PDA

Tüm Versiyonu Göster : en güzel kopya nasıl çekilir?

Sayfalar : [1] 2

analitikciomer
14-07-2007, 18:00
valla arkadaşlar ben genelde küçük küçük kağıtlara yazardım ya siz?

ALP.OĞUZ
14-07-2007, 18:01
ben hep yazılılarda duvar kenarına otururdum duvarada küçük küçük yazardım

ŞİFRE
14-07-2007, 19:34
ben şu ana kadar bütün kopya şekillerini denedim
en güzeli defterin arkasına yaprağın soluna yaz kopyayı
sınavda aç aç bak süper çekiliyo ve hiç yakalanmadım
tavsiye edilir

serap-jr
14-07-2007, 19:37
küçük kağıtların tek tarafına yazar bacağıma bantlardım bi kere yakalandım ondada aynı kopyanın yedeği vardı :D

ukala34
14-07-2007, 21:22
benim kopya çekme metodum şöle idi aslında genelde hocaların güvenini önceden kazanırdım. Daha sonra öncedenbilgileri sıkıştırdığım küçük kağıtları ceketimin cebine sıkıştırırdım hoca tam arkasına döner ben işe koyulurdum ehuehuehu=))((= tabi sınıfta iki erkektik gerçi hala iki erkeğiz ama olsun nese yazılı kağıdımın altına koyup çekerdim =))(= nasılım ???

rebellious03
14-07-2007, 21:26
abi en iyisi mikro marka uç kutularının arkası hiç anlaşılmıyorrr yada silgi içleri...

neslihanmiray
14-07-2007, 21:27
hep sırann üzerine küçük küçük kodlamalar yapardım,öyle çekerdim kopyayı.hiç yakalanmamıştım.
taaki bu dönem finallere kadar :(

ukala34
14-07-2007, 21:39
üniversite öğrencisi misin ?

neslihanmiray
14-07-2007, 21:42
üniversite öğrencisi misin ?
bana soruyosan eğer,evet.
üni.de okuyorum bakalım kopyadan sonra nolcak soruşturmawyıda aldık :@

Dandini
14-07-2007, 21:45
Valla yıllardır deniyorum hiçbir zaman yakalanmadım...Şöyle ki; çok kısa.... Önümdeki sıranın arkasına yazardım.Kendi sıramı çektiğim zaman maddeler halinde yazdığım kopyaları kağıda geçiriridim.Hoca yaklaşınca da sırayı tekrar öne ittirip uzaklaşınca kaldığım yerden devam ederdim.... çok güzel oluo valla..

ukala34
14-07-2007, 21:48
hmm Allah sonunu hayr etsin valla daha ünivr. öğrencisi olamadığım için bi yorum yapmak yanlış olur hangi üniversite??=))((=

ukala34
14-07-2007, 21:59
ya onu bunu boşverinde ben seneye öss ye giricem bu sene okul puanımı biraz da olsun yüksek tutmak istiyorum onun içinde galiba sözel derslerden azıcık copy çekicem ya=((

storm_tuncay
14-07-2007, 23:06
Valla edebiyat yazılısındaysanız hocanın yanına gazete koymak cok ıse yara bence yada kopyaları kucuk kağıtlara yazıp bacağınıza koymak...

gaffurella
14-07-2007, 23:32
1 sıranın altına yuruyen merdıven taktıklı bı mekanızma 2 hocayı mesgul edıcek bırısı o sırada eyı cekılıo 3 kagıtlar ılk dagıtılırken 4 on sırada ıı kopya cekılır cunku pek uyanık hocalar hep kopya cekenlerın arkada oturcagını dusunur 5Atatürk resmı pano fln on sıra ıcın ıdeal 6 sıranın demır yerlerı guneste parlıcak sekle getırılmelı 7 cep telınce satte bakıomus gıbı yapıp taslaklara kaydedılmıs kopyayı okumak aklıma bu kdr gelıo ama daha var yanı pek cok yol

Boikot
15-07-2007, 00:01
Genelde sıraya yazardık ancak daha iyisini yaptık. Nedir o? Duvar kenarına geçip mp3 player'ımızı kulağımıza taktık duvar kenarında oturuncada doğal olarak hocalar rastlamıyordu. EE ne alak diyeceksiniz? MP3'e sesimizi kaydediyorduk bir akşam önceden ve tüm konuları okuyarak sesimizi kaydediyorduk daha sora özelliklede sözel derslerde çok işine yarar. Ee tabi biz sayısalcı olduğumuz için genelde sözelde bu kopyayı yapıyorduk =)

MATTRAX
15-07-2007, 00:42
ben hala öyle yapıyorum :D

RIMEL.
15-07-2007, 00:46
kürdaNA sar sar çeK SÜPER !:)

GTIUFUK
15-07-2007, 00:51
valla ben kravat ın o iç kısmı varya oraya küçük küçük kağıtlar yazar tıkardım.hoca ön sıralara gittiğinde kravatla oynadığının farkına varmıyor rahatça çekebiliyosun.bazende sıraya yazardım oda etkili bi teknik :D

yırtık_converse
15-07-2007, 00:52
Walla Bi çok Yöntem Kullandim:)
1) Uç Kutularinin Içindeki Kağida Yzarak
2)telefona Yazarak
3)sesimi Telefona Kaydedip Kulalikliği Takinca Yazli Başladiğinda Ses Kaydini Başlatip Kulakliktan Dinleyip Yazardik
4) Bunun Gibi Bir Sürü Yöntemle:))))

keskinmavi
16-07-2007, 12:21
ben daha cok arkasi yapiskanli kagida yazar siranin altina yapistirirdim hoca siranin altina goz atsa bile goremez tabi arkasini dondumu butun cevaplar kagida(tabi o cvp varsa)
yada seffaf ama renkli defter kapaginin altina kocaman kopya kaginini koyup elimi ustune koyardim gercekten ikisi ilede gusel kopya cekiliyo

imamemerve
16-07-2007, 13:28
ortasından beyaz bir şerit geçen silgilerden alıyorsunuz.beyaz yerin old.yere kağıtlar yerleştiriyorsunuz ve içine bütün bilgileri yaz....çok iyi oluyor.....eğer bn öyle çekemem diyorsanız kanıtı olmayan tek yöntem yanındakine arkandakine sormak.......:):):)

albay torunu
16-07-2007, 17:31
Hocanın gözüne bakarak sıranın altında ders kitabının istediğim sayfasını açar,sonrada ya hocam ne kadar zor sormuşsunuz geyiklerinden yola çıkarım.Evvelinde tabi ben bunu söleyince sınıf karışır.Bende hızlı bi şekilde kitaba bakarak yazarım.Ve liseden mezun olurum....

TUTALİN
16-07-2007, 17:44
Ben öyle üzerimde kanıt sayılabilecek kağıt,kitap vb. gereçleri taşımazdım. sınıfın çalışkan öğrencilerini yamacıma toplar bilgileri de kağıdıma bir güsel geçirirdimm. Şimdiye kadar da hiç yakalanmadım, kopya çekmediğim sınav da yoktur :)))

IILLGGIINN
16-07-2007, 21:24
bence en güzeli yere yazmak bundan başka da sıraya duvara elime koluma gömleğime yazarım:D

artks00
16-07-2007, 22:41
ben sıraya yazdım ama resmen harita abartısız hoca sınavda görmedi ama sınav sonunda bizi cıkarıp sıralara tek tek baktı yakalandım...

Boikot
17-07-2007, 01:15
Ayrıca tavsiyemdir arkadaşlar sözel derslerde Kiril alfabesini ezberleyin ve tüm notları sıraya yazın. Azıcıkta eskitme süsü verdiniz mi ne hoca anlar, ne müdür vız gelir tırıs gider :P =)

nilicik
17-07-2007, 01:26
uç kutusuna yazmayın arkadaşlar, benim kesin yöntemimdi ama bu sene yakalandım, hoca kağıdımı tuttu ve buruştura buruştura masasına koydu, finale girmedi yazmış... bilindik yöntemler artık bunlar,yeni şeyler icat etmek lazım..

MELEK_ŞEYTAN
17-07-2007, 16:20
valla ben acayip kopya çakerim başta sırayı passo doldur, elime küçük küçük yazarım, kalemliğin içine kağıt koyarım sonra kağıda yazıp eteğimin arka yüzüne yapıştırırım, arkada oturuyom zaten yanımdaki arkadaşlada kağıtları değiştiririz bunların hepsini bir yazılıda yaptığım oldu tabi her yazılıda değil çalışmadğm zaman:))))))))))))

kristendunst
17-07-2007, 16:27
sırayla falan uğraşamam,sıraya yazarken aman yazı hiç belli olmuyor,parlama yapıyor anlaşılmıyor,kalemın rengi çok koyu olmıcak e çok açık renkte olmıcak,uğraş babam uğraş...en temizi sınav günü yırtmaçlı eteğini çek üzerine oooooooo öle bir rahatki kopya çekmesi...tabi bu kızlar için
gelelim erkek arkadaşlar için olana:
en yaratıcı fikri arkadasımda görmüştüm,kolunda çok sayıda dövme vardı,dövmesinin boşluklarına yazardı hep,valla süper çekiliyor sağolsun çok yardımcı olurdu bana...

marshall_stan
17-07-2007, 16:30
çok farklı ve olamayacak bişeymiş gibi düşünebilirsiniz ama ben tırnakalrıma yazarım hep :))
çok kısa cevaplı soruları ya da bana ipucu olabilecek kelimeleri tırnağıma yazarım; işim bitince de elimi sürmemle de silinir hehehe bi arkadaşım saçma bulduğu halde denemiş ve çok işe yaradığını itiraf etmişti :)

epxah
17-07-2007, 16:32
abi ben de kiril alfabesi kullanırdım bi milyonda bir olacak olay başıma geldi,hoca çerkes çıkınca bindi tabi kafama

Radıkal cakal
17-07-2007, 16:33
Ben hep ön sırada otururdum.Kopya için en ideal yerdir benim için ön sıralar.Genelde kagıt degıstırırdık.Yazılı kağıtlarının ilk dagıtıldıgı anı çok iyi değerlendirirdim.Kagıtlar hazırlayıp ceketımın ceplerıne koyardım.Oturduğum sıraya yazardım.Kağıt hazırladıgım zamanlar pek kopya cekemezdım ama genelde yüksek not alırdım.Kağıdı hazırlarken bütün dikkatimi ve zamanımı ona verdiğim için kağıtta yazanlar aklımda kalırdı.

Boikot
17-07-2007, 21:18
abi ben de kiril alfabesi kullanırdım bi milyonda bir olacak olay başıma geldi,hoca çerkes çıkınca bindi tabi kafama

ee.. hocam sendekide tam eşek şansıymış =)

zekierdek
18-07-2007, 04:26
arkadaşlar size bu ögretecegim kopya teknigini hayatınız boyunca unutmayacaksınız önce mikro uzun olanlarından bir uç kutusu alın arkasına yazılabilinir olsun sonra istediginiz şeyi oraya yazın sonra arkadaşlar ucu olan varmı diyince hemen atlayın verin uç kutusunu bitsin butun problem nasıl ama biz bunu lisade 1 yıl denedik tum sınıf geçti

erci_e
18-07-2007, 04:31
koridor tarafında oturup unundekının ayakkabı altına hazırlanan kagıt yapıstırılır he bi de beline yapıstırırdık on sıramızdakının hoca geldımı dıklenırdı cocuk hicbisey anlasılmazdı.

yuanyang
18-07-2007, 13:01
en güzeli ni bilmem ama benim teknik süper di genellikle tarih derslerinde işe yarıyor.Telefondan google a giriyorum o soruyu aratıyorum çıkanm sonuçlardan cevap elde etmeye çalışıyorum yakalnma riskin az hoca yanında geeçerken telefonu ceketinin içine at ..anlamz bişey alıyomuş gibi yap.gidince devam et kız öğrenciler napar bilemem ama erkekler için süper bi yöntem okul bitti bi daha kim bilir ne zaman denerim

CaNDaN_KaLp_19
18-07-2007, 13:45
konuşarak:))

YuReKli_ÇoÇuK
18-07-2007, 16:47
genellikle sıra yazardım bir keresinde din den yazılı oluyorduk 2 tane büyük kagıt ayarladım birine geometri diğerine din, o gün beden vardı poseti sıranın altına koydum üstünede din kagıdını koydum geo kagıdınıda poşetin yanına koydum sureklı bakıyordum hocanın beni farketmesini baekledim hoca yanıma geldi sranın altındaki kagıdı bir cekti geometri hoca yanımda kızardı kaldı butun sınıf gülmüştü yakalanan arkadasların intikamını aldım

ruhani
18-07-2007, 16:51
ya sıraya yazarak yada eger hoca müsvette kullanmanıza izin veriyorsa arkadasınla müsvette kagıdını ortaklasa kullanarak :)

SİNEF
18-07-2007, 17:06
arkadaşlar ben hiçbir zaman denemedim ama benimde bildiğim bir yöntem var
sınava kulaklıkla girmek yani cep telefonuyla:))
kağıdı alır almaz daha önceden kurduğun teşkilatla telefonun diğer ucundaki arkadaşına soruları okuyosun oda cevabı söylüyo hiç de bir sorun çıkmıyo çünkü kendi kendine mırıldanınca hoca düşünüyosun zannediyo:)))
nerden mi biliyorum???? telefonun hep diğer ucundaki oldumda ordan:)))))
tabi bu yöntem bayanlar için daha uygun çünkü saçlaıyla kulaklığı kapatma ihtimalleri yüksek!!!!!

e,Da
18-07-2007, 19:35
cektiğim en nezih kopya telefonlaydı.. test sınavlarda cok basit oluyo..

sheymax
18-07-2007, 21:42
şansımdan olsa gerek klasik kopyalar çekmeme rağmen hiç yakalanmadım mesela normalde pantolon giyerim yazılı günleri hep etek giyerim ama kimse anlamaz.Eteğin altına kağıtları dizerim yazılıdada eteğimi düzeltmek için kalkarım bakar yazarım...hodri meydan...peki erkekeler ne yapsın?:D

Boikot
18-07-2007, 23:25
şansımdan olsa gerek klasik kopyalar çekmeme rağmen hiç yakalanmadım mesela normalde pantolon giyerim yazılı günleri hep etek giyerim ama kimse anlamaz.Eteğin altına kağıtları dizerim yazılıdada eteğimi düzeltmek için kalkarım bakar yazarım...hodri meydan...peki erkekeler ne yapsın?:D

Valla ya n'olcak bizim halimiz? İskoçya'ya filanmı gitsek etek için =)

gs_rh_pozitif19
19-07-2007, 01:47
selam herkese ben ankaradan kursat su ana kadar hıc bır hoca benı kopya cekerken yakalayamadı lıse 3 e gıdıyorum sayısal ögrencısıyım..ilerde allahın ıznıyle bılgısayar muhendısı olacagım...liseleride 4 yıla cıkarmasalardı keske tam super olacak..kopyayı cekerken orta sıralara oturur sonra onumuzdekı sıranın arkasına kagıtı yapıstırıp bakradık hoca gelırken sırayı ıtekler gıttıgınde gerı ceker bakardık hemen tabı bu hangı hocanın aklına geır kı o anda...
bu arada yazımı okuyan hocalar varsahocam nasılsınız iyimisiniz... iyi gunler saygılar dılerım hocam :D :D
hatalıysam bıldırın...

karanfil_sd
19-07-2007, 11:25
bizim kopya çekmemiz bazen sınıflar arası oluyor.. telefonların bluetooth'ları açık oluyor ya da mesajla hallediyoruz.. bazen çok zor oluyor ama keyifi çok büyük :D

nurse_21
19-07-2007, 11:36
lise yıllarında kağıt değiştirirdim bende ama bu her zaman mümkün olmuyor,yanındakinin , arkandakinin bişiyleri bilmesi lazım yoksa bi işe yaramıyo..ben küçük kağıtlara notları yazıyorum,sınavdan hemen öncede giysimin iç kısmına bantla yapıştırıyorum oturunca giysiyi kıvırıp bakabileceğin şekılde ayarlamak önemli..(gömlegim alt ucu,flarların ucu,etegin iç kısmı vsvs)süper bi yönten tavsiye ederim.. :))

catlakceylan
19-07-2007, 11:36
kücük kağıtlar hazırlamak iyi olabilir ama en önemlisi sıra arkadaşın , ön ve arka sıradaki arkadaşın la iyi anlaşmak ve çalıştığından emin olmak(bu çok gruplu sınavlar için) .Sonra kağıtda değiştirirsin silgiyede yazarsın uç kutusunun içindeki kağıda yazarsın test se eğer el parmakları birer şık mış gibi kullanılabilir baş parmak mesela (a) şıkkı gibi...

nurse_21
19-07-2007, 11:48
eger sınava doğru düzgün çalışmamışsan en iyi yöntem kağıda yazmaktır bence...silgiye uç kutusuna ancak hatırlamak amaçlı ufak notlar yazılabilir..bırde çok gruplu sınav olunuyorsa yanındaki ve arkandaki arkadaşındanda faydalanamıyosun.en güzeli işi garantiye almak sınav BU ŞAKASI OLMAZ :P

ümmü kevser
19-07-2007, 13:28
en güzel kopya uç kutusunun arkasına yazılarak çekilir, test ettim onayladım ve hiç yakalanmadım

mery_kury_1907
08-04-2008, 21:30
sorulara ben sondan başlardım yanımdaki baştan sonra uç kutusunun arkasına cevapları yazardık ikimiz hep aynı notu alırdık ama artık kopya çekecek birini bulamıyorum

_nepZey_
08-04-2008, 21:38
sıranın üzerine yazın kardeşim :D
ben yapmıyorum ama arkamda oturan beyler süper kopya çekiyorlar bu yöntemlee :P

seda_-_zkc
08-04-2008, 21:39
kopya çekmek sanattır bir tekniği yoktur aslında :) hiçbir araç kullanmadan böyle bakçan önündekine arkandakine yanındakine . elini alnına koycan gözlerini kapatıcak şekilde böyle sanki yüzüne güneş vuruyormusta sen onun gözüne gelmesini engellemek istiomuşsun gibi.. sonra kafanı çevirmeden yan yan bakarak sorulara bakcan yanındakine bakmak istiyorsan gecerli tabi bu :)

clever_ee
08-04-2008, 22:01
off önümdekine bakamıyorum sıralar arasına boşluk bıraktırıyorlar yanımdakine bakamıyorum grup farklı bir de yarına kimya sınavı var bittim ben hiçbir şey anlamıyorum da çalıştığım halde yandım ben
ben nasıl kopya çekeyim şimdi

gamzeli_gül
08-04-2008, 22:09
abi en iyisi mikro marka uç kutularının arkası hiç anlaşılmıyorrr yada silgi içleri...
bendensin yaa;)) valla bende uç kutularına yazıyorum süppeerrr bakılıyo

dr.esraaa
08-04-2008, 23:07
bizim arkiler kağıtları A6 ya küçültüp yerden tasaarruf bilgiden kazanç yapıyolar.hoca yazılı sorularını o kağıtlardan soruyoda.

esra_1903
08-04-2008, 23:13
bir kağıdı 5cm ye 20 cm boyutlarında kesrsin küçük küçk yasarsn snra onu yelpaze seklınde katlarsın eteğinin arasına koarsın(ki bisim okulda etek giyen kıs bulmak zor gnlde pantlon) koyarsn avcunn içine de koyabilirsin çünkü yelpaze şeklinde katladığın için çok portatif oluyoişte öyle kly glsin

_KOLA manyakı_
08-04-2008, 23:18
en temiz yol sıranın üstüne yazmak...hiçbir tehlikesi yok...hoca görünce üst sınıflar yapmış hocam benle alakası yok valla...üüüüü...hoca hemen inanır!!!sınavdan 1saat önce git herşeyi yaz sıranın üstüne senden iyisi yok:)eheem ehheeem yarın öyle yapıcam da ben:)

SaDu
09-04-2008, 15:45
Sıranın Üstüne Yazarsın En Güzel Öle Çekilir ...

wanilya
11-04-2008, 05:05
biz lisedeyken arkadaşlarla konu paylaşımı yapardık.herkes bir konudan küçük kağıtlara kopya hazırlardı.daha sonra bunları şeffaf bir kalem kutusunun içine yerleştirirdik hoca arkasını döndüğü anda kalemliğin şeffaf tarafını çevirip bilgileri güzelce sınav kağıdımıza aktarırdık.bunun haricinde sıranın üzerine yazardık kopyalarımızı.kağıtlarımızı değiştirirdik,küçük kağıtları hırkamızın iç tarafına iğnelerdik vs. vs. :)

_Odessa_
11-04-2008, 05:11
selpak mendilin arasına hazırlanan ufak kağıtlarla :)
sorardı hocalar nıye hep senın elınde selpak mendıl var dıye derdım eğer yazsa Hocam yaz nezlesı olmusum, kışsa önce hapşırır sonra hocam feci üşütmüşüm derdim :P
geneldede yerlerdi :P
tavsiye ederim :P

wanilya
11-04-2008, 05:19
:) o da güzelmiş.

zeynep_b
11-04-2008, 05:38
gerek sıraya gerek duvarlara yazdım.02 punto ile bilgisayar çıktısı bile aldım yazmaya üşendiğim durumlarda.saçımı uzatıp kulaklıkla çektim, kendi alfabemi geliştirdim tahtaya bile yazdım yeri gelince..su şişesinin dış kağıdının içine yazıp döndere döndere okudum hatta sıcak yaz günlerinde.daha yazmadığım biçok yöntemim daha var hatta:)
ilkokul 3. sınıfta kalemliğe sıkıştırılmış notlara göz iliştirerek başlayan kopya hayatım bikaç ay sora üni.den mezun olmamla bitecek. üzülüyorum aslında çünkü çok heyecan verici bi durum bu kopya işi.. vee tipik bir öğretmen edası ile söylüyorum kiii; bende bildiğim ve burda okuduğum yöntemleri uygulamaları konusunda yumuşak davranmıycam .. çektim ama çektirmiycem:P

wanilya
11-04-2008, 05:42
insan ne erkerse onu biçermiş ama yazık çocuklara çeksinler kopya nolcak :)

felicita
11-04-2008, 06:10
lisedeyken klasörün acılan kapagına(yerine) kağıda yazdıgımız kopyaları yapıstırıp öyle kopya cekerdik.NOT:Eger klasörü koyacagınız sıra altı yoksa tuttunuz demektir.

rocker42
11-04-2008, 12:13
uç kutusunun arkasına yazılınca süper çekilio:))

'MehmeT
11-04-2008, 12:25
Ben duvara yazarım sıram duvarın yanında olduğu için,çok sağlam bi yol

yntcygn
11-04-2008, 12:31
evet evet... duvarlar aşıncak yakında silip silip yazmaktan.
hocalar da hiç cakmıyo bakması da super rahat oluyo
bi de solagım ben iyice duvara donuyorum yazarken
kopya cekme ozurlusuyumdur ama ben bile cekiyorum duvardan:)

zekirdek_çekirdeği
11-04-2008, 12:42
sıranın altındaki bölme varsa direk kitabı veya defteri açardım...
he eğer yoksa A4 kağıdını ortadan ikiye böler kopyayı yazar ve kağıtlar dağıtılırken sınav kağıdının altına iliştirirdim...
hoca direk bana baksa bile sınav kağıdıyla oynuyo gibi yapıp kağıdı kaldırıp kaldırıp bakardım...
o da olmadı kopya kağıdını altıma koyardım(üstüne otururdum yani)....
ama asla ufacık minicik kağıtlarla calısmazdım..A4 en ideali....zaten yazamıyorum küçücük minicik....
(Dipnot:okul hayatımda 2 kere orta okulda 1 kerede lisede olmak üzere sadece 3kez kopya cekerken yakalandım..:D)

gülüm44
11-04-2008, 12:50
ufacık kagıtlara yazıp koluma koyardım,gidip köşelerde bir yere otururdum hoş ortada otursamda çekerdim yaaa sonra avucuma alıp cevapları geçirirdim.

akifika_06
11-04-2008, 13:01
belki size çok basit gelebilir. ama bu yöntem en iyisi...

en ön sıraya oturun, kitabı sıranın altına koyun.. sayfaları yavaş yavaş çevirerek çaktırmaan bakınn...

ben böyle yapmasaydım lise bitmezdi benim

SGSsado
11-04-2008, 13:16
elime yazarım en iyisi diğerlerinde yakanırsak 6 ay mazallah uzaklastırırz

havinaydın
11-04-2008, 13:21
ben hep kalem kutumun altına kağıt koyardım süper işe yarardı..:))))

eskiyara
11-04-2008, 13:24
En güzeli bence şayet saçımında uzun olmasından faydalanarak telefonumun kulaklıgını tek kulagıma takıyordum. Hoca kagıtları dagıtırken bende o sırada ev arkadaşımı arıyordum ve soruları bir çırpıda okuyuveriyordum. Eee o da bana sınav boyunca cevapları sakin sakin okuyordu b ende yazıyordum :) ama hocalar anlamışlar artık beceriksizin biri yakalanmış çekemiyoruz artık öyle :)

rocker42
11-04-2008, 13:26
öndeki sıranın arkasına yazıncada çok güsel çekilio sıranın arasını açıosun hoca gelince kapıosun hiç çakmıyo hoca :D sürekli kopya çekerim ama hiç yakalanmadım allaha şükür xD

qülçin_ua_1905
11-04-2008, 16:17
ben yanımda oturan arkmın SIRASININ ALTINA yazardım çok da ii çekiliyo we alanda geniş rahat rahat bakıyosun tarih ve biyoda baya iş görmüştü :))

X-xBurcumx-X
11-04-2008, 17:29
Genelde sıraya yazarım.Hocasına göre değişiyor.Bazı hocalar sıraları kontrol ediyor bazıları etmiyor.Sıra olmazsa da o gün saçlarımı açık bırakırım.Saçlarımın arasına sıkıştırırım.Kulağımı kaşımış gibi yapıp kopyayı yazılı kağıdımın altına koyarım..

agvali_mikail
11-04-2008, 18:26
benım ıcın sorun olmaz tabi soruları caldıgım ıcın :)

gry
11-04-2008, 18:28
converse in yan tarafına yapıştır ordan bacak bacak üstüne bak bak yaz yere bakar gibi yap :D
üniv 3 teyim ortalamm 4 üzerinden 3.87 :D hahaha

bequem
11-04-2008, 20:14
Yanına çalışkan Birini Almak En Iyisi Bence.benim Oturduum Sıra Arkim öle Walla Benden Geçinio.sayemde Bütün Sınawlara Rahat Rahat Girio...;)))

...ASİ KIZ...
11-04-2008, 20:16
valla ben elime alıyorum a4 kağıdının yarısını geniş geniş yazıyorum sonrada onu yere atıyorum üstüne ayaklarımla basıyorum ihtiyacım olduğunda ayağımı kaldırıp hafif bi kafa hareketiyle yere bakıyorum veee yaklaşık 2 yıldır aynı taktikle çok dersten 100 aldım kimse çakmıyo çok memnunum :)))

sfaew
11-04-2008, 21:00
Son zamanlarda geliştirdiğim bir kopya tekniğim var...
Sınıfın sol tarafındaki sıralara geçip.. bacak bacak üstüne atıyorum ve kağıdı oraya koyuyorum.. Bu sayede son sınavlardan hep yüksek aldım...

nisangirl
11-04-2008, 21:18
hep sırann üzerine küçük küçük kodlamalar yapardım,öyle çekerdim kopyayı.hiç yakalanmamıştım.
taaki bu dönem finallere kadar :(
bende cevabı aların bas harfıyle yazıp klp ıcne alyorum hıc cakılmıyo

oguz1907
11-04-2008, 21:23
off be defteri at sıra altına çekin işte yalnız defter ufak olmalı ki rahat sayyfa ceviresiniz

_çerkezdoğuş_
11-04-2008, 21:24
Bırakalım Arkadaşlar Kopyayı.bu Başkalarına Haksızlık Oluyor .
Amma Ve Lakin _-bu Eğitim Düzenine Karşı öğrencinin Bir Tepkisidir_..

DonCarlone
12-04-2008, 02:12
En Güzeli kalem kutusunun içine koymak daha hiç yakalanmadım

pirate_92
12-04-2008, 09:58
en iyisi bence ele yazmak.harika bir yöntem şu ana kadar hiç yakalanmadım.ve sözel derslerde harika işe yarıyor=)

matrax_özge
12-04-2008, 11:12
alın çantayı yanınıza en öne malum defteri koyun hoca arkasını dönsün açın defteri bakın en kıyak kopya tarzı işte bu kimse çakmas

forza03
12-04-2008, 17:34
hoca yerinde oturuyorsa tabi bilmediğim bir soruysa kitap açarım ama dolanan bi hocanın dersi ise ya yanımdakine bakmaya çalışırım yada sıraya falan yazarım

checkmate
12-04-2008, 17:36
sınıfmızda dayanısma cok ıyı oldugu ıcın kım nasıl cekıyor hıc farketmez..!

ben öğrencilik tarihimde hiç kopya kagıdı hazırladıgımı hatırlamam sureklı baskalarının kagıdından bakardım

Othman Khan
12-04-2008, 17:41
ilk önce bir sayfayı doldurmuş bir öğrencinin kağıdı alınır fotokopide küçültülür sonra bir kartonun üstüne yapıştırılır ve bi ucundan sıranın altına raptiye vasıtasıyla tutturulur hocanın farkedemeyeceği mesafeden karton çevrilerek okunur hoca yaklaştığında ise sıranın altına çevrilir hoca sıranın altına bakmayı akıl etse de raptiyeyle tutturulmuş kartonu farkedemeyecektir

kmkkmk
12-04-2008, 17:44
en güzel kopya şöle çekilir
öncelikle en ön sırada oturursun ve çalışkan gözükürsün hocaya.sonra zaten akıllı hocalarımız ön tarafta oturana bakmazlar sınav da arkada ki tembel kesimle uğraşırken öndeki çalışkan kesim işi götürür:Dbu kaa kolay:D

guneyX
12-04-2008, 17:48
bilmem var mıdır benim gibi kopya çeken..
Bizim inkılap tarihi hocamız "kafası bir milyon" dediğimiz insanlardan..
ama öyle dikkatli gözleri vardır ki 7 metreden sıranın üstündeki yazıların farkına varabilir..
peki ben ne yaptım O'nun yazılısında..?
en ön sırada kitabı sıranın üstüne koydum bütün soruları kitaptan bakarak cevapladım..
Hoca mı..? Hala kopya çeken birisi var mı diye arıyordu etrafı..

AsAf_
12-04-2008, 19:30
öğretmenler beni hep sakin birisi olarak tanıdı,o yüzden kopya çekmeyecek en son kişilerdenm onların gözünde ama sınıfa kopya dağıtan beni :D
sıranın üstüne kopya yazmakla hiç uğraşmam,gömleğimin kolunu kıvırırım,arasına kopya kağıdını koyarım,hoca arkasını dönünce elimde açarım kağıdı bi güzel kopya çekerim,hee hoca yaklaşırsa da kopya kağıdın bacağımın arasnda sıkıştırırım:D:D:D

ElemZade
13-04-2008, 02:34
Genelde sıraya yazardık ancak daha iyisini yaptık. Nedir o? Duvar kenarına geçip mp3 player'ımızı kulağımıza taktık duvar kenarında oturuncada doğal olarak hocalar rastlamıyordu. EE ne alak diyeceksiniz? MP3'e sesimizi kaydediyorduk bir akşam önceden ve tüm konuları okuyarak sesimizi kaydediyorduk daha sora özelliklede sözel derslerde çok işine yarar. Ee tabi biz sayısalcı olduğumuz için genelde sözelde bu kopyayı yapıyorduk =)

şahane yahuuuu!!!! bayıldım mp3 ya bu nasıl aklımıza gelmediiiiii....

cracked6
13-04-2008, 02:42
biz ortaokulda kopyaları tahtaya yazıyoduk sonrada üstünden hafifçene siliyoduk.hiç bi hocanında dikkatini çekmiyodu.ama artık bunu yapamıyoruz çünkü tahtalarımız beyaz ve artık tebeşir değil tahta kalemi kullanılıyo...

inci_su
13-04-2008, 13:02
kopyasız öğrenci olur mu bende hocaların gözüne giren öğrenci olarak kopya çektim çekmeye devam ediyom:)nasıl mıı?koluma yazarım çekerim hırkanın kolunu üstüne hoca arkaya gidince aç kolunu bak :)yada küçük küçük kagıtlara yazarım sıranın altındaki kapşonumun kolunun içine koyarım kağıdı hoca gidince bakarım:)yada gömleğimin bileğin alt tarafa gelen yere yaz kolunu çevir çevir bak :)::)yadaaaaa silgiye harfleri kodla :)::)

cmmtn
13-04-2008, 13:06
orta okulda yanımdakinden önümdekinden sağdan soldan bakarak çekerdim

liseye geldim kıravatın altına yapıştırdığım ve üzerine kopya yazdığım bilgisayar kagıtlarından çektim(GArantili yöntemndir

ünüversteye girdim artık bluetooth yardımı almaya başladık bluetooth üzerinden mesajlaşıyoruz

SERGINHO
13-04-2008, 13:24
ORTA OKULDA hertürlü çekerdim sıranın altında tüm derslerin olduğu tek kitabı açık tutardım konuya göre açıp yazardım :) ama kızın biri hocam sercan kopya çekiyor demez mi aldım kitabı kafasına fırlattım :S

gelelim LİSEYE klasörlerin katlanan kısımlarına beyaz etiketlere yazdığım kopyaları yapıstırırdım ordan bakar bakar yazardım esnek olduğundan baktıktan sonra kendi kapanıyordu zaten

arkadaşlar ÜNİVERSİTEDE yemiyo bee :D

cicikız_matrax
13-04-2008, 17:37
ben kagıda yazıp kıravatın içine saklardım

BÜS BÜS
13-04-2008, 17:45
en iyisi uc kutusunun arkasına veya silginin bir tarafına yazmak

deli merve
12-06-2008, 00:22
aaa Kopya çekmem aipp ya :P

elçinn
12-06-2008, 00:26
uç kutusu benımde cok ısıme yaradı bıde cam tarafında oturdgm ıcın duvarada ezberlenecek seylerı yazıodkkk:d:D

çatlax18
12-06-2008, 00:31
eğer hocanız biraz serbestse kağıda yazın küçük küçük sonra kağıtları dağıttıktan sonra arkasını dönüyo ya hemen kopyayı sınaw kağıdının altına koy küçük zati görünmez öle kolaylıkla olabilir yada telefonlaa,ama bi yoluda sıraya yazmak:)

son_bahar_16
12-06-2008, 00:49
zaten hayata hep kolay olanı sectik kopya gibi sizce biraz başarısızlıklarımızın nedeni bu degilmi onu hazırlamaya uğraşacagıma otururum calışırım hazırlamaya vaktim oluyorsa calışmaya zaten vaktim var demekdir ama buda kopya ise arkadaşıma göz ucuyla baktığım olmuştur vala sadece bilemedigim sorulara hepsine değil

rock'n selin
12-06-2008, 00:51
ya bakın çok ayıp:@kopya çekerken yakalanmış ve halen acısını yaşayan biriis olarak kınıyorum sizi.kopya çok yanlış bence.

ama şundan eminim kopya küçük kağıda yazılıp gömleğin içine konulmaz=]

poh_poh_perisi
16-06-2008, 14:32
şimdi asLında sıraLmak qrekirse:
1.küçük kaqıtcıkLar haLinde yazarım
2.yazdıkLarımı qravatımın içine koyarım
3.ayakkabının aLtıda var tabi
xD

matrai
16-06-2008, 16:04
1 metre uzunluğundaki kağıda kopyalarımı yazar sonra da onu her iki ucundan kıvırırdım sabitlemek içinde bantların yapışkanlı taraflarını birbirine yapıştırırdım(şeffaf old. için) sonrada elimin içinde çevirerek kopyayı çekerdim ama bir keresinde yakalandım:(hoca ilginç bulmuştu

mimarcaglar09
16-06-2008, 16:15
En garanti kopya klasörün ön kapağına kağıdı yapıştırmak sıranın altına koyardık klasörü hoca arkasına döndümü kapağı kaldır yazz :D ne günlerdi yaa tabi bunu tek başımıza yapmazdık grubum vardı lisede 4 kişilikten oluşan bir grup :D

tatli_peri
16-06-2008, 18:08
sağolsun sıram bana bu konuda çok yardımcı oluyo :D

qR0nİq_sİpAsTiqM
17-06-2008, 04:22
bu sene denedim süper oluyor tavsiye ederim...mp3e sesinizi kaydedin ordan dinleyin :) yakalanırsanızda çok büyük sorun yaşanmaz.en fazla okula elektronik alet getrme yasağından ceza yersinz..kopya çektiğinizi nerden anlıyacaklar :D:D:D:D:D

amudakalkansolucan
17-06-2008, 04:41
büyük bir pişkinlikle üstündeki kıyafet çıkarılır ve hoca görmeden içine kopya koyulur.

yardıma ihtiyacı olan arkadaşa güçlü bir üşengeçlikle "kanka bi şunu asıver be" denir. o sırada kanka sınavı sanki çok iyi çalışmış gibi kafasını kağıttan kaldırmaz, sadece refleksi olarak kazak/gömlek/süveter ne verildiyse onu alır yanına koyar hoca bakmazken içindeki kopya çekilir.

daha sonra kafasını kaldırır bi bakar ki yanında bi kazak/gömlek/süveter duruyor. "ya olm manyak mısın niye veriyon kalk sen as" diyerek fırça kayılır, tabii kıyafetin sahibi de "ya asıver işte" diyerek kıvırır ve kıyafeti alan kişi başka ihtiyacı olana yıkar bu görevi ve bir sınıf bir kopya kağıdını elden ele böyle dolaştırarak aynı kopyayı çeker.

amudakalkansolucan
17-06-2008, 04:43
test yazılılarında:

saat 12 a
saat 3 b
saat 6 c
saat 9 d
varsa; saat 9'u çok oluyor e

kalemin ucu kuzeyi gösteriyorsa a
sağı gösteriyorsa b
güneyi gösteriyorsa c
solu gösteriyorsa d
arkadaşın masaya dik koyup bi müddet öyle tutuyorsa e

cigilipaf
17-06-2008, 11:51
ben pek denemedim ama yöntemim Wireless Hack gibi , yani başkaları arasında gidip gelen kopya alış-verişini havada yakalayıp , bir başkasından doğrulayıp yazmak :) tabi sıkılırsam yapıyorum.

ayrıca gömleğinin iç tarafına yazan gördüm , belirteyim istedim.

evrimdışı..
18-06-2008, 12:49
ben bi ara pencere kenarına oturup perdeye yazardım
ya da sınıfça örgütlenir çalışkanlar hocayı oyalar biz ya kağıt değiştiridik ya da birbirimize sorardık kimse de ispiklemezdi....

cmmtn
18-06-2008, 12:50
konu kopyanın güzelliğiyse =)))

lisede ele alalım sınıfın en güzel kızı bacağına yazar bızde ordan cekerız kopyayı =))))

ucav
18-06-2008, 14:51

usta beni yakaladılar:D her şeyi denedim en sağlamı uç kutusuyken enselendik:D

Fatihzade
18-06-2008, 15:02
Başarı nedir ki? İnsanoğlu neler neler başarmış bugüne kadar.Kopya çekmek ayıp değil mi?Yeter ki azmedip çalışın.BAŞARI BİZİM ELİMİZDE! (Hocalar anlamasın diye yöntemi şifreli yazdım.Son cümleye dikkat edin.En iyi yöntem ele yazmaktır:)Kapişş?

LizA
18-06-2008, 17:08
özel kopya kalemimle çekerim,kalemimin içindeki kağıda yazardım herşeyi =)

_kiMyoN_
18-06-2008, 21:40
Ya benim hocanım kocası kalemlerim üstüne iğneyle kopya yazmış ve öyle öss ye girmiş[yaklaşık 100-150 kalem felan oluyo]o zamanda kimse sormamış heralde bu kadar kalemi napcaksın diye(kalemler kurşun değil uçlu)Ve kazanmış öss'yi sonra hoca bize kalmeleri dağattı.İlk başta inanmıştık ama kalemleri görünce.....

gökhan47
19-06-2008, 13:23
kopya çekmenin en güzel en sinsi ve de yakalanmamayı istemöiyorsanız küçük küçük kağıtlara yazıp kalemkutunun içine koyun tabi içine silgi kalem traş vb de koyun sınav esnasında silgibi çıkarıyormuş gibi yapın silgiyi çıkarın o arada yazdığınız kopyalara bakın ben bunu hep yapıyorum şu ana kadar hiç bi sorun çıkarmadı tavsiyem budur

gs_cimbom
19-06-2008, 13:27
mintaksla canım mintaksla

golgi_26
19-06-2008, 13:52
bizde masaların altına mukavva yapıştırırdık daha sonra kartonlara kopyaları yazıp çekmece misali o kartonları mukavva ve masanın arasına sıkıştırırdık daha sona hoca gitti çek.geldi geri içeri ittir.sistemi bir kere kurdunuz mu yeter tüm yıl idare eder sizi:)

kısmetde
19-06-2008, 15:50
en güzel kopya kol saatinin içini boşaltıp kopyayı küçük küçük yazmaktır.ama sorsanız denedin mi diye...Hayır önümdekine bakmak dışında daha ileriye gidemedim.

Hümeyra B.
19-06-2008, 16:23
her zaman en önde oturmak çok işe yarar.hocalar öndekilere bakmazlar hiç.sıranın altına da bir kopya kağıdı koydun mu tamamdır.çok ayrıntıya gerek yok.ama asla kağıdı peçetenin arasına koyup da kalem kutusunun altına yerleştirmeyin.hocalar kalemlikten işkilleniyolar.ben bir defa öyle yaptım Allah'tan kış mevsimindeydik de hoca peçeteyi açıp bakmadı.

çikolatalı_gofret
19-06-2008, 16:25
kopya çekemeyen çekemez en güzel kopya yöntemini ayarlasan bile kopya çekmek yetenek ister:))

ayşe_nur
19-06-2008, 16:31
kopya çekemeyen çekemez en güzel kopya yöntemini ayarlasan bile kopya çekmek yetenek ister:))
Çok haklısın ya :):):):)

tilkiselim
19-06-2008, 19:05
5X10 cm lik bir kağıda istediğiniz kadar yazın ve cebinize koyun.hoca sizin kagadı verip arkasını döndüğü zaman kagadı yavasca cıkarıp,sınav kagadının altına koyun kesinlikle belli olmuyor.sonra sınav kagadını kaydırarak kucuk kagadın ustunden altından sagından ve solundan bakabilirsiniz.sıranın altınada suveter poset gibi birsey koyun işiniz bitince kagadı altına sokarsınız.karsıdan falan görünmez.çok işe yaradı bikeresinde biyolojiden 3 ünite sıgdrdım 81 aldım. kagatları cogaltıp farklı ceplerınıze koyabilirsiniz.birde konu baslıklarını fosforlu kalemle çizin görmesi kolay oluyor...

tilkiselim
19-06-2008, 19:08
bir ara zevk için bunu yapmaya başladım.bildiğim konuları bile yazıp kopya çekiyordum.

frekans_matrax
19-06-2008, 19:12
en güzel yöntem benimki:))
silginin üzerine yazın silginin kabını takın sonra bakın sınavda yakalanma riski çok az:)))

zuzu__volkan
19-06-2008, 19:32
valla ben küçük kağıtlara yazıp eteğime iğne ile geçirirdim ya da gömleğimin iç koluna yapıştırırdım.o da olamadı uç kutusunun üzerine yazardık o da olmadı koyu bi kalem kutum vardı benim üzerinde büyük büyük ama aralıklı arkadaşlarla adımızı yazmıştık tabi isimlerin arasındaki boşluklara da kopyayı hoca bişi anlamazdı çükü böle uzaktan kalemkutusuna baktığında direk isimler göze batardı o yüzden anlaşılmazdı ve hiç yakalanmadım:D:D:d:d

ultrAslan54
19-06-2008, 22:42
Kopya doğaçlama çekilir :)

Ben şahsen bi plan yapmam sınav öncesi kopya için,

ama sınavda mutlaka çekerim.

Sınavda olaylar nasıl gelişirse ona göre kopya çekerim !

Kuarshika
19-06-2008, 23:00
Kopya doğaçlama çekilir :)

Ben şahsen bi plan yapmam sınav öncesi kopya için,

ama sınavda mutlaka çekerim.

Sınavda olaylar nasıl gelişirse ona göre kopya çekerim !

Gayet ustaca.
Usta olmuşsun anlaşılan:)

lucifer38
19-06-2008, 23:03
hocanın gözüne baka baka tabiki

freezen
20-06-2008, 00:10
been yerdeki mermerlere yazıyorum ozellikle matematik sınavında cok işe yarıyor :):)

_dumanist_
20-06-2008, 00:26
Tabiki sınıfım en çalışkan öğrencisiyle sıra arkadaşı olarak X)
Bazen işe yaramasada zor anlarda hep yanımda oldu...
Sağol Tuğçemmm X)

çikolatalı_gofret
20-06-2008, 00:43
kopya hocaya göre ayarlanır her kopya her hocada uygulanmaz

gfb_1907eda
20-06-2008, 00:46

kesinlikle katılıyorum!!!

tetbaba
20-06-2008, 00:51
biz birbirimize bakardık siz inanınki 1 sınıfın yazılı notlarının hepsi aynı olbilir böle

SamsuNLee
20-06-2008, 02:09
Ben lisedeykene yazılılara mükemmel donanımlı girerdim :)

Rutin kopyalar zaten bir gün öncesinden hazır olurdu.

Örneğin ; sırayı zımparalayıp defter kağıdı gibi yaptıktan sonra üstüne kopya , klasörün kapağına kopya , avuç içine kopya , defter kağıtlarını ufak ufak parçalara ayırıp kopya yazmak gibi klişe kopyalar... Bunlar demirbaş :)

Bunların dışında anlık ilhamla gelen kopyalar vardır ki akıllara zarar...

Benim en baba kopyam patentini aldığım ve ''cesur kopya'' adını verdiğim kopya çeşididir...

O kadar cesurdur ki saklanma kaygısı taşımaz. Apaçık ortadadır :)

Malum bizim sıralar mayın tarlası gibiydi (en azından benimki öyleydi). Kağıdın altına kitap , defter vs. koymadan yazmak imkansızdı...

Ben de her yazılıda, kağıdımın altına ilgili kitabı koyardım.. Ve hiç bir öğretmen şüphelenmezdi... Çünkü bu denli apaçık kopya çekilebileceği akıllarına gelmezdi... Sonuç olarak bu ''cesur kopya'' çeşidi ile hiç yakalanmadım...Ve hep başarılı oldum...:)

Bir de ''tırsak kopya'' vardır. Tırsak kopyalar her zaman tehlikelidir... Öğrenci bu kopya çeşidi ile muhatap olduğu zaman rekten renge girer ve öğretmen öğrenciyi suç üstü yakalar...

Bu kopya çeşidini de genelde salak öğrenciler hazırlar :)

Bit kadar kağıda bit kadar yazılar... Öğrenci okumak için sıranın altına girecek gibi olur.. İlk bakışta anlayamaz, haliyle ilk girişim başarısız olunca panikler...

İkinci atağa kalkar o da nafile... Baktı olmayacak kopyayı sıranın altından çıkarmaya yeltenir; yakından görebilmek için.. İşte tam o esnada ''çekirge bir sıçrar iki sıçraç ikincide s.çar'' sözü hayat bulur :)

Kişi sınıftan atılır disipline yollanır :)

Bu olaydan sonra sınıfta biraz kaynama olur..Öğrencinin haline gülmeler falan derken öğretmenin dikkati dağılır.

İşte tam bu esnada devreye ''fırsatçı kopya'' girer... Bu kopyayı çekmek çok zevklidir ve rahatdır... Hazırlamak da gerekmez... Sıranın altından defteri çekip açmanız yeterlidir :) Zevki bazen kısa sürebilir. Bu tamamen öğretmenin sınıfı ne kadar zamanda sınav havasına sokabildiğine bağlıdır...

Bu ve buna benzer türlü türlü duruma göre çekilen kopya çeşitleri vardır :P

Zaten profesyonel bir kopya hazırlayıcısı (misal ben) o kopyaları yazarken derse çalışmış olur :)

Yazdığım kopyaların çoğu aklımda kalır :) Hatta bazen bile bile sırf gıcıklık olsun diye bildiğim soruların bile kopyasını çektim :)

Eğer kopya çekmezsem üzerimde bi eksiklik hissederdim...

O dersi ne kadar iyi bilsem de kopyasız girmezdim :)

-Kopya öğrencinin silahıdır...

-Kopyası olmayan bir öğrencinin , öğrencilik damarlarından biri kopmuş demektir.

-Ders çalışma kopya çek.

-Öğrenci öğrencinin kopyasına muhtaçtır.

-Bana kopya verme kopya çekmeyi öğret.

-Kopyasız yazılının cezasını öğrenci çeker

:P

aptal maymun
20-06-2008, 12:29
ben öğretmen masasının hemen önünde oturduğum için öğretmen masasına yazarım kopyaları:)
hiçte yakalanmadım

tucche
20-06-2008, 14:12
önce küçk küçük kağıtlar yırtılır defterden..sonra bütün notlar yazılır üstünee.. hoca gelir o kağıtlar kalemliğin altındadır o sırada.. yazılı kağıtları dağıtılır,hocaya çaktırmadan kalemliğin altındaki o küçük kağıtları oradan çıkartıp yazılı kağıdının altına koyarsın veee her ihtiyacın olduğunda kalemliğin gölgesine sığınarak kağıtlara bakarsınnn :))))

çizgil
20-06-2008, 14:15
kesinlikle katılıyorum!!!
Ben katılmıyorum.. Bi taktikle bütün hocaları götürebilirsin:)

baho-bahti
20-06-2008, 19:38
en gzl kopya yöntemi sıraya ve tahta kalemlere yazmak böylece hiç anlaşılıyo sıraya yazdıklarımızı en başta sınav kağıdına gerçirdimiz zaman hocanın yakalam ihtimalide kalmıyo

baho-bahti
21-06-2008, 01:32
benım ıcın sorun olmaz tabi soruları caldıgım ıcın :)
HER ÖĞRENCİNİN HAYALİ

RcP RcP
21-06-2008, 01:37
bu iş bitmiştir arkadaşım çözmüş olayı sonunda kadar katılıyorumm.!

brc.ex50
21-06-2008, 01:40
cesaretin varsa müzik çalarına vs. telefonuna ses kaydı yap:D sonra kablosuz kulaklıkla yazılıda dinle:D nasılım?

IAntohnyI
21-06-2008, 02:31
Abi sağ duvar kenarında oturuyorsan sol bacağını sağ bacağının üstüne atarsın kopyayıda sağ bacağının üstüne koyarsın olur biter :) ßu yöntemle teşekkür belgesi aldım bu sene :D

melih93
21-06-2008, 03:45
Ben sınıfın en iyi kopya çekeniyim.10.sınıfa geçtim,5 senedir profesyonel olarak kopya çekiyorum.Küçük kağıtlara çok küçük yazılarla bütün herşeyi yazıyorum.Bundan başka duvara yazma,arkadaşımdan kopya çekme,sıraya yazıp üstüne yatma,kalem kutuya yazma gibi.

Dumtiss
24-06-2008, 05:42
Bence en güzel kopya sıraya yazmak yada ufak ufak kağıtlara not ederek

geceyolcusu_06
24-06-2008, 07:20
ben okulu bitireli çok oldu ama..tekniklerim hala geçerli :):)

ben basmalı kalemin içine saklardım hazırladığım kağıtları..sıranın bazı yerlerine zula hazırlardım...

ama nerdeyse hiç kopya çekmezdim..zaten sınavdan yarım saat önce hazırladığım için herşey aklımda kalıyordu...

bluecity
24-06-2008, 14:05
valla ben kopya pek fazla çekmem ama yanımdaki arkadaşa hep çektiririm hehe

glib_angel
24-06-2008, 14:10
eğer avea hattın ve bedava msjın varsa telefonla mesajlaşırsın biz sınvdan önce not tuttuğumuz kağıtları 6 arkadaş bölüşüp tele kaydediyoruz sonra birbirimize atıyoruz bide kitabı başka sınıftan arkadaşlara veriyoruz eğer notlarda cevap yoksa onlara soruları atıyoruz onlarda cvpları hoca görünce saate bakıyoduk diyoruz kanıt bulamadıkları için bişey yemiyorlar aslında en iyisi çaprraz kağıt değiştirip alttan kitap açmak ama bunla yakalnadık bi kere disipline gittik baya başımızı ağrıttılar şimdi tırsıyoruz

sarı boncuk
24-06-2008, 14:25
benim en ii yöntemim bacama yapıştırım kopyayı yada gömleğimin içine yazardım öle kopya çekerim veya kalemliğin içine :)ama hep de yakalanırdım arkadaşlar yaaaaaaaa

dumanece
24-06-2008, 14:36
kopya cekmek sanattır arkadaslar:D.öyle kızaracaksan elın tıtreyecekse cekemezsınızki:D.kopya cekmenın ılk sartı hocayla gozgoze gelmeyeceksın öle kafanı kaldırıp hocaya bakmayacaksın ama takıp edeceksn ne tarafa bakıyor dıye:D.en iyi yontemlerden bırı kalemkutunun ıcıne kopyaları fiş seklınde yazıp koymaktır:D.hiç yakalanmadım:D:D:D
ayrıca sıranın ustune yazmak,ayakkabının kalıbı seklınde kagıda yazıp ayakkabının altına yapstrmak:D,avuc ıcıne yazmak,.....

hardrock15
24-06-2008, 14:48
LİSE DE ben kopyada bir numarayımdır size bi kopya türü anlatayımda hep derslerden 5 alasınız.. ilk önce sınav başlamadan eger kız sanız bacagınıza kopya yazın öğretmen hiç bişey yapmaz yapsa bile o öğretmen otomatikman sapık konumuna ğeçer... (pekte iyi kopya çemke türü olmadı ama neyse idare edek). ertuğrul kaymaz

rabia07
24-06-2008, 15:58
benim en iyi tekniğim;
kendine büyük çerçeveli bi kol saati al kopyaları yaz küçük kağıtlara saatin üstüne yapıştır hiç bi hoca bilmio bu tekniği yani bizim okulda=)

amudakalkansolucan
31-01-2009, 05:28
hazır konu kopyadan açılmışken...

bizim sınıf ingilizce sınavında en kötü gününü anlat sorusuna aynı cevabı verdi...

hoca cevapları kopya olarak nitelendirmedi...

acaba gerizekalı mıyım?

112hrşym
31-01-2009, 05:57
ben özellikle tarih dersinde kesinlikle çıkacak olan tanımları uç kutularına yazar gömleğimin cebine koyardım,en az 10 tane olurdu ..ben yazdıktan sonra önden arkaya doğru gezerdi herkes benden uç isterdi...hocalarda gönlü zenginnn die düşünürdü benim için hehe..

Sempatik59
31-01-2009, 05:58
Cep Telefonu Serbestte Eğer;

Değilse Bile Bi Şekilde Sınava Sokulur O Telefon,

Telefonun Diğer Ucunda Bir Arkadaş Bekler,

Bedava Smsler Vasıtasıyla Sorular Gönderilir...

En Arkaya Oturmak Şartıyla Tabi,

Not:Üniversitede Test Edilmiştir...

taygun222
31-01-2009, 06:46
Cep Telefonu Serbestte Eğer;

Değilse Bile Bi Şekilde Sınava Sokulur O Telefon,

Telefonun Diğer Ucunda Bir Arkadaş Bekler,

Bedava Smsler Vasıtasıyla Sorular Gönderilir...

En Arkaya Oturmak Şartıyla Tabi,

Not:Üniversitede Test Edilmiştir...

evet Üniversitede en sağlam taktik budur birde silgiyi 2 ye bölüm içini oyarak kopya kagıtlarınıa içeri katkat doldurduktan sonra aç kapa kolay gelsin artema :D

Kinqhost
31-01-2009, 15:16
Sıranın kıtap falan koyulan yerinin üst kısmına kağıdın 2 tarafı bantla yapıştırılır.

Araya hazırladığınız kopyalar güzelce koyulur.sınavda masummuş gibi davranılır.

Ve kopya güzelce çekilirrr..

Bana Matematik hocası öğretmişti

Yemek tarifi gibi oldu :))

karayel_burak
03-02-2009, 13:51
arkadaşlar!!! en iyisi burda kopyanın !!!

BAKIN. önce kalemle bastıra bastıra deftere yazın ondan sonra izole bandıdını üstüne yapıştırın ve yavaşça çekin yazılar banda çıkacaktır ve bandı sıraya yapıştırın :D arkadaşlar yakalanma şansınız da yok çünkü hoca bandın üstünde yazanları görmüyor uzaktan sadece bant olarak görüyor.. :))

ŞiriNe...
03-02-2009, 13:53
Arkadakının koluna vurup o bana solerdı testlerde cogunlukla önden bakardim sansim varsa yanimdakinin aynılarını yazardım bide ben büyük kagıtlara yazardım cantamın on kısmına koyup arayada canta koydukları ıcın kımsenın ruhu duymazdı=)heheyt

dengesiz15
03-02-2009, 14:39
ben hep yazılılarda duvar kenarına otururdum duvarada küçük küçük yazardım

aynen ben de duvar kenarı en arkada oturuyorum ama tek fark ben sıra arkadaşım birsen ne kopya veriyorum

adı yokk
03-02-2009, 14:42
kağıtlara yazmak...

ama dikkat gerektiriyo...

arkadakine bakayım derken kağıt düşebilir....:)

poh_poh_perisi
03-02-2009, 18:25
ben genelde küçük kagıTlara yazmakla beraber eTek giyerdim ve eTegime yapısTırır bacagımdan bakardım. vaLLa güzel yönTem
lkjfjkvi.şçxdcföv

xxxmervexxx
03-02-2009, 20:01
sıranın üstüne küçük küçük yazıp çekerim bende ama en iyisi uç kutusuna yazmak oluyor

izci.lideri
03-02-2009, 20:09
1 sıranın altına yuruyen merdıven taktıklı bı mekanızma 2 hocayı mesgul edıcek bırısı o sırada eyı cekılıo 3 kagıtlar ılk dagıtılırken 4 on sırada ıı kopya cekılır cunku pek uyanık hocalar hep kopya cekenlerın arkada oturcagını dusunur 5Atatürk resmı pano fln on sıra ıcın ıdeal 6 sıranın demır yerlerı guneste parlıcak sekle getırılmelı 7 cep telınce satte bakıomus gıbı yapıp taslaklara kaydedılmıs kopyayı okumak aklıma bu kdr gelıo ama daha var yanı pek cok yol ARKBÖLE DİYODA HOCA GÖRÜRSE HEM TELEFONU ALIR HEMDE YAZILI KAĞIDINI ELDEKİ BULGURDANDA OLURUS OZAMAN :d

arslanyavrusu
03-02-2009, 20:12
biz zamanında kağıda yazar kravatın içine sokardık hocanın ruhu bile duymuyordu..:d

matraxrecep
03-02-2009, 20:19
Biz kopyayı 10 cm2 lik kagıda yazar sınav kagıdının altına koyardık.Hoca arkasını dondugu zaman kopyayı sınav kagıdının üstüne cıkarırdık.Hiçte belli olmuyordu.Hoca bıze yaklastıgı zaman ise sınav kadının üstünde kalan kadıgı sınav kagıdı ile ters cevırıdık.Arkadakı bos sayfaya cevap yazıyormus gıbı numara yapardık. (:

dilara özer
03-02-2009, 20:35
vala ben küçücük kağıtlara tm kitabı yazyrm snra kalem kutmn içine kyyrm... garanti 80den aşaı almyrmmmmm=)))

merve7
04-02-2009, 00:57
valla ben çekemiyorum hiç,eğer bakabilrsem önümdeki kıza bakmaya çalışıyorum :D

nurdan.34
04-02-2009, 00:59
***arkadaşlar geliştirdiğim yöntemlerdir.:)
1-uç kutusu genişliğinde küçük bi kağıda yazıyosunuz( turuncu kapaklı micro uçlar tercihimdir).kağıdı uç kutusunun içine koyup ters çevirin
2- yazıcagınız kısa bişeyse kurşun kalemle tırnaga çok güzel yazılıyo(1s2s2p3s3s3p... çok işe yarıo)
3- öndekine kopya vericekseniz, testin cevaplarını kalemin tersiyle sırtına kocaman yazın

ForYou
04-02-2009, 11:47
her türlü cekerım valla

okyanuso
04-02-2009, 19:40
küçük kağıda yazıp cebime koyardım sınavda uygun bi zamanda çıkarır bacağımın üstüne koyar işim bittiğindede yere atarım NOT:TAVSİYE EDİLİR

anillokman92
04-02-2009, 19:50
telefonuma yazarım notları.. saat kaç diye ara sıra bakıyım derken çekerim kopyayı =)

Ha bide şu arkası beyaz uç kutusunu yapan adamdan allah razı olsun.. =)

felsefenin BaHaRçAsI
04-02-2009, 19:52
telefondan gercekten guzel cekılıyo bıde sıranın ustu eskıyse oda super daha baska varda onları soylersem basıma kotu seyler gelır dıye korkuyorum :(:p

avakado1
04-02-2009, 19:54
arkadaş sağ elle yazıyo ben sol elle =)

ben sola o sağa oturuyo kağıtlar açık oluyo o zaman :P

o sorcağı soruyu sınav kağıdının üstüne yazıyo,

bende kendi sınav kağıdımın üstüne yazıyorum cevabı :D

bilmiyorsak soru işareti çiziyoruz

okuyamamışsak yada görememişsek gözlük çiziyoruz böyle anlaşıyoruz gayet rahat :P :D

muratemre
05-02-2009, 10:04
En iyi ve etkili yöntem çalışkan bi kızın yanına oturmak o söylüyor sen yazıyosun.

tuğçedönbakdunyaya.:
09-02-2009, 20:18
Duvar kenarına oturacaksam duvara bi kaç not alırım ama hocanın yer değiştirme ihtimalini göz önünde bulundurarak küçük küçük kağıtlara not alıyorum.Labaratuvar dersinde önlüğün 3 cebi var 3ünede konuları paylaştırıyorum iyi oluyo.Tabi dikkat edilmesi kaydıyla.:D Rİskli bi iş.(: :D

RaP_uNzeLL
09-02-2009, 20:19
en iyisi kitap açmak ama her hocada olmuo:D

mydonozzz
12-02-2009, 22:39
bende daha yaratıcı yöntemler var önündeki arkadaşına kapşonlu bi swet giydiriosun kapşonun altına kopyayı yazıosun. yada herkes hocaya sırayla bişiler soruo o sırada malı götürüon:)) cam kenarında oturan arkadslar cam pimapense yaz gitsin üstüne... hoca geldikçe ört camı ....... hepsi denenmiştir....

mimarcaglar09
12-02-2009, 22:50
en güzel kopya klasöre yazılan kopyadır garanti çekilir ahh ahh ne güzeldi lise yılları :)

rico_1903
13-02-2009, 01:17
duvar kenarında oturuyorsam duvara yazarım Ben

barbaran
13-02-2009, 02:20
arkadaslar telefonla süper çekilio birde testse önünüze çalıskan birini alıp masa tıklatma taktii

arslanyavrusu
13-02-2009, 02:37
masanın üstüne çok küçük ve kalın bir şekilde yazılıp sonra silinecek hoca asla çakmıyo durumu..:d

yesil_yakamoz
13-02-2009, 02:39
arkadaslar telefonla süper çekilio birde testse önünüze çalıskan birini alıp masa tıklatma taktii

bizim zamanımızda telefon yoktu kiii:))

rnaba_21
13-02-2009, 03:52
arkadaşlar valla ben de sıraya yazar ya yandaki arkadaşa benim soruya da bi baksana ya da başka sınıtaki arkadaşı ayarlar 100 kontör karşılığında msjlaşarak kopya çekerdim

emre2930
13-02-2009, 11:05
bence gömleginin koluna toplu kagıt dik

dangerous_angela
13-02-2009, 12:48
hocanın arkasına kagıdı yapıstırmak bazı sazan hocalar cakmıo:D:d

de-Lee
13-02-2009, 14:15
Süper kopya taktiğim :))
gereken malzemeler:
hayat su
uhu
hayat su'nun reklam bandının biraz daha küçültülmüşü
işlemler:
öncelikle suyu yarıya kadar içiyoruz...afiyet olsun...daha sonra reklam bandını zedelemeden şişenin üstünden çıkarıyoruz...sonracııma hazırladıgım kagıda kopyalarımızı yazıyoruz...bu reklam bandının beyaz(reklamsız) kısmına önceden hazırladğımız kağıdı kenarları taşmıyacak şekilde bi güzel uhuyla yapıştırıyoruz ancak kopyayı kapatmamasına dikkat edin...dahada sonra bu reklam bandını normal bi şekilde kapatıyoruz ama buraya dikkat reklam bandını normalinden biraz daha yukarı ama cok az bısey yuıkarı kaydırıyoruz.. siz sıranızda o kopyayı su şişesinde görebilirsiniz ancak hocanız yukardan bakacağı için göremez.....

ßaşarılar ...

Ankaraguclu_Matraxcı
13-02-2009, 14:19
Lısedeyken hep uc kutusuna yazardım hıcte yakalandıgımı hatırlamıyorum. :) Ceketın cebınde 8-10 tane uc kutusu vardı.Ama kalın uc kutuları arkasına yazı yazılabılecek olanlardan.Uc alma bahanesıyle uc kutularını tek tek cıkarıyodum.Gercekten guzel taktık malzemeler sınırsız sayıda uc kutusu :)

Basak00
13-02-2009, 14:39
en güzel arkadaşın kağıdını sınavın bitimine son 10 dk kala çekip kendi ismini yazmak en temiz iş :D

ArCaNy
13-02-2009, 14:48
arkdaşın ded,gibi uç kutusu duvar sıra üstleri,veya birin i hocaya soru soramya göndermek tuvalete gidebilirmiyim demek kızların etek pilelerine koyması kağıdı yere atıp üstüne basmak say say bitemz

bortubocek
13-02-2009, 14:50
kucucuk kagitlara kucuck yazilir, sonra sinav kagidinin altina kopya alinir buyle bakilir, denemisimdir hepte, gecerliligini kaybetmemistir:D

barbaran
13-02-2009, 22:01
bizim zamanımızda telefon yoktu kiii:))

yeni nesilin sansı işte bu telefonlarda :D:D

manyaq_32
14-02-2009, 12:28
ben teknoloji kullanıyordum telefon ile ya smsm yada bluetooth ile süper oluyor. . . .
telefon olmadan önce kitabı açardım. . . (geçen yaptığım gibi)

atacan
14-02-2009, 18:42
walla biz sınaw sorularını inglizceye cewiriyoruz we tahtaya yazıyoruz cogu hocada anlamıyor cüünkü hocamız yazdı diyoruz

CaNDaN_KaLp_19
14-02-2009, 18:50
amuda kalkıp tek kol üzerinde sıçrarken:Pp

_mewra_
14-02-2009, 19:03
biz genelde kombine çalışıyoruz.Çalışılacak konuları 4e bölüp,küçük kağıtlara,sıra üzerine,sıranın altındaki tahtaya inceden işliyoruz.Kâğıtlar da hırka kolu olsun,kıravat içi olsun,çantadaki herhangi bir defter arası olsun,hiç olmadı pantolon giymişsek eğer bacakbacak üzerine atmak suretiyle bacak arasına koymak olsun çok çeşitli yötemlerimiz var.12 yıldır yakalanmadık.bize uzman gözüyle bakıyorlar.Bu işte bir tek altın kural var: hocanın gözlerine bakma! Sonra götür 4ü 5i:)

QuanticMersin
14-02-2009, 19:05
kagıdın altına kagıt koyularak ... bitti bundan ötesi yok

sahin_zoro
14-02-2009, 19:13
arkadaslar super yontem buldum valla :) bir kalem var ıcınden kagıt cıkıyor bembeyaz kagıdın uzerıne ne yazıyorsan yaz bıraktıgında kagıdı kalemkagıdı ıcıne cekıyor :) bı keresınde hoca kuskulandı kagıdı bıraktım kagıt ıcerı gırdı geldı baktı bısı yok gene gıtıı:)

ozzggee
15-02-2009, 23:10
uç kutularının arkası :):) bide ince kalemliklerin içine koyulan küçük notlar :):)

kimyacı_298
15-02-2009, 23:38
en kesin yöntem uç kutusunun arkasıdır.bazı uyanık hocalar bakıyor ama.ha birde sıranın üstü asistanın gözü muhabbete dalmışsa oku gitsin:)

umutcakir
15-02-2009, 23:51
ufak bi kağıda yazar hoca kağıtları dağıtırkken direk kağıdın altına koyardım kağıdı ordan bakıp yazardım :)

zeynep1252
17-02-2009, 09:29
önde oturur hocanın ilgisini çekmemeye çalışırdım çünkü hoca genellikle birbirinden kopya çekenlere bakardı yaptığım küçük kağıtları hırkamın içinne yapıştırdım kimse farkedemezdi

xxsipsixx
17-02-2009, 22:36
hocaya göre gazete alırız bazıları ben yemem bunu desede okur weyada sınıfın perde uçlarına yazın süper tutuyor

DominicSylar
19-02-2009, 00:20
duvar kenarında duvara yazılabilir.Hatta ingilizceniz iyiyse aklınıza getirecek şekilde ingilizce kodlayabilirsiniz bu sayede hocalar kopyanızı görse bile bişi anlamadıkları için şarkı sözü hocam bile deseniz inanabilirler :D

SSSibeLLL
19-02-2009, 00:25
ya yanımdakinden bakıyorum yada akşamdan hazırlıyıp kalem kutuma koyuyorum bakıp bakıp yazıyorum yüksek notu alıp sınıfımı geçiyorum:Dbütün derslerdede böle yapıorum tabi:D

kitap kuydu
19-02-2009, 00:33
Arkadaşlar bilmiyorum başka yazan oldu mu bütün yorumları okumadan önce yazayım dedim. ben minik minik yelpazeler yapardım minik kitaplar gibi her yaprağını çevirip çevirip yazdığımda o kadar verimli ve o kadar saklaması kolay kağıtlar çıkıyordu ki ortaya;bayağı kolay oluyordu, kopya çekerken hiç zorlanmıyordum işim bitince gömleğin koluna atıyordum yada kravatımın arkasındaki bölmesine sıkıştırıyorum :) biliyorum kötü bişey ama o dönemlerde nasıl bi ruh halinde olunur psikolojimizin nasıl dersleri falan unutturduğunu bilirim bende 2 sene önce mezun oldum liseye giden arkadaşlarımızın işine yarar belki :D

GhİaLlLeUsK
20-02-2009, 14:53
yazılı olacağımız dersin kitap ve defterlerini üst sınıflardan arkilere veriorum yazılıda soruları kısa kısa yazarak mesaj atıorum hemen cevaplar gelioo :D:D bide tabi arkadaşların önceki günden hazırladığı kopylar var tabi...:D telle mesjlaşmak çok kolay tavsiye ederim hiç bi hoca farketmio :):):)

mehmet yani kobe
20-04-2009, 20:58
valla ben buyuk bir silgi aldım içini boşaltım bi gusel kağıdı ince kestim yay gibi oldu silgini ustundeki kağıdı kaldırdım mı merdiven gibi açılıyordu ve hiç yakalanmadım ünversiteli arkadaşa gelirsem allah kolaylık versin:(
birde küçük kağıta yazıyom ve kalemkiğin içine koyuyorum

mehmet yani kobe
20-04-2009, 21:02
15 yaş veya 14 olan varmı ya en küçüğü ben miyim::(:(:(:(:(:(:(:(:(
yarın yazılım var inşallah yakalanmam

mehmet yani kobe
20-04-2009, 21:05
bi tane gördumm arkadaşım ya nasıl gormuyo tlf hoca kafan aşağıda farkeder dikkat et ketenpereye gelme sonra demedi deme

tatlıcadı27
20-04-2009, 21:05
Benim kopyam teknolojik abicim çağa uygun :))

Bilgisayardan yazıyorum kopyayı metin belgesine, atıyorum mp4 e. Ohh miss :)

Kitap açmışım gibi oluyor :)

Zaten hocalarda mp4 ü görünce telefon sanıyor ve ondan kopya çekilebileceğini akıl edemiyorlar :)

Pisa Gor
20-04-2009, 23:43
zaten okula kitap göturmuom kitapları kucuk kucuk makasla keserdım :D kopya yapardım

mathilda92
20-04-2009, 23:45
sınıfın en iyi kopya çekenleri örgütlenip sınıfın en arkasında uygun şekilde yerleşince gayet de güzel kopya çekilir..orada bir dayanışma vardır ve hocalar bunu çoğu zaman duymazdan görmezden gelirler..yakalasalar bile durduramazlar..çok eğlencelidir bu yöntem komik diyaloglar gerçeklerşir..sınav esnasında hocanın şaşkı bakışları arasında gülme krizine girildiği bile yaşanmıştır..

sınav testse
-hocam 15. soruyu anlamıyorum ben
-o soru çok kolay (A)
o soru kolay (B)
.....
de işe yarar

...kUaRiShİkO...
21-04-2009, 18:11
aç kitabı bak :) en güzel ,en tarafsız ,en doğru bilgiye ula$ırsın :)

iboclass
21-04-2009, 18:20
iyi..... kopya tekniklerini öğrenmem güzel oldu. ilgiyle okuyorum.

kırıktırnak
21-04-2009, 18:25
her türlü çekerim. hocaya göre. hoca safsa biraz ya da göz yumuyorsa serbest ohh allah ne verdiyse . yok hoca biraz cadıysa duvar, küçük notlar, sınav kağıdının altı, perdeler, sıralar, ön sıradaki arkadaşın kapşon altı vs vs vs....

kopya bir sanattır. yetenek ister...

SeReN::.
21-04-2009, 18:58
walla bnce en iisi sıranın bi yerlerine yazmak..=P

GEBERECEKSİN
22-04-2009, 23:29
sıraya yazmak yada bacağa yapştırmak :)))

kubooo
22-04-2009, 23:36
en iyisi kağıtlara yazmak.. gömlek kolunu bileklere kadar indirip kağıdı oraya koyup sınav kağıdı verilir verilmez kopyayı sınav kağıdının üstüne koymak.. sonra da ne buluyosan sınava aktarmak ;)

cinScut
22-04-2009, 23:36
bizim sınıfın özel kagıt katlama teknıgı var
a4 kagıdı 2 ye boler yarısını alıp 4 e katlar 3 te bırını keser kalan 4 te 3 unu 4 te bır goruntusune getırıp bı yerlere sokar daha sonra cıkarırız:D
kafanı koy sıraya başım agrıyo hesabına...

mösyöcaca
24-04-2009, 16:27
sıranın üstüne küçük küçük yazılar halinde yazardım. hiç te yakalanmadım çünkü masamın üstü ful yazılarla doluydu şiiler halinde onların arasına kurşun kalemle yazıdığım için hi belli olmazdı

3n3s.
24-04-2009, 16:46
Bacağa yazılarak süper kopya çekilir valla =)))))

evet katılıyorum :$

haha
24-04-2009, 16:47
ben en güzel kopyamı 8.sınıfta selpak mendile yazmakla çektim malum kış ayları grip salgını var:D

ZKC_EBRU
24-04-2009, 16:59
ben en güzel kopyamı 8.sınıfta selpak mendile yazmakla çektim malum kış ayları grip salgını var:D

Onu çok yaptım.İşe yarıyor canım. :):)

e_yalin
24-04-2009, 17:04
son vize sınavlarında hep telefona kopya yazıp baktım

=))

haha
24-04-2009, 17:09
Onu çok yaptım.İşe yarıyor canım. :):)

haklısın cnm işe yarıyo da millet seni kopyaya değil başka bişeye bakıyo sanıyo:D

EPOKE
29-04-2009, 18:26
yöntem 1) küçük kağıtlara bizim çalışma kağıdı diye tabir ettiğimiz kağıtlara notlarımızı yazarız sonra onu ceket koluyla gömleğin kolu arasında yer vardır oraya kağıdı güzelce yerleştiririz (bu kopya modeli erkeklerde oluyo :D)yöntem 2)Kopyayı sıraya yazmak en çok tercih edilen kopya biçimidir.Çoğu zmanda işe yarar.

HöykürükCan
29-04-2009, 18:28
kızların bacağına yazılıp okunan kopyalar makbule geçer:))))

hepsi_pinar_
29-04-2009, 18:28
sıranın üzerine yazmak,eğer kontrol ediliyosa ön sıranın oturağının arkasına yazmak o da olamdı kendi oturduğumuz sıranın görünmeyecek kısmına yazılır etekle kapatılır,uç kutularının arka kısmları da dahildir

kemal_
29-04-2009, 18:32
bizim sınıfın özel kagıt katlama teknıgı var
a4 kagıdı 2 ye boler yarısını alıp 4 e katlar 3 te bırını keser kalan 4 te 3 unu 4 te bır goruntusune getırıp bı yerlere sokar daha sonra cıkarırız:D
kafanı koy sıraya başım agrıyo hesabına...

ali parası ile 4/3 ile fıstık alıyo problemleri gibi ya bu ne böle

pamuk seqer
15-06-2009, 23:50
pek kopya çektiğim sölenemez ama mecbur kaldıgım zaman sıraya yazarımm =))

hacxan
15-06-2009, 23:57
kartvizitlere yazardm brz okuması zor oluo ama gene ii bi yontem di..

recep0606
15-06-2009, 23:58
en güzel i kağıt değiştirmek ortak yapmak yani
arkadaşının kağıdında çözdüğün soruları çözeceksin çözemediklerini numaralandırıp boş yer bırakcaksın kendisi çözsün :D:D ben kağıdımı bi verirdim sınav başlayınca bana gelene kadar hepsi çözülmüş olurdu :D

ixidea
16-06-2009, 00:02
en güzeli tahta kalemin üzerine uçsuz kalemle yazmak kimsenin ruhu duymuyor:D

bursalı melis
16-06-2009, 00:07
çok nadir kopya çekerim ama çektimmide tam çekerim bi keresin de defteri açmıştım hatta sayafaları çevirip o soruyu arıyodum :D:D:D

hacxan
16-06-2009, 00:09
en güzeli tahta kalemin üzerine uçsuz kalemle yazmak kimsenin ruhu duymuyor:D

bu hangi devirden kalma bi yntem? onla o kdr da ugrasılırmı yauw..

halil95
16-06-2009, 00:12
silgiyi güzelce oyuyoruz içine kopyayı yazdığımız kağıdı koyuyoruz ve oyduğumuz parçayı tekrar oraya koyuyoruz bu sayede az 100 almadım :D:D:D:D:D

emre2930
16-06-2009, 12:41
bencee kopya ele kola bacaga yazılırsa en güzel kopya olur. =p

hatice senem
16-06-2009, 12:54
küçük kağıtlara yazardım yada uzun bi kağıdı arkalı önü katlayıp kitap gibi doldrurdum,
uç kutularının içine yazdım,
kitap açtım çok rahat,
elime yazdım,
kağıda yazıp başörtümün içine iğneliyodum kimsenin ruhu duymuyodu,
parmakların birbirin değen yerlerini de kimse görmüyo
sıraya yazmak en basiti,
yanında ufak cep olan converseler vardı bi ara çakma mı ne sırf kopya için kullanıldı :)
ha bide tarih dersinde tahtaya tarihleri savaş isimlerini falan arapça harflerle yazıyoduk ((= elin tarihçisi nerden anlasın (=
telefonumu da çok karıştırdım bu kopya mevzusuna

ELİF.1907
16-06-2009, 13:51
ben okul değiştirdiğimde bu yola çok başvurmuştum
kış aylarında kazak giyiyiruz zaten ellerime yazıp kazağı çekerdim üstüne kimsenin ruhu duymazdı ,tavsiye ederim =)

OkumamAmaİyiYazarım_
16-06-2009, 13:53
Gömleğin kollarını katlarsın
Ve oralara da kopya kağıtlarını sokarsın
Rahat bi'şekilde kopyayı çekersin

ckxsnsz
16-06-2009, 21:26
küçük kağıtlara yazıp kalemliğe koyardık,yanımdakine sorardım,önüme ve arkamada çok iyi bakardım,sıranın üztüne yazardım,önümdeki sıraya yazardım,telefona kaydedip telefondan bakardım,hocaya sorardım :))

TmmYHaKıZMa..
16-06-2009, 23:09
Yazılıya çalışarak girdiysem eğer sıranın üstüne kısa kısa notlar yazardım..
Yok sınava çalışmadıysam eğer , bi' önümüzdeki kişilerin yardımıyla kağıtlarımızı aynı yapıp yanımdaki ile yardımlaşıp ve defter , kitabı çıkarıp kopya çekerdim..
Yok bunada gerek yoksa sadece sınavın bitişine doğru arkadaşımla kağıtlarımızı değiştirip yapamadığımız sorularda birbirimize yardımcı olurduk ve bunu her sınavda da yaparım..

((:

DqCheniz
16-06-2009, 23:13
En güzel kopya telefondan çekilir :)

maX JacK
16-06-2009, 23:17
en güzel kopya, henüz keşfedilmemiş olandır :Pp

özge okur
17-06-2009, 00:38
en güzel kopya tükenmez kalemle sol bacaga yazılandır ( nedense hep sol bacagıma yazardım)