PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sosyoloji

cihan28
16-07-2008, 17:15
arkadaşlar ben bu yıl öss ye girdim ve sosyoloji yi tercihlerimde en başa yazmayı düşünüyorum bu bölüm hakkında bilgi verebilirmisiniz..iş olanakları olsun eğitimi olsun..??

cihan28
16-07-2008, 17:57
yokmu yardım?

cihan28
17-07-2008, 02:58
hala bekliyorum birileri bişey yazar diye:)

findik_
17-07-2008, 03:30
arkadaşlar ben bu yıl öss ye girdim ve sosyoloji yi tercihlerimde en başa yazmayı düşünüyorum bu bölüm hakkında bilgi verebilirmisiniz..iş olanakları olsun eğitimi olsun..??

İnsan toplulukları ve toplumsal kurumların kökeni, gelişmesi, işlevi ve birbirleriyle ilişkileri, bu ilişkileri belirleyen ilke ve kurallar ile toplumsal sorunlar ve çözüm yolları konularında araştırmalar yapan, araştırma sonucunda edinilen bulguları yorumlayan ve önerilerde bulunan kişidir. sosyolog

Tarihsel belgeleri inceleyerek, gözlem ve görüşme gibi yöntemleri kullanarak; insan topluluklarının kökenini, gelişmesini, yaşayış tarzını ve sosyal ilişkilerini araştırır, çevreye, sosyal geleneklere, aile, din, eğitim gibi sosyal kurumlar ve diğer sosyal olaylara ilişkin bilimsel bilgiler toplar

Üst düzeyde akademik yetenek düzeyine Sözel akıl yürütme yeteneğine sahip olman lzım Başkaları ile iyi iletişim kurabilen brıısı olman lazım. sozl derslerı sevmen gerekıyor.

Sosyologlar, Devlet Planlama Teşkilatı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi kamu kuruluşları ile özel sektör kurum ve kuruluşlarının ilgili birimlerinde ve yayın kuruluşlarında çalışabilmektedirler

yapılan ıstatstıksel arasıtrmaya gore bayanlar agırlıkta bu meslekte ıs bulma olasılıgı bana gore dusuk dıye dusunuyorum ben

Türk Dili ve Edebiyatı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil gibi genel kültür derslerinin yanı sıra ; Kurumlar Sosyolojisi, Sosyolojiye Giriş, Küçük Gruplar Sosyolojisi, Sosyal Bilimler Metodolojisi, Türkiye’nin Toplumsal yapısı, Aile Sosyolojisi, Sosyoloji Tarihi, Türkiye Sosyoloji Tarihi ve Araştırmaları, Kent Sosyolojisi, Ekonomik Sosyoloji, Organizasyon Prensipleri, Hukuk ve Suç Sosyolojisi, Sosyoloji Semineri ve Araştırmaları

gıbı dersler var bolumde

meslkete ılerlemek ıcın ıse;

Lisans eğitimini tamamlayan kişiler üniversitelerde akademik kariyer yapmak isterlerse, araştırma görevlisi olarak göreve başlayabilir, yardımcı doçent, doçent ve profesör olarak meslekte ilerleyebilirsın

Çalıştıkları kurum ve kuruluşlarda, uzman, danışman ve araştırmacı kadrolarında veya yönetici kademelerinde yer alabilirsın

Sosyal psikologluk, sosyal antropologluk, sosyal çalışmacılık.

gıbı bolumler senınle aynı ısı yapıyor.

sozal agırlıkta ben yazma derım ama yınede yazmak ıstersende sen bılırsın eger unıv kaLAbılırsen bu bolumde o zaman senın ıcın cok cok ıyı olur sozl derslerı sevıyorsan yaz

efe burdur / antalya

cihan28
17-07-2008, 03:37
İnsan toplulukları ve toplumsal kurumların kökeni, gelişmesi, işlevi ve birbirleriyle ilişkileri, bu ilişkileri belirleyen ilke ve kurallar ile toplumsal sorunlar ve çözüm yolları konularında araştırmalar yapan, araştırma sonucunda edinilen bulguları yorumlayan ve önerilerde bulunan kişidir. sosyolog

Tarihsel belgeleri inceleyerek, gözlem ve görüşme gibi yöntemleri kullanarak; insan topluluklarının kökenini, gelişmesini, yaşayış tarzını ve sosyal ilişkilerini araştırır, çevreye, sosyal geleneklere, aile, din, eğitim gibi sosyal kurumlar ve diğer sosyal olaylara ilişkin bilimsel bilgiler toplar

Üst düzeyde akademik yetenek düzeyine Sözel akıl yürütme yeteneğine sahip olman lzım Başkaları ile iyi iletişim kurabilen brıısı olman lazım. sozl derslerı sevmen gerekıyor.

Sosyologlar, Devlet Planlama Teşkilatı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi kamu kuruluşları ile özel sektör kurum ve kuruluşlarının ilgili birimlerinde ve yayın kuruluşlarında çalışabilmektedirler

yapılan ıstatstıksel arasıtrmaya gore bayanlar agırlıkta bu meslekte ıs bulma olasılıgı bana gore dusuk dıye dusunuyorum ben

Türk Dili ve Edebiyatı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil gibi genel kültür derslerinin yanı sıra ; Kurumlar Sosyolojisi, Sosyolojiye Giriş, Küçük Gruplar Sosyolojisi, Sosyal Bilimler Metodolojisi, Türkiye’nin Toplumsal yapısı, Aile Sosyolojisi, Sosyoloji Tarihi, Türkiye Sosyoloji Tarihi ve Araştırmaları, Kent Sosyolojisi, Ekonomik Sosyoloji, Organizasyon Prensipleri, Hukuk ve Suç Sosyolojisi, Sosyoloji Semineri ve Araştırmaları

gıbı dersler var bolumde

meslkete ılerlemek ıcın ıse;

Lisans eğitimini tamamlayan kişiler üniversitelerde akademik kariyer yapmak isterlerse, araştırma görevlisi olarak göreve başlayabilir, yardımcı doçent, doçent ve profesör olarak meslekte ilerleyebilirsın

Çalıştıkları kurum ve kuruluşlarda, uzman, danışman ve araştırmacı kadrolarında veya yönetici kademelerinde yer alabilirsın

Sosyal psikologluk, sosyal antropologluk, sosyal çalışmacılık.

gıbı bolumler senınle aynı ısı yapıyor.

sozal agırlıkta ben yazma derım ama yınede yazmak ıstersende sen bılırsın eger unıv kaLAbılırsen bu bolumde o zaman senın ıcın cok cok ıyı olur sozl derslerı sevıyorsan yaz

efe burdur / antalya

çok teşekkürler

findik_
17-07-2008, 03:38
çok teşekkürler

onemlı degıl aklına takılan bırseyler olursa sorabılırsın herzaman bıldıgım kadarı ılede cvp vermeye hazırım

cihan28
17-07-2008, 03:47
onemlı degıl aklına takılan bırseyler olursa sorabılırsın herzaman bıldıgım kadarı ılede cvp vermeye hazırım

iktisat-işletme-kamu yönetimi-uluslararası ilişkiler den biri mi sosyolojimi olmalı snce?

findik_
17-07-2008, 03:55
iktisat-işletme-kamu yönetimi-uluslararası ilişkiler den biri mi sosyolojimi olmalı snce?

bak dırek sana sunu soylıcem bu forumda ben bu dedıgın bolumlerın hepsıne defalarca mesaj yazdım suan bu konulardan acılan konulara bak kesınlıkle mesajlarımı okuyacaksın ;

eger dıksıyonun eger karıyerın eger yeteneklerın eger ıkna kabıleytın eger kendını gelıstırme sevdan eger kendıne ınancın ozguvenın varsa dırek ama dırek ULUSLAR ARASI HALKLA ILISKILER YADA HALKLA ILISKILER DERIM SANA

ama yok ne uzamak ne kısalmak agrısız asım basım olsun dersen yerel yonetım devlet memuru ol ısıne basla al bellı ucret belırlı saatler calıs dur ne uzarsın ne kısalırsın aynı garar hayat boyu devam edersın

yok ben karıyer yok ben mevkı severım yaparım ederım dersen yıne

ULUSLAR ARASI HALKLA ILISKILER

ıktısat karısık derım sana ben bana gore zor meslek ve ıktısat mezunu cok yerel yonetımıde ben secmezdım monoton bır hayata gelemem kos kos olmalı benım hayatımda hergun kendımı yenılemem lazım ıcımdekı enerjı ıstek arzu ancak o zaman dıner derım ve suan okduugum bolum z<ten HALKLA ILISKILER ve Pazarlama

dogru karar verdıgımı dusunuyorum ben kendı acımdan

kurtfaik
17-07-2008, 04:01
Bence daha çok kızların tercih ettiği bölünler arasında sosyoloji.

cihan28
17-07-2008, 04:01
söykediklerine göre bende ağır basan bölümler sosyoloji ile uluslararası ilişkiler ..zaten benim gönlümden geçen sosyoloji ama birisi sorduğu zaman ne olucaksın orayı bitirince diye somut bişey söyleyemiyorum zaten ilerisi için devlet memurluğu gibi hedeflerim yok

findik_
17-07-2008, 04:07
söykediklerine göre bende ağır basan bölümler sosyoloji ile uluslararası ilişkiler ..zaten benim gönlümden geçen sosyoloji ama birisi sorduğu zaman ne olucaksın orayı bitirince diye somut bişey söyleyemiyorum zaten ilerisi için devlet memurluğu gibi hedeflerim yok

cıhanım canım kardesım sanırım yas olarakta buyugum bak napıcaksın sen herkesı ya sen unıv yolundasın kısmet olursa surada 5 ay sonra unılısın yapma gozunu seveyım ya napıcaksın sen ahmet alıyı velıyı ayseyı ya sen kendı hayatın kendı kararlarını almayı ogreneceksın ve sana ne demek ıstedıgımı unıv 1 de anlaman zor ama 2 de kesın anlayacaksın sımdıLık sadece kapat sen kulaklarını ıcınden canın en cok hangı mesleı ıstıyorsan onu yap sana tavsıye sevdıgın yerde daha cok faydalı olursun bu mıllete bak sana harbı soyluyorum ıstersen tc verım bak benım gırıdgım sene benım puanım Turkce ogretmenlıgı gıbı suan oldugum bolumden cok cok cok cok yukseklere garantı mesleklere yetıyordu ama yazmadım neden cunku sevdıgım ısı yapıcam bana dedıler sen zalakmısın onkunurmu nolucaksın felan fılan tonla sey duydum ama hayallerın pesınden kostugun surece yuyecek ve yurumesını ogreneceksın sen cakırma ogretmen olcam de gec :D sorana :D kulaklarını kapat yoluna devam et

_zakkum_
17-07-2008, 04:07

sosyolojı ıcın bahsedıyorum....
fen edebıyat bolumu oldugu ıcın ...
devlete gecıs yapman ıcın ıkı yıl da formasyon alman gerekıyor kı ..
su anda sanırım onlar bıle kapandı ...

bak sımdı su ankı sıstemı anlatayım sana...
eger sosyolojı okuyup yuksek lısans doktora dusunuyorsan tamam ..
o konuda ayrıca bılgı verırım ...
ama yok ben 4 yıl okurum gerısı ne olucak dıye soruyorsan...
su anda o dersanedekı rehberlık yapan arkadaslarımız..
hep sosyolojı mezunu..
cıkan son maddelere gore...
rehberlık ve psı okuyan bıreyler dersaneyı tercıh etmedıklerınden dolayı..
dersanelerde rehber ogretmen acıgı olustu ..
ve bu sebeple olusan sıtemler sonucu mıllı egıtım ..
sosyolojı mezunlarını dersanelerde rehber ogretmen olarak calısması ıcın ..
musade verdı..
su ankı durum bu..
4 yıl sonrasını kımse bılemez tabı ..

cihan28
17-07-2008, 04:14
sosyolojı ıcın bahsedıyorum....
fen edebıyat bolumu oldugu ıcın ...
devlete gecıs yapman ıcın ıkı yıl da formasyon alman gerekıyor kı ..
su anda sanırım onlar bıle kapandı ...

bak sımdı su ankı sıstemı anlatayım sana...
eger sosyolojı okuyup yuksek lısans doktora dusunuyorsan tamam ..
o konuda ayrıca bılgı verırım ...
ama yok ben 4 yıl okurum gerısı ne olucak dıye soruyorsan...
su anda o dersanedekı rehberlık yapan arkadaslarımız..
hep sosyolojı mezunu..
cıkan son maddelere gore...
rehberlık ve psı okuyan bıreyler dersaneyı tercıh etmedıklerınden dolayı..
dersanelerde rehber ogretmen acıgı olustu ..
ve bu sebeple olusan sıtemler sonucu mıllı egıtım ..
sosyolojı mezunlarını dersanelerde rehber ogretmen olarak calısması ıcın ..
musade verdı..
su ankı durum bu..
4 yıl sonrasını kımse bılemez tabı ..

açıkcası akademik olarak gidebildiğim yere kadar gitmeyi düşünüyorum gerçi konuşmak için erken ama yüksek lisans ve doktora istiyorum

cihan28
17-07-2008, 04:16
cıhanım canım kardesım sanırım yas olarakta buyugum bak napıcaksın sen herkesı ya sen unıv yolundasın kısmet olursa surada 5 ay sonra unılısın yapma gozunu seveyım ya napıcaksın sen ahmet alıyı velıyı ayseyı ya sen kendı hayatın kendı kararlarını almayı ogreneceksın ve sana ne demek ıstedıgımı unıv 1 de anlaman zor ama 2 de kesın anlayacaksın sımdıLık sadece kapat sen kulaklarını ıcınden canın en cok hangı mesleı ıstıyorsan onu yap sana tavsıye sevdıgın yerde daha cok faydalı olursun bu mıllete bak sana harbı soyluyorum ıstersen tc verım bak benım gırıdgım sene benım puanım Turkce ogretmenlıgı gıbı suan oldugum bolumden cok cok cok cok yukseklere garantı mesleklere yetıyordu ama yazmadım neden cunku sevdıgım ısı yapıcam bana dedıler sen zalakmısın onkunurmu nolucaksın felan fılan tonla sey duydum ama hayallerın pesınden kostugun surece yuyecek ve yurumesını ogreneceksın sen cakırma ogretmen olcam de gec :D sorana :D kulaklarını kapat yoluna devam et

bu tavsiyeyi sevdim ben:D zaten sene başında bizim felsefe hocası sende sosyoloji okucak bi potansiyel var düşüncelerin sosyal bilimciler gibi diyordu :D

_zakkum_
17-07-2008, 04:22
açıkcası akademik olarak gidebildiğim yere kadar gitmeyi düşünüyorum gerçi konuşmak için erken ama yüksek lisans ve doktora istiyorum

sosyoloji okumadıgım için bılemem tabı neler işliyorlar ama ...
zaten bolumu seversen ..
ıcerıgını de seversın....
konunun agır yada basıt olması dıye bır sey kalmaz....
ama kıtap okumayı seven bırey olman gerekıyor...
bir çok ütopya kitapları okuyacaksınız ....

findik_
17-07-2008, 04:44
Cvp: Ce: işletme ya da iktisat nasıl ?

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
..jeli.. tarafından gönderildi
iktisat işletme yanında bi de sosyoloji hakkında bilgisi olan sosyoloji okuyan sosyoloji mezunu olanlarda biraz bilgi verebilirler mi???ben iktisat işletmeden çok sosyoloji istiyorum da...

Sosyoloji Bölümü, öğrencilerin metodolojik ve düşünsel analiz yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Üniversitemizde sosyoloji eğitimi geleneksel programlardan farklı olarak disiplinler arası bir çerçevede gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede, sosyolojinin antropoloji ve tarih bilimiyle kesiştiği noktalara ağırlık verilmektedir.

Sosyoloji; kuramların, inançların ve uygulamaların zaman içinde nasıl değiştiğini ve bu değişikliklerin nedenlerini anlamaya çalışır. Toplumsal ve kurumsal yapılarla ilgili olarak bilimsel uzmanlaşmanın artmasıyla birlikte bu bilgilerin bir araya getirilmesinde ve analiz edilmesinde Sosyoloji Bölümü ön plana çıkmaya başlamıştır.

Bölümdeki dersler başlıca iki grupta toplanır. Birinci grupta Toplumsal Bilimlere Giriş ve altyapı niteliğindeki Sosyolojiye Giriş, Veri Değerleme, Çağdaş Türk Toplumunda Değişim, Cinsiyet Sosyolojisi, Sosyal Antropoloji gibi dersler vardır. İkinci grupta ise daha ileri düzeyde uzmanlık alanlarına geçilir ve Kent Sosyolojisi, Suç ve Sapkınlık Sosyolojisi, Din Sosyolojisi, Toplumsal Hareketler, Göç Araştırmaları, Hukuk Sosyolojisi gibi dersler verilir.

Disiplinler arası yaklaşımı, geniş yelpazesi ve ilgilendiği problemler itibarıyla güncel yaşam ile olan yakın ilişkisi çerçevesinde Sosyoloji Bölümü, öğrencilere çift ana dal alternatifi sunmaktadır.

Sosyoloji Bölümü mezunları için kamu sektörünü ve özel sektörü kapsayacak geniş bir alanda iş olanağı mevcuttur. Sendikalar, sanayi ve ticaret şirket ve örgütleri, basın ve medya kuruluşları, araştırma şirketleri, okullar ve yükseköğretim kuruluşları bunlara örnek olarak verilebilir.

inşallah anlaşılır olmuştur arkadasım kolaygelsın

birde böyle mesajım vardı alaklı oldugu ıcın koymak ıstedm

cihan28
17-07-2008, 05:07
çok teşekkür ederim sosyoloji hakkında az çok kafamda bişeyler oluşmaya başladı

anti hümanist
17-07-2008, 16:26
tek hayalim sosyolojiydi... nerdeyse 7. sınıftan beri.

bundan vazgeçmek üzereyim

bir yanda sevdiğim adam, maddi geliri yüksek bi meslek, ailem... bir yanda salt benim hayallerim...

çok kararsızım...

ezgimoo
17-07-2008, 20:17

aynı şeyleri düşünüyorum yani en baştan beri istediğim psikoloji ama puanları çok yüksek ve ben psikoloji hayallerimin peşinden koşturmak için yan yollar bulmaya başladım ve sosyoloji okuyup çift anadal ile psikoloji okumaya karar verdim ama bir yandan da dediğin gibi aklım iktisat işletme kamu ve ululslarasında. ama bi gün dersanemin koridorunda bi arkadaşımla konuşuyordm bu düşüncelerimden bahsediyordm önümüzde de bi adam duruyodu sosyoloji mi istiyorsn dedi aynen ona da bahsettim düşüncelerimden. ben ege sosyoloji mezunuyum dedi eğer gerçekten işe yarar bi sosyolog olmak iztiyorsan çok ii bi üniversitede okumalısın dedi örneğin boğaziçiyi öneririm dedi. aynen böyle...

anlaşılacağı gibi ben de hala kararsızım ama sanırım kamu istiyorum bakalım ne olacak...

cihan28
17-07-2008, 23:21
bugün burak hocayla ve kafam iyiden iyiye karıştı..arkadaşlar bu arada daha üniye bile giremedik aç gözlülük olucak ama:) çift anadal uygulaması her üniversitede varmı ?? bunlar ilgili bilgiliyi ünilerin veb sitelerinden öğrenebilirmiyiz

findik_
18-07-2008, 03:33
bugün burak hocayla ve kafam iyiden iyiye karıştı..arkadaşlar bu arada daha üniye bile giremedik aç gözlülük olucak ama:) çift anadal uygulaması her üniversitede varmı ?? bunlar ilgili bilgiliyi ünilerin veb sitelerinden öğrenebilirmiyiz

MAKÜ

Ve

AKDENİZ 'De var genelde her Üni.de olması Lazım anadal uygulaması.

Hocan Ne deDi ciHan ???

cihan28
18-07-2008, 03:39
MAKÜ

Ve

AKDENİZ 'De var genelde her Üni.de olması Lazım anadal uygulaması.

Hocan Ne deDi ciHan ???

istanbul sosyoloji 41 bin civarı bişeyden almış benim sıralamamda 47 binlerde kontenjan artışlarıyla beraber oraya girme ihtimalimin olabileceğini söyledi..iktisadi ve idari bilimlerdeki bütün bölümler hakkında bilgi verdi ama korkum şu ben bu sıralamayla ankara ya giremem ..ama kamu alanında sadece ankara mezunlularının tercih edildiği ni burak hocada onayladı

cinarmurat124
18-07-2008, 03:43
istanbul sosyoloji 41 bin civarı bişeyden almış benim sıralamamda 47 binlerde kontenjan artışlarıyla beraber oraya girme ihtimalimin olabileceğini söyledi..iktisadi ve idari bilimlerdeki bütün bölümler hakkında bilgi verdi ama korkum şu ben bu sıralamayla ankara ya giremem ..ama kamu alanında sadece ankara mezunlularının tercih edildiği ni burak hocada onayladı

istanbul üni de çift anadal uygulaması olduğunu biliyorum ama emin değilim.Ankara sbf siyaset bilimi ve kamu yönetimi,benimde hedefimdi kısmet değilmiş 4100. le mi ne almış geçen yıl.

Bursanın sosyoloji ve felsefede iyi olduğunu duymuştum bi araştır orayıda.

findik_
18-07-2008, 03:44

doğru söylemiş hocan haklı

akdeniz yerel yönetimler yada halkla ilişkiler uluslar arası halkla ilişkiler ne durumda ???

oralar hakkında birşeyler söyledimi peki ???zaten önemli olan Öss işinde PUAN DEĞİL SENİN SIRALAMAN

findik_
18-07-2008, 03:49
Teoman boğaziçi sosyoloji mezunu ahah..:D

Hehehee :D napaLım biz teomanı bize ne :D

gntk
18-07-2008, 03:50
hedefimiz sosyolojidir ilerii!! :)))

cihan28
18-07-2008, 03:50
doğru söylemiş hocan haklı

akdeniz yerel yönetimler yada halkla ilişkiler uluslar arası halkla ilişkiler ne durumda ???

oralar hakkında birşeyler söyledimi peki ???zaten önemli olan Öss işinde PUAN DEĞİL SENİN SIRALAMAN

hayır oraları sormadım :S ama şimdi klavuza baktım osymgovtr den o bölümleri bulamıyorum akdeni üni sinde

cihan28
18-07-2008, 03:52
Teoman boğaziçi sosyoloji mezunu ahah..:D

teoman zaten aşmış ya:D önce istanbul işletmeden atılıo sonra boğaziçine girio hemde müzikle uğraşıo:D

gntk
18-07-2008, 03:56
sosyolojinin her alanda iş imkanı var özelde olsun devlette olsun geniş mesela yüksek lisans yapıp psikolojik danışmalık okuyabiliyosun benim bildiklerim bu kadar

cihan28
18-07-2008, 03:58
istanbul üniversitesi felsefe yazsam mı diye de düşünmüyor değiliim bazen:S

findik_
18-07-2008, 04:01
akdeniz tıkkla (http://www.akdeniz.edu.tr/iibf/web/uluslar/ogr.htm)

valla bölümler var :D yukarıdaki linkten görebilirsin

kılavuzdada vardır iyi bak

cihan28
18-07-2008, 04:06
akdeniz tıkkla (http://www.akdeniz.edu.tr/iibf/web/uluslar/ogr.htm)

valla bölümler var :D yukarıdaki linkten görebilirsin

kılavuzdada vardır iyi bak

u.ilişkiler 34.600 dan almış:/

sirimse_cik
18-07-2008, 17:23
sosyoloji okurken severek okuyacağım bir bölüm ama bitirdikten sonra öğretmen olmak istemiyorum .sosyoloji mezunları başka ne işlerde çalışır onu da tam olarak bilmiyorum kafam çok karışıktı bu konuyu açtığınız için ve bilgilendirdiğiniz için teşekkürler...

sirimse_cik
18-07-2008, 17:30
aynı şeyleri düşünüyorum yani en baştan beri istediğim psikoloji ama puanları çok yüksek ve ben psikoloji hayallerimin peşinden koşturmak için yan yollar bulmaya başladım ve sosyoloji okuyup çift anadal ile psikoloji okumaya karar verdim ama bir yandan da dediğin gibi aklım iktisat işletme kamu ve ululslarasında. ama bi gün dersanemin koridorunda bi arkadaşımla konuşuyordm bu düşüncelerimden bahsediyordm önümüzde de bi adam duruyodu sosyoloji mi istiyorsn dedi aynen ona da bahsettim düşüncelerimden. ben ege sosyoloji mezunuyum dedi eğer gerçekten işe yarar bi sosyolog olmak iztiyorsan çok ii bi üniversitede okumalısın dedi örneğin boğaziçiyi öneririm dedi. aynen böyle...

anlaşılacağı gibi ben de hala kararsızım ama sanırım kamu istiyorum bakalım ne olacak...

şu an senin yaşadıklarının aynısını yaşıyorum ve bende tercihimi iktisat ve kamu yönetiminden yana kullanacağım yalnız şimdi aklıma bir şey takıldı sosyoloji okurken çift anadal ile psikoloji okunabiliyor mu,nasıl oluyor,okuduktan sonra psikolog olma olasılığı var mı???? bu konuda hiç ama hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim

findik_
23-07-2009, 16:06
sosyoloji okurken severek okuyacağım bir bölüm ama bitirdikten sonra öğretmen olmak istemiyorum .sosyoloji mezunları başka ne işlerde çalışır onu da tam olarak bilmiyorum kafam çok karışıktı bu konuyu açtığınız için ve bilgilendirdiğiniz için teşekkürler...

önemli değil birşeyler katabıldıysek ne mutlu