PDA

Tüm Versiyonu Göster : Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü hakkında bilgi

aılton420
22-07-2008, 17:16
arkadaşlar ben ısparta sdü f.t.r 3.sınıfa geçtim bu bölümü yada sayısalda başka bi bölüm düşünen herkese yardımcı olabilirim:)

_melek_
22-07-2008, 17:20
Ben lise sondayım.
Hemşirelik düşünüyorum.Az çok bilirsin zorlukları neler ?

Gizli Özne...
22-07-2008, 17:23
seval

:))

_ThE NiGhTmArE_
22-07-2008, 17:27
arkadaşlar ben ısparta sdü f.t.r 3.sınıfa geçtim bu bölümü yada sayısalda başka bi bölüm düşünen herkese yardımcı olabilirim:)

Hadi ya süper..((:

İlk tercihlerimi ftr işgal edecek... :D Her ne kadar geleceginden pek umudum olmasada yazacagım...

Biraz bahseder misin bölümün zorlukları nelerdir tam anlamıyla n'apar ne ederler nerelerde calısırlar vs..

((:

_melek_
22-07-2008, 17:41
aılton420 konuyu açtın nereye kayboldun ?
Hani yardımcı olacaktın bize :)

_ThE NiGhTmArE_
22-07-2008, 18:48
aılton420 konuyu açtın nereye kayboldun ?
Hani yardımcı olacaktın bize :)

Özelden linki atsak :)))))

_melek_
22-07-2008, 19:58
Özelden linki atsak :)))))

ohoo arkadaş göçmüş bile :)

aılton420
23-07-2008, 01:47
Ben lise sondayım.
Hemşirelik düşünüyorum.Az çok bilirsin zorlukları neler ?özür dilerim arkadaşlar:)çıkmak zorundaydım konsere gittimde:)hemşirelikte bence ilk zorlanacağın ilk senende anatomiyi yüzeyelde olsa görmeniz yani latince kelimeler zorlayabilir,daha sonra 2.sınıftan itibaren haftanın 2 günü satjda geçiyor yani hastanelerdeişimdilik yeterli sanırım:)

aılton420
23-07-2008, 01:52
Hadi ya süper..((:

İlk tercihlerimi ftr işgal edecek... :D Her ne kadar geleceginden pek umudum olmasada yazacagım...

Biraz bahseder misin bölümün zorlukları nelerdir tam anlamıyla n'apar ne ederler nerelerde calısırlar vs..

((:kus.bakma çıkmak zorunda kaldım,bence sen bölümü yanlış araştırmışsın geleceğinden asıl umutlu olman gereken meslek bu:)şuanda çok az sayıda üniversitede var bu bölüm ve mezun olduğun zaman iş bile arama zahnetine düşmeden seni arayacaklar emin ol:)sürekli halkımız blinçlenior ve fizyoterapistlere olan ilgi artıyor,biz mezun olduktan sonra devlet ve özel hastanelerde,rehabilitasyon merkezlerinde,cp merkezlerinde,spor külüplerinde,otel kaplıca gibi kaliteli olan işletmelerde çalşabilioruz,ücret söylenmez ama ben sana söyleyim ben konyalıyım burda piyasa özellerde 3.5milyardan başlıyor:)aşehrine göre artmalar azalmalar oluyor tabi ama sen yaz hiç korkma daha iisini bulmazsın:)

_ThE NiGhTmArE_
23-07-2008, 21:12
kus.bakma çıkmak zorunda kaldım,bence sen bölümü yanlış araştırmışsın geleceğinden asıl umutlu olman gereken meslek bu:)şuanda çok az sayıda üniversitede var bu bölüm ve mezun olduğun zaman iş bile arama zahnetine düşmeden seni arayacaklar emin ol:)sürekli halkımız blinçlenior ve fizyoterapistlere olan ilgi artıyor,biz mezun olduktan sonra devlet ve özel hastanelerde,rehabilitasyon merkezlerinde,cp merkezlerinde,spor külüplerinde,otel kaplıca gibi kaliteli olan işletmelerde çalşabilioruz,ücret söylenmez ama ben sana söyleyim ben konyalıyım burda piyasa özellerde 3.5milyardan başlıyor:)aşehrine göre artmalar azalmalar oluyor tabi ama sen yaz hiç korkma daha iisini bulmazsın:)

Geleceginden umutlu olmasamda derken yani bana gelecegnden umutlu degilim demek istedim puanım biraz cılız kalıyorda ftrnn yanında o anlamda dedim...:) Yoksa biliyorum onu..:))

Peki bölüm derslerinden bahsedebilirisin biraz..?

aılton420
24-07-2008, 01:35
Geleceginden umutlu olmasamda derken yani bana gelecegnden umutlu degilim demek istedim puanım biraz cılız kalıyorda ftrnn yanında o anlamda dedim...:) Yoksa biliyorum onu..:))

Peki bölüm derslerinden bahsedebilirisin biraz..?hımm anatomi,fizyoloji gibi iki ağırders var ilk sene bunları verirsen diğerlerine zmanla alışırsın çok zor diil ama yoğun diyim ben sana boş vakit az kalır sana

ERKUT_55
24-07-2008, 01:50
Bizim de üniversite yıllarında evimizi paylaştığımız bir arkadaşımız vardı,
Hacettepe FTR okuyordu,
Mübarek 5.senesinde 3.sınıf derslerini okuyordu :)
Her bölümün kendi bazında bir zorluğu var, kişinin başarılı olması için o bölümü benimsemesi gerekiyor. Yoksa "bana ne yahu, kafatasında kaç kemilk var, bunlar nerede bulunuyor, Latince adları nelerdir" derseniz sizler de 5.senede 3.sınıf okumaya namzetsiniz,
Tercihler ve bu bölümü okuma konusunda şimdiden kolaylıklar diliyorum
:))

pesimisst89
24-07-2008, 02:00
bu sene hacettepe üniversitesinde say2 ye geçti kaç puanla hangi sıralamayla alır ki bi fikriniz var mı?

markovnikov
25-07-2008, 04:31
ben sze bişey söylüyüm bölüm yüksek müksek ama sadece elektro şok vermek için ve havlu koymak için yazmay a değer mi bilmiyorum ama yatarak para oh valla beleşçiler sizi

_ThE NiGhTmArE_
26-07-2008, 14:35
Valla ilk 4 tercihim ftr inş gelir ama pek umutlu dglm bn kendimi okul öncesine hazırladım :)))

Ama gelirsede basımın üztünde yani baya bi sevndirik olurum heralde :))

Tşk ederiz arkdasım yazdık bakalım hayırlısı...

aılton420
29-07-2008, 18:52
ben sze bişey söylüyüm bölüm yüksek müksek ama sadece elektro şok vermek için ve havlu koymak için yazmay a değer mi bilmiyorum ama yatarak para oh valla beleşçiler sizi
şşş ne oluyor bakıyım bilmeden etmeden konuşuyorsun?fizik tedavi ve özellikle rehablitasyonu önemini git önce bi araştır öle salak salak havlu koy şok ver gibi sözler kullanmadan önce!!türkiyede 5 milyonun üstünde özürlü var binlerce hatta milyonlarca felç var vs..bunların tekrar hayata kazandırılmasındaki payımız 100 de 100 eyakın anladınmı?artı kazandığımız parada son damlasına kadar helal ve hakediyoruz hadi bakıyım akıllan öle gel karşıma..

AYŞAAA
29-07-2008, 19:55

ya bende ftr çok istiyorum.tanıdığım çok fizyoterapist var çalışma şartlarıda zor değil özellikle özel eğitim okullarında çalışanların.Maaşta iyi.ama başka tercihlerde gerekiyo karar veremedim.erciyes ilk. mat yazıcam acaba bilg. müh. te yazsammı

aılton420
01-08-2008, 02:03
ya bende ftr çok istiyorum.tanıdığım çok fizyoterapist var çalışma şartlarıda zor değil özellikle özel eğitim okullarında çalışanların.Maaşta iyi.ama başka tercihlerde gerekiyo karar veremedim.erciyes ilk. mat yazıcam acaba bilg. müh. te yazsammıilk başa bütün ftrleri sıralar daha sonra diğerlerine karar verirsin:D

_ThE NiGhTmArE_
01-08-2008, 23:02
ilk başa bütün ftrleri sıralar daha sonra diğerlerine karar verirsin:D

o dediğinn aynısını yaptm :D

aılton420
25-08-2008, 17:30
kimseye yardımcı olamadım,bu bölümüü kazanan yok sanırım:D

AnaLjeZiK_
25-08-2008, 18:08
Ben lise sondayım.
Hemşirelik düşünüyorum.Az çok bilirsin zorlukları neler ?

SML hemşirelik bölümü mezunu ve yeni ftr adayı olan biri olarak söyleyebilirimki;

Hemşirelik dışarıdan görüldüğü gibi bir meslek değildir. İş yükü, sorumlulukları, çalışma saati, çalışma koşulları vs gibi sebeplerden dolayı bu mesleğe isteyerek başlamış bireyler dahi birkaç yıl sonunda pes edebilir.

Mesela ben şu anda[yaklaşık 2,5 aydır] özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum. Bu akşam nöbetim var birazdan hastaneye gidicem, yarın sabah eve gelicem yatıp uyucam ve yarın akşam yine nöbete gidicem.. Yani insanda denge ve normal hayat diye birşey kalmıyor, evi sadece otel niyetine kullanmaya başladım, hayatım hastanede ve hastalardan ibaret.

Özellikle düşünmeden verilmiş meslek kararında seçilen ''hemşirelik'' ileride sana vicdan azabı ve işkence gibi bir hayat oluşturabilir. O yüzden iyi düşün ve ona göre karar ver derim..

aılton420
26-08-2008, 01:36
hemşireliği bitrdin fizk tedaviyimi kazandın ne azim be bu:)hem yaşında çok genç nasıl oluyor ya anlayamadım..

AnaLjeZiK_
26-08-2008, 18:44
hemşireliği bitrdin fizk tedaviyimi kazandın ne azim be bu:)hem yaşında çok genç nasıl oluyor ya anlayamadım..

Evet aynen öyle :D

Çok basit. SML[Halk tarafından bilinen tabiriyle SAĞLIK KOLEJİ] Hemşirelik bölümünden bu sene 2.likle mezun oldum. Pamukkale üniversitesi fizik tedavi bölümünü kazandım. O yüzden birkaç haftaya maalesefki Denizli yolcusuyum :(
Tabii yazında boş boş ot gibi yaşamak istemedim :DD Ve ailemin sabah akşam ''birazcıkda dinlen!'' feryatlarına aldırmayıp özel bi' hastanede hemşirelik yapmaya başladım ve hala daha yapıyorum..

Dipnot: Hemşireliğin en güzel günü istifanı verdiğin gündür :DD

İşte böyle..Bu kadar ayrıntılı anlatmaktanda anlamadıysan kafanı kırarım :D Tedavisinide ben yaparım(H)
:DD

aılton420
27-08-2008, 01:55
Evet aynen öyle :D

Çok basit. SML[Halk tarafından bilinen tabiriyle SAĞLIK KOLEJİ] Hemşirelik bölümünden bu sene 2.likle mezun oldum. Pamukkale üniversitesi fizik tedavi bölümünü kazandım. O yüzden birkaç haftaya maalesefki Denizli yolcusuyum :(
Tabii yazında boş boş ot gibi yaşamak istemedim :DD Ve ailemin sabah akşam ''birazcıkda dinlen!'' feryatlarına aldırmayıp özel bi' hastanede hemşirelik yapmaya başladım ve hala daha yapıyorum..

Dipnot: Hemşireliğin en güzel günü istifanı verdiğin gündür :DD

İşte böyle..Bu kadar ayrıntılı anlatmaktanda anlamadıysan kafanı kırarım :D Tedavisinide ben yaparım(H)
:DD

hemşireliğini sınamak için acaba anlamadım desemde bi baksak nasıl tedavin:))hayırlı olsun hoşgelsin aramıza..