PDA

Tüm Versiyonu Göster : kan grubu

white girl
25-04-2008, 13:57
anne ve babasının kan grubu pozitif çocuğun ise negatif böle birşey olabilirmi ? lütfen bilgisi olan paylaşsın

antalyalı_doğan
25-04-2008, 14:00
noldu bi terslikmi oldu şüphelenme yaa bişey yoktur

zopurdek
25-04-2008, 14:02
Kesinlikle Anne Ve Baba Rh Pozitifse çocuğun Negatif Olma Olasılığı Yok Imkansız Yaniii..!! Noldu Kii???

white girl
25-04-2008, 14:02
ya evet kafayı yiycem herkes olamaz diyor

white girl
25-04-2008, 14:04
Kesinlikle Anne Ve Baba Rh Pozitifse çocuğun Negatif Olma Olasılığı Yok Imkansız Yaniii..!! Noldu Kii???
ya lütfen doğruyu söleyin çok ciddiyim

yamamoto
anne ve babasının kan grubu pozitif çocuğun ise negatif böle birşey olabilirmi ? lütfen bilgisi olan paylaşsın
olabilir cnm;)
bnm bütün sülale pozitif tek negatif ben varım :S
hatta emin olmak için bi daha baktırttım olabilir dediler bana yoktur bi terslik meraklanma;)

sincapx
bencede negatif olma gibi bir ihtimal yok,dna testine kadar gider bu iş...

yamamoto
25-04-2008, 14:05
vaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
benim anne baba kardeşler hepsi pozitif ben negatif doktorlara da sordum olur dediler,
ne kurt düşürüyon kızın içine ?

white girl
25-04-2008, 14:06
olabilir cnm;)
bnm bütün sülale pozitif tek negatif ben varım :S
hatta emin olmak için bi daha baktırttım olabilir dediler bana yoktur bi terslik meraklanma;)
evet herkes pozitif bi ben negatif

antalyalı_doğan
25-04-2008, 14:07
bizim bi arkadaş böyle şüphelendi çok uğraştı sonradan dna testi falan bi baktı abovvv ki ne abovvv

yamamoto
25-04-2008, 14:07
ya lütfen doğruyu söleyin çok ciddiyim
cenabülrabbülalemin :/
arkadaşım onun bunun sözüne bakma git bi doktora sor en iyisi

ben_burcin
25-04-2008, 14:08
evet herkes pozitif bi ben negatif

Bence gerçek aileni aramaya başla.

white girl
25-04-2008, 14:08
cenabülrabbülalemin :/
arkadaşım onun bunun sözüne bakma git bi doktora sor en iyisi
zaten sorcam iyice kafam allak bullak oldu sen sordunmu bi doktora?

hoplayankaktüs
25-04-2008, 14:09
ya evet kafayı yiycem herkes olamaz diyor
olur (:
annem Brh +
babam Brh +
kardeşim 0rh +
ben 0rh (-)

ozaman açıklansın bu (:

küçük tweety
25-04-2008, 14:11
babam,abim ve kardeşim 0 pozitif annem ve ben A pozitif diğer abim A negatif:))

antalyalı_doğan
yaa yine anne yada babadan biri doğru olsa diğeri farklı olsa bi nebze

ya ikiside değilse :)))

kar kraliçem
Bence gerçek aileni aramaya başla.
zekirdek te bir yardım kampanyası da buna açalım :)

olabilir..yani..Burası Türkiye..her gün ne fırıldaklar dönüyor..ama içine kurt düşmesin:)

antalyalı_doğan
25-04-2008, 14:13
olur (:
annem Brh +
babam Brh +
kardeşim 0rh +
ben 0rh (-)

ozaman açıklansın bu (:
açıklarımda sabah sabah moralin bozulmasın :)))

yamamoto
25-04-2008, 14:14
zaten sorcam iyice kafam allak bullak oldu sen sordunmu bi doktora?
sordum
hatta ben 3 ay önce gidip baktırttım yeniden.ailem pozitif ben negatif acaba yanlış mı bakıldı ki dedim bi daha baktılar
hayır negatif sin sen dediler e olabilir mi dedim
evet olabilir dediler. huylarımda çok benziyo zaten babama :P
bakma sen burda felaket tellalları çookkk.dert etme kendine yok yere üzülme
ha git sor eğer ki sana olmaz derlerse ben de bi daa gidiyim :/

white girl
25-04-2008, 14:15
açıklarımda sabah sabah moralin bozulmasın :)))
senin kafan iyimi ?
benim gibi olanlar varsa bide tıpta okuyanlar yada doktorlar varsa söleyin lütfen

zopurdek
25-04-2008, 14:16
babam,abim ve kardeşim 0 pozitif annem ve ben A pozitif diğer abim A negatif:))
BAK SENİN ANNEN NEGATİF.. YANİ ÇOCUKLARININ NEGATİF KAN GRUBU OLMASI 4 TE 1 Bİ İHTİMAL.... AMA ANNE VE BABA POZİTİF İSE ÇOCUK NEGATİF OLAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAZZZZZZZZZZ Z

kar kraliçem
sordum
hatta ben 3 ay önce gidip baktırttım yeniden.ailem pozitif ben negatif acaba yanlış mı bakıldı ki dedim bi daha baktılar
istersen şimdi git...kızın kafasını karıştırma ya..
sen doğru kişide olabilirsin ama o ne malum...
izlemiyorsun sanırım hiç kadın programlarını...ne fırıldıklar dönüyor..

bence DNA testi şart..

rocker42
olabilr canım merak etme sülalenden birinin genini almış olabilrsin

ben_burcin
25-04-2008, 14:17
Anüüü zekirdekte ne çok üvey evlat varmış :))

küçük tweety
25-04-2008, 14:18
BAK SENİN ANNEN NEGATİF.. YANİ ÇOCUKLARININ NEGATİF KAN GRUBU OLMASI 4 TE 1 Bİ İHTİMAL.... AMA ANNE VE BABA POZİTİF İSE ÇOCUK NEGATİF OLAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAZZZZZZZZZZ Z
babamda annemde pozitif dikkatli okumamışsın sanırım

white girl
25-04-2008, 14:18
sordum
bende aynen ilk baş gittim Arh negatif dediler bende heralde yanlışlık oldu dedim tekrar yaptırdım yine negatif çıktı ordaki biri olabilir bende aynı ailem npozitif ben negatifim dedi öle deyince doktora sormadım sonra arkadaşlarım olamaz diye kafamı karıştırdılar

antalyalı_doğan
25-04-2008, 14:20
Anüüü zekirdekte ne çok üvey evlat varmış :))
üvey olsa yine iyi :))))

yamamoto
25-04-2008, 14:25
bende aynen ilk baş gittim Arh negatif dediler bende heralde yanlışlık oldu dedim tekrar yaptırdım yine negatif çıktı ordaki biri olabilir bende aynı ailem npozitif ben negatifim dedi öle deyince doktora sormadım sonra arkadaşlarım olamaz diye kafamı karıştırdılar
:D:D:D arkadaş millleti işte :D
ben bi kere iğne yutmuştum 5.sınıftaykene o zaman da bnm arkadaşlarım ya kalbine batarsa ya ciğerine batarsa diye bana kriz geçirtmişlerdi:D

hem üvey olsan ne olmuş bu yaşa kadar bakmışlar işte
allh korusun bnm öle olsa aramam ben gerçek ailemi falan hıh :P

zopurdek
25-04-2008, 14:25
babamda annemde pozitif dikkatli okumamışsın sanırım
EET OKUMAMIŞM O ZAMAN ABİN ÜVEY:) GENETİK OLARAK BÖLE BİŞEİN İMKANI YOK

hayall
25-04-2008, 14:27
ayy çok kötü bi durum yaa :S berbat hatta,sen en iyisi bi kliniğe git onlara sor burda hiiç vakit öldürme.

antalyalı_doğan
25-04-2008, 14:28
ulen bu konu derinleştikçe iş büyür yarın haberlerde görürüz
aile faciası
kan grubu yüzünden çıkan olaylarda mutlu mesut bi aile dağıldı :(((

CaNDaN_KaLp_19
ben işime bakarım:Pp

KaoSSed
Olabilir arkadaşım....

+ - ye baskındır. Karakterler de anneden ve babadan gelen iki genle kontrol edilir. Su durumda annenin babanın +, senin - ise durum şöyle : annenin ve babanın kanı Rr sana her ikisinden de r geliyor (R gelimiyor yani ikisinden de) bu durumda seninki rr olduğun için - oluyor. Dediğim gibi R, r ye baskın olduğu için - olabilmesi için ikisi de r olmalı....belki anlaşılmaz oldu ama olur takma kafaya...;) kesinlikle olmaz diye bişi yok basbaya olabilir..:)

NOT: R:+
r:- ifade ettiğini düşünürsek

hayall
25-04-2008, 14:32
Olabilir arkadaşım....

+ - ye baskındır. Karakterler de anneden ve babadan gelen iki genle kontrol edilir. Su durumda annenin babanın + senin - ise durum şöyle : annenin ve babanın kanı Rr sana her ikisinden de r geliyor (R gelimiyor yani ikisinden de) bu durumda seninki rr olduğun için - oluyor. Dediğim gibi R r ye baskın olduğu için - olabilmesi için ikisi de r olmalı....belki anlaşılmaz oldu ama olur takma kafaya...;)

NOT: R:+
r:- ifade ettiğini düşünürsek

iki baskın gen arasınan nasıl çekinik genler çıkabilir ki,biri birinden az üstün olsa baskınlık olur zaten :)yangına körükle gitmyelimde:)

_pelin_
25-04-2008, 14:33
bole bı olay bın bır gecede varmıydı bana mı ole gelıyor??:S

KaoSSed
25-04-2008, 14:34
iki baskın gen arasınan nasıl çekinik genler çıkabilir ki,biri birinden az üstün olsa baskınlık olur zaten :)yangına körükle gitmyelimde:)

Şöyle eğer olamaz olsaydı siyah saçlı insanların da sarı saclı cocuları olamazdı...sarı sac geni var ama çekinik olduundan anne baba da görünmüyo ikisinden de sarısınlık gelınce de cocukta cıkıyo ortaya....Siyah sac sarı saca baskındır...çekinik genler ancak yanyana geldiinde etkisini gösterirler....bu durum da aynısı

Ya eminim kardeşim yaa güvenin bana....

zopurdek
25-04-2008, 14:34
SANA ACCAİP KATILDIM:) İKİ BASKIN GENDEN ÇEKİNİK GEN ÇIKMAZ..!! + DAN - ÇIKMAZZ:)

KaoSSed
25-04-2008, 14:36
bole bı olay bın bır gecede varmıydı bana mı ole gelıyor??:S

Binbir gecedeki şöyle....Annesinin kan grubu AB idi cocuğunun 0, bu olamazz....cunku anneden ya A gelecek ya da B her durumda babadan 0 gelse bile A da B de baskınlık kuracağı için cocuk 0 olamazdı yani cocuğun o anneden olmadığını öyle anladılar dizide

hayall
25-04-2008, 14:40
Şöyle eğer olamaz olsaydı siyah saçlı insanların da sarı saclı cocuları olamazdı...sarı sac geni var ama çekinik olduundan anne baba da görünmüyo ikisinden de sarısınlık gelınce de cocukta cıkıyo ortaya....Siyah sac sarı saca baskındır...çekinik genler ancak yanyana geldiinde etkisini gösterirler....bu durum da aynısı

Ya eminim kardeşim yaa güvenin bana....

umarım öyledir,yoksa bu arkdaşın sonunu hiç iyi görmüyorum :)

fullcene
25-04-2008, 14:41
bu mesele ona buna sorularak halledilir mi ya..

uzmana danış burda iyice kafan karışır..

kar kraliçem
25-04-2008, 14:42
Arkadaşlar !!!!
kavga ederseniz ayırmam sonra..
manşet olucağız ya..

KaoSSed
umarım öyledir,yoksa bu arkdaşın sonunu hiç iyi görmüyorum :)

İçine kurt düşmüş zaten uzman birinden duymadan içi rahat etmez onun =Pp biz ne desek nafile...:):)

white girl
muhakkak doktora sorup öğreneceim o zaman size sonucu söylerim ama sonuç inş olabilirdir eğer öle bişi imkansız olsa ne yaparım bilmiyorum hayatım söner heralde

KaoSSed
25-04-2008, 14:45
muhakkak doktora sorup öğreneceim o zaman size sonucu söylerim ama sonuç inş olabilirdir eğer öle bişi imkansız olsa ne yaparım bilmiyorum hayatım söner heralde

Yaa imkansız değil bu durum için rahat olsun...Ama şüphelerin varsa sen dna testine kadar götür işi...Kan grubu tutuyo diye öz evlat olacak halin yok :D:D:D

antalyalı_doğan
25-04-2008, 14:48
yaa sabahtan beri işin espirisindeyiz özellikle ben
ilk başta senin böyle bi konu açman hataydı
googlede arasan en güvenilir kaynaklardan alırdın cevabını zaten
neyse daha da moralin bozulmasın linke bak yazıyor orada 19. madde

http://www.kizilay.org.tr/kanhizmetleri/yazilarx.php?subaction=showfull&id=1187268416&archive=&start_from=&ucat=3&

white girl
25-04-2008, 14:50
Yaa imkansız değil bu durum için rahat olsun...Ama şüphelerin varsa sen dna testine kadar götür işi...Kan grubu tutuyo diye öz evlat olacak halin yok :D:D:D
ailemin öz ailem olduğuna eminim ama yinede bii kan grubu kafamı karıştırıyor bi de şu var beni evlatlık almaları saçma olur çünkü bir abim ve ablam var zaten hadi ailenin tek çocuğu olsaydım neyse yada iki tane abim olsaydı belki ama hem abim hemde ablam var zaten

KaoSSed
25-04-2008, 14:53
doğan kışkırtıyosun =)

yok doğan olayı tatlıya bağladı artık....:)

white girl
25-04-2008, 14:57
yaa sabahtan beri işin espirisindeyiz özellikle ben
ilk başta senin böyle bi konu açman hataydı
googlede arasan en güvenilir kaynaklardan alırdın cevabını zaten
neyse daha da moralin bozulmasın linke bak yazıyor orada 19. madde

http://www.kizilay.org.tr/kanhizmetleri/yazilarx.php?subaction=showfull&id=1187268416&archive=&start_from=&ucat=3&
googledan baktım ama sayfa açılmadı hiç bi sitenin sonra buraya sormak aklıma geldi saol ya içim rahatladı şimdi

antalyalı_doğan
25-04-2008, 15:00
googledan baktım ama sayfa açılmadı hiç bi sitenin sonra buraya sormak aklıma geldi saol ya içim rahatladı şimdi
ama yukarıda biri demiş
kan grubu tutuyor diye illa öz olacak değilsin
sen yinede aklının bi köşesinde tut bunu ara sıra yokla anneni ne bilgi varsa annende vardır :))

white girl
25-04-2008, 15:01
ama yukarıda biri demiş
kan grubu tutuyor diye illa öz olacak değilsin
sen yinede aklının bi köşesinde tut bunu ara sıra yokla anneni ne bilgi varsa annende vardır :))
öyle bi imkan olamaz eminim öz ailemler kan grubu sadece aklıma takılandı

nesil
25-04-2008, 15:07

Rh faktörü anne ve babanın ikisinde birden heterozigot şeklinde ise(ki Rh+ dominant karakterli) çocuk resesif Rh(-)lerin kombine olması sonucu Rh(-) olur..

Ki sadece Rh_a bakarak bunlar benim annem babam değil demek gayet ilginç bi' yargı olur :) Hani aileyi reddetmek için bahane arıyor gibi :p

_pelin_
25-04-2008, 15:09
Binbir gecedeki şöyle....Annesinin kan grubu AB idi cocuğunun 0, bu olamazz....cunku anneden ya A gelecek ya da B her durumda babadan 0 gelse bile A da B de baskınlık kuracağı için cocuk 0 olamazdı yani cocuğun o anneden olmadığını öyle anladılar dizide
hii tamam ok sımdı hatırladım sagol;)

KaoSSed
25-04-2008, 15:13
hii tamam ok sımdı hatırladım sagol;)

Ricaaa...:):)

berikArock
25-04-2008, 16:27
hayır yaa bu imkansız nolduki yaaa...
hayırdır bi terslik mi var..:S sorun yoktur yaa ... hemen telaş yapma...

p3rf3ct
25-04-2008, 19:49
eğer annenin annesi veya babası negatif yada babanın anne-babası negatif ise doğacak olan çocuğunda kan grubu negatif olabilir

anne & baba anne & baba
(-) (+) (-) (+)

anne baba
(+) (+)

ama sonucta bunların kanlarının genetiğinde negatiflik var ve bu normal bişey...

harme370
25-04-2008, 19:54

simdi bir tıpcı olarak acıklayayım...
Bunu genetik kurallarıyla acıklayayım...
Mendel kalıtım yasalarına gore duzenlenir bu olay....

Simdi R( dominan) ve r (cekinik) gendir....

Rr=Pozitif
RR=pozitif
rr= negatif...

RR bir anne ile RR bir baba hep cocuklar pozitifdir....
(RR,RR,RR,RR hepsi dominant genler var hepsi pozitif)

Rr anne ve Rr baba cocuklarda yuzde 25 negatif olabilir...
(RR,Rr,Rr,rr yukardaki eşleşmelerden olabilecek sonuc...3 pozitif olma olasıgı,1 negatif olma olasılıgı)

Olasılıkları dusunun....

Sonuc= yuzde 25 olabilir...

jerenizm
25-04-2008, 19:55
arkadaşım çok şüpheleniyorsan iyisi mi sen gidip bi DNA testi yaptır;)
böle kulaktan dolma laflarla olmaz hiç değilse için rahat eder sonra

basmakalıp
25-04-2008, 19:56
bence de olabilir.eğer annen veya babanda ressesif(baskın olmayan) karakter olarak bulunuyorsa sen de bu karakterden aldıysan neden olmasın ki.
ama sen yinede bi uzmana danış sonuçta biz ne dersek diyelim bi uzman kadar aydınlatamayız seni

just_white
25-04-2008, 19:59
Evet böyle bişey mümkün. Anne ve babanın her ikisi de heterozigot pozitif (+)ise doğan çocuklarının negatif (- ) olma olasılığı var. Yalnız bir de kan uyuşmazlığı diye bi sorun var ama bu sadece baba pozitif anne negatif iken söz konusudur. Buna da zaten anne karnındayken bebek yapılan iğne ile sorun çözülüyo yani...

EpRu
26-04-2008, 02:27
sülalem pozitif nedense ben negatifim :O

hayall
26-04-2008, 02:35
sülalem pozitif nedense ben negatifim :O
alın bitane daha :)))
acaba diğeri naptı :)))

blood8787
26-04-2008, 02:38
olur tabi neden olmadin

Rr Rr - RR Rr - Rr RR olursa eger cocuklar rr olabilir :)

white girl
26-04-2008, 22:20
öğrendim sonuç olabilirmiş :))