PDA

Tüm Versiyonu Göster : çeko

özge_89
15-07-2008, 17:21
arkadaşlar çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri hakkında bilgisi olan var mı??bilgilerinizi bekliyorum.şimdiden herkese teşekkürler...

mg1110
15-07-2008, 21:39
Evet abim de bana tercihlerin içerisine yazabilirsin demişti bende merak ediyorum aslında tam olarak açıklayabilecek var mı?

özge_89
16-07-2008, 01:46
arkadaşlarım öyle bakıp bişey yazmamak olmuyo.hiç kimse bişey bilmiyomu yani

findik_
16-07-2008, 04:07
arkadaşlar çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri hakkında bilgisi olan var mı??bilgilerinizi bekliyorum.şimdiden herkese teşekkürler...

İşçi-işveren ilişkileri, sosyal güvenlik, servet ve gelir politikaları ve uluslararası planda sosyal politika konularında eğitim yapılır. Ekonomi ve sosyolojiye karşı ilgili, ikna gücüne sahip ve insan ilişkilerinde sabırlı ve başarılı olunman lazım.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yurtdışı ve yurtiçi ünitelerinde, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi sosyal kuruluşlarda, müfettiş veya uzman olarak Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve özel işletmelerin endüstriyel ilişkiler ve sosyal işler bölümlerinin yöneticilik ve danışmanlık hizmetlerinde çalışılabilirsin.

dersler genel olarak sozel derslerden olusmakta. yanı okurken okuyacagın dersler

ikna gucun varsa kesınlıkle oyle yazmanı tavsıye ederım sana onu acık meslek oldugunu dusunuyorum artık dunya gunden gune globallesme asamasında ıletısım , planlama , uluslar arası ılıskıler ,azalan petrol sonrasında teknolojı

calısma alanın gercekten cok fazla benım aklıma gelenlerı yazayım sana ;

DPT'de,
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yurtdışı ve yurtiçi ünitelerinde,
SSK,
Bağkur,
T.C. Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik kurumlarında, müfettiş , uzmanlık.. dıye devam ettıgını bılıyorum.

ayrıca ıktısat , ısletme , ve sanıırım kamu yonetımlerının calıstıkları alanlarda calısma sansın var

yanlız bu bolumde unıv. dıkkat etmenı tavsıye ederım baska sormak ıstedıgın bırseyler varmı yada ogrenmek ıstedıgın ???*

efe burdur / antalya

gllu
17-07-2008, 20:45
arkadaşım ben cumhuriyet üniversitesi çeko 4.sınıf öğrencisiyim.bölüm ii bi bölümm gelişmekte,tanınmakta olan bi bölüm ama şehir olarak çok ii deil.daha ii bi şehirde daha ii olur.işl,ikt,kamuimaliye bütün bölümlerin girdiği alanların hepsine girebilioosunuz mezun oluncaa iş alanları oldukça genişşş...

anti hümanist
20-07-2008, 22:21
benim de 4. tercihim istanbul çeko.
olmadı katü,18 mart,selçuk falan yazdım.
iş alanı oldukça geniş bi meslek diye biliyorum.hatta bi hocam "yeniden üniversiteye gitsem çeko okurdum" diyor.

çalışma ekonomisi olmasına rağmen daha çok sözel dersler mevcut.okuma-yorumlama iyise yapılabilirmiş.

puanın yetiyorsa yaz. çekoda en iyi üniv uludağ diye duydum

kozalaktakikelebek
23-07-2008, 15:39
benim de 4. tercihim istanbul çeko.
olmadı katü,18 mart,selçuk falan yazdım.
iş alanı oldukça geniş bi meslek diye biliyorum.hatta bi hocam "yeniden üniversiteye gitsem çeko okurdum" diyor.

çalışma ekonomisi olmasına rağmen daha çok sözel dersler mevcut.okuma-yorumlama iyise yapılabilirmiş.

puanın yetiyorsa yaz. çekoda en iyi üniv uludağ diye duydum

katü ve 18mart yazdım demişsinde merak ettim kaç puanla yazdın oraları bende yazacağımda o yüzden soruyorum

buğday_tanesi
23-07-2008, 15:45
bende çeko yazacağım;uludağ iyi demişsin arkadaşım benim uludağ ikinci öğretim tutuyor.zira başarı sırası 86600 benimki de 83830 ama i.ö olduğu için yazsam mı diye düşünmekyteyim.ne sıkıcı bir dönemdeyiz ya:S

tatlı limon
23-07-2008, 15:47
kocaeli çeko mu sakarya çeko mu çanakkale çeko muu ???????????????hangsi daha iyi acabaaa ...

kozalaktakikelebek
23-07-2008, 16:08
kocaeli çeko mu sakarya çeko mu çanakkale çeko muu ???????????????hangsi daha iyi acabaaa ...

çanakkaleyi yazma yaws kocaeli sakarya dururken :D

tatlı limon
23-07-2008, 16:10
çanakkaleyi yazma yaws kocaeli sakarya dururken :D

dimi haklsnn bende hangisini elemem gerktğni düşünoyodumm büyk ihtimal çanakkale olcak o..

kozalaktakikelebek
23-07-2008, 16:14
dimi haklsnn bende hangisini elemem gerktğni düşünoyodumm büyk ihtimal çanakkale olcak o..

eğitimleri nasıl bilmiyorum ama kocaeliyle sakaryanın puanı daha yüksek bu açıdan baktığımızda oralara istek daha fazla oluyor yani sanki oralar daha iyiymiş gibi duruyor eğer puanın yetiyorsa oralara öncelik ver derim

tatlı limon
23-07-2008, 16:17
eğitimleri nasıl bilmiyorum ama kocaeliyle sakaryanın puanı daha yüksek bu açıdan baktığımızda oralara istek daha fazla oluyor yani sanki oralar daha iyiymiş gibi duruyor eğer puanın yetiyorsa oralara öncelik ver derim

tmm arkadaaşımmm dedğn gbi olucak büyük ihtimal yazarsam da çanakkaleyi sonlara yazarmmm hem bu bölümün kalıtesını bılmyrm orda hem de bıraz uzak kalıyo sankiii dıgerlerne göre yemiyo yani açıkçasııı :D

_dolunay_
25-07-2008, 13:53
bende çeko yazacağım;uludağ iyi demişsin arkadaşım benim uludağ ikinci öğretim tutuyor.zira başarı sırası 86600 benimki de 83830 ama i.ö olduğu için yazsam mı diye düşünmekyteyim.ne sıkıcı bir dönemdeyiz ya:S
eevt taa benmde durumum sen gibi ikinci öğretim çeko uludağ oluyooo
aama harçlarıda ne kadar farl war öle yaa normli ile 2.öğretim arasından şimdi okudukça kafam karışıyor uludağ çekomu uludağ maliyemi:(
kamu istiyodum ama wazgeçtim kamudansa çeko daha ii diyorlar siz ne dersinz?

_dolunay_
25-07-2008, 13:55
tmm arkadaaşımmm dedğn gbi olucak büyük ihtimal yazarsam da çanakkaleyi sonlara yazarmmm hem bu bölümün kalıtesını bılmyrm orda hem de bıraz uzak kalıyo sankiii dıgerlerne göre yemiyo yani açıkçasııı :Deet bnde çanakkale bi düşündüm yazmayı ama yazmamamya karar werdim sanırım çok ii bi üni değilmiş.. ama sen bilirisn yaa herkes için hayırlısı artık...

buğday_tanesi
25-07-2008, 14:27
ya aynen kamuyu düşün diyorlar bana bide, neyapacağım ya iyice çorba oldu kafam:::çeko mu daha iyiimiş kamudan?

anti hümanist
25-07-2008, 14:42
katü ve 18mart yazdım demişsinde merak ettim kaç puanla yazdın oraları bende yazacağımda o yüzden soruyorum

katü çeko yazmadım şu anki haliyle. çok fazla tercihlerimle oynuyorum da. 18mart çeko en son tercihim çünkü 98binle anlmış.

önce marmara çeko,istanbul çeko,9eylül çeko,gazi çeko,anadolu çeko falan geliyo...

ben 58bininciyim

anti hümanist
25-07-2008, 14:44

başarı sıran hepsini tutuyorsa canım bence kocaeli yaz.

18mart öğrencileri asosyalmiş daha çok. kabuğunda yaşayan bi üniversite.

bence kocaeli...

anti hümanist
25-07-2008, 14:48
ya aynen kamuyu düşün diyorlar bana bide, neyapacağım ya iyice çorba oldu kafam:::çeko mu daha iyiimiş kamudan?

tabi canım. çeko hepsinden iyi.uludağ i.ö. yaz bence. benim arkadaşım da yazdı. bi de sanırım şey, ikinci öğretimlerde fazla sıkmıyolarmış.

ben yarı bursalı sayılırım. bursa güzel küçük bi şehir. çok da pahalı olmaması lazım.hani gece eve nasıl dönülür gibi bi problem olacağını sanmam. zaten sanırım ilk yıl da yurtta kalırsın.

bana kalırsa ikinci öğretim düşün

_dolunay_
25-07-2008, 15:08
tabi canım. çeko hepsinden iyi.uludağ i.ö. yaz bence. benim arkadaşım da yazdı. bi de sanırım şey, ikinci öğretimlerde fazla sıkmıyolarmış.

ben yarı bursalı sayılırım. bursa güzel küçük bi şehir. çok da pahalı olmaması lazım.hani gece eve nasıl dönülür gibi bi problem olacağını sanmam. zaten sanırım ilk yıl da yurtta kalırsın.

bana kalırsa ikinci öğretim düşün

bn i.ö düşünüyorum bilgi için saol
ama bursa maliyede oluyo maliye çekoya göre dahamı ii bi fikrin warmı?

_dolunay_
25-07-2008, 15:11
ya aynen kamuyu düşün diyorlar bana bide, neyapacağım ya iyice çorba oldu kafam:::çeko mu daha iyiimiş kamudan?eev kamudan mezun olup boş gezen çok war diolar çeko daha awantajlıymış bu konuda hem su aralar baya rewastaymış

buğday_tanesi
25-07-2008, 15:18
çeko mu yazsam başlara o zmn??off çakıldım kaldım hani ya çeko sözel kabilet istiyr dimi:)

sebodil
25-07-2008, 15:21
ya ben bişe sorcam soruyorum kimse cevaplamıyor kaç gündür belki burda bilen birileri çıkar
kocaeli siyaset bilimi ve kamu yönetimi ile ilgili fikri bilgisi olan var mı?
lütfen yardım edin!

anti hümanist
25-07-2008, 15:21
çeko mu yazsam başlara o zmn??off çakıldım kaldım hani ya çeko sözel kabilet istiyr dimi:)

evet çeko daha çok sözel.

işletme,iktisat,kamu,maliye hepsi bi tarafa- çeko bi tarafa...

benim de inşallah marmara i.ö. çeko gelir yaa uff 54.300'le kapatmış

_dolunay_
25-07-2008, 15:25
evet çeko daha çok sözel.

işletme,iktisat,kamu,maliye hepsi bi tarafa- çeko bi tarafa...

benim de inşallah marmara i.ö. çeko gelir yaa uff 54.300'le kapatmış
inşlllah olur

buğday_tanesi
25-07-2008, 15:25
ya bişey sorucam nasıl bu kadar iddalı konuşuyorsun:)) okuyan o bölümü biteren akraban falan mı var hani:D...inşallah mutlu ollacağımız yerri kazanırızzzzzzzz..

sebodil
25-07-2008, 15:29
Niye kimse bana cevap vermiyo ya ağliciimmm:(

buğday_tanesi
25-07-2008, 15:34
Niye kimse bana cevap vermiyo ya ağliciimmm:(

valla arkadaşım bilssem seve seve yardımcı olacam da bende bilmiyrmki:)( kamu yönetimi diye başlık açtım pek bi ilgi görmedi ha o bölümüde düşünüyrum kendimz için en iyisi hangisi olur diye düşünüyoruz ama ... vakit de daralıyor hani şöyle yüksek yapamadım ki istediğim yere keyiflice yerleşebilseydimmmm

sebodil
25-07-2008, 15:37
valla arkadaşım bilssem seve seve yardımcı olacam da bende bilmiyrmki:)( kamu yönetimi diye başlık açtım pek bi ilgi görmedi ha o bölümüde düşünüyrum kendimz için en iyisi hangisi olur diye düşünüyoruz ama ... Vakit de daralıyor hani şöyle yüksek yapamadım ki istediğim yere keyiflice yerleşebilseydimmmm

ya işte ben orayı yazabilirim ama mezun olunca iş bulma korkusu var bendede yani ne işime yarar bu bölüm onu merak ediyorum normal kamu yönetimi yazmıyor dersleri onunla benzer fakat daha siyaset ağırlıklı acaba bilen kimse yok mu ya ben de konu açmıştım oraya da kimse yazmadı :(

anti hümanist
25-07-2008, 15:39
ya bişey sorucam nasıl bu kadar iddalı konuşuyorsun:)) okuyan o bölümü biteren akraban falan mı var hani:D...inşallah mutlu ollacağımız yerri kazanırızzzzzzzz..

aaaaa yazma o zaman napayım ben söylüyorum.

evet o bölümde okuyan tanıdıklarım var. bilgisine güvendiğim hocalarım da aynı şeyi söylüyor. bi araştırma yaparsan sen de bulursun.

karar senin yani karışıyorum sanki ben :S

anti hümanist
25-07-2008, 15:40
ya ben bişe sorcam soruyorum kimse cevaplamıyor kaç gündür belki burda bilen birileri çıkar
kocaeli siyaset bilimi ve kamu yönetimi ile ilgili fikri bilgisi olan var mı?
lütfen yardım edin!

bölüm daha çok siyaset ağırlıklı. sanırım yine bakanlıklarda büyük şirketlerde yönetici olunabiliyormuş.

ben de bilmiyorum 2.öğretimini yazsam mı yazmasam mı :S

buğday_tanesi
25-07-2008, 15:45
aaaaa yazma o zaman napayım ben söylüyorum.

evet o bölümde okuyan tanıdıklarım var. bilgisine güvendiğim hocalarım da aynı şeyi söylüyor. bi araştırma yaparsan sen de bulursun.

karar senin yani karışıyorum sanki ben :S

hayır arkadşım tabiki herkesin kendi kararı merak ettim sadece o kadar yani...

sebodil
25-07-2008, 15:58
bölüm daha çok siyaset ağırlıklı. sanırım yine bakanlıklarda büyük şirketlerde yönetici olunabiliyormuş.

ben de bilmiyorum 2.öğretimini yazsam mı yazmasam mı :S

sıralaman kaç ki ?

anti hümanist
25-07-2008, 16:24
sıralaman kaç ki ?

58bin :(

i.ö 57.600 le alıyo

sebodil
25-07-2008, 16:27
58bin :(

i.ö 57.600 le alıyo

hımm olabilme ihtimali var tabi

özge_89
26-07-2008, 02:56
ufak bir sorum olacak arkadaşlar,,
marmara çeko mu istanbul çeko mu??
vee neden?
marmara çeko puanı daha yüksek:) ama benim yazarsam istanbul çeko olcak yada istanbul ekonoemtri

cihan28
28-07-2008, 05:30
uzun süren düşünme döneminden sonra sanırım aradığım bölümü buldum:) sıralamam 47000 lerde istanbul a yada marmaraya girebiliceğimi umuyorum olmadı istanbul dışında bi yerler ..

buğday_tanesi
28-07-2008, 20:16
bu zmana kadar bende çeko istiyordum bugn dersanedi rehberlikçiyle konuştum çekonun ataması yapılmıyor gel sen kamu yaz dedi şaşırdım bende haydii tekrar başa döndük...

fortison
28-07-2008, 22:16
bu zmana kadar bende çeko istiyordum bugn dersanedi rehberlikçiyle konuştum çekonun ataması yapılmıyor gel sen kamu yaz dedi şaşırdım bende haydii tekrar başa döndük...

rehber hocan saçmalamış kusura bakmasın ama:)

LeBron_1905
28-07-2008, 22:36
ufak bir sorum olacak arkadaşlar,,
marmara çeko mu istanbul çeko mu??
vee neden?

puanı yüksek arkadaşların ben bunu yazdıktan sonra fikirlerini değiştirmelerini istemiyorum :D ama yazayım marmara nın puanı daha yüksek olabilir ama istanul üniv.'inde derslerin %30 ingilizce ve her sene 8 saat mesleki ingilizce veriliomuş(bunu marmara için duymadım) sonra marmara da ingilizce formalitedenmiş.Ama marmara çeko da okuyan biriyle konuşmuştum o da marmara çeko mezunları daha çok talep görüo dedi ve hatta iş ilanlarında özellikle marmara çeko mezunu aranıyor şeklinde belirtenler bile oluomuş.Artık gerisi sana kalmış

cihan28
28-07-2008, 23:58
arkadaşlar ben de çeko yazmayı düşünüyorum..sanırım iibf den bi bölümü bitirenler kaymakamlık sınavı olsun çeşitli sınavlara girmeye hak kazanıyorlar..ama bu bölüm istanbul üniversitesinde iktisat fakültesinde..bi sorun olurmu ilerde acaba?

ada'm gibi nick
29-07-2008, 00:01
bende yazacam ve tutuyo nasipse şükürler olsun :)

cihan28
29-07-2008, 01:01
arkadaşlar ben de çeko yazmayı düşünüyorum..sanırım iibf den bi bölümü bitirenler kaymakamlık sınavı olsun çeşitli sınavlara girmeye hak kazanıyorlar..ama bu bölüm istanbul üniversitesinde iktisat fakültesinde..bi sorun olurmu ilerde acaba?

bana bir cevap varmı??

_dolunay_
29-07-2008, 15:34
rehber hocan saçmalamış kusura bakmasın ama:)bncede baya bi saçmalamış:)

çobanaldatan
29-07-2008, 15:44
ben de sınava girdim ve tek tercih açıköğretim çeko yazdım. çok bişey bildiğimden değil. işletme olacağına çeko olsun dedim, yazdım. diploma tek başına iş yarar mı bilmiyorum ama yanında başka bi diploma daha olunca avantaj sağlayabilir.

bu arada çanakkalede bilgisayar mühendisliği okuyorum. önceki mesajlara bi göz attım da koca koca MIŞ lı MİŞ li efsaneler var çok güldüm :D

çanakkalede öğrenciler çok asosyalMİŞ.
ikinci öğretimleri fazla sıkmıyolarMIŞ.:D:D
MIŞ MIŞ MİŞ Mİş :D

çanakkale güzel şehirdir. boğaz, deniz, tarih, doğa... üniversite çoook kalitelidir diyemem. ama şehir küçük olmasına rağmen güzeldir. onsekiz martta çeko olduğunu sizden duydum.

buğday_tanesi
29-07-2008, 23:51
bncede baya bi saçmalamış:)

bende dedim;hocam dedim saçmalamayın dedim:)

_dolunay_
30-07-2008, 01:28
bende dedim;hocam dedim saçmalamayın dedim:):)))ee hoca ne dedi?ee wazmı geçtin sen şimdi çekodan?

armoni
30-07-2008, 01:39
arkadaslar ben sayısalcıyımda su çeko ne demek acılımı ne tam olarak bilmiyorum pdr yi yeni ögrendim :) arkadaslar bazen konusuyo ceko pdr felan bence ceko daha iyi felan diyorum muhabbete kaynamak amacıyla ama en sonunda cahilligim yüzüme vurulcak gibi.Ne oldugunu söylerseniz cok makbule geccek

zeynep0906
30-07-2008, 01:39

evet yaa bizim rehberlikçi de çeko mezunları diğer iibf bölümleri kadar rahat iş bulamıyo falan dedi ben de tereddütte kaldım hala karar veremedim

artemis89
30-07-2008, 01:41
arkadaslar ben sayısalcıyımda su çeko ne demek acılımı ne tam olarak bilmiyorum pdr yi yeni ögrendim :) arkadaslar bazen konusuyo ceko pdr felan bence ceko daha iyi felan diyorum muhabbete kaynamak amacıyla ama en sonunda cahilligim yüzüme vurulcak gibi.Ne oldugunu söylerseniz cok makbule geccek

çeko çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri :)

zeynep0906
30-07-2008, 01:41

çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri arkadaşım :)

zeynep0906
30-07-2008, 01:43
çeko çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri :)

aynı anda yazmışız canım :D

armoni
30-07-2008, 01:47
saolun arkadaslar bende tahmin etmiştim aslında:) ne yalan söyliyim cocuk egitimi diye baslayan bişeydir diyodum neyse inşallah sizin için hayırlı olan yerleri kazanırsınız buarada çeko yuda tavsiye ederim valla ciddi ciddi yani

armoni
30-07-2008, 01:48
:):):):):):):)

artemis89
30-07-2008, 01:50
aynı anda yazmışız canım :D

farkettim canım :)
ben yazmaya karar verdim çekoyu
bizim rehber hocamız da önermese de

mertkara1987
30-07-2008, 01:52
ben de çekocuyum,gelecegin mesleği,sözel agırlıklı....tercih edebilirsiniz....

zeynep0906
30-07-2008, 01:54
farkettim canım :)
ben yazmaya karar verdim çekoyu
bizim rehber hocamız da önermese de

evet canım ben de yazdım ama 7. tercihten sonrasına..
hacettepe sağlık idaresini istiyorum daha çok yaaaaa..

buğday_tanesi
30-07-2008, 13:56
:)))ee hoca ne dedi?ee wazmı geçtin sen şimdi çekodan?

ne diyecek hoca içimden dediğim için beni duyamadı:)ama şey dedi şu kpss sonuçlarında kamunun çekodan ataması daha fazlamıymış neymiş öyle dedi..çekodan vazgeçmedim yine yazdım 7-8 çeko 8kamu yönetimi var ve böyle kalırsa tercihlerim muhtemelen kamu yönetimi gelecek gibi duruyor.hayırlısı artık çok sıkıldım ben bu tercih dönemindenn.

MiNeRVa_89
30-07-2008, 22:01
Ben Marmara Çeko 'yu ,ardından İstanbul çeko yu yazıcam . Sınıf öğretmenliği olmazsa % 90 Marmara olucak .Ablamın bir arkadaşının kuzeni istanbul çeko 'da okuyor. Diplomasının yanına ingilizce ve bilgisayar sertifikası koysun her şirkette iş bulabilir demiş.Önemli olan kendimizi geliştirmek, bunu unutmayın ..

özge_89
31-07-2008, 00:58
bende gönderdim artık istanbul çeko yada gazi çeko olcak gibi.inş.istanbul çeko olur.derslerinin %30u ing.çünkü.hayırlısı yinede...

cihan28
31-07-2008, 04:23
ben bugün istanbul üniversitesine gittim ve orayı görünce ilk 3 tercihim istanbul iktisat istanbul çeko ve istanbul maliye olarak netleştirdim

cekoist
22-08-2008, 21:07
slmlar

sırf buraya yazabilmek için foruma üye oldum öncelikle belirteyim..

ben kocaeli üniversitesi çeko 3. sınıf öğrencisiyim
çalışma ekonomisi az bilinen fakat hakikatende geleceğin bölümleri arasında yer alıyor ki dileyenler araştırabilir. bugün bankada çalışan arkadaşlarıma sorduğumda genelde çeko mezunlarının işe alındığını biliyorum. bie çok kişi bilmeyip hafife alsada çeko okuması üniversitesine göre zor bi bölüm olabilir, fakat bu zorluk ileride işe yarıyor. ben kocaelinde çekonun eğır şartalara sahip olduğuna eminim, zaten okulda ingilizce zorunluluğu var okulu bitirene kadar ya seve seve ya ss öğreneceksiniz ingilizceyi. ayrıca çekodan avukatlık kaymakamlık gibi alanlara geçiş yapabilirsiniz. bunların dışında birde iş müfettişliği denilen bir alan vardır ki bunun için kpss yi aşmanız gerekir, iş müfettişlerinin çoğuda kocaeli üniversitesinden çıkar. bu yılda 4-5 bin civarında iş müfettişi alınacağı haberini hocalarımız duyurmuştu. üstelik rüşvetler hariş yaklaşık 3 bin ytl ile işe başlayabilirsiniz:) okurum yaparım diyorsanız tavsiye edilebilecek bir bölümdür tabi kendinizi geliştirmenizde çok önemli.. saygılar..

özge_89
22-08-2008, 22:20
slmlar

sırf buraya yazabilmek için foruma üye oldum öncelikle belirteyim..

ben kocaeli üniversitesi çeko 3. sınıf öğrencisiyim
çalışma ekonomisi az bilinen fakat hakikatende geleceğin bölümleri arasında yer alıyor ki dileyenler araştırabilir. bugün bankada çalışan arkadaşlarıma sorduğumda genelde çeko mezunlarının işe alındığını biliyorum. bie çok kişi bilmeyip hafife alsada çeko okuması üniversitesine göre zor bi bölüm olabilir, fakat bu zorluk ileride işe yarıyor. ben kocaelinde çekonun eğır şartalara sahip olduğuna eminim, zaten okulda ingilizce zorunluluğu var okulu bitirene kadar ya seve seve ya ss öğreneceksiniz ingilizceyi. ayrıca çekodan avukatlık kaymakamlık gibi alanlara geçiş yapabilirsiniz. bunların dışında birde iş müfettişliği denilen bir alan vardır ki bunun için kpss yi aşmanız gerekir, iş müfettişlerinin çoğuda kocaeli üniversitesinden çıkar. bu yılda 4-5 bin civarında iş müfettişi alınacağı haberini hocalarımız duyurmuştu. üstelik rüşvetler hariş yaklaşık 3 bin ytl ile işe başlayabilirsiniz:) okurum yaparım diyorsanız tavsiye edilebilecek bir bölümdür tabi kendinizi geliştirmenizde çok önemli.. saygılar..

bilgilerin için çok saol şuan istanbul üni.çekodayım:)

artemis89
24-08-2008, 14:53
ben de 9 eylül çekodayım i.ö :)

*cekoist bilgiler için teşekkürler :)

*özge_89 sana da teşekkür ederim
bu konuyu açtığın için tercihlerimi yaparken çok yardımcı oldu :)

özge_89
26-08-2008, 13:34
ben de 9 eylül çekodayım i.ö :)

*cekoist bilgiler için teşekkürler :)

*özge_89 sana da teşekkür ederim
bu konuyu açtığın için tercihlerimi yaparken çok yardımcı oldu :)

:)yardımım olduysa ne mutlu bana başarılar...