PDA

Tüm Versiyonu Göster : Fenerbahçe

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87

su_tosbasi
19-03-2009, 19:04
bizimkiler zirveye çıkmamak için direniyolar resmen...

GENÇ FBLİ-1907
19-03-2009, 19:09
sorma ya stad da kahrolduk..neyse inş yarınki maçla yeni bir seri başlatırız

su_tosbasi
19-03-2009, 19:14
inşallah yaa şu ara tatilde bari takım gerekli tedbirleri alsa

es_44_06
20-03-2009, 02:45
fenerbahçeli arkadaşlarım lütfen turu geçemeyen takıma tahrik edici mesajlar yazmayın asaletimiz,farkımız olsun :)
http://img509.imageshack.us/img509/6380/fb41.jpg (http://img509.imageshack.us/my.php?image=fb41.jpg)

dreamhouse
20-03-2009, 02:58
bu durumdan da anlasıldgı gıbı kadı koy e gelmek (G)uven (Ö)zveri ve (T)ecrube ister..

mustafb
20-03-2009, 03:22
ahh fenerbahçemm ahh,

ilk okuldayken rıdvanlar,oğuzlar,müjdatlar,aykutlar
ortaokuldayken ucheler,höghler,kemalettinler,bülentler
lisedeyken ,boliçler,baliçler,okachalar,moldonavlar
ünideyken,andersonlar,aziz pierler,revivolar,serhatlar

sonra,ümitler,tuncaylar,lucianolar,

şimdi de alexler,devidler,luganolar...

seviyorumm ben bu renkleri...

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 03:42
bursa maçını mutlaka kazanmalıyız...

Genc.Fenerli
20-03-2009, 03:46
bu aralar takımda bi iniş çıkış var ama hayırlısı alıcaz inşallah (:

es_44_06
20-03-2009, 03:47
alırız alırız hele bu moralle iyice alırız:)şüpheniz olmasın

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 03:49
zor da olsa alacağımızı düşünüyorum
alex bu takımın herşeyi.evet katılıyorum.fakat onun yokluğunda orta saha daha dirençli oluyor..ilk yarıdaki gs maçı(4-1)

çift forvet oynatabilir belki.alexin görevini de emre yapacak kapasitede.son maçlarda iyi oynuyor

1-0 olsun bizim olsun

es_44_06
20-03-2009, 03:51
yok ya bu adam özürlü çift forvet oynatmıyor sanmıyorum
bakalım alex kötü oldu ama ikinci yarı alexin formu da tartşılmaz yani ilerde semihi koyar gene tek

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 03:54
yok ya bu adam özürlü çift forvet oynatmıyor sanmıyorum
bakalım alex kötü oldu ama ikinci yarı alexin formu da tartşılmaz yani ilerde semihi koyar gene tek

benim 11'im şu şekilde esra

volkan

gökhan gönül edu lugano carlos

gökhan emreciksin(devıd oynamazsa) deniz emre

semih guıza

es_44_06
20-03-2009, 03:58
guizayı kenara çeker diye düşünüyorum ben çift oynatmıyor oynatsa daha iyi olacak ama kadro o şekil olur bende öyle düşünüyorum guiza kenara çekilir

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 04:00
ya maçı alalım da isterse guızayı kaleye alsın :)))

es_44_06
20-03-2009, 04:01
yarın süper bir maç olacak bursada ve alacağız şüphe yok:)

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 04:03
inş cnm..resimleri gördün mü önceki sayfalarda
baya resim attık öğlen..yoktun.baktım

es_44_06
20-03-2009, 04:05
görmem mi görmem mi dehşettttttt

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 04:07
Saraçoğlu burnumda tütüyor..araya milli maçlar girecek

özleyeceğiz..inş bursayı yenelim de eskişehir maçı anlam kazansın

es_44_06
20-03-2009, 04:10
çıkış yakalarsak önümüzde 2 derbi var önemli deplasman 2 hafta sonra ali sami yen 5 hafta sonra inönü var onları alırsak birde şu anda en zor fikstür bizimki ilk yarı önemli puan kayıpları yaşadığımız için bu maçlar çok önemli iyi başlamamız lazım

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 04:12
çıkış yakalarsak önümüzde 2 derbi var önemli deplasman 2 hafta sonra ali sami yen 5 hafta sonra inönü var onları alırsak birde şu anda en zor fikstür bizimki ilk yarı önemli puan kayıpları yaşadığımız için bu maçlar çok önemli iyi başlamamız lazım

ikinci yarı da çok saçma puanlar kaybettik ya

zirvede olmak içten değildi.fikstür zor.ama büyük maçlarda iyi oynuyoruz.güvencem o.

önce bugünkü maçı almak önemli...basamak basamak düşünmeliyiz

chelsea84
20-03-2009, 04:15
bursa maçında gökhan emreciksin oynar inşallah..çünkü bursa baskılı oynarsa rakip kaleye süratli giden adamlarımız az gökhan da çok hızlı..guiza yı oynatcağına gökhanı oynatsın..deived alexn görevini emre ile beraber layıkıyla yapar..semih tek forvet..bu şekilde yeneriz.

GENÇ FBLİ-1907
20-03-2009, 04:17
bursa maçında gökhan emreciksin oynar inşallah..çünkü bursa baskılı oynarsa rakip kaleye süratli giden adamlarımız az gökhan da çok hızlı..guiza yı oynatcağına gökhanı oynatsın..deived alexn görevini emre ile beraber layıkıyla yapar..semih tek forvet..bu şekilde yeneriz.

kocaeli maçında yediğimiz golde maalesef gökhan emreciksin yürüdü yürüdü durdu.adeta adama gel golü at dedi...inanamadım.gökhan balili ile beraber ligin en hızlı oyuncusu

ama sanırım o da istanbul gecelerinde hızlı şu aşamada..!

es_44_06
20-03-2009, 04:17
zaten bu sene lig öyle bir hale geldiki ben sana diyorum bugün biz en alt takıma puan veririz en üstü yeneriz kimin kimi yeneceği belli değil ben son haftaya şampiyonluk yarışının süreceğini düşünüyorum puan durumu şöyle olur trabzonunda şampiyonluk kotasından çıktığını düşünüyorum misal yani sivas 4puanla lider 3puanla bjk 2şer puanla gs,fb ve 1 puanla da ts olur gibime geliyor son haftaya kadar çünkü çok kızıştı yarış bu hafta galatasaray yorgun puan kaybedebilir bunu düşünüp almamız lazım bu maçı

chelsea84
20-03-2009, 04:23
bence gökhan ın bu takımda yeri var..gerekirse ön libero da oynar..toplara çok iyi vuruyor bir de..kocaeli nın balına hep savunmaya çarptı vuruşları...geçen polislere alkollü yaklandığını bende duydum..o bir gün gitmişse guiza her gun oralarda..bir de her futbolcu içki sigar kullanıyor...ist a yabancı değilsen ahbapların varsa bu basına yansımaz.ama gokhanın demek ki eşi dostu yok daha..

dilek_mc
20-03-2009, 13:27
Önder Turacıııııı laylalaylayla başımın tacıııııııııı laylalaylayla sağ kanadın ilacı Önder Turacııı
Önder Turacıııııı laylalaylayla başımın tacıııııııııı laylalaylayla sağ kanadın ilacı Önder Turacııı
Anelkanın arkadaşı Önder Turacı
Ne diye sabah sabah söyledim bilmiyorum bir mutlu kalktım bugün önder turacıyı çok sevmesemde bu tezahüratı her maça girişinde söylüyoruz :)))

busesiveda
20-03-2009, 13:30
Anelkanın arkadaşı Önder Turacı
Ne diye sabah sabah söyledim bilmiyorum bir mutlu kalktım bugün önder turacıyı çok sevmesemde bu tezahüratı her maça girişinde söylüyoruz :)))

ne kadar saçma ya
genç fenerli misin ablacım sen?
ne zaman maça gitsem bu taraftar grubunun tezaruatları beni bayıyor...
ne bir tempo nede bi heyecan var!!!
takımın kötü gidişide bundan bence...
ses çıkarmak bağırmakla olmuyor bu iş
kafiye bile yok
ne olur sadece sarı lacivert şampıyon fener çekelim
eskitezaruatları yapalım
yenileri beş para etmez...

:))
kızma dost acı soyler

dilek_mc
20-03-2009, 13:43
ben istanbulda değilim canım onu kadıköydekilere söyle :)) hem dediğim gibi niye söylediğimi bilmiyorum seninde çok sevdigin bi meledoli tezahürat varsa koy üstelik taraftar gruplarından ne kadar habersiz oldugunu sen gfb limisin ablacım dediğinde anlamış olduk avatarımdanda anlaşıldığı üzere 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler grubundayım
Canın sağolsun hadi ne diyim ....

YİNE_AYLARDAN_KASIM
20-03-2009, 16:34
hem gfb'de hem ünifeb'de bulundum.şu an fenerıum tribününde izliyorum maçları

aralarındaki şu zıtlaşma en çok FENERBAHÇE'ye zarar veriyor zaten.

TRİBÜNDE BİRLİK İSTİYORUZ ARTIK..YETER..!

dilek_mc
20-03-2009, 16:37
şimdi niye söylediğini anlamadım ben arkadaş bana gfb limisin dedi ben kfy den de olsam hayır diyecektim ne var şimdi bu zıtlaşma olarak görülmemeli fenerbahçenin bence hem gfb hem de unifebe ihtiyacı var bu benim şahsi görüşüm tabi ....

independece
20-03-2009, 16:43
gfb,unifeb,cruel den arkadaşlar var.
hepsi ayrı telden çalıyor olduklarının farkında.
bi kale arkası sarı der
diğeri şampiyon der.

deplasmana gelenlerin seslerinin cıkmasınında en büyük sebebi bu :)
elektronik ıslıkla bir şekilde kesiliyor ama nereye kadar.

yönetiminde gfb ye olan tavrı ortadayken tribünde pek bir düzen sağlanması beklenemez.

denildiği gibi tek ses olunursa anca birşeyler yapılabilir.

Galatasaraylı olarak düşüncelerim. saldırmayın hemencik :)

tribünde verilen emeğe,emekçilere,her şartta takımını destekleyen taraftara saygım sonsuz.

dilek_mc
20-03-2009, 16:45
Şu tezahüratı bir daha söylemeyeceğim nerden nereye geldik ya :))))))

YİNE_AYLARDAN_KASIM
20-03-2009, 17:14
şimdi niye söylediğini anlamadım ben arkadaş bana gfb limisin dedi ben kfy den de olsam hayır diyecektim ne var şimdi bu zıtlaşma olarak görülmemeli fenerbahçenin bence hem gfb hem de unifebe ihtiyacı var bu benim şahsi görüşüm tabi ....

zıtlaşma demiyorum zaten renkdaş.ama uyumsuzluk söz konusu
bu yüzden 55000 kişi farklı telden çalmaya devam ediyor
akustiği harika olan stad'tan az ses çıkıyor
gfb+ünifeb+kfy bunların hiçbirine karşı değilim..aksine birkaç yıl önce bende o oluşumların içindeydim

dilek_mc
20-03-2009, 17:18
hı pardon o zaman ben yanlış anladım ....

es_44_06
21-03-2009, 02:38
bu takımda ZİCO ruhunu görmek istiyoruz
evine go home arogones

independece
21-03-2009, 04:11
Herkes maraton alt ta toplansın :pPp

su_tosbasi
22-03-2009, 18:20
kazandığında sevmiyorum seni kaybettiğinde sevdiğim kadar...

YİNE_AYLARDAN_KASIM
22-03-2009, 18:22
bu sene bir şekilde geçti diye düşünüyorum
bari türkiye kupasını kazanıp uefaya gidebilsek

ertgrl_gazi
22-03-2009, 19:13
zıtlaşma demiyorum zaten renkdaş.ama uyumsuzluk söz konusu
bu yüzden 55000 kişi farklı telden çalmaya devam ediyor
akustiği harika olan stad'tan az ses çıkıyor
gfb+ünifeb+kfy bunların hiçbirine karşı değilim..aksine birkaç yıl önce bende o oluşumların içindeydim

gfb,unifeb,cruel den arkadaşlar var.
hepsi ayrı telden çalıyor olduklarının farkında.
bi kale arkası sarı der
diğeri şampiyon der.

deplasmana gelenlerin seslerinin cıkmasınında en büyük sebebi bu :)
elektronik ıslıkla bir şekilde kesiliyor ama nereye kadar.

yönetiminde gfb ye olan tavrı ortadayken tribünde pek bir düzen sağlanması beklenemez.

denildiği gibi tek ses olunursa anca birşeyler yapılabilir.

Galatasaraylı olarak düşüncelerim. saldırmayın hemencik :)

tribünde verilen emeğe,emekçilere,her şartta takımını destekleyen taraftara saygım sonsuz.

Fenerbahçe taraftar grupları arasında bir birlik sağlamak çok zor...

gs zamanında bunun farkına erken vardı ve ultraslan ı kurdular..ama biz çok geç kaldık..artık unifeb olsun,gfb olsun epey örgütlendik..birleşmek çok zor..

hele hele,yönetimin gfb ye tavrı ortadayen gfb+unifeb+kfy birleşmesini yönetim istemez..

gfb harici bir grup kuralım desen bu sefer yine gfb sorun çıkartır..anlayacağınız işimiz zor..

es_44_06
22-03-2009, 19:46
bu sene bir şekilde geçti diye düşünüyorum
bari türkiye kupasını kazanıp uefaya gidebilsek

umutsuz olmak yakışmaz
bari diye bir kelime fenerbahçe için kullanılmaz
iyi şeyler olacak kupayıda alacağız allahın izniyle
şampiyonluk zor ama imkansız değil

YAŞAM BİTER DESTEK ASLA!!!!!

zeynep19-07
23-03-2009, 01:48
Kupayı alalım başka birşey istemiyorum...

Şampiyonluk zorda olsa hala şansımız var (: Herşey eskişehir maçına bağlı...

YİNE_AYLARDAN_KASIM
23-03-2009, 20:01
http://img16.imageshack.us/img16/1134/pankart071.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=pankart071.jpg)

jayjay34
24-03-2009, 03:28
YouTube - Fenerbahce -Parma Tribun show ( curva )

izleyin..izletin renkdaşlarım...
ah lan ah nerde o eski efsane maraton...

chelsea84
24-03-2009, 03:50
bakıyorumda herkes ümitsiz bu takım istese ligin tozunu atar...ama başımızdaki dede izin vermiyor..kimin şampiyonluk şansı ne kadarsa bizimde okadar kaybedilmiş bir şey yok bu lig çok şeye gebe:)

Ülküdaş
24-03-2009, 11:37
bakıyorumda herkes ümitsiz bu takım istese ligin tozunu atar...ama başımızdaki dede izin vermiyor..kimin şampiyonluk şansı ne kadarsa bizimde okadar kaybedilmiş bir şey yok bu lig çok şeye gebe:)

İnşallah dediğin gibi olur üstad..

es_44_06
24-03-2009, 13:45

valla şu anda gs nin şansı neyse bizimde şansımız o
sivasın şansı neyse bjk nin de şansı o
zaten büyük bir iddiaya girmişim
dua edin bjk olmasın şampiyon:)

su_tosbasi
24-03-2009, 17:23
Fenerbahçe ligin bitmesine 6 hafta kala 4 puan önde olacak ama taraftar oynanan futboldan memnun olmayacak deselerdi “Hadi kardeşim git işine başkasıyla dalga geç ya!...” derdim.

Ya da bana 15-20 yıl önce Fenerbahçe son 5 yıla damgasına vuracak deselerdi “Ah be kardeşim nerede o günler keşke görebilsek ne güzel olurdu” derdim.

Dedim ya çok da önemli değil benim gibiler için Şampiyonluk veya Kupa…

Ben bu sevdanın Yüzüncü Yılını gördüm ya gerisi benim için çok da önemli değil.

Yüzüncü yılını yaşadım ya…Bu sene de gördü ya seni bu gözler.
Tuhaf gelecek ama Rahmetli Anam göremedi. Amcam göremedi…

40 yıldır Fenerbahçe’min bir sezonu ne kadar kötü olursa olsun taraftarına bir zafer yaşatmadan geçirdiğini hatırlamıyorum. Mesela bu sezon mu böyle bir zafer mi? İtalya ligi ikincisi Palermo böyle bir zaferdi işte. Belki E.Frankurt’da öyle… Şimdi sıra o zafer haftalarını Türkiye’ye taşımak da…

İnönü denince baldırımda ki bıçak yarası izi ile o meşhur 2-2 ‘lik maç geliyor aklıma. Alpay'lı ya da sahte yıldızlara tokat gibi bir cevap olan "Hepiniz susacaksınız" diyen 2-0, Hadi hepsini geçtim Serhat’lı Tuncay’lı Şampiyonluk sarhoşluğum.

Ali Sami Yen denince aklıma gelenler ise daha çok… Aklıma purolu ve Ömer Çavuşoğlu’lu (Gazeteci- Sayın, Çavuşoğlu Fenerbahçe- Galatasaray maçları 3 ihtimalli biter demiştiniz böyle bir farkı bekliyor muydunuz? Ö.Çavuşoğlu- Efendim ben 3 ihtimalli biter demiştim. Yani 3-0, 4-0 ve 5-0) bir 4-0 geliyor ilk önce ve Ali Kırca’nın meşhur köşe yazısında söyledikleri “Ali Sami Yen’de Fener’den 4 yedikten sonra şimdi Galatarasay Şampiyon olsa ne olur olmasa ne olur?”, Ya size dakika 82 dersem veya Tuncay’lı bir baba hindi…

Hele Kadıköy’de Trabzon mu? Offf… Offf… Bir 4-2 var ki… Arif, Şenol Güneş’i sarı-lacivert forma önünde ilk önce secde ettirir sonra bakar Şenol secde de hata yapar bir daha ettirir sonra çıkartır geriye Arap İsmail acır ve takar ters köşeye… Hani bir de Aykut köşeye bir takar ki diyeceğim söz uzayacak.

Hadi bunların hepsi hikaye ve hatıralarla artık biz tarih olduk diyelim… Şimdi şu genç arkadaşlarımın Şampiyonluğa endeksli umutsuz mesajlarını okudukça eski dostlarımın bir kalemde sildiği ve hatırlamadığı geçmişi görünce…

Diyorum ki Farz edelim şu önümüzdeki yedi maçı da kaybettik.
Hatta diyelim ki UEFA’ya bile gidemedik.
Hatta yemediğimiz şey midir? Bu hafta G.Antep’ten de 5 yedik diyelim.

Var ya vurmuşum Sırtıma Fenerbahçe sevdasını eğer çökersem beni doğuran anam utansın!...

Her şeye, Herkese rağmen, Her zaman ve Her yerde İnadına Fenerbahçe be…

İnadına Fenerbahçe…

su_tosbasi
24-03-2009, 17:27
Kadıköy ve Fenerbahçesi;
İstanbul’un Kadıköy yakası; Allah’ın, yeryüzünü yaratırken kesinlikle ayrıcalıklı davrandığı bir eşsiz yöre... Tarihlerin henüz 1900 yılına ulaşmadığı İstanbul’da, Kalamış’ıyla...

Fenerbahçe’siyle, Caddebostan’ı Suadiye’si Moda’sı ile adeta bir rüya beldesi... Göz alabildiğine bomboş arsalarla yemyeşil çayırlara sahip bu yörede, doğanın insanları spor yapmak için sanki teşvik ettiği yıllar...

Ve de, İstanbul’un silüeti deniz üzerinde uzaklardan perde perde yansıyıp dalgalanırken, Fenerbahçe Burnu’nda yanıp sönerek yol gösteren bir fener Türk sporuna önderlik edeceği bir kulübe sembol olmanın da gururu içinde, Adalar’a, Marmara’ya, daha da ötesi uzak yıllara doğru aynı şevkle ışık saçacağı günlerin özlemi ile çakıp durmaya başlamıştı sanki... Ve de Kadıköy, o dönemlerde en güzel semti olan Fenerbahçesi’nin bağrından çıkaracağı takımını önce yakınlara, sonra da yarınlara armağan edeceği günleri bekliyordu gayri...

su_tosbasi
24-03-2009, 17:29
Kuşdili Çayırında İlk Futbol Oyunu;
İlk futbol oyununun, bugünkü anlamıyla ilk kez 1823 yılında İngiltere’de oynanmaya başlamasının üzerinden neredeyse yıllar ve yıllar geçmişti. Nihayet tarihler 1890’lı yıllara ulaştığında, Moda’da oturan İngiliz’ler de bu keyifli spordan iyice etkilenmiş ve o yemyeşil arsaların bulunduğu Kadıköy’ün geniş alanlarında, futbolu oynamaya başlamışlardı. Seyri çok keyifli bu oyunun, çevredeki Türk gençlerinde de ilgi uyandıracağı ve de bu sporu onlara sevdireceği pek tabii idi ve hatta da kaçınılmazdı. Ama ne var ki, o sıralarda süren monarşi rejimi nedeniyle Müslüman Türkler için cemiyet kurmanın ve hatta mevcut cemiyetlere dahi üye olmanın yasak olmasından dolayı, Kadıköy Çayırlarında top koşturan İngiliz gençlere yine ancak Rum gençleri eşlik edebilmekteydi. Yine de, hemen her akşamüstü bilhassa Kuşdili Çayırında yapılan bu futbol maçları ya da antrenmanları, Kadıköy halkının büyük bir kesiminin ilgisini çekmekte, genellikle akşamüstleri zevk için de olsa oynanan bu futbol oyunu için, Kalamış’tan, Moda’dan, Kuyubaşı’ndan, ve hatta Haydarpaşa civarlarından gelecek öbek öbek halkı, gününe ve hava durumuna göre küçük ya da büyük kümeler halinde bu oyunu seyretmeye yöneltmekteydi. Kadıköy halkının ekserisi ikindi sularında ayaklanır, günlerden Cuma ve Pazar değilse yani Kurbağalıdere’nin kenarındaki salaş tiyatroda Komik Hasan’ın tuluat kumpanyası oynanmıyorsa Kuşdili Çayırı’na doğru yola koyulurlardı. Yok, eğer günlerden Cuma ya da Pazar ise de, Moda’ya doğru ya da şimdiki Fenerbahçe Stadyumu’nun bulunduğu Papazın Çayırı’na doğru yola koyulurlardı (*1). Omuzdaş kılıklı, burma bıyıklı tüylü tüysüz gençler, yanlarında boy boy çocuklarla hanım nineler ve de orta yaşlı hatunlar, Arap bacılar, ahretlikler, kahvede pineklemekten usanan efendi kişiler, burada çayırı çepeçevre kuşatır, kadınlar getirdikleri kilimleri yayarlar, erkeklerin kimi toprağa bağdaş kurar, kimi büyükçe bir taşa oturur, kimi ayakta dururdu. Sucusu, dondurmacısı, kağıt helvacısı, simitçisi, baloncusu, Eyüp oyuncakçısı velhasılı satıcıların her çeşidi burada arzı endam eyler, burayı adeta panayır yerinden farksız kılardı. Ortadaki saha olacak alanda ise, kapı gibi gövdeli, başları açık, renk renk gömleklerinin kolları sıvalı, göğüsleri fora, bacaklarından dizkapaklarına kadar şortlu bir alay adam soluk soluğa koşuşurlar, birbirlerine çarpıp çarpıp, alt alta üst üste mecelleşirler, güya da top oynarlardı. Oynanan bu futbollardan örnek alan bazı gençler, Kadıköy’ündeki arsalarda ya da geniş çayırlarda onlar gibi top oynamaya heveslenir, karman çorman bir biçimde, bir harradır bir gürradır gider, topa en çok vuranla onu en havalara yükselten erbab sayılırdı. Ne var ki bir süre sonra, bir başka deyişle 1900’lü yıllara iyice yaklaşılmasıyla birlikte, Moda’da oturan İngiliz gençlerinin artık modern futbolu oynamaya başlamaları ve dolayısıyla da oynadıkları futbolu daha seyredilir bir halde sunmaları, kendilerini hayran hayran seyreden Kadıköy’lü gençlerin yüreklerinde birtakım kıpırdanmalara sebep oluyor, onlar gibi organize bir takım kurma isteklerini ise, vazgeçilemez bir tutkuya dönüştürmeye başlıyordu.

Kadıköy Football Association ;
1890’lı yıllarda İstanbul Moda’da yaşayan İngiliz ailelerinden La Fontaine, Giraud, Whittall, Charnaud, Pears, Armitage aileleri Kadıköy ve Moda’nın çayırlarında kendi aralarında bu oyunu yeni yeni oynamaya başladıklarında, İzmir’de yaşayan İngiliz aileleri, Bornova çayırlarında bu oyunu çoktan oynamaya başlamışlardı bile (*2). Zira sosyal ve idari bakımdan payitaht İstanbul’a uzak ve rahat iki şehir olan Selanik ile İzmir, 1870’li yıllarda Osmanlı’nın futbol oyunu için ilk taraftar bulduğu toprakları oluyor, futbol oyunu o dönemlerde dini inançların da etkisi ile Müslüman Türkler arasında gelişemediğinden, böylece de Osmanlı toprakları üzerinde ilk defa gayrimüslim ve levanten (ülkede yerleşmiş bulunan yabancı uyruklu) vatandaşlar tarafından oynanıyordu.

Moda’da futbolla tanışan ilk ailelerin İstanbul’da İngiltere elçiliği personeli görevlileriyle aralarında yaptıkları maç rekabetini, 1894 yılında İzmir’de “Football Club Smyrne”nin kurulması ile birlikte İstanbul - İzmir rekabeti izlemeye başlıyordu (*3). İzmir’de futbolun öncülüğünü yapan James La Fontaine, 1889 yılında İstanbul’a yerleştiğinde, Kadıköy’de İngilizlerin futbol-rugby karışımı bir oyun oynadıklarını görmüş ve onlarla kısa zamanda dostluk kurarak, daha iyi bildiği futbol oyununu onlara kabul ettirmişti. Tarihler 1897 yılını gösterdiğinde, James La Fontaine ve arkadaşları Kadıköy yakasında ilk kez bir futbol takımı olarak Kadıköy Football Association adı altında toplanıyor, takımı oluşturan İngiliz, Rum, Ermeni gençleri, genelde İstanbul’a sefere gelen İngiliz gemicilerle oynadıkları oyunlarını Kadıköy’ün çayırlarında sürdürüyor, ve her akşamüstü (ilk bölümde geniş bir biçimde sunduğumuz) o kalabalık izleyici kitlesine de seyrettiriyorlardı. Bu müsabakalar halkın öylesine ilgisini çekmişti ki “Football Association” takımı, iki yıl içerisinde “İzmir Karması” ile karşılıklı olarak futbol maçları yapmaya yönelmişti.

su_tosbasi
24-03-2009, 17:29
“BLACK STOCKING FC” Kuruluyor ;
Ne var ki, Sultan 2. Abdülhamid’in padişahlığının sürdüğü o dönemde, mevcut monarşi rejiminin korunması amacıyla Türk gençlerinin dernek kurmaları yasaktı. Bu durum ise, yabancı ve azınlıkların top koşturdukları kendi topraklarında futbol oynamanın imkan ve zevkinden mahrum olan ve onların aralarına karışarak oynamak istedikleri bu cazip oyunu ancak gıpta ile seyretmekle yetinen Kadıköylü Müslüman Türk gençleri arasında, sadece üzüntü değil aynı zamanda tabii ki öfke ve hırs da uyandırıyordu. İşte her türlü tehlikeyi göze alan bu gençlerden, deniz öğrencisi Fuat Hüsnü (Kayacan), eski hariciyecilerden Reşat Danyal ve Mehmet Ali ile, Kuşdili’nde Papazın Çayırı adı verilen topraklarda meşin yuvarlağa vuruşlar yapan arkadaşları bu özlemin sona ermesini amaçlıyorlar, ve 1899 yılında da, devrin hafiye ve jurnalcilerinin dikkatlerinden kaçmak ve hışımlarından korunmak amacıyla bir İngiliz adı altında Black Stocking FC (Siyah Çoraplılar Futbol Kulübü) ‘nü kuruyorlardı. Ancak siyah çorap ve kırmızı üst formaları ile Türk gençlerinin oluşturduğu bu ilk Türk spor ve futbol topluluğu daha ilk maçlarında hafiyelerin baskınına uğruyor ve hemen dağıtılıyordu.

1899; Fenerbahçe’nin Gerçek Kuruluş Yılı
Burada dikkati çeken en önemli nokta; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Black Stocking FC ismi altında 1899 yılındaki bu ilk girişimindeki öncülük yapan gençler ile, ilerideki yıllarda kurulacak olan Kadıköy Futbol Kulübü (1902) ve Fenerbahçe Futbol Kulübü (1907) ismi altında toplanan gençlerin genelde aynı kişiler olacağıydı. Dolayısıyla FENERBAHÇE KULÜBÜ kuruluşunu gayri resmi olarak 1899 yılında gerçekleştirmiş, ne var ki iki kez kapatılmaları nedeni ile faaliyetlerine, ancak resmi kuruluş yılları olan 1907 yılında geçebilmişti. Görülen odur ki; Black Stocking F.C. ya da Kadıköy Futbol Kulübü isimleri, amaç karşısında birer araçtırlar (*4). Ayrıca İstanbul’da kurulan futbol kulüplerinin listeleri incelendiğinde de; Moda Futbol Kulübü (1896), Cadi-Keuy Football Club (1899) ve Imogen (1900) takımlarının İngiliz uyruklular tarafından, Elpis (1900) takımının Rumlar tarafından, Black Stocking (1899), Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin ise Osmanlı uyruklular tarafından kurulmuş oldukları da zaten görülmektedir.(*5)

su_tosbasi
24-03-2009, 17:30
KADIKÖY FUTBOL KULÜBÜ Kuruluşu
Ama yine de, aradan geçen birkaç yıl içinde aynı gençlerin bir bölümü, aralarına yeni katılanlarla beraber Kurbağalıdere Köprüsü’nün hemen yakınındaki (şimdiki stadyumun karsısında) Hurşit Ağa’nın kahvehanesinde muntazaman toplanıyor ve 1901 yılında da, bu kez isim de değiştirerek Kadıköy Futbol Kulübü ismindeki bir yeni takımı daha kurabilmenin çalışmalarını yapıyorlardı. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye, yaşadığı yakın tarihi, yazılarında bütün ayrıntıları ile canlandıran üstad Sermet Muhtar Alus’un, 1951 senesinde Tarih Hazinesi Mecmuası’na yazdığı “Kadıköyü’nde İlk Futbol” isimli makalesinde rastlıyoruz ;

(Aslı gibidir) : “ Zamanın musiki üstadı Sine Kemani Nuri Bey’in anlatışına bakılırsa, futbola meraklı ilk Türk gençleri bir kulüp kurmağa, daha bir derli toplu birleşmeye karar vermişler. Çok geçmeden arzularını yerine getirmiş, elbiseyi de seçmişler; gömleğin göksü, yakası, kol kapakları beyaz, öbür tarafları kırmızı, pantolon keza beyaz. Kuşdili Papazın çayırlarında kendi aralarında maçlara girişmişler. Moda’daki İngilizlerden, Rumlardan mürekkep (oluşan) takımın derecesine erişmek, onları yenmek baş emelleri(en büyük arzuları). Eski cimnastikçi ve idmancılardan Sine Kemani Bay Nuri’nin rivayetine göre, ilk oynayanları sayalım: Kendisi(Nuri Bey), Emced Bey, Mehmet Ali ve kardeşi Neşet Beyler, Reşat Danyal Bey, Hafız Mustafa, Topçu zabiti Cevdet Bey, Eşref Bey, Hüsnü Paşa zade Bahriyeli Fuat Bey, Mekteb-i Sultani’li Daniş, Tahsin (Şair Tahsin Nahit) Bey, Sarı Şevki.

Haftalık Malumat Mecmuası sahibi Baba Tahir’in yevmi (günlük) Fransızca Servet Gazetesi, bu maçlara dair teşvik yollu bir yazı neşretmiş. Fırsatı kaçırmayan namlı hafiyyelerden (gizli görevli polis) biri, Sultan Hamid’e hemen jurnali(haberi) uçurmuş: “ Kadıköy gençleri, Veliahd- i Saltanat Reşat Efendi (Sultan Reşat)’nin himayesinde (korumasında) bir cemiyet teşkil eylemişlerdir (oluşturmuşlardır). Beray-i ubudiyet (kulunuz olarak), nazar-ı dikkat-i hümayunlarınızı celp ederim (padişahımın dikkatlerini çekerim). Ferman.”

Ve tabii ki, yine rejim ve futbolun haram sayılması nedeniyle dini baskılı, ancak daha sıkı hafiye baskısı sonucunda da zaptiye teşkilatının baskınıyla bu girişimler de yine engelleniyor ve Kadıköy’lü gençler bir kez daha dağıtılıyordu. Ne hazin bir kaderdir ki, Olimpiyatların Atina’daki açılış gününe rastlayan 6 Nisan 1896 tarihinde Tatavla (Kurtuluş)’da bir gurup Rum vatandaşımızın teşebbüsüyle “Tatavla - Heraklis Jimnastik Kulübü” şaşalı bir biçimde tabii ki de kurulurken(*6), ondan iki yıl sonra tamamen Türk gençlerinden oluşarak kurulmaya çalışılan “Kadıköy Futbol Kulübü” mevcut rejim nedeniyle hemen kapatılıyor, kurucuları ise sürgün edilmekten zor kurtuluyordu. Bu durum Türk sporunun kulüpler yolundaki gelişimini en az 5 yıl geciktirecek ve yurdumuzda futbol ağırlıklı sporun temeli de, yabancı egemenliği ve anlayışı ile atılacaktı (* 7).

İşte İstanbul’da, hem Pera yakasında hem de Kadıköy yakasında oturan ecnebi (levanten) ve gayrimüslim vatandaşlarımızın, törenlerle kurdukları ilk kulüplerinin yaşama hakkını elde etmelerine karşın, yine kalpleri spor aşkı ile çarpan Kadıköy’lü Türk gençlerimiz tarafından girişilen her iki cesurane teşebbüsün gerçekleşememesi, onların içindeki bu ateşi söndürmüyor, aksine, Kadıköy’de bir futbol kulübü kurmalarına hiçbir kuvvetin engel olamayacağı gerçeği ile, daha henüz ismi bile belli olmayan ve fakat ki Kadıköy’ün bağrından çıkacak ve gelecekte milyonlarca taraftara sahip olacak bir kulübü kurmaları için, sadece sayılı yılların kaldığını da sanki artık iyiden iyiye hissediyorlardı.

Kadıköy’de Kuruluşu Bekleyiş ; Güneş, 1900’lerle henüz tanışmış. İstanbul’un her semti aynı sıcaklıkta aynı cömertlikte aydınlanırken, Kadıköy yakasında gökyüzü hep puslu, sanki her dem kapalı gibi. Kuşdili Çayırı mahzun, Papazın Çayırı solgun gibi. Fenerbahçesi’nde bahçeler çiçeksiz, köşklerinde kanaryalar suskun, güllerle bülbülleri küs gibi... Zira, içleri spor aşkı ile yanan Türk gençlerinin Kadıköy’de kulüp kurma istekleri “saray”ca iki kez engellenmiş, levanten ve gayrimüslim vatandaşlarımızın aynı isteklerine aynı saraydan izin çıkarken, Kadıköylü gençlerimiz sarayın rejimine karşı iki kez yenilmiş gibi. İşte bu nedenledir ki, gayri tüm Kadıköy halkı suskun, biraz da yaralı, Kalamış’ta esen rüzgar bir mahzun, Fenerbahçesi’nde çakan “Beyaz Fener” bir mahzun gibi. İşte bu nedenledir ki ; galip, sanki bu yolda mağlup gibi...

Ve de deniz üzerinde İstanbul’un silüeti, karşı uzaklardan perde perde sahile akarken, “ışıksız FENER, çiçeksiz BAHÇE ” misali biçare yarımada, mahzun bir eda ile karşı sahilindeki sarayın ufuklarına doğru bakıp bakıp kuruluş izninin çıkması hayali içinde “ Bu memlekette bir gün sabah olursa Haluk. ” mısralarını yüreği yaralı fakat gönlü ümitle dolu bir şekilde sanki okur da, devlet kapusundan da medet bekler gibi...

su_tosbasi
24-03-2009, 17:33
...en uçta yaşar sevgisini Fenerbahçe'li...kana kana içilen sudan alınan haz dahi yalkaşamaz ona olan doyumsuzluğun...dinlediği şarkıda sevgiliye duyduğu özleme baskın çıkacak tek şeydir Fenerbahçe'si...ona olan tutkusu...çoğu kez yalan söylemek zorunda kalır sevgilisine-eşine, tek sevdiğim sensin diye...uykusundaki rüyasında bile, Japon kale top oynar o, Rıdvan ile, Oğuz ile, Tuncay ile...gol atar Rüştü'ye belkide, içinden gelmesede...

... Çılgındır Fenerbahçe Sevdası...benzemez diğerlerine...

...belkide bu delilik, bir Fenerbahçe'liyi diğerlerinden ayıran...onlar bunu yaşamayı bilmezler ki...bilemezler ki böyle bir sevgiyi...Tanrı'ya ibadette Dua'ya açılan eller ile birlikte dudaklardan dökülen sözlerde de Fenerbahçe'li unutamaz Fenerbahçe'sini...Dua eder takımım şampiyon olsun diye...Deniz kenarında uf'ka bakarken ve düşünürken Fenerbahçe'yi, yediği kuru simitten bir parça böler atar martılara, şans getirsin diye...niyetlenir kendi kendine belkide...

...belkide yarın ki maçı düşünür, heyecanın dorukları kalbinde...saatlerce...bi r o yana bir bu yana döner yatağında, ama nafile...uyku ile rastlaşamaz bir türlü...Uyku, heyecana yeniktir gecelerce...sabahlar şahittir bu yenilgiye...bir yoksula yaptığı yardımda niyet eder Fenerbahçe'sine, başarılı olsun diye...çokça takılırlar ona; "ne bu halin, başka işin gücün yoku mu, delimisin sen" diye...dedim ya, anlamaz başkaları, sarı-laci asaletini, sevgisini...bazen hiddetlenir kızar futbolcusuna..."Tuncay ne yapıyorsun" yada "ah be Önder o topu kaçırma" diye...ama bu kızgınlık, bir annenin çocuğuna olan kızgınlığından öte geçmez...hangi anne ister çocuğunun kötülüğünü...

...dedim ya...en uçta yaşar Fenerbahçe'li sevgisini...hele bir de şampiyon olduğu zaman, ah işte o zaman, tüm dertler unutulur, Dünya onun olur...kalbine doğan ışığın ve mutluluğun tarifini yaparken zorlanır belkide, melekler bile...Kalbinin çarpıntısı sarsar tüm Dünya'yı...hani çıkaracaktır suyunu, sıksa koca bir taşı...atar kendini caddelere...koca Dünya dardır artık ona...sanki yıkılacak gibidir koca koca dağlar, onun bir üflemesiyle...ne açlık, ne yoksulluk, ne dert, ne tasa kalır ortada...Yaşamayan Bilemez, Hissetmeyen Anlayamaz Bu Çılgınlığı Bu Sevgiyi...

...çoktan adı çıkmıştır artık, akraba arasında yada mahallede deliye...bundan gurur duyar o, bırakın deliliğim benimdir diye...hazırdır çoktan dağları delmeye, okyanusları aşmaya...bu yüceliği herkes yaşayabilir mi? bu sevdayı herkes hissedebilir mi?

..HALT ETMİŞ, FERHAT İLE ŞİRİN, KEREM İLE ASLI, LEYLA İLE MECNUN...EN BÜYÜK DESTANDIR BİR FENERLİNİN, FENERBAHÇE'SİNE OLAN AŞKI...

Vurmuşum Sırtıma FENERBAHÇE Sevdasını ,Eğer Çökersem Beni Doğuran Ana Utansın.

su_tosbasi
24-03-2009, 17:44
"DAHA AZ ÖNCE FENERBAHÇE'Lİ DEFANS OYUNCULARININ BİLE İLERİDE GOL ARADIĞINI SÖYLEMİŞTİM, VE TAM YARIM DÜZİNE GOL BIRAKIYOR FENERBAHÇE GALATASARAY FİLELERİNE"
6 Kasım 2002 FB-GS Maç Spikeri

su_tosbasi
24-03-2009, 18:31
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün “Kuruluş Tüzüğü” bulundu!

Bugüne kadar bulunamamış ve de yayınlanamamış olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ilk kuruluş tüzüğü, Osmanlıca olarak yazılmış orijinal haliyle, araştırmacı/yazar olan Fenerbahçe Müze Kurulu Başkanı Dr. R. Sertaç Kayserilioğlu tarafından eski bir sahaf dükkanında bulundu.

Tüzüğün bulunmasının kulübümüz çevresinde yarattığı sevinç kadar, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluş amacının belirtildiği tüzüğün ikinci maddesinde yer alan “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluş amacı; vatan gençlerini, vatanın korunmasına ve askeri seferberliklere hazırlamaktır” yazısı da ayrı bir heyecan uyandırmıştır. Zira, Dr. Sertaç Kayserilioğlu tarafından yapılan ilk araştırmalarda görülmüştür ki; yurdumuzda kurulmuş ilk kulüplerimiz içinde kuruluş amaçlarında; “vatanın korunması” maddesini ilke olarak kuruluş tüzüğüne almış olan tek spor kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü olmuştur.

1329/1913 senesinde Osmanlıca olarak eski Türkçe harflerle basılmış olan ve toplam 35 maddeden oluşmuş kuruluş tüzüğünün, ikinci ve üçüncü maddelerinin orijinal hali ile günümüz Türkçe’sine sadeleştirilerek çevirisi şöyledir;

Madde 2: Kulübün takip ettiği maksat ve gaye; memlekette terbiye-i bedeniye ve fikriyenin tamimine çalışmak ve şübbân-ı vatanı mübâreze-i hayata ve meşâkk ve esfâr-ı askeriyeye alıştırmaktır.(Kulübün takip ettiği amaç ve gaye; memlekette bedeni ve fikri terbiyenin yayılmasına çalışmak ve vatan gençlerini; vatanın korunmasına, zorluklara ve askeri seferberliklere alıştırmaktır.)

Madde 3: Kulüp bilhassa askeri idmanlar icrası ve milli oyunların tamim ve ıslahı esbabına teşebbüs edecek ve küdâhte tecrübeleri icrasına müsait pavyonlar tesis ve küşâdına çalışacaktır. (Kulüp, özellikle askeri beden eğitimlerin yapımı ve milli oyunların yaygınlaştırılması ve disiplinli bir halde geliştirilmesiyle uğraşacak, ve kaybolan tecrübelerin kazanılmasına uygun “amatör şubeler” kurulması ve açılmasına çalışacaktır.)
İşte ; 1. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşımız süresince, Fenerbahçe Kulübü’nü gerek cephelerde ve gerekse de cephelere silah aktarmada hep ön saflarda tutmuş olan içgüdü bu maddelerde gizlidir.

su_tosbasi
24-03-2009, 18:35
Atatürk`ün fenerbahçeyi ziyareti

Kulübü ziyaretlerinde kendi el yazisi ile yazdigi ani sayfasi...
"Fenerbahçe Kulübünün her tarafa mazhar-i takdir olmus bulunan asari mesaisini isitmis
ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmistim. Bu vazifenin ifasi
ancak bugün müyesser olabilmistir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim."
05 Mayis 1334 (03 Mayis 1918)

ORDU KUMANDANI
Mustafa Kemal Atatürk

su_tosbasi
24-03-2009, 18:36
3 Mayıs 1918 yılında Atatürk’ün Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyaretini tartışmaya açanlar, yalanlara sarılmadan önce, hala övünç duydukları camialarının kaynağı olan mektebe 1918 yılında yapılan ziyaretlere bakmalıdır.

Okul Müdürlerinin, Fransız Sefaretinden çıkmadığı yıllarda, Haydarpaşa’daki Tıbbiye öğrencileri ile Kadıköylü balıkçılarla, önce ülkesine sonra kulübüne gönül vermiş semtin çocukları ile Anadolu’ya silah kaçıran Fenerbahçelilere 80 sene sonra çamur atılamaz. Çünkü Fenerbahçe tarihi, bu ülkenin kuruluş tarihi ile harmanlanmıştır. Fenerbahçe’yi, kimse o yaşanılan günlerden, o harmandan cımbızla çekip alamaz. O günlere dair yazılan kitaplar kütüphanelerdeki yerlerinde duruyor ve o günlerde çekilen acıları, yaşanan zaferleri çığlık çığlığa anlatıyorlar.

su_tosbasi
24-03-2009, 18:37
Atatürk'ün 3 Mayıs 1918 günü Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyaret ederek Kulüp Şeref Defterine Fenerbahçe Spor Kulübümüzü öven sözlerini yazdığı sayfa;

"Fenerbahçe Kulübünün her tarafa mazhar-i takdir olmus bulunan asari mesaisini isitmis ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmistim. Bu vazifenin ifasi ancak bugün müyesser olabilmistir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim."

5.5.1334 (3.5.1918)
ORDU KUMANDANI
Mustafa Kemal

Atatürk ve Fenerbahçe;

Büyük kurtarıcı 3 Mayıs 1918 günü Kulübümüzü ziyaret etti ve hatıra defterine Kulübü ve üyelerini öven satırlar yazdı.

Atatürk, 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi kupası maçından sonra üçü Galatasaraylı ve ikisi Fenerbahçeli olan bes kişinin önünde aynen şunları söyledi:

" - Burada üçe üçüz...Çünkü ben de Fenerbahçeliyim! "

Bu arada, 5 Haziran 1932'de Kulübümüzün Kusdili'ndeki binası yanınca, ilk bağış yine büyük kurtarıcımız Atatürk'ten geldi. Bu önemli olay, kulubümüzün tarihinde gerçekten apayrı bir yere sahiptir ve bizi sonsuza kadar mutlu kılacaktır.

zeynep19-07
24-03-2009, 22:19
Seni Sevmek Deli Gibi Yürek İster FENERBAHÇEM :)

;)

su_tosbasi
25-03-2009, 18:02
bu kalpler bir tek senle titrer FENERBAHÇEM :)

dilek_mc
25-03-2009, 18:07
bir Allahım olsun bir de sen ol FENER OOOOOOOOO:)))
LALALALAYLAYLALALLAYLAY LAYLALAYLAYLALALAYLA

su_tosbasi
25-03-2009, 19:12
bir tek sana tutuldu bu kalpler...

dilek_mc
25-03-2009, 20:58
Sevdanın uğruna, tanımaz hiç engel ...

zeynep19-07
26-03-2009, 01:27
Renklerine Aşığız :)

Sarı Lacivert..

:)

su_tosbasi
26-03-2009, 13:16
Sevdanın uğruna, tanımaz hiç engel ...
bizim için heves değilsin sen FENER...

dilek_mc
26-03-2009, 13:31
Aşkın bize yeter....

su_tosbasi
26-03-2009, 13:34
dünyaya geldik bir kere...

su_tosbasi
26-03-2009, 13:41
Fenerbahçe yine kızdım sana , Kalbimde acı bir sızı beynimi seni düşünmekten alamıyorum.Yok mu bunun bir çâresi bilemiyorum.
Çık aklımdan seni düşünmek istemiyorum ama gönlüme beynime söz dinletemiyorum. Peki Neden seni bu kadar seviyorum?

Fenerbahçe , Ben seni seviyor muyum ? Seni sevdiğimi düşünmüyorum.Aslında seni sevmiyorum.Çok insan birbirini seviyor. Benim duygum ile
onların yaşadıkları duygu bir değil. Bu tutkunun adını koyamıyorum. Bu sevdayı tarif edemiyorum. Ama tek şeyi biliyorum. "Ben seni sevmeyi seviyorum".

Kalbimde çok derin bir boşlukta sabahın sessizliği içerisinde inlyen tüm duygularımı altüst eden bir fırtına gibi tutkun! , Ellerimi uzatıp ulaşamadığım define..
Adını duyunca kalbimin küt küt atıp yerinden çıkarcasına atışı , Gözlerimin senden başkasına kör oluşu .. Senin tutkunun verdiği hasar yalnızca bu mu ?Sen
Fenerbahçe , Sen Uğruna Ömrümü fedâ ettiğim , Sevdiklerimi hebâ ettiğim , Başımı belâ ettiğim , Sevdiğime elvedâ dediğimsin.

Geride kaldı artık maddiyat. Boş işler,boş umutlar, Hayaller, Çabalar, gâyeler, tüm yaşama hırsımız ! Seninleyim ya ! Varsın sönsün ömrümüzün tüm umut ışıkları, hayallerimiz...
Seni sevmenin şerefi , bu sevdanın edebiyeti bizlere maneviyat! Sokaklarda bıraktık çocuksu gülümsemelerimizi , Okulda bıraktık defterimizi kalemimizi , Yalnız bıraktık
sevdiklerimizi , Beşikten Mezara kadar sen varsın , hep seninle , sensiz hiçbiryerde!

Sevinmeyi , gülmeyi , umutla düşünmeyi seninle öğrendik cefâyı sende bulduk , acıyı sende tattık. Gün geldi kalbimizin içine bir güneş gibi doğdun. Gün geldi uğruna
Bedenimizi uğrunda buldun. Bitmez bu hayatın derdi , çilesi seninle olmadığım gün neyleyim sevinmeyi , gülmeyi. Duyurmaya çalışıyorum büyük sevdamı sana ama
sanki kulakların sağır olmuş ve ben lal. Seni sevmeme engel olacak herşeye meydan okurcasına haykırıyorum aşkını her yediğim darbede bir kere daha haykırıyorum FENERBAHÇE AŞKINI ! Düşünüyorum , birgün duyacak mısın beni ?

Fenerbahçe duymuşsun beni , belki yüreğin burkulmuş , ziyandaymışsın. Sen rahat ol ! Ne bir kaç manşet ile,ne tahriklerle,ne provakelerle,ne demirden bozma joplarla
ruhumuza dokunamazlar! Gerekirse bedenimizi uğruna hebâ ederiz. Ama bil ki ruhumuzun içinde yatan FENERBAHÇE SEVGİSİ'ne elletmeyiz! Çünkü Biz Genç Fenerbahçeliyiz. Asaletimiz ruhunun aynası , Adaletimiz adaletsizliğin bıkmışlığı , Cesaretimiz uğruna aldığımız yaraların hâtırası ! Nefesimizin bedelisin Fenerbahçe! Yaşadığımız her anımızdasın! Biz Genç Fenerbahçeliyiz, peki neden Gençiz ? Senin sevginin ışığıyla ruhumuz hep genç kalacağı için. Her atılan çamurda bir yaş daha , Her vurulan jopta bir yaş daha gençleşeceğiz. Biz seni sevmedik Fenerbahçe. SENİN İÇİN SAVAŞMAYI SEVDİK!, Biz seninle ayakta kalmayı öğrendik ! Fenerbahçem ! Biz seni sevmenin aşığıyız , Yollarının yoldaşıyız , düşmanının belasıyız , karşına çıkanın 7 cihan yakasındayız. Sen ise derdimizin devası, başımızın tatlı belâsı, yüreğimizin sedâsı, sensizliğin vefâsısın.

Eğer olur da sevgini haykıracak gücüm kalmazsa , Ellerim ellerinle olmazsa , Bedenim uğruna çalışmazsa , Nefesimi uğruna çekemezsem ; Bil ki senin olan bu beden artık kara toprağındır!

Vasiyetimiz olsun !

Bedenimizi bu dünyada bırakıp,son nefesimizi verdiğimizde bunu o duymasın! Sevgilisini kaybetti sanıp,yanılmasın! Yanılıp Azrail'e darılmasın. O Keyfine baksın. Bedenimize değil artık ruhumuza aksın! Bilsin 25 Milyonun kalbinde , Söyleyin Kendine çok iyi baksın ! Anne , Üstünde Kan lekesi olan azcık parçalanmış Fenerbahçe Formamı yakın, benden başkasına yâr olmasın! Kimse arkamdan ağlamasın. Uğruna ölemessem darılmasın, hayatım uğruna anlasın! Olacaksa ondan bir menfâtim bir bayrak olsun, O da tabutumun üstünde dursun! Son isteğimdir bu kesin olsun ;

Mezar Taşımda " GENÇ FENERLİ" yazsın.

Sevdalara joplarla vurulmasın , İnsanlar Kahpece Vurulmasın ! Özcanlar, Mahmutlar, Necatiler ve Sezginler unutulmasın !

-ALINTIDIR-

su_tosbasi
26-03-2009, 13:41
FenerBahçeLi oLmak uLaşıLmazLıktır..
Böyle bir sevdanın içinde oLmayanLar eLbette ki çekemezLer.AnLatsak
anLaşıLır mı FenerBahçemizin farkı..?
FenerBahçeyi,FenerBahçe sevgisini anLatmak mı?Niçin,Neden ve nasıl anLatacağım ki? Türkçede ''sevda'' keLimesinin karşıLığının FenerBahçe oLduğunu biLmeyenlere.
Sahiden sevda dendimi akLına FenerBahçe düşmeyene neyi anLatacaksın ki? Hadi uğraştın,çabaLadın,anLattın diyeLim.O senin anLattıkLarının ne kadarını anLayabilecek ki?

Bir caddenin ortasında asıLı duran sarı Lacivert bir bayrağa sevgi doLu bir bakışta ''bu memLeket benim dememişse'' ,hüzünLü ve yorgun bir haftanın ardından ''yarın maç var'' diye eLi ayağına doLaşmamışsa sahiden neyi anLatacaksın?

Sahaya çıktığında o sarı Lacivert formanın manasını,atıLan bir goLde yanındakine sarıLmanın manasını ya da binLerce kişiyle bir türküye eşLik etmenin tarifini.. Sıradan bir günün içerisinde FenerBahçeLiyi,FenerBahçeyi anLatan bir işaret gördüğünde sahipLenme duygusunu.. AnLayacak mı??

AsLında seni senden oLmayanLarın anLayamaması demektir FenerBahçe. Ve FenerBahçedir seni diğerLerinden farkLı kıLan,seni sıradan oLmaktan kurtaran.AyrıcaLık değildir asLında uLaşıLamamazLık..

Kısaca FenerBahçe ''AnLamın da yaşamın da ta kendisidir..''
Hayat onunLa anLamLıdır ve onunLa SONUÇLANIR..

Ne MutLu FENERBAHÇELİ oLabiLene..

YİNE_AYLARDAN_KASIM
28-03-2009, 17:26
http://img5.imageshack.us/img5/7697/20090326bas71l.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=20090326bas71l.jpg)

YİNE_AYLARDAN_KASIM
28-03-2009, 17:34
http://img5.imageshack.us/img5/7137/20090326bas91.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=20090326bas91.jpg)

şampiyonluğun en güçlü adayıyız..KİMSE HEVESLENMESİN..!

su_tosbasi
30-03-2009, 19:19
31 Mart 2009 Salı

Bayanar Basketbol Play-Off Maçı
Panküp TED Kayseri Koleji - Fenerbahçe
Kadir Has S.S. / 16.00
Yayın: FBTV

Erkek Voleybol Play - Off 1. Tur İkinci Maçı
Halkbank / Fenerbahçe
Selim Sırrı S.S. / 18.00
3 Nisan 2009 Cuma
Bayan Voleybol Play - Off 1. Tur İlk Maçı
Ereğli Belediyesi - Fenerbahçe Acıbadem
Konya Ereğli / 18.00
Beko Basketbol Ligi
Antalya Bşb. - Fenerbahçe Ülker
Atatürk S.S / 19:00
Yayın: Spormax

5 Nisan 2009 Pazar
Turkcell Süper Ligi 26. Haftası
Fenerbahçe - Eskişehirspor
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu / 19.00

su_tosbasi
30-03-2009, 19:21
GSLILARA TAVSİYE EDİLİR!!!!!

Kadıköy’de final oynamak artık rüya değil!!!

Evde, iş yerinde, plajda.. canınız her nerede isterse oynayın.

Alın çocuğunuzu sevindirin...

http://img4.imageshack.us/img4/6872/getattachmentqpc.jpg

su_tosbasi
30-03-2009, 19:24
http://img4.imageshack.us/img4/543/getattachment2x.jpg

Lefter 'e Vefa (http://www.lefterevefa.org/v1/index.php)

YİNE_AYLARDAN_KASIM
31-03-2009, 05:25
Beşiktaş ile eşleştik

30 Mart 2009 Pazartesi * 14:59

Kayseri Kadir Has Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası'nın Çeyrek Final eşleşmeleri belirlendi.

Teknosa Türkiye Kupası Çeyrek Finali'nde Beşiktaş ile Fenerbahçe eşleşti. Polat Renaissance Otel'de yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası’nın 2-4 Nisan’da yapılmasının planlandığını ancak Galatasaray’ın Avrupa’da aldığı sonuç nedeniyle turnuva tarihinin 12-14 Nisan tarihlerine alındığını söyledi.

Yapılan kura çekimi sonucunda Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımı, Fenerbahçe ile eşleşti.

Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası Çeyrek Final eşleşmesi şu şekilde oluştu:
Ceyhan Belediye-Tarsus Belediye
Mersin BŞB-Galatasaray
Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe
Panküp Ted Kayseri Koleji-Samsun Basketbol

rakibimiz yok bu takımlar arasında
hem ligde hem kupada FAVORİYİZ..!

itaated
31-03-2009, 15:23
bu sene fenerbahçe kendi sahasında uefayı kazanmalıydı ama allah büyük burda olmasa başka yerde alır birgün sahar

dilek_mc
31-03-2009, 16:08
bu sene fenerbahçe kendi sahasında uefayı kazanmalıydı ama allah büyük burda olmasa başka yerde alır birgün sahar

benim artık uefa da gözüm yok. biz ki şampiyonlar çeyrek finale çıktık bu senede en azından yine çeyrek finale çıkmalıydık diye düşünüyorum.... her sene en az çeyrek final diyorum artık bu taraftar çok şey bekliyor fenerbahçeden büyük düşünmek lazım :))

chelsea84
31-03-2009, 23:29
büyük düşünmek lazım da aragonesle nereye kadar.eskiden olsa kovardık aragonesi neyse parası verrirdik..bu yonetime de duyduğum güven gittikçe azalıyor..aragonesle bu senenin biran önce bitmesini mi istersiniz yoksa onu gönderip tekrar şampiyonluk yarışında en büyük favori mi olmak istersiniz diye sorsalar tabii ki 2.seçeneği kabul ederiz..ama 1.seçenek olacak gibi gorünüyor ve kimse sesini çıkarmıyor..uyanalım artık!!!

dilek_mc
01-04-2009, 01:04
büyük düşünmek lazım da aragonesle nereye kadar.eskiden olsa kovardık aragonesi neyse parası verrirdik..bu yonetime de duyduğum güven gittikçe azalıyor..aragonesle bu senenin biran önce bitmesini mi istersiniz yoksa onu gönderip tekrar şampiyonluk yarışında en büyük favori mi olmak istersiniz diye sorsalar tabii ki 2.seçeneği kabul ederiz..ama 1.seçenek olacak gibi gorünüyor ve kimse sesini çıkarmıyor..uyanalım artık!!!

aragones i kovup şu anda gelebilecek biri var mı tamam aragonesten memnun değiliz ama ben gs gibi bülent korkmaz durumuna düşmek istemem üstelik tek sorun aragones de değil bunu anlamış olmalıyız artık .

ozcoolainen
01-04-2009, 01:16
aragones i kovup şu anda gelebilecek biri var mı tamam aragonesten memnun değiliz ama ben gs gibi bülent korkmaz durumuna düşmek istemem üstelik tek sorun aragones de değil bunu anlamış olmalıyız artık .

Aragones gitsin bu takım şaha kalkmazsa bende hiç birşey bilmiyorum. bu takımda tek sorun Aragones

dilek_mc
01-04-2009, 01:18
Çünkü aragones diyor di mi koşmayın yürüyün sahada diye ....

ozcoolainen
01-04-2009, 01:21
Bu takımın geçen seneden farkı ne? sadece aurelio.. kezman zaten birşey katmıyordu. ama takımı zico oynatıyordu. oyuncuların zicoya saygısı vardı. aragones onu yakalayamadı hep kndi bildiğini okuyor. bnce Fenerbahçemiz bundan daha beter bir duruma gelemezdi. tekrar diyorum tek sorun Aragones.

dilek_mc
01-04-2009, 01:27
Valla isteyince aragones falan dinlemiyorlar sivas maçında birden aragones e saygı mı duydular ?

ozcoolainen
01-04-2009, 01:29
bnde bunu demek istiyorum işte aragones bugün gitsin her maç sivas maçı gibi olsun

dilek_mc
01-04-2009, 01:34
Ee işte sivasta başımızda aragones yok muydu ? Genel bir isteksizlik var işte....

ozcoolainen
01-04-2009, 01:38
vardı ama aragonesin bu takıma etkisi 0 oyuncular kendilerine göre hareket ediyorlar. ben daha aragonesin gol olupta şöyle içten sevindiğini görmedim. futbolcularda o şekilde. bir örnek te şu kazım fenerbahçede oynamıyor ama milli takımda çatır çatır top oynuyor bunun sebebi aragones değilmi. biz bu sene başarılı olamayız değilizde zaten kimsede iş yok bizde o şekilde şansa bala yarışın içindeyiz

dilek_mc
01-04-2009, 01:46
Ama senin söylediğine göre güiza nın arkasındaki en büyük adam aragones güiza o gazla en az 10 gol atması gerekti şimdiye kadar. ilk maçlarda koştu çabaladı attı mı atamadı fakat baktı ondan başkası koşmuyor o da durdu tek sorumlu aragones değil .....

es_44_06
01-04-2009, 02:42
vardı ama aragonesin bu takıma etkisi 0 oyuncular kendilerine göre hareket ediyorlar. ben daha aragonesin gol olupta şöyle içten sevindiğini görmedim. futbolcularda o şekilde. bir örnek te şu kazım fenerbahçede oynamıyor ama milli takımda çatır çatır top oynuyor bunun sebebi aragones değilmi. biz bu sene başarılı olamayız değilizde zaten kimsede iş yok bizde o şekilde şansa bala yarışın içindeyiz

katılıyorum fenerbahçe bu sene o kadar para harcadı o kadar büyük transferler yaptı sözde guiza ve aragones ama elde var sıfır biz şu anda puan durumunda iyi gibiyiz ama hepsi de bizimle aynı puanda yani sivas bjk hariç hani bu paralara böyle harcamalara şu anda bizim 8-9 puan farkla lider olmamız lazımdı ama yok futbolcular başı sevmiyorki oynasınlar yok yani aragonesle bu iş olmaz futbolcular tek başına kalsa gene bundan güzel oynar gene bundan iyi puan alır

chelsea84
01-04-2009, 03:26

benden sonra yazmışl olduğun son 5 yorumun altına imza atarım:)
tek suçlu araGOnes tir.nasıl göremessiniz hala.para için gönderremiyorsak nerde kaldı büyüklük..yerine kim gelirse gelsin inanın bundan kötü oynayamayız.son bursaspor macında rakip takım antrenörü FB den oyuncu değişiklğiğ yapmak istese aragones in değiştirdiği oyunculardan farklı oyuncuları değiştirmezdi..futbolcuların hiç birisinin aragonesi sevdğiğni sanmıyorum..Fenerbahçe belki Türkiye kupasını alabilir ama futbolcular sırf hasreti dindirmek için oynarlar.aragones için değil..

bir başka konuya da değinmek istiyorum bizim takımda anlayamadığım bir şey var..en yürekli en candan oynayan oyuncular son yıllarda kaçarcasına gittiler..sıra lugano daa..:(((malesef...

es_44_06
01-04-2009, 03:29
çünkü aziz yıldırımın hep daha iyisini alırım tutkusu
örnek aurello
örnek tuncay
örnek zico(futbolcu değil ama)
örnekler çoğalır

chelsea84
01-04-2009, 03:35
lugano da giderse kendi de gider bizde ondan daha iyisi gelir arzusu içindeyiz....

es_44_06
01-04-2009, 03:36
edu gitsin onun yerine
en azından kendi kalesine gol atmayan biri gelsin:)

chelsea84
01-04-2009, 03:39
italya nın sıradan bir takımının yedek oyuncusu edu dan iyidir heralde....

es_44_06
01-04-2009, 03:43
kesinlikle

gülen moryel
01-04-2009, 03:44
edu gitsin onun yerine
en azından kendi kalesine gol atmayan biri gelsin:)

katılıyorum :D

su_tosbasi
01-04-2009, 13:37
yıllarca milli takımı çalıştırmış bir adamı getirmek bize pahalıya patladı milli takımı çalıştırmak ile lig takımı çalıştırmak farklıdır milli takıma bütün oyuncular hazır gelir ve sen sadece hazır gelen oyuncuları belirli şablona göre oynatırsın ama lig takımı öyle değil ve maalesef aragones takımı lige hazırlamakta çok yetersiz takım öndeyken bile baskı yiyebiliyo çok rahat rakip oyuncu biraz top çevirdiğinde hemen panik havası var geçen sene takım geriye de düşse özgüven kaybolmaz panik havası gelmezdi cska sevillla chelsea maçları bunlara en güzel örnek olur bu sene kayıp bşr yıl olarak kayıtlara geçer artık aragonesle sezon bitirilip gelecek yılların planları yapılmalıdır.

ozcoolainen
01-04-2009, 20:43
o ispanyayı banada verseniz bende şampiyon yapardım yani ne olacak kadro belli sen bırak adamlar oynasın. Aragones büyük bir teknik drektör değil. aurelio ve tuncay örneğindede tuncay kendi istedi diye gitti. aurelio yu ise elden kaçırdık. lugano da gider bunada katılıyorum. takımda yüreğiyle oynayan 2 oyuncudan 1 tanesi lugano diğeri bence gökhan gönül..eğer büyük takımız diyorsak gerektiğinde takımın en kaliteli oyuncusunu göndereceksin. yerine bulunmayacak oyuncu yok Allah sonumuzu hayır etsin :D

ozcoolainen
01-04-2009, 20:48
Ama senin söylediğine göre güiza nın arkasındaki en büyük adam aragones güiza o gazla en az 10 gol atması gerekti şimdiye kadar. ilk maçlarda koştu çabaladı attı mı atamadı fakat baktı ondan başkası koşmuyor o da durdu tek sorumlu aragones değil .....

guiza bence tam bir istisnai durum yani adamın 5 golü var 3 ü felan tam profesyonel işi ama kaçırdıklarına bakınca bumu attı bu golleri diyorsun. zamanında anelka kezman a yapılan guizaya yapılıyor. bu adamlar tek forvet adamı değil. guiza kaç kişiyi çalımlayabilir. yada kezman. anelka yine esnek ve seri bi oyuncu ordan kazanıyor. guizadan bu sene birşey beklenmez artık en fazla 2 gol daha atar. ama seneye fenerbahçe semih guiza ikilisi ile oynarsa arkalarında alex desteği ve orta sahada bir dinamo ( xabi alonso) olsun bence birşeye gerk yok başka

su_tosbasi
02-04-2009, 17:10
bakalım gelecek günler neler gösterecek teknik direktör listeleri oluşturulmaya başlandı bile gazetelerde

GENÇ FBLİ-1907
04-04-2009, 04:41
FENERIUM ürünleri San Francisco'da

Fenerbahçe USA derneğinin San Francisco'daki West Coast Şubesi Fenerium ürünleri satışına başladı. Türkiye'den Fenerium'dan getirilen ürünler, derneğin merkezinde açılan showroom'da satışa sunuldu. Daha çok internet üzerinden gelen talepleri değerlendiren Fenerbahçe USA West Coast Şubesi, özellikle Bay Area olarak adlandırılan bölgede yaşayan Fenerbahçelilere ulaşmayı hedefliyor. Fenerbahçe USA West Coast Şube Başkanı Harun Sevimli, Fenerbahçe sevgisini kalbinde taşıyan tüm Fenerbahçelilere ulaşmak için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Sevimli, beş bin adet büroşür bastırıp San Francisco'daki tüm Türk market ve restoranlara dağıttıklarını, kısa sürede üye sayılarını artırarak etkili organizasyonlara imza atmak istediklerini ifade etti. Fenerbahçe'nin lisanslı ürünlerini almak isteyenler Fenerbahçe West Coast şubesine aşağıdaki telefon ve adresten ulaşabilirler.

3520 Thomas Road Ste F
Santa Clara, CA 95054
Tel: 408 988 0600
Kontak: İbrahim Şahin

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Sitesi / Türkiye'nin En Gelişmiş Spor Kulübü Portalı (http://www.fenerbahce.org)

su_tosbasi
04-04-2009, 18:56
http://www.kfy96.com/gecici/cupi.jpg

su_tosbasi
04-04-2009, 18:59
Adam Şükrü Saraçoğlu'nda yerini almış. Aldığı bilet tribünün en uzak köşesinde. Yerine oturmuş birinci
devreyi güç bela seyretmiş.

O arada ön tarafta tam ortada bir koltuğun boş olduğunu fark etmiş. Devre arasında sıralar arasından geçip o boş yere ulaşmış.
Yan koltuktaki adama sormuş:

- "Burası boş mu?"

- "Boş, demiş adam..."

- "Nasıl oluyor bu tıklım tıklım dolu stadda boş yer kalmış..."

- "Orası benim eşimin, demiş adam, aylar önce bu maç için almıştık. Ama eşim vefat etti..."

- "Çok üzüldüm, demiş bizimki, ama dost ve akrabalarınızdan birine neden vermediniz bileti?"

- "Onların hepsi şu anda cenazede.

GENÇ FBLİ-1907
05-04-2009, 04:15
Maldonado'ya talip var!

04 Nisan 2009 Cumartesi * 23:38

Geçen yıl Mehmet Aurelio'yu trasfer eden İspanya'nın Real Betis Kulübü, bu kez gözünü takımımızda oynayan iki oyuncumuza birden dikti.

Real Betis Kulübü Genel Sekreteri Manuel Momparlet, Estudio Deportivo gazetesine yaptığı açıklamada Brezilyalı oyuncumuz Edu Dracena ve Şilili oyuncumuz Claudio Maldonado'yu transfer listesine aldıklarını söyledi. Edu Dracena'nın 30 Haziran'da sözleşmesinin dolacağını, bu yüzden anlaşma şartlarının oluştuğunu, 2010 yılında sözleşmesi bitecek Maldonado için de kesenin ağzını açacaklarını belirten Momparlet, mümkün olan en kısa sürede oyuncularımızı renklerine bağlamak niyetinde olduklarını açıkladı.

Estudio Deportivo gazetesi ayrıca, Real Betis'in, oyuncularımızın menajerlerinin yakın arkadaşı Luiz Viedma'yı arabuluculuk için görevlendirdiğini, Viedma'nın kulübümüzü ikna turlarına başladığını yazdı.Kaynak: DHA

____HİÇ DURMASINLAR..ÜZERİNE PARA DAHİ VERİLEBİLİR :))

GENÇ FBLİ-1907
05-04-2009, 15:23
aşkınla olduk derbeder
bu sevgi bir ömre bedel
FENERBAHÇELİ olmanın
gururu bizlere yeter...!

s.sinek
05-04-2009, 15:33
http://www.kfy96.com/gecici/cupi.jpg

cevaben. . .

es_44_06
05-04-2009, 15:38
cevaben. . .

kendini gsli sanan ama özünde fenerbahçeli olan arkadaşlar heryerde belli etmeyin lütfen ayıptır:)

GENÇ FBLİ-1907
05-04-2009, 15:41
ezik psikolojisi...

GENÇ FBLİ-1907
05-04-2009, 15:56
Rakibimiz Eskişehirspor

05 Nisan 2009 Pazar * 08:50

Turkcell Süper Lig'de 26. hafta maçında Fenerbahçemiz ile Eskişehirspor karşı karşıya geliyor.

Turkcell Süper Lig'de 26. hafta maçında Fenerbahçemiz ile Eskişehirspor karşı karşıya geliyor. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda 5 Nisan pazar günü saat 19:00'da başlayacak olan karşılaşmayı Bülent Yıldırım yönetecek. Bu zorlu mücadeleyi Sporx.com Canlı Anlatım Servisi'nden dakika dakika takip edebilirsiniz

Ligde 44 puanla 4. sırada bulunan Fenerbahçe, lider Sivasspor ile arasındaki puan farkını korumak için bu maçtan mutlak suretle galip gelmesi gerekiyor. Lider'in 6 puan gerisinde bulunan sarı-lacivertlilerde sakatlar ve cezalılar sıkıntı yaratmaya devam ediyor. 10. sırada yer alan Eskişehirspor ise Galatasaray'a yaptığı sürprizi bu kez Fenerbahçe'ye de tekrarlamak amacında. Son haftalarda alt sıralarda sıkıntı yaşmak istemeyen Çalımbay ve öğrencileri, Fenerbahçe maçından puan ya da puanlarla ayrılmanın hesabını yapıyor

ALEX VE GÖKHAN KRİTİK
Fenerbahçe'de kart cezaları ve sakatlıklar, Eskişehirspor maçı öncesi teknik direktör Luis Aragones'i zorluyor. Sarı kart cezalıları Lugano ve Emre'nin forma giyemeyeceği maçta, sakatlıkları bulunan Alex ve Gökhan'ın durumlarının son antrenmandan sonra belli olacağı ifade edildi.

Aragones'in savunmada Lugano'nun yerinde Önder'e, orta alanda Emre'nin yerine de Deniz veya Josico'ya görev vermesi bekleniyor.

Alex'in forma giyememesi durumunda iki forvet oyuncusu Semih ve Güiza'yı da sahaya sürmeyi planlayan Aragones, Gökhan Gönül'ün oynayamaması durumunda da savunmanın sağında büyük olasılıkla Ali'yi tercih edecek.

RAKİBİMİZDE NADAREVİC CEZALI
30 puanlı Eskişehirspor'da ise Kadıköy'den puanla dönme hesapları yapılıyor. Es-Es elde edeceği puan ya da puanlarla küme düşme hattından biraz daha uzaklaşmanın arzusu içinde. Konuk takımda Nadareviç cezası, Serkan ise sakatlığı nedeniyle oynayamayacak.

FENERBAHÇE
Volkan
Ali (Gökhan)
Önder
Edu
R.Carlos
Deivid
Selçuk
Deniz (Josico)
Uğur
Semih
Guiza

ESKİŞEHİRSPOR
İvesa
Koray
El Saka
Vucko
Sezgin
Serdar
Engin
Emre Toraman
Bülent Kocabey
Batuhan
Youla

STAT: Şükrü Saraçoğlu
SAAT: 19:00
HAKEM: Bülent Yıldırım
YAYIN: Lig TV & Sporx.com Canlı Anlatım Servisi

46. KEZ
Turkcell Süper Lig'de Pazar günü yapılacak Fenerbahçe-Eskişehirspor maçıyla birlikte her iki ekip lig tarihinde 46. kez karşı karşıya gelecek.

İki takım arasında geride kalan 45 maçtan 22'sini Fenerbahçemiz, 11'ini Eskişehirspor kazanırken, 12 maç berabere bitti, gol sayısında da sarı-lacivertli ekibin 67-43 üstünlük bulunuyor.

Sezonun ilk yarısında Eskişehir'de yapılan ve iki takımı 12 yıl sonra karşı karşıya getiren maç 2-2 sonuçlanmıştı.

İSTANBUL'DAKİ MAÇLAR
Fenerbahçemiz ile Eskişehirspor takımları lig tarihinde İstanbul'da 21 kez karşılaştı. İstanbul'daki maçlarda Fenerbahçe 16, Eskişehirspor sadece tek galibiyet alırken, 4 maç da berabere sonuçlandı. Gol sayısında da 40-12 Fenerbahçe'nin üstünlüğü bulunuyor.

Bu arada, iki takım arasında 1977-78 sezonunda İstanbul'da oynanması gereken karşılaşma, sarı-lacivertli takımın cezası nedeniyle Ankara'da yapıldı ve maçı Fenerbahçe 2-0 kazandı. Eskişehirspor, İstanbul'da Fenerbahçe karşısında ligdeki tek galibiyetini 1987-88 sezonunda 4-0'lık skorla aldı.

TARİHE GEÇEN MAÇLAR
Fenerbahçe ile Eskişehirspor takımları arasındaki lig maçlarından bazıları Türk futbol tarihine geçti. Fenerbahçe, Eskişehirspor'u 1988-89 sezonunda Eskişehir'de 7-2, 1995-96 sezonunda da İstanbul'da 6-0 yenerek, lig tarihindeki en farklı skorlu galibiyetlerinden 2'sine imza attı.

Eskişehirspor ise 1987-88 sezonunda İstanbul'da Fenerbahçe'yi 4-0 yenerek, tarihi bir skoru yakaladı.

Bu arada, iki takım arasında 1986-87 sezonunda İstanbul'da yapılan maçı Fenerbahçe 4-1 kazanırken, sarı-lacivertli takımın bu maçtaki 4 golünü de penaltılardan Zafer Tüzün attı. Zafer Tüzün böylece, 51. sezonunu geçiren lig tarihinde, bir maçta en çok penaltı golü atan futbolcu olarak tarihe geçti.Kaynak: Fenerbahce.com ve Ajanslar

es_44_06
06-04-2009, 05:13
http://img27.imageshack.us/img27/3690/2009021913111211.jpg (http://img27.imageshack.us/my.php?image=2009021913111211.jpg)

monokotiledon
07-04-2009, 00:54
Bitmez tükenmez aşkımız
Kalbimizde yaşıyoruz
Bekle bizi i.... cimbom

Metrobüsle Geliyoruz !!!

Ben Fenerbahçeliyim: Metrobüsle Geliyoruz !!! (http://benfenerbahceliyim.blogspot.com/2009/04/metrobusle-geliyoruz.html)

es_44_06
09-04-2009, 16:58
fenerbahçemsin bizim canımız
sarı lacivert akar kanımız
seviyoruz seni canı gönülden
fenerbahçemsin bizim canımııızz

http://img22.imageshack.us/img22/3786/aa0c7d35c4efd58c2646491.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=aa0c7d35c4efd58c2646491.jpg)

su_tosbasi
09-04-2009, 20:14
bu dünyada herşey yalan
bir tek gerçek sensin inan
yolun sonu ölüm olsa
vazgeçmem ben bu sevdadan...

Tülay16
09-04-2009, 20:18
bu dünyada herşey yalan
bir tek gerçek sensin inan
yolun sonu ölüm olsa
vazgeçmem ben bu sevdadan...(H)

_ultrAslan_
09-04-2009, 21:22
Metrobüsle gelecekmişsiniz maça, gelin kardeşim tattirevalli ilede geri dönersiniz. :)))

ozcoolainen
09-04-2009, 22:01
Metrobüsle gelecekmişsiniz maça, gelin kardeşim tattirevalli ilede geri dönersiniz. :)))

Siz bu metrobüse çok takılıyosunuz dikkat edin.. Gerçi bir musibet bin nasihatten iyidir derler ama..Siz akıllanmıyorsunuz

YİNE_AYLARDAN_KASIM
10-04-2009, 16:24
http://img17.imageshack.us/img17/6619/fbgunesigordumoncesi800.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=fbgunesigordumoncesi800.jpg)

YİNE_AYLARDAN_KASIM
10-04-2009, 16:57
sen gelemedin...BİZ GELİYORUZ..!

GENÇ FBLİ-1907
10-04-2009, 18:35
http://img242.imageshack.us/img242/6476/20081205mac4461.jpg (http://img242.imageshack.us/my.php?image=20081205mac4461.jpg)

GENÇ FBLİ-1907
10-04-2009, 18:37
http://img242.imageshack.us/img242/8283/cimg1722lb21.jpg (http://img242.imageshack.us/my.php?image=cimg1722lb21.jpg)

su_tosbasi
11-04-2009, 20:32
http://img14.imageshack.us/img14/6406/getattachmentpgv.jpg

su_tosbasi
11-04-2009, 20:33
http://img14.imageshack.us/img14/4596/getattachment2ijv.jpg

GENÇ FBLİ-1907
11-04-2009, 20:33
http://img14.imageshack.us/img14/6406/getattachmentpgv.jpg

süper resim renkdaşım :)

Ülküdaş
11-04-2009, 22:47
Tribünlerde hep dillerde bu sevda bitmez gönüllerde darağacında olsak bile son sözümüz fenerbahçe !!

nefret977
12-04-2009, 03:21
uzun lafın kısası :

ÇÜNKÜ FENERBAHÇELİYİZ...!

GENÇ FBLİ-1907
12-04-2009, 03:42
terbiyeye 17 saat kaldı..!

izmiTLi Naz
12-04-2009, 14:11
Çok zordur Fenerbahçeli olmak. Galatasaraylı, Lyonlu, Barcalı olmaya benzemez.

Bi kere bu Fener adamı öldürür. En iyi takımı kursa bile bütün yıl her maçı nefes nefese izler Fenerliler. Ya maçın başında yenik duruma düşer, ya bir gol atar, ikinciyi atamaz, ya 90. dakikayı berabere geçer, 91. de gol atar. Her takım Fenere karşı canını dişine takarak oynar. Taraftar ölür ölür dirilir.

Fenerli olmak öyle Trabzonlu, Realli, Juveli olmaya benzemez. Fenerbahçeli spor yazarları bile takımı durmadan eleştirir. Medya, rakiplerin Fenerli yakıstırması tuzağına düşer, Feneri yerden yere vurur.

Dünyanın en büyük futbolcularını getirir, yine eleştirilir Fener. Futbolu güzelleştirir, gol atamadı derler. Goller atar, duran toplardan derler. Takımı gençleştirir, geleceğin takımını kurar, dinazor dolu takımları överler. Ne yapsa yaranamaz kimseye.

Fenerli olmak öyle Beşiktaşlı olmaya, Liverpoollu, Bayernli, Benficalı olmaya benzemez. Çok zordur. Dünyanın en iyi spor tesislerini, stadyumunu yapar, takdir edilmez. Bir sürü takım hakemleri, oyuncuları satın alıp yıllarca şampiyon olur, kimse bahsetmez. Fener ofsayttan bir gol atar, kıyamet kopar. Şampiyonluktaki rakibi iki hafta üst üste hakem hatalarıyla maç kazanır, hiç ses çıkmaz.

Şampiyonlar liginden tesadüfen elenir, eleştirilir. Manchester United’ı 42 yıl sonra sahasında yenen ilk takım olur, dudak bükülür. Nasılsa kazanılan bir kupa durmadan konuşulur.

Fener şampiyon olunca kızılır. Yıllarca şampiyon olunca kimbilir neler söylenecek.

Ligde en çok maç kazanan, en az yenilen, en çok puan alan, en az gol yiyen, en çok gol atan takım olur, durmadan eleştirilir.

Zordur Fenerbahçeli olmak. Her büyük gibi küçükler tarafindan durmadan konuşulur. Ama büyük Fenerbahçe taraftarı alışıktır bunlara. Güler geçer. Ata sözlerini tekrarlar: it ürür, kervan yürür.

Süpersinnn :)

es_44_06
12-04-2009, 15:53
http://img17.imageshack.us/img17/6619/fbgunesigordumoncesi800.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=fbgunesigordumoncesi800.jpg)

cut dedikleri bu heralde :)

santrancci
12-04-2009, 18:46
super yaa... :) :)

ben bugun oynanacak fenerbahce - gs macını 2-1 yeneriz diyorum..

ilk yarıda rakibimiz biraz mutlu olacak 2. yarıda neye ugradıklrını sasıracaklar.. bugune kadar izledigim macların geneli hep oyle oldu.. :) :)

santrancci
12-04-2009, 18:59
http://img147.imageshack.us/img147/5849/ensontg9.jpg

.. :) :)

YİNE_AYLARDAN_KASIM
13-04-2009, 03:56
Galatasaray maçının ilk yarısında, kaburgalarından sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan ve yerini Yasin'e bırakan oyuncumuz Gökhan Gönül, Kozyatağı Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Öte yandan, ilk yarının son dakikasında Selçuk'un oyundan alınması sırasında kafasına tribünlerden atılan bir kanyak şişesi isabet eden tercümanlarımızdan Samet Güzel de hastaneye kaldırıldı. Gökhan'ın sakatlığı hakkındaki detaylı bilgilerin daha sonra verileceği belirtirken, kafasına kanyak şişesi isabet eden tercümanlarımızdan Samet Güzel'e hastanede 8 dikiş atıldı

http://img17.imageshack.us/img17/3531/20090412samet4461.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=20090412samet4461.jpg)

kanyak şişesi nasıl giriyorsa artık...polis iyi arıyor demekki..!

34_ünifeb_43
13-04-2009, 04:20
samiyen faır play cenneti ya.orda olay çıkmaz.. :)
yalandır bu haber :)

ıce girl
13-04-2009, 12:23
[Görsel] Antu.com (http://www.antu.com/AntuGorsel.aspx)

antu denınce fazla söze gerek yok sanırım ...

su_tosbasi
14-04-2009, 16:57
Süpersinnn :)saolasıın renkdaş

kafasına vuracağına kafasını koparsaydın lugano....

http://img151.imageshack.us/img151/1833/kopekemremantsquyctkm.jpg

ıce girl
14-04-2009, 22:12
ben böyle yürek görmedim böyle sevgi
şimdi efsane büyümekte gün ve gün
bütün dünya üstüme gelse ne farkeder
senın için ölmeye değer Fener

FENERBAHÇE ....

su_tosbasi
15-04-2009, 19:23
ben böyle yürek görmedim böyle sevgi
şimdi efsane büyümekte gün ve gün
bütün dünya üstüme gelse ne farkeder
senın için ölmeye değer Fener

FENERBAHÇE ....bayılıyorum ben bu tezahürata

hep inandık hiç yılmadık
en kötü gününde dimdik ayaktaydık
yemin ettik biz bu sene
boyun eğecek herkes FENERBAHÇEye

Tülay16
15-04-2009, 19:29
FENERBAHÇEM

CuT

ıce girl
17-04-2009, 14:55
Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz (nur içinde yat İSLAM ÇUPİ)

ofzz
17-04-2009, 15:54
Kalbimden koskocaman bir sevda geçer‚
İnsanı uzaklardan yanına çeker‚
Her zaman Her yerde En büyüksün Fener
Bu alemde

Yükseliyorsun Avrupanın üstünde
Saldır Kanarya coştur bizleri yine
Gurur Duyuyor bu taraftar seninle
Fenerbahçe..

su_tosbasi
17-04-2009, 17:59
süper resim renkdaşım :)gerçekler işte renkdaşım naparsın :D

GENÇ FBLİ-1907
19-04-2009, 03:45
bu yıl lige havlu attık

sorumlular

1-YÖNETİM
2-TEKNİK DİREKTÖR(HOŞ HER MAÇ UYUYOR ZATEN)
3-SORUMSUZ FUTBOLCULAR SÜRÜSÜ...!

TEK SUÇSUZ VAR..O DA BU BÜYÜK TARAFTARIN..SUÇUMUZ SENİ SEVMEK Mİ?
KUPALARA DEĞİL,RENKLERE AŞIĞIZ,KÜME DE DÜŞSEN ÖLENE DEK SENİNLEYİZ BE FENERBAHÇEM

myway
19-04-2009, 04:47
Kara deryalarda bir Fenersin.... bugun ilk defa Ankarada bi maca gitmedim ve cok uzgunum... Aragones gidene kadar kalbimiz kapali takima... sari-lacivert cubuklunun askina degil tabiki....

Kalbimdeki sevdan cubuklu forman....

zeynep19-07
19-04-2009, 19:23
Biz yapmak için uğraşmayız , yaparız
Biz emir alan değil verenleriz
Biz sevmeyizzz , yaşarız-hissederiz
Biz kin tutmayız , affederiz
Biz her zaman vardık gene olucaz
Biz'i ölüm den başka kimse ayıramaz
Biz birbirimizin hayalini bile biliriz
Biz yaşamımızı yönetenleriz
Biz doğru-yanlış arasındakileriz
Biz bizi sevenlerin yanındayız
Biz saygı gören ve gösterenleriz
Biz haddini bildirenleriz
Biz ufukları delen hayalleri aşanlarız
Biz sevgiyi tadanlarız
Biz unutulmayanlarızzzz
Biz ölenedek yanyana olanlarız
Biz sadaketli-sonsuz sevgilileriz
Biz dostların yanında olan dostlarız
Biz hor görmeyen anlayışlı insanlarız
Biz bizi tanımayanı tanımayanlarız
Biz sevgimiz uğruna ölenleriz
Biz sınırları zorlayanlarız
Biz kuralların sınırlayamadıklarıyız
Biz buyuz işte...
çünkü biz FE-NER-BAH-ÇE-Lİ-YİZ

Ölene Dek Sevdamsın..

FENERBAHÇEM......

ozcoolainen
19-04-2009, 23:33
Kaybedilen bir sezon..Kazanılacak gelecekten önemli değildir. Biri Aragones'i durdursun..

GENÇ FBLİ-1907
21-04-2009, 03:53
koskoca sezonun belkide en önemli maçı bugün 20:00'da
bu kadar üzdüğünüz taraftarı turu geçerek sevindirin..uefaya gidelim..
haydi..!

es_44_06
22-04-2009, 01:55
http://img11.imageshack.us/img11/8892/awfjf25ca77vyfdca9se710.jpg (http://img11.imageshack.us/my.php?image=awfjf25ca77vyfdca9se710.jpg)

afs_ankara
22-04-2009, 01:57
Kara deryalarda bir Fenersin...

es_44_06
22-04-2009, 01:59
http://img11.imageshack.us/img11/751/2fenerbahcelogosu1.jpg (http://img11.imageshack.us/my.php?image=2fenerbahcelogosu1.jpg)

teşekkürler fenerbahçem en kötü zamanımızda bizi güldürdüğün için

afrikaderekurbağası
22-04-2009, 02:15
Fenerbahçe' li olmak bazen susmak , bazen avazın çıktığı kadar bağarmak tek başına bile olsan evde stad çoşkusunu yaşamaktır . Herkesin ortak görüşü Fenerbahçe'li olmak kelimerle anlatılamayan bir sevgidir , saygıdır , herşeydirr herşeye değerdir . Ekmektir su'dur nimettir Fenerbahçe. . .

es_44_06
22-04-2009, 02:37
aşktır,tutkudur,herşeye rağmen yanında olmaktır
ayrıcalıktır
susturmaktır

büyük sevdadır bitmez....

su_tosbasi
23-04-2009, 14:58
Dersimiz ezeli rekabet!

Fenerbahçe'nin ezeli rekabette Galatasaray'a karşı kurduğu psikolojik üstünlük, test kitaplarına konu oldu !..
İhtiyaç Yayıncılık adlı eğitim kurumunun, öğretmen adayları için hazırladığı Pedagojik Formasyon test kitapçığında Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinin konu edildiği bir soru yer alıyor !..

Soruda, Fenerbahçe'nin Galatasaray'a karşı ezeli rekabette psikolojik üstünlük kurmasından yola çıkılıyor. Soruda, Galatasaraylı futbolcuların "Ne yaparsak yapalım yine kazanamayacağız" şeklinde bir düşünceye kapıldığı varsayılarak; bunun öğrenme teorilerinde neye karşılık geldiği soruluyor.

"Öğrenme teorileri" hakkındaki soru şöyle:

Galatasaraylı futbolcuların Fenerbahçe maçından önce, daha önceki maçlarda aldıkları sonuçlar akıllarına gelmekte (6-0, 4-0, 3-2, 4-3) ve Galatasaraylı futbolcular "Ne yaparsak yapalım yine kazanamayacağız" diyerek, daha az çalışmakta ve yine başarısız olmaktadırlar.

Bu durum, öğrenme teorilerindeki hangi kavrama örnek olabilir?

A) Habercilik
B) Tepkisel koşullanma
C) Kendini gerçekleştiren kehanet
D) Öğrenilmiş çaresizlik
E) Sistematik duyarsızlaşma

DOĞRU CEVAP: C
Konuyla ilgili olarak Ligtv.com.tr'ye konuşan İhtiyaç Yayıncılık yetkilileri, bu sorunun Öğrenme Psikolojiyle ilgili olduğunu ve Pedagojik Formasyon sınavına hazırlanan öğretmen adayları için hazırladıkları test kitapçığında yer verdiklerini belittiler. Yetkililer "Doğru cevap nedir?" sorumuza ise "C şıkkı" yanıtını verdiler.

YAYINEVİNDEN AÇIKLAMA GELDİ
Bu arada test kitapçığındaki soru medyaya yansıdıktan sonra Galatasaraylı taraftarlardan gelen tepkiler üzerine, İhtiyaç Yayıncılık'tan bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İhtiyaç Yayıncılık uzun yıllardır kendi sektöründe kaliteli hizmetleri ile tanınan bir yayınevidir. Yayınevimizin akademik kadrosu çok uzun süredir okuyucularının anlama ve hatırlamalarını kolaylaştırmak için eğitim - öğretimdeki “yaşama yakınlık” ilkesini dikkate alarak güncel birçok konuyu yayınlarında “zihin çivisi” olarak kullanmaktadır. Yayınevimiz daha önce de TV dizilerinden “Bir Demet Tiyatro”, “Kurtlar Vadisi” gibi seyircinin takdirini kazanmış dizileri de bu amaçla yayınlarında kullanmış ve bu nedenle basına konu olmuştur. Bu çalışmaların hepsinde amaç akılda kalıcılığı sağlamaktır. Amacımız asla bir kişi ya da grubu rencide etmek olmamıştır.

21.04.2009 tarihinde çoğunlukla bir futbol kulübünün taraftarlarının kullandığı forum sitesinde bir KPSS sorumuz kullanılmıştır. Söz konusu taraftar sitedeki olay tamamen bizim bilgimiz dışında gelişmiştir.

Türk futbol tarihine altın harflerle yazılacak başarılara imza atmış güzide spor kulübümüz Galatasaray'ı rencide edecek herhangi bir davranışı yapmaktan kaçınan yayınevimiz bu yanlış anlaşılmadan dolayı büyük Galatasaray camiasından özür dilemektedir.

İhtiyaç Yayıncılık Genel Müdürü
Cemali ARSLAN

Lufimacafi
23-04-2009, 15:25
geleneği bozmamaktır bayan basketbolda seride 2-0 öndeyiz:)

34_ünifeb_43
23-04-2009, 15:26
geleneği bozmamaktır bayan basketbolda seride 1-0 öndeyiz:)

1-0 öndeydik zaten.dünkü galibiyetle 2-0 oldu kardeş :)

ismail öğüt
23-04-2009, 15:43
fenerbahçeli olmak iyi günde kötü günde yanında olmaktır...

su_tosbasi
23-04-2009, 23:12
şampiyon olmak mümkün FENERBAHÇE olmak imkansızdır...

ozcoolainen
23-04-2009, 23:14
Altın sarısı güneşin Lacivert okyanuslarına gömün bizi. Bırakın üstümüzde çubuklu forma kalbimizde FENERBAHÇE sevgisi kalsın

ozcoolainen
23-04-2009, 23:30
şampiyon olmak mümkün FENERBAHÇE olmak imkansızdır...

1907 yi kapmışsın :D

:::WaSaBi:::
24-04-2009, 00:06
bu yıl lige havlu attık

sorumlular

1-YÖNETİM
2-TEKNİK DİREKTÖR(HOŞ HER MAÇ UYUYOR ZATEN)
3-SORUMSUZ FUTBOLCULAR SÜRÜSÜ...!

TEK SUÇSUZ VAR..O DA BU BÜYÜK TARAFTARIN..SUÇUMUZ SENİ SEVMEK Mİ?
KUPALARA DEĞİL,RENKLERE AŞIĞIZ,KÜME DE DÜŞSEN ÖLENE DEK SENİNLEYİZ BE FENERBAHÇEM

biz fenerbahçeyi sadece iyi futbol oynadığı zamanlar sevmiyoruz kötü oynadığı zamanlarda yanındayız hep destek tam destek bu yıl olmasa gelecek yıl ama güzel olacak güzel=)

su_tosbasi
24-04-2009, 02:08
1907 yi kapmışsın :Dbüyük üstad İslam ÇUPİ saolsun :)

su_tosbasi
24-04-2009, 02:11
Altın sarısı güneşin Lacivert okyanuslarına gömün bizi. Bırakın üstümüzde çubuklu forma kalbimizde FENERBAHÇE sevgisi kalsın

http://www.zekirdek.com/forum/uye/99768/album/fenerimmmmm-318/98419135-64445.png

chelsea84
24-04-2009, 02:40
tek suçlu yönetimdir..aragonesi getiren yönetim..hatta ilk defa kafa yapısı benimle bu kadar uyuşan bir hocayla çalışacağım diyen de Aziz yıldıırımın ta kendisiidir...inş bir daha kafa yapın uyuşan biriyle çalışmaz FENERBAHÇE...ayrıca tek yürek olamadık taraftarla yönetimin raası açık olduğu hiçbir senede başarılı olamadık ki bu sene başarılı olalım..
colin kazım:zico zamanında çok iyi oynuyordu hatta herkes anelka ya benzetiyordu sonra bu aragones küstürdü bitirdi adamı..zico zamnında niye bu kadar vurdumduymaz değildi bu adam..

deniz barış:zico zamanında muhteşem oynuyordu.aragones bir inat uğruna onuda küstürdü..

daniel guiza:(fiyasko)carlos tan bile daha ses getirecek transfer yapacağız dedıler ala ala guiza yı aldılar..guiza nın yaşadığı gece hayatını başka bir türk futbolcu yaşasaydı inanın lisansı askıdaydı şimdi..harcarlardı...

maldonado -josico:maldonadonun oynadığı hiöbir macı kazanamadık...josico sakat olmasaydı belki faydalanabilirdik bence kumaşı iyi bir oyuncu...

emre belözoglu:beklentim büyüktü ondan ama oda hiç bir şey veremedi..sakatlığı can sıktı hep ve yine sakat...

diego lugano:belki de sezonun en başarılı ismiydi.ama o da gidicek..yeri zor dolar...

alex:atsan atılmaz satsan satılmaz...

deived:imzaladığından beri oynamıyor...

bu sene için lig bitti zaten..bakalım Türkiye kupasını alacakmıyız alırız kesin de hadi onu da alamssak Aziz yıldırım biraz zor kalır o koltukta ...

chelsea84
24-04-2009, 02:44
Aşkınlaaaa olduk derbedeerrr bu sevgii bir ömreee bedeelll fenerbahçelii olmanınn gururu biz yeterrrr.......

YİNE_AYLARDAN_KASIM
24-04-2009, 02:46
tribünlerde hep dillerde
bu sevda bitmez gönüllerde
darağacında olsak bile
son sözümüz FENERBAHÇE..!

su_tosbasi
24-04-2009, 17:51
ismini duyduğumda dilim tutuluyor
kalbim deli gibi çarpıyor
içimi titreten tribündeki o FENER sesi
aklımı başımdan alıyor...

chelsea84
25-04-2009, 03:15
sisli bir gece yarısında
ıssız bir sokak ortasında
kırık bir lambanın altında
dalmışım sevdalara
neler geçti kalbimden bir bilsen
yaşlar damladı gözlerimden
anladım ki ölene kadar
Fenerbahçe düşmeyecek dilimden...

....MeRvE....
25-04-2009, 03:50
Yensende Yenilsende Her Zaman Yanındayız Ölümüne Sevdamsın Fenerbahçem (;

zeynep19-07
25-04-2009, 04:32
Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü,
Ne kupa büyüklüğüdür..
Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte,
Adı konamaz...

Fenerbahçe Aşkı....

Fenerbahçe'li Olmayan Anlayamaz (;

YİNE_AYLARDAN_KASIM
25-04-2009, 04:36
takımımıza ankaragücü karşısında başarılar diliyorum..

yensen yenilsen kalbimiz hep seninle FENERBAHÇEM...

su_tosbasi
25-04-2009, 14:13
takıma destek zamanı geldi akşam tribünlerde görüşürüz...

ıce girl
27-04-2009, 19:46
Hep AgLasak güLmesek ne 0Lur..Bizim İçin Farketmez Sevdan Onurumuzdur..!

FENERBAHCELİLİK NEDİR ?
FENERBAHCELİLİK ASKTIR
FENERBAHCELİLİK SEVGİDİR
FENERBAHCELİLİK ROMANTİZMDİR
FENERBAHCELİLİK RUHTUR
FENERBAHCELİLİK DUYGUDUR
FENERBAHCELİLİK COSKUDUR
FENERBAHCELİLİK BAGLILIKTIR
FENERBAHCELİLİK BAGIMLILIKTIR
FENERBAHCELILIK İMKANSIZI ISTEMEKTIR
FENERBAHCELILIK IMKANSIZI BASARMAKTIR
FENERBAHCELILIK GÖZ BEBEGIDIR
FENERBAHCELILIK İSTİR
FENERBAHCELİLİK ZEVKTİR
FENERBAHCELİLİK SEVİNMEKTİR
FENERBAHCELİLİK AGLAMAKTIR
FENERBAHCELİLİK GÜLMEKTİR
FENERBAHCELİLİK ÜZÜLMEKTİR
FENERBAHCELİLİK SEVİNCTİR
FENERBAHCELİLİK KEDERDİR
FENERBAHCELİLİK ÖFKEDİR
FENERBAHCELİLİK SEVİSMEKTİR
FENERBAHCELİLİK KALPTIR
FENERBAHCELİLİK BEYİNDİR
FENERBAHCELİLİK SARKIDIR
FENERBAHCELİLİK SESTİR
FENERBAHCELİLİK OKUMAKTIR
FENERBAHCELİLİK DUYMAKTIR
FENERBAHCELİLİK GÖRMEKTİR
FENERBAHCELİLİK YÜREK İSTER
VE FENERBAHCELİLİK HERSEY DEMEKTİR
BU YÜZDEN HERKES FENERBAHCELİ OLAMAZ ..!!!

-------------------------------------------------------------

TribnLerde..
hep iLerde
Bu sevda Bitmez gönüLLerde
Dar agacında 0Lsak biLe s0n sözümüz
FENERBAHÇE.:!!

YİNE_AYLARDAN_KASIM
27-04-2009, 19:48
süpersin.... :)

es_44_06
28-04-2009, 15:22
herşeye rağmen büyük aşk
herşeye rağmen büyük tutku
sevdadır fenerbahçeli olmak

hep destek tam destek

yanındaydık
yanındayız
yanında olacağız ebediyete kadar
bitmeyen bir aşkla tutkuyla.......

YİNE_AYLARDAN_KASIM
28-04-2009, 15:33
herşeye rağmen büyük aşk
herşeye rağmen büyük tutku
sevdadır fenerbahçeli olmak

hep destek tam destek

yanındaydık
yanındayız
yanında olacağız ebediyete kadar
bitmeyen bir aşkla tutkuyla.......

harikasın esracım...

ysm
28-04-2009, 15:48
fenerbahçe-beşiktaş kupa maçı izmirde mi olcak bilen var mı

woLLeyCi
28-04-2009, 15:52
Sarı Lacivert Rengimiz,Fenerßahçe Herşeyimiz,Hiçßir Şeye Değişmeyiz,ÇÜNKÜ FENERBAHÇELİYİZ.. lilililili : )))

YİNE_AYLARDAN_KASIM
28-04-2009, 15:54
fenerbahçe-beşiktaş kupa maçı izmirde mi olcak bilen var mı

izmirde maç...

ysm
28-04-2009, 16:00
saol:)
gidiyorum maça o zaman

YİNE_AYLARDAN_KASIM
28-04-2009, 16:08
saol:)
gidiyorum maça o zaman

rica..git tabiki..işlerimi ayarlarsam bende geleceğim istanbul'dan :)

su_tosbasi
28-04-2009, 18:27
aşkımıza kimse engel olamaz
bazen hüzün vardır bazen mutluluk
FENER sevgisinin adı konamaz
ne kupa büyüklüğü ne şampiyonluk...

zeynep19-07
29-04-2009, 01:37
Sevdamızı Anlatmaya Kelimeler Yetmez...

SARI LACİVERT

Ölümüne FENERBAHÇEM

:)

afs_ankara
29-04-2009, 01:43
Tribünlerde hep ilerde
bu sevda bitmez gönülllerdeeee
darağcındaaaaaaa olsak bileeeee
son sözümüüüüüüüüz FENERAHÇE.......

TEK SANA AŞIĞIM LAN FENERBAHÇE...

_ultrAslan_
30-04-2009, 01:41
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs037.snc1/3301_91072833361_21271668361_2482075_7599563_n.jpg

GENÇ FBLİ-1907
30-04-2009, 02:01

sayfa 94'te bu vardı zaten..biz günler öncesinden yapmıştık
ezikçe çalmışsınız yine..ve ezikçe bizim sayfayı kirletiyorsun..!

Lufimacafi
30-04-2009, 02:13
futbolda bu sene iyi neticeler elde edemesek de bayan basketbol da finale kalmamız ve bayan voleybolda da şampiyonluğu almamız bizim için büyük moral oldu. Zaten erkek basketbolda da şu an Allah nazardan saklasın(sakatlıklardan korusun)bize kafa tutacak takım yok şu ligde...:)

GENÇ FBLİ-1907
30-04-2009, 02:16
futbolda bu sene iyi neticeler elde edemesek de bayan basketbol da finale kalmamız ve bayan voleybolda da şampiyonluğu almamız bizim için büyük moral oldu. Zaten erkek basketbolda da şu an Allah nazardan saklasın(sakatlıklardan korusun)bize kafa tutacak takım yok şu ligde...:)

erkek voleybol takımı elindeki şampiyonluğu verdi
aslan sakatlandı.takım tökezledi..pasör yok ki doğru dürüst aslan dışında
neyse diğer branşlar (futbol dışında) emin adımlarla ilerliyor

ıce girl
30-04-2009, 02:19
sayın Azizi Yıldırım ın herzamn deıdıgm gıbı Fenerbahçe sadece futbol klubu degıldır Fenerbahçe spor klubudur..hedef her braşta başarı ;)

monokotiledon
30-04-2009, 02:34
Eski oyuncularımızdan Sedat Balkanlı'yı kaybettik. Galatasaray, Fenerbahçe ve milli takım formalarını sırtında taşımıştı. Kameralar, gazeteciler peşindeydi. Yeşil sahalarda attığı gollerde taraftarlarına sevinç yaşatırdı. Gaziosmanpaşa'da başladığı futbol hayatını Bursaspor'da sürdürmüş, Galatasaray'da yıllarca top koşturmuş, son kulübü ise taraftarı olduğu Fenerbahçe olmuştu. Ancak bundan 12 yıl önce yeşil sahaların centilmen oyuncusu Sedat Balkanlı, sağlık problemleri yaşamaya başladı. Amerika'da yapılan araştırmalar sonucunda Balkanlı'nın milyonda bir görülen ALS hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Serat'ın ardından bu hastalık ülkemizde daha çok bilinir oldu. İlerleyici bir sinir sistemi hastalığı olan ALS, Sedat'ın tüm yaşamını alt üst etti. Doktorlar Sedat Balkanlı'nın, tedavi imkanı olmayan bu hastalığa ancak iki yıl dayanabileceğini söylenmişti. Önce konuşması, sonra yürümesi, ardından da gözleri hariç tüm organları çalışmaz oldu. Suni solunum cihazına bağlıydı ve hareket edemiyordu.Eşi Şükran ile alfabe yardımı ile iletişim kurabiliyordu. Sedat doktorlara inat tam 12 yıldır ALS ile savaşını sürdürüyordu. Evinde televizyonun karşısında tek çalışan organı olan gözlerini ekrandan ayırmıyor. Dünyaya bu ekran sayesinde bağlanıyordu. Bir süre önce Başkanımız Aziz Yıldırım ile Federasyon başkanı Mahmut Özgener Gaziosmanpaşa'daki evinde Sedat Balkanlı'yı ziyaret etmiş üzerinde ismi yazılı Fenerbahçe formasıyla, Milli formayı kendisine verip o'na moral vermişlerdi. Akşam saatlerinde durumu ağırlaşınca Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sedat Balkanlı'ya tanrıdan rahmet, kederli ailesi ve spor camiasına başsağlığı diliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

GENÇ FBLİ-1907
30-04-2009, 03:05
ALLAH rahmet eylesin...ailesine sabırlar dilerim

su_tosbasi
30-04-2009, 16:52
mekanın cennet olsun sedat balkanlı...

ofzz
30-04-2009, 17:00
3 mayıs ta Atamızın Huzurundayız !!!

1907 ÜNİFEB Fenerbahçeliler Derneği (http://www.1907unifeb.org/forums/)

çok güzel bir görsel olmuş gerçekten :)

es_44_06
30-04-2009, 17:13
mekanın cennet olsun sedat balkanlı:(

su_tosbasi
30-04-2009, 18:56
3 mayıs ta Atamızın Huzurundayız !!!

1907 ÜNİFEB Fenerbahçeliler Derneği (http://www.1907unifeb.org/forums/)

çok güzel bir görsel olmuş gerçekten :)kısmetse oradyım bende...

bozqurt
30-04-2009, 19:01
FENERBAHÇE büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü ne kupa büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklükdür................

su_tosbasi
30-04-2009, 19:05
http://img530.imageshack.us/img530/1130/76774468.png

RapidShare: Easy Filehosting (http://rapidshare.com/files/226445335/T.B.T.part1.rar)
RapidShare: Easy Filehosting (http://rapidshare.com/files/226430266/T.B.T.part2.rar)
RapidShare: Easy Filehosting (http://rapidshare.com/files/226412223/T.B.T.part3.rar)
RapidShare: Easy Filehosting (http://rapidshare.com/files/226396194/T.B.T.part4.rarTakım) Böyle Tutulur

Takım Böyle Tutulur Filminin Konusu

Bir taraftar filmi... Eski milli futbolcu Ogün Altıparmak'ın oğlu Okan Altıparmak, hayatındaki en büyük tutkuyu; Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçe taraftarlığını 'Takım Böyle Tutulur'la perdeye aktardı.

Altıparmak'ın Fenerbahçe tutkusu, Andreas Treske'nin teknik bilgisiyle buluştu ve Fenerbahçe'ye gönül vermiş insanların gerçek yaşamları görüntülere yansıdı.

Okan Altıparmak filmiyle ilgili şöyle diyor: Biz bu filmde analiz yapmadık. Fenerbahçe taraftarını içinde bulunduğu durumlarda, özellikle stadyumda olduğu gibi tutkusuyla ve duygusuyla gösterdik.

Filme ilk başladıklarında halkla ilişkiler uzmanından 'filminizde büyük bir yıldız yok, seyrettirmesi zor olacak' yorumunu alan Altıparmak şöyle cevap veriyor: Bizim filmimizde Türkiye'nin en büyük yıldızı var; Fenerbahçe taraftarı...

Yönetmen :
Okan Altıparmak, Andreas Treske

Senaryo :
Andreas Treske

Filmin Türü :
Belgesel

Orijinal Adı :
Takım Böyle Tutulur

Yapımcı Firma :
0

Yapım Yılı :
2005

Yapım Ülkesi :
Türkiye

Orijinal Dili :
Türkçe

Filmin Süresi :
90 dakika

Dağıtıcı Firma :
Özen Film

Vizyon Tarihi :
25.11.2005

GENÇ FBLİ-1907
30-04-2009, 19:15
Renklere aşığız,kupalara değil..!!

es_44_06
30-04-2009, 19:38
eziklere inat
renklere aşık
HER ZAMAN HER YERDE

FENERBAHÇE

GENÇ FBLİ-1907
01-05-2009, 02:28
http://img513.imageshack.us/img513/4900/00c36b3563e7527e272efe5.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=00c36b3563e7527e272efe5.jpg)

tbrkler filenin sultanları....

GENÇ FBLİ-1907
01-05-2009, 02:35
http://img513.imageshack.us/img513/1791/8b30224857ed11b0f29b42f.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=8b30224857ed11b0f29b42f.jpg)

ofzz
01-05-2009, 14:41
Bu sene futbol dışındaki birçok branşta şampiyon olmamız FENERBAHÇE SPOR KULUBÜ adına gerçekten çok yakışıyor bizim için herşey futbol değil bizim bir spor kulubü oldugumuzu bu yıl daha iyi anladık .....

su_tosbasi
01-05-2009, 19:51
Bu sene futbol dışındaki birçok branşta şampiyon olmamız FENERBAHÇE SPOR KULUBÜ adına gerçekten çok yakışıyor bizim için herşey futbol değil bizim bir spor kulubü oldugumuzu bu yıl daha iyi anladık .....FENERBAHÇE bayan voleybol takımımız kupayla birlikte aziz yıldırımın yanına gidince başkanımız orda Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüdür ülkemizde spor deyince sadece futbol anlaşılmakta bu kupa ile voleybol şubesine ne kadar önem verdiğimiz ortaya çıkmatadır şeklinde bir açıklama yaptı ve bence çok anlamlı bir açıklamaydı...

es_44_06
01-05-2009, 21:08
http://img22.imageshack.us/img22/834/275pxfenerbahedergisi1.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=275pxfenerbahedergisi1.jpg)

es_44_06
01-05-2009, 21:10
http://img22.imageshack.us/img22/9504/12068213191.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=12068213191.jpg)

es_44_06
01-05-2009, 21:10
pazar şölen olacak inönü....

es_44_06
01-05-2009, 21:12
http://img22.imageshack.us/img22/6230/fbbjk04081.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=fbbjk04081.jpg)

es_44_06
01-05-2009, 21:14
derbi bırakmadık hiç fenerbahçeyi yenmeden şampiyonluğun hiçbir anlamı yoktur
bizi yenemedikten sonra şampiyon olsan ne yazar

pazar günü inönüde ders vermeye geliyoruz....

GENÇ FBLİ-1907
01-05-2009, 21:20
resimler çok güzel esra..eline sağlık

zeynep19-07
02-05-2009, 02:12
Fenerbahçe en kötü zamanında bile bu sezon hiç bir derbiyi kaybetmedi..

Şampiyon olamasakta derbileri özellikle gs'yi yenmek bize yetiyor (;

Derbilerin kralı FENERBAHÇEM (=

es_44_06
02-05-2009, 04:10
Sarııııııııııııııııııı

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:12
Sarııııııııııııııııııı

lacivertttttttttttttttttttttttttttttttt

BlueDeath
02-05-2009, 04:17
lacivertttttttttttttttttttttttttttttttt

şampiyonnnnnnnnnnnnnnnnnnn

es_44_06
02-05-2009, 04:18
feneeeeeeer

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:20
BÜYÜK FENERBAHÇENİN GÜZEL TARAFTARLARI KADROYU SAYIYORUZ :)

1 numara demirellllll

es_44_06
02-05-2009, 04:23
volkaaaaaaaaaaaaaaan

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:28
2 numara dıegooooo

es_44_06
02-05-2009, 04:29
luganooooooooooo

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:31
3 numara robertooooooooo

zeynep19-07
02-05-2009, 04:32
Carlooooos

;)

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:33
4 numara drecenaaaaaa

zeynep19-07
02-05-2009, 04:35
Eduuu

...

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:36
5 numaralı formasıyla belözoğluuuuu

es_44_06
02-05-2009, 04:37
emreeeeeeeeeeeeeee

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:39
6 numaraaaaa gökçekkkkkk

es_44_06
02-05-2009, 04:41
wedersoooooooooooooooooon

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:43
7 numaraaaaaa yılmazzzzzzzzzzzzzzzzzz

es_44_06
02-05-2009, 04:47
buraaaaaak

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:49
8 numara colinnnnnnnnnnnnnnnnnnn

zeynep19-07
02-05-2009, 04:50
Kazıııııııım :)

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:52
9 numaramız yok :)

ve o geliyorrrrrrr..büyük kaptan....sambacımız..kaptanımız

10 numaralı formasıyla de souzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

es_44_06
02-05-2009, 04:53
hep beraber

ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEX

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:56
hep destek tam destek

14 numaralı formasıyla danıel....

es_44_06
02-05-2009, 04:58
guiza:)

10 karakter

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 04:59
coşkudan anla artık guıza.....

16 numaralı formasıyla jose moreno....

es_44_06
02-05-2009, 05:02
yazmam dedim

josico:((

ama maldonadoyu yazmam:)

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:03
yazmam dedim

:)))))))))))))

17 numaralı formasıyla arattttt....

zeynep19-07
02-05-2009, 05:05
yazmam dedim

Çok komiksin =)

Bende yazmam bekliyorum sen yaz diye..Ne kadar bencilim :P

Onları yazmayın coşku kalmıyor insanda :/

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:07
:)))))))))))))

17 numaralı formasıyla arattttt....

cannnnnnnnnnnnnnnnnn

ben yazarım..ikinize de aşkolsun
bu hafta CAN simidi olacak

es_44_06
02-05-2009, 05:07
Çok komiksin =)

Bende yazmam bekliyorum sen yaz diye..Ne kadar bencilim :P

Onları yazmayın coşku kalmıyor insanda :/

zaten ismi adamın coşkusunu bitiriyor isme bak MALdonado

çok aramış mı aziz başkan merak ediyorum valla:)

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:08
18 numaraaaaaa bilginnnnnnnnnnnnnnnnn

es_44_06
02-05-2009, 05:10
aliiiiiiiiiiiiiiiiii

zeynep19-07
02-05-2009, 05:11
zaten ismi adamın coşkusunu bitiriyor isme bak MALdonado

çok aramış mı aziz başkan merak ediyorum valla:)

Bence zor bulunan bir tür :p

Bu arada bazıları arada kaybolsun yazmayalım :)

Diğer önemli futbolcularımızla devam edelim (:

Ne yapayım yazmak bile istemiyorum elimde değil :p

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:13
her oyuncu bu takımın parçası..iyisiyle kötüsüyle..ama öyle

19 numaraaa turacıııııııııııı

es_44_06
02-05-2009, 05:20
öndeeeeeeeeeeeer

ama birşey daha rica edeceğim
en sonda teknik direktörün adını da sayacaksak ben yokum:)

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:22
öndeeeeeeeeeeeer

ama birşey daha rica edeceğim
en sonda teknik direktörün adını da sayacaksak ben yokum:)

biz bunları sayarken araGOnes çoktan öbür tarafa göçmüş olacak

:)))))))))

20 numara emreciksinnnnnnnnnnnnnnnnn

es_44_06
02-05-2009, 05:24
gökhaaaaaaaan

o bizim öbür tarafa gittiğimizi görür öyle ölür onun yüzünden kalp krizi geçireceğim için bu genç yaşımda:)

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:25
gökhaaaaaaaan

o bizim öbür tarafa gittiğimizi görür öyle ölür onun yüzünden kalp krizi geçireceğim için bu genç yaşımda:)

ALLAH korusun

21 numaraaaaaaaaaaa şahinnnnnnnnn

zeynep19-07
02-05-2009, 05:26
Selçuuuuuuk

Merak etmeyin ben yazarım dedeyi ama sonra arkamdan el sallarsınız banlanacağımda o yüzden :p

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:30
:)))))))))))))))))))))

o 2.kaptan..o taraftarın sevgilisi

23 numaraaa şenTÜRKKKKKK

es_44_06
02-05-2009, 05:31
işte buna zevkle yazarım

SEMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİH

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:34
taraftar onu hep ıslıklasa da bana göre o tam bir görev adamı

o geliyor 24 numaraaaa barışşşşş

zeynep19-07
02-05-2009, 05:38
Deniiiiiiiizz

Semih'i ben yazmak istiyordum :(

Ama olsun ben dedeyi yazacağım onu merakla bekliyorum :p

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:40
Deniiiiiiiizz

Semih'i ben yazmak istiyordum :(

Ama olsun ben dedeyi yazacağım onu merakla bekliyorum :p

dede'ye sıra gelene kadar ölür umarım :P

25 numaraaaaaaaaaaaaa borallllllllllllll

zeynep19-07
02-05-2009, 05:43
Uğuuuuuuurr

İşte bunu yazmakda güzel :)

Umarım =) Ama nerde o günler benden çok yaşar bunak acaba hangi takımı çalıştırdığını biliyormu yada hatırlıyormu ? :D

GENÇ FBLİ-1907
02-05-2009, 05:44
32 numara gürsoyyyyy