PDA

Tüm Versiyonu Göster : Okul yıllığı için ilginç öneriler bekliyorum...

yunus_aktas
17-02-2009, 16:56
merhaba arkadaşlar =) 12. sınıf öğrencisiyim ve okul yıllığı çıkartıyoruz.. Bunun için kişisel yorumlar dışında yıllığa eklenebilecek acaiplikler, ilginçlikler, saçmalıklar, komiklikler arıyoruz.. Liseyi bitirmiş, yıllığını almış arkadaşlar, ya da yıllığa yazılabilecek-çizilebilecek şeyler hakkında önerisi olan arkadaşlar buraya yazarsa minnettar kalırız, teşekkür ederiz, bekleriz. =)

_Hümeyra_
17-02-2009, 16:58
10 yıl sonra kim nasıl olur diye yazmıştık biz :D birde hepimiz kılık değiştirip fotograf çekinmiştik.Sonra her hoca için bir şarkı yazmıştık.Onları koymuştuk.Birde sınıfın karikatürünü çizmiştik :D daha sayarım istersen :D

Mbreeze
17-02-2009, 17:09
bi okul yıllıgım bilem yok :(:(
ama duydugum bişeyi soyleyeyım..lisenın bırınde bi sınıf pijamalarını okula getrmıs sınıfta pijamaları ayıcıklarıyLa falan fotograflar cekmısler ve yıllıga koymuslar :) yıllıgın ilk sayfasında seffaf bir kagıda gümüş renkle genclıge hitabe yazıyor arka sayfasını cevırıyorsun buyuk bir Atatürk resmı var, yazının altında kaldıgı için cok hoş bir kompozisyon oluyor(muş)

_Hümeyra_
17-02-2009, 17:11
yıllıgın ilk sayfasında seffaf bir kagıda gümüş renkle genclıge hitabe yazıyor arka sayfasını cevırıyorsun buyuk bir Atatürk resmı var, yazının altında kaldıgı için cok hoş bir kompozisyon oluyor(muş)

Bizimki öyleydi.Acayip güzel oluyor.İstiklal marşı filan süper gözüküyor.

aslıyivrum
17-02-2009, 17:11
Hocaların unutulmaz sözlerini yazabilirsiniz okuduklarında bayağı sinirleniyorlar:D

Mbreeze
17-02-2009, 17:36
Bizimki öyleydi.Acayip güzel oluyor.İstiklal marşı filan süper gözüküyor.

ühüü ühhüüü :(:(
bir yıllıgım bile yok anlıyor musunn :(:(
kendı kendıme mı yapsam acaba yaa :)) söyle keplı bı fotograf cektırsem
sonraaa pijamalarımı da alsam sınıfta da fotograf ceksem .p
hocalarımın unutulmaz sozlerını de yazsamm :D
kendım hakkımdakı göruslerımı falan da eklesem :D

konuyu daha fazla saptırmayayım tamam :)

karıkaturlerınızı yapabilirsınız yada mesela baskasının vucudunun ustune kendı fotograflarnızın kafalarını kesıp yapıstırabilirsiniz değişik olur sanki.. gerçi biraz eskidi bu yontem ama neyse belki işe yarar .p

khetmoria
17-02-2009, 17:45
yıllık için önceden didinilir edilir ama sonucta iğrenç bi yıllık ortaya çıkar ve bu hep böyledir o yüzden uğrasmak berbat ediyo yıllıgı bizimkinde oldugu gibi 2 sene oldu daha almadım bile yani diyeceğim bırakın da spontane gelişsin

yunus_aktas
17-02-2009, 23:17
Hocaların unutulmaz sözlerini yazabilirsiniz okuduklarında bayağı sinirleniyorlar:D

Güzell =)

ühüü ühhüüü :(:(
bir yıllıgım bile yok anlıyor musunn :(:(
kendı kendıme mı yapsam acaba yaa :)) söyle keplı bı fotograf cektırsem
sonraaa pijamalarımı da alsam sınıfta da fotograf ceksem .p
hocalarımın unutulmaz sozlerını de yazsamm :D
kendım hakkımdakı göruslerımı falan da eklesem :D

konuyu daha fazla saptırmayayım tamam :)

karıkaturlerınızı yapabilirsınız yada mesela baskasının vucudunun ustune kendı fotograflarnızın kafalarını kesıp yapıstırabilirsiniz değişik olur sanki.. gerçi biraz eskidi bu yontem ama neyse belki işe yarar .p

Evet, o baya klasik =) ama yapmayı düşünüyoruz...

yıllık için önceden didinilir edilir ama sonucta iğrenç bi yıllık ortaya çıkar ve bu hep böyledir o yüzden uğrasmak berbat ediyo yıllıgı bizimkinde oldugu gibi 2 sene oldu daha almadım bile yani diyeceğim bırakın da spontane gelişsin

Görüşüne saygı duyuyorum ama biz daha sıradışı bişey yapmayı düşünüyoruz...

10 yıl sonra kim nasıl olur diye yazmıştık biz :D birde hepimiz kılık değiştirip fotograf çekinmiştik.Sonra her hoca için bir şarkı yazmıştık.Onları koymuştuk.Birde sınıfın karikatürünü çizmiştik :D daha sayarım istersen :D

Güzelmiş bunlar, değerlendiricez, teşekkürler =) Say say, güzel şeyler geliyor senden :p

_Hümeyra_
17-02-2009, 23:22
Tamam devam ediyorum :D Bazı dizilerdeki kişilerin vücut resimlerini kesip kendi kafamızı yapıştırdık :) Ondan sonra kendi sınıfımız için şiir yazmış idik onu koymuştuk :D Gidip yıllığım buluyum.Daha fazla şey sayarım sana :D

yunus_aktas
17-02-2009, 23:25
Tamam devam ediyorum :D Bazı dizilerdeki kişilerin vücut resimlerini kesip kendi kafamızı yapıştırdık :) Ondan sonra kendi sınıfımız için şiir yazmış idik onu koymuştuk :D Gidip yıllığım buluyum.Daha fazla şey sayarım sana :D

Oh maşallah =) Bekliyoruz...

ZKCmaniac
17-02-2009, 23:29
En güzel de hocaların gaflarının yazıldığı sayfalar oluyo. hala okurken gülmekten karnıma ağrılar girer :))))

İleride sahip olacağımız meslekleri esprili bir şekilde dile gitrmiştik...

Sınıfta kişilerin en çok kulandıkları en çok söyledikleri şeyleri yazabilirsiniz mesela. O da eğlenceli olyor :)

_Hümeyra_
17-02-2009, 23:33
Artık bu kadar öneriyle türkiyenin en güzel yıllığını ortaya çıkarırsınız :) Ya acaba ben yıllığımı nereye koydum :D Bulsam daha bir sürü şey saycam ama :)

yunus_aktas
17-02-2009, 23:35
Mutlaka bul o yıllığı =) senden daha güzel şeyler çıkacağını umut ediyorum =)

Zeki abiye de mail attım, umarım yayında okur...

_Hümeyra_
17-02-2009, 23:39
Mutlaka bul o yıllığı =) senden daha güzel şeyler çıkacağını umut ediyorum =)

Zeki abiye de mail attım, umarım yayında okur...

Aaa zeki abi daha güzel şeyler bulur.Ama ben yıllığımı çıkarır bakarım yinede :)

yunus_aktas
17-02-2009, 23:42
Yayında okusa, 1 numaralı yıllık olur da... Okuyacağını sanmıyorum :)

kostemiyenbekk
18-02-2009, 18:41
herkes küçüklük fotoğrafını getirebilir..
bir de geçen yıl bizim okuldaki akıllı insanlar bildiğin beyaz donla fotoğraf çektirmişlerdi..
arka kısımlarına okulun adını yazarak..=)
bende örnekleride var hatta..çok değişik şeyler de var..=))

yunus_aktas
18-02-2009, 21:26
herkes küçüklük fotoğrafını getirebilir..
bir de geçen yıl bizim okuldaki akıllı insanlar bildiğin beyaz donla fotoğraf çektirmişlerdi..
arka kısımlarına okulun adını yazarak..=)
bende örnekleride var hatta..çok değişik şeyler de var..=))

Herkesin sayfasında 1 profil resmi, 1 de küçüklük resmi olacak zaten.. Donlu fotoğraf kısmı ilginçmiş ama başkaları varsa onları tercih edelim =)

TatLiPaLaVRa
18-02-2009, 21:31
sınıfın enlerini seçin mesela

en şirin

en güzel

en çapkın vs..

yunus_aktas
18-02-2009, 21:33
sınıfın enlerini seçin mesela

en şirin

en güzel

en çapkın vs..

Sınıfın en'leri de planlarımız arasında.. =) Teşekkür ederiz.. Varsa başka da alalım (:

kostemiyenbekk
18-02-2009, 22:39
tuhaf fotograflar tarzı bir şey istiyorsan
ben de çok güzel birkaç fotograf var..
onları örnek alabilirsin..=)

yunus_aktas
18-02-2009, 22:57
tuhaf fotograflar tarzı bir şey istiyorsan
ben de çok güzel birkaç fotograf var..
onları örnek alabilirsin..=)

Tabi, neden olmasın =) Forumda paylaşman mümkün mü? Ya da özel mesaj da atabilirsin..

kostemiyenbekk
18-02-2009, 22:58
nasıl olacağını bilsem gönderirdim..
bir deneyeyim..=)

radiance_93
18-02-2009, 23:16
şuan masanın üzerine ablamın yıllığını koydum burdan sana yardımcı olabilirim inşallah..

`Çürük Vişne
18-02-2009, 23:18

Zeki öyle yapmış =)

yunus_aktas
18-02-2009, 23:18
Hadi bakalım... Bekliyorum... =)

radiance_93
18-02-2009, 23:20
sınıfın biri 'sınıfta en çok söylenen sözler' başlığı altında öğrencilerin dillerinden düşmeyen sözlerini yazmışlar..
örn: yelda:'sen hiç aynaya baktın mı?'... vb.

başka bi'sınıf 'öğretmenler olmasalardı ne olurlardı?' yazmışlar..
örn: xxxx: kasap
yyyy:hint fakiri...vb.

radiance_93
18-02-2009, 23:23
okula niye geliyoruz?? başlığı altında yazılanların bazıları şunlar =
yelda:'laf olsun diye'
ali:'yazılı parası toplamak için'
ömer:'kızları kesmek için'... vb.

yunus_aktas
18-02-2009, 23:24
sınıfın biri 'sınıfta en çok söylenen sözler' başlığı altında öğrencilerin dillerinden düşmeyen sözlerini yazmışlar..
örn: yelda:'sen hiç aynaya baktın mı?'... vb.

başka bi'sınıf 'öğretmenler olmasalardı ne olurlardı?' yazmışlar..
örn: xxxx: kasap
yyyy:hint fakiri...vb.

Çok iyi ya :D

radiance_93
18-02-2009, 23:26
ERKEKLER KIZ OLSA :)
osman: hergün babasının evinden Kerem Cem'e kaçardı
vasıf:seviyeli erkeklerle seviyeli ilişkiler kurardı
ali:kocasını doğrardı .. vb.

radiance_93
18-02-2009, 23:30
KIZLAR ÜNLÜ OLSA :))
öznur:semra kaynana olurdu
didem:şarkıcı olur her sabah aydın'a giderdi
eda:serap ezgü olurdu,dert dinlemekten kendi içinde patlardı
münire:gülüşüyle Zerrin Özer olurdu... vb.

yunus_aktas
18-02-2009, 23:31
okula niye geliyoruz?? başlığı altında yazılanların bazıları şunlar =
yelda:'laf olsun diye'
ali:'yazılı parası toplamak için'
ömer:'kızları kesmek için'... vb.

Evet, bu da planlarımız arasında =)

radiance_93
18-02-2009, 23:37
bak bir de sınıfınızdaki edebiyat ruhu taşıyan birisinden okula geldiğinde en arka köşeye geçip sınıfa ilk girdiğinden o günün sonuna kadar olan olayları komposizyon şeklinde yazmasını isteyebilirsiniz...

'yine bir pazartesi..en ön sırada zafer her zamanki yerini almış test çözme modunda.Yanında büşra bolero ve ayranıyla..Bu ikilinin karşısında ayça birşeyle karalıyor..merve meyve suyunu yudumlarken bengü sınav için son tekrarını yapıyor..arka sıralara doğru ilerlerken Gülşenin sesi yükseliyor.....
....sedanın da gelmesiyle kadro tamamlanıyor.ben ise uykumun açılması için bunları yazıyorm...'

gibii.....

yunus_aktas
18-02-2009, 23:47
bak bir de sınıfınızdaki edebiyat ruhu taşıyan birisinden okula geldiğinde en arka köşeye geçip sınıfa ilk girdiğinden o günün sonuna kadar olan olayları komposizyon şeklinde yazmasını isteyebilirsiniz...

'yine bir pazartesi..en ön sırada zafer her zamanki yerini almış test çözme modunda.Yanında büşra bolero ve ayranıyla..Bu ikilinin karşısında ayça birşeyle karalıyor..merve meyve suyunu yudumlarken bengü sınav için son tekrarını yapıyor..arka sıralara doğru ilerlerken Gülşenin sesi yükseliyor.....
....sedanın da gelmesiyle kadro tamamlanıyor.ben ise uykumun açılması için bunları yazıyorm...'

gibii.....

Bunu da çok çok beğendim =) Mutlaka yapıcaz bunu.. Çok teşekkürler =) Varsa bekliyoruz başka.. =)

Maşallah ne yıllıklar varmış be :p

kostemiyenbekk
18-02-2009, 23:49
ohoo..senin yıllık tamamlanmış..
başka bir şeye gerek kalmadı ki..=P=)

radiance_93
18-02-2009, 23:52
bak bir de şöyle bişey var sınıflardan birinde hikaye yazmışlar orjinal bişi..

bknz: hikayee ((:

radiance_93
18-02-2009, 23:53
ohoo..senin yıllık tamamlanmış..
başka bir şeye gerek kalmadı ki..=P=)

olsun ne kadar çok çeşit olursa o kadar güzel oluur ((: :Pp

yunus_aktas
18-02-2009, 23:53
Hmm... Karikatürlerle de bişey yapabiliriz, evet...

radiance_93
18-02-2009, 23:56
Hmm... Karikatürlerle de bişey yapabiliriz, evet...

örneği var isterseniz aynen alabilirsiniz...

radiance_93
19-02-2009, 00:00
öğrenci sözlüğü..
cesur:derste parmak kaldıran
ders:en kuvvetli uyku ilacı
hayırsever:kopyaveren
eylül:mahşer ayı
okul:yarı açık ceza evi
not defteri:sabıka dosyası
disiplin kurulu:ağır ceza mahkemesi....

yunus_aktas
19-02-2009, 00:07
öğrenci sözlüğü..
cesur:derste parmak kaldıran
ders:en kuvvetli uyku ilacı
hayırsever:kopyaveren
eylül:mahşer ayı
okul:yarı açık ceza evi
not defteri:sabıka dosyası
disiplin kurulu:ağır ceza mahkemesi....

Bunu da düşündük de, yapmayacağız sanırım =)

radiance_93
19-02-2009, 00:09
seçenekleri sunduk...

beğenip kullanmak size kalmış :Pp

kolay gelsin..

öss'de başarılar arkadaşım...

kucukdeccal
19-02-2009, 00:12
hocalarınızın beklemedik anlarda fotoğrafını çekin çok komik oluyo:D mesela bi hocamızı tam pantolonunu çekiştirirken yakalamıştık biz.başka bi hoca arkadaşlarla maç yapıyodu tam voleyi çakarken bi resmi var...bir başka hocamız da elimize vururdu hep derse geç kaldığımızda,tam birinin eline vuruken yakalamıştık..ööle yani=)=)

yunus_aktas
22-02-2009, 21:21
hocalarınızın beklemedik anlarda fotoğrafını çekin çok komik oluyo:D mesela bi hocamızı tam pantolonunu çekiştirirken yakalamıştık biz.başka bi hoca arkadaşlarla maç yapıyodu tam voleyi çakarken bi resmi var...bir başka hocamız da elimize vururdu hep derse geç kaldığımızda,tam birinin eline vuruken yakalamıştık..ööle yani=)=)

Resim, video çektiğimizde genelde disiplinlik oluyoruz... O yüzden hiç bulaşmayalım... :p

Öneriler sunan arkadaşlara çok teşekkür ederiz... Devamını bekliyoruz... =)

kostemiyenbekk
22-02-2009, 21:26
ben bir tane daha buldum..=)
bizim okulda şöyle yapmışlar:
okul kapısını hapisane kapısı gibi kullanarak,kol bacak sarkıtarak bir fotoğraf çekmişler..

yunus_aktas
22-02-2009, 21:33
ben bir tane daha buldum..=)
bizim okulda şöyle yapmışlar:
okul kapısını hapisane kapısı gibi kullanarak,kol bacak sarkıtarak bir fotoğraf çekmişler..

Biz öyle arkadaşlara "apaçi" diyoruz :p

kostemiyenbekk
22-02-2009, 21:35
Biz öyle arkadaşlara "apaçi" diyoruz :p

bir şeyi de beğen be arkadaşım..=)

yunus_aktas
22-02-2009, 22:40
Şimdiye kadar önerdikleriniz çok güzeldi...

yunus_aktas
26-02-2009, 16:54
Bu kadar mı ? =)

hackisehack
07-05-2009, 20:51
arkadaşlar önerilere devam edelim yaa :) Bizim de yıllık var lazım olacak bana da :)

Arkadaşa da faydalı olmak için biz de şey yaptık öğrenciler için " Okumasaydı ne olurdu " güzel oldu siz de yapabilirsiniz .

-stardust-
07-05-2009, 20:53
20 yıl sonraki meslekleriniz bölümü güzel olabilir...

hackisehack
07-05-2009, 21:06
Güzel öneri devam arkadaşlar :)

yunnuss
07-05-2009, 21:10
biz ilginç hatta en ilgincinden fotolar çektik sonra o fotolarlada bira oynadık süper oldu birde sıralarla yada kitaplar yada kendiniz oturarak sınıfının ismini yazıp onun fotosunu çekip koyun şaklabanlıklar filan yapın yada sınıftaki herkesin en komik yanını bulun biriktirin ve koyun başka ne olsun

MeÇhUl KıZz
09-05-2009, 01:30
biz de test modunda olan ruh halimizi yansıttık yıllığa and.12-c test soruları başlığında sınıfla ilgili sorular hazırladık

örnek:
pervin hocaya "canımız ders işlemek istemiyo bugün ders yaapmasak"desek ne yapar?
a)ders işler
b)dersleri işler
c)gene ders işler
d)hep ders işler

gibi...