PDA

Tüm Versiyonu Göster : balıkesir nasıl bir şehir öğrenci için

çikolatalı_pasta
20-07-2007, 20:27
arkadaslar terchlerm arasında balkesir sosyolojide olacak sizce bi öğrnci için balıkesır nası bı şehir yaşanılacak okunulacak bi şehirmi öğrenci olarak zorluk çekermiim bazılarından dyuyorm orada bunalıma girp oklu brakanlar varms küçük ve sıkıcı bi yerms ölemi yardmcı olrsanıs sevınrm

çikolatalı_pasta
20-07-2007, 21:44
yahu kimse yoqqq muuuuuuuuuuuuu niye ilgilenmiosunuz benleeeee küstümm vallaha;(((

turkısh player
20-07-2007, 21:46
önce düzgün yazı yazmasını öğren sonra gel sosyolaji oku

serap-jr
20-07-2007, 21:52
okumak için balıkesirden iyi bi yer bulamazsın diğer sehirlere göre daha ekonomik en azından, senin ekonomik durumunu bilmiyorum ama ayrıca sıkıcı falan değil bunalıma girenler ne bekliyodu bilmiyorum ama saçmalamışlar bence eğlenmek istedikten sonra... sana bunları bir balıkesirli olarak söylüyorum ;)

çikolatalı_pasta
20-07-2007, 22:08
okumak için balıkesirden iyi bi yer bulamazsın diğer sehirlere göre daha ekonomik en azından, senin ekonomik durumunu bilmiyorum ama ayrıca sıkıcı falan değil bunalıma girenler ne bekliyodu bilmiyorum ama saçmalamışlar bence eğlenmek istedikten sonra... sana bunları bir balıkesirli olarak söylüyorum ;)
hmm tesekkür ederm canım

çikolatalı_pasta
20-07-2007, 22:09
önce düzgün yazı yazmasını öğren sonra gel sosyolaji oku

sende sosyoloji yazmayı öğren sosyolaji değil canım çuvaldızı önce kendine batır bencee hıııhh

ayse_cik
20-07-2007, 22:13
balıkesir gercekten ekonomık dıger sehırlere kıyasla ufacık kaybolman zor
eger buyuk sehırden gelıyosan alısman zor olucak genc nufus fazla ama balıkesır de takılıcak yer yok
bır de balıkesırlıler sevmıyolar pek ogrencıyı
nef de mı yoksa kampuste mı okucaksın ona gore
nef sehrın ıcınde ıyı yerde ama kampus sehır dısında koyun ıcınde her gun cekılmez valla asla gelmeeee eger kampusteyse sececegın bolum

çikolatalı_pasta
20-07-2007, 22:16
balıkesir gercekten ekonomık dıger sehırlere kıyasla ufacık kaybolman zor
eger buyuk sehırden gelıyosan alısman zor olucak genc nufus fazla ama balıkesır de takılıcak yer yok
bır de balıkesırlıler sevmıyolar pek ogrencıyı
nef de mı yoksa kampuste mı okucaksın ona gore
nef sehrın ıcınde ıyı yerde ama kampus sehır dısında koyun ıcınde her gun cekılmez valla asla gelmeeee eger kampusteyse sececegın bolum
sosyoloji yada felsefe seçicem kampüs çkmu uzak şehır merkezine?

esra4586
21-07-2007, 15:06
kampüs sehirmerkezine 17 km uzakta ve kampüste yapılcak hiçbişi olmuyo eger ders araların fazla olursa kantinde kös kös oturursun
bunları kötülemek için sölemiyorum fakat sosyoloji kampüste ve fen edebiyat fakültesinde bildiğin gibi gecen sene tasındı kampüse.. dediğim gibi yapabilecegin bişi yok.boş ve binalarla dolu koca bi arazi bizim üniversitenin sitesine girersende bazı fotolara ulasabilirsin..
ama balıkesir degişim halinde sürekli. basta zorluk cekersin ama arkadas ortamını kurduktan sonra her yer güzel olur... gene bi arastır derim ben..daha iyi bi yer tutarsa oraya öncelik tanı

kırık kalbim
22-07-2007, 14:47
büyükşehirden gelen birisi ilk başlarda alışmakta çok zorluk çeker.keza ben kendimi örnek verebilirim.bazen bunalıma girdiğim oluyo.ama arkadaş ortamın iyi olursa hiç bir sorun olmaz.çünkü ekonomik bir şehir.çok küçük ve gidebileceğin ortam çok fazla değil.en azından sineması ve yemek yiyebileceğin ortamlar cafe tarzı yerleride mevcut:)hiç yoktan iyidir.zamanla alışırsın.öğrenci için ideal tabii amacı okumak olan bi öğrenci için;)

b_u_r_j_u
22-07-2007, 17:05
sınıf öğretmenliği bölümü nasıll?

esra4586
23-07-2007, 18:59
arkadasım sınıf öğretmenliğinde okuyo güzel rahat fakat hocaları zorluyomuş tabi nef egitim kalitesi yüksek bi fakülte.... gideceksen donanımlı bi öğretmen olursun

milder
23-07-2007, 19:17
Güzel şehir ben Bandırmada oturuyorum açık öğretimde okuyorum sınava balıkesirde giriyorum gerçekten güzel yer

mrs tonton
24-07-2007, 14:09
balıkesir öğrenci ekonomisi açısından uygun bir şehir arkadaşlar.diğer şehirlere göre baya ucuz.nefte eğitim kaliteli olduğu için zorluyor hocalar,ama kampüsü bilmiyorum.sessiz sakin bi öğrenci şehri,hareketliliği yapma birazda kendi elimizde,arkadaş ortamımızda..

sütçüüü
24-07-2007, 15:49
evet arkadaşlar Balıkesir çoğu arkadaşın da dediği gibi, tam bir öğrenci şehri...küçük, ucuz, bi de ortam kurdun mu senden kralı olmaz. . .mesela ben bi Balıkesirliyim....ortam istiyosanız eğer bana ulaşın...ne isterseniz buluruz size. . .

_mavilim_
24-07-2007, 20:50
arkadasım sınıf öğretmenliğinde okuyo güzel rahat fakat hocaları zorluyomuş tabi nef egitim kalitesi yüksek bi fakülte.... gideceksen donanımlı bi öğretmen olursun

Kesinilikle katılıyorum. Geçen Sene sınıf Öğ. mezun oldum. N.E.F. çok farklı bir okul. Eğitim yönünden, sosyal yönden... Gelince anlayabilirsiniz bunu. Ayrıca çok meşhur bir söz vardır burda;
"NEF.li olmak bir ayrıcalıktır..."

mavidudak
25-07-2007, 17:39
ben de balıkesir yazmayı düşünüyorum.. hemşirelik ve biyoloji.. yalnız hemşirelik bandırmada da var.. bandırma nasıl bir yer? öğrenci için nasıl bir yer ? bir de birşey daha var sormak istediğim.. müzik anlamında balıkesir öğrencileri ne yapıyolar? yani rock grupları falan var mı mesela?

çikolatalı_pasta
28-07-2007, 21:50
ya arkadaşlar bide şey var belki biraz reklam gibi olacak amma ben fem dersanesi çıkıslıyım yanı eğer bi ünive rsteyee yerlstırılırsem yurt olayını dersanem halledıo benı kendi yrtlarına yerlestırıo acaba bu durmda olan varmı yanı fem yurdunda kalan ?? artısını eksısıni bi açıklayıversenis çok sevınirm

IMMORTAL_06
28-07-2007, 21:53
slm arkadaslar...
zekırdekcıler olarak bı dergı cıkarmayı dusunuyoruz...
zekirdek edebiyat kulubu kuruyoruz
sızde bıze katılırmısınız?
forumlarda yer alıyor...
genel forumlarda, hey edebıyatcılar buraya...

goruslerınızi beklıyoruz

kırık kalbim
29-07-2007, 00:27
ben de balıkesir yazmayı düşünüyorum.. hemşirelik ve biyoloji.. yalnız hemşirelik bandırmada da var.. bandırma nasıl bir yer? öğrenci için nasıl bir yer ? bir de birşey daha var sormak istediğim.. müzik anlamında balıkesir öğrencileri ne yapıyolar? yani rock grupları falan var mı mesela?
ben biolojideyim güsel bi bölüm.bandırmaya da güsel diyolar ama görmedim yorum yapamam.müzik anlamında işte canlı müzik dinleyebileceğin 2 -3 yer var.ben öle rock grupları hiç duymadım.ama olabilir

_ZoR_
29-07-2007, 13:29
ya arkadaşlar bide şey var belki biraz reklam gibi olacak amma ben fem dersanesi çıkıslıyım yanı eğer bi ünive rsteyee yerlstırılırsem yurt olayını dersanem halledıo benı kendi yrtlarına yerlestırıo acaba bu durmda olan varmı yanı fem yurdunda kalan ?? artısını eksısıni bi açıklayıversenis çok sevınirm
ben değil ama bi arkadaşım o yurtlarda kalıyodu
sen sorun çıkarmadığın sürece onlar da çıkarmıyomuş ama evlerinin yurtlarından daha rahat olduğunu söylüyolar

çikolatalı_pasta
29-07-2007, 13:43
ben değil ama bi arkadaşım o yurtlarda kalıyodu
sen sorun çıkarmadığın sürece onlar da çıkarmıyomuş ama evlerinin yurtlarından daha rahat olduğunu söylüyolar
hımm anladım gerçi zaten alısığm dersanninkındede kaldm ama merk ettigm dersenye gittiğm dönemlerdekı gibi kasıyolarmı bizi cok fasla sıkıyolarmı filan ama daha rahatms devlet yurtlarından hijyenit ve temsmis bildiim kadarynan

nilderen
29-07-2007, 13:54
arkadaşlar balıkesire gelmenizi hiç tavsiye etmem ben balıkesirde okuyorum hiçbir sosyal etkinliği yok.Ayrıca çarşıya çıktığınızda tek bir caddeden başka dolaşacak yer bulamazsınız insanlarıda bir okadar soğuktur.kampüste dağın başında bir yerde burada okuduğunuz sürece bunalıma girersiniz haberiniz olsun karar sizin.

esra4586
29-07-2007, 13:58
arkadaşlar balıkesire gelmenizi hiç tavsiye etmem ben balıkesirde okuyorum hiçbir sosyal etkinliği yok.Ayrıca çarşıya çıktığınızda tek bir caddeden başka dolaşacak yer bulamazsınız insanlarıda bir okadar soğuktur.kampüste dağın başında bir yerde burada okuduğunuz sürece bunalıma girersiniz haberiniz olsun karar sizin.
bende balıkesirde okuyorum fakat giderek gelişiyo lütfen hakkını yemiyelim o konuda şimdi milli kuvvetler falan yol calışmaları yapıldı kampüs konusunda katılıyorum .. büyük sehirden gelen biri için zorlanabilir ama... egitimi iyi bence en önemlisi bu..eglenmek ikinci planda benim düşüncem bu.

esra4586
29-07-2007, 14:01
bi iki rock grubu oldugunu duydum üniversitenin forumuna da üye olursan birkaç bişi ögrenebilirsin ama öle gruplar oldugunu duydum..gecen sene konser vermişlerdi çünkü

_ZoR_
29-07-2007, 15:28
hımm anladım gerçi zaten alısığm dersanninkındede kaldm ama merk ettigm dersenye gittiğm dönemlerdekı gibi kasıyolarmı bizi cok fasla sıkıyolarmı filan ama daha rahatms devlet yurtlarından hijyenit ve temsmis bildiim kadarynan
devlet yurdundan daha iyidir kesin.hem devlet yurdu merkezin dışında biraz.sadece giriş çıkış saatlerinde kasıyolarmış bildiğim kadarıyla.kışın haftaiçi 9 hafatsonu 6 ydı.ama benim bahsettiğim kız yurdu olduğu için olabilir belki erkeklerinki daha rahattır.umarım istediğin yer olur

feyzazek
29-07-2007, 15:31
ankaradan başka yerde öğrenci olunmaz arkadaşlar hele ki balıkesirde kesinlikle düşünmeyin

çikolatalı_pasta
29-07-2007, 18:31
devlet yurdundan daha iyidir kesin.hem devlet yurdu merkezin dışında biraz.sadece giriş çıkış saatlerinde kasıyolarmış bildiğim kadarıyla.kışın haftaiçi 9 hafatsonu 6 ydı.ama benim bahsettiğim kız yurdu olduğu için olabilir belki erkeklerinki daha rahattır.umarım istediğin yer olur arkadsım ben zaten kızım :) bu kardesımın üyelıği ;)) oyüzden rofilde öle yasıo:)))

_ZoR_
29-07-2007, 19:48
arkadsım ben zaten kızım :) bu kardesımın üyelıği ;)) oyüzden rofilde öle yasıo:)))
kusura bakma arkadaşım:D

Gaius_GRaCChus
30-07-2007, 23:23
Sosyoloji Bızım Bınada Fefde :) Hatta Ust Kat.O Bolum Daha Yenı Acıldı.Pek İyi mi Bılmıorum AMa Bızde Tarıhsel Sosyoloji dıye ders gorduk Hoca Pek İyi Degıldı.Okul Icın Sosyolojı Katı Hayalet Katı Sankı kımseler Olmuo Orda Okulumuzun Kantını desen Cok iyi Degıl : ) Ama Guseldır Balıkesır Ucuzdur.Ogrencı Kentı Denılebılır.Halkıda Ogrencıye Pek Ters Bakmaz Aslında.Bahcelıevler Mah. yada Ellııkı Evlerde Oturursan sorun Olmas.
Bırde Muzık Grupları demıssınız Tabıkı de Var Benım Bıldıgım 3-4 Rock Grubu Var.Nefte Bır Tane Var Oldukca Gusel.Konserıne Gıtmıstım İyidıler.Turku Gruplarıda Var.Mesela Grup Boran Var.Bı harıka: )

boncucks
01-08-2007, 20:42
valla kuzenim okuyo türkçe ögretmenliği herkes herkesi tanıyormuş:D cok küçükmüş allahtan eğitim merkezde dio uni dagbasındaymış. şehir ise valla bizim köy daha güzel diyodu:D:D heryer toz toprakmış:D yeni yeni gelişen bi şehir tabi :D hatta kuzen şey diyordu ucusmuş:D işte 20 milyona 2 kanepe almışlar zuahhahaha:DD:D:D:D markete griolarmış kasiyer bile bizi tanıo dedi:D bide şey bi askerrler bide ögrenciler varmış orda neredeyse:D

shah_nur
02-08-2007, 13:24
bence balıkesir gerçekten güzel bi şehir hani balıkesirliyim diye demiyorum ama güzel bence...insan eğlenmesini mutlu olmasını bildikten sonra her yerde mutlu olur diye düşünüyorum..hem öğrenci olan için daha güzel çünkü çok uygundur burda fiyatlar.istedğin herşeyi bulabilirsin...

MORFY
10-08-2007, 14:04
balık esırde okursun hatta profesor bıle olabılırsın cunku orada eglenılecek hıcbır yer yok :)) ızmır mukemmel tavsıye ederım kesınlıkle okumazsın :))

çikolatalı_pasta
10-08-2007, 20:37
balık esırde okursun hatta profesor bıle olabılırsın cunku orada eglenılecek hıcbır yer yok :)) ızmır mukemmel tavsıye ederım kesınlıkle okumazsın :))
hadı ya o kadarm bos yav enazında bikaç takılcaın kafe bi iik intrnet kafsi filan vardır heralde dimi??

luciaa
10-08-2007, 20:45
bu kadar da bı sehır kucultulemez yaa begenmeyen gelmesın kardesım bız yeterızzz öğrencılerı olarak

d.senkal
12-08-2007, 13:59
Balıkesir tam bir öğrenci şehridir.hem çok ucuz hemde sakin bir yer.şanslısın kampüste olmıcan şehir merkezindeki nefte okuyacaksın eğer tutarsa.bol şanslar

özznurr
16-08-2007, 17:47
Nef şehir Merkezinin Içinde Orda Okumak Daha Kolay Ama Kampüs Merkezden 17 Km Uzakta Dağin Arasina Yapilmiş Biyer Ben Kampüste Okuyorum Eğerk Otobüsle Gidersen 600 Kuruşa Gidiyosun Tabiki Otobüste Yer Bulmak Bi şans Eseri Eğer 400kuruş Daha Zenginsen 1ytl Verip Normal Kamsüp Minibüslerinle Gidiyosun Ve Rahat Rahat Ama Okul çok Kötü Dağin Başinda Ya Yapilacak Bişi Yok Sadece Kantin Aslinda Kampüs Daha Yeni Gelişiyor Sadece Göleti Var Içinde Baliklari Olan Okadar Yine Bahar şenlikleri Faylan Oluyor Tabi Ama Yaşamak Zor Arkadaş Ortamini Yaptiktan Sonras Eğlenmeside Güzel Ama Balikesir Kücük Bi Yer Fazlha Gidilecek Bi Mekan Yok Hep Belil Yerler Zaten Sen Ders çalişmaktan Biyere Gezemezsin çünkü Dersleride çok Ağir Ve Zor Lisede 45 Alip Gecip Derinden Holeyy çekerken Burda 60 Alman Gerek Bir Balikesirli Olarak Söyliyebileceğim Tek şey Balikesir Dünyanin En Büyük Köyü şirin Ama Sikici 12 Den Sonra Kiz Kismi Gezmeye Dursun Aman Haaa :)

aysunnn
16-08-2007, 17:58
balıkesir çok güzeldir
özelliklede öğrenciler için kışın oldukça sakin hemde ucuz bir yergezmek istersende çok güzel yerleri var

MrGreen
16-08-2007, 18:06
Nef şehir Merkezinin Içinde Orda Okumak Daha Kolay Ama Kampüs Merkezden 17 Km Uzakta Dağin Arasina Yapilmiş Biyer Ben Kampüste Okuyorum Eğerk Otobüsle Gidersen 600 Kuruşa Gidiyosun Tabiki Otobüste Yer Bulmak Bi şans Eseri Eğer 400kuruş Daha Zenginsen 1ytl Verip Normal Kamsüp Minibüslerinle Gidiyosun Ve Rahat Rahat Ama Okul çok Kötü Dağin Başinda Ya Yapilacak Bişi Yok Sadece Kantin Aslinda Kampüs Daha Yeni Gelişiyor Sadece Göleti Var Içinde Baliklari Olan Okadar Yine Bahar şenlikleri Faylan Oluyor Tabi Ama Yaşamak Zor Arkadaş Ortamini Yaptiktan Sonras Eğlenmeside Güzel Ama Balikesir Kücük Bi Yer Fazlha Gidilecek Bi Mekan Yok Hep Belil Yerler Zaten Sen Ders çalişmaktan Biyere Gezemezsin çünkü Dersleride çok Ağir Ve Zor Lisede 45 Alip Gecip Derinden Holeyy çekerken Burda 60 Alman Gerek Bir Balikesirli Olarak Söyliyebileceğim Tek şey Balikesir Dünyanin En Büyük Köyü şirin Ama Sikici 12 Den Sonra Kiz Kismi Gezmeye Dursun Aman Haaa :)

bursaya doğru mu 17 km yoksa izmire doğru mu 17 km arkadaşım??

özznurr
17-08-2007, 14:54
balıkesir üniversitesi kampüsü balıkesirden 17 km sonra izmir yolu üzerinde son günlerde kampüs yoluna otoyol yapılıyorlarmıy diye söylüyorlar bilmiyiyorum bikere arkadaşlar bir duyuru yapım eğer sigara kullanıyorsanız okula gelerken mutlaka depolama yapın çünkü okulad sigara satılmıyor eğer o gün unutursanız kampüse en yakın paşaköyden küçük bi bakkaldan minibüsle gidip almak zorunda kalırsınız:)zor olana bişi yok alışırsınız bence yaaa herkese kolay gelsin ben MYO okuyorum arkadaşlar bı sıkıntısı olan olursa yardımcı olurum hepimiz kardeşiz;) hoşçakalınnn

özznurr
17-08-2007, 15:06
balıkesir üniversitesi kampüsü balıkesirden 17 km sonra izmir yolu üzerinde son günlerde kampüs yoluna otoyol yapılıyorlarmıy diye söylüyorlar bilmiyiyorum bikere arkadaşlar bir duyuru yapım eğer sigara kullanıyorsanız okula gelerken mutlaka depolama yapın çünkü okulad sigara satılmıyor eğer o gün unutursanız kampüse en yakın paşaköyden küçük bi bakkaldan minibüsle gidip almak zorunda kalırsınız:)zor olana bişi yok alışırsınız bence yaaa herkese kolay gelsin ben MYO okuyorum arkadaşlar bı sıkıntısı olan olursa yardımcı olurum hepimiz kardeşiz;) hoşçakalınnn

spacealist
17-08-2007, 22:28
slm herkese balıkesir turizm otelcilik geldi bana bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.kampüse ulaşım kolay mı kampüs ve yaşam nası vb. gibi bir şehre yeni gelecek birine yetecek kadar bir ön bilgi istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

spacealist
17-08-2007, 22:30
hıh birde yurt veya ev gibi durumları nasıl??

_ZoR_
17-08-2007, 23:00
hıh birde yurt veya ev gibi durumları nasıl??
özel yurtlae 200 den başlıyo.evlerde pahalı denemez messela 300 ytl ye 3+1doğalgazlı ev bulmak mümkün o yönden bi sıkıntın olmasın.eğer sobalı istersen 150 ye bile ev var

ozfeworld
18-08-2007, 18:22
ben bu sene ilköğretim matematik öğretmenliğini kazandım ve ikinci öğretim. nasıl bu nef . zormuş galiba.aktiviteler falan nasıldır . bilgi veririseniz çok sevvinirim

bu_shra
21-08-2007, 13:27
ben balıkesirliyim.....burası iğrenç bi yer...çok küçük 2 caddesi var o kadar..ama öğrenciler için bi sürü mekan var(cafe oda)zaten öğrenciden para kazanıo...gezilecek görülecek pek yeri yok anıt haricinde anıt tepede bütün blk ayaklarının altında gece çıkmanızı tavsiye ederim...kampüsü şehrin dışında dağın eteğinde :) eğitim fakültesi merkezde ama onu da taşıyacaklarmış dışarı..... ama şu bi gerçek ki nef deyince akan sular durur çok ii olduğunu söylüyorlar puanların yüksek olmasıda buna işaret....yani öğrenci ortamı güsel şehir berbat... sakinliği sevenler için tam

mrvmtn
21-08-2007, 15:04
evt nef diyince akan sular durur çok kaliteli bir fakülte ama eğitim fakületesi taşınmayacak böyle bişey yok çünkü okul tarihi eser ve devlet fakülte olarak kalmasını istiyor böyle duymuştum ayrıca kampüste daha eğitim fakültesi inşaatıı bile yok olsa da bu yıllar sonra belki gerçekleşir yani şimdilik böyle bişey yok .

exampeex
23-08-2007, 03:23
öğrenci için balıkesir 4/4 lük bi yerdir arkadaşım..ekonomik olması en başta gelir..arkadaş ortamın olduğu zaman hiç bi problem olmaz..ama balıkesirin yerlileriyle iyi geçinmeye bak derim ben şimdiden..ben altınolukta oturuyorum mesela..haftasonu vs arkadaşarınla atlayıp gelebilirsin..sadece altınoluk da deil tabi..ayvalık, akçay, gömeç, burhaniye, zeytinli..ama içlerin de en güzeli altınoluk..sessiz sakin kafa dinlemek için mükemmel..ama altınoluka gelme sonra bidaha ayrılman zor olur..:)

avea11
23-08-2007, 04:40
Ben bu sene Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandım.Burası hakkında bilgisi olan var mı? mesela yurt ne kadar mesafede?

mrvmtn
23-08-2007, 12:34
Ben bu sene Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandım.Burası hakkında bilgisi olan var mı? mesela yurt ne kadar mesafede?
öncelikle hayırlı olsun devlet yurdunu soruyosan balıkesir merkeze minibüslerle 15 dk uzaklıkta,kampüse uzaklığını soruyosan yine minibüslerle 20 25 dakikalık mesafede

avea11
29-08-2007, 02:29
teşekkürler

türkolog
29-08-2007, 02:32
teşekkürler
tam yerine gelmişsin :) ben edebiyat son sınıftayım

üçyüzüç
29-08-2007, 02:32
susurlukluyum.bandırma ve susurluk degilde balıkesir merkezse gerçekten ucuz bir yer.7yıl oturdum hem kira verdim 4odalı eve.hem yedim içtim.hiç problem yaşamadım.ama dediğiğm 2 ilçe çok pahalı belirteyim :))

avea11
29-08-2007, 02:40
tam yerine gelmişsin :) ben edebiyat son sınıftayım

Seni allah gönderdi yahu bana bölüm hakkında biraz bilgi verebilirmisin?

türkolog
29-08-2007, 02:51
Seni allah gönderdi yahu bana bölüm hakkında biraz bilgi verebilirmisin?
vallahi öncelikle hayırlı olsun ve Allah kolaylık versin :)fakülte kampüste biliyorsundur mutlaka bunu...bölüme gelince anladığım kadarıyla nasılsır,ne öğretirler,zor mu kolay mı ,bunları sordun ama sana şunu söyleyebilirim;aslında çok zor değil yani eğer isteyerek seçtinse severek okursun,ama kendi okulum ve bölümüm diye söylemiyorum hocalar zorlar biraz öyle yata yata geçilmez pek..zaten çok bir şey kalmadı eylül 24 te anlarsın hatanı :):)şaka şaka korkma sen ders çalışmayı seviyorsan ezberinde iyiyse ve dil öğrenmeye yeteneğin varsa hiç endişelenmene gerek yok ...

avea11
29-08-2007, 02:58
vallahi öncelikle hayırlı olsun ve Allah kolaylık versin :)fakülte kampüste biliyorsundur mutlaka bunu...bölüme gelince anladığım kadarıyla nasılsır,ne öğretirler,zor mu kolay mı ,bunları sordun ama sana şunu söyleyebilirim;aslında çok zor değil yani eğer isteyerek seçtinse severek okursun,ama kendi okulum ve bölümüm diye söylemiyorum hocalar zorlar biraz öyle yata yata geçilmez pek..zaten çok bir şey kalmadı eylül 24 te anlarsın hatanı :):)şaka şaka korkma sen ders çalışmayı seviyorsan ezberinde iyiyse ve dil öğrenmeye yeteneğin varsa hiç endişelenmene gerek yok ...

teşekkür ederim
Eğitimin 17 eylül de başladığını sanıyordum türk dili ve edebiyatı bölümü 24 ünde mi başlıyor?

_ZoR_
29-08-2007, 09:48
teşekkür ederim
Eğitimin 17 eylül de başladığını sanıyordum türk dili ve edebiyatı bölümü 24 ünde mi başlıyor?
İlk hafta ders olmuyor.Arkadaş onu kastetmiş:)

sUpRiSe_of_EmRe
29-08-2007, 15:35
merhaba ben balıkesir bandırma işletme bölümünü kazandım bu sene...Bana bilgi verecek birisi varmı?Yurt varmı orda?hayat nasıl?Devlet yurdu uzakmı?özel yurtların fiyatları nekadar?? ilginize tşklerr

feyzazek
29-08-2007, 15:37
öğrenci şehri olarak balıkesir kötü bir yer kesinlikle tarafımdan tavsiye edilmezzz

avea11
30-08-2007, 02:21
İlk hafta ders olmuyor.Arkadaş onu kastetmiş:)

Tamam teşekkürler

janjanlı çelik jant
30-08-2007, 02:31
suziki maruti gibi bizim memleket, küçük ve az yakar :)

türkolog
30-08-2007, 02:44
suziki maruti gibi bizim memleket, küçük ve az yakar :)
müthişsin ya ne diyeyim,bu kadar güzel bir tanımlama yapılamazdı balıkesir için :D

xXxLoLaxXx
30-08-2007, 15:04
valla eğlenceye gece hayatına düşkünsen ideal bir yerdeil ama onun dışında sakin sessiz güzel küçük biryerdir ben memnunum şahsen.

mannyaQ
31-08-2007, 16:25
Balıkesir şimdilik(!) büyük bir tadilat geçirdiği için güzel gelmeyebilir bazı arkadaşlara. Yalnız bolluk ve ucuzluk memleketidir. Şehir içi bir çok yere yayan bile gidebilirsin, İzmir Bursa gibi şehirlere yakınlığı başka bir avantaj.

Tabii beklentileri üst seviyede olan arkadaşların beklentilerini kesinlikle karşılamayacaktır. Yalnız Balıkesir'i hele bir kaç sene sonra görün. Çok güzel olacak inşallah.

ozfeworld
01-09-2007, 18:40
şöyle bişey sorayım!! nefte tenis kortları falan var mı. ya da spor aktiviteleri??

gökçe_deniz
01-09-2007, 18:45
ah canım nerde tenis kortu hemde nefte sınav iin gittim ruhum daraldı:D

mrvmtn
02-09-2007, 01:24
şöyle bişey sorayım!! nefte tenis kortları falan var mı. ya da spor aktiviteleri??
o kadar da kötü değil ya tenis kortu var voleybol sahası basket ve futbol sahası var birer tane

fussion
02-09-2007, 01:30
çokta pahalı olmayan bi şehirdir yani tam bir memur ve öğrenci şehri yalnız ev sahipleri biraz açık gözlüdür öğrenci bulsamda şu kirayı biraz daha yüksekten kapatsam diye bakarlar hatta çoğu zaman kiralık evlerin camlarında öğrenci-polis-astsubaya kiralık ev yazısı bulabilirsin.....
ne yazıkki takılacak çok fazla cafe bulamazsın sınırlı sayıda (doğru düzgün)yer var gidilebilecek........
belki baştan sevmezsin ama çoğu insanda alışkanlık yapar balıkesir(nedenini hala çözemedim valla)
ama rahat edersin balıkesirde merak etme tam bi öğrenci şehri burası.....
bu arada çok fazla sosyal aktivite beklemeyin bence sonra çok fena hayal kırıklığına uğrarsınız................

birgüll
02-09-2007, 01:31
ya ben balıkesirde türk dili ve edebiyatı okuyacağım çok mu zor ya acaba hata mı yaptım??

gizemli ada
14-09-2007, 02:36
valla ben kampüsün yollarının toprak olduğu zamalarda okudum acayip ayaz olurdu şehir merkezi çok güzeldi galiba minigolf kapanmış kervansaray otel yıkılmış ama hiç birisi bana derslerden kaçıp okey oynadığımız yerin altında keops cafenin kapanması kadar üzmedi. eğlence yerleri yoktu ama dostluk arkadaşlık vardı ve başka birşeyde ihtiyaç duymuyorduk yurt ortamı çok iyiydi orada meşhur bi abaza yolu vardı muhtemelen halada var kısacası balıkesiri okurken sevmezsin ama mezun olunca deli gibi özlersin

janjanlı çelik jant
14-09-2007, 06:13
balıkesirde sonbahar bir başkadır =)

class87
15-09-2007, 03:27
balıkesirde sonbahar bir başkadır =)
Yah 11 yaşıma kadar orada büyüdüm ve oradan taşındığımızdan beri de bi fırsat bulup gidemedim gözümde tütüyor doğduğum yer olan Bigadiç :(((

kemancıBLK
17-09-2007, 00:52
öncelikle şunu belirteyim balıkesire yada bibaşka şehire okumaya gidiyosunuz eylenmeye değil,tabi eylenmekte lazım bunun için güzel şeyleri kendiniz bulun.

ben doğma büyüme balıkesirliyim istanbula gittim havası suyu herşeyi 5 para etmez her yerin bi kusuru var yada bize yabancı olduğu için öyle geliyo.
yolları yoprak denilmiş hiçte bile heryer asfalt,o zaman öyle olabilir ama gitgide güzelleşiyo. hadi kalın salıcakla.

janjanlı çelik jant
17-09-2007, 01:15
balıkesir bugun çok soğuk :)

rapresent
17-09-2007, 01:57
balıkesir tam bir öğrenci şehri bence..hem ekonomik hem hesaplı.:)
ufak ama olsun idare edeceksiniz artık.ben 4 senedir idare ediyorum

BaklavaSekerlidir
28-09-2007, 01:39
ya delircem 2 haftadır mmfdeyim+ yurtta kalıyorum karşı cinsle bir merhabam bile yok nooolur yardım edin delirmek üzereyim valla özledim kızlarla konuşmayı hep erkek hep erkek ağlycam yaa:'(

PiYaNiStBuRaK
28-09-2007, 02:56
ben balıkesirdeken 1 tam ekmek döner ve bir büyük cam şişe ayran bilin bakalım kaç para??

söylüyorum..

1 milyon oooh tam benlik bi yer :D

mutu16
16-03-2008, 00:31
balıkesir edremit myo danım edremitte okuyan başka matrax dinleyen arkadaş var mı

KAF-KEF 10
10-04-2008, 18:52
aradığın sessizlik,ucuzluk, az da olsa park mark yeşillik ise balıkesir çok güzel öğrenci için, büyük şehirlerde ne yapacaksınız babanız sizi okuyun diye gönderdi berduşluk mu yapıcaksınız hee :)

kumsal24
17-04-2008, 01:06
ya balıkesirden güzel yeri nerde bulacaksın.
memleketim diye demiyorum ama güzeldir gercekten.
ha çok sıkılırsan hafta sonu sahilede kaçarsın.
akçay altnoluk burhaniye
daha ne olsun dimi.

cık cık cık............

beyazzambak19
17-04-2008, 13:09
ya gerçekçi olun sevgili hemşerilerim,ucuz mucuz çok feci sıkıcı balıkesir yaww.Başka memleketlerdeki arkadaşları kandırmayın nolur.Balıkesir kocaman bir köy gibi,öğrenciler çok sıkılıyor,yapcak pek bişi yok çünkü.Siz iyisimi gidin başka şehirlere :)

yener kesgin
17-04-2008, 13:28
Ya memleketim diyosun sonra da kocaman bi köy diyosun bunu yapmayın lütfen! bende balıkesir liyim ve ve kampüsde 2 yıllıkda okuyorum sanki başka illerde burda olmayıpda orda yapılan aktiviteler var da balıkesir i küçük görüyosunuz her yönden balıkesir çok iyi gelmek isteyenlere şiddetle tavsiye ediiyorum.

beyazzambak19
17-04-2008, 13:31
Ya memleketim diyosun sonra da kocaman bi köy diyosun bunu yapmayın lütfen! bende balıkesir liyim ve ve kampüsde 2 yıllıkda okuyorum sanki başka illerde burda olmayıpda orda yapılan aktiviteler var da balıkesir i küçük görüyosunuz her yönden balıkesir çok iyi gelmek isteyenlere şiddetle tavsiye ediiyorum.
peki peki kızma,dediğin gibi olsun

dilekcckk
17-04-2008, 13:36
*arkadaşlar bu forum konusu 2007nin temmuz ayında açılmış!!!!
dikkat ederseniz!!!!
*ozamandan bu zamana balıkesir çoooook değişti....
*toprak yol falan kalmadı balıkesirde her yer asfalt oldu...
*parkı gerçekten -çimlerin üzerine otur yat- okadar dinlendirici bi yer haline geldi...
*çarşısında bir çok cafe var-hepside ii yerler- bir çok internet cafesi var...
*ulaşımı rahat-kampüse giden körüklüye bişey diyemem:/-herkesin yazdığı gibi çok ucuz bi şehir....
ayrıca kocaman köy durumunda falan değil!!!!
*insanlarının soğuk olduğuda yazılmış bende burada doğmama rağmen 4yıl önce geldim buraya ve insanlarının hiçte soğuk olmadığını söylemek istiyorum!!
**bence o soğuk dediklerin dışardan gelen sonradan balıkesirlilerdir diyerek sitemimi belli etmek isterim...**
BALIKESİR TAM BİR ÖĞRENCİ ŞEHRİDİR BENCE.....
SEVGİLER SAYGILAR....

gs_elif_gs
17-04-2008, 13:43
8 aydir hasret kaldigim memleketimden bahsedilior,,,ahh ahhh...
tabi ki zamaninda biz de dedik nesi var ki,yapacak hic birsey yok vb..
kurban olurum ben balikesirime beeeeeee,,cok ozledim oyle boyle degil...kiymetini bilin=)
evet balikesir cok degisti,artik alisveris merkezi starbucks i bilem var=)ben henuz goremedim ama cok anlatiliyor...
merkez haricinde zaten hic laf soylememisimdir,,,soyletmem de,evet merkezi zamaninda bize cok cektirdi sikici olduama,,genel olarak hic bi sehirle yaristirmam bile
sikildin mi at kendini korfeze,olmadi akcay a gec dunyanin en temiz havasindan 2 gun solu gel,ne stres kalir ne bisi!!

hasan_izmit
17-04-2008, 14:03
Özellikle karadeniz tarafındaki arkadaşlar sakın ola balıkesir i yazmayın gidenler anlatıyo hiç önermem benim en yakın arkadaşım bıraktı balıkesiri tercihleriniz aranıza koymayın bence

crocodile161O
18-04-2008, 17:50
Balıkesirlilerin kendi şehirlerini övmesini anlayabilirim ama sakın hiçbirini dinleme. Benim 3. senem balıkesirde burdan daha iğrenç bir şehir yoktur herhalde. Neyini övüyolrsa bu kadar bilmem. Onlar balıkesirden başka bir yer görmemişler galiba. Sakın ola öyle bir hata yapayım deme. balıkeisrde okuma. Öğrencinin en son tercih edeceği yerdir balıkesir.

cannuri
18-04-2008, 18:07
Balıkesir i çok bilmiyorum fakat Balıkesir/Burhaniye çok güzel bir yer,Ayvalık,Ören,İskele gayet hoş.

KAF-KEF 10
18-04-2008, 23:56
bak bak habersiz beyaz showa gitmişler blk üni. :)

atess
12-05-2008, 01:50
balıkesirde mimarlık nerde bilen varmı?merkezdemi yoksa çok güzel denilen yerdemi?? dgsyle geçiş yapmayı düşünüyorumda.yardımcı olursanız cok sevınırım..

Gaius_GRaCChus
17-05-2008, 01:09
balıkesirde mimarlık nerde bilen varmı?merkezdemi yoksa çok güzel denilen yerdemi?? dgsyle geçiş yapmayı düşünüyorumda.yardımcı olursanız cok sevınırım..

MMF Kampuste.Kampus Balıkesıre Yaklasık 22km. Uzaklıkta..
Kampus Daha Yenı Yapılanıyor.Ama MMF Suan Kampusun En Oturmus Bınası..
Sanırım Onun Yapımı Tamamlandı.

gitarist1992
17-05-2008, 01:22
bu kadarda kötülenmez ya...öğrenci için gayet uygun bir yer ayrıca takılcak birçok yeri var...kafayı dinlemek istiyosanız gidin parka geçin havuzun karşısına çimlere uzanın bide gitar bulun ohh vala:)daha ne olsun yaf

HâLa_öĞReNCi
17-05-2008, 01:29
temmuz ağustos aylarında altınoluk-ayvalık gibi ilçeleri öğrenciler için vazgeçilmez yerler :)) ama şansımıza okullar o aylarda kapalı ::) onuda meb düşünsün

vokaliz
19-05-2008, 14:07
ben gecen yaz geldim iğrenç biyer cok sıkıcı esnafınıda sevmedım hemde hiç..... balıkesirin merkzi köy,köyleri merkez gbdir......... altınoluk şahane ama

mCe
10-06-2008, 20:29
Balıkesir sakin kafalı öğrenciler için çok güzel bir şehirdir! Üniversiteyi seçecek olan kişiler genelde deniz var diye geliyorlar ama merkezde deniz yok. Merkeze gelirsiniz garaja gider altınoluk arabasına biletinizi alırsınız öyle gidersiniz denize :D kiralar çok ucuz (100- 300 YTL). Öğrencilere öcü gözüyle bakılmıyor sosyal hayat yeni yeni düzeliyor. Ben deli doluyum kabuğumu kırdım azmak istiyorum diyorsanız eğer Balıkesir'den uzak durun derim!

yener kesgin
11-06-2008, 15:37
Ya balıkesirim e laf etmeyin. Misler gibi yerleşim birimi herhalde deniz var diyen arkdaşlar hiç eline harita almadan gelen arkdaşlar tabi denize kıyısı var ama uzak istanbul gibi her yanı yerleşim birimi degil ki (: dağlık taşlık (:

janjanlı çelik jant
12-06-2008, 02:19
en güzel sahilleri olan altınoluk akçay bi saatlik yol daha ne çıkın haftasonları gezin gelin , sanki sahil kenarında okusanız her gün denize girceksiniz :))

nick_1903
13-06-2008, 03:13
en güzel sahilleri olan altınoluk akçay bi saatlik yol daha ne çıkın haftasonları gezin gelin , sanki sahil kenarında okusanız her gün denize girceksiniz :))

inş. balıkesirde ögretmenliğim cıkar. :))) Orası öğretmen içinde iyi bence hem kalacak yerimde var sorun yok yani benim için dimi kanks?

janjanlı çelik jant
13-06-2008, 03:26
aynen kanx , ben sana bi kız da bulurum burdan :))

güzelgünler
13-06-2008, 03:35
aaa janjanlı çelik jant ben seni ne zamandır görmüodum bi sevindirik oldum:))

janjanlı çelik jant
13-06-2008, 03:36
guduv bende memnun oldum , canım benim :))

Snokta Anokta
13-06-2008, 03:37
balıkesirde kendi aktivitei kendin yapman gerekiyor burda yok söyle yapalım da eylenelim böle olursa eyleniriz diyen pek fazla kişi yok onu sölimm

güzelgünler
13-06-2008, 03:38
guduv bende memnun oldum , canım benim :))
hadi ben gidiom ii geceler renkli rüyalar..mutluluk buraya kadar guduuuuuuu:))

janjanlı çelik jant
13-06-2008, 03:45
iyigeceler iii bak kendine :))

nick_1903
13-06-2008, 04:30

olm buna inanmam iste hadi araba bulsan inanirimda kiza inanmam :))

punkie girl
13-06-2008, 23:36
balıkesir güzel yer ya.özellikle öğrenciler için ekonomik yönden gayet iyi.tabi ayvalık,altonuluk ve akçaya yakın olması da cabası:)tek kötü yanı var merkezde kültürel faaliyetler çok az .çok sık konser olmaz ve hafta sonu için takılınacak doru dürüst mekan yok.onun dışında süper:))

ugre34
18-06-2008, 01:48
Orası Büyük bir köy ama Süper bir öğrenci şehiri Açıkcası arkadaş ortamını kurdunmu ordan ayrılmak istemiyeceksin orda arkadaşlıklar senin orda kalıp kalmıyacağını belirliyor. istanbuldan gelip balıkesirde okuyan arkadaşlara zor geliyor alışana kadar..............

sen yaz orayı 5-6 sene keyfine bak

özübelli
30-06-2008, 15:30
arkadaslar terchlerm arasında balkesir sosyolojide olacak sizce bi öğrnci için balıkesır nası bı şehir yaşanılacak okunulacak bi şehirmi öğrenci olarak zorluk çekermiim bazılarından dyuyorm orada bunalıma girp oklu brakanlar varms küçük ve sıkıcı bi yerms ölemi yardmcı olrsanıs sevınrm
şehir olarak biraz ydağınık oturmuş bi kentsel görünümü yok üniside idare eder.ben ayvalık myo da okuyorum umarım iyi biyer çıkar. allah yardımcın olsun

odaneya
03-07-2008, 17:26
herkes demiş ki bina olarak çok iyi değil ama önemli olan binalardan ziyade arkadaş ortamı hem gezecek yer çok mesela biz canımız sıkılınca değişiklik olsun diye izmire gidiyoruz maliyetide çok ucuz yani her zaman ki gibi iş kişide bitiyor

Burgeon
03-07-2008, 17:47
ya evet balıkesir küçük bi yer gezilecek yerler çok az ama çok da ekonomik gerçekten...ama gidilecek yerlerde çok önemli...öyle yerler var ki içeriye girdiğinde küçük bi şehirde olduğunu unutturuyo...bi balıkesirli olarak çarşıya çıktığımda tanıdık 10-15 kişiden az görmüyorum...belli yerler var ve herkes de oralarda yani...ayrıca NEF'de gerçektn iyi bi fakülte...sosyal etkinlikler yönünden de çok iyi...müzik grubu olarak da şuan 3 grup var benim bildiğim...ortamın iyi olursa haftasonlarını akçay,altınoluk'da geçirebilirsinn;)

şayeste
20-07-2008, 13:19
ya ben de tercihlerim arasına yazıcam beni düşündüren 2. öğretim olursa ulaşım problemi yaşar mıyım.matematik böl. seçicem.yurt kampüsün içinde mi bilgisi olan yardımv-cı olursa sevinirim

sellyy
20-07-2008, 13:34
bende balıkesiri yazcam tercihlerimin arasına türkçe öğretmenliği düşünüyorum kampüste mi nef te mi acaba nef şehir merkezine uzakmış

janjanlı çelik jant
20-07-2008, 22:51
bende balıkesiri yazcam tercihlerimin arasına türkçe öğretmenliği düşünüyorum kampüste mi nef te mi acaba nef şehir merkezine uzakmış

merkezde olan nef, kampüs uzak, türkçe öğrt. nefte diye biliyom ben

noumanga17
23-07-2008, 18:35
Bende balıkesir turizme geliyorum sanırım =/
Bi aksilik çıkmazsa tani..

magnetikalan10
23-07-2008, 19:59
balıkesir bir öğrencinin rahatlıkla geçinebilecegi bir yer.ist' da da olsan ankara da da olsan nasıl bir arkadas grubu gerekiyorsa burda da lazım.arkadasların olduktan sonra balıkesir güzel şirin bir şehir.cafeleri güzeldir.
biraz tiki yer istiyorsan santa fe
lüks ama rahat bir yer istiyorsan söğüt ( takıldıgım yerdir )
rockçı takılıyorsan :) albatros,smyrna
asortik diyorsan gozi
vb. cafeleri vardır.
yemek yerleri çok ucuzdur.
sineması güzeldir.
şehir merkezinin dolmuşla 10 km hatta bedava servisleri ile gidilebilecek bir yay/ada alışveriş merkezi vardır.burger king,starbucks,kiğılı,lcw,defacto vb markaları bulabilecegin bir yerdir.3 - 4 tane stüdyo vardır müzikle ilgileniyorsan.merkezde her adımda bir büfe bir eczane bir telefoncu karşına cıkar :)

janjanlı çelik jant
23-07-2008, 22:17
bi araba kiralarsan akçay, güre, altınoluk, ören, ayvalık, sarımsaklı, cunda adasını bi günde dolaşabilirsin :)

Murder1nc
27-07-2008, 02:53
Arkadaslar peki iktisadi ve idari bilimler fakultesi nasıl ben maliye yazmayı dusunuorum?

BURSALICADI
27-07-2008, 23:44
benm kuzenlerim okudu çok güzel yeni yeni yerler yapılıyo ki gezilcek yerleri varbaya

mavisgirl
28-07-2008, 00:33
okumak için en güzel sehirlerden birisidir balıkesir.ekonomiktir buda ögrenci için en önemli sey bence.bazı arkadaslar esnafını komsulugu falan begenmemişlerr nedeninin merak ediyorum begenmeyenlerden birisi acıklarsa cok sevinirim.komsulugun yardımlasmanın en iyi oldugu sehirdir balıkesir.gelişmekte olan bir sehirdir.2-3 sene önce hiç birsey yoktu haklısınız ama şimdi cok degişti alısveriş merkzi yapıldı yeni yerler acıldı.tek bir caddesi falanda yok o kadarda degil abartmayınn.büyük sehirden gelenler sıkılabilir ama nihayetinde okumaya geliniyor iyi bir üniveristeden mezun olmak önemli olan.kısacaı ögrenci için biçilmiş kaftan...

kennymccormick
17-09-2008, 04:13

balikesirde ogrenciler kendi ortamlarını kendileri yaratırlar genelde
müzik anlamındada universitenin rock klubu var konserler duzenleniyor
gitar dersleri felan veriliyor
rock gruplarıda var ayrıca:D

epıl
17-09-2008, 04:15
Balıkesir çooook güzel, giden arkadaşlar hiç pişman olmayacak eminim...

kennymccormick
17-09-2008, 04:17

sankim biraz abarttın:)

epıl
17-09-2008, 04:20
sankim biraz abarttın:)

Tabii ki beğeniler izafidir ama ben arkadaşımı ziyarate gittiğimde çok beğenmiştim. Peki şöyle düzelteyim o halde,

Huzur, sakin bir yaşam ve öğrencilerle iç içe yaşam isteyen insanlar için ideal bir yer, onlar için çoooook güzel =)

kennymccormick
17-09-2008, 04:27
bende şöyle özetliyim burda ogrenciler kendi ortamını kendi eglencesini kendisi yaratır dısardaki ortamdan bişey beklemeyin adam akıllı bi yer yok cunku eglenebiliceğiniz fazla sosyal aktivetesi yok cunku

epıl
17-09-2008, 04:32
Eh zaten senin denginde birileri olduğu zaman da genel olarak sıkılmazsın, bir kaç il dışında çoğu üniversite böyle..

sinanfm
14-07-2009, 00:24
Edremit MYO düşünüyorum...Sizce güzelmi ?

simetrix1903
16-07-2009, 16:48
arkadaşlar balıkesir MİMARLIK hakkında ne düşünüyorsunuz ??

Eğer buraya gelmeyi düşünüyorsan btioyoyla olan münakaşayı bilmek zorundasın :Pp
hee bir de eshab-sacide yaz googleye sonuçlar pek hoşuna gitmecektir eminim :D

Rosso-Bianco Maximo Btioyo ;)

cansu_fb
28-07-2009, 15:18
hadı ya o kadarm bos yav enazında bikaç takılcaın kafe bi iik intrnet kafsi filan vardır heralde dimi??

olmaz mı ya o kadar da abartıyorlar takılcak kafe oldukça var internet kafeler falan sen yeterki eğlenmesini iste.şimdi Atatürk parkıda oldu akşamları çok güzel oluyor.Hem ailelerde öğrencilere çok iyi davranıyor ( en azından benim tanıdıklarım :) )

AnaDRock
30-07-2009, 12:49
kopmak isteyen öğrenciler burhaniye ve akçaya beklerim hepinizi disco partileri plaj partileri vs...
kafa dinlemek isteyen ler içinde tavsiyem olur...
yani kısacası balıkesir 10 numara ;)

AnaDRock
01-08-2009, 01:12
Edremit MYO düşünüyorum...Sizce güzelmi ?

ayvalık yada burhaniye myo tavsiye ederim edremit merkezi biyerdir ama ayvalık daha güzeldir...

özübelli
20-09-2009, 13:16
ben balıkesir ayvlık myo da okyrm ama balıkesirede gittim net söliim sıkıcı...

aloneboy1903
03-12-2009, 00:42
Egitim Fakültesi'ndeysen güzel.
Kampüsteysen kötü.

Ortamını saglam yaparsan güzel.Yapamazsan berbat.

250-300bin kişilik bir şehir.Ögrenci asker agırlıklı gibi duruyor.

Baslarda sevmiyordum ama şimdilik güzel bir yer diyebiliyorum.(3.yılımdayım)

Tek sorun İst.a biraz daha yakın olsaydı keske :)

Mixtranj
25-12-2009, 00:50
arkadaşlar balıkesir MİMARLIK hakkında ne düşünüyorsunuz ??

4 kişilik odada kalıyorum yurtta diğer diğer 3 arkadaşım mimar ve ağızlarına ediyorlar resmen ama okunaıs bir bölüm maketlere falan arada özeniyorum,güzel bölüm eğer birde 2-3 yandaş bulursan kendine süper olur.

europaerdem
21-01-2010, 16:54
Geçimi genelde öğrenci ve askerlerden sağlayan çokaz-biraz sofu denilebilcek, öğrenci profilinin genelde izmir bursa istanbullularda oluştuğu ve buraya kazanıpta gelenlerin "aaa ben burasını deniz kenarında sanıyordum" diyenlerden oluşmaktadır. 4. sınıftayım bırakıp gidicem burayı ama bir daha sadece balıkesirin dışından geçen çevre yolunu kullanmak üzere. geçti 4 sene ama zor oldu biraz. gelen öğrenci profilinin ortamı biraz canlandırması dışında halkından şehirin gelişimi için pek talep olacağını sanmıyorum. ortamı kendinizgüzelleştiriyorsunuz sadece. allahtan izmire bursaya yakın ;)

hayatın gidişatı
27-03-2010, 02:22
ucuz fakat sıkıcı bir şehir. karnınız aç kalmaz o kadar.

moriquebela
28-04-2010, 10:21
yapmayın ya güzel yerdir benim memleketim :D sıkıcı gözükmesinin nedeni de akıllı olan insanlar çok ondan :D eğlence mekanlari açmıyorlar olay çok oluyo die. İnsanımız biraz daha bilinçlense daha mutlu olucaz eminim...

ylmz82
28-04-2010, 15:10
istanbul,izmir,ankara gibi büyük şehirlerin dışında kalan bütün şehirlerde bulabileceğiniz,eglenebileceğiniz,yiyip içebileceğiniz,zaman geçirebileceğiniz her türlü olanağa sahip bi şehir.''Büyükşehir'' adı altındaki şehirlerle diğer şehirleri karşılaştımamak gerekir çünkü büyükşehir belediyeleri bütün ilçe,kasaba,belediyeleriyle birleştirilmiş yapıya sahip olduklarından büyük ve olanaklı bigr duruma sahip olurlar.Balıkesir şehri ülkemizdeki çogu büyük şehir adı altındaki şehirden daha fazla yüzölçümü alanına ve nufusa sahiptir.Örneğin;Eskişehir büyükşehir olmasına ragmen toplam nufusu 2009 yılı itibariyle 755.427 iken,Balıkesirin toplam nufusu 1.140.085 dir.Düşünsenize Balıkesirin ilçeleriyle birleştiğini!!!Diğer ilçeleri,beldeleri ve yerleşim birimleriyle birleşmeyen şehirlerde 5-6 tane avm,birçok eğlence mekanı kısacası,birçok park,köprü,viyadük vs beklemek yanlış olur.Sonuçta büyükşehir belediyelerine devlet 250 milyon aktarıyosa diğer illere 30 milyon aktarıyo bukadar kısıtlı bütçeyle yapılabilecekler sınırlı.Kısacası bu siyasi bi durum.Bunun için hiçbir ili insanıyla,geçmişiyle,kültürüyle yargılamayalım lütfen her ilin kendine göre güzelliği,kültürü,geçmişi ve geleceği vardır ve olacaktır.

_RoMan_yak
28-04-2010, 15:21
insanları hafif sadisttir. deniz olmasına rağmen balıklar akvaryumlarda esir. neymiş dekor. dekorda yazık değilmi. o balıklar insan değilmi

moriquebela
28-04-2010, 15:46
Yok canım onlar ne kadar isterlerse istesin insan olmaları zor :)

qezgin
20-10-2010, 12:59

hiç katılmıyorum çok boğucu bir şehir

izmitleee
28-03-2011, 22:23
Epile bende katılmıyorum...Ama arkdaş ortamınız sağlamsa yinede geçirilebilecek bir kent halini alıyor :)