PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yurtdışında Ucuz Üniversite Okuma İmkanı

eshab.
17-07-2009, 21:57
Yurtdışındaki üniversiteler Türkiye'deki çoğu vakıf üniversitesinden ucuz ya da eşit fiyatla eğitim yapıyor. Türk müteşebbisler tarafından yurtdışında açılan Türk üniversitelerinin sayısı 10'a ulaştı. Haber dergisi Aksiyon, yeni sayısında, bu üniversiteleri ve sağladığı imkanları araştırdı. Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Irak, Polonya ve Nijerya'daki Türk üniversiteleriyle ilgili bilgiler Aksiyon'un dosyasında yer aldı. Dosyada yer alan üniversitelerle ilgili bilgiler şöyle:

Irak Işık Üniversitesi: 2008'de Erbil'de açılan üniversite, İngilizce eğitim veriyor. Üniversitede İngilizce öğretmenliği, bilgisayar mühendisliğinin yanı sıra iktisat ve hukuk fakülteleri de bulunuyor. Üniversitenin harç ücreti 3-4 bin dolar civarında.

Nijerya Türk Nil Üniversitesi: Başkent Abuja'da açılan üniversitenin yıllık ücreti 2 bin dolar.

Azerbaycan Kafkas Üniversitesi: 1993'ten beri hizmet veren üniversite, ülkenin en iyileri arasında. Harç ücretleri 1.500 ila 3 bin dolar arasında değişiyor.

Polonya Varşova Üniversitesi: Varşova Ekonomi ve Bilgisayar Bilimleri Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler, bilgisayar bilimleri ve filolojinin yanı sıra İngilizce ve lehçe eğitim var. Harç ücretleri 1-4 bin Euro arasında.

Uluslararası Türkmen Üniversitesi: 1994'te açılan üniversite, İngilizce ve Türkçe eğitim veriyor. Yabancı dil de Rusça. Yıllık eğitim harcı 1.500 dolar civarında.

Gürcistan Uluslararası Karadeniz Üniversitesi: Eğitim dili İngilizce olan üniversitede Gürcüce, Rusça, İspanyolca ve Fransızca öğretiliyor. Harç ücreti 2.500-3.000 dolar civarında.

Bosna-Hersek Burç Üniversitesi: Eğitim programı AB eğitim normlarına göre hazırlanmış üniversite genetik ve biyomühendislik gibi birçok yeni alanda uzmanlaşma şansı veriyor. Harç fiyatları 2 bin ila 3 bin Euro civarında.

Kırgızistan Uluslararası Atatürk Alatoo Üniversitesi: 1996'da kurulan üniversite, ülkenin en başarılı kurumları arasında yer alıyor. Eğitim dili İngilizce olan okulun 4 fakülte ve 16 bölümü var. Harç ücretleri 2-3 bin dolar civarında değişiyor

tla776
17-07-2009, 22:14
okumak sorun degilde uluslararası denklik durumu ne bunların?

eshab.
17-07-2009, 22:17
okumak sorun degilde uluslararası denklik durumu ne bunların?

Her Üniversitenin Sitesi Var Orada Gerekli Açıklamalar Mevcut...

bayan_espri
17-07-2009, 22:42
denkliği yok bunların..

eshab.
17-07-2009, 22:44
denkliği yok bunların..

Kimi Bölümlr Yök arfından Denk Kabul Edilmiştir...

Caramelo de Leche
17-07-2009, 22:46
Yurtdışı deyince bişey sandım ben de...
İşe yaramaz bunlar..

eshab.
17-07-2009, 22:47
Yurtdışı deyince bişey sandım ben de...
İşe yaramaz bunlar..
Akademik Kariyerin Ne Acep Sayın Ordinaryusum :D:D:D?

Caramelo de Leche
17-07-2009, 22:48
Aklın ermez...

eshab.
17-07-2009, 22:49
Aklın ermez...

:D:D:D

Hinduk Yaaa...

Kumdan Kale Yap Sen

LAZUT61
17-07-2009, 22:52
bana yurtdısı okumak demeyin ya:((