PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kazım koyuncu

fanti
13-07-2008, 16:30
Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy (Lazca: Pançol) Köyü'nde, 7 Kasım 1971 tarihinde doğmuşsa da nüfusa geç kaydedildiğinden dolayı resmi doğum tarihi 10 Mayıs 1972'dir. Müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başlamış, çocukluğu, "üstadım" dediği, "Kemençeci Yaşar" lakabı ile tanınan Yaşar Turna'nın yanında türkü dinleyerek geçmiştir . İstanbul'a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşmaya başlamışsa da İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden siyasi nedenlerle ayrılmıştır. 1992 yılında profesyonel müzik hayatına atılmıştır. 2004'ün sonlarında sanatçıya akciğer kanseri teşhisi konulmuş ve kanser tedavisi görmeye başlamıştır. 25 Haziran 2005'de, 34 yaşında, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmiştir.

Müzik kariyeri

1992'de henüz 20 yaşında iken Ali Elver le "Dinmeyen" adlı özgün müzik grubunu kurmu ve profesyonel müzik hayatı başlamıştır. Zamanla Lazca müzik yapmak için bu gruptan ayrılmışsa da rock'tan kopamamış ve geleneksel Laz halk müziğini rock tabanlı yorumlamaya başlamıştır.

1993’te Mehmedali Barış Beşli ile birlikte Zuğaşi Berepe (Denizin Çocukları) adlı rock müzik grubunu kurmuştur. Lazca rock yapma iddiası ile yola çıkan ve 1995'te Va Mişkunan (Bilmiyoruz), 1998'de de İgzas (Gidiyor) adlı albümleri yaparak bu iddialarını da gerçekleştiren grup, sınırlı sayıda (yalnızca 130 adet) basılmış bir konser albümü (Bruxel Live)çıkardıktan sonra 1999 yılında dağılmıştır.

Kazım Koyuncu, tek başına müziğe devam etmiş ve Salkım Söğüt adlı projelerin ikincisinde 3 şarkıyla yer almıştı. 2001’de Viya adlı ilk solo albümünü çıkardıktan sonra sonra Kanal D televizyonunda yayınlanan popüler TV dizisi Gülbeyaz'ın hem müziklerini yapınca yurt çapında tanınmıştır. Daha sonra Kemal Sahir Gürel ile birlikte Sultan Makamı adlı televizyon dizisinin müziklerini hazırlamıştır..

Karadeniz müziğinin güçlü temsilcilerinden Fuat Saka, Volkan Konak ve Bayar Şahin ile birlikte düzenledikleri, büyük ilgi gören Hey Gidi Karadeniz konserler dizisinin de öncülüğünü yapmış, Nisan 2004'te çıkardığı ikinci solo albümü Hayde ile popülaritesini arttırmıştır.

Ölümünden sonra 16 şarkının 4 tanesi konser kaydı, 4 tanesi (Dünyada Bir Yerde, Yalnızlığı Anla, Hoşçakal, Yine Burada) demo kayıt, geri kalanı ise farklı albümlerde (Gitarın Asi Çocukları (Anılar Düştü Peşime), Grup Patika/Aşk Beni Büyütmedi (Ayrılık Şarkısı), Seyduna (Hayat), Tuncay Akdoğan/Bir Nehir ki Ömrüm (Darbedar), Dinmeyen/Sisler Bulvarı (Askıda Yaşamak), dizi müziği (Le le le) yer alan Dünyada Bir Yerdeyim albümü Halkevleri tarafından Ocak 2007 çıkartılmıştır. Bu albümün geliriyle Kazım Koyuncu Kültür Merkezi çalışmalarına başlamış ve halen çeşitli atölye çalışmalarıyla katılımcılarına ücretsiz eğitimler vermeye devam etmektedir. 2008 yılında Kazım Koyuncu'nun hayat hikayesinin yanısıra bir kısmı hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerle anlatan yönetmenliğini Ümit Kıvanç'ın yaptığı "Şarkılarla Geçtim Aranızdan" belgeseli 3 DVD halinde yayınlanmıştır.

Kaybının yankıları

26 Haziran 2005'te Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen tören sonrası onbinler tarafından Hopa'ya uğurlanmış ve 27 Haziran 2005'te doğduğu köy olan Pançol'da fındık ağaçlarının çevrelediği köy mezarlığında ebedi istirahatgahına konulmuştur. Kazım Koyuncu'nun genç yaşta kaybı, gönülden bağlı olduğu Trabzonspor'un vefakar taraftarları, Laz dilinin tanınmasına yaptığı katkılardan dolayı Laz halkı, çevre sorunları konusunda gösterdiği duyarlılığın yanısıra alçakgönüllü, samimi ve hümanist kişiliğiyle kalbini kazandığı büyük halk kitleleri tarafından üzüntüyle karşılanmıştır.

Kişiliği

Akıllardan hiç çıkmayacak bir sözü: "Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Çe" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya." İşte bu söz onun ne kadar ulvî bir kişiliği olduğunu anlatmaya yeter de artar bile...

gmzzzz
13-07-2008, 19:55
İşte gidiyorum
Birşey demeden
Arkamı dönmeden
Şikayet etmeden
Hiçbirşey almadan
Birşey vermeden
Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
Yürüyorum sanki senin yanında
Sesin uzaklaşır herbir Adımda
Ayak izim kalmadan gidiyorum

Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
Bana kimse sen gibi sarılmadı
Işığımız sönmeden gidiyorum.......

Gerçek bi sanatçıydı...
Çok şey bırakarak gitti ardından.. Çok şey vererek..

zodyak87
13-07-2008, 20:35
....
Koyverdun gittun beni oy
Koyverdun gittun beNi..
Allahından bulasun oy
Allahından bulasun
Kimse almasun seni oy
Kimse almasun seni
Yine Bana Kalasun..

Sevduğum senin aşkın
Ciğerlerimi dağlar

Hiç mi düşünmedun sen?
Hiç mi düşünmedun sen oyy

Sevduğun Böyle Ağlar
Sevduğun Böyle Ağlar..

...

'Şair ceketli çocuk'
Seni çok özledik..

artvinli_muhammet
26-07-2008, 23:03
KAZIM KOYUNCU büyük bir sanatçıydı harika müzik yapıyordu yaşasaydı büyük işler yapacaktı
şarkılarını ne kadar dinlersem dinliyim sıkılmam kendisi birde hemşerim olur.Lanet olası kansere yenik düştü.Ölümüne çok ama çok üzülmüştüm ALLAH RAHMET EYLESİN

KALBİMİZDESİN KAZIM KOYUNCU

ZEKmania_ali
28-07-2008, 19:22
bende kazım koyuncunun ölümüne çok üzüldüm hakkaten şarkılarını çok severim :D

EXIOGLU
05-08-2008, 19:04
adam gibi adamdı rahmetli.yeri doldurulmıycak bi insandı

BAŞKAN_
05-08-2008, 20:54
çok erken gitin be abi...

artvinli_muhammet
11-08-2008, 19:27
KAZIM KOYUNCU ' nun
herkese son mesajı :

Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Ç´e" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya.

Kazım Koyuncu

peştambal
12-08-2008, 03:07
denizin çocuğuydu o ve deniz..çok erken aldı sanki bizim aramızdan onu...

BenZekininBebişiyim
14-08-2008, 03:28
mekanı cennet olsun....

tugce5960
18-08-2008, 15:47
Kendisini görme veya konuşma imkanım olmadı maalesef ama şarkıları yorumları enfesti halen dinlenebiliyosa gelevera deresi,denizde kararti var 'ı u adam bişeyler bırakmış ardında işte
ne diyeyim allah rahmet eylesin!

anillokman92
21-08-2008, 03:03
şarkılarını severek dinlediğim.. En güzel insan.. Mekanı cennet olsun..

erciyesli_
21-08-2008, 03:05
şair ceketli çocuk.......çok erken ayrıldı aramızdam çok şeyler bırakacaktı bizlere ama kısmet

olmadı,mekanı cennet olsun

_Hlmz_DmN_
26-08-2008, 00:26
Allah rehmet eylesin..Halen severek dinlerim kendisini..

ChAmPiOnS
26-08-2008, 00:33
gerçekten çok beğendiğim bir sanatçıdır

sanatçıdır en başta

aramızdan ayrılması hoş değildi

ama şarkıları hiç değerini yitirmiycek

artvinli_muhammet
13-11-2008, 01:50
kazım koyuncunun cnnturk'de yayınlanan KAZIM KOYUNCU bengeleselinin tamamı isteyenler indirebilir.

birinci bölüm -----> http://rapidshare.com/files/255424331/kaz__305_m_koyuncu-1.rar.html

ikinci bölüm ------> http://rapidshare.com/files/255435871/kaz__305_m_koyuncu-2.rar.html

MavZeR
13-11-2008, 13:55
Kazım'ın adını duyduğum her Allah' ın günü ağlarım.. Dinlediğimde tutamam gözlerimi.. Dünya ' da enn sevdiğim insan Kazım.. O benim gözümün nuru.. Abim ya da babam kadar çok seviyorum 0'nu..

libido_
13-11-2008, 15:44
Kazım'ın adını duyduğum her Allah' ın günü ağlarım.. Dinlediğimde tutamam gözlerimi.. Dünya ' da enn sevdiğim insan Kazım.. O benim gözümün nuru.. Abim ya da babam kadar çok seviyorum 0'nu..

Mavzer arkadaşım ne güzel şeyler yazmışsın. bende senin gibiyim öldüğü gün yıkılmıştım.şarkılarını ve sesini duymak öyle güzelki.güzelliğinin yanı sıra insanın içini acıtıyo.nur içinde yat kazım abi

06silbaştan34
28-01-2009, 05:33
Volkan Konak'ın sesinden Kazım Koyuncu'ya hitaben seslendirdiği "Gardaş" parçası...
Her dinlediğimde ayrı bir hüzün kaplar benliğimde :((

* * *

http://www.dailymotion.com/relevance/search/volkan%2Bkonak/video/xxdhw_volkan-konak-gardas_music

enerjik_bjk
28-01-2009, 05:37
Aynen:((((

c2h5OH
28-01-2009, 05:54
hopanın gururu herşeyimizdi bizim kendisinin daha çok tanıttığı yıllarda şehrimizin eğlencesinin tek kaynağıydı şarkılarıyla sabaha kadar konser vermişti bize.. çok temiz ve asi bi kişiliği vardı istediklerini hep yapmıştı ama en istemediği şey olu verdi.. hayatı ne yazıkki kısa sürdü onu hala daha herkes çok seviyor.. bigün bi yerde çıksa keşke diyo herkes şarkılarla geçti gitti aramızdan gerçekten de seni seviyoruz kazım koyuncu bizi öbür taraftada olsan şarkılarından ve kendinden eksik etme..

sercan_pa
31-01-2009, 01:05
Şarkılarla geçtin aramızdan... Yoldaşlara selam olsun

eyikezzzz
20-02-2009, 15:09
allah rahmet eylesin,mekanı nur olsun inşallah

kudurock
22-02-2009, 11:39
iyiler erken gidermiş hepsi mi erken gitmek zorunda sanki....

yildiz2121
22-02-2009, 17:55
sadece hopanın değil insanlığın gururuydu.ilk kez diyarbakırda herkesin korkup gidemediği newrozda dinlemiştim onu..tüm diyarbakır halkına didoyu söyletiyordu...

ah be kazım...

bu ülkeye sen lazımsın,yoksun...

TSefa.61
22-02-2009, 18:33
O Bir Efsane O Bir Üstad

Rahmetle Anıyoruz...

lazboregi
23-02-2009, 00:44
onunla aynı topraklarda yetişmiş olmaktan gurur duyduğum insan....

arslanyavrusu
23-02-2009, 00:45
toprağı bol olsun mekanı cennet olsun... gerçekten o bir efsane...

iclal
06-03-2009, 11:44
25 haziran sabahıydı,radyo da peşpeşe şarkıları çalınınca aklım karışmıştı.
Gitmişti Kazım...
Erkenden...
Diyecek sözleri,söyliyecek çok şarkıları varken daha.
Bir gün sonra konseri vardı Harbiyede.
Elimde bilet,gözümde yaş uğurladık onu.
Hala duysam bir yerlede adını,göklere bakarım hep.
Duyar o bizi.
Onu Nasıl Sevdiğimizi...

ESRA..1990
07-03-2009, 12:50
< Kazım Koyuncu - Ayrılık Şarkısı >

Ardımda bırakıp gül çağrısını,
Ayrılık anı bu sisli şarkıyı,
Irmaklar gibi akıp uzun uzun,
Terkediyorum bu kenti,
Ahh,ölüler gibi..

Şarkılar bir çığlığa sığınmaksa
Şimdi,sonsuz bir yangın gibi..
Sevmesem öyle kolay çekip gitmek;
Yaralı bir kuş gibi..

Kumral bir çocuğun yaz öyküsü bu,
Şarkılarla geçtim aranızdan..
Yalnızlar gibi susup uzun uzun,
Düşlüyorum bu kenti..
Ahh,bir aşk gibi..

Şarkılar bir çığlığa sığınmaksa
Şimdi,sonsuz bir yangın gibi..
Sevmesem öyle kolay çekip gitmek;
Yaralı bir kuş gibi..

Düşlüyorum bu kenti,
Son bir aşk gibi....

yuksel061
07-03-2009, 13:05
Dün akşam yine muhteşemdi.....Klibini izledim....Mekanı cennet ruhu şad olsun.....

artvinli_muhammet
30-04-2009, 20:51
Gözlerindeki karadenizde boğulmak istiyordum olmadı... Bize düşen gözlerinde değil yokluğunda kaybolmakmış...

Newyork Mezarlığı
30-04-2009, 21:10
Diyarbakır'da konser verirken şu güzel sözü söylemişti: '' Denizin çocuklarından, dağın çocuklarına selam getirdim''.

İsmi hiçbir zaman unutulmayacak ender sanatçılardan...

svsturan
13-05-2009, 01:46
kendisi sevdiğim sanatçılardan biriydi erken ayrıldı mekanı cennet olsun .

donjuan_88
20-05-2009, 04:08
''Ölümünden 4 Yıl Sonra Bile Müzik Listelerinde

Denizin asi çocuğu Kazım Koyuncu’nun albümü MÜYAP’ın en çok satanlar listesine girdi...

MÜYAP’ın düzenlediği Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. 2008’in en çok satan albümlerine verilen ve Türkiye’nin “Müzik Oscarları” olan ödüller satış rakamlarına göre kategorilere ayrıldı. 100 bin ve üstünde satan albümlere verilen “Altın Ödül” listesinde yaşamını yitiren Kazım Koyuncu’nun adı dikkat çekti.

Koyuncu, geçen yıl piyasaya çıkan eski şarkılarının toplandığı “Hayde” isimli albümüyle ödüle değer görüldü. Albüm satışının ise 150 bine dayandığı öğrenildi.''

_meek_
20-05-2009, 04:49
Allah rahmet eylesin

Mekanın cennet olsun ...

artvinli_muhammet
28-05-2009, 16:12
Sözler Sustu Diller Sustu Sen Hala Yoksun Kazım Abi :(

jentilmen
28-05-2009, 19:22
işte gidiyorum
off
girişteki keman sesi bitiriyor insanı
Dailymotion - gidiyorum - kazim koyuncu - a Music video (http://www.dailymotion.com/video/x5wqcc_gidiyorum-kazim-koyuncu_music)

KardansalıncaK
15-06-2009, 16:55
Hastalığa yakalandığı zaman tanıdım Kazım Koyuncu'yu. Şimdilerde ne kadar geç kaldığımı anlıyorum.. Mükemmel bir ses, mükemmel müzik, mükemmel sözler..
Öyle bi yorum ki sözleri anlamasan bile gözünden yaşlar süzülebiliyor..
Çok güzellikler katmış gerek müziğe, gerekse dünyaya.
'İşte gidiyorum' demiş sanki bilircesine.. Ayrılık şarkısı yapmış. Bunları dinlerken insan nasıl durdursun kendini ağlamamak için?
İyi ki uğramış dünyaya. İyi ki duyurmuş sesini..
Mekanı cennet olsun..

cicibici
15-06-2009, 18:35
Iyiki ölmedin kazım koyuncu..

ftealli
15-06-2009, 22:27
işte gidiyorum...
bir şey demeden,arkamı dönmeden,şikayet etmeden
hiçbir şey almadan,bir şey vermeden,yol ayrılmış görmeden
gidiyorum....

birçok sanatçı gibi öldükten sonra tanındı(!)... çok çok çok erken gitti daha bize söyleyeceği bir sürü karadeniz türküsü vardı....

rico_1903
24-06-2009, 22:16
http://forum.forzabesiktas.com/download/file.php?id=227

Kazım Koyuncuyu Saygıyla Anıyoruz

berfug
24-06-2009, 22:50
çok erken gitti...

artvinli_muhammet
25-06-2009, 00:57
Kazım Koyuncu Hopa'da anılıyor...

Karadeniz'in sesi ve yüreği, unutulmaz sanatçı Kazım Koyuncu ölümünün 4. yıl dönümünde Hopa'nın Pançol köyündeki mezarı başında anılacak.

25 Haziran 2005 günü, bir süredir tedavi gördüğü amansız hastalık sonucu henüz 33 yaşında sonsuza uğurlanan Karadenizli sevilen şarkıcı Kazım Koyuncu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, köyündeki mezarı başında anılacak. Koyuncu ailesi ve Kazım'ın sevenleri 25 Haziran Perşembe günü, yaşama gözlerini kapadığı saat olan 12.58’te Pançol’daki mezarı başında, onun ezgileriyle bir araya gelecekler.

http://img91.imageshack.us/img91/7986/kazimanmaafis.jpg

Hopa’da 25 Haziran Perşembe günü yapılacak tören için oluşturulan anma komitesi de hazırlıklarını tamamladı. Törene katılacak demokratik kuruluşların temsilcileri, yaptıkları toplantıda anma günüyle ilgili bir program oluşturdular. Komite adına yapılan açıklamada “Kazım Koyuncu memleketinde ve halkıyla kucaklaşacağı bir şekilde anılacak” denildi.

Anma Komitesi tarafından yapılan açıklamada “25 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de Hopa Belediye parkında toplanılacak. Buradan başlayacak yürüyüş, İnönü Caddesi üzerinden devam edilerek Cumhuriyet meydanına gelinecek ve burada bir basın açıklaması yapılacak. Daha sonra araçlarla Kazım Koyuncu'nun mezarının bulunduğu Pançol (Yeşilköy)'e çıkılacak ve ölüm saati olan 12.58’de mezarı başında anılacak” bilgisi verildi.

artvinli_muhammet
25-06-2009, 01:32
biliyormusun Kazım abi sen gideli 4 yıl oldu sensiz geçen 4 uzun yıl :(( Özledik çokk özledik

HAZİRANDA ÖLMEK ZOR Kazım abi... :((

kitap kuydu
25-06-2009, 01:39
Sevmesem öyle kolay çekip gitmek...... Yaralı bir kuş gibi...

yeşil zeytin
25-06-2009, 02:02
Ne denirki bu kadar sevilenin arkasından,hangi kelimeler anlatır kazımın yokluğunu yanlızca allah rahmet eylesin nur içinde yat kazım seni çok seviyoruz demek düşüyor sanırım bize...........

iclal
25-06-2009, 14:00
biz şimdi gittiğin gündeyiz kazım.
4 sene olmuş sen gideli.
halbu ki ne zor gelmiş o 4 sene.
çok özledik seni.
huzur için de yat kazım...

cicibici
25-06-2009, 14:27
gitmeseydin
söyleyecek sözün
çalacak türkün vardı daha
karadeniz dalga dalga
yüreğim kıvrım kıvrım
gitmeseydin!
açıp yüreğini hopa’nın uçsuz ovalarına
şiir yeşil yeşil.
derdimizi rehin bırakıp bir emanetçiye
güneşin alasını çalacaktık tümörlü ciğerlerine
çay yerine kederi demleyip
damıtacaktık ağusunu hayatın
gitmeseydin!
buğdayın sarısına vurup çilemizi
geçecektik acının çağla rengi gözlerinden
birlikte çekecektik sulardan ağı
üstünde bizim denizin kokusu
yüzün gözün balık pulu…!
karadeniz’in hırçın oğlu!
gitmeseydin
kendimizden verecektik ülkemize
gönlümüzden verecektik
ömrümüzden verecektik
bir davulun sesinde el verip halaylara
kemençenle horona duracaktık.
ha uşak ha…
olmadı baştan
tek bas tek
kimin için
bizim için
ses vercekti sesimize anadolu
şimdi biz böyle eksik
biz böyle yarım
ve yaralı
tabutunda trabzonspor'un bayrağı
sözverdi atay başkan bu yıl
trabzonspor şampiyon
tabutunda resmin
gözlerin uzaklara bakıyor
bizden olan bize dair ne varsa gözlerinde
gözlerine kurban olduğum
bırakıp bizi engin kederlere
nereye böyle
gitmeseydin!
sevincine katılacak sevincimiz
ak ellere yakılacak kınamız
sevdiğine giydireceğimiz gelinliğimiz vardı…
ey mavinin karaya döndüğü deli deniz
oğlumuzu verdik sularına
sularındaki kara matemimiz…
şimdi bir ustura sessizliğindeyse acımız
ve böyle mahşer yeriyse yüreklerimiz
bil ki ölüm küçük KAZIM büyük diyedir…

kotenjant
25-06-2009, 14:29
Ruhun ŞAD olsun.. Goyverdin gittin bizi...Seni özlüyoruz...

_meek_
25-06-2009, 15:08
Mekanın cennet olsun, nur içinde yat...

gulickimi
25-06-2009, 15:21
ne de çabuk 4 sene oldu. mekanı cennet olsun ...

BÖRTEÇİNESRA
25-06-2009, 15:23
ruhun şad mekanın cennet olsun
ZUĞAŞİ BEREPE ...

elma dilimli patates
25-06-2009, 15:24
sesi kadar kendide mükemmel bi insandı.Mekanın cennet olsun Kazım Abi...

musaıt yerde
25-06-2009, 15:27
Öldükten sonra değeri anlaşılan biri olması çok üzücü.Büyük ses büyük insandı..

KarınOlaymKardanAdam
25-06-2009, 15:29
şimdi "gittin" i dinliyorum ne de güzel söylemişsin

goyverdin gittin bizi Kazım abim mekanın cennet olsun inşallah.........

TSefa.61
25-06-2009, 16:54
Çok özlüyoruz....** |*** bordomavi.net (http://www.bordomavi.net)

Saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun...

resimdeki_gözyaşları
25-06-2009, 20:27
Ruhu şad olsun..

kotenjant
26-06-2009, 03:55
Denizin Çocuğuydu o sırtında şair ceketiyle, şarkılarıyla aniden girdi hayatımıza ve aniden çıkıp gitti.. Özlüyoruz seni Kazım Koyuncu..

volkanGS
26-06-2009, 04:07
resmen gidiyorum dedin gittin .
mekanın cennet olsun abim .
http://www.youtube.com/watch?v=My2LvqSKo_o

Cubri Pavri
29-06-2009, 22:48
Sağ yanım, sol yanım, kalbim, bir şeyler dokunuyor, yanıyor.
Ya havanın kararması, ruhumun dağılması, zaman neden, nereye gider...
Bilemiyorum; bazen aklım yetmiyor,
Tüm akılları toplasamda bir aşk etmiyor...
Kazım Koyuncu / 06.10.2004

artvinli_muhammet
13-07-2009, 21:54
Kazım KOYUNCU'NUN CNNTÜRK'de Yayınlanan Belgeseli
8 Parça :
1- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150358072126)

2- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150373952523)

3- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150382552738)

4- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150440074176)

5- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150449794419)

6- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150457074601)

7- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150462154728)

8- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150470474)

gurkem
14-07-2009, 03:46
Gelevera Deresi, tek kelimeyle mükemmel. Ruhu şâd olsun.

e.l.i.f
05-08-2009, 16:53
arkadaşlar facebookta kazım koyuncu anısına 500.000 kişi arıyoruz destekleriinizi bekliyoruz
http://www.facebook.com/pages/KAZIM-KOYUNCU-Ansna-500000-Hayran-Aranyor-/94954280684?ref=ts

ben_e_ben
05-08-2009, 16:58
Kazım KOYUNCU'NUN CNNTÜRK'de Yayınlanan Belgeseli
8 Parça :
1- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150358072126)

2- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150373952523)

3- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150382552738)

4- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150440074176)

5- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150449794419)

6- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150457074601)

7- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150462154728)

8- Muhammet Kalyoncu | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1022845215&ref=profile#/video/video.php?v=1150470474)

harika ya! izledim
insanın gözyaşları durmaksızın akıyor...

Matrax dinler
18-08-2009, 02:05
25 Haziran 2005 sabahı uyandığım zaman normal bir yaz günü zannetmiştim. Ta ki TV’yi açana kadar… Karadeniz Rock müziği yapan Kazım Koyuncu vefat etti diyordu… İnanamıyordum, inanmak istemiyordum…

Büyük bir şok geçirdikten sonra artık gerçeği kabullenmeye başlamıştım, koyverup gitmişti bizi. Arkasında yüz binlerce sevenini bırakarak…

Şimdi ölümün üzerinden tam 1 yıl geçti. Ama sevenleri O’nu hiç unutmadı, unutmayacaklarda… Türkiye’nin bir çok yerinde çeşitli organizasyonlarla anıldı. Bundan sonra anılmaya devam da edecek…

Aramızda Rahmetli Kazım Koyuncunun hayatını bilmeyenler vardır. O’nlar için Kazım Koyuncunun hayatını yazmaya karar verdim…

Kazım KOYUNCU, 1972 yılında Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy’de doğdu. Babası Cavit KOYUNCU köyün aydın insanlarından biriydi, annesi ise ev hanımı idi. Kazım KOYUNCU 6 kardeşten sondan ikincisi idi. Çocukluğunu çok sevdiği babaannesinden dinlediği masallarla geçirdi. Ortaokul 1. sınıfa geldiğinde babasının kendisine aldığı mandolinle ve babasının kendisinden habersiz onu mandolin kursuna yazdırmasıyla müziğe ilk adımını attı. Daha sonra Almanya’da yaşayan Selahattin amcasının kendisine getirdiği gitarla müzikle daha da bir içli dışlı oldu. Kazım KOYUNCU lise yıllarında 2 Fransız şairden çok etkilenmişti. O dönemler kitap okumayı çok seviyordu. Şair olamadı ancak sevenlerinin ve kendisinin değimiyle Şair Ceketli Çocuk oldu… Kazım KOYUNCU 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okumaya başladı. İlk yıl düzenli olarak okuluna gitti ancak daha sonra müzik yavaş yavaş bedeni ve ruhuna işlemeye başlamıştı. 1990 yılında okulu bıraktıktan sonra kendisinde Çağdaş Sanat Atölyesinde çalışmaya başladı. Burada 1991 yılında Ali ENVER ile birlikte Grup DİNMEYEN adlı bir müzik grubu kurdu. Bu grup Karadeniz ezgilerinin dışında Türkçe ve Politik müzik yapan bir gruptu. Aynı zamanda Çağdaş Sanat Atölyesinin o yıl sahneye koyduğu “Faşizmin Korku ve Sefaleti” adlı oyununda müziklerini de yaptı. Kazım KOYUNCU ve Ali ENVER’in kurduğu Grup Dinmeyen 1996 yılında ilk ve son albümleri olan “Sisler Bulvarı” adlı albümü çıkardılar. Kazım KOYUNCU bir yandan Grup DİNMEYEN ile Türkçe politik müzik yaparken diğer taraftan da 1992 yılları sonunda Zeytinburnu’nda Çağdaş Sanat Atölyesinde tanıştığı bir başka müzisyen MehmedAli Barış BEŞLİ ile yeni bir grup kurmaya çalıştı. 1993 yılında Kazım KOYUNCU ve MehmedAli Barış Beşli ile Kadıköy’de Kalkezon adlı bir müzik evinde Dünya’nın ilk ve tek Lazca Rock müzik grubu olan ZUĞAŞİ BEREPE (Denizin Çocukları) ‘yi kurdular. Kazım KOYUNCU Zuğaşi Berepe’nin hem bas gitaristi hem de vokalisti idi. Grubun yaptığı müzik Kazım KOYUNCU’nun hassasiyetini dile getiriyordu. Lazcanın unutulmasına, doğayı kirletenlere, Karadeniz otoyoluna karşı açıkça tavır koydu. Zuğaşi Berepe Karadenizlilerle ilk buluşmasını 1993 yılındaki Rize-Pazar şenliklerinde gerçekleştirdi. Doğu Karadenizliler yıllarca dinledikleri müziklerden farklı olarak kemençe yerine gitar çalan bu uzun saçlı küpeli adamları ilk anda pek anlamdı. Ancak Zuğaşi Berepe çok geçmeden İstanbul’da özelliklede üniversite gençliği arasında dinlenen ve dikkat çeken bir grup olmayı başarmıştı. Grup zamanla Karadeniz’e özgü Tulum ve Kemençe gibi enstürmanları da müziklerine katmaya başladılar. Zaten artık konserleri de gittikçe kalabalıklaşıyordu. Çok geçmeden Karadenizlilerde bu grubu keşfettiler. Kendi seslerini dinlettiren bu grupla da bir anlamda barıştılar. Grup bir süre sonra 1995 yılında oldukça sert rock motiflerini içeren ve batılı enstürmanlarla icra edilmiş parçalardan oluşan ve müzik çevrelerinden de olumlu not olan “Va Mişkunan” yani Bilmiyoruz albümünü çıkardı. Kazım KOYUNCU’nun tüm hırçınlığı ve isyanı bu albümde yani Va Mişkunan’da iyiden iyiye kendini hissettiriyordu. O şimdi İstanbul’a ulaşan Karadeniz’in hırçın bir dalgasıydı… Zuğaşi BEREPE 1998 yılında bir konser albümü olan “Brüksel Live” ı çıkardı. Ancak bu albümden çoğaltılmamak üzere yalnızca 130 adet basılmıştı. Grup aynı yıl “İGZAS” yani “Yürüyorlar” albümünü çıkarttı. İgzas’da Kazım KOYUNCU Lazca ve hemşince dillerinin unutulmaması gerektiğini vurguluyordu. Ancak “İgzas” ilk albümleri “Va Mişkunan” kadar başarılı olamadı. Böyle olunca da Kazım KOYUNCU kısa bir süre sonra gruptan ayrılmaya karar verdi. Grubun bürokrasisi Kazım KOYUNCU’nun üzerinde yoğunlaşınca bu durumdan hiç de hoşnut olamayan Kazım KOYUNCU’nun canını sıkmaya başlamıştı, ve bir gün bırakıyorum dedi ve gruptan ayrıldı. Karadeniz’in hırçın çocuğu Kazım KOYUNCU 2003 ‘de Türkiye’nin kültürel ve politik ortamından etkilenmiş gibiydi. Artık dalgalar kıyıya daha yavaş, daha sakin vuruyordu. Kazım KOYUNCU’nun deyimiyle “…zaman ilerledikçe teknik olarak içindeki rock müzik ateşi çokta olmasa da birazcık düşmüştü…”. Sanatçı 2000 yılında kolektif bir albüm olan “SALKIM SÖĞÜT-2” albümünde 3 şarkısını seslendirdi. Kazım KOYUNCU 2003 yılında solo bir albüm çıkarmaya karar verdi. Daha önce “Salkım Söğüt-2” albümünde de seslendirdiği 3 lazca parçayı da albümüne katarak ilk solo albümü olan “VİYA !” yı çıkardı. Kazım KOYUNCU albümünde geleneksel Karadeniz müziği enstürmanları olan kemençe ve tulumu rock müziğin vazgeçilmezleri arasında yer alan bas gitar, elektro gitar ve bateri gibi enstürmanlarla buluşturuyordu. Koyuncu bu albümde laz halk ezgi ve bestelerinin en güzellerini bir araya getirdi. Albüm Doğu Karadeniz’in müzikal bir mozaği gibiydi… Koyuncu her parçada yaşamdan, dağlardan, denizden, insandan ama en çokta aşktan bahsediyordu. Hüzünlü bir aşk parçası olan “Didou Nana” yı megrelce, Lazca ve gürcüce söylüyordu. Kazım’ın sevenleri tarafından ve özelliklede babası “Cavit KOYUNCU” tarafından en çok sevilen parçası da buydu… Kemal S. GÜREL ile birlikte “Sultan Makamı” adlı dizinin müziklerini yapan Koyuncu uzaklaştığı Karadeniz ezgilerine televizyon dizisi “GÜLBEYAZ” ın film müzikleriyle geri döndü. Bir anda ilgi odağı haline geldi. Başta Karadenizliler olmak üzere Türkiye genelinde çok tanınan bir isim oldu. Ancak Kazım KOYUNCU dizi ile gelen bu popileriteden bir parça rahatsızdı. Bu yüzden dizilerde çalınan altı parçasını topladığı albümünü bilerek bir yıl erteledi. Sonunda sevenlerine “HAYDE” adlı albümde bu dizide çalınan altı parçayla seslendi. Koyuncu 2004 yılında 15 şarkıdan oluşan “HAYDE” yi çıkardı. Koyuncu Gelevera Deresi türküsünde Şevval SAM’la da bir düet yaptı. Kazım KOYUNCU hemen her albümde olduğu gibi bu albümde de yine hemşince bir halk şarkısı olan “Ella Ella” yı hareketli bir biçimde yorumladı. 26 Nisan 1986 Karadeniz için kara yazılan bir gündü… Ukrayna yakınlarında ki Çernobil kasabasında bulunan Nükleer santralin 4. reaktörü infilak etmişti. Radyasyon yüklü bulutlar fazla gecikmeden Avrupa ülkelerinin pek çoğunu olduğu gibi Karadenizide ziyaret ettiler. Radyasyonun kötü etkilerine Karadenizlilerde maruz kaldı. Çernobil faciasından sonra yetkililer bu olayı o dönem pek ciddiye almamışlardı. Hatta bütün uyarılara rağmen dönemin sanayi bakanı Cahit ARAL medyanın önüne geçmiş, bişey olmaz demiş, çay içmiş, Karadenizliler için tehlike olmayacağını iddaa etmişti. Oysa tehlike vardı, gün geçtikçe Karadenizde kanser öyküleri çoğalmaya başladı. Kazım KOYUNCU’da bu çevresel felakete karşı harekete geçen Karadenizlilerden bitanesiydi. Kanser forumlarına kampanyalara katıldı. Bu forumlardan bir yıl sonra “Benim en büyük fobilerimden biri” dediği kanser pek çok hemşerisi gibi onunda kapısını çalmıştı. Düne kadar kanserle mücadele ediyordu, bugün kendi trajedisini yaşamaya başlamıştı. Kazım KOYUNCU’nun kanser olması sevenlerini yasa boğdu… Duruşuyla Karadeniz’in hırçın ve duygusal çocuğuydu… Karadeniz’in Sesi, İsyanı, Ruhuydu…27 Haziran 2005 günü Pazartesi akşamı Harbiye Cemil Topuz’lu Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleştirilecek olan “Hey Gidi Karadeniz” gecesine programda olmasına karşın sağlık durumu nedeniyle katılmayacağı bildirildi. Ardından hasta yattığı Amerikan Hastanesinden aynı gün ölüm haberi geldi. Kazım KOYUNCU 33 yaşında 25 Haziran 2005 günü aramızdan ayrıldı…. Kazım KOYUNCU Va Mişkunan yani Bilmiyoruz albümünün kapağında belki de bütün müzikal hikayesini, mücadelesini, kalbini şarkılarını kendi kaleminden yazmıştı. Bakın o albümde bu hikayeyi nasıl anlatıyordu : “Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Ç´e" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya.”

Matrax dinler
18-08-2009, 02:08
Hayatını yazmışken vermiş oLduğu son röportajını da vermemek olmaz dimi

“Denizde kararti var...

Kazım Koyuncu, laz müziğinin genç soluğu, haşarı çocuğu, dinmek bilmeyen türkülerin laz nakaratı, Trabzonspor sevdalısı delişmen, bu kez hastalığıyla uğraşıyordu. Hınzır hınzır gülerek...

ÖZEL RÖPORTAJ / HAKAN DİLEK

Genç ömrüne sığdırdığın onca şeye karşın bir illet yapıştı yakamıza..
İllet deme illet deme...

Tamam tamam ama Trabzonspor diyeceğim, şut diyeceğim, ceza sahası diyeceğim..
Ben de sana bacakarası atacağım -gülüyor-

Hemen boşa çıkarım...
Beni en iyi yerimden yakaladın kardeşim. Bir kere Trabzonspor deyince durur akan sular. Bak yine heyecanlandım. Bir Trabzonspor marşı yazmak, müziklemek istiyordum, o da "sanculu kunlerume" rastgeldi.

Lehçesi laz nakaratı bir futbol muhabbete girelim istiyorum Kazım..
Girelim bakalım ceza sahasına kıvrak çalımlarla.

Kıvraklık senin dilinde, müziğinde..
E futbol da bir çeşit müzik değil midir bizim için? Sen Ali Kemal için "Horon Oynar Gibi Çalım Atıyor" diye yazmıştın. Liverpool maçıydı değil mi?

Evet. 1975'te Liverpool'u 1-0 yendiğimiz maçta bekin karşısında horon oynamıştı ellerini kaldırıp...
Hah, tam da böyle bir şey futbol bizim için. Çıkacaksın sahaya ne kadar bize özgü fiziki durum varsa o maçın realitesi o olacak.

Peki sonuç?
Sonuç önemli mi kardeşim? Volkan geçen hafta senle yaptığı söyleşide "topun çizgiyi geçmesinden daha başka bir şeydir futbol benim için" demişti. Tam da böyledir. Top çizgiyi geçse ne olur, geçmese ne olur? Sen neyin varsa ortaya koyuyorsun. Horonun güzeliği, dağların soluğu devreye girer lazlar futbol oynamaya başladığında.

Bu Trabzon'a özgü bir şey mi?
Evet. Bakın Barcelona için neler söyleniyor. Eğer bir bölgeyi bir coğrafyayı temsil etmek ve onun özelliklerini taşımaksa bir futbol takımına düşen, bunun Türkiye'deki adı Trabzonspor'dur. Bu takımın bütün tartışmaların dışında bir havası, bir başkalığı vardır. Öteki takımların da vardır ama Trabzon bir başkadır. İnatçılığımız, oyunu çirkinleştirmeden futbol oynama isteğimiz tamamen bölgenin yöresel özelliklerine hizmet etmiştir. Ya da etmelidir.

Trabzon deyince bir başka oluyorsun?
İşte o başkalığımızdır Trabzon bizim. En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...

Görürsün görürsün hastalık nedir ki? Şölen yeri olsun konserimiz...
Hee nedir ki? Ha konser ha kanser -gülüyor-

Sakatlık topçunun en son düşüneceği şeydir. Hastalık da bizim için öyle olsun.
Beni de müziğin futbolcusu say. Say ki içimin bayrakları havalansın. Şöyle güzel bir çalım, iyi bir pas ceza alanının dışından, Trabzonspor'a puan kazandıracak bir gol şutu için nelerimi vermezdim ki?

Nelerini verirdin diye sorayım o zaman?
Notalarımı, parmak uçlarımdan akıp giden zamanı, yüreğimi ortaya koyardım... Trabzonsporlu topçuların da öyle olmasını istiyorum.

Şöyle bir şeyler söylemiştin bir konserinin başında; Vigzartu, e ho, a gunze gzaşi cin cevorertu. Aynen şöyle demekti; "Denizin Çocukları" hoş geldiniz!.. Nasıl etkilenmiştim bilemezsin. Gurbetteydim ve bize "Denizin Çocukları" diye seslenen bir genç vardı sahnede...
Evet Zuğaşi Berepe yani Denizin Çocukları. Taraftarları, sevenleri çok oldu o gurubun. Sözleri senin deyiminle lehçesi lazca şarkılar yazdık. Bir denemeydi, güzeldi, geldi geçti.

Yapma şimdi gelip geçmez... Sonra da devam etmiştin: "Hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar'a, ateş hırsızlarına, Ernesto 'Çe' Guevara'ya, yollara -yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz... Her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya." Çok etkiliydi...
Ben yüreğimden geçenlere bir biçim vermeye çalışıyordum şu çok bilmiş dünyada. Çocukluğumu özlüyordum belki. Karadeniz en talihsiz, en kötü kullanılan bölgelerden biridir Türkiye'de. O kadar ilginç hikayeler vardır ki orada. Bu da müziğimi belirledi giderek.

Yeniden topa girelim mi?
E mecal mi bıraktın bizde? Koşacak halimiz mi var?

Sen de göz presi yaparak oynarsın o zaman...
-gülüyor-

Hep adına Efsane denilecek bir durumdur Trabzonspor. Örneğin hemen aklımıza dükalığın soluğunu kestiği zamanlar geliyor... Necmiler, Ali Kemaller, Şenollar...
Cemiller, Hüseyinler, Bekirler, Necatiler... Çok iyi takımdı çok. Öylesi bir daha gelmez. Gerçi şimdi de iyi takım olduk. Şenol hoca var artık. Ona çok güveniyorum.

Biz de sana güzel kardeşim biz de sana... 27 Haziran'da hepimiz Harbiye'de Hey Gidi Karadeniz konserinde olacağız Kazım için...
Ama görünen o ki "Denizde Kararti Var"...

Matrax dinler
18-08-2009, 02:10
Kaynak :Forum TR - Dünyanın En Büyük Türkçe Forumu ForumTR şimdi Portal (http://www.frmtr.com)

Paylasmak istedim arkadaşlar cünkü böyle bi üstadın unutulmaması gerektiğini düşünoyorum ve bır cumleleık yorumlarınızı bekliyorum...

Seni unutmayacağız...

_Hlmz_DmN_
30-08-2009, 10:37
Allah rahmet eylesin..Mekanı cennet olsun inşallah..Hala en çok dinlediğim sanatçılar arasında..

artvinli_muhammet
02-09-2009, 00:34
Kazım koyuncu

mcmxc
09-09-2009, 12:18
sesine hastayım...beni uzaklara götürüyor,her bir hecesinde karadenizi anımsatıyor...

Black-White
09-09-2009, 12:47
Her gece bana ninli söyler o karanlıklar eşliğinde.......
Le Le Le Le.............Doyamıyorum dinlemeye............

Cubri Pavri
09-09-2009, 13:15
Anılar düştü peşime uyumaz oldum....

hazann
10-09-2009, 17:22
Şarkılar bir çığlığa sığınmaksa şimdi
Sonsuz bir yangın gibi
Sevmesem öyle kolay çekip gitmek
Yaralı bir kuş gibi

Düşlüyorum bu kenti
Son bir aşk gibi

Matrax dinler
10-09-2009, 17:25
Şair ceketli çocuk seni unutmayacağız...

yalniz_prenses
10-10-2009, 10:49
Kazım Koyuncu en sevdiğim sanatçılardan hala.
Grup Dinmeyen'i kurduktan sonra müzik yaşamına Silivri'de, memleketimde başlamıştır.
Silivri Kazım Koyuncu Yürüyüş Yolu vardır, onu yaşatmak adına..

Silivri için söyledikleri: “Benim için apayrı ve özel bir yerdir Silivri. İlk müzik grubumuz dinmeyen kurulduğunda, ilk bar programını da Silivri’de yaptım. Çok bir şey kazanmıyorduk belki; hatta yol parasına çalışıyorduk bile diyebilirim. Ama ilk acemiliğimizi de orada attık ve her şeye rağmen çok güzel yıllardı. Küçük, şirin bir kasabaydı Silivri 90’ların başında. Hala öyle mi bilmiyorum. Ama insanları çok sıcak ve sanata ilgi duyan insanlardı. Belli mi olur; belki bu kez Silivri’ye konser vermek için geliriz.”

Silivri'de yapmış olduğu beste:

DÜNYADA
Dünyada bir yerdeyim ben
Yol kenarlarındaki su birikintilerindeyim
Yerim yurdum yoktur benim
Yarim yurdum yoktur benim
Sadece gökyüzüne göreyim

Uzak yerler çeker beni
İsterim ki gemilerle gideyim
Bugün burda şarkılar söylerim
Ben kendime şarkılar söylerim
Ama yarın hiçbir yerdeyim..

sercan_pasa
13-10-2009, 18:02
bir edirneli olarak senin toprağın olmasamda sadece bitiyordum senin yorumlarına senin parçalarına mekanın cennet olsun kazım abi...

..arIzaLiçe..
16-10-2009, 17:17
Denizde kararti var,şu gelen kayik midur
Ben özledim yarimi ağlasam ayıp midur.. ?

ALOE VERA
16-10-2009, 17:50
Kaliteli düşüncesinin, sesinin, müziğinin farkına 1995 yılında oldukça erken vardığım değerli mükemmel...."bunca yıldır müzik yapıyorum bir türlü sevdiremedim kendimi,bir tv dizisinde birşeyler yaptım sevilmeye başlandım" demiş yegâne kişilik....

İlkay Akkayay'la Salkım Söğüt isimli albümde yaptıkları "Ou Nana" düeti mükemmel bir şarkıdır tavsiye ederim dinleyin kendinizden geçin, yüreğinize dokunacaktır eminim.

barbi53
16-10-2009, 17:52
bütün şarkılarını ezbere bildiğim tek saanatçı..

Memento_Mori_
16-10-2009, 18:10
Haziranda ölmek sana da düştü...

YouTube - karadenizin hirçin mavisi (kazim Koyuncu)

şeb-i yelda
16-10-2009, 18:27
geç tanıdım şarkılarını şair ceketli çocuğun
hele "işte gidiyorum" şarkısını ilk kez duyduğum zamanı hatırlarım da...

işte gidiyorum
birşey demeden
arkamı dönmeden
şikayet etmeden
hiçbirşey almadan
birşey vermeden
yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
yürüyorum sanki senin yanında
sesin uzaklaşır herbir adımda
ayak izim kalmadan gidiyorum

gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
gönül kuşu şarkıdan yorulmadı
bana kimse sen gibi sarılmadı
ışığımız sönmeden gidiyorum

gitti işte.

vizirdek
16-10-2009, 18:38
halbuki bi hayalim vardı şarkılarını konserine gelip herkesle hep bir ağızdan söylemek kısmet olmadı rahat uyu şarkılarınla hep yanımızdasın....

Memento_Mori_
16-10-2009, 20:12
En son konserlerinden birine gitmiştim dökülen saçlarını bereyle örtmüştü
Yukardaki şarkıyı dinleyipte onu tekrar özlememek mümkün değil.

artvinli_muhammet
16-10-2009, 22:51
Kazım Koyuncu :((
içinde şarkı sözü bulunmayan bir şarkı le le le
bu kadarmı mükemmel bukadarmı kusurusz olur
o kadar çok şey anlatıyorki Kazım abinin le le le demesi
ne edelum uşak hayat bu
özledik be :((
:((

Bize Her Yer Trabzon
18-10-2009, 03:48
bizim için yeri çok farklıdır kazım koyuncunun

FİDANN
29-10-2009, 13:44
ah ah 2003 de izlemiştim kazım koyuncuyu sarıgazi.her aklıma geldiğinde ağlıyorum.çok özlüyorum kazım koyuncu ya...:(.

artvinli_muhammet
27-11-2009, 10:51
Sensiz bir bayram daha Kazım abi :(

cere
03-01-2010, 00:59
"boynuna o yeşil fuları sarma çocuk
gece trenlerine binme kaybolursun
sokaklarda mızıka çalma çocuk, vurulursun.."

bu şiiri harika yorumlamıştır, kazım usta...

Baudelaire
08-01-2010, 16:04
"Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Çe" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya."

Kazım Koyuncu

Büyüksün Kazım Koyuncu.
Büyük yüreksin.

Cubri Pavri
08-01-2010, 16:21
Unutmayacağız!

http://img189.imageshack.us/img189/954/n37418629644961640980.jpg (http://img189.imageshack.us/i/n37418629644961640980.jpg/)

peeeriii
08-01-2010, 16:27
Anılar düştü peşime uyumaz oldum
Düşlerim vardı yamacına
Varamaz oldum
Rüzgarla yarışırken koşamaz oldum
Düze çıkmaz yollarım inemez oldım

Geçmiş günler düğüm düğüm
Çözemez oldum güzelim
Sevda yüklü bulutlardan geçemez oldum güzelim

mutluinsan
08-01-2010, 16:29
Anılar düştü peşime uyumaz oldum
Düşlerim vardı yamacına
Varamaz oldum
Rüzgarla yarışırken koşamaz oldum
Düze çıkmaz yollarım inemez oldım

Geçmiş günler düğüm düğüm
Çözemez oldum güzelim
Sevda yüklü bulutlardan geçemez oldum güzelim

Mükemmel bir parça ....

ÖZLÜYORUZ Şair ceketli Çocuk ..... :((((((

real-ironik
08-01-2010, 16:33
sesiyle büyüleyen karadenizin güzel insanı..
erken oldu gidişin özlemekteyiz...

Baudelaire
08-01-2010, 16:49
Beyoğlu'ndaki apartmanının önünden geçtim geçenlerde.

Dilimde "Ayrılık Şarkısı" , zihnimde köyüm, ayaklarımı sürüye sürüye selam verdim sana Kazım Abi.

Ve döndüm geriye dedim ki:

"Uşaklar bu sene de şampiyon olamadı, ama hala uğraşıyoruz."

Büyük yüreksin.
Büyük...

-YÜREK İŞÇİSİ-
11-01-2010, 22:49
En sevdiğim şarkısı "ou nana" dır. Ben onu bu şarkıyla tanımıştım... Tavsiye ederim.

Cubri Pavri
11-01-2010, 23:25
Şarkılarla Geçtim Aranızdan...Kazım Koyuncu Belgeselinden bir bölüm...

Dailymotion - Şarkılarla Geçtim Aranızdan(Kazım Koyuncu Belgeseli) - Müzik Kanalı (http://www.dailymotion.com/video/xbtp45_yarkylarla-gectim-aranyzdankazym-ko_music)

bustrapwill
11-01-2010, 23:57
Kazamişi gzas vovert

artvinli_muhammet
03-02-2010, 22:53
Kazım'a

Bir yürek vardı
Acılar diz boyu
Sustukça dünyayı sağır eden
Ağlayınca tüm sesleri esir alan bir yürek ..
Sonra bin yürek daha,
Özgür isyankar ama çernobile yenik ..
Birde hüzün vardı
Kurusunda karanfilin
Hüsranın sonunda
Sarısında haziranın
Ve de senin yamaçlarında ki artvinin...
Ey haziran bu kaçıncı, bize yaptığın
Aldın nazımı yetmedi mi?
Bu kaçıncı ey kirli dünya
Hiroşima hala ölü doğarken...
Ey denizin asi çocuğu,
Ey Che suratlı,
Ey saçları devrim kokulu..
Sana erken bu gidiş,
Çok erken,
Yapacak çok işin varken…

artvinli_muhammet
07-02-2010, 17:13
ülkelerdeki en populer sanatçılar anketi var Kazım Koyuncu'da mevcut lütfen oy kullanın

Kazım Koyuncu - The Most Popular People Of The World. WhoPopular.COM (http://www.whopopular.com/Kazim-Koyuncu)

mug3
07-02-2010, 22:06
Ben onu biraz geç tanıdım , hastalığı döneminde duydum adını...
Şevval Samla olan şarkılarını dinliyorum şimdi en çok......

artvinli_muhammet
16-04-2010, 23:23
Kazım'a

Bir yürek vardı
Acılar diz boyu
Sonra bin yürek daha,
Birde hüzün vardı
Kurusunda karanfilin
Hüsranın sonunda
Sarısında haziranın
Aldın nazımı yetmedi mi?
Ey denizin asi çocuğu,
Ey Che suratlı,
Sana erken bu gidiş,
Çok erken,
Yapacak çok işin varken…

asi papatya
16-04-2010, 23:31
Karadeniz'in hırçın mavisi
Ve dağların yeşil kuşağı
Martılara kaldı ipek gülüşün
Haziranda ölmek sana da düştü

Çernobilden siyah bir bulut
Gelip senin göğünde durdu
Ekmeğine sızdı çayına sızdı
Türküler içinde gençliğin yandı

Şimdi türkülerin hayat içinde
Senden dinleyenler keder içinde
Nasılda çocuktu kaçkar yüreğin
Dido diyen dilin suskun mu kaldı ?

kırık yumurta
17-04-2010, 00:17
ayy çok seviyorum bu adamı ve şarkıların yahu :/

_melek_
17-04-2010, 01:09
İşte gidiyorum
Birşey demeden
Arkamı dönmeden
Şikayet etmeden
Hiçbir şey almadan
Birşey vermeden
Yol ayrılmış , görmeden gidiyorum
Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
Yürüyorum sanki senin yanında
Sesin uzaklaşır her bir adımda
Ayak izim kalmadan gidiyorum
Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
Bana kimse sen gibi sarılmadı
Işığımız sönmeden gidiyorum

SıcaKokoreç
17-04-2010, 01:14
aşığıımm bu adama,Karadenizi bu adam kadar güzel anlatabilen varmı şarkılarda :)

seni çooooookk özledik Kazımabi :/:/ kalbimizdesin :/

frdvs
22-04-2010, 17:06
Şair ceketli çocuk........... seni çok çok çok çok çok çok özlüyoruzzzzzzzz :((

artvinli_muhammet
29-04-2010, 23:51
kazım, çocuk gibi doğmadı. kazım, doğduğunda da adamdı. siyasala gitmişti. dershaneye filan gitmeden kazanmıştı okulu. sonra toktamış ateş'le takışıyor. okulu bitiremiyor. ama hiç yanlış bir şey yapmadı o. bana dedi ki, ‘baba ben hiçbir zaman senin yüzünü karartacak bir şey yapmam, gurur duyacaksın benimle.’ o taksim'de kalırken ben de istanbul'a gittim. gece geç geliyordu. kapkaççılar vardı, tinerciler vardı. 'oğlum sen geç geliyorsun. benim uykularım kaçıyor. kapkaççılar var' dedim. 'baba onlar benim sevgilim, bana bir şey yapmazlar ki. param olunca para da veriyorum onlara' dedi. ondan sonra hafifledim. yine bir gün istiklal caddesi'nden taksim'e doğru çıkarlarken yaşadıklarımız beni çok etkilemiştir. bir anda simsiyah bir adam karşımıza çıkar. adam adeta çamura batmış, elbiseleri kir pas içinde."canım kazım" diyerek iki yanından öper kazım'ı. ben kazım'ın vereceği tepkiyi beklerken kazım da aynı heyecanla adamı öpmez mi. işte kazım böyleydi. ben türk sanat müziği’ni çok severdim. fakat alıştım, çok seviyordum onun müziğini de. bilgisayarında benim kocaman bir resmim varmış. 'ne yaptın oğlum?' dedim. 'baba bilgisayarla uğraşırken sana bakıyorum ve sana ters olan şeyleri yapmıyorum' dedi.

Cavit KOYUNCU - Babası

TSefa.61
25-06-2010, 03:41
Koyverdun Gittun be Bizi Kâzım Abi..

Unutmadık Unutmayacağız..

1971-∞

bleak06
25-06-2010, 05:27
nedenini bilmiyorum ama çok geç keşfettigim birisi,ama gerçekten çokda takdir ettigim kişilerin başında geliyor...bazı kişileri geç biliriz çok kısa zaman paylaşırsınız onunla hayatı sonra birden yok olur.bu hüzünlendirir bizleri ama halbuki hala o kahramandır yeni dogan bir çocugun aglaması gibi.....

Cubri Pavri
25-06-2010, 14:16
"Yürüyor
yalnız
gidiyor
hayatı vermedi can, ona
kalbini dinledi
gel dedi, ona
dağ, deniz ve nehir
düşündü
gideyim
mutlu etmedi bu dünya beni
bulacak mıyım acaba
bir yer
ağrısız içine yatacağım
bir toprak
gitsem mi acaba petra’ya
olsam mı acaba toprağa yem"

gulickimi
25-06-2010, 19:50
onsuz bir sene daha geçti.. Allah rahmet eylesin.

KadiR61
25-06-2010, 19:57
Allah rahmet eyleye şair ceketli çocuk!!!!!!!!!!!

cicibici
25-06-2010, 20:01
sevgiyle anıyoruz...seni unutmadık kazım abi...

artvinli_muhammet
25-06-2010, 20:23
25.06.2005 - 25.06.2010 :((

Bize Her Yer Trabzon
26-06-2010, 00:58
kazım abi unutmadık ama lafta değil gerçekten unutmadık unutmayacağızda

1905dilosh62
26-06-2010, 03:30
Aramızdan Ayrılışının 5. Yılı...
Saygıyla ve Hasretle Anıyoruz ...

_

~ Unutmadık , Unutmayacağız !

_Devrim_
26-06-2010, 03:38
kazım, çocuk gibi doğmadı. kazım, doğduğunda da adamdı. siyasala gitmişti. dershaneye filan gitmeden kazanmıştı okulu. sonra toktamış ateş'le takışıyor. okulu bitiremiyor. ama hiç yanlış bir şey yapmadı o. bana dedi ki, ‘baba ben hiçbir zaman senin yüzünü karartacak bir şey yapmam, gurur duyacaksın benimle.’ o taksim'de kalırken ben de istanbul'a gittim. gece geç geliyordu. kapkaççılar vardı, tinerciler vardı. 'oğlum sen geç geliyorsun. benim uykularım kaçıyor. kapkaççılar var' dedim. 'baba onlar benim sevgilim, bana bir şey yapmazlar ki. param olunca para da veriyorum onlara' dedi. ondan sonra hafifledim. yine bir gün istiklal caddesi'nden taksim'e doğru çıkarlarken yaşadıklarımız beni çok etkilemiştir. bir anda simsiyah bir adam karşımıza çıkar. adam adeta çamura batmış, elbiseleri kir pas içinde."canım kazım" diyerek iki yanından öper kazım'ı. ben kazım'ın vereceği tepkiyi beklerken kazım da aynı heyecanla adamı öpmez mi. işte kazım böyleydi. ben türk sanat müziği’ni çok severdim. fakat alıştım, çok seviyordum onun müziğini de. bilgisayarında benim kocaman bir resmim varmış. 'ne yaptın oğlum?' dedim. 'baba bilgisayarla uğraşırken sana bakıyorum ve sana ters olan şeyleri yapmıyorum' dedi.

Cavit KOYUNCU - Babası

Off bu fena oldu be :(

Şarkılarında devamlı yaşayacaksın şair ceketli çocuk....

TSefa.61
07-11-2010, 02:37
Doğum günün kutlu olsun Şair Ceketli Çocuk..

bleak06
07-11-2010, 03:30
Ben çok özledim...

wehde
07-11-2010, 14:20
çok duygulandım

artvinli_muhammet
03-12-2010, 22:13
Karadeniz Fadime'ye benziyor , Fadime Karadeniz'e

Kazım'ın bir şarkısının altına bir şeyler yazmak, kazım'la ilgili bir şeyler düşünmek, içime o ekşi duyguyu yine oturtacağı için pek güç. fadime, öncelikle rahmetli anneannemin ismi. der ya kazım "oy fadimem fadimem ne da güzel adun var" gerçekten de öyle. orada 3 kadından ikisi fadime zaten. anahtar gibi fadime. fadime kelimesini duyup karadenizi düşünmeyen kimse yok. geçmişini, memleketini düşünmeyen bir tane gurbet evladı yok. elimden tutup sürmene'ye götürüyor beni fadime zaten.yani kazım tüm sözleri boşverip fadime de fadime diye bir şarkı yapsa yine böyle etkileyici olurdu belki. bu arada, şarkı anonim diye geçiyor. yazık ki kaybetmişiz yaratıcısını.kadıköy'de insanlar bir arabanın etrafında çalan müziğin etrafında horon tepiyor. sözlerin önemi yok o an. horon çağırıyor. gören katılıyor. kimi izliyor kimi oynuyor. bok gibi de oynuyorlar, uyum falan hikaye, ama görmeniz gerek, horon, ritm, kemençe sesi, koy oraya fadime'yi aynı horonu teperler yine. oynaya oynaya ışınlanıyorlar belki başka bir yerlere. alkolden mide fesadı geçirmekte olmasam inanın ben de karışacaktım aralarına. e bu insanlar sözleri dinlemiyor mu? fadime şarkısını sadece okusa insan "yazık baba aşk vurmuş mahvetmiş" der. sadece müziği dinlese içi kıpır kıpır olur. aynı şey üstüste, söz müzik dinlerken de oluyor. içimiz kıpır kıpır oluyor. sonra araya bir acı söz ekliyor kazım, "arkama bakamadum gözlerum yaşli idi" diyor, "düştum yolun altina tutsana kollarumdan" diyor. anında bir of çekiyoruz. sonra ritm yükseliyor yine oynuyoruz kıpır kıpır oluyoruz. neye benziyor bildin mi? karadenize benziyor. her şey iç içe. herkese memleketi bir başka geliyor elbette. karadeniz fadime'ye benziyor. fadime karadeniz'e. şarkı hayatımıza denk düşüyor. kıpır kıpır yaşarken bir an, öyle bir şey oluyor ki ağzımıza sıçıyor. keyifle söylerken üzüyor. göztepe'den kadıköy'e yürürken bir dost bunları düşündürüyor. canım kazım'ım yıllardır onbin kere acıtıyor bu şarkın .

maeve
04-12-2010, 02:22
Ben de çok özlüyorum. Hala aklıma geldikçe veya bi şarkısını dinledikçe içim hüzün dolar.

Bu kadar erken gitmemeliydi :( doymadık.

bleak06
04-12-2010, 03:10
YouTube - Kazim Koyuncu - Gyuli çkimi [Lazca] Lazuri Lazish

bu parçasını çok seviyorum...

çikolata cleopatra
22-02-2011, 01:56
onu seviyorum..

kratertis
22-02-2011, 01:57
Şahir ceketli çocuk...

kratertis
22-02-2011, 02:07
YouTube - kazım koyuncu-karşıya çifte çamlar

bleak06
22-02-2011, 03:05
YouTube - Kazim Koyuncu - Gyuli çkimi [Lazca] Lazuri Lazish

bu parçasını çok severim.çok geç keşfettiğim insanlardan biri...hep derim,ben kazım koyuncunun dünyaya baktığı yerde duruyorum.insnaar hep öyle durur zaten.

Silahşor
22-02-2011, 03:25
YouTube - Kazım Koyuncu - AnıLar Düştü Peşime (www.trmizah.com)

panaso_nick
24-02-2011, 13:28
Diyor ki Kazım;
"İnsanların kalbine güzel birşeyler koyabilmeliyim... 20 yıl da yaşasan, 80 yıl da yaşasan hayat kısa... Dünyayı değiştirip, dünyadaki güzelliklerde benim de parmağım olsun istiyorum... TEŞEKKÜRLER DÜNYA..."

kotenjant
24-02-2011, 14:46
Dönem dönem söylediği o eşsiz türküler bir şekilde can buluyor ya yeniden sonra ardından anılıyor ya ŞAİR CEKETLİ ÇOCUK..ooff be diyorum..İşte dünyaya bırakılan en büyük miras.Mekanın cennet olsun..

artvinli_muhammet
24-02-2011, 15:24
Çok güzel bir yazı

Merhaba Kazım,

Nasıl geçiyor günlerin orada?

Sen sevmezsin heyecansız yaşamı. Her şey düzenlidir şimdi oralarda. Karmşa yok, trafik yok.

İstiklal Caddesi var mı orada da? Mis Sokak`ta kaçak çay veren garsona kızdığın gibi " Rize Çayı" getirin bana diyor musun oradaki hizmet eden meleklere de? Yeşil parkanı giyip yağmurlu günde taksinin ön koltuğuna otururken taksici seni tanımasın diye dua ediyor musun hala?

Hamsi pişiriyor musun orada? Pişirirken de "Ben seni sevduğumi dünyalara bildurdum" türküsünü söylüyor musun? Sahi Kazım Cennette hamsi var mı gerçekten? Hamsi olmadan Cennet bile çekilmez değil mi?

Güzelliğini Hopa dağlarından almış sesinle " Dido`yu söylüyor musun?

Manu Chao`nun konser vermesi için orada da uğraşıyor musun?. Hala St.Pauli gelip gelince seviniyor musun?

Pazar günleri Trabzonspor´un maçlarını radyodan mı dinliyorsun hala?

Spikerin mikrofonarımız Avni Aker`de diyene kadar sıkıntıdan patlıyor musun? Aytekin`in verdiği bordo-mavi çubuklu (reklamsız) formanı mı giyiyorsun hep? Yenildiğimizde ağlıyor musun hala?

Kazım bir kemençe veya bir tulum çalan bulabildin mi orada?

Yalnız mısın orada?

Kalabalık mı Trabzonspor tribünleri?

Dozer Cemil`de orda mı?

Birini daha soracağım sana Kazım;

1996 yılında 12 yaşındayken şampiyonluğu kaçırdığımız için kendini incir ağacına asan şehidimiz Mehmet Dalman`ı gördün mü. Mutlaka cennette karşılaşmışsındır. Ne yapıyor Memedim? İyi mi? Büyümüş mü Kazım? O Trabzon şivesi ile yanına gelip sana o soruyu sordu mu? Ona acı haberi verdin mi Kazım?

"Memedim 22 yıl oldu ve Trabzonspor hala şampiyon olamadı" dedin mi ona? Söylemeseydin keşke. Dayanamaz Memedin yüreği. Bir kez daha yıkılmasın o küçük dünyası.

Sarıldın mı ona sıkıca? Daha çok küçük o Kazım.. Sıkı sarıl ona.Hiç bırakma. Kimsesi yok orda Memedin. Onu ilk kez Trabzonspor maçına getiren babasını çok özlemiştir şimdi. Babalar gününde sarıldın mı ona? Sana hediye almak isterdi ama parası yoktur ki orada Memedin. Olsaydı eğer bil ki son kuruşuna kadar paraya kıyıp sana bir kaşkol alırdı. En güzel bordo-mavi duyguyla örülmüş.

Orada da havalar Karadeniz dağlarındaki gibi soğuk mudur mu acaba? Havalar soğuyunca sıkı sarıl ona Kazım. Senin yanında götürdüğün bordo-mavi çubuklu formayı ona ver. Daha çok küçük o. üşümesin Memedim. Sen de bilirsin o forma sıcak tutar adamı. Çoooook sıcak

Koynunda uyut onu. Hopa`ya giderken Zigana dağlarına bakan gözlerinle bak ona. Trabzonspor diye bağıran dudaklarınla öp onu. Söyle ona: „Memedim, 22 yıl oldu şampiyon olamadık. ama şampiyonluk için uşaklar hala uğraşıyor"

Bir de Kazım

Trabzon maçını izleyenler arasında Trabzon 100-0 yenilse bile televizyona en yakın oturan, en çok çay içen, en çok bağıran ve lakabı Kama Yılmaz olan birini görürsen bil ki o da benim babamdır. Senin gibi onu da kanser aldı bizden. Bir bayram sabahı Memedi de yanına alıp benim için babama bir kez sarılır mısın ve söyler misin ona: „ Yılmaz Amca oğlun evlendi. 20 gün önce de kızı oldu.ve kızına senin doğduğun köyün adı „ Alona`yı vermişler. Babası Alona`nın kulağına ezan okuduktan sonra „ Şampiyon Trabzon" diye seslenmiş" demeyi de unutma emi....

Memede sıkı sarıl. O daha çok küçüktür. Söz. Şampiyonluk kupasını alınca bir senin bir de Memedin mezarına getireceğiz. Değil 22 yıl, bin yıl beklesek dahi...

artvinli_muhammet
25-06-2011, 01:51
25.06.2005 - 25.06.2011 Sensiz Geçen Altı Sene Kazım...

YouTube - &#x202a;�ernobil İcat Ettuk Eldurduk Seni Kazım Koyuncu&#x202c;&rlm;

Ula bakma öyle derin derin biliyorum daha ne bayramlarda eylenip çoşacaktık ama bi' çernobil icat ettuk eldurduk seni :(

artvinli_muhammet
25-06-2011, 01:53
Unutmuycaz ula seni :(

http://ressim.net/s/upload/16b048ab.jpg

TSefa.61
25-06-2011, 02:22
6 yıldır bir yanımız eksik ..

bleak06
25-06-2011, 02:34
Devrimi düşlüyorsan ona göre yaşarsın. Yürüyüşün farklı olur. Bakkala, manava başka türlü davranırsın. Bunun için kimse sana puan yazmaz tabii ama anlarlar. Orada birisi farklı yürüyordur…

artvinli_muhammet
25-06-2011, 02:53
Kazım'a

Bir yürek vardı
Acılar diz boyu
...Ağlayınca tüm sesleri esir alan bir yürek ..
Sonra bin yürek daha,
Birde hüzün vardı
Kurusunda karanfilin
Hüsranın sonunda
Sarısında haziranın
Aldın nazımı yetmedi mi?
Ey denizin asi çocuğu,
Ey Che suratlı,
Sana erken bu gidiş,
Çok erken,
Yapacak çok işin varken…

bleak06
25-06-2011, 03:33
https://www.facebook.com/video/video.php?v=412033888404&oid=392406805599&comments

Ne güzel söylüyor abim...

bleak06
25-06-2011, 04:54
Hey Gidi Kazım Koyuncu...

Tarla, eteğindeymiş bir dağın. Adam, yürümeyi yeni öğrenen oğlunu da çalışmaya giderken yanında götürmeye başlamış. Çocuk, ağacın gölgesinde otururken tarlada çalışan babasını izliyormuş gün boyu. Babanın umudu, oğlunun da büyüdüğünde evin tek geçim kaynağı olan tarlayı ekip biçmesiymiş. O da aynı ağacın gölgesinde otururken, babasını özlemleyerek öğrenmiş bu işleri… Çocuk konuşmayı öğrendiğinde, su içmek için ağacın gölgesine gelen babasına sormuş bir gün: 'Baba deniz ne demek?' Adam şaşırmış! Dağların arasında doğan çocuğuna başlamış denizi anlatmaya… Ertesi gün çocuk yine aynı şeyi istemiş babasından: 'N'olur baba, denizi bir kez daha anlatsana!'

ANLAT DA DENİZİ GÖREYİM

Yıllar geçmiş aradan. Çocuk büyümüş koca adam olmuş. Babasından öğrendiklerini tarlada sürdürürken susayıp ağacın altına gelmiş, sıcak bir yaz gününde… Ağacın gölgesinde yaşlı bir adam oturuyormuş. Adam, elleri, yüzü tarlaya benzeyen yaşlıya sormuş: 'Baba, hadi, bana denizi anlat!' Bir gün adam, yıllarca kendisine denizi anlatan babasının yanına gelmiş ve ilk kez yanına oturmadan elini uzatmış: 'Hadi kalk baba, bugün denizi anlatmayacaksın bana. Çünkü denizi görmeye gidiyoruz!' Saatler süren uzun bir yolculuktan sonra denizin kıyısına gelmiş baba, oğul… Dalgalar pantolon paçalarını ıslatıyormuş her ikisinin de… Öylece susup denize bakıyorlarken çocuk bozmuş sessizliği: 'Baba, deniz nerede? Anlat da göreyim!'

Bize şarkılarıyla o coşkulu denizimizi anlatan, mısır püskülü saçlı kardeşim Kazım Koyuncu'yu ateşe atılan fındık kabuğu gibi kaybettik bir anda!… Binlerce insan yürüdü ardından. Bu ülkenin tüm aydınlık yüzlerinden gözyaşları süzüldü Kazım için. Üniversite öğrencisi olduğu günlerden beri tanır, büyük bir hayranlıkla izlerdim kardeşimi. İlk kez bir şeyi yakıştıramadım ona… O insanlara Karadeniz'i göstermek için yattığı yerden kalkıp bir tek 'şarkıcuk' söylemedi!

Kazım'ın defnedileceği Hopa'ya giderken, yüzlerine aile albümümdeki fotoğraflarda rastlayacağım insanlar gördüm yol boyu… Yağmur yağmıyordu ama kara bulutlar altında yaşadıkları için şemsiyeler vardı ellerinde. Islanmak istemiyordu hiçbiri… Peki ya ölmek!?.. Ölmek istiyorlar mıydı? O kara bulutlar ki, 1986 yılından sonra ölüm yağdırdı Anadolu'nun bu cennet köşesine. Çernobil faciasından sonra görevi ülkesinin insanını korumak, onlara şemsiye olmak olanlar sustular… Hayır susmadılar! Radyasyonlu çayları herkesin karşısında içerek, 'Az radyasyonlu çay iyidir' diyerek alay ettiler, kanser tehdidi altındaki koca bir milletle. Hopa'ya, Kazım kardeşimin yanına giderken gördüğüm tüm şemsiyeleri parçalamak, kırmak istedim bu yüzden! 14 yaşında bir çocuktu Kazım, Çernobil santralinin 4. ünitesindeki kazanın yaşanıldığı 1986 yılında. Türkiye uyarılıyor, radyasyon bulutlarından en çok etkilenecek bölgenin Karadeniz olduğu dünya ülkeleri tarafından dile getiriliyordu. Sonuç: Kardeşi Kazım Koyuncu'ya son görevini yapmak için Hopa'ya giden Sunay Akın'dan medet umanlar karşısına dikilip adeta yalvarıyorlardı: 'Sen de bizdensun, bi şeyler yapın, kurtarın uşaklarımızı, ölüyruk!' Kitap ya da müzik dünyasındaki 'çok satanlar' listelerine 'çok sevilenler' diyebilir miyiz? Kazım Koyuncu'nun adı okunmadı o 'dayatma' listelerde… Ama, miting gibi bir cenaze gördü Türkiye! Şundan eminim ki, üniversiteler tatil olmasaydı Kazım'ı uğurlayan kalabalığa en az bir o kadar daha eklenirdi. Yalnızca Karadeniz sanmayın, tüm Anadolu uğurladı Kazım'ı İstanbul'dan. Hopa'da ise 'Denizin Çocukları' kırılan bir dalga gibi omuzlarında taşıdılar kardeşlerini. Hopa Meydanı'nı dolduran binlerce insan arasından biri yanıma yaklaşarak bir binayı gösterdi: 'Sunay Bey, şurada eskiden hükümet binası vardı. Nazım'ı 1928′de yurda kaçak girdi diye tutukladıklarında oraya götürmüşlerdi.'

KARADENİZ'İN HIRÇIN OĞLU

Hopalının sözleri bir şimşek gibi çaktı beynimde!.. Kazım şanslıydı!.. Nazım Hikmet çok sevdiği memleketinden uzaklarda yatıyordu. Biz ise, koca şair gibi özgürlükten, barıştan, kardeşlikten yana olan kardeşimizin üstünü doğduğu topraklarla örtüyor, 'Anadolu'da bir köy mezarlığına' gömüyorduk! Kazım Koyuncu'yu son yolculuğunda yalnız bırakmayan binlerce insanı görünce şu sözün doğruluğuna bir kez daha inandım: 'Doğum insanları eşitler. Ölüm seçkinleri ortaya çıkarır.' Hopa'ya giderken de, dönerken de Karadeniz'in doldurulması için koca koca kayalar taşıyan kamyonların yanından geçiyorduk. Yolsuzluklarla anılan, doğayı kirlettiği, bozduğu için karşı çıkılan bu çirkin yola ilk kez o gün hak verdim! 'Karadeniz' dedim, 'Taş basıyor yüreğine! En güzel, en hırçın çocuklarından birini kaybetti!..' İki, üç şeritlik bir yol için değil, tümünü dolduracak kadar taş bassanız Karadeniz'in yüreğine, dindiremezsiniz acısını. Kazım Koyuncu yok artık… Karadeniz kendini çıkarsız, içtenlikle, yürekten seven bir çocuğunu kaybettiğini biliyor. Kızım Ilgın'a horonu öğretiyorum. Serçe parmaklarımız Kazım Koyuncu'nun bir şarkısında buluşuyor ilk kez…

notdrunk
25-06-2011, 05:13
fizy (http://t.co/JAVkVzn) Kazım Koyuncu - Gelevera Deresi

notdrunk
25-06-2011, 05:15
"Sokaklarda mızıka çalma çocuk, vurulursun"

volkanca
25-06-2011, 13:35
YouTube - &#x202a;Kazım Koyuncu Tsira&#x202c;&rlm;

Pancar_Çorbası
25-06-2011, 13:43
Şair Ceketli Çocuk...

artvinli_muhammet
25-06-2011, 23:24
Çernobil icat ettuk eldurduk seni :(

TSefa.61
27-06-2011, 16:48
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/7613-8E5Q8A8C.jpg

EfrEbil
27-06-2011, 17:02
Tanıyanların bir kısmı Gülbeyaz dizisi ile tanıdı Kazım abiyi.
Çok büyük bir kısmı öldükten sonra tandı.

Çok çok çok az bir kısmı bilirdi Kazım abiyi.
Zuğaşi Berepe'yi kaç kişi biliyor ki ?
Kaç kişi bildi ki ?

Senede sadece bir defa hatırlanan, sırf reklam olsun diye onu seviyormuş gibi yapan insanların malzeme ettiği güzel inandır.

Keşke güzelliğin bu pis ağızlara düşmese abi.
Keşke biz seni dinlediğimiz için 'Kof' olarak nitelendirilmeye devam edilseydik.

Özledim abi.
Özledik abi

erguvan20
30-06-2011, 16:28
Ben vefat ettiğinde öğrendim meğer çok ünlü biriymiş allah rahmet eylesin...
Şarkılarıda güzelmiş zamanında değer görmeyen biri olmuş malesef

artvinli_muhammet
04-08-2011, 01:52
Bir gün sizin çocuklar şampiyon olursa sana armağan edecekler.Rahat uyu sen :'(

artvinli_muhammet
09-09-2011, 00:15
''Kazım doğduğunda da adamdı''

Kazım Koyuncu'yu babasından ( Cavit Koyuncu ) dinleyelim.

Kazım, çocuk gibi doğmadı. Kazım, doğduğunda da adamdı. Siyasala gitmişti. Dershaneye filan gitmeden kazanmıştı okulu. Sonra Toktamış Ateş'le takışıyor. Okulu bitiremiyor. Ama hiç yanlış bir şey yapmadı o. Bana dedi ki, ‘Baba ben hiçbir zaman senin yüzünü karartacak bir şey yapmam, gurur duyacaksın benimle.’ O Taksim'de kalırken ben de istanbul'a gittim. Gece geç geliyordu. Kapkaççılar vardı, tinerciler vardı. 'Oğlum sen geç geliyorsun. Benim uykularım kaçıyor. Kapkaççılar var' dedim. 'Baba onlar benim sevgilim, bana bir şey yapmazlar ki. Param olunca para da veriyorum onlara' dedi. Ondan sonra hafifledim. Yine bir gün istiklal Caddesi'nden Taksim'e doğru çıkarlarken yaşadıklarımız beni çok etkilemiştir. Bir anda simsiyah bir adam karşımıza çıkar. Adam adeta çamura batmış, elbiseleri kir pas içinde."Canım Kazım" diyerek iki yanından öper Kazım'ı. Ben Kazım'ın vereceği tepkiyi beklerken Kazım da aynı heyecanla adamı öpmez mi. işte Kazım böyleydi. Ben Türk Sanat Müziği’ni çok severdim. Fakat alıştım, çok seviyordum onun müziğini de. Bilgisayarında benim kocaman bir resmim varmış. 'Ne yaptın oğlum?' dedim. 'Baba bilgisayarla uğraşırken sana bakıyorum ve sana ters olan şeyleri yapmıyorum' dedi.

MaLuM kişi
11-09-2011, 17:05
denizde kararti var bu gelen kayikmidur ben özledim yarumi ağlasam ayipmidur ... ):

Maviye Tutku
11-09-2011, 20:46
http://www.zekirdek.com/forum/uye/190750-album19867-resim143314.html

Kazım Koyuncu;
Hakkında yazılacak o kadar çok şey varki ..
Ama bazen insanın kalbindekileri anlatmakta eksik kalır ya lisanı ..
Kalbimiz coşar ama bir damla akıtamayız ya .. İşte öyle bir durum benimki ..

O ilhamını çay ve mısır tarlalarından,derelerden,karadenizin apansız ve aniden düşen yağmurundan alıyordu,bu doğru ..
Ama bence onun ilham aldığı halkıydı.. Barış içinde yaşamasını istediği,iki yüzlülükten uzak,samimi halkı..

Rahmet,saygı,sevgi ve özlemle anıyorum ..

Socialista
11-10-2011, 19:06
Aaaah gidi Kazım aahh !!

Sen ki, yok olan bir dili-kültürü gün yüzüne çıkaransın..
Sen ki, eşitsizliğe, yoksulluğa, savaşlara karşı dimdik duransın..
Sen ki, aşkın, sevginin, tutkunun ve kopamamazlığın tanımını yeniden yapansın..
Sen ki, soğuk ve yağmurlu akşamları türkülerinle ısıtan, yüreklere gün gibi doğansın..
Sen ki, Hopa'nın dağlarında tulum sesi, Kız Kulesinin karşısında gitar tınısısın..
Sen ki, Doğa katillerinin, kanser satıcılarının(!), emek hırsızlarının yüzüne tükürensin..

Sen bu dünyaya lazımsın Kazım !! Sen bizden, içimizden birisin !!
Senin aramızdan ayrılmanı hazmedemiyorum bir türlü, sensiz bu dünya o kadar yavan geliyor ki, duygularımı mutlak hissedebiliyorsun gökyüzünden...

Anıların, şarkıların, soluğun ve mücadelen sonsuza dek yaşayacak..
Sana selam olsun !!

artvinli_muhammet
12-10-2011, 01:22
Yok uşak yok , unutmuyoruz seni ^^

flyleaf
16-10-2011, 06:12
fizy (http://fizy.com/#s/143eug)

Arkadaş sadece le. Bu kadar mı işler içe?

artvinli_muhammet
01-02-2012, 01:09
Sadece haziran ayında hatırlanmadığı , hatırlatmak istedim ^^

_Devrim_
01-02-2012, 01:39
Kazım Koyuncu - Yalnızlığı Anla - YouTube

Çok dinleyesim geldi bu şarkıyı...
Seni tanıma fırsatına erişen şanslı kişilerden biri de benim, sevgili Kazım Koyuncu ve bu nedenle sırf bu nedenle bile kendimi mutlu hissedebilirim...

artvinli_muhammet
25-06-2012, 02:24
25 Haziran 2005 - 25 Haziran 2012
Haziranda Ölmek Zor .

Çernobil İcat Ettuk Eldurduk Seni Kazım Koyuncu - YouTube

artvinli_muhammet
25-06-2012, 02:34
Kazım'a

Bir yürek vardı
Acılar diz boyu
Sonra bin yürek daha,
Birde hüzün vardı
Kurusunda karanfilin
Hüsranın sonunda
Sarısında haziranın
Aldın nazımı yetmedi mi?
Ey denizin asi çocuğu,
Ey Che suratlı,
Sana erken bu gidiş,
Çok erken,
Yapacak çok işin varken…

volkan_gs
25-06-2012, 02:35
Gözden uzak olan gönuldende irak olurmus konuyu görür görmez bir of cekdim aklima sokakda elinde saz calip söyleyen insan geldi zamansiz gittin be kazim abi ruhun sad mekanin cennet olsun..

kianarsima
25-06-2012, 12:24
25/05/2005

KAZIMKOYUNCU.COM / Kazimişi Oxori (http://www.kazimkoyuncu.com)

"Zuğaşi bere’ ye son şiir….

yarın yağmurunu yağdır hopa! on yıl önce yeşersin, kök salsın diye
gönderdiğin fidanın geliyor. direnmiş, haykırmış, ağlamış, gülmüş ama asla
yenilmemiş güzeller güzeli laz çocuğun bağrına geliyor. yarın gözyaşlarını
nurlarla beraber onun üstüne serp hopa!

kuzey rüzgârlarına söyle, bu kez şefkatle essin. dalgalarına söyle, bu
kez okşasınlar sahili bir meleği korur gibi. söyle insanlarına, sakın
ağlamasınlar! gülerek gitmişti senden, gülerek geliyor şimdi. sen de baba
ocağının dumanıyla gülümse ona hopa!

seslen kuşlarına, göklerin ilahilerini cıvıldasınlar. ağaçlarının
dallarına benzerdi onun saçları, o dallar hiç solmasınlar. toprağına söyle,
de ki: "ana kucağı gibi ol!" sıcacık ve sonsuzca sarsın servi bedenini.
başını en çok şimdi dik tut, şimdi gururlan hopa!

lazca yükseldi senin yeryüzünden ve gökyüzün sardı lazona bulutlarını.
sevgiyle çarpan ne kadar kalp varsa fethedip sana geri geldi. tarih duydu
şarkılarını en gür sesten. en bükülmez bileklerin diyarı dendi sana. şimdi
KAZIM geliyor. fidanın geliyor. sonsuza dek bağrında uyumaya geliyor. sakın
boynunu eğme; çünkü sen bir TARİH yazdın HOPA!!!"

şimdi şarkılarından çok rahmete ve duaya ihtiyacın var.ALLAH'ın rahmeti üzerine bol,mekanın cennet olsun,,,

TSefa.61
25-06-2012, 16:31
Ruhun şad olsun Şair Ceketli Çocuk..

GoK-HaN
26-06-2012, 01:44
Allah Rahmet Eylesin...Ruhu Şad Olsun....Mekanı CENNET olsun...

``Ben nerden bilebilirdim ki ölümün bir bardak çayla dudak arasında olduğunu`.....Kazım Koyuncuyu

senhepuzaklara
26-06-2012, 02:07
7 yıl olmuş 'kalbim acıdı' hem de çok..
bu hayat hep böyle mi olur?
koyverdun gittin beni!
içimde yar sesi var...

Şarkılarını dinliyorum bu gece..
belki çok defa geldiğin geçip gittiğin şehirlerden birindeyim..
seni özledim sesini, bantlardan kayıtlardan dinliyorum tam 7 yıldır..
"benden sana yar olmaz" diyen bir yardan nasıl umut beklenir değil mi?
Ölümün gibi.. Ansızın birden bire gelir umutsuzluk bulur seni.
İzlediğim bir konserin geldi şimdi aklıma, sesini yakından dinlemek..
Yanımda babam vardı galiba, hatırlamıyorum şu an ağlıyorum.

Gittiğin yerlerde mutlu ol.
Kazım. Işıkla kal.

artvinli_muhammet
25-06-2013, 02:31
Haziranda ölmek zor

http://n1306.hizliresim.com/1b/t/pk5rm.jpg

7 Kasım 1971 - 25 Haziran 2005

kianarsima
25-06-2013, 13:15
25/05/2005

KAZIMKOYUNCU.COM / Kazimişi Oxori

"Zuğaşi bere’ ye son şiir….

yarın yağmurunu yağdır hopa! on yıl önce yeşersin, kök salsın diye
gönderdiğin fidanın geliyor. direnmiş, haykırmış, ağlamış, gülmüş ama asla
yenilmemiş güzeller güzeli laz çocuğun bağrına geliyor. yarın gözyaşlarını
nurlarla beraber onun üstüne serp hopa!

kuzey rüzgârlarına söyle, bu kez şefkatle essin. dalgalarına söyle, bu
kez okşasınlar sahili bir meleği korur gibi. söyle insanlarına, sakın
ağlamasınlar! gülerek gitmişti senden, gülerek geliyor şimdi. sen de baba
ocağının dumanıyla gülümse ona hopa!

seslen kuşlarına, göklerin ilahilerini cıvıldasınlar. ağaçlarının
dallarına benzerdi onun saçları, o dallar hiç solmasınlar. toprağına söyle,
de ki: "ana kucağı gibi ol!" sıcacık ve sonsuzca sarsın servi bedenini.
başını en çok şimdi dik tut, şimdi gururlan hopa!

lazca yükseldi senin yeryüzünden ve gökyüzün sardı lazona bulutlarını.
sevgiyle çarpan ne kadar kalp varsa fethedip sana geri geldi. tarih duydu
şarkılarını en gür sesten. en bükülmez bileklerin diyarı dendi sana. şimdi
KAZIM geliyor. fidanın geliyor. sonsuza dek bağrında uyumaya geliyor. sakın
boynunu eğme; çünkü sen bir TARİH yazdın HOPA!!!"

şarkılarla geçtin aramızdan.

mekanın cennet olsun,,,