PDA

Tüm Versiyonu Göster : Dönem uzatmak..

hadi.canım.sende
27-06-2009, 14:39
arkadaşlar ben dönem uzatma tehlikesi ile karşı karşıyayaım..ama uzatmamak için her yolu deneyeceğim..aranızda dönem uzatan var mı?çok mu acı bişey?

melikealas
27-06-2009, 14:43
Adettendir,üzülme :)

hadi.canım.sende
27-06-2009, 14:44
Adettendir,üzülme :)

yok ya..gece rüyama bile giriyor..uzatırsam çok kötü olurum :[

melikealas
27-06-2009, 14:48
Yaz okulu,büt denen şeyler yok mu sizde de?
Ya da ne bileyim,tek ders sınavları var,onda geçersin.
Tek dersten değil de daha fazla dersten kaldıysan da uzat artık yani ne yapalım daha :)

hadi.canım.sende
27-06-2009, 14:53
Yaz okulu,büt denen şeyler yok mu sizde de?
Ya da ne bileyim,tek ders sınavları var,onda geçersin.
Tek dersten değil de daha fazla dersten kaldıysan da uzat artık yani ne yapalım daha :)

büt yok..yaz okuluda talep azlığından açılmadı...başka üniversitelere gidicem ama aldığım notu vermiyorlar muaf olarak gösteriyorlar :'(

9 eylüle gideceğim..1,89 oluyor,geçme notu 2 :[

hocalara yalvaracağım.

melikealas
27-06-2009, 14:55
Hangi üni,hangi bölüm?
Nasıl muaf olarak gösteriyorlar,anlamadım.

hadi.canım.sende
27-06-2009, 14:57
Hangi üni,hangi bölüm?
Nasıl muaf olarak gösteriyorlar,anlamadım.

yani örneğin başka bir ünv.de yaz okuluna gittim,ve örneğin eğitim dersimi AA getirdim ama kendi üniversitem onu AA olarak kabul etmiyor muaf olarak gösteriyor..oda ortalamamı çok yükseltmiyor :( of nalet ettim artık...eğitim fakültesindeyim..inşallah geçerim geceleri uyuyamıyorum o derece yani :[[

melikealas
27-06-2009, 15:00
İşin zor ne diyeyim.
Üniversite hocalarından tölerans dilenmiyor pek ama sen yine de bir dene...

80 aldığım dersten bırakmayı başarmıştı beni geçen dönem hocam,uygulamamı iptal sayarak...

hadi.canım.sende
27-06-2009, 15:02
İşin zor ne diyeyim.
Üniversite hocalarından tölerans dilenmiyor pek ama sen yine de bir dene...

80 aldığım dersten bırakmayı başarmıştı beni geçen dönem hocam,uygulamamı iptal sayarak...

bizde bide çan denen bişey var..74 ile notum CC geldi..başka üniversitelerde geçme notu 1,80 bizde 2,00..ayrıca bütte yok..yaz okulu var ama yeterli sayı yok..başka üniversite notlarınıda önemsemiyorlar of off...

pandorella
27-06-2009, 20:55
bizde geçme notu 2.00.Arkadaşım yaz okuluna kadığı halde en fazla 1.98 e yükseltebiliyor:S

bide benim anlamadığım neden yaz okulunda kredi sınırlaması var ki bırak kalmışken alsın istediği kadar ders.Sizde para kazanın dimi ama=)

evet ayrıca başka ünilerden alınan dersler muaf oluyor ne saçmaa:S

Allahım şu dönem uzatma stresi berbaatt bişey ama benden uzatacaklara tavsiye hocalarla konuşsunlar çünkü hocalar otomasyona girse bile değiştirebiliyorlar notu:)

hadi.canım.sende
28-06-2009, 00:06
bizde geçme notu 2.00.Arkadaşım yaz okuluna kadığı halde en fazla 1.98 e yükseltebiliyor:S

bide benim anlamadığım neden yaz okulunda kredi sınırlaması var ki bırak kalmışken alsın istediği kadar ders.Sizde para kazanın dimi ama=)

evet ayrıca başka ünilerden alınan dersler muaf oluyor ne saçmaa:S

Allahım şu dönem uzatma stresi berbaatt bişey ama benden uzatacaklara tavsiye hocalarla konuşsunlar çünkü hocalar otomasyona girse bile değiştirebiliyorlar notu:)

arkadaşında benim gibiymiş..yaz okulunda eğitim1 ve eğitim2 alacaktım ders saatleri çakışıyormuş..eğer ikisini bide kimyayı alsam direk geçiyordum..şimdi mat ve eğitim1 i alıcam 1,89 oluyor ancak..ama hocalarla konuşcam..bi hocamız beni ararsın demişti inşallah o bişeyler yapar...kaç gündür bu stresten dolayı karnım ağrıyor =( izmire gidicem yaz okuluna ve kalacak yerim bile yok ama bişekilde Rabbim yardımcım olsun =((

ıdidallmybesttosmile
28-06-2009, 00:32
daha kötüsü var 2 dönem uzatmak.

hadi.canım.sende
28-06-2009, 00:33
daha kötüsü var 2 dönem uzatmak.

dönem uzadıktan sonra 2 dönem uzatmak çokta önemli mi ki :/ ya ben direk geçmek istiyorum of off :[

ıdidallmybesttosmile
28-06-2009, 00:53
uzamaktan uzamaya tabi ki fark var.
yarım dönem bi derece tahammül edilebilir.
ama bi yıl kaybetmek gerçekten kötü.
ben taze kaybettim ordan biliyorum.
ama umarım temizlersin derslerini ve biter

hadi.canım.sende
28-06-2009, 00:55
uzamaktan uzamaya tabi ki fark var.
yarım dönem bi derece tahammül edilebilir.
ama bi yıl kaybetmek gerçekten kötü.
ben taze kaybettim ordan biliyorum.
ama umarım temizlersin derslerini ve biter

bi 4 buçuk sene okumak var bide 5 sene...haklısın galiba..ama inşallah hiç uzatmam yemin ederim dün rüyamda hocalardan not istiyordum o kadar içime işledi

ıdidallmybesttosmile
28-06-2009, 01:03
ya hocalardan not istemek falan çok kötü birşey.
bir arkadaşım iş bulmuş adam çalışmaya başlayacak çıkışını alınca ve tek dersi kaldığından mezun olmak için resmen bir haftadır hoca peşindeymiş dün konuştuk.
hocalar peşinde koşmak da çok fena ve yorucu birşey.
öğrenci olmak çok zor çok özette ve en kısa zamanda bitmesi en iyisi=))

hadi.canım.sende
28-06-2009, 01:04
ya hocalardan not istemek falan çok kötü birşey.
bir arkadaşım iş bulmuş adam çalışmaya başlayacak çıkışını alınca ve tek dersi kaldığından mezun olmak için resmen bir haftadır hoca peşindeymiş dün konuştuk.
hocalar peşinde koşmak da çok fena ve yorucu birşey.
öğrenci olmak çok zor çok özette ve en kısa zamanda bitmesi en iyisi=))

evet ama bizim ünv. büyük değil yani küçük bir ünv.. belki anlayışla karşılarlar..hatta karşılayacak gibiydiler..of offf...kalmak istemiyorum yemin ederim bu ne ya öss de bile bu kadar stres yapmadım

ıdidallmybesttosmile
28-06-2009, 01:11
gözünü karartıp konuşmak lazım ya.
umarım geçersin
dönem uzamaz
kolay gelsin
=)

pandorella
28-06-2009, 01:12
evet ama bizim ünv. büyük değil yani küçük bir ünv.. belki anlayışla karşılarlar..hatta karşılayacak gibiydiler..of offf...kalmak istemiyorum yemin ederim bu ne ya öss de bile bu kadar stres yapmadım

wallahi ya o stres fenadır heralde.Gerçi bende en az onun kadar stres yaptım ama bizzat yaşamak daha fenadır:(

ama ona da çok kızdım waktiyle çalışmadı şimdi çekiyo sıkıntısını:(

Sende çalış bundan sonra:P

annen gibi oldum ama gerçekten adamakıllı çalışsaydınız olmazdı bunlar:(

hadi.canım.sende
28-06-2009, 01:13
wallahi ya o stres fenadır heralde.Gerçi bende en az onun kadar stres yaptım ama bizzat yaşamak daha fenadır:(

ama ona da çok kızdım waktiyle çalışmadı şimdi çekiyo sıkıntısını:(

Sende çalış bundan sonra:P

annen gibi oldum ama gerçekten adamakıllı çalışsaydınız olmazdı bunlar:(

off evet..1.dönem hiç çalışmadım gerçekten çalışsaydım olurdu..ama her şey ters gidiyor..bizim okulu bekledim yaz okulu için yaz okulu açmadılar..of off...şimdi hiç bilmediğim bi şehirde gidicem yaz okuluna oda kurtarmıyor..

angelaa
28-06-2009, 01:14
1 yıl uzattım okulu
1 dönem uzattığımı öğrendiğimde benimde uykularım harap olmuştu ama sonra alışıyorsun üstüne 1 dönem daha uzattım:(((

hadi.canım.sende
28-06-2009, 01:16
1 yıl uzattım okulu
1 dönem uzattığımı öğrendiğimde benimde uykularım harap olmuştu ama sonra alışıyorsun üstüne 1 dönem daha uzattım:(((

ayyy :(( ne kötü ya...üzülme :( inşallah ben uzatmam inşallah Rabbim inşallah :'(

angelaa
28-06-2009, 01:17
korktu beni görünce. ama ben mühendislikteyim eğitimde okul uzatmayı nasıl becerdin onuda anlamadım ama:P

hadi.canım.sende
28-06-2009, 01:18
korktu beni görünce. ama ben mühendislikteyim eğitimde okul uzatmayı nasıl becerdin onuda anlamadım ama:P

üff ya şöyle diyip bozmayın moralimi,inşallah uzatmam ya :|

angelaa
28-06-2009, 01:19
inşallah hocaların peşini bırakma ama elinden ne geliyorsa yap ipin ucu kaçınca kaçıyor

umarım uzatmassın okulu

hadi.canım.sende
28-06-2009, 01:21
inşallah hocaların peşini bırakma ama elinden ne geliyorsa yap ipin ucu kaçınca kaçıyor

umarım uzatmassın okulu

sağol arkadaş yaa vallahi elimden ne geliyorsa yapıcam hiç bilmediğim bi yerde yaz okuluna bile gidicem Allah karşılığını verir inaşşah uzatmam :'(