PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hukuk mu? Pdr mi?psikoloji mi? :S

fanatik kanarya
26-07-2008, 01:10
ben bu üç bölümden birini seçeceğim ama hangisi karar veremiyorum:(
pdr yi biraz eledim gibi sonuçta psikolojiden çıkan da pdr nin yaptığı işi ve hatta daha fazlasını yapabiliyor.
ama hukuk mu psikoloji mi onu hiç bilmiyorum.bu bölümlerde okuyan ya da mezun olan arkadaşlar bana bi fikir verebilirse sevinirim.

şimdiden teşekkürler... :))

elde_var_sıfır
26-07-2008, 01:13
pdr yi biraz eledim gibi sonuçta psikolojiden çıkan da pdr nin yaptığı işi ve hatta daha fazlasını yapabiliyor.
ama hukuk mu psikoloji mi onu hiç bilmiyorum.bu bölümlerde okuyan ya da mezun olan arkadaşlar bana bi fikir verebilirse sevinirim.

bence ilk önce hangisine daha yatkın olduğunu bulmalısın. O zaman daha kolay karar verirsin...

fanatik kanarya
26-07-2008, 01:18
bence ilk önce hangisine daha yatkın olduğunu bulmalısın. O zaman daha kolay karar verirsin...

aslında ikiside bana çok uygun ikisini de rahatlıkla yapabilirim bundan eminim. ama yinede birini seçmem lazım bu da hangisi olmalı bimiyorum

elde_var_sıfır
26-07-2008, 01:27
aslında ikiside bana çok uygun ikisini de rahatlıkla yapabilirim bundan eminim. ama yinede birini seçmem lazım bu da hangisi olmalı bimiyorum

hımm ben psikoloiyi çok istiyorum tercihlerimde yazıcam ama puanımdan çok uzak....:S
o yüzden felsefe yazıcam..
bence çok iyi düşün biliyorsun allah ömür verdiği sürece hayatının nefesi o meslek olucak..

fanatik kanarya
26-07-2008, 01:32
hımm ben psikoloiyi çok istiyorum tercihlerimde yazıcam ama puanımdan çok uzak....:S
o yüzden felsefe yazıcam..
bence çok iyi düşün biliyorsun allah ömür verdiği sürece hayatının nefesi o meslek olucak..

kendimi bildim bileli hukuk istiyordum o cübbenin bi asaleti bi azameti vardı gözümde.nitekim hala da öyle.kararsızlığımda burdan geliyo sanırım.mesleklerin zorluklarını görürsem belki daha rahat karar veririm diyorm

elde_var_sıfır
26-07-2008, 01:44
kendimi bildim bileli hukuk istiyordum o cübbenin bi asaleti bi azameti vardı gözümde.nitekim hala da öyle.kararsızlığımda burdan geliyo sanırım.mesleklerin zorluklarını görürsem belki daha rahat karar veririm diyorm

bence de doğru düsünüyorsun...

girdapımsı
26-07-2008, 01:50

O zaman hukuk seçmelisin..
Bizim gibi psikoloji isteyenlerin de önünü açmış olursun:)

-yanlış anlama o yorumu yaptığın için öyle söylüyorum,ama fena da olmaz:)-

jelibon_88
26-07-2008, 01:55
tek geçerim pdr idealimdi ama olmadı

jelibon_88
26-07-2008, 01:56

psikolojiden çıkan yapamıyor dr cinin işini bi kere psikolojiyi okumak pdr den daha zor en önemli farkı formasyonun var elinde

elmalı tart
26-07-2008, 02:16
diğer üyelerin de dedikleri gibi psikolojiden mezun olan pdr nin yaptığını yapamıyor.ikisi de ne kadar birbirine benzer gibi görünseler de aslında farklı bölümler.pdr okursan psikolojinin eğitimle ilişkisi üzerinde bir eğitim almış olacaksın.ama psikoloji okursan sadece psikoloji bilimi üzerine bir eğitim almış olucaksın.
hukuk ise tamamen farklı bir bölüm.yani üçünü kıyaslamana pek anlam veremedim doğrusu.

ne istediğine iyice karar ver ve tabiki mezun olduktan sonraki iş imkanlarını da düşün.

fanatik kanarya
26-07-2008, 02:19
diğer üyelerin de dedikleri gibi psikolojiden mezun olan pdr nin yaptığını yapamıyor.ikisi de ne kadar birbirine benzer gibi görünseler de aslında farklı bölümler.pdr okursan psikolojinin eğitimle ilişkisi üzerinde bir eğitim almış olacaksın.ama psikoloji okursan sadece psikoloji bilimi üzerine bir eğitim almış olucaksın.
hukuk ise tamamen farklı bir bölüm.yani üçünü kıyaslamana pek anlam veremedim doğrusu.

ne istediğine iyice karar ver ve tabiki mezun olduktan sonraki iş imkanlarını da düşün.

bölümler arası kıyas yapmıyorum aslında. bu bölümler bana yakın geliyo bunları da yapabilirim gibi ama birini seçmem lazım ve hangisi olmalı bilmiyorum

fes
26-07-2008, 17:56
hukukun okuması çok zormuş.çok isteyerek gidenler dahi illallah diyorlarmış.bence çok kararsızsan seçme hukuk.pdr okumasıda kolay bir bölüm deniliyor iş imkanlarıda iyi onu seçersen dahi iyi olur bencee..

e_yalin
26-07-2008, 17:59
hep pdr okumak istemişimdir ama çamurcu oldum :S

=))

mutsuz palyaco
26-07-2008, 18:03
Psikoloji tabi ki..

Bence daha eğlenceli ve iş alanı çok..

maqarna
26-07-2008, 18:05
puanın yetiyorsa ftr yaz ;)

_serap_
26-07-2008, 18:06
Vayy beee
vallahi çok kıskandım
hiçbi zaman düşünemeyeceğim asla olamacağım ama kaliteli meslekler arasında kararsız kalmak...
ne güzel duygudur
.:)))

_ThE NiGhTmArE_
26-07-2008, 18:07
Hep hukuk okumak istedim aslında ama bi cahillik ettim, hocallarım ailem.. Sayısal sectim.. Şu an gidecegim bölümden de hoşnutum yani bi şikayetim yok ama hukuk hep içimde kalacak... Benim içnde o cübbenin asaleti azameti bambaskaydı... Hukuk baska bi dünya bnce, bitirdiğinde kepi fırlatırken hukuktan duyulacak haz hiçbrinden duyulamaz gbi geliyor.. Off coştum gene..

Hukuk diyorum sadece iyi düşün sonradan pişman olma...((:

Lelüh_ZADE
26-07-2008, 18:08
etrafımdaki bütün ea cılar pdr diye kafayı bozmuş halde:))nedemek bu pdr ne işe yarıyo rehber öğretmeni gibi bişeymi??

avrupafatihi92
26-07-2008, 18:09
psikoloji kesinlikle ancak engelli iyileştirmek için değil depresyonda olanlar için açarım etilerde de dükkanımı alırım paşa paşa 400 lirayı seans başı

_ThE NiGhTmArE_
26-07-2008, 18:10
etrafımdaki bütün ea cılar pdr diye kafayı bozmuş halde:))nedemek bu pdr ne işe yarıyo rehber öğretmeni gibi bişeymi??

Aynen öyle.. Psikolojinn egitim üzerindeki şeysini şeediyolar aman neyse işte.. ((:

İşte rehber hocası ya... (Buarada konuyla alakası yok ama o nası bi avatar ya.. :S )

Hocam hukuk diyorum bak aman ha sakın piskoloji miskoloji.. ((((:

YaReNMeRVe
26-07-2008, 18:13
kesinlikle psikoloji secmelisn para da ulusrarası imkanlar da cok geniş ve saglık bakanlıgına basvur 2-3 yıl sonra da klınıgıne gecersin meslektass olalımm:))

Lelüh_ZADE
26-07-2008, 18:14
Aynen öyle.. Psikolojinn egitim üzerindeki şeysini şeediyolar aman neyse işte.. ((:

İşte rehber hocası ya...

Hocam hukuk diyorum bak aman ha sakın piskoloji miskoloji.. ((((:

boşversin ozaman ne yapacak pdr yi bildiğin rehberci bide okadar puan pehh:))okuyabileceksen hukuğa git ama çok zormuş iyi düşün.benim yeğenim dokuzeylülden atıldı:))nası ama avatarda dehşet verici bir çekiclik hakim:)

İhtarname
26-07-2008, 18:18
Kesinlikle psikoloji. İş yelpazesi çok geniş. Tercihlerde ilk sıralara yazmayı düşünüyorum

mineylmz7
26-07-2008, 18:26
kesinlikle pdr.

hem psikolojiye oranla iş olanakları daha geniş...

_ThE NiGhTmArE_
26-07-2008, 18:27
boşversin ozaman ne yapacak pdr yi bildiğin rehberci bide okadar puan pehh:))okuyabileceksen hukuğa git ama çok zormuş iyi düşün.benim yeğenim dokuzeylülden atıldı:))nası ama avatarda dehşet verici bir çekiclik hakim:)

Ne zor olacak ya 4 senede bitmezse 6 senede biter nolmus yani.. ((:

Mantığa bak ya babam tuysa tükürür bna haa... :D

Avatar çekici değil yahu git git kim aklına girdi kaldır onu.. :D
Resmini çalıyorlar diye mi yaptn bunu, çalmazlar abisi bi daha yaa, dövmüşün zaten.. :D Hiç sevmedim kaldır ya.. :))))) Bna noluyosa yalnız, olsn kaldır sen sevmedim hıhh... :D

YaReNMeRVe
26-07-2008, 18:30
kesinlikle pdr.

hem psikolojiye oranla iş olanakları daha geniş...

emın misin? hangımız bu işin içindeyiz? arastır ve gör derim klinik yetkısı,bilimsel arastırma yetkıleri hangısinde acaba?

ilknaz_3
26-07-2008, 18:30
pdr bence................

Lelüh_ZADE
26-07-2008, 18:31
Ne zor olacak ya 4 senede bitmezse 6 senede biter nolmus yani.. ((:

Mantığa bak ya babam tuysa tükürür bna haa... :D

Avatar çekici değil yahu git git kim aklına girdi kaldır onu.. :D
Resmini çalıyorlar diye mi yaptn bunu, çalmazlar abisi bi daha yaa, dövmüşün zaten.. :D Hiç sevmedim kaldır ya.. :))))) Bna noluyosa yalnız, olsn kaldır sen sevmedim hıhh... :D

bide gideceğin okula dikkat edip araştıracaksın mesela dokuz eylülde paket programmı ne varmış grup derslerden birini veremessen diğerlerindende kalıp atılıyomuşsun ozaman bırak altı seneyi işsiz kalacaksın Allah korusun:))bende girerken isterse 10 senede bitsin acelem yok diyodum ama içine girince bitsede gitsek diyosun:)))daha ibonun ne pozları var elimde ama dua etsin iyi bir insanım:))ozaman bunu kaldırrısam sıkı dur daha ne bombalar var elimde sanat dünyasını ayağa kaldırr:))

_ThE NiGhTmArE_
26-07-2008, 18:38
bide gideceğin okula dikkat edip araştıracaksın mesela dokuz eylülde paket programmı ne varmış grup derslerden birini veremessen diğerlerindende kalıp atılıyomuşsun ozaman bırak altı seneyi işsiz kalacaksın Allah korusun:))bende girerken isterse 10 senede bitsin acelem yok diyodum ama içine girince bitsede gitsek diyosun:)))daha ibonun ne pozları var elimde ama dua etsin iyi bir insanım:))ozaman bunu kaldırrısam sıkı dur daha ne bombalar var elimde sanat dünyasını ayağa kaldırr:))

Bovv bn bakmadım ya tercih yaparken hadi bzdede varsa öle bsy mezun olamm valla... :))
Anamm çok tırstm bak bu üniversiteye göre mi degişiyor aceba yani misal 9 Eylülün her bölümünde var mıdır yada bölüme gre flnmı... Her blmde olrmu hiç ya sacma bi soru oldu.. Neyse artk gdnce görrz napalım kader kısmet.. ((((:

İbo görmesn ya sanat dünyası ayagına.. (:
Adam zaten rezil bide kepaze etmişin ama iğrenc ya cidden böyk.. :S

SiNEquaNON
26-07-2008, 18:40
hukuk okuması çok meşakatlidir.
insanı yıpratır.
fakülteye dışardan gelen bir insan 1. sınıf öğrencisi ile 4. sınıf öğrencini hemen ayırt edebilir :))
hukuk fakültesi bitmez diye bir şey yok, biter.
mezun olduktan sonra iş imkanı da çoktur. gerek devlette gerekse özel sektörde.
ama meslek hayatına atıldığında da en az okulda yaşadığın sıkıntıları yaşayacaksın.
çünkü hukuk öğretimi mezun olduktan sonra bitmiyor, hukuk statik değildir, sürekli bir devinim içindedir.
belki çok para kazanacaksın, belki bir öğretmen kadar kazanacaksın ama onlardan çok daha fazla yorulacaksın, tatilin olmayacak, belli bir mesai saatin olmayacak.

karar sizin . . .

*9eylülde aktif sistem vardır. bir dersi veremezsen üst sınıfa geçemezsin.

Lelüh_ZADE
26-07-2008, 18:41
Bovv bn bakmadım ya tercih yaparken hadi bzdede varsa öle bsy mezun olamm valla... :))
Anamm çok tırstm bak bu üniversiteye göre mi degişiyor aceba yani misal 9 Eylülün her bölümünde var mıdır yada bölüme gre flnmı... Her blmde olrmu hiç ya sacma bi soru oldu.. Neyse artk gdnce görrz napalım kader kısmet.. ((((:

İbo görmesn ya sanat dünyası ayagına.. (:
Adam zaten rezil bide kepaze etmişin ama iğrenc ya cidden böyk.. :S

okadar detayını bilmiyorum ama bazı üniversitelerde böle uygulama varmış paket programı:)))al kılavuzu tek tek oku en iyisi sonra kazandım diye gerinirken kapının önünde bulma kendini:))bir gece otururken ibonu n böle çok hoş olacağını düşündüm ama hakkını yeme yakıştı bence:))bide tesadüf görüyomuş falan topuklarıma sıkar diyede korkmuyor değilim:))

_ThE NiGhTmArE_
26-07-2008, 18:48
okadar detayını bilmiyorum ama bazı üniversitelerde böle uygulama varmış paket programı:)))al kılavuzu tek tek oku en iyisi sonra kazandım diye gerinirken kapının önünde bulma kendini:))bir gece otururken ibonu n böle çok hoş olacağını düşündüm ama hakkını yeme yakıştı bence:))bide tesadüf görüyomuş falan topuklarıma sıkar diyede korkmuyor değilim:))

Aman neyse yaptım tercihimi onu düşünüp bde onla urasamycam simdi, varsada öyle bsy boynumuz kıldan önce calısır geceriz.. ((: Yani inşallah öyle olr.. ((:

İbo sıkacak topuklarına, asenayla aynı kaderi paylasacaksınız, asenanın omzunda aglayacaksın...((: Nerden gelr insanlarn aklına böyle seyler, arada bakıyorum milletin avatarına nickine fln kopuyorum bu nedir yahu herkes bi alem.. ((:

Arkadasım hukuk bak tekrr söylüyorum, milletin piskolojisinden fln sanane yahu.. Hem Lelüh piskolog olacak, onn gbi bi rakip istemezsn bnce.. ((:

Lelüh_ZADE
26-07-2008, 18:53
Aman neyse yaptım tercihimi onu düşünüp bde onla urasamycam simdi, varsada öyle bsy boynumuz kıldan önce calısır geceriz.. ((: Yani inşallah öyle olr.. ((:

İbo sıkacak topuklarına, asenayla aynı kaderi paylasacaksınız, asenanın omzunda aglayacaksın...((: Nerden gelr insanlarn aklına böyle seyler, arada bakıyorum milletin avatarına nickine fln kopuyorum fln bu nedir yahu herkes bi alem.. ((:

Arkadasım hukuk bak tekrr söylüyorum, milletin piskolojisinden fln sanane yahu.. Hem Lelüh piskolog olacak, onn gbi bi rakip istemezsn bnce.. ((:

sen tercihleri yapmışsın zaten artık ne olmuşsa olmuş kala kala geçersin:)))))verdiğim morale bak işte piskiyatri alanında uzmanlaşırsam halim duman:))asenanın omzumda ağlayacağıma ibonun omzunda ağlamayı tercih ederim:))))neyse arkadaş tedavi eder ben ilaç yazarım :))bence hukuk seçsin iyi bir üniversite olursa yolu açık olur piskoloji falan boş işler bunlar mis gibi hukuk dururken:)

_ThE NiGhTmArE_
26-07-2008, 18:58
sen tercihleri yapmışsın zaten artık ne olmuşsa olmuş kala kala geçersin:)))))verdiğim morale bak işte piskiyatri alanında uzmanlaşırsam halim duman:))asenanın omzumda ağlayacağıma ibonun omzunda ağlamayı tercih ederim:))))neyse arkadaş tedavi eder ben ilaç yazarım :))bence hukuk seçsin iyi bir üniversite olursa yolu açık olur piskoloji falan boş işler bunlar mis gibi hukuk dururken:)

He ya nolacak, kala kala gecerim; yasım 30 olurmus bn daha 2. snfta fln... :)))
Tövbe de be tüm hevesimi şeettin bak.. :)))
Yoktur ya o 9 Eylülün hukugunun kıllığı.. :S Bu nası bi cümle olduysa.. ((:

Bak bnce sen avatarı değiştir; sakat bi doktora km gder, snra topuklardan olnca pişman olrsun bak, millet sen önce kendini iileştir der benden sylemesi...
Cerrahpasa fln yalan olr.. :D İnsanlar hayatlarıyla oynuyor ya risk seviyor hale bak topukları gitti gidecek avatar daha aynı..:D

Israrla hukuk... ((((:

REMOS
26-07-2008, 23:34
HEPSİİİ
3 bölümde süper

zeynep_gkn
26-07-2008, 23:36
3 de harika yaaaa meslek okumayıp normal lise okusaydm kzanmak için herseyi yapardm özelliklede pdr yi:((

anti hümanist
29-07-2008, 13:09
marmara hukuk okuyan bi arkadaşım var. öyle koca koca kitaplar ezberlemiyoruz diyo. zaten hocalar gelip bi şey anlatmadan gidiyolarmış. bilmiyorum belki marmara diedir :)

sınavlarda da yorum soruluyomuş,bi kaç madde bilsen yeter diyolar. hukuk o kadar da zor değilmiş yani

ama ben olsam PDR seçerdim

nano88roedeer
27-07-2009, 02:16
hukuk ezber degıl kesınlıkle ezberım kotu yapamam deme :D bıraz az sosysl yasama katlanırsan calısırım okurum dıyorsan hukuka gel sen :D ama sonucta senın kararın :)

brc.ex50
27-07-2009, 02:25
hukuk ezber degıl kesınlıkle ezberım kotu yapamam deme :D bıraz az sosysl yasama katlanırsan calısırım okurum dıyorsan hukuka gel sen :D ama sonucta senın kararın :)

arkads artık gitmiş bitmiş herlde:d mesajlar 2008den :D
ama bnm dktmi çekti hemen konu :d çnkü bende bu 3 mesleği yazıcam
kimse var mı şu konuyu tekrardan hortlatalım:D tercihlere az kaldı ve araştıramıyacağım acaba hangisinde iş imkanları daha iyi :S

reel_25
27-07-2009, 03:02
p.d.r yi tek geçerim idealimizdiolmadı sen kazan bari :) p.d.r yada psikoloji yaz bence hukuk güme gider :)

_ThE NiGhTmArE_
27-07-2009, 03:05
hukuk :D

reel_25
27-07-2009, 03:08
hukuk :D

p...d...r :)

brc.ex50
27-07-2009, 03:16
p.d.r yi tek geçerim idealimizdiolmadı sen kazan bari :) p.d.r yada psikoloji yaz bence hukuk güme gider :)

hukuk nye güme gdderr?

brc.ex50
27-07-2009, 03:18
p...d...r :)

neden pdr :D artıları eksileri :D

reel_25
27-07-2009, 03:19
neden pdr :D artıları eksileri :D

hukuk okuması çok zor p.d.r yata yata geçersin hukukta iş bulmak çok zordur ama p.d.r de kpss de 50 gibi düşük puanla atanırsın

BLacKEaGL3
27-07-2009, 03:35
ne istiyosan o olsun...mesela hukuk de bütün tercihin hukuk olsun..olmazsa kal bu kdr basit.2side 3üde olur hepsini seviyorum diye bişey yok bence.Birini seçmelisin ve hayatının geri kalan en az 40-50 yılında sabah 6da 7de kalkmaktan zevk alıcağın bi iş olsun

yalnız gezen
27-07-2009, 09:16
pdr............

mustafaberkcan
27-07-2009, 10:09
Hukuk İlerde çok avantajını görürüsün.

ctl-btms-zytn
27-07-2009, 10:24
hukuk (: bir psikoloji hocam vardı psikolog olmayı istememeye başladım sayesinde xD hukuk kazanmak da zor öğretmenlik de istemiyorum ne olacağımı bilmiyorum öss bitsin karar veririm :P

gulden2009
27-07-2009, 10:35

yapma yaa :((( o kadar çook mu rakibim var :(

anti hümanist
27-07-2009, 15:45
hukuk çok iyi değil bi dolu sınavları da cabası. pdr en güzeli. ha illa hukuk diyosan ankaradan başka yerde okuma ;)

Renksiz_Portakal
27-07-2009, 15:51
EA'cıların çoğunun ilk hedefleri Hukuk ama sen sakın buna aldanma..Hukuk okuması hem çok zor hemde bi hukukçunun ani karar verme ve ikna kabiliyeti özelliklerine sahip olması gerekir..
Geleceğin mesleği Psikoloji..Çnkü artık insanlar arasında anlaşmazlıklar çok fazla bi şeklde arttı..Psikolojik trawma yaşayan insanlar hiç de azınsanamayacak kadar..Bence Psikoloji okuman senin açından hem maddi hem manevi anlamda olumlu olur diye düşünüyorum.

YapraklarıDökülenÇam
29-07-2009, 17:17
pdr tek hayalimdi şimdi düşünüyorum ne okuyacağım ben kahretsin hep bir B pllanı olmalı insanın pdr diye kendimi yırttım ama gelmez offfff offffffff

notdrunk
29-07-2009, 18:25
boğaziçi olsun da bölüm farkyapmaz :d her türlü gider ;)

ceza-fan
29-07-2009, 18:42
hukuk ideal meselesidir zahmetli olabilir ama hukukçu olmak seni mutlu edicekse tabii ki hukuk.

reel_25
29-07-2009, 23:13
hukuğun ismi var sadece ismine aldanma bnce p.d.r yada psikoloji hiç farketmez yeterki yaz birini hiç pişman olmazsın

Balıklarda_Ağlar
31-07-2009, 19:32
türkiyede pskoloji okunmaz arkadaşım...çünkü yapmayı hayal ettiğin her şeyi psikyatrlar yapar. seni adam yerine bile koymazlar. klinik pskolojiyi unut bir kere! pdr de daha çok danışmanlık gibidir. orta da bir pskoloji pastası var ve herkes sebeplenmek istiyor ama işin kaymağını en çok pskyatrlar yiyor!! hukuk oku...ezberin iyiyse araştırmayı okumayı ineklemeyi seviyorsan hukuk oku!

rocker_awie
31-07-2009, 20:06
Hangisini daha çok seviyosan onu seçmelisin.Ama bence Hukuk.

few_xD
31-07-2009, 21:33
yaa ben de uluslarası ilişkiler ve hukuk arasında kaldm ama hukuk ankara üniversitesinde okuunur ve ben ankarada okumak istemiyorum:D onun için uluslarası ilişkiler seçicem sanırım bence onu da düşün

star-mystery
31-07-2009, 21:34
psikoloji :D

bequem
31-07-2009, 21:39
ben de bu ikilemi yaşadım çok bu sene.özellikle sınavdan sonra.bugün tercihlerimi gönderdim ve sadece pdr yazdım.umarım umduğumu bulurum bundan sonrası için hayatımda(:

duygusuz_rocker
31-07-2009, 21:46
hukuk seçç

piii
31-07-2009, 21:51
dusunmeye bıle gerek yok

pdr

hayatta bundan daha kolay bı ıs yoktur. ataması da cok kolay. hukuk sec dıyenler hukukun ne kadar zor oldugunu bılmıyo galıba.

..kadriyee..
31-07-2009, 22:50
Şu üç bölüm arasından en geniş iş alanı olan psikoloji duruyo bence
Ben olsam psikoloji yazardım :)

themis
31-07-2009, 23:06
ne istediğine bağlı ben en başından beri hukuk diyordum tercihlerim de hep hukuktu ve oldu... çalışırsan zor olan bir şey yok. zevk alarak yapacaksan harika bi bölüm tavsiye ederim

Kuzey_01
01-08-2009, 22:53
Hukuk.

:

witty
01-08-2009, 23:07
ne istediğine bağlı ben en başından beri hukuk diyordum tercihlerim de hep hukuktu ve oldu... çalışırsan zor olan bir şey yok. zevk alarak yapacaksan harika bi bölüm tavsiye ederim

peki hangi üniversite?

kapı kolu yutmuş arı
01-08-2009, 23:22

aynen ben de öle 3 tercih yaptım zaten 3ü de hukuk=)) o puanı aldıysan çalışabiliyorsun demektir.. çalışabiliyorsan ve hukuk istiyorsan yaz derim.. hukuk okumak ayrıcalıklıdır=))

yuksel061
01-08-2009, 23:26
Hukuk..................

yalnız gezen
01-08-2009, 23:41
hukuk diye diye cocuğunda başını yakacaksınız, bırakın bari o kurtulsun...

orcun26
03-08-2009, 01:43
Ş ukadarını söylim abim avukatlık ruhsatını yeni aldı ve ilk işi 2000 i geçiyor maaşı 2 senelik avukat arkadaşı 2800 alıyor

Cubri Pavri
03-08-2009, 01:54
Hukuk tabiki.

_zakkum_
03-08-2009, 02:16

ah keske bu kadar kolay elemeler olsa ..
oncelıkle ıyı bır rehber ogretmenden anlamlı bır bılgılendırme almanı tavsıye edıyorum sececegın bolumler ıle ılgılı.. bunun dısında ıse bıldıklerımı senınle paylasmak ısterım ..

bı alanı secerken gelecegını dusunerek karar verdıgını bılıyorum ama kendı ılgı ve yeteneklerıne de bakmalısın derım.. hukuk alanıyla psıkolojı ya da pdr de okumak aynı seyler degıl .. bı baskasının soyleyecegı hukuk ya da pdr sana uygun olmayabılır.. bu yuzden de oncelıklı olarak kendı ozellıklerıne bakmalısın .. senın calısma saatlerın neler, mısal ılerde akademısyen mı olmak ustersın ya da ezberın ıyı mı ,yardım etme vasfın mı daha yuksek vs vs.. kısaca kendını bı tanımla, ılerde kendını nerede goruyorsun, gozun kapalı sırf populer dıye sakın ha meslek secme, hukuk pdr ve psıkolojı cok ayrı alanlar( tabı psıkolojı ve pdr ayrımına ıstersen degınebılırım) bunları goz onune al derım ..

sımdı pdr de ıyı psıkolojı de hukuk da ıyı ... amacımız senın hangısıne uygun oldugun ..
su daha ustun dıye bı ayrıma gıdemem .. iş alanı dersen su an bu uc alanın da sartları gayet ıyı .. bı yerde kısısel basarı ve gelısım .. bu uc alanda da bu var..

şunu sec bunu sec.. kıme gore neye gore.. baz alınan nedır..

tum alanları ıyı bır arastır ve hayatına yon verecek secımlerı ona gore yap..
umarım sana en uygun meslegı secersın ..
sımdıden basarılar dılerım ...

_zakkum_
03-08-2009, 02:18
dusunmeye bıle gerek yok

pdr

hayatta bundan daha kolay bı ıs yoktur. ataması da cok kolay. hukuk sec dıyenler hukukun ne kadar zor oldugunu bılmıyo galıba.

bı pdr ogrencısı olarak mı bunu yazdın bılmek ısterım ısın acıkcası :)

elif_bjk
03-08-2009, 02:24
eğer idealist bir insansan yani birilerinin altında çalışmak seni tatmin etmicekse kesinlikle hukuk okumalısın.hukuk insanı çok yücelten bir bölüm.ama bunlar senin için sorun değilse ve maddi açıdan çok fazla hayallerin yoksa diğer bölümleri de yazabilirsin.

maai
04-08-2009, 23:44
şahsen daha bu yıl gircem sınava ama iki yıldır aklımda hayalimde hep pdr var..! hukuk mu asla demek istemiyorum o yüzden de hiç bi şe demicem:)

karnımguruldadı
11-08-2009, 21:00
aynı üçleme bende de var bee:/

paxoN
16-08-2009, 05:30
ee sonuc ? :)

Balıklarda_Ağlar
29-08-2009, 12:02
başlığı açan sonucunu yazmamış boşa mı konuştuk arkadaş:)
seni bilemem ama ben hukuk seçtim;)

paxoN
29-08-2009, 17:51
bende boğaziçi-pdr seçtim acaba konuyu açan ne yaptı :}

ayşegül18
29-08-2009, 20:29
Evet ne yaptı acaba çok kararsızdı belliki

TevfikAtik
05-07-2010, 00:02
ev arkadaşım hukuk okuyor çok zor değil..her bölüm zordur çalışmazsan

EPOKE
05-07-2010, 00:20
Bu üç bölümüde yetecek kadar puanım olsaydı da kararsız kalsaydım :)) ama tabi hukuk yazardım ben kesinn.

2009oss
05-07-2010, 10:07
öncelikle konuyu açan arkadaşım netlerini görebilirmiym:)

toprak_kızı
05-07-2010, 10:25
öncelikle konunun açılış tarihine bak bence :D

gsk1905
05-07-2010, 14:12

kendini bildin bileli istiyosan kararın belli değil mi zaten bende sadece hukuk istiyodum ilk yılımda puanım biçok üniversiteye tutuyı ailemde istiyo diye gaziye gittim hazırlık okudum 1. sınıf okudm sonra bıraktım yapamıcaktım bu yıl tekrar hazırlandım hukuka girebilmek için

ac123456
05-07-2010, 14:18
tarihe bakın ya..

okuyacağını okumuştur:D:D

gsk1905
05-07-2010, 14:23
hukuk çok iyi değil bi dolu sınavları da cabası. pdr en güzeli. ha illa hukuk diyosan ankaradan başka yerde okuma ;)

ankara hukukun ankara hukuk olduğu dönemdeki hocaların hepsi ankaradaki özel okullara gittiler yani artık sadece isim var hem hukuk sınavlarına bakarsanız sınavları kazanma oranları erzurum atatürk üniversitesinde daha fazla yani sadece bi yer olarak kıyaslamayın ha prestiji var o ayrı bi iş başvurusuna gittiğinde bilkent, galatasaray, ankara, istanbul gibi üniversitelerden mezun oldum demenin forsu bi başka

gsk1905
05-07-2010, 14:26
dusunmeye bıle gerek yok

pdr

zorluğa bakarak mı meslek seçiyosun o zaman okuma evde otur en güzeli o

yuksel061
05-07-2010, 14:27
Hukuk......

gsk1905
05-07-2010, 14:30
yıkılx :D
ilk sayfadan son sayfaya kadar okudum ve son sayfadaki uyarılar gayet iyi oldu tarihe ilk başta bakmak gayet öenmli tabiki ama harbi merak ettim acaba konuyu açan ne yazdı