PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bir kitaptan bir cümle..

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

fındık_m
25-03-2010, 19:44
eğer bir şeyden eminseniz kendinizi buna bir de başka açılardan bakmaya zorlayın aptalca ya da yanlış olduğunu bilseniz bile.. okurken yalnız yazarın düşüncelerini deperlendirmeyin kendi düşüncelerinize de önem verin. Kendinize yeni zeminler aramaktan kaçınmayın..Şimdi! (ölü ozanlar derneği)

TheMasterofSuspense
25-03-2010, 20:53
"Tarih birçok açılardan incelenebilir, ve olgular dikkatle seçilip ayrılırsa, insana yeterli görünecek kadar çok şey kapsayan genel kurallara varılabilir. Gereksiz bir ağırbaşlılığa kapılmadan, endüstri devriminin nedenlik kuramı olarak şunu ileri sürüyorum: endüstricilik çağdaş bilimden, çağdaş bilim Galileo`dan, Galileo Copernicus`dan, Copernicus Rönesans`dan, Rönesans İstanbul`un düşüşünden, İstanbul`un düşüşü Türkler`in göçlerinden, Türkler`in göçleri Orta Asya`nın kurumasından doğar. Bu yüzden, tarihsel nedenlikleri incelemenin temel çalışması su-bilimidir."

(Bertrand Russell - Freedom and Organisation)

:)

vildan91
26-03-2010, 14:31
...başörtüsü ona kutsal ve gizemli bir güzellik katmıştı. Orhan pamuk-masumiyet müzesi..

Almışsın yine alacağını diyenleri duyar gibiyim (:

AvuçİçiKadarMutluluk
26-03-2010, 15:19
"Çocuklar boyama kitabı değildir. Onları en sevdiğin renklere boyayamazsın."

GÖZDE_AHMET
26-03-2010, 15:28
hitler mesela zamanında öğretmenleri ona iyi davransaymış,adam belki de almanyanın başına geçmeyecekti,milyonlarca insan da ölmeyecekti--kant kulübü/cen akkaş

cinskopat
26-03-2010, 15:33
...başörtüsü ona kutsal ve gizemli bir güzellik katmıştı. Orhan pamuk-masumiyet müzesi..
Almışsın yine alacağını diyenleri duyar gibiyim (:

başörtüsünü dini amaçlar için değil beynini örtmek için kullananlarıda görmüştüm bu tarikatta

yine yapıştırmışsın cevabı diyenleri duyar gibiyim

acıkeş
26-03-2010, 16:02
"Kolay yazılıyordu deftere idamın ismi. Ateş olan hayat yazıya düşünce, cevheri ağaç olsa da kağıdı tutuşturmuyordu çünkü..."

Nazan BEKİROĞLU/İsimle Ateş Arasında

girdapımsı
26-03-2010, 23:06
"Aşık olmak sevgilinin isimlerini kendine mal etmektir; aşkın bitmesi ise isimlerin iadesi...

Elif Şafak---Araf
(s.28)

mrv kdg
26-03-2010, 23:15
ağır ve ağırlıklı olun !

iskender pala - kitab-ı aşk

AxiMeLeq
27-03-2010, 19:15
Ben kendi kendime zulmettim derken "bedenlerin Atası olan Adem'den kendisine kadar gelen tüm Kutlu kişilerin yaptığı şekilde tevbesinin kabulunu istiyordu.Bir an boğazı düğüm düğüm olduğunda "Ruhların Ata-sı'na Adem'den de evvel var edilen İlk Kutsanmış'ın(Yaratılanların ilki kendinden sonrakilerin de yaratılma sebebi olan "NUR1 MUHAMMED'dir.Tüm Alemler onun aşkına yaratıldığı için "Fahr-i Kainat"olarak da anılan Hz.Resulullah ; atam Adem henüz balçıkla çamur arasındayken ben peygamberdim"buyurmuştur)
uluhatırına sığındı bu kez."Atam Adem'in ve Dedem İbrahim'in "Torunu"için uğruna alemleri yarattığın "Mührün"aşkına beni bağışla Tanrım" diyor..

dogancann
27-03-2010, 19:24
kadınlardan uzak dur!-Nietzsche Ağladığında

komedi06
27-03-2010, 20:10
Savaş barıştır
özgürlük köleliktir
bilgisizlik kuvvettir. .
(George Orwell bin dokuz yüz seksen dört)

cinskopat
27-03-2010, 21:38
ya tanrı ŞEYTAN ise?

şeytan çıkartma ölü bendene uygulanır o_O

cebrail yanılıyordu O_0 incil insanlara ulaşmadan çnce zaten bozulmuştu o_O

Tanrı nın değil sadece... hayatta olmamızı aynı oranda şeytanada borçluyuz XD

wehde
27-03-2010, 22:30
çabuk gel sana klavuz olayım

çilgin zambak
27-03-2010, 22:33
Ormanda kesişen iki yol vardı...Ben en az ayak izi olan yolu seçtim...

wehde
27-03-2010, 22:33
tom be, den de talk pudarası var mı?
huni
hayır ayıptır söylmesi pişti biraz benim apış arasıda sürekli semer üzerinde oturmaktan
kadir çöpdemir
türk*****u

leviathann
27-03-2010, 22:38
"aşkın kadar büyük ve cehaletin kadar verimsiz tutkunla"

Jack London - Martin Eden.

edu
27-03-2010, 22:40
Evet Dorian,her zaman seveceksin beni,
çünkü ben senin işlemeyi göze alamadığın tüm günahları simgeliyorum.

The Picture Of Dorian Gray

ümüğüsıkılasıca
27-03-2010, 23:23
Her şey sen olsun şu dünyada ve olmasın sen olmayan bir dünya da

ilkayyyy
28-03-2010, 00:13
Bir zamanlar yaşamak için bir ekmek çalmıştım, bugün yaşamak için bir ad çalmak istemem

Ölmek bir şey değil , yaşamamak korkunç ...

SEFİLLER..

-stardust-
28-03-2010, 13:34
"Görünen dünyadan görünmeyen dünyaya geçeceksiniz Kafka’nın hikâyeleri birer alegoridir.” Cemil Meriç, Kırk Ambar, 277.

kadesa
28-03-2010, 13:37
Nankör olanlar ölüme daha yakındırlar
Bu yüzden en büyük nanköre
dokuz can verdiler.

[dünyanın en akıllı insanında masallar - Erdal DEMİRKIRAN ] syf:33

-yolcu-
28-03-2010, 13:40
"… Mollalar ne derse desin, yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir… Bir insanı öldürdüğün zaman yaşamını çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı çalmış olursun. Yalan söylediğinde birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun…"

puket
28-03-2010, 13:48
sen aşkın gecesiydin kandilim düşman sana...

-stardust-
28-03-2010, 13:50
Nankör olanlar ölüme daha yakındırlar
Bu yüzden en büyük nanköre
dokuz can verdiler.

[dünyanın en akıllı insanında masallar - Erdal DEMİRKIRAN ] syf:33

:) Erdal Demirkıran! Bak aklıma geldi şimdi tüm kitaplarıı :D :D :D

kadesa
28-03-2010, 13:54
""O kadar güzeldi ki ceylanın gözleri : annesi ''nazar değimesin'' diye bir nazarlık astı yavrusunun boynuna . Aslan kuytuda yedi yavru ceylanı .Kimse görmedi nazar değmedii"

Erdal DEMİRKIRAN

ağlamaaa emi :)

-stardust-
28-03-2010, 14:01
""O kadar güzeldi ki ceylanın gözleri : annesi ''nazar değimesin'' diye bir nazarlık astı yavrusunun boynuna . Aslan kuytuda yedi yavru ceylanı .Kimse görmedi nazar değmedii"

Erdal DEMİRKIRAN

ağlamaaa emi :)

:'( Ama ama...

aydannnnn
28-03-2010, 14:26
"Benim yaram ne bir zayıflık ne de bir kusur.Bu bir güç işareti,herkes bunu görecek ve kabul edecek.Hataların senin bu dünyaya vurduğun damgandır..." jaques reverdi siyah kan

kadesa
28-03-2010, 14:41
Sadece seni korumak için telaffuz etmekten çekindiğim üç hece artık beynimin içinde bir bomba gibi infılak ediyor : '' ihanet ''

Jean Christophe GRANGE - siyah kan

aydannnnn
28-03-2010, 14:45
Sadece seni korumak için telaffuz etmekten çekindiğim üç hece artık beynimin içinde bir bomba gibi infılak ediyor : '' ihanet ''

Jean Christophe GRANGE - siyah kan

ben bu bölümüne hayranım kitabın...

nry7tp
28-03-2010, 14:46
"Bir yuvarlak'ın benim bulabildiğim sayıda köşeleri vardır. Burada durup kalırsam "araştırıcı" derler bana.
Bir yuvarlak'ın benim bilmediğim sayıda köşeleri vardır. Bu bildiğimde direnip kalırsam "mutsuz" derler bana."

[Kırılmadık Bir Şey Kalmadı - Özdemir Asaf]

kadesa
28-03-2010, 14:49
ben bu bölümüne hayranım kitabın...

Kitap hakkında kesit yazdığını gördüm ondan bu bölümü yazdım bendee, kitabı okuyan herkesin hoşuna gidecek olan cümleydi : )

teşekkürler bu arada bana kitapı anımsattın :)

kadesa
28-03-2010, 14:49
"Bir yuvarlak'ın benim bulabildiğim sayıda köşeleri vardır. Burada durup kalırsam "araştırıcı" derler bana.
Bir yuvarlak'ın benim bilmediğim sayıda köşeleri vardır. Bu bildiğimde direnip kalırsam "mutsuz" derler bana."

[Kırılmadık Bir Şey Kalmadı - Özdemir Asaf]

harika ellerine sağlık

aydannnnn
28-03-2010, 14:51
ben bu kitapla hayran oldum grange nasıl unutabilirim ki bu kadar başarılı bir kitabı.

kadesa
28-03-2010, 14:53
ben bu kitapla hayran oldum grange nasıl unutabilirim ki bu kadar başarılı bir kitabı.

Kitapları gerçekten harika : )

Keşke sinemaya uyarlanmaları da güzel olsaydı : )

aydannnnn
28-03-2010, 15:05
Kitapları gerçekten harika : )

Keşke sinemaya uyarlanmaları da güzel olsaydı : )

güzel olmadıklarını biliyorum . çünkü asla hayal gücünün yerini tutamıyorlar. kimse Reverdi' yi canlandıramaz benim gözümde ben bile kafamda canladıramazken ...

nry7tp
28-03-2010, 15:08
harika ellerine sağlık

Rica ederim, bu kitabın daha ilk sayfası..
Böyle giderse, tüm kitabı yazarım ben buraya..

kadesa
28-03-2010, 15:36
Rica ederim, bu kitabın daha ilk sayfası..
Böyle giderse, tüm kitabı yazarım ben buraya..

Yazmak için zamanın varsa geniş kapsamlı bir özet çok iyi gider : )

Zevkle okurum : )

Sen Ben o
30-03-2010, 00:56
Aşk'n şeriatı da mezhebi de ALLah 'tır . !! . .
ELif Şafak - Aşk . .

e_pack
30-03-2010, 01:13
Ey,kendisinde kaybolmuş kişi
Bilmezsin,bedenin sana mezar olmuş,
Nefsini tanımadıkça,nefsin seni gömer olmuş.

Elif Şafak - Aşk

Yasin..
30-03-2010, 20:19
Türban 12 eylül'den sonra 80'lerde yayıldı

Her yerde olmaya başladılar,ihaleleri onlar alıyor,belediyelere sakallılar doluyor,sistemli bir biçimde kadrolaşıyorlar.Yıllarca hor görülmüş bir kesim bunlar .Siyaset olarak iyi örgütlendiler.Yoksa para her kesimde var.Herkes farklı yollardan kazansa da..Valla işimiz zor..Türkiye onların eline kaldı.

Ece VAHAPOĞLU - Öteki-

guzelsu
30-03-2010, 20:57
''Mutluluk,bir yerde ve her yerde hiçbir şey beklemeden dünyayı,insanları sevmektir.'' der

Albert CAMUS-Yabancı

-stardust-
31-03-2010, 00:26
“Ama şu öğüdü vereyim sana ayrılırken ey deli : bir yerde artık sevemiyor musun, ordan geçip gitmeli !”

(Böyle Buyurdu Zerdüşt)

bluishh
31-03-2010, 00:38
' Yakınlaşmış bir ölüm mü?
İnsan alışıyor bir şekilde.
Benim aklım sende hala.
Susuşunda.
Gözlerini kaçırışında kaldı aklım.
Gidişinde en çok...

bluishh
31-03-2010, 00:45
' Gidebilmek, hiçbir şeyi umursamadan, kendi masalında anlatılan yolları adımlayabilmektir. Ben de masalıma doğru adım attım.
Başlangıçta masalsız cümlelerle başladıysa da sonradan bir kabusun içinde delice yürüdüğümü fark ettim. Bir masalın kabusa bu kadar yakın olabileceği hiç aklıma gelmezdi.

fb_hilal
01-04-2010, 00:06
"İnsana duyulan aşk ölümlüdür, tıpkı beden gibi. Ölümsüz bir aşk için, ölümsüz bir varlığı sevmek gerek. Hiçbir zaman senin olmayacak, hiçbir zaman anlayamayacağın, hiçbir zaman doyamayacağın, hiçbir zaman kavuşamayacağın, hiçbir zaman terk edemeyeceğin bir varlığı"

musaıt yerde
01-04-2010, 12:38
'' 'Satranç hayat gibidir, David. ' demişti babası.Her parçanın kendi işlevi vardır.Bazıları zayıftır bazıları ise güçlü.. Bazıları oyunun başında işe yarar, bazılarıysa sonunda.Ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın.. Aynen hayatta olduğu gibi satrançta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip yinede kazanabilirsin oyunu..''

*Olasılıksız - Adam Fawer

doxukansh
01-04-2010, 14:08
Büyük kazançlar sağlıyabilirsin cesur olmalısın , İnancını kaybetme hiç bir zaman görünen köy yakındır ..

YOKSUL BABA-ZENGİN BABA -NEWYORK TİMES GAZETESİNDEN KUPONLA ALMIŞ BİR ARKADAŞIM ...

kaRa_biBeRiMm
01-04-2010, 14:15
Adını söylerken takılırsam, yalnış telaffuz
edersem..böyle bir günah işlersem..
Tanrı affeder diye korktum..!

nry7tp
01-04-2010, 22:30
-Sen arada bir aptal görünüyorsun. Neden?
-Aklıma güvenimden.
-Sen boyuna akıllı görünmeye çalışıyorsun. Neden?
-....
-Aptallığından.

Kırılmadık Bir Şey Kalmadı - Özdemir Asaf

GeLDiM
02-04-2010, 00:05
Bu sabah bizimle çalışan çaycı kadına :
-Abla , rica etsem bugün demleyeceğin çayı kötü yapar mısın?
dedim.Hatice abla önce uzun uzun yüzüme baktı :
-Nasıl yani , kötü?
diye sordu.Anlamadığı yüzünden belli oluyordu.Bu sefer açıklama yaptım :
-Basbayağı kötü bir çay demlemeni istiyorum abla.
Misafirlerim gelecek , sordum , kötü çay içmek istiyorlarmış.
Hatice ablanın kafası iyice karıştı ve bana anladığının doğru olup olmadıgını teyit etmek amacıyla :
-Yani önce demleyeyim çayı , sonra bekleyeyim bayatlasın mı Erdal bey , öyle mi?
diye sordu.Ben biraz daha sert bir dille tekrar ettim :
-Yahu sen ne anlamaz kadınsın! Sana kötü çay demle diyorum , anlamıyormusun?..
Yemin ediyorum , kadın bunu anlamadı ; ama anlamış gibi yapıp aşağı indi...Gitmiş personele sormuş :
-Erdal bey benimle dalgamı geçiyor anlamadım.Kötü çay yap diyor bana! Ben nasıl yapayım?
demiş.Çocuklar bana gelip sordular :
-Hocam , ne demek istiyorsunuz?
-Oğlum , anlamıyormusunuz siz ya! Kötü demlenmiş bir demlik çay istiyorum ben..Hepsi bu!
dedim.Anlamadıkları için sustular.Aşağıda bunu sorabilecekleri kimse de yoktu.Hakan , ürkek bir şekilde bozdu sessizliği :
-Nassı yani ya?
-Yahu öyle istiyorum.Allah Allah!..Şimdi gidin ve bana bir demlik kötü çay yapın!
dedim.''TAMAM'' diyip aşağı indiler.Toplanmışlar!
Bu teklifimi değerlendirmişler ve yaklaşık bir saat sonra anlamayı başarmışlar , çayın içine nane , limon , süt tozu falan dökmüş , öyle yapmışlar çayı...Bir bardak çaygetirdiler.İçtim , ama beğenmedim.İstedigim kadar kötü bir çay olmamıştı.Sonra topladım personeli ve onlara :
-Gördügünüz gibi , iki saattir kötü çay yapmak için geçen zaman , harcanan emek , iyi çay yapmak için harcanan zamanın en az 10 katıdır.Peki , acaba nasıl oluyorda insanlar iyi olanı yapmak daha kolayken , işlerini kötü yapıyorlar dersiniz?
dedim.Kimse birşey anlamadı , herkes herşeyi anladı...

Erdal Demirkıran :)

biraz uzun ama olsun :) güzeel :Pp

-stardust-
02-04-2010, 07:42
-Nasıl yani , kötü?
Hatice ablanın kafası iyice karıştı ve bana anladığının doğru olup olmadıgını teyit etmek amacıyla :
-Yani önce demleyeyim çayı , sonra bekleyeyim bayatlasın mı Erdal bey , öyle mi?
Yemin ediyorum , kadın bunu anlamadı ; ama anlamış gibi yapıp aşağı indi...Gitmiş personele sormuş :
-Erdal bey benimle dalgamı geçiyor anlamadım.Kötü çay yap diyor bana! Ben nasıl yapayım?
-Oğlum , anlamıyormusunuz siz ya! Kötü demlenmiş bir demlik çay istiyorum ben..Hepsi bu!
dedim.Anlamadıkları için sustular.Aşağıda bunu sorabilecekleri kimse de yoktu.Hakan , ürkek bir şekilde bozdu sessizliği :
-Nassı yani ya?
-Yahu öyle istiyorum.Allah Allah!..Şimdi gidin ve bana bir demlik kötü çay yapın!
Bu teklifimi değerlendirmişler ve yaklaşık bir saat sonra anlamayı başarmışlar , çayın içine nane , limon , süt tozu falan dökmüş , öyle yapmışlar çayı...Bir bardak çaygetirdiler.İçtim , ama beğenmedim.İstedigim kadar kötü bir çay olmamıştı.Sonra topladım personeli ve onlara :
-Gördügünüz gibi , iki saattir kötü çay yapmak için geçen zaman , harcanan emek , iyi çay yapmak için harcanan zamanın en az 10 katıdır.Peki , acaba nasıl oluyorda insanlar iyi olanı yapmak daha kolayken , işlerini kötü yapıyorlar dersiniz?

Güzel güzell :) Seviyorum bu adamı yaa :)
"Kimse birşey anlamadı , herkes herşeyi anladı..."
Paylaşımın için teşekkürler :)

-stardust-
02-04-2010, 07:43
Züleyha Yusuf’a bir mektup yazmaya başlayınca
“Yusuf” diye başladı,”Yusuf” diye bitirdi.
Gördü ki hitaptan öteye geçemedi.
Anladı ki aşkın namesinde ser-nameden öte kelam yok.
Ve Züleyha’nın lügatinde “Yusuf” tan öte sözcük yok.
(Nazan Bekiroğlu)

Yasin..
02-04-2010, 12:58
Çok saygı duyduğu Musevi bir işadamı ''pararnın iki kişiliği vaardır ''derdi.
''Birincisi para bir değiş tokuş aracıdır.Para verip yiyecek,giyecek,ev,bark,hatta sağlık satın alabilirsiniz.İkincisiyle gelecek korkusunu yenersiniz.ama para ötesi,yani para-üstü bir konu daha vardır,bunu parayla satın alamazsınız.Bunun adı zevk ve keyifdir.Resimden zevk almak için sergiler bedava.Ayrıca konserler de pahalı değil.Tiyatrolar,hamburger fiyatına.Aşk ve sevgi zaten bedelsizdir.Güneşin batışından,denizin hışırtısından yada bir satranç oyunundan zevk alabiliyorsanız,kalenizle bedavaya şah çekebilirsiniz.Güneşi kaç paraya batırabilirsiniz ? Denizi hışırdatmanın fiyatı nedir ? Yaşlılığınız için biriktireceğiniz kötü gün parası kadar belki ondan da önemli olan bu zevkler ve mutluluklardır..''

Pudra Şekerli Çilek
02-04-2010, 15:40
" Önemli olan eleştiriler değildir, güçlü adamın nasıl tökezlediğinin açıklaması değildir, ihracatçının daha iyisini yapabileceğini söylemesi de değildir. Güven ve inanç; gerçekten arenaya inen, yüzüne kir, ter ve kan bulaşmış, cesurca uğraşan, yanılan, tekrar tekrar yetersiz kalan, gayretin ne olduğunu bilen, kendini sonuna kadar kararına adayan ve kendisini değerli bir nedene feda eden, büyük zaferler sona erdiğinde, başarısız olsa bile en azından yerinin asla ne zaferi ne de yenilgiyi tatmamış o soğuk ve çekingen ruhların yanında olmayacağını derinden bilenlerin yanındadır..."

birfidanikigül
02-04-2010, 15:55
-Nasıl yani , kötü?
-Nassı yani ya?

çok güzel bişe bu be yaaaavvvvv

_tirat_
03-04-2010, 23:03
Neriman düşündü ve bir anda şarklıların kedileri ve garplıların köpekleri niçin bu kadar sevdiğini anladı. Hıristiyan evlerinde köpek ve Müslüman evleribde kedi bolluğu şundandı: Şarklılar kediye, garplılar köpeklere benziyorlar! Kedi yer, içer, yatar, uyur, doğurur; hayatı hep minder üstünde ve rüya içinde geçer; gözleri bazı uyanıkken bile rüya görüyormuş gibidir; lâpacı, tenbel ve hayalperest mahlûk, çalışmayı hiç sevmez. Köpek diri, çevik atılgandır. İşe yarar; birçok işlere yarar. Uyurken bile uyanıktır. En küçük sesleri bile duyar, sıçrar, bağırır.

Fatih-Harbiye * Peyami Safa

-stardust-
04-04-2010, 03:05
..."İnsanlar hem kendilerine, hem de başkalarına durmadan güçlük çıkarırlar ama, '' dedi ve devam etti, '' Asla yılmamalı. Yolunun üstüne bir dağ çıkan yolcu gibi olmalı. Şüphesiz o dağ olmasaydı yol daha rahat, daha kısa olurdu ama madem ki dağ vardır, onu aşmak gerek...''
GOETHE - Genç Werther'in Acıları

Yasin..
04-04-2010, 03:21
''Sen gözlerinden ateşler saçarak,zebirli oklarını bana yöneltirken ben sana aşık oldum Nebir.. ''

''Sen tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken,ben sana aşık oldum Deniz ''

-stardust-
04-04-2010, 03:29
''Sen gözlerinden ateşler saçarak,zebirli oklarını bana yöneltirken ben sana aşık oldum Nebir.. ''

''Sen tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken,ben sana aşık oldum Deniz ''

Canan Tan değil mi?...
Ama hangi kitabı işte onu hatırlamıyorum...

(:

Yasin..
04-04-2010, 03:30
Canan Tan değil mi?...
Ama hangi kitabı işte onu hatırlamıyorum...

(:

Seni kitap kurdu seni : )

Evet Canan Tan / En son yürekler ölür : )

-stardust-
04-04-2010, 03:33
Seni kitap kurdu seni : )

Evet Canan Tan / En son yürekler ölür : )

Yok yaa estağfurullah... :)

Teşekkür ediyorum açıklama için de, hatırladım şimdii :)

Yasin..
04-04-2010, 03:58
Yok yaa estağfurullah... :)

Teşekkür ediyorum açıklama için de, hatırladım şimdii :)

: ) rica ederim : )

-stardust-
04-04-2010, 12:18
"Hangisi daha akla yakındı - deli olduğu mu, psişik olduğu mu? Kendini toparlamalıydı. Biriyle konuşması gerekiyordu. Yolun karşısına geçti ve cep telefonuna baktı. Üç cevapsız arama vardı. Aslında cevap verememiş değildi, cevap vermemişti, kaçınmıştı..."
OlasılıkSız

ugurcan90
04-04-2010, 12:22
"bütün teessürlerimiz, inkisarlarımız, hiddetlerimiz, karşımıza çıkan hadiselerin anlaşılmadık, beklenmedik taraflarındandır. her şeye hazır bulunan ve kimden ne gelebileceğini bilen bir insanı sarsmak mümkün müdür?"

sabahattin ali - kürk mantolu madonna

musaıt yerde
04-04-2010, 12:27
Dünya yaşama arzusu ile ölümün çarpıştığı yerdir..

Dar Ağacında Üç Fidan

sessizcee55
04-04-2010, 21:18
şu insanoğlu ne tuhaf!... kimi bir ideal bulmuş onun uğruna çabalar, kimi bir çaba bulmuş ona yakışan bir ideal arar...

ŞEYTAN SARMALI- KADİR TANIR

sessizcee55
04-04-2010, 21:54
Bazı insanlar vardır, onlarla dost kalabilmek için daima sizi geçmelerine müsaade etmeniz gerekir, eğer dostlarınızı geçecek olursanız, artık kendinize başka düşman istemeyin...

İSKENDER PALA-İKİ DARBE ARASINDA

-stardust-
05-04-2010, 01:17
Bir cümle değil de cümleler, ama güzell :)

En kötüsü eve geç kalmamak için bir sebep bulamamak galiba.
Koştura koştura evine yetişmeye çalışan adamlara imreniyorum.

Alışveriş yapmalarına, bahşiş bırakmalarına, ellerindeki paketleri arabanın arkasına atıp, hızlıca hareket etmelerine.
Telefon açıp "yoldayım, az sonra evde olurum,merak etmeyin"lerine imreniyorum bir de.

Sonbahar evime koşturmamı geciktirecek bütün sebepleri elimden alıyor.
Gözlerim dalıyor hızlı adımlara.
Önümdeki kahveyi bitirmek ne kadar endişe verici mesela.
Sonrası yok, ondan.
Kahve bitince sonrası olmayacak sanki.

Ben telaşlı adımlarımı arıyorum.

Ben Seni Arıyorum.
(Tarık Tufan - Hayal Meyal)

egzotic
05-04-2010, 20:22
Hayat bu işte; Kanatlanıp
gitmek dururken.. Dört duvar içinde hap solursun... Yaşamak için bir
neden ararken. Ölmek için bulursun.
-Manga...

zynp sena
05-04-2010, 21:05

tam anlamıyla mükemmel bi kitap..Canan Tan'ın kitaplarına o kadar içerleyip ağlıyorum ki bazen şaşıyorum nasıl etkilenebiliyorum bu kadar diye..

ugurcan90
05-04-2010, 21:17
"-neden bu kadar kötümsersin?
-sen neden değilsin? çevrene bakmıyor musun? en mutlu görünenlerine bile? bütün bunlar üç oda, bir mutfak, iki çocuk düşü ile başlıyor. sonra? haydi bayanlar, baylar! bu fırsatı kaçırmayın. siz de girin siz de görün. üç perdelik dram. birinci kısım: dağlar dümdüz. ikinci kısım: ne çok tepe! üçüncü kısım: ova batak..."

yusuf atılgan - aylak adam

bluishh
05-04-2010, 22:18
''Ben seni arıyorum diyorum ya...
Bilmem.
Belki de... belki de... bir gün hiç beklenmedik bir yerde karşıma çıkmandan, 'işte geldim' demenden, 'hadi gidelim buralardan' demenden korkuyorum.
Ben senin uzaklığını seviyorum.
Ben senin uzaklığını seviyorum.
Ben senin upuzaklığını seviyorum. ''

Takıldım ..

14.yıllık.rumeysa
05-04-2010, 22:40
Bir insan ne başarabileceğini görmek için, tamamen yalnız olmalıdır.

Eğer bir insan düşlerinin yönetiminde gizlice ilerlerse, bir gün hiç beklenmedik bir anda başarıyla buluşur.

ölü ozanlar derneği...

rapunzelli
06-04-2010, 21:43
...''Türklerin ahlakı çocuklukta,iyilik telkini alarak değil, toplumda kötü örnek görmeyerek gelişmiştir.''

cinskopat
06-04-2010, 21:48
adolf hitler iyi bir ressamdı lakin kullandığı renkler koyuydu

kulağıma çalınan bu gizemli ses nerden gelirdi ? dokunduktan sonra nereye giderdi ?

nur_88
07-04-2010, 00:50
Kimi geceler ansızın uyanıyorum. Gózlerinin o koyu sevdasiyla bakıyor yine... Bana, "Nereye gidiyorsun, sevgilim!" Demesi için yavaşca kalkıyorum yataktan. ama hiç bir şey sóylemiyor... Bir boşluğa bakar gibi,bakıyor bana... çok geç anlamışm: meğer, ben sadece onda yaşıyormuşum.. yaşayan, her şeyimi alıp da gıtmiş..

demet.biricik
07-04-2010, 00:51
kendini meşgul etmeyen insanı şeytan meşgul eder

midnightsun
07-04-2010, 15:28
Sizin ülkenizdeki küçük kızlar,çamaşır makinesi ile buzdolabının arasındaki boşluğa gizlenip,etraflarının yeşil yılanlar ve maymunlarla sarılı olduğu ormanda olduklarını hayal ederler...
Ben ve ablam,yeşil yılanlar ve maymunlarla dolu ormanda boşluğa gizlenip,çamaşır makinemiz ve buzdolabımız olduğunu hayal ederdik...
-Küçük Arı-

chatlak.derya
07-04-2010, 16:00
ya içindesindir aşkın tam merkezinde,ya da dışındasındır ...
elif şafak -aşk_

benbilmemsenbil
07-04-2010, 20:05
"Aynı yolda yürümekten başka çaresi olmayan tuhaf birer yaratıktı insanlar; tekrarın tekrarlananın örtüsü olduğunu anlayamadan, aynı el sallayışların, aynı gülüşlerin, aynı yürüyüşlerin ya da aynı oturuşların içinden geçe geçe damaklarına bulaşan uzak bir serüven tadıyla dönüp dolaşıp aynı noktada yaşıyorlardı."

Yağmur Kaçağı.
07-04-2010, 20:50
Yaşamın yolu gibi, ölmenin yolunu da kendimiz seçmeliyiz. O halde intahar edebilenler; yaşamın yolunu seçebilen, tercihini yapabilen insanlar mıdır?
"Neden yaşam sofrasından, karnı doymuş bir konuk gibi kalkıp gitmiyorsunuz? Açgözlülük edip, sonuna dek yaşamakta direnmek, utanmazlık mı yani?

AvuçİçiKadarMutluluk
07-04-2010, 21:10
"İkazsın tenime ışık hızında, kanıyor çağrışımlar, tıkanıyor şehrin ana arterleri manidar bir şekilde.
Bundan böyle her kim sana varacak olsa ulaşım benim kılcal damarlarımdan sağlansın."

ugurcan90
07-04-2010, 21:24
''o kadar çok şeye sahibim, ama ona karşı duygularım hepsini yutuyor; o kadar çok şeye sahibim, ama onsuz hepsi bir hiç.''

genç werther'in acıları - goethe

senhepuzaklara
08-04-2010, 14:37
Kül kedisi ne yapsın, kendisini ancak ayak numarasından tanıyabilen bir salağı...

Tuna Kiremitçi/Yolda üç kişi..

vildan91
08-04-2010, 15:41
... bir zamanlar bana da ait olduğunu sandığım evde şimdi tek başına keyif çatıyor.Ama insan her zaman hamdetmeyi bilmeli.O keyfi tek çatmayabilirdi de.. :D

Elif şafak-bit palas.

Boşanmış bir erkeğin dramı :P

vildan91
09-04-2010, 13:27
'bana asla yalan söyleme,' diyen biri fena halde aranıyor demektir. gene de itiraz etmek istemedim ona.

(:

-stardust-
09-04-2010, 21:08
Aşık bir kadının kişiliği yoktur, sevdiği kişinin kişiliğinde kendi kişiliğini eritir...
(Andre Maurois - İklimler)

-stardust-
09-04-2010, 21:11
"Evet, Dorian, her zaman seveceksin beni. Çünkü ben senin işlemeyi göze alamadığın tum günahları simgeliyorum..."
The Picture Of Dorian Gray - Oscar Wilde

İsyanSelim
09-04-2010, 21:29
"İkazsın tenime ışık hızında, kanıyor çağrışımlar, tıkanıyor şehrin ana arterleri manidar bir şekilde.
Bundan böyle her kim sana varacak olsa ulaşım benim kılcal damarlarımdan sağlansın."

? Hangi kitap ..

Söyler misin hanım .p

burakyasir
09-04-2010, 21:47
' kişi arkadaşıyla sevişmez, şeviştiği kişiyle arkadaş olamaz...'

'zeki kayahan coşkun ; yiyemiyecegin muzu soyma' bölüm: bir erkeğin en mutlu olduğu yer

BenZekininBebişiyim
09-04-2010, 22:40
... bir zamanlar bana da ait olduğunu sandığım evde şimdi tek başına keyif çatıyor.Ama insan her zaman hamdetmeyi bilmeli.O keyfi tek çatmayabilirdi de.. :D

Elif şafak-bit palas.

Boşanmış bir erkeğin dramı :P

:D
Beğendim bunu :D

mekirdek-06/25
09-04-2010, 22:53
Sabır ; yüzü ekşitmeden acıyı yudum yudum içine sindirmektir.

bosluk
09-04-2010, 23:57
kadınların bir şey söylemek istediğinde aslında başka bir şey söylemiş olabileceklerini kendim mi fark ettim yoksa bunu bana bazen usulca bazen sabırsızca sözleriyle kadınlar mı öğretti tam çıkartamıyorum
Ama kadın ben üşüyorum dediğinde bunun cevabının üstüne bir şey al istersen bir taksiye binelim eve geldik zaten türünden bir söz olmadığını üşüyorum dediğinde kadının bana sarılsana demek istediğini ve ona sarılmak gerektiğini öğrenmek epey zamanımı aldı

ahmet altan-- içimizde bir yer
güzel kitap tavsiye ederim

Dream_demons
11-04-2010, 14:03
''Öldürdüğüm insanlarla hep iyi bir arkadaş olabileceğimi düşünmüşümdür.''

Korkma ben Varım/Murat Menteş

AvuçİçiKadarMutluluk
12-04-2010, 00:36
? Hangi kitap ..

Söyler misin hanım .p

Eski hanım olacak o.
:P

"Özgür Gümüşsoy - İçimdeki Sen Kırıntıları"

__

Peki neden fotoğrafınız yok sizin?
-Çünkü deklanşör durduramaz sahici anları..

İsyanSelim
12-04-2010, 02:36
Teşekkürler..

Eski hanım.p

nry7tp
12-04-2010, 14:26
Bir düşünceyi -eğer düşünceyse- bölünüz.. Çok şey çıkarırsınız içinden. Birçok şey.. Ölüme kadar varan..

eternalscream
12-04-2010, 14:57
Sevgılıler gorduk, sevenı yangınlarda bırakıp, yabancı tenlerde kendını tuketen
ıhanetler gorduk,
Yalanlar gorduk, bızım olan her seyı bır bır yagmalayan. Artık aglamak vaktıydı. Agladık.
Apansız terkeden sevgılıye degıl, kendımıze agladık.
Ask uzre aska agladık. Kımseler bılmezdı bızı.
Canımızı adadıgımız sevgılı bılmezdı
Kahrettık.
Karabasanlar coktu gozlerımıze.
Bır gun bıle ah etmedık.
Sevdık. Hepsı bu!
Yalnızlık hıc bu kadar anlamlı olmadı.

Kenan Kalecıklı... Sevgılıye suya yazılan mektuplar

aylınn
12-04-2010, 15:02
sevgi insana zarar veren hatadır, işbirlikçisi yani umutsa tehlikeli bir yanılsama

Bin Muhteşem Güneş_____khaled hosseini

adımkadın
12-04-2010, 19:17
" Fransızlar yaşlı bir eşten bıkar gibi bıkıyorlardı Cumhuriyetten. Onlara göre diktatörlük gelgeç aşk,bir zinaydı. Ama her nedense karılarını aldatmaya pek hevesliydiler,ancak onu katletmek istedikleri yoktu. Şimdi Cumhuriyet'lerini ölmüş gibi görüyorlar. Buna ağlıyorlar. "

Fransız Süiti / İrene Nemirovsky

The famous impersonality of Flaubert and his kind lies only in the greater fact with which they express their feeling/dramatizing them embodying them in living form instead of stating them direcly ?
Maybe.. :S

Fahriye Abla
13-04-2010, 01:51
Bavul Dolusu Cümle Var Defterimde...Yara Bandı Tutmayacak Kadar Derin Tümcelerim.Sen Yollarına 29 Harfle Acı Döşeyen Birine, " Yara " Değilde," Yar " Diyebilir misin..? ''
S.Akın

nry7tp
15-04-2010, 04:31
Seksen yaşı 4 yirmi yaş sananlar, yaşarken dörtte bir yaşar, ölürken birde 4 ölürler.. Yaşlarını üst üste kurulan taşlarla yapılan bir yapı sananlar, yaşlarını bir kap içinde eriyip kaynaşmış bir sıvı sananlardan daha gösterişli görünürler, ama hiçbir zaman bir bütün sayılmazlar..

senhepuzaklara
15-04-2010, 17:02
İzin verir misin, seni kurabilir miyim? Seni yeniden yazabilir miyim? Kendi içimde senden bambaşka bir sen çıkarabilir miyim? Sonra tutup seni onunla yarıştırabilir miyim? Sonrasında, ona uymuyorsun, diye canını acıtabilir miyim? Aşk basit bir kurma eylemidir ve seven ve sevilen arasındaki ilişki zannedildiği kadar da çok değildir.Sevilen fark eder sonunda: Sevdiğin ben değilim.Seven fark eder:Sevdiğim sen değilsin...

Mor Mürekkep:.

AxiMeLeq
15-04-2010, 18:55
Sevgili,
Hatırla..

''Biraz bakar mısın'' diyen bir kadındın sen bana,
Biraz bakmak mı şimdi benim kabahatim sana?

Ömür boyu kalır mısın yanımda,
Yoksa ölüm boyu kahır mısın hayatıma?
Canıma et misin?
Canımdan etmeye sebep mi?

AxiMeLeq
15-04-2010, 18:59
Aşk deme bana,

İçerim geçmişini,

Sus!

scorpioz
15-04-2010, 20:05
Sevgili,
Hatırla..

''Biraz bakar mısın'' diyen bir kadındın sen bana,
Biraz bakmak mı şimdi benim kabahatim sana?

Ömür boyu kalır mısın yanımda,
Yoksa ölüm boyu kahır mısın hayatıma?
Canıma et misin?
Canımdan etmeye sebep mi?

bu kitabın adı ne? güzele benziyo

şizo00
15-04-2010, 20:07
ölmek bir şey değil yaşamamak müthiş birşey...

AvuçİçiKadarMutluluk
15-04-2010, 23:26
Mesela kraliçe; " Dert çok; o kız oğlumla evlenmek için k*çının gücünü kullandı
ve işlerin b*ka saracağını herkes görebilirdi." diyemez hiçbir zaman. Bunu yerine kraliçe
şöyle demek zorundadır; "Eski gelinim varisimle evlenebilmek için kadınlık cazibesini kullandı
ve bu işin sonunun iyi olmayacağı önceden tahmin edilebilirdi."

*Keşke her kitap Türkçe yazılsa, çeviri hoş olmuyor bazen.. :P

emre_ce
16-04-2010, 00:05
''Sonuçta, Sen yoksan eğer, ben hangi oyuncağın varlığıyla mutlu olabilirdim ki? Diğer yandan, Sen varsan eğer, beni hangi oyuncağın yokluğu mutsuz edebilirdi ki? ''

semiramis-su
16-04-2010, 00:27
Bugün neysem, on iki yaşındayken, 1975 kışının o karanlık, buz gibi gününde oldum .Tam anını çok iyi anımsıyorum: yıkık: toprak bir duvarın arkasına çömelmiş, donmuş derenin yakınındaki dar, çıkmaz sokağa bakıyordum. Üzerinden uzun zaman geçti; ama geçmiş için söylenenler yanlış. Ben onun nasıl gömüleceğini öğrendim...

UÇURTMA AVCISI kitabından alıntıdır.Tek kelimeyle mükemmel bi kitap.

gggülenay
16-04-2010, 19:54
''Sonuçta, Sen yoksan eğer, ben hangi oyuncağın varlığıyla mutlu olabilirdim ki? Diğer yandan, Sen varsan eğer, beni hangi oyuncağın yokluğu mutsuz edebilirdi ki? ''
güzel söz ..

Butterfly_Effect
16-04-2010, 20:13
ECE TEMELKURAN - MUZ SESLERİ

Biliyorum, onlar, savaş bitse bile kadınları savaşır gibi sevecekler. Ganimetleri gibi. Ele geçirildikten sonra ancak yağmalayabilcekleri.

Bu topraklarda kadınlar bu yüzden mutsuz. Çünkü her gün yağmalanıyorlar ve kendilerini korumak için her gün sertleşiyorlar. Onlarda lanet olası çok kıymetli bir şey var ve ele geçirildikten sonra anlamsız olduklarını bildikleri için kendilerini kapatıyorlar.

......

Kadınları çoğu zaman anlamıyorum Filipina. Onlara öyle şeyler yapıyoruz ki, niye hala bizi sevdiklerine, koyunlarına aldıklarına her gün şaşırıyorum. Sanırım her seferinde yaralı bir köpek gibi bakmayı becerebildiğimiz için. Çünkü kadınlar şefkat göstermezlerse ölürler.

........

Çünkü annelerimiz gibi ağlamayan kadınları nasıl seveceğimizi bilemiyoruz biz.

Onları ağlattığımız için kendimizden nefret ediyoruz, ama ağlamadıkları zaman da annelerimiz kadar iyi yürekli olmadıklarını sanıyoruz.

.....

Bana sorarsan, eğer bir devrim filan yapılacaksa onu kadınlar yapmalı. Bize kesinlikle güven olmaz.

Süperdi (:

töşke
16-04-2010, 20:27
Bir kadın,sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense,onu can çekişirken görmeyi tercih eder..

--- Vadideki Zambak ---

kesinlikle

GeLDiM
16-04-2010, 20:43
''Gitme zamanı geldi.'' dedi ana :D:D

''İşe gitmeyeceğim.'' dedi :D:D

''Uyuyacağım.Rahatsız etme beni'' dedi :D:D

hepsi farklı sayfalardan :D ilk önüme geleni yazdım :D

herif ne uyumlu yazmış yahu şaşırdım kaldım :Pp

duyqu20
17-04-2010, 00:36
karanlık her znm kötülük demek degildir. tıpkı aydınlıgın her znm iyilik olmadıgı bigi... gece evi serisi:ihanet

duyqu20
17-04-2010, 00:37
karanlık her znm kötülük demek degildir. tıpkı aydınlıgın her znm iyilik olmadıgı bigi... gece evi serisi:ihanet

erdem99
17-04-2010, 00:41
yanlız yazarsın da onu düzelten olmaz ya işte o zaman yalnızsındır-ihanetin bedeli

aicha_06
17-04-2010, 01:07
"Durum "daha iyi" olsaydı, Osmanlı asırlarını anmayla kalır, kimse özlemez, hatırladıkça iç çekmezdi." (Biz Osmanlıyız)

emre_ce
17-04-2010, 03:47
güzel söz ..

kitabı da oku..... mükemmel...

gggülenay
17-04-2010, 13:23
kitabı da oku..... mükemmel...
kitabın adı ne ?

emre_ce
17-04-2010, 14:51
kitabın adı ne ?

serdar özkan-kayıp gül

çakma_shakıra
17-04-2010, 14:58
Adam yaşama sevinci içinde
Masaya anahtarlarını koydu
Bakır kâseye çiçekleri koydu
Sütünü yumurtasını koydu
Pencereden gelen ışığı koydu
Bisiklet sesini çıkrık sesini
Ekmeğin havanın yumuşaklığını koydu
Adam masaya
Aklında olup bitenleri koydu
Ne yapmak istiyordu hayatta
İşte onu koydu
Kimi seviyordu kimi sevmiyordu
Adam masaya onları da koydu
Üç kere üç dokuz ederdi
Adam koydu masaya dokuzu
Pencere yanındaydı gökyüzü yanında
Uzandı masaya sonsuzu koydu
Bir bira içmek istiyordu kaç gündür
Masaya biranın dökülüşünü koydu
Uykusunu koydu uyanıklığını koydu
Tokluğunu açlığını koydu

Masa da masaymış ha
Bana mısın demedi bu kadar yüke
Bir iki sallandı durdu
Adam ha babam koyuyordu.

makinacı41
17-04-2010, 16:33
Prensipte, belli başlı ölçüler içinde her müslümanın her yıl malının kırkta birini muhtaçlar için vermesinden ibaret olan zekat, Allah'a karşı, kul hesabına malın ibadetinden ve pisliğini atmasından başka bir şey değildir ve sermaye urlaşmasını, dehhameleşmesini önleyici ve taşıntılarını cemiyete dağıtıcı öyle bir adalet ölçüsüdür ki, bütün insanlık ebediyen buna hayran olsa ve yirminci asrın bütün iktisadi hastalıklarını ve hasretlerini onda tedavi ve tatmin etse yeridir...

(Çöle İnen Nur)

gülendam_06
17-04-2010, 16:52
Tokalaşırken hissettiğim kuvvet arabacının tokalaşmasında dikkatimi çeken kuvvete çok benziyordu;arabacının yüzünü görmediğimden bir an için karşımdakininde aynı insan olabileceği kuşkusuna kapıldım;bu yüzden,emin olmak için sordum:
"Kont Dracula?"
Yanıtlarken nezaketle başını eğdi.
"Ben Dracula.Ve size,evime hoş geldiniz,diyorum Bay Harker.İçeri girin;geceleri hava soğuk olur ve sizin yemek yiyip dinlenmeye ihtiyacınız olmalı."

DilekZehra
18-04-2010, 02:08
AŞK'ın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
Başlı başına bir dünyadır aşk.
Ya tam ortasındasındır, merkezinde,
ya da dışındasındır, hasretinde...

Elif Şafak (Aşk)

EbRu_S
18-04-2010, 14:43
''Önce kanın sıcaklığından bir şey hissedilmez ama gitgide yüreğiniz kanamaya, bağrınız yanmaya başlar.''

İKİ DARBE ARASINDA- İSKENDER PALA

-stardust-
18-04-2010, 14:48
Ben, Yûsuf, sınanmış bir kalbin sahibiyim,
Şöyle buyur, bu kalp senin efendim.
Şimdi ben, Yûsuf, tut ki Mısır'a azizim, efendiyim,
Boynumdaki künyede hâlâ vasfım yazılı:
Züleyha'ya köleyim!
(Nazan Bekiroğlu)

ennisa
18-04-2010, 16:51
''Zaman ileriye doğru akıp gittiği sürece,büyülendiğimiz `gelecek`el değmemiş `geçmiş`ten başka birşey değildir...''

Serdar Özkan- Kayıp Gül

Kitabı fazla beğenmesem de içindeki bi'kaç güzel cümleden biriydi :)

DevletBaBa
18-04-2010, 17:52
"Sabretmek öylece durup beklemek değil..."

AxiMeLeq
19-04-2010, 14:48
Bir organ nakli gibi sevmiştim seni;
Çürük gözlerine bağışlanan ellerim,
Yırtık dudaklarına bağışlanan şiirlerim..
Darmadağın kadınların,darmadağın ettiği erkekler gibi
Sevmiştim seni...
Çok eskitilmiş bir aşkın hatırlanması,
Sevgilinin resmi karşısında çocuksu bir iç kanaması
Aslında işin açıkçası;
Rüzgarın fırtınaya dönüşmesi gibi
Hayatına yönelik bombalı bir saldırı gibi
Geriye çekilirken herkesi öldürmek gibi

Sevmiştim seni...
Ruhum kan kaybederken nasıl tutarım seni şimdi deniz gibi,
Neticesi olmayan herhangi bir sebep gibi
Ortalık yerde durup dururken
Sevmiştim seni...
Atlara kalırsa çoktan kaybettik savaşı,
Mızraklar kırıldı,kalkanlar delindi,ganimetler paylaşıldı.
Kasaba meydanında birbirini dövmekten
Yorulan iki kovboy gibi,
Bir tabancanın namlusuyla tetiğiyle,
Kendisinden farklı,
Kendisinden ayrı,
Bir silahın şarjöründe tanışan iki soğuk mermi gibi,
Aynı bedene sıkılan iki el kurşun gibi,
Katille kurban arasında o birkaç saniyelik telaşla
Sevmiştim Seni...

Küçük İskender

çakma_shakıra
19-04-2010, 15:01
DilekZehra;
AŞK'ın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
Başlı başına bir dünyadır aşk.
Ya tam ortasındasındır, merkezinde,
ya da dışındasındır, hasretinde...

Elif Şafak (Aşk)

süpermiş bu!

06silbaştan34
19-04-2010, 22:27
"Nice insan, şimdi mahrum bırakıldıkları yüzünden, asırlar sonra sevinç çığlıkları koparacaktır."
İstemenin Esrarı - Muhammed BOZDAĞ

böceksuyu
19-04-2010, 22:29
canavar filan yok.hava da güzel.
uçurtma avcısı

-stardust-
20-04-2010, 00:37
"Sofradaki münakaşanın çirkin bir çocuğu doğdu; sükut.
Ruhlar acılaşmıştı ve güzel bir mevzua girilemiyordu."
[Dokuzuncu Hariciye Koğuşu]

sarhoş_istiridye
20-04-2010, 01:08
"Ben insanlar arasına ilk gidişimde,yalnızlara özgü bir delilik ettim,büyük bir delilik:pazar yerinde göründüm.ve herkese söz söyleyeyim derken , kimseye söz söylememiş oldum" Friedrich w. Nietzsche - zerdüşt böyle diyordu

Fahriye Abla
20-04-2010, 01:56
bir insanı sevmekle başlıyordu her şey ve boşanmak için, en az iki şahit gerekiyordu..
KayıpKentinYakışıklısı

semiramis-su
20-04-2010, 03:36
Ben onu ne yakışıklı oldugu için, ne de zengin oldugu için sevdim.Ben onu benden cok bana benzediği için sevdim...

UĞULTULU TEPELER kitabından..

protein_sentezi
20-04-2010, 04:55
yanlızca aptal insanlar normal görünürler....

gülün adı:umberto eco

protein_sentezi
20-04-2010, 04:57
ha bide şü var

lütfen rahatsız etmeyin,aklımın arka bahçesinde hayatımın fragmanını izliyorum..

aklımın arka bahçesi;kitabından
yazar;

nur_88
21-04-2010, 11:53
“Çünkü kimden beni kurtarmasını içimdeki sızıları hafifletmesini istesem,onun yaraları benım yaralarımdan daha derin,onun sızıları benım sızılarımdan daha acıtıcı,onun elleri benım ellerimden daha küçük olurdu..” Cezmi Ersöz/ Ölürsem beni seninle ararlar şimdi

yeşil çikolata
21-04-2010, 18:21
belkide susmak gerçeği anlamanın tek yoluydu...

SUSKUNLAR...ihsan oktay anar...

Yağmur Kaçağı.
22-04-2010, 15:26
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım.

Sertach_67
22-04-2010, 21:08
"Ölümden korkmadığımı söylemem, yaşamak istemediğim, yaşamaktan bıktığım şeklinde anlaşılmamalı..
Elbette ki hayatta olmayı ve mücadele etmeyi arzularım..
Ancak karşıma ölüm çıkmışsa, bundan korkmamam, cesaretle karşılamam gerekir..

O kadar aşağılık, o kadar canice şeyler gördüm ki, bugünlerde yaşamak bir işkence haline geldi..
İşte bu durumda ölüm korkulacak bir şey değil, şiddetle arzulanan bir olay, bir kurtuluş haline geldi.."

nur_88
23-04-2010, 11:43
"Ondan bana kalan tek hatıra kendi fotoğrafım. Fotoğrafa baktıkça onun yüzünü görüyorum çünkü, makinanın arkasında o vardı ve 'bana bak hah öyle' demişti..."

miyokan
23-04-2010, 12:25
"oyunun kurallarını sen koymamışsan, sonucu da sana ait değildir..."

vildan91
23-04-2010, 14:04
..Bilmiyorum nereden kimden öğrendim.Ama sevdiğini ilk o söyledi..Kaybeden o oldu..

Elif Şafak-bit palas..

EfrEbil
23-04-2010, 14:10
Ama bu kez de, yeni bir zehir hayatına nüfuz ediyordu: monotonluk.

Jean-Christophe Grange-Siyah Kan

AxiMeLeq
24-04-2010, 12:16
Sen Şimdi Gidecen'ya Cehennemin Dibine Git

.....ben bağrıma taş basarım

senhepuzaklara
24-04-2010, 15:38
" ..farklı KENTLER, farklı SABAHLAR ama, benzer YALNIZLIKLAR GÖĞE SAVRULAN! "

KONUŞTUĞUMUZ GİBİ UZAKLARA [Kürşat BAŞAR]

adımkadın
24-04-2010, 16:04
" Dünyanın bütün kadınlarını sana bıraktım giderken ben." " Birbirimizden öğrendiklerimizle şimdi başkalarını mutlu ediyorduk. "

Ayrılık Valsi / M. Kundera

ennisa
24-04-2010, 18:01
``Nereye kadar sürecekti böyle?Nereye kadar gidebilirdi...Bitmişti aslında,uzatmaları oynuyorduk.Uzatmanın da bir sonu olmalıydı ama...``

cinskopat
24-04-2010, 18:11
tartışmalı bir süreç tartışmasız bir ilişki ile son bulur ;)

hangi kitaptı ????? x) bilmem

gggülenay
24-04-2010, 18:12
tartışmalı bir süreç tartışmasız bir ilişki ile son bulur ;)

hangi kitaptı ????? x) bilmem
gercekten cinssin :)))

birfidanikigül
24-04-2010, 19:28
"Ondan bana kalan tek hatıra kendi fotoğrafım. Fotoğrafa baktıkça onun yüzünü görüyorum çünkü, makinanın arkasında o vardı ve 'bana bak hah öyle' demişti..."

hangi kitaptan acaba...

demet.biricik
24-04-2010, 19:31
15.....puf okuldan nefret ediyorum

aLeyNa-
24-04-2010, 19:40
Büyük hayalleri, küçük hayatları vardı.
Hayallerinin verdiği umutla yola çıktılar.
Başlangıçta tek sermayeleri cesaretleriydi.
Paraları yoktu. Çevreleri yoktu. Zorluk çoktu.
Çevredekiler “senden birşey olmaz” derken,
Küçük imkanlarla, büyük engelleri aştılar.
Çoğu kez yenile yenile yenmeyi öğrendiler.
Omuzları yerçekimine yenik düşse de bazen,
Yılgın, yorgun, yalnız olsalar da bazen,
Yenilmediler. Pes etmediler. Başardılar.
“İnsan isterse”, ama gerçekten isterse,
hayata en çok istediğini yapar dedirttiler!

İnsan isterse cenneti cehenneme,
cehennemi de cennete çevirebilir.
...

demet.biricik
24-04-2010, 19:43
15.....puf okuldan nefret ediyorum

ben devamsızlığa yazacağım seyi buraya yazmışım ya .s

rapunzelli
24-04-2010, 21:08
...
Şu fani dünyada rüzgar çabuk yön değiştirir.

cinskopat
24-04-2010, 21:15
gercekten cinssin :)))

dört tane birden okuyorum o nedenle karıştı XD

-stardust-
25-04-2010, 02:44
*Tatil yapan insanlara hizmet edenin laneti, hizmet ettiği her kişinin tatilde olmasıdır.
(Hakan Günday - MALAFA)

-stardust-
25-04-2010, 02:47
*Hiçbir tüccar, iflas etmek istemediği sürece böyle girişimlerde bulunmaz. Ama turizm de hiçbir ticarete benzemez. Kozan gibi binlerce insan, ortopedik yatak satın aldıkları için kazandıklarını sandıkları ucuz Türkiye tatiline gelmiş olan turistleri bekler. Kozan gibi binlerce insan, turistlere hiçbir zaman ihtiyaç duymayacakları mallar satar. Ve turizmde kar marjı ortalaması bire yedidir. Bir yumoşluk mal en az yedi yumoşa satılmalıdır. Yoksa her şey zararınadır. Bir yumoşluk malı yedi yumoşa satabilmek için şanslı, daha üstüne satabilmek içinse tezgahtar olmak gerekir.
(Hakan Günday - MALAFA)

-stardust-
25-04-2010, 02:51
* "Öncelikle Topaz'a hoş geldiniz. Evet, benim adım Kozan. Türkçe'de bütün adların bir anlamı vardır. Benimki de tevazu demek." Yalan söylüyordu. Adının ne anlama geldiğini bilmiyordu. Hatta ne İsviçreli aile, ne de Kozan, Adana civarındaki köyün kurşun delikli, paslı tabelasının üzerindeki Kozan kelimesini okumuşlardı. Ailenin martı ahçiğine bakarak konuştu. "Tevazu! Duydun mu sevgilim? " Kozan nazikçe gülümsedi. Dört yıldır, günde en az iki kez tekrarladığı cümlelerin ağzından saçılmasına izin verdi. "Tevazu, iki kez iltifat almanın yoludur. Örnek: Ne kadar güzelsiniz! Hayır değilim. Evet, öylesiniz. Etti iki! "
(Hakan Günday - MALAFA)

-stardust-
25-04-2010, 02:54
*Yalan, turizmin doğasında vardır. Broşürlerde başlar. Selin Antalya'yı boğduğu, caddelerde gecekonducuların yüzdüğü mevsimlerde bile dağıtılmasına devam edilen ve üzerinde daima güneşin parladığı broşürlerde. Tezgahtarın nadir de olsa kapıldığı korku, yalan bilincinden kaynaklanır. Yalan o kadar ortadadır ki turistin hiçbir şeye inanmadığını düşünür. Geçici bir krizdir. Oysa turistler her şeye inanmak için valizlerini toplamış olan insanlardır. Bunu anımsayan tezgahtar rahatlar ve gösterisine devam eder.
(Hakan Günday - MALAFA)

GeLDiM
25-04-2010, 15:35
''Atomlardan , hücrelerden , tohumlardan , galaksilere ve pulsarlara varıncaya kadar kainatın her köşesinde kendini gösteren böylesine hassas bir nizamın tesadüflerden , sebeplerden ve tabiattan ibaret oldugunu söylemek , aklı başında bir insan için mümkün değildir. Bütün bu intizamlı işlerin arkasında , bir kudret eli görülmektedir.''

Halit Ertuğrul - Kendini Arayan Adam :)

GeLDiM
25-04-2010, 15:45
''Cenab-ı Hakkın görünmemesi , zıddının olmamasındandır. Bir şeyin görülüp anlaşılması için , zıddın olması gerekir. Hatta en şiddetli parlaklığı sırasında güneşin dahi görünmesi mümkün olamamaktadır. Bediüzzaman Hazretlerinin bu mevzuda çok güzel bir sözü vardır: ''Her şeyi maddede arayanların akılları gözlerindedir. Göz ise maneviyatta kördür.''

Halit Ertuğrul - Kendini Arayan Adam :)

hiperaktifsauna
25-04-2010, 16:21
'Bekçilere kim bekçilik edecek'

DAN BROWN - Digital Kale :)

idiopatik
25-04-2010, 16:25
... faydasız işler vücuda getirmenin tek bahanesi ise, dünyanın ona ölesiye hayranlık duymasıdır. (kişisel bkz: madonna)
sanat tamamen faydasız bir şeydir. Oscar WILDE / dorian gray'in portresi

hiperaktifsauna
25-04-2010, 16:26
''Şeb-i yeldayı müneccimle muvakkid ne bilir müptelayı gama sor kim geceler kaç saat''

İSKENDER PALA - Kitab-ı Aşk

ennisa
25-04-2010, 20:07
Geçen sabah senin üzüntülü olduğunu söylediler .Dokunsalar ağlayacakmışsın.Dokunmamışlar .Yine de ağlamışsın; dostun gözünden akan bir damla yaşın yeryüzündeki bütün gölleri tuz gölü yaptığını bilmez gibi.

A.Ali Ural - Posta Kutusundaki Mızıka

Yağmur Kaçağı.
25-04-2010, 20:32
Biyolojik savaşlarda ölmez bir çocuk, asıl sevgisiz kalınca ölür. Ve "Git başımdan çocuk!"tan sonra binip giderler uçan halılarına çocuklar.

lucid dream
26-04-2010, 15:48
Bu dünyada herkes birşey olmaya çalışırken, sen HİÇ ol... Menzilin yokluk olsun... İnsanın çömlekten farkı olmamalı... Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir...

Elif Şafak-Aşk...

DELFIN_
27-04-2010, 02:07
Hayat, birbirinden ayırdıklarını, kısa bir müddet için tekrar yaklaştırır gibi olsa bile, uzun zaman yan yana bırakmıyordu.Geçen günleri bir daha geri getirmek mümkün değildi ve sadece hatıralar, iki insanı birbirine bağlayacak kadar kuvvetli değildi.

Sabahattin Ali- Kuyucaklı Yusuf

DELFIN_
27-04-2010, 02:11
Asil yaşayan bir delidir. Anımsamadığı için geçmişi, önemsemediği için geleceği yoktur..

Hakan Günday- Azil

myinnertreasure
27-04-2010, 02:13
Hepimiz anlatma ihtiyacındayız.Bütün teferruatıyla ömrümüzü devralacak birilerine muntazır.Ama ben hiç anlatmayacağım...

nazan bekiroğlu-mor mürekkep

Sertach_67
27-04-2010, 02:15
"Hırsız bile utangaçtır uykunun karşısında, her zaman sessizce süzülür gecenin içinden..
Oysa utanmazdır gece bekçisi, düdüğünü hiç utanmadan taşır..
Kolay bir sanat değildir uyumak, onun uğruna bütün gün uyanık kalmak şarttır.."

emrecoskun41
27-04-2010, 02:30
Hayatı boyunca hiç kaybetmeyen tek adamım ben. Bir ölümsüz gibi yaşamayı başardığımı düşünüyorum ve öleceğime hiç inanmıyorum; ama olur da bir gün ölürsem, benden bahsederken sakın ‘Hayatını Kaybetti.’ diye bir ifade kullanmayın; çünkü ben ölmüşsem asla hayatı kaybetmemişimdir. Ben ölmüşsem mutlaka ölümü kazanmışımdır.

Erdal Demirkan - Sadece Başbakan Okusun

Ç@k1L
27-04-2010, 02:45
"Masal

Yitip gitti çocukluğum
İlk yürümeyi öğrendiğimde
Hayal kırıklıkları battı ayaklarıma
Tahta bir tabancam vardı,
Çocukluğuma dayadım namlusunu
Yaşamak için büyümem gerekiyordu
Masallar dinlerdim uyumadan önce kendimden
Hep iyiler kazanır, kötüler yaşardı hayatlarını
Kırmızı başlıklı kız beni kurtla aldatırdı
Ve Üç Silahşörler'in üçü de D'artagnan'a kıl olurdu
Nice Güliver gördüm ben devler ülkesinde dev
Cüceler ülkesinde cüceymiş gibi yapan
Meğer perukmuş Rapunzel'in saçları
Yedi cücelerin yedisi de aynıymış
Ve yedisi de hastaymış Pamuk Prenses'e
Kendini bile aydınlatmazmış Alaaddin'in lambası
Ama her dileği olurmuş her nasılsa
Kırk haramiler kazanır Ali Baba yermiş hepsini
'Kral çıplak' demiş
Kıçında donu olmayan bir çocuk"

Şizofreni Günlükleri/Ömer Faruk DİZDAR

midnightsun
27-04-2010, 15:46
Demek ölmemişti.Her nasılsa,bunu fark etmek onu heyecanlandırmadı,tıpkı ölümle ilgili önceki varsayımlarının onu dehşete düşürmediği gibi.
Sil Baştan-Ken Grimwood

Yağmur Kaçağı.
30-04-2010, 15:53
Kefen ve gelinlik. Birbirinin aynı olan iki giysi. Dinle bak! Ölürken yaşamak, yaşarken ölmek; savaşırken teslim olmak ve teslim olurken savaşmak zorunda kalıyorsun, değil mi?

yuksel061
30-04-2010, 18:35
"Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir...."

somurtkan şirine
01-05-2010, 02:26
'Birisini sevmekle gelen o inanılmaz hoşgörünün gücü azaldığında, ayrıntılar bile batar insana'

sevgimsevgim
01-05-2010, 02:30
Gizlediğin her şeyi biliyorum.

nietzsche.
01-05-2010, 16:10
"Sinirimden gülüyorum albayım. Çünkü sinirlerim artık gülmek için kafamın neşelenmesini beklemiyor. Bu karamsar beyinden bir kahkaha çıkmayacağı için, artık ben gülmüyorum, sinilerim gülüyor."

ennisa
01-05-2010, 16:58
''Gözüm, aklım, fikrim var deme hepsini öldür!
Sana çöl gibi gelen, O göl diyorsa göldür!''
(N.F.K)

Zeki Kayahan Coşkun-Meğer Annem Haklıymış

nietzsche.
01-05-2010, 17:49
Bilge aptaldı. Sevgi aptaldı. Bilge'nin adamı aptaldı. Bir ben akıllıydım. Bende harcanıp gidiyordum bu aptallar arasında.

<dreamer>
01-05-2010, 22:19
Marla'nın hayat felsefesi, bana söylediğine göre, ölmeye her an hazır oluşu. Marla'nın hayatındaki trajedi ise ölmüyor oluşu.

zardan.adam
01-05-2010, 22:26
ben sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim,,

birini seviyorsanız,onun sizi ne kadar sevdiğini sorgulamakla vakit kaybetmenin ne anlamı var,,,

nietzsche.
02-05-2010, 15:17
Bir türlü sonuna gidemiyorduk rüyalarımızın. Korkuyorduk. Korkuyordum. Hayallerinde bile korkar mı insan? Hayallerine bile hükmedez mi?

Yağmur Kaçağı.
03-05-2010, 11:54
Ne mutlu şiir okuyana ve sevene!

Şiir depremdir, şiir ayaklanmadır, şiir başkaldırıdır. Şiir şimşektir, yıldırımdır, gök gürültüsüdür şiir. Şiiri, yani yıldırımı hiçbir siper-i saika durduramaz. Şiir korkunçtur, güzeldir. Hiçbir kapı, hiçbir duvar önünde duramaz. Kapı tunçtan, demirden, çelikten de olsa önünde duramaz.

Şiir yürür, ezer geçer. Şiir her şeyden, herkesten daha güçlü, daha yıldırıcıdır. Şiir sınır tanımaz, ne kral tanır, ne imparator. Şiir Cengiz Han'dan da, Sezar'dan da, Hitler'den de, Büyük İskender'den de büyüktür.

Şiirin yürüdüğü yolun bitimi yoktur. Şiir sonsuzluğa gider, sonsuzluktan gelir. Şiir hiçbir güce boyun eğmez. En güçlüden daha güçlü, en güzelden daha da güzeldir. Eşsizdir, bir benzeri daha olmamıştır ve olmayacaktır da.

Şiir bütün dillerden başka, bambaşka bir dille konuşur. Ama onun dilini, söylediğini herkes ama herkes anlar. Şiiri hiç bir güç tutsak edemez. Altın da, pırlanta da, elmas da şiirden değerli değildir; olmamıştır, olmayacaktır. Şiir dilsizleri konuşturur, sağırların kulaklarını açar. Şiir buluttur, yağmurdur, gökyüzüdür. Şiirin arkadaşları, dostları vardır. En
yakın dostu bilimdir. Sonra musiki ve resim gelir. Şiirde müzik de vardır, resim de, yontu da. Mimar Sinan'la da dosttur, Darwin, Einstein'la da.

Şiir gelecektir, umuttur, özlemdir, mutluluk ve güzelliktir. Şiirden en zalim, en gaddar, en acımasız krallar, imparatorlar bile çekinir, korkar. Şiir ölümü bilmez, şiir yaşamdır. Şiir, sevinç ve mutluluktur.

Şiir kötümserlik bilmez, tanımaz. İyimserdir, cömerttir ve gençtir, delikanlıdır. Yakışıklıdır şiir. Şiir sonsuzluk gibi en güzel kokar; güllerden de, karanfillerden, zambaklardan da güzel. Şiir deniz gibidir. Nasıl denizi kimse anlatamazsa şiir de tıpkı öyledir. Homeros, Dante, Shakespeare şiiri anlatmak için büyük çaba harcadılar ama şiiri deniz gibi tam anlamıyla kimse, hiç kimse anlatamadı.

Deniz gibi, o da yalnız kendi anlatır kendini. Şiir sevgilidir, şiir yazandan iyi koca olmaz. İyi baba, iyi oğul, iyi kız da olmaz belki ama iyi arkadaş, iyi dost, iyi kardeş olur. Şiir sevgilidir dedik ve hep sevgili kalmıştır ve kalacaktır.

Şiir ne tanker, ne şilep, ne gemidir. Şiir yelkenlidir. Bir korsan yelkenlisidir. Hayduttur şiir. Şiir aldatmaz, çalıp çırpmaz. Doğruluktur şiir. Emektir, alın teridir. Şiir inatçıdır, hırçındır ve hep ama hep yürür gider. Şiir durmaz ve durdurulamaz. Şiire ne boyunduruk, ne tasma takılır.

Şiire kelepçe takılamaz. Şiir özgürdür, özgürlüktür. Şiir zalimlere, alçaklara, namussuzlara meydan okur. Onun gücü en güçlüye boyun eğdirir. Engel tanımaz. Engelleri yıkar ve ezer geçer. Şiir ölümsüzdür. Şiir olmasa, sevdalılar söyleyecek söz bulamaz; o zaman sevda da, aşk da olamaz. İnsanoğlu yok olur. Şiirdir insanoğlunu sürekli kılan.

Anaların şefkati, babaların güveni, çocukların kıvancıdır. Şiiri anlatmaya çalıştım ama ne gezer. Önce söylediğim gibi şiiri, deniz gibi kendi, yalnız kendi anlatır. Yaşasın şiir! Yıkılsın diktatörler, krallar, asiller, emperyalistler. Şiir zaten onları hep ama hep yıktı ve hep
yıkacaktır. Ne mutlu şiir yazan, şiir okuyan, şiir sevene. Ötesi yok.

çakma_shakıra
03-05-2010, 12:15
yağmur kaçağı; bi cümle demiş hacı ya xD xD

nedenler niçindir NEDENDİR bilinmez,bir şeyi inkar için YOK demek yetmez...

yuksel061
03-05-2010, 14:06
"Dalgalanır ya başka ruhlar musikide
Benimki ey sevgili!Kokunda yüzer senin."

GÖZDE_AHMET
03-05-2010, 20:10
bütün silgiler bitmeden kaybolmaya programlanmıştır.

PASTIRMALI_AVİZE
03-05-2010, 20:13
Sıradan insanlar yoldan çıkmaz, en masumlar günahkar olmaz, iyiler kötülük yapmazdı; eğer aşka şeytan karışmasaydı...
;)

Gilda
06-05-2010, 19:28
Bütün duygular mantıklarını salgı bezlerinin sefilliğinden alırlar. Aşk: iki tükürüğün karşılaşmasıdır.

_nemesis_
06-05-2010, 20:02
odama
girme kadın

kitaplarımı
karıştırma

masam
dağınık kalsın

toplama

ne
zamandır saçlarımda dağınık

kırık
bir onur taşıyorum

sol
yanımda

işte
o yüzden girme odama

şiirlerimi
okuma

kalemlerimi
elleme

kırarsın
incinirler

neyzen tevfik

Enis_apo_34
06-05-2010, 20:23
Siz gökyüzüne romantizm olsun diye bakarsınız Ben sadece hapşırmak isteyipte hapşıramadığımda...(yaklaşık böyle bi cümleydi)

Babalar ve oğulları

aydannnnn
06-05-2010, 20:31
'Kanlarından tanıyacağım onları.

Raftaki tahlil tüplerini, çikolata kutusunun içindekileri ağzı sulanarak, hangisinin daha lezzetli olduğuna karar vermeye çalışan birinin oburluğuyla seyrediyorum. Kanımız en az bizler kadar özel, zaten çıplak gözle bile parlak kırmızıdan vişneçürüğüne kadar çeşitli tonları fark edebiliyorum.

Bize bu geniş renk paletini neyin verdiğini iyi biliyorum; mesela kırmızı, farklı oksijenlenme aşamalarındaki hemoglobinden geliyor. Bu sadece kimya, kimyadan başka bir şey değil, ama şey, böyle bir kimyanın gücü insanı sarsmaya, dehşete düşürmeye yetiyor. Kanın görüntüsü bile hepimizi etkiliyor.

Her gün görmeme rağmen, kan beni hâlâ heyecanlandırıyor.'
CERRAH

-stardust-
07-05-2010, 01:08
"Ve dostun biri sana kötülük ederse, şöyle de: "Bana ettiğini sana bağışlıyorum; ama kendine ettiğini, -onu nasıl bağışlarım!"
Böyle buyurur her büyük sevgi: o bağışlamayı da, acımayı da alteder.
Kişi yüreğini sıkı tutmalı: onu bir koyverdin mi, kafanı da pek çabuk kaçırırsın!..."

şeb-i yelda
07-05-2010, 13:27
"Pekala- siz soru sorun, ben de yanıt vereyim - bütün 'semptomlarımı' yok edip beni eve gönderin... Ne kalacak bana o zaman?" dedi.
Doktor sakin bir sesle "Hastalığının belirtilerinden vazgeçmek istemiyorsan, hiçbir şey anlatmazsın" dedi. Deborah'ın boynuna bir korku kemendi dolanıyordu. "Gel, otur. Hazır olana kadar hiçbir şeyden vazgeçmek zorunda değilsin. Böyle bir şeye hazır olduğunda da, kaybettiklerinin yerine koyabileceğin bir şeyler olacak."
...

"Adalet uygulanmıyorsa, namussuzluk örtbas ediliyorsa ve inançlarını koruyan insanlar acı çekiyorsa, sizin gerçekliğiniz ne işe yarıyor peki? Helene da Ellis konusunda verdiği sözü tuttu, ben de.Peki sizin gerçekliğiniz ne işe yarıyor?"
"Bak, dinle beni," dedi Furi. "Sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben. Hiçbir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim..." . . . "ve hiç bir zaman huzur ya da mutluluk vadetmedim. Sana ancak bunlarla savaşma özgürlüğüne kavuşmanda yardımcı olabilirim. Sana sunduğum tek gerçeklik savaşım. Ve sağlıklı olmak, gücünün yettiği kadarıyla, bu savaşımı kabul edip etmemekte özgür olmak demektir. Ben yalan şeyler vadetmem hiç. Kusursuz, güllük gülistanlık bir dünya masalı koca bir yalandır... üstelik böyle bir dünya çok can sıkıcı bir yer olur!"
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim-Joanne Greenberg

nry7tp
07-05-2010, 16:09
Oyun yaşamı, insanın deli olduğunu ve en bilge insanın, rolünü sonuna kadar oynayan kişi olduğunu farzederek başlar.. İnsanların yaşamı yüzde 90 yalanlara dayanır; diğer yüzde 10'luk kısımdan emin olmak için henüz yeterli bilgimiz yok..

Zar Adam'ın Peşinde - Luke Rhinehart

asicadı_1905
07-05-2010, 16:59
Aşk'ın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur..

Başlı başına bi dünyadır Aşk..

Ya tam ortasındasındır merkezinde,ya dışındasındır hasretinde

" Elif Şafak - Aşk "

lazkizi5461
07-05-2010, 17:19
Sana güzel bir yaz
günü gelmiştim.Karlı bir sabahta gidiyorum.Beş mevsim yaşamışız
beraber.Beş mevsim bir iç denizi kurutmaya yetti.İşte böyle
sevgili...Biz artık seninle haritada iki küçük su lekesi.Hiçbir nehir
kavuşturamaz bizi...

İclâl Aydın - Bitmiş Aşklar Emanetçisi

raskolnick
07-05-2010, 23:32
"Çelişkisiz yaşadın sen. O yüzden anlayamazsın beni. İçinde hiç "kal"ı olan bir "git"in olmadı mesela... Bildiğim tek adres, adresssizliğimdir benim. Sen hiç bu kadar cesaretli olmadın unutma. Ben yola çıktığımda, geriye dönerken nelere ihtiyacım olacağını hesaplamam. İşte bu yüzden bu ağrı...
İçim ağrıyor bak.
İnsanın içi ağrır mı hiç? Ağrıyor işte."

KAHRAMAN TAZEOGLU

xxDiLaRaxx
07-05-2010, 23:53
yüreğim seni çok sevdi
o yürek talan
o yürek yangın yeri
o yürek seni istiyor
bir tek seni...
canan tan-yüreğim seni çok sevdi

nur77
08-05-2010, 13:55
yaşamak için affedin__affetmenin iyileştirici gücü

nry7tp
09-05-2010, 15:16
Her şeyi ölçebiliriz ama ruhu değil.. Ruh ölçülemediğinden onu yok sayarız.. Ölçeriz ve kazanırız ya da ölçeriz ve korkarız; her durumda da kaybederiz, çünkü her ikisi de sadece bazıları tarafından geçerli kabul edilen bir kıstasa bağlıdır..

BenZekininBebişiyim
09-05-2010, 15:25
Karışık bir odada
Yaşanmışlık vardır.
Ben düzeni severdim
Al işte...

Mehmet Çerezcioğlu
9 Mayıs 1995

Mavi Saçlı Kız

flyleaf
09-05-2010, 15:26
Kadınları çoğu zaman anlamıyorum.Onlara öyle şeyler yapıyoruz ki,niye hala bizi sevdiklerine,koyunlarına aldıklarına her gün şaşıyorum.Sanırım her seferinde yaralı bir köpek gibi bakmayı başarabildiğimiz için.Çünkü kadınlar şefkat göstermezlerse ölürler.Sanırım bu yüzden bizi her seferinde geri alıyorlar.Eğer bizi sevmeleri bizimle ilgili bir şey olsaydı,çoktan topluca göç etmiş olurlardı bu topraklardan..

Muz Sesleri//Ece Temelkuran

BenZekininBebişiyim
09-05-2010, 15:36
Kadında geçmez zaman...
Birgün iyileşmek için zamanın geçmesini bekleme..

Muz sesleri

yuksel061
09-05-2010, 15:39
Hazreti Musa bir gün bir başına dağları dolanırken, uzaktan yoksul ve yalnız bir çoban görmüş. Çoban dizüstü çökmüş, ellerini semaya açıp dua etmekteymiş. Bu durum Musa'nın çok hoşuna gitmiş ama yaklaşıp da çobanın duasını duyunca afallamış.

"Kurban olduğum Allah'ım. Seni ne kadar severim, bir bilsen. Ne istersen yaparım, yeter ki Sen iste. Sürüdeki en yağlı koyunu kes desen, gözümü kırpmadan keserim Senin için. Koyun kavurması güzeldir Allah'ım, kuyruk yağını da alır pilavına katarsın, tadından yenmez olur.”

Musa duaya kulak kabartarak çobana yaklaşmış.
"Yeter ki Sen dile, ayaklarını yıkarım. Kulaklarını temizler, bitlerini ayıklarım. Ne kadar çok severim ben Seni. Sana çok hayranım!"

Duydukları karşısında Musa öfkeden küplere binmiş.Bağıra çağıra kesmiş çobanın duasını: "Sus, seni cahil adam! Ne yaptığını sanırsın. Allah hiç pilav yer mi? Allah'ın ayakları mı var ki yıkayasın? Böyle dua mı olurmuş! Külliyen günaha giriyorsun. Derhal tövbe et." Çoban Musa'dan azarı işitince kulaklarına kadar kızarmış, utancından yerin dibine geçmiş. Özür üstüne özür dilemiş, bir daha böyle kendi kafana göre dua etmeyeceğine yeminler etmiş. O gün akşama kadar Musa çobanın yanında durup ona temel duaları ezberletmiş.

Sonra "Allah benden razı olur, iyi bir iş yaptım" diye düşünüp yoluna devam etmiş. Ama o gece bir ses işitmiş. Seslenen Rab imiş. "Ey Musa, sen bugün ne yaptın? Sen ayırmaya mı geldin buluşturmaya mı? Şu garip çobanı azarladın. Onun Bana ne kadar yakın olduğunu anlayamadın. Ağzından çıkan lafı bilmese de, o çoban inancında samimiydi. Kalbi temiz, niyeti halisti. Biz kelimelere bakmayız. Niyete bakarız. Kelimelere bakacak olsak yeryüzünde insan kalmazdı! Biz çobandan razıydık. Başkasına medih olan söz sana zemdir. Ona bal olan sana zehirdir. Sen işittiklerini inkar ve küfür saydın ama bilsen ki bir kabahati varsa bile, ne tatlı kabahattir onunki."

Musa hatasını anlamış. Ertesi gün güneş doğar doğmaz, çobanı görmek için tekrar dağa çıkmış. Çoban yine duaya durmuşmuş. Ama dünkü heyecanından, samimiyetinden eser yokmuş artık. Öğretildiği gibi yakarmaya gayret gösterdiğinden, aman bir yanlış laf etmeyeyim diye takılıyor, kekeliyor, terliyormuş.

Musa, çobana ettiğinden pişman olup sırtını okşamış ve demiş ki: "Ey dost, ben hatalıyım, ne olur affet. Bildiğin gibi dua et. Allah'ın nazarında böylesi daha kıymetlidir." Çoban, Musa'dan bunları işitince hayrete düşmüş ama bir o kadar da rahatlamış. Ne var ki artık bir üst aşamaya vasıl olduğundan, masum inkarına, tatlı günahına dönmeyip, Musa'nın öğrettiği ezbercilikte de kalmayıp, tüm bunların ötesine geçmiş. Rabb'ine yakın mutlu mesut, mübarek bir hayat sürmüş...

sahiciheraşkınrengi
09-05-2010, 16:00
sevildiğini zannedeceksin ki haksız değilsindir bu düşüncende... bütün işaretler sana bunu düşündürür... bir bakarsın sevdiğin başkasıyla mutluluk oyunalrı oynuyor...

ponytail
09-05-2010, 19:54
katreyiz alemde lakin dilde derya olmuşuz

pinhan

BenZekininBebişiyim
10-05-2010, 17:05
Sabahları
Hasta uyanmanı istiyorum..
Hastaysan eğer
Yaşıyorsun demektir...

Mehmet Çerezcioğlu

Mavi Saçlı Kız

.TheShe knrya.
10-05-2010, 18:08
*Ben yalan söyleyeceğim.
Söyleyeceğim ama o zaman herkesin yalan söyleyebileceğini düşünüp çıldırmaktan kurtulamayacağım.
Ben yalan söylemedikçe,başka yalan söylemeyenler de vardır,diyeceğim kendime.Böyle dedikçe avunacağım.
Oysa ki herkes yalan söylüyor.
Bunu biliyorum...

Dün Yağmur Yağacak ,,

tekrar tekrar okunulası..

_kaBus_
10-05-2010, 20:31
"...ulaşamadığın biriini sevmek kolaydır, hiçbir risk almazsın.."

-stardust-
10-05-2010, 20:56
Pırlanta insana benzer. İki pırlanta asla aynı değildir ve mükemmel pırlanta yoktur. Mükemmel insan olmadığı gibi...

(Hakan Günday - MALAFA)

scorpioz
10-05-2010, 22:31

bu hangi kitaptan güzelmiş

-b_e_s_t_e-
10-05-2010, 22:55

Ben de çok merak ettim.Hangi kitap?

püskürük kayaç
12-05-2010, 18:28
Söz sessizlikte,
Işık karanlıkta,
Yaşam ölürken,
Bomboş gökyüzünde uçarken,
Parlar atmaca.

Ursula K. Le Guin- Yerdeniz Büyücüsü

AxiMeLeq
12-05-2010, 19:01
İnsan her nefes aldığında yeniden başlar hayata.Nefesin eskisi olmaz.Yeni bir ilişki hep yeni bir nefes gibidir.

ÇikHoLaTtA
12-05-2010, 19:10
Yüreğim seni çok sevdi

o yürek talan

o yürek yangın yeri

o yürek seni istiyor

bir tek seni...'

Canan Tan------Yüreğim Seni Çok Sevdi

_kaBus_
12-05-2010, 19:46

Marc Levy - Sizi tekrar Görmek

_stop_
12-05-2010, 20:09
Gel dedin geldim..
Kal dedin kaldım..
Gül dedin güldüm..
Öl dedin öldüm..

GELDİM ... KALDIM...GÜLDÜM...ÖLDÜM !!

*Öl dedin öldüm ... :(

Canan Tan-Yüreğim Seni Çok sevdi

GeLDiM
12-05-2010, 22:53
Peygamberimizi ne kadar sevsek yeridir.
Onu , ALLAH a ait yere koyarak sevmedikçe!
Sahabeyi ne kadar sevsek yeridir,
Onları , peygamber yerine koymadıkça!
Tabiini ne kadar sevsek yeridir,
Sahabeyle kıyaslamadıkça!
Evliyayı ne kadar çok sevsek caizdir,
Onların derecesinde görmedikçe!
Kişi cihad eden muttakilerden değildir,
Din uğruna baş koymadıkça.
İslam'da kadın boşamak haramdır,
Hırsızlığı , izinsiz gezmesi , zinası olmadıkça.
Herkesle tartışma , seni duymaz.
Ta ki kıble ile birleşmedikçe!
Salihlerden olmaz bir Müslüman,
Ehl-i kıble ile birleşmedikçe!
Cahil başkadır , avam başka,
Alim olmazsın bu farkı çözmedikçe...

nry7tp
12-05-2010, 23:03
Mutsuz kişi, bir şeye ya da birine hatta kendine bile kendini bırakmayandır. Tamamen bencil biri mutlu bir kimse olabilir: Kendini tamamen kendi iradesine bırakmıştır; yani hiç yanılmayanın iradesine.

* * *

Doğa neden insan yaradılışına ciddiyet denilen bu yıkıcı, neşe düşmanı günah unsurunu yerleştirmiştir ki? O olmadan insanlar kelebek gibi süzülüp, arı gibi sokabilirlerdi. Ciddiyetle filler gibi süzülüp, pireler gibi sokuyoruz.

crescentfenoo
12-05-2010, 23:33
*Yürüdükçe kalabalığa karışıyorum ve kalabalığa karıştıkça küçülüyorum.

*İnsan çokça hayat ve bir de ölümdür.

*Bir öykünün kahramanı olmanın rahatlığına bırakıyorum kendimi

Tarık TUFAN// Ve Sen Kuş Olur Gidersin

yandım
13-05-2010, 03:28
*Yürüdükçe kalabalığa karışıyorum ve kalabalığa karıştıkça küçülüyorum.

*İnsan çokça hayat ve bir de ölümdür.

*Bir öykünün kahramanı olmanın rahatlığına bırakıyorum kendimi

Tarık TUFAN// Ve Sen Kuş Olur Gidersin

Susuyor Olmam Acı Çekmediğim Anlamına Gelmez .

Kitabın Son cümlesi idi . Okunası Güzel bir kitap :)

rüzgar_cocuk
13-05-2010, 04:40
Vatan sahipsiz değil-öğren önce bunu bil
Gerçeği konuşmalı-hem aklımız hem de dil
Mehmet’e söz söyleme-Allah insanı çarpar
Her tarafı felç olur-daim ağlar zarı zar
Yan gelip yatanlar var-asker yan gelip yatmaz
Vatanı satanlar var-Mehmetçik asla satmaz
Her gün kahpe kurşunla-bomba ve mayın ile
Mehmetçik şehit olur-yurtta artıyor çile
Sabah akşam ve gece-hep sınırlarımızda
Onlar nöbet tutuyor-sonbahar kışı yazda
Yirmi dört saat nöbet-uyumazlar yatmazlar
Yurdu candan severler-kin ve nefret atmazlar
Kolladığı vatandır-severler onu candan
Düşman onu geçemez-saldırsa da dört yandan
Orada bulunurken-uzanır hain eller
Uzaktan fırlatılır-yere yıkılır beller
Niçin önlenemiyor- salla üstten balyozu
Kaldır hemen jetleri-kalmasın canı tozu
Terör önlenemezse-sürü oluruz sürü
Türk Milleti uyuma-meydana doğru yürü
Ülkemde şanlı bayrak-hür şekilde esmezse
Namus ve şeref kalmaz-dikkat edin bu sese
Başları İmralı’da-oradan emir verir
Taze yemek yedikçe-Çıbanbaşı semirir
Telefonu hazırmış-öyle midir acaba
Gerçekten de doğruysa-beddua eder baba
Allah’ım beter etsin-kolay ölüm vermesin
Kudurarak can versin-muradına ermesin
Milyonların ahını-alanlar yaşayamaz
Susturun çabuk şunu-vermesin sakın vaaz
Öyle yan yatan var ki-ama hainlik dolu
Soros’ tan para alır-biliyor Türk’ün oğlu
Yerler içer oynarlar-zıbardıkça zıbarır
Gayeleri bölmektir-Rabbimiz versin sabır
Ağızdan çıkan sözü-öncelikle tartmalı
Güzel konuşmalıyız-bencilliği atmalı
Mehmetçik’e laf diyen-onlar Şeytana benzer
Kötü insanlar gibi-kucaklarda bulur yer
Güce güvenmemeli-tayfun çıktığı zaman
Ağaçlar da sökülür-asla bulamaz derman
Tarih buna şahittir-kimleri görmedik ki
Hepsi kara toprakta-yüzü bini öteki
Mehmetçik yan yatarsa-bu ayakta değildir
Uzaktan kumandayla-şehit edilir bir bir
Can veren asla yatmaz-bunu herkes bilmeli
Ağlayan anaların-göz yaşını silmeli
Atatürk’üm duy bizi- muhtacız inan size
Sen olmadığın zaman-uğruyoruz krize
Öğretmen Hasan söyler-Mehmetçik’e kalkan el
O anda kırılmalı-Türk Gençleri koş da gel
TLM.ÖĞT.CVŞ.EREN AKINER 88/4 ŞAFAK:4

seyynepp
13-05-2010, 10:24
...meseleminsanın karşısına çıkan şeyden kaçmamak, çarpışmak ve işi tiyatroya dökmeden vaziyati olduğu gibi kabul etmek...

HANDE_77
13-05-2010, 20:49
Siz gökyüzüne romantizm olsun diye bakarsınız Ben sadece hapşırmak isteyipte hapşıramadığımda...(yaklaşık böyle bi cümleydi)

Babalar ve oğulları

güzelll

Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar? Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

olasılıksız adam fawer

pepino
13-05-2010, 21:03
Gözler, yüreğin dışa açılan kapısıdır..Bakmasını bilen, o gözlerden yüreği görebilir...yanılma payı vardır elbette, çünkü kapının geri yanı karanlık...

Mehmet Fatih Oflaz - Ömrümün Yalan Yanı
kitabından..

püskürük kayaç
14-05-2010, 18:15
Çocuk yalnızca ölümün varolduğunu değil –çocuklar ölümün yoğun bir biçimde farkındadırlar– kendisinin de ölümlü olduğunu, öleceğini anladığı anda, çocukluk biter ve yeni hayat başlar.

ßuluT
14-05-2010, 18:23
Bende Mecnundan füzun aşıklık istidadı var,
Aşık-ı sadık benim mecnunun ancak adı var.
Fuzuli

Babil'de Ölüm, İstanbul'da Aşk kitabından :)

<dreamer>
15-05-2010, 00:05
Marla polislerin arkasından bağırıyor ve diyor ki, 8G'de oturan kız eskiden çok tatlı ve iyi bir kızdı; ama o kız bir canavar, iğrenç bir canavar. Mikroplu insan dışkısından başka bir şey değil; ne yapacağını bilmiyor ve yanlış şeye bağlanmaktan korktuğu için hiçbir şeye bağlanmıyor.
"8G'deki kızın kendine inancı yok." diye bağırıyor Marla, "ve yaşlandıkça seçeneklerinin azalmasından korkuyor."
"İyi şanslar" diye bağırıyor Marla.

Fight Club

Gs_KuRTuLuS
15-05-2010, 00:16
///

Şimdi,
Söyle bana anlamadım..

Yerin,
Başka birisi tarafından alınamıyorsa içimden,
Şantajı zulümse,
Kürtajı mümkün müdür Aşkın?

-b_e_s_t_e-
15-05-2010, 12:48
''Geçtiğimiz yollarda kaybettiklerimizin bize en büyük kötülüğü,kendilerini tekrar tekrar hatırlatmalarıdır.Bir kere kaybetmekle kurtulamadığımız şeylerdir.Yoklukları hayatımızdaki varlıkları haline gelir.Hep,ama hep hatırlarız.

Ne biçim kaybetmektir bu?''

(Murathan Mungan-Yüksek Topuklar)

-mistik-prenses-
15-05-2010, 13:08
ya içinde estirdiğin,tüm benliğini alt üst eden amansız kasırgalar...onları bastırmak ,dışa vurumlarını engellemek,bir başka deyişle duygularını maskelemek için gösterdiğin anlamsız çabaları, bugün de aynı coşkuyla alkışlayabiliyor musun?
şöyle bir düşün:o günlere dönebilsen yüreğinin peşine takılıp seni götüreceği yere gitmeyi yeğlemez miydin?

...canan tan-yüreğim seni çok sevdi...

acuh da bağa vir
15-05-2010, 14:56
Kendi Uydurduğun Bir Yalanı Söylemek Başkasından Duyulmuş Bir Doğrudan Hemen Hemen Daha İyidir...İlk Bakışta Sen Bir İnsansın İkincisinde İse Bi Papağandan Farkın Yoktur...Sen Kimsin...

acuh da bağa vir
15-05-2010, 14:59
kendi boğazına neşter çeken insan gibiydin daha önce seni kurtarabilirdim...

turgorbasıncı
15-05-2010, 15:51
Terk edilmiş hayaletli bir ev gibi buruk bir yalnızlığa esir olur, eksik kalırsın.
Karanlıkta el yordamıyla ilerler gibi akar hayat.Önünü göremeden, yönünü bilemeden, sadece şu anı kurtararak...
Elif Şafak - AŞK

N_arin
15-05-2010, 16:00
Özleme dayanmanın tek yolu, onu parçalara bölmek değil midir? İyi de, kendisi parçalanırken, neden yüreklerimizi de beraberinde parçalıyor ki?
Canan Tan-Eroinle Dans

hAyKoLiK_MeRve
15-05-2010, 18:11
'' Türkçe gideRse
Türkiye Gider!
Yabancı diLLe eqiTim
iLe Türkiye Gider. ''

Oktay sinanoqLunun bye bye Türkçe adLı kitabındaki kapakta yazıyoR çok beğeniR bu sözüü. (:

süpriz_yumurta
15-05-2010, 18:19
İçerisinde bulunulduğunda hiç bitmeyecekmiş gibi gelen, bitince de "Bu kadar mıydı yani?... " dedirten dramatik bir yapısı vardır çocukluğun...
Bitti...
Sahi; bu kadar mıydı yani?...
Peki...

Zeki Kayahan Coşkun - Türkleri Anlama Kılavuzu...

e.s.r.a
15-05-2010, 18:48
'' Türkçe gideRse
Türkiye Gider!
Yabancı diLLe eqiTim
iLe Türkiye Gider. ''

Oktay sinanoqLunun bye bye Türkçe adLı kitabındaki kapakta yazıyoR çok beğeniR bu sözüü. (:

allahım bu ne çelişki.. sen bizleri koru

-b_e_s_t_e-
15-05-2010, 19:03
'' Türkçe gideRse
Türkiye Gider!
Yabancı diLLe eqiTim
iLe Türkiye Gider. ''

Bu sözü beğeniyorsun da ''g'' yerine ''q'' kullanarak da Türkçeyi katlediyorsun sanki ;)

'Emy
16-05-2010, 16:44
Hiç kimseydim ben. Aşk beni biri yaptı.
Ben onu aynanın içine çektim bilmeden,
o bilmeden beni aynadan dışarı çıkardı.
Benim bilmediklerimle onun bilmedikleri birbirini tutmadığı için,
aynı aşkın içinde, karşılaşmamız mümkün olmadı.

Murathan Mungan

gggülenay
16-05-2010, 16:59
'' Türkçe gideRse
Türkiye Gider!
Yabancı diLLe eqiTim
iLe Türkiye Gider. ''

çelişkili olmus sanki ??
''G'' olmucak mı o ''q'' lar ..

birfidanikigül
16-05-2010, 23:13
'' Türkçe gideRse
Türkiye Gider!
Yabancı diLLe eqiTim
iLe Türkiye Gider. ''

senin elinde gideceği kadar gitmiş....

kaan9203
16-05-2010, 23:15
yaaa ne diyonuz siz yaaa..... bursa şampiyon olmuş , siz edebiyat parçalıyorsunuz hala....