PDA

Tüm Versiyonu Göster : Dgs sinavina girecekler buraya!......

YesiL_inCiler
14-07-2007, 03:03
sadece ama sadece 33 saat kaldi birden heyecan başladi ne yapcağimi bilmiyorum yardim edin !.....

_başak_
14-07-2007, 03:06
ben dgs ye seneye gireceğim..
bu sene sınava girecek olanların Allah yardımcısı olsun..
Allah gönlünüze göre versin..
BAŞARILAR...

YesiL_inCiler
14-07-2007, 03:08
ben dgs ye seneye gireceğim..
bu sene sınava girecek olanların Allah yardımcısı olsun..
Allah gönlünüze göre versin..
BAŞARILAR...
saol tşk ederim birazcık morale ihtiyacim var :(((

çklt_46
14-07-2007, 03:11
saol tşk ederim birazcık morale ihtiyacim var :(((
umarım başarırsın...
bn de büyük ihtimal 2 sene sonra gircem bu sınava...
bu sene 2 yıllık olucak sanırım...
hangi bölüm okudun sen?

_başak_
14-07-2007, 03:14
valla ne diyebilirim ki dgs ile öss çok farklı bizim kontenjan gibi bi sorunumuz var öss de böyle bi durum yok var ama çok dikkate alınacak bi durum değil.
herşeyin hayırlısı bunuda unutmamak lazım..

budageçer
14-07-2007, 03:18
ben de gircem ama bi beklentim yok çünkü hazırlanamadım tam olarak ... herkese başarılar herşey gönlünüzce olsun

tubac
14-07-2007, 03:20
eveeett bende dgs kurbanıyım:)ama hiç heyecan yoook nie ki ya,bende bi sorun mu var acaba?sınav sabahı birden bastırmasından korkuyorum.hayırlısıa rtık.Allah hepimizin yardımcısı olsun,herkese başarılar.

umutsuzvaqa
14-07-2007, 03:20
bende giriom herkese basarılar dilerim.

YesiL_inCiler
14-07-2007, 03:24
umarım başarırsın...
bn de büyük ihtimal 2 sene sonra gircem bu sınava...
bu sene 2 yıllık olucak sanırım...
hangi bölüm okudun sen?
makine bolumu

onder_yildirim52
14-07-2007, 03:25
sınava bende giriyorum ama babamın zoruyla askere gidicem diyorum sınava gir kazanırsın dedi artık sıkıldım babamıda kırmak istemedim evde tekim yarın kız arkadaşımla buluşucam pazar sabahına kadar oturucaz sonra uykusuz sınava giricem ama çok rahatım sınavda biraz salladıktan sonra uyumayı düşünüyorum hem ilginç bişey olur bakın bi kişi şimdiden elendi rahat olun sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar inşallah sizin için hayırlısı olur

umutsuzvaqa
14-07-2007, 03:26
sınava hangi illerde giriyosunuz kocaeli de giren var mıı??

onder_yildirim52
14-07-2007, 03:27
yeşil iciler hangi okul?

YesiL_inCiler
14-07-2007, 03:30
yeşil iciler hangi okul?
hangi okul derken sinavimi nerden gircen demek istedin

MrGreen
14-07-2007, 03:31
arkadaşlar gerçekten yaa. ben seneye giricem gerçi bu seneyi es geçtimde ğek bilgimde yok dgs ile ilgili kontenjanlar ve kaç puan almamız gerekiyo falan bilen varsa paylaşırsa sevinirim

onder_yildirim52
14-07-2007, 03:32
hangi okul derken sinavimi nerden gircen demek istedin

yok hangi okuldan mezun oldunuğunu sordum

YesiL_inCiler
14-07-2007, 03:34
arkadaşlar gerçekten yaa. ben seneye giricem gerçi bu seneyi es geçtimde ğek bilgimde yok dgs ile ilgili kontenjanlar ve kaç puan almamız gerekiyo falan bilen varsa paylaşırsa sevinirim
160 soru var 80 sayısal 80 sozel eğer sayısalcıysan en az 80 sorudan 65 yapman lazım sozel içinde ole bide bolumune gore deişir ama 80 sorunun yarisi mantik genel kulturun iyise biraz da çalışırsan kolay sadece dikkat istiyo

ereneren
14-07-2007, 03:35
arkadaşlar öncelikle allah hepinizin yardımcısı olsun.
allah hepinizin gönlüne göre versin
bende bu yıl öss kurbanlarındanım. İlk bölüm 300 puan aldım. Anlıyacağınız 4 yıllık bi yer gelmiycek. Mecburen 2 yıllık yazıcam.Tabiki hedef belli DGS
Size bi kaç sorum olacak
bu dgsyi kazanmak çok zor mu? kontenjanlar nasıl yardımcı olursanız çok sevinirim

YesiL_inCiler
14-07-2007, 03:36
yok hangi okuldan mezun oldunuğunu sordum
konya selçuk

dejavu_fb
14-07-2007, 03:37
bende geçen sene girmiştim ama olmadı.hepinize başarılarr.arkadaşlar

MrGreen
14-07-2007, 03:38
saol yeşil_inciler ama bide bu kontenjan olayları falan yazmış _başak_ arkadaş ondan bi haberin varmı peki yada ben uludag mezunuyum mesela bi ege yada atatürk üni olması çin ne yapmam gerekiyo net bakımından

onder_yildirim52
konya selçuk

benimde aynı makinada bursada oturuyorsun galiba bende bursadaydım orhangazi

budageçer
ben de bişey sorıyım okul puanı önemli dgs de hiç açıköğretimden kazanan duydunuz mu bide alttan ders varsa 1 tane kazansakda gidemeyiz dimi cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Mıhey
Ben şimdiden çalışmaya başladım gelecek yıl için...İlk girişte kazanıp gidicem İnşallah...Gözünüzde büyütmeyin...Kolay bu sınav...Düzenli ve sıkı bir çalışma yeter diyorum,başka bişey demiyorum...Kolay gele herkese...

_başak_
14-07-2007, 03:39
bende bu yıl öss kurbanlarındanım. İlk bölüm 300 puan aldım. Anlıyacağınız 4 yıllık bi yer gelmiycek. Mecburen 2 yıllık yazıcam.Tabiki hedef belli DGS
Size bi kaç sorum olacak
bu dgsyi kazanmak çok zor mu? kontenjanlar nasıl yardımcı olursanız çok sevinirim

dgs yi kazanmak çok kolay değil çünkü kontenjan çok büyük engel olmakta.
en fazla 5 kişi falan alıyo bi üniversite dgs, öss nin türkçe 1(80) ve matematik 1(80) sorularından oluşmakta herkes kolay olduğunu söylüyo aslında evet öss ye göre kolay ama ancak iyi bi puan aldığınızda yerleşebiliyorsunuz...

dejavu_fb
14-07-2007, 03:39
Size bi kaç sorum olacak
kontenjan öss ye göre daha az ama bölümün ne o da önemli tabi.benim bi tercih hakkım vardı mesela.:(

h.m.
14-07-2007, 03:40
bende sınava giricem. herkese başarılar arkadaşlar. çalışanlar ama gerçekten çalışanlar inşallah istediklerine ulaşırlar.

dejavu_fb
14-07-2007, 03:42
ben de bişey sorıyım okul puanı önemli dgs de hiç açıköğretimden kazanan duydunuz mu bide alttan ders varsa 1 tane kazansakda gidemeyiz dimi cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
açıköğretimden kazanan olduğuu bilmiyorum ama neden olmasın.alttan dersin olursa olmaz.bitirmek zorundasın.

Mıhey
14-07-2007, 03:43
dgs yi kazanmak çok kolay değil çünkü kontenjan çok büyük engel olmakta.
en fazla 5 kişi falan alıyo bi üniversite dgs, öss nin türkçe 1(80) ve matematik 1(80) sorularından oluşmakta herkes kolay olduğunu söylüyo aslında evet öss ye göre kolay ama ancak iyi bi puan aldığınızda yerleşebiliyorsunuz...

E sende bitane üniversite yazmıcaksın heralde...Son 5 ay bile yeterli aslında dgs yi kazanmak için...Ama ben garantiye almak istediğim için şimdiden başladım...Biraz matematik bilginiz varsa,bol soru çözmek yeterde artar bile...Tabi kendi başınıza değil,bu işi yapan,sistemi iyi bilen kursların payı büyük...

Mıhey
14-07-2007, 03:44

Mezuniyet durumunda olmak zorundasın girmek için...Ama sajdan muaf sayılıyosun kazandığın zaman ki eğer staj yapmamışsan tabi...İnşallah o stajdan da muaf olurum...ALLAH gönlümüze göre versin...

ereneren
14-07-2007, 03:45
ya ben lojistik yazıcam. Arkadaşlar burdan şans nasıl? 4 yıllığa geçiş için birde 2006 sorularına baktım çok da zor görünmüyo gerçekten.
Bu soruların zorluk derecesi öss gibi değişiyomu yoksa belli bi standart var mı ?arkadaşlar

_başak_
14-07-2007, 03:47
E sende bi üniversite yazmıcaksın heralde...Son 5 ay bile yeterli aslında dgs yi kazanmak için...Ama ben garantiye almak istediğim için şimdiden başladım...Biraz matematik bilginiz varsa,bol soru çözmek yeterde artar bile...Tabi kendi başınıza değil,bu işi yapan,sistemi iyi bilen kursların payı büyük...

açıkçası ben kursların bi işe yarayacağını düşünmüyorum,
seneye gireceğim ve tabi ki tercih yapacağım,
ama okuldan gelen puanda çook önemli genelde derece yapanlar girebiliyo yanlış anlaşılmasın benim duyumlarım bu şekilde...

budageçer
14-07-2007, 03:49
Mezuniyet durumunda olmak zorundasın girmek için...Ama sajdan muaf sayılıyosun kazandığın zaman ki eğer staj yapmamışsan tabi...İnşallah o stajdan da muaf olurum...ALLAH gönlümüze göre versin...

mezun derken eğer 1 tane zayıf olmasaydı olcaktım ama şimdi eylülde bütler var orda geçersem mezun oluyorum.kazaırsamda gidebilirim dimi.bide staj yok bende o konuda bişey söyliyemicem...

umutsuzvaqa
14-07-2007, 03:56
sınava cok az kaldı hadi hayırlısı

dejavu_fb
14-07-2007, 03:58
mezun derken eğer 1 tane zayıf olmasaydı olcaktım ama şimdi eylülde bütler var orda geçersem mezun oluyorum.kazaırsamda gidebilirim dimi.bide staj yok bende o konuda bişey söyliyemicem...
eylülde geçersen yerlşirsin.ama geçmen şart..

budageçer
14-07-2007, 03:59
eylülde geçersen yerlşirsin.ama geçmen şart..

tşk bunu duymak istiyodum çok sevindim geçicem inş ...:)(sanki kazandımda :))

husofb
14-07-2007, 04:00
Alttan dersimiz kalmazsa seneye inşallah. %10luk dilimide alah nasip etsin.

çklt_46
14-07-2007, 04:06
umarım hepiinizin istedği olur....
2 sene sonra bnm de olur umarım... :(

umutsuzvaqa
14-07-2007, 04:08
2006 Yılı Sınava Giren Adayların Dağılımı

2006 DGS Sayısal Aday : 32.630

2006 DGS Eşit Ağ. Aday: 20.561

2006 DGS Sözel Aday : 13.369

------------------

Toplam 66.560

umutsuzvaqa
14-07-2007, 04:09
Toplam Devlet Kontenjani: 5396

Toplam Vakif üniversite Kontenjani: 1587

Toplam Kibris üniversiteleri: 1083

dejavu_fb
14-07-2007, 04:11
tşk bunu duymak istiyodum çok sevindim geçicem inş ...:)(sanki kazandımda :))
kazanırsın inşallah.ben anlarım sen zekisindir yaparsın:)

dejavu_fb
14-07-2007, 04:31
herkese iyi geceler.başarılar allah hepinizin yardımcısı olsun..gönlünüzün istediği olur inşallah..:))

Mıhey
14-07-2007, 14:01
açıkçası ben kursların bi işe yarayacağını düşünmüyorum,
seneye gireceğim ve tabi ki tercih yapacağım,
ama okuldan gelen puanda çook önemli genelde derece yapanlar girebiliyo yanlış anlaşılmasın benim duyumlarım bu şekilde...

Arkadaşım kurslar bu işin programını bildikleri için yardımları oluyor...Yani bi dersaneye gitsende aynı dersleri alırsın,ama dersanele öss ye göre programlanmışlar...Okuldan aldığın puan şu noktada önemli;Eğer aynı puana sahip ikişi aynı yeri tercihh etmişse okul puanı devreye giriyor...Ama öncelik DGS den aldığın puan...Ayrıca kafanda öyle bişey oluşmasın...İlla bölüm birincileri kazanıyor diye bi kaide yoktur...Benim tanıdıklarım var...2,5 yılda mezun olan,bölüm birincisi olmadan çok güzel yerler kazanan arkadaşlarım var...Duyumlarla değilde biraz araştırmayla daha iyi olur...

www.dikeygecis.org
www.dikeygecis.net

Bu sitelere girin,araştırın...Her türlü sorunuzun cevabını bulabilirsiniz bu sitelerde...Kolay gele herkese...

zeena_vera
29-07-2008, 17:05
Sınava girenler, ne bekliyorlar sonuç nasıl?