PDA

Tüm Versiyonu Göster : Fethullah Gülen'in sağlık durumu nasıl? İhsan Kalkavan anlatıyor

Sayfalar : [1] 2

Salvodorcu
04-05-2010, 05:06
İşadamı İhsan Kalkavan, Bloomberg HT'de Gülin Yıldırımkaya'nın sorularını yanıtladı. Kalkavan, Fethullah Gülen'in sağlık durumuna dair bilgiler verdi.

Size eğer biliyorsanız Fethullah Gülen'in sağlık durumunu sormak isterim. Çünkü sizin 'Görmediğim zaman burnumun direkleri sızlar' diyecek kadar sevdiğiniz, saydığınız bir isim, kendisinin de sizi sevdiğini biliyorum. Herhalde görüşmüşsünüzdür. Çok fazla haber çıkıyor biliyorsunuz, çok rahatsız olduğu hatta rahatsızlığının ağır olduğu yönünde.

Evet son zamanlarda böyle haberler çıktı. Ben geçenlerde çok sıkıntılı bir dönemimde 'Hocam rahatsız' dedim. Normalinde zaten şekeri çok yüksek 400'lerde insülin ile belirli bir seviyede tutulmaya çalışılıyor. Bunun yanısıra bir odanın içinden başka hiçbir yere çıkmadığı için kemiklerinde kireçlenmeler var, kalbinden de rahatsızlığı var, ki çok sıkıntılı bir anında stent takıldı. 'Fethullah Gülen'in idealleri tamamen insanlığa yöneliktir, insana yapılan hizmetin Hak'ka yapıldığı anlayışını taşır. Bu doğrultuda dünyanın her yerinde binlerce okul açtı. İnsanlığa hizmet gailesi ile bir odanın içerisinde yaşıyor. Bu sıkıntılar içerisinde dünyevi meselelere pek kulak asacak değil ' derken benim bu ifademi ertesi gün gazeteler ' Fethullah Hoca yoğun bakımda', 'Hayatının son demlerini yaşıyor' deyip Fethullah Hoca'yı çok sevenleri büyük bir paniğe soktular. Şimdi ben böyle bir ifade kullanmak istemiyorum ama son günlerde nitekim medyayaya intikal eden sağlığı ile ilgili meseleleri zaten biliyoruz. Onlar hiçbir zaman düzelmedi, düzelmez de zaten. Çünkü Türkiye'ye o kadar gönülden bağlı ki, buradaki sorunlarla öyle çok ilgileniyor ki mesela İzmir'de biri genç kızı başından vuruyor. Fethullah Hoca bunu kızın annesi babasıymış gibi dert ediyor, ağlıyor, sızlıyor. Her meseleyi böyle dert ediyor. İzmir olayı örnekti tabii oradaki reaksiyonunu bilmiyorum. Bu üzüntüler ile zaten sağlığını düzeltme şansı yok. O kendisine anormal stresler yapıyor. Yaşında etkisi var tabi gerçi yaşlı değil ama.

Kaç yaşında şu anda?

1938 doğumlu dersek, 72 yaşında

Siz son dönemde hiç görüşebildiniz mi kendisi ile?

Tabi.

O zaman bahsedildiği kadar ağır olmadığı muhakkak ki konuşmuşsunuz zaten.

Yok. Ağırlaşması konusu birkaç günlük bir konu son beş on gündür gazetelerde okudum. Bu konuyu şu açıdan pek de sormadım yeni gelen arkadaşlarıma çünkü çok ağır bir şey olsaydı, gazetelerin bahsettiği boyutta bir şey olsaydı haberi mutlaka gelirdi. Haberi yapan kişiler tarafından hastalık durumunun biraz daha egzajare edildiği kanaatindeyim.

Salvodorcu
04-05-2010, 05:07
papa okusun onu, anında iyileşir. :)

dinler arası diyalog safsatasının önde gideni. okulları nasıl açtığı, neden açtığı, nasıl izin aldığı gibi bir çok soru işaretine ilaveten cia ajanlarının okulları kullanarak istenilen ülkeye girdikleri de kafaları karıştırıcı. taksim, kızılay meydanlarında bedava inciller dağıtılırken amerikada papaz okuluna 2 milyon dolar bağış yapması da mide bulandırıcı.

hgahga
04-05-2010, 05:22
İhsan Kalkavan çok sevdiği yatıyla açılıp dünya turuna çıksın , vatozlara yem olsun yada onu korsanlar sevsin . Böylece bu şahsiyetten hem beşiktaş hemde türkiye kurtulmuş olur .

sHakirD
04-05-2010, 06:38
papa okusun onu, anında iyileşir. :)

dinler arası diyalog safsatasının önde gideni. okulları nasıl açtığı, neden açtığı, nasıl izin aldığı gibi bir çok soru işaretine ilaveten cia ajanlarının okulları kullanarak istenilen ülkeye girdikleri de kafaları karıştırıcı. taksim, kızılay meydanlarında bedava inciller dağıtılırken amerikada papaz okuluna 2 milyon dolar bağış yapması da mide bulandırıcı.

okulları nasıl açtığı hangi iş adamlarının, eğitim gönüllülerinin kaynak sağladığı ortada... habere konu olan ihsan kalkavana bakman yeterli...

cia ajanlarının istediği ülkeye girmesi için okulları kullanmasına gerek mi var... saçmalık...

papaz okulu dediğin yer bizim üniversitelerimiz ayarında bir okul
cemaatin bağış yaptığı bölüm ise bu okulun içerisinde açılan İslam kürsüsü...

var mı başka element kıçından uydurduğun...? yer yer foruma uğrayayıp cevaplandırayım...

dandikyus
04-05-2010, 13:55
okulları nasıl açtığı hangi iş adamlarının, eğitim gönüllülerinin kaynak sağladığı ortada... habere konu olan ihsan kalkavana bakman yeterli...

cia ajanlarının istediği ülkeye girmesi için okulları kullanmasına gerek mi var... saçmalık...

papaz okulu dediğin yer bizim üniversitelerimiz ayarında bir okul
cemaatin bağış yaptığı bölüm ise bu okulun içerisinde açılan İslam kürsüsü...

var mı başka element kıçından uydurduğun...? yer yer foruma uğrayayıp cevaplandırayım...

gerek yok adam olana yeter bu cevap;)

name mı çiko
04-05-2010, 14:13
soy adıyla tezat olan şahsiyet...

ağlak olsaydı daha iyi olurdu

AxiMeLeq
04-05-2010, 14:14
Bi Fetonun sağlık durumu kalmıştı zaten kendi internet sitesinden fazla haberler var zekirdekte :D

Hani bi söylem var haberi okuyunca aklıma geldi
Kötüye bişey olmaz ((:

Saygılar..

tup_bebek
04-05-2010, 14:19

papaya neden ve ne niyetle "papalık misyonunun bir parçası olmak üzere buradayız" dedi?

hadi bana da cevap ver!!

madem çok biliyorsun bekliyorum kayıtlı belgeli yazılı görsel ne varsa dökerim bi daha foruma girecek yüzün olmaz.. hadi cevapla bekliyorum

tup_bebek
04-05-2010, 14:24

yemedi mi ?
al sana biraz satır.. oku bakiiim fee too

Fetullah Gülen’in 1998 de Vatikan’a yaptığı papa ziyaretinde sunduğu mektupta
"Pek muhterem Papa cenapları,
Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekân kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamları getirdik. Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatıâlilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.
Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik. İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır.” (9 Şubat 1998 ) ifadelerine yer vermişti.

ne anladın anlat bakalım bizde özetini dinleyelim senden
....
....
....
....
cevap yok mu? otur sıfır dandikyus seniii

tup_bebek
04-05-2010, 14:33
yeni başlayanlar için dinler arası diyalog ( bu arada 3. sure ali imran 19. ayete bakılınca görülecek ki; "Allah indinde tek din islamdır" iş böyle olunca "dinler" demek bile saçma oluyor ama gelin görün ki dinler arası diyalog bizim bazı kesim arkadaşların vazgeçemediği kelime olmuş)

Dinlerarası diyalog, Papalığın II. Vatikan Konsili’nin 4. oturumunda kabul edilen, “Nostra Aetate” diye maruf Konsil metninde aktarılan ve 28 Ekim 1965’te Papa VI. Paul’un onayıyla ilan edilen, “Papalığın 3. bin yıl hedefi olarak açıkladığı Asya’nın Hıristiyanlaştırılması projesi”nin bir yöntemidir. Papalığın “çağdaş Hıristiyanlaştırma ve misyonerlik usûlü”dür. (Bakınız; John W. O’Malley, “Reform, Historical Conciousness And Vatikan Ii’s Aggiornamento, Theological studies, 1971 XXXII/4; M. Raukanen, The Catholic Doctrin of Non–Christian Religions According to the Second Vatikan Council, New york 1992, 35; The Second Vatikan Council, Nostra Aetate, 1–4)

tup_bebek
04-05-2010, 14:35
Bu dinlerarası diyalog namlı Hıristiyanlaştırma faaliyetinde Müslüman kılıklı insanların, hacı efendi veya hoca efendi kimlikli zevatın vazife üstlenmeleri, Müslüman kılıklı insanların bu işlerde kullanılmaları bu işi meşrulaştırmaz. Bilakis, Alemlere rahmet Hz. Muhammed’in kıyamet fitneleri ve ahirzaman ahvaline dair işaretleri hatırlandığında, Müslüman kılıklı kimselerin Hıristiyanlaştırma faaliyetlerinde taşeronluk yapmaları Deccal’in vazifesini üstlenmeleri veya Deccal’e askerlik yapmaları olarak ortaya çıkar.

Deccal, öyle kulakları farklı, kolları bacakları değişik, boyu zürafa gibi bir mahluk değildir.

Alemlere rahmet Hz. Muhammed’in kıyametin büyük alameti olarak uyardığı, hatta tüm peygamberlerin kendi ümmetlerini ikaz ettikleri Deccal, Müslümanlar arasından çıkacaktır (Ebu Davud, Sünen, Fiten, 1; İbn Mace, Sünen, Fiten, 9). Bu deccasllerin veya onun avanesinin gayretiyle Ümmet–i Muhammed’den gruplar halinde müşriklere, yahudi ve Hristiyanlara iltihaklar yaşanacaktır (Ebu Davud, Sünen, Fiten, 1; İbn Mace, Sünen, Fiten, 9;) Bu süreç, aynı zamanda İstanbul’un Haçlı fitnelerine maruz bırakılacağı günler olacaktır (Ebu Davud, Sünen, Melahim 3, (4294)

Ahirzamanın bu korkunç fitnesi kendisine sorulduğunda Hz. Ömer’in oğlu Abdullah (ra), “Anası doğurmayasıca, bilmiyor musun, bu fitne Müslümanların İslam’ı ve Hz. Muhammed’i terk ederek müşriklerin, Hıristiyanların ve Yahudilerin dinlerine iltihak etmeleridir...”

tup_bebek
04-05-2010, 14:35
ne oldu dandikyus yok oldun!!!

tup_bebek
04-05-2010, 14:39
sevgili "sHakirD"
yer yer gelde cevap ver arkadaşın dandik yus yetersiz kaldı

kerriz
04-05-2010, 18:13
Ben de öldü zannettim başlığı görünce. Tüh... Neyse...

mehmetçik12
04-05-2010, 18:20
Sağ kolunun yanında papanın elini öpmesine birşey demiyen ve bütün müslüman alemini madara eden,Papaya "papa hazretleri" diyen biri benim umrumda bile olamaz.Şüphesiz bu adamın arkasından gidenlerin gözleri bağlanmış olmalı

ewrem salla
04-05-2010, 18:27
allahım benım omrumden al fethullah amcama ver:D

Hep öle olur zaten
04-05-2010, 18:30
eyvallah..

OradanÖyleMiGözüküyo
04-05-2010, 18:45
Yaptıkları için Allah razı olsun...
Bir insanı 6 milyon insan seviyorsa (ben hariç), arkasında "art niyet" aramıyacaksın...

Salvodorcu
06-05-2010, 03:51
eyvallah..

...............))

sHakirD
06-05-2010, 07:43
sevgili "sHakirD"
yer yer gelde cevap ver arkadaşın dandik yus yetersiz kaldı

gerek siyasi gerekse dini konularda şu forumda senin kadar düz mantık yaklaşan bir kaç kişi var emin ol...

diyalog dediğin olay çok yönlü bir olay... bunu sana anlatabilmemin imkanı yoktur... zira sen olaya salt İslamiyet ve diğerleri ve arasında ki düşmanlık gibi bakıyorsun...

öncelikle diyalog dediğimiz olaya bir müslüman olarak ben kendi açımdan bakarım... papanın, yahudilerin olaya bakış açısı beni ilgilendirmez... onlar istedikleri kadar plan kursun, beni dinimden döndürmeye çalışsın... ben kendi dinimden emin olduğum ve bozulmamış kaynaklarım olduğu sürece onların elde edebilecekleri birşey yok... olamazda... ama tam aksi bir durum kuvvetle muhtemeldir...
sorarım ben sana bu kafayla kaç kişinin hidayetine vesile oldun...?

hıristiyanlar ve yahudiler elbette kendilerinden başka dinlerden hoşnut olmazlar... ama İslam la şereflenmiş bir gayri müslim bu durumdan gayet hoşnut olacaktır... zaten bizim açımızdan diyalogun amaçlarından biride budur...

hem bu diyalogtan kasıt illa birbirinden adam çalma, misyonerlik olarak ta düşünülmemeli... taraflar kendi dinlerinden olmayanlara karşı hoşnutsuz olsalarda bu durum birlik olup dünya meselelerine çözüm bulmayacakları manasına gelmez...

mesela bir materyalizm e karşı birlik olup tavır koyabilirler ya da sosyal bir mesele olan dünya da ki açlık sefalet karşısında beraber çalışabilirler...

vel hasılı canım kardeşim...

hayrettin karaman ın da dediği gibi...

Diyalog zorunludur, kendi duvarlarımızın içine hapsolarak, tebliğ başta olmak üzere, İslam'ın çağdaş temsilini gerçekleştiremeyiz, oyunlara müdahale edemeyiz; ama oyuna gelmemek, pirinç peşinde iken eldeki bulguru da kaybetmemek için azami titizliği göstermek de ayrı bir vecîbedir, vazifedir.
Müslümanlar, "Dinler arası Diyalog İçin Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere" diyaloga girmezler, kendi davalarının şuurlu bir "misyoneri: davetçisi, tarafı" olarak diyaloga girerler.

eğer korkun ve vehmin bu minval üzerineyse her tür eleştiriye açıktır cemaat... farklı yöntem kullanmayı hainlik gibi göstermek edepsizliktir...

ayetleride kendi fikirsizliğinize alet etmeyin... sonuç itibariyle ayetlerin bir kısmı o zaman yaşanan olaylara binaen inmiştir... ayet hadis fıkıh ilimleri var... bunları benden daha iyi bilirsin...
bu ilmi bir kenara bırakıp tek yönlü bakarsan aşağıda ki ayetleri senin yazdıklarına karşı gibi görür haşa ayetler arası çelişki var gibi bir izlenim oluşturursun...

ali imran 64
De ki: “Ey kitap ehli! Bizimle sizin aranızda ortak bir söze gelin: Yalnız Allah’a ibadet edelim. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allah’ı bırakıp da kimimiz kimimizi ilah edinmesin.” Eğer onlar yine yüz çevirirlerse, deyin ki: “Şahit olun, biz müslümanlarız...

ali imran 113
Onların (Kitap ehlinin) hepsi bir değildir. Kitap ehli içinde, gece saatlerinde ayakta duran, secdeye kapanarak Allah’ın âyetlerini okuyan bir topluluk da vardır...

bakara 62
Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır...

son olarak...

nickinle ilgili bir ayet aktarayım da düz mantıkla bakmanın karşıdaki için ne anlam ifade ettiğini gör lütfen...

şura 49-50

Göklerin ve yerin mülkü (hükümranlığı) Allah’ındır. O, dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine erkek çocukları verir.
Yahut o çocukları erkekler, dişiler olmak üzere çift verir, dilediği kimseyi de kısır yapar. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilendir, hakkıyla gücü yetendir.

tup_bebek
06-05-2010, 12:23
gerek siyasi gerekse dini konularda şu forumda senin kadar düz mantık yaklaşan bir kaç kişi var emin ol...

diyalog dediğin olay çok yönlü bir olay... bunu sana anlatabilmemin imkanı yoktur... zira sen olaya salt İslamiyet ve diğerleri ve arasında ki düşmanlık gibi bakıyorsun...

öncelikle diyalog dediğimiz olaya bir müslüman olarak ben kendi açımdan bakarım... papanın, yahudilerin olaya bakış açısı beni ilgilendirmez... onlar istedikleri kadar plan kursun, beni dinimden döndürmeye çalışsın... ben kendi dinimden emin olduğum ve bozulmamış kaynaklarım olduğu sürece onların elde edebilecekleri birşey yok... olamazda... ama tam aksi bir durum kuvvetle muhtemeldir...

hıristiyanlar ve yahudiler elbette kendilerinden başka dinlerden hoşnut olmazlar... ama İslam la şereflenmiş bir gayri müslim bu durumdan gayet hoşnut olacaktır... zaten bizim açımızdan diyalogun amaçlarından biride budur...

hem bu diyalogtan kasıt illa birbirinden adam çalma, misyonerlik olarak ta düşünülmemeli... taraflar kendi dinlerinden olmayanlara karşı hoşnutsuz olsalarda bu durum birlik olup dünya meselelerine çözüm bulmayacakları manasına gelmez...

mesela bir materyalizm e karşı birlik olup tavır koyabilirler ya da sosyal bir mesele olan dünya da ki açlık sefalet karşısında beraber çalışabilirler...

Diyalog zorunludur, kendi duvarlarımızın içine hapsolarak, tebliğ başta olmak üzere, İslam'ın çağdaş temsilini gerçekleştiremeyiz, oyunlara müdahale edemeyiz; ama oyuna gelmemek, pirinç peşinde iken eldeki bulguru da kaybetmemek için azami titizliği göstermek de ayrı bir vecîbedir, vazifedir.
Müslümanlar, "Dinler arası Diyalog İçin Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere" diyaloga girmezler, kendi davalarının şuurlu bir "misyoneri: davetçisi, tarafı" olarak diyaloga girerler.

eğer korkun ve vehmin bu minval üzerineyse her tür eleştiriye açıktır cemaat... farklı yöntem kullanmayı hainlik gibi göstermek edepsizliktir...

ayetleride kendi fikirsizliğinize alet etmeyin... sonuç itibariyle ayetlerin bir kısmı o zaman yaşanan olaylara binaen inmiştir... ayet hadis fıkıh ilimleri var... bunları benden daha iyi bilirsin...
bu ilmi bir kenara bırakıp tek yönlü bakarsan aşağıda ki ayetleri senin yazdıklarına karşı gibi görür haşa ayetler arası çelişki var gibi bir izlenim oluşturursun...

ali imran 64
De ki: “Ey kitap ehli! Bizimle sizin aranızda ortak bir söze gelin: Yalnız Allah’a ibadet edelim. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allah’ı bırakıp da kimimiz kimimizi ilah edinmesin.” Eğer onlar yine yüz çevirirlerse, deyin ki: “Şahit olun, biz müslümanlarız...

ali imran 113
Onların (Kitap ehlinin) hepsi bir değildir. Kitap ehli içinde, gece saatlerinde ayakta duran, secdeye kapanarak Allah’ın âyetlerini okuyan bir topluluk da vardır...

bakara 62
Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır...

son olarak...

nickinle ilgili bir ayet aktarayım da düz mantıkla bakmanın karşıdaki için ne anlam ifade ettiğini gör lütfen...

şura 49-50

Göklerin ve yerin mülkü (hükümranlığı) Allah’ındır. O, dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine erkek çocukları verir.
Yahut o çocukları erkekler, dişiler olmak üzere çift verir, dilediği kimseyi de kısır yapar. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilendir, hakkıyla gücü yetendir.

tamam ben düz mantık olayım ama senin ve senin zihniyetinin insanları gibi kıvır kıvır kıvırmaktan iyidir.. demişsin ki papanın bakış açısı beni alakadar etmez e ozaman neden papalık misyonun parçası olamk için burdayız dediler dediniz... papanın nasıl baktığı seni eneterese etmiyorsa neden papaya tabi oluyorsun gözleri daha mı iyi görüyor?

buyur cevapla
bana fethullahı savun.. yada bana deki evet haklısın f.gülen yanlış yapmıştır...
senin şahsi fikirlerin değil tabi olduğun tebası olmaktan şeref duyduğum adamın dedikleri beni ilgilendirir..

o-t-t-o-m-a-n
06-05-2010, 13:00

ali imran 64
De ki: Ey kitap ehli! Bizimle sizin aranızda ortak bir söze gelin: Yalnız Allaha ibadet edelim. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allahı bırakıp da kimimiz kimimizi ilah edinmesin. Eğer onlar yine yüz çevirirlerse, deyin ki: Şahit olun, biz müslümanlarız...

ali imran 113
Onların (Kitap ehlinin) hepsi bir değildir. Kitap ehli içinde, gece saatlerinde ayakta duran, secdeye kapanarak Allahın âyetlerini okuyan bir topluluk da vardır...

bakara 62
Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) Allaha ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır...

son olarak...

şura 49-50

Göklerin ve yerin mülkü (hükümranlığı) Allahındır. O, dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine erkek çocukları verir.

Kardeşim çok güzelaçıklamış

Allah aşkına 1 kere fetullah güleni dinleyin tek derdi islam olan insana bu yakıştırmaları nasıl yapıyorsunuz 28 şubat sürecinde hocaefendinin bütün kasetleri tek tek dinlendi ancak 1 tane bile aykırı bişe bulunamadı
Elinizi bir kere vicdanınıza koyun ve fetullah gülen bu ülke aleyhinde 1 kelime söyledimii diye

tup_bebek
06-05-2010, 13:04

Allah aşkına 1 kere fetullah güleni dinleyin tek derdi islam olan insana bu yakıştırmaları nasıl yapıyorsunuz 28 şubat sürecinde hocaefendinin bütün kasetleri tek tek dinlendi ancak 1 tane bile aykırı bişe bulunamadı
Elinizi bir kere vicdanınıza koyun ve fetullah gülen bu ülke aleyhinde 1 kelime söyledimii diye

demişsin ki papanın bakış açısı beni alakadar etmez e ozaman neden papalık misyonun parçası olamk için burdayız dediler dediniz... papanın nasıl baktığı seni eneterese etmiyorsa neden papaya tabi oluyorsun gözleri daha mı iyi görüyor?

buyur cevapla
bana fethullahı savun.. yada bana deki evet haklısın f.gülen yanlış yapmıştır...
senin şahsi fikirlerin değil tabi olduğun tebası olmaktan şeref duyduğum adamın dedikleri beni ilgilendirir..

buyrun açıklayın.. o zaman biz haklıyız diye bağırmaya gerek yok
ben diyorum ki bu ne demek bana açıklamasını yap..

NİL
06-05-2010, 13:25

Bak, tup_bebek size apaçık bir şey soruyor:
"Fethullah Gülen,neden papalık misyonun parçası olamk için burdayız dedi?" diyor?

Evirip çevirmeyin yaa!
Ya "abin" gibi koş google'dan ara, bul bir şeyler,
ya "abin"i bekle bakalım ne yazacak ki sen altına
"Kardeşim çok güzelaçıklamış" yazasın.

Ama buraya kaset, kitap işini karıştırma şimdi, altında kalırsın.
Bak, bilmemkaçıncı kez verdiğim adrese git, oradan oku bakalım,
"fetullah gülen bu ülke aleyhinde 1 kelime söyledi" miymiş gör.
Adres bu:
Fethullah Gülen Davası İddianamesi - BELGEnet (http://www.belgenet.com/dava/gulendava_06.html)

Bize de,
"hocaefendinin bütün kasetleri tek tek dinlendi ancak 1 tane bile aykırı bişe bulunamadı"
cümlesini yutturmaya çalışma ama...

NİL
06-05-2010, 13:34
sHakirD'e,

tup_bebek bir şey sormuş, kısa ve öz:
"Fethullah Gülen,neden papalık misyonun parçası olamk için burdayız dedi?"

Yani bir yanıt vermişsin ki, akıllara ziyan; 3 kere okudum, yine de söylediğim şey değişmedi:
Bu ne yaa?

Yaa, gidip bir şeyler bulmuşsun, harman edip bu kadar yazmışsın, oradan dalıp buradan çıkmışsın ama olmamış be.:)

İlk önce "Düz mantık" ile "Düz yanıt, açık konuşma" arasındaki çok büyük farkı öğrenmen gerekir ki, bu sizin için pek mümkün görünmüyor.
Hocaefendinizin size bellettiği "Arkadan dolanıp 2 puanı kapma çabası" sınırından çıkmanız çok zor.
Yazdığın şeyi de analiz edeceğim, okursun.

o-t-t-o-m-a-n
06-05-2010, 13:36
öncelikle dediğiniz cümleden haberdar değilim
Yaklaşık 8 yıldır bu insanlarınarasındayım 1 kere ne siyaset nede bölücülük adına bir şey söylemediler 8 yıl içinde eleman barındıran bir örgut olsaydılar eminim bunu bana aşılarlardı siz bu cemaatin içinde bulundunuzmu bu insanların gece gunduz ne için koşturdugunu gördünüzmü tek derdi aallahı anlatmak olan insanların dediğiniz şeyleri (attıgınız iftiraları) yapacaklarına inanmıyorum hocaefendi sürekli ağlıyor diye alay ediyorlar hocaefendi anlattığını yasayan yasadıgını anlatan bir insanfır bunu idrak etmek size kalmış peygamber efendimizede zamanında çok iftira atmışlardı
Her dönemde dine liderlik eden insanlar iftiralarla gözden düşürmeye çalışmışlardır

Size tek tavsiyem hocaefendiyi sevmesenizde hakaret etmeyin saygı duyun

sinan_0618
06-05-2010, 13:37
yoğun bakımda beyin ölümü gerçekleşti diye girmiştim ama düzmece habermiş

o-t-t-o-m-a-n
06-05-2010, 13:44
o verdiğin linkede girdim bi kısmını okuyabildim yeterli zamanım olmadığı için orada yazanlar iddianema hukukda iddianamenin hiçbir tutarlılığı yoktur yani kesin doğru denemez ergenekon iddianamesinde olduğugibi orada demişki said nursinin kitapları yakalandı diyo o kitaplarda ne anlattılıyo bilen varmı acaba 1 kere okudularmı acaba ..?

tup_bebek
06-05-2010, 14:00
nil gayet güzel açıklamış anlatmış
neden sayın fg böyle böyle dedi?
madem papalıkla alakası yok neden papalık misyonuna kendini yamamaya ve bundan onur duyduğunu söylemeye ihtiyaç duyuyor ..
sade cevap istiyorum
bana fethullah güleni savunun ya
ben olsam, liderime önderime bu kadar ağı şey söyleseler karşı tez bulurdum yada erkekçe kusura bakmayın özür dilerim siz haklısınız benimle bu adamın artık bağı yoktur derdim..
buyursun shakird-ottoman-dandikyus arkadaşlar cevaplasın... hadi

o-t-t-o-m-a-n
06-05-2010, 14:04
yazdıklarımızı okumuyacaksan sadece kendini dinleyeksen haklısın ancak dediğim gibi ben öyle bir şey duymadım demişsede (demeywceğinden eminim) kurdugu cümleler çekilerek bu anlam çıkarılmamıştır inş aeo..

tup_bebek
06-05-2010, 14:23
yazdıklarımızı okumuyacaksan sadece kendini dinleyeksen haklısın ancak dediğim gibi ben öyle bir şey duymadım demişsede (demeywceğinden eminim) kurdugu cümleler çekilerek bu anlam çıkarılmamıştır inş aeo..

zaman gazetesinde var
9 Şubat 1998

zaman gazetesinin arşivi internette var aç bak başlığı göreceksin
amaaaaa senin bu arkadaşların gazetede bu haberi kaldırmışlar geçersiz link yazıyor..
ama internet sitelerinde papaya mektup diye ararsan emin ol bulacaksın
demiş mi dememiş mi göreceksin

haylaz
06-05-2010, 14:29
Bir apo bir feto ülkenin hali malum...

IsLaK_iMZa
06-05-2010, 15:51
Kimi algılama yetisini kaybetmiş fukaralar M. Fethullah Gülen Hocaefendi Hakkın rahmetine kavuştuğu vakit bu güzel hareketin son bulacağına inanıyor ona iman ediyor... :)

Ve herşeyi Hocaefendiden biliyor ve bu güzel hareketi onun yütüttğüne inanıyorlar...

Hocaefendi hakkın rahmetine kavuşsa - ki Allah gecinden versin- bu güzellikler bitecek mi sanıyorsunuz?

hadi oradan avucunuzu yalamaya devam edin?

sinan_0618
06-05-2010, 16:00
Mala Bağlayan Ak Amca - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/5148/)

Mala Bağlayan Ak Amca 18.02.2009

Yavru YumurTa
06-05-2010, 17:24
hadi herşeye evAllah diyelim peki şu size mantıklı geliyor mu
herkes fetullah gülenle ilgili bilgiye sahipken, amerika kendi içinde kendisine sonunda zararı dokunacak bir insanı bu kadar rahat yaşatır mı ?

kör müsünüz arkadaşlar siz

By_qUsTaH
06-05-2010, 17:47
yorum yapanların bazıları ateist ama feto konusunda haklılar ve bakın dinler arası diyoloğun sonucu bi heykel :S . - AŞAĞILIK BİR DİNLER. ARASI DİYALOG HEYKELİ (http://www.sapitanlar.tr.gg/-A&%23350%3BA&%23286%3BILIK-B&%23304%3BR-D&%23304%3BNLER-.--ARASI-D&%23304%3BYALOG-HEYKEL&%23304%3B.htm) okuyucularda mhp tabanı gibi başları bozuk ama tabanındakiler sağlam daha yazcak çok şey var ama heykel yeterince anlatıyor herşeyi...!!! allah bizlere kamil bi mürşide tabi olmayı nasip etsin..

NİL
06-05-2010, 17:51
hadi herşeye evAllah diyelim peki şu size mantıklı geliyor mu
herkes fetullah gülenle ilgili bilgiye sahipken, amerika kendi içinde kendisine sonunda zararı dokunacak bir insanı bu kadar rahat yaşatır mı ?

kör müsünüz arkadaşlar siz

Aşkolsun yaşatmaz mı hiç.
Bayıla bayıla yaşatır ve yaşatıyor işte.
Yeşil Kart da verdi mis gibi.
Zararı yok yararı var.
Sonraki yazacaklarıma bir göz at lütfen.

NİL
06-05-2010, 18:02
Yine sHakirD'e,

Sana sorulan soru şu:
"Fethullah Gülen,neden papalık misyonun parçası olamk için burdayız dedi?"

Şimdi, senin örneklediğin yerden yola çıkıp ben de görüşümü yazacağım.
Bir kere, durup durup aynı şeyi," Sizinki düz mantık." zımbırtısını yazıp durma.
Düz mantığı da biliyoruz, karşısına geçip kıvırıp duranları da...
(Düz mantık konulu bir yazı yazmaya karar verdim bu arada, fikir için sağol.:) ..)
Arkadaş sana, nedenlerini yazıp sormuş dümdüz sorusunu.
Bakalım sen neler demişsin?..

Kalkmış dinler arası diyalog hakkında bulup buluşturmuşsun bir şeyler. Bir alıntı koymuşsun araya da.

"hayrettin karaman ın da dediği gibi...

Müslümanlar, "Dinler arası Diyalog İçin Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere" diyaloga girmezler, kendi davalarının şuurlu bir "misyoneri: davetçisi, tarafı" olarak diyaloga girerler."
Kısmını kopyalamışsın.
Seviyorsun sen işine gelen yeri alıp öncesini sonrasını kesip atmayı.:)
Tamam, hoşuna gitmemiştir, vereceğin yanıtı zora sokar tamamı belki ama bölümü, kopyaladığın yerin gelişini kesme bari yahu!
2 noktayı üstüste koyduktan sonra demiş senin yazdığın bölümü. Nerede 2 nokta üstüstenin önü?:)
İşte burada:
"Evet yahudiler ve hristiyanlar, kendi dinlerine girmemiş kimselerin din ve inançlarından hoşnut olmazlar, ama onlar içinden İslam'a girenler hoşnut olurlar, ayrıca taraflar birbirlerinin inançlarından hoşnut olmamakla beraber dünyanın bazı problemlerine ortak çözüm aramayı isteyebilirler.
Sonuç yerine şunu söyleyebilirim:”
Ardı da senin kopyalayıp aktardığın yer işte.
kafası karışan birinin "Son günlerde yoğunlaşan diyalog ve misyonerlik faaliyetleri ile ilgili..." başlangıç cümlesini kullanarak sorduğu şeye yanıt olarak vermiş ki,
eminim adamın kafa karışma ötesine geçip sıyrılmıştır.:)
Ya da bu salvodan korunmak için düz mantık kullanıp,
"Hayrettin hocam ne diyorsa doğrudur." demiştir.:)

(Devamı var)

NİL
06-05-2010, 18:03
Şimdi,
Hayrettin Karaman, o soru sorana yanıt verirken şöyle başlamış:

"Bu konuya dair bir yazımda diyalogun mana ve maksadını şöyle açıklamıştım: "Farklı inanç, dünya görüşü ve hayat tarzına sahip fertler ve guruplar arasında yapılan buluşma ve görüşmelerin birden fazla amacı vardır; bunlardan bazıları da şunlar olabilir:
1. Birbirlerini tanımak, doğru bilgi sahibi olmak,
2. Biri diğerini ikna ederek kendi inancına ve hayat tarzına insan kazanmak,
3. Guruplar arasında veya bütün dünyada mevcut ortak problemlerin bir kısmını çözmek, bütün taraflar için faydalı olacak bazı eylemlerde işbirliği yapmak..."

Söz konusu "Diyalog" üzerine araştırma yapmış ve "TDV İslam Ansiklopedisi'nin Konsil ve Hristiyanlık maddelerinde iyi bir özeti bulunan II. Vatikan Konsili, misyonerlik ve bunlara bağlı diyalog kavramı"na dair şu alıntıları vermiş:
--------
"Kapsayıcı yaklaşımın (kurtuluşun Yahudilik, İslam gibi diğer ilahi dinlerle de olabileceğinin kabulünün) doğurduğu bu problemler karşısında papalık Dinler Arası Diyalog Konsili, 1984 ve 1991 yıllarında iki doküman neşretme gereğini duymuş...bu dokümanlarda misyonerlik açısından diğer dinlerle ilgili resmi tutum belirlenmiştir" (17/359).
"Katolik kilisesi, diğer dinlerin mensuplarıyla birbirini tanımak ve inancı paylaşmak için diyaloga girmek durumundadır. Çünkü kilise bütün insanlık içindir; dolayısıyla diyalog, bütün insanlığı kurtuluşa ulaştırma diyalogudur. Katolik kilisesi, dinler arası diyalogu, hristiyanlaştırma misyonunun bir aleti olarak kullandığını açıkça belirtmekten kaçınmamıştır." (360).
"Bu yüzden yahudiler, kilisenin diyalog yaklaşımına daima şüphe ile bakmışlardır" (s. 361).
Papalık kapsayıcı yaklaşımı benimsemekle beraber" Hristiyanlığın tek gerçek kurtuluş dini olduğu iddiasından vazgeçmemiştir. Diyalogun, hristiyan öğretisi çerçevesinde 'kurtuluş diyalogu' olduğunu açıklayan Papalık Dinler Arası Diyalog Konsili, hristiyan mesajının diğer kültürler içinde enkarnasyonu (diğer kültürlerin bünyesine sokularak hayat bulması ve yayılması) anlamına gelen enkültürasyonu teşvik etmiştir" (s. 363).
-----

Ve Hayrettin Karaduman kendi görüşlerini yazarak devam etmiş:
"Yukarıdaki alıntılar, papalığın diyalogdan maksadının misyonerlik olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Ben de yukarıda, "Biri diğerini ikna ederek kendi inancına ve hayat tarzına insan kazanmak" ifadesiyle bu maksada yer vermiştim.
Hristyanlığın vazgeçemeyeceği vazifelerinden biri misyonerlik; yani bütün insanları hristiyanlaştırmak için çaba göstermektir ve bunu da asırlardan beri yapmaktadır. Buna rağmen müslümanlar onlarla diyalog içinde olmuşlar, "hristiyanları müslümanlaştırmak" amacı da dahil birçok maksatlarla bir araya gelip görüşmüş, tartışmış, ortak bazı işler tutmuşlardır. Bugün yurt dışında yaşayan dindaşlarımız yoğun bir misyonerlik taarruzu karşısında bulunuyorlar ve oradaki din rehberlerimiz çeşitli maksatlarla hristiyan din adamlarıyla bir araya geliyor, diyaloglar yapıyorlar.
Bu noktada önemli olan husus, "kırmızı çizgilere dikkat etmek, dengeyi bozmamak, kâr zarar hesabını iyi yapmak"tır; eğer bu çeşit diyalog İslam'ın ve müslümanların menfaatine değil, zararına olursa zinhar ondan uzak durmaktır.
Müslümanlar, "Dinler arası Diyalog İçin Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere" diyaloga girmezler, kendi davalarının şuurlu bir "misyoneri: davetçisi, tarafı" olarak diyaloga girerler. "

Sonrası da işte, benim başını yazarak, senin ardını kopyalayıverdiğin bölüm.
Yanıt öyle bitmiş.

Sadece şunu soruyorum:
Müslüman kitle ne zaman Fethullah Gülen'e kendisini temsil hakkı vermiş de o kimlerin ardına düşüp koşa koşa Papa'ya gitmiş? (Aracıları biliyoruz.)
Hangi hakla?

(Hala devamı var)

NİL
06-05-2010, 18:05
H.Karaduman'ın gösterdiği 3 madde üzerinden gidelim:
Neydi bunlar tekrar bakalım:

"1. Birbirlerini tanımak, doğru bilgi sahibi olmak,
2. Biri diğerini ikna ederek kendi inancına ve hayat tarzına insan kazanmak,
3. Guruplar arasında veya bütün dünyada mevcut ortak problemlerin bir kısmını çözmek, bütün taraflar için faydalı olacak bazı eylemlerde işbirliği yapmak..."

Bu maddeler üzerine görüşlerim:
1- Tanımak ve doğru bilgi sahibi olmak için kaynaklar vardır; kutsal kitaplar, olaylar karşısında gözterilen davranışlar ve söylemler gibi.
Tanımak için birinin önünde eğilip bükülmek kesinlikle yoktur ama.
F.Gülen'in cemaatine bellettiği yöntemler ("İçlere sızmak için eyvallah der tarzda görünün, kavga etmeyin, yavaş yavaşşşş...." türü) elin papasına sökmez.
Bak yahudi bunu bildiği için yanaşmamış.:)

2- Kendi inancını, ikna ederek kabul ettirmenin en kolay yolu, yaşam biçimini örnek olarak sunmaktır ki, o noktada sınıfta kalınmıştır.
(Bilim ve ilerleme konusunda adım atmayı durdurmuş, hatta köstek olunur şekle geçilmiş davranışlar, kendi inandığına inanmayana en hafifinden hakaretle saldırarak şiddet uygulamak, terörist eylemler, çeşitli taşkınlıklar gibi. Oysaki İslam, bunları barındırmaz. Bu görüntü İslam'ın çarpıtılmış yüzüdür.)

Ayrıca, bu amaçla dibine yanaşılan birine:
“Pek muhterem Papa cenapları,
Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekân kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamları getirdik.
Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatıâlilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.
Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz.
Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik.”
Papa'dan "Papa hazretleri" diye söz ediyor.

Bu sözlerle Papa’ya yanaşan biri diyaloga, en baştan, bunca eziklik, eğilmişlik, neredeyse el etek öper hala gelişle en azından 10-0 yenik başlamıştır.
Bu maddenin de uygulamada başarısız kalacağı ortadadır.

3-Bu maddedeki amaç, diğer 2 maddede belirtilen durumlar göz önüne alındığında kendi kendini imha eder ve sonuç Papa'nın istediği şekilde olur.
Yani bu yöntemlerle yüründüğünde Papa amacıdır hizmet edilen ki, F.Gülen'in yaptığı da budur.
İslam dini, diğer dinlere saygı göstermeyi önerir elbette ama bu yol yol değildir.
Bakalım Papa neler söylemiş bu diyalog konusunda:
24.12.1999’daki bir mesajı:
“ Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda Amerika ve Afrika Hıristiyanlaştırıldı. Üçüncü bin yılda ise Asya’yı Hıristiyanlaştıralım.”
25.6.2000, (Diyanet İşleri Bşk. Ile görüşmesinin hemen sonrasına denk geliyor.)Bir Pazar ayininde:
“Kilise ile diğer dinlerarasındaki diyaloga evet. Ama aynı zamanda tek kurtarıcının İsa olduğunu ilan etmek gerekiyor.”
(Akabinde cemaat dergisi Asiyon’un kapaktan verdiği müjde(!): “İnsanlık onu bekliyor.”
1964, 2.Vatikan Konsili sırasında Papa 6. Paul, dernek gibi bir şey kurulması talimatı veriyor ve kuruluyor, Hıristiyan Olmayanlar Sekreteryası.
Bu kuruluşun 1973 yılındaki sekreteri Pietro Rosanno, yayın organı Bulletin’de açıklıyor Dinlerarası diyalogu:
“Diyalogdan söz ettiğimizde, açıktır ki bu faaliyeti, Kilise şartları çerçevesinde misyoner ve İncil’i öğreten bir cemaat olarak yapıyoruz. Kilise’nin bütün faaliyetleri, üzerinde taşıdığı şeyleri yani Mesih’in sevgisini ve Mesih’in sözlerini nakletmeye yöneliktir. Bu sebeple diyalog, Kilise’nin İncil’i yayma amaçlı misyonunun çerçevesi içinde yer alır.”
Buyurun, hocaefendinizin kimlerle dans ettiğini görün…
Bu arada Bahailik neymiş bir bakıverin.
(Bahailiğin, Said-i Nursi ve Fethullah Gülen’le alakasını da araştırın.
Fethullah Gülen, konuşmalarında, yazdıklarında falan İncil’den esinlenmiş mi bakıverin bir.)

NİL
06-05-2010, 18:06
Hocaefendi'nin derdi de her şeyi, herkesi kullanıp yeni bir Humeyni olmaktır.
İstediği şartlar oluşmadan gelmez.
Ben olsam, ben de gelmem. Mis gibi yaşarken perde ardından kukla oynatmak çok kolayken ne diye geleyim ki bu karmaşa içine? Pehhh!

Bir video izlemiştim.
Fethullah Gülen, ABD'ye gitmeden (bana göre kaçmadan) önce cemaatine veda ediyor bir camide.
Aha burada:
FETHULLAH GÜLEN CEMAATİNE NASIL VEDA ETTİ? (http://www.odatv.com/n.php?n=fethullah-gulen-cemaatine-nasil-veda-etti-1406091200)
Veda konuşmasını yaparken, cemaat ağlıyor, bağırıyor, çırpınıyor "Gitme n'olur." diye.
Hocaefendi de ağlıyor tabii klasik biçimde ve 2-3 kez fenalaşıyor, baygınlık geçiriyor.(Hasta ya ondan)
Ne onun aklına geliyor hastaneye, doktora yetişmek, yetiştirmek ne cemaatin.
Adamın kalp sorunu var, oracıkta can verecek belki, bunlar telaşla Zaman gazetesiyle yelliyorlar anca...
Sonra hocaefendi kalkıp gidiyor.
Böyle işte...

Yavru YumurTa
06-05-2010, 18:14
Aşkolsun yaşatmaz mı hiç.
Bayıla bayıla yaşatır ve yaşatıyor işte.
Yeşil Kart da verdi mis gibi.
Zararı yok yararı var.
Sonraki yazacaklarıma bir göz at lütfen.

ben amerikanın onu piyon olarak kullandığının farkındayım
benim sitemim fetodan medet umanlara hani tüm dünyayı islamlaştırıyomuş ya ondan öyle dedim :)
gene de teşekkür ederim

NİL
06-05-2010, 19:06
ben amerikanın onu piyon olarak kullandığının farkındayım
benim sitemim fetodan medet umanlara hani tüm dünyayı islamlaştırıyomuş ya ondan öyle dedim :)
gene de teşekkür ederim

:) Rica ederim.
Yazdım bir şeyler işte.
Buyurup okusunlar...

nightmare19
06-05-2010, 19:30
Hocaefendi'nin derdi de her şeyi, herkesi kullanıp yeni bir Humeyni olmaktır.
İstediği şartlar oluşmadan gelmez.
Ben olsam, ben de gelmem. Mis gibi yaşarken perde ardından kukla oynatmak çok kolayken ne diye geleyim ki bu karmaşa içine? Pehhh!

Bir video izlemiştim.
Fethullah Gülen, ABD'ye gitmeden (bana göre kaçmadan) önce cemaatine veda ediyor bir camide.
Aha burada:
FETHULLAH G�EN CEMAATİNE NASIL VEDA ETTİ? (http://www.odatv.com/n.php?n=fethullah-gulen-cemaatine-nasil-veda-etti-1406091200)
Veda konuşmasını yaparken, cemaat ağlıyor, bağırıyor, çırpınıyor "Gitme n'olur." diye.
Hocaefendi de ağlıyor tabii klasik biçimde ve 2-3 kez fenalaşıyor, baygınlık geçiriyor.(Hasta ya ondan)
Ne onun aklına geliyor hastaneye, doktora yetişmek, yetiştirmek ne cemaatin.
Adamın kalp sorunu var, oracıkta can verecek belki, bunlar telaşla Zaman gazetesiyle yelliyorlar anca...
Sonra hocaefendi kalkıp gidiyor.
Böyle işte...

Vay be, ne enteresan..

Gitmeden 8 sene önce mi veda etmiş cemaatine.. 24 Mart 1991 tarihinde.. hadi ya.. ne ileri görüşlü adammış meğer..

sagocu__girl
06-05-2010, 20:45
Fethullah Gülen'in günlüğü diye bir konu açın daha iyi olur:D

yusuf yusuf
06-05-2010, 21:16
Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyo

AxiMeLeq
06-05-2010, 21:18
Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyo

Güzel kitaptır vesselam (;

Yüceilli
07-05-2010, 00:54
bişey olmaz o ite.

NİL
08-05-2010, 01:49
Vay be, ne enteresan..

Gitmeden 8 sene önce mi veda etmiş cemaatine.. 24 Mart 1991 tarihinde.. hadi ya.. ne ileri görüşlü adammış meğer..

Doksanbir, moksanbir.
O görüntülerde veda ediyor mu?
Ediyor.
Müritler ağlayıp çırpınıp "Gitmeee" diyor mu?
Diyor.

Belki ta o zamanlar planladı ABD yeşil kartını.
Belki daha sonra bir daha bir araya gelmedi müritle.
Belki sonra, ilişkiyi sadece kaset, kitap vs.ile sürdürdü bilmiyorum ben...
Ben olsam, ben de bir araya gelmezdim.
O neydi öyle be?!!!
Adamı neredeyse Zaman'la yelleye yelleye yellendireceklermiş öte yana.

Bir yığın şey yazdık, dikkatine takılan tek şeyin, sadece bu olması da garip...
Ne bileyim ben?
Bazısının aklına aklım ermez.

the snowman
08-05-2010, 01:54
....

:D.................

cascade
08-05-2010, 02:18
Vay be, ne enteresan..

:)))))))))

nightmare19
08-05-2010, 21:08
Doksanbir, moksanbir.
O görüntülerde veda ediyor mu?
Ediyor.
Müritler ağlayıp çırpınıp "Gitmeee" diyor mu?
Diyor.

Belki ta o zamanlar planladı ABD yeşil kartını.
Belki daha sonra bir daha bir araya gelmedi müritle.
Belki sonra, ilişkiyi sadece kaset, kitap vs.ile sürdürdü bilmiyorum ben...
Ben olsam, ben de bir araya gelmezdim.
O neydi öyle be?!!!
Adamı neredeyse Zaman'la yelleye yelleye yellendireceklermiş öte yana.

Bir yığın şey yazdık, dikkatine takılan tek şeyin, sadece bu olması da garip...
Ne bileyim ben?
Bazısının aklına aklım ermez.

Halam, malam ..

Bıyık taktı mı? Amcamdır kardeşim artık .. Ben anlamam .. Belki taa çocukluktan istiyordu benim amcam olmayı ..

Sen halamı amcam yapmayı kafaya koymuşsun ya, halam en nadide mach3'lerle sinek kaydı bile çıksa karşına, yine de amcamdır.
Senin amcam olmadığını anlayabilmen için halamın anadan üryan soyunması gerekir. Ama kusura bakma, halam senin veye senin gibi birileri için anadan üryan soyunmaz.

Bir yığın şeyden kafama takılan şey bu değil sayın nil, yazdığın bir yığın şeyin hülasası bu .. Kafama takacağımı takmışım ben zaten, yığınlarla uğraş(a)mam ..
Mr.Google isteyene istediği cenahta bilgiyi verir. İsteyen de istediği gibi inanır, çok da fifi. Ben sadece ufak bir hatayı düzelteyim dedim, aman ha, bölmüş olmayayım .. Siz görmeyin beni, devam :)

_Devrim_
08-05-2010, 21:23
Çok mu önemli fetullahın sağlık durumu.Ne sözler kendine ait ne haller.Abd yap diyor yapıyor söyle diyor söylüyor.CIA o çiftliği boşuna vermedi fetoşa.
yoksa her imamın abd de çiftliği varda biz mi bilmiyoruz !

NickimiKediYedi
08-05-2010, 21:28
Dur daha öldürmezler onu :)

yerine birini alırlar öyle

abiler ablalar hadi :)

Salvodorcu
13-05-2010, 20:03
Dur daha öldürmezler onu :)

yerine birini alırlar öyle

abiler ablalar hadi :)

.................:D

Zev.Zeek
13-05-2010, 20:35
Bırakın Fetullah Gülen'ı de ülkenın her yerini kangren gibi sarmış Ergenekon Terör Örgütünden korkun ;)

haylaz
13-05-2010, 22:11
Gebersin işşallah sürüm sürüm sürünsün...

:)))

Bu mesajımla cemaatçi modaratörleri sınıyorum...

:)))

Konuşursam yeryerinden oynar!

_Devrim_
13-05-2010, 22:21
Bırakın Fetullah Gülen'ı de ülkenın her yerini kangren gibi sarmış Ergenekon Terör Örgütünden korkun ;)

Fetullah güleni biz bıraktık da da o ülkemizin yakasını bırakmıyor bir türlü !
Rahmete kavuştuğu gün en mutlu günlerimden biri olacak şüphesiz !

anti soad
13-05-2010, 22:45
birilerinin duası kabul olsa gökten kemik yağardı :)))

kerriz
13-05-2010, 22:49
birilerinin duası kabul olsa :)))

Evet bence de... Sizin cemaatin duaları mesela... :)))

anti soad
13-05-2010, 22:51
Evet bence de... Sizin cemaatin duaları mesela... :)))

dua edenleri uzakta arama foruma bak anlayacaksın :)))

kerriz
13-05-2010, 22:54
dua edenleri uzakta arama foruma bak anlayacaksın :)))

Biliyom burda da varsınız :))

anti soad
13-05-2010, 23:00
Biliyom burda da varsınız :))

bazen ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşıdakinin anlayabileceği kadardır :)

yaşayan örneksin :)

kerriz
13-05-2010, 23:06
bazen ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşıdakinin anlayabileceği kadardır :)

yaşayan örneksin :)

Hee şemşiye... :D

Zev.Zeek
13-05-2010, 23:29

:))) anlıyorum senı :))) Beypazarı Maden suyu senın en ıyı çaren olacaktır

Kemal Denizer
14-05-2010, 00:55
Yaptıkları için Allah razı olsun...
Bir insanı 6 milyon insan seviyorsa (ben hariç), arkasında "art niyet" aramıyacaksın...

Hiç sevmediğim bir millet var; İNGİLİZLER

Ama onların bir lafına bayılıyorum: "ONE BILLION FLIES CAN NOT BE WRONG, EAT SHIT"

Anlamı, "BİR MİLYAR SİNEK YANILIYOR OLAMAZ, B_K YE"

Bu yazdığım, yanlış anlaşılmaya müsait olduğundan açıklama yapayım.

Bilirsiniz, sinekler b_k yerler. Sayıları da pek çoktur.

"Pek çok canlının yaptığı doğru ise, b_k yemek de doğru birşeydir" diye bir çıkarsamanın her konuda geçerli olamayacağını vurgulamak istedim.

_Devrim_
14-05-2010, 01:06
:))) anlıyorum senı :))) Beypazarı Maden suyu senın en ıyı çaren olacaktır

Sizin gibi önüme konan her yemeği sorgusuz sualsiz yemediğim için hazmetme ihtiyacım pek olmuyor.Ama ben size biraz okuyup ufkunuzu açmanızı tavsiye edebilirim.vizyonunuz gelişsin ;) Daha kaliteli daha orjinal ve lütfen daha zekice sözler üretin :)

Zev.Zeek
14-05-2010, 02:18
Sizin gibi önüme konan her yemeği sorgusuz sualsiz yemediğim için hazmetme ihtiyacım pek olmuyor.Ama ben size biraz okuyup ufkunuzu açmanızı tavsiye edebilirim.vizyonunuz gelişsin ;) Daha kaliteli daha orjinal ve lütfen daha zekice sözler üretin :)

eldekı malzeme senı karşılıyor zaten :))

_Devrim_
14-05-2010, 02:21
eldekı malzeme senı karşılıyor zaten :))

Boş konuşarak ancak görüntü kirliliği yapıyorsun.Forumdan çıkış yapıp şöyle kendi yorumlarına bir baksan oof kim bu zev.zeek dersin.o kadar manasız yani yorumların.
Bana laf yetiştireceğine konuya yorum yaz,gereksiz muhabbetlerle işgal etme sayfayı !
selametle !

kerriz
14-05-2010, 02:23
Hiç sevmediğim bir millet var; İNGİLİZLER

Ama onların bir lafına bayılıyorum: "ONE BILLION FLIES CAN NOT BE WRONG, EAT SHIT"

Anlamı, "BİR MİLYAR SİNEK YANILIYOR OLAMAZ, B_K YE"

Bu yazdığım, yanlış anlaşılmaya müsait olduğundan açıklama yapayım.

Bilirsiniz, sinekler b_k yerler. Sayıları da pek çoktur.

"Pek çok canlının yaptığı doğru ise, b_k yemek de doğru birşeydir" diye bir çıkarsamanın her konuda geçerli olamayacağını vurgulamak istedim.

Helal olsun. Yorum budur işte...

Zev.Zeek
14-05-2010, 02:23
Boş konuşarak ancak görüntü kirliliği yapıyorsun.Forumdan çıkış yapıp şöyle kendi yorumlarına bir baksan oof kim bu zev.zeek dersin.o kadar manasız yani yorumların.
Bana laf yetiştireceğine konuya yorum yaz,gereksiz muhabbetlerle işgal etme sayfayı !
selametle !

ehehhe =)) sakın ol yahu fikir çarpışması yapıyoruz..Mızıkçılık yapma.Tamam al topunu sonra oynayalım :))

peeeriii
14-05-2010, 02:29

o rahmete kavuşsa nolacak ki başımıza bunca sardığı beyni yıkanmış başbelasından sonra cehennem olup gitse kaç yazar

the night
14-05-2010, 02:34
Kavram kargaşası almış başını gidiyor maşallah.

Müritmiş, cemaatin mürşidi olmadığı gibi müridi de olamaz.

Fethullah Gülenin sağlık durumu bizleri niye ilgilendiriyor ki. Yan tarafımda duran bakkalın sahibi ölmüş, Amcam ölmüş bunlar ölmüştür ama benim hayatıma daha ne yönde etki ettiğini tam kestiremediğim bir adam için niye merakla düşüneyim?

İmrali da yatan, kürtlere göre Arslan parçası APO, adamın yönlendirme kuvveti çok güçlü bu sitedeki tüm üyelerden daha özgür bir adam ama bakıyorum da kimse konuşmuyor onu.

Fethullah Gülen, Devlet için yararlı mı zararlı mı bu pekte bilinir bir nokta değildir. Gördükleriniz var ama görmedikleriniz de var.

Fethullah Gülen i şuan içeriye alsanız 278 bin şirket bir anda kapatılır ve içinden çıkalamayacak bir ekonomik kriz kapınızı çalar hükümet devrilir. Yağma olayları başlar felan filan.

Ülke ekonomisi için kayda değer bir katkısı vardır Cemaatin.

Evet devletin kilit noktalarına adamlar koyuyordur İnanın bunu tüm siyasi liderler yapmak ve parası olan herkes yapmak ister. Önemli olan şu kilit noktalara adamlarını koyan kişinin iyi mi kötü mü olduğudur.

Şuan a dek Türkiye Cumhuriyetine, zararı ne derecede dokunmuştur yararı ne derecede dokunmuştur bunu öğrenmek şart.

Abi evlerine gidenler bilir. Hoş sohbet muhabbet tatlıdır. İmanı arttırır. Mezhep ayrımı yapmadan insanlığın güzelliğine etki eden muhabbetler yapılır.

Dershaneler kolejler eğitimi fevkaladedir yalnız parası çok tuzludur.

Polislik sınavlarına evet dolaplar çevrilir fakat bu ne sebeple yapılır. İyi sebepmi kötü mü ben hala şüphe içindeyim.

Sanırım biraz düşünmek gerekiyor veya düşünmemek.

Castiel_
14-05-2010, 02:37
Kendi elleriyle büyüttüğü A.k.p onu halledecek hele bir Türkiye'ye gelsinde görün.. :)

_Devrim_
14-05-2010, 02:37
ister. Önemli olan şu kilit noktalara adamlarını koyan kişinin iyi mi kötü mü olduğudur.

Şuan a dek Türkiye Cumhuriyetine, zararı ne derecede dokunmuştur yararı ne derecede dokunmuştur bunu öğrenmek şart.

.

Hakkında açılan davaları incelerseniz Türkiye Cumhuriyetine ne gibi zararlar verme peşinde olduğunu görürsünüz
Zaten bu tarz zararları olan bir insanın yararlı diye nitelendirilecek işleri de "kendine müslümanlıktan"öteye geçemez...

kerriz
14-05-2010, 02:38
Fethullah Gülenin sağlık durumu bizleri niye ilgilendiriyor ki.

Hah işte herkes tam bunu söylüyor. Hocanızı seviyorsanız sevin bizi ilgilendiren bişey yok. Ama getirip her attığı adımı propaganda için foruma yazarsanız olacağı bu...

the night
14-05-2010, 02:39
Hah işte herkes tam bunu söylüyor. Hocanızı seviyorsanız sevin bizi ilgilendiren bişey yok. Ama getirip her attığı adımı propaganda için foruma yazarsanız olacağı bu...

Yav güzel kardeşim benimle ne alakası var Fethullah Gülenin nerden benim hocam oluyormuş ne saçmalıyorsun sen ya

the night
14-05-2010, 02:40
Hakkında açılan davaları incelerseniz Türkiye Cumhuriyetine ne gibi zararlar verme peşinde olduğunu görürsünüz
Zaten bu tarz zararları olan bir insanın yararlı diye nitelendirilecek işleri de "kendine müslümanlıktan"öteye geçemez...

Dava açılması bir sonuç göstermez ki (iyidir kötüdür demiyorum ne olduğu belli değil bana göre) senin hakkın da yüzlerce binlerce dava açarım. Mühim olan sonucudur.

kerriz
14-05-2010, 02:44
Yav güzel kardeşim benimle ne alakası var Fethullah Gülenin nerden benim hocam oluyormuş ne saçmalıyorsun sen ya

Yav pardon işte yani direkt sana değil de, adamın saat başı yaptıklarını sürekli buraya taşıyanlar içindi.

Zev.Zeek
14-05-2010, 02:47
tüm davalardan beraat etti :))))) pardon kendı 'adamları' beraat ettırdı demem lazımdı ;)

kerriz
14-05-2010, 02:48
tüm davalardan beraat etti :))))) pardon kendı 'adamları' beraat ettırdı demem lazımdı ;)

Beraat meraat etmedi. Yasa değişikliğinden yırttı...

Zev.Zeek
14-05-2010, 02:49
Beraat meraat etmedi. Yasa değişikliğinden yırttı...

ona özel mı çıkardıldı o yasa ? yoksa bızım mı haberımız yok :)))

the night
14-05-2010, 02:49
He işte bunu merak ediyorum, niye böyle bişey olsun devlet neden kendisini tehlikeye atanı korusun.

Zev.Zeek
14-05-2010, 02:55
He işte bunu merak ediyorum, niye böyle bişey olsun devlet neden kendisini tehlikeye atanı korusun.

devlet heyecanı sevdıgı ıcın son derece 'tehlıkelı' bırısını beraat ettırdı :))) tum davalardan hemde ;))

bu kadar suçlamaya bu kadar baskıya rağmen suç unsuru bulunamadı

the night
14-05-2010, 02:57
devlet heyecanı sevdıgı ıcın son derece 'tehlıkelı' bırısını beraat ettırdı :))) tum davalardan hemde ;))

bu kadar suçlamaya bu kadar baskıya rağmen suç unsuru bulunamadı

Heyecan dan değilde bence bilmediğimiz uç fikirler dönüyor bu işin içinde.

Bu kadar basit değil yani bence.

kerriz
14-05-2010, 02:58
ona özel mı çıkardıldı o yasa ? yoksa bızım mı haberımız yok :)))

Yok, tamamen duygusal...

Zaten işinize gelmeyen bir şey oldumu nasıl oluyorsa haberiniz olmuyor hiç... :)))

Fikir.İşçisi
14-05-2010, 03:00
Güler ZERE ve Fethullah GÜLEN...
İkisi de aynı masumiyette "merhaba" dedi dünyaya ama birinin tercihi can almak, diğerinin ise yaşatmaktan yana oldu.
Daha dün Zere öldüğünde insanlıktan dem vurup teröristin yasını tutanlar bugün Gülen vefat ettiği taktirde mutlu olacaklar.

Sırf birileri mutlu olsun diye değil "giden gelmez, gelen gider" olduğu için o günü göreceksiniz,
Ve o gün gerçekten insan(!) olacaksınız...

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:02
Yok, tamamen duygusal...

Zaten işinize gelmeyen bir şey oldumu nasıl oluyorsa haberiniz olmuyor hiç... :)))

ne şanslı adam kişiye özel yasadan yararlanmış ::D Yahu bızde yararlanamazmıyız ondan :))

bu arada çok duygusalsın :))

kerriz
14-05-2010, 03:04
Valla tabi kim ölürse ölsün dünyada işi bitmiştir kötü konuşmak olmaz, biz de zil takıp oynayacak değiliz, görüşü mörüşü beğenilip beğenilmese de sonuçta bir insan, tartışırken sarfedilen biraz da uç noktada sözler bunlar. O kadar da değil.... Ölmek felan , ayrı bir durum bu...

Oradan da duygusala bağlamayın milleti şimdi. Ölecek olan sadece o değil dünya üzerinde herkes ölecek...

kerriz
14-05-2010, 03:06
ne şanslı adam kişiye özel yasadan yararlanmış ::D Yahu bızde yararlanamazmıyız ondan :))

bu arada çok duygusalsın :))

Canım kardeşim sırf tersini söylemiş olmak için için yazıyorsun. O yasanın ne olduğunu, DGM'nin ne olduğunu, ceza kanunlarını vs.. avukat değilim ama bir avukat kadar bilirim. Önce araştır... Yanlışsak de ki şurada yanlışsın...

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:11
Canım kardeşim sırf tersini söylemiş olmak için için yazıyorsun. O yasanın ne olduğunu, DGM'nin ne olduğunu, ceza kanunlarını vs.. avukat değilim ama bir avukat kadar bilirim. Önce araştır... Yanlışsak de ki şurada yanlışsın...

=))) yapma gözünü seveyım..O zamanlar yargının kılıçı Fetullah Gülen'ı uçurmak için savaşıyordu resmen..DGM'ler zaten Fetullah Gülen'le harcadı enerjısını..Hala nasıl yasayla yırttı dıyorsun.. Zerre kadar suç unsuru olsa hemen içeri alınacaktı...

bilmem anlatabıldım mı?=

kerriz
14-05-2010, 03:15
=))) yapma gözünü seveyım..O zamanlar yargının kılıçı Fetullah Gülen'ı uçurmak için savaşıyordu resmen..DGM'ler zaten Fetullah Gülen'le harcadı enerjısını..Hala nasıl yasayla yırttı dıyorsun.. Zerre kadar suç unsuru olsa hemen içeri alınacaktı...

bilmem anlatabıldım mı?=

İyi de şimdi ben bir cinayet işlesem. Kaçsam gitsem... Sonra yasal bir değişiklik olsa ve cinayet suç olmaktan çıkarılsa...

Ben cinayet işlememiş mi olurum?

Fethullah Gülen'in yasal durumu da böyle. Terörle Mücadele yasası değişti ve cezadan böyle kurtuldu. Cezadan kurtulması bu suçu işlemediği anlamına gelmiyor.

the night
14-05-2010, 03:16

bilmem anlatabıldım mı?=

Doğru diyorsun ki Fethullah Gülene arka çıkan bir iktidar yoktu karşısında tam tersine ipe götürecek bir iktidar ve istihbarat vardı ama beceremediler.

_Devrim_
14-05-2010, 03:16
Dava açılması bir sonuç göstermez ki (iyidir kötüdür demiyorum ne olduğu belli değil bana göre) senin hakkın da yüzlerce binlerce dava açarım. Mühim olan sonucudur.

Ne demek dava açılması önemli değildir ?
Davanın iddianamesini okursanız önemli mi değil mi anlarsınız
Sadece bir kaç satır yazayım da gerisini siz okuyun

"laik devlet yapısını değiştirerek, yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup, bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu" gerekçesiyle hakkında açılan davada yargılanmasına 16 Ekim 2000 tarihinde başlandı.

arama sitesine fethullah gülen davası yazıp karşınıza çıkan ilk linke tıklayın,iddianame önemsenmeyecek türden mi göreceksiniz!

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:18
İyi de şimdi ben bir cinayet işlesem. Kaçsam gitsem... Sonra yasal bir değişiklik olsa ve cinayet suç olmaktan çıkarılsa...

Fethullah Gülen'in yasal durumu da böyle. Terörle Mücadele yasası değişti ve cezadan böyle kurtuldu. Cezadan kurtulması bu suçu işlemediği anlamına gelmiyor.

=)))) ınan suçlu cıkarmak ıcın kendını hırpalıyorsun

neymış 'suçu' soylesene kerriz kardeşım merak ettım :))))))

the night
14-05-2010, 03:20

Terörle Mücadele yasası ile ilişkisi nedir gerçekten bilmediğimden soruyorum.

Fethullah Gülen Davası İddianamesi - BELGEnet (http://www.belgenet.com/dava/gulendava_01.html)

İddanameler sonuç ve kararlar hepsi bu linkte incelemek isteyen buyursun

Fikir.İşçisi
14-05-2010, 03:21
Gülen'in işlediği bir suç yoktu.
Vaaz ve sohbetlerinden eklentiler yapılmak suretiyle linç kampanyası başlatılmış, Şubat Soğuğu etkisini Gülen'e göre ayarlamıştı.
İnançlı kesimi rencide edecek karakterlerin meydana sürülmesi ve bunların içyüzünün zamanla teker teker ortaya çıkması açıklıyor herşeyi...

Sözde verilen bir ceza var ama ertelenmiş bir cezaydı,
5 yıl aynı suç(!) tekrarlanmadığı taktirde uygulanmaya geçilmeyecek bir ceza...
Meclis yasa değiştirmiş, Gülen de bundan dolayı beraat etmiş değildir.
"Şidet ve cebir" suçunun silahlı gerçekleştirilmesi şartı yasada belirtilmiş, Gülen'in ve desteklediği Eğitim Gönüllüleri'nin böyle bir durumla alakası olmadığından dava düşmüştür.

Kısacası: Hakedilmeyen cezanın verilmesi; haksızlık, davanın kapanması da; iade-i itibardır...

_Devrim_
14-05-2010, 03:22

bilmem anlatabıldım mı?=

O öyle değil işte !
2000 senesinin aralık ayında af çıkmasıyla davası askıya alınmış akabinde 2006 da terörle mücadele yasası değiştiği için hemen fırsatçı avukatları vasıtasıyla dava tekrar görülmüş,değişen yasalar sebebiyle ceza almamştır.
Aç iddianameyi oku,içine siniyorsa yapılanlar zaten diyecek tek lafım yok

NOI.
14-05-2010, 03:23
aranizda maasallah nekadar cok bileniz varmis ya, sanki hepinizin ideolu gulen olmus...

biliyorsan konuş alim sansınlar,bilmiyorsan sus adam sansınlar.. atip tutmaklar 1 milim ileriye varilmaz.. hic bir kanit yok elinizde, ajan yapanimi, dini kullandi diyenmi, zengin diyenmi ooo hepside var...

the night
14-05-2010, 03:23
Ne demek dava açılması önemli değildir ?
Davanın iddianamesini okursanız önemli mi değil mi anlarsınız
Sadece bir kaç satır yazayım da gerisini siz okuyun

"laik devlet yapısını değiştirerek, yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup, bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu" gerekçesiyle hakkında açılan davada yargılanmasına 16 Ekim 2000 tarihinde başlandı.

arama sitesine fethullah gülen davası yazıp karşınıza çıkan ilk linke tıklayın,iddianame önemsenmeyecek türden mi göreceksiniz!

Önemli değil diye bir kelime çıkarmı yazımdan veya oı manada bişey yazmışmıyım bir daha okuyunuz.

İddaname sonuç teşkil etmez dedim.

sizin yazdığınız şeyler apayrı şeyler benim yazdıklarıma cevap olacak türden şeyler değil yazdıklarınız.

İddanameyi okudum. Önemli olan sonuçtur. Devletin Fethullah Güleni neden içeriye almadfığı veya alamadığıdır.

Basit düşünüyoırsunuz bence gördüğünüz kadar çalışıyor aklınız.

the night
14-05-2010, 03:24
aranizda maasallah nekadar cok bileniz varmis ya, sanki hepinizin ideolu gulen olmus...

biliyorsan konuş alim sansınlar,bilmiyorsan sus adam sansınlar.. atip tutmaklar 1 milim ileriye varilmaz.. hic bir kanit yok elinizde, ajan yapanimi, dini kullandi diyenmi, zengin diyenmi ooo hepside var...

Parmaklarına sağlık... hislerime tercüman oldun...

kerriz
14-05-2010, 03:24
=)))) ınan suçlu cıkarmak ıcın kendını hırpalıyorsun

neymış 'suçu' soylesene kerriz kardeşım merak ettım :))))))

Yav neden suçlu çıkarmak için uğraşayım? :))

Hakkında açılan dava ortada, hangi madeden ceza istendiği ortada, sonra bu yasanın değişmesi bu yüzden ceza almadığı ortada... :))

the night
14-05-2010, 03:26
Gülen'in işlediği bir suç yoktu.
Vaaz ve sohbetlerinden eklentiler yapılmak suretiyle linç kampanyası başlatılmış, Şubat Soğuğu etkisini Gülen'e göre ayarlamıştı.
İnançlı kesimi rencide edecek karakterlerin meydana sürülmesi ve bunların içyüzünün zamanla teker teker ortaya çıkması açıklıyor herşeyi...

Sözde verilen bir ceza var ama ertelenmiş bir cezaydı,
5 yıl aynı suç(!) tekrarlanmadığı taktirde uygulanmaya geçilmeyecek bir ceza...
Meclis yasa değiştirmiş, Gülen de bundan dolayı beraat etmiş değildir.
"Şidet ve cebir" suçunun silahlı gerçekleştirilmesi şartı yasada belirtilmiş, Gülen'in ve desteklediği Eğitim Gönüllüleri'nin böyle bir durumla alakası olmadığından dava düşmüştür.

Kısacası hakedilmeyen cezanın verilmesi haksızlık, davanın kapanması da iade-i itibardır...

Kerriz bak oku kardeşim ne yazmış

_Devrim_
10-ATATÜRK VE LAİK CUMHURİYET:

Fethullah GÜLEN’in bu konuda kitaplarında yer alan hususlar aşağıya yazılmıştır.

600 yıllık tarihimizde kaç tane kazan kaldırma olayı gösterebilirsiniz. Osmanlı’yı ve Yeniçeri’yi bu açıdan eleştirenler kendi tarihlerine baksınlar. 50-60 sene içinde, 600 sene içinde meydana gelen isyanların, başkaldırmaların birkaç katını müşahade edeceklerdir. (Fasıldan Fasıla 1, Sayfa: 8).

Sanık Fethullah GÜLEN Osmanlı tarihini yükseltmek isterken Cumhuriyet dönemine saldırmakta ve Cumhuriyet dönemini kendi tarihi olarak kabul etmemektedir.

Yine Fethullah GÜLEN Fasıldan Fasıla 2 isimli kitabının 203 ncü sayfasında Cumhuriyet Dönemini ifritan dönemi olarak nitelendirmiştir.

150 senedir sefalet solukluyoruz. Son 70 senenin halini söylemeye gerek yok. Yok zira böyle bir şeyin malumu ilan ve israfı keram olur. (Fasıldan Fasıla 2, Sayfa: 232-233).

Necip Fazıl KISAKÜREK bir konferansında “Kabakçı Mustafa, Mustafa Reşit, Alemdar Mustafa, daha ne Mustafalar ne Mustafalar” der demez millet ne anladıysa salon alkış tufanına boğulmuştu. Ama bilmem ki ne ifade ederdi.? Oysa ki böyle şeyleri dinleme, alkışlama, bir şey olsa da her şey değildir. (Fasıldan Fasıla 2, Sayfa: 314).

Bin yıllık tecrübe, bin yıllık hars, kumara verilircesine saçılıp savrulmuş ve bunların yerini yirmi devletten alınan ve herhangi bir tasviyeye tabii tutulmayan Sanskritce gibi bir kültür yerleştirilmiştir. (Çağ ve Nesil 1, Sayfa:14)

Bu millet henüz bütün bütün yok olmamıştır... Dün, onun düşmanı sadece ehli saliptir. Şimdi lanet ile anılan o Cebabire’nin en küstahına bile rahmet okutan firavunlar var sahnede. (Çağ ve Nesil 1 Sayfa: 88-89).

Fazilete arka çevrilip, rezaletin peylendiği, sevaba hacir konup, günah toptancılığının yapıldığı, iffete kezzap dökülüp haysiyetin dağa kaldırıldığı, tarihin mıncıklanıp geçmişe salyalar akıtıldığı, 0 uğursuz dönemler artık çok gerilerde kaldı. (Çağ ve Nesli 3 Sayfa : 75).

iddianameden alıntıdır

Zev.Zeek
Yav neden suçlu çıkarmak için uğraşayım? :))

Hakkında açılan dava ortada, hangi madeden ceza istendiği ortada, sonra bu yasanın değişmesi bu yüzden ceza almadığı ortada... :))

davaların sonucu ne oldu onu soyle sen bana :))))

kerriz
14-05-2010, 03:28
Kerriz bak oku kardeşim ne yazmış

Emin ol sizler gibi yapmıyorum. Her yazdığınızı satır satır okuyorum acaba olur ya ben mi yanlış yapıyorum diye. Ama sürekli siz aynı şeyi ben de aynı şeyi söylüyoruz...

Ben beraat etmedi veya ceza aldı demiyorum zaten. Anlatamıyorumki :)))

Ceza almamasının "nasılını" söylemeye çalışıyorum. Niyeyse beceremiyorum... :)))

Fikir.İşçisi
14-05-2010, 03:31
Tuncer ÇETİNKAYA'nın "En Uzun Şubat"ını ve -özellikle- Ferhat BARIŞ'ın "Maskeli Balon"unu okumanızı tavsiye ediyorum.

Hayırlı geceler.

the night
14-05-2010, 03:32
Emin ol sizler gibi yapmıyorum. Her yazdığınızı satır satır okuyorum acaba olur ya ben mi yanlış yapıyorum diye. Ama sürekli siz aynı şeyi ben de aynı şeyi söylüyoruz...

Ben beraat etmedi veya ceza aldı demiyorum zaten. Anlatamıyorumki :)))

Ceza almamasının "nasılını" söylemeye çalışıyorum. Niyeyse beceremiyorum... :)))

E tamam işte aarkadaşda senin "nasılına" öyle değil bu şekildedir demiş ondan bende okumanı istedim diğer sayfada kalmıştır görmemişsindir diye yahu.

Ayrıca benim ne zaman okumadan yazdığımı gördün yada neden bir taraf olarak sizler gibi yapmıyorum diyorsun.

Benim tarafım yokki benim konu içinde bir yorumum bile yok . Sadece tespit

_Devrim_
14-05-2010, 03:33
ya sizlere ne diyeyim ben bilemedim ki !
adam halkı (müridlerini daha doğrusu)isyana teşvik ediyor,cumhuriyet dönemini şeytanlar dönemi diye niteliyor,ülke kurucularına firavun diyor kitaplarıyla bu durumlar sabitleniyor ve siz hala ne yapmış diye soruyorsunuz,bravo cidden bravo !

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:36
10-ATATÜRK VE LAİK CUMHURİYET:

Fethullah GÜLEN’in bu konuda kitaplarında yer alan hususlar aşağıya yazılmıştır.

600 yıllık tarihimizde kaç tane kazan kaldırma olayı gösterebilirsiniz. Osmanlı’yı ve Yeniçeri’yi bu açıdan eleştirenler kendi tarihlerine baksınlar. 50-60 sene içinde, 600 sene içinde meydana gelen isyanların, başkaldırmaların birkaç katını müşahade edeceklerdir. (Fasıldan Fasıla 1, Sayfa: 8).

Sanık Fethullah GÜLEN Osmanlı tarihini yükseltmek isterken Cumhuriyet dönemine saldırmakta ve Cumhuriyet dönemini kendi tarihi olarak kabul etmemektedir.

Yine Fethullah GÜLEN Fasıldan Fasıla 2 isimli kitabının 203 ncü sayfasında Cumhuriyet Dönemini ifritan dönemi olarak nitelendirmiştir.

150 senedir sefalet solukluyoruz. Son 70 senenin halini söylemeye gerek yok. Yok zira böyle bir şeyin malumu ilan ve israfı keram olur. (Fasıldan Fasıla 2, Sayfa: 232-233).

Necip Fazıl KISAKÜREK bir konferansında “Kabakçı Mustafa, Mustafa Reşit, Alemdar Mustafa, daha ne Mustafalar ne Mustafalar” der demez millet ne anladıysa salon alkış tufanına boğulmuştu. Ama bilmem ki ne ifade ederdi.? Oysa ki böyle şeyleri dinleme, alkışlama, bir şey olsa da her şey değildir. (Fasıldan Fasıla 2, Sayfa: 314).

Bin yıllık tecrübe, bin yıllık hars, kumara verilircesine saçılıp savrulmuş ve bunların yerini yirmi devletten alınan ve herhangi bir tasviyeye tabii tutulmayan Sanskritce gibi bir kültür yerleştirilmiştir. (Çağ ve Nesil 1, Sayfa:14)

Bu millet henüz bütün bütün yok olmamıştır... Dün, onun düşmanı sadece ehli saliptir. Şimdi lanet ile anılan o Cebabire’nin en küstahına bile rahmet okutan firavunlar var sahnede. (Çağ ve Nesil 1 Sayfa: 88-89).

Fazilete arka çevrilip, rezaletin peylendiği, sevaba hacir konup, günah toptancılığının yapıldığı, iffete kezzap dökülüp haysiyetin dağa kaldırıldığı, tarihin mıncıklanıp geçmişe salyalar akıtıldığı, 0 uğursuz dönemler artık çok gerilerde kaldı. (Çağ ve Nesli 3 Sayfa : 75).

iddianameden alıntıdır

kes ,kopyala, yapıştır.. :)) suç yarat. ordan kes burdan kırp.. kardeşım metnın tamamını okumadan bunları soylemek çok yanlış...yahu dılımde tüy bıttı savcılar satır satır okumuştur o kitapları..Merak etmeyın ;)

kerriz
14-05-2010, 03:38
E tamam işte aarkadaşda senin "nasılına" öyle değil bu şekildedir demiş ondan bende okumanı istedim diğer sayfada kalmıştır görmemişsindir diye yahu.

Ayrıca benim ne zaman okumadan yazdığımı gördün yada neden bir taraf olarak sizler gibi yapmıyorum diyorsun.

Benim tarafım yokki benim konu içinde bir yorumum bile yok . Sadece tespit

Hay Allah :)))

Ben beraat etmedi demiyorum. Ceza aldığını da iddia etmiyorum.

Evet dava beraatle sonuçlandı ya da ceza verilmedi vs... bir şekilde lehine sonuçlandı.

Fakat diyorum ki bu davadan ceza almaması suçun gerçekleşmediği anlamına gelmiyor. Yasal bir değişiklik, suçun sadece cezai karşılığını kaldırdı.

Yani az önce bir örnek verdim. Ben bir cinayet işlesem ve kaçsam... Ama peşinden cinayet suçu yasal bir değişiklikle suç olmaktan çıkarılsa... Ben sadece cezadan kurtulurum. Ama suç işlenmiştir. Yani fiil gerçekleşmiştir...

Daha nasıl anlatayim bilmiyorumki:))

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:39
ya sizlere ne diyeyim ben bilemedim ki !
adam halkı (müridlerini daha doğrusu)isyana teşvik ediyor,cumhuriyet dönemini şeytanlar dönemi diye niteliyor,ülke kurucularına firavun diyor kitaplarıyla bu durumlar sabitleniyor ve siz hala ne yapmış diye soruyorsunuz,bravo cidden bravo !

Gülen hareketı 30 senerdır var..Pekı bu gune kadar Fetullah gülen'e sempatı duyanların marjınal bı eylem yaptıkları goruldumu ?? Isyan etseler ak partı zamanında ederlerdı dımı ? en uygun zaman....Cumhuriyetı yıkacak dıyorsunuz.. hanı bı gelışme varmı ? bırakıp bu saf sataları..ön yargılarınızı kırın..Cumhuriyete bısey olmaz..Olamaz..Sız keyfınıze bakın

_Devrim_
14-05-2010, 03:40
kes ,kopyala, yapıştır.. :)) suç yarat. ordan kes burdan kırp.. kardeşım metnın tamamını okumadan bunları soylemek çok yanlış...yahu dılımde tüy bıttı savcılar satır satır okumuştur o kitapları..Merak etmeyın ;)

Al buyur burdan yak :)
İddianameden bu satırlar ...oku biraz oku ! aç iddianamede neler var biraz araştır,duyduklarınla değil gördüklerinle konuş,yorum yap !
Savcılar okumuş o kitapları ve bu iddianameyi hazırlamış,kafasından yazmıyor kimse yani?
Anlayabiliyor musun...

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:41

Evet dava beraatle sonuçlandı ya da ceza verilmedi vs... bir şekilde lehine sonuçlandı.

Fakat diyorum ki bu davadan ceza almaması suçun gerçekleşmediği anlamına gelmiyor. Yasal bir değişiklik, suçun sadece cezai karşılığını kaldırdı.

Yani az önce bir örnek verdim. Ben bir cinayet işlesem ve kaçsam... Ama peşinden cinayet suçu yasal bir değişiklikle suç olmaktan çıkarılsa... Ben sadece cezadan kurtulurum. Ama suç işlenmiştir. Yani fiil gerçekleşmiştir...

pekı işledıgı 'suç' neymışş..nasıl bır eylemde bulunmuşta 'suç' sayılmış.Merak edıyoruz :))

the night
14-05-2010, 03:41

Verdiğin örneğe zaten karşı değilim hatta terörle mücadele yasasının değişmesi olayınada karşı değilim bende diyorum ki. Devlet neden böyle bişey yapsın.

Niye kendisini tehlikeye atacak bişey yapsın. Devletten kastım da o zaman ki iktidar değil he anlayan anladı.

kerriz
14-05-2010, 03:42
Bence de anlayan anlamıştır artık... Ben pes ediyom... :)))

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:42
Al buyur burdan yak :)
İddianameden bu satırlar ...oku biraz oku ! aç iddianamede neler var biraz araştır,duyduklarınla değil gördüklerinle konuş,yorum yap !
Savcılar okumuş o kitapları ve bu iddianameyi hazırlamış,kafasından yazmıyor kimse yani?
Anlayabiliyor musun...

valahı deve sımdı hendenkten atladıydı :)) madem suç var neden beraat etti 10 larca davadan..bırınden beraat eder dıgerınden ıcerı alınır ? :)))

dılıme epilasyon yaptım hala anlamadınız :))

NİL
14-05-2010, 03:44
Terörle Mücadele yasası ile ilişkisi nedir gerçekten bilmediğimden soruyorum.

Fethullah Gülen Davası İddianamesi - BELGEnet (http://www.belgenet.com/dava/gulendava_01.html)

İddanameler sonuç ve kararlar hepsi bu linkte incelemek isteyen buyursun

İlgili iddianame ile açılan davada suçlu bulunmuştu,
ancak o sırada çoktan ABD yolcusu olmuştu.

Tam da o sıralarda çıkan, (Aralık 2000) "Rahşan Affı" olarak bilinen "Şartla Salıverme ve Erteleme Yasası" ile cezası 5 yıl süre ile ertelendi.

2003 yılında da "Terörle Mücadele Yasası"nın “terör örgütlerini” tanımlayan 7’nci maddesinde yapılan değişiklikle, tanıma “Cebir ve şiddet unsuru" bulunması şartı getirildi.
Şiddet unsuru bulunmadığı için beraatın yolu açıldı.

Yani, bir kez çıkartılan af yasası, bir kez de yine bir yasada yapılan değişiklik yardımı ile beraat geldi.

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:47

Tam da o sıralarda çıkan, (Aralık 2000) "Rahşan Affı" olarak bilinen "Şartla Salıverme ve Erteleme Yasası" ile cezası 5 yıl süre ile ertelendi.

2003 yılında da "Terörle Mücadele Yasası"nın “terör örgütlerini” tanımlayan 7’nci maddesinde yapılan değişiklikle, tanıma “Cebir ve şiddet unsuru" bulunması şartı getirildi.

Yani, bir kez çıkartılan af yasası, bir kez de yine bir yasada yapılan değişiklik yardımı ile beraat geldi.

sol bir partının ıktıdarda oldugu zaman sanırım :))

kerriz
14-05-2010, 03:48

Solu sağı yok bu işin... Fethullah Gülen o dönemde Ecevit'i destekliyordu... :)))

HasanN19.05
14-05-2010, 03:52
Fethullah Gülen benim sağlık durumumu merak ediyor mu da ben onunkini merak edeyim.
Bana dokunmayan yılan yaşasın :)

Ne haliniz varsa görün ulaaynn D:

_Devrim_
14-05-2010, 03:53

ona buna kıvırıyorsun derken şu an yaptığın eylemi kastediyorsun sanırım.

Davadan suçlu bulunduğunu ve nasıl beraat ettiğini anlayabildin mi nihayet ?

NİL olabildiğince net ifadelerle anlatmış şimdi neye itiraz edeceksin merak ediyorum ?!

Zev.Zeek
14-05-2010, 03:58

::))) Çok mu merak edıyorsunuz cevabımı.. daha öncekı sayfalarda vermıştım özetleyım :))

suçlu olsa yargı boş durmaz sinekten yağı çıkarır genede suçlu hükmüne koyardı...:)

kişiye özel çıkarılmış bir yasa değil.. Son kez dıyoruz..Suç olsaydı hepsınden de beraat etmezdi..:)

bı daha diyecem..Siz bırakın Fetullah Gülen'ide asıl tehlıkeyı Ergenekon Terör Örgütünü didikleyin biraz belkı sızınde tüylerınızın dıken dıken olacagı şeyler çıkar :)

kerriz
14-05-2010, 04:02
::))) Çok mu merak edıyorsunuz cevabımı.. daha öncekı sayfalarda vermıştım özetleyım :))

suçlu olsa yargı boş durmaz sinekten yağı çıkarır genede suçlu hükmüne koyardı...:)

kişiye özel çıkarılmış bir yasa değil.. Son kez dıyoruz..Suç olsaydı hepsınden de beraat etmezdi..:)

bı daha diyecem..Siz bırakın Fetullah Gülen'ide asıl tehlıkeyı Ergenekon Terör Örgütünü didikleyin biraz belkı sızınde tüylerınızın dıken dıken olacagı şeyler çıkar :)

Hah... Sol parti dedin tutmadı, şimdi Ergenekon davasına geldi iş.. :))))

Benim tüyüm diken diken olmuyor, aslında henüz dava bitmedi ve böyle bir örgütten söz edilemez ama eğer doğruysa bile gayet güzel bir sürü iş yapmışlar... ;)

NİL
14-05-2010, 04:02
Fethullah Gülen'in beraat edemediği dava da var.

Daha eski bir tarihte, 1972'de,
Türk Ceza Yasası'nın 163. maddesine muhalefetten;
"Laikliğe aykırı olarak devletin içtimai, iktisadi, siyasi, hukuki temel nizamlarını kısmen de olsa dini esas ve inançlara uydurmak amacıyla cemiyet tesis, teşkil, tanzim veya sevk ve idare etmek, böyle cemiyetlere girmek veya girmek için başkasına yol göstermek" ten suçlu bulundu ve 3 yıl ceza aldı.

Tam 7 ay süreyle tutuklu kalmıştı ki, 1974 yılında, yine Ecevit hükümeti tarafından çıkarılan af kapsamına girerek serbest kaldı.

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:03
Hah... Sol parti dedin tutmadı, şimdi Ergenekon davasına geldi iş.. :))))

Benim tüyüm diken diken olmuyor, aslında henüz dava bitmedi ve böyle bir örgütten söz edilemez ama eğer doğruysa bile gayet güzel bir sürü iş yapmışlar... ;)

hadı ıyı geceler kerrizcim :)))) uykun gelmış senınde belli

kerriz
14-05-2010, 04:05
hadı ıyı geceler kerrizcim :)))) uykun gelmış senınde belli

Yukarıdaki mesajı okusana... Bi beraat daha varmış bak orda... :)))))

iyidir_nolsun_be
14-05-2010, 04:06
Fethullah Gülen'in beraat edemediği dava da var.

Daha eski bir tarihte, 1972'de,
Türk Ceza Yasası'nın 163. maddesine muhalefetten;
"Laikliğe aykırı olarak devletin içtimai, iktisadi, siyasi, hukuki temel nizamlarını kısmen de olsa dini esas ve inançlara uydurmak amacıyla cemiyet tesis, teşkil, tanzim veya sevk ve idare etmek, böyle cemiyetlere girmek veya girmek için başkasına yol göstermek" ten suçlu bulundu ve 3 yıl ceza aldı.

Tam 7 ay süreyle tutuklu kalmıştı ki, 1974 yılında, yine Ecevit hükümeti tarafından çıkarılan af kapsamına girerek serbest kaldı.

peki bu adam ne yapmaya çalışıyor anlayan varmı..devleti din devleti halinemi getirmeye çalışıyor yoksa devleti yönetmekmi istiyor..ben bişey anlamadım yapılanmasından.hizmet diyorlar gidip elin ganasında 30 tane ganalıya parayla eğitim verip oraya okul yapıyorlar diyarbakırda özel okul yapıyorlar..e ganalıya iyi eğitim vereceğine gel burada ver..nedir amaçları hiç anlamadım..

NİL
14-05-2010, 04:11
Yukarıdaki mesajı okusana... Bi beraat daha varmış bak orda... :)))))

Yok orada beraat edememiş sadece af yasasıyla affedilmiş.:)
(Neden Ecevit'leri sevdiği belli, minnettendir.)

7ay süreyle tutuklu kaldığı yerler:
İzmir Tepecik İnzibat Merkezi,
Bademli Hapishanesi,
Şirinyer Askeri Hapishanesi.

NİL
14-05-2010, 04:13
peki bu adam ne yapmaya çalışıyor anlayan varmı..devleti din devleti halinemi getirmeye çalışıyor yoksa devleti yönetmekmi istiyor..ben bişey anlamadım yapılanmasından.hizmet diyorlar gidip elin ganasında 30 tane ganalıya parayla eğitim verip oraya okul yapıyorlar diyarbakırda özel okul yapıyorlar..e ganalıya iyi eğitim vereceğine gel burada ver..nedir amaçları hiç anlamadım..

Gana'yı manayı o seçmiyor, ABD seçiyor.
O okullar sayesinde CIA daha rahat cirit atabiliyor o ülkelerde.

kerriz
14-05-2010, 04:15
Yok orada beraat edememiş sadece af yasasıyla affedilmiş.:)
(Neden Ecevit'leri sevdiği belli, minnettendir.)

7ay süreyle tutuklu kaldığı yerler:
İzmir Tepecik İnzibat Merkezi,
Bademli Hapishanesi,
Şirinyer Askeri Hapishanesi.

Bir de askerlik yaptığı dönemde askeriye ve devlet hakkında söyledikleri varda bekletiyom... :)))

NİL
14-05-2010, 04:21
Gülen hareketı 30 senerdır var..Pekı bu gune kadar Fetullah gülen'e sempatı duyanların marjınal bı eylem yaptıkları goruldumu ?? Isyan etseler ak partı zamanında ederlerdı dımı ? en uygun zaman....Cumhuriyetı yıkacak dıyorsunuz.. hanı bı gelışme varmı ? bırakıp bu saf sataları..ön yargılarınızı kırın..Cumhuriyete bısey olmaz..Olamaz..Sız keyfınıze bakın

O dediğin gelişmeleri sen görmek istemiyorsun.
Biri çok taze; referandum konusu ile girilen süreç.
O dayatılan yasalar; Yargının belini kırma niyeti, rejim değiştirme adımlarıdır.
O, AKP'yi destekleyerek kullanıyor, onlar da zemin hazırlıyor.
Al gülüm-Ver gülüm...

Biz keyfimize bakamayız.
Ama senin keyfinin istediği o yönde belli ki.
Ne söylense itiraz.

NİL
14-05-2010, 04:25
Bir de askerlik yaptığı dönemde askeriye ve devlet hakkında söyledikleri varda bekletiyom... :)))

Onlar ibrettir.:)
Komutanın gözüne girip rahat etmek için "Milliyetçilik " oynamış.
Askerlikten nefret edermiş ama almışlar işte, çaresi yokmuş.
Bunları ballandırarak anlattığı kitap da, müritin el kitabı: Küçük Dünyam

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:26
O dediğin gelişmeleri sen görmek istemiyorsun.
Biri çok taze; referandum konusu ile girilen süreç.
O dayatılan yasalar; Yargının belini kırma niyeti, rejim değiştirme adımlarıdır.
O, AKP'yi destekleyerek kullanıyor, onlar da zemin hazırlıyor.
Al gülüm-Ver gülüm...

Biz keyfimize bakamayız.
Ama senin keyfinin istediği o yönde belli ki.
Ne söylense itiraz.

inan sırf muhalefet etmek ıcın burada olduğunu hıssedıyorum :)

Neyse dıyecegımı dedım ben...Anayasa değısıklıgı konusundada bu konudada..

Merak etmeyın Fetullah Gülen ülkeyı yıkıp bır 'şeriat' devletı kurarsa sızı ben kurtarırım :)) kıyamam sızlere sızler olmasa eğlenemeyecez :))

ıyı geceler saygılarımla

NİL
14-05-2010, 04:37
inan sırf muhalefet etmek ıcın burada olduğunu hıssedıyorum :)

Neyse dıyecegımı dedım ben...Anayasa değısıklıgı konusundada bu konudada..

Merak etmeyın Fetullah Gülen ülkeyı yıkıp bır 'şeriat' devletı kurarsa sızı ben kurtarırım :)) kıyamam sızlere sızler olmasa eğlenemeyecez :))

ıyı geceler saygılarımla

Belge koyuyoruz belge.
Ne sırf muhalefeti?
"İşime gelmedi" dediğini duyar gibiyim içimden...
Vardır sende de "Küçük Dünyam" kitabı.
Yoksa "Abilerinden" isteyiver.
Daha neler neler var o kitapta...:)

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:40
Belge koyuyoruz belge.
Ne sırf muhalefeti?
"İşime gelmedi" dediğini duyar gibiyim içimden...
Vardır sende de "Küçük Dünyam" kitabı.
Yoksa "Abilerinden" isteyiver.
Daha neler neler var o kitapta...:)

:)))) abilerım yok maalesef..Benıde hemen onlardan sayıverıyorsun savununca :) 10 kusurlu hareketten birisi..Belgelerınle sana mutluluklar dılerım o zaman :))

işime gelmeyen tek şey şuan uykusuz kalmam :))

kerriz
14-05-2010, 04:42
:)))) abilerım yok maalesef..Benıde hemen onlardan sayıverıyorsun savununca :) 10 kusurlu hareketten birisi..Belgelerınle sana mutluluklar dılerım o zaman :))

İstersen eğer bana özelden bildir ben sana tedarik ederim, kargoyla vs yollarım söz... ;)

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:45
İstersen eğer bana özelden bildir ben sana tedarik ederim, kargoyla vs yollarım söz... ;)

çok meraklı gördüm sizleri Fetullah Gülen'în kitaplarına karşı :)) hayırdır 'şeriat' için çalışma falan mı yapıyorsunuz ne :) Cumhuriyeti sizlere yedırmeyiz :))))

NİL
14-05-2010, 04:47

İyi de kardeşim bu kadar da karşı durulmaz ki savunma adına.
Bilmiyorsundur belki.
Bak yazıyoruz, azıcık da soru oluşmaz mı adamın kafasında?
Sorular da araştırmayı getirir.
Bizim derdimiz de bu sadece.
Kimseyi ikna etmek değil.
Haydi iyi uykular...

cascade

hayret yaaa senin suana kadar selamun aleykum deyip gitmen gerekiyodu...

neden yapıyosun anlamda veremiyorum ama bazen depresifligin tutuyo heralde:)

ama burda masallah dillenmişsin...
demek ki urkutmemek yanlızlık hiisini almak lazımmıs senin..:))

bak bi iki arkadas gorunce dillenmişsin... :))

neyse selamun aleykum hacı kendine iyi bak :))

aa bende yaptım iyimi :))

kerriz
çok meraklı gördüm sizleri Fetullah Gülen'în kitaplarına karşı :)) hayırdır 'şeriat' için çalışma falan mı yapıyorsunuz ne :) Cumhuriyeti sizlere yedırmeyiz :))))

Tabi ki merak ederek okuyoruz. Savunduğumuz şey de karşı çıktığımız şey de ezbere olurdu yoksa... ;)

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:50
İyi de kardeşim bu kadar da karşı durulmaz ki savunma adına.
Bilmiyorsundur belki.
Bak yazıyoruz, azıcık da soru oluşmaz mı adamın kafasında?
Sorular da araştırmayı getirir.
Bizim derdimiz de bu sadece.
Kimseyi ikna etmek değil.
Haydi iyi uykular...

karşı durulması gereken yerlerde karşı durdum...Hıç işkembeden sallamadım..Haksızlık varsa müdehale ettim...Ne sen benım laflarıma gelırsın ne be ben senın..Sadece usluplu bir fikir çarpışması olsun yeterlı benım için..

iyi uykular

NİL

Düşmanla savaşmanın ilk koşulu düşmanı tanımaktır...

kerriz

Valla kullandığı kelimelerle gizli gizli hakaret etmeyen, imalı imalı inceden küfretmeyen ve çarpıtmadan, konuyu dağıtmadan konuşan herkesle istediği kadar istediği gibi konuşurum ve severim tartışmayı... ;) Özellikle ima ile küfürden tiksiniyorum. Yüzme etsin eden. Ben kolay kolay etmem ama edersemde öyle yapıyorum... ;)

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:52
Tabi ki merak ederek okuyoruz. Savunduğumuz şey de karşı çıktığımız şey de ezbere olurdu yoksa... ;)

iyi okumalar iyi uykular ezbercı zıhnıyete karşıyız :))))))))

kerriz
14-05-2010, 04:52
iyi okumalar iyi uykular ezbercı zıhnıyete karşıyız :))))))))

Sağolasın sanada... ;)

cascade
14-05-2010, 04:54
Valla kullandığı kelimelerle hakaret etmeyen, imalı imalı inceden küfretmeyen ve çarpıtmadan, konuyu dağıtmadan konuşan herkesle istediği kadar istediği gibi konuşurum ve severim tartışmayı... ;)

iyide bunları anlamak icin bile beklemiyosun ki...:))

bi kac kez gordum foruma 5.-6. sayfa farketmez girip bisey diyosun baslıkla alakalı...
sonra selamun aleykum hacı poka!!! :))
durum bundan ibaret yanii yanlısta gozlemiş olabilirim tabii...belki sadece bi kac kez yapmıssındır ve bana denk gelmiştir :))

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:54
Nil ve Kerriz vallahı bıllahı sevıyorum sizleri..Hiç bir ima yok bu laflarımda :)

iyi uykular arkadaşlarım

NİL
14-05-2010, 04:55

Zoruna mı gitti?
Yoksa buraya gelip bu alakasız mesajı yazmazdın, laf sokma adına.

En sevmediğim adam tiplerindendir, imalarla, yuvarlak laflarla, kıvırmalarla ortalarda akıllıymış gibi salınanlar...

NİL
14-05-2010, 04:57
Nil ve Kerriz vallahı bıllahı sevıyorum sizleri..Hiç bir ima yok bu laflarımda :)

iyi uykular arkadaşlarım

Biz de sizi seviyoruz.
Yoksa bu saatte niye debelenelim buralarda, bir şeyler anlatabilmek için?..

kerriz
14-05-2010, 04:58
iyide bunları anlamak icin bile beklemiyosun ki...:))

bi kac kez gordum foruma 5.-6. sayfa farketmez girip bisey diyosun baslıkla alakalı...
sonra selamun aleykum hacı poka!!! :))
durum bundan ibaret yanii yanlısta gozlemiş olabilirim tabii...belki sadece bi kac kez yapmıssındır ve bana denk gelmiştir :))

E ben de kusursuz değilim yapmışımdır mutlaka arada bi şeyler. Zaten ya burada bir şeyler yazarım ya da oyunlarda daha genç arkadaşlarla gırgır şamataya katılırım arada...

İşte dediğim gibi küfür yoksa katilim olsa konuşurum. Varsa ikiler giderim... :))

Zev.Zeek
14-05-2010, 04:58
Biz de sizi seviyoruz.
Yoksa bu saatte niye debelenelim buralarda, bir şeyler anlatabilmek için?..

hadı ıyı uykular enejınızı alın yarın devam ederız tartışmalara :)))))

cascade
14-05-2010, 05:09
Zoruna mı gitti?
Yoksa buraya gelip bu alakasız mesajı yazmazdın, laf sokma adına.

En sevmediğim adam tiplerindendir, imalarla, yuvarlak laflarla, kıvırmalarla ortalarda akıllıymış gibi salınanlar...

yoo niye zoruma gitsin...
benim monitorle hic bir sorunum yok ve ondan gelen seyler beni germez:)

alakasız değil canım durum tespiti kerizle alakalı...

akıllı oldugumu ima dahi etmem cunku okadar iddalı laflar edecek kadar saf değilim...

laf sokmak yarısı icinde olmak icin ya ilk okula gidiyo olmak yada o seviyede zekaya sahip olmak gektigi dusuncesindeyim ki hic birine ait hissetmiyorum kendimi...

cascade
14-05-2010, 05:12
E ben de kusursuz değilim yapmışımdır mutlaka arada bi şeyler. Zaten ya burada bir şeyler yazarım ya da oyunlarda daha genç arkadaşlarla gırgır şamataya katılırım arada...

İşte dediğim gibi küfür yoksa katilim olsa konuşurum. Varsa ikiler giderim... :))

eyvallah tanışmış olduk :)

küfür yukardan konuşma aşagılama içeren kelimeler kimsenin hosuna gitmez kendi adıma konusmak gerekirse benden duymazsın.. :))

gerci gecen gun ban yedim ama onun bununla bi alakası yok:)

Kemal Denizer
14-05-2010, 12:16
Tuncer ÇETİNKAYA'nın "En Uzun Şubat"ını ve -özellikle- Ferhat BARIŞ'ın "Maskeli Balon"unu okumanızı tavsiye ediyorum.

Hayırlı geceler.

Ben de size bir kitap bir de video önermek istiyorum:

Necip Hablemitoğlu - Köstebek kitabı

Nureddin Veren - Kuşatma

(Nureddin Veren G. Gülen'in 35 yıllık yol arakadaşı ve sağ kolu idi)

Bulamazsanız bildirin size ya göndereyim yada indirecek link vereyim.

Kemal Denizer
14-05-2010, 13:02
Verdiğin örneğe zaten karşı değilim hatta terörle mücadele yasasının değişmesi olayınada karşı değilim bende diyorum ki. Devlet neden böyle bişey yapsın.

Niye kendisini tehlikeye atacak bişey yapsın. Devletten kastım da o zaman ki iktidar değil he anlayan anladı.

Mustafa Fetullah Gülen'in arkasındaki cemmatin oylarını alabilmek veya seçilmek için aldığı oyların karşılığını vermek için olabilir mi?

Okumanızı ve her türlü kaynağı okumanızı öneriyorum.

Özellikle de, yaptığı araştırmalarını tehlikeli bulanlarca katledilmiş Necip Haplemitoğlu'nun

KÖSTEBEK (http://www.toplumsalbilinc.org/e-kitap/Kostebek%20-%20Necip%20Hablemitoglu.pdf) <<<< TIKLA

isimli kitabını okumanızı öneririm. Okumak zahmetine girebilirseniz ne çok şeyi bilmediğinizi görüp çok şaşıracaksınız.

Sayın Hablemitoğlu sizi ikna edemezse, Fetullah Gülen'in 35 yıl boyunca yanından ayırmadığı, pekçok finansal yatırımında vitrine sürdüğü fakat bir sebeple (!!!) kovduğu Sayın Nurettin Veren'in

KUŞATMA (http://www.toplumsalbilinc.org/e-kitap/Kusatma%20-%20Nurettin%20Veren.pdf) <<<< TIKLA

Sizi şok edecektir.

cascade
14-05-2010, 13:12
Mustafa Fetullah Gülen'in arkasındaki cemmatin oylarını alabilmek veya seçilmek için aldığı oyların karşılığını vermek için olabilir mi?

Okumanızı ve her türlü kaynağı okumanızı öneriyorum.

Özellikle de, yaptığı araştırmalarını tehlikeli bulanlarca katledilmiş Necip Haplemitoğlu'nun

KÖSTEBEK (http://www.toplumsalbilinc.org/e-kitap/Kostebek%20-%20Necip%20Hablemitoglu.pdf) <<<< TIKLA

isimli kitabını okumanızı öneririm. Okumak zahmetine girebilirseniz ne çok şeyi bilmediğinizi görüp çok şaşıracaksınız.

Sayın Hablemitoğlu sizi ikna edemezse, Fetullah Gülen'in 35 yıl boyunca yanından ayırmadığı, pekçok finansal yatırımında vitrine sürdüğü fakat bir sebeple (!!!) kovduğu Sayın Nurettin Veren'in

KUŞATMA (http://www.toplumsalbilinc.org/e-kitap/Kusatma%20-%20Nurettin%20Veren.pdf) <<<< TIKLA

Sizi şok edecektir.

Hablemitoglunu kim oldurmus ki???

Kemal Denizer
14-05-2010, 13:43
Hablemitoglunu kim oldurmus ki???

Kişisel tespitim : Alman İstihbarat Örgütü - BND
Sebep : Alman Vakıflarını Araştırıp çok çarpıcı bilgi-belgeleri ortaya sermeye başladığı için.

Yine de size derin araştırma yapmanızı öneririm. Onun kitaplarını okumuş olsaydınız, kolaylıkla yanıt verebilirdiniz sorduğunuz soruya. Okumuş da olabilirsiniz pek âla.

nuran_07
14-05-2010, 13:49
Allah haber veriyor yanıma alacağım günahlarını çıkar da gel diye.

Bi yerlerin ağrır kırılır tutmaz olur,bu bir işarettir.

Yaşı başı geçti,yiyeceği tüm naneleri yemiştir heralde.

Ölürse de Allah rahmet eğlesin.

tup_bebek
14-05-2010, 14:29
belge tarihleriyle sunup soru sordum neden hristiyan misyonerliğinin bir parçası olmaktan bu kadar mutlu diye koskoca 8-9 sayfa dolusu yazı var ama bi yandaşı çıkıpta bu dediğimi savunamıyor.. işte buda yeter bu adamın ne memen bir sahtekar olduğunu anlamaya.. savunanlar gücünüz yetmiyorsa bana abilerinizle bölge sorumlularınızla gelin..

cascade
14-05-2010, 14:42
belge tarihleriyle sunup soru sordum neden hristiyan misyonerliğinin bir parçası olmaktan bu kadar mutlu diye koskoca 8-9 sayfa dolusu yazı var ama bi yandaşı çıkıpta bu dediğimi savunamıyor.. işte buda yeter bu adamın ne memen bir sahtekar olduğunu anlamaya.. savunanlar gücünüz yetmiyorsa bana abilerinizle bölge sorumlularınızla gelin..

memen bi sahtekar nedemek bilmiyorum ama o sozu yanlıs anladıgın kesin...

ayrıca yanlıs anladıgın bisoze bukadar da sıkı sıkıya baglanma...

cascade
14-05-2010, 14:50
Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekân kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamları getirdik. Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatıâlilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.
Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz

bura anlatılmak istenen papalıga katılalım bizde misyoner olalım mı?

bukadar sacma bi anlam cıkarıpta sonra "getirin bana kucuk enisteyi" moduna girip ahkam kesiyosun ya helal sana:))

burda anlatılmak istenen dinler arası dialog gorusmelerine katılmaktan duyulan mutluluk ve o toplulugun amacına istinaden yapılmıs nezaket konusmaları....

yoksa burdan buldumcuk olmanın anlamı yok diye dusunuyorum...!
zira bunu nezaket yazısmalarının hepsinde gorursun...
"bimem nerenin neresinde meydana gelen bilmem neyden dolayı Turk Halkı olarak buyuk uzuntu ve keder duyduk"
"sizin gibi mumtaz bir kişiligin Okoronko cumhurbaskanı olmasından dolayı mutlu olduk"
vs. gibi....

tup_bebek
14-05-2010, 15:04
memen bi sahtekar nedemek bilmiyorum ama o sozu yanlıs anladıgın kesin...

ayrıca yanlıs anladıgın bisoze bukadar da sıkı sıkıya baglanma...

doğrusunu açıkla!!

tup_bebek
14-05-2010, 15:12
Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz

bura anlatılmak istenen papalıga katılalım bizde misyoner olalım mı?

bukadar sacma bi anlam cıkarıpta sonra "getirin bana kucuk enisteyi" moduna girip ahkam kesiyosun ya helal sana:))

burda anlatılmak istenen dinler arası dialog gorusmelerine katılmaktan duyulan mutluluk ve o toplulugun amacına istinaden yapılmıs nezaket konusmaları....

yoksa burdan buldumcuk olmanın anlamı yok diye dusunuyorum...!
zira bunu nezaket yazısmalarının hepsinde gorursun...
"bimem nerenin neresinde meydana gelen bilmem neyden dolayı Turk Halkı olarak buyuk uzuntu ve keder duyduk"
"sizin gibi mumtaz bir kişiligin Okoronko cumhurbaskanı olmasından dolayı mutlu olduk"
vs. gibi....

ha bu kadar basit yani..
oldu canım görürsem söylerim..
"papalık misyonun bir parçası olmak" sözü dünyanın neresine gidersen git "biz sizin planınızın misyonunuzun bir parçası olmak istiyoruz, biz ne görev verirseniz yaparız" dan başka bir anlama gelmez...

Her fırsatta, milli ve dini bütünlüğümüzün bu misyon sayesinde tehlike altında olduğunu yazdık, söyledik…
Milletimize bu gerçekleri, uyanış gerçekleşene kadar anlatmaya, yazmaya devam edeceğiz. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın. Bizim imanımız, zamana ve şartlara göre zikzaklar çizmez…Kimsenin hatırı içinde dinimize, kültürümüze, manevi değerlerimize söz söyletecek halimiz yoktur...
Hz. Ali(RA) Efendimizin sözü bizim düsturumuzdur; “Hakikatin hatırı, dostun hatırından üstündür”

tup_bebek
14-05-2010, 15:13
“Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz.” İfadelerini içeren
bu mektubu sunan sözüm ona hoca efendi ve destekçileri, bu güne gelmeye, Müslümanları hor ve zelil hale getirmeye vesile olmadılar mı?

“Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz.” Demediniz mi? İşte onların istediği misyon tahakkuk etmiştir. Çünkü papalık misyonunun vazifesi incili ve teslisi dünyaya hakim kılmaktır!

tup_bebek
14-05-2010, 15:15
Diyalog meftunlarına şunu sormak lazımdır; “Gelinen durumu içinize sindirip, sonrada dinden imandan bahsetmeye hakkınız var mı? Diyalog sayesinde şerefli dinimiz ve mensupları ile alay edilmekte ve böylece dini ve milli bütünlüğümüz tehlikeye sokulmaktadır.
Zararın neresinden dönülse kârdır. Ey diyalog meftunları bırakın bu saçmalıkları ve tövbe ediniz!

cascade
14-05-2010, 15:51
Diyalog meftunlarına şunu sormak lazımdır; “Gelinen durumu içinize sindirip, sonrada dinden imandan bahsetmeye hakkınız var mı? Diyalog sayesinde şerefli dinimiz ve mensupları ile alay edilmekte ve böylece dini ve milli bütünlüğümüz tehlikeye sokulmaktadır.
Zararın neresinden dönülse kârdır. Ey diyalog meftunları bırakın bu saçmalıkları ve tövbe ediniz!

tebliğe giriştin bide :D

ya madem oyle bisey var bu cemaat dedikleri neden hristiyanların bi cemaati ya da hristiyanlıgı yayma cabsında olmakla suclanmayorda seriyat savunucusu en buyuk iç tehdit diye algılanıyor anlamıyorum...

hoş sen hristiyanlıga hizmet ediyor demişsin de...
o bisey değil
bir hos seda imis der geceriz:)

bukadar basit değil diyorsun...
Türkcede olan biseyi soyledim sana...
yapılmıyormu?
bize ne dünyanın bilemem neresinde olan secimden de bundan mutluluk duyalım?
yada acı bir olay tamam uzuluruz de o cumlelerde oldugu gibi "derin bir elem" kaplamaz yuregimizi...

bu mektuptan buldumcuk olunacak bisey goremiyorum bu yaptıgın 3 boyutlu resimde ilk kez arkadaki resmi gorenlerin yaptıgı "gördüm gördüm " cıgırtganlıgına benziyor..
sanki ilk goren kendisiymişcesine:)

NİL
14-05-2010, 15:57
"Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak" = "hristiyan misyonerliğinin bir parçası olmak"
2+2=4 gibidir.
Türkçe biliyor ve Papalık Konseyi hakkında da azıcık bilgiz varsa bu eşitlemeyi kolayca yapabilirsiniz.
Demagojiye gerek yok.

Eğilip, bükülmek ne zamandan beri nezaket olarak gösterilir oldu?
Daha önce de yazdım: Bahailik nedir?
Biraz araştırmak gerek...

cascade
14-05-2010, 16:08
egilip bukulmuyorum da bunun pek bi anlamı yok gibi geldi bana...

yani turkcede olan bisey sonucta bi yazısma nezaketi diyede bisey var...

sonucta eger birini misyonerlik papaya biatlık gibi bir seyle, hele ki o kişi musluman cemaatlerinden birinin bası sayılıyorsa cok buyuk bi laftır bu, daha saglam delilleri olmalı insanın...
sence de oyle değilmi?

ayrıca bu adam seriatcımı misyonermi bi karar verilse su zekirdek te de artık ona gore yorum yapsak:)

birine seriatcı değil diyorsun arkanı bi dönüyosun hop misyoner olmus:)

NİL
14-05-2010, 16:20
Senin için demedim "Eğilip bükülmek" meselesini.
F.G.'in hitapları için dedim.
Sayfalarda, bu konuda yorumum var.
Sen, "bu mektuptan buldumcuk olunacak bisey goremiyorum " diyorsun ya, anlıyorum seni.
Ben olsam yerinde, ben de görememekle savunurdum.
Çare yok başka çünkü...

Türkiye gibi bir ülkede taban oluşturmak için Müslüman vurgusu yapmak şart değil midir?
"Misyonerim" diye gezse paralarlar adamı.

Önce iyice araştırıp sonra yorum yapmak gerek, her yerde...

tup_bebek
14-05-2010, 16:23
egilip bukulmuyorum da bunun pek bi anlamı yok gibi geldi bana...

yani turkcede olan bisey sonucta bi yazısma nezaketi diyede bisey var...

sonucta eger birini misyonerlik papaya biatlık gibi bir seyle, hele ki o kişi musluman cemaatlerinden birinin bası sayılıyorsa cok buyuk bi laftır bu, daha saglam delilleri olmalı insanın...
sence de oyle değilmi?

ayrıca bu adam seriatcımı misyonermi bi karar verilse su zekirdek te de artık ona gore yorum yapsak:)

birine seriatcı değil diyorsun arkanı bi dönüyosun hop misyoner olmus:)

bahsettiğin adamın bizzat ağzından çıksa ve deseki ben papanın 1 numaralı adamıyım ona da inanmayacaksınız....
adam kendisi kendi ağzıyla papalık misyonun parçasıyız diyor daha ne desin?
at gözlüklerini çıkarın yahu

cascade
14-05-2010, 16:26
Senin için demedim "Eğilip bükülmek" meselesini.
F.G.'in hitapları için dedim.
Sayfalarda, bu konuda yorumum var.
Sen, "bu mektuptan buldumcuk olunacak bisey goremiyorum " diyorsun ya, anlıyorum seni.
Ben olsam yerinde, ben de görememekle savunurdum.
Çare yok başka çünkü...

Türkiye gibi bir ülkede taban oluşturmak için Müslüman vurgusu yapmak şart değil midir?
"Misyonerim" diye gezse paralarlar adamı.

Önce iyice araştırıp sonra yorum yapmak gerek, her yerde...

evet anlayıslı olmak lazım bu gibi durumlarda...
mesela bende bu "kanıtı" anlıyorum...
evet sonunda nidası attıracak kadar heycan verici gelebilir insana ama

eger ki

" Türkiye gibi bir ülkede taban oluşturmak için Müslüman vurgusu yapmak şart değil midir?
"Misyonerim" diye gezse paralarlar adamı. "

gibi bir dusuncen var ise:
bu adam bunun yayınlanacagını bile bile papaya da yazmayabilirdi...

sonucta misyoner değilmi istedigi zaman papayla yuz yuze gorusebilir boyle biseyi yazıp kendini acık etmenin ne anlamı var?
yada papa kendisine okadar cok potansiyel mürid kazandıran elemanını neden aacık etsin ki ???

sen olsan yaparmısın?

sahsen ben yapmam duzenli olarak yılda bir kez gorumek suretiyle her seferinde alnından operim :)

oyuzden elle tutulur bir tarafı yok
oyuzden yazısma nezaketinden öte birsey değildir diyorum...

umarım acıklayıcı olmustur....

cascade
14-05-2010, 16:26
bahsettiğin adamın bizzat ağzından çıksa ve deseki ben papanın 1 numaralı adamıyım ona da inanmayacaksınız....
adam kendisi kendi ağzıyla papalık misyonun parçasıyız diyor daha ne desin?
at gözlüklerini çıkarın yahu

174 e bak tekrarlamak istemiyorum.....

tup_bebek
14-05-2010, 16:30
174 e bak tekrarlamak istemiyorum.....

dinlerarası diyalogcuların son marifeti

DHA’nın haberine göre; Midyat'ta Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetlerarası Diyalog Derneği, ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson'un ölümünün ardından Mercimekli (Habsunnes) köyünde gıyabi cenaze namazı kılıp, taziye heyvası dağıtmıştı.
Dernek şimdi de Jackson'un ölümünün birinci yıldönümü olan 26 Haziran günü mercimekli Köyü'nde mevlit okutacak.

Türkçe, Kürtçe, Arapça, Mıhellemice okutulacak mevlitte, kurbanlar kesilecek.

Mevlide katılanlara kesilen kurbanların etinden ikram edilecek ve Michael Jackson'un resminin basılı olduğu tişörtler hediye edilecek.

Jackson'un şarkıları çalınacak, köy meydanına kurulacak dev ekranlarla yaşamı ve cenaze töreniyle ilgili görüntüler gösterilecek.

‘DAMADIMIZ OLDUĞU İÇİN SEVİYORUZ’
Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetlerarası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, Michael Jacson'un Müslüman olan ağabeyi Jemaine Jackson'un da anma etkinliğine davet edileceğini söyledi.

Ünü şarkıcının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Aslan, "Kendisi aslen Mardin'in Savur İlçesi Kıllıs Köyü Mıhellemileri'nden olan efsane rock yıldızı Elvis Presley'in kızı Lisa Marie ile evliydi. Dolayısıyla Jackson biz Mıhellemiler'in damadı olduğu için onu seviyor ve önemsiyoruz" dedi.

cascade
14-05-2010, 16:37
dinlerarası diyalogcuların son marifeti

DHA’nın haberine göre; Midyat'ta Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetlerarası Diyalog Derneği, ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson'un ölümünün ardından Mercimekli (Habsunnes) köyünde gıyabi cenaze namazı kılıp, taziye heyvası dağıtmıştı.
Dernek şimdi de Jackson'un ölümünün birinci yıldönümü olan 26 Haziran günü mercimekli Köyü'nde mevlit okutacak.

Türkçe, Kürtçe, Arapça, Mıhellemice okutulacak mevlitte, kurbanlar kesilecek.

Mevlide katılanlara kesilen kurbanların etinden ikram edilecek ve Michael Jackson'un resminin basılı olduğu tişörtler hediye edilecek.

Jackson'un şarkıları çalınacak, köy meydanına kurulacak dev ekranlarla yaşamı ve cenaze töreniyle ilgili görüntüler gösterilecek.

‘DAMADIMIZ OLDUĞU İÇİN SEVİYORUZ’
Mıhellemi Dinler Diller ve Medeniyetlerarası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, Michael Jacson'un Müslüman olan ağabeyi Jemaine Jackson'un da anma etkinliğine davet edileceğini söyledi.

Ünü şarkıcının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Aslan, "Kendisi aslen Mardin'in Savur İlçesi Kıllıs Köyü Mıhellemileri'nden olan efsane rock yıldızı Elvis Presley'in kızı Lisa Marie ile evliydi. Dolayısıyla Jackson biz Mıhellemiler'in damadı olduğu için onu seviyor ve önemsiyoruz" dedi.

eeee???
yani FG misyonerdir?
nasıl bir sebep sonuc ilişkisi kurma bicimidir bu?

tup_bebek
14-05-2010, 17:19
adam çıkıp dese ben misyonerim
sizde dersiniz yok canım olurmu öyle olsan kendini açık edermisin yalan söyleme sus..
körü körüne bağlanmışsınız siz..

NİL
14-05-2010, 18:28
İncil çıkışlı söylemlerini de araştırın.

Çok kitap okudum onunla ilgili.
Bazı kitapları da var bende.
Haybeye konuşmuyoruz.

Anlamlı sorularınız varsa yanıtlarım bilgim dahilinde.
Ama, kafadan savunmacı, karşı tarafı reddedici tavırlarla gelmeyin.
(O akvaryum (Düz mantık) fıkrası çok komiktir.:)))Size daha uygun gibi geliyor bana da.)
Onca şey yazdık.
Kimseyi ikna etme derdim yok kendi adıma.
Biraz soru oluşturun kafalarınızda ve araştırın merak ediyorsanız.
Amaç budur.

cascade
14-05-2010, 18:40
adam çıkıp dese ben misyonerim
sizde dersiniz yok canım olurmu öyle olsan kendini açık edermisin yalan söyleme sus..
körü körüne bağlanmışsınız siz..

hep aynı seyi soyluyosun ama sana soyledigim hic biseye cevabın yok...

hep tutturmussun bi turku aynen devam...

getirin kucuk enisteyi bana diye bagırıyodun demin???

neden cevap vermeyi denemiyosun da kacak gures yapmayı seciyosun???

cascade
14-05-2010, 18:46
İncil çıkışlı söylemlerini de araştırın.

Çok kitap okudum onunla ilgili.
Bazı kitapları da var bende.
Haybeye konuşmuyoruz.

Anlamlı sorularınız varsa yanıtlarım bilgim dahilinde.
Ama, kafadan savunmacı, karşı tarafı reddedici tavırlarla gelmeyin.
(O akvaryum (Düz mantık) fıkrası çok komiktir.:)))Size daha uygun gibi geliyor bana da.)
Onca şey yazdık.
Kimseyi ikna etme derdim yok kendi adıma.
Biraz soru oluşturun kafalarınızda ve araştırın merak ediyorsanız.
Amaç budur.

yahu ben dedimmi ki o okudugun kitaplar soyledir boyledir...
ben diyorum ki bi idda koymussunuz ortaya : sacma!
benim dedigim bu
bi adam hem seriyatcı hem misyoner size gore...

o mektuptaki o cumle hic bir seyin kanıtı değil...buldumcuk oldugunuzla kalıyosunuz onu diyorum...

bu arkadas cok bagırıyodu savas meydanlarında zafer kazanmıs babayigit edasıyla
sadece bi soru sordum cevap veremedi o ortaya attıgı kanıtla alakalı...!

ben burda FG yi savunmayı kendime amac edinmedim sadece biseyler ortaya atarken biraz daha saglam kanıtlar etrafında konusun diye soyluyorum...

yoksa ne benim FG hakkında ki goruslerim sizin dusuncenizi degistirir ne de boyle ucuz kanıtlarla siz biseyler ispatlayabilirsiniz...

benim soylemek istedigim sey sadece bunun soylediginiz seylere kanıt teşkil etmiyor olması okadar!

qizli_ozne
14-05-2010, 18:51
Sağlık durumunu bilmem ama ilişki durumunda sol eli ile ilişkisi var yazıyor :/

NOI.
14-05-2010, 18:53
yahu ben dedimmi ki o okudugun kitaplar soyledir boyledir...
ben diyorum ki bi idda koymussunuz ortaya : sacma!
benim dedigim bu
bi adam hem seriyatcı hem misyoner size gore...

o mektuptaki o cumle hic bir seyin kanıtı değil...buldumcuk oldugunuzla kalıyosunuz onu diyorum...

bu arkadas cok bagırıyodu savas meydanlarında zafer kazanmıs babayigit edasıyla
sadece bi soru sordum cevap veremedi o ortaya attıgı kanıtla alakalı...!

ben burda FG yi savunmayı kendime amac edinmedim sadece biseyler ortaya atarken biraz daha saglam kanıtlar etrafında konusun diye soyluyorum...

yoksa ne benim FG hakkında ki goruslerim sizin dusuncenizi degistirir ne de boyle ucuz kanıtlarla siz biseyler ispatlayabilirsiniz...

benim soylemek istedigim sey sadece bunun soylediginiz seylere kanıt teşkil etmiyor olması okadar!

hersey iste, ama kanit isteme....

nedenmi? ee yok oyuzden...

yazilmis bir kitapdan bir kac cumle cikarip kanitladimla olmaz bu is. insan hayatindan birkac saniye/dakika dan yola cikip sen busun demek gibi olur bu..

NİL
14-05-2010, 18:54
cascade'e:
Her şeye yanıt vermek zorunda değilsin.
Yuvarlak lafa karnım tok.
Diyeceğimi dedim ben, klavyeye yapişmadan önce ne deniyor anlamaya çalış.
"Saçma" diye kestirip atmadan araştır ve düşün biraz.
İnsan aklına en yakışmayandır peşin red ve peşin kabuller...

qizli_ozne
14-05-2010, 18:54
tı tı tı yakışıyor mu şu yaptığın :-)

O sol eliyle ilişkisi var yapınca ayıp değil benim ki ayıp .
Hahah :/

cascade
14-05-2010, 19:02
cascade'e:
Her şeye yanıt vermek zorunda değilsin.
Yuvarlak lafa karnım tok.
Diyeceğimi dedim ben, klavyeye yapişmadan önce ne deniyor anlamaya çalış.
"Saçma" diye kestirip atmadan araştır ve düşün biraz.
İnsan aklına en yakışmayandır peşin red ve peşin kabuller...

peki bu uyarını dikkate alırım...

sen hala 174 de kinin cevabını verememişken bana yuvarlak konusma diyorsun ya ben sana hic bisey demem...
okadar yuvarladın ki sayfa değiştik...

evet peşin kabuller....

_Devrim_
14-05-2010, 19:07
Herkes birşeylerin kanıtlanmasını istiyor !
Ama şunu düşünmüyor kimse,zaten ortada belgeler deliller olsa ne fethullahın masum müridleri kalır ortada,ne cemaatten nemalanan aç insanlar kalır.Bir şeyler için delil sormak çok saçma!
Adamın hayat hikayesini incelemek yetiyor.Ama dümdüz okumak yetmez,analiz etmek lazım.Şeytan ayrıntıda gizlidir ne de olsa !!?
Basit,sıradan bir imamken,birden Türkiyenin en güçlü cemaatlerinden birinin lideri olmak kolay bir iş mi ?
Birileri sizi bu göreve getirir,siz kendiniz gelemezsiniz!
her arapça bilen,her kur'an okuyan mürşid olsaydı ülkemiz şeyhten şıhtan geçilmezdi.
Amerika psikolojik yöntemleri iyi bilen insanları seçer ve onları kendi çıkarları doğrultusunda kullanır,Fethullah Gülenin ki de bu mantıkla yürütülen bir proje.
Şeriatçı yada misyoner ne farkeder ? Nihayetinde öyle yada böyle zararlı bir insan bu adam.Kullanılan bir piyon
Ama amerikanın kullandığı bir piyon,sayesinde ajan yerleştirmedikleri islam ülkesi kalmadı :)

zafer_bjk_1903
14-05-2010, 19:11
ARKADAŞ NASIL BİR ÜLKE İNSANIDIR BU YA

Amerıka nın adamıymış fethullah gülen

ülkede islam adına bazı değerler korunuyorya

sizde o koruyan adamlara çamur atıyorsunuz ki o değerlerde yaşanmasız o değerleri koruyan adamlar kötü gösterilsin ülke insanına,yok ABD miş yok cart mış yok curtmuş

ULAN ATTIĞINIZ O İFTİRALARIN BİN KATI SİZİN ÜZERİNİZE YAPIŞIR İNŞALLAH

!

NİL
14-05-2010, 19:15
174'deki mesajdan alıntı:
" Türkiye gibi bir ülkede taban oluşturmak için Müslüman vurgusu yapmak şart değil midir?

sonucta misyoner değilmi istedigi zaman papayla yuz yuze gorusebilir boyle biseyi yazıp kendini acık etmenin ne anlamı var?"

Cemaat, taban oluşumunu büyük ölçüde tamamladı.
Ekonomik güç de büyüdü.
CIA desteği de tamam.
Neden sakınsın ki artık F.G.?
Hele hele böyle bir kitlesi varsa.

Tabana bakmak yeter, her dediğinin kayıtsız şartsız kabul görmesi konusunda.
Şu sayfalara da bakmak yeter...
İki taraflı oynuyor işte, birileri de kabulleniyor.

mıcırlı yol
14-05-2010, 19:22
Bir kere fetoş 1941 doğumludur .
1938 değildir....
1938 diye aksettirilmesinin altında kendisini kıyaslanmayacak kişilerle bir tutmasından kaynaklanmaktadır = ))

_Devrim_
14-05-2010, 19:24
Bir kere fetoş 1941 doğumludur .
1938 değildir....
1938 diye aksettirilmesinin altında kendisini kıyaslanmayacak kişilerle bir tutmasından kaynaklanmaktadır = ))

Aynen aynen..Teşekkürler bu bilgiyi verdiğiniz için.Pekçok saf insan Fethullahın,Atatürk'ün ölümünden sonra ülkeye 2.bir kurtarıcı(belki kendi mantıkları ile ilk)olarak geldiğini düşünüyor

kerriz
14-05-2010, 21:17
" Efendiler! Türkiye Cumhuriyeti Devleti şeyhler, meczuplar, mensuplar ve müridler memleketi olamaz! "

Mustafa Kemal ATATÜRK

Fikir.İşçisi
14-05-2010, 22:20
Ortamı havlama sesi kaplamış...

hipeRocktif_1907
14-05-2010, 22:43
Ölmüş mü ???

Kötüye bişey olmazdı dimi.Tüh yaa bende umutlandım bi an için...

kerriz
14-05-2010, 22:56
Fethullah Gülen’in Turgut Özal’la hiç bir ilişkisi yoktu. Özal, sadece Devlet Planlama Teşkilatı (DPT)’nda görev yaparken bir kez Gülen’in vaazını dinlemeye gelmişti. Sonradan bir de özel olarak ziyarete gelmişti.

Yine memuriyeti sırasında 1986′da, Özal’ın Başbakan olduğu dönemde, “Kendi okulunu kendin yap” kampanyası başlamıştı ve kampanyayı dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren açmıştı.

Özal, vakıfların, derneklerin de özel teşebbüs olarak okul açabilmesi için yasal düzenlemeye gidince Gülen’e okul açma önerisi gelir. Ama ilk başlarda eski Nurcular ve Gülen pek sıcak bakmıyorlardı.

Okul açma önerisine şu şekilde karşı çıkmıştı gülen:
“Atatürk büstü koymadan okul açılmaz. Okul açıp Atatürk büstleri koyarsak millet bize ne der? Allah bize gazap verir.”

Gülen, söz konusu tepkileri gerekçe göstererek okullara tereddüt gösterdi, fakat dışarıya karışı şu açıklamayı yaptı:

“Biz yapamayız… Öğretmenimiz yok, okul idaresinden anlamayız. Yetişmiş elemanımız idari ve eğitim kadromuz yok..”

Buna rağmen, İzmir’in Bozkaya semtideki talebe yurdunu “Yamanlar Koleji” adıyla koleje çevirdiler ve böylece ilk fesat tohumu ülkeye atıldı.. Buna rağmen Gülen rahat değildi, nasıl “putu” yani (haşa) “Atatürk büstünü ve resmini oraya koyarız diye…”

Nitekim okulun bir tarafından arkadan lambayla aydınlatıldığında görülebilen camdan bir siluet halinde yapıldı Atatürk portresi… Bir yetkili okula geldiğinde, lamba yakılıyor ve Atatürk porrresi görülüyordu. Yetkili gittiğinde ise duvarda siyah bir cam görülüyordu sadece!!!

1980′lerin ikinci yarısındayken Atatürk’ün resmine bile tahammül düzeyi bu kadardı…
Bir gün, yukarıda anlattığımız Atatürk portresinin bulunduğu yerde, kablo alev aldı ve yangın çıktı. Fethullah o derece Atatürk düşmanıdır ki olayı şöyle açıkladı:

“İşte “bu adamın” yüzünden! Allah’ın hoşuna gitmedi ve o da yandı. İşte görüyorsunuz, Allah razı değil!”

“Bu adam” dediği, Yüce Atatürk’tü…

Gülen, Kestane Pazarında da kayıt yapacağı öğrencilere soru olarak “Atatürk’ü sevip sevmediklerini” sorardı. Sevdiği cevabı veren öğrencilerin kaydını da tabi ki yapmıyordu.

Gülen şimdi televizyonlarda Atatürk’ün ne kadar büyük bir asker olduğunu anlatıyor.. Oysa seneler boyunca yaptığı Atatük düşmanlığı biliniyor. Ama görmek isteyene, bilmek isteyene...

hozzy
14-05-2010, 23:05
Allah onun belasını versin bu ülkeyi de ondan ve onun cemaatinden korusun...

Mr. Öglena
14-05-2010, 23:12
Kimin belasını vereceğini çok iyii bilir Allah. Tarihte de çok örneği var.. =)

cascade
14-05-2010, 23:40
174'deki mesajdan alıntı:

sonucta misyoner değilmi istedigi zaman papayla yuz yuze gorusebilir boyle biseyi yazıp kendini acık etmenin ne anlamı var?"

Cemaat, taban oluşumunu büyük ölçüde tamamladı.
Ekonomik güç de büyüdü.
CIA desteği de tamam.
Neden sakınsın ki artık F.G.?
Hele hele böyle bir kitlesi varsa.

Tabana bakmak yeter, her dediğinin kayıtsız şartsız kabul görmesi konusunda.
Şu sayfalara da bakmak yeter...
İki taraflı oynuyor işte, birileri de kabulleniyor.

hersey tamam yani sana gore artık saklamaya gerek yok ki acıkla(n)mıs...
ozaman devir hristiyanlıgı yayma devridir?
hani???
nerde o kitleler halinde HAK DİNe gecenler???
nerdeler soruyorum?
cemaatten kitleler halinde hristiyanlıga gecen ademken Adam olanlar nerde?
madem sizin soylediginiz gibi koca kitleleri tek parmagında ceviriyor da
bu nasıl bi misyonerlik ki o cemaati yolundan ceviremiyor???

yoksa papanın ongoremedigi bisey oldu herkes bu adamın dindar takıldıgı goruntusuyle fena halde aska gelip islamiyete daha sıkı bi bicimde mi sarıldı :)))

cunku birazdan bunu demeniz gerekiyor bu "duz mantık"tan :))

yoksa vay vatikana vay papaya vay papanın misyonerlerine :))

m.e.r.v.e.e
15-05-2010, 00:00
gece gayet iyiydi :/

tup_bebek
15-05-2010, 12:10
ARKADAŞ NASIL BİR ÜLKE İNSANIDIR BU YA

Amerıka nın adamıymış fethullah gülen

ülkede islam adına bazı değerler korunuyorya

sizde o koruyan adamlara çamur atıyorsunuz ki o değerlerde yaşanmasız o değerleri koruyan adamlar kötü gösterilsin ülke insanına,yok ABD miş yok cart mış yok curtmuş

ULAN ATTIĞINIZ O İFTİRALARIN BİN KATI SİZİN ÜZERİNİZE YAPIŞIR İNŞALLAH

!

islam adına değerleri korumak ona kaldıysa..
buyursun gelsin türkiyede savunsun, pensilvanyada neyin okunu yiyor?
neden buraya gelemiyor? yasak yok, ceza yok ama gerçek yüzünü göstermesi burda daha fazla, abd koruması kısmen az olacak açık verecek neden gelsin?
sağlık durumu demeyin kanmam turp gibi adam sömüre sömüre maddi manevi bitirdi gençlerin beynini..

tup_bebek
15-05-2010, 12:15
hep aynı seyi soyluyosun ama sana soyledigim hic biseye cevabın yok...

hep tutturmussun bi turku aynen devam...

getirin kucuk enisteyi bana diye bagırıyodun demin???

neden cevap vermeyi denemiyosun da kacak gures yapmayı seciyosun???

10 satır yazı yazıyorsun benim sorularıma cevaben ama bunlardan sadece 3 kelimenin anlamı var, sen benim sorularıma cevap ver önce yanlış anlaşılmış yok nezaketmiş deme bana, yazılanı okumadan saçma yaftasını yapıştırma, bana adam akıllı cevaplar ver mantıklı yazılar yaz.. öyle sorularım var ki abilerinizin abileri gelse kalkamaz altından sen boşa çabalama çapın bana cevap vermeye çalışmaya yetmez.. bırak cevap vermeyi düşünmeyi

gece yorgunu
15-05-2010, 12:15
fetonun haberinin burda ne işi var

tup_bebek
15-05-2010, 12:19
cascadeye sorular ..
Hıristiyanlarla iman birliğimiz var, diyen ahmed şahin şöyle yazıyor gazetede

“Bir Alman Müslüman bana, (Sizler hep İslam’ı anlatıyorsunuz Halbuki insanların ihtiyacı İslam’a değil, imanadır) dedi. Bir hoca da şöyle vaaz etti: (Yeryüzü bir kitaptır. Bitkiler, varlıklar da bu kitabın harfleridir, satırlarıdırlar. Bu kitabı iyi okuyan imanı öğrenir. Kâinatın bir yaratıcısı olduğunu anlar. Bitkiler çamur yer bize meyve verir. Hayvanlar ot yer, bize et verir, süt verir. Bunların bir yaratıcısı oluğunu düşünmek imandır.) Bu hoca gibi kimse imanı anlatmıyor, herkes, imanı değil hep İslam’ı anlatıyor. Kaybımız da buradan oluyor.” (bkz. Ahmed Şahin, 21 Şubat 2007, Zaman Gazetesi)

Şimdi soruyorum:

İslam’ı anlatmak kayıp mıdır?

İnsanların İslam’a ihtiyacı yok demek küfür değil midir?

İman İslam’dan farklı mıdır?

yuvarlamadan yaz cevplarını!!!

tup_bebek
15-05-2010, 12:20
cascadeye sorularım:

“Kelime-i tevhidin La ilahe illallah kısmını söyleyen, fakat Muhammedün Resulullah kısmını söylemeyen insanlara da merhametle bakmalı, çünkü ahirette onlar da Allah’ın sonsuz rahmetine kavuşacak” (bkz. Fethullah Gülen, Küresel Barışa Doğru, s.131) diyenler çıkıyor.

Böyle inanan Müslüman olur mu, Cennete girer mi?

tup_bebek
15-05-2010, 12:23
cascadeye sorularım:
Bir diyalogcu diyor ki:”Gayri müslimlerle dost olmadan onlara İslamiyet’i nasıl anlatacağız? İlk önce onlarla samimi dost, can ciğer olmak lazım, hatta onların kiliselerine gidip, âyinlerine bile katılmak lazım.”

Kâfirlerle böyle dostluk kurmak caiz mi?

sana azda kopya vereyim
(Ey iman edenler, Yahudileri de, Hıristiyanları da dost edinmeyin! Onlar, [İslam’a olan düşmanlıklarında] birbirinin dostudur. Onları dost edinen de onlardan [kâfir] olur. Allahü teâlâ, [kâfirleri dost edinip, kendine] zulmedenlere hidayet etmez.) [Maide 51]

tup_bebek
15-05-2010, 12:39
KENDİ AĞIZLARINDAN
DİNLERARASI DİYALOGTA NİHAİ HEDEF:

“Dinlerarası diyalog, Kilise'nin bütün insanları Kilise'ye döndürme amaçlı misyonunun bir parçasıdır... Bu misyon aslında Mesih'i ve İncil'i bilmeyenlere ve diğer dinlere mensup olanlara yöneliktir. “

"Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda Amerika ve Afrika Hıristiyanlaştırıldı. Üçüncü bin yılda ise Asya'yı Hıristiyanlaştıralım." (Papa II. Paul)

"Diyalogdan söz ettiğimizde, açıktır ki, bu faaliyeti, Kilise şartları çerçevesinde misyoner ve İncil'i öğreten bir cemaat olarak yapıyoruz. Kilise'nin bütün faaliyetleri, üzerinde taşıdığı şeyleri yani Mesih'in sevgisini ve Mesih'in sözlerini nakletmeye yöneliktir. Bu sebeple diyalog, Kilise'nin İncil'i yayma amaçlı misyonunun çerçevesi içinde yer alır." (Pietro Rossano -Vatikan Konsil sekreteri)

“Şimdi bu acib zamanda, îmanı bulunan ve hatta fırak-ı dâlleden bile olsa onlarla uğraşmamak; ve Allah’ı tanıyan ve âhireti tasdik eden, Hırıstiyan bile olsa onlarla medar-ı niza noktaları medar-ı münakaşa etmemeyi hem bu acib zaman, hem mesleğimiz, hem kudsî hizmetimiz iktiza ediyor.” (RİSALE-İ NUR Kastamonu Lahikası)

"Bütün insanlar Hz. İsa’ya döndürülmeli, bütün insanlar vaftiz olarak Kilisede birleşmeli ve onun vücudu olan Kiliseye girmelidir. Yollar, usuller, metotlar değişir; ama hedef hiç değişmez: Bütün insanları Hıristiyanlık dinine sokmaktır nihaî maksadımız". (Towards a pastoral approach to culture - Vatikan yayını )

sHakirD
15-05-2010, 12:40
cascadeye sorular ..
Hıristiyanlarla iman birliğimiz var, diyen ahmed şahin şöyle yazıyor gazetede

“Bir Alman Müslüman bana, (Sizler hep İslam’ı anlatıyorsunuz Halbuki insanların ihtiyacı İslam’a değil, imanadır) dedi. Bir hoca da şöyle vaaz etti: (Yeryüzü bir kitaptır. Bitkiler, varlıklar da bu kitabın harfleridir, satırlarıdırlar. Bu kitabı iyi okuyan imanı öğrenir. Kâinatın bir yaratıcısı olduğunu anlar. Bitkiler çamur yer bize meyve verir. Hayvanlar ot yer, bize et verir, süt verir. Bunların bir yaratıcısı oluğunu düşünmek imandır.) Bu hoca gibi kimse imanı anlatmıyor, herkes, imanı değil hep İslam’ı anlatıyor. Kaybımız da buradan oluyor.” (bkz. Ahmed Şahin, 21 Şubat 2007, Zaman Gazetesi)

Şimdi soruyorum:

İslam’ı anlatmak kayıp mıdır?

İnsanların İslam’a ihtiyacı yok demek küfür değil midir?

İman İslam’dan farklı mıdır?

yuvarlamadan yaz cevplarını!!!

yahu arkadaş... ahmed şahin in bu paragrafından nasıl böyle bir sonuç çıkarıyorsun... vallahide senin mantığını anlamış değilim...

İslam ne demek...? teslimiyet...
kime teslim olacaksın...? Allah a
Allah ı bilmeden tanımadan nasıl ona teslim olacaksın...?

işte bu mesele ilk etapta imanla olur... önce iman edersin sonra teslim olursun...

biz diyor ahmed şahin... ilk etap olan imanı es geçip direk teslim olmaya çağırıyoruz... ama diğerleri bunu olması gerektiği gibi yapıyor... diğerleri gerektiği gibi yaptığı için bu bizim kaybımız oluyor diyor...

yalan mı söylüyor...?

sen daha adama Allah ı anlatmadan hadi bakalım oruç tutacağız diyebilir misin...?

cemaate saldıracağım diye saçmalıyorsun...

tup_bebek
15-05-2010, 12:41
Ey diyalogcular! Gördünüz mü merhamet nazarıyla baktıklarınızın yaptığı vahşeti? El ele, kol kola mütebessim pozlar verdiğiniz adamların çocukların öldürülmesine cevaz verdiği fetvaları duydunuz mu? Yoksa “Rabbin aciz kulu” olarak çok mu acizsiniz bunları görmekte ve duymakta?

Ey diyalogcular! Ateşkes için çok erken diyenleri duydunuz mu? Peki ya; ateş altında , bomba sağanağı altında kaldınız mı hiç haftalar boyu? İlaçsız, aşsız, susuz kaldınız mı sığınaklarda ya da hicret yollarında? Buna rağmen bile bomba yediniz mi hem de en gelişmişinden, hem de en kimyasalından?

Ey diyalogcular! Yıkıntılar arasından çıkarılan çocuk cesetlerinin bulunduğu enkaza aslında insanlığın gömüldüğünü gördünüz mü? Bu manzaralarda gözünüzü açmıyorsa, yazılanları yada yazdıklarımızı “şehit edebiyatı” diye görüyorsanız ananız ağlasın nasipsizliğinize?

Ey diyalogcular! Açın gözünüzü ve nasıl bir çıkmaz yola girdiğinizi hesap edin. İleriye attığınız her adımın aslında terle, samimiyetle kazanılmış her mevziiyi size kaybettirdiğini anlayın. Dost edindiklerinizin onlardan olmadıkça sizden memnun olmayacağını da unutmayın. Bütün yaşananların Müslümanların kendilerini yanlış anlatmasıyla ilgisi olmadığını kavrayın ve uyanın artık.

sHakirD
15-05-2010, 12:45
cascadeye sorularım:
Bir diyalogcu diyor ki:”Gayri müslimlerle dost olmadan onlara İslamiyet’i nasıl anlatacağız? İlk önce onlarla samimi dost, can ciğer olmak lazım, hatta onların kiliselerine gidip, âyinlerine bile katılmak lazım.”

Kâfirlerle böyle dostluk kurmak caiz mi?

sana azda kopya vereyim
(Ey iman edenler, Yahudileri de, Hıristiyanları da dost edinmeyin! Onlar, [İslam’a olan düşmanlıklarında] birbirinin dostudur. Onları dost edinen de onlardan [kâfir] olur. Allahü teâlâ, [kâfirleri dost edinip, kendine] zulmedenlere hidayet etmez.) [Maide 51]

ehl-i kitapla ilgili sana ayet göstermiştim... işine gelen ayeti buraya taşıyıp işine gelmeyeni es geçemezsin... Allah ın ayetlerini ucuz propaganda uğruna harcayamazsın...
kaldı ki at gözlüğü ile bakarsak ayetlere sen bir TÜP BEBEK olarak başlı başına caiz değilsin...

herşeyi geçtim...
habeş kralı necaşi ve medine vesikası kabak gibi önümüzde örnek dururken... peygamberimiz kendisine kötülük eden müşrikleri, kafirleri hatta ebu cehil i dışlamamışken...

sana noluyor...?

ÖZNUR
15-05-2010, 13:33
ehl-i kitapla ilgili sana ayet göstermiştim... işine gelen ayeti buraya taşıyıp işine gelmeyeni es geçemezsin... Allah ın ayetlerini ucuz propaganda uğruna harcayamazsın...
kaldı ki at gözlüğü ile bakarsak ayetlere sen bir TÜP BEBEK olarak başlı başına caiz değilsin...

herşeyi geçtim...
habeş kralı necaşi ve medine vesikası kabak gibi önümüzde örnek dururken... peygamberimiz kendisine kötülük eden müşrikleri, kafirleri hatta ebu cehil i dışlamamışken...

sana noluyor...?

Belden aşağılara vurmalar başladımı aziz dostum shakird?

Benim ,tek memeli amazon ?merhaba....Tek göğsümle ben caizmiyim?:))

Özledim senle atışmayı ama bu konu beni biraz kastı (sizin tüp bebekle tartıştığınız)

Ben dinle ilgili bütün konulara yüzeysel bakmayı tercih ediyorum,hislerim ve iç huzurumdan

gelen ses;benim klavuzum oluyor.
--------------------------------
-------------------------------------------------------
Bu yorumuna ben katılamıyorum.Yine yüzeysel bakıyorum,henüz din eğitimi almadan ufacıkken tuttuğum orucun tadı o huzur,teslimiyetle alakalı değildi.Bir yaradan var biliyordum,evin içinde konuşuluyordu,Kur-an okunuyordu (ama arapça)sırf kendimi o güce beğendirme,beni takdir etmesi isteğiyle oruç tutuyordum,teslimiyet:hayır sanmıyorum.
Şiimdi sen diyebilirsin ki bu dediğin teslimiyet ....Hayır.
Birine ait birşeyi çalmaktan,haberi olmadan elde etmekten sakınırım...Teslim olduğum için mi...
Hayır...Yaradana kendimi beğendirme çabamdan...Bu örnekler sayısız çoğaltılabilir ama benim sebebim tekdir.Ben doğru olmalıyım,yanlış yapmamalıyım neden?Kendimi Allah'a beğendirme çabamdan...Peki bu doğruları kendimmi belirliyorum ?evet...Büyük günahlardan mümkün olduğu kadar kaçarsam,doğru olacağıma inanıyorum.Gördüğün gibi yüzeysel bakıyorum çünkü kendimi daha rahat ve huzurlu hissediyorum...

sHakirD
15-05-2010, 14:07

Özledim senle atışmayı ama bu konu beni biraz kastı (sizin tüp bebekle tartıştığınız)

Ben dinle ilgili bütün konulara yüzeysel bakmayı tercih ediyorum,hislerim ve iç huzurumdan

Bu yorumuna ben katılamıyorum.Yine yüzeysel bakıyorum,henüz din eğitimi almadan ufacıkken tuttuğum orucun tadı o huzur,teslimiyetle alakalı değildi.Bir yaradan var biliyordum,evin içinde konuşuluyordu,Kur-an okunuyordu (ama arapça)sırf kendimi o güce beğendirme,beni takdir etmesi isteğiyle oruç tutuyordum,teslimiyet:hayır sanmıyorum.
Birine ait birşeyi çalmaktan,haberi olmadan elde etmekten sakınırım...Teslim olduğum için mi...
Hayır...Yaradana kendimi beğendirme çabamdan...Bu örnekler sayısız çoğaltılabilir ama benim sebebim tekdir.Ben doğru olmalıyım,yanlış yapmamalıyım neden?Kendimi Allah'a beğendirme çabamdan...Peki bu doğruları kendimmi belirliyorum ?evet...Büyük günahlardan mümkün olduğu kadar kaçarsam,doğru olacağıma inanıyorum.Gördüğün gibi yüzeysel bakıyorum çünkü kendimi daha rahat ve huzurlu hissediyorum...

belden aşağı vurma denmez ona öznur... arkadaş bazı şeylere bodoslama dalıyor ona binaen kendi hayatından bir örnekleme diyelim...
benim şahsi kanaatim tüp bebeğin caiz olduğu yönündedir... sonuç itibari ile bir tedavi yöntemi...
lakin söz konusu arkadaş gibi at gözlüğü ile bakarsak herşeye Kuran dan bir ayeti kafama göre yorumlamam ile arkadaşı tümden nacaiz bir duruma sokabilirim onu göstermek istemiştim... zira fetva makamı değilim...

aslına bakarsan aziz dostum... ne kastettiğimi gayet iyi anlamışsın ama sezdiğim kadarıyla sen buraya yine savaş boyalarını sürüp gelmişsin ;)

bunu bir "ben geldim hu huu" mesajı telakki ediyorum... hoşgeldin... bende seni özlemişim...

iman-İslam meselesine gelecek olursak... aslında aynı şeyleri söylüyoruz ikimiz...
İman dediğimiz şey islami kurallar değildir... Yaratanın bilinmesi onun benimsenmesidir... bunu içinden gelerek bilmen çok güzel birşey ama yinede kendininde dediği gibi ev içinde konuşulan bir mevzu ve senin böylece farketmen söz konusu...

benim dediğimse şu...
gayri müslim birine ya da kendi çocuğuna vs... ilk önce Allahı hissetirmek, öğretmek daha mantıklı değil midir...?
İslam... yani kurallar ikinci etap olmasının ne gibi bir dezavantajı vardır...?

Hacker FrienD
15-05-2010, 14:15

Bu dünyaya niçin geliyoruz zaten görevimizi yerine getirmek haliyle kendimizi Allah'a beğendirmek çabamız.

tup_bebek
15-05-2010, 14:44

herşeyi geçtim...

sana noluyor...?

habeş kralına peygamberimiz gidip Allah'a inanın beni boşverin mi demiş yoksa ben Allah'ın kulu ve eliçisim banada ona da inanın mı demiş?
tüp bebek konusunun caizliğini tartışmama gerek yok yok zaten ..
aç oku anla...
2 satır okumuşluğu olmayan çoluk çocuk benimle aşık atıyor
yürü git abilerinin abilerinden başlar ezerim seni

cascade
15-05-2010, 14:53
10 satır yazı yazıyorsun benim sorularıma cevaben ama bunlardan sadece 3 kelimenin anlamı var, sen benim sorularıma cevap ver önce yanlış anlaşılmış yok nezaketmiş deme bana, yazılanı okumadan saçma yaftasını yapıştırma, bana adam akıllı cevaplar ver mantıklı yazılar yaz.. öyle sorularım var ki abilerinizin abileri gelse kalkamaz altından sen boşa çabalama çapın bana cevap vermeye çalışmaya yetmez.. bırak cevap vermeyi düşünmeyi

vayyyy:))

cagırın kucuk enisteyi geldi tosun paşa:)

bu soyledilerim sana neden mantıklı gelmedi anlat bakim tosunum?

peki emrin olur artık dusunmem senin gibi gelişine yasarırım hayatı...
-kabordioksit aaaaallllll
-oksijen veeeeeeeeeerrrrrrrrr :)

kerriz
15-05-2010, 14:59
Gülen ve Askerlik... :))

Fethullah Gülen, ”Küçük Dünyam” adlı kitabında, teskere gününü şu cümlelerle anlatıyor:

“Hayatımın en kabuslu günleri sona ermişti. İki sene ihtilaller ve ihtilal teşebbüsleri ile yüzyüze yaşadığım ve korkulu bir rüya görüyorum, uyanınca geçecek diyerek kendimi ikna ettiğim ve bu ikna ile sabredebildiğim askerlik artık bitmişti.”

Fethullah Gülen askerlik günlerini kabus olarak nitelendirse de yine kendi anlatımlarından nöbet tutmadığını, eğitim yapmadığını, herkes 24 ay askerlik yaparken onun 17 ay yaptığını, günlerini kitap okuyup, gece-gündüz Kuran dinleyerek geçirdiğini öğreniyoruz. Fethullah Gülen' in kabusu her Nurcu gibi askerliğin felsefesine olan inançsızlığından kaynaklanıyor... (Alıntıdır)

cascade
15-05-2010, 15:04
kendi agzından diyosun altına papanın sozlerini yazıyosun her telden elli tane ortaya karısık lafların var oyle bisey oluyor ki kim nedemiş anlamıyorum?

gerekli acıklamayı sana zaten yapmıslar bir once ki sayfada....

sana sorulan biseye 2 gun sonra "bırak nezaketmiş falanmıs" diye yazman ona cevap verdigin anlamı da tasımıyor...

ayrıca surekli soru soruyor olman da sseni haklı cıkarmaya yetmez
once verilen cevapları bi tart sonra ordan yola cıkarak soru sor...

verilen cevaplara dikkat etmeden hoooppp baska bi soru?
ne anladın da hemen oraya bambaska konulardan ortaya karısık sorular yazıyosun...
sana soylenenlere verdigin tek cevap "hadi canım" "bırak sunu bunu"
ee ozaman sen sor sen cevapla...

eger muytlu olacagın cevaplar arıyorsan...
yok eger amacın biseyler ögrenmekse ozaman verilen cevapları bi dusun derim...
yoksa tartısmadan cok senin egonu tatmin forumuna dönüyor haberin ola!

sHakirD
15-05-2010, 15:05
habeş kralına peygamberimiz gidip Allah'a inanın beni boşverin mi demiş yoksa ben Allah'ın kulu ve eliçisim banada ona da inanın mı demiş?
tüp bebek konusunun caizliğini tartışmama gerek yok yok zaten ..
aç oku anla...
2 satır okumuşluğu olmayan çoluk çocuk benimle aşık atıyor
yürü git abilerinin abilerinden başlar ezerim seni

necaşi ye gider gitmez müslüman olun mu denmiş...? yoksa ilk etapolarak iki ortak değer olan Hz Meryem den mi bahsedilmiş...
cemaatin peygamberimize olan tutkusunu tartışmaya gerek yok... sadece Allah a iman etmişlere de merhametle bakmalıyız demek Hz Muhammed s.a.v mi kabul e tmeselerde onlar cennetlik demek değildir... hem bu cennet meselesi Allah ın bileceği iş değil midir...?

sana noluyor...

bizim köyün höyüklerini sen yarattın yalım... havandan geçilmiyor... ezerimler mezerimler... :)

nuran_07
15-05-2010, 15:09
Ayyyyy gına geldi be yeter artık!

Ölse de kurtulsak şu hoca efendinizin laflarını buraya kopyalamanızdan...

yeterrrrr

kerriz
15-05-2010, 15:10
Şaakirdd sen mi geldin? :))

Yahu ne yaptın? Hani bir mesele konuşuyorduk ta sen inanmıyordun..

1991 ' de ABD'nin Irak'a saldırısına çıt sesi çıkmayan Fethullah efendinin, bu saldırıya karşılık olarak, Irak'ın İsrail'e attığı 3-5 SCUD füzesi sebebiyle ertesi günü bir vaazında:

"Rüyamda Peygamber Efendimizi gördüm. Gözleri buğulanmıştı, İsrail'de ölenler için üzüntülüydü"

Diyerek hem salya sümük ağladığını, hem de Allah Resulü'ne iftira ettiğini iddia etmiştim de sen inanmamıştın iftira demiştin. Kaç zamandır yoksun geri dönmüşün. Ne yaptın sordun mu araştırdın mı böyle bir vaaz olup olmadığını? :)))

cascade
15-05-2010, 15:11
bu foruma kimseyi silah zoruyla getirmiyorlar...
ozellik gidip forumlardan nelson a girip bu konuyu acıp boyle yorum yapanlara da fit olurum :))

sana kim gel de yorum yap dedi ki?

sHakirD
15-05-2010, 15:14
Gülen ve Askerlik... :))

Fethullah Gülen, ”Küçük Dünyam” adlı kitabında, teskere gününü şu cümlelerle anlatıyor:

“Hayatımın en kabuslu günleri sona ermişti. İki sene ihtilaller ve ihtilal teşebbüsleri ile yüzyüze yaşadığım ve korkulu bir rüya görüyorum, uyanınca geçecek diyerek kendimi ikna ettiğim ve bu ikna ile sabredebildiğim askerlik artık bitmişti.”

Fethullah Gülen askerlik günlerini kabus olarak nitelendirse de yine kendi anlatımlarından nöbet tutmadığını, eğitim yapmadığını, herkes 24 ay askerlik yaparken onun 17 ay yaptığını, günlerini kitap okuyup, gece-gündüz Kuran dinleyerek geçirdiğini öğreniyoruz. Fethullah Gülen' in kabusu her Nurcu gibi askerliğin felsefesine olan inançsızlığından kaynaklanıyor... (Alıntıdır)

askerden gelipte memnun olanını ben hiç görmedim açıkçası... çok sevdiysen bir kez daha gidersin arkadaş...

kerriz
15-05-2010, 15:16
askerden gelipte memnun olanını ben hiç görmedim açıkçası... çok sevdiysen bir kez daha gidersin arkadaş...

Göremezsin tabi... Asker kaçağı dolu yurtlardan, kurslardan vaazlardan çık normal hayata dön, görürsün.. :))

nuran_07
15-05-2010, 15:17
bu foruma kimseyi silah zoruyla getirmiyorlar...
ozellik gidip forumlardan nelson a girip bu konuyu acıp boyle yorum yapanlara da fit olurum :))

sana kim gel de yorum yap dedi ki?

Konu açıldığı zamanlar başlığa ve konunun içeriğine uygun yorumumu yaptım ve sonrasında takipte oldum ama;

Birkaçınız hem konu dışındasınız hem de girene gidene laf yetiştirme derdindesiniz.

Siteye isteyen istediği yere girmekle meşguldür.

Sen de bu kurala uy nerde böyle konuşman gerektiğini öğren ve orda konuş canım :)

cascade
15-05-2010, 15:17
burada misyonerdir falandır diye atıp tutanlara soyluyorum...
tamam diyelim ki dogru soyluyorsunuz
bu adam misyoner...
ozaman neden kendi cemaatini ceviremiyor hristiyanlıga???
okadar adamı parmagında oynatıyor diyorsunuz
hani nerde o cemaatten hristiyanlıga gecen kitleler?
nerdeler?
herseyi cozmus aydın forum uyelerine soruyorum cevap verin...

laf ola beri gele sizin ki...

maksat konusmak olsun diye konusmayın...
almıs bi mektup eline
sallaaa....

biri gider uydurma vaazlar yazar...

he tamam misyoner he...

cascade
15-05-2010, 15:19
Konu açıldığı zamanlar başlığa ve konunun içeriğine uygun yorumumu yaptım ve sonrasında takipte oldum ama;

Birkaçınız hem konu dışındasınız hem de girene gidene laf yetiştirme derdindesiniz.

Siteye isteyen istediği yere girmekle meşguldür.

Sen de bu kurala uy nerde böyle konuşman gerektiğini öğren ve orda konuş canım :)

ozaman herkesin isteyerek girip yaptıgı yorumlardan daralmayacaksın canım!

tıpkı seninkinden kimsenin bayılmadıgı gibi...

kendi kendine verilecek en guzel cevabı da vermişken bence sus :)

kerriz
15-05-2010, 15:20
burada misyonerdir falandır diye atıp tutanlara soyluyorum...
tamma diyelim ki dogru soyluyorsunuz
bu adam misyoner...
ozaman neden kendi cemaatini ceviremiyor hristiyanlıga???
okadar adamı parmagında oynatıyor diyorsunuz
hani nerde o cemaatten hristiyanlıga gecen kitleler?
nerdeler?
herseyi cozmus aydın forum uyelerine soruyorum cevap verin...

laf ola beri gele sizin ki...

maksat konusmak olsun diye konusmayın...
almıs bi mektup eline
sallaaa....

biri gider uydurma vaazlar yazar...

he tamam misyoner he...

Uydurma vaaz yazan sizin gibi olsun... :)))

Misyoner olsa ne yazaaar olmasa ne yazar. Benim vallaha bu yönden zerre kadar umurumda değil. Bunun gibi müslüman veya hristiyan olacağıma yamyam olurum daha iyi.. :D

nuran_07
15-05-2010, 15:22
ozaman herkesin isteyerek girip yaptıgı yorumlardan daralmayacaksın canım!

tıpkı seninkinden kimsenin bayılmadıgı gibi...

kendi kendine verilecek en guzel cevabı da vermişken bence sus :)

Derdim değil yorumumu herkes beğensin fikrimi herkes beğensin diye yırtmıyorum yada klavyemi kırmıyorum canım habire habire konuşarak...

Ben farkındayım sen de ol.....

sHakirD
15-05-2010, 15:26
Şaakirdd sen mi geldin? :))

Yahu ne yaptın? Hani bir mesele konuşuyorduk ta sen inanmıyordun..

1991 ' de ABD'nin Irak'a saldırısına çıt sesi çıkmayan Fethullah efendinin, bu saldırıya karşılık olarak, Irak'ın İsrail'e attığı 3-5 SCUD füzesi sebebiyle ertesi günü bir vaazında:

"Rüyamda Peygamber Efendimizi gördüm. Gözleri buğulanmıştı, İsrail'de ölenler için üzüntülüydü"

Diyerek hem salya sümük ağladığını, hem de Allah Resulü'ne iftira ettiğini iddia etmiştim de sen inanmamıştın iftira demiştin. Kaç zamandır yoksun geri dönmüşün. Ne yaptın sordun mu araştırdın mı böyle bir vaaz olup olmadığını? :)))

ırakta filistinde ölen müslümanlar için üzüntüden kahrolduğunu hastalandığını, yakın çevresiyle birlikte gece gündüz dualar ettiğini de ben çok iyi biliyorum...

ayrıca çok 3 kağıtçısın onuda söyleyeyim... 3-5 scud füzesi diye güya küçültüyorsun... o füzeler sonucunda bir sürü masum çocuk ölmüş o tarihte o ayrıntıyı neden es geçiyorsun... yüreğin almıyor değil mi buraya yazmaya... için sızlıyor ama gel gör ki cemaate çatacağım diye es geçiyorsun...

benim inancıma göre sorumluluk taşıyanın hatası taşımayana göre hatalar aynı olsa da büyüktür...
siyonist zaten siyonistliğini yapıyor... ama bir müslüman savaşta dahi olsa suçlu kimse onunla savaşır... masum çocukları öldürmek, onlarda bizimkileri öldürdü diyerek meşrulaştırılamaz...

BLueaNK
15-05-2010, 15:29
Kim bu zatın sağlık durumunu merak ediyor?

cascade
15-05-2010, 15:30
Uydurma vaaz yazan sizin gibi olsun... :)))

Misyoner olsa ne yazaaar olmasa ne yazar. Benim vallaha bu yönden zerre kadar umurumda değil. Bunun gibi müslüman veya hristiyan olacağıma yamyam olurum daha iyi.. :D

okadar buyuk yemin etme :))

yayamlarında bi dini vardır canım begenirsen ne ala:))

ozaman neyin tartısmasını yapıyosunuz ki

bedavaya muhabbetler yok seriatcı yok misyoner, ne alakaysa zaten bi seriatcı olur adam bi misyoner?

daha ne dediginizi bile bilmiyosunuz...

bi karar verin seriatcımı misyonermi?

neyse umurunuzda değilse tartısmanında bi anlamı yoktur.... bedavaya sallayıp bos muhabbetlere girmeyinde bari yorulmazsınız:)

kerriz
15-05-2010, 15:33
ırakta filistinde ölen müslümanlar için üzüntüden kahrolduğunu hastalandığını, yakın çevresiyle birlikte gece gündüz dualar ettiğini de ben çok iyi biliyorum...

ayrıca çok 3 kağıtçısın onuda söyleyeyim... 3-5 scud füzesi diye güya küçültüyorsun... o füzeler sonucunda bir sürü masum çocuk ölmüş o tarihte o ayrıntıyı neden es geçiyorsun... yüreğin almıyor değil mi buraya yazmaya... için sızlıyor ama gel gör ki cemaate çatacağım diye es geçiyorsun...

benim inancıma göre sorumluluk taşıyanın hatası taşımayana göre hatalar aynı olsa da büyüktür...
siyonist zaten siyonistliğini yapıyor... ama bir müslüman savaşta dahi olsa suçlu kimse onunla savaşır... masum çocukları öldürmek, onlarda bizimkileri öldürdü diyerek meşrulaştırılamaz...

Allah Allah... Konuşulan, ağızdan çıkan bir sözü, yaşanmış bir şeyi olduğu gibi, yorum katmadan nakledince üç kağıtçı mı olunuyor? :)))

Ben o vaazı dün gibi hatırlıyorum. Hiç te hasta veya sağlıksız görünmüyordu. Şakır şakır konuşup, ağlıyordu İsrail için?

Ha tabi senin zannettiğin gibi çoluk çocuğun ölmesinden zevk alacak kadar vahşi bir ideolojik çizgide değilim. Ya da böyle çoluk çocuğun ölmesini bile caiz görecek bir dünya görüşüm yok...

Fethullah efendi, aynı savaşta ABD bombalarıyla ölen Iraklılara, yıkılan camilere, yerle bir edilen hastanelere de aynı hassasiyeti gösterseydi dediğin doğru olurdu ve ben de üç kağıtçı olurdum...

Ama şu durumda ben değil sen üç kağıtçısın. Çünkü bu olay gerçektir. Olmuştur. Yaşanmıştır... :D

kerriz
15-05-2010, 15:36
okadar buyuk yemin etme :))

yayamlarında bi dini vardır canım begenirsen ne ala:))

ozaman neyin tartısmasını yapıyosunuz ki

bedavaya muhabbetler yok seriatcı yok misyoner, ne alakaysa zaten bi seriatcı olur adam bi misyoner?

daha ne dediginizi bile bilmiyosunuz...

bi karar verin seriatcımı misyonermi?

neyse umurunuzda değilse tartısmanında bi anlamı yoktur.... bedavaya sallayıp bos muhabbetlere girmeyinde bari yorulmazsınız:)

Yok yorulmuyorum ki, sizin cemaatten 300-500 kişi belki biraz tansiyonumu yükseltebilir sadece... Ama ben bir başıma yerden yere vururum sizi... :)))

sHakirD
15-05-2010, 15:38
Allah Allah... Konuşulan, ağızdan çıkan bir sözü, yaşanmış bir şeyi olduğu gibi, yorum katmadan nakledince üç kağıtçı mı olunuyor? :)))

Ben o vaazı dün gibi hatırlıyorum. Hiç te hasta veya sağlıksız görünmüyordu. Şakır şakır konuşup, ağlıyordu İsrail için?

Ha tabi senin zannettiğin gibi çoluk çocuğun ölmesinden zevk alacak kadar vahşi bir ideolojik çizgide değilim. Ya da böyle çoluk çocuğun ölmesini bile caiz görecek bir dünya görüşüm yok...

Fethullah efendi, aynı savaşta ABD bombalarıyla ölen Iraklılara, yıkılan camilere, yerle bir edilen hastanelere de aynı hassasiyeti gösterseydi dediğin doğru olurdu ve ben de üç kağıtçı olurdum...

Ama şu durumda ben değil sen üç kağıtçısın. Çünkü bu olay gerçektir. Olmuştur. Yaşanmıştır... :D

bende diyorum ki... aynı üzüntüyü kederi ırakta, filistinde ölen müslümanlar içinde çekmiştir... vaazlarında hep müslüman alemi için dua etmiş ettirmiştir...

bunun diğeri ile tek farkı haber konusu olmayışıdır... zira amiyane tabirle bu bir "köpek insanı değil, insan köpeği ısırırsa haber olur" klişesinden ibaret oluşudur...

cascade
15-05-2010, 15:41
Yok yorulmuyorum ki, sizin cemaatten 300-500 kişi belki biraz tansiyonumu yükseltebilir sadece... Ama ben bir başıma yerden yere vururum sizi... :)))

:)))))))))))))) sayamıyorum da kac oldu 10 ettimi yaa...

kerriz
15-05-2010, 15:42
bende diyorum ki... aynı üzüntüyü kederi ırakta, filistinde ölen müslümanlar içinde çekmiştir... vaazlarında hep müslüman alemi için dua etmiş ettirmiştir...

bunun diğeri ile tek farkı haber konusu olmayışıdır... zira amiyane tabirle bu bir "köpek insanı değil, insan köpeği ısırırsa haber olur" klişesinden ibaret oluşudur...

Noooooldu? Bir kaç hafta önce "böyle bir vaaz yoktur" deyip beni iftiracılıkla itham ediyordun? Kabul etmiyordun... Şimdi görüyorum ki doğru olduğunu öğrenmişsin... :))

Şimdi sordun araştırdın doğruluğunu öğrendin teville, tabirle mi aklıyorsun? :)))

Bir kere daha öncxe "öyle bir vaaz yoktur, sen iftiracısın" dediğin için özür dilemen lazım benden... Ondan sonra bakalım ne kadar samimiyiz, bu sözlerin anlamı nedir necidir... :D

sHakirD
15-05-2010, 15:42

hey Allahım ya... tartıştığımız kişilere bak...

NİL
15-05-2010, 15:43
sHakirD'e,

Boşluk bulduğun yerden usulca sıvışmaya çalışıyorsun yine...
Hocaefendin" niye "Savaşta ölen bütün çocuklara (Hatta tüm masumlara) ağlamamış da, sadece "İsrailli çocuklar" deme gereği duymuş?

Sen askerden gelip memnun olanı göremezsin.
"Hocaefendin"in "Küçük Dünya"sında, onun müritlerini askerlikten soğutmalarını belleyerek yaşıyorsun çünkü.

Senin için bir şeyler yazmıştım bu konuda görmedin mi?
Uydur bir yerlerinden element de görelim.

kerriz
15-05-2010, 15:43
:)))))))))))))) sayamıyorum da kac oldu 10 ettimi yaa...

E internetin hızı ancak bu kadar ne yapayım... Yetmiyor bana.. Varsa cesaretiniz düzenleyin bir panel, istediğiniz yurt, kursa tek başıma da gelir konuşurum çatır çatır gıkınız çıkamaz... :D

kerriz
15-05-2010, 15:45
hey Allahım ya... tartıştığımız kişilere bak...

Özür dile hakkımı helal etmem bak günahkar! Bu vaaz doğruymuş öğrendin demi? :)))))

NİL
15-05-2010, 15:47
cascade'e:
"bedavaya sallayıp bos muhabbetlere girip" yorulacağına tüp_bebek'in sorularını yanıtlamaya başla.
Gördüm, kaytarmaya çalışıp yine burada şımarık yorumlara girişmişsin en kolayından.
Sorular çok netti, nasıl anlayamadıysan?..
Hayret!

sHakirD
15-05-2010, 15:49
Noooooldu? Bir kaç hafta önce "böyle bir vaaz yoktur" deyip beni iftiracılıkla itham ediyordun? Kabul etmiyordun... Şimdi görüyorum ki doğru olduğunu öğrenmişsin... :))

Şimdi sordun araştırdın doğruluğunu öğrendin teville, tabirle mi aklıyorsun? :)))

Bir kere daha öncxe "öyle bir vaaz yoktur, sen iftiracısın" dediğin için özür dilemen lazım benden... Ondan sonra bakalım ne kadar samimiyiz, bu sözlerin anlamı nedir necidir... :D

ben senden kaynak istedim... ve hocanın söylediklerinin orijinalini istedim ki tahlil edelim... hatta ne malum orada ölen çocuklara üzülmediği de demiştim hatırlıyorsan...
nitekim orijinali de benim dediğim gibi çıktı...

iftiracı dediğimi hatırlamıyorum... o sözü söyleyecek kadar samimi değiliz daha...

cascade
15-05-2010, 15:50
E internetin hızı ancak bu kadar ne yapayım... Yetmiyor bana.. Varsa cesaretiniz düzenleyin bir panel, istediğiniz yurt, kursa tek başıma da gelir konuşurum çatır çatır gıkınız çıkamaz... :D

tamam abi sen bir numarasın...kucuk enişteyi de al gel:)
(tanımıyor olabilirsin...kucuk enişte= tup bebek)

NİL
15-05-2010, 15:52
ben senden kaynak istedim... ve hocanın söylediklerinin orijinalini istedim ki tahlil edelim... hatta ne malum orada ölen çocuklara üzülmediği de demiştim hatırlıyorsan...

iftiracı dediğimi hatırlamıyorum... o sözü söyleyecek kadar samimi değiliz daha...

Şu orijinal vaaz metninin tamamını görelim.
Bulmuşsun madem...

kerriz
15-05-2010, 15:53

Aha ben tekrar yazıyorum kelimesi kelimesine:

"Rüyamda Resulullah'ı gördüm. Gözleri bulutlanmıştı."

Ağlamalar, hıçkırıklar vs...

Devamında da işte orada ölenlere üzüldüğünü felan söylemiş güya Peygamber Fethullah efendiye... Sizin cemaatte koro halinde eşlik ediyordu.. :))

cascade
15-05-2010, 15:53
cascade'e:
"bedavaya sallayıp bos muhabbetlere girip" yorulacağına tüp_bebek'in sorularını yanıtlamaya başla.
Gördüm, kaytarmaya çalışıp yine burada şımarık yorumlara girişmişsin en kolayından.
Sorular çok netti, nasıl anlayamadıysan?..
Hayret!

once senin cevabını alayımda bi once ki sayfa yada diğerinde sana en son yazdıgım seye vereceğin cevabı merak ettim:)

tup bebege verilen cevaplar var ama paşa hazretleri begenmiyor...

onun niyeti cevap almak değil ego tatmini :)

illa istedigini duyacak tamam niyet oysa soylerim dedim soyledim zaten...

FG misyonerdir:)

niyeti ego tatmini olanlar icin bu sondu buna bakıp bakıp "ohhhh" cekebilirler:)

BLueaNK
15-05-2010, 15:55
Aha ben tekrar yazıyorum kelimesi kelimesine:

"Rüyamda Resulullah'ı gördüm. Gözleri bulutlanmıştı."

Ağlamalar, hıçkırıklar vs...

Devamında da işte orada ölenlere üzüldüğünü felan söylemiş güya Peygamber Fethullah efendiye... Sizin cemaatte koro halinde eşlik ediyordu.. :))

Bi sohbetinde de rüyasında cennete gireceklerin listesini gördüğünü bunların içinde x abilerinin de olduğunu gördüğünü söylüyormuş. millet hep bir ağızdan ağlıyormuş seviniyormuş o abileri için. bana bunu anlatan arkadaşıma git işine saçmalık dedim :) kendisine ağlayan münafık diyorlar

kerriz
15-05-2010, 15:59
Bi sohbetinde de rüyasında cennete gireceklerin listesini gördüğünü bunların içinde x abilerinin de olduğunu gördüğünü söylüyormuş. millet hep bir ağızdan ağlıyormuş seviniyormuş o abileri için. bana bunu anlatan arkadaşıma git işine saçmalık dedim :) kendisine ağlayan münafık diyorlar

Doğrudur sevgili arkadaşım. Daha neler var da, yazamıyoruz yazınca çarpılıyoruz nasıl oluyorsa ben de bilmiyom... Efendi hazretleri nazar edip sesimizi burada bile kısyor manevi alemdeki tasarrufuyla... :)))))

sHakirD
15-05-2010, 16:01
sHakirD'e,

Boşluk bulduğun yerden usulca sıvışmaya çalışıyorsun yine...
Hocaefendin" niye "Savaşta ölen bütün çocuklara (Hatta tüm masumlara) ağlamamış da, sadece "İsrailli çocuklar" deme gereği duymuş?

Sen askerden gelip memnun olmayanı göremezsin.
"Hocaefendin"in "Küçük Dünya"sında, onun müritlerini askerlikten soğutmalarını belleyerek yaşıyorsun çünkü.

Senin için bir şeyler yazmıştım bu konuda görmedin mi?
Uydur bir yerlerinden element de görelim.

aksine bir vaazında tüm islam alemi için diğerinde ise israile atılan füzelerin oluşturduğu gündem gereği israilli çocuklar için hüzünlenmiş... haber olan ise sizin işinize gelen kısmı her zaman ki gibi...

küçük dünyam ı okumadım ama 1963 te askerliği bitmiş... 17 ay ise 1961 in sonları 62nin başları olsa gerek... yani 20 - 22 yaşları arasında olsa gerek...

sana sormak lazım nil... 20 yaşında ki hissettiklerin ile şimdi ki X yaşında ki hissettiklerin aynı mı...?
yani bula bula bunu mu buldunuz Allasen...?

benim için yazdıklarını tüp bebek için yazdıklarımdan okrsun artık... ne de olsa denize düşen yılana sarılır hesabı onun üzerinden konuşmaya başlamışsın...

ÖZNUR
15-05-2010, 16:01
Özür dile shakird
Kerrizden...Çabuk!

:))

Biz samimiyiz bana her şeyi diyebilirsin:))

Cidden özlemişim ya,üstüne gelmeyin shakird'in lütfen..

kerriz
15-05-2010, 16:05
Özür dile shakird
Kerrizden...Çabuk!

:))

Biz samimiyiz bana her şeyi diyebilirsin:))

Cidden özlemişim ya,üstüne gelmeyin shakird'in lütfen..

Evet özür bekliyom. Vallaha hakımı helal etmiyom yoksa... :)))

sHakirD
15-05-2010, 16:06

rüyasının birinde de obama nın başkan olacağını görmüş... nasılsa müslüman olması muhtemel biri başkan olacak bari oraya gideyim demiş...
bir diğer rivayete göre de LOST un son bölümünü görmüş rüyasında, hatta senaristlerin bile açıklayamadığı bazı enstantaneleri görmüş hepsini açıklamış bir bir sevenlerine...

bir manası kalmayınca cemaatçiler LOST seyretmez olmuş...

hey Allahım ya...

hipeRocktif_1907
15-05-2010, 16:08
:D:D:D

Benim aklıma gelmişti zaten..Kesin diyordum kesin bu losttada parmağı vardır bu fetonun..Ahanda doğruymuş..Bu yüzden bende seyretmiyordum hatta.. :D:D