PDA

Tüm Versiyonu Göster : sınıf ögretmenligi mi, türkçe ögretmenli mi?

muzzy_33
14-07-2008, 16:40
arkadaşlar benim puanım her iki ögretmenligede yetiyor... ancak şöyle bir durum var: sınıf ögretmenligi çok güzel yerler geliyor;kayseri eskişehir trabzon konya gibi kısacası 3 büyük şehir hariç heryer geliyor ama türkçe ögretmenligi için ;agrı erzincan kars muş gibi yerler geliyor... ben çok kararsız kaldım yaa...ayrıca üniversite okuyan arkadaşlara soruyorum:üniversite okudugunuz şehir çok önemli mi?

escantly
14-07-2008, 16:48
ben türkçe öğretmenlii okuorum oda arkadasımsa sınıf öğretmenliği.o vize final calışırken ezer yaparken ben hep yattım :D ve sınıf birincisi oldum :D bana cok sinir oluodu o yuzden.bizim bölümümz cok kolay.biraz osmalıca zorluyo ama düzenli calışırsan bişi olmaz gecersinnn :D kesinlikle türkçe diorum ben.karar senn tabii,kolay gelsin.. :)

muzzy_33
14-07-2008, 16:51
ben türkçe öğretmenlii okuorum oda arkadasımsa sınıf öğretmenliği.o vize final calışırken ezer yaparken ben hep yattım :D ve sınıf birincisi oldum :D bana cok sinir oluodu o yuzden.bizim bölümümz cok kolay.biraz osmalıca zorluyo ama düzenli calışırsan bişi olmaz gecersinnn :D kesinlikle türkçe diorum ben.karar senn tabii,kolay gelsin.. :)

hadi yaa :=)... türkçe ögrt. kolaymıymış yaa:=)... ben biraz uyuşuk biriyim hatta ne birazı çok uyuşuk ve çalışmasını sevmeyen biriyim:=))... çok önemli bir bilgi verdin saol:.. bir de hangi üniversitede okuyorsun?

derya-48
14-07-2008, 16:55
ben de türkçe öğretmenliği okuyorum kesinlikle sınıf öğretmenliğinden daha iyidir bence

Deviltry
14-07-2008, 16:57
Eğer senin durumunda olsaydım sınıf öğretmenliğini seçerdim. Ama kendi tercihim Türkçe öğretmenliği.

escantly
14-07-2008, 16:58
hadi yaa :=)... türkçe ögrt. kolaymıymış yaa:=)... ben biraz uyuşuk biriyim hatta ne birazı çok uyuşuk ve çalışmasını sevmeyen biriyim:=))... çok önemli bir bilgi verdin saol:.. bir de hangi üniversitede okuyorsun?

valla bende bu kdr kolay olcağını düşünmedim acıkcası ama cok memnunum bölümümden :D hemde cooooook.canakkale 18 mart tayım :D üni de güsel bekleriz..:)(:

muzzy_33
14-07-2008, 17:00
arkadaşlar türkçe ögretmenligi ancak agrı kars erzincan muş gibi yerler tutuyor.beni de düşündüren konu şu .. acaba oralarda üniversite okunur mu?...yoksa güzel yerlerdeki türkçe ögretmenligide tutsaydı hiç düşünümeden türkçe ögretmenligini seçerdim...

Deviltry
14-07-2008, 17:02
Bence gidebileceğin en iyi üniversiteye git. Bölümü fazla kafana takma.

escantly
14-07-2008, 17:03
arkadaşlar türkçe ögretmenligi ancak agrı kars erzincan muş gibi yerler tutuyor.beni de düşündüren konu şu .. acaba oralarda üniversite okunur mu?...yoksa güzel yerlerdeki türkçe ögretmenligide tutsaydı hiç düşünümeden türkçe ögretmenligini seçerdim...
nerelisin?sözel 2 puanın ve basarı sıralamn kaç?
:D bi değerlendirme yapalım.

muzzy_33
14-07-2008, 17:06
nerelisin?sözel 2 puanın ve basarı sıralamn kaç?
:D bi değerlendirme yapalım.

ben mersinde yaşıyorum... söz2 den 329 çektim 4100 üncüyüm... ea2 dende 323 çektim 17900 üncüyüm.... evet degerlendirelim:=)

escantly
14-07-2008, 17:11
ben mersinde yaşıyorum... söz2 den 329 çektim 4100 üncüyüm... ea2 dende 323 çektim 17900 üncüyüm.... evet degerlendirelim:=)

ben 3084.ydüm ve 332 puanım vardı.bizim böl gecen yıl 330 la kapattı.senn yerinde olsam mutlaka denerdim sansımı.puanın gayet ii cünkü.mus ağrı filan o kdr uzağa gitmene gerek yok die düşünüorum.pamukkale filan rahat olur yada kayseri olabilir.tabi ii bi üni olsun diosan orasını bilemem.ben sadece türkçe ye gre bi değğerlendrme yaptım..

muzzy_33
14-07-2008, 17:20
ben 3084.ydüm ve 332 puanım vardı.bizim böl gecen yıl 330 la kapattı.senn yerinde olsam mutlaka denerdim sansımı.puanın gayet ii cünkü.mus ağrı filan o kdr uzağa gitmene gerek yok die düşünüorum.pamukkale filan rahat olur yada kayseri olabilir.tabi ii bi üni olsun diosan orasını bilemem.ben sadece türkçe ye gre bi değğerlendrme yaptım..
görüşlerin için saol...
kayserinin felan en son 336 idi diye hatırlıyorum... ama tabikide şansımı deneyecegim... ilk tercihlerime yüksek bir yer yazacagım... ama gelme ihtimali düşük... offf offf:=)) bu öss ye girmesi bir dert, puanların açıklanması bir dert ,tercih yapmak bir dert, tercihleri beklemek bir dert... :=))yeter yaa:=).... üniversitenin kapısından içeri kendimi atabilseydim bir an önce süper olacaktı:=)

escantly
14-07-2008, 17:22
görüşlerin için saol...
kayserinin felan en son 336 idi diye hatırlıyorum... ama tabikide şansımı deneyecegim... ilk tercihlerime yüksek bir yer yazacagım... ama gelme ihtimali düşük... offf offf:=)) bu öss ye girmesi bir dert, puanların açıklanması bir dert ,tercih yapmak bir dert, tercihleri beklemek bir dert... :=))yeter yaa:=).... üniversitenin kapısından içeri kendimi atabilseydim bir an önce süper olacaktı:=)

o da olcak insallah.sabret biraz hepimiz aynı dertlerden gectik :D

Côte d'Azur
14-07-2008, 17:27
Ben sınıf öğretmenliği okuyorum bu sene 2. sınıfa geçeceğim.Herhangi bir zorluğunu görmedim.Sadece Biyoloji,Kimya gibi dersler can sıkıcı ama hocalar fazla zorlamazsa rahat geçilebiliyor...
Türkçe öğretmenliğini seçersen mezun olunca birkaç yıl beklemen gerekebilir, ama sınıf öğretmenliğinde böyle bir durum şimdilik(!) yok...Atanması diğer öğretmenliklere nazaran en kolay bölümdür...
Yine de sana kalmış seçim, inşallah pişman olmayacağın bir tercih yaparsın...

escantly
14-07-2008, 17:29
Ben sınıf öğretmenliği okuyorum bu sene 2. sınıfa geçeceğim.Herhangi bir zorluğunu görmedim.Sadece Biyoloji,Kimya gibi dersler can sıkıcı ama hocalar fazla zorlamazsa rahat geçilebiliyor...
Türkçe öğretmenliğini seçersen mezun olunca birkaç yıl beklemen gerekebilir, ama sınıf öğretmenliğinde böyle bir durum şimdilik(!) yok...Atanması diğer öğretmenliklere nazaran en kolay bölümdür...
Yine de sana kalmış seçim, inşallah pişman olmayacağın bir tercih yaparsın...
Sana katılmıyorum.Türkçe öğretmenliği en cok atanan 3.bölümdür..

buğday_tanesi
14-07-2008, 17:31
en çok istediğim iki bölüm şu an senin karşında duruyor..ahh ne güzel duygudur bu değil mi:?ama ne yazıkki ben giremiyorum inşallah sen girersin..ne diyeyim seç beğen oku her şekilde (inş) bölüm açmış kapısını gir içeri diyor sana:)

mineylmz7
14-07-2008, 17:32
evet türkçe öğretmenliğinde atamalar çok daha az

bi_taneyim
14-07-2008, 17:34
bn şahsen sınıf öğretmenliği okuyorum..sana tek söyliyeceğim şey şu arkadaşım..bu zmanada hangi bölüm rahat olur benm için diye düşünmek yerine üni.yi bitirdiğinde atanıp atanmıyacağına bak..hangi bölüm daha çok atama yapıosa kpss de hangisinin puanı düşükse o bölüme git bence..hayat zor..bunlarıda göz önünde bulundurmak gerekir..ki bak sınıf öğretmenliği içinde güzel üniler tutuomuş..bence sınıf öğretmenliğine git..yinede karar senin..

muzzy_33
14-07-2008, 17:41
en çok istediğim iki bölüm şu an senin karşında duruyor..ahh ne güzel duygudur bu değil mi:?ama ne yazıkki ben giremiyorum inşallah sen girersin..ne diyeyim seç beğen oku her şekilde (inş) bölüm açmış kapısını gir içeri diyor sana:)

çok teşekkürler yaa...evet çok güzel bir duygu .... bu sene başaramadıysa çnümüzdeki sene tekrar gir çünkü ben geçen seneye göre 30 puan yükseldim.. çalışınca yapılamayacak şey yok diyorum.... inşallah sende istedigin yeri kazanırsın...hayırlısı olsun...

muzzy_33
14-07-2008, 17:51
bn şahsen sınıf öğretmenliği okuyorum..sana tek söyliyeceğim şey şu arkadaşım..bu zmanada hangi bölüm rahat olur benm için diye düşünmek yerine üni.yi bitirdiğinde atanıp atanmıyacağına bak..hangi bölüm daha çok atama yapıosa kpss de hangisinin puanı düşükse o bölüme git bence..hayat zor..bunlarıda göz önünde bulundurmak gerekir..ki bak sınıf öğretmenliği içinde güzel üniler tutuomuş..bence sınıf öğretmenliğine git..yinede karar senin..

sınıf ögretmenligi ile ilgili herşeyi biliyorum.. çünkü ablamda sınıf ögretmeni... sınıf ögretmenlerinin ataması daha kolay...ayrıca dedigin gibi hayat çok zor... önceden ekmek aslanın agzındaydı artık bagırsagında...

buğday_tanesi
14-07-2008, 17:55
benim de bu sene ikinci senemdi ve bir üçüncü seneye katlanamam gibi geliyor.artık puanımızın yettiği yere gireceğiz bizde...sağol iyi dileklerin için yolun açık olsun...

ligtblue
14-07-2008, 19:13
Eğer okul bittiğinde atama şansım yüksek olsun diyorsan tabiki Türkçe Öğretmenliği.Çünkü Sınıf öğretmenliğinin atanma şansı diğerine göre çok az.
Üniversiteyi okuduğun şehir tabiki önemli ama arkadaş ortamı olduktan sonra orası ha izmirmiş ha karsmış fark etmiyo,bir şekilde su gibi geçip gidiyo yıllar....
İstersen gidersin Kars'a ilk sene not ortalamanı yüksek tutmaya çalışırsın,gelirsin batıdan başka bir yere...

ligtblue
14-07-2008, 19:17
sınıf ögretmenligi ile ilgili herşeyi biliyorum.. çünkü ablamda sınıf ögretmeni... sınıf ögretmenlerinin ataması daha kolay...ayrıca dedigin gibi hayat çok zor... önceden ekmek aslanın agzındaydı artık bagırsagında...

Ablan kaç puanla atandı acaba merak ettim?

SÜKUT-U HAYAL
14-07-2008, 19:19
ikiside farklı alandan puanın çok mu yüksek

sewde
14-07-2008, 19:35
ben edebiyat okuyorum ama türkçe öğretmenliğini tavsiye ederim:))))

yusuf gölcük
14-07-2008, 19:39
daha batıda da Türkçe öğretmenliği var mesela benim üniversitem(Zonguldak Karaelmas Üniversitesi) tam da senin puanın üzerinde alıyor ama tabi 2. öğretim olarak..fakültenin bulunduğu ereğli ilçesi de çok güzel.
sınıf öğretmenliğinde daha bütün branşlarla ilgilisin .mesela gün gelecek resim çizeceksin gün gelecek flüt çalacaksın gün gelecek bahçede yakan top oynayacaksın bütün dersleri iyi olan ancak bunlardan nefret eden sınıf öğretmenliği okuyan arkadaşlarım var.oysa Türkçe'de sadece bir alanda uzmanlaşıyorsun ve bence daha zevkli..biz başladığımızda tarih coğrafya gibi dersler vardı bizden sonra onları da kaldırdılar..daha da eğlenceli oldu bence..
tabi Türkçe bölümünde de Osmanlıca Eski türkçe Orta Türkçe gibi can sıkıcı dersler de bulunuyor..

ayrıca Sınıf Öğretmenliğinin atanma şansı Türkçe'den daha fazla diyen arkadaşlar geçtiğimiz yılların kpss yerleştirme puanlarına bir göz atıversinler bence..

ilean
14-07-2008, 19:39
bunda dusunulcek bir sey yok tabıkı turkce oğretmenlıgı sadece okulda değil dersanede de calısma ımkanın var hatta bazen ozel ders bıle...ama sınıf oğretmenlıgı cok kısıtlı sadece okulda ve turkce oğretmenlerının atamasıda cok

ligtblue
14-07-2008, 19:40
ayrıca Sınıf Öğretmenliğinin atanma şansı Türkçe'den daha fazla diyen arkadaşlar geçtiğimiz yılların kpss yerleştirme puanlarına bir göz atıversinler bence..

Katılıuyorum zümrem sana.... :))
Bitmedi mi daha okul?

fortison
14-07-2008, 19:42
daha batıda da Türkçe öğretmenliği var mesela benim üniversitem(Zonguldak Karaelmas Üniversitesi) tam da senin puanın üzerinde alıyor ama tabi 2. öğretim olarak..fakültenin bulunduğu ereğli ilçesi de çok güzel.
sınıf öğretmenliğinde daha bütün branşlarla ilgilisin .mesela gün gelecek resim çizeceksin gün gelecek flüt çalacaksın gün gelecek bahçede yakan top oynayacaksın bütün dersleri iyi olan ancak bunlardan nefret eden sınıf öğretmenliği okuyan arkadaşlarım var.oysa Türkçe'de sadece bir alanda uzmanlaşıyorsun ve bence daha zevkli..biz başladığımızda tarih coğrafya gibi dersler vardı bizden sonra onları da kaldırdılar..daha da eğlenceli oldu bence..
tabi Türkçe bölümünde de Osmanlıca Eski türkçe Orta Türkçe gibi can sıkıcı dersler de bulunuyor..

ayrıca Sınıf Öğretmenliğinin atanma şansı Türkçe'den daha fazla diyen arkadaşlar geçtiğimiz yılların kpss yerleştirme puanlarına bir göz atıversinler ..

atarız sen merak etme sınıf öğrt atanma şansı türkçeden kat kat fazla sen bence bunu bi araştırıver

yusuf gölcük
14-07-2008, 19:43
Katılıuyorum zümrem sana.... :))
Bitmedi mi daha okul?bitmedi ama bu yıl biz bittik.ne zormuş 3.sınıf ya.ama biliyorsundur program değişti yeni gelenlerde zor değil o kadar 3.sınıf:)eski türkçe orta türkçe seçmeli oldu:)))

ligtblue
14-07-2008, 19:48
atarız sen merak etme sınıf öğrt atanma şansı türkçeden kat kat fazla sen bence bunu bi araştırıver

kadro sayısına göre konuşuyorsan yanılıyorsun.Sınıf öğretmenliğine 5000 kadro açarlar ama dışarda bekleyen 15000 kişi vardır.Baraj 90dır ve batıda ilk atamada boş yer yoktur.
Türkçeye 1300 kişi kadro açarlar dışarda bekleyen bi okadardır ama baraj 80dir.batıda da bir sürü boş yer vardır,çorak köylere mezralara düşmzsin....

yusuf gölcük
14-07-2008, 19:53
kadro sayısına göre konuşuyorsan yanılıyorsun.Sınıf öğretmenliğine 5000 kadro açarlar ama dışarda bekleyen 15000 kişi vardır.Baraj 90dır ve batıda ilk atamada boş yer yoktur.
Türkçeye 1300 kişi kadro açarlar dışarda bekleyen bi okadardır ama baraj 80dir.batıda da bir sürü boş yer vardır,çorak köylere mezralara düşmzsin....burda da ben sana katılıyorum örnek vermek gerekirse.2007-2 atamada 1690 kişi alıyorlarmış sınıf öğretmenliğinden taban puan 78.Türkçe'den 690 kişi alıyorlarmış taban puan 67..
dediğiniz gibi sayı açısından sınıf öğretmenliği daha avantajlı görünüyor ama sınıf öğretmenliği daha çok mezun veriyor bu da unutulmamalı diye düşünüyorum..saygılarımla.

ligtblue
14-07-2008, 20:00
burda da ben sana katılıyorum örnek vermek gerekirse.2007-2 atamada 1690 kişi alıyorlarmış sınıf öğretmenliğinden taban puan 78.Türkçe'den 690 kişi alıyorlarmış taban puan 67..
dediğiniz gibi sayı açısından sınıf öğretmenliği daha avantajlı görünüyor ama sınıf öğretmenliği daha çok mezun veriyor bu da unutulmamalı diye düşünüyorum..saygılarımla.

teşekkür ederim zümrem... :)))

muzzy_33
18-07-2008, 12:53
arkadaşlar sanırım kararımı verdim:((...türkçe ögretmenligini doguda bir yerde ( agrı) da okuyacak gibiyim... ailem de öyle istiyor:=((

AKBAL_33
18-07-2008, 12:57
Turkce ogretmenligi kesinlikle

ecciakinci
18-07-2008, 13:11
ben edebiyat okuyorum ama türkçe öğretmenliğini tavsiye ederim:))))

ay ne güzel ya edebiyat inş bende okurum.zor mu ya?hangi üni?

ecciakinci
18-07-2008, 13:14

bişi sorcam canım türkçe ögretmenliğini okurken neden osmanlıca goruluyor?yani edebiyat okurken değilmiydi o farsca falan?ne kadar edebiyat gorüyorsunuz?çok fark var mı yani?

fes
18-07-2008, 14:01
edebiyat öğretmenliği , türkçe öğretmenliği , sınıf öğretmenliği içerisinde en çok ataması olan sınıf öğretmenliği mi ??
belki bende öğretmenlik seçerim.bari iş olanağı iyi oanı seçeyim..

özge_89
18-07-2008, 14:32
bence türkçe öğr.çünkü dershanelerde de çalışabilirsin.sınıf öğr.şimdi 3 e kadar olcakmış 1 2 3 1 2 3 sürekli çocuklarla uğraşmk zorunda kalcaksın.tamam çok güzel kutsal bi meslek ama bence türkçe öğr.

Côte d'Azur
18-07-2008, 14:38
bence türkçe öğr.çünkü dershanelerde de çalışabilirsin.sınıf öğr.şimdi 3 e kadar olcakmış 1 2 3 1 2 3 sürekli çocuklarla uğraşmk zorunda kalcaksın.tamam çok güzel kutsal bi meslek ama bence türkçe öğr.

NE?
Ciddimisin? nerden duydun? kesinleşmiş mi öyle birsey.???
:(

RASYONALİST
18-07-2008, 14:50

dershanede çalışsan ne olur hepsi sürünüyor eger ögr istiyorsanız kpss den yüksel puan alıp devlette çalışacaksınız diger türlü işiniz zor
bunlar içinde en iyi sınıf ögr kadro daha fazla

immortal__17
18-07-2008, 15:04
bence turkce ogretmenligi. acikta kalmazsin turkce ogretmenligine ihtiyac var. bende edebiyat istiyorum ama yetmeyecek puanim :( offf

muzzy_33
20-07-2008, 13:42
ya aslında ben sorumu tam olarak anlatamadım:=)... benim 3 büyük şehir hariç heryerdeki sınıf ögretmenligine gidebiliyorum... ama türkçe ögretmenligine sadece en dogudaki birkaç yere gidebiliyorum... bunun kararını veremedim... yoksa her ikisindede iyi yerler gelseydi ben türkçe ögretmenligini yazardım...:=)... zaten şu anda %51 dogudaki bir yerde türkçe ögretmenligine gidecek gibiyim...

escantly
20-07-2008, 18:12
bişi sorcam canım türkçe ögretmenliğini okurken neden osmanlıca goruluyor?yani edebiyat okurken değilmiydi o farsca falan?ne kadar edebiyat gorüyorsunuz?çok fark var mı yani?

:) Neden gördüümüzü bilmiyorum canım ama bırakta o kdr olsun :D Tek zorlayan ders o zaten.Yoksa hiç calışmıcam.Diğerlerini zaten yaparsın.Bu benm ilk yılımdı o yuzden edeb. ı pek ağır görmedik.Aynı lisedeki gibiydi :) Düşün işte AA gectim.Ama Edebiyat böl cok ağır bize göre onu biliorum.Bi arkım edeb.okuo.Onlar Osmanlıca yı cok ağır görüolar ayrıca diğer dersleri de.Umarım senn için en iyisi olur..

noumanga17
20-07-2008, 18:14
Sınıf öğretmenliğinin okuması çok kolaymış...
Öyle duydum ama sen bilirsin yine de..

kylix
20-07-2008, 18:20
arkadaşlar benim puanım her iki ögretmenligede yetiyor... ancak şöyle bir durum var: sınıf ögretmenligi çok güzel yerler geliyor;kayseri eskişehir trabzon konya gibi kısacası 3 büyük şehir hariç heryer geliyor ama türkçe ögretmenligi için ;agrı erzincan kars muş gibi yerler geliyor... ben çok kararsız kaldım yaa...ayrıca üniversite okuyan arkadaşlara soruyorum:üniversite okudugunuz şehir çok önemli mi?

sınıf öğretmenliği yaz arkadaşım her türlü rahat edersin, türkçe öğretmenliği alımları yavaş yavaş düşüyo, sınıf öğretmenliğinin bi kaç senesi daha var. belki son alımlara girersin :) hakkında hayırlısı.. ha Kayseri-Erciyes Üni. de tavsiye ederim bak :)

gülçinn
20-07-2008, 18:36
bazı arkadaşlar ekmek aslanın ağzında diyor doğrudur ama şöyle birşeyde var bu ülkede sırf bir mesleğim olsun diye okuyupta şuanda çalışan ama mutsuz olan bir sürü insan var önemli olan sevdiğin işi yapman sevdiğin bölümü okuman gerisi gelir diye düşünüyorum.Ben sınıf öğretmenliği okuyorum 3 bitti çok severek okuyorum giderek daha da eğlenceli bir hal alıyor.benden sana tavsiye hangisini kendine daha yakın görüyorsan onu yaz tercihlerine.unutma bir ömür o işi yapacaksın.kendin mutlu olmazsan yaptığın işi sevmezsen hiçkimseye faydan olmaz .ki söz konusu meslek öğretmenlikse.yolun açık olsun.hayırlı olsun.

prefix2006
20-07-2008, 21:25
ben daha öss ye girmedim ama Türkçe öğretmenliği seçmeni tavsiye ederim sınıf öğretmenliğine nazaran daha kolay ben dil bölümü öğrencisi olduğumdan bu bölümü seçemiyorum ama abidik kubidik dillerin öğretmenliklerini dil ve edebiyat bölümlerini tercih edebiliyorum dil seçmeseydim ea seçerdim ve Türkçe öğretmenliğini gözüm kapalı seçerdim

kEskEgErcEkolsa
20-07-2008, 21:39
Türkçeye 1300 kişi kadro açarlar dışarda bekleyen bi okadardır ama baraj 80dir.batıda da bir sürü boş yer vardır,çorak köylere mezralara düşmzsin....

kesinlikle katılıyorum...
türkçe ögretmenliği öğrencisi olarak kesinlikle tavsiye ederim.atama açısından da en şanslı bölümlerden biri tabi ki.ve dersanelerde calışma şansın var.şimdi dersane istemem diyen bir insanın yarın ne düşünecegi veya düşünmek zorunda kalacağı hiç belli olmaz.

fortison
20-07-2008, 21:52
kesinlikle katılıyorum...
türkçe ögretmenliği öğrencisi olarak kesinlikle tavsiye ederim.atama açısından da en şanslı bölümlerden biri tabi ki.ve dersanelerde calışma şansın var.şimdi dersane istemem diyen bir insanın yarın ne düşünecegi veya düşünmek zorunda kalacağı hiç belli olmaz.

son atama sayılarını görmedin galiba incele öle konuş bence

kEskEgErcEkolsa
20-07-2008, 23:02

baktım evet.ancak bu dengeler her sene degişir.ayrıca özel sektörde çalışma avantajı acısından da degerlendırmek gerektıgını savunuyorum hala.

ayrıca fikir verdim,çok da rahatsız etmemesi gerekir:s

_ThE NiGhTmArE_
20-07-2008, 23:08
http://www.zekirdek.com/?module=news&action=view&id=19719

Bu link sana cevabı verecektir...
Tabiiki sınıf öğretmenliği...!

mineylmz7
21-07-2008, 00:41
bencede sınıf öğretmenliği türkçe öğr. nin ataması az ve gittikçe azalıyor dersanede iş bulması o kadar kolay değil edb. bölümü mezunlarıda bu işi yerine getirebiliyor.

escantly
21-07-2008, 01:10
sınıf öğretmenliği bu olaya neden bu kdr tepkili anlayamadım :s
özelliklede fortison nickli arkadas.neden bağırıosnki bu kdr?

muzzy_33
22-07-2008, 10:20
sınıf öğretmenliği yaz arkadaşım her türlü rahat edersin, türkçe öğretmenliği alımları yavaş yavaş düşüyo, sınıf öğretmenliğinin bi kaç senesi daha var. belki son alımlara girersin :) hakkında hayırlısı.. ha Kayseri-Erciyes Üni. de tavsiye ederim bak :)

evet çok haklısın gitgide zorlaşıyor... örnegin sınıf ögrt. bölümünün kontenjanını yaklaşık 1200 kişi arttırmışlar diye duydum yani 4 sene sonra işsiz ordusu daha da çogalacak belki önümüzdeki sene kontenjanı dahada arttıracaklar kısacası 5-6 yıl sonra ögretmenliklerde çok zorlaşır...
zaten kayseri sevdigim bir şehir ve kesinlikle yazacam... hem süper ligde takımı da var:=)=)=)
ayrıca ben final dersanesinden tercih çizelgesi aldım ... onların iddiasına göre puanlar 7 puan düşecekmiş... o kadar düşerse bana giresun pdr de geliyor:))... zaten sınıf ögrt. ile türkçe ögrt. arasında bu kadar kararsızken bir de pdr çıktı:=))... ama pdr ye gitmeyi isterim... zaten ilk 2 tercihimi pdr yazacam...bilgileriniz için saolun

ligtblue
22-07-2008, 21:14

son duyumlara göre 40000 sınıf öğretmenliği mezununun beklediğini biliyor musunuz?..

mlkdmn
23-07-2008, 14:50
kesinlikle sınıf ögretmenliği.Tabi cocukları seviyorsan:)

süt_dökmüş_kedi
23-07-2008, 14:54
biri eşit ağırlıkta,biri sözelde değilmiydi yahu...nasıl tercih yapacakki? 2 sene uzak kaldım sistemden değiştirdiler mi yine?

muzzy_33
25-07-2008, 11:07
biri eşit ağırlıkta,biri sözelde değilmiydi yahu...nasıl tercih yapacakki? 2 sene uzak kaldım sistemden değiştirdiler mi yine?

evet ikiside farklı bölümde:=)... ben ea cıyım..ama ben sınavda panik yaptım sorular birazda zordu mat2 yi yapmadan sos2 yapayım dedim... sos2 den 18 net yaptım... sonra da yarım yamalak mat2 yapabildim... sürem yetmedi... neyseki sınav sonucu iyi geldi ben dahada kötü bekliyordum...panik yapmayıp sos2 ye dokunmasaydım ea dan çok daha güzel puan çekerdim ama kısmet degilmiş :)....

ya ben tercihimi şöyle yapmayı planlıyorum...

1-kırşehir pdr= geçen sene 11200. kişiyi almış
2-giresun pdr geçen sene 12100. kişiyi almış
3-erzincan türkçe ögretmenligi geçen sene 3200. kişiyi almış
4-konya sınıf ögretmenligi geçen sene 17100.kişiyi almış
5-belli degil
6 belli degil:)

benim puanım ea=323,6 sıralamam 17900
söz2=328.8 sıralamam 4142...

acaba gelir mi yaa??

Pieces.of.Soul
25-07-2008, 11:20
sınıf öğretmeliğiyle uğraşılırmı ya türkçeyi seç tabiki

süt_dökmüş_kedi
25-07-2008, 13:14
evet ikiside farklı bölümde:=)... ben ea cıyım..ama ben sınavda panik yaptım sorular birazda zordu mat2 yi yapmadan sos2 yapayım dedim... sos2 den 18 net yaptım... sonra da yarım yamalak mat2 yapabildim... sürem yetmedi... neyseki sınav sonucu iyi geldi ben dahada kötü bekliyordum...panik yapmayıp sos2 ye dokunmasaydım ea dan çok daha güzel puan çekerdim ama kısmet degilmiş :)....

ya ben tercihimi şöyle yapmayı planlıyorum...

1-kırşehir pdr= geçen sene 11200. kişiyi almış
2-giresun pdr geçen sene 12100. kişiyi almış
3-erzincan türkçe ögretmenligi geçen sene 3200. kişiyi almış
4-konya sınıf ögretmenligi geçen sene 17100.kişiyi almış
5-belli degil
6 belli degil:)

benim puanım ea=323,6 sıralamam 17900
söz2=328.8 sıralamam 4142...

acaba gelir mi yaa??

sınıf öğretmenliğine bence giriyorsun.çok güzel bir bölüm:) okuyan arkadaşlarım hayatlarından oldukça memnun:)

ben de ea bölümündeydim.pdr okuyorum:) neyse bir arkadaşım türkçe öğretmenliği istiyordu ve bunun için son sınıfta sözele geçmişti.hatta bizim okulda sözel olmadığı için okul değiştirmişti.okul değiştirmeyi bile göze aldığına göre sanırım ea taysan sözel puanınla tercih yaparken puanın kırılıyor.ama tam bilmiyorum.rehberlikçilere sor ama mutlaka.tebrik ederim canım.inşallah çok güzel bir yere yerleşirsin...googlea giremiyorum bir türlü yoksa bakacaktım puanın kırılıyormu diye:)

FeNeRDeNiZ
26-07-2008, 16:07

valla sınıf öğretmenliğinin barajını hiç 90'da görmedim.son kadrolarda sınıf öğretmenliğinden 6100 civarında türkçe öğretmenliğinden ise 440 gibi birşey olması lazım.yani arada baya bi uçurum var.ama köye,mezraya düşme konusunda haklısın.türkçe öğretmenliğinde en kötü ilçeye düşersin.ama ataması sıkıntılı bence.

ctrl_alt_delete
26-07-2008, 16:08
sınıf öğretmenliği(:

e ne de olsa orda okuyorum..

kötülemeyeyim şimdi:Pp

_melek_
26-07-2008, 16:10
Türkçe öğretmenliği.

orcun26
26-07-2008, 17:35
Bu soruyu sormak bile saçma tabiki TÜRKÇE ÖĞR.

fes
26-07-2008, 17:36
ea cı ama ortak alandan seçicek o yüzden puan kırılmıyor türkçe veya edebiyat öğretmenliği seçerse..

muzzy_33
29-07-2008, 10:54
sınıf öğretmenliğine bence giriyorsun.çok güzel bir bölüm:) okuyan arkadaşlarım hayatlarından oldukça memnun:)

ben de ea bölümündeydim.pdr okuyorum:) neyse bir arkadaşım türkçe öğretmenliği istiyordu ve bunun için son sınıfta sözele geçmişti.hatta bizim okulda sözel olmadığı için okul değiştirmişti.okul değiştirmeyi bile göze aldığına göre sanırım ea taysan sözel puanınla tercih yaparken puanın kırılıyor.ama tam bilmiyorum.rehberlikçilere sor ama mutlaka.tebrik ederim canım.inşallah çok güzel bir yere yerleşirsin...googlea giremiyorum bir türlü yoksa bakacaktım puanın kırılıyormu diye:)

ooo sen benim istedigim bölümde okuyorsun yaa:=)... ya hepsinide yazacam sınıf ögretmenligi pdr ve türkçe ögretmenligi... dün dersaneye gittim rehberlikçiyle konuştum... taban puanların 7 puan düşecegini söyledi ve tercih çizelgesi verdi ... verdigi çizelgeye göre giresun pdr geliyor( az bir farkla geliyor)... hoca da içime doguyor giresun pdr gelebilir dedi:=)... ben en çok pdr yi istiyorum:=).. ayrıca türkçe ögretmenligini seçersem puanım kırılmıyor ortak alan... sanada başarılar... okudugun bölümün kıymetini bil:=)=)oraya gitmek isteyen çok kişi var:=)=)

|eLement|
29-07-2008, 10:58
türkçe öğr.

süt_dökmüş_kedi
29-07-2008, 13:39
ooo sen benim istedigim bölümde okuyorsun yaa:=)... ya hepsinide yazacam sınıf ögretmenligi pdr ve türkçe ögretmenligi... dün dersaneye gittim rehberlikçiyle konuştum... taban puanların 7 puan düşecegini söyledi ve tercih çizelgesi verdi ... verdigi çizelgeye göre giresun pdr geliyor( az bir farkla geliyor)... hoca da içime doguyor giresun pdr gelebilir dedi:=)... ben en çok pdr yi istiyorum:=).. ayrıca türkçe ögretmenligini seçersem puanım kırılmıyor ortak alan... sanada başarılar... okudugun bölümün kıymetini bil:=)=)oraya gitmek isteyen çok kişi var:=)=)

inşallah meslektaş oluruz o zaman:)))

escantly
30-07-2008, 14:20

Türkçe sözelciler ve ea cılar için ortak alanda olan bi olduğu için puan kırılmıyor merak etmeyin :) kendimden biliorum.

süt_dökmüş_kedi
30-07-2008, 14:50
Türkçe sözelciler ve ea cılar için ortak alanda olan bi olduğu için puan kırılmıyor merak etmeyin :) kendimden biliorum.

çok sevindim o zaman:) umarım herkes istediği bölümü kazanır:)))