PDA

Tüm Versiyonu Göster : ısparta acemi birliği hakkında bilgisi olanlar!!!!!!!

ozleeemmm
05-08-2008, 17:50
mrb arkadaşlar ısparta acemi birliği hakkında bilgisi olanlar lütfen beni bilgilendirebilirlermi???çok zor olduğunu ve genelde doğuya gönderildiği söyleniyor doğrumu ????

lefkeli88
05-08-2008, 22:52
Öncelikle Merhaba...

Ben 88/2 tertip olarak acemi birliğimi Isparta da yaptım.Şimdi dağıtım iznimi kullanıyorum .c.tesi günü muş taki birliğime teslim olacağım.Bende acemi birliğime gitmeden önce çok tereddüt teydim çoğu kişi Ispartada askerlik yapmanın zor olduğunu söylemişti çünkü...Sonuç ta vatan borcu muızdur bir şekilde icra edeceğiz görevimizi. (gerekirse canımızla).Ben orada zorluğun Z sini görmedim diyorum size...

Askeri konular pek açık seçik anlatılmaz.O yüzden fazla bir şey söylemiyorum.

Ama Askerlik seve seve yapılırsa insana çok büyük feyz veriyor bunu unutmayuınız...

ozleeemmm
06-08-2008, 12:11
Öncelikle Merhaba...

Ben 88/2 tertip olarak acemi birliğimi Isparta da yaptım.Şimdi dağıtım iznimi kullanıyorum .c.tesi günü muş taki birliğime teslim olacağım.Bende acemi birliğime gitmeden önce çok tereddüt teydim çoğu kişi Ispartada askerlik yapmanın zor olduğunu söylemişti çünkü...Sonuç ta vatan borcu muızdur bir şekilde icra edeceğiz görevimizi. (gerekirse canımızla).Ben orada zorluğun Z sini görmedim diyorum size...

Askeri konular pek açık seçik anlatılmaz.O yüzden fazla bir şey söylemiyorum.

Ama Askerlik seve seve yapılırsa insana çok büyük feyz veriyor bunu unutmayuınız...

mrblar bilgilendirdiğin için tşkler dayımın oğlunu ıspartaya askerliğe göndercezde sadece nasıl bi yere gittiğini bilmek istedim bizde öyle diyoz zaten vatani görev gerekirse canını bile seve seve verir ben kuzenim... hayırlı teskereler...

bigci6606
06-08-2008, 18:11
o eskidendi merak etme artık dogu yok göndermiyolar kimseyi ! uzmanlar gidiyo sadece
ıspartaya gelince discosu meshurdur her günb patates mercimek vardır yemekde
zevk için 3 de kalkar dayak yer [ makatına 5 tane haydar sopadır aslında amacı dagcı komandoların acıya dayanıklıgını gelişdirmekdir 4 yada 5 dir bu 6 ciya dayanamaz kimse 5 de komaya girer!]

1 3 3 5 nöbetleri mshurdur ha bide kızları :D
biliyozda konusuyoz :D

ozleeemmm
06-08-2008, 20:38
o eskidendi merak etme artık dogu yok göndermiyolar kimseyi ! uzmanlar gidiyo sadece
zevk için 3 de kalkar dayak yer [ makatına 5 tane haydar sopadır aslında amacı dagcı komandoların acıya dayanıklıgını gelişdirmekdir 4 yada 5 dir bu 6 ciya dayanamaz kimse 5 de komaya girer!]

=) enteresan ...

bigci6606
06-08-2008, 21:52
=) enteresan ...

acemi birligi sanırım yeni gidiyo ben ordan bingöle jandarma komando olarak gittim

ıspartanın kızları cok guzel :D cennete dusmus capkınsa :d ordan birini bulur gelirken :D:D

yemekleri yüzünden kalmaz garanti hiç guzel yemek yok orda bide komutanlar cok aksi :D

ozleeemmm
06-08-2008, 23:04
acemi birligi sanırım yeni gidiyo ben ordan bingöle jandarma komando olarak gittim

ıspartanın kızları cok guzel :D cennete dusmus capkınsa :d ordan birini bulur gelirken :D:D

yemekleri yüzünden kalmaz garanti hiç guzel yemek yok orda bide komutanlar cok aksi :D

ewet acemi birliği 18-24 arası teslim olması gerekiyomuş. diğer konularda yorum yapamicam:S

karın ağrısı
06-08-2008, 23:07
Benim bi' tanıdığım Isparta'da yapmıştı acemi birliğini. Daha sonra Antalya'ya gönderdiler. Oradan da Kıbrıs'a..

Anlamam ben pek neye göre gönderiyorlar ama hiç belli olmuyor bu tarz şeyler.
Ama kürtse gidecek şahıs doğuya göndermezler..

escantly
06-08-2008, 23:10
bende sorym konu acılmısken ya.Askım Hatay/serinyol a düştü 88/3 :( erkek arkadaslardan bilen vardır belki nasıl bi yer olduunu.bana da yardım edebilir msnz?

konunun içinde soru sorduum için kusura bakma olur mu? :/

moralim cok bozuk :(

ysm
06-08-2008, 23:13
bende sorym konu acılmısken ya.Askım Hatay/serinyol a düştü 88/3 :( erkek arkadaslardan bilen vardır belki nasıl bi yer olduunu.bana da yardım edebilir msnz?

konunun içinde soru sorduum için kusura bakma olur mu? :/

moralim cok bozuk :(

benimde abimin biri oraya gidiyomuş sınır jandarması oluyolarmış o kadar kötü değilmiş

escantly
06-08-2008, 23:15
benimde abimin biri oraya gidiyomuş sınır jandarması oluyolarmış o kadar kötü değilmiş

karakol eri olarak gidiyo bnm askm normal erlerden ne farkı var onu bilmiorm :/ bilen var mı acaba?
biz netten arastrdık biraz ilk 4 bölüğün batı ya diğrelerinin coğunluğunun doğuya gönderildiği öğrendik :(

ozleeemmm
06-08-2008, 23:20
Benim bi' tanıdığım Isparta'da yapmıştı acemi birliğini. Daha sonra Antalya'ya gönderdiler. Oradan da Kıbrıs'a..

Anlamam ben pek neye göre gönderiyorlar ama hiç belli olmuyor bu tarz şeyler.
Ama kürtse gidecek şahıs doğuya göndermezler..

gidecek şahıs sapına kadar TÜRK canım.

karın ağrısı
06-08-2008, 23:32
gidecek şahıs sapına kadar TÜRK canım.

Ben zaten iddia etmedim sadece söyledim.(: Kızma bana art niyetim yok. /:

lefkeli88
07-08-2008, 01:58

Yanılşıyorsuhn arkadasım ben Muş merkeze gidiorum ama kaydırma birliğği olarak direk ohale sevk olabilirim.Ewt büyük bir hatada bulunursan diskoya düşersin.Yemek konusuna gelince her sey dört dört lük yediğin önünde yemediğin ardında...

Nöbetler konusuna gelince ewt bazan 1-5 nöbet kitledikleri de oluyor.

Ve nedendir bilmem ıspartanın kızlarını cok met ederler tmm bende carsıya cok cıktım görsdüm güzeller (güselikleri kendine)...

Şunuda eklemeden gecemicemm

Askerlik zor değil ,askerliği zorlaştıran askerin ta kendisidir...

bigci6606
07-08-2008, 05:55
Yanılşıyorsuhn arkadasım ben Muş merkeze gidiorum ama kaydırma birliğği olarak direk ohale sevk olabilirim.Ewt büyük bir hatada bulunursan diskoya düşersin.Yemek konusuna gelince her sey dört dört lük yediğin önünde yemediğin ardında...

Ve nedendir bilmem ıspartanın kızlarını cok met ederler tmm bende carsıya cok cıktım görsdüm güzeller (güselikleri kendine)...

arkadasım gidebilirsin ama tehlikeli bölgelerde olmazsın kesin acıklama geldi duymadın sanırsam ;)

ben bingölde jandarma komandoydu 3 gün dagda 3 gün birlikdeyim hesabı ha dedigne katılıyorum askerligi zorlasdıran askerdir bizim bi şişko ana kuzusu vardı dayak yiye yiye zayıfladı :P sonunda senden adam olmaz dediler bi yere nöbetci yaptılar sorumlu yaptılar adamı komutan dövmekden bıkmısdı artık :D

yemeklere gelince askeriyenin yemegi kadar guzel olanı yok tabiki evinde yemedigin seyleri yiyosun evinde annen bi şey yaptıgı zaman ben yemem bana patates kızart diyosun ama orda komutanamı diyeceksin ? kalk patates kızart diye :P orda her sey dzene geliyo ama bizde aksamları yemek guzeldi fakat öglenleri hep aynı yemekgelirdi :D
diskoya ben düşmedim ama meshur dusen arakdaslar anlatıyo kızlarıda bi ayrı guzel ya ıspartanın harbiden :D allah yolunu acık etsin tez zaqmanda teskere alırsın ben geldim caıgrsınlar bi daha giderim

lefkeli88
07-08-2008, 09:31
arkadasım gidebilirsin ama tehlikeli bölgelerde olmazsın kesin acıklama geldi duymadın sanırsam ;)

ben bingölde jandarma komandoydu 3 gün dagda 3 gün birlikdeyim hesabı ha dedigne katılıyorum askerligi zorlasdıran askerdir bizim bi şişko ana kuzusu vardı dayak yiye yiye zayıfladı :P sonunda senden adam olmaz dediler bi yere nöbetci yaptılar sorumlu yaptılar adamı komutan dövmekden bıkmısdı artık :D

yemeklere gelince askeriyenin yemegi kadar guzel olanı yok tabiki evinde yemedigin seyleri yiyosun evinde annen bi şey yaptıgı zaman ben yemem bana patates kızart diyosun ama orda komutanamı diyeceksin ? kalk patates kızart diye :P orda her sey dzene geliyo ama bizde aksamları yemek guzeldi fakat öglenleri hep aynı yemekgelirdi :D
diskoya ben düşmedim ama meshur dusen arakdaslar anlatıyo kızlarıda bi ayrı guzel ya ıspartanın harbiden :D allah yolunu acık etsin tez zaqmanda teskere alırsın ben geldim caıgrsınlar bi daha giderim

Teşekkürler...

SaRuh
07-08-2008, 12:27
işin cok zor en son benım arkadaşım orda egıtım almıstı arkasında kı arkadası egıtım sırasında sehıt Oldu Komando Olmaya hazırsan gıt derım oraya O kadar yani

escantly
07-08-2008, 16:24
Arkadasların bazıları ısparta yı cok ii anlatmıs bazıları da kötü.işte bu yüzden bende cok korkuorum biri cıkıo merak etme ii yerdir dio biri cıkıo off cok fena dio.

:( hayrlısı artık..

cadi_seda89
07-08-2008, 16:27
ısparta merkez ise güzel... ama ısparta eğirdir ise zor derim.... zaten 3 ay örüyorlar eğirdirde acemilik.... korkma merkez ise merak etme....benim arkadasların çogu oraya gittii doğu çıkıyor ama rahatlardı.. merak etme takma fazla kafaya!!!

bigci6606
07-08-2008, 19:21
Arkadasların bazıları ısparta yı cok ii anlatmıs bazıları da kötü.işte bu yüzden bende cok korkuorum biri cıkıo merak etme ii yerdir dio biri cıkıo off cok fena dio.

:( hayrlısı artık..

brader seni kınıyorum!!!!
ister 12 dil bil ister odtü bitir ister basbakanın oglu ol !!!
ananın evine gitmiyon askere gidiyon !
ora asker ocagı
iyi olsa kaç yaza kötü olsa kaç yazar ? italyan cukuruna düşdügün zaman nasıl cıkcan ?
sabah 6 da iştimaya elin yüzün temiz tırnakların kesilmiş sakal traşın olmuş botların boyanmış bir sekilde 3 dk içersinde cıkcaksın nasıl cıkmayı planlıyosun ?
ısparta olmus manisa olmus şırnak olmus siir olmus kaç yazar sonuçda askeriye askerlik zor degildir sadece uyusuk süt kuzuları vardır onlar askerlik degil hiç bi iş yapamazlar mahne bulurlar gittim geldim caırsınlar gene gider gelirim sende bu vatanın evladısın vatana borcunu ödeme vaktin geldise ısparta diye kuşkulanma !

anti hümanist
07-08-2008, 19:24
benim abim orda yaptı acemi birliğini. pazar günü şırnağa gidiyo. komando o,genelde doğuya veriyolarmış ama bi arkadaşım da yine ıspartadan komandoluktan kıbrısa düşmüş. o da yarın öbürgün kıbrısa gider heralde.

birlikte internet bile varmış.komandolar ağır eğitim yapıyo tabi

sizofrengirl
07-08-2008, 19:29
benim dayım da ıspartada yapmıştı acemi birliğini şuanda hakkari şemdinlide

escantly
07-08-2008, 21:59
brader seni kınıyorum!!!!
ister 12 dil bil ister odtü bitir ister basbakanın oglu ol !!!
ananın evine gitmiyon askere gidiyon !
ora asker ocagı
iyi olsa kaç yaza kötü olsa kaç yazar ? italyan cukuruna düşdügün zaman nasıl cıkcan ?
sabah 6 da iştimaya elin yüzün temiz tırnakların kesilmiş sakal traşın olmuş botların boyanmış bir sekilde 3 dk içersinde cıkcaksın nasıl cıkmayı planlıyosun ?
ısparta olmus manisa olmus şırnak olmus siir olmus kaç yazar sonuçda askeriye askerlik zor degildir sadece uyusuk süt kuzuları vardır onlar askerlik degil hiç bi iş yapamazlar mahne bulurlar gittim geldim caırsınlar gene gider gelirim sende bu vatanın evladısın vatana borcunu ödeme vaktin geldise ısparta diye kuşkulanma !
sen nie bağırınıosun ki anlamadım yani??ne sorunun var?benm sevgilim hatay a gidio ısparta ya değil.benm üzüldüğüm sadece uzağa gidiyor olması!bilip bilmeden yargılama lütfen.

sessizcee55
07-08-2008, 22:47
evet benim kardeşimde ıspartada yaptı acemi birligini.. eger soguk kış aylarına denk gelirse daha zor cok soğuk oluyor ısparta.. 3ay komando eğitimi gördü ve şuan siirt okcularda askerlik yapıyor... arkadaslarının coğuda ya hakkaride yada şırnakda...

rabbim hayırlısıyla askerliğini yapıp dönmesini nasip etsin inşallah....

şimdiden allah kavuştursun........

bigci6606
08-08-2008, 00:21
sen nie bağırınıosun ki anlamadım yani??ne sorunun var?benm sevgilim hatay a gidio ısparta ya değil.benm üzüldüğüm sadece uzağa gidiyor olması!bilip bilmeden yargılama lütfen.

vatan borcunun uzagı yakınımı var ?

escantly
08-08-2008, 02:36
vatan borcunun uzagı yakınımı var ?

seni ilgilendirdiğini pek sanmıyorum bu konunun..

tromala
08-08-2008, 03:03
escantly ve bigci6606

İkinizi de tanımıyorum.Seni ilgilendirmez derseniz saygı duyarım.Bir ricam var
sadece,lütfen bu konuda tartışmayın.

Isparta'da pek çok tanıdığım askerlik görevini yaptı.Geneli acemilikten sonra Doğu
Bölgemize veya Kıbrıs'a gitti.Şu anki durumu ise bilmiyorum.

Doğrudur askerlik bazısına her yerde kolay,bazısına her yerde zordur.Fakat her askerin
canını sıkan şeyler olur,olacaktır.En büyük sıkıntılardan biri aileden ve yardan ayrı
olmaktır.Bu hasretin getirdiği üzüntü bekleyenler için de geçerlidir.O yüzden
duyguların çok yoğun olduğu bir konudur bu.

Isparta'da askerlik yapmış ve sonra benim görev yaptığım yere gelmiş biriyle
ilgili çok üzücü bir hatıram var.Bu konuyu her gördüğümde o anım aklıma
geliyor,üzülüyorum.Birde sizlerin tartışmasını görünce daha çok üzüldüm.Lütfen
yapmayın.Bu yazdıklarımdan dolayı bana cevap da yazmayın.Konuyla ilgili söyleyeceklerim
bu kadar.

escantly
08-08-2008, 03:10
escantly ve bigci6606

Isparta'da pek çok tanıdığım askerlik görevini yaptı.Geneli acemilikten sonra Doğu

Doğrudur askerlik bazısına her yerde kolay,bazısına her yerde zordur.Fakat her askerin
canını sıkan şeyler olur,olacaktır.En büyük sıkıntılardan biri aileden ve yardan ayrı

yapmayın.Bu yazdıklarımdan dolayı bana cevap da yazmayın.Konuyla ilgili söyleyeceklerim
bu kadar.
bnm kimseyle tartışmm söz konusu değil..ben düşündüklermi söyledm sadece arkadas gereksz bi tepki vermiş nedense..

bigci6606
08-08-2008, 09:39
seni ilgilendirdiğini pek sanmıyorum bu konunun..

bebesin daha git kumdan kale yap oyna ok ! bi daha yazma pls !

escantly ve bigci6606

bu kadar.

yorumunuz için tşk ederim est

bende ıspartada acemi olarak yaptım askerligimi daha sonra bingöle gittim askerden geldigimden beri geceleri uyumakda zorlanıyorum cünkü sayısız operasyona katıldım ve biz askerde geceleri uyuyamazdık her an karakol basılacak diye cünkü ben askerligim yapdıgım süre içersinde bi kaç defa böyle bi olayla karsılasdık
hani diyolar ya 3 gün dagda 3 gün yerdeydim o askerden biride bendim o lafı duydugum zaman had lennn diyodum ben ama gercekden o psikolojiyi o duyguyu yasadıkca insan anlıyo
bide benim askerligim suresinde gerek operasyonlarda gerek aramalarda bi şey sezdim !
hiç bi arkadasımda komutanım olsun tertibim olsun teskerecim olsun kıdemlim olsun hiç birinde korku yokdu gözlerinde onu görmedim işte biz buyuz hiç bi şeyden korkmuyoruz
diyorumya gene cagırsalar gene giderim.

ozleeemmm
08-08-2008, 11:29
bilgileriniz için tşkler arkadaşlar...

edafb
27-09-2008, 01:46

ıspartanın kızlarına ben ..... :@

güray_ist
27-09-2008, 12:24

ben bilecikte yapıyorum acemi birliğimi şu anda özel olarak devletimizin çıkardığı bayram iznini kullanıyorum
bilecik %98 doğuya gönderiyor
biz tim olarak arama tarama pusu görevlerini yapıyoruz yani iş sadece uzmanlara kalmıyor
uzmanlar karakollarda duruyor çoğu zaman 17kişilik jandarma grubu avcı timler terör avlıyor
...
J.er güray akgül
3.tim 2.bölük

güray_ist
27-09-2008, 12:28
eğitimleri tam olarak almaya çalış hayatın eğitimine bağlı ordakileri boş zannetme atışları iyi öğren silahtan arkasında olduğun sürece korkma kendini her zaman en kötüsüne hazırla komutanlarını iyi dinle çünkü çoğu doğuda çatışmış kişilerdir
allah yardımcın olsun

askerlik

BİR GÜN GELİR BİR GÜN KALIR

frankeştayn
27-09-2008, 12:39
kuzenim gitti acayip biyer allah kolaylık versin direk doğu onuda sölim orda acemilik yapanın batıda işi yok zaten ağır olmasının sebebi doğudaki şartlara ayak uydurabilme çabasındansır. Şimdiden hayırlı teskereler...

maraz
27-11-2008, 23:11
ben mustafa mersinden bana ataş dserler hayatım hep kaybetmekle geçti bi gün birisini sevdim onunla çok güzel hatıralarımız oldu hani sizin yaşadıgınız gibi deil onun için ölmeyi göze bile aldım yaptım herşeye rest çektim tam oldu derken askerlik kagıdım geldi ıspartaya düşmüşüm onu çok seviyordum bunun için şöle düşündüm bir buçuk sene askerlik vardı bide doguda şehit olmak onu sogutmam lazımdı ne yapsam sogumadı tek çözüm kaldı aldatmak arkadaşıyla aldattım bıraktı beni bana hep yüz çeviriyo onu ne çok seviyorum bilinmezki oda beni başka biriyle sırf inat olsun diye nişanlandı kalbim rahat çünki benim çocukluk arkadaşımla huzurluyum akşamları yatamasamda kalbim kanasada beni sevmiyomuş gibi davreansada