PDA

Tüm Versiyonu Göster : saçlarınıza nasıl bakım uyguluyorsunuz??

minik_serce
19-01-2010, 22:49
arkadaşlar saçlarım çok yıprandı düzleştirmekten vs.. ölü gibiler artık.. siz saçlarınızı canlı tutmak için baştan sona neler yapıyosunuz?? şampuan,krem,bitkisel bakım vs?? yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...

minik_serce
19-01-2010, 22:59
yardım yaa lütfeen:(

resimdeki_gözyaşları
19-01-2010, 23:03
Yıkıyorum.

dellykiz
19-01-2010, 23:04
elidorun bakım kremlerinden kullanabilirsin...

Kbrae
19-01-2010, 23:04
2 ayda bir saçlarının uçlarından kestir ..!

minik_serce
19-01-2010, 23:14
ya bide saç düzleştirmeden önce koruyucu krem önerisi falan olan var mı?? bunu da yazarsanız acayip makbule geçicek:))

Kbrae
19-01-2010, 23:16
bazı markaların ısı önleyici spreyleri var onlar etkili olabilir.

minik_serce
19-01-2010, 23:23
kullanan yok mu ??

LadyWorm.
19-01-2010, 23:43
al makası eline gördğn kırıkları kes uçlarından da kes uzaması hızlanıyor :)
illa düzleştrcem ben diyosan daha kötü olur :S saçların kendıne gelene kadr işlem yapma bence..

guneyozcan
19-01-2010, 23:54
şimdi ...elidor vs gibi ürünleri bırakacaksın...bunlar saçlarını yıpratır...
sana önerim kerastase veya fuente ürünlerini öneriyorum...ihtiyacın olan her ürünleri mevcuttur...

ezgidepp
19-01-2010, 23:57
ben balı saç uçlarıma kullanıyorum kırılmalarını önlüyor ve kırılanları onararak parlak bir görünüm veriyor yalnız uçlara yoksa arıtamazsın saçını daha sonrada ılık su ile balı arıt ve duşunu aalllllll....her ay kullanılabilir

Pudra Şekerli Çilek
20-01-2010, 00:00
İlk önce düzleştirici kullanmayı bırakman gerekiyor. Ne bakımı yaparsan yap, saçların yeniden yıpranır.
Saçlarını kestir, saç kremi mutlaka kullan saçını yıkarken. Elidor vb. durulanmayan kremleri kullanma. İçinde alkol barındırıyorlar ve bilmem kaç saat o krem saçında kalıyor. Çok zararlı.
Eski bir yöntem ama, saç uçlarına zeytin yağı kullan. Çok sıcak suyla saçını yıkama, hatta saçını durularken soğuk su kullanırsan saç diplerin hayata döner:D Sıcak su saç derisine zarar veriyor.

minik_serce
20-01-2010, 00:03
ben balı saç uçlarıma kullanıyorum kırılmalarını önlüyor ve kırılanları onararak parlak bir görünüm veriyor yalnız uçlara yoksa arıtamazsın saçını daha sonrada ılık su ile balı arıt ve duşunu aalllllll....her ay kullanılabilir

hmm iyiymiş bu aydan aya mı yapıyosun bunu??

ezgidepp
Bal bal bal şifa bal....dinleyin aaaaaaaa

minik_serce
İlk önce düzleştirici kullanmayı bırakman gerekiyor. Ne bakımı yaparsan yap, saçların yeniden yıpranır.
Saçlarını kestir, saç kremi mutlaka kullan saçını yıkarken. Elidor vb. durulanmayan kremleri kullanma. İçinde alkol barındırıyorlar ve bilmem kaç saat o krem saçında kalıyor. Çok zararlı.
Eski bir yöntem ama, saç uçlarına zeytin yağı kullan. Çok sıcak suyla saçını yıkama, hatta saçını durularken soğuk su kullanırsan saç diplerin hayata döner:D Sıcak su saç derisine zarar veriyor.

soğuk memlekette yaşıyorum valla soğuk suyla yıkarsam yandığımın resmidir:))

chatlaxs
20-01-2010, 00:04
jöle ve spreyle yıpratıyorum akşamda şampuanla gönlünü alıyorum :D

Pudra Şekerli Çilek
20-01-2010, 00:05
soğuk memlekette yaşıyorum valla soğuk suyla yıkarsam yandığımın resmidir:))
:D İyice kurutursan hiçbir şey olmaz:)

ezgidepp
20-01-2010, 00:05
balll balll

minik_serce
20-01-2010, 00:07
balll balll

onu anladım tamam da ne zamandan ne zamana uyguluyon onu da bi söylesenn :)))

ezgidepp
20-01-2010, 00:10
hımmm duş almadan önce saıçının kırık dediğimiz uçlarına uygula...masaj yaparak 10 dk sonrsa ılık yani soğuğa yakın bir sıcaklıkta saçının ucunu yıka daha sonra duşunu alabilirsinnn.her ay kullan ylnız yazın çok sık duş aldığımızdan dolayı saçlar daha çabuk yıpranır bu yüzdende çok şampuan kullanma bi öneri ama balı dene

minik_serce
20-01-2010, 00:24
hımmm duş almadan önce saıçının kırık dediğimiz uçlarına uygula...masaj yaparak 10 dk sonrsa ılık yani soğuğa yakın bir sıcaklıkta saçının ucunu yıka daha sonra duşunu alabilirsinnn.her ay kullan ylnız yazın çok sık duş aldığımızdan dolayı saçlar daha çabuk yıpranır bu yüzdende çok şampuan kullanma bi öneri ama balı dene

hmm çok teşekkür ederim:) ya bi de çam terebenti yağını kullanan var mı arkadaşlar???

SSSibeLLL
20-01-2010, 00:27
hmm çok teşekkür ederim:) ya bi de çam terebenti yağını kullanan var mı arkadaşlar???

ben kullanmıştım..

çok fena kokuyor ama iyi de uzatıyor saçı..

çabuk uzasın diyorsan kullanmalısın:Pp

m.e.r.v.e.e
20-01-2010, 00:30

ben kullanıyorum.. şampuanıma kattım bir kapak fena değil ya parlatıo yumuşatıo kırılmaları önlüo falan .. ama uzattıgına inanmıyorum ya belki düzenli kullanmadığım içindir .. şampuana kattığından hariç iki günde bir de saçlarına sürüyorsun bu yagı çabuk uzatıyormuş.. ilk günler teze hevesle sürdüm saçıma baktım arıtmasıda zor sürmeside bıraktım saça sürmeyi sadece şampuanıma katıyorum . bir şey kaybetmezsin sonuçta bitkisel bi yag koy şampuanına gitsin. ama gözüne gelmemesine dikkat et ;)

minik_serce
20-01-2010, 00:33
ben kullanıyorum.. şampuanıma kattım bir kapak fena değil ya parlatıo yumuşatıo kırılmaları önlüo falan .. ama uzattıgına inanmıyorum ya belki düzenli kullanmadığım içindir .. şampuana kattığından hariç iki günde bir de saçlarına sürüyorsun bu yagı çabuk uzatıyormuş.. ilk günler teze hevesle sürdüm saçıma baktım arıtmasıda zor sürmeside bıraktım saça sürmeyi sadece şampuanıma katıyorum . bir şey kaybetmezsin sonuçta bitkisel bi yag koy şampuanına gitsin. ama gözüne gelmemesine dikkat et ;)

evet ya bende bunu duymak istiyodum.. :)) yarın ilk işim koşup almak olacak:))

ŞeYmAaAa
20-01-2010, 00:35
şampuanların içinde haliyle oldukça fazla kimyasal bulunuyor bunu saç derine çok fazla yedirmen iyi değilmiş.banada bi güzellik uzmanı demişti

minik_serce
20-01-2010, 00:36
peki buna extradan bişiyler katmak gerekiyo mu badem yağı falan? ben öyle hatırlıyo gbymde:)

m.e.r.v.e.e
20-01-2010, 00:36
evet ya bende bunu duymak istiyodum.. :)) yarın ilk işim koşup almak olacak:))

sevindirik oldum :) faydalı olduysam ne mutlu zati ucuz bir şey .. neyse kullanınca yaz ilk yorumlarını alalım :) bir süre sonra ugrucam konuna bekliyorum iyi haberlerini :)

HANDE_77
20-01-2010, 00:37
şampuanların içinde haliyle oldukça fazla kimyasal bulunuyor bunu saç derine çok fazla yedirmen iyi değilmiş.banada bi güzellik uzmanı demişti

bunu öğrendiğim iyi oldu saoll

m.e.r.v.e.e
20-01-2010, 00:37
peki buna extradan bişiyler katmak gerekiyo mu badem yağı falan? ben öyle hatırlıyo gbymde:)

aa evet çam terebenti tek başına zararlı saça direk sürerken içine badem yagı katman gerekli .. ama şampuana tek başına katabilirsin .. neyse uzattım hade kaçtım :)

kismi integral
20-01-2010, 00:47
necoysla yıkıyorum cıkıyorum:)))

guneyozcan
20-01-2010, 00:49
ben saçımı bildiğiniz beyaz sabunla yıkıyorum...her zaman parlak yumuşak saçlarım var :D wax ve sprey kullanmama rağmen D:

Aysece
20-01-2010, 00:55
saç bakimi boyama saçlarini , fÖn çektirme, kurutma makinasiyla iyice kurutma, bunun yani sira kil ile yikayabilirsin bakim yapmak istiyosan, ve 2 aya bir saç uçlarini kestirt 1 cm, ha deniz suyu ve günes kombinazonu da çok zararli basini Ört gÜneste sapkayla. bukadar bol su iç. SIK SIK YIKAMA haftada 3 defa dan fazla yikama saçlari

maynakxxl
20-01-2010, 17:40
bitlerimi tek tek ellerimle ayıklıyorum..
oldu mu.. :Pp

semosfer
20-01-2010, 17:51
* Saçların diplerini şampuanla temizledikten sonra geri kalan uç kısımlara ayrıca şampuan kullanma . Bu bölgeler durulama esnasında şampuanla zaten temizleniyor , ovalayıp su ile yıkaman yeterli olacaktır. Unutma şampuan saçları kurutur . Kuru saç nem eksikliği yüzünden 2 kat daha fazla kırılır . Şampuan konusu önemli !

* Serumlar , nemlendiriciler saça bakım yapar; ayrıca kaybettiği nemi saça geri kazandırmaya çalışır . Tecrübeli kişilerden bu ürünlerle ilgili bilgiler alabilirsin .

* Saçlarını yıkadığın su sıcak olmasın . Soğuk suyla yıka da demiyorum ama en azından ılık olsun .

* Fönü azaltmaya çalış .

* 4-5 ayda bir kırık aldır .

Klişe kurallar ama uygulandığında saça cidden faydası dokunuyor .

Bilgine (;

peeeriii
20-01-2010, 17:58
benimkiler de berbat ötesi olmuşlardı uçlarını kestirdim bayağı toparlandı...dün dü zeytin yağı, bal,yumurta sarısını karıştırıp sürdüm bir iki saat beklettim sonuç iyi gibi... ama kestirmeden kurtulamazsın düzleştirici de kullanmamk lazım ama ne kadar dayanabilirim bilmiorum.... BİRİ DE DÜZLEŞTİRİCİ KULLANMADAN SAÇI DÜZLEŞTİRMENİN YOLUNU SÖYLERSE ÖMÜR BOYU DUA EDERİM:)

RoSe.YaRD.
20-01-2010, 18:01
Ben duştan sonra mutlaka bebek yağı sürerim çok az bişey ama hem kokusu çok hoş oluyor hemde parıl parıl parlıyor + güçlendiriyor.. kaç senedir böyle, böylede devam edicek inşAllah..

without_uyku
20-01-2010, 18:22
necoysla yıkıyorum cıkıyorum:)))

olacak o kadar :DD ne güzel reklamdı yaw.
neyse benim de buna benzer bi konu açma niyetim vardı ama gerek yokmuş.senin konuna kaynayabilir miyim minik_serçe?
çok teşekkür ederim çok kibarsn.

1)saçlarım dalgalı ve çok sık.azcık uzadı mı şekil almıyor.şekil verme inadından vaz mı geçmeliyim?bırakıym dağınık mı kalsn?
2)saçları yıkayıp kuruladıktan sonra çok yumuşak oluyor koılay şekil alıyor ama o nemlilik geçince elektrikleniyor,kabarıyor,kupkuru oluyor :( saçlarımın nemlenmesi için ne yapabilirim?
şimdiden teşekkür ederim.

minik_serce
20-01-2010, 21:40
Ben duştan sonra mutlaka bebek yağı sürerim çok az bişey ama hem kokusu çok hoş oluyor hemde parıl parıl parlıyor + güçlendiriyor.. kaç senedir böyle, böylede devam edicek inşAllah..

nerde satılyo bu yağ??

minik_serce
20-01-2010, 21:41
benimkiler de berbat ötesi olmuşlardı uçlarını kestirdim bayağı toparlandı...dün dü zeytin yağı, bal,yumurta sarısını karıştırıp sürdüm bir iki saat beklettim sonuç iyi gibi... ama kestirmeden kurtulamazsın düzleştirici de kullanmamk lazım ama ne kadar dayanabilirim bilmiorum.... BİRİ DE DÜZLEŞTİRİCİ KULLANMADAN SAÇI DÜZLEŞTİRMENİN YOLUNU SÖYLERSE ÖMÜR BOYU DUA EDERİM:)

sürekli mi uygulamak gerekiyo yoksa bi kere falan yeter mi:))

wahwut
20-01-2010, 21:43
aynadan bakıyorum sadece :))

minik_serce
20-01-2010, 21:44
yaa çok kafama takıyorum acayip yıprandılar ne düzleniyo ne şekle giriyo.. şuan düzleştirmeyi tamamen bıraktım saçlarımı eski haline getirmem lazım :(((

minik_serce
20-01-2010, 21:45
aynadan bakıyorum sadece :))

erkek olsaydım ben bakmazdım bilee:))

wahwut
20-01-2010, 21:49
erkek olsaydım ben bakmazdım bilee:))

kız olsamda aynadan bakardım ama :)

minik_serce
20-01-2010, 21:54
kız olsamda aynadan bakardım ama :)

pasaklı falan bişiy olurmuşsun demekki:) gerçi şuan da şüpheliyim:)

wahwut
20-01-2010, 21:57
pasaklı falan bişiy olurmuşsun demekki:) gerçi şuan da şüpheliyim:)

niye??? sen nerden bakıyorsun ki hem :)

minik_serce
20-01-2010, 22:04
niye??? sen nerden bakıyorsun ki hem :)

hepimiz aynaya bakıyoruz ama belli bi bakım uyguladıktan sonra.. örneğin ben bakımsız saçlarımla aynaya bakmak bile istemiyorum:))

batık_gemi
20-01-2010, 22:08
keske sacım olsaydı :(:(:(

HeRaiuno
20-01-2010, 22:25
Şampuanlara yağ katıldığında saç köklerini tıkar :/ O yüzden şampuanlara çam terebentin yağı değil esansı katılmalı.Yağlar şampuan dışında saç diplerine uygulanırsa daha sağlıklı olur

Papatya_kraliçesi
20-01-2010, 22:28
Hiç bisey yapmıorm valla :P

ezggii
20-01-2010, 22:56
çam terebenti gerçekten işe yarıyo mu ya:D

uzun olsun istiyorum saçlarımın:(

minik_serce
20-01-2010, 23:34
çam terebenti gerçekten işe yarıyo mu ya:D

uzun olsun istiyorum saçlarımın:(

şu akşamdan itibaren kullanmaya başladım bakalım ne olacak eğer bi faydasını görürsem yazarım buraya.. buradan ayrılma :))

mutsuz kız nida
20-01-2010, 23:44
üç aydır düzleştirmiyorum.hemen sçlarımda iyileşme başladı.düleştirici mahvediyo sçları.düz fön çekiyorum.daha az zarar veriyo.yada hiç kurutmadan kendi kendine kurumasını bekliyorum.genetik yapı sağolsun.kendi kendine kuruyunca maşa yapılmış gibi bukle oluyo:))

şampuanımın içinde çam terebentin yağı var.ayarını iyi tutturmak gerek.fazla konulursa çabuk yağlanma ve temizken bile saç diplerinde aşırı sızlama yapıyo.

iki üç haftada bir de bir çay kaşığı kadar zeytinyağını elimle saç diperime yedirip yarım saat bekletip sonra yıkıyorum.

en son geçen yaz papatya suyu sürmüştüm.onu da tavsiye ederim.akşam saatinde yaparsan rengini açmıyo.saçlarda bi ışıldama oluyo sanki.bence papatya güzel.ama düzenli yapmadım hiç.bi zararı olup olmadığını bilemem.

mutsuz kız nida
20-01-2010, 23:48
Şampuanlara yağ katıldığında saç köklerini tıkar :/ O yüzden şampuanlara çam terebentin yağı değil esansı katılmalı.Yağlar şampuan dışında saç diplerine uygulanırsa daha sağlıklı olur

ama çam terebentin yağı mı esansı mı bendeki bilmiyorum ama.resmen asit gibi bişey.onu direk saça süremem ben şahsen.

çok keskin kokuyo.

mahveder o saçı.

ezggii
20-01-2010, 23:49
ayrılır mıyım hiç:D

papatya ve ısırgan otunu kaynatıp sürüyorum saçıma bende bi zararı olmadı ama bi yararını da görmedim malesef:/

minik_serce
20-01-2010, 23:52
ama çam terebentin yağı mı esansı mı bendeki bilmiyorum ama.resmen asit gibi bişey.onu direk saça süremem ben şahsen.

çok keskin kokuyo.

mahveder o saçı.

ben bugün aldım aktardan evet çok kesikin kokusu. zaten direkt kullanmayı önermiyolar. ya ben badem yağı da aldım onu da mı şampuana katayım ne diyosunuz arkadaşlar?? biliyorm biraz fazla oldum ama:))

mutsuz kız nida
20-01-2010, 23:57
badem yağını avucuna çok az döküp saçlarına yedirirsen faydalı olur.on dakka falan da beklet.sonra ılık suyla yıka.

minik_serce
20-01-2010, 23:58
badem yağını avucuna çok az döküp saçlarına yedirirsen faydalı olur.on dakka falan da beklet.sonra ılık suyla yıka.

hmm tamam teşşekkür ederim:))

ezggii
21-01-2010, 00:00
badem yağı da işe yaramıyo ya:(
yoksa bende mi sorun var:D

iki aydır boyatmıyorum ve maşa düzleştiriciyide bıraktım çok nadir en azından.
uzasınlar artık daha ne yapıyım ya hıh

mutsuz kız nida
21-01-2010, 00:02
bi de kırık varsa uçlarında o da uzamasına engel oluyo.

biz fark etmeden kırılıp kırılıp kopuyo ucundan.

ezggii
21-01-2010, 00:10
kestirmeye de kıyamıyorum kırık diye yarısı gidiyo:(

ceren_ank
21-01-2010, 00:43
haftada bir arap sabunuyla yıkıyorum ohhh mis gibi xD

fikribey
21-01-2010, 00:46
Zeytinyağı sürüyorum.
Saçlarımdan süzülen yağı yemekte kullanıyorum.
Böylece hem kendime hem saçlarıma bakmış oluyorum.

Nefesimsinnn
21-01-2010, 01:47
Zeytinyağı sürüyorum.

ay iğrençsin:D

evreeem
21-01-2010, 01:55
düzleştiricinin kurbanı olmuşun saçı yakıyor öncelikle uçlardaki kötü görünümden kurtulmak için kesim yaptırmalısın.saçını bi süre rahat bırak düzleştirme kendini toparlasın illa kullanıcam diyosanda mavisu kullan saçına sık daha sonra düzleştir.bakımı içinse ona buna para ödeme en doğalı ve etkilisi badem yağını saçına sür yarım saat bekle sonra saçlarını yıka kokusu falan rahatsız etmez ayrıca saçını kuruturken havluyla nemini al iyice fönüde çok yaklaştırmadan düşük ısıda tut.söyleyebileceklerim bunlar umarım işine yarar.

tay_can
21-01-2010, 02:28
duştan çıkaağım zaman bol bol jöle sürüyorum ardından sadece sıcak suyla duruluyorum ipek gibi oluyor

deRdaR
21-01-2010, 03:24
cacık sürüyorum. cacıktan bi cacık olmaz sanmayın. çok faydalı bakın şöyle ki:
cacığın içindekileri bilmeyen yoktur. hele ki varsa cahil öğrensin; yoğurt,salatalık (biz hıyarda deriz halk arasında) ve sarımsak. eveeet malzemeler hazırsa cacığımızı hazırlayalım.
sarımsak soyulup dövülür yoğurda karıştırılır. hıyarlar küp küp doğrandıktan sonra yoğurda katılır. en son olarak istediğiniz ölçüde su eklenir. afiyet olsun.

önce bi güzel için. içemediğinizi saçınıza boca edin.

peki neden cacık saça faydalı?

bunun için özel araştırmalar yapan paristeki loreal uzmanları şöyle demişler:
cacık içindeki yoğurt saç derisini yeniliyormuş, hıyar sahip olduğu salatalık özleri sayesinde saça nem ve hacim verip, saç derisini yumuşatıyormuş. ve en önemlisi sarımsak; bildiğimiz gibi köse gençlerimizde sakalları çıksın diye sarımsak sürerler, işte burda da sarımsak mucizevi bir şekilde saçların artmasına neden oluyor.

bol cacıklı saçlar!
saçlarınz cacıkla ahenkle dans edecek.

minik_serce
21-01-2010, 13:54
Zeytinyağı sürüyorum.

seni taktir ediyorum:)

minik_serce
21-01-2010, 13:55
düzleştiricinin kurbanı olmuşun saçı yakıyor öncelikle uçlardaki kötü görünümden kurtulmak için kesim yaptırmalısın.saçını bi süre rahat bırak düzleştirme kendini toparlasın illa kullanıcam diyosanda mavisu kullan saçına sık daha sonra düzleştir.bakımı içinse ona buna para ödeme en doğalı ve etkilisi badem yağını saçına sür yarım saat bekle sonra saçlarını yıka kokusu falan rahatsız etmez ayrıca saçını kuruturken havluyla nemini al iyice fönüde çok yaklaştırmadan düşük ısıda tut.söyleyebileceklerim bunlar umarım işine yarar.

mavi su mu? ilk defa duyuyorum özelliği ne bunun nerde satılıyo???

minik_serce
21-01-2010, 13:56
cacık sürüyorum. cacıktan bi cacık olmaz sanmayın. çok faydalı bakın şöyle ki:
cacığın içindekileri bilmeyen yoktur. hele ki varsa cahil öğrensin; yoğurt,salatalık (biz hıyarda deriz halk arasında) ve sarımsak. eveeet malzemeler hazırsa cacığımızı hazırlayalım.
sarımsak soyulup dövülür yoğurda karıştırılır. hıyarlar küp küp doğrandıktan sonra yoğurda katılır. en son olarak istediğiniz ölçüde su eklenir. afiyet olsun.

önce bi güzel için. içemediğinizi saçınıza boca edin.

peki neden cacık saça faydalı?

bunun için özel araştırmalar yapan paristeki loreal uzmanları şöyle demişler:
cacık içindeki yoğurt saç derisini yeniliyormuş, hıyar sahip olduğu salatalık özleri sayesinde saça nem ve hacim verip, saç derisini yumuşatıyormuş. ve en önemlisi sarımsak; bildiğimiz gibi köse gençlerimizde sakalları çıksın diye sarımsak sürerler, işte burda da sarımsak mucizevi bir şekilde saçların artmasına neden oluyor.

bol cacıklı saçlar!
saçlarınz cacıkla ahenkle dans edecek.

yaaa ıyyy bunu asla yapamam:D saç tellerimin arasından salatalık ayıklayamam bit gibi:D

Papatya_kraliçesi
21-01-2010, 16:44
Zeytinyağı sürüyorum.

Çok yaratııcı..
Tuttuum seni dostumm,,

mutsuz kız nida
21-01-2010, 20:41

kuaförler satıyo.protex mi neydi markası da.ince uzun bi şişede mavi bi su.spreyl şeklinde.

ben alacaktım.benim çok bilmiş bana ''biz bunu daha çok yaz aylarında klordan yıpranan saçları düzeltmesi için veriyoruz.sen yağ karışımı al'' demişti.

yağ karışımı da 45 liraydı.oha tatlım dedim.almadım:))

aama düzenli kullanımda çok faydası oluyomuş o yağın.kullananlardan duydum yane.bütün kuaförlerde var burda.saydam bi yağ.kokusu da çok güzel.banyodan sonra sürüyosun saça.

mutsuz kız nida
21-01-2010, 20:42
Zeytinyağı sürüyorum.

bu biraz züürt işi olmuş arkadaşım.ben kasaptan iç yağı aldım.onu sürüyorum.

çok faydalı.hele kokusu.anlatılmaz.yaşanır:))

kroyum emme para bende:))

TIRNAK MAKASI
21-01-2010, 21:16
farklı bilgiler var..takip ediyorum bakalım daha neler çıkıcak..
ben de gliss kullanıyorum.sarı renkli olan.çok iyi.tavsiye ederim.

minik_serce
21-01-2010, 22:23
kuaförler satıyo.protex mi neydi markası da.ince uzun bi şişede mavi bi su.spreyl şeklinde.

ben alacaktım.benim çok bilmiş bana ''biz bunu daha çok yaz aylarında klordan yıpranan saçları düzeltmesi için veriyoruz.sen yağ karışımı al'' demişti.

yağ karışımı da 45 liraydı.oha tatlım dedim.almadım:))

aama düzenli kullanımda çok faydası oluyomuş o yağın.kullananlardan duydum yane.bütün kuaförlerde var burda.saydam bi yağ.kokusu da çok güzel.banyodan sonra sürüyosun saça.

hmmm tamam bende sorayım. teşşekürler ya çok makbule geçti:)

minik_serce
21-01-2010, 22:24
farklı bilgiler var..takip ediyorum bakalım daha neler çıkıcak..
ben de gliss kullanıyorum.sarı renkli olan.çok iyi.tavsiye ederim.

saçlarımı mahvetti aşırı döküyo hiç ama hiç tavsiye etmem...

evreeem
21-01-2010, 23:14

kozmetik ürünleri satan büyük yerlerde bulabilirsin sadece kuaförlerde satılmıyo.kuaförlerde buralardan alıyor sonuçta.birçok markası var ve uygun fiyatta ki arkadaşın yazın kullanıldığını söylemiş ben zaten illa düzleştirmeye devam edeceksen mavi su kullan kuru saçı düzeltme bunun için tavsiye ettim.

minik_serce
22-01-2010, 00:45
kozmetik ürünleri satan büyük yerlerde bulabilirsin sadece kuaförlerde satılmıyo.kuaförlerde buralardan alıyor sonuçta.birçok markası var ve uygun fiyatta ki arkadaşın yazın kullanıldığını söylemiş ben zaten illa düzleştirmeye devam edeceksen mavi su kullan kuru saçı düzeltme bunun için tavsiye ettim.

çok sağolun ya iyi ki bu konuyu açmışım=))

evreeem
22-01-2010, 02:14
çok sağolun ya iyi ki bu konuyu açmışım=))

rica ederim bilgilerimizi memnuniyetle paylaşacağız tabiki;)

TIRNAK MAKASI
22-01-2010, 02:20
saçlarımı mahvetti aşırı döküyo hiç ama hiç tavsiye etmem...

hiç kırılmıyo benim saçlarım bana iyi geldi...

minik_serce
22-01-2010, 20:24
hiç kırılmıyo benim saçlarım bana iyi geldi...

kişiden kişiye değişiyo demekki

TIRNAK MAKASI
22-01-2010, 21:08
kişiden kişiye değişiyo demekki

öyledir büyük ihtimal...

BaLoOoN
23-01-2010, 16:26
Yıka Çık!!
=|

minik_serce
23-01-2010, 20:26
Yıka Çık!!
=|

bende yıkayıp çıkıyorum zaten:) önemli olan nsıl yıkadığım ;)

PRIVACY
23-01-2010, 22:44
Hacı şakirle sabunlayıp havluyla kuruluyorum gayetde sağlıklı ne dökülme nede sönme yok son derece memnunum ,Sağlıklı ve parlak saçlar için Hacışakir :D

sewvdam
23-01-2010, 22:54
Hacı şakirle sabunlayıp havluyla kuruluyorum gayetde sağlıklı ne dökülme nede sönme yok son derece memnunum ,Sağlıklı ve parlak saçlar için Hacışakir :D
reklamları okudunuz:):)

xxxmervexxx
24-01-2010, 12:44
genellikle saçlarımı yıkayıp kuruttuktan sonra besleyici bakım kremi sürerim haftada iki kez onarıcı bakım kürleriyle sağlığına geri kazandırırım.

xxxmervexxx
24-01-2010, 19:02
bal ı kullanan varmı peki ?

s_sude
24-01-2010, 19:09
düzleştiriciler saçları çok kötü yapıyo..
sana tavsiyem belli bi süre düzleştirici kullanma bi kendine gelsin saç :)
ben öyle yapıyorum,yoksa çok kötü oluyo. :/
duştan çıkınca saçımı taramadan dolaşık dolaşık sarıp topuz ğibi birşey yapıyorum :D :D
güzelde oluyor :D :D

xxxmervexxx
24-01-2010, 19:09

peki bekleme süresi varmı bi de yıkarken nası çıkartacağız bende fön çekriordum bi artık bıraktım saç larım kırılmaya başladı kestirdim uçlarından yinede kırılıyo şuan biraz iyi ama bu bal da iyi geliyorsa onu da denemeliyim şimdididen yardımcı olduğun için teşekkür ederim

minik_serce
24-01-2010, 23:05
arkadaşlar bi de düzleştireceğimden değildee:) merak ettğimden soruyorum hangi düzleştiriciyi önerirsiniz?? benim ki çok kırıyo :(

SoRuNnAz
24-01-2010, 23:08
çok basit aynanın karşısına geçip bakıyorum (H)

SEDA_KN
24-01-2010, 23:57
reklamamı giriyor bilmiyorum ama ben herkese

HC, Saçlar, Saç Dökülmesi, Saç Bakımı (http://www.sacbakim.com/)

bu linkteki yağı öneriyorum, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum şimdiden etkisini harika bir şekilde göstermeye başladı..

fiyatı biraz pahalı gelebilir önce ama kullandıktan sonra anlarsınız bence, ben öyle anlamıştım:)

saç dökülmesi ve yavaş uzamasından şikayetçi olanlara daha çok öneririm..

minik_serce
25-01-2010, 17:46
reklamamı giriyor bilmiyorum ama ben herkese

HC, Saçlar, Saç Dökülmesi, Saç Bakımı (http://www.sacbakim.com/)

bu linkteki yağı öneriyorum, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum şimdiden etkisini harika bir şekilde göstermeye başladı..

fiyatı biraz pahalı gelebilir önce ama kullandıktan sonra anlarsınız bence, ben öyle anlamıştım:)

saç dökülmesi ve yavaş uzamasından şikayetçi olanlara daha çok öneririm..

ben bunu daha önce görmüştüm ama pek kullanmayı düşünmedim. önerdiğine göre baya iyi bişiye benziyo :) nerden aldın eczanelerde mi satılıyo bu??

ezggii
25-01-2010, 17:50
hızlı uzatıyo mu gerçekten:D

şampuan mı yağ mı daha iyi acaba?

tatli bela ezo
25-01-2010, 18:17
hiç gerek yok benimkiler doğuştan bakımlı :Pp

ya sürekli ısı uygulamazsanız bakıma gerek kalmıyor zaten.
bi yıkayın yeter.
ee el alem içine çıkıyorsunuz sonuçta temiz olsun :Pp (:

kırmızıjelibon
25-01-2010, 18:22
çam terebenti tek geçerim...saçlarım çok uzadı

ezggii
25-01-2010, 18:27
nası kullandın peki bişeyle karıştırdın mı

kırmızıjelibon
25-01-2010, 18:36
evet şampuanın içine karıştırdım hem kalın telli oluyo saçların, ancak saç uçlarına saç kremi kullanmayı ihmal etme

minik_serce
25-01-2010, 20:15
evet şampuanın içine karıştırdım hem kalın telli oluyo saçların, ancak saç uçlarına saç kremi kullanmayı ihmal etme

bende kullanmaya başladım artık.. ne kadar sürede etksiini göstermeye başladı peki??

elma dilimli patates
25-01-2010, 20:19
bioxinle şampuanlıyorum sonra iyice duruluyorum 2 haftada bir falanda saç kremi kullanıyorum

çikolataaaa
25-01-2010, 20:21
benim şaçlarım mükemmel :)

melike05
25-01-2010, 20:33
tresan bitkisel şampuan kullanıyorum ben.Saçları besliyor ama biraz sertleştiriyormuş.Ben de pek sertleştirmiyor.Arkadaşlarım saç kremiyle beraber kullanıyorlar.tavsiye ederim.

ELİF.1907
25-01-2010, 20:33
saçlarım bugün baya bir kara bulandı yumuşacık oldu :D :D

derwiş
25-01-2010, 20:37
benim saçlarım da dökülüyor bunun için marankinin tavsiyesi olan karışımı kullanıyorum.
sarımsak yağı, badem yağı, çam yağı, havuç yağını karıştırıyorsun her akşam saçına sürüp sabah yıkıyosun. 3hafta sonunda dökülmelerin çoğalacağını ama 3ay sonunda muhteşem netice vereceğini sölemişti. benim3.haftam ama daha dökülmedi bu arada çookk iğrenç bi kokusu war özellikle çam ve sarımsağın ama napalım sağlık için çekeceğiz

SEDA_KN
25-01-2010, 20:38
ben bunu daha önce görmüştüm ama pek kullanmayı düşünmedim. önerdiğine göre baya iyi bişiye benziyo :) nerden aldın eczanelerde mi satılıyo bu??

hayır bu siteden sipariş veriyorsun veya İstanbul'da oturuyorsan B.taş ta bir kuaför satıyor ama fiyat aynı olduğu için internetten sipariş vermen daha kolay..

minik_serce
25-01-2010, 20:48
benim saçlarım da dökülüyor bunun için marankinin tavsiyesi olan karışımı kullanıyorum.
sarımsak yağı, badem yağı, çam yağı, havuç yağını karıştırıyorsun her akşam saçına sürüp sabah yıkıyosun. 3hafta sonunda dökülmelerin çoğalacağını ama 3ay sonunda muhteşem netice vereceğini sölemişti. benim3.haftam ama daha dökülmedi bu arada çookk iğrenç bi kokusu war özellikle çam ve sarımsağın ama napalım sağlık için çekeceğiz

ee saçların nasıl şuan işe yaradı mı? :)

derwiş
25-01-2010, 21:01
ee saçların nasıl şuan işe yaradı mı? :)

şimdilik eskisinden iyi ama daha çok dökülcekmiş dediğine göre görcez bakalım :)

ezggii
25-01-2010, 21:07
hayır bu siteden sipariş veriyorsun veya İstanbul'da oturuyorsan B.taş ta bir kuaför satıyor ama fiyat aynı olduğu için internetten sipariş vermen daha kolay..

uzattı mı saçını?

ne kadar sürede fayda etti bide:D

SEDA_KN
25-01-2010, 21:47
uzattı mı saçını?

ne kadar sürede fayda etti bide:D

henüz 1 aydır kullanıyorm planlı olarak kullanmak gerekiyor 3 günde 1, 3 saat uyguluyorum..
saçlarımın dökülmesi durdu, henüz kısa bir süredir kullandığım için uzanması ile ilgili bişey diyemem.. 2, 3 ay sonra zaten belli olur arada ki fark..

ezggii
25-01-2010, 21:51
bakım yapıyodur heralde o kadar yağ var di mi:)

saçlarım çok yıprandı boyalardan ve çabuk uzasın istiyorum

minik_serce
25-01-2010, 23:33
arkadaşlar ya ben çam yağını şampuan yerine bakım kremine katmışım :) yeni farkettim :) birşey farketmez dimi?? tek fark kremi şampuandan önce kullanmam gerekecek sanırım :) ?

ezggii
25-01-2010, 23:39
onu da şampuana karıştır uğraşma bence:p

minik_serce
25-01-2010, 23:40
onu da şampuana karıştır uğraşma bence:p

:))) yaa iyice saçma bişi olurrr :) az önce banyoda döküyom döküyom köpürmüyo:D bende diyorum niye böyle :) son anda farkettim:)

ezggii
26-01-2010, 00:17
uzasın istiyorum saçlarım:(:(:(
1 ayda 5 cm uzamaz mı ya:(

ezgidepp
26-01-2010, 17:58
bide şey var tabi hani demiştim ya bal diye onu uyguladıktan sonra istersen balla zeytin yağını karıştır ikiside 2 yemek kaşığı karıştır tüm saçına sür daha dün kullandım saçı parlatıyor ve yumuşacık yapıyo ama sürdükten sonra 5 dk bekle suyla arıt ve şampuanla yıkaaaa

manyak keşifci
26-01-2010, 18:10
uzasın istiyorum saçlarım:(:(:(
1 ayda 5 cm uzamaz mı ya:(

Badem yağı sür uzamazsa ben de kendimkileri keserim okadar eminim:)

minik_serce
26-01-2010, 18:21
bide şey var tabi hani demiştim ya bal diye onu uyguladıktan sonra istersen balla zeytin yağını karıştır ikiside 2 yemek kaşığı karıştır tüm saçına sür daha dün kullandım saçı parlatıyor ve yumuşacık yapıyo ama sürdükten sonra 5 dk bekle suyla arıt ve şampuanla yıkaaaa

hm teşekkür ederim benimle birlikte birçok arkadaşın işine yarayacak bilgiler :) herkese teşekkürler

PRIVACY
26-01-2010, 20:13
Domates biber patlican cam ağacının kökü bunları sıcak suda güzel bi kaynatın vokurdayana kadar sonra soğusun güzel bi saçınıza sürün, saçınız kalınlaşacak gürleşecek :D

niko 37
26-01-2010, 20:38
En ideali yeşil sabun..:D

ezggii
26-01-2010, 21:11
Badem yağı sür uzamazsa ben de kendimkileri keserim okadar eminim:)

isterim saçlarını ama bak:D

sadece badem yağı mı peki?

b vitamini vs eklemem gerekiyo mu

manyak keşifci
26-01-2010, 21:14
isterim saçlarını ama bak:D

sadece badem yağı mı peki?

b vitamini vs eklemem gerekiyo mu

Badem yağı kafi:)
Sende ne kadar işe yarar bilemem ama normalinden daha hızlı uzayacağı kesin, alırsın aktarlardan. Bir dene olmazsa benimkileri kaynak yaparız sana:@

ezggii
26-01-2010, 21:22
:D badem yılan vs hepsini karıştırıp kullandım bi işe yaramadı:D

sonra ısırgan papatya kaynatıp saçıma sürdüm kaç kez o da olmadı:D

onu deniyim tek başına bi de:D
yavaş uzuyo saçlarım baya:(

çıt çıt almayı düşünüyorum artık.kullanan var mı aranızda?

manyak keşifci
26-01-2010, 21:36
O ne yahu? kullandığın karışımlara ne kadar süre devam ettim hemen etkisini göstermezler çünkü

ezggii
26-01-2010, 21:43
bi aydan fazla kullandım:D

saçlara takılıyo ya uzatmak için.gerçek saçtn sanıyorum ki.pahalı biraz ama:(

son çarem o:(

minik_serce
26-01-2010, 22:42
En ideali yeşil sabun..:D

aslında haklsıın:) ben bazen böyle çok para verince bunlara annem ''kızım eskiden yeşil sabun vardı saçlarımızda ipek gibiydi'' diyip duruyo:)

ay_yüzlüm
26-01-2010, 23:06

Peki kalın telli saçlarım için ne yapmam lazım.

ELİF.1907
26-01-2010, 23:16
Her şeyin öncesinde saçınızı sevmekle başlayabilirsiniz :D :D

minik_serce
27-01-2010, 00:38
Her şeyin öncesinde saçınızı sevmekle başlayabilirsiniz :D :D

seviyorummmmmm :) bi bakiyim o_O vallahaa seviyorummm:P eee hala uzamadı:D

wanted313
27-01-2010, 00:40
her gün yıkıyorum :)

mekirdek-06/25
27-01-2010, 00:51
yıkıyorum tarıyorum bağlıyorum bu kadarcık

wanted313
27-01-2010, 00:52
yıkıyorum tarıyorum bağlıyorum bu kadarcık

çok bile yetr bu kadr ya cok bakınca sımarıyolar :D

evreeem
27-01-2010, 00:53
sağlıklı bir saç ayda 1cm uzar çok hızlı hızlı uzamaz yani saç uzasın diye takıntı yapılırsa bu süre bitmek bilmez olur rahat bırakmak lazım

mekirdek-06/25
27-01-2010, 00:54
çok bile yetr bu kadr ya cok bakınca sımarıyolar :D

demii bencede :))

wanted313
27-01-2010, 00:55
demii bencede :))

yani :) insanlarda öyle degilmi zaten deger verdikce üstüne düştükce şımarıyorlar :D

mekirdek-06/25
27-01-2010, 00:56
evet hakedene hakettiği kadar verceksinki tepene çıkmasın sonra indiremiyosun seni indiriyo

wanted313
27-01-2010, 00:58
evet hakedene hakettiği kadar verceksinki tepene çıkmasın sonra indiremiyosun seni indiriyo

aynen öyle o zmn napıyoruz bundan sonra yıkıyoruz yert tarama kurtma yuk şımartma sunları sonra tepene çıkcaklar bak :D guduuuuuuuuuuuuuuuuuuu D:D:D:D

mekirdek-06/25
27-01-2010, 00:58
hatta sadece suyu dökelim bırakalım dağnık kalsınlar demi :D :D :D

wanted313
27-01-2010, 00:59
hatta sadece suyu dökelim bırakalım dağnık kalsınlar demi :D :D :D

o da olabilir ya da hiç yıkama ya parfüm sık kokusu gitsin yetr inş. sacların yaglı degildir :D

robben
27-01-2010, 08:13
yumurta ve zeytinyağı....

özel bir formülü var annemin öğrenirsem yazarım

minik_serce
27-01-2010, 21:38
yumurta ve zeytinyağı....

özel bir formülü var annemin öğrenirsem yazarım

öğren yaa neyi bekliyon:D

SYH_G
28-01-2010, 03:21
hergün düzleştirirsen yıpranır saçların
ben haftada iki üç kere banyodan sonra düzleştiriyorum
sürekli saçımla oynamadığım için o düzlük dayanıyor
pantenin kremlerini kullanıyorum ayrıca
ve saçlarım çok sağlıklı
4 5 ayda birde uçlarından kırıkları aldırıyorum
yok saçına sunu sür bunu sür hiç inanmam
cmylmaz diyo ya yumurtanın sarısıyla beyazını ayırıyosun sürmüyosun bile :D:D

gülcük
28-01-2010, 04:11
yine güzel bir güne merhaba demiştim.

geçip zekirdegin basına oturmuştum.

yine böyle bir konu wardı.

saclara maske filan falan

biri mayonez maskesinden bahsetmişti

bende gittim uyguladım

kokusunun sacımdan cıkması için kaç kere yıkadıgımı hatırlamıyorum bile

yane

vel hasıl-ı kelam burada yzanlara o kadarda çok aldırış etmeyin:)

cut

zonguldakmarmaris
28-01-2010, 14:42
bas limonu saça ayır ikiye! tamam sapasağlam ve bakımlı :) hem ünlü şampuan markalarının sahipleri zamanında ya limon satarmış pazarda ya da limon bahçelrinde ırgatmış...

moreda
28-01-2010, 18:00
saça limon sürmenin mantığı ne ya :S
arkadaşım zetinyağı kadar hiçbirşey iyi gelemez saçlarına ve saçlarının yağlanmasına izin ver sürekli yıkama saçın yağa da ihtiyacı var

minik_serce
28-01-2010, 18:23
yine güzel bir güne merhaba demiştim.

geçip zekirdegin basına oturmuştum.

yine böyle bir konu wardı.

saclara maske filan falan

biri mayonez maskesinden bahsetmişti

bende gittim uyguladım

kokusunun sacımdan cıkması için kaç kere yıkadıgımı hatırlamıyorum bile

yane

vel hasıl-ı kelam burada yzanlara o kadarda çok aldırış etmeyin:)

cut

bence çok güzel bilgiler çıkıyo burdan.. arada olur öyle şeyler.. hem her söyleneni uygulamıyoruz canm araştırıp soruşturup yapıyoruz:) mesela üstteki üye limon falan kafasından uydurup yazmış:D

evreeem
29-01-2010, 02:03
konunun ehlide olabiliyor aramızda bildiğini paylaşıyor insanlar mayonezi kalkıp saçına nasıl sürüyosun alla sen:)

pln_cadı
29-01-2010, 02:06
düzenli plarak uçlarından aldırıp haftada bi gün badem yağını saçlarınıza sürebilirsiniz ... çok parlak ve yumuşak oluyo=))

minik_serce
29-01-2010, 19:44
arkadaşlar size tesadüfen gelişmiş ve saçlarımı ilk defa pamuk gibi yapmış birşeyi paylaşmaktan onur duyuyorum:)) konuyu açtıktan sonra arkadaşların çam terebentin ve badem yağı önerilerini dikkate alıp aktara koştum. ve annemden şampuan almasını istedim annemde şampuan diye elseve nin saç kremini almış. ben ilk önce farketmedim yarısına çam yağını döktüm banyoda köpürmeyince krem olduğunu anladım:D herneyse ertesi günü tekrar o kremin şampuanını almak için gönderdim:) ama bu kez elidorun yeni çıkan turuncu şişesinde ki şampuanından almış gelmiş. ben çam yağını kreme kattığm için ilk kremi sonra şampuanı kullanmak zorunda kaldım. ama arkadaşlar sonuca inanamadım ilk defa saçlarım bu kadar parlak sağlıklı yumuşacık görünüyolardı:) sizinle paylaşmak istedim belki tesadüfen gelişmiş bu olayı denemek istersiniz diye:)))))

hhhülya
29-01-2010, 19:49
elseve nin şampuanı ve ara ara uyguladığım saç kremi yeterli oluyor bana =)

ezggii
29-01-2010, 20:41
kestircem saçlarımı uzamazsa uzamasın bunalımdayım:/

minik_serce
29-01-2010, 22:13
kestircem saçlarımı uzamazsa uzamasın bunalımdayım:/

bu kadar sorun yapma yaa saçlarına güzelce bi bakım uygula gerisine karışma:)

ezggii
30-01-2010, 01:35
kalbim kırık:/
saçımı kestiriyim birazcık diyorum.sonra pişman oluyorum ama olsun kestiricem boyatıcam işte:(

TIRNAK MAKASI
30-01-2010, 05:06
saçlarımın bakıma ihtiyacı yok ama bigünn belki lazım olur diye okuyorum hepsini:)

Yelizanjo
30-01-2010, 16:08
kestireli ve boyatalı 1ay olacak avonun şampuanını kullanıyorum ve elidorun saç kremini kullanıyorum saçlarım bana göre çok sağlıklı kırıklarını aldırırım herzaman ama çok fazla maşa ve düzleştirici kullandığım için bazen yıpranıyo

zonguldakmarmaris
30-01-2010, 22:30
arasıra balgamlayınız...

schokoladensosse
30-01-2010, 22:47
aynanın karşısına geçip bakıyorum saçlarımaa :) yeter iste

zonguldakmarmaris
30-01-2010, 22:52
arada et suyu sürünüz...

elif2217
30-01-2010, 22:55
mecitefendi diye bi yağ karışımı var aktarlarda falan böyle çok yerde bulursunuz eczanelerde de vardır büyük ihtialle
onu sürün haftada bir hemende durulanır süper birşey ne sorunu varsa çözer saçın
pırıl pırıl yapıyor kullandım hatta bitti yeniden aldım tavsiye ederim kepek olmuyor ve saç hiç dökülmüyor...

minik_serce
30-01-2010, 23:15
arada et suyu sürünüz...
iğrençsin
arasıra balgamlayınız...
tiksinçsin
mecitefendi diye bi yağ karışımı var aktarlarda falan böyle çok yerde bulursunuz eczanelerde de vardır büyük ihtialle
onu sürün haftada bir hemende durulanır süper birşey ne sorunu varsa çözer saçın
pırıl pırıl yapıyor kullandım hatta bitti yeniden aldım tavsiye ederim kepek olmuyor ve saç hiç dökülmüyor...

ya ismi çok itici ama :D önerin için tşkler bi soralım bakalım:)

elif2217
30-01-2010, 23:47
ya ismi çok itici ama :D önerin için tşkler bi soralım bakalım:)

evet evet öyle gibi=)) rica ederim sen bi dene tam senin saçlarına göre bak isme değil işlevine bak :D

profileBAKMAKiçinNİK
31-01-2010, 12:53
özel yılan yağlı naturel saç bakım yağı ile; içinde badem yağı, susam yağı, sarımsak yağı, çam esansı, defne yağı, ısırgan yağı, papatya yağı, menekşe yağı, karanfil yağı, kayısı yağı, vojobo yağı, hint yağı, alover yağı varmış.

haftada 2-3defa saç diplerine masaj halinde sürünüz bir saat sonra yıkayınız yazıyor üzerinde.

karabiber42
31-01-2010, 13:20
valla ben zeytin yagi kullaniorum ve cok güzel oluyor.. haftada bir zeytin yagini saclara sürüp bi 10 dk beklet.. sonra yika.. bu kadar..

düdüklü-tencere
31-01-2010, 19:34
ya ben saçlarımı düzleştiriyorum 1 saat sonra düzlüğü gidiyo uçları kıvrılıyo neden öyle oluyo?

minik_serce
31-01-2010, 19:42
özel yılan yağlı naturel saç bakım yağı ile; içinde badem yağı, susam yağı, sarımsak yağı, çam esansı, defne yağı, ısırgan yağı, papatya yağı, menekşe yağı, karanfil yağı, kayısı yağı, vojobo yağı, hint yağı, alover yağı varmış.

haftada 2-3defa saç diplerine masaj halinde sürünüz bir saat sonra yıkayınız yazıyor üzerinde.

anammmm bunlar ne böyleeee başka kaldı mı:D:D:D

minik_serce
31-01-2010, 19:43
ya ben saçlarımı düzleştiriyorum 1 saat sonra düzlüğü gidiyo uçları kıvrılıyo neden öyle oluyo?

çok düzleştirmekten olabilir.. benimde öyle oluyo ama şu son uygulamadan sonra olmadı... biraz da kendi haline bıraktım bi süre düzleştirmedim iyi oldu yanii.. bi de düzleştiricinin de markası iyi olmalı seramik taban falan..

m.e.r.v.e.e
31-01-2010, 19:52

saçlarının uçlarından aldır rahatlasın çok kırılmıştır bide ucuz düzleştirici öyle yapıo.. ha bide :D kabaran kıvrılan saçları incelten bi şampuan var sanırım arkadaşım ondan kullanıp düzleştirio çok faydasını gördü..

düdüklü-tencere
31-01-2010, 19:52
çok düzleştirmekten olabilir.. benimde öyle oluyo ama şu son uygulamadan sonra olmadı... biraz da kendi haline bıraktım bi süre düzleştirmedim iyi oldu yanii.. bi de düzleştiricinin de markası iyi olmalı seramik taban falan..

braun markası çok düzleştirmiyorum ama gene oluyo seramk taban

düdüklü-tencere
31-01-2010, 19:54
saçlarının uçlarından aldır rahatlasın çok kırılmıştır bide ucuz düzleştirici öyle yapıo.. ha bide :D kabaran kıvrılan saçları incelten bi şampuan var sanırım arkadaşım ondan kullanıp düzleştirio çok faydasını gördü..

yeni aldırdım kırık değil uçları(= o şampuanın ismini öğrenebilirsen çok iyi olur(=

m.e.r.v.e.e
31-01-2010, 19:57
yeni aldırdım kırık değil uçları(= o şampuanın ismini öğrenebilirsen çok iyi olur(=

markasıda iyimiş düzleştiricinin uçlarındanda aldırmışsın sorun ne acaba :/

avondan almış.. '' advance technıques ''

düdüklü-tencere
31-01-2010, 19:58
markasıda iyimiş düzleştiricinin uçlarındanda aldırmışsın sorun ne acaba :/

avondan almış.. '' advance technıques ''

bende anlamıyorum saçlarım kıvırcıkta değil:s

saol cnm

m.e.r.v.e.e
31-01-2010, 20:00

saol cnm

rica ederim .. umarım iyi gelir..

ELİF.1907
31-01-2010, 20:40

saol cnm

düzleştirdikten hemen sonra saçlarınızı ellerinizle düzeltmeye çalışmayın veya tarakla taramaya ,saçınızı soğuyana kadar bekleyin :D
bir yerde okumuştum

düdüklü-tencere
31-01-2010, 20:49
düzleştirdikten hemen sonra saçlarınızı ellerinizle düzeltmeye çalışmayın veya tarakla taramaya ,saçınızı soğuyana kadar bekleyin :D
bir yerde okumuştum

ben tarakla düzleştiriyorumS:

minik_serce
31-01-2010, 20:49
braun markası çok düzleştirmiyorum ama gene oluyo seramk taban

yaa burada bi arkadaş mavi su diye birşey önermişti. ben henüz almadım ama almayı düşünüyorum internetten de araştırdım memnun olan çok kişi var. bi onu dene istersen

düdüklü-tencere
31-01-2010, 21:01
yaa burada bi arkadaş mavi su diye birşey önermişti. ben henüz almadım ama almayı düşünüyorum internetten de araştırdım memnun olan çok kişi var. bi onu dene istersen

krem flnmı

minik_serce
31-01-2010, 21:11
krem flnmı

yok ya bildiğin suymuşş

düdüklü-tencere
31-01-2010, 21:12
yok ya bildiğin suymuşş

araştırayım bi bakalım

düdüklü-tencere
31-01-2010, 21:13
yok ya bildiğin suymuşş

buldum 10 tl hemde ama nerden bulucm nette varda:S

minik_serce
31-01-2010, 21:23
buldum 10 tl hemde ama nerden bulucm nette varda:S

bende onu bilmiyorum kuaförlerde varmışta pahalı satıyolarmış.

düdüklü-tencere
31-01-2010, 21:25
bende onu bilmiyorum kuaförlerde varmışta pahalı satıyolarmış.

netten alıcmda güvenemıyorum:s

-YÜREK İŞÇİSİ-
31-01-2010, 21:34
saçıma bakım yapmadığım halde bakan oluyor ;D

cibalili
31-01-2010, 21:56
düzenli olarak yıkarım...bir de saçım uzun bakımıda zor oluyor hala...hedenşoldırsın katkısını baya baya gördüm

evreeem
01-02-2010, 04:40
oturduğunuz yerde kuaför malzemeleri satan yerleri araştırın mavi su da dahil bir çok ürünü kuaförlere satış fiyatından bulabilirsiniz.

pişikbacakarası
01-02-2010, 05:09
sadece yıkıyorum yetiyo :D

lombelicodelmando
01-02-2010, 05:11
Her sabah aynada görüyorum..pek rastgelmeyiz

MERVE CANSIZ
01-02-2010, 05:18
Kına ve zeytinyağıyla ayda bir kere bakım yaparım saçıma..
En doğalı..
Onun dışında her gün düzenli olarak yıkıyorum..

zonguldakmarmaris
01-02-2010, 14:35
tükürüğü alcaksın bi kaba üstüne solcanı ez arada üstüne sümkür iyice karıştır. biraz bekletip saç diplerine uygula sabaha yıka ! değişimi göreceksin

minik_serce
01-02-2010, 14:37
tükürüğü alcaksın bi kaba üstüne solcanı ez arada üstüne sümkür iyice karıştır. biraz bekletip saç diplerine uygula sabaha yıka ! değişimi göreceksin

ya sen ne biçim şeysin öyleeee ıyyyyyyyyyyyyyhhhhh git ya sayfamdan midem kalktı öygg

zonguldakmarmaris
01-02-2010, 15:15
ya sen ne biçim şeysin öyleeee ıyyyyyyyyyyyyyhhhhh git ya sayfamdan midem kalktı öygg

banane banane !!

minik_serce
01-02-2010, 15:23
banane banane !!

iğrençliğin sınırlarını zorladın tebrikler:)

zonguldakmarmaris
01-02-2010, 15:31
iğrençliğin sınırlarını zorladın tebrikler:)

uff ya herkes uzman tarzında konuşmuş napıyım renk gelsin ortalığa:)

minik_serce
01-02-2010, 17:43
uff ya herkes uzman tarzında konuşmuş napıyım renk gelsin ortalığa:)

baya bi renklendik ya sağol:D

angeleliff
01-02-2010, 17:56
türk kahvesini limonla karıştırıp ıslak saçına sürüceksin çok parlak ve canlı oluyor...

minik_serce
01-02-2010, 20:42
türk kahvesini limonla karıştırıp ıslak saçına sürüceksin çok parlak ve canlı oluyor...

eee sonradan yıkamayacaz mı?

angeleliff
01-02-2010, 21:00
ıslak saçına sürüceksin yarım saat bekledikten sonra yıkayacaksın... her hafta uygularsan kalıcı bir parlaklık oluyor

minik_serce
01-02-2010, 21:09
anladım canım tşkler

angeleliff
01-02-2010, 21:11
rica ederim canım ... ben hep yaparım ve saçlarım çok canlı bu sayede.

zonguldakmarmaris
02-02-2010, 00:22
arada iyi beslenmiş güvercin topluluğunun arasına girip bekleyiniz..güvercinlerden gelen malum dışkıyla saçınıza terapi uygulayın...

Papatya_kraliçesi
02-02-2010, 00:31
arada iyi beslenmiş güvercin topluluğunun arasına girip bekleyiniz..güvercinlerden gelen malum dışkıyla saçınıza terapi uygulayın...

kglfjgkljdfghasfasfasgdasfasf .d.d.

zonguldakmarmaris
02-02-2010, 00:33
kglfjgkljdfghasfasfasgdasfasf .d.d.

bak şimdiden etkisiyle şaştınız:)))

m.e.r.v.e.e
02-02-2010, 00:33
arada ortalıgı renklendiren yorumlar varda çok malca tepkiler verende yok deil hani :D

minik_serce
02-02-2010, 00:36
arada ortalıgı renklendiren yorumlar varda çok malca tepkiler verende yok deil hani :D

gayet çok ;)

orhan BenceGay
02-02-2010, 00:44
al hacı bi kalıp sabun :) en iyi bakım:P

sidny_fox
02-02-2010, 00:57
hakiki saf zeytinyağı :D katkısız olmak şartı ile :D

ultrAslan_özlem
02-02-2010, 01:07
sürekli düzleştirdiğim için yıprandı saçlarım..kestirmeyi düşünüyorum ama çok kısaltırlar diye korkuyorum..baya uzadı ben ne yapayım?

:/

zonguldakmarmaris
02-02-2010, 01:46
yahu o kadar gürültü patırtı aa başım ağrımıştı valla iyi ki silinmiş:) neyse güzel bi formülüm var...

zonguldakmarmaris
02-02-2010, 01:52
sülük ve solcan yağı ! bu ikisini bir kapta güzelce ezip üzerine kahverengi herhangi bi tür haşereyi ekliyorsunuz ama kahverengi olacak..biraz bekletip saç diplerinize uygulayın..

minik_serce
02-02-2010, 22:46
sülük ve solcan yağı ! bu ikisini bir kapta güzelce ezip üzerine kahverengi herhangi bi tür haşereyi ekliyorsunuz ama kahverengi olacak..biraz bekletip saç diplerinize uygulayın..

abarttın ama.........

candym93
03-02-2010, 22:10
Islıyom.Şampuanla Yıkıyom.Kurutuyom.:D

tükenirkalem
03-02-2010, 22:12
söylemem sonra herkesin saçı benimki gibi güzel olur:p

ELİF.1907
03-02-2010, 23:44
saçları durularken soğuk suyla durulamak saça parlaklık ve canlılık veriyor :)

minik_serce
03-02-2010, 23:49
söylemem sonra herkesin saçı benimki gibi güzel olur:p

aşk olsun biz yabancımıyız :)

tükenirkalem
03-02-2010, 23:52
aşk olsun biz yabancımıyız :)

çok var çok uzun yazamam valla:D

ELİF.1907
04-02-2010, 00:19
çok var çok uzun yazamam valla:D

her gün düzenli olarak bir tane yazarsın olur biter :D

çitlembik05
04-02-2010, 00:51
arkadaşlar ben bişey sorucam
saç dökülmesinde çok etkili bir ilaç var 'rogaine foam' diye
bunu satın alcam ama sahtesini almaktan korkuyorum internetten almak istiyorum aranızda bilgisi olan var mı güvenilir bir site biliyor musunuz?

Ruhicosta
04-02-2010, 00:57
bu konuda baya kişi uzaklaştırma almış ortamı merak ettim :D :D

raporsuz
04-02-2010, 01:30
bebek sampuani ile yikiyorum hem dokulmesini azaltti hem saclarimi canlandirdi

ELİF.1907
04-02-2010, 01:32
bebek sampuani ile yikiyorum hem dokulmesini azaltti hem saclarimi canlandirdi

var mı Dalin gibisi :)

TIRNAK MAKASI
04-02-2010, 06:22
2 hafta boyunca saçlarını hiç yıkama bak ne güzel bakım uyguluyor,böyle yağlı yağlı oluyor kremli gibi aynı:)hacimli böyle bukle bukle oluyo:DDD

iğrennç...

aslıyivrum
04-02-2010, 06:34
sürekli düzleştirdiğim için yıprandı saçlarım..kestirmeyi düşünüyorum ama çok kısaltırlar diye korkuyorum..baya uzadı ben ne yapayım?

:/
Kestir, bi' daha da düzleştirme:P Başka çözümü yok:P

EzoNe
04-02-2010, 06:42
Yıkıyorum, duruluyorum, kurutuyorum.
Çok güzel oluyor her bir tanesi ...

Yalan tabii : /

juninho
04-02-2010, 13:44
Yikiyorum bide iste sekil veriyorum arada...

anabenieversene
04-02-2010, 13:48
Yumurtanın akıyla sarısını ayırıyorsun o kadar...
Sürmüyorsun bile...

wykkedwytch
04-02-2010, 16:00
Önce kırıklarını aldır. Dove^n lacivert sac kremi var o çok güzel oluyor uclarına masaj yaparak uygula bir de haftada 2-3 gün saclarını yıkamadan 2-4 saat önce diplerine masaj yaparak susam yağı sür. Gercekten parıldıyor ve yumusacık oluyor :)

ezggii
05-02-2010, 02:21
yemek tarifi gibi ya çoğu:/

mekirdek-06/25
05-02-2010, 02:26
nadiren kestiririrm kırık çok çünki,sabunlarım kurularım tararım bağlarım.

uA_very_big_bang
05-02-2010, 02:44
saçlarıma bakım olarak hergün kaşımasyon uyguluyorum xD

mekirdek-06/25
05-02-2010, 02:46
saçlarıma bakım olarak hergün kaşımasyon uyguluyorum xD

güzeldi :D :D

Sociologist_Helen
05-02-2010, 02:47
Onları okşayıp şefkat dolu ellerle dokunuyorum.. E bi de yıkıyorum yanee =P

minik_serce
08-02-2010, 20:29
Onları okşayıp şefkat dolu ellerle dokunuyorum.. E bi de yıkıyorum yanee =P

e bi de yapmasaydın yane:)

Efsanevi_Davil
08-02-2010, 22:03
pantene prove kullanıyorum

minik_serce
05-03-2010, 20:37
Önce kırıklarını aldır. Dove^n lacivert sac kremi var o çok güzel oluyor uclarına masaj yaparak uygula bir de haftada 2-3 gün saclarını yıkamadan 2-4 saat önce diplerine masaj yaparak susam yağı sür. Gercekten parıldıyor ve yumusacık oluyor :)

susam yağı uzatıyo mu?

ELİF.1907
06-03-2010, 00:58
2 senedir bir uzayamadı ya artık kendi haline bıraktım....

ezggii
06-03-2010, 22:09
susam yağı uzatıyo mu?

hayır:D
tecrübeyle sabittr.

ha ha hapşu
06-03-2010, 22:19
haftada 2 kez yıkarım.

yaptığım tek bakım bu ha bide kırıkları alıyoruz tabi (:

1234tamam
06-03-2010, 23:15
3 ayda bi şampuan değiştiriyorum:)

nickim_yok
06-03-2010, 23:18
Ayda bir kestirip yıkatıyorum :))

mubtelaa
06-03-2010, 23:20
günde bir kere yıkıyorum diğer bakımlarda bununla gerçekleşiyor zaten saçlarımdan çok memnunum ayıptır söylemesi:D

GeLDiM
07-03-2010, 00:00
yıkıyorum :Pp

41börkenek
07-03-2010, 00:03
2 haftada bir düzenli olarak yıkarım :P

minik_serce
07-03-2010, 20:08
Benim saçıma sürmediğim şey yok :))
Badem,jojoba,biberiye,hindistancevizi yağı,defne,çam-terbentin,ısırgan yağları :))
Bal,zeytinyağı falan filan :D
Mavi su diye bi'şey var o :D
Kerastase'ın maskeleri :D
Ne bulursam saçıma sürme isteği duyuyorum :D

bi yararı oluyo mu bari:D

güp_güp_edir
07-03-2010, 20:29
saçlarım belime kadar uzun önce bu bilgiyi verelim:) şampuan çok önemli adi dandirik mal kullanmıcaksın bi kere.sonra şampuanının içine çam terebenti esansını ölçülü bi şekilde koyup öyle kullanılmalı. böyle yapınca saçınız fazla yağlanmıyor ve sağlıklı bi şekilde uzuyor. en önemlisi düzenli olarak saçların kesilmesi tabi..! :)))

minik_serce
07-03-2010, 20:38
saçlarım belime kadar uzun önce bu bilgiyi verelim:) şampuan çok önemli adi dandirik mal kullanmıcaksın bi kere.sonra şampuanının içine çam terebenti esansını ölçülü bi şekilde koyup öyle kullanılmalı. böyle yapınca saçınız fazla yağlanmıyor ve sağlıklı bi şekilde uzuyor. en önemlisi düzenli olarak saçların kesilmesi tabi..! :)))

bende kullanmaya başladım ama hala bi numara yok bakalım nolcek:D

_serap_
07-03-2010, 21:13
Bende içinde tüm faydalı yağların bulunduğu karışımdan aldım..Onu sürüp bi kaç saat dinlendirip yıkıyorum,ardından kimyasal madde bulunmayan bir şampuanla yıkıyorum..

Faydasını görüyorum

SıcaKokoreç
07-03-2010, 21:25
saçıma o kadar çok şey sürdüm kiii :D:D ama iyi olduu yaa :)

SüttenÇıkmışAkKaşık
07-03-2010, 21:28
Yumurtanın akıyla sarısını ayırıyorsun o kadar...
Sürmüyorsun bile...

Ahahah :D

Cem Yılmaz'dı sanırım :D

:D :D :D :D Denedim gerçekten işe yaradı :D :D :D