PDA

Tüm Versiyonu Göster : doğal yöntemlerle şac rengini açmak

pnr_snngb
04-04-2009, 22:13
extraıt dora dıye bır urunu onerdıler ve bugun aldım.kullanan var mı?
bılgılendırebılecek olan.
yada duyan
acıkcası korkuyorum kotu bırsey cıkar ortaya dıye:/

ALOE VERA
04-04-2009, 23:06
Hay Allah ya ben de saçımın koyu olmasını istiyorum. Fakat kumral olduğum için açılıyor güneşten. Bir ay önce boyamıştım avatarda görüldüğü gibi... Fakat uçlarından başladı hafif bir sararma gölgede kumralım, güneşte ise oof oof.
Kesinlikle kimyasal ürün önermem.

naz-lı bişey
04-04-2009, 23:12
papatya suyuyla aç canım kullanma öyle şeyler =/

ya da en kötüsü oksijen suyuyla aç...bu söylediğini ben hiç duymadım :/

deeprizma
05-04-2009, 01:18
bende hiç duymdm içinde neler varms bide zarar vermesin..

nanuu
05-04-2009, 01:27
Yapma bence, boya al daha iyi olur gerçekten.

aslıyivrum
05-04-2009, 01:29
Oksijen suyu doğal bir yöntem değildir, en az boya kadar zarar verir.
Papatya suyunu dene.

pnr_snngb
18-04-2009, 21:12
dogal bır urun kullanmaya basladım ben baya hosuma gıttı yavasca acılıyor rengı tavsıye ederım =)
yıne de tesekkurler. .

jilekk.girl
19-04-2009, 00:00
en doğal yöntem papatya suyu...
doğal sarışınlık ..
saçın rengini 2-3 ton açıyo öneririm dene bence

aysev
19-04-2009, 00:23
saçım simsiyah biraz rengini açmak istiyorum bikere boyattım ama pişman oldum bidaha da cesaret edemiyorum.
papatya suyunu denemek isterim çok koyu saçta da işe yarar mı:?

pnr_snngb
19-04-2009, 02:08
sanmıyorum oldukçada kötü bir renk cıkar sanırım ortaya

aslıyivrum
19-04-2009, 02:09
saçım simsiyah biraz rengini açmak istiyorum bikere boyattım ama pişman oldum bidaha da cesaret edemiyorum.
papatya suyunu denemek isterim çok koyu saçta da işe yarar mı:?
Saçın matlaşır ve açılacağını da sanmıyorum zaten.
Sakın deneme bence

morelmas
16-05-2009, 22:17
evet papatya suyunu denemelisin.ben geçen hafta yaptım çok da memnunum.kimyasallardan olabildiğince uzak durmalısın.doğal yöntemler en iyisi...

ctl-btms-zytn
31-05-2009, 18:44
papatya suyunu ben de denedim....bence de dene bir....

emmaaa
31-05-2009, 19:00
ben o dediğini biliyorum onu hiç kullanmadım ama ben de ona benzer bir ürün kullanıyorum iki yıldır hint of sunshine adında. saçlarım çok koyu değildi o yüzden iyi bi sonuç elde ettim ama koyu saçlarda çok kötü oluyor turuncu gibi falan.aşamalı olarak açılıyor zaten birden değil. ben diplerinden çıktıkça koyu saçlar biraz sıkıyorum yine açılıyor. boyada sürekli boyaman gerekiyor ama bunda diplere sıkınca yetiyor.çünkü güneşle ya da kuruttukça ısıyla açılıyor. saçları tabi ki biraz yıpratıyo ama ne yıpratmıyo ki sonuçta eğer doğal bi renk istiyorsan kullan bence.

kızlar_yurdu
31-05-2009, 19:03
extraıt dora dıye bır urunu onerdıler ve bugun aldım.kullanan var mı?
bılgılendırebılecek olan.
yada duyan
acıkcası korkuyorum kotu bırsey cıkar ortaya dıye:/

kumralsan papatya suyu doğal bi şekilde açar ama değilsennde açar ama renk daha farklı olur kimyasal şeyler yerine doğal şeyleri dene oksijenli suyu sakın yapma bence o çok garip renklere sokarr yapanlarrı gördüm iğrenç oluyor=)))

şaşırcan
31-05-2009, 19:13
papatyayı kaynamış suya atıp bekletiyolar ya acaba saplarınınıda atıyolarmı???

fuldenn
03-06-2009, 23:53
hayır sdce baş kısımlarını kaynatıyosun zaten renk veren kısmıda sarı olan bölgesi.eger papatya bulup kaynatmak zor geliyorsa eczanede doğal papatya suları satılıyor.. ;)

fuldenn
04-06-2009, 18:08
:D tırsmana hiç gerek yok..sadece saçını bir ton açıyor.' ilk once papatyanın saclarını kopardıktan sonra sarı kalan yerlerını su dolu tencereye atıyosun.su tamamen sararasıya kdr kaynatıyosun.soguyunca sac dıplerıne ve saclarına masaj yaparak uygula ve cok az suyla durula.ardından bütün gün güneşte olabileceğin bir yere giit.örneğin denize giderken kavanoza koyup guneslenırken saclarına uygulayıp guneslenebılırsın.sac rengını hem parlaklastırır hemde bır ton acar..tırsılcak hiçbirşey yok yani :D

gulickimi
04-06-2009, 18:13
ya bende papatya suyuyla yapmak istiyodum ama saçımın rengi zaten açık sapsarı olurum diye kına yakmak istiyorum saçıma.onda da çok turuncu olurum diye korkuyorum kınayla saçını boyayan var mı aranızda??

fuldenn
04-06-2009, 18:15
saçlarını sakın kınayla yapma saçların aksine dhada turuncu olur !!!!!! papatya en gzeli eğer parlak ve dhada sağlıklı olmasını ıstıyorsan papatyayla yap !

gulickimi
04-06-2009, 18:19
yani kınanın kötü bi etkisi yok dimi?

fuldenn
04-06-2009, 18:22
kınanın kötü bi etkisi var güneşe çıkınca turuncu kafa olarak parlarsın :D ama saça bir zararı yok..

gulickimi
04-06-2009, 18:25
tamam çok teşekkür ederim =)

maydonooozzz
04-06-2009, 18:29
kına daha kötü yapıyo saçın yüzeyini kapladığı için hava almasını engellyo ben kullandım ve çok pişmanım :( saçım acayip inceldi ve çok döküyo saçı ynede sen bilirsn :S

fuldenn
04-06-2009, 18:29
rica ederim guliclimi :) saçlarında veya bakımla ilgisi soruların olursa bna sorabilirsin..abim bayan kuaförü bakım uzmanı :D

gulickimi
04-06-2009, 18:30
tamam aklıma gelince sorarım =)

AnesTheSia
06-06-2009, 06:51
Doğalı yok bunun ya en güzeli daha kötü yapmadan kuaföre git...

loituma
06-06-2009, 12:24
Aa bu papatya suyunu yapmam lazım ;)
Sonrada doğruu Finlandiya'ya :D:D

wahsheht
06-06-2009, 13:03
ben saçıma kına sürdüm 2 kere hemde:D

wahsheht
06-06-2009, 13:05
kınanın kokusuda çok kötu saçda hiç hoş kokmuyo:D ben kokusu gitsin diye guınde iki kere banyo yapıyodum:D

gulickimi
06-06-2009, 13:07
pnr_snngb kusura bakma konunu dağıttım =/ peki kına saçtan kaç günde çıkar??

RubyTodo
06-06-2009, 13:54
papatya veya ceviz kabuğu ;)

pnr_snngb
09-06-2009, 01:49
konunun dagılmıs olmasında problem yok (=
haberınız olsun konuyu actıktan kısa sure sonra kullandım o kadar tatlı ve guzel bı renk oldukı ben kesınlıkle onerıyorum ama dogal sarı yada acık kahve olmalı saclarınız

dide_cinna
09-06-2009, 02:01
benm saç rengim koyu kestane, koyu saçlılar doğal şekilde nasıl açabilir peki? yok açılmıyosa boyatıcam mecbur artık..

saçmalardan seçmeler
18-06-2009, 21:41
saçım kömür gibi :) istesemde açamam herhalde böyle iyi papatya suyunu duydum bende onu denemeni tavsiye ederim :D

Uckerock
22-06-2009, 17:20
Oksijenli su saçı ne derecede açar? Ve ne kadar zarar verir?

Arkadaşım tavsiye etti, yıpratmadığını söyledi ama emin olamadım..

yntcygn
22-06-2009, 18:32
Oksijenli su saçı ne derecede açar? Ve ne kadar zarar verir?

Arkadaşım tavsiye etti, yıpratmadığını söyledi ama emin olamadım..

off cok açıyo..ben geçen yaz bi kere sürmüştüm güneşlenirken..cok actı ki saç rengim de koyu..ama deniz suyu filan da etkiliymiş sanırım onda belki ondandır..

ve cok yıpratıyo, kurutuyo saçı..

AGtragic2
25-06-2009, 01:11
Papatya suyu yapacaksanız fazla beklenti içine girmeyin..xd
Ben yaparken ne hayallerim vardı ama..
Çok az açıyo rengini , ancak dikkatlı baktığında farkedebiliyosunn..
Ama bi de Temmuz sıcağında yapma gibi bi düşüncem var xD Üst üste 4 -5 gün yaparsam gözle görülür bi şekilde açılır inş. xD

inci-çiçeği-m
25-06-2009, 01:15
pnr_snngb kusura bakma konunu dağıttım =/ peki kına saçtan kaç günde çıkar??

kıa cıkmıyo sactan hiç bizaman anca uzuyacak kınalı yerı kestıreceksın öyle kurtulursun kınanın üstüne boyada tutmuyo =)))

Cns'
25-06-2009, 01:30
avonda bı ürün war adını net hatırlayamadım şimdi :/ al onu sür saçına koyu renkse saçın karamele dönersin kumralsa bakır açık kumralsa sarı :P

__ANGELA__
25-06-2009, 02:45
yaa bende papatyaları kaynattım kullandım saçıma güneştede durdum pek açmadı gerçi ben açması için değil saçlarımı beslesin diye yıkadım neyse...

rocker_awie
25-06-2009, 19:11
yaa bende papatyaları kaynattım kullandım saçıma güneştede durdum pek açmadı gerçi ben açması için değil saçlarımı beslesin diye yıkadım neyse...

Benim saçımı da açmadı boyıcam :P

mithatpaşadan buse
25-07-2009, 06:26
ya bende papatya suyuyla yapmak istiyodum ama saçımın rengi zaten açık sapsarı olurum diye kına yakmak istiyorum saçıma.onda da çok turuncu olurum diye korkuyorum kınayla saçını boyayan var mı aranızda??

çok komik olur yapma sakın açıkmış madem saç rengin turuncudan daha tuhap bişi oluo kırmızımsı sarımsı turuncumsu bişey gibi..

JacKy
25-07-2009, 06:28
oksijenli suyla yıka.
3 gün içinde seda sayan gibi olursun.

şakaydı, ciddiye alma.
sorumluluk kabul etmem, saçlarım bana zor yetiyor.

BİR BAŞKA
25-07-2009, 06:28
oksijenli su saç rengini açıyor...güzelde duruyor yani

zeynirdek
25-07-2009, 14:09
Bende bu ürünün adını hiç duymadım ama papatya suyu en doğal ve sağlıklı yöntem. Oksijen suyu kullanma bence o da yıpratıyor saçı.

ßyn_kalpsiz
07-08-2009, 01:44
Arkadaşlar saçınızı boyamak istemiyor ve rengininde hemen açılmasını istiyorsanız size tavsiyem hidrojen peroksit..Yani boyanın içine katılan küçük tüpte bir sıvı var kolestonun fln her boya markasının var şeffaf bir sıvı ve bildiğim kadarıyla saça bir zararı yok yatmadan önce saçınıza iyice sürerseniz sabah sapsarı saçlarla uyanabilirsiniz ilk denemede birkaç ton açıyor ne kadar çok tekrarlarsanız o kadar ton açılıyor ve gerçekten kesin sonuç bende papatya suyu oksijen suyu fln herşeyi denedim açılmamıştı ama bunu deneyin ve farkı görün..Ayrıca güneşe flnda gerek yok yatmadan önce sürseniz bile etki ediyor.Ben burda kolestonun 0,9 olanını aldım siz hangisini isterseniz olnu alın zaten fiyatıda çok ucuz 1 lira bile değil..Umarım yardımcı olabilmişimdir ben saçımın yeni halinden çok memnunum ve her gören nerde boyattın diyor umarım sizde beğenirsiniz=)

AGtragic2
07-08-2009, 23:35
Bu oksijen suyu nerelerde satılır..Eczanelerde falan mı??? ./

Vız Vız BuBu
07-08-2009, 23:53
Annem kardeşimin saçlarına oksijenli su sürüyordu, sonra kardeşim güneşte saçlarını kurutuyordu gözle görülebilir bir açılma oluyordu. Ha bir de papatya suyu felan diyordu ama onu bilmiyorum =)

lombelicodelmando
07-08-2009, 23:56
hiç tavsiye etmem... saçların doğal yapısını bozmayalım bence... (:

vi.girl
08-08-2009, 00:13
saçların doğal yapısı her iki şekilde de bozuluyo ki :) nedir bu kompleks anlamıyorum. saçlarımın bana çok yakıştığını düşünüyorum ve hiç bi zaman oksijenli su,papatya suyu gibi şeyler kullanmaya ihtiyaç duymadım. çünkü biliyorum ki bu saçı yavaş yavaş yıpratıyo... parlaklığı ve bakımlı hali gittikten sonra rengi ha sarı olmuş ha turuncu ha kahverengi ??...

berivan eroğlu
08-08-2009, 00:30
bende oksıjen suyu kullandım 3 defa bırer ay aralıklı sac rengım baya hos oldu alırsanız kolestonun alın da her saca ii gelmıo sacın yanma ihtımalı var ...dikkatlı olun...:):)

yissla
08-08-2009, 00:43
ben eczaneden perhidrol almıştım onu suyla karıştırıp kullandım ve kumraldım resmen sarıya döndü saçlarım ama saf kesinlikle kullanmayın tavsiye etmem :) suya katın öyle bekletin saçınızda 1 saat gibi bir süre daha erkende yıkabilirsiniz tabi kesinlikle rengi açılacaktır ;))

akrepikizi
08-08-2009, 02:51
Arkadaşlar saçınızı boyamak istemiyor ve rengininde hemen açılmasını istiyorsanız size tavsiyem hidrojen peroksit..Yani boyanın içine katılan küçük tüpte bir sıvı var kolestonun fln her boya markasının var şeffaf bir sıvı ve bildiğim kadarıyla saça bir zararı yok yatmadan önce saçınıza iyice sürerseniz sabah sapsarı saçlarla uyanabilirsiniz ilk denemede birkaç ton açıyor ne kadar çok tekrarlarsanız o kadar ton açılıyor ve gerçekten kesin sonuç bende papatya suyu oksijen suyu fln herşeyi denedim açılmamıştı ama bunu deneyin ve farkı görün..Ayrıca güneşe flnda gerek yok yatmadan önce sürseniz bile etki ediyor.Ben burda kolestonun 0,9 olanını aldım siz hangisini isterseniz olnu alın zaten fiyatıda çok ucuz 1 lira bile değil..Umarım yardımcı olabilmişimdir ben saçımın yeni halinden çok memnunum ve her gören nerde boyattın diyor umarım sizde beğenirsiniz=)
iyide oksijen suyu, oksijenli su diye satılan şey de zaten %3lük hidrojen peroksit..

Darksf
08-08-2009, 16:31
Papatya suyu var 3-4 ton açar en fazla aralarında sarıya kaçan çok açık k.rengiler bulunan ben için çingene görüntüsü oluşturacağı düşüncesiyle ben gibilere tavsiye edilmemektedir :D

bir süre sonra saç eski tonuna döner ama..

Zeki daha dün değinmişti o hidrojen peroksit inanılmaz kanserojen madde içeriyomuş

quttiriktuğçe
08-08-2009, 16:51
bende ppapatya suyu we oksıjen suyunu birbirine karıştırmıştım 3-4 gün bunları saçıma sürüp güneşte beklemişştim sonuç olarak saçlarımın rengi açıldıı..xD
ama az koydum içine oksijen suyunu..

berim
22-08-2009, 00:42
arkadaslar normal bildiiniz bi papatya deil ama bu bahsedilen.aktar ve eczanelerde alman papatyası diye satılıo. denemmedim ama bole olduğunu belirtmek istedim. ayrıca bnde siyah saclıyım. sacımı acaba bi ton da olsa acar mı?? gercekten deneyenler var mı?? siyah saclı olup da deneyenler??

rocker_awie
22-08-2009, 00:46
Siyah saçı açmaz kahverengi tonlarını açıyo benim saçım açık kahverengi bi hafta uğraştım ancak bi ton açıldı :S

küncülü kahke
22-08-2009, 01:17
bende kullanmak istiyorum papatya suyunu aktarlarda satılıyor mu nasıl alabilirim??? birde nasıl kullanmam gerekir??

isimflnyok
22-08-2009, 04:08
papatya suyunu kullanınca illa güneşte mi kurutmak gerekiyo???

texas guzeli
22-08-2009, 04:14
kuru papatya aktarlarda satılır. onu normal demleyip saçınıza sürceksiniz. snra kuruyana kadar güneşte beklemeniz gerekiyo. içine biraz oksijenli su da eklerseniz daha etkili olur ama oksijenli su saçı bayaa bi kurutuyo

BİR BAŞKA
22-08-2009, 04:16
kuru papatya aktarlarda satılır. onu normal demleyip saçınıza sürceksiniz. snra kuruyana kadar güneşte beklemeniz gerekiyo. içine biraz oksijenli su da eklerseniz daha etkili olur ama oksijenli su saçı bayaa bi kurutuyo

ya peki çok sarı mı yapıyor yoksa doğal olan saç rengini biraz açıyor mu sadece??

BURJİNN
22-08-2009, 04:46
papatya suyu iyidir ben de bikaç haftadır kullanıyorum ...aktardan aldım çok da güzel kurumuş papatyayı demlik poşet çaylar gibi pamuk poşetlere koymuşlar...atıp kaynatıyosun süzme derdi yok çok cüzzi bi fiyat 2 tl falan ve içinde 10 poşet var...ben her yıkamadan sonnra yapmaya çalışıyorum cidden 1 2 ton açtı..sanırım güneşe çıksam daha da açılır kendim kumralım...sarı boyalarda vardı uçlarımda papatya suyu onuda ice açtı çok iyi geliyor saçada öneririm...ama sarı boya çok yıpratıyor ben uçlarına uyguladığım halde pişmanım ama çok da yakışıyor bana bu lanet şey::D güzel olmak için biraz fedakarlık artık napalım:D

texas guzeli
22-08-2009, 04:51
ya peki çok sarı mı yapıyor yoksa doğal olan saç rengini biraz açıyor mu sadece??

çok sarı yapmıyo tabi o ne kadar kullandığına da bağlı ama doğal duruyo. bana şimdiye kadar kötü bi yorum yapan olmadı

xxxmervexxx
20-12-2009, 19:19
bende açık kumralım papatya suyu ile açtım geçen yaz bi iki ton açıldı pak fazla fark etmedi güneşte belli oluyo anca:(