PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hatırla Sevgili :))

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

zehra4evergs
22-03-2008, 15:59
Sana yazık ya.
Neden öyle yazdığımı bilmeden atlama hemen.
açıkla da bilelim o zaman...

ultraslan1
boşver ya ne düşünürlerse düşünsünler dün gece o diziyi ilk defa izledim ve gerçekten hayatımda ilk defa bir diziye bu kadar çok üzüldüğümü hatırlıyorum

zek_tubish
ya deniz(karayel)ölünce çok kötü oldum keşke ölmeseydi yaa:(

sılaşara
22-03-2008, 16:02
bende üzgünüm yeşil denize :'((
arkadaşlar belizin selamı var çok, duyurulur!

__deniz__
22-03-2008, 16:04
Ya bir diziyle mi kandırıcaksınız :D
Cahilliğin en basit örneği bu işte.Kurtlar Vadsi ni izleyip ortaya adam dövmek için çıkanlardan hiçbir farkınız yok...
Nerden vardın bu kanıya sen..Bir diziyle fikir benimseyecek kadar boş bir insan yok karşında..Bu konuda çok okudum,araştırdım ve fikirlerimin sonuna kadar arkasındayım..
Bu dizi sadece bir vesile olmuştur duyguların depreşmesinde o kadar..
Ha tabi sadece diziden gördüğü birtakım şeylerle ideoloji oluşturan kişiler varsa bir şey diyemicem...

__deniz__
22-03-2008, 16:06
bende üzgünüm yeşil denize :'((
arkadaşlar belizin selamı var çok, duyurulur!
Nerelerdeymiş Beliz'im ya..Onsuz çekilmiyo buralar.

zehra4evergs
22-03-2008, 16:08
Senin gibi birisine açıklama yapmak zorunda hissetmiyorum kendimi. gülüyorum sadece...kurtlar vadisiyle bu diziyi nasıl birleştirdin ,,,hayreeet

sılaşara
22-03-2008, 16:13
sevgili kaanağa neden?

HAYFAN89
22-03-2008, 16:14
Yaşasın tam bağımsız Türkiye!
Yaşasın işçiler ve köylüler!
Kahrolsun Amerikan emperyalizmi!

__deniz__
22-03-2008, 16:26
Okuyorsanız bişey demiyorum ama sadece diziye bakıp da Deniz Gezmiş'e üzülüp ağlayanlara "zavallı" diyorum sadece.
Diziye bakıp da Deniz Gezmiş'e üzülenlere zavallı demek ne demek ya..!? Deniz Gezmiş'i kötü bir insanmış gibi göstermeye çalışıyorsunuz.

ARDIL DR
22-03-2008, 16:35
Hayır.Aksine sağ görüşü temsil eden birisi olarak Deniz Gezmiş'e sempati duyuyorum.
Ama 'Mahir Çayan' ve yandaşları bir numaralı düşmanımdır...

bu kaan bebesi 'ben sosyalistim, milliyetçiyim benim görüşüm bu' diyecek kadar kafası karışık birisi arkadaşlar bırakın eğlensin

çekirdex
22-03-2008, 16:36
bence güzel yapmışlardı bu bölümde çok salakça şeyler oldu ama sonunu iyi bitirmişler
ne deniz gezmişin fikirlerini savunuyorum ne yaptıklarını doğru buluyorum nede o ideolojiyi...
ama sonuçta idamı hak etmedi kimse...
darbe kafalı insanların kendi otoriterilerini ve egolarını tatmin etmek için yaptılar tüm bunları
Adnan Menderes i astılar bakanları astılar bissürü genç çocuğu astılar
80 ihtilalindede suçsuz yere bir çok milliyetçi genç işkencelerin en beterini gördü idam edildi acımasızca....
biraz objektif olun...

ARDIL DR
22-03-2008, 16:39
Ne biçim konuşuyosun lan sen?
Uğraştırma sonun kötü olur ;)

naparsın??? döver misin??? klavyeyle mi???
hadi canım geçen yazdan beri dövüyosun beni işi pratiğe dökemedin:)))
laf kalabalığı yapma:)))

tay-yeapfan
22-03-2008, 16:44
asılan sağ görüşlü gençler sol görüşlü gençler bu ülkenin ayıbıdır diziyse bunları tek taraftanda olsa yüzümüze çarpıyor sağcıda olsalar solcuda olsalar inandıkları şey için öldüler onları asanları vicdanları biraz sızlamıştır hiç değilse..

çekirdex
22-03-2008, 16:50
asılan sağ görüşlü gençler sol görüşlü gençler bu ülkenin ayıbıdır diziyse bunları tek taraftanda olsa yüzümüze çarpıyor sağcıda olsalar solcuda olsalar inandıkları şey için öldüler onları asanları vicdanları biraz sızlamıştır hiç değilse..
kimin vicdanı sızlar ya sızlasa o anda sızlardı yıllarca aynı şeyler
darbe-işkence-idam üçlüsü
ve kimseninde vicdanı micdanı sızlamıyor malesef
tüm bu felaketleri yaşamasına rağmen hala daha günümmüzde darbe isteyen bir avuç insan kitlesi var ki şok geçirtiyorlar bize....

sılaşara
22-03-2008, 16:51
belizin pc bozuk bi süredir açamıyor. çok swlamı var, ben kuzeni...
çok abarrtıyosunuz, hatırla sevgili müpteleları sözüm size!
kendi içinde bulunduğu kötü durumda olan türkiyeye bakın, değişen bişey yok bana kalırsa! aynı şeyler dönüp dolaşıp tekrar yaşanıyor...

tay-yeapfan
22-03-2008, 16:51
kimin vicdanı sızlar ya sızlasa o anda sızlardı yıllarca aynı şeyler
darbe-işkence-idam üçlüsü
ve kimseninde vicdanı micdanı sızlamıyor malesef
tüm bu felaketleri yaşamasına rağmen hala daha günümmüzde dabe isteyen bir avuç insan kitlesi var ki şok geçirtiyorlar bize....
darbeyi onların kafasında yapmak lazım hiçbir darbe bu ülkeyi olduğundan daha ileri götürmez darbe zihniyetide kalkmalı artık

tay-yeapfan
22-03-2008, 16:56
kendi içinde bulunduğu kötü durumda olan türkiyeye bakın, değişen bişey yok bana kalırsa! aynı şeyler dönüp dolaşıp tekrar yaşanıyor...
O zamanlar daha iyiydik.Türkiye o zamanlar tam ABD bağımlısı değildi. Ekonomimize yamanmaya Menderes zamanında başladılar ama 70 lerde bu durum durdu 77 e kadar ABD kapalı bir ülke olduk fakat Demirel'in IMF'nın emirlerini kabul edip Liberal ekonomiye geçmesiyle tam bir sömürge konumuna geçtik bunun son rütuşunuda Kemal Derviş gelip attı ve Türkiye=ABD oldu... yapanlar sağolsun ne diyelim...

__deniz__
22-03-2008, 16:59
Düşünce yapımızı değiştirmediğimiz sürece de değişmeyecek zaten.Bu kısır döngüde daha nice canlar yanacak...

sılaşara
22-03-2008, 17:00
evet yapanlar sağolsun! hiçbir cümle kuramıyorum artık...

sılaşara
22-03-2008, 17:03
kesinlkle kaanatim o yönde deniz!
hiç gereği olmadan, milyonlarca kişi bi'hiç uğruna bugün yoklar artık.

Hodri-Meydan
22-03-2008, 20:13
kesinlkle kaanatim o yönde deniz!
hiç gereği olmadan, milyonlarca kişi bi'hiç uğruna bugün yoklar artık.
Olsalardı Ne Olucaklardı ?
Koskoca Bir HİÇ !!
__
Ya Arkadaşlar Tamam Kızıcaksınız Bana Biliyorum Ama Ağlamanın Ne Gereği Var ?
Tamam İdam Edilmesine Bende Karşıyım İdam Edilicek Kadar Kötü Bi'Şey Yapmadı Ona Eyvallah.
Ama Sen Git Banka Soy Adam Gasp Et Adam Kaçır
Neymiş Efendim Halk Kahramanı Olmuş
Bunun Nesi Halk Kahramanı
Çokmu Paraya İhtiyacın Vardı
Neden Gittin Banka Soydun
Kendi Kendini Lekeledi
Başka Türlü Para Bulamadımı..Bence Bulabilirdi
Madem Sen Bu İşi Yapmayı Beceremiyorsun Eline Silah Alıp Onu Bunu Kaçıracığına Dağa Çıkacağını
Git Kumda Çelik Çomak Oyna
Bir Tarafta Vatan Aşkı
Bir Tarafta Terörist Ruhu
Ortada Kalmış
Çelişkili

ispancico
22-03-2008, 21:55
YOK BEN SEVMEDİM :d:d GZL DEGİL YAA OKADAR

fullcene
22-03-2008, 22:34
bu film hala devam ediyo mu :s

bi ara takılmıştım, güzeldi.

ama dizi izlemeyi beceremediğim için takip edemedim (:

bevy_İziL
22-03-2008, 22:37
Yha Deniz'm öLdü coook üzüLdümmm =(

Kınayman Saykut
22-03-2008, 22:49
Yha Deniz'm öLdü coook üzüLdümmm =(
ayy ayy guduvv sen üzülme başka deniz buluruz sana (:

umut_mahir
23-03-2008, 00:12
Olsalardı Ne Olucaklardı ?
Koskoca Bir HİÇ !!
__
Ya Arkadaşlar Tamam Kızıcaksınız Bana Biliyorum Ama Ağlamanın Ne Gereği Var ?
Tamam İdam Edilmesine Bende Karşıyım İdam Edilicek Kadar Kötü Bi'Şey Yapmadı Ona Eyvallah.
Ama Sen Git Banka Soy Adam Gasp Et Adam Kaçır
Neymiş Efendim Halk Kahramanı Olmuş
Bunun Nesi Halk Kahramanı
Çokmu Paraya İhtiyacın Vardı
Neden Gittin Banka Soydun
Kendi Kendini Lekeledi
Başka Türlü Para Bulamadımı..Bence Bulabilirdi
Madem Sen Bu İşi Yapmayı Beceremiyorsun Eline Silah Alıp Onu Bunu Kaçıracığına Dağa Çıkacağını
Git Kumda Çelik Çomak Oyna
Bir Tarafta Vatan Aşkı
Bir Tarafta Terörist Ruhu
Ortada Kalmış
Çelişkili

Arkadaşım, para DEVRİM için gerekliydi..Çünkü ülkemizde DEVRİM -seve seve değil, sıka sıka oluyor(murrodan da bi alıntı yapalım)- partiyle falan olmuyor..Ve teori belirlenmiş işi pratiğe dökmek gerekince de silah, ev vb. şeyler gerekiyor..Bunlar için de haliyle para gerekiyor..Deniz'ler de o zaman banka soyarak para bulabileceklerini düşünmüş ve uygulamışlardır..

Diyeceksin halk için halkın parası soyulur mu? Gerekirse soyulur. Çünkü zaten sen o parayla DEVRİM yapacaksın ve yine halk kazanacak..

Dağa çıkmadan önce de sorunlarını her yerde haykırmıştı bu gençler...Ama faşist devlet ve onun yaltakçıları hemen silaha sarıldılar..Ama gençler savaşla değil BARIŞ ile çözmek istiyorlardı sorunları..Ama tabii ki bu yolun sonunda istemeselerde savaş olacağı belliydi her DEVRİM'de olduğu gibi..

Örneğin; sen işyerinde 15-16 saat çalıştırılıyorsun..Hiç bir sosyal güvencen yok..patronuna bunları anlattığın zaman, bu sorunlarının düzeltmesini istediğin zaman patron sana tokat atıyo git işinşn başına ya da KOVULDUN diyor.Sen ne yaparsın..Gidip kuzu kuzu çalışmaya devam mı edersin ya da Haklarını daha farklı yollardan mı ararsın..2. seçeneği düşünürsen GREV ya da işyerini İŞGAL yoluna gitmen gerekir..Bu faaliyetlerin sonunda da sen Hakkını alacaksındır..Bazı burjuva kesimleri buna terörizm de bazıları da ANARŞİZM der..Ama sen bu yolun senin ÖZGÜRLÜK yolun olduğu sen bilirsin..Sen o burjuvalar yüzünden HAKLARINDAN ÖZGÜRLÜKLERİNDEN vaz mı geçersin?

Bence durumu bir daha düşün...

Hodri-Meydan
23-03-2008, 15:05
Arkadaşım, para DEVRİM için gerekliydi..Çünkü ülkemizde DEVRİM -seve seve değil, sıka sıka oluyor(murrodan da bi alıntı yapalım)- partiyle falan olmuyor..Ve teori belirlenmiş işi pratiğe dökmek gerekince de silah, ev vb. şeyler gerekiyor..Bunlar için de haliyle para gerekiyor..Deniz'ler de o zaman banka soyarak para bulabileceklerini düşünmüş ve uygulamışlardır..

Diyeceksin halk için halkın parası soyulur mu? Gerekirse soyulur. Çünkü zaten sen o parayla DEVRİM yapacaksın ve yine halk kazanacak..

Dağa çıkmadan önce de sorunlarını her yerde haykırmıştı bu gençler...Ama faşist devlet ve onun yaltakçıları hemen silaha sarıldılar..Ama gençler savaşla değil BARIŞ ile çözmek istiyorlardı sorunları..Ama tabii ki bu yolun sonunda istemeselerde savaş olacağı belliydi her DEVRİM'de olduğu gibi..

Örneğin; sen işyerinde 15-16 saat çalıştırılıyorsun..Hiç bir sosyal güvencen yok..patronuna bunları anlattığın zaman, bu sorunlarının düzeltmesini istediğin zaman patron sana tokat atıyo git işinşn başına ya da KOVULDUN diyor.Sen ne yaparsın..Gidip kuzu kuzu çalışmaya devam mı edersin ya da Haklarını daha farklı yollardan mı ararsın..2. seçeneği düşünürsen GREV ya da işyerini İŞGAL yoluna gitmen gerekir..Bu faaliyetlerin sonunda da sen Hakkını alacaksındır..Bazı burjuva kesimleri buna terörizm de bazıları da ANARŞİZM der..Ama sen bu yolun senin ÖZGÜRLÜK yolun olduğu sen bilirsin..Sen o burjuvalar yüzünden HAKLARINDAN ÖZGÜRLÜKLERİNDEN vaz mı geçersin?

Bence durumu bir daha düşün...
Ben Gidip Patronumdan Bi'Şey İsticem Oda Bana Tokat Atıcak Ve Ben Hala Çalışmaya Devam Edicem :S
Yok Devenin Nalı
İki Dakika Durmam Çeker Giderim

Birde Bu Örnek Çok Alakasız Bi'Şey Olmuş ;)
Ben Hala Israrla Ve Altını Çizerek Söylüyorum
Hırsızlık Yapıcaklarına Daha Başka Bir Yoldan İstedikleri Parayı Bulabilirlerdi.
Bu Onlar İçin Çok Kötü bir İmaj Oldu.
Neyse Görüş Farklılığı

sincapx
23-03-2008, 15:26
Dizide Erkan Oğur'un Zahit Bizi türküsünü koymaları çok saçma olmuş türkü çok güzel ama savunulan fikirle taban tabana zıt ...Türküde
''Hakk ismini okur dilimiz...''diyor ama onlar idam sehpasına giderken rodrigonun gitar konçertosunu dinlemek istiyor ha dinleyebilirler kendi inançlarıdır saygı duyarım ben işin otarafında değilim yanlış parça seçmişler,o türkü o duruma gitmemiş...

afrikaderekurbağası
23-03-2008, 15:29
hala hatırlayamadı mı bu sewgili yaaa:D

umut_mahir
23-03-2008, 16:30
Dizide Erkan Oğur'un Zahit Bizi türküsünü koymaları çok saçma olmuş türkü çok güzel ama savunulan fikirle taban tabana zıt ...Türküde
''Hakk ismini okur dilimiz...''diyor ama onlar idam sehpasına giderken rodrigonun gitar konçertosunu dinlemek istiyor ha dinleyebilirler kendi inançlarıdır saygı duyarım ben işin otarafında değilim yanlış parça seçmişler,o türkü o duruma gitmemiş...
Ama o türkü bir Bektaşi nefesi..Onun için koyuluyor..İkisi de özgürlük hareketi sonuçta..

zehra4evergs
23-03-2008, 16:33
o türkü de çok güzel ama..

darkfeatteah
23-03-2008, 16:36
gözyaşları içerisinde izledim son bölümü kitaplarını okumuştum aynılarıydı ama bi başkaydı dizi de ama ben bu bölümde asılcaklarını beklemiyodum

lenin
23-03-2008, 21:33
Nerelerdeymiş Beliz'im ya..Onsuz çekilmiyo buralar.
Farkındayım, bensiz çekilmez buralar:Pp
sincapx Saçma olduğu falan yok, cuk oturmuş.
70'lerin fix türküsüdür. Sözlerinden bir kısmını cımbızlamakla anlayamazsın.
"Sayılmayız parmak ile
Tükenmeyiz kırmak ile"

Yayınlanan en son bölümü izlemedim malesef. Ama yorumlardan anladığım kadarıyla sona yaklaşıyor. Bitmesi de iyi oldu, fazla uzun olunca boku çıkıyor.
Sıla Abla'nın Yeşil Deniz'i ölmüş ki bence çok gereksiz. Ekşın olsun diye öldürmüşlerse boşuna=)

Ahh bölümleri izleyemiyorum, megayorum tahtım sallanıyor mu ne yahu? (:
Bişra'yı göremedim.
bkbrb hıhh!! (:

elde_var_sıfır
25-03-2008, 00:11
offf izleyemedim o gece uyku uyuyacağım tuttu cok sinir oldum kendime aman:S

büşşraa
25-03-2008, 00:39
Ahh bölümleri izleyemiyorum, megayorum tahtım sallanıyor mu ne yahu? (:
Bişra'yı göremedim.

bebeğim ders çalışıyorum, naparsın :p
öğrenci olmak zor zanaat :p (:

tahtın sallanıyor valla sanki :p
ama gerçi kimse yerini tutamayacağından sadece sallanır durur ((:
____
ya o kadar olayın arasında es geçtik ama...
Yaşarla Işık boşandı...
Yaşar'ın boşanmasını istedim, boşadılar...
şimdi de Haydar yaparlar herhalde :p
bi umut :p
((:

ibnülemin
25-03-2008, 15:21
arkadaşlar eski bölümü atv dne zaman yayınlanıyor atv avrupa değil atv de bi arkadaşım izleyememişte

UÇARSU
25-03-2008, 15:23
ya vallaha billaha babam izletmediydi o gün bu ne biçim şey diye.. tabi hırçın evlat dinlermi ..

gittim internetten izledim

keşke izlemez olsaydımmm

kurtlar vadisinden sonra ilk defa bir diziyi izlerken gözlerim doldu...

saFuck
25-03-2008, 15:26
super bi dizi saatini bilmiyorum ama cuma aksamlari siladan sonra cikiyo galiba atv de izlemenizi tavsiye ederim dicemde bitiyo son bolumleri

ibnülemin
25-03-2008, 20:38
ya vallaha billaha babam izletmediydi o gün bu ne biçim şey diye.. tabi hırçın evlat dinlermi ..

gittim internetten izledim

keşke izlemez olsaydımmm

kurtlar vadisinden sonra ilk defa bir diziyi izlerken gözlerim doldu...
kurtlar vadisimi bende çok severim ama ağladığımı hatırlamıyorum elifemi ağlamıştın ne yapmıştın tuhaf

ibnülemin
25-03-2008, 20:40
super bi dizi saatini bilmiyorum ama cuma aksamlari siladan sonra cikiyo galiba atv de izlemenizi tavsiye ederim dicemde bitiyo son bolumleri
bu sayfaya girenlerin hepsi izlediği için giriyor zaten canım yorma kafanı

büşşraa
28-03-2008, 01:13
bu hafta yeni bölüm yok maalesef...
geçen haftanın tekrarı...
(;

Hodri-Meydan
28-03-2008, 01:15
Boşver Hatırla Sevgiliyi :)
Memati Ölmedi
Bulut Vuruldu
Çeto Vuruldu
Muro Hala Yaşıyor

:)

supermario
28-03-2008, 01:19
(;

Sevindim ben kendi adıma.Geçen hafta doğru düzgün izleyememiştim.

büşşraa
28-03-2008, 01:20
Sevindim ben kendi adıma.Geçen hafta doğru düzgün izleyememiştim.
ben soluksuz izlemiştim...
bu hafta da öyle olucak yine de...
muhteşem bi bölümdü...
tekrarını izlemek koymıcak bu kez bana da (:

roja..
28-03-2008, 01:21
Başından beri hiç kaçırmadan izliyorum ve her bölümünde ağlıyorum gerçekten çok çok güzel bir dizi çok şey anlatıyor anlayana =))

hiçbirşeyeyokum
28-03-2008, 01:22
(;
olsun olsun geçen bölüm tekrar izlenmeye değer bi bölümdü zaten
yine ağlayacağız desene:(((

dilaratursun
28-03-2008, 01:22
Her bölümünü iple çektiğim ve birçok bölümünde kendimi tutamadan hıçkıra hıçkıra ağladığım tek dizi. İnsanı alıp o günlere geri götürecek kadar yakın ve objektif.
yeni bölümlerini de sabırsızlıkla bekliyorum.

cesetizleri
28-03-2008, 05:44
arkadaşlar eski bölümü atv dne zaman yayınlanıyor atv avrupa değil atv de bi arkadaşım izleyememişte

eski bölümleri atv avrupa'da saat 17:00'de başlıyor.. ama geciktin.. sömestrde başladı sanırım.. yakında yakalar normal bölümleri..

elde_var_sıfır
28-03-2008, 17:04
(;
oleyyyyyy cok mutluyum gecen hafta izleyememiştim bugüm aldığım en güzel haberlerden biri sanırım eehhehehe:D

sessiz gemi
28-03-2008, 17:11
oleyyyyyy cok mutluyum gecen hafta izleyememiştim bugüm aldığım en güzel haberlerden biri sanırım eehhehehe:D
bence de ben de izleyememiştim... Çok sevindim..

peynirli pasta
28-03-2008, 17:15
Boşver Hatırla Sevgiliyi :)
Memati Ölmedi
Bulut Vuruldu
Çeto Vuruldu
Muro Hala Yaşıyor

arkadasım burası hatırla sevgili dizisinin konusuldugu bir bölüm..başka bir diziyi burda soyleyemezsin.

büşşraa
28-03-2008, 18:36
Canımmm..
Hayır yaf..
Hepimiz farklıyız...Farklı fikirlerle hakikat aydınlanır..
Senin yorumlarınıda bekliyoruz..Gurbet ellerden(:
...
Yaff niye tekrar..
Ahmet yaşlanacak mı..Hayır taktım o kısma:D
Yasemin'nin gençliği çekilmiyor yaşlılığı nasıldır acaba:DD
Neyse yaf...
Büşram bi slm çakmak istediM(;
tabi ablacım Belizcimin yorumları olmadan olur mu hiç? (:

heyecanla bekliyoruz onu.. (:
__
Ahmet yaşlanıcak sanırım...
bi dahaki bölümde ortalıkta hiç tanımadığımız insanların dolaşmasından korkuyorum :p
___
ablacım arada uğra buraya (;
senin yorumları da merakla bekleriz (:

lenin
28-03-2008, 21:03
Canımmm..
Hayır yaf..
Hepimiz farklıyız...Farklı fikirlerle hakikat aydınlanır..
Senin yorumlarınıda bekliyoruz..Gurbet ellerden(:
...
Yaff niye tekrar..
Ahmet yaşlanacak mı..Hayır taktım o kısma:D
Yasemin'nin gençliği çekilmiyor yaşlılığı nasıldır acaba:DD
Neyse yaf...
Büşram bi slm çakmak istediM(;
Ehuheu(= Gurbet ellerden değil artık Türkiyeden (H)
"ğ,ş,I,ı" süper bişey=D

Geçen bölümü izlememiştim, iyi oldu tekrar olayı.
Evet yahu Yasemin:/ Tiksinç kadın! Çıkıp yapımcılarla anlaşıp ben oynamak istiyorum.

Ahmet yaşlanıcak sanırım...
bi dahaki bölümde ortalıkta hiç tanımadığımız insanların dolaşmasından korkuyorum :p

Ahmet yaşlanırsa büyük ihtimal Uğur Polat canlandıracak kendisini. Ki hastasıyız!(:

Edit Arada Harun Karadeniz beliriveriyor akabinde çoşkulanıyor insan(: Arka planda bırakmasalarmış keşke..

"İnançsız yaşamak ölümden acı
Kalmaz ki insanin öküzden farkı
Tersine çevirmek için bu çarkı
İnancım uğruna ölmek isterim"
H.K

y-o-n-c-a
28-03-2008, 23:40
yaseminin yaşlanmış halini de hülya avşar oynıcakmış sanırsam ama doğru olmayabilirde :S

elde_var_sıfır
29-03-2008, 00:38
yaseminin yaşlanmış halini de hülya avşar oynıcakmış sanırsam ama doğru olmayabilirde :S
evet ben de duydum bu haberi bir internet sitesinde okudum sanırım...
üfff kötü olur ya aynı karakterle bitirmeliler bence....onlarla başladık onlarla bitirelim.....

garnet
29-03-2008, 01:02
atv'nin iddialı dizisi 'Hatırla Sevgili' yeni yayın dönemine, 7 Eylül'de birinci sezon finalinin tekrarıyla başlayacak. Yeni bölüm ise 14 Eylül'de ekrana gelecek.

Bu sezon, 70'li yılların Türkiye'sini işleyecek olan diziye; Demirel ve Ecevit karakterleri de katılacak. Senarist Nilgün Öneş, dizinin '12 Eylül İhtilali' ile bitmesinden yana olurken; projenin tasarımcısı Tomris Giritlioğlu, 80'lere kadar gelmeyi planlıyor. Giritlioğlu'nun; 'Hatırla Sevgili'nin 80'lı yılları anlatan ve karakterlerin 20 yıl yaşlandığı bölümleri için oyuncu değişikliği düşündüğü belirtiliyor. Beren Saat'in yaşlılığını Hülya Avşar'ın, Cansel Elçin'in rolünü de Uğur Polat'ın oynaması planlanıyor.

Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel'i kimlerin oynayacağı ise henüz belli olmadı.

sabah

__deniz__
29-03-2008, 02:43
Benim için farkeden bir şey yok nasılsa..Geçen haftaki bölüm benim için son bölümdü zaten..Ama yine de Hülya Avşar gibi bir insanın olması, hoş olmaz dizide.Dizinin seviyesi düşer bence...

akıllımsı
29-03-2008, 02:45
ama o kızla hülya benziyorya ondan şapmışlardır bence ama o kadından ben nefret ediyorum havalı tospa...

ceceyistein
29-03-2008, 04:16
Benim için farkeden bir şey yok nasılsa..Geçen haftaki bölüm benim için son bölümdü zaten..Ama yine de Hülya Avşar gibi bir insanın olması, hoş olmaz dizide.Dizinin seviyesi düşer bence...

Bende katılıyorum bu düşünceye. Denizleri astıktan sonra az çok benim için de bitti dizi. Ağlaya ağlaya şiştim zaten.. :(

Hülya Avşar gibi gereksiz bi kadını sokmamalılar o canım diziye. Büyüsü, güzelliği kaçar. Tabi bana göre..

y-o-n-c-a
29-03-2008, 12:21
bende hülya avşardan yana değilim o gelirse reytinglerde büyük bir düşüş olur

_nepZey_
29-03-2008, 17:13
hülya avşar bence de seviyesini düşürür dizinin...

geçen hafta izlememiştim..bu hafta tekrarını izledim..ağla ağla...özellikle denizin öldüğü sahne...

son sahnede deniz gezmiş postallarının iplerini bağlattı ya o sahne süperdi...

şükrüerdem
29-03-2008, 17:16
hülya avşar mı gelecek miş diziye aman allahım.

nrockn
29-03-2008, 17:16
atv'nin iddialı dizisi 'Hatırla Sevgili' yeni yayın dönemine, 7 Eylül'de birinci sezon finalinin tekrarıyla başlayacak. Yeni bölüm ise 14 Eylül'de ekrana gelecek.

Bu sezon, 70'li yılların Türkiye'sini işleyecek olan diziye; Demirel ve Ecevit karakterleri de katılacak. Senarist Nilgün Öneş, dizinin '12 Eylül İhtilali' ile bitmesinden yana olurken; projenin tasarımcısı Tomris Giritlioğlu, 80'lere kadar gelmeyi planlıyor. Giritlioğlu'nun; 'Hatırla Sevgili'nin 80'lı yılları anlatan ve karakterlerin 20 yıl yaşlandığı bölümleri için oyuncu değişikliği düşündüğü belirtiliyor. Beren Saat'in yaşlılığını Hülya Avşar'ın, Cansel Elçin'in rolünü de Uğur Polat'ın oynaması planlanıyor.

Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel'i kimlerin oynayacağı ise henüz belli olmadı.

sabah

nasıl yani anlamadım eylüle kadar bekleyecek miyiz yoksa dizi eylül aylarını mı anlatacak:D

come_closer
29-03-2008, 17:20
hatırla sevgili bu sezon bitmeyecekmiydi 11 bölüm kaldı diye biliyordum ben =S

Tarih-i dünya
29-03-2008, 17:25
dizilerin yok olmasını istiyorum
bir dizi sayesinde bir kitabın satışı patlama yapar mı
resmen insanların bilinçaltına giriyorlar
sempati duyuyor herkes
neyse bu diziye ne söylesem boş

Hülya Avşar dizinin olmayan kalitesinin içine eder
böylece dizi gözden düşer bizde rahatlarız

_nepZey_
29-03-2008, 17:29
hatırla sevgili bu sezon bitmeyecekmiydi 11 bölüm kaldı diye biliyordum ben =S

bitmesin...
ben 80li yılları da anlatacaklar diye biliyordum

come_closer
29-03-2008, 17:31
bitmesin...
ben 80li yılları da anlatacaklar diye biliyordum

bir röportajda okumuştum dizinin senaristi 80 darbesi ile final yapacağız demiş

morgane
29-03-2008, 17:34
bende şöyle duymuştum yasemin ile ahmeti makyajla yaşlandırıcaklarmış bence en güzelide bu olur hülya avşar girerse kimse izlemez diziyi

_nepZey_
29-03-2008, 17:36

ben de ona benzer bişiler duymustum..
bitmesin dizi...zaten kaç tane kaliteli izlenecek dizi var ki..izlediğim tek dizi diyebilirim...

elde_var_sıfır
30-03-2008, 19:31
bir dizi bu kadar mı insanı kalbinden vurup duygulandırır...birçok dizi gibi var tabi ki objektif olmayan yerleri...
ama yine emeği geçen herkese çok tesekkürler...

ozge_ben
31-03-2008, 18:17
ya arkadaşlar bişey sorabilirmiyim ben diziyi yeni islemeye başladım bi kaç bölüm son bölümünde ağladım yani süperdi sırf deniz gezmiş var diye izledim aslında geçen senelrde aşk meşk havasındaydı ya bu dizi dönem dönem olaymı anlatıyor 1.bölümlerde yokmuydu deniz gezmiş fln

büşşraa
31-03-2008, 18:26
ya arkadaşlar bişey sorabilirmiyim ben diziyi yeni islemeye başladım bi kaç bölüm son bölümünde ağladım yani süperdi sırf deniz gezmiş var diye izledim aslında geçen senelrde aşk meşk havasındaydı ya bu dizi dönem dönem olaymı anlatıyor 1.bölümlerde yokmuydu deniz gezmiş fln
Adnan Menderes'in idamı falan da işlenmişti dizide işte..
(;

sevgi..x
01-04-2008, 03:47
Utanırım
Utanırım fukaralıktan
Ele güne karşı çıplak
Harmanım kesat
Kardeşliğin, çalışmanın
Beraberliğin
Atom güllerinin katmer açtığı
Şairlerin, bilginlerin dünyalarında
Kalmışım bir başıma
Bir başıma uzak
Biliyor musun

Akın var, güneşe akın
Güneş'i zapt edeceğiz
Güneş'in zaptı yakın

Binlerce yıl sağmışım
Korkunç atlılarıyla parçalamışlar
Nazlı seher sabah uykularımı
Hükümdarlar, saldırganlar, haydutlar
Haraç salmışlar üstüme
Ne iskender takmışım
Ne sultan murat
Göçüp gitmişler
Gitmişler gölgesiz
Ve dayatmışım
Görüyor musun

Akın var, güneşe akın
Güneş'i zapt edeceğiz
Güneş'in zaptı yakın

Öyle yıkma kendini
Öyle mahsun, öyle garip
Nerde olursan ol
İçerde, dışarda
Derste, sırada
Dayan kitap ile
Dayan iş ile
Tırnak ile diş ile
Umut ile sevda ile
Düş ile
Dayan
Rüsva etme beni

Akın var, güneşe akın
Güneş'i zapt edeceğiz
Güneş'in zaptı yakın

Gör nasıl yeniden yaratılırım
Namuslu genç ellerinle
Kızlarım, oğullarım
Oğullarım var gelecekte
Herbiri vazgeçilmez cihan parçası
Kaç bin yıllık
Kaç bin yıllık hasretimin goncası
Gözlerinden
Gözlerinden öperim
Bir umudum da sende
Anlıyor musun

Akın var, güneşe akın
Güneş'i zapt edeceğiz
Güneş'in zaptı yakın

bir zamanlar böyle film yapanlar kitap yazanlar hapse atılırdı yada vatan hayini denirdi..50 yıl oldu onların haksız öldürülüşü,idamları,işkenceleri içimize oturdu..bu dizi bazı duygularımızı belki ayaklandırır,hatırlatır belki 50 yıl öncesini...
GEÇMİŞ GELECEKTİR;)

come_closer
01-04-2008, 17:59
bu hafta da yeni bölüm yok heralde.. dizi yayından kalkmadı değil mi.. yaa yok mu bilen?

büşşraa
01-04-2008, 20:02
http://img107.imageshack.us/img107/5114/yaarwb3.jpg

http://img107.imageshack.us/img107/2923/umutkurtoi0.jpg

iki resim arasındaki 3467837 fark! :o

gözlerime inanamıyorum! :o

büyük aşkım bitmek üzere :(

ne hal len bu Yaşar/Haydar...?

ah ah...

çok mu bahtsızım...

:p
((:

lenin
01-04-2008, 20:06

ah ah...

çok mu bahtsızım...

((:
Birtek Haydar'ı sevdim gerisi yalan(:
Zaten Yaşar karakteri beyin kıvrımları oluşamamış Işık insanıyla bütünleşmiş durumda=)

ultraslan_emine
01-04-2008, 20:07

evet öyle olacakmış finali bende istemiyorum bitmesini ama cok uzarsa tadı kalacagını sanmıyorum

elde_var_sıfır
01-04-2008, 23:27

ah ah...

çok mu bahtsızım...

((:
amanin gözlerime inanamadım aahaha imaj değistirmek bu olsa gerek:))

büşşraa
01-04-2008, 23:29
amanin gözlerime inanamadım aahaha imaj değistirmek bu olsa gerek:))
Yaşar kabulümdür diyesim geldi valla şu imajı görünce...
hala imaj diyorum yah..!
ne imajı :(
böyle imaj mı olurmuş :(

elde_var_sıfır
02-04-2008, 00:07
ya arkadaşlar yeni bölümün fragmanı tv de gösterilmiş internetten bulamadım ben yaaaa nerden izleyebilirim?????

büşşraa
02-04-2008, 00:22
ya arkadaşlar yeni bölümün fragmanı tv de gösterilmiş internetten bulamadım ben yaaaa nerden izleyebilirim?????
çarşambadan önce verileceğini sanmıyorum ben :/

Beren'in sitesine baktım orda bile yok :p
malum arı gibi çalıştıkları için (((:

elde_var_sıfır
02-04-2008, 00:25

ee şimdi tv ye kaldık yani işin yoksa atv ne zaman reklam vercek diye bekle offff:SSS

lenin
02-04-2008, 00:27

Hangisine baktın o büzüşük surata 24750 tane site yapmışlar utanmadan:D

Dizinin 59. bölümünün 1 Mayıs 1977 katliamıyla başlayacağını okudum.
12 Eylül 1980 darbeysiyle bitecekmiş galiba...

büşşraa
02-04-2008, 00:27
ee şimdi tv ye kaldık yani işin yoksa atv ne zaman reklam vercek diye bekle offff:SSS
dediğim gibi çarşambadan önce fragmanın döndüğüne rastlamadım hiç ben (:

fragman çıktığı an bu konuya konulur zaten
(h)
(((:

Hangisine baktın o büzüşük surata 24750 tane site yapmışlar utanmadan:D

Dizinin 59. bölümünün 1 Mayıs 1977 katliamıyla başlayacağını okudum.
12 Eylül 1980 darbeysiyle bitecekmiş galiba...
haklısın valla bi sürü sitesi var...
sana inat bunlar Belizim :p

elde_var_sıfır
02-04-2008, 00:31
[QUOTE=büşşraa]dediğim gibi çarşambadan önce fragmanın döndüğüne rastlamadım hiç ben (:

(h)
(((:
biliyorum zaten buraya koyulduğunu...sizler olmasanız fragmandan falan haberim olmıcak çok sağolunnnnnn:)))

lenin
02-04-2008, 00:31
dediğim gibi çarşambadan önce fragmanın döndüğüne rastlamadım hiç ben (:

(h)
(((:

haklısın valla bi sürü sitesi var...
sana inat bunlar Belizim :p

Vallahi yau çakacam ağzının ortasına oturacak oraya!
Mıyk mıyk şey
:Pp
Hele bi tanesi var Google'da ilk sırayı tutan bi accayip org mudur piyano mudur sonu.
İstatistiklere baktım bi ara meraktan 20 bin üye.
Zönk dedim kaldım huleyn!
:D
Demek benim adıma Fan Club açsalar 60 bini aşar=P

büşşraa
02-04-2008, 00:34
Vallahi yau çakacam ağzının ortasına oturacak oraya!
Mıyk mıyk şey
Hele bi tanesi var Google'da ilk sırayı tutan bi accayip org mudur piyano mudur sonu.
İstatistiklere baktım bi ara meraktan 20 bin üye.
Zönk dedim kaldım huleyn!
:D
Demek benim adıma Fan Club açsalar 60 bini aşar=P
ne diyosun sen Beliz...
ne 60 bini...
site çöker yavruum :p

neyse Allahtan yaşlanıcaklar da gidicek şu Yasemin..
ıyk :p
(:

lenin
02-04-2008, 00:38
ne diyosun sen Beliz...
ne 60 bini...
site çöker yavruum :p

neyse Allahtan yaşlanıcaklar da gidicek şu Yasemin..
ıyk :p
(:
Biliyorum bebeğim saol, ben biraz mütevazı olayım istedim lakin elde değil:)
Şirinlik başka şey :Pp

Ya makyaj falan hikaye, onun makyajla yaşlandırılmış haline kim dayanır.
Allah bilir yaşlı hali de fingirdektir onun(:
Hülya Avşar'a razıyım.

zehra4evergs
02-04-2008, 00:38
yaaa ne hülya avşarı,,değişmesin oyuncular:@ onlarla başladı onlarla bitsin!!!

elde_var_sıfır
02-04-2008, 00:39
Biliyorum bebeğim saol, ben biraz mütevazı olayım istedim lakin elde değil:)
Şirinlik başka şey :Pp

Ya makyaj falan hikaye, onun makyajla yaşlandırılmış haline kim dayanır.
Allah bilir yaşlı hali de fingirdektir onun(:
Hülya Avşar'a razıyım.

lenin bayılıyorum sana yaa çok merak ediyorum seniii süpersin her zaman:)))

zehra4evergs
02-04-2008, 00:44
:$:$ ya "lenin" kim arkdaslar,,şimdi böyle şeyler yazılınca merak eddm:$

mabolla
02-04-2008, 00:45

ah ah...

çok mu bahtsızım...

((:

püüüüü!!!!! sana yaşarım...gitti karizma...öleydim de görmeyeydim bunu..:P

elde_var_sıfır
02-04-2008, 00:52
lenin...
bu foruma az ama öz yazan..
yazılarıyla bizim farklı düsünmemizi sağlayan ve aynı zamanda yüzümüzde tebessüm bıraktıran bir hatırla sevgili izleyicisi......
bu böyle uzayıp gider:))))))

lenin
02-04-2008, 00:54
Teşekkür ederim(:
O senin süferligin..

zehra4evergs konuyu aç tatlım anlamadık bişi?
Lenin benim de..
(=

zehra4evergs
02-04-2008, 00:58
:D m.oldum ya bi önceki arkdas "sana bayılıyorum çok süpersin falan diyince,,,acaba kim dedim,,o yüzden sordum:$

elde_var_sıfır
02-04-2008, 00:59
:))))))))))))

büşşraa
02-04-2008, 01:00
öhö öhö...

Belizime sulanmak yok :p

süferkızım o beniim :p
((:

elde_var_sıfır
02-04-2008, 01:01
[QUOTE=büşşraa]öhö öhö...

Belizime sulanmak yok :p

süferkızım o beniim :p
((: [/QUOT
tamam canım niye sulanıyım ki süfer kız diyorum zaten başka bişi demiyorum:)))
ben kızım bu arada sulanmak falan şaşırdım:PPPPP

büşşraa
02-04-2008, 01:03
tamam canım niye sulanıyım ki süfer kız diyorum zaten başka bişi demiyorum:)))
ben kızım bu arada sulanmak falan şaşırdım:PPPPP
Süferkızıma kızlar da asılıyo :p

nan dağıtmayın konuyuuu :p

elde_var_sıfır
02-04-2008, 01:06
Süferkızıma kızlar da asılıyo :p

nan dağıtmayın konuyuuu :p
iyi tamam bişi demedim süferkızın al senin olsun ben sadece düşüncelerimi yazmıştımm....:)
cumaya çok var daha yaa ertesi gün de sınavım var benim aman...

büşşraa
02-04-2008, 01:48
püüüüü!!!!! sana yaşarım...gitti karizma...öleydim de görmeyeydim bunu..:P
arada kaynamış yah yorum...

aynen ben de öyle dedim...
öleydim de görmeyeydim dedim...
ama naparsın...

Yaşar işte..
Haydar olsa yapmazdı :p
(((:

__deniz__
02-04-2008, 01:49

ah ah...

çok mu bahtsızım...

((:
Bu ne ya şaka gibi..:SSS
Büşra'cım senin için ne büyük bir hayal kırıklığı olmuştur...:)

__deniz__
02-04-2008, 01:53
:$:$ ya "lenin" kim arkdaslar,,şimdi böyle şeyler yazılınca merak eddm:$
Beliz'İm populariten gün geçtikçe artıyor..Ne olacak bu işin sonu..:PP

büşşraa
02-04-2008, 01:53
Bu ne ya şaka gibi..:SSS
Büşra'cım senin için ne büyük bir hayal kırıklığı olmuştur...:)
Ezgicim sorma yahu :s

görünce şook oldum :o
gözüme gözüme soktular hem de :(

bu kadar da olmaz ki yani :(

____
Beliz konusunda ben de bilmiyorum nolceek :p
Süferkızımızdan uzak durun diyorum ama işte :p
((:

lenin
02-04-2008, 10:13
Beliz konusunda ben de bilmiyorum nolceek :p
Süferkızımızdan uzak durun diyorum ama işte :p
((:

Beliz'İm populariten gün geçtikçe artıyor..Ne olacak bu işin sonu..:PP

Ben de bilmiyorum, doğuştan bi "gel, gel" var sanırsam=D
Ama hep kızlar sulanıyor kahretsin, zeki erkekler sulansa ya(:
(H)

Dınınınınımmm!
Bişra sana özel, Belüzextra:
http://img187.imageshack.us/img187/1733/3599245eh4.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=3599245eh4.jpg)

http://img525.imageshack.us/img525/7295/3599235vu9.th.jpg (http://img525.imageshack.us/my.php?image=3599235vu9.jpg)

büşşraa
02-04-2008, 10:36
Dınınınınımmm!
Bişra sana özel, Belüzextra:
http://img187.imageshack.us/img187/1733/3599245eh4.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=3599245eh4.jpg)

http://img525.imageshack.us/img525/7295/3599235vu9.th.jpg (http://img525.imageshack.us/my.php?image=3599235vu9.jpg)
Belizim bu neh! Gözlerini kocaman açan smileyimden koydum oraya bi tane...!

nan beni kalpten götürcek bu he :(
(:

büşşraa
02-04-2008, 10:42
http://img512.imageshack.us/img512/6876/n7075934342879198164hs7gu4.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/5681/26488161cm3.jpg

kılıktan kılığa giriyor bu ama hadi hayırlısı :p
((:

büşşraa
02-04-2008, 10:57
http://www.youtube.com/watch?v=o2FGTJ9pdDk
59. bölüm fragmanı

nan değişmiş ya herkes...! :o

demiştim dimi dizi bi başlıcak kimseyi tanımıcaz demiştim dimi...! :s

Harunum hapisten çıkıyor... (:
Defne ve Işık ne güzel olmuşlar öyle (:
Işık ve Harun arasında bişe olacak diye de söylemiştim...

ayrıca...
Rüya-Ali ikilisi de devrimci olmuş...
Rüya'yı karakollardan topluyolar bakınız :p
Necdet'in kızı da karışmış aralarına...
uyh kendimi şaşırdım :s

doğa.
02-04-2008, 11:32
Ben bu diziyi yazın ablam yüzünden tekrarlarında başladım izlemeye sonra kolik oldum :) gerçekten güzel bi dizi,Deniz Gezmiş'in,Hüseyin'in,Yusuf'un asıldığı ve Deniz Tandoğan'ın öldüğü bölümde ağladım :( bu kadar başarılı bi dizi tebrik ediyorum yapımcılarınıı

doğa.
02-04-2008, 11:35
http://www.youtube.com/watch?v=o2FGTJ9pdDk
59. bölüm fragmanı

nan değişmiş ya herkes...! :o

demiştim dimi dizi bi başlıcak kimseyi tanımıcaz demiştim dimi...! :s

Harunum hapisten çıkıyor... (:
Defne ve Işık ne güzel olmuşlar öyle (:
Işık ve Harun arasında bişe olacak diye de söylemiştim...

ayrıca...
uyh kendimi şaşırdım :s

AY haribden o ne yaaaa hep böyle yapıyolar insan bi garip oluyo alışıncaya kadar,küçük Rüya'ya bi doğum günü yapcaklardı kıza bi baktım 6 yaşında :) Deniz,Rüya,Işık bi baktım kocaman olmuş meydanlarda geziyo :D kaldım böyle televizyonun başında :| bitek öyle yapmaları kötü oluyo

doğa.
02-04-2008, 11:39
Bu dizide bişe dikkatimi çekiyo herkes yakın dostlarının yada akrabalarının evlatlık çocuklarıyla sevgili oluyo ve evleniyor :S bitek Işık dışardan biriyle evlendi o da yeni bölümde %90 ayrılmış ve yeni birini bulmuştur,ayrıca fragmanın sonunda diyo ki bi kız panzerin altında kaldı o da Rüyaa diye bağarıyo umarım öyle bişey olmaz
işte bakınız 2.örnek Ali-Rüya

elde_var_sıfır
02-04-2008, 12:06
ayyyy cumayı heyecanla bekliyorum:))
büşra cım çok sağol fragman için:)))

büşşraa
02-04-2008, 15:52
ayyyy cumayı heyecanla bekliyorum:))
büşra cım çok sağol fragman için:)))
aynen ben de bekliyorum garip bi duyguyla (:

değişik insanlar var.. (:
bi de Işık çook güzel olmuş (:
Harunum da çıkıyo..
nan hepsi devrimci olmuş bıcırıklarında :p
neyse iyidir iyidir ((:

rica ederim canım (:

mabolla
02-04-2008, 15:58

başka bişey olsalar şaşardım zaten...

büşşraa
02-04-2008, 16:09

başka bişey olsalar şaşardım zaten...
haklısın...
Ali'yi evlatlık edinen Mehmet bey öldürüldü...
Ali'nin abisi yerine koyduğu Deniz öldürüldü...

Rüya'nın annesi işkencelere maruz kaldı, Rüya annesini hapisten çıkarmak için uğraşan babasına yardım etmeye çalıştı...
bunları gören çocuk gidip de komando mu olaydı ? (:

konuyu saptırmayalım... (:

mabolla
02-04-2008, 16:18
haklısın...
Ali'yi evlatlık edinen Mehmet bey öldürüldü...
Ali'nin abisi yerine koyduğu Deniz öldürüldü...

Rüya'nın annesi işkencelere maruz kaldı, Rüya annesini hapisten çıkarmak için uğraşan babasına yardım etmeye çalıştı...
bunları gören çocuk gidip de komando mu olaydı ? (:

konuyu saptırmayalım... (:
bunları bende biliyorum...:)
ben devrimci olmasınlar mı dedim???
gayet doğal devrimci olmaları,olmasalardı şaşardım zaten dedim...

gönül ister ki komando olsunlar ama..neyse...konuyu saptırdığım da yok..
bende iyi bir hatırla sevgili izleyicisi olarak yorumumu yaptım..bu diziyi sadece senin zihniyetindekiler izleyecek diye bir kural yok sanırsam...? :)

büşşraa
02-04-2008, 16:21
bunları bende biliyorum...:)
ben devrimci olmasınlar mı dedim???
gayet doğal devrimci olmaları,olmasalardı şaşardım zaten dedim...

gönül ister ki komando olsunlar ama..neyse...konuyu saptırdığım da yok..
bende iyi bir hatırla sevgili izleyicisi olarak yorumumu yaptım..bu diziyi sadece senin zihniyetindekiler izleyecek diye bir kural yok sanırsam...? :)
((:

"başka bişey olsalar şaşardım" dedin...
ben de neden öyle olduklarını söyledim ((:
ne bu hiddet bu celal :p

canım kardeşim izle tabi bana ne yah ((:
ne ilgilendirsin beni ((:
hatta izlemeniz işimize gelir ((:

neyse.. ((:
"büşra bişe dese de sataşsam" havası var nan millette :p

mabolla
02-04-2008, 16:27
((:

"başka bişey olsalar şaşardım" dedin...
ben de neden öyle olduklarını söyledim ((:
ne bu hiddet bu celal :p

canım kardeşim izle tabi bana ne yah ((:
ne ilgilendirsin beni ((:
hatta izlemeniz işimize gelir ((:

neyse.. ((:
"büşra bişe dese de sataşsam" havası var nan millette :p

üfff..şuna bak...ne diyosun allah aşkına?
kapkaçlarken nikine bile bakmadım...sen kimsin??
ne ilgilendirirsin beni ((:

büşşraa
02-04-2008, 16:29
üfff..şuna bak...ne diyosun allah aşkına?
kapkaçlarken nikine bile bakmadım...sen kimsin??
ne ilgilendirirsin beni ((:
bak kurban olim, lütfen...
herşeyi alınma üstüne :s

yah ne biçim bişedir bu ya :s

sana değildi o, unut orayı :s

töbe yarabbim ((:

devrim_cute
02-04-2008, 16:31
ya necdetin kızı nasıl rüyaların arasına katılıo yaaa o kızın taş çatlasın 9 yaşında olması gerekir....nasıl anlamadım ayrıca çok heyecanlı gözüküo bilgilendirin beni lütfen

büşşraa
02-04-2008, 16:33
ya necdetin kızı nasıl rüyaların arasına katılıo yaaa o kızın taş çatlasın 9 yaşında olması gerekir....nasıl anlamadım ayrıca çok heyecanlı gözüküo bilgilendirin beni lütfen
Necdet'in karısının adı neydi :s
neyse unuttum...
işte ona benzeyen bi kız var orda ((:
şahsi yorumum nan ben katılmış galiba diyorum ((:

yani bilemiyorum valla katıldı mı katılmadı mı :p
neyse Necdet de CHP milletvekili oluyo heralde...

karışık kuruşuk işler :p /:
((:

devrim_cute
02-04-2008, 16:34
Necdet'in karısının adı neydi :s
neyse unuttum...
işte ona benzeyen bi kız var orda ((:
şahsi yorumum nan ben katılmış galiba diyorum ((:

yani bilemiyorum valla katıldı mı katılmadı mı :p
neyse Necdet de CHP milletvekili oluyo heralde...

karışık kuruşuk işler :p /:
((:
bence o kişi rüyaaa karıştırıyo olabilirsin ben bidaha seyredeyim bkayım sağollll cuma gecesini sabırsızlıkla bekliorum...

büşşraa
02-04-2008, 16:39
bence o kişi rüyaaa karıştırıyo olabilirsin ben bidaha seyredeyim bkayım sağollll cuma gecesini sabırsızlıkla bekliorum...
bilemiyorum valla olabilir (:

fragmandan anca o kadar yani sizde :p
((:

nrockn
02-04-2008, 16:52
ya son karede sanırım panzerin altında kalana Rüya diye sesleniyor Ali umarım Rüya değildir o

lenin
02-04-2008, 17:16
Ayyh bayulazagam!
59. Bölüm Fragman yorumları:
-Necidet Go Home Yavrum! Sen git çörek börek aç, pasta süsle bişi yap işte ne bileyim! Ama siyasetten uzak dur. Apolatik Necidet'i geri istiyorum. Hiç yakışmamış. I-ıı. Necidet sümüklüdür, duygusal adamdır, gönül adamıdır. İşi olmaz siyasetle.

-1 Mayıs 1977 Kanlı Bayram'la başlıyor, şahane ötesi olmuş. Gözüme girdiler(H)

-Doğa'nın dediklerine katılıyorum. Sosyal çevre sıfır, gelişmemiş. Herkes eşraftan bir kıza kapağı atıyor. Gözünü kimle açtıysan onun elini tutacaksın mantığı. Hey yavrum heyy! Masumiyet(:

-Yasemin ve Ahmet ikilisinde karanlıktan olsa gerek pek bir değişiklik gözlemleme imkanı bulamadım. Ama teorimin arkasındayım. Yasemin garanti yine fingirdek. Kırkından sonra azanı teneşir paklarmış(=

-Ali biraz şeyimsi geldi bağa; sanki bu taraklarda bezi yokmuş da modayı takip ediyormuş:Pp Yani kesinlikle bu iki velete Harun-Deniz-Defne üçlüsünü tercih ederim..

-Belçim yine güzel, hep güzel(:
Ve ayıptır söylemesi Işık'a bir haller olmuş. Lensleri çıkarınca Esra Ceyhan havası gelmiş! Pohaha=D
http://i258.photobucket.com/albums/hh267/rehdcaphotos/HatirlaSevgili/Atv_20080402_122611.jpg
http://i258.photobucket.com/albums/hh267/rehdcaphotos/HatirlaSevgili/Atv_20080402_122610.jpg

-Harun tahtını koruyor. Aynı kuzu bakışlar, aynı şirinlik. Umarım Işık sünepesi kapmaz Defne ile evlenirler. Mehmet Sünan ortada kalmasın hesabı(:

-Birde bu kahkül ayağı nedir arkadaş? Neden herkese oldun bir hava vermek için kahkul atılıyor? Ada Çalısı,Defne,Sevim. Birtek Yasemin'e iyi olmuştu(:

-Yok yok ulan bu 80 çocukları yani en azından Ali-Rüya çöp benim gözümde, bebeler daha:Pp

-Huleyn Ahmet dizi bitecek koca adam oldun hastayım sana, iste köpeğin olayım diyorum hala=D

EditHöstünüz efenim! Rüya ve Ali'de hormon bozukluğu falan mı var yahu? Hadi Ali neyse 1972'de 12 yaşında desek 77'de 17-18 olur. Ada Domatesi'nin kızı tam hormonlu domates yahu!
En fazla 9 desek 14-15 yaşları siyaset için erken değil mi be yavrum? Otur evde bez bebeklerinle oyna ya(:

büşşraa
02-04-2008, 17:31
hoyt Beliz bi kere de eleştirme beh, bi kere de eleştirme :p

Harun Defneyle evlenir mi nan hiç...
akıl var mantık var, aaa.. :o

çocukluğundan beri bizim sünepe Işık'a aşık nan o...
Işık'ın saçları beğendim ben :p
örgüden iyidir ((:

yaş mevzusunu da sorgulama :p
Rüyayı 1 bölümde büyüten yönetmenlerimiz, senaristlerimiz var (((:
____
Unutmuşum yazmayı :$ /:
nan arada Yaşar hiç görünmedi :(
tamamen ortadan mı kaldırdılar çocuğu :(
bizim tarafa çekivermiş olsaydık :$
belki çocuk Haydar olmak istiyodu yine...
Allahım ya :p
((:

lenin
02-04-2008, 17:38
Bişra dua et işim var bebeğim, senle bir ara görüşücem=D

Kanbolat Görkem Arslan(Mahir Cayan)

‘HATIRLA SEVGİLİ’ DİZİSİNİN ‘MAHİR’İ Kanbolat Görkem Aslan: Mahir’in ruhuna göç, hayata direncimi artırdı

Kızıldere’de olup bitenler karşısındaki seyirci kalma halini bir türlü anlayamadım. Bu yarayı iyileştirmemiz gerek. Bunun sorumluluğu, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin….

Gülşen İşeri

Hatırla Sevgili dizisinin önemli karakterlerinden biriydi Mahir Çayan. Ne sinema filminde ne de herhangi bir karede görmemiz hiç mümkün olmadı Çayan’ı. Ama popüler bir dizinin içinde birden karşımıza çıkıverdi... O dönemi yaşayanları bir yandan duygulandırırken bir yandan da popüler kültür içinde olması, süreci yaşayan kişilerce eleştirildi... Gençlerin ilgisi ise azımsanmayacak boyuttaydı. Mahir Çayan rolünü üstlenen Kanbolat Görkem Aslan, “Büyük bir sorumluluktu Mahir Çayan’ı oynamak” diyor. Mahir imajını incitmemek için ise epey uğraşmış... Kızıldere katliamının da yer aldığı dizide “İçimde ondan bize miras yaşam belirtilerini bulana dek Mahir’i anlamaya çalıştım...” diyen Kanbolat Görkem Aslan’la bir araya geldik. Dönemi ve o dönemin gençliğe neler kattığını konuştuk...

» Mahir Çayan rolünü nasıl kabul ettiniz? Ve bu role hazırlanış sürecini anlatabilir misiniz?
Tesadüfi oldu biraz Mahir’le buluşmamız. Meslektaş dostlarımdan biriyle ‘Hatırla Sevgili’ üzerine muhabbet ederken, Mahir Çayan arandığından bahsetti. Duyduğum an Mahir’i canlandırabilme ihtimali beni müthiş heyecanlandırdı. Çünkü herhangi bir dizide yazılan hayali bir karakter için değildi bekleme hali. Mahir Çayan’dı söz konusu olan, yani bambaşka ve büyük bir sorumluluk, bir oyuncunun ender yaşayabileceği bir tecrübe. Çalışmaya hemen başlamayacağım için hazırlanmak için yeterli vaktim oldu. Döneme dair okumalar yaptım, o dönemi yaşamış insanlarla vakit geçirip o ruh halini anlamaya özen gösterdim. Bildiğim ya da bildiğimi düşündüğüm Mahir’i daha iyi tanımaya çalıştım, ona dair yazılmış söylenmiş ne varsa, onun yazdıklarını söylemlerini o günün koşulları dahilinde kendimce analiz ettim. Karakterinin derinliklerine inmeye, onu anlamaya uğraştım, içimde ondan bize miras yaşam belirtilerini bulana dek sürdü tüm bunlar...

»Bu sürece hazırlanırken sizi en çok çarpan neydi?
Beni en çok çarpan şey ‘inanç’ tanımlamalarımızın ne kadar sığ olduğunu görmek oldu, gerçek anlamda inanmışlığın ve adanmışlığın ne olduğunu, On’ların yaşadıkları üzerinden yeniden öğrendim ve defalarca tekrar ettim kendime...

»Mahir Çayan gibi bir karakteri oynayarak aslında birtakım eleştirileri de göğüslediniz. Bu, size nasıl yansıdı?
İşin heyecanıyla başlarda bunun çok farkında değildim aslında. Zaman geçtikçe, Mahir içimde şekillendikçe ve izleyici tepkileri gelmeye başlayınca sorumluluğumun büyüklüğü bazen beni tedirgin etti fakat hiç ürkütmedi aksine bu sorumlulukla daha fazla mesai harcadım, tedirginliğimin üstesinden gelip bunu layıkıyla yerine getirmeye; bunu yaparken de insanların kafasındaki Mahir imajını incitmemeye çabaladım.

»Mahir Çayan’la ilgili kitaplar okurken ve sonrasında okuduklarınızdan yola çıkarak onu canlandırdığınızda ne gibi hatalar gördünüz? Yani okunan ve oynanan arasındaki fark neydi?
‘Hayır hiçbir hata görmedim’ desem sanırım bu pek ikna edici olmaz. Muhakkak es geçtiğim ya da kendimce yanlış yorumladığım anlar olmuştur. Fakat bu, benim anladığım ve inandığım haliyle bende yeniden vücut bulmuş, benim içimdeki Mahir imajı. Herkesin kafasında bu farklı olabilir, herkes kendi istediğini görmek isteyebilir, bunu göremediğinde kızabilir. Şöyle bir gerçekte var televizyona yapılan bir iş ve maalesef inceltmek durumunda kalıyorsunuz bazı şeyleri, böyle olunca diyaloglar da değiştirilebiliyor, haliyle oyun performanslarımızda bundan etkileniyor.

»Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan gibi iki önemli karakter popüler kültürün içinde... Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu durumun yadırgandığını, ciddi eleştirildiğini biliyorum bilhassa dönemi yaşamış ve mücadelenin içinde yer almış kişiler tarafından. Bu da çok normal. Fakat ben o kadar mesafeli durmuyorum, belki popüler kültürün zaptettiği bir dönemde gençlik yıllarımı yaşamış ve hala yaşıyor olmamdandır. Çünkü bu dizi popüler kültürle yoğrulan genç beyinlere geçmişe dair bir çentik atmayı başarmıştır. Farkında olmadan, bilmeden yaşadıkları yakın geçmişimize dair bir merak ve ilgi uyandırdı. Birtakım fikirlerini, hissiyatlarını değiştirtti. Bir anlamaya çalışma hali, yeniden belki ilk defa etüd etme ihtiyacı doğurdu gençlik üzerinde.

»Yakın çevreniz Mahir Çayan’ı oynamanıza karşı nasıl tepkiler verdi?
Bir kısmını ayırırsak büyük çoğunluğunu işin popüleritesi ilgilendiriyordu. “Bizim mahallenin çocuğu televizyona çıkacak” hali biraz. Mahir’i oynuyor olmak sonrasında ilgilendirdi insanları. Ama bir zaman sonra mahallenin çocuğu gitmiş Mahir gelmişti...

* * *
Kızıldere yarasını iyileştirmemiz gerek
Yüzleşemediğimiz sürece Kızıldere yarası kanamaya devam edecek, yüzleşsek bile izi kalacak, bize hep acı ve utanç verecek... Çekimler boyunca en zorlandığım sahneler Kızıldere sahneleriydi. Olup bitenler karşısında seyirci kalma halini ise bir türlü anlayamadım. Bu yarayı iyileştirmemiz gerek yoksa yeni yaralara gebeyiz. Bunun sorumluluğu bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin çünkü...

Kaynak: Birgün Gazetesi

__deniz__
02-04-2008, 18:28
Fragman için teşekkürler..

Yav bu ne böyle değişmiş herkes...
Geçen haftaki bölüm benim için son bölümdü
daha izlemem ben bu diziyi deyip artistlik
yapmıştım ama dayanamayıp izlicem sanırm..:PPP
Defne süper olmuş yaa yakışmış yeni imajı..Ayrıca
veledi de çok tatlı görünüyo..
Uff bu sümsük necdet de siyasetçi
oldu ya ne diyeyim artık ben bee..Ayrıca
çok komik olmuş tipi..:DD

Harun yine çok şeker..Ve Ahmettt!!Her zamanki gibi karizma..
NasıL bi adamdır bu yaa..

__deniz__
02-04-2008, 19:04
* * *
Kızıldere yarasını iyileştirmemiz gerek
Yüzleşemediğimiz sürece Kızıldere yarası kanamaya devam edecek, yüzleşsek bile izi kalacak, bize hep acı ve utanç verecek... Çekimler boyunca en zorlandığım sahneler Kızıldere sahneleriydi. Olup bitenler karşısında seyirci kalma halini ise bir türlü anlayamadım. Bu yarayı iyileştirmemiz gerek yoksa yeni yaralara gebeyiz. Bunun sorumluluğu bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin çünkü...

Kaynak: Birgün Gazetesi

Paylaşım için teşekkürler Beliz'cim..

kedi kız_şeytan
02-04-2008, 19:27
bence hatırla sevgilidense doktorları izleyin hastası olucaksınız müthiş bişey oyuncular ise zaten tartışılması bile imkansız unutmayın pazartesi saat 20.30da aklınız varsa izlersiniz

kedi kız_şeytan
02-04-2008, 19:29
bence hatırla sevgilidense doktorları izleyin hastası olucaksınız müthiş bişey oyuncular ise zaten tartışılması bile imkansız unutmayın pazartesi saat 20.30da aklınız varsa izlersiniz
şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

__deniz__
02-04-2008, 19:33
Boş bir insan modeli daha..Sen izlemeye devam et kuzum..Bize bulaşma...Bi de aklınız varsa izlersiniz demiş Allah'ım yaa..:DD

tuce
02-04-2008, 20:17
Herkes değişiyo Yasemin aynı kalıyo..
Ahmet'in ömrünü yedi garibim çöktü ama yasemin aynı :))
Bu kızın yaşlanmış hali daha makbul.. Mıyır mıyır ııyyy..

Bu devrimcilik baya saltanat gibi oldu babadan çocuğa geçiyor.
Heeeey eyy.. Nerde kaldı Deniz'ler?
Şindi Rüya mı izliycez Denizlerin yerine .. :)

Vallahi deriin bi zamanlama sıkıntısı çekiyor senaristler,beyinleri dönmüş gariplerin.. 15-16 yaşında 1 Mayıs eylemlerinde Rüya ..
Tabi son bölümlerle 3-5 yıl atlanmışsa ve biz yine fark etmediysek ayrı..

Ee hoş..Görelim bakalım daha neler olacak..

zehra4evergs
02-04-2008, 23:18
:D:D ışık ne süper olmuş yahuuu,,,harun da çıkıyoo,,olleyyy

büşşraa
02-04-2008, 23:21
72'de Rüya diyelim ki 10 yaşında...
ki daha küçük gibi duruyo :/

dizi 1 Mayıs 1977'den başlıyor...
Rüya 15 yaşında olur...

kızın hormonlarında sorun var o halde :s :/

gerçi Rüya hep problemliydi :p
birden büyümüştü ya doğumgününde ((:

o nedenle mantık aramayın derim :p
((:

lenin
02-04-2008, 23:54
59.BÖLÜM ÖZETİ

HATIRLA SEVGİLİ’DE YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR...

İdamların üstünden 5 yıl geçer...
Geçen yıllar ülkede olduğu gibi Hatırla Sevgili ailesinin hayatında da pek çok şeyi değiştirmiştir... 59. Bölümünden itibaren 1977 ve sonrasını ekranlara taşıyacak olan “HATIRLA SEVGİLİ” yepyeni bölümüyle 4 Nisan Cuma akşamı atv’de!

İdamların üstünden 5 yıl geçmiştir. Bu geçen 5 yıl ülkede olduğu gibi Hatırla Sevgili ailesinin hayatında da pek çok değişiklik getirmiştir.

Rüya ve Ali artık büyümüştür. Işık senelerden beri kaldığı Almanya’dan geri döner. Harun cezaevinden çıkar. Yasemin ve Ahmet bir bebeklerinin olmasını istemektedirler. Necdet siyasete soyunmuştur, yakında yapılacak erken seçimler için CHP’den Milletvekili adayı olmuştur. Diğer yandan DİSK yönetim kuruluna seçilen Salim ve eşi Emine ile 1 Mayıs 1977’de yapılacak olan Taksim mitinginin hazırlıklarında çalışmaktadırlar.

Yayın Tarihi: 4 Nisan 2008 / Cuma
Yayın Saati : 21:20

lenin
02-04-2008, 23:59
Beren sitesinin enayileri, sizleri seviyorum=D

Bir söyleşiden Deniz'li resimler(:

http://img123.yukle****/images/6027user33616_pic45920_1206065107.jpg
http://img138.yukle****/images/2840user33616_pic45921_1206065280.jpg
http://img138.yukle****/images/5985user33616_pic45922_1206065280.jpg
Anaam tırsınç ya(:
http://img126.yukle****/images/1596user33616_pic45925_1206065460.jpg
http://img124.yukle****/images/2118user33616_pic45937_1206066455.jpg
Ağır toplar:Pp
http://img138.yukle****/images/2072user33616_pic45934_1206066361.jpg
Berk
http://i252.photobucket.com/albums/hh2/emosss/berk7uykusugeldiahhcanm.jpg
http://i252.photobucket.com/albums/hh2/emosss/berk10halabenikimsetutmuyosudakkada.jpg

nrockn
03-04-2008, 00:04
Beren sitesinin enayileri, sizleri seviyorum=D

Bir söyleşiden Deniz'li resimler(:

http://img123.yukle****/images/6027user33616_pic45920_1206065107.jpg
http://img138.yukle****/images/2840user33616_pic45921_1206065280.jpg
http://img138.yukle****/images/5985user33616_pic45922_1206065280.jpg
Anaam tırsınç ya(:
http://img126.yukle****/images/1596user33616_pic45925_1206065460.jpg
http://img124.yukle****/images/2118user33616_pic45937_1206066455.jpg
Ağır toplar:Pp
http://img138.yukle****/images/2072user33616_pic45934_1206066361.jpg
Berk
http://i252.photobucket.com/albums/hh2/emosss/berk7uykusugeldiahhcanm.jpg
http://i252.photobucket.com/albums/hh2/emosss/berk10halabenikimsetutmuyosudakkada.jpg

offf:D bu deniz neden bu kadar tatlı yaa:D

büşşraa
03-04-2008, 00:07
bu söyleşi benim İngilizce sınavına çalışmak için gitmediğim söyleşi mi? :(

Beliz hep mi bi taraftan vurmak zorundasın yavrum beni? :( :p

ayrıca...
Belizin sitesindekileri sevesim geliyo bak :p
((:

sağol canım (L)
((:

lenin
03-04-2008, 01:00
bu söyleşi benim İngilizce sınavına çalışmak için gitmediğim söyleşi mi? :(

Beliz hep mi bi taraftan vurmak zorundasın yavrum beni? :( :p

ayrıca...
Belizin sitesindekileri sevesim geliyo bak :p
((:

sağol canım (L)
((:
Bak Bişra Beliz'in sitesi deyip durma, alıcam ayağımın altına! =D

Ben Kardelen'e seninki diyor muyum?

büşşraa
03-04-2008, 01:03
Bak Bişra Beliz'in sitesi deyip durma, alıcam ayağımın altına! =D

Ben Kardelen'e seninki diyor muyum?

Beliz...?
ben neden Beliz'in sitesi demişim :s

hakkaten farkına şu an varıyorum! :o
Beren'in sitesi olcaktı nan o :p
(((:

ayh çok güldüm kendime (((:

ayrıca...
sokma Kardelen'i araya...
o saf ve masum :p
((:

umut_mahir
04-04-2008, 01:31
Neyse sonunda başlıyor dizimiz....Harunun çıkması da iyi olmuş Aliyle Işığa ideolojiklik yapar :D..1 MAYIS 1977'den başlamaları çabuk bitirmek için yapılan birşey sanırsam..Acaba 78 kuşağından yolcularla solcuları anlatırlarmı? Bölünmeleri falan..Neyse yaa başlıyo sonunda önemli olan o...2 haftadır sabırsızlıklan bekliyorum..Lenin ve Büşşraa'ya da selam olsun..

Ahmet T.Kışlalı
04-04-2008, 11:55
Neyse sonunda başlıyor dizimiz....Harunun çıkması da iyi olmuş Aliyle Işığa ideolojiklik yapar :D..1 MAYIS 1977'den başlamaları çabuk bitirmek için yapılan birşey sanırsam..Acaba 78 kuşağından yolcularla solcuları anlatırlarmı? Bölünmeleri falan..Neyse yaa başlıyo sonunda önemli olan o...2 haftadır sabırsızlıklan bekliyorum..Lenin ve Büşşraa'ya da selam olsun..

Aradaki 5 yıl faşizme karşı mücadele ve Ecevitin siyasete damgasını vurduğu
olayların tarihidir.
Kıbrısın Barış Harekatıyla "kurtarılmasının "tarihidir.

Bu dizinin bir amacı da o zamanki askeri bu zamanki askere teşmil ederek kötü göstermektir.

1MAYIS 1977 DE SÜPER NATO_GLADİO nun katliamını nasıl işleyeceklerini doğrusu merak ediyorum...

Hatırlatmak için bir kaç satır okuyalım.:

Sahte TKP’nin etkinliği altında olan DİSK, 22 Nisan günü yaptığı açıklamada 1 Mayıs’a katılacak örgütleri ve atılacak sloganları ilan ediyor ve 20 bin DİSK görevlisinin güvenlik için hazır olduğunu duyuruyordu. Bu arada sağcı-faşist basın kışkırtıcı yayınlarına hız vermekteydi. Örneğin 20 Nisan gününün Ortadoğu gazetesi “Sol 1Mayıs’ta Halkı Galeyana Getirmek İstiyor” şeklinde manşet atmıştı. 1 Mayıs gününün Tercüman’ında ise Rauf Tamer, ”Arabalar tahrip edilecek, inşallah aldanırız ama, kanlar akacak. Çeşitli solcu gruplar arasında slogan kavgasıdır bu” diye yazıyordu. 30 Nisan tarihli Bayrak gazetesinin manşeti de, “DİSK ve Maocu Gruplar arasında çatışma bekleniyor!” şeklindeydi.

Katılım yaklaşık 500 bin civarındadır. Saatler 19.00’u gösterirken katılımın umulanın çok üstünde olması nedeniyle miting hâlâ bitmemiş, Anadolu’dan gelen kortejler henüz alana girememiştir. Bu arada DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler de konuşmasını tamamlamak üzeredir.
İlk silah sesi o an duyulur. Daha sonra alana hakim noktalardan kitlelerin üzerine kurşun yağmaya başlar. İlk silah sesi olayı başlatmak için bir işarettir. DİSK’in kürsü sorumlusu Sıtkı Coşkun’un “Sular İdaresi üzerinde ateş eden insanlar var. İhtar ediyoruz. Bunları etkisiz hale getirin, alın...” diye yaptığı anons işe yaramaz. İstanbul Belediye Başkanı Ahmet İsvan’ın toplum polisinin amirine sorduğu “Bu duvarın üzerinden ateş edildi bize. Bunlar polis midir, görevli midir?” sorusu da yanıtsız kalır ve İsvan coplanır. Daha sonraki soruşturmalarda ise bu kişiler tamamen reddedilir; zaten boş kovanlar da anında toplanmıştır.
Ateş açılan noktalardan bir diğeri olan Pamuk Eczanesi’nin üst katında ise tabancalar ve mermi kovanları bulunacaktı.

Alanın tarandığı bir başka merkez de Inter Continental Oteli’ydi. Daha sonra otelin beşinci ile altıncı katının camlarında içeriden atılmış kurşunların delikleri görülecekti.
Günaydın gazetesinden Necati Doğru, ”5.katta bir odanın kapısı açıktı. Odanın pencerelerinden alanı seyreden kişiler ve masa üzerinde teleobjektifli makineler gördüğüm için gazetecilerin bu odada olduğunu sanarak içeri girdim. Adımımı atar atmaz oldukça mütecaviz bir biçimde itilerek durduruldum. Garsona bu odadakilerin kim olduklarını sordum, ‘polisler’ yanıtını aldım” diyordu. 510 numaralı odada ise MİT yuvalanmıştı
Tüm bunların yanısıra, dikkat çeken bir başka grup ise, ellerindeki çantaları bir an bile yere bırakmayan ve o gece uçakla ülkeyi terkeden 8-10 kişilik Amerikalıydı.
Son derece açık olan şey, ateşin kalabalığı kürsüye doğru sıkıştırarak panik yaratma amacıydı. Panzerler kitleyi sıkıştırıyor ve insanları en dar yokuşa, Inter Continental Oteli ile Pamuk Eczanesi arasında kalan Kazancı Yokuşu’na doğru yöneltiyordu. Olaylar başlamadan az önce Kazancı yokuşu başına park edilen mavi renkli bir Fiat kamyonet ve yerlerde rastgele duran tekerlekli el arabaları

Kazancı’ya iniş ve çıkışı engelliyorlardı. Sel halinde akan insanlar kamyonetin iki yanından ve el arabalarının üzerinden geçerek Kazancı Yokuşu’ndan aşağıya doğru kaçmaya çalışıyorlardı. Tam bu sırada yokuşun biraz aşağısındaki garajdan çıkan beyaz renkli bir Renault uzun menzilli silahlarla kitleyi tarayacaktı.
Beyaz Renault’da bulunan polis memuru Necati Tınaz, daha sonra bu durumu ”üstümüze geldiler havaya ateş ettik” diye açıklayacaktır.
Sonuçta o gün Taksim Alanı’nda 126 kişi yaralanmış, 34 kişi de şehit düşmüştü. Ölümlerin 28’i ezilmeler sonucu meydana gelmişti. Yalnızca 25 kişi Kazancı Yokuşu’nda ezilerek Meral Özkol ise panzer altında kalarak yaşamını yitirmişti. Olayda 2000’e yakın mermi atıldığı saptanmış, buna karşın yalnızca 5 kişi kurşun yarası nedeniyle ölmüştü. Açılan davanın iddianamesinde, amacın “halk üzerinde yılgı, korku ve panik yaratmak” olduğu vurgulanıyordu.

Ertesi gün boyalı basın, beklendiği gibi sol içi çatışmayı öne çıkarıyor ve “Maocu vatan hainleri işçi bayramını kana buladı” (Günaydın), manşetleri atıyordu. Sol gazeteler de hâlâ olayın ne olduğunu anlamamakta ısrarlıydılar. Sahte TKP’nin organı Politika’ya göre “1 Mayıs töreni tam bittiği sırada Maocu ve terörist oldukları ileri sürülen grupların silahlı saldırısına uğramıştı.” Diğer taraftan de benzer açıklamalar birbirini izliyordu.

Nato nun içimizdeki kontr gerillayla düzenlediği katliamda şehit olan devrimcileri saygıyla anıyoruz.

lenin
04-04-2008, 20:20
59. Bölüm'den

http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/IMG_9770.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/IMG_0433.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/hatrla1.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/hatrla.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/IMG_0185.jpg

quttiriktuğçe
04-04-2008, 20:23
bu bölümünü heyecenle bekliyorum akşam olsada seeretsem...:s:d:d:d

zehra4evergs
04-04-2008, 20:56
haruuunum yaaa,,çook tatlısınnn

büşşraa
04-04-2008, 22:47
yah Necdet'in saçlara baaak!

Adnan Menderes'e benzemiş ki ya :s

son fotoğraftakiler kim ayrıca :/

Harun ve Defne de en başta he :p
hiç bişey değişmemiş dizide :p

((:

Belizim sağol süferkızım :p

glsm_003
04-04-2008, 23:49
başlasın artık başlasın başlasın

mabolla
05-04-2008, 00:52
kürşat başar da doktor olmuş..:D

ineklyn_kelebek
05-04-2008, 00:54
pazartesi günü çok önemli iki sınavım yüzünden bu akşam içim kan ağlayarak ders çalışmak zorundayım, seyreden arkadaşlar arada bi noluyo ne bitiyo yazarlarsa, beni mutlu, mesut, bahtiyar vs. etmiş olacaklar

nirvana93
05-04-2008, 01:08
şu an annem hatırla sevgiliyi izliyo(hastası):)
müziği çok süper yaaa

DenizinTürküsü
05-04-2008, 01:56
Süleyman hep başbakan
Başbakan hep Süleyman : )

Süper bir bölümdü...: )

cannuri
05-04-2008, 02:18
Rüyaaaa

nolcak ölcek mi?

sam_bacı
05-04-2008, 02:22
yaaa nolmuş bu diziyeee????? :'( çok büyük hayal kırıklığına uğradım yaaa
ayrıca dizi için haziran da 80 devrimiyle biticek diyolar aslı nedir????

zehra4evergs
05-04-2008, 02:23
çook süperdi yaa,,,hele harunla ışığın bakışması:(((( bide,,arkdaslar bi önceki bölümde DENİZ giderken,,harun ve arkdaslarının ıslıkla çaldığı bi müzik vardı,,,onun ismini bilen war mı?

Erdal EFE
05-04-2008, 02:24
yaaa nolmuş bu diziyeee????? :'( çok büyük hayal kırıklığına uğradım yaaa
ayrıca dizi için haziran da 80 devrimiyle biticek diyolar aslı nedir????

hey gidi bee darbeler devrim olmuş ülkemde...

80 de devrim olmadı dolayısıyla aslı bu değil:))
80 darbesiyle bitecek(miş)...

büşşraa
05-04-2008, 02:25
dizi başlarken koptum ((:

Süleyman hep başbakan ((:

şimdilik bu kadarı yeter :p
genel yorum daha sonra :p

Rüya ölmez...
diziye heyecan katmak istemişler :p
o değildir yani herhalde :/
ama söylemeden geçemicem...
Rüya da annesi gibi embesil :/

bi de...
Aliler THKOdan ayrı çalışıyolarmış...
hem de baya bi ayrı ((:

düzeltmesen ölürdün :p

hayır düzeltirken kendine has üslubunu sokmasan daha da ölürsün :p
((:

sam_bacı
05-04-2008, 02:31
çook süperdi yaa,,,hele harunla ışığın bakışması:(((( bide,,arkdaslar bi önceki bölümde DENİZ giderken,,harun ve arkdaslarının ıslıkla çaldığı bi müzik vardı,,,onun ismini bilen war mı?
rodrigo nun gitar konçertosu:)

Erdal EFE
05-04-2008, 02:31
düzeltmesen ölürdün :p

hayır düzeltirken kendine has üslubunu sokmasan daha da ölürsün :p
((:

düzeltmesem ölürdüm... evet:))
bak aklıma gelmişken bişi daha düzeltiyim ama bu diziyle ilgili:
Deniz giderken zindandakilere 'hadi eyvallah çocuklar' değil 'hoşçakalın çocuklar' demiş... yaa işte böyle...

üslubuma laf yok... ben onu bu günler için büyüttüm:))

sam_bacı
05-04-2008, 02:32

(= ben senin kadar yaşlı olmadığım için bilemem o kadarını;)

parazzit
05-04-2008, 02:34
kürşat başar gelmiş. hmm.

1 mayıs daha iyi anlatılabilirdi.

büşşraa
05-04-2008, 02:34
düzeltmesem ölürdüm... evet:))
bak aklıma gelmişken bişi daha düzeltiyim ama bu diziyle ilgili:
Deniz giderken zindandakilere 'hadi eyvallah çocuklar' değil 'hoşçakalın çocuklar' demiş... yaa işte böyle...

üslubuma laf yok... ben onu bu günler için büyüttüm:))
mesela Hüseyin de "Türk halkı" değil "Türkiye halkı" demiştir (;

sonra... Deniz "Yaşasın Türk ve Kürt Halklarının Kardeşliği" demiştir... (;
ama dizide yok bile bu (:

sonuçta hepimiz biliyoruz ki reyting uğruna yapılan bi dizidir...
gerçekleri tamamen yansıtması zor yani (:

peki üslubuna laf yok :p (:

büşşraa
05-04-2008, 02:37
(= ben senin kadar yaşlı olmadığım için bilemem o kadarını;)
yok bence darbe-devrim arasındaki farkı bilirsin (;
ki yaşlı dediğin insan kaç yaşında ki :s
neyse (:
___
Harun Karadeniz'in sadece gazeteden ölüm haberi geçildi dizide...
ne yani sadece tek kare miydi?!
bi tek imza verirken gördük Harun Karadeniz'i... :/
gerçi kendim de dedim ya...
dizi sonuçta :/

Erdal EFE
05-04-2008, 02:38
mesela Hüseyin de "Türk halkı" değil "Türkiye halkı" demiştir (;

sonra... Deniz "Yaşasın Türk ve Kürt Halklarının Kardeşliği" demiştir... (;
ama dizide yok bile bu (:

sonuçta hepimiz biliyoruz ki reyting uğruna yapılan bi dizidir...
gerçekleri tamamen yansıtması zor yani (:

peki üslubuna laf yok :p (:

o Türkiye Halkı meselesini söylemiştim sanırım...
tabii eksikleri, yanlışları var ama hiç değilse bi bilinç uyandı millette... tarih Denize, Yusufa, Hüseyine meşruluklarını verdi... bu bi başlangıç...

bugün 1 mayıs marşı bile çaldılar be daha ne olsun???
:))

büşşraa
05-04-2008, 02:40
o Türkiye Halkı meselesini söylemiştim sanırım...
tabii eksikleri, yanlışları var ama hiç değilse bi bilinç uyandı millette... tarih Denize, Yusufa, Hüseyine meşruluklarını verdi... bu bi başlangıç...

bugün 1 mayıs marşı bile çaldılar be daha ne olsun???
:))
kesin söylemişsindir...
biliyorum kaçmaz ((:

ya dediğin gibi en azından millet bilinçlendi...
benim okulum gibi bi okulda bile gelip benden kitap istedilerse...
iyi olmuştur bu dizi (:

1 Mayıs marşı beni de şok etti...
çalmalarını beklemiyodum yani... :s (:

enerjik_kimi
05-04-2008, 02:45
yine herzamanki gibi mükemmeldi bir bölümdü....değişimler tuafıma gitti....harunu görünce sanki eski bir dostumu görmüş gibi sevindim:) eskilerden bi o kaldı....ışık çok güzel olmuş..ahmet de çok yaşlı olmuş:( ve yine mükemmel bir yerde bitirdiler....

gülolantoprak
05-04-2008, 02:54
içim bir hoş oldu denizi aradı gözlerim... ve tüm devrimcileri...
ama harunu görünce mutlu oldum koşup sarılasım geldi...

umut_mahir
05-04-2008, 03:10
Güzel bir bölümdü...
Başındaki boşbakan süleyman şarkısı iyi oldu...Fikret Kızılok söylüyor işte...

Harun'un hapishaneden çıkması da iyi olmuş..Maoistleri de anlatacaklar..Ama Ali'den yolcu olmasını beklemezdim..İnsan biraz Deniz abisinden feyz alır...

1 Mayıs'ı da güzel anlattılar..Darbe sürecindeki eleman hala işbirlikçiliğe devam ediyor..Ağzımı bozduracaklar yine..Neyse takmaya değmeyecek insanlar -b u kelimeyi onları nitelerken kullanmak insanlığa karşı ayıptır- bunlar...

Ne kadar da iyi olsa bir dizi sonuçta...

sincapx
05-04-2008, 14:45
Dünkü bölümün başlarını izleyebildim sadece ama o baştaki görüntüler ve süleyman demirel konulu şarkı güzeldi;)
yeni rüyayı hiç sevmedim o kıza zaten gıcık oluyordum mimikleri falan...Herkes büyümüş ama yasemin,ahmet onlarda bi değişiklik yok,aynı kalmışlar...yaseminin boyu kadar bi kız bulmuşlar ''anneee ''deyince garip oluyor.Necdet nihayet siyasete atılmış:)
sonunda ne oldu merak ediyorum.Işıkla yaşar tekrar evlensin ama zannetmiyorum bunun olacağını...:/Harun çıktıysa hapisten kesin onunla evlenir.

__deniz__
05-04-2008, 15:14
Yolda olduğum için izleyemedim diziyi.:(
Şimdi netten bakıyorum umarım bulup izleyebilirim...

darkfeatteah
05-04-2008, 16:35
biraz karışıktı aam çok güzeldi dünki bölüm defne ve ışık çok tatlı olmuşlar ama ben rüyayı beğenmedim acayip saf gözüm hep denizi aradı resimleri yetmiyor

çekirdex
05-04-2008, 16:38
ben en çok yaşara üzüldüm ya yazık oldu çocuğa ışığıda kesin harunla evlendirirler.
şimdi artık en ateşli dönemler başlıyor umarım yine tek taraflı yansıtmaya başlamazlar olayları
çünkü 77-80 döneminde hem milliyetçi hem komünist taraf ayaklanmıştı yani sadece komünistleri anlatıp diğerlerini es geçmek komedi olur resmen!

lenin
05-04-2008, 19:20
Giriş şahaneydi, ülkenin siyasal yasamını bu kadar mı güzel yansıtır bir insan. Bir kez daha hayran oldum Fikret Kızılok'a. Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en büyük sanatçılardan biri olduğunu bir kez daha anladım. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.(Oha Beliz! Naptılar kızım sana?:D)

Harun Karadeniz benim 68 kuşağında en çok takdir ettiğim liderdir. Deniz'lerle teoride ayrılmıştır ve onlar kadar popüler değildir. Reyting uğruna Harun Karadeniz gibi önemli bir insanı gazete manşetiyle geçiştirmek ne kadar doğru tartışılır.

Gençlik, bu kameramanlarda ayak fetişistliği olduğu kanısına varmak üzereyim galiba. Yahu 5 sene atlamışsın millet meraktan çatlıyor 20 dakika boyunca sırf postal seyrettim. (: Neyse sonunda kavrayabildik hadiseyi.

Rüya çok pakize bir tip olmuş yahu. Olayın Ahmet'le ilgisi yok kan bağı olsa bile. Ne yapsın kız, paçoz Yasemin'in kızı. Ömrünün en güzel senelerini de Necidet'le ziyan etmiş. Pakize olmasın da ne yapsın? =) Ordan oraya parazit gibi Ali'nin peşinde dolaş dur.. Evlat, yaşın kaç? Git evinde anana yardım et. Burda tipik bir Ahmet-Yasemin durumu gözlemleyebiliriz. Yasemin de Leyla gibi Ahmet'in peşinde koşturmuştu. Ama Ali'nin yerinde olsam Rüya'ya bakmam huleyn. Yok "yazı eğik oldu, yok sen onu duvara sığdırabilcen mi ki?" Saf! =D

Dedim ki kendi kendime herhalde karakol çıkışı sıcak bir Ahmet-Rüya sahnesi görürüz. Ahmet yağuşuklusu alır kızını anlatır datlu datlu. Ama tabi Necidet efendiden fırsat kalmadı. :/ Hep Necidet, yine Necidet! Ahmet iyisi mi sen öldür kendini yavrum(:

Sonraaa gelelim Necidet ve CHP muhabbetine. Apolitik aşuk pastacı başımıza sosyal demokrat kesilmiş. Heyy gidi hey! =D=D
Necidet yalvarıyorum otur evinde pasta süsle, pasta tarifi bul, ne bileyim kremayla pasta süsle. Ama lütfen siyasete bir de sen bulaşma. :)
Çünkü bilirim duygusal adamsın, gönül adamısın yapamazsın sen siyaseti. Pasta süslemeye benzemez bu işler koç! "CHP'de bir fidan: Necidet" =D
Zaten peydahladığı yavruya da ısınamadım bir türlü. Kime çekmiş bilmem(hıh)
Rüya'da Yasemin'in getirdiği bir civeleklik vardı en azından=)
Aman yau bananeyse, hepi topu iki kelime konuşta kız(:

Bölüm boyunca bir yerlerde gözüm Deniz'i aradı. "Aha şimdi çıktı, çıkacak" oldum. Ama yok! Fantastik üçlü tam olmayınca bir şuursuzluk hasıl oluyor insanda(: Sonra birden pat Harun çıkıverdi(L) Boynuna atılasım geldi nan(Çüş Beliz!)

Bu Ali de olmamış, özenti eleman! Bir garip geldi bana. Zaten bu 68 kuşağı bıyıkları yeni terlemiş elemanların hepsi aynı. Ne varsa Deniz'de vardı(yeşil olan:D)

Işık cilve açığını kapatmaya çalışıyor sanki. Saçlar, şuh bakışlar falan(: Giyimde onun lehinde çalışmalar görüyoruz efem. Hele o kürkten sonra=) Nasıl bir giysiydi Tanrım o? Herhalde ucuz olsun diye Yaşar ayusunun derisini yüzüp de kürk yaptı. Özenti Fadime=D Evde kalacağını anladı tabi, zaten kuzu Harun'um da meyilli iki kırıt, iki gül hoop at kapağı=) Düz mantık.

Başşka başkaaa. Aklıma bişi gelmiyo:/ Hehh Yaşar! =)
Pardon o artık amca. Yaşar Amca(: Yaşar Amca görünmeyince oh dedim, kurtulduk. Birden zöt diye gudubet bi elemanın amcası olurverdi. :l
Pisluk insan, ayuu! Servet avcısı serseri seni! (: Anladı ki Işık işe yaramaz, paçoz bi gazeteci maaşıyla geçiniyor. Attı tekmeyi, sonra da bakıyor arkasından coşkun gibi. Boyun posun devrilsin=D

Cansel Elçin'i de oynarken gördük ya, daha ne istenir(: Öyle de karizmatik. Ah yaz gelse; deniz, kum, güneş, ben ve delüağnlu(L)

Gelelim Dr. Kemal'e. Oh my god! Yani televizyonda tek izlediğim dizide birden Kürşat Başar bitiverince kısa süreli bir şşşıpazım geçirdim(: Senin ne işin var orda adamım? Amacın ne? Senarist ablalar Selma&Kemal çifti falan yaratmak istiyorsanız nafile. Malum dizide genç nüfus fazla kim ne yapsın elin kartlarının 2. baharını? =D Hee diyorsanız ki Kürşat bizim dostumuz, kendine reklam arıyormuş yalvardı kıyamadık diye, orası başka:) Sen üşenme o hengamenin ortasında kazulet gibi bir kadının derdine düş! Kan gövdeyi götürüyor Kürşat hala Selma'da! :p

1 Mayıs sahneleri oldukça etkileyici olmuştu, o açıdan tebrik ederim. Yalnız yine bir şıpazım sebebi var; miting alanında ellerinde pankartla birden Tomris Giritlioğlu'nu gördüm. Ne var bunda diyeceksiniz. Gecenin bir vakti evde kimse yok, ışıklar kapalı, burnunun içinden dışarı çıkmış naçizhane sümükleri(Ne tiksinç bir insanım ben bea:D) ve Beliz birden şöyle bir tip görüyor:
http://www.radikal.com.tr/1999/01/24/resim/bab.gif
http://www.diziler.com/biography/17f5e6d299bba3a802ca97839ed82a4f.jpg
Tomris izleyici sağlığı açısından mümkünse kamera önüne çıkma(;

Son olarak saç, baş bölümüne geldim:
Değişimlere bakacak olursam en güzeli Allah'ın cezası sümsük Yasemin olmuş:)
Türk yapımcılar birşeyin kıvamını da tuttrun be kardeşim. Tamam anladık 70'ler kabarık saç modası ama gözümüze neden sokuyorsunuz? O saçlardan olayın perde arkasını göremiyorum huleyn, kapatıyor saçlar.(=

__deniz__
05-04-2008, 22:01
Sonunda izleyebildim diziyi..

Girişi mükemmel yapmışlar bence..
Dönem bir şarkıda ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi..
Yeni kadroya alışmak biraz zor olacak..Denizler’in olduğu
kadroyu çok arayacağım sanırım..Allahtan Harun’u bıraktılar yani…
Ayrıca yeni kuşak çok toy görünüyo..Ali tiplemesi sevimli bence
ama Rüya çok kıl olmuş..Ali’nin peşinde dolaşan sümsük bi tip olup çıkıvermiş..
Ayrıca hala Necdet ön planda gibi en iyisi Ahmet bi çocuk daha yapsın babalığını hissetmek için..Bu arada Ahmet’i çok yaşlanmış gördüm..Şakaklarına kar yağdırmışlar adamın
ama her haliyle çok karizmatik bu adam yaa..Yasemin yanında çok sümsük kalıyo boy da kısa zaten :p..Aman neyse..

Bu arada doktor ile(ismini hatırlayamadım) Selma yakınlaşmasını ilerleyen bölümlerde karşımıza çıkaracaklar gibi..
Ne gerek varsa artık..!!!Yeterince aşka boğacaklar zaten milleti
yeni nesil çok hızlı bir de yaşlılarımı çekicez..:ss Umarım dizi çizgisinden çıkmaz ki hiç aklımın işi değil yani…
Bu arada Işık ve Harun’lu sahneler çok basit geldi bana..Bu kadar hızlı olmasınlar canım ne bu böyle hey Allahım yaa.
Defne’nin veledi de biraz itici ama şeytan tüyü var sanki.:)
Salim ile Emine de sendika ağası olup çıkıverdiler yani..:s

Necdet ve Ahmet’in halası olan kadının(bunun da ismini hatırlayamadım bi an) saçları çok komikti daha güzel bi imaj bulamamışlar mı..?Zaten dizi karakterlerinin genelinde bi anormallik var..Ben en çok Defne ve (H)Ahmet’i(H) beğendim…
Ayrıca Necdet’i de siyasete sokuşturma çabalarını anlamış değilim..Bi anda aranan kişi oluverdi adam..

Son olarak 1 Mayıs sahnelerini etkileyici yaptıklarını düşünüyorum..Marşı bile çaldılar daha ne olsun..:)Harun ile Defneyi görünce içim bi hoş oldu ne yalan söyleyeyim..Gözlerim Deniz’i aradı hep..

He bu arada Harun Karadeniz’i ufak bi gazete manşetiyle geçiştirdiler gözümden kaçmadı yani…Ama alışık olduğumuz bir durum olduğu için çok fazla sinirlendirmedi beni..Eh nihayetinde bir dizi…

zehra4evergs
05-04-2008, 22:23
Deniz'leri çook aradım ben :(....sanki hep eksikti bişeyler...

Ülkücü Genç
05-04-2008, 22:29
Dünkü bölüm güzeldi.. İkinci plana atılan Ülküdaşlarım ortaya çıktılar sonunda.. Güzel olacak gibime geliyor.. Önümüzdeki bölümü heyecanla bekliyorum..

oyku_89
06-04-2008, 05:41
Defne yle Deniz'in çocuğu çocuklar duymasın daki selamiyle gönülün çocuğu değil miydi yahu:))

garnet
06-04-2008, 13:33
Defne yle Deniz'in çocuğu çocuklar duymasın daki selamiyle gönülün çocuğu değil miydi yahu:))

aaa doğru ya benim de aklımda kalmıştı nereden tanıyorum diye yeni bir sanatcı daha doğuyor.

fethiyebalim
06-04-2008, 13:41
Bayıldım ben bu bölüme hele o süleyman hep başbakan hep başbakan hep süleyman nakaratı güzel olmuş yahu...

_serap_
06-04-2008, 13:53
dizinin en muptelalarından biriyimm kaçırmadan izliyorum okadar güzel bi diziki son bölüm ayrı maceraydı eski oyuncular gitmiş yerine yenileri gelmiş sanki baska bi dizi izlermiş gibiydim ama genede enfesti..cocuklar büyümüş onlarda büyüklerinin yolunda gidiyor..defne ahmet necdet yasemin hepsini bi 5 yıl çok değiştirmiş sonu çok heyecanlı bitti bakalım nolcak.:)

elde_var_sıfır
06-04-2008, 22:23
bölümün girişi çok süperdi şarkıyı duyunca koptum hala dilimde söyleyip duruyorumm:)))
rüya yı oynayın kızı bence iyi seçmişler(her ne kadar sümsük olsa da:P)yasemine benziyor baya ama biraz da babasından alsaydı söyle oturaklı olmayı:))
adamım ahmet yaa bir insana yaslanmıs gibi gözükmek bu kadar mı yakısır diziyi izlerken resmen televizyonun içine düşcektim:))))
bu arada defnenin saçları kendi saçları mı bana peruk gibi geldi özellikle mitingte topladığı zaman....ama yine de çok hoş olmuş...
ahh harunn sen de pek tatlısın amma biraz kilo almışsın be yavrum :)
yine heyecanlı bir kısımda bitirdiler diziyi... bu haftayı yine iple çekmek düştü puffff:SS

bevy.izil
07-04-2008, 00:44
Bu konu açıLaLı 3 sene geçmiş haLa çok güzeL

ateşböcüğü
07-04-2008, 00:47
süleyman hep süleyman hep başbakan hep süleyman... Ya hala iki gündür dilime dolandı her yerde bunu söylüyorum. Ama çok tatlı değilmi ya? Bu seferki bölüm tek kelimeyle harikaydı. Resmen eski Hatırla Sevgili'ye döndük derim ben kendi adıma. Ama bir tek detay dışında. Ya arkadaşlar ben Rüya'ya takıldım. Eski Rüya cin mi cin di, hep benim dediklerim havasındaydı. Topu topu 5 yıl geçti ve insan karakteri 5 yılda da bu kadar değişemez. Bu Rüya bana mıymıy geldi biraz. Sanki kendi fikirleriyle değilde özentiyle hareket ediyomuş gibi bir hava estiriyor. Amaaaan bunada alışırız nasıl olsa. :)))

cıtırpalyaco
07-04-2008, 17:59
Dizi hakkında kolay kolay yorum yapmam burada , ama şunu söylemek istiyorum ..

Başbakan Süleyman kısmındaki o ufaklığa bayıldım ..
O nasıl tatlılıktır öyle ..
Hoş düzenleme , güzel seçim ..

(;

mabolla
07-04-2008, 19:22
alamanya ışık'a yaramış anlaşılan, yaşar'ı hemen unuttu...

adamım o kadar arkadan bakakaldı...ışık bi dönüverse yaşarım kolundan tuttuğu gibi kaçıracaktı...

''seviyorum ülenn!!!''

boşver be yaşarım sana kız mı yok...bırak kendi gibi gomünist harunla tencere-kapak olsunlar..:)

denizışıltısı
07-04-2008, 21:22
Süleyman hep başbakan şarkısı ve klibi harikaydı hele o klipteki miniğe bayıldım
ben herkesi daha yaşlı bekliyordum yani hiç olmasa Ahmet'in annesiyle halasının saçlarını beyazlatsaydılar Harun'a saçı ve sakalı yakışmamıış eski hali iyiydi. Rüya 'yı oynayan kızı sevmedim pek yapışkan geldi bana ilerleyen bölümlerde Defne, Deniz aşkının bir benzerini Ali ve Rüya için görebiliriz birde teo ve karısını tam unutular dicektim bölümün sonuna doğru 1 Mayıs olaylarında onlarıda gördüm rahatladım bu bölüm çok heycanlı bitti ama bence o kız Rüya değil :)

__deniz__
07-04-2008, 22:41
"Hatırla Sevgili" önceki hafta Deniz Gezmiş'in idam sahnesi ile bir dönemi kapattı; şimdi yeni bir dönem başlıyor

Bu cuma (4 Nisan) ekrana gelecek bölümünde dizi, 1972'den 77'ye atlayacak. Aradaki 1974 affı kolaj ile geçilecek. Bu geçişten amaç, çocukların büyümesi yani yeni kuşağın içinde yerlerini alması. Bu bölümlerde sağ ve sol tarafta tırmanan şiddetle, darbeye giden yoldaki unutulmaz izler var.

10 yeni oyuncu
Dizinin 80 darbesine giden yoldaki 78 kuşağı bölümünde, 10 yeni oyuncu yer alacak. Yeni oyuncular arasında yer alan Kürşat Başar bir psikoloğu oynayacak. Yurtdışında eğitim almış gelmiş bir genç kız Dev-Genç'li oluyor. Bu roldeki oyuncudan da ekip hayli umutlu; Lale Yavaş... Türk kökenli İsviçreli oyuncu. Şu sıralar Almanya'da televizyonda yayınlanan "Tatork" adlı polisiye dizide rol alıyor. Bu önemli bir dizi. Sanırım yeni bir oyuncu kazanacağız.

Erdal Eren de var
1980 askeri darbesinin tartışılan idamı Erdal Eren de dizide yerini alacak. Peki bu rolü kim oynayacak? Şu an belli değil. Dizinin bu bölümünden çok söz edilecek. Kahramanmaraş, Çorum olayları, Kanlı 1 Mayıs, yine çok tartışılacak bölümler olacak.

80'den sonrası da var
Bir kronoloji dizisi oldu "Hatırla Sevgili". 80 darbesi ile dizi bitiyor. Ama yapımcı firmaya "80 sonrası" için de teklifler geliyor. Yapımcı firma da bu konuyu düşünüyor. Yani 80'den bugüne yaşananları da anlatan bir dizi. Dizinin proje tasarımına imza atan Tomris Giritlioğlu şunu diyor; "Bu dizinin başarısı senaryoda. Ve bunu Nilgün Öneş başardı". Ama Öneş'in çok yorulduğunu ve 80 sonrası için büyük bir çalışma gerektiğinin altını çiziyor Giritlioğlu. Yeni bir kadro zorunluluğu var. Çünkü örneğin Yasemin 38 yaşına gelecek. Ve o yaşı oynayacak bir Yasemin bulunmak zorunda. Ve bu tüm cast için geçerli. "Hatırla Sevgili" televizyon tarihimizde bir "cult" olma yolunda ilerliyor, bu bir gerçek...

[alıntı]

büşşraa
07-04-2008, 23:13
diziyi konuşurken Yaşarıma laf atmayın :p

efendim silahını bırakıp kaleme sarılmış adam... bu da bi adımdır :p
yakında Haydar olur belki :p

hasretle bekliyodum ben şahsen Yaşar'ı...
uzun süre nan Işık'tan ayrıldı diye göstermicekler mi:/ oldum ama sonunda çıktı (:

Yaşar'a sıralayacağına o arkadaşı olan Metin'e sıralayalım lütfen :p

zaman bi insanı bu kadar mı değiştirmez!
hala aynı ya!
valla nefret ettim yine... (:
____
Ezgicim haber için de sağol canım (:
Erdal EREN'i kim oynayacak meraklardayım :/

__deniz__
08-04-2008, 02:13
Önemli değil canım..Evet ben de merak ettim doğrusu kimin oynayacağını.

Büyü de baban sana,
Büyü de büyü
Acılar alacak yokluklar alacak,
Büyü de baban sana

Büyü de baban sana,
Büyü de büyü
Bitmez işsizlikler, açlıklar alacak,
Büyü de baban sana

Büyü de baban sana,
Büyü de büyü
Baskılar, işkenceler,
Kelepçeler, gözaltılar,
Zindanlar alacak

Büyü de baban sana,
Büyü de büyü
Büyüyüp de on yedine geldiğinde,
Baban sana idamlar alacak...

lenin
08-04-2008, 18:37
Haberler için teşekkürler gençlik.
Erdal Eren'i unutsalardı sümsük senaristlerin ağzını burnunu dağıtırdım..

**
Yaşar'a sonuna kadar karşıyız efenim.
Metin'e sempatim de saygım da sonsuzdur!
(=

umut_mahir
09-04-2008, 02:10
Erdal Eren'i anlatmaları iyi olur..O dönemi de objektif bir şekilde anlatırlarsa tam süper olacak...Necdet Adalı'yı da es geçmemeleri gerekir..İlk idam Necdet çünkü..

acıkeş
09-04-2008, 16:50
Süleyman hep başbakan şarkısı ve klibi harikaydı hele o klipteki miniğe bayıldım
ben herkesi daha yaşlı bekliyordum yani hiç olmasa Ahmet'in annesiyle halasının saçlarını beyazlatsaydılar Harun'a saçı ve sakalı yakışmamıış eski hali iyiydi. Rüya 'yı oynayan kızı sevmedim pek yapışkan geldi bana ilerleyen bölümlerde Defne, Deniz aşkının bir benzerini Ali ve Rüya için görebiliriz birde teo ve karısını tam unutular dicektim bölümün sonuna doğru 1 Mayıs olaylarında onlarıda gördüm rahatladım bu bölüm çok heycanlı bitti ama bence o kız Rüya değil :)
sadece 5 yıl geçti neden o kadar yaşlanmaları bekliyosunki asıl bence ali ve rüya çok büyümüşler sanki daha küçük olmalılar ali lisede rüyada orta okulda olmalı aslında...

BoNuS_GüZeLi_17
09-04-2008, 17:39
dudagımda yarım kalan
söylenmemis son sözümdün
baki olsada ayrılık;
ask her daim ölümsüzdür......

bayılıorum müziğine

lenin
09-04-2008, 18:01
Kanlı 1 Mayıs Mitingi'nde panzer altında kalan Meral Özkol'dur. Rüya değil.
(;

ozge_ben
09-04-2008, 18:24
evet yaa ali ile rüya çok büyümüşlerr olmazki canım herşey yerli yerinde olsun yaa bide yaşarla ışık karşılaştırlar bittim ben orda

zehra4evergs
09-04-2008, 18:30
evt ya o sahne kötüydü:( yaşar ı bende seviyorum ama haketti bence,,,yani onun yüzünden boşandılar,,gerçi ışık da yaptı biraz uyuzluk ama......ışık ve harun daha çok yakışıyo;)

__deniz__
09-04-2008, 19:48
60.Bölüm Fragmanı:

Tıklayın (http://www.youtube.com/watch?v=BcZbZRcP75M )

ineklyn_kelebek
09-04-2008, 19:55
60.Bölüm Fragmanı:

Tıklayın (http://www.youtube.com/watch?v=BcZbZRcP75M )

açılmıyo bu??

tamam açılıyomuş:)

büşşraa
09-04-2008, 22:53
demiştim dimi...
Harunla Işık arasında olcak bişe kesin (:
Ülkücüler coşuyor bu bölümde de... :/

din, iman onlardan sorulur ama bi insan ölecekse komünist ise sorun olmazmış...
çok güldüüüm ((:

Ezgicim sağol hayatım (;

elde_var_sıfır
10-04-2008, 11:29
evet hadi bakalım arkadaşlar şahsen ben her cuma olduğu gibi bu cuma yı da sabırsızlıkla bekliyorum:))

umut_mahir
10-04-2008, 23:03
Sağol deniz paylaşım için..Güzel bir bölüm olacağa benziyor..Galiba panzerin altında kalan kız rüya değil çünkü cenaze görüntüsü falan yok...

thereker
11-04-2008, 00:26
Erdal Eren...

lenin
11-04-2008, 09:28
60.BÖLÜM ÖZETİ

1 Mayıs mitingine katılan Rüya ortalarda yok...
Ali, devrimcilerden intikam almaya yemin eden ülkücülerin hedefi...

Bütün aile endişe içinde 1 Mayıs mitinginden bir türlü dönmeyen Rüya’yı beklemektedirler. Mitingte pek çok ölü ve yaralı vardır.

Bir süredir çocuk yapmak için tedavi olan Yasemin’in çabaları yine boşa çıkar. Ahmet’in 1 Mayıs olaylarında yaralanan öğrencisi Zeynep’e olan yakın ilgisi Yasemin’i tedirgin eder.

Ülkücü gençler devrimciler tarafından bıçaklanarak öldürülen arkadaşlarının intikamını almaya yemin ederler. Hedef Ali’dir. Işık, Yaşar’dan ülkücüleri durdurmasını ister.

Necdet, CHP’den milletvekili adayı olarak seçimlere hazırlanmaktadır.

**
Puhaha! Yasemin kısır (=

60. Bölüm Basından
http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/IMG_0805.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/IMG_0788.jpg

http://i230.photobucket.com/albums/ee188/ehlocan/IMG_0766.jpg

denizışıltısı
11-04-2008, 16:34
sadece 5 yıl geçti neden o kadar yaşlanmaları bekliyosunki asıl bence ali ve rüya çok büyümüşler sanki daha küçük olmalılar ali lisede rüyada orta okulda olmalı aslında...
ben 80 leri bekliyodum o yüzden

__deniz__
11-04-2008, 18:24
Belizcim paylaşımlar için sağol canım...

lenin
11-04-2008, 18:32
Rica ederim tatlım(;

MGV
11-04-2008, 18:32
70'ler sadece Ülkücü ve Komünistlerden mi oluşuyor !

Bu dizi ne kadarda yanlı yayın izliyor !

lenin
11-04-2008, 18:36
70'ler sadece Ülkücü ve Komünistlerden mi oluşuyor !

Bu dizi ne kadarda yanlı yayın izliyor !
Hayır tabi, fakat izlenme oranı açısından en çok primi onlar yapıyor.
Amaç paraysa profesyonellik beklemeyeceksin.
(;

büşşraa
11-04-2008, 22:10
Puhaha! Yasemin kısır (=

Yasemin kısırsa Rüya nası oldu :/
kafam karıştı ki ya :s :/

yoksa Yasemin'in değil mi :p
((:

Belizcim sağol canım (:

__deniz__
11-04-2008, 22:25
Amaaann şimdi o kadar bölüm Ahmetle Yaso'nun çocuk yapma muhabbetini çek..:/ Saçmalamazlar umarım siyaseti geri planda tutarak...

zehra4evergs
11-04-2008, 22:40
nasıl kısır ya:S ruya nası oldu o zman?

büşşraa
11-04-2008, 22:46
Amaaann şimdi o kadar bölüm Ahmetle Yaso'nun çocuk yapma muhabbetini çek..:/ Saçmalamazlar umarım siyaseti geri planda tutarak...
ıyy :/
Rüya'nın kaçma mevzusu gibi olmasın da :s

ayrıca...
Yasemin napıcak o saatten sonra çocuğu :s
değişik insanlar :p

sincapx
11-04-2008, 22:59
ben bu yeni rüyayı hiç sevmedim yaa,diziden soğudum resmen:S

nrockn
11-04-2008, 23:02
geçen hafta o kdaar sarmadı dizi beni soğudum bir an önce bitse diye bekledim sanki. oysa hiç bir bölümünü kaçırmazdım ben bakalım bu hafta nasıl olacak 20 dk kaldı:D

gülolantoprak
12-04-2008, 01:45
süper bir bölümdü yine yaaa:))
nihayet harun muradına erdi,ışık gözünü açtı....
bu arada yaşarla ahmette öğrencilerle fazla haşır neşir olmaya başladı sonları hayır olsun;))
defne ve harunun emine ve salimle tartışma sahneleri çok güzeldi ..
salimle eminenin gözlerini açamamaları ilginç ...

enerjik_kimi
12-04-2008, 02:04
yine muhteşemdi....dizinin bu yeni haline alışmam zor olsada süper yine...deniz i arıyor hep gözlerim...özellikle adaya gittiklerinde süperdi....bu arada zeynep rolünü oynayan kız harika oynuyor...keşke rüya o olsaydı :) ali de zeynepi seviyor ...

glsm_003
12-04-2008, 02:21
güzel bölümdü..yeni karakterlere alıştık.adadaki sahneler bölümün en güzel sahnelerinden biriydi.defnenin gözleri nasıl da doldu ya. çok üzüldüm.denizin eksikliğini hissediyolar tabi..
umarım ali ye bişey olmaz

dalga_kıran
12-04-2008, 03:02
ya bu yeni rüya karakterini ben bi yerden hatırlıyorum ama çıkaramıyorum
bilen var mı acep??

ineklyn_kelebek
12-04-2008, 03:30
bilen var mı acep??

bu yeni rüya galiba berna laçinin bi dizisi vardı, pastanesi vardı berna laçinin sonra çirkin bi adamla beraber oluyodu, bu yeni rüya bu çirkin adamın kızına benziyo ama tam da benzetemedim, çok oluyo çünkü o diziyi biteli

DeLi_SoLcU
12-04-2008, 11:05
Bencede Cok Güzel Bi Dizi O zaman Yasanan Bir İstipdat dönemini anlatıyo yapılan işkenceler,yapılan hatalar!!!gayet güzel bir dizi...

DeLi_SoLcU
12-04-2008, 11:06
bilen var mı acep??
ya yaprak dokumundekı kıza benzetıyorum ben sende ona benzetıyor olabılırsın

zehra4evergs
12-04-2008, 13:08
evet ya bu ruya,,o "bir dilim aşk"taki(berna laçin in dizisi)ordaki kız...

ya o eski evlerine gittikleri sahne çok hüzünlüydü:((( deniz'i ben de çook özledim ya,,niye öldükü:(((

bu arada,,harun'la ışık'a çook sevindim...harun bitaneee,,çook tatlı,,ışığın yerinde olmak isterdm:(

alonepoet
12-04-2008, 13:18
önceden böyle konular konusulamazken bile şimdi dizi haline geldi.gercekten güzel bir dizi.tabiki mantık hataları var,bilgi yetersizligi de var.özellikle deniz gezmişlerin oldugu bazı bölümlerinde hatalar vardı.ama dizinin de bi akısı var bu yüzden bunları görmezden gelebiliriz diye düşünüyorum.80lerin acısını yasayan cok yakınım var...o günlerin acısını yasayanlar için izlemesi cok zor ama cok begenerek izliyoruz ailece.tarihimizi bilmeyenlere cevap olacak bir dizi.tebrikler!

zek_tubish
12-04-2008, 13:27
evet ya bu ruya,,o "bir dilim aşk"taki(berna laçin in dizisi)ordaki kız...

ya o eski evlerine gittikleri sahne çok hüzünlüydü:((( deniz'i ben de çook özledim ya,,niye öldükü:(((

bu arada,,harun'la ışık'a çook sevindim...harun bitaneee,,çook tatlı,,ışığın yerinde olmak isterdm:(
ya evet o kısım çok hüzünlüydü :(
keşke ölmeseydi ya çok şeker biriydi deniz :(( ;(

çitlem_bik
12-04-2008, 13:27
denizi dizide bende arıyorum defneyle askları hep ağlatmıstı beni hep umutla izledim bir gün tamamen mutlu olucaklar diye ah deniz ah keske ölmeseydi :(

zehra4evergs
12-04-2008, 13:39
:(( ama harun ve defneye baktıkça hep hatırlıyorum ben deniz'i :(

dalga_kıran
12-04-2008, 17:52
bu yeni rüya galiba berna laçinin bi dizisi vardı, pastanesi vardı berna laçinin sonra çirkin bi adamla beraber oluyodu, bu yeni rüya bu çirkin adamın kızına benziyo ama tam da benzetemedim, çok oluyo çünkü o diziyi biteli

hmm tamam şimdi hatırladım sağolasın...

pınar93
12-04-2008, 17:58
"HADİ EYVALLAH" dedi ve gözünü bile kırpmadan ölüme gitti..

Anlıyoruz ki bu ülkede Türk ve Kürt halkının kardeşliğini isteyen yok..Çünkü Deniz idam sehpasında şunları söylüyordu..
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE..
YAŞASIN İŞÇİLER, KÖYLÜLER..
YAŞASIN TÜRK ve KÜRT HALKLARININ KARDEŞLİĞİ..
YAŞASIN MARKSİST-LENİNİZMİN YÜCE İLKELERİ...
KAHROLSUN EMPERYAL-İZM(izm bile diyemeden faşist devlet sehpayı ayağının altından çekmiştir..)

Ama Atv'nin hassasiyetini de kutlarım..-Ya da korktuklarındandır belki-..Çünkü Deniz tam 50 DAKİKA boyunca asılı kalmasına rağmen ölmemiştir..Adeta can çekiştirilmiştir o yağlı urganda...Ama olsun be Yoldaşlar..

-Bu arada ip konusu benim de aklıma geldi ve baktım..İp gerçekten de 2 ilmekti...Ve sosyolog arkadaşım; Deniz'ler 2 değil 3'er mezar arayla gömüldüler..-

VE NE YAZIK Kİ ÜLKEMİZDE 6 MAYIS'TA DENİZ'LERİ ANMAK -suçu ve suçluyu övmekten- SUÇ SAYILIYOR..

DENİZ, YUSUF, HÜSEYİN YAŞIYOR;
MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR...

HADİ EYVALLAH.........
katılıyorum ya sana
................................
EKİLİR, EKİN GELİRİZ!..
EZİLİR, UN GELİRİZ!!.
BİR ÖLÜR, BİN GELİRİZ!!!!
BİZİ VURMAK KURTULUŞ MU?
BİZİ ASMAK KURTULUŞ MU?
.....................................
HADİ EYVALLAH.........

pınar93
12-04-2008, 18:04
umarım saçmalamazlar ......

pınar93
12-04-2008, 18:06
süper bir bölümdü yine yaaa:))
nihayet harun muradına erdi,ışık gözünü açtı....
bu arada yaşarla ahmette öğrencilerle fazla haşır neşir olmaya başladı sonları hayır olsun;))
defne ve harunun emine ve salimle tartışma sahneleri çok güzeldi ..
salimle eminenin gözlerini açamamaları ilginç ...
katılıyorum harunla ışık muradına erdi sonunda ve ahmetle yaşarın öğrencilerle olan yakınlığı benimde gözümden kaçmadı :D

zehra4evergs
12-04-2008, 19:17
valla yaa,,o kızlar ne kadar samimmi hocalarıyla öyle :@:@

__deniz__
12-04-2008, 20:15
Çok güzel olmamakla beraber fena bir bölüm değildi kanımca...
Bitiş sahnesinde çalan şarkı cuk oturmuş adeta;

Eşkiya dünyaya anam hükümdar olmaz...

Metruk evdeki sahne en hüzün verici sahneydi..Defne'nin Deniz'i hatırladığı sahne...Defne'nin çok takdir edilesi bir karakter olduğunu düşünüyorum..

Harun ile Işık'ın ne olacağı başından beri belliydi zaten..O yüzden hiç şaşırmadım olanlara.
Işık karakterini hiç sevmiyorum,ne yaptığından haberi olmayan sinir bir tip..Bence Harun daha iyilerine layık :PP

Şu Yaşar'ın yeğeni olan çocuk ne kıl bir tip öyle yaa..
Cidden çok iyi bir seçim yapmışlar..O karaktere o tip cuk oturmuş..

Zeynep denen şahıs dizinin seyrini çok değiştirecek gibi görünüyor..
Umarım saçma sapan bir hal almaz dizi..
Bu arada o kız sanki Ahmet'e ilgi duyuyor gibime geldi..Bakışlar filan bir acayip..
Ehh haklı yani ben olsam ben de duyardım..:):PP
Öyle bir karizma karşısında kim kendine engel olabilir ki!?. =)

Bu arada Rüya'yı niye o kadar saftirik bir karaktere sokmuşlar anlamadım..İnsan hep anneye çekmez ki canım..:PP
Yalnız kız cidden arada kaynayan bir tip sevdiceğim nereye ben oraya misali..Allah'tan Harun işe el koydu..:)

zek_tubish
12-04-2008, 20:20
ya ben denizi özledim yaa :(

mutsuz palyaco
12-04-2008, 20:38
Süperdi yaa...

Harun'a sardım bu aralar hadi hayırlısı =P

zehra4evergs
12-04-2008, 21:13
harun birtane yaa..tanışmayı çok isterim onla:(( uyuz ışıkkkkkk:@ kaptı çocuğu

dalga_kıran
12-04-2008, 21:43
harun birtane yaa..tanışmayı çok isterim onla:(( uyuz ışıkkkkkk:@ kaptı çocuğu
evet yaaa çok tatlı bi tip o harun:):):)

Ülkücü Genç
12-04-2008, 21:45
Dizinin sonu bence en güzel yeriydi dün oynayan bölümün.. Bakalım sonuç ne olacak?

_mabolla_
12-04-2008, 21:54
Dizinin sonu bence en güzel yeriydi dün oynayan bölümün.. Bakalım sonuç ne olacak?
öldürmeyecekler...
yaşar basacak mekanı son anda kurtaracak komünisti...:D

Ülkücü Genç
12-04-2008, 21:58
Yaşar yanlış yapar o zaman :D İnşallah yolda arabanın tekeri patlar yetişemez :D

zehra4evergs
12-04-2008, 22:58
:) yaşar kurtarsın çocuğu,,ışıkla da barışsın,,,harun da bana kalsın ohh ohhhh:D

merra
13-04-2008, 16:20
ışık acayip güzelleşmiş bu arada:)
bide yaşar ışık'la harun'u duyunca o öğrencisi olan yanında çalıştırdığı kızla evlencek:(

össegee
13-04-2008, 21:59
o rüya karakterini
oynayan kız
showda kızlar yurdu diye bi dizi vardı orda da oynamıştı
orda sarışındı :) :)

altius
13-04-2008, 22:05
son bölümler inanılmaz güzelleşti.Herkesin yakın tarihi bilmesi gerek ve nasıl 12 EYLÜL e gelindiğini, kimlerin yaptırdığını (ABD) öğrenmesi gerek.....

lenin
14-04-2008, 14:45
Tamamını izleyemedim belirli kısımlarını seyredebildim ama genel itibariyle kötüydü.
Bir işi ya tam yap, ya da içine etmeden bırak yahu!
Gözden kaçan o kadar çok ayrıntı var ki.
Pardon gözden kaçmıyor öyle lanse etmeye çalışılıyor.
Gençliğinin baharında ölen insanlar üzerinden para kazanılıyor.
Tarih anlatıyorsun, ama şeffaf değilsin. Nasıl iş bu?

İzlerken tutamayıp gülüyorum kendimi.
Çizgi film çevriliyor sanki, sanki 1970'ler sanıldığı kadar huzursuz değilmiş de biz yanlış biliyormuşuz, yanlış yaşamışlar.
Herkes Polyanna havalarında.

Solcu bir genç muhalif taraftaki öğrenciler tarafından kaçırılıyor. Kızlar panik halinde karakola gidiyorlar.
Komser Bey hemen bir liste uzatıyor "seç" diyor, "hangisiydi kaçıran?"
Nasıl bir görev aşkı varmış poliste.
Eminim o muamele aynen öyle olmuştur.
Neyse kontağımı attırdılar yine(:
**

Şöyle bir doğa harikasıyla aynı gezegende yaşadığımızı öğrendim öğreneli hiçbir erkeği beğenemiyorum huleyn! =) Evde kalabilirim=)

http://img353.imageshack.us/img353/4564/0000000000295446ri8.jpg

__deniz__
14-04-2008, 14:56
Şöyle bir doğa harikasıyla aynı gezegende yaşadığımızı öğrendim öğreneli hiçbir erkeği beğenemiyorum huleyn! =) Evde kalabilirim=)

http://img353.imageshack.us/img353/4564/0000000000295446ri8.jpg

Aaah ahhh..Ne şeker bir insan yahuu..

elde_var_sıfır
15-04-2008, 20:17
bişi sorcam cansel kiminle birlikte suan:)))

BoNBaRDıMaN
15-04-2008, 20:19
o rüya karakterini
oynayan kız
showda kızlar yurdu diye bi dizi vardı orda da oynamıştı
orda sarışındı :) :)
anaaaa şu sarışın aptal bi kız vardı annesine düşkün o mu yoksa

my_crazy_guitar
15-04-2008, 20:28
filme bitiyorum.bikere su karmasık zamanlarda nbukadar güzel anlatılabilirdi.bastan sona izledim diziyi ve her bölümde aglamaktan harab oluyorum. denizleri bugun bukadar güzel baska hiçbişey anlatamazdı sanırım helal olsun bütün oyunculara!!

lenin
15-04-2008, 20:36
bişi sorcam cansel kiminle birlikte suan:)))
BenLe :Pp

Hatırlamıyorum en son Kısır Yasemin'di.
:/