PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bir kitaptan bir cümle..

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Butterfly_Effect
22-09-2009, 03:00
Sorulması gereken soru ''Niçin çok sayıda kadın şair ya da yazar çıkmadı geçmişte?'' sorusu değil. Esas soru , '' Nasıl oldu da o bi avuç kadın şair ve kadın yazar bu şartlara rağmen gene de çıkabildi?'' olmalı.

midnightsun
22-09-2009, 20:44
Sorulması gereken soru ''Niçin çok sayıda kadın şair ya da yazar çıkmadı geçmişte?'' sorusu değil. Esas soru , '' Nasıl oldu da o bi avuç kadın şair ve kadın yazar bu şartlara rağmen gene de çıkabildi?'' olmalı.
Güzelmişş...Hep tartışılır iyi bi cevap...

melya13
22-09-2009, 20:59
Bir düşün içinde bir düş mü, bütün gördüğümüz ve göründüğümüz?

_lain_
23-09-2009, 14:39
Kolları sımsıkı dolanıyor belime. Tam bir güven içinde kendisinin sahibinin kollarına emanet eden bir kedi gibi mırıldanıyor. Yüzünü boynuma gömüyor, ensemi yakan soluğu sanki yeniden erkekliğimi veriyor bana. Gaza basıyorum ilk motor kullandığım günün hevesiyle. “Sana geliyoruz yedi tepe, yol ver bize,” diye sesleniyorum. Tarihi yarımadaya çarpıp geri dönen sesim, sanki Istanbul’un bütün zamanlarının içinden geçip yankı veriyor bana. Kanatlanır gibi bir solukta iniyoruz Kabataş’a, sahil boyu denizi katediyoruz ilkin. Boğaz’ın suları, hem denizimizmiş bizim, hem de iyi kalpli bir arkadaşımızmış gibi… Istanbul’un bütün rüzgarları yoldaşlık eder gibi aynı anda esiyor önümüz ardımız yanımız sıra, lodos, poyraz, karayel, keşişleme, iç içe geçmiş mevsimler ve tarihler bir tek zamandan yapılma som bir bütünlük içinde. “Sana her tepeden bakmaya geliyoruz aziz İstanbul!” diyoruz. “Biz İstanbulluyuz, iyi ki İstanbulsun, iyi ki Istanbul’da yaşıyoruz!”

Kız Kulesi’nden kendisine adını veren efsanesini dinliyoruz kulağımıza yapıştırdığımız bir deniz kabuğundan, Çamlıca Tepesi’nde kaç sevgilinin boynuna kollarını doladığı ağaçlarla konuşuyoruz tek tek, gövdesine kazılı adları arıyoruz geçmiş aşkların soykütüğünde, adalara giden vapurlarda tanışıp evlenen, ömür boyu mesut olan insanları ziyaret ediyoruz bir gece yatısına gittiğimiz evlerinde. Kızları Neveser bize kahvelerimizi getirdiğinde öğreniyoruz çocuklarına, tanıştıkları vapurun adını verdiklerini. Şen gönüller yatağı Boğaziçi, Aşıklar tepesi, aşk romanlarının arasında unutulmuş kuru çiçekler gibi adsız sansız nice gönül hikayesi ürperiyor mehtabını denizde unutmuş geçmiş gecelerin üstünde. Esma Sultan, sarayından erkekli kadınlı aşıklarını veriyor denize tek tek, kimi diyor hepsi gerçek, kimi diyor efsane. Sarayburnu’ndan kendini denize atan ümitsiz aşıkların, gözleri hala açık uyuduklarını görüyoruz boğuldukları denizde, ya da uçurumların unutamadıkları son sözleri dinliyoruz yamaçların ezberinden. Adnan beylerin yalısına yaklaşan kayığı görüyoruz geçen yüzyılın kapısını açan bir romanın ilk satırlarında, sonra yokuş yukarı vurup Tepebaşı’na, Pera’ya, Beyoğlu’na çıkıyoruz. Havagazı lambalarının aydınlatmaya yetmediği solgun ışıklı ara sokakların birinde Beyaz Rus bir kadın sırtında tül incesi geceliğiyle çıplak ayak koşuyor, ya sevgilisini öldürmüş bir otel odasında, ya da öldürmeye yeminli aşığının çektiği bıçaktan kaçıyor çığlık çığlığa… Çekilmiş bıçak havada kalmıyor, bıçakçı Petros yakalayıp kabzasından bıçağı aşık olduğu Rum çırağı öldürüyor bir hamam külhanında. Biri ne zaman aşık olsa, bütün meyhanelerde denizkızı Eftelya.

Aşiyan’a çıkıyoruz, Bebek sırtlarına; çayımızı yudumluyoruz Emirgan’da Çınaraltı’nda, Eyüp’te selvilerin gölgesinde dinlendiriyoruz kaç bin yıldır hırpalanan ruhlarımızı, Yıldız Parkı’na girip Fethi Paşa Korusu’ndan çıkıyoruz kucağımızda erguvanlarla, kaç İstanbul varsa İstinye, Tarabya, Beykoz, Vaniköy, Kalamış’ta hepsini bir bir geziyor, sonra birdenbire Bağdat Caddesi’ne iniyoruz son hızla, altlarında, müziği sonuna dek açtıkları son model arabalarıyla yarış yapan çılgın gençlerin arasına karışıyoruz, sabaha karşı kaseleri sıcak sıcak tüten bir çorbacıda soluğu almadan önce…

Eldivenler, Hikayeler

_lain_
23-09-2009, 14:45
Ne tuhaf, insana bunu düşündüren şey, kadının ölmüş olmasının bilgisinden çok, toplamına hayat dediğimiz gündelik alışkanlıklarımıza işaret eden bir eşyanın varlığı oluyor. İçi boşalmış bir sabahlık birdenbire ölümü her şeyden çok daha iyi anlatabiliyor. eşya'da insandan böyle alıyor öcünü...

Eldivenler, Hikayeler

_lain_
23-09-2009, 14:50
Bir ölü mezara götürülürken, çok olağan bir iş yapar gibi şaşırtıcı bir hafiflikle, gider, tabuta omuz verir insan, bir süre taşır, sonra aynı hafiflikle bir başkasına bırakır yerini.Tabuttaki bir yoksul ölüsü değilse, fazla fazla bir saniyelik iştir bu. İnsan, bu kısa sürede, omzunda bir ölü taşıdığını düşünse bile ürpermez, çünkü, tabutun paylaşılmış ağırlığı bizim ölüm düşüncemizle orantılı olmadığından mıdır nedir, ölmüş bir insan taşıma duygusu, hele ilk duyuluşu da değilse, kolay kolay omuzlardan yüreğe inmez.

Eldivenler, Hikayeler...

TuGBa_OmL
23-09-2009, 16:57
"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

crazyzuzuu
23-09-2009, 17:16
Yarın hiç bir şey bugünkü gibi olmayacak bunu biliyorum…
İçimden sen geçeceksin gideceksin bir yerlere…
Ama biliyorum sevda bitecek bir gün bir yerlerde…
İnsanlar hep acı çekecek…
Ama yine de biliyorum sen uzaklarda da olsan benim yanımda hep yanı başımda taa şuramda yüreğimde olacaksın…
Sen içim de bitmeyen bir alev bir hal aklımda kalıcaksın…!

doxukansh
23-09-2009, 17:42
david caine odaya doğru yürüyordu ama sonra yğrğmekten vazgeçti çünkü o geliyor du kozlov hemen saklanmalıydı yoksa kozlov onu benzetecekti..

sessizcee55
23-09-2009, 17:55
ruhumda yuvlanan bir volkan gibi aşkın.
Her yanımı alev elev yaktı,yandırdı aşkın.
Kalbimin aziz misafiri sen.Seninle varolurum,
sensiz adı yok aşkın.
Aklımı başımdan aldın.AŞKIN BAŞIMDAN AŞKIN.
Aklım başımda;şaşkın.
Beni benden aldın,beni aşk ile huş etti aşkın...

(MUSTAFA DEMİRCİ AŞKIN HÜKÜMRANLIĞI)

nightmare19
24-09-2009, 02:28
"Yüz katlı bir yükseklikte, yüzüncü makamdasın. Çamdağı'nda sessiz, kimsesiz, sadece O'nunla mısın? Mecazlara emanet edilmiş bir yer değil orası. Söz de değil, ses de. Bir hal, bir melaldesin, hissediyorum. Bu perdeler bir aralansa...geride ne var bir görünse...bir açılsa...bir cilvelense...bir görsem...bir anlasam...bir bilsem...bir tatsam efendim...bir tadabilsem...o huzuru bir nebze tadabilsem...iman nurdur diyorsun...nur nedir ki...tılsımdan söz ediyorsun...muammadan...hikmet nedir...bunun hikmeti nedir...."

kotenjant
24-09-2009, 02:42
Biliyorum çoğunuzu ilgilendirmiyor bütün bunlar...
Şu aralar paranız bankada , gözünüz borsada , aklınız dövizde ...
o yüzden burnunuza gelmiyor ölümün keskin kokusu...
Ama biliyor musunuz; adil olmayıp da borsası düzgün işleyen hiç bir ülke görmedim ben.. Çocukları açlıktan ölürken ekonomisi istikrara kavuşmuş bir uygarlıkla tanışmadım...
Eninde sonunda kaderimiz başkalarınkiyle kesişecek...
o zaman, oğulların inançlarıyla,hayatları arasında sıkışıp kalmış ''Başka anneler''in feryadına kulak kabartacaksınız...
Müştereken kazanmadığınız bir hayatı müştereken kaybedeceğimizi o zaman anlayacaksınız...

Airon
24-09-2009, 15:05
"Biz hava şartlarına göre iklim değiştirmeyiz."

StingFB
24-09-2009, 15:12
BAŞARI'nın ne demek olduğunu bilmiyorum fakat BAŞARIsızlık;herkesi memnun etmeye çalışmaktır...

Kestane_-_Şekeri
24-09-2009, 23:08
İşten çıkış saati olduğu için kalabalıklaşan caddelerde dolaşmaya başladım.O sırada müthiş bir umutsuzluk yaşadığım için geçtiğim yerlere dikkat ettiğim söylenemezdi.

bayat_büsküüt
25-09-2009, 04:04
Rendakâr doğru mu söylüyor? Düşünüyorum, öyleyse varım. Oldukça makul. Fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar:
Düşünen bir adamı düşünüyorum. Düşündüğümü bildiğim için ben varım. Düşündüğünü bildiğim için düşlediğim bu adamın da varolduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor.
Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor. Düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşündüğünü düşlüyorum. Öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum..

İhsan Oktay Anar / Puslu Kıtalar Atlası

DiNoZoR
25-09-2009, 05:45
Hayyam 'dan ;

Kim çiğnemedi ki senin yasalarını söyle,
Günahsız bir hayatın tadı nedir ki söyle,
Yaptığım kötülüğe kötülükle cevap verirsen
Senle ben arasında ne fark kalır söyle.

__ANGELA__
25-09-2009, 12:06
uzakta sanıp bağırma
o sendedir çağırma...

hep o şarkı/ yakup kadri karaosmanoğlu

nihansabaz
25-09-2009, 12:26
nerede ara vermişsem, oradan yapışırım yaşama.

buket uzuner=> kumral ada mavi tuna

chocho
25-09-2009, 20:10
peki ama en azından bir yerde oturup, oynadığınız rolü değiştirebilir misiniz? bu yalnızca cesaretle mi ilgili? yoksa rastlantıları yönlendirdiğinizi sanırken aslında onlar mı belirliyor rolünüzü?

"insan bir düşü sevebilir mi?" diye sordu. "evet", dedim hiç düşünmeden, "bence zaten en çok onu sevebilir, bir düşü..."

dedim ya hayat işaretler verir diye... ama okuyabilirseniz...

ah, hayır, biliyorum, o makineyi yapamadılar...

Başucumda Müzik

rock-girl
25-09-2009, 20:40
Aşk, mucize gibi birşey, hiç bir nedeni olmadan geliyor...tıpkı armağan gibi, ama sonra gün geliyor, ya karşıdakinin yada senin gönlünü terk ediyor...

'' İPEK ONGUN '' _ Adım Adım Hayata

rock-girl
25-09-2009, 20:44
Hayatta hep bu 6 soruyu sormak gerekir..

1.Kim?
sizlere,kendinizi ve çizeceğiniz yolu

2.Ne?
arzu ve yeteneklerinizin yanı sıra hayattaki amacınızı

3.Ne zaman?
yaşamın dengelerini

4.Neden?
düşünmeyi ve sentez kurmayı

5.Nasıl?
enqelleri aşmayı,düş gücü ve yaratıcılığı geliştirmeyi

6.Nerede?
doğru işi doğru yerde yaparak zaman kazanmayı

ÖĞRETECEKTİR...

'' İPEK ONGUN '' _ Adım Adım Hayata

Sertach_67
25-09-2009, 20:57
"Ayları, yılları tutmuştu arkadaşlıkları, daha önce birçok kez birlikte ölüme gidip gelmişlerdi..
Şimdi bu son yolculuklarından bakışları, saniyelerle sınırlıydı, bakıştılar..
Bir ömür boyu kadar uzun bir bakış, ama bir kelebeğin ömrü kadar bile değil.."

Nihat Behram - Darağacında Üç Fidan

yuksel061
26-09-2009, 12:19
Bedenine yandan bir şeyin dokunduğunu hissetti.Bir diz mi?
Adam üzerine eğiliyordu.
Dedektif Payne!

EfrEbil
27-09-2009, 04:05
"Umudunu kaybetmek; Özgürlüktür."

Zar Adam --- Luke Rhinehart

bluishh
27-09-2009, 04:12
" Aşık olmayana aşk kuru bir kelimeden ibaret .Yarı palavra,yarı safsata .Aşık olmayan bunu anlayamaz ,olansa anlatamaz . Öyleyse nasıl söze dökülebilir aşk , kelimelerin hükmünü yitirdiği yerde ?. "

Ph5,5
27-09-2009, 04:26
" ... Ayları, yılları tutmuştu arkadaşlıkları, daha önce birçok kez birlikte ölüme gidip gelmişlerdi..
Şimdi bu son yolculuklarından bakışları, saniyelerle sınırlıydı.. Bakıştılar..
Bir ömür boyu kadar uzun bir bakış.. Ama bir kelebeğin ömrü kadar bile değil.. "

Tebrik ederim...

gokhankaraarslan
27-09-2009, 11:02
Çünkü sen kaderimizi kendin çizdin o ellerinle,
Beni sardığın o ellerinle, sıcaklığını taa ruhuma kadar hissedebiledildiğim ellerinle yazdın ayrılık fermenımızı. Ben yaşadığımızın kader olduğuna inanmıyorum.
Sorular...
Kafamda bitip tükenmeden tekrarlanan sorular..
Ben şimdi senin sevginin kutsallığına,
bakışlarının doğruluğuna
ben senin dudaklarına inanmıyorum.
Kendimi ateşe atılmış gibi attım yanına,
bilemedim bu kadar kötü olacağını, düşünemedim asla.
Anladım ki ben...
Sen beni seni sevdiğimden fazla sevemezsin
Sen beni seni özlediğimden daha başka özleyemezsin...

zerrin dizdar

Bir Mumluk Hayat

Sevdiye_15
28-09-2009, 22:53
Ama elbet bir sebebi vardı: Aşk!

Aşık oldu Ella hiç beklenmedik bir biçimde, beklemediği bir adama.

İkisi ne aynı şehirde yaşıyordu ne de aynı kıtada. Aralarındaki fersah fersah uzaklık bir kenara, kişilikleri en az gündüz ile gece kadar farklıydı. Yaşam tarzları ise alabildiğine başkaydı. Arada tam bir uçurum vardı. Normal şartlar altında birbirlerine tahammül etmeleri bile zor iken, aşk odu’nda yanmaları beklenmedik bir hadiseydi. Ama oldu işte. Hem de öyle çabuk oldu ki, Ella başına ne geldiğini anlayıp, kendini koruyamadı bile. Tabii şayet insanın kendini aşktan koruması mümkünse!

ELİF ŞAFAK-AŞK

adımkadın
28-09-2009, 23:14

İkisi ne aynı şehirde yaşıyordu ne de aynı kıtada. Aralarındaki fersah fersah uzaklık bir kenara, kişilikleri en az gündüz ile gece kadar farklıydı. Yaşam tarzları ise alabildiğine başkaydı. Arada tam bir uçurum vardı. Normal şartlar altında birbirlerine tahammül etmeleri bile zor iken, aşk odunda yanmaları beklenmedik bir hadiseydi. Ama oldu işte. Hem de öyle çabuk oldu ki, Ella başına ne geldiğini anlayıp, kendini koruyamadı bile. Tabii şayet insanın kendini aşktan koruması mümkünse!
ELİF ŞAFAK-AŞK

Buradan bu konuda güvendiğim bi arkadaşımın tavsiye ettiği yazardı ELİF ŞAFAK..

İlk okuduğum kitabı AŞK.. Ve hep söylerim,ne güzel paylaşımlardır kitap paylaşımları, hayatın boyunca nerede olursa olsun o kişiyi anımsatırlar, şimdi olduğu gibi...

Paylaşımın için teşekkürler...

Sevdiye_15
28-09-2009, 23:20
Buradan bi arkadaşımın tavsiye ettiği bi yazardı ELİF ŞAFAK..

İlk okuduğum kitabı AŞK.. Ve ne güzel paylaşımlardır kitap paylaşımları, hayatın boyunca nerde olursa olsun o kişiyi anımsatırlar, şimdi olduğu gibi...

Paylaşımın için teşekkürler...

Rica ederim...
Baba ve Piç'i şiddetle tavsiye ederim okumadıysanız...

adımkadın
28-09-2009, 23:34
Rica ederim...
Baba ve Piç'i şiddetle tavsiye ederim okumadıysanız...

Tabii ki.. Hemen alırım ve eskimiş bi zaman diliminden kalma, aslında çoktan telafisi yapılması gereken, ama her nedense ihmal edilmiş,klavyede hatayla basılan bi harfin ve yanlış anlamanın sonrasındaki cümlelerin üzüntüsünü anımsatır bu da...

EzoNe
29-09-2009, 01:00
Elif Şafak AŞK'tan bir cümle de ben paylaşayım...

Aşk bir milad demektir. Şayet ' aşktan önce' ve 'aşktan sonra' aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz demektir. Birini seviyorsan onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir...

Sevdiye_15
29-09-2009, 14:43
Tabii ki.. Hemen alırım ve eskimiş bi zaman diliminden kalma, aslında çoktan telafisi yapılması gereken, ama her nedense ihmal edilmiş,klavyede hatayla basılan bi harfin ve yanlış anlamanın sonrasındaki cümlelerin üzüntüsünü anımsatır bu da...

:)) Gerek yok öyle şeyleri anımsatmasına...

MeLeK:
29-09-2009, 15:16
"Biri seni sevdiği zaman,kalbinin üzeri bir battaniye ile örtülüymüş gibi oluyor." (:

Bir kitaptan değil ama bir filmden alıntı bir söz.

devrimcirockerbasak
29-09-2009, 15:24
Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi... Kimi derinden sevsem, o bir başkasını derinden hatırlardı. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını, sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim. Beni yitirmekten hiç korkmadılar; çünkü onlara göre fazla iyiydim; bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden.

Beni terk edenlerden tek isteğim olurdu. 'Ne olur, bir daha beni aramayın! Çünkü ben kolay unutamıyorum. Çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum. Çocukluğumun o güzel bahçesini.' Böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni... Soluksuz ve umutsuz kaldıkları bir gece mutlaka akıllarına ben gelirdim... O, yedek sevgili! ...

Cezmi Ersöz / Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı !

çakma_shakıra
29-09-2009, 15:45
Uzun bir yolmuş

Gözümde kısa görünen dantel kıyısı sahil yolu

Şu yeşil şu pembe şu mavi çiçekler

Yol kenarında Sanırdım dönene dek beni bekleyecekler

Gözlerim kapalı yürürdüm,

Dikeni olmaz, engeli olmaz sandığım yolda

Kardelenleri görmek için ayaklanma

Karları öptürdüğüm yolda

Ne güzeldi kardelenleri toplamak

Ne güzeldi kardelenleri koklar gibi yapmak

Ne güzeldi uzaktaki kardelene doğru koşmak

Her şey can güzeliyken kısa gördüğüm yolda

Birden her şey siliniverdi

Yolunda dikenler bitiverdi

Muamma olanları Beni, dikenleri öpmeme razı etti

Ahh muamma sevdiğim Yılmayacağım benim hırçın biriciğim

Seni ıssız odada yalnız bırakmayacağın

Göz yaşlarını bölüşeceğim

Ve yoluma devam edeceğim

EMİNE ŞENLİKOĞLU__
sevgide hiç vefa yokmu???

-Frank
29-09-2009, 19:16
bi insan birisini seviyorsa olduğu gibi sever olmasını isteiği gibi değil.-- Tolstoy - anna karenina =)

Sevdiye_15
29-09-2009, 19:39
Kadınlarda zeka hemen kurnazlığa dönüşür, düşük kalite bir el işçiliğine, bir süsleme sanatına, küçük entrikalara, çapsız oyunlara...

MURATHAN MUNGAN-YÜKSEK TOPUKLAR

scorpioz
29-09-2009, 21:52
'Eğer, hayatınızın herhangi bir anına gidip orada sonsuza dek kalacaksınız deseler,yalnızca iki şeyden birini seçmek isterdim. Biri, o çocukluğun bahçesindeki ağacın dalına asılı salıncakta sallanırken...Öteki, bütün hayatım boyunca en çok sevdiğim adamla öpüştüğüm ilk gün...Herkes âşık olmanın ortak dilini bulup yazmaya çalışıyordu.Ama aslında bu kadar basitti İşte: Birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan âşıksın. '

bu başumda müzik kitabından mı?
sanki ordan bi bölümmüş gibi geldi emin olamadımda..

şeb-i yelda
29-09-2009, 22:43
bana isim ver bir varlığım olsun.
bana sen isim ver; varlığım senin olsun...

zeynepsule
29-09-2009, 23:12
"Gönüller anlaşınca surette kıymet mi kalır.."[İSKENDER PALA-Leyla ile Mecnun]

köstekli saat
29-09-2009, 23:30
benim bakış acıma yön katmıştı orhan kemal benim adım kırmızı kitabında ben de onu yazim
"şeküre kendisini sevecek ve cocuklarına sahip cıkacak her adamı sevebilirdi zaten.."

benim adım kırmızı orhan kemalin değil orhan pamuk un

kujuuu16
29-09-2009, 23:36
"Zirvede kartallar da bulunur,yılanlar da.Ancak birisi oraya süzülerek birisi sürünerek gelmiştir.Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok nereden ve nasıl geldiğinizdir"
CENAP ŞAHABETTİN

anise
29-09-2009, 23:50
"Madem ki her nasılsa Sparta'yı ele geçirdin, şimdi de süsle bakalım.."
(Güzel Sanatların ßir Dalı olarak Cinayet)

ez u tu
30-09-2009, 00:04
ahmet Kaya'nın Pariste öldüğü haberini aldığımda Kudüste onun kliplerindeki benzer bir manzaranın orta yerindeydim...Göğsüm daraldı,yüreğim kanadı birden;onun en güzel türküsünü Olmasaydı Sonumuz Böyle'yi söylemek geçti içimden bağıra çağıra...

Yakamdaki Yüzler-Can DÜNDAR...

devrimcirockerbasak
30-09-2009, 18:16
Somut hiçbir yasal dayanak olmadan Deniz'i, Yusuf'u, Hüseyin'i ve nice arkadaşlarını idamla yargılayıp, "Asalım, asalım !" çığlıklarıyla darağacına göndererek özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini boğmayan çalıştılar... İşte Nihat Behram, o günlerin ölüm karanlığını sivil tarihçiliğimize belgesel bir katkı olan bu kitabıyla yırtmıştır. Denizler'in asılmadan önceki son sözlerinin de ilk kez açıklandığı, yayımlanır yayımlanmaz yasaklanan ve ancak yirmi iki yıl sonra aklanan Darağacında Üç Fidan, içten sesi, ince duyarlılığı ve ödünsüz tavrıyla, bütün iktidarların geçici olduğunu, milyonların kalbinde yaşayacak olanların daima özgürlük savaşçıları olduğunu göstermiştir...
Baskı altında geçen yirmi iki yılın ardından, yirmi ikinci basımıyla Darağacında Üç Fidan'ı sunarken, bugün koyu bir karanlığın ve ahlâksızlığın içine itilmek istenen yurdumuzda, gözlerimizde hâlâ bir umut ışığı, darağaçlarında "solmayan" üç fidanın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz...
Nihat Behram ~~ Darağacında Üç Fidan

Sertach_67
30-09-2009, 18:34
"Bir görevli Cemil Gezmiş'e, "Onlar asılma öncesinde imam istemediler" demişti..
Cemil Gezmiş ise bu görevliyi, "Neden istesinler, günahları mı vardı ki?!" diye yanıtladı..

Cemil Gezmiş, Beşir Aslan, Hıdır İnan ve Deniz'in abisi, ölülerinin önünde namaz kılmaya hazırlanıyorlardı..
Bir ara Cemil Gezmiş arkasındaki polis kalabalığına dönerek, "İçinizde abdestli olan yok mu?!" diye anlamlı bir sesle sordu.. Tek kıpırtı gelmedi o yandan..

Deniz'i babası ve abisi kucaklayıp, kollarıyla mezarına yerleştirdiler. Ve sırasıyla Yusuf'u... Hüseyin'i...
İlerde, değişik köşelerde Mahir yatıyordu... Saffet... Niyazi... Hüdai..."

nur_88
01-10-2009, 15:51
Kadın duştan çıktı ve masanın üzerine bırakılmış sandviçle 1 fincan çayı gördü.
Ekmeğin içi çıkarılmıştı..
Kadın bunu farkedince ağlamaya başladı..
Ekmeğin içi çıkarılmış diye,sevdiği adam bu detayı atlamamış diye..
Böylece seni seviyorum dedi diye..
Delice değil mi ?
Kadınsı bir sersemlik hatta !
Adam kadına yiyecek birseyler hazırlamış,üstelik ekmeğin içini çıkartmış..
Kadında buna ağlıyor!
zaten bu kadınlar herşeye ağlıyor...

difficult-girl
03-10-2009, 20:42
Hiç düşündün mü belkiyi?
Belki eline en yakışan takı benim elim..

Sevdiye_15
03-10-2009, 21:00
Cahiller onu anlamaz, okumuşlar ise kıskanır katlanamaz.

ELİF ŞAFAK-AŞK

aylinucar
03-10-2009, 22:38
Kadın duştan çıktı ve masanın üzerine bırakılmış sandviçle 1 fincan çayı gördü.
Ekmeğin içi çıkarılmıştı..
Kadın bunu farkedince ağlamaya başladı..
Ekmeğin içi çıkarılmış diye,sevdiği adam bu detayı atlamamış diye..
Böylece seni seviyorum dedi diye..
Delice değil mi ?
Kadınsı bir sersemlik hatta !
Adam kadına yiyecek birseyler hazırlamış,üstelik ekmeğin içini çıkartmış..
Kadında buna ağlıyor!
zaten bu kadınlar herşeye ağlıyor...

Hangi kitaptan alıntı bu cümleler ?

adımkadın
03-10-2009, 22:48
" Sevdiği adam da aynı düşleri görüyordu...

Nasıl olur da bi düşteki mahrem deneyim kolektif olarak yaşanabilirdi?

Eğer öyleyse, ruhun tekliği neredeydi? "

MİLAN KUNDERA / BİLMEMEK

Merhamet Apartmanı
03-10-2009, 23:00
Birini çok seversin mesela, işe bak ki o da seni çok sever, her şey iyi gider, günler şahanedir ama gelir böğrüne bir ağırlık oturur. Alır seni bir düşünce: Ya giderse? Ya gidersem? Ya kanser olursam? Ya ölürse? Vesaire vesaire anksiyete!

Ece TEMELKURAN-İçeriden

makinacı41
03-10-2009, 23:07
- "Bir insan yalan söyleyebilir ama yalan sayıklayamaz." (gardiyan)
...
- Gözyaşı suçun rengini soldurmaz. (Reis Bey)
...
- Ağlayabilseydiniz anlayabilirdiniz. Siz merhametten, acıma duygusundan yalnız kötülük doğacağına inanmışsınız.Yerine göre haklısnız. Fakat ondan ne büyük iyilik doğacağını unuttuğunuz için en büyük hakkı kaybediyorsunuz. (idamlık genç)
...
- Göklerin merhamet dolu olduğuna inanıyorum. Bizse umacı korkusuyla yorgan altına kaçan çocuk gibi nefsimizin beton çatısını tepemize çekmiş, yaşamayı öldürüyoruz! yağmurun yalnız suyunu toplayabiliyoruz,ruhundan uzagız. halbuki ne güzel isim koymuşlar ona: Rahmet.
...Rahmet.Alem bu temel üzerinedir. eğer toprağa, tohuma hatta kire, lekeye merhamet olmasaydı su olur muydu? Rengi merhamet,sesi merhamet,pırıltılı,şırııltılı su.

Ne duruyorsunuz sökün sahte su borularını, ev ev merhamet şebekesini kurun. Tepelerinizdeki çatılarınızı da yıkın, göklerle temasa gecin...(Reis Bey)

Reis Bey-N.F.K

NAZİRKA
03-10-2009, 23:11
Kirli bir su gördügünüzde hemen pis belleyip tükürmeyin , belki temiz bir yerden geldi temiz bir yere dökülecek ... ( Recep Şükrü Apuhan / 70 altın kural )

elüff
03-10-2009, 23:14
inançsızlık,şu gök kubbe altında sığınacak bir yer bulamamaktır.nefes alamayınca solan ve düşen yapraklar gibi,inanç kurur yürekte..

buse_p
03-10-2009, 23:19
Hiç düşündün mü belkiyi?
Belki eline en yakışan takı benim elim..

hangi kitapdandı bu?

elüff
03-10-2009, 23:24
Asırların karanlığından uzak
Bir çöl güneşinin serinliğinde
İyiye,güzele kucak açmışken
Kollarım bir yerde takıldı kaldı!

Ayşe Yüksel Satoğlu

zeynepsule
04-10-2009, 01:17
"Güzellik olmasa aşk ortaya çıkmaz,aşk olmasa güzellik yüz göstermez.Aşksız güzellik bayağıdır;güzellik ise aşk pazarında mezat..."İSKENDER PALA-Leyla ile Mecnun

reptile89
04-10-2009, 01:25
dikkat et emekçi nine,gelmekte olanadama güven,asla göremeyeceğingeleceğe güven...hepsinin ötesinde kızıl bir intikam alacasksın,tüm ideallerim üzerine yemin ederim , torunların şafağı görecek,huzur içinde öle yaşlı savaşçı...

ernesto guevara-başlıksız şiir

Kaynak:yoldaş

EzoNe
04-10-2009, 01:28
Çocukluğum benim karanlığımdı. Bilinmez korkularımdı. büyüyünce hallederim diyerek hayatımın rafına kaldırdığım ve bir daha indirmeyi göze alamadığım saklı yükümdü. Oysa, çocukluğumun nice anıyı benden bile sakladığını yıllar sonra anladım. Hiç hatırlamadan, hiç unutmamışım meğer.
Utanmanın unutmak sanıldığı yıllarda insan kendi hatıralarıyla bile saklambaç oynayabiliyor.
Belleğin ne zaman başladığını kim bilebilir ?
Hem büyümek dediğimiz şey, ne kadar bilinebilir?

M.Mungan / Yüksek Topuklar

özgüşüm
04-10-2009, 01:52
sol eğilimli öğrenci eylemlerinin , şiddete dönüşmesine yol açan beşinci grup ögeler, bu eylemlerin örgütsel nitelikleri ve önderlik özellikleriyi ...

21. yüzyılda Türkiye - emre kongar

_mathilda_
04-10-2009, 02:02
İnsanla hayvan ve hatta bütün mahlukat arasındaki fark insanın teslim olma veya isyan etme arasında bi seçim yapabilecek durumda oluşu, bu seçmesine bağlı olarak da mükafat veya cezaya muhatap oluşudur.
(İsmet Özel-Bakanlar ve Görenler)

_çilekeş_
04-10-2009, 19:16

İkisi ne aynı şehirde yaşıyordu ne de aynı kıtada. Aralarındaki fersah fersah uzaklık bir kenara, kişilikleri en az gündüz ile gece kadar farklıydı. Yaşam tarzları ise alabildiğine başkaydı. Arada tam bir uçurum vardı. Normal şartlar altında birbirlerine tahammül etmeleri bile zor iken, aşk odu’nda yanmaları beklenmedik bir hadiseydi. Ama oldu işte. Hem de öyle çabuk oldu ki, Ella başına ne geldiğini anlayıp, kendini koruyamadı bile. Tabii şayet insanın kendini aşktan koruması mümkünse!

ELİF ŞAFAK-AŞK

kitabın özeti gbi bi bölümüydü..harika..

_çilekeş_
04-10-2009, 19:45
ayakkabı olma,ayak ol..

aşk acısı çektği için karşısındakini suçlayan biriyle,çimeni yeşile boyamaya çalışırken üstü başı yeşil olduğu için boyaya kızan biri aynıdır..

erdal demirkıran- sen şimdi gidicen ya cehennemin dibine git

zeynepsule
04-10-2009, 20:11
"Madem ki söz,sevgiliye dair değil,akılda tutmak ne lazım..?" İskender Pala-Leyla İle Mecnun

filiz_1905
04-10-2009, 20:12
"Ben zalimler çağında yaşayan bir alçaktım. Tanrıların korkak haline getirdiği bir alçak. Alçakların en acınacak olanı, en tiksinti vereni. Yüreğini dalkavukluk, aklını düşmanlıkla besleyen sinsi bir saray yazmanı.

Ben Kral Pisiris'in danışmanı, büyük meclis Panku'nun değerli üyesi, ben soyluların en soysuzu Patasana.

Ahmet Ümit _ Patasana

sagid
05-10-2009, 01:47
bir sarmaşık diyordu aşk için aşk sözcüğü zaten sözlükte sarmaşık demekmiş.bir sarmaşık çınarları,servileri nasıl sarıp sarmalarsa aşk da öyle sararmış çınar gibi yiğitleri servi boylu dilberleri...

adımkadın
05-10-2009, 17:23
" Kuğu gölü nün tıpkı hayat gibi, biri iyi, biri kötü iki finali olduğunu bilen seyirciler, o gece hangisinin oynanacağını merakla koltuklarında kımıldandılar...

Son sahnede narin gövdesiyle cansız yere serildi beyaz kuğu...

Gece şeytanın olmuştu...

Can Dündar / Uzaklar

zeyrek
07-10-2009, 14:28
Gerekçesi yok ki aşkı,tertemiz yaratılmışlıklarıyla sadece hak edebilen doğuştan şanssızlar hep kaybederken,
"dünyanın en güzel yüzünü bembeyaz bir yatağın üzerinde ağlatanlar"
tutkuyla sevilenler olarak kalacaklar...

EzoNe
07-10-2009, 15:40
" Aslında, bütün büyük aşklar gibi birbirimizi terk ettikten çok sonra ayrılabildik..."

M.Mungan * Yüksek Topuklar

ELİF.1907
07-10-2009, 16:28
cehennemde isen en iyi sen yanmalısın (=

siyabend û xecê
08-10-2009, 18:28
Ah! yollara çıkmak lazım şimdi... Geride tükenmez krizler, nafile rutinler, virane ilişkiler bırakarak yelkenleri şişirmek lazım...

Doldurup bavula ertelenmiş coşkuları, rüzgârları sırtlamak, martıların peşine düşüp asfalt bilmez topraklara koşmak lazım...

Serseri bir şişede imzasız bir mektup olup meçhul kıyılara vurmak lazım...

Kış bastırdıkça baharın izini sürmek lazım...

Unutulmuş paslı bir hançer gibi çekilmek kınından ve yollara sürtündükçe yeniden bilenip ışımak lazım...

Ah! gökten yıldız yağıyordu oralarda; dallar hazdan kırılıyordur.

Şimdi uzaklarda olmak lazım...

Can Dündar-Uzaklar..

eda.nur
08-10-2009, 18:36
Afganistan'da çocuk var çocukluk yok:(
Halid Huseyin:uçurtma avcısı
...

igzalina_igzali
09-10-2009, 12:38
Unuttuğumuz her şehit, düşmana teslim edilmiş bir siperdir.Vatan için ölmüş insanları unutmak, vatandan vazgeçmektir...

Recep Şükrü Apuhan / Son Kahramanlar

Merhamet Apartmanı
09-10-2009, 15:05
Vesikalı yarim filminde İzzet Günay ile Türkan Şoray'ın raflara beraber konserve dizdikleri sahnenin üzerine gidilmeli. Birbirinden çok başka iki insanın birbirlerine, konserveler bozuluncaya kadar beraber yaşama sözü vermesinin ne dehşet verici bir cesaret gerektirdiğini iyice anlamalı herkes...

Ece Temelkuran-İÇERİDEN

reptile89
09-10-2009, 16:23
'Böyle onurlu bir amaç için yabancı bir sahilde ölemeye değer...'

che yoldaş

cinskopat
09-10-2009, 17:03
sevginin gücü , gücün sevgisini yendiğinde insanlık barışı yaşayacak

lefkeli88
09-10-2009, 17:14
Onlar birbirlerinin hayatlarına engel olmak için değil birbirlerinin hayatlarını paylaşmak için başlamışlardı bu ilişkiye...

Gizemm...
09-10-2009, 17:34
Ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, O halde ömür dediğin bir gündür,o da bugündür.

Canan Tan--En Son Yürekler Ölür

hayalperest06
09-10-2009, 23:29
karanlık her zaman kötülük demek değildir
tıpkı ışığında her zaman iyilik getirmemesi gbi...

P.C CAST + KRISTIN CAST.....GECE EVİ SERİSİ

XxSerapXx
09-10-2009, 23:48
Bile bile haddimi aştım,nasıl da ödüyorum bedelini...

GOETHE.....FAUST

nur_88
10-10-2009, 01:26
"Yolun sonunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir.Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün.Gerisi zaten kendiliğinden gelir..."

Elif ŞAFAK aşk

Newyork Mezarlığı
10-10-2009, 16:30
İster zalim ister mazlum olsun, kardeşine yardım et. /Arap Özdeyişi

Seyyid Kutup : Yoldaki İşaretler

e.s.r.a
10-10-2009, 16:58
''...eger birlikte oldugun kişi gibidüşünmeye çalışır, onun gibi hissetmeye uğrasır, onun gibi davranmaya çabalarsan hiçbir ilginçliğin kalmaz..sadece erkekler için degil kadınlar için de aynı durum gecerlidir.

insan hakkında kafa yormadıgı, kaygılanmadıgı, çözümlemeye çalışmadığı birini niye sevsin ona niye deger versın..? sevmek bir anlamda sende olmayana ulaşmak bunun için çabalamak degil midir?senden farklı olmayan birine neden ulaşmaya çalışasın ki?...''

Ahmet Ümit- Bab-ı Esrar

yazılan cümlelerin kitabın rasgele bi sayfasının acılıp yazıldıgını söyleyenler var.. kendim için söyleyeyim benim çok begendiğim bi yere yazma ihtiyacı hissettiğim bi cümledir. rasgele degil

scar_face
10-10-2009, 17:09
Zamanın iki yönü vardır;uzunluğunu saatler,kalınlığını ise tutkular belirler....

Semerkant_Amin Malououf

XxSerapXx
10-10-2009, 22:20
Başlı başına bir dünyadır AŞK.
Ya tam ortasındasındır,merkezinde,ya da dışındasındır,hasretinde...

Elif Şafak....AŞK

soğuknevale
11-10-2009, 15:32
Hayal ile hafıza ateşle su gibidir.Her biri ister ki bir tek kendi kalsın orta yerde,öteki kaybolsun.Hayal dediğin hafızayı boğmak,hafıza dediğin hayali yakmak ister.
ELİF ŞAFAK/Pinhan

Sevdiye_15
11-10-2009, 16:50
Bohem, idealist, radikal, entellektüel, biseksüel, solcu, özgürlükçü, yeşil anarşist, çok kültürlülük yanlısı, azınlık ve insan hakları savunucusu, ekofeminist... Margot'u anlatan kavramların çoğunun anlamlarını bile bilmiyordum. Ama bir tek şeyin farkındaydım: O bir Sarkaç Kadındı.
Bir bakmışsın son derece mutlu ve delidolu,içinde buram buram yaşama sevinciyle yeni fikirler, projeler peşinde koşuyor. Bir bakmışsın omuzları çökmüş, gözlerinin feri sönmüş. Ruh halini önceden kestirmek imkansızdı. ''Burjuva konforunun ikiyüzlülüğü'' dediği hakim yaşam tarzına ezelden beri kırgındı.Her şeyi en ufak ayrıntısına kadar eleştirmekten, sorgulamaktan kaçınmazdı.

....

Tuhaf bir kimyası vardı Margot'un. Devrimci ve yaratıcı fikirler, sivri eleştirilerle doluydu; cesur, bağımsız ve asiydi. Ama aynı zamanda kristal bir çiçek gibi narindi. Bir bakmışsın olmadı bir sözden incinmiş, kırılmış. Kendi kendime söz verdim: Onu dış dünyanın hoyratlığından da, kendi içindeki yıkıcı damardan da koruyacaktım. Acaba benim sevdiğim kadar o da beni sevdi mi? Sanmıyorum Ella. Bana sadık olduğunu da sanmıyorum. Ama biliyorum ki o da hiç kimseyi sevmediği kadar, hatta kendi kendini şaşırtıp ürkütecek kadar çok sevdi beni. Kendince, kaderince, yapabildiğince...

ELİF ŞAFAK-AŞK

kits
11-10-2009, 16:57
''...eger birlikte oldugun kişi gibidüşünmeye çalışır, onun gibi hissetmeye uğrasır, onun gibi davranmaya çabalarsan hiçbir ilginçliğin kalmaz..sadece erkekler için degil kadınlar için de aynı durum gecerlidir.

insan hakkında kafa yormadıgı, kaygılanmadıgı, çözümlemeye çalışmadığı birini niye sevsin ona niye deger versın..? sevmek bir anlamda sende olmayana ulaşmak bunun için çabalamak degil midir?senden farklı olmayan birine neden ulaşmaya çalışasın ki?...''

Ahmet Ümit- Bab-ı Esrar

yazılan cümlelerin kitabın rasgele bi sayfasının acılıp yazıldıgını söyleyenler var.. kendim için söyleyeyim benim çok begendiğim bi yere yazma ihtiyacı hissettiğim bi cümledir. rasgele degil

güzel bi bölüm yazmışsın teşekkürler :)

ama düzeltmeden edemiyorum rasgele değil rastgele olacaktı o.

acizz
11-10-2009, 17:19
ihtimaldir padişahım belki derya tutuşa..!!! (biz osmanlıyız- yavuz bahadıroğlu)

e.s.r.a
11-10-2009, 17:25
güzel bi bölüm yazmışsın teşekkürler :)

ama düzeltmeden edemiyorum rasgele değil rastgele olacaktı o.

ben teşekkür ederim konusurken öyle telaffuz ettiğim için buraya da öyle yazmısım:D

anise
12-10-2009, 09:02
Sadece hümanist olacak kadar düşük değil IQ seviyem!

optimist_witch
12-10-2009, 14:01
Şimdi kendi kanatlarınızla uçma zamanı.
''Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez''
Kendi en iyi halini göster kendine.
Zirvede sensiz bir kişi eksiğiz!
Şimdi sıra sende!

Mümin Sekman_______Her Şey Seninle Başlar..

dark.flight
12-10-2009, 14:20
eğlence eğlencedir olan olmuştur..

kaRa_biBeRiMm
12-10-2009, 15:33
janey,gümüş tepside sunulmuş bir günah gibi kokuyordu..

kits
12-10-2009, 17:40
yani ben dünyadan ve kendimden nefret ediyordum; çünkü kendimin ve hayatın sınırlarını kabul etme ve onlarla yüzleşme konusunda başarısız olmuştum.

nuriye
12-10-2009, 20:16
ey ilkbahar!
sen benm ona yazdığm mektubsn ona aşkımı anlat....

sefiller- victr hugo

anise
12-10-2009, 20:20
Yalandı küçük çocukları kandırıp benim yediğim..
Eğer yüzüyorsam yalnızca derilerini,
Üşüyeceklerse bir vedada
İyi üşüsünler diyedir..!

kübraSinem
12-10-2009, 20:44
' Erkeğin mutluluğu : istiyorum - Kadının mutluluğu : istiyor!
[Böyle buyurdu Zerdüşt
F.Nietzsche]

ELİF.1907
12-10-2009, 20:52
sadece aptallar 8 saat uyur :P
erdal demirkıran kitabın ismi öyle zaten :P

midnightsun
12-10-2009, 22:47
Dünya'nın merkezindeyken bikaç gün önce..Küçücük bi noktayım şimdi koca gezegende..Aşk insanı ne kadar küçültüyormuş meğer..

TheMasterofSuspense
13-10-2009, 00:38
"En büyük ruhlar en büyük erdemlere olduğu kadar en büyük kötülüklere de yatkındırlar; ancak çok yavaş yürüyenler her zaman doğru yolu izliyorlarsa koşanlardan ve doğru yoldan uzaklaşanlardan daha çok ilerleyebilirler." (Rene DESCARTES - Yöntem Üzerine Konuşmalar)

Cimcime94
13-10-2009, 18:42
kimindi hikayeler?anlatanın mı, yaşayanın mı, devralanın mı?söz ki kutsaldı, söz ki salt "kün" demekle koskoca kainatı ve dahi insanı oldurmuştu, peki söze dökülen hakikatler kimin malıydı?hikayelerin sahipleri varmıydı?

baba ve piç-elif şafak......

Sevdiye_15
14-10-2009, 21:30
Benim esas zorlandığım husus Meryem'i terk etmek oldu. Bunu kimseye söyleyemedim, Mevlana'ya bile. Ama bazen Meryem'in o müşfik, kahverengi gözlerini özlüyorum. Yüzü hep huzur verirdi bana. Anaç, merhametli, kadife bakışlı Meryem...

ELİF ŞAFAK-AŞK

D_uyGu
15-10-2009, 00:51
Sahi, kuşlar da hayal kurarlar mı?..

`Çürük Vişne
15-10-2009, 01:20
Yıl 1979. Brandeis spor salonunda bir basketbol maçı.
Bizim takım bir hayli iyi gidiyor ve öğrencilerin oturduğu tribünlerden, "En büyük biziz! En büyük biziz!" nidaları duyuluyor.
Mori de yakınlarda bir yerde oturuyor. Duyduğu tezahürat onu bir hayli düşündürüyor.
"En büyük biziz!" haykırışları arasında ayağa fırlıyor ve "Sadece büyük olmanın neresi kötü?" diye bağırıyor.

Öğrenciler ona bakıyorlar. Tezahürat duruyor.
Mori muzaffer bir şekilde, gülümseyerek yerine oturuyor.

'Öğretmenim Mori'yle Salı Buluşmaları' kitabından. (=

`Çürük Vişne
15-10-2009, 01:37
...
Bu kadar az öğrencinin bulunduğu dersi ekmek hiç kolay olmayacak diye düşünüyorum kendi kendime.
Belki de bu derse hiç yazılmamalıydım.

"Mitchell?" Yoklama listesinden ismimi okuyor.

Elimi kaldırıyorum.

"Mitchell diye mi hitap edeyim size, yoksa Mitch'i mi tercih edersiniz?"

Bugüne dek hiçbir öğretmenim bana bunu sormamıştı. Sarı boyunlu kazağı, yeşil kadife pantolonuyla bir perçem beyaz saçı alnına düşmüş bu adamın karşısında şaşalıyorum... Gülümsüyor.

Mitch, diyorum. Dostlarım bana Mitch diye hitap eder.

"Tamam, Mitch" diyor bir pazarlığı kapatır gibi.

"Hey, Mitch!"

Efendim?

"Umarım ileride bir gün beni dostun olarak hatırlarsın."

Öğretmenim Mori'yle Salı Buluşmaları. (=

`Çürük Vişne
15-10-2009, 02:09
"Ona daha hızlı vur."

Mori'nin sırtına indirdim.

"Daha hızlı."

Yeniden vurdum.

"Omuzların yakınına.... şimdi daha aşağıya."

Mori pijamalarıyla yatağa yan yatmış, başı yastığa gömülü, ağzı açık.
Fizik tedavi uzmanı ciğerlerden zehrin nasıl boşaltılacağını gösteriyordu. Zehrin katılaşmaması ve nefes alıp vermenin rahatlaması açısından sık sık yapılıyordu.

"Senin... her zaman.... bana vurmak için.... can attığını biliyordum zaten."

Bembeyaz hale gelmiş sırtına yumruğumu indirdikçe, "Evet evet" diye şaka yapıyordum. Bu ikinci sınıfta bana verdiğin 80 için. Gümmm.

...
(Burada bir sayfa yazı var. :p)

"Mitch?" diye nefes arasından konuştu. Sırtına şiddetli vurduğum için sesi titrekti.

Ne var?

"Ben sana ne zaman 80 vermiştim?"

Öğretmenim Mori'yle Salı Buluşmaları.

vildan91
15-10-2009, 13:23
İstanbul'da bir PİÇ..
Sallanan bir diş gibi..
Her an düşmeye hazır..

Elif Şafak..
Baba ve piç..

vildan91
15-10-2009, 13:24
Hatırlamak acıdan başka bir halta yaramaz..

Elif Şafak - Mahrem

Sansürlü versiyondur (:

vildan91
15-10-2009, 13:32
Hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur..NE varsa harap bir kalpte var!

Tabiki Elif Şafak
-AŞK (:

hayal.et
15-10-2009, 13:56
kimse kimseyi benim seni sevdiğim kadar sevmedi

şafak vakti =)

filiz_1905
15-10-2009, 14:46
''insanların hep aynı mal olduklarını,biraz daha iyisi ya da kötüsü diye bir şeyin olmayıp,sadece daha zeki ya da budalaların bulunduğu,hepsi alçaksa - ki bu da saçma bir şeydir - alçak diye bir sözün olmaması gerektiğini şimdiye kadar anlamamış mıydınız?''

dostoyevski -ecinniler

soğuknevale
15-10-2009, 23:01
Döndü halka/döndü olan hızıyla/toprak siyah bir halka idi/ve geceye saklanırdı bazen/tuttu su ile karıştı/su ki sarı bir halka idi/rengiyle dolaşırdı bazen/tuttuğu toprağıkucakladı/eğildim suya baktım/su da kendimi gördüm/kendimi sen sandım/sarılmak için atıldım/köprüye hıncım yalan imiş/onu yıkarken suya karışan ben oldum

Bir de baktım ki/ ben ben değilim artık/suretim başka bir suret/ismim başkasının ismi/gönlüm ne yöne akar/ben ne yöne/verdiğin emaneti yitirdim yollarda/hata ettim/kusur ettim /affola...

ELİF ŞAFAK/PİNHAN

1HAKAN1
15-10-2009, 23:01
Bilmiyorum Söylendimi ama Ben Yinede Yazmak İstedim

Bilgi Sahibi Olmadan Fikirlerle Dolmuşuz

Uğur Mumcu

adımkadın
16-10-2009, 16:05
" Gece yarıları "saklı" en güzel sahnelerime gidiş yolculukları düzenleyen bilinç altımın sinemacısı, neden dönüşleri hep unutur ve beni oralarda bırakır ? "

Milan Kundera / Ayrılık Valsi

ALOE VERA
16-10-2009, 16:44
Yaşam İçin 13 Satır (Gabriel Garcia Marquez)

tüm dünya için sadece bir kişi olabilirsin fakat bazıları için sen bir
dünyasın.
belki de tanrı uygun kişiyi tanımandan önce yanlış kişilerle tanışmanı, onu
tanıdığında minnettar olman için istedi.
bitti" diye üzülme, "yaşandı" diye sevin.
.................................................. ......
'elini ateşe sokmadan ateşi canlı tutmak için yazıyordu' (Kolera Günlerinde Aşk)

paratonerrr
16-10-2009, 16:45
''Ümmetimden ilahi yardımla desteklenen bir grup kıyamete kadar mutlaka bulunacaktır ''
Bismillah deyip girdik nenize

soğuknevale
16-10-2009, 20:55
Ne safi kötülük;ne safi iyilik...
Her daim her yerde i-ki-baş-lı-lık

ELİF ŞAFAK/PİNHAN

Vazokonstaktif
16-10-2009, 21:03
Hani ey gül gülerek geldiği demler şimdi..
Ağlarım yadıma geldikçe gülüştüklerimiz..

-Mahir-

demet777
16-10-2009, 21:26
'' hatırlamanın yasak unutmanın korkunç olduğu zor bir çizgide yürüyorum ''

..

YENİAY

dengesizdeğilim
17-10-2009, 15:57
'' içine kaç! orada beni göreceksin, içinde hiçbir vasıtanın artık sefer yapmadığı o son durakta beni bulacaksın! ve neyi kaybettiğini göreceksin! işte o zaman başlayacak aşk! aşkın ne oluğunu kendinle yüzleştiğinde anlayacaksın ancak!''

Şizofreni Yalnız Oynanmaz - Rahmi Vidinlioğlu

hayaletsevgili
17-10-2009, 16:04
Eğer insan bir matematik formül olsaydı onun ruhunu,kişiliğini oluşturan duygularını, düşüncelerini,davranışarını,tepkilerini alt alta yazıp topladığınızda ortaya olumsuz bir sonuç,kötü ve itici bir insan çıkardı.

En uzun gece

Sevdiye_15
17-10-2009, 20:01
''Dikkat et, erkeğin kalbine giden yol, kadını kendinden uzaklaştıran yol olmasın. Onu kendime çekeyim derken, sen kendine yabancılaşma.''

ELİF ŞAFAK-AŞK

yalniz_prenses
17-10-2009, 21:04
'Kadınlar kazanma umuduyla intihar eder,' dedi Kadife.
'Erkekler ise kazanma umudunun kalmadığını görünce...'

Orhan Pamuk / Kar

ESRA..1990
17-10-2009, 21:44
Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi.. Kimi derinden sevsem, O bir başkasını derinden hatırlardı.. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını, sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim.. Beni yitirmekten hiç korkmadılar; çünkü onlara göre fazla iyiydim; bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden..
Beni terk edenlerden tek isteğim olurdu.. "Ne olur, bir daha beni aramayın! Çünkü ben kolay unutamıyorum.. Çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum.. Çocukluğumun o güzel bahçesini.." Böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni.. Soluksuz ve umutsuz kaldıkları bir gece mutlaka akıllarına ben gelirdim.. O, yedek sevgili!

< Cezmi Ersöz >

cinskopat
17-10-2009, 21:53
unuttuğun onca an kaderinse yaşanılacaklar nedir? ne kitabın adını ne de yazarını hatırlıyorum ama bu cümle aklımda :)

TmmYHaKıZMa..
17-10-2009, 22:32
'' Burası hiç de korunaklı değil. Yiyecek yok , giysi yok , içecek su yok. Buradaki en bol şey, çocukluğunu yitirmiş çocuklar. ''

Uçurtma Avcısı

girdapımsı
17-10-2009, 22:57
Her kent bir aşk çağrıştırır..

soğuknevale
18-10-2009, 17:32
Tek başınaydı bu alemde;bir başınaydı.Her şeyin tam ortasındaydı;adına dünya denilen,beyhude koşuşturmalardan ,manasız itiş kakışlardan mürekkep koskoca bir boşluğun tam ortasında.Durmadan bileylediği öfkesinin karanlıkta parlayan sipsivri ucuyla,boşluğun karnını boydan boya yarmaya çoktan hazırdı.Bir kalabalığa sığınıp yalnızlıktan sıyrılmak istediği için değil,yarattığı her korkuda sebep olduğu her çığlıkta,bozduğu her güzellikte,soldurduğu her gülümsemede aslolanın kendi yalnızlığı olduğunu kendine,sade kendine ispat edebilmek için. . .

ELİF ŞAFAK/PİNHAN

sinyall
19-10-2009, 18:17
''Birbirlerine söyleyecek başka bir şeyleri yok muydu ki? Halbuki gözleri birbirlerine daha ciddi şeyler söylüyordu. Konuşmaları yarıda kalmasın diye sıradan cümleler bulmaya çalışırken ikiside üzerlerine aynı gevşeklğn çktüğünü hissediyorlardı.Sanki ruhları arasında derin*, bitmeyen bir fısıltı vardı ve bu, ağızlarından çıkacak fısıltıya engel oluyordu.Keşfettikleri bu yepyeni, hoş durum onları hayrete düşürmüştü,bundan duydukları heyecanı birbirlerine anlatmayı,bunun sebebini araştırmayı hiç düşünmüyorlardı... Gelecekteki mutluluklar, tropikal bölgelerdeki sahiller gibi,kendilerinden önceki enginliğe, özlerindeki yumuşaklığı, hoş kokulu bir meltem halinde serper ve insan bu sarhoşluk içinde kendinden geçer. Öyleki göremediği ufku merak bile edemez...''
MADAM BOVARY

EzoNe
19-10-2009, 21:26
Bir anarşist gibi hissediyor, bir aristokrat gibi acı çekiyor, bir küçük burjuva gibi kaçıyorum.
Hayat, bazılarına mutsuz olmakla, duygusuz olmak arasında bir tercih hakkı tanır, daha fazlasını değil...

turuncuoda
20-10-2009, 00:21
Her sey bir tekrardan ibarettir

Deja Vu

untiL_the_4ever
20-10-2009, 00:26
Bir cehennem kedisiydi o...Kanaryası öldüğünde kendisini bekleyen sonun da yaklaştığını biliyordu ama Osmanlı'nın hesabını görmekte kararlıydı...

Bir Hürrem Masalı _ Colin Falconer

vildan91
20-10-2009, 13:37
yağmur da hüzün gibi bir şey,yakalandın mı bir kez, azı çoğu yok artık.olsa olsa "kuru kalabilenler" ve "sağanaktan nasibini alanlar" var.

Elif Şafak-baba ve piç

s_sude
20-10-2009, 21:01
Aşktır cezbe-i sübhan-ı vedûd
Aşktır, gevher-, deryâ-yı vücud
Aşktır, cevher-i iksir-i kemâl,
Aşktır lem'a-i hurşid-i cemâl,
Aşktır şûle-i bezmi âlem,
Aşk ile geldi vücuda âdem.
Aşktır silsile-i Cenbân-ı Hüdâ,
Aşka dilbeste olur şah ü gedâ
Aşk ile dinle Atâî'nin sözünü
Bildirir âdeme kendi özünü.

[-Tûtînâme-, Süleyman Tevfik]

(Demek oluyor ki;
Allah'ın insanlara verdiği en büyük cezbe aşktır,
Aşk, varlık deryasının cevheridir,
Aşk, güzellik, güneşin parıltısı, kemâl iksirinin cevheridir,
Aşk, Allah'ın yaratıcılık gücü, zincirinin bir halkası ve var oluş sebebidir,
Padişah da dilenci de aşktan kurtulamaz onun esiri olurlar,
Atâî'nin sözünü aşkla dinle,
İnsana insan olduğunu, kendi özünü öğreten yine aşktır.)

tesbihat gibi :D anlamı güzel...

sagonist
21-10-2009, 01:07
"Çekiyorum tetiği...Çekiyorum, çekiyorum;
tüfek patlamıyor,ateş etmiyor..."
"Tüfek bozuldu herhalde, bak hele!" diyorum yanımdaki arkadaşıma;
"Benim tüfek bozulmuş." Bir bakıyor benden yana:

"Senin parmağın kopmuş!" diyor...

off bu hangi kitaptandı?

soğuknevale
22-10-2009, 20:43
Zifiri bir halka idi toprak/Yıldızlara sığınırdı bazen ...
Firuzefam bir halka idi hava/Güneşi perdelerdi bazen...
Şarabi bir halka idi ateş/Kanına susardı bazen..
Sarı bir halka idi su/Rengiyle dalaşırdı bazen.

ELİF ŞAFAK/PİNHAN

demet777
22-10-2009, 23:22
'' seni istemediğimi söylemek hayatımda işlediğim en büyük günahtı. ''

YENİAY

`Çürük Vişne
23-10-2009, 03:06
Hülya Avşar "Böyle çıplak şarkı nasıl söylenir, bilmiyorum." diyor. Nelerin çıplak yapılabiliceğini iyi bildiğinden kuşkumuz yok.
Demek bir de şarkı söylemesini istemişler çıplakken. Yok canım, o kadar da değil! "Sazsız" demek istiyor yalnızca, "sazsız".

Feyza Hepçilingirler - Türkçe "OFF"

`Çürük Vişne
23-10-2009, 03:15
Alevi-Sünni tartışmaları gündemdeyken, bir kadın izleyici, kendisini tanıtmak için üstüne basa basa "Ben suniyim." diyordu. "Sun'i" (yapay) olduğunu mu söylemek istiyordu? Hayır. Alevi olmadığını, Sünni olduğunu belirtmek istiyordu. Yoksa her yanları takıştırma olan hatuncuklar bile kendilerini "suni" bulmuyorlar da o hanım -üstelik durup dururken- neden yapaylığını ilan etsin?

Türkçe "OFF"

wild_angel.18
23-10-2009, 22:54
'' içine kaç! orada beni göreceksin, içinde hiçbir vasıtanın artık sefer yapmadığı o son durakta beni bulacaksın! ve neyi kaybettiğini göreceksin! işte o zaman başlayacak aşk! aşkın ne oluğunu kendinle yüzleştiğinde anlayacaksın ancak!''

Şizofreni Yalnız Oynanmaz - Rahmi Vidinlioğlu

Çok güzel bir sözmüş ...

_HaLLey_
23-10-2009, 23:00
"Aşkın hiç bir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur...Başlı başına bi dünyadır aşk.Ya tam ortasındasındır, merkezinde, ya da dışındasındır hasretinde..."
Elif Şafak Aşk

..demdeme..
23-10-2009, 23:14
Öyle yavan, öyle ıssız ki içim... Dünyanın en kötü intiharı böyle yaşamak...

adımkadın
23-10-2009, 23:51
" Kadınlara mı gidiyorsun, kırbacını unutma.. "

Nietzsche / Zerdüşt

( Her ne kadar bazı arkadaşlarımın ; " kadın senin gücünü hissetmeli, bu onun yaradılışın da var... Düşüncesinin somutlaştırılmış halidir burada ki kırbaç... Yoksa git kadınını kırbaçla demek değildir.. " Gibi, belki haklı olabilecekleri açıklamalarına rağmen, sevmiyorum bu adamın kadınlara bakış açısını... Buna karşın da yine ; " Nietzsche aslında bi kadın düşmanı değildir , tam aksine kadınları çok sevendir fakat bi türlü onlardan yana şansı olmadığındandır bu öfkesi.." açıklamasını yapan arkadaşlarım var benim hakkındaki " kadın düşmanı , sorunlu, densiz kişilik... " düşüncelerim karşısında...
Kim ne derse desin, bi cümle içinde dahi, kadına giderken gücün somutlaştırılmış halini kırbaç
olarak ortaya koyan biri, bana göre ruh hastası ve zavallıdır)

zeyrek
24-10-2009, 16:15
Şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum.
Ayağını bir cam parçasıyla kesmek ve eczanede dikiş attırmak değildi bu.
Acı, insanın yüreğini paralayan
ve sırrını kimseye anlatmadan birlikte ölmesi gereken şeydi.
Kollarda, başta en ufak güç bırakmayan,
yastıkta kafayı bir yandan öbürüne çevirme cesaretini bile yok eden şeydi…

~ Şeker Portakalı

ESRA..1990
24-10-2009, 20:39
Kefen ve gelinlik.. Birbirinin aynı olan iki giysi.. Dinle bak! Ölürken yaşamak, yaşarken ölmek; savaşırken teslim olmak ve teslim olurken savaşmak zorunda kalıyorsun, değil mi.?

mrs norris
25-10-2009, 01:44
Taşta kan vardı.Bahçede ürkütücü bir serinlik.Cinayetin tek tanığı dolunaydı.Hiç şaşırmadan,ürpermeden,korkmadan bakıyordu uzun boylu kavak ağaçlarının ölü yaprakları arasından.Yedi kişiden en genç olanı vurmuştu kapıya.En yaşlı olanı çağırmıştı içeridekini.Yedi kişinin yedisi birden saplamıştı bıçaklarını içeriden çıkana.

Ahmet Ümit (Bab-ı Esrar)

zev.zek
25-10-2009, 15:03
Sevdiğin birini kaybedince bir yanın onunla beraber kaybolur. Terk edilmiş hayaletli bir ev gibi giden sevgilinin yokluğunu taşırsın. Öyle bir yara ki üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin genede canını yakar. Öyle bir yara ki iyileştiğinde bile kanar. Bir daha gülmeyeceğini, asla hafiflemeyeceğini sanırsın. Karanlıkta el yordamıyla ilerler gibi akar hayat. Önünü göremeden, yönünü bilemeden, sadece şu anı kurtararak... Gönlünün kandili sönmüş, zifiri gecede kalmışsındır. Ama işte ancak böyle durumlarda, yani iki göz birden karanlıkta kalınca bir üçüncü göz açılır insanda. Kapanmayan bir göz... Ve ancak o zaman anlarsın ki bu elem sonsuza dek sümeyecek. Hazandan sonra başka mevsimler, bu çölden geçince nice vadiler gelecek bu ayrılığın ardından da ebedei bir vuslat...
MEVLANA

ELİF ŞAFAK / AŞK

tiny_fairy
25-10-2009, 15:53
Kefen ve gelinlik.. Birbirinin aynı olan iki giysi.. Dinle bak! Ölürken yaşamak, yaşarken ölmek; savaşırken teslim olmak ve teslim olurken savaşmak zorunda kalıyorsun, değil mi.?

bu kitabın adını ve yazarı merak ettim söz cok ilgimi cekti...

tiny_fairy
25-10-2009, 16:04
'' Beşikten mezara kadar sevgimiz sonsuz olup ayrılmak zorunda kalırsak kendimizi öldürmezisek soysuzuz..''

şemsettin sami- taaşuku talat ile fitnatın aşkı

black_rocker
25-10-2009, 16:08
'öfkeyi içinde tutmak zehir gibidir.seni içerden yer.nefretin bize zarar veren,insana saldıran bir silah olduğunu düşünürüz.ama nefret kıvrık bir bıçak gibidir.ve aynı zararı kendimize de veririz...'
(cennette karşılaşacağınız beş kişi-mitch albom)

'bu kentten nefret etmeyeceğim.suya giren kadın bir serap bile olsa.gerçeğin yüzü,kesik yüz'ünki gibi olsa bile.bu serin gece,benim son gecem olsa bile... Ömer Hayyam'
(semerkant-amin maalouf)

'uyuyor!
zalim kaderine rağmen yaşamıştı,
meleği terkedince,o da öldü,
günün geceye dönüşmesi gibi,
bu iş kendilinden oluverdi.'
(sefiller-victor hugo)

<gül>beşeker
26-10-2009, 00:31
Bir kadın,sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense,onu can çekişirken görmeyi tercih eder..

--- Vadideki Zambak ---

ESRA..1990
26-10-2009, 23:28
Hasan annesinden hiç söz etmezdi; böyle biri hiç var olmamıştı sanki.. O'nu rüyasında görüp görmediğini hep merak ederdim; nasıl bir kadın olduğunu, şu anda nerede bulunduğunu.. Hasan da merak ediyor muydu.? Özlüyor muydu, benim hiç görmediğim annemi özlediğim gibi.?

kübraSinem
27-10-2009, 17:58
' Hayat ölümden yeniden doğmuş,göze görünmez ama bilinen şeyler kaderi yönlendirmiş,yaşam ve ölümsüzlük sevgisi insanların yüreklerini sarıp onları mutlu kılmıştır;
Ahiret ve dünyanın iç içe olduğu bu ülkede..
(Ramses-Işığın Oğlu)

chocolate.7o
27-10-2009, 18:16
Bir kadın,sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense,onu can çekişirken görmeyi tercih eder..

--- Vadideki Zambak ---

ne kadar da doğru bir cümle olmuş . . .

ESRA..1990
27-10-2009, 19:37
Özü sözü doğru olanların ortak yönü de budur; karşısındaki kişinin de içten konuştuğunu sanırlar..

sLeep-esra
27-10-2009, 19:54
Vücudumu mu istersin? İşte esirinim..
Canımı mı istersin? Al da kurtulayım..

sLeep-esra
27-10-2009, 19:56
Ah gönlümde ne ateşler yanıyor,ciğerime ne hançerler vuruluyor,gözlerimden ne zehirler akıyor..Bilseydi belki beni böyle bırakacağına acırdı da öldürür öyle giderdi..

sLeep-esra
27-10-2009, 19:58
Buraya adam öldürmek için mi geldiniz,ölmek için mi?Öldürmek için geldiyseniz beni de öldürün.Ölmek içinse,emin olun sizden daha kolay,daha rahat ölürüm..

sLeep-esra
27-10-2009, 19:59
Canımı alıp da ona verebilir misin?

_dumanist_
27-10-2009, 20:36
''İnsan üzerinde düşününce bütün iyi insanların neşeli olduklarını görüyordu. Neşeli olmak çok daha iyiydi ve bir şeyin de işaretiydi. Bu yaşarken ölümsüzlüğe ulaşmak gibi bir şeydi.''

juninho
28-10-2009, 00:18
uykusuzluk...o an hersey suretin suretinin suretidir.

Dövüs Kulübü

juninho
28-10-2009, 00:21
arzu edilenden cok arzu etmeye asigizdir

Nietzsche Agladiginda

<dreamer>
28-10-2009, 12:40
İnsanları hiç takmıyormuş gibi görünüp, çok takanlardanım. Okul hayatımda da böyleydim. Sınıflar her zaman çok kalabalık gelmiştir bana. Mesleğimde yükseldiysem bu, mesleki hırslarımdan çok, birkaç kişinin bir arada çalıştığı bir mekandan bir an önce kurtulup ya az kişili ya da tamamen kendime ait bir odaya sahip olmak arzusu yüzündedir. Spor salonlarını sık sık bırakmamın nedeni de, spor yapmaktan hoşlanmıyor oluşumdan değil, insanlara tahammül edemeyişimdendir. Ben insanlara tahammül edemeyen bir kadınım. Zaten kısıtlı olan sabır rezervasyonum yıllar içinde hepten tükendi. İnsanların çoğunu lüzumsuz buluyorum. Hem hayatta, hem sokakta çok yer işgal ediyorlar. Çok fazlalar. Nüfus en büyük derdim. Hele şu İstanbul'da gereğinden fazla insan yaşıyor. Yaşamakla kalmıyor bir de üzerinize üzerinize geliyorlar.

` Yüksek Topuklar ~ Murathan Mungan

hoplayankaktüs
28-10-2009, 13:58
Çocuklar boyama kitabı değildir. Onları en sevdiğin renklere boyayamazsın..

Uçurtma Avcısı..

bzatalıı
28-10-2009, 14:17
''başlangıç her zaman karanlıktır''

Bitmeyecek Öykü....

EbRu_S
28-10-2009, 19:47
''Zaman ileriye doğru akıp gittiği sürece, büyülendiğimiz 'gelecek' el değmemiş 'gemiş'ten başka bir şey değildir.''

Serdar Özkan/Kayıp Gül

hoplayankaktüs
29-10-2009, 16:38
Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşam çalarsın..
Karısını bir kocadan, çocuklarını bir babadan mahrum edersin..
Yalan söylediğin zaman, bir insanın gerçeğe ulaşma hakkını çalmış olursun..
Aldattığın zaman, bir insanın doğruluk adalet hakkını elinden alırsın..
Çalmaktan daha büyük bir kötülük yoktur..

Uçurtma Avcısı'ndan..

Back-Rock
29-10-2009, 16:45
"hiçbirşeyi unutmamak lanetli olmak gibi birşey"
tuna kiremitçi : bu işte bir yalnızlık var...................

ESRA..1990
30-10-2009, 00:44
Hayat, senin bu kadar çok mutlu olmana ancak senden bir şey alamaya hazırlandığı zaman izin verir..

tırtılsı
31-10-2009, 00:01
aydınlık her zaman iyilik, karanlık her zaman kötülük demek değildir. (işaret-kristin cast, p.c. cast)

Back-Rock
31-10-2009, 03:33
Hayallerimi süsleyen karanlık coğrafyalara giremezler...........
Orası sadece bana ait.................

Fransız Suiti......................

adını sen koy
03-11-2009, 03:47
"Bir oyundaymışım da, ebe beni unutup gitmiş gibi. Yıllarca oyunun kaldığı yerden devam etmesini bekleyen bir çaresizdim. Sobelenmek pahasına ortaya çıkıyordum ve kimseler varlığımı umursamıyordu.

Boğazım patlarcasına bağırıyordum:

Burdayım !
Burdayım !
Burdayım !..."

ve sen kuş olur gidersin/tarık tufan

sevda.89
03-11-2009, 11:19
Her kötülüğün iki tedavisi vardır, Zaman ve Sessizlik.
Monte Kristo Kontu

Bekle ve Umut Et.
Monte Kristo Kontu

jimjimeee
03-11-2009, 14:35
"Hocam bu namaz, ne tatlı, ne kadar ulu, ne kadar haz veren bir ibadettir. Allah ile karşı karşıya olmak, ona istekleri bizzat takdim etmek, halini arz etmek, yalvarmak, af dilemek insanı ne kadar rahatlatıyor. Ve ne kadar huzura kavuşturuyor.''

Düzceli Mehmet/Halit ERTUĞRUL

bu kitap sayesinde 2006 da namaz kılmaya başladım çok etkili okumanızı tavsiye ediyorum

cerem456
03-11-2009, 15:11
Hasan annesinden hiç söz etmezdi; böyle biri hiç var olmamıştı sanki.. O'nu rüyasında görüp görmediğini hep merak ederdim; nasıl bir kadın olduğunu, şu anda nerede bulunduğunu.. Hasan da merak ediyor muydu.? Özlüyor muydu, benim hiç görmediğim annemi özlediğim gibi.?

uçurtma avcısından mı?

TheMasterofSuspense
04-11-2009, 19:03
"Ezilenin olanaksız biçimde insanlıktan çıkarılması, ezenin kendisine yabancılaşmasına dönüşür: yoketmek istediği insanlık durumunu, en ufak hareketleriyle yeniden üreten bizzat kendisidir. Bu durumu başkalarında reddettiği için, düşman güç olarak bu durumla her yerde karşılaşır. Bundan kaçmak için, kendisini taşlaştırmak, yoğun bir sertlik ve bir kaya sağlamlığında olmak, kısaca kendisini de "insanlıktan çıkarmak" zorundadır." (Jean-Paul Sartre - Hepimiz Katiliz Sömürgecilik Bir Sistemdir)

cinskopat
04-11-2009, 19:14
çoğunluk çoğulculuğu aşamaz ama körlük bile ışığı bulmaya muhtaçtır

önce fikir sonra zikir

- inanır mısın yarın doğmayacak
*inanırım inanmamak kadar sebebim olduğundan...

( üçüde farklı kitaplardan hatırladıklarım ama ne kitapların ismini ne de yazarlarını hatırlıyorum)

meli_şşş
04-11-2009, 19:30
başlı başına bir dünyadır AŞK.
ya içindesindir merkezinde, ya da dışasındasındır, hasretinde...

elif şafak- aşk

nry7tp
04-11-2009, 22:47
Kutsal kitaplarda yazılı cennet ne ki yeryüzünün yanında..?! Kutsal kitaplar kendi cennetlerinde eşitlik vaad eder yeryüzünde doğruluktan ayrılmayanlara..
Eşitlikse, önce yeryüzü cennetinde eşitlik.. Bu cennette, cennette yaşar gibi yaşamak gerek..
Evet, onun için bu kavga..

Necati Cumalı - Yalnız Kadın / Cennet Yeryüzündedir

<dreamer>
08-11-2009, 16:26
Bulaşık yıkarken dua et. Yıkanacak tabaklar olduğuna şükret; çünkü bu, yiyecek bir şeyler olduğunu, birilerini doyurduğunu, birileriyle ilgilendiğini, yemek yapıp sofra kurduğunu gösterir. O anda yıkanacak tek bir tabağı olmayan, sofra kuracağı hiç kimsesi olmayan milyonlarca insanı düşün.

Sertach_67
08-11-2009, 17:28
Bulaşık yıkarken dua et. Yıkanacak tabaklar olduğuna şükret; çünkü bu, yiyecek bir şeyler olduğunu, birilerini doyurduğunu, birileriyle ilgilendiğini, yemek yapıp sofra kurduğunu gösterir. O anda yıkanacak tek bir tabağı olmayan, sofra kuracağı hiç kimsesi olmayan milyonlarca insanı düşün.

Bu hangi kitaptan, Pollyanna mı..? =P

_dumanist_
08-11-2009, 17:45
Gerçek mutluluk, yavaş yavaş, azar azar gelir ve bu bizim hayata bakış açımızla, çevremizle, çevremizdekilere karşı davranışlarımızla doğrudan doğruya ilgili ve orantılıdır. Mutluluk, birbirini tamamlayan ufak tefek şeylerin birikmesinden doğuyor.

<dreamer>
08-11-2009, 20:44
Bu hangi kitaptan,, Pollyanna mı..?

=P
Hayır .

Portobello Cadısı .

Refusal
09-11-2009, 17:07
Gerçek bazen düşleri bile yaya bırakır.

Maxime Chattam - Kötü Ruh

TheMasterofSuspense
09-11-2009, 19:38
"Beyin bir tür asalağa benzetilebilir, insan bedeninin doğrudan iç ekonomisine katkıda bulunmaz, ama onun bir parçası olarak bütün gıdasını ve besinini ondan alır; bedenin en tepesinde güvenli bir şekilde konuk edilir ve burada kendi kendine yeterli ve bağımsız bir hayat sürer. Benzer şekilde denilebilir ki kendisine büyük zihinsel kabiliyetler bahşedilmiş insan, herkes için ortak olan ferdi hayattan ayrı olarak ikinci bir hayat, tamamıyla zihinsel olan bir hayat sürer." (Arthur Schopenhauer - Seçkinlik ve Sıradanlık Üzerine)

EbRu_S
09-11-2009, 22:15
...Peki ne yapacağız? Ertelediğimiz her şeyi yaşadığımız bu anlara serpiştireceğiz. Emekli olunca deniz kıyısına yerleşme hayalini, her hafta sonu bir deniz kıyısına kaçarak gerçekleştireceğiz. Düşünce dünyamızı zenginleştirmek için beklemek yerine ruhumuza iyi gelecek kitapları okumaya, sevdiğimiz kişilerle daha çok birlikte vakit geçirmeye başlayacağız. Bulunduğumuz şu anın ve aldığımız her nefesin değerini bilerek, sağlığın en büyük zenginlik olduğunun farkına vararak, gereksiz şeyleri kafaya takmadan, dert etmeden, mutlu yaşamayı öğreneceğiz. Ne diyordu Turgay Fişekçi, bir şiirinin bitiminde ''Mutluyum, bir saat karşısında durup, yüzüne bakabildiğime. Hayatta tek istediğim buydu, mutluyum seni sevdiğime'' Mutlu olmak zor değil, mutlu olduğunu fark etmek zor.
Fark edin, şükredin, söyleyin: Mutluyum...

Oğuzhan Akay-Müsaitseniz Size Aşık Olabilir Miyim?

zeyrek
10-11-2009, 13:34
"Sana büyük acılar vereceğim, çünkü senin büyük sevinçler yaşamanı istiyorum."

Oruç Aruoba ~ İ l e

citos
10-11-2009, 19:10
hayatta satranc gıbıdır bazı hamlelerı kazanmak ıcın yaparsın bazı hamlelerı sırf oyunun aksı bu oldugu ıcın yapar ve yenılırsın...
ırmakta nıce akıntı gızlıdır ahenkle ama ayrı ayrı akar...
kendını bu yenı ınsanın aynasında gormeye baslarsın...

kezban emel
10-11-2009, 19:35
Hayatın kendi miyoptur,uzağı göremez ve sen çoğu şeyi kestiremezsin.

take my hand
11-11-2009, 17:14
hayat bir yolculuktur
güzel bir yolculuk geçirin

monaroza
11-11-2009, 17:25
Ve sonra önünde pek çok yol açılıp sen hangisini seçeceğini bilemediğin zaman,herhangi birine öylece girme,otur ve bekle.Dünyaya geldiğin gün nasıl güvenli ve derin soluk aldıysan öyle soluk al.Hiç bir şeyin dikkatini dağıtmasına izin verme,bekle ve gene bekle.Dur sessizce dur ve yüreğini dinle.Seninle konuştuğu zaman kalk ve yüreğinin götürdüğü yere git.....

(Yüreğinin Götürdüğü Yere Git)

`Çürük Vişne
11-11-2009, 23:45
" Ümit mi? Ümit en son kötülüktür!
Pandora'nın kutusu açılıp, Zeus'un içinde sakladığı bütün kötülükler dünyaya saçıldığı zaman, orada son bir kötülük kaldığından kimsenin haberi olmamıştı: Ümit. O zamandan beri, insanlar yanlışlıkla kutuyu ve içindeki ümidi iyi şans olarak yorumladı. Fakat Zeus'un arzusunun, insanların, kendilerini işkenceye teslim etmeleri olduğunu unuttuk. Ümit kötülüklerin en kötüsüdür, çünkü işkenceyi uzatır."

Nietzsche Ağladığında.

deibstyod
12-11-2009, 20:02
"Neysen o ol!"

Nietzsche Ağladığında

1905dilosh62
12-11-2009, 20:59
Ha!.. Ha..! Tıpkısı be!... Gözümün önüne geliyor Paris!..
Enstitü binası...Sonra Cumhuriyet Heykeli vardır.Yamandır Paris be...
Bir daha göremeyeceğiz...İnşallah sen gidersin de görürsün...Benden Geçti artık...

...

bluishh
12-11-2009, 22:33
''Umut küçük çocukların hevesi gibidir.Bir anda gelir ve bir anda kaybolur.Çocuğun oyundan vazgeçmesi gibi.Umudun artması ya da eksilmesi de bu kadar gelgeçtir.''

özgüşüm
12-11-2009, 22:40
Ya tam ortasındasındır, merkezinde, ya da dışındasındır, hasretinde ...

Elif Şafak - Aşk isimli kitabından

almostlover
12-11-2009, 22:45
aydınlık her zaman iyilik, karanlık her zaman kötülük demek değildir. (işaret-kristin cast, p.c. cast)

Ama sakın unutma; karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı ışığında her zaman iyilik getirmemesi gibi...

(düzeltme ihtiyacı duydum uamrım bi sorun olmaz)

AvriLovski
12-11-2009, 22:48
'Yüreğim seni çok sevdi

o yürek talan

o yürek yangın yeri

o yürek seni istiyor

bir tek seni...'

almostlover
12-11-2009, 23:03
Ama sorarım sana yalnız değil de yapayalnız olduğunu hissettiğin zamanlarda yaşadın mı hiç ? Çevrende kimse yokken yalızsındır... Yaşamın ıssızlığında kimsesiz kalmaksa, bambaşka bir duygu... Yapayalnızlık budur işte ! O anda sığınacak yerler ararsın ..İyi yada kötü diye düşünme lüksüne sahip değilsin..Uzun zamanlar olmadığını bilsen de anlık sevinçler yeterde artar bile sana .. Uzanan el gerçekte bir canavar pençesidir bilirsin…Ancak onu tutmaktan başka bir yolun olmaz…Dostun kötüsü olmaz felsefesine dayanarak bile bile aldatırsın kendini...

Eroinle Dans - Canan Tan

OğuZ68
13-11-2009, 13:37
İnsan ada değildir,bütün de değildir tek başına,anakaranın bir parçası,okyanusun bir damlasıdır;bir kum tanesini bile alıp götürse deniz,küçülür Avrupa,sanki kaybolan bir burunmuş,dostlarının ya da senin yurdunmuş gibi;bir insanın ölümüyle eksilirim ben,çünkü bir parçasıyım insanlığın;işte bu yüzden hiç sorma çanların kimin için çaldığını,çanlar senin için çalıyor.

John Donne

lisssa
13-11-2009, 18:18
Allah vardı, onunla beraber hiçbir şey yoktu. Şimdi de öyle, önce olduğu gibidir. O halde varlığını yok et ve bilinmezlik toğrağına göm; çünkü gömülmeyen şey bitmez. Tefekkür kalbin kandilidir; o giderse kalp için ışık yok demektir. Ariflerin kalpleri ve sırları, nurların doğduğu yerdir. Seni birisi hak ettiğin şekilde övdüğünde, sen de o hali sana veren Allah'ı övmeye başla ki ariflerden olasın. Her varlıkta Allah'ı gör, her varlığı Allah suretinde gör. Bir gülün kesretinde ve bir lalenin vahdetinde Allah ile ol.

Katre-i Matem...

çekirdek33
13-11-2009, 19:25
çırılçıplak gelir,bir kefenle döneriz..

kemal ural: ''küçük şey yoktur'' adlı kitabın 345. sayfası..

EbRu_S
13-11-2009, 19:27
''Ayrılıklarınız aşksız, aşklarınız ayrılıksız olsun.''

Oğuzhan Akay-Müsaitseniz Size Aşık Olabilir Miyim?

zeynepcix
13-11-2009, 19:37
"Ada beni senden koru!.."
...

“Sen hiç kimsenin olamayacağı kadar çok şeyimsin benim...
Yüreğimde sana ayrılan yer herkesinkinden büyük.
Yalnızca bir arkadaş, bir kan kardeş, bir sırdaş,
pek çok yakın dost değil, bir büyük sevgisin sen...
Yanında sonsuz şımarabileceğim
ve hala korkmaktan kaybetmeyeceğim tek kişi...
Yani biraz annem, biraz babam, hatta hiç görmediğim dedem,
belki hiç doğmayacak oğlum...
Sonra daimi hayranım ve tabii dokunulmamış sevgilim...
Sen benim masumiyetimsin...
Benim en yakınımsın!
Aslında belki öbür yarımsın?
Bütün bunlar ne demek anlıyor musun? Hı?”

kimin hangi kitabı bu?

zartman
13-11-2009, 22:43
''Karanlık her zaman kötülük getirmez tıpkı ışığında iyilik getirmemesi gibi .''

...DiLaN...
13-11-2009, 22:52
Yükselmek için düşmek, arınmak için kirlenmek, çıkmak için batmak lazım.
Yeniden doğmak için ölmeli insan bir kere.
Ruh olmak için teni yakmalı kadın ve suyun serinliğini bilmek için ateşe düşmeli..
Vurucu, kavrayıcı ve kuşatan, durmayan, koşan..

Yûsuf ile Züleyha - Nazan Bekiroğlu

bluishh
14-11-2009, 01:38
'Oysa sevmek,en fazla , neyi sevdiğini fark etmek demektir ve seven birazda neyi sevdiğini bilendir .'

bluishh
14-11-2009, 02:40
''
...

Ben seni arıyorum diyorum ya ...
Bilmem .
Belkide... belki de... bir gün hiç beklenmedik bir yerde karşıma çıkmandan, 'işte geldim' demenden, 'hadi gidelim buralardan' demenden korkuyorum.
Ben senin uzaklığını seviyorum.
Ben senin upuzaklığını seviyorum. ''

_dumanist_
14-11-2009, 14:59
Gerçek onsuz yaşayamayacağımız bir yanlıştır..
Gerçeğin düşmanı yalanlar değil, inançlardır..

mekirdek-06/25
14-11-2009, 15:10
o kadar çok beğendiğim ve not aldığım yazılar varki,ama aklıma pek gelmiyor.

''dünya ahiretin tarlasıdır''

''hamdım,piştim,yandım''hz.mevlana

_dumanist_
14-11-2009, 15:20
Kemikleri, eti, bağırsakları ve kan damarlarını kaplayan deri nasıl insan görünümünü katlanabilir hale getiriyorsa, ruhun ajitasyonu ve ihtirası da kibirle kapatılmıştır; kibir, ruhu kaplayan deridir.

Nietzsche ağladığında..

<dreamer>
14-11-2009, 15:26
Bir tek çocuk bile, dünyadaki bütün 5 N'lerden nefret ettirebilir insanı. ' Ne, Neden, Nerede, Ne zaman, Nasıl? ' Oysa gerçek yanıt ne kadar güzel ve yalındır: " Elinin körü! "

zeyrek
14-11-2009, 15:42
' ' Bir gün benim yüzümden acı çektiğinde -ki çekeceksin - lütfen az çek... ' '

Oruç Aruoba ~ İ l e

scorpioz
14-11-2009, 19:39
''
...

Ben seni arıyorum diyorum ya ...
Bilmem .
Belkide... belki de... bir gün hiç beklenmedik bir yerde karşıma çıkmandan, 'işte geldim' demenden, 'hadi gidelim buralardan' demenden korkuyorum.
Ben senin upuzaklığını seviyorum. ''

hangi kitap bu ??güzele benziyo....

kedimi_7.m_
14-11-2009, 22:46
Bir insanı sevmekle Başlar her şey..

püskürük kayaç
14-11-2009, 23:05
Parçası olmadığımız bir sürünün kurallarına ne diye uyacakmışız?
MARTI JONATHAN LIVINGSTON-RICHARD BACH

ViShNe
14-11-2009, 23:18
Ne isterseniz yapabilirsiniz..
ama sorun şurda..
Ne isteyeceğinizi, isteyemzsiniz

ADAM FAWER-- Empati

bluishh
15-11-2009, 03:26
hangi kitap bu ??güzele benziyo....

Tarık Tufan - Hayal Meyal

difficult-girl
15-11-2009, 14:55
Hayat, senin bu kadar çok mutlu olmana ancak senden bir şey alamaya hazırlandığı zaman izin verir..

hangi kitaptan?

_dumanist_
15-11-2009, 23:51
Ölümü bir asprin gibi almak zorunda kalacaksın..

Çanlar kimin için çalıyor

deibstyod
16-11-2009, 19:10
"Hırsı yenmek için, daha büyük bir hırs gerekir. Pek çok kişi daha az hırsla dönen çarkın altında ezilip gitmiştir."

Nietzsche Agladıgında

Çirkin Kurabiye
16-11-2009, 19:31
Hayata saldırın , o zaten sizi öldürecek :))

drnceLi_41
16-11-2009, 19:44
Ne isterseniz yapabilirsiniz..
ama sorun şurda..
Ne isteyeceğinizi, isteyemzsiniz

ADAM FAWER-- Empati

wayyyy adamımsınnnn :D:D aynı kitabı okuoruz :D:D

drnceLi_41
16-11-2009, 19:46
insanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarnızı unutur ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz !!
ADAM FAWER ----- EMPATİ adlı kitabın giris cumlesi !!!

Çirkin Kurabiye
16-11-2009, 21:12
insan kafasıyla düşünür , kalbiyle duyar ve midesiyle ister

matzek
16-11-2009, 22:27
üşenme,erteleme,vazgeçme...mümin sekman-kişisel ataleti yenmek

_dumanist_
17-11-2009, 02:40
Nazım Hikmet, sekiz çeşit adli hatanın yapıldığı, dinleyicilere ve basına kapalı ve de en önemlisi, beş hakimden dördünün hukuk eğitimi almamış olduğu mahkeme sonucunda suçlu bulunur!

Kırdığımız Oyuncalar - Sunay Akın

Çirkin Kurabiye
17-11-2009, 19:44
Hiç düş kırıklığına uğramayanlar hiç umut beslememiş olanlardır...

safransarı
18-11-2009, 16:57
görmek bilmek değildir.
SİYAH KAN

adımkadın
18-11-2009, 18:03
" Ah! Yollara çıkmak lazım şimdi...
Geride tükenmez krizler, nafile rutinler, virane ilişkiler bırakarak, yelkenleri şişirmek lazım...

Doldurup bavula ertelenmiş coşkuları, rüzgaları sırtlamak, martıların peşine düşüp asfalt bilmez topraklara koşmak lazım...

Serseri bi şişede imzasız bi mektup olup,
Mechul kıyılara vurmak lazım...

Kış bastırdıkça baharın izini sürmek lazım...

Unutulmuş paslı bi hançer gibi çekilmek kınından ve yollara sürtündükçe yeniden ışımak lazım...

Ahh ! Gökten yıldızlar yağıyordur oralarda ; dallar hazdan kırılıyordur...

Şimdi uzaklarda olmak lazım... "

Can Dündar / Uzaklar

Offff! :(

deibstyod
18-11-2009, 22:43
Bir garip kus misali
Can yumurtası
Kabugunda ucamazsın;
Korkmadan kır yumurtanı
Selametle ucacaksın!

Elif Safak * Ask

adımkadın
19-11-2009, 20:01
" Mutlu olmak için herşeye sahiptim. Ama değildim. Telefonun diğer ucunda ki o yarı ağlamaklı ses ve söyledikleri sürekli kulaklarımda yankılanıyordu.
- " İyiyim.. senden öğrendiklerimle şimdi o nu mutlu ediyorum. Bunun için sanırım sana bir teşekkür borçluyum. Teşekkür ederim."
Demişti ve özür dileyerek , daha fazla uzatmadan kapatmıştı telefonu. Bu yüzden o günden bu yana bir yanım eksik ve ağır hastaydı..

Emile Zola / Bir aşk sayfası

hayaletsevgili
20-11-2009, 00:41
Sevdiğin müddetçe
ve sevebildiğin kadar ,
sevdiğine her şeyini verdiğin müddetçe
ve verebildiğin kadar gençsin...

Yüreğim seni çok sevdi_Canan Tan

EŞŞEK SIPASI
20-11-2009, 12:02
Komşu komşunun külüne muhtaçtır :)) Zeki Kayahan Coşkun\Meğer Annem Haklıymış

ENDU87
20-11-2009, 12:25
A.ŞERİF İZGÖREN-AVUCUMUZDAKİ KELEBEK
bi çobana sormuşlar çook paran olsa ne yaparsın?
-soğanın cücüğünü yerim...
diğer çobana sormuşlar çook paran olsa ne yaparsın?
-bana birşey bırakmadı ki !!!

=) =))

miss_sizo2
20-11-2009, 13:12
Biraz ayıptan bilindi, biraz günah ve biraz söndürdü ışıkları... Sanmaları huy edindiğim bir dönemdi. Sanma kılamadığım, şakaklarından ter akıtan bir yüz, bir adam, fermuarını çekip ansızın gitti.

hbhbhb
20-11-2009, 18:09
sevgili dost;
bugün yazmak değil konuşmak istiyorum seninle ,ruhun yüksek sesiyle konuşmak...
(A.Ali Ural-Posta Kutusundaki Mızıka)

XxSerapXx
20-11-2009, 18:10
sevgili dost;
bir şehrin en güvenilir yeri neresi? ben biliyorum,sen de biliyorsun..
(A.Ali Ural-Posta Kutusundaki Mızıka)

angeleliff
20-11-2009, 19:38
Düşünceler, duygularımızın gölgesidir; ama her zaman daha karanlık , daha boş ve daha sade. Şu günlerde kimse ölümcül gerçeklerden ölmüyor, öyle çok panzehiri var ki.

Nietzsche Ağladığında - Irvin D. Yalom

sanem_5
20-11-2009, 21:07
Bir adın kalmalı geriye..
Bir de o kahreden gurbet.
Beni affet..
Kaybetmek için erken,
Sevmek için çok geç..

Canan TAN ' Yüreğim seni çok sevdi

bluishh
21-11-2009, 03:43
''Ruhum ve bedenim alabildiğin kadarıyla senin,alamadığın hiç kimsenin, yani benim.
Ben bana yeterim senin yetmediğin yerde,
onarırım kendi ellerimle kalbimi, kendi ellerimle severim kendi yüreğimi.''

zeyrek
21-11-2009, 20:40
Çok yalnız
-kimsesiz-
hissetim kendimi:
sana seslendim,
ağlayarak,
-'Haydi, çabuk gel',
diye
-duydun mu beni?..."

Oruç Aruoba ~ İ l e

özgüşüm
21-11-2009, 20:45
ya tam ortasındasındır merkezinde , ya da dışındasındır hasretinde ...

Elif Şafak - Aşk

didemperi
21-11-2009, 21:04
Yaşamamın bir niçini var, nasılına da tahammül gösterecek güce sahibim. - (Sf:75)

Ölüm güç bir şeydir. Ölümün son iyiliği, bir daha ölümün olmamasıdır, diye düşünürüm her zaman. -

Nietzsche Ağladığında

KONU SÜPER HERGÜN BAKIYORUM ........... TEŞEKKÜRLER

b3rn4
21-11-2009, 22:03
Aşk uğruna intihar ediyorlar, ne tuhaf. Bu o kadar gülünç bir şey ki. Aşk için yaşanır. Aşk için kaderdeki hayatın süresi kısadır bile...

kitabın adı iki dünya arasında 6 yıl önce okumuştum ama bazı sözlerini yazıp saklamıştım yazarı hatırlamıyorum ama güzel kitaptı...

gulseren_k
21-11-2009, 22:08
Hatırlamanın yasak,unutmanın korkunç olduğu zor bir çigide yürüyoum...
New moon__Stephenie MEYER