya bn hatırlamıyorum bile bnm icin bi tartısma orda olur ve biter tiberiusu ble hatırlamadm:D o yuzden suna saz arkadası demesek daha ii olur!

tiberius
08-04-2008, 20:33
para kazanmıcaksam nie okuyorm:D kacıncı senen? cok özendim sana kıskandım:D

para kazanmak ayrı, çok para kazanmak ayrı...

1-2 milyar bana yeter diyorsan, sevdiğin, ilgi duyduğun bir meslek seç...

5-10 milyar kazanayım diyorsan, tıpta rahat kazanırsın...

bi de tus sınavı var, onun için kazandıktan sonra da iyi çalışman lazım...

bu arada benim 5. senem...

signal
08-04-2008, 20:40

bu arada ben 5. sınıf oldum...
bana 5-10 milyarda etmez:D tıp okuduktan sora bana iş hazır ayrıca tıp okursam hem sevdigim meslegi secmiş hemde cok para kazanmıs olurum

tiberius
08-04-2008, 20:48
bana 5-10 milyarda etmez:D tıp okuduktan sora bana iş hazır ayrıca tıp okursam hem sevdigim meslegi secmiş hemde cok para kazanmıs olurum

o zaman iş değişir...

şimdiden başla çok çalışmaya...

signal
08-04-2008, 20:51
o zaman iş değişir...

şimdiden başla çok çalışmaya...
bncede calısmak en mantıklısı;)

tiberius
08-04-2008, 21:00
bncede calısmak en mantıklısı;)

şu an aldığın puanlar nasıl...???

geçen sene cerrhpaşa kaç puanla almış...???

bunlar birbirine yakın mı...???

bu puanı geçiyomusun geçemiyor musun...???

bunları bana yazabilirsen senin için birşeyler söyleyebilirim...

yoksa dediğin gibi çok çalış demek havada kalır...

signal
08-04-2008, 21:02
şu an aldığın puanlar nasıl...???

geçen sene cerrhpaşa kaç puanla almış...???

bunlar birbirine yakın mı...???

bu puanı geçiyomusun geçemiyor musun...???

bunları bana yazabilirsen senin için birşeyler söyleyebilirim...

yoksa dediğin gibi çok çalış demek havada kalır...
ya bnm daha 1 senem var ama suan puanım 250(hiçbi denemeye calıscarak girmedm) okuldan 75 ustu alırım

tiberius
08-04-2008, 21:11
ya bnm daha 1 senem var ama suan puanım 250(hiçbi denemeye calıscarak girmedm) okuldan 75 ustu alırım

benim zamanımda puanlama farklıydı...

şu an tahmini olarak cerrahpaşa kaçla alıyor...???

bir de şunu diyeyim...

cerrahpaşayı kaznman şart değil...
önemli olan asistanlığı iyi bir yerde yapabilmen...
mesela 1-2 sene önce, erciyes tıptan bir çocuk tus sınavında 1. oldu...
istediği yere gitti...
zaten dersane olayı tıp a da sıçramış durumda...

antalyaspor07
08-04-2008, 21:11
girmek kolay:P çıkmak zor sanırm:)

herşeydenbıktım
08-04-2008, 21:15

bu arada benim 5. senem...
ya bende tıp okumak istiyorum ve benide cidden 5 10 falan kesmez =) sen nasıl çalışmıştın ?

Lelüh_ZADE
08-04-2008, 21:20
tıp okuyan biri olarak söleyeyim evet hem kazanması çokk zor okuması kat kat daha zor ruhh bunaltıcı birşey ama herşeye rağmen dünyanın en güzel şey, benim için:)))

hopscotch
08-04-2008, 21:26
tıp okurken kadavra falan kaçıncı sınıfta kesiliyo? orda bırakabilrdim okulu çnkü

nesil
08-04-2008, 21:28
Zor kavramınıza bağlı..

Ama "Kazanmak mı zordur kazandıktan sonra okumak mı?" tartışılması gereken budur :)))

hopscotch
08-04-2008, 21:29
tıp okuyan biri olarak söleyeyim evet hem kazanması çokk zor okuması kat kat daha zor ruhh bunaltıcı birşey ama herşeye rağmen dünyanın en güzel şey, benim için:)))
çnkü sevdiğin ve istediğin bi işin olucak..bnm için de mimarlık öylee =D

Lelüh_ZADE
08-04-2008, 21:31
çnkü sevdiğin ve istediğin bi işin olucak..bnm için de mimarlık öylee =D
Allah herkesin gönlüne göre versin:))sevdiği mesleği yapmayı nasip etsin:))

hopscotch
08-04-2008, 21:35
Allah herkesin gönlüne göre versin:))sevdiği mesleği yapmayı nasip etsin:))
aamiiinnn :P

PÖRTLEK.MISIR
08-04-2008, 21:53
Çok meşakkatli bi iş öncelikle..
Her döneminde..
Ben tıp istemiyorum ama olursada hayır demem tabiki:P
Ve kazanırsam eğer ,kesinlikle Onkolog olmayı tercih ederdim..

tiberius
08-04-2008, 21:56
ya bende tıp okumak istiyorum ve benide cidden 5 10 falan kesmez =) sen nasıl çalışmıştın ?

valla ben lise 1 den itibaren sadece sayısal çalıştım. açıkçası kısa dönemde nasıl çalışmak gerektiği hakkında bir fikrim yok...
mesela okulda fizikten bir konu anlatıldıysa, o konuyla ilgili elimde ne kadar soru varsa çözüyordum.(öss soruları dahil.)
hatta sayısaldan, okuldaki yazılılara bile çalışmama gerek kalmıyordu...
son sene de biraz türkçeye çalıştım, o kadar...
ama yazları da boş geçirmemek gerekiyor... yoksa bir işe yaramaz çalıştıkların...

ben çalışmayı uzun periyota yaydığım için fazla zorlanmadım...

eğer, öss i son 1 seneye bıraksaydım, telaş yapardım, adam akıllı çalışmazdım...

bide çok soru çeşidi çözün ama soru çeşidi ezberlemeyin...

eğer bir soruyu çözemezseniz, hemen başkasına sormayın. çözmeye çalışın. sonra bir de bakmışsınız ki tüm soruları çözer olmuşsunuz.

bi de son iki ay deneme çözün. eksik olduğunuz konuları tekrar çalışın. mümkünse bu zaman zarfı içinde farklı soru çeşidi çözün. aynı tip sorularla vakit kaybetmeyin...

bu yöntem çok iyidir. ciddi çalışırsanız derece bile yaparsınız. ben aslında az çalıştım. annemler durmadan, ''oğlum hiç çalışmıyorsun, sen bu gidişle nasıl kazanacaksın'' deyip dururlardı. sonradan çok şaşırdılar tabii...

ciddi çalışıp, bu yöntemi uygularsanız, kazanamayacağınız yer yok.

kısa dönem çalışıp halletmeye çalışanlar için pek yardımcı olabileceğimi sanmıyorum... ne desem yalan olur...

ama ben olsam, eğer netlerim düşük olsaydı, gireceğim sınavı değil, bundan sonraki sınavı düşünürdüm... ona göre çalışırdım...

herşeydenbıktım
08-04-2008, 23:21
valla ben lise 1 den itibaren sadece sayısal çalıştım. açıkçası kısa dönemde nasıl çalışmak gerektiği hakkında bir fikrim yok...
mesela okulda fizikten bir konu anlatıldıysa, o konuyla ilgili elimde ne kadar soru varsa çözüyordum.(öss soruları dahil.)
hatta sayısaldan, okuldaki yazılılara bile çalışmama gerek kalmıyordu...
son sene de biraz türkçeye çalıştım, o kadar...
ama yazları da boş geçirmemek gerekiyor... yoksa bir işe yaramaz çalıştıkların...

ben çalışmayı uzun periyota yaydığım için fazla zorlanmadım...

eğer, öss i son 1 seneye bıraksaydım, telaş yapardım, adam akıllı çalışmazdım...

bide çok soru çeşidi çözün ama soru çeşidi ezberlemeyin...

eğer bir soruyu çözemezseniz, hemen başkasına sormayın. çözmeye çalışın. sonra bir de bakmışsınız ki tüm soruları çözer olmuşsunuz.

bi de son iki ay deneme çözün. eksik olduğunuz konuları tekrar çalışın. mümkünse bu zaman zarfı içinde farklı soru çeşidi çözün. aynı tip sorularla vakit kaybetmeyin...

bu yöntem çok iyidir. ciddi çalışırsanız derece bile yaparsınız. ben aslında az çalıştım. annemler durmadan, ''oğlum hiç çalışmıyorsun, sen bu gidişle nasıl kazanacaksın'' deyip dururlardı. sonradan çok şaşırdılar tabii...

ciddi çalışıp, bu yöntemi uygularsanız, kazanamayacağınız yer yok.

kısa dönem çalışıp halletmeye çalışanlar için pek yardımcı olabileceğimi sanmıyorum... ne desem yalan olur...

ama ben olsam, eğer netlerim düşük olsaydı, gireceğim sınavı değil, bundan sonraki sınavı düşünürdüm... ona göre çalışırdım...
fizikten nefret ediyorum ama bundan sonra daha çok çalışmaya dikkat edicem=) TEK HAYALİM TIP ve seni tıpta okuduğun için kıskanıyorum açıkçası=)

aristo259
11-04-2008, 14:42
fizikten nefret ediyorum ama bundan sonra daha çok çalışmaya dikkat edicem=) TEK HAYALİM TIP ve seni tıpta okuduğun için kıskanıyorum açıkçası=)
nsdnisdsdnfdsnfidsfd

herşeydenbıktım
11-04-2008, 21:25
ÇATLAAAAAAAAAAA
sen ÇATLAAAAAA....

sonsiren
11-04-2008, 21:32
Bu şartLar altında :D :D :D kazanırsın :D

MeRVe..
11-04-2008, 21:33
uuufff keşke bnde kazanabilsemm :(

aristo259
12-04-2008, 14:01
sen çatlaaaaaa....
şdfhnifiniknsdfm
sd
sd
sdfds
fj sdjfsd
fjsd
fds

herşeydenbıktım
12-04-2008, 14:17
ben zaten malesef okudum zaten sen çatlaaaaaaa
pardon neyi okudun?tıpı mı?

aristo259
12-04-2008, 20:16
pardon neyi okudun?tıpı mı?
mdSDF
NKNKLDSKNFLDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

herşeydenbıktım
12-04-2008, 22:02
evt sen sanırım yaşta taklıldın 19 benim içinözel bir yıl şuanda bir köyde pratisyen doktorum sana akıl vereyim tıp sakın yazma otur ders çalış adam akılllı bir bölüüme git
niye ki hem tıptan niye böyle bahsediyosun anlamadım biraz daha açarmısın?

Safirin1907
13-04-2008, 08:17
Aslında Kazanmaktan Ziyade Okumak Zor Geliyo Bana ...
Kazansam Bile Bitireceğimi sanmıyorum :)
Okulu bitirince de Bitmiyo ki Yok TUS ' uydu bilmem neyiydi.. Sınav sınav nereye kadar..

aristo259
13-04-2008, 11:57
niye ki hem tıptan niye böyle bahsediyosun anlamadım biraz daha açarmısın?
dsklmsdsdksdşmşdslmşdlmşsdlşdld

robben
13-04-2008, 11:59
tabi cnm hatta hepsini c yap gene gellir:D

herşeydenbıktım
13-04-2008, 15:07
hangi birisini söylesem

EN ÖNEMLİSİ: ÇEKTİĞİN EZİYETİN MADDİ VE MANEVİ DEĞERİNİ ALAMAYACAKSIN SADECE BUNU SÖYLEYEYİM DAHA ÇOK ŞEY YAZARDIM AMA İŞİM VAR BYE
niye çektiğim eziyetin manevi değerini alamıyım ki hem insanlara yardım etmek bana göre eziyet değil zevktir neyse yinede görüşlerin için saol sanada BYE

freestyle...
13-04-2008, 15:25
ben de tıp istiyodum ama kime sorsam zorluğundan bahsediyo baya bi tırstım açıkçası artık nerdeyse vazgeçtim...

herşeydenbıktım
13-04-2008, 15:28
umarım hayallerinizi yıkmış olmam ama şunu belirtmeliyim ki tıpı kazanmak inanın tıpı okuyabilmek yanında HİÇ BİR ŞEY...
sakın puanım yüksek ve zekiyim diye kimse tıpa gelmesin sadece çalışmayı seviyorsan buyur gel.sınav zamanı 2 saat uykuya tamah ederim ben, arkadaşlar gezerken gocunmam çalışırım diyorsan gel lütfen
ayrıca össde benim de yapmış olduğum gibi çalışmadan da oluyordu çalışırsam zaten olur inancını bi güzel paket yapıp rafa kaldırıyorsunuz burda.tıpta yeni kuralınız:
çalışmazsak zaten olmaz çalışırsak belki...

herkes iyice düşünüp kararını versin kolay gelsin şimdiden
çekilin ben geliyorum tam benlik bi bölüm işte =)

yarabandım
15-04-2008, 16:50
bence tıp artık eskisi kadar popüler değil ve okumak kazanmaktan zor

zirdeli
26-05-2008, 03:18
kazan gel 2 gün çalışıp 90 aldım kasmana gerek yok kardeş oluyo sadece nasıl calışman gerektiğini bil günü gününe tekrar et ben hayatımda bu kadar gezmedim bu sene gezdiğim kadar korkutuyolar sizi:) zamanı iyi kullanın her şeyde başarılı olursunuz inşallah

ZeynepAli
26-05-2008, 03:46
tıp var tıp var yani eften püften üniv leri boşver okudugunda etiketin olabilecek üniv girmek önemli....ve onların tıpını kazanmakta oooooooooooo üf yani puanlar cok yüksek

tıp okuyan adamın hangı unw mezun olduguna cok fazla bakılmaz.O yuzden her bolum ıcın unıversıtenın ısmının olması cok da onemlı degıldır.Ben tıp okumadım ama 5 kusenım falan tıpcı :) okudular bıtırdıler senelr oldu ama hala ders calısıyorlar.Bazen acıyorum kendınlerıne :( Hele kı bayansan ısın 2 kat zor :( + maddı bakımdan bakarsan cok cok ılerıkı zamanlarda ancak guzel paralar kazanabılırsın.Mesela bır kuzenım ozel hastahanenın bırınde nobet tutmaya kalksa kı tutuyor tek gecelık nobetı 500 ytl :) ee bu ınsan haftanın 3 gunu nobet tutsa koseyı dondu :) dusunun artık ;)