PDA

Tüm Versiyonu Göster : Saçlarınız Hakkında Bilmek İstedikleriniz !

frAt_34
20-04-2009, 02:53
Saç ile ilgili sorularınız ,sorunlarınız veya önerilere ihtiyaç duyuyorsanız bu başlık altından size yardımcı olabilirim! Saç hakkında herşeyi size elimden geldiğince cevaplayabilirim...

sahiciheraşkınrengi
20-04-2009, 02:56
cevapla bakem:)
benim saçlar dökülüyo ve çok cansız. ne yapmam lazım?

yasmmin
20-04-2009, 02:58

aynen benimde öyle

_lain_
20-04-2009, 03:00
bioform uygulamak istiyorum saçlarıma önerirmisiniz??

ultrAslan_özlem
20-04-2009, 03:02
saçlarımın uzamasını istiyorum bir an önce :]

mümkün mü acep?

ikizler_83
20-04-2009, 03:03
Her gün uygulanan bakım kürlerini tavsiye edenlerden misiniz? Etmeyenlerden misiniz? Sordum,kendi doğrularımla karşılaştıracağım:D

betül_selin
20-04-2009, 03:23
saçlarımın uzamasını istiyorum ama sürekli kırılıyo ve kestirmek zorunda kalıyorum napmalıyım ?

frAt_34
20-04-2009, 03:30

Saç dökülmesi son 1.5 yıldır sık görülmekte nedeni ise açık ; barajlara su bitti diye nereden geldiği belli olamayan pis sular yüzünden...bunlara ek olarakta stres ve mevsimsel dökülmeler olarak sıralayabiliriz...

frAt_34
20-04-2009, 03:31
bioform uygulamak istiyorum saçlarıma önerirmisiniz??

kullanıcaksanız Bioxcin öneririm.. %70 etki eder

frAt_34
20-04-2009, 03:32
saçlarımın uzamasını istiyorum bir an önce :]

mümkün mü acep?

mümkündür... belirli para karşılığında keratin kaynak veya boncuk kaynak ... portatif olarakta çıt çıt ...

ikizler_83
20-04-2009, 03:33
00:56'daki sorunun cevabı 01:30'da ise, 01:03'deki sorunun cevabı ise 01:37'de gelir,bekliyorum:D

ultrAslan_özlem
20-04-2009, 03:34
doğal olarak uzasa iyi olur

frAt_34
20-04-2009, 03:34
saçlarımın uzamasını istiyorum ama sürekli kırılıyo ve kestirmek zorunda kalıyorum napmalıyım ?

anlattıklarına göre ince telli ve zayıf bir saçın var.. ve bu saç çabukta yağlanır ? yapısal bir sorun... bu tarz saçlar belirli noktaya kadar uzar ... örn: omuza kadar uzattık omuzdan sonrada uzatmak istedik ama uzarken incelir tel tel uzar...saç yapısı kesin bir çözümü YOK.. üzgünüm :(

frAt_34
20-04-2009, 03:35
Her gün uygulanan bakım kürlerini tavsiye edenlerden misiniz? Etmeyenlerden misiniz? Sordum,kendi doğrularımla karşılaştıracağım:D

sabreden derviş , gerisini sen getir :) sonunda sıra sana geldi...

HAYIR HAFTADA 1...BAKIM KÜRÜ veya MASKE ODA ISI İLE UYGULANMALIDIR.

frAt_34
20-04-2009, 03:36
doğal olarak uzasa iyi olur

nasıl istersen :)

ineklyn_kelebek
20-04-2009, 03:40
o zaman bana da cevap verirsin;)

her gün duş almak zorundayım ben bu saçlarım yüzünden, ama artık sıkıldım. arkadaşlarım 3 günlük tertemiz saçlarla geziyolar, benimki günde 2 kere yıkasam yeridir.

napcam:?

frAt_34
20-04-2009, 03:44
o zaman bana da cevap verirsin;)

her gün duş almak zorundayım ben bu saçlarım yüzünden, ama artık sıkıldım. arkadaşlarım 3 günlük tertemiz saçlarla geziyolar, benimki günde 2 kere yıkasam yeridir.

napcam:?

önceden beri böyle ise yapacak bişey yok ... sonradan ise şampuan önerelim sana ..

sahiciheraşkınrengi
20-04-2009, 03:44

bana hala cevap vermedin...

ikizler_83
20-04-2009, 03:45
sabreden derviş , gerisini sen getir :) sonunda sıra sana geldi...

HAYIR HAFTADA 1...BAKIM KÜRÜ veya MASKE ODA ISI İLE UYGULANMALIDIR.
Getirdim getirdim,eyvallah:) Ne maskesi? Çam terebenti felan mı,çok zahmetli ve istenilen sonuçları vermiyor bu ama...:)Minoxidil tavsiye ediyor musunuz...?

frAt_34
20-04-2009, 03:48
8. sıraya bak cevabın orada ..

ineklyn_kelebek
20-04-2009, 03:50
son 1 yıldır filan böyle. ama ben hep gliss kullanmak istiyorum, muhteşem bi şampuan o ama işte onunla da 6 saat filan idare ediyo anca=)

ama bi şampuan varsa önerebileceğin, onu da denerim. şimdi avonun şampuanını kullanıyorum.

frAt_34
20-04-2009, 03:51
Getirdim getirdim,eyvallah:) Ne maskesi? Çam terebenti felan mı,çok zahmetli ve istenilen sonuçları vermiyor bu ama...:)Minoxidil tavsiye ediyor musunuz...?

maske kür fark etmez aynı şey.. marka olarak sana kerastase veya bc bonacure önreririm biraz pahalıdır ama % 100 memnuniyet :)

ikizler_83
20-04-2009, 03:57
maske kür fark etmez aynı şey.. marka olarak sana kerastase veya bc bonacure önreririm biraz pahalıdır ama % 100 memnuniyet :)

Bu ve benzeri ürünleri çok denedim,kullanmayı bırakınca ters tepiyor:D Hem bunların da her gün kullanılması gerekiyor:D Bioxcin kullanıyordum,memnundum,Biomeen çıkınca Biomeen'e döndüm,çok daha memnunum,en iyisi değiştirmeyeyim:D Öneriler için teşekkürler;)

frAt_34
20-04-2009, 04:03
Bu ve benzeri ürünleri çok denedim,kullanmayı bırakınca ters tepiyor:D Hem bunların da her gün kullanılması gerekiyor:D Bioxcin kullanıyordum,memnundum,Biomeen çıkınca Biomeen'e döndüm,çok daha memnunum,en iyisi değiştirmeyeyim:D Öneriler için teşekkürler;)

rica ederim
---------------------------------------------------------------------------------------

"1 Saat içinde 15 yorumda bulunabilirsiniz. Yazdığınız yorumların kaliteli olmasına ve forum konularını sohbet ortamına dönüştürmemeye özen gösteriniz."

böyle bir uyarı geldiği için geç yazabiliyorum kusura bakmayın arkadaşlar...
---------------------------------------------------------------------------------------

sahiciheraşkınrengi
20-04-2009, 04:07
8. sıraya bak cevabın orada ..

pardon farketmedim:)
teşekkür ederim.

ikizler_83
20-04-2009, 04:07
Anladım frAt_34;) Taklaya gelme,nickinden olma sonra:D

frAt_34
20-04-2009, 04:09
forumda genel bi uyarı bu sadece bana deil :) o yüzden sorun deil.. şahsıma deil yani 1 saatte aynı konuya 15 cevap yazana geliyor :)

ikizler_83
20-04-2009, 04:12
Allah Allaaah,bana niye gelmedi o zaman,kaç 15 oldu:D Sohbet ortamı olsa ne olacakmış sanki,konuyla ilgili olarak güzellik merkezi felan mı var diye soracağım,sohbete girer diye uyarı alacağım öyle mi?:)

ineklyn_kelebek
20-04-2009, 04:13
konuyla alakalı değil ama ben bu konuda kuaförüme de seslenmek istiyorum!!!

sertaç abi, sertaç abii!!!
senin yüzünden 1 ay boyunca küçük oğlan çocukları gibi dolanmak zorunda kaldım!!
bi kere de istediğim gibi kessen şu saçlarımı ölür müsün!!!

frAt_34, tekrar teşekkür ederim bu arada önerin için.

frAt_34
20-04-2009, 04:19
konuyla alakalı değil ama ben bu konuda kuaförüme de seslenmek istiyorum!!!

sertaç abi, sertaç abii!!!
senin yüzünden 1 ay boyunca küçük oğlan çocukları gibi dolanmak zorunda kaldım!!
bi kere de istediğim gibi kessen şu saçlarımı ölür müsün!!!

frAt_34, tekrar teşekkür ederim bu arada önerin için.

bi gün yolun düşerse istanbula beklerim :) bide ben keseyim...

bu arada arkadaşlar ismimin sonuna 34 eklemenize gerek yok :)

Siz Kardeşsiniz
20-04-2009, 04:28
soruyorum öhöm:)

benim saçım hiç yağlanmıyo
on gün bekletsem bile ilk gün yıkadığım gibi (denedim valla yıkamadım=)
ama saçım kuru zayıf kırık filan değil gayet güzel söylemesi ayıp:)
yinede bi sorun var mı merak ettim:)

ineklyn_kelebek
20-04-2009, 04:30
bi gün yolun düşerse istanbula beklerim :) bide ben keseyim...

gelirsem haber veririm;)

frAt_34
20-04-2009, 04:30
soruyorum öhöm:)

benim saçım hiç yağlanmıyo
on gün bekletsem bile ilk gün yıkadığım gibi (denedim valla yıkamadım=)
ama saçım kuru zayıf kırık filan değil gayet güzel söylemesi ayıp:)
yinede bi sorun var mı merak ettim:)

sorun yok .. anlattıklarına göre gayet güzel ,tek sorun kuru olması.. nemlendirici şampuan ! marka olarak tercihi sana bırakıyorum...

Siz Kardeşsiniz
20-04-2009, 04:34
sorun yok .. anlattıklarına göre gayet güzel ,tek sorun kuru olması.. nemlendirici şampuan ! marka olarak tercihi sana bırakıyorum...

hmmm teşekkür ederiim:)

şışt küçük
20-04-2009, 12:47
saçlarımın hafif seyrelmesini istiyorum bu münkün müdür

kalemtraş
20-04-2009, 12:53
saçlarım at kılı gibi kalın, alt kısımları hafif kıvırcık ve ne yaparsam yapayım yumuşamak nedir bilmiyorlar. yumuşamaları için ne yapmalıyım :((

_serap_
20-04-2009, 13:01
Saçımda ilk defa kepek oluştu neden:S hiç kepek olmazdı.nasıl yok etcem ben bu kepekleri

"senbirömrebedelsin"
20-04-2009, 13:31
Saçımda ilk defa kepek oluştu neden:S hiç kepek olmazdı.nasıl yok etcem ben bu kepekleri

aynen benim de:(((
var mı bunun bi çözümü???

Turgay-uA
20-04-2009, 14:00
benim saçlarımda çabuk yağlanıyo hergün yıkamak zorunda kalıyorum bıktım artık bende kazıttım en sonunda :) umarım saçları uzayıncada çabuk yağlanmaz

frAt_34
20-04-2009, 15:36
saçlarımın hafif seyrelmesini istiyorum bu münkün müdür

eğer gürse aramakas yardımıyla seyreltilebilmesi mümkündür..

frAt_34
20-04-2009, 15:38
saçlarım at kılı gibi kalın, alt kısımları hafif kıvırcık ve ne yaparsam yapayım yumuşamak nedir bilmiyorlar. yumuşamaları için ne yapmalıyım :((

Markalı saç bakım keremleri dene ! (schwarzkopf,sebastian,loreal,selective,paulmitche ll falan filan)

frAt_34
20-04-2009, 15:39

acaba şampuanmı değiştirdiniz ?

frAt_34
20-04-2009, 15:40
benim saçlarımda çabuk yağlanıyo hergün yıkamak zorunda kalıyorum bıktım artık bende kazıttım en sonunda :) umarım saçları uzayıncada çabuk yağlanmaz

doğal olan bir sorun...arındırıcı özellikli şampuan !

sananeki bundan
20-04-2009, 15:53
Öfkemi kendimden çıkarmak istediğim zamanlarda elim ilk saçıma ve tırnaklarıma gidiyor.Saçlarımı gelişigüzel kesiyor,tırnaklarımı kemiriyorum.=/

Ve inanmazsın [:P],saçlarımı kendim kestiğimde çok daha çabuk uzuyor.:)

Şimdi soru şu[iki nokta üst üste]
Bunu söylemekle bi çok tez canlı bünyeyi yanlış yönlendirmiş olur muyum?
Olursa nolur?
Olmazsa ne olmaz?
:P
:)

_serap_
20-04-2009, 15:55
acaba şampuanmı değiştirdiniz ?

Valla ben sürekli aynı şampuan kullanmam şu yaşıma kadar çok değiştrdim şampuan ama ilk defa kepek oluştu:S

MeRVeCİİK
20-04-2009, 15:55
ya uzun saçlıyım ve saçlarım acayip dökülüyor kullanmadığım şampuan kalmadı napabilirim acaba?:)

frAt_34
20-04-2009, 15:58
Öfkemi kendimden çıkarmak istediğim zamanlarda elim ilk saçıma ve tırnaklarıma gidiyor.Saçlarımı gelişigüzel kesiyor,tırnaklarımı kemiriyorum.=/

Ve inanmazsın [:P],saçlarımı kendim kestiğimde çok daha çabuk uzuyor.:)

Şimdi soru şu[iki nokta üst üste]
Bunu söylemekle bi çok tez canlı bünyeyi yanlış yönlendirmiş olur muyum?
Olursa nolur?
Olmazsa ne olmaz?
:P
:)

anlattıkların kadarıya yaptıklarının olumlu getirisi olmuş :) devam ... etme tabi işi erbabına bırakmakta fayda var diye düşünüyorum....

frAt_34
20-04-2009, 15:59
Valla ben sürekli aynı şampuan kullanmam şu yaşıma kadar çok değiştrdim şampuan ama ilk defa kepek oluştu:S

işte o yaptığından kaynaklanıyor...bi şampuanda sabit kal sana önerim lacivert kutulu elidor :)

frAt_34
20-04-2009, 16:03
ya uzun saçlıyım ve saçlarım acayip dökülüyor kullanmadığım şampuan kalmadı napabilirim acaba?:)

buna benzer bi soruya cevap vermiştim sanada aynısını ctrl+v diyelim...

2008-2009 yılında saçlarda gözle fark edilir derecede dökülme var! nedeni ise çok basit...Geçen yıl su yok dediler barajlarda ,gittiler nerenin suyu olduğu nerden geldiği belli olmayan berbat bi su getirdiler...ee haliyle bu suyu temizlemek içinde bastılar suya klor'u..sonundada böyle oldu,bunlara tuz biber olarakta stres eklersek bunlar muhteşem bi saç dökme timi eder..işte sonuç böyle...yapacak bişey yok... dökülmeye karşı şampuan bioxcin öneririm %70 ektilidir!

__kübra_a__
20-04-2009, 16:04
saçlarım bu genç yaşımda :P beyazlıyo..
ve dökülüyo niye ki acep ?
ve de ben ne yapabilirim ..
:((

frAt_34
20-04-2009, 16:09
saçlarım bu genç yaşımda :P beyazlıyo..
ve dökülüyo niye ki acep ?
ve de ben ne yapabilirim ..
:((

Artık dökülme sorununu yazmak istemiyorum çünkü defalarca kez yazdım..üst sıralara bakınız.

beyazlama ırsi veya stresten olabilir..eğer ailenizde erken yaşta saç beyazlaması var ise ırsi yapacak birşey olmaz.

ofzz
20-04-2009, 16:11
bende sorayım çok sıcak suyla saçı yıkamak yaglanmayı hızlandırıyormuş dogru mu?

__kübra_a__
20-04-2009, 16:16
şey bi de beyaz saçı koparınca daha çok beyaz saç çıkıyomuş :P öyle diyorlar..
sizce doğru mu.. ?

Şımarık Zencefil
20-04-2009, 16:32
saçlarım bayağı uzun düz kullanmaktan çok sıkıldım ,su dalgası yaptırtmak istiyorum;ama bir türlü cesaret edemiyorum saçları çok yıprattığı söyleniyo doğru mu?bir de yaptırdıktan sonra nasıl kullanabilirim?jöle kullanmak istemiyorum........

frAt_34
20-04-2009, 17:47
bende sorayım çok sıcak suyla saçı yıkamak yaglanmayı hızlandırıyormuş dogru mu?

Doğrudur! Ilık olmalı...

frAt_34
20-04-2009, 17:48
şey bi de beyaz saçı koparınca daha çok beyaz saç çıkıyomuş :P öyle diyorlar..
sizce doğru mu.. ?

Evet doğru

frAt_34
20-04-2009, 17:49
saçlarım bayağı uzun düz kullanmaktan çok sıkıldım ,su dalgası yaptırtmak istiyorum;ama bir türlü cesaret edemiyorum saçları çok yıprattığı söyleniyo doğru mu?bir de yaptırdıktan sonra nasıl kullanabilirim?jöle kullanmak istemiyorum........

Aynen öyle...Röfle işleminin saça vermiş olduğu zararın 4 misli..
NOT: İncetelli saçlarda kopma veya aşırı(%100) yıpranma olur...

kıvılcım_41
20-04-2009, 18:05
saçlarım düz ve ince telli daha yoğun saçlarım olmasını istiyorum mümkün mü acaba badem yağı söylemişlerdi bide perma yaptır yoğunlaşır demişlerdi (bonus) :)))) badem yağını denedim fark göremedim

_serap_
20-04-2009, 18:08
işte o yaptığından kaynaklanıyor...bi şampuanda sabit kal sana önerim lacivert kutulu elidor :)

hımmm ben turuncusuunu kullanıyordum...teşekkürler...=)

hande_00
20-04-2009, 18:25
benim saçlarım dalgalı ve ben saçlarımı düzleştiriyorum...
zararlı olduğu kesin ama saçlarımın düzleştirmeme karşı tepkisi nasıl olur? yani ilerde dökülür mü güçsüzleşir mi?

frAt_34
20-04-2009, 18:36
saçlarım düz ve ince telli daha yoğun saçlarım olmasını istiyorum mümkün mü acaba badem yağı söylemişlerdi bide perma yaptır yoğunlaşır demişlerdi (bonus) :)))) badem yağını denedim fark göremedim

Badem yağı zaten bişey yapmaz :) yumuşatır ve parlak bi görünüm verir..onun dışında bişey OLMAZ kimse aksini iddaa edemez...perma olmaz çok zarar görür hatta kopabilir..şimdi perma ilaçları çok sert ince telli saçlarda olmaz...

frAt_34
20-04-2009, 18:37
benim saçlarım dalgalı ve ben saçlarımı düzleştiriyorum...
zararlı olduğu kesin ama saçlarımın düzleştirmeme karşı tepkisi nasıl olur? yani ilerde dökülür mü güçsüzleşir mi?

Fön öneririm..en azında profesyonel ellerde olur saç :) oda aşırıya kaçma haftada 2 iyidir...çoğu zarar

frAt_34
20-04-2009, 18:44
bu soruyu yanıtlamıştım lütfen 1. ve 2. sayfaya bakın.

ceren_ank
20-04-2009, 18:50
bu soruyu yanıtlamıştım lütfen 1. ve 2. sayfaya bakın.

dikkat edersen ben aynı soruyu sormadım...

frAt_34
20-04-2009, 19:05
dikkat edersen ben aynı soruyu sormadım...

demekki dikkatli bakmamışsınız...şampuan önerisi ve dökülme nedenlerini yazdım.. 1,2,3. sayfa DİKKATLİ bakarsanız görebilmeniz mümkün olabilir diye düşünmekteyim.

frAt_34
20-04-2009, 19:16
....:::: Özelden Yazan Arkadaşlara Cevap Verilmeyecektir ::::....

ceren_ank
21-04-2009, 16:19
demekki dikkatli bakmamışsınız...şampuan önerisi ve dökülme nedenlerini yazdım.. 1,2,3. sayfa DİKKATLİ bakarsanız görebilmeniz mümkün olabilir diye düşünmekteyim.

düşüncelerinizi kendinize saklayın..
size saç dökülme sebebeplerini ve 1,2,3. sayfadaki soruların aynısını sormadım.cevaplarınızda DİKKAT edilecek derecede aydınlatıcı bilgiler olmadığından dikkat etme gereği duymadım..her neyse hiçbişey sormadım kabul edin.

frAt_34
21-04-2009, 16:43
düşüncelerinizi kendinize saklayın..
size saç dökülme sebebeplerini ve 1,2,3. sayfadaki soruların aynısını sormadım.cevaplarınızda DİKKAT edilecek derecede aydınlatıcı bilgiler olmadığından dikkat etme gereği duymadım..her neyse hiçbişey sormadım kabul edin.

fikirlerimi beğenmiyorsanız o halde bir uzmana başvurun sn. Ceren hanım ... ben kuaförüm! burada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum insanlara..siz daha sorduğunuz sorunun diğerleri ile aynı olduğunun farkında bile değilsiniz.

yagmurun_dansi
22-04-2009, 04:59
saçlarım ince telli..kızıl boyatmıştım pek kaliteliymiş(!)yıpranmıştı saçlarım boyada akmıştı ama akıllı ben birde perma yaptırınca (saçlarımla uğraşmak istemediğimden yaptırmıştım halbuki) keçe ile bi farkı kalmadı saçlarımın:) şimdi kestire kestire kısacık kaldı saçlarım permadan kurtuluyorum az kaldı...şimdi sorun saçlarımı nasıl canlandırabilirim?yardımınız için teşekkürler..

frAt_34
22-04-2009, 15:33
1. Boya saçı yıpratmaz :) Eğer saç açılmadıysa!
2. Kestire kestire permadan yıpranan kısımlar gider zaten.
3. Marka saç bakım ürünlerini denemeni öneririm.Aynı marka bir şampuan ve saş kremi.
4. Marka olarakta : Kerastase , BC Bonacure ,PROtec vs...

ceren_ank
22-04-2009, 18:08
fikirlerimi beğenmiyorsanız o halde bir uzmana başvurun sn. Ceren hanım ... ben kuaförüm! burada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum insanlara..siz daha sorduğunuz sorunun diğerleri ile aynı olduğunun farkında bile değilsiniz.

yardımcı olmaya çalıştığınız falan yok kuaför bey.benim sorduğum sorunun diğerlerinden farklı olduğunu kavrayamadığınız için verdiğiniz cevaplar beni yeterince aydınlatmadı.cevaplayamayacaksanız sorabilirsiniz demeyin.ayrıca evet fikirlerinizi beğenmiyorum ve bir 'UZMAN'a başvuracağım...

wahwut
22-04-2009, 18:12
ben hep merak etmişimdir saçlar kökünden mi uzar uçundan mı?

bide şu toppik diye karabiber gibi biilaç varmış ne kadar etkili sence o?

ha bide benim saçlar birazcık uzayınca kıvır kıvır oluyor napcaz?

dadaşkIzI
22-04-2009, 19:08
benim saçlarım ben küçükken bonus gibiydi kıvır kıvır ve o zamanlar o halini hiç sevmiyodum.. büyüyünce tabi hergün fön çektirmeye başladım ve saçlarım artık dalgalı da değil düz de değil biçimsiz bişey oldu çıktı ve eski sıklığından eser kalmadı.. şimdi çok uzun acaba kısacık kestirsem eski haline döner mi ? ben yine kıvırcık olmasını istiyorum :(

şışt küçük
22-04-2009, 19:15
ben sakal traşı olurken bir şey oluyor ve faulleri yamultuyorum sonra düzelteyim derken bide bakıyorum ki faul kalmamış:S

nasıl faullerimi almalıyım bunun bir yolu varmı bide ikisini eşit bırakmak için ne yapmalıyım

kıvılcım_41
22-04-2009, 19:32
Badem yağı zaten bişey yapmaz :) yumuşatır ve parlak bi görünüm verir..onun dışında bişey OLMAZ kimse aksini iddaa edemez...perma olmaz çok zarar görür hatta kopabilir..şimdi perma ilaçları çok sert ince telli saçlarda olmaz...

yani yapılcak bişey yok öylemi :) ince saçlarını ahenkle dans ettir diyorsun yetinmeyi bil onu bulamayanda çok mu diyorsun :pPpP

goyzde
22-04-2009, 19:36
Arkadaşımın saçları kıvırcık, çok kabarıyor, çabuk kırılıyor.
nasıl bir bakım önerirsiniz?

frAt_34
23-04-2009, 00:07
yardımcı olmaya çalıştığınız falan yok kuaför bey.benim sorduğum sorunun diğerlerinden farklı olduğunu kavrayamadığınız için verdiğiniz cevaplar beni yeterince aydınlatmadı.cevaplayamayacaksanız sorabilirsiniz demeyin.ayrıca evet fikirlerinizi beğenmiyorum ve bir 'UZMAN'a başvuracağım...

sana cevap vermekten gerçekten yoruldum...çünkü yazdıklarında bir mantık arıyorum bulamıyorum..bu arada para veripte bi uzmana başvuracağınıda ZANNETMİYORUM...birde daha fazla meşgul edici yazılarla konuyu saptırmayın..tartışmak istiyorsanız siyaset meydanına..
Telefon: 0 212 355 01 01
Fax: 0 212 280 11 91
Adres: Yapı Kredi Plaza E Blok 80620 1. Levent İstanbul Show TV

frAt_34
23-04-2009, 00:14
ben hep merak etmişimdir saçlar kökünden mi uzar uçundan mı?

bide şu toppik diye karabiber gibi biilaç varmış ne kadar etkili sence o?

ha bide benim saçlar birazcık uzayınca kıvır kıvır oluyor napcaz?

1. Diplerden yani Kök kısımlardan...
2. Etki şöyle etki : Sadece seyrek saçlarda diplerdeki seyrekliği alır ,uzaktan belli olmaz lâkin yakından farkedilir...sobanın isi gibidir...
3. O dalga uçlarda kalır...doğdal yapıcak bişey yok...fön çektirmeyi dene haftada 2 kez dalgası kırılır en azından...

frAt_34
23-04-2009, 00:16
benim saçlarım ben küçükken bonus gibiydi kıvır kıvır ve o zamanlar o halini hiç sevmiyodum.. büyüyünce tabi hergün fön çektirmeye başladım ve saçlarım artık dalgalı da değil düz de değil biçimsiz bişey oldu çıktı ve eski sıklığından eser kalmadı.. şimdi çok uzun acaba kısacık kestirsem eski haline döner mi ? ben yine kıvırcık olmasını istiyorum :(

Kesinlikle döner ama saçı peyder pey yani az az ... Mesela 2 ayda bir 2cm falan yeterli olur...Eskisi gibi bol dalgalı saç beklentiniz olmasın :)

frAt_34
23-04-2009, 00:19
Arkadaşımın saçları kıvırcık, çok kabarıyor, çabuk kırılıyor.
nasıl bir bakım önerirsiniz?

zor bir saç :) şampuan olarak fark etmez saç bakım kremide "BC Bonacure Acil Kurtarma" Kırmızı Kutudadır..Kuaföre sorun bilir zaten...düzenli kullanımda etki eder..

sheqqer_girl
23-04-2009, 00:19
yha bnm saçlarımda uzamıo:((( bi yere kadar uzuo ondan sonra duruo uzaması.herzaman saçlarıma bakım yaparım özen gösteririm ama bu uzama mevzsu gerçekten canımı sıkmaya başladı çok geç uzuyo yha :'( hızla uzaması için neler yapabilirim.şuan saçlarım omuzlarımda ama ben belime kadar uzamasını istiorm:(( ne önerirsiniz bana.birde sarımsak sürüldüğünü uzattığını ve saçı sıklastırdığını duydum bu ne kadar doğru yapsam bi yararı olur mu ????şimdiden tesekkrler

kerim_
23-04-2009, 00:29
Sarmısağın saç çıkarttığı söylenir hatta saç kıranın saçları döktüğü yerlerden tekrar saç çıkartıyormuş... Ama ondan daha önemlisi sarmısağı kafana sürdüğünde onun kokusunu nasıl götüreceksin bence onu düşün :D

sheqqer_girl
23-04-2009, 00:42
ben onuda arastırdım ilk başta kokuyomus ama yıkayınca ve kurutunca kokusu kalmıyomus.ama bilemem ne kadar doğru (:

frAt_34
23-04-2009, 03:32
yha bnm saçlarımda uzamıo:((( bi yere kadar uzuo ondan sonra duruo uzaması.herzaman saçlarıma bakım yaparım özen gösteririm ama bu uzama mevzsu gerçekten canımı sıkmaya başladı çok geç uzuyo yha :'( hızla uzaması için neler yapabilirim.şuan saçlarım omuzlarımda ama ben belime kadar uzamasını istiorm:(( ne önerirsiniz bana.birde sarımsak sürüldüğünü uzattığını ve saçı sıklastırdığını duydum bu ne kadar doğru yapsam bi yararı olur mu ????şimdiden tesekkrler

1. Sarımsak olayını geçelim...Kellik safhasına geldiğimiz vakit bunu kullanabiliriz :)
2. Yapısal dengeden kaynaklanıyor olma nedeni yüksek..Belirli bi noktadan sonra incelerek uzar haliyle cansız olur uçları...Uzamasının durduğu yerden itibaren 2 parmak boyu kestirin bakalım sonuç ne olacak!

wahwut
23-04-2009, 03:37
1. Diplerden yani Kök kısımlardan...
2. Etki şöyle etki : Sadece seyrek saçlarda diplerdeki seyrekliği alır ,uzaktan belli olmaz lâkin yakından farkedilir...sobanın isi gibidir...
3. O dalga uçlarda kalır...doğdal yapıcak bişey yok...fön çektirmeyi dene haftada 2 kez dalgası kırılır en azından...

teşekkur ettim demek dipten haa.berberim kandırmış beni demekki hem uçtan hem kokten uzar demişti...

peki ozaman biz neden uçlarının kırılarını aldırıyoruz yani uzun saçlıyken?

ikizler_83
23-04-2009, 03:37
Daha 17 yaşında sarımsaktan,saç dökülmesinden bahsediyor! Dur bakalım bir,git Dr'a,belki vitaminsizliktendir,kansızlıktandır,cık cık cık...

NİLDEREN DENİZ
23-04-2009, 03:38
Benim saçımın bazı kısmı kıvırcık bazı kısmı bukle birde çok kabarık ayrıca tülerik krem sürsem ayrı dert çok dikkat çekiyo sürmesem ayrı dert tülerik oluyor kuruttuğum zaman elektrik ötesi oluyor e ben ne yapayım bağışlayayımmı bu saçlaro biyandanda severim saçlarımı hadi bana çözüm bul:)

dadaşkIzI
23-04-2009, 14:19
Kesinlikle döner ama saçı peyder pey yani az az ... Mesela 2 ayda bir 2cm falan yeterli olur...Eskisi gibi bol dalgalı saç beklentiniz olmasın :)

peki teşekkür ederim..:)

ceren_ank
24-04-2009, 01:14
sana cevap vermekten gerçekten yoruldum...çünkü yazdıklarında bir mantık arıyorum bulamıyorum..bu arada para veripte bi uzmana başvuracağınıda ZANNETMİYORUM...birde daha fazla meşgul edici yazılarla konuyu saptırmayın..tartışmak istiyorsanız siyaset meydanına..
Telefon: 0 212 355 01 01
Fax: 0 212 280 11 91
Adres: Yapı Kredi Plaza E Blok 80620 1. Levent İstanbul Show TV

bence siz bana cevap verememekten yoruldunuz.yazdıklarımda mantık aramanız için YAZDIKLARINIZDA mantık olması gerekir.ayrıca konuyu saptırmıyorum aksine konu üzerinde sorduğum sorunun cevabını almaya çalışıyorum.bir uzman bulmak kolay olmuyor ortalık kendini uzman zanneden amatörlerle dolu.eğer gercek bir uzman bulabilirsem para vermekten çekinmem.ayrıca tartışmak isteyeceğim son insan bile olamazsınız..

SSSibeLLL
24-04-2009, 01:16
saçlarımın ucunda çok kırık var ama anlaşılmıyor:)bu yuzden kestirmiyorum bende ama uzamasını engeller falan diyoar külliyen yalan güzelde uzuyor ama bu saç uçlarını ne kadar arayla kestirmeliyim...???

cadoloz_kubra
24-04-2009, 01:20
saçlarım çok gür ve kuru! haliyle çok tüleriyor :/
başedebilmem için önerin?

avuçlarda eriyen kar
24-04-2009, 01:21
Acilen doğal yöntemlerle uzatmak istiyorum

reeksyn
24-04-2009, 01:22
yıllardır hedeflediğim bı boy war hala ulaşamadım :( çünkü nası becerıosam yıpranıyo we her yıl bu son bıdaha kestırmıcem diyip kalksamda we ewe gelıp küfretsemde kuaförün kesimine yinede uzamıyo uzamıyo uzamıyo işte:/

mervevrem
24-04-2009, 01:48
Saçlarımı 1 ay önce hem kestirdim hem açtırdım. Malesef uçları açıcıdan olması ihtimaliyle çok kırıldı. Kaldığım şehirde kestirmek istemiyorum. 2 ay daha böyle kullansam zararı olur mu?
Yeniden buyamam gerek ama korkuyorum boyamalı mıyım? (çünkü renk farkı çok belli.)

HeyGARY
24-04-2009, 12:42
saçım kalmadı nasıl çıkar...
valla kalmadı lan! askerlik bitirdi saç maç kalmadı kafada. :PPpp

frAt_34
24-04-2009, 14:00
bence siz bana cevap verememekten yoruldunuz.yazdıklarımda mantık aramanız için YAZDIKLARINIZDA mantık olması gerekir.ayrıca konuyu saptırmıyorum aksine konu üzerinde sorduğum sorunun cevabını almaya çalışıyorum.bir uzman bulmak kolay olmuyor ortalık kendini uzman zanneden amatörlerle dolu.eğer gercek bir uzman bulabilirsem para vermekten çekinmem.ayrıca tartışmak isteyeceğim son insan bile olamazsınız..

hadi hadi fazla meşgul etme burayı çenen iyice düştü senin..çok paran varsa kendine sakla...bu çeneyle, bu kafayla UZMAN'ı bırak Ordinaryus olan ilgilenmez senle...mantığın ne olduğunu öğren sonra çık karşıma açıklamasını yap...demogoji yapma güzel kardeşim...daha toysun burda birbirimize laf koymaca oynamıyoruz..sana cevap vermesini bende bilirim ama susuyosam efendiğimden bunu böyle bil..dahada yazma buraya..madem tartışmak istemiyosun benim konuma yazma..bu kadar basit..hadi hayırlı günler sana...

frAt_34
24-04-2009, 14:01
saçım kalmadı nasıl çıkar...
valla kalmadı lan! askerlik bitirdi saç maç kalmadı kafada. :PPpp

Önce düzgünce sormayı dene derim...Belki bundan sonra cevap alabilirsin...

frAt_34
24-04-2009, 14:04
saçlarımın ucunda çok kırık var ama anlaşılmıyor:)bu yuzden kestirmiyorum bende ama uzamasını engeller falan diyoar külliyen yalan güzelde uzuyor ama bu saç uçlarını ne kadar arayla kestirmeliyim...???

1. Kırıkları siz fark edemezsiniz :) bazen gözle gözükmezler..
2. Zaten ne kadar kırık varsa okadar kesilir...Mesela 5 parmak boyu ise fazla olur 2 parmak kestirirsin..2ay sonrada 3 parmak boyu kestirirsin kırıklar gider...
3. Uzamasını engeller (tabi kırık yoksa aşırı...)

frAt_34
24-04-2009, 14:06
saçlarım çok gür ve kuru! haliyle çok tüleriyor :/
başedebilmem için önerin?

Saçlarına hergün dax veya biryantin benzeri kozmetikler sürmeyi deneyin..saçı yağlandırın ve mümkün olduğunca diplerine sürmeyi deneyin..

frAt_34
24-04-2009, 14:07
yıllardır hedeflediğim bı boy war hala ulaşamadım :( çünkü nası becerıosam yıpranıyo we her yıl bu son bıdaha kestırmıcem diyip kalksamda we ewe gelıp küfretsemde kuaförün kesimine yinede uzamıyo uzamıyo uzamıyo işte:/

Başka bir kuaföre kestirmeyi dene :) şaka yapmıyorum...Makasın keskinliği bile önemli kör veya az keserse saçı küstürür kesiyorum derken uçları iyice körelir..

frAt_34
24-04-2009, 14:10
Saçlarımı 1 ay önce hem kestirdim hem açtırdım. Malesef uçları açıcıdan olması ihtimaliyle çok kırıldı. Kaldığım şehirde kestirmek istemiyorum. 2 ay daha böyle kullansam zararı olur mu?
Yeniden buyamam gerek ama korkuyorum boyamalı mıyım? (çünkü renk farkı çok belli.)

1. Kırıklarını aldırsan yeterli..
2. Boyayabilirsin hiç bir zararı olmaz.(yanma - kopma) gibi..
3. Koyu renk boyatma ki! saç tekrar koyulmasın ve verdiğin para boşa gitmesin...

ceren_ank
24-04-2009, 23:36
hadi hadi fazla meşgul etme burayı çenen iyice düştü senin..çok paran varsa kendine sakla...bu çeneyle, bu kafayla UZMAN'ı bırak Ordinaryus olan ilgilenmez senle...mantığın ne olduğunu öğren sonra çık karşıma açıklamasını yap...demogoji yapma güzel kardeşim...daha toysun burda birbirimize laf koymaca oynamıyoruz..sana cevap vermesini bende bilirim ama susuyosam efendiğimden bunu böyle bil..dahada yazma buraya..madem tartışmak istemiyosun benim konuma yazma..bu kadar basit..hadi hayırlı günler sana...

sen bana bişeyler söylemeye devam ettiğin sürece bende cevap verme hakkımı kullanacağım.ben nerde konuşup nerde susacağımı iyi bilirim.bana öğüt verecek statü'de değilsin.o statü'ye erişmen için 40 fırın ekmek yemen lazım.verecek cevap bulamayınca işi hemen yobazlığa döküyorsun.düzgün cevaplar veremediğin gibi küfür,hakaret edemedikçede kendini cevap vermiş saymıyorsun.madem cevap vermesini iyi biliyorsun bir kere verde seninde cevap verebildiğini görelim.keşke mantık denen şeyin kelime anlamından biraz haberdar olsaydında cümlelerinde kullansaydın.ama nerde..işine gelmeyen herkesin verecegi ilk cevap 'demogoji yapma' olur.bence toy olan sensin biraz büyüklerinden ders almalısın.zira konuşmaların bunu fazlaca yansıtıyor.bu arada sanada hayırlı günler..

take_me_out
24-04-2009, 23:44
normalde açık kumralım.5 yıldır saçlarıma düzenli olarak röfle attırıyorum.(biraz sık attırıyorum 60-70 paket gidiyor baya bir açık görünüyor)şimdi tekrar röfle zamanım geldi ama ben bu kez diplerine röfle yerine sarı boya istiyorum.sizce tutar mı?biraz daha aydınlık bir sarı istiyorum.ya da sizce başka ne yaptırabilirim?

Sunterra
24-04-2009, 23:54
saçlarım düz esasında,ama saç kurutma makinasıyla kurutuyorum diye kabarıyor.
saç düzleştirici kullanıyorum. saç düzleştirici de saça zarar veriyor sonuçta yüksek ısı,saçıma ne kullanabilirim? onarıcı serum gibi mesela? avonun yeşil renkli serumunu kullanıyorum saçımın uçlarına ama o da yağlandırıyor biraz.başka önereceğin bir şey var mı?

take_me_out
24-04-2009, 23:57
saç düzleştirici kullanıyorum. saç düzleştirici de saça zarar veriyor sonuçta yüksek ısı,saçıma ne kullanabilirim? onarıcı serum gibi mesela? avonun yeşil renkli serumunu kullanıyorum saçımın uçlarına ama o da yağlandırıyor biraz.başka önereceğin bir şey var mı?

aaa evet tam 2 yıl o serumu bende kullanmıştım hatta onun durulanmayan bakım kremi de var.başta baya iyi gelmişti ama sonra birden yararsızlaştı.gerçi benim saçlarım baya bi hasarlı:)

Sunterra
25-04-2009, 00:03
evet o kremi biliyorum ama almamıştım ondan. alsam mı acaba? bir de onun turuncu olanı var boyalı saçlar için mi,röfle yaptırıyorum demişsin ya hani ondan kullansan sen de iyi gelir mi :)

take_me_out
25-04-2009, 00:07
evet o kremi biliyorum ama almamıştım ondan. alsam mı acaba? bir de onun turuncu olanı var boyalı saçlar için mi,röfle yaptırıyorum demişsin ya hani ondan kullansan sen de iyi gelir mi :)

bilmiyorumki onu kullanmadım ama yeşilin bakım kremi yumuşacık yapmıştı saçlarımı ve çok kolay taranıyordu.ben şimdi bonacure'ün hairtherapy'si kullanıyorum ama açıkçası pek iyi gelmedi.boya olunca ne yapsan doğal saç gibi olmuyor.hem giderim hem ağlarım modeli:)

Sunterra
25-04-2009, 00:15
bilmiyorumki onu kullanmadım ama yeşilin bakım kremi yumuşacık yapmıştı saçlarımı ve çok kolay taranıyordu.ben şimdi bonacure'ün hairtherapy'si kullanıyorum ama açıkçası pek iyi gelmedi.boya olunca ne yapsan doğal saç gibi olmuyor.hem giderim hem ağlarım modeli:)

hmm anladım canım sağol :) alayım ben de kreminden,düzleştirici kullandıktan sonra saçlarda bi tiftiklenme oluyor ister istemez. kullanayım da ben de yumuşak olsun saçlarım. haklısın saça bir kere boya kullandın mı çok uğraş istiyor. ben de uğraşamayacağımı bildiğim için boyatmıyorum saçlarımı korkuyorum hueh :))

TmmYHaKıZMa..
25-04-2009, 00:16
Ya benim saçlarım çok çabuk uzamakta biraz geç uzaması için yapabilceğim bir şey var mı ?

ersin84
25-04-2009, 00:17
arkadaş lar şampuanmış kremmiş hepsi hava cıva ben hepsinide satıyorum. döküleceği varsa dökülür. dökülmemesi için ne yapılır? önce saçlarınızı temiz tutarsınız eğer isterseniz badem yağı b vitamini ve e vitamini karışımı alırsınız bir eczaneden haftada 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır..

take_me_out
25-04-2009, 00:20
hmm anladım canım sağol :) alayım ben de kreminden,düzleştirici kullandıktan sonra saçlarda bi tiftiklenme oluyor ister istemez. kullanayım da ben de yumuşak olsun saçlarım. haklısın saça bir kere boya kullandın mı çok uğraş istiyor. ben de uğraşamayacağımı bildiğim için boyatmıyorum saçlarımı korkuyorum hueh :))

rica ederim canım:)bir şey daha,çok güzel kokuyor krem:)boyatma boşver en güzeli...

Sunterra
25-04-2009, 00:24
rica ederim canım:)bir şey daha,çok güzel kokuyor krem:)boyatma boşver en güzeli...

oo mis :) alayım en iyisi

esra93
27-04-2009, 11:19
Saçımın daha çabuk uzaması için neler yapmam gerek?

Sabırsız bir şekilde çok uzun olmasını istiyorum da.

AslıM06
27-04-2009, 13:37
bende uzamasını istiyorum

""AsLı""
27-04-2009, 16:56
Çam terebentin saçları uzatıyo diye biliyorum (:
Aktarlarda bulabilirsiniz:D

TmmYHaKıZMa..
27-04-2009, 21:43
Ya benim saçlarım çok çabuk uzamakta biraz geç uzaması için yapabilceğim bir şey var mı ?
+11111111111111111111

cevap lütfeğennnnn ...

isimflnyok
05-05-2009, 15:46
saçlarım kıvırcık,,kendi haline bıraksam çok kabarıyo jöle,köpük vs. kullansam yine öle..bıktım usandım bana bi çareeee

şışt küçük
05-05-2009, 16:46
bende arasıra çok kepek oluyor nedeni ne

carlosfb
06-05-2009, 01:54
düzleştirme hakkında düşünceleriniz x-tenso glatt vs :)

Maidem
06-05-2009, 02:19
arkadaşım bende seni bekliyordum..
benim saçlarım eğer doğal kuruyorsa çok kabarıyor, köpük yada jöle sürmek istemiyorum, yıpratıyor çünkü..
ne yapmalıyım?
birde, şampuan ve bakım dışında tamamen doğal bir formül olursa sevinirim..

goyzde
06-05-2009, 02:31
Merhabalar. Benim saçım dalgalı, ince telli, fazla gür değil, çabuk dökülüyor. Saçlarım fazla dökülmesin diye şampuan kullanmayı bıraktım. Saç kremi de kullanmıyorum. Zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Saçlarım bazen çok sert oluyor ve genellikle kabarıyor.

Şampuana geri döneyim mi? Saç kremi kullanayım mı? Nasıl bir bakım ve hangi ürünleri önerirsiniz??

Ayrıca saç boyatmanın saçı erken beyazlattığı ve yıprattığı söyleniyor. Doğruluk payı var mı?

subardaklıkız
10-08-2009, 12:20
saç düzleştiricilerin zararlı olduğunu düşünmüyorum ben sonuçta her gün her tutamını 2şer dakka makinada tutmassan pek bir şey yapmaz gibi geliyor..ben de yeni bi tane alacağım tatile giderkern şimdi lazım olacak denize havuza girip akşama da şöyle bi süslenmek lazım :D ay sonunda gidicem tatile şimdiden çalışmalara başladım ama www.gogogo.com.tr 'de puan toplayııp kapıcam düzleştiriciyi hedefim bu :D bi de papatya suyumu da hazırlicam saçlar şenlik yapacak hehehe

frAt_34
07-10-2009, 23:46
normalde açık kumralım.5 yıldır saçlarıma düzenli olarak röfle attırıyorum.(biraz sık attırıyorum 60-70 paket gidiyor baya bir açık görünüyor)şimdi tekrar röfle zamanım geldi ama ben bu kez diplerine röfle yerine sarı boya istiyorum.sizce tutar mı?biraz daha aydınlık bir sarı istiyorum.ya da sizce başka ne yaptırabilirim?

Olabilir Tabikide...Alternatif Olarak Açık Kumral Tonu kullanılabilir Dip Renginde (8.0)

Komple Dipleri Sarı Çiğ Durabilir..Önerim Hesaplı ve Güzel Olan Açık Kumraldan Yana :)

frAt_34
07-10-2009, 23:51

Öncelikle Şu Düzleştirici Kullananlar Gözlerini Güzelce Açıp Okusunlar :)

Düzleştiriciler Avrupadan İthal Edilmektedir.Yani Avrupalı Bayanlar İçin Satışa Sunulmuştur..Nedeni İse; Saçların Az ve Düz Oluşudur..Avrupalı Çoğu Kadınlar Çalışmakta Olduğundan Kuaföre Vakit Ayırıp Saç Yaptırmak Yerine Bu Düzleştirici Aleti Kullanmaktadırlar..

Gelelim Türk Kadınlarına...Bizde Öyle Cılız ve Az Saçlar Yok..Aksine Gür ve Zor Saçlar..Kalın Telli ve Kıvırcık (Bu Saçlara Asla Uygulanmamamlıdır) ... Dalgalı,Kıvırcık ve Kalın Telli Saça UYGULANMAZ!

Lütfen Saç Sağlığınız İçin Düzleştiriciden Uzak Durunuz... Sadece Düz Fön Çektirdiniz Diyelim..Ertesi Gün Biraz Bozuldu..Sadece DÜzeltmek Maksadıyla Üzerinden Geçiniz...

frAt_34
07-10-2009, 23:53

Yapacak Birşey Yok :)

frAt_34
07-10-2009, 23:55
arkadaş lar şampuanmış kremmiş hepsi hava cıva ben hepsinide satıyorum. döküleceği varsa dökülür. dökülmemesi için ne yapılır? önce saçlarınızı temiz tutarsınız eğer isterseniz badem yağı b vitamini ve e vitamini karışımı alırsınız bir eczaneden haftada 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır..

Hadi Bakalım...Sen Denedin Sanırım...Ben Satıyorum Ayrı Zamanda Uygulayıp Bir'e Bir Yakından Takip Edip Şahit Oluyorum...İnsanları Yanıltmayalım Lütfen

frAt_34
07-10-2009, 23:58
saçlarım kıvırcık,,kendi haline bıraksam çok kabarıyo jöle,köpük vs. kullansam yine öle..bıktım usandım bana bi çareeee

Aramakas (Efile Makası) Kesimi İle Gür Saçlardan Kurtulabilirsiniz...

frAt_34
07-10-2009, 23:58
bende arasıra çok kepek oluyor nedeni ne

2 Nedeni Olabilir..

1.Sık Şampuan Değişimi.
2.Çok Sıcak Su ile Yıkamak.

frAt_34
08-10-2009, 00:00
arkadaşım bende seni bekliyordum..
benim saçlarım eğer doğal kuruyorsa çok kabarıyor, köpük yada jöle sürmek istemiyorum, yıpratıyor çünkü..
ne yapmalıyım?
birde, şampuan ve bakım dışında tamamen doğal bir formül olursa sevinirim..

Aramakas (Efile Makası) Kesimi ile Kabarık Saçlardan %30 Kurtulabilirsin...

frAt_34
08-10-2009, 00:03
Merhabalar. Benim saçım dalgalı, ince telli, fazla gür değil, çabuk dökülüyor. Saçlarım fazla dökülmesin diye şampuan kullanmayı bıraktım. Saç kremi de kullanmıyorum. Zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Saçlarım bazen çok sert oluyor ve genellikle kabarıyor.

Şampuana geri döneyim mi? Saç kremi kullanayım mı? Nasıl bir bakım ve hangi ürünleri önerirsiniz??

Ayrıca saç boyatmanın saçı erken beyazlattığı ve yıprattığı söyleniyor. Doğruluk payı var mı?

Şampuan Kullanabilirsinizde.Ama O Sabundan Memnunsanız Devam...Yanlız! Krem Kullanmanız ŞART! Sertlik Olmasın Kolay Taransın Diye

Saç Boyası Saçı Yıpratmaz..Beyazı Artırır Doğru..Bazı Meslekdaşlarım Saçı Beslediğini İdda Ediyor...Tamamen Yalan

frAt_34
08-10-2009, 00:05
saç düzleştiricilerin zararlı olduğunu düşünmüyorum ben sonuçta her gün her tutamını 2şer dakka makinada tutmassan pek bir şey yapmaz gibi geliyor..ben de yeni bi tane alacağım tatile giderkern şimdi lazım olacak denize havuza girip akşama da şöyle bi süslenmek lazım :D ay sonunda gidicem tatile şimdiden çalışmalara başladım ama www.gogogo.com.tr 'de puan toplayııp kapıcam düzleştiriciyi hedefim bu :D bi de papatya suyumu da hazırlicam saçlar şenlik yapacak hehehe

Hadi Bakalım Ozaman Kullanmaya Devam..Umarım Saçına Bir Gün Kalıcı Bir Şaka Yapmaz..Ben Zaten Kötülemiyorum..Sadece Düz Saçlarda Kullanılmalıdır Demek İstiyorum..Papatya Suyuna Gelince Dikkatli Kullanmalısın..Fazla Dağıtmadan Sürmelisin Yoksa Gerçekten Dışarı Çıkamazsın :) Nedemek İstediğimi Bittiğinde Anlıyacaksın

ravza_gül
08-10-2009, 00:06
saçlarımı patlıcan moruna boyadım şimdi sarıya dönmek istiyorum tamamen cıkmasınımı beklemeliyim üzerine sarı boya yaptırsamda olurmu???

frAt_34
08-10-2009, 00:08
saçlarımı patlıcan moruna boyadım şimdi sarıya dönmek istiyorum tamamen cıkmasınımı beklemeliyim üzerine sarı boya yaptırsamda olurmu???

Çok Zor :) Bir Kerede Olmaz Yaparız Derlersede Kanma...

Kızıl Renkten Sarıya Dönmek Nasıl Bişey Biliyomusun...

Bir Fenerbahçeli Olarak Söylüyorum Bunu Türkiye Kupasını Almak Kadar ZOR :)

ravza_gül
08-10-2009, 00:12
[QUOTE=frAt_34;6925425]Çok Zor :) Bir Kerede Olmaz Yaparız Derlersede Kanma...

Bir Fenerbahçeli Olarak Söylüyorum Bunu Türkiye Kupasını Almak Kadar ZOR :)[/

tek seferde yaparız ama yıpranır dediler bende yaptırmadım herkes bi ayrı soyluyo kimi yaptır diyo kimi yaptırma ortada kaldım. offff çok beklemeliyim dahaa

ßy_matci
08-10-2009, 00:18
merhabalar...benim eskiden saçım cok gürdü ve sıktı ama şimdi ince telli ve azaldı...bunun azda olsa gürleşmesi için ne yapmam gerek:S:Sbide hiç fön tutmuyor anında bozuluyor:(

frAt_34
08-10-2009, 00:19
[QUOTE=frAt_34;6925425]Çok Zor :) Bir Kerede Olmaz Yaparız Derlersede Kanma...

Bir Fenerbahçeli Olarak Söylüyorum Bunu Türkiye Kupasını Almak Kadar ZOR :)[/

tek seferde yaparız ama yıpranır dediler bende yaptırmadım herkes bi ayrı soyluyo kimi yaptır diyo kimi yaptırma ortada kaldım. offff çok beklemeliyim dahaa

Bende Tek Seferde Olacağını Biliyorum Ama Çok Yıpranır...Renk Tam Oturmaz..Bazı Yerleri yama Gibi Olur..Olmaz Dememdeki Kasıt Budur.

frAt_34
08-10-2009, 00:21
merhabalar...benim eskiden saçım cok gürdü ve sıktı ama şimdi ince telli ve azaldı...bunun azda olsa gürleşmesi için ne yapmam gerek:S:Sbide hiç fön tutmuyor anında bozuluyor:(

Anlattığına Bakılırsa Yapısı Değişmiş Buda Enteresan Bir Durum..Ne Diyeceğimi Bilmiyorum..Yanlış Bilgi Vermek İstemem...

ravza_gül
08-10-2009, 00:22
[quote=ravza_gül;6925461]

Bende Tek Seferde Olacağını Biliyorum Ama Çok Yıpranır...Renk Tam Oturmaz..Bazı Yerleri yama Gibi Olur..Olmaz Dememdeki Kasıt Budur.

haklısın en iyisi beklemek mora devam:))çok teşekkürler vaktini aldım

ßy_matci
08-10-2009, 00:24
Anlattığına Bakılırsa Yapısı Değişmiş Buda Enteresan Bir Durum..Ne Diyeceğimi Bilmiyorum..Yanlış Bilgi Vermek İstemem...

:(:(hiç mi öneriniz yok ki:S:S

frAt_34
08-10-2009, 00:27
[quote=frAt_34;6925527]

haklısın en iyisi beklemek mora devam:))çok teşekkürler vaktini aldım

estafurullaf nedemek efendim:) yine bekleriz

frAt_34
08-10-2009, 00:29
:(:(hiç mi öneriniz yok ki:S:S

Yanlış Bir Bilgi Vermek İstemiyorum :)

etkisiz_eleman
08-10-2009, 00:32
Benim saçım çok yavaş uzuyor. Badem ve hint yağını karıştırıp saçımın diplerine biraz daha hızlı uzasınlar diye sürüyorum. Bunun bir zararı olur mu? Bir de saçlarım ince telli ve biraz kabarıyor. Kabarıklığı dinsin diye köpük kullanıyorum. Saçıma zarar(kırık, çatallaşma filan gibi) verir mi?

frAt_34
08-10-2009, 00:35
Benim saçım çok yavaş uzuyor. Badem ve hint yağını karıştırıp saçımın diplerine biraz daha hızlı uzasınlar diye sürüyorum. Bunun bir zararı olur mu? Bir de saçlarım ince telli ve biraz kabarıyor. Kabarıklığı dinsin diye köpük kullanıyorum. Saçıma zarar(kırık, çatallaşma filan gibi) verir mi?

Bi Zararı Olmaz Faydası Varsa Devam..Sonuçta Doğal...Köpük Bişey Yapmaz (Diplerine Sürüp Saçı Havasız BIRAKMA:)

uçan viledalı cadı
08-10-2009, 00:40
Benim saçım çok ince teLLi ve çok yavaş uzuyo saçLarımı düzLeştirmedğimdede çok kabarıyo ve çok kırık var...SaçLarım nasıL daha gür oLabiLir ? Hergün düzLeştirmek zararLı mıdır ?

frAt_34
08-10-2009, 00:56
Benim saçım çok ince teLLi ve çok yavaş uzuyo saçLarımı düzLeştirmedğimdede çok kabarıyo ve çok kırık var...SaçLarım nasıL daha gür oLabiLir ? Hergün düzLeştirmek zararLı mıdır ?

Kestir Saç Biraz Kendine Gelsin..Katlı Kestir Diri ve Çok Görünsün..Uzamasınada Etki Eder..

Evet..Hergün Düzleştirmek Zararlıdır.

evrıl
14-02-2010, 01:20
Saç ile ilgili sorularınız ,sorunlarınız veya önerilere ihtiyaç duyuyorsanız bu başlık altından size yardımcı olabilirim! Saç hakkında herşeyi size elimden geldiğince cevaplayabilirim...

saçlarım çok yağlı , yıkandığının ertesi günü yağlanıyor ve ince telli. çok sorunlu saçlarım var.ne yapacağım ?

_s-e-v-g-i_
14-02-2010, 01:26
sorum biraz saçma olabilir ama merak ediyorum ve soruyorum;
söylenimlere göre saçları çok fazla kestirirsen(her ay ya da her hafta ) saçlar küsüyormuş ve uzamıyormuş doğrumu sizce?

hilal_gs
14-02-2010, 01:37
saç konusunda en şanslı benim galiba hangi şampuanı veya saç kremini kullansam hepsi ayrı ayrı güzellik katıyor saçlarıma ne kepek ne dökülme ne de cansızlık her hafta ayrı şampuan kullansam bana mısın demez maşallah!

karabiber42
04-04-2010, 18:18
saclarim artik uzamiyor gibi:S
belimi gectiler ama sanki artik uzamiyorlar ne yapsamm??

india_
06-04-2010, 01:13
Elma sirkesinin saça yararı var mı? saçın yağlanmasını ve kepeklenmeyi gideriyor diyorlar?

cemaluri
15-05-2010, 22:58
sacımı her gun yıkıyorum yatıp kalktıktan sonra yaglanma oluyor ve sacım seyrek ne yapmalıyım ?

çakma_shakıra
15-05-2010, 23:15
dökülmeye çare varmı? :(

ELİF.1907
15-05-2010, 23:25
saçımla konuşmam da bir sakınca var mı (:

cemaluri
19-05-2010, 19:45
sacım yaglanıyor sacımı bu yuzden her gun yıkıyorum 2 gune bırde banyo yapıyorum.. sacım cok yaglanıyor ne yapmam lazım ?

Bambi155
19-05-2010, 20:09
saçlarım çok sık kalın dağıtınca kabarıyo dalgalı gibide olmuyo kabarık duruyo bi yöntemi var mı bunun ne bilim incelsin istiyorum düzleştirmekten sıkıldım :S

ezggii
23-05-2010, 20:05
saçlarım ince telli ve az su dalgası yaptırmak istiyorum.
aşırı yıpranır demişşsiniz ama bunun bi çaresi yok mu krem vs??

pimpinella
23-05-2010, 20:09
saçlarım kıvırcık ondan sonra tarak girmiyor. tepeye toplamaktan illallah geldi. Pimp.

mesna
04-06-2010, 21:36

benimde cok kırılıyordu saçlarım sonra bi arkadasımdan ögrendimki cözümü varmış bir turpu rendeleyip pişiriyosun daha sonra elde edilen suya bir yumurta sarısı karıştırıyosn 2 saat bekletiyorsun ben denedim cok saglıklı oluyo haftada 2 kere yapıyodum düzenli yapınca etkisini görüyosun benm saclarım 2 sene hep aynı boydaydı bu maskeyi yaptım 3 ayda baya bi farketti ;)

ezggii
04-06-2010, 22:19
çok iğrenç görünüyo ama:D

zeynep_gkn
04-06-2010, 22:28
geçen senenin konusu hortlamış üstelik konuyu açan üye en son 2.ayda girmiş /:

soru sormak anlamsız sanki (;

cim.cime
05-06-2010, 00:59
saçımla konuşmam da bir sakınca var mı (:

çicek mi kız o konusasın =)

HaYaLeTTiK
05-06-2010, 01:54
Saçım cok dökülüyor elimi degdirdim mi bi avuç saç geliyor ve bundan nefret ediyorum... Ne yapmalıyım?

NURAY SOYLU
05-06-2010, 03:07
saçımı iki ayda bir kestiriyorum ama çok çabuk uzanıyor gür ve dalgalı neden uzuyorrr yaa bukadar çabukk...

matraxıngücüadına
05-06-2010, 07:09
Benim Hep sabit bir yerde kalıyor,daha fazla uzamıyor,napmalıyım:/

ezggii
05-06-2010, 15:49
saçımı iki ayda bir kestiriyorum ama çok çabuk uzanıyor gür ve dalgalı neden uzuyorrr yaa bukadar çabukk...

nispet mi yapıyosun hıh.
ayıp.
çok ayıp.

rocker_awie
05-06-2010, 17:42
sorum biraz saçma olabilir ama merak ediyorum ve soruyorum;
söylenimlere göre saçları çok fazla kestirirsen(her ay ya da her hafta ) saçlar küsüyormuş ve uzamıyormuş doğrumu sizce?

tabi dogru neden uzamıyo sanıyosun küsmüş o sana barışman lazım :D

ELİF.1907
06-06-2010, 00:00
çicek mi kız o konusasın =)

canlı sonuçta dert ortağı =))))))))