PDA

Tüm Versiyonu Göster : çayın yanına yapabileceğin kolay yapılacak ne var?

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 14:50
son anda aldığım bi haberle yutr dışından gelen yengem çocukları ve teyzemlerin bana akşama çaya geleceğini öğrendim ve şoktayım ne yapabilirim ben onlara verecek... lütfen yardım edin

cmmtn
08-08-2008, 14:51
bakkala gıt buyuk dankekelerden al yanınada eti çay keyfi ordan pastaneye gidip biraz kuru pasta ayarla al sana çayın yanında verılecek yıycek =)))))))))

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 14:52
bakkala gıt buyuk dankekelerden al yanınada eti çay keyfi ordan pastaneye gidip biraz kuru pasta ayarla al sana çayın yanında verılecek yıycek =)))))))))

benim de aklıma geldi ama çok basit kaçar diye düşündüm yeni evlendim ve evime ilk defa gelecek ayıp olur sanki..

üngijin
08-08-2008, 14:55
süt tatlısı yap
bir margarini erit,içerisine bir su bardağı un koy ama unun üzerini 2 parmak boş bırak nişastayla tamamla,kavur biraz,süt ekle 1 kilo,1 su bardağından azcık fazla şeker ekle,karıştır onu muhallebi yap sonra 15 dk mikserle çırp,üzerine çikolata sosu dök istersen hazırlardan al pişir,kapat folyoyla üzerini dolaba at bekle

şebomania
08-08-2008, 14:56
hımm bi zeytin yağlı, mercimek köftesi yada kısır,kurabiye tuzlu olucak ama,bi tanede pasta yada ıslak kek yada tavuk göğsü, yeter bu kadar sanırım :)

gülyabaniyim ben
08-08-2008, 14:56
ohooo akşama kadar yıl var yahuu neler yapılmazki
mesela yufka al gül böreği yap patatesli pek severimde:P
sonacıma kek yap
yap yani işte akşama kadar ben kaç çeşit yaparım bee:P
:)

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 14:58
süt tatlısı yap
bir margarini erit,içerisine bir su bardağı un koy ama unun üzerini 2 parmak boş bırak nişastayla tamamla,kavur biraz,süt ekle 1 kilo,1 su bardağından azcık fazla şeker ekle,karıştır onu muhallebi yap sonra 15 dk mikserle çırp,üzerine çikolata sosu dök istersen hazırlardan al pişir,kapat folyoyla üzerini dolaba at bekle

çok teşekkür ederim güzel birşeye benziyor bunu denicem ama bu akşama pasta alırım okadar vaktim yok....
ya ben kafaya koydum çalışan kadınlara satış yapacak bi dükkan açıcam hem daha çok kazanırım hem sevaba girerim. yemek hamur işi tatlı..

üngijin
08-08-2008, 14:59
aa evet yufka
şimdi çok basit yufkayı al aç içine peynir yada patates artık ne istersen koy bohça şeklinde kapat.tavaya azcık yağ koy 2-3 yemek kaşığı kadar kızart onu
hem kolay hem güzel
patates koyarsan haşla tabii :D

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 14:59
ohooo akşama kadar yıl var yahuu neler yapılmazki
mesela yufka al gül böreği yap patatesli pek severimde:P
sonacıma kek yap
yap yani işte akşama kadar ben kaç çeşit yaparım bee:P

ben şu an işteyim ve saat 5 te evde olurum..:(

ctrl alt del
08-08-2008, 15:00
en basit ve en pratik olan patates salatası. hem yaz aylarında da en hafifi o diye düşündüm. çayın yanında kısır da fena olmaz hani;) yanında bi ıslak kek yapsan tamamdır bence. kolay gelsin:)

üngijin
08-08-2008, 15:01
benimde annem çalışıyor o yüzden biliyorum yemek yapmayı severim bir de :) anlıyorum sizi...

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:02
gelecek olan teyzeme kısırı haşla getir devamını bende yaparız dedim ama ıslak kek tarifim yok hiç ki kuru kek tarifimde yok...

üngijin
dur sakin ben veririm size :):)

EŞŞEK SIPASI
kısır,patates salatası ve istersen kek:) benim annem küçüklüğümden beri çalıştıgı için bütün yemekleri ben yapıyorum cok iyi bilirim istersen yardımcı olabilirim:) sor bana bende malzemeyi yaplışını anlatayım:)

özlem güner
08-08-2008, 15:03
zeynepcim milföy hamuru al tatlı ve tuzlu yap tuzluyu sosisli yap tatlıyıda pudra şekerli hazır pandispanya al kremşanti ve meyveyle süsle bide makarna salatası süper olur kolay gelsin canım

ctrl alt del
08-08-2008, 15:04
:D ıslak kek tarifini hemen senin için araştırdımmm

MALZEMELER
4 yumurta
2 su bardağı şeker
2 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 paket kakao
1 su bardağı sıvı yağ ( sıvı yağ yerine margarin daha güzel oluyor aslında. 1 paket margarin eritilecek)

Aldığı kadar un (yaklaşık 9-10 kaşık)
2 paket kabartma tozu

YAPILIŞI
Un ve kabartma tozu dışındaki malzemeler çırpılıp bir su bardağı kadarı ayrılır. Un ve kabartma tozu da eklendikten sonra kare borcama dökülüp fırına verilir. 170 derecede 45 dakika pişirilir. Kek fırından çıktıktan sonra üzerine önceden ayırılan bir bardak sos dökülür.

kolay gelsinnn;)

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:04
kısır,patates salatası ve istersen kek:) benim annem küçüklüğümden beri çalıştıgı için bütün yemekleri ben yapıyorum cok iyi bilirim istersen yardımcı olabilirim:) sor bana bende malzemeyi yaplışını anlatayım:)

ıslak kek tarifin varmı

mutsuz kız nida
08-08-2008, 15:05
bak güzel bi tatlı.
tavuk göğsünü pişiriyosun.büyük tepsiye yayıyosun.kalınlığı 1 cm olacak.üzerinede herhangi bir meyveyi küçük dilimler halinde gömüyosun.en üstede herhangi bi meyve jölesi döküp soğutuyosun.ıslak kekle dondurma arası bişey oluyo.çaylada güzel gider.

gülyabaniyim ben
08-08-2008, 15:05
ben şu an işteyim ve saat 5 te evde olurum..:(

haa o zaman başka ama genede yapabilirisn sana güveniyorum:P :)
işiniz zor cidden
yufka al eve giderken patates haşlamak uzun sürebilir peynirli yap bencede tepsi böreği yap kolay oluyo 2 yufkayı tepsiye ser arasına yoğurt yumurta karışımını sür peyniri koy üstünede 2 tane yufkayı koy yoğurt yumurta karışımını üstüne sür tekrar at fırına nar gibi kızarıyor:P
bide pasta al madem
e daha ne olsun dimi misafir umduğunu değil bulduğunu yermiş hem:)))

dandana
08-08-2008, 15:06
evet bi patates salatı yanınada..hamur kızart .sölim 1 çay kaşıgı kadar karbonat koy.kabartma tozu yarısını koyarsan.bide yogurt aldıgı kadar un koy ve yogur sonra aç ve kare kare kes ve kızart hem basit hem lezzetli...

belamıyımne
08-08-2008, 15:07
yufkadan börek yapabilirsin

milföy de olabilir

tatlı niyetinede yaş pasta al

yeter canım daha ne olsun

üngijin
08-08-2008, 15:08
evet bendede ıslak kek tarifi öylee :)
o zor gelirse
4 yumurta
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt
1 paket kabartma tozu
1paket vanilya
1 su bardağı şeker
alabildiğine un
hepsini karıştır kalıba yada tepsiye dök pişir...üzerinede çikolata sosu dök süslü görünsün :) ama sırası şöyle:önce yumurta sonra yoğurt,şeker,sıvı yağ,un,kabarta tozu ve vanilya.çırp mikserle önce düşük dercede sonra yükselt onu çok cıvık olmamasına dikkat et

ctrl alt del
08-08-2008, 15:10
evet bendede ıslak kek tarifi öylee :)
o zor gelirse
4 yumurta
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt
1 paket kabartma tozu
1paket vanilya
1 su bardağı şeker
alabildiğine un
hepsini karıştır kalıba yada tepsiye dök pişir...üzerinede çikolata sosu dök süslü görünsün :) ama sırası şöyle:önce yumurta sonra yoğurt,şeker,sıvı yağ,un,kabarta tozu ve vanilya.çırp mikserle önce düşük dercede sonra yükselt onu çok cıvık olmamasına dikkat et

malzemeden çalmışsın:D :D

üngijin
08-08-2008, 15:11
zuahha fakir keki naparsın :p
patates salatası yaparsan eğer patatesleri yemeklikmiş gibi kküp küp doğra öyle haşla suyunada yağ tuz koy hem daha lezzetli hem daha çabuk...

ctrl alt del
08-08-2008, 15:13
kıız yaşın küçük ama pek bişey biliyorsun sen valla. öğrenmek istediklerimi sana sorayım bari:)
yardım edersin heralde dimi?

hacerrrrrrrrr
08-08-2008, 15:13
şöyle güzel bi kısır
hazır kek
yufkayla bide börek
tamamdır..
gayet kolay akşama çıkar :)

gülyabaniyim ben
08-08-2008, 15:15
acıktım yahu bu ne
ne hamarat hatunlar varmış sitede maşşallaahh:)))))

üngijin
08-08-2008, 15:16
kıız yaşın küçük ama pek bişey biliyorsun sen valla. öğrenmek istediklerimi sana sorayım bari:)
yardım edersin heralde dimi?

bana mı dedin :D
ederim tabii...annem çalışıyor 9 yaşından beridir evde yalnız kalıyordum annem geç geldiği için yemek yapamıyordu bazen.ben de öğrendim bir de seviyorum ondan rahatım şimdi :)

ctrl alt del
08-08-2008, 15:18
bana mı dedin :D
ederim tabii...annem çalışıyor 9 yaşından beridir evde yalnız kalıyordum annem geç geldiği için yemek yapamıyordu bazen.ben de öğrendim bir de seviyorum ondan rahatım şimdi :)

küçük yaşta öğrenmenin sana çok yararı olacak. ben daha geçen sene öğrendim herşeyi söylemesi ayıp :S tmm ilk işim sana sormak olacak takıldığım yerlerde;)

..jeli..
08-08-2008, 15:20
aa evet yufka
şimdi çok basit yufkayı al aç içine peynir yada patates artık ne istersen koy bohça şeklinde kapat.tavaya azcık yağ koy 2-3 yemek kaşığı kadar kızart onu
hem kolay hem güzel
patates koyarsan haşla tabii :D
yok kızartmasın fırına versin...fırında süper oluyoo çıtır çıtır :)

üngijin
08-08-2008, 15:20
tamam sorarsın :)
tavsiyem çikolata sosunu mutlaka kullanman zengin gösterir hemde yapması feci kolay :)

..jeli..
08-08-2008, 15:22
:D ıslak kek tarifini hemen senin için araştırdımmm

MALZEMELER
4 yumurta
2 su bardağı şeker
2 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 paket kakao
1 su bardağı sıvı yağ ( sıvı yağ yerine margarin daha güzel oluyor aslında. 1 paket margarin eritilecek)

Aldığı kadar un (yaklaşık 9-10 kaşık)
2 paket kabartma tozu

YAPILIŞI
Un ve kabartma tozu dışındaki malzemeler çırpılıp bir su bardağı kadarı ayrılır. Un ve kabartma tozu da eklendikten sonra kare borcama dökülüp fırına verilir. 170 derecede 45 dakika pişirilir. Kek fırından çıktıktan sonra üzerine önceden ayırılan bir bardak sos dökülür.

kolay gelsinnn;)

Islak kek için yatıya giderim:)
Annem yap demişti yapayım bari canım istedi :)

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:22
evet bilmek öğrenmek çok önemli ama hem çalışıp hem ev bakmak çok zor. dün gece 1 e kadar temizlik yaptım aslında anacım son anda yamuk yapmasaydı hiçbi zorluğu olmayacaktı ama hanımefendi üç sokak üst taraftaki tezemlere geldi sonradan arayıp ben yardıma gelmicem akşama yengenlei teyzenleri alır gelir dedi, bende zırıl zırıl ağladım

musab bin
08-08-2008, 15:25
Kız sıkıntı yapma bu kadar hemen bi yufkadan börek yap:)Bi de patetes salatası hatta bi de poğaça yap göz doldurursun:)
Kolay yapılacak çok şey var.Akşama kadar da yetiştirebilirsin

ctrl alt del
08-08-2008, 15:25
Islak kek için yatıya giderim:)
Annem yap demişti yapayım bari canım istedi :)

tadına bakmaya geliriz artık:)

üngijin
08-08-2008, 15:26
aaa makarna salatasıı çok kolay o onu yap
garnitür al yıka,makarnayı haşla,sonra 5-6 kaşık yoğurt tahminimce göz kararı halledersin onu,sosisleri doğra,salatalık turşusu doğra,yoğurda göre mayonez onuda göz kararı halledersin (6 kaşk yoğurda 3 kaşık gibi mesela) sonra makarnayı koy garnitürü koy diğer malzemeleri koy karıştır ye :D

üngijin
08-08-2008, 15:31
yoğurdunu mayonezini bol tutunca daha lezzetli oluyor..:PppP
turşu,mısır,rendelenmiş havuç,tercihe göre biraz maydanoz şahane oluyor valla :D
evett evett hem eer çoluk çocukla geLiyorsa çocuklar kesin bayılır...:D:D:D

evet bencede ama havuç garnitürde var mısırda koyabilir evet...:D

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:36
düşünmekten gece hiç uyumadım
hala düşünmekteyim bu işin içinden nasıl çıkacam diye
zamanım yok sanki
off offff
ya patron erken çıkmama izn vermese

üngijin
08-08-2008, 15:37
sosis iyi olmuyor sosis koymasın :PpPppPP
ben sevmiyorum :D

bende sevmiyorum ama maksat zengin göstermek :D:D

üngijin
08-08-2008, 15:39
ben gelip yapayım :p çok yardımsever gördüm kendimi :D:D

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:39
kıymalı börek
kısır
makarna salatası
ıslak kek
simit
birde bizim yörenin unlu soğanlı patlıcan kızartması

bunları yapıcam umarım yetişir...
yada umarım fikrim değişmez

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:40
ben gelip yapayım :p çok yardımsever gördüm kendimi :D:D

valla gel ben istanbu pendik uydukentte oturuyorum

üngijin
08-08-2008, 15:43
ayy pendik uzaakk :s yoksa gelirdim...
ama bencede çok o ya değmez valla yorma kendini

aNGel.89
marketten milföy hamuru al
içine peynir maydonoz domates fln koy fırınla
cok cabuk oluyo:)

ctrl alt del
ayrıca ıslak keki yaptıktan sonra kesinlikle soğumasını bekle kesmeden önce. ben yaptım da eciş büçüş paramparça bişey oldu:D acele etmeden yap keki:D

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:45
ya kısırı teyzem yapıyomuş şimdi aradı içim rahatladı
artık makarna salatasını yapmam
zaten patlıcanı yapmayı bilmiyorum anam gelince ona yaptıracaktım
kısır
börek
kek kaldı:)

pesimistmt
08-08-2008, 15:45
hazır kurabiye al sen markette satılıyo bimde var mesela evde yapmış gibi uğraştırmaz yani kuru pasta falan da olabilir bi de ıslak kek yapma bence hazır kek al krema yap üstüne yetişmez hepsi

ctrl alt del
08-08-2008, 15:46
ya kısırı teyzem yapıyomuş şimdi aradı içim rahatladı
artık makarna salatasını yapmam
zaten patlıcanı yapmayı bilmiyorum anam gelince ona yaptıracaktım
kısır
börek
kek kaldı:)

bunların içinde ilk önce keki yap soğuması beklenecek çünkü:D

üngijin
08-08-2008, 15:46
hımm o zaman tamam annene ceza hepsini o yapsın :p :D

..jeli..
08-08-2008, 15:49
tadına bakmaya geliriz artık:)

tmm buyrun gelin :)

titina
08-08-2008, 15:50
ben olsam hemen kek yapardım birde milföy çok kolay olan birşeydir arasına ya peynir yada sucuk yada sosis yada istedin şeşitleri koyabilirsin süper oluyo birde kurabiye yap mükemmel bir görünüm olur

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 15:54
hımm o zaman tamam annene ceza hepsini o yapsın :p :D

az önce aradım bir sürü saydım sattın beni dedim, ağladım felan kıyamaış teyzemi aramış kısır yap demiş, ama yaşadıklarımı anlatamam dün gece 11 di bana gelmiyorum dediğinde, ki sorun hala çözülmüş değil yarın izinliyim bu nedenle patronum erken çıkarmaya bilir geldimi bütün aksilikler üst üste geliyor.

hafta sonu olsa bolca vakit var
10 çeşitr bile yapardım ama böle sıkışınca ne yapacağımı şaşırdım

ZEYNEP GÖKTUĞ
08-08-2008, 16:06
herkese herşey için çooook teşekkür ederim. umarım bi aksilik çıkmaz ve ben mahcup olmam,,,

hacerrrrrrrrr
08-08-2008, 16:10
Mahçup olsan ne olur canım..
altı üstü yengen ve teyzen değil mi..?
peynir ekmek yeseler n'olur :)

ctrl alt del
08-08-2008, 16:13
kız yeni gelinmiş. aksilik olmaz inşallah. hadi kolay gelsin. yarın haberlerini verirsin:)

bignihan
08-08-2008, 16:59
cayın yanına gidermi bilmem ama annem cok guzel biskuvili bir tatlı yapıyor ustelik yapmasıda cok kolay malzemeler bir poset muzlu puding ve 2 paket kakaolu potibor biskuvi pudingi tarifine gore yap ve dikdortgen bir tepsiye sırayla bir puding dok bir kat biskuvi duz boyle elindeki malzemeler bitene kadar devam et en son pudingi dok ve dolapda sogutmaya bırak istersen ustune krem santıyle desenlerde yapabilirsin zevkine kalmıs bisey ama inan cok lezzetli oluyor...

bignihan
12-08-2008, 19:06
ee sonuc olarak ne oldu neler yaptın bakalım?

cloupatra
12-08-2008, 19:09
Çkok güzel kurabiye yaparım çayın yanına :))))))) yemeyen yanında hiç yatamaz çünkü aklı kurabiyede kalır :))))))))))))