PDA

Tüm Versiyonu Göster : 2 yıllık halkla ilişkiler

kırıktırnak
24-07-2008, 05:26
çok kararsız kaldım,yardıma ihtiyacım var...

her zaman halka ilişkiler okumak istedim ama şimdi 4 yıllık lisans programına puanım yetmiyor.2 yıllık halkla ilişkiler yazıp yazmamakta kararsız kaldım.

iş imkanları çok fazla aslında,yabancı dil lazım,kendi kendini yetiştirmeye bakıyor birazda iş bulmak.

bankacılık,sigortacılık gibi mesleklerde olabilir aslında ama 2 yıllık halkla ilişkiler gerçekten kötü bi bölümlü? fakülte mezunları olduğu için şansım az olur mu?

elbet bi fikriniz vardır,yorumsuz geçmeyin lütfen...

kırıktırnak
24-07-2008, 05:44
anlaşıldı konuyu baya bi yanlış zamanda açmışım...sabaha karşı bu konuya kim ceavp yazar değil mi? :))

tromala
24-07-2008, 05:50
İki yıllık her bölüm kötü.

İki yıllıkmı kaldı artık.Ne farkı var ki liseden,memur olmayacaksanız.

Bence yüksekokul okuyacağınıza yabancı dil öğrenin.Mümkünse iki tane.Ve sonra fakülte mezunlarının giremeyeceği işlere girin.

yandımm
24-07-2008, 05:54
tromala iki yıllıkları beğenmiyor ama Ben kırk tane göstereyim ona İki yıllık okumuş iyi işlerde olan
Ve birçok adam göstereyim Dört yılllık aç açıkta bekleyen
kardeşim Halkla ilişkiler güzel İmkanın varsa tekrar hazırlan derim yok kaldıramam dersen bence Yaz

tromala
24-07-2008, 06:03
tromala iki yıllıkları beğenmiyor ama Ben kırk tane göstereyim ona İki yıllık okumuş iyi işlerde olan
Ve birçok adam göstereyim Dört yılllık aç açıkta bekleyen
kardeşim Halkla ilişkiler güzel İmkanın varsa tekrar hazırlan derim yok kaldıramam dersen bence Yaz

Lütfen bana hitaben bir şey yazacaksanız alıntı yaparak yazın.Yazılan her şeyi okumadığım için gözden kaçırabilirim ve bunu istemem.

Bende size ilkokul mezunu olduğu halde genel müdürlük yapanlar gösterebilirim.Bazı insanlar kendi kişisel özelliklerinden dolayı çok fazla para kazanabilir.Misal geçen gün bir çocukla tanıştım,lise mezunu ve geçen ay kazandığı para 5000 ytl.Ortalama kazancı ise 2500 ytl'nin altına düşmüyor.Satış işinde bu çocuk ve nasıl satacağını bildiği için para kazanıyor.Mesele o değilki.

Eğer Üniversite öğrenimini sadece iyi bir iş bulmak için önemsiyorsanız,yüksekokul tavsiye etmeyeceğim bir seçenektir.

Tabi bu sadece benim,istendiği için verdiğim bir öneridir.Sonuçta neyin tercih edileceği beni ilgilendirmez.

eşik_bekcisi06
28-07-2008, 23:26
kardeş ben 4 yıllık halkla ilişkilerdeyim. eğer insanları seviyosan bu bölümü oku. iş konusunda sen ne kadar iyiysen seni insanlar bulur. bence kendini geliştir dile önem ver. belkide 4 yıllığa geçebilirsin.

findik_
29-07-2008, 03:48
çok kararsız kaldım,yardıma ihtiyacım var...

her zaman halka ilişkiler okumak istedim ama şimdi 4 yıllık lisans programına puanım yetmiyor.2 yıllık halkla ilişkiler yazıp yazmamakta kararsız kaldım.

iş imkanları çok fazla aslında,yabancı dil lazım,kendi kendini yetiştirmeye bakıyor birazda iş bulmak.

bankacılık,sigortacılık gibi mesleklerde olabilir aslında ama 2 yıllık halkla ilişkiler gerçekten kötü bi bölümlü? fakülte mezunları olduğu için şansım az olur mu?

elbet bi fikriniz vardır,yorumsuz geçmeyin lütfen...

OnceLıkle Merhaba Arkadasım ;

bır Halkla Ilıskıler ogrencısı olarak sana yazmak ıstedım. Yukarıdakı mesajlarıda okudum hepsını bır sentez ıcerısıne koyarak sana bırseyler soylemek ıstıyorum.

Öncelikle zaten sen bölümün getireceklerin farkındasın yanı bunlar nelerdır ( dil öğrenmek , kendini geliştirmek vb durumlar kısacası sürekli kendini yenilemek taze kalabilmek... )

Konu hakkında ön yargı ile yaklaşan arkadaşlar olmuş arkadaşımızın bir tanesi demiş ki iki yıllıkların hepsi kötü ibaresini kullanmış bana göre yanlış yapmıs neden cunku kendı fıkırlerını beyan etmıs ve kotulemıs bu durumu mesajın ıcerısınde ıse demıs kı devamında pardon ilk. iyi demek ıster gıbı mesajı olmus '' zaten konu acan arkadasımıs mesajında demıs kı kendını gelıstırmek vb seyler yazmıs sonrasında ıse bu arkadas yazmıs ve bunların olması gerektıgıne dayanmıs zaten konuyu acan arkadasın neyın ne oldugunun farkında olan bırısı.

Neyse uzatMadan ben Konu ıle alakaya gecsem sanırım daha faydalı olacagım...

İş imkanları gercekten cok fazla halkla ilişkiler bölumunde bır ısletmenın degısık prg yer alabılıyorsun. Örnk: Pazarlama departmanı , işletme departmanı vb.

Fakülte bölümleri olduğu için hiç karamsarlığa kapılmanı ıstemıyorum. Çünkü mesajında yazmıssın Kı sende ama sana bır ornek vermek ıstıyorum ben ;

İşletme sahibi sensin...

İşe gelmiş X ve Y sana X arkadaşımız önlisans mezunu Y ise Myo mezunu
( İkiside Halklkla ilişkiler )
X sahip oldugu ozellıkler

ön lisans mezunu ,

Y sahip oldugu ozellıkler;

Myo mezunu , dili var ( ing, Bi tane daha var bunun yanında ) pc biliyor , gerekli sertifikaları var, özgüveni olan , insanları seven, hayal dünyası genıs, karakterı duzgun vb özellıkler.

Bu iş basvurusında bulunan ıkı arkadasdan hangısını alırsın bana soylermısın ??? yada kendı yuregıne soylermısın.

Aslında herseyın bıreylerın kendısınde sekıl almakta onu kapanacagını asla dusunme dusunmus oldugun dıger bolumlerde gusel bolumler ama mesela bır banka okusan
ıs bıter ısın olur yolunda gıder bır bankaya gırersın yılarca orda kalırsın olsa olsa en fazla banka muduru oLursun rutben burada kalır yılların o banka ıcerısınde gecer ne uzarsın nede kısalırsın:

ama halkla ılıskılerde ısletme ıcerısınde tepeye kadar cıkma sansın var

efe burdur antalya !

Su__Damlasi
14-08-2008, 20:53
Bende 2 yıllık halkla ilişkiler okuyorum ama bölüm çok güzel yani bana hitap ediyor. Temmuzda staja başladım 1 ay çalıştım çok iyi bir şirkette ve şu anda benden çok memnun kaldılar burada devam ediyorum. Okul açışana kadar çalışacağım okul açılıncada hem okul hem iş diye düşünüyorum. Bence işinin hakkını verirsen bir şekilde oluyor.
Halkla ilişkiler şu anda fazla rövaçta değil ama geleceğin çok iyi mesleklerinden birisi olacak....