PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sevgili Günlük!

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

devrimcirockerbasak
17-02-2010, 16:13
Hala burnum akıyor be ne gripmiş ben bir daha böyle hastalık geçirmem emin ol !
Faturalar önümde ben onlara bakıyorum onlar bana bakıyor.
Hiç iş yapasım yok,yemeğin ağırlığıyla uykum gelmeye başladı ...

Her gün yine o caddeden geçmekten dönüşte de iş yerinin önünden geçmekten sıkıldım.Artık aklımdan çıkarmalıyım,yeter bu kadar hüzün bana Ertunç'un dediği gibi bana hüzün yakışmıyor,gamzelerimi gölgeliyor ... Off napıyım be cezamı çekiyorum işte kendim yaptım herşeyi 'çık hayatımdan defol' dedim.Hem de yine şımarıklığa vurarak ... Suçu yok muydu ? Vardı.Kendimi rahatlatmıyorum ama cezası bana kesilmemeliydi...

Neyse geçecek bunlar zamana ihtiyacım var sadece. Ne demiştim yalnız başıma üstesinden geldim sorunların ee kocaman kız oldum artık büyüyorum zor zamanımda kendi elimi kendim tutupta kalktım ya herşeyin üstesinden gelirim ben.Muallağı sevmiyorum ya hani diğer meseleyi de çözsem iyi olur.Neyse işe devam.

aşk_meleeeğ
17-02-2010, 16:14
Sevgili Günlük;

karnım doydu sonunda şükür

bugünlük bu kadar görüşürüz bayyyy :))

lazkopat 52
17-02-2010, 17:04
sevgili günlük

neyse işin teferruatına girmiyorum :D
sıkınıtı yok desemde var:d
bittim ben:D
öyle suyun akışına yaşayruk:D
%90 hayırlısı zaten :D

PüR_NeŞe
17-02-2010, 18:53
bak işte günlük görüyomusun...hiç umrunda değil...benimde değil ki valla bak...arasıra rüyalarıma geliyo yanımda oluyo mis gerdanını kokluyorum gerçek gibi......ama uayanınca şükür rüyaymış diyorum...o varken hiç görmezdim....o kadar düşünürdüm ama hiç göremezdim..şimdi herakşam görüyorum.....içim acıyo ama beni bıraktığı için değil....ona yeniden kandığım ve tekrar terkedildiğim için...rabbim biliyo bni be günlük........gerisi önemli dğeil...

her neyse be günlük..akşam yemekte bişey oldu ve babam bana dediki helal be dile benden ne dilersen dedi.....tulum istiyorum dedim...eskidimi dedi....öyle tulum dedğil hani böyle şişiriliyo çalınıyo horon çekiliyo ondan dedim........gülmekten öldü...niye benim kızım normal şeyler istemiyo rabbim dedi..gül gül öldük::D:D

evet napim tulum istiyorum:D:D

gözlüklü tavşan
17-02-2010, 21:43
Hala oldum günlük.
2 gündür halayım.
Çok da sevmezdim bebekleri, bi' kucağıma aldığımda içim kıpırdanırdı, o masumiyetleri cezbederdi. Çok da değil işte.
Bu bebek harika bir şey ama...
Gözleri, elleri, burnu, sesi...
Harika!
Rabbim sağlıklı, huzurlu günler göstersin ona...

Başım ağrıyor yine, gidemedim hastaneye.
Uyusam mı ki...

.Ölüme de tilili.
17-02-2010, 23:39
Yalnız kalamamaktan nefret ediyorum! Evde nefes alamaz oluyorum birileri varken. Kafama göre hareket edebiliyorum, evet. Karışanım yok. Ama yine de huzursuzum! Ve umuyorum ki, ileride tek başıma yaşayacağım.

Mesela rahat rahat ağlayacağım, sonra kahkahalara boğulacağım. Bağırıp çağıracak, kendimle konuşacağım. Kendimi seveceğim, kendimi sayacağım. Hayat benden ibaretse evde bunca insanın işi ne?! Pff!.. :/

*

Bugün annem, babam ve ben annemle babamın yatak odasında keyf yaptık. Birlikte televizyon izledik. Çok güzeldi. Yalnız farkettiğim şey şu ki, çok vakit kaybetmişim. Kaybediyorum da hala. Küçük bir çocuk gibi, hep benimle kalsınlar istiyorum. Ölüm onlara uğramasın hiç! Ama... :/

*

Biri var.
Meraktan çatlıyorum.

*

Sodayla da güzelmiş votka.

*

Ders çalışmak mutluluk veriyor şu sıra bana.
Başaramama kaygısını ciddi ciddi taşır oldum.
Önceden her ne kadar umutsuz olduğumu söylesem de...

*

Görünmez olmak istiyorum!
Bir kaç damla gözyaşım için...

green_38
17-02-2010, 23:45
vay be günlük. görüşmeyeli ne kadar uzun olmuş. nedendir bilmem ama soğumuştum yaıllarımı verdiğim zekirdek ten. ama bu akşam girmek istedim merak ettim. ne kadar artmış online kullanıcılar.

naz07_89
18-02-2010, 05:27
kusura bakma herkez okuyacak yazamam :))))

1.GeLeNeKSeL
18-02-2010, 05:29
Günlüğün başına "Bunu yazan tosun, okuyanı yolsun!" yazarsan okumaz bence kimse...

=/

naz07_89
18-02-2010, 05:31
yok meraklı insan cok yazmam :)))

ortalık malı olmuş günlük yazamam :)))

Bi Garip İnsan
18-02-2010, 05:36
yok meraklı insan cok yazmam :)))

ortalık malı olmuş günlük yazamam :)))

Yok ya..
Şifreleniyo yazdıkların bi sen okuyabiliyosun..
1. GeLeNeKSeL ' de zaten kodu verdi..

:)

naz07_89
18-02-2010, 05:37
Yok ya..
Şifreleniyo yazdıkların bi sen okuyabiliyosun..
1. GeLeNeKSeL ' de zaten kodu verdi..

garip ordan aptal gibimi duruyorum :))))

Bi Garip İnsan
18-02-2010, 05:38
garip ordan aptal gibimi duruyorum :))))

Pardon apla.. Gözlüklerim yok yanımda..

naz07_89
18-02-2010, 05:39
Pardon apla.. Gözlüklerim yok yanımda..

bide takıp bak ozaman :)

neyse uzatmayalım sen git zıbar :)

Kestane_-_Şekeri
18-02-2010, 12:09
Sevgili günlüğüm,
Bugün 08:00 kalktım.İşyerine geldim.Bi baktım sekreterimiz izne çıkmış.Telefonun başına beni koydular.Ya ben ne anlarım sekreterlikten.:)Ben daha stajyer öğrenciyim.Telefonlar susmadı bi türlü.Bütün sekreterlerimize allah sabırlar versin.Şimdilik bu kadar sözlerimi burda sonlandırıyorum.

Sevgili günlüğüm,yarın görüşürüz.

naz07_89
18-02-2010, 18:08
Bu ne la köpek ismi gibi garip:))hahaha Allahım yarabbim:))

puhahahah garippp :)))

Bi Garip İnsan
18-02-2010, 18:10
puhahahah garippp :)))

gülme lan sende..
:D

Bu ne la köpek ismi gibi garip:))hahaha Allahım yarabbim:))

hoşuna mı gitti kusurun pabucu.. :D

PüR_NeŞe
18-02-2010, 20:22
günlük dediki...yok yok sen cidden meleksin......eşin benzerin yok.....nasıl ya nasıl üzerler seni aklım almıyo mükemmel bir eş mükemmel bir anne mükemmel bir dost olur senden....inanki seni alacak kişi yaşadı....dedi...güldüm...saolsun rabbim razı olsun günlük...aslında bişey yapmadım sadece yaptığı yanlışı gösterip düzeltmesin yardımcı oldum.....verdiğim tavsiye diyim uyması evliliğini kurtarmış....eşi hep böyle ol canımı ye demiş.....nasıl dua ediyo görsen..çok sevindim gerçekten yuva kolay kurulmuyo ayrılsalardı çok üzülürdüm....çok şükür düzelmişler günlük..rabbim bir daha böyle sıkıntılara düşürmesin..

_serap_
18-02-2010, 23:28
Ne güzel bi gündü bugün yaa
Deniz oğlan gelmedi bizde bugün cumhuriyetimizi ilan ettik:D
Allah ım her gün böyle olsa keşke:\

alpacino18
18-02-2010, 23:51
üflediler söndüm..

tut elimden yak beni..

istemezsen bu aşkı otur baştan yaz beni..

i_run_each_team
19-02-2010, 00:04
Merhaba.
Ne yazsam ki.
Yağmuru mu anlatsam sana rüzgarı mı hangi birini?
Yalnızlığımı mı sabırsızlığımı içinde bulunduğum boşluğu mu dualarımı mı yoksa?
Çok şey var anlatacak, anlatılması gereken, çıkarıp atılması gereken beynimden, sövülmesi gereken durmadan..
Pişman olmaktan korktuğumu da söylemem gerekir öyleyse.
Evet korkuyorum en küçük şeyden bile korkuyorum, korkuyorum işte.
Ama hala aptal gibi davranıyorum, inat ediyorum, pişman oluyorum, üzülüyorum ve yine pişman oluyorum.
Şu yazdıklarımdan hiçbir şey anlamadığını biliyorum, ben de anlamıyorum zaten ne yapıyorum ben ne arıyorum burada ve nereye gidiyor bu yol?
Bırak seninleyken saçmalayayım bari, korkarak kurmayayım cümlelerimi, evcilik oynar gibi üstesinden geleyim yalnızlığımın, anla beni nolur..
Hoş, anlasan nolur anlamasan nolur..

....

`Çürük Vişne
19-02-2010, 00:22
Bugün Şemsettin Hoca'yla aramızda şöyle bir dialog geçti:

-Yahya Kemal içki içermiş oralarda. Beyoğlu'nda, Kadıköy'de...
+Yahya Kemal içer miymiş kiii? :O
-Sen Yahya Kemal'i evliya mı sanıyodun?

Allaaam, bence benim tam bi' gerizekalı olduğumu düşünüyo.
Adamın üzerinde kötü bi' etki bıraktım senenin başından beri, normal. :|

Ders programı değişti bi'de bugün, Misket Hoca girmiyo, Filiz Hoca gircek onun yerine.
(derslere.) :Pp
Neyse, geçtik İngilizce'den.
Yani Onur öyle diyo.
Yani umarım öyle olur.
Yoksa ben kalırım.
Sadece ben değil, tüm sınıf.
Yazın geliriz paşa paşa, sınavlara gireriz. :P
..

Kurs artık haftasonu!
Cumartesi-Pazar 2 gün hem de.
Öööf, bi' Pazar'ımız vardı onu da aldı nağlet kadın. :\
..

Bi de Merve bugün şarkı söyledi.
Gülmekten öldük resmen.
Harun nası dalga geçiyo.
"Merve çok güzel söylüyosun ama lütfen sus." diyo.
xcöçmzcçömzx
Allaam öldürcek bu çocuk beni. :D
..

Bi' de Faruk abim gidiyo yarın.
1 sene sonra görüşürüz diyo.
1 sene sonra tekrar gelir yazarım geldi diye.
Unutmazsam.

Neyse, bitiriyorum.
Görüşürüz.
:v

poşet_cay
19-02-2010, 00:24
günlükümm:))
aslında anlatılması gereken çok şey var ama nazar değer falan
12'den sonra 25. günümüze giricez :)
19 senelik hayatımda yaptığım en güzel şey onunla bir birlikteliğe başlamak
usanmadan yüzlerce seni seviyorum demek istiyorum ama deli sanar:)
herşey yoluna giricek demişti haklıymış herşey daha güzel
keşke bu yazdıklarımı okuyabilse ama maç izliyor:)
kısa yazdım öteki yazışımda daha fazla yazmaya çalışıcam

PüR_NeŞe
19-02-2010, 14:52
bambaşka bir ruh hali içerisindeyim günlük....günlük burdada sana gülcan demek geliyo içimden...gülcan benim günlüğümün ismi...hikayeside var...komik o gün güzel bi gündü ve günlüğümün adı gülcan kaldı.......isim babası ben değilim ama...:)

herneysefarklı bir ruh hali içerisindeyim demiştim...evet..dün akşamdan beri..bir delilik var üzerimde...babam uyumadı gitti dün akşam......diceksinki bırak ne istiyosun adamdan uyumasın......tamam uyumasında tv de bişey izletmiyoki......açıyor 37 şovmudur nedir onu konuşturmuyoda......sinir oldum.....baktım olacak gibi değil kemaneyle birlikte kalktım oynamaya.....sonra dayanamadı babamda kalktı annemde abimde....bütün ev halkının kastamonu damarı kabardı :Dmillet dünden razıymış oynamaya..:D:Dherneyse babam bi güzel yoruldu hemen uyudu..:Dbizde abişimle jelibon partisi yaptık...annemde büyüyün artık be dedi...aslında büyüdük çaktırma...:D:Dsonra ben bunlara şarkı söyledim..nolur dediler sende yat..:D:Dherneyse kıramadım yattım...:Dbiraz ablamla birazkuzucuğumla mesajlaştık ......sonra kalktım kitap okudum.....sonra dedim uyuyim erken kalkıcam..:D:D

neyse bugün hastaneye gidicektim ya...hah işte ondan erkenden uyandım böyle yüzüme doğru güneş gelince bi çığlık attım.....annem koştu geldi ne oldu dedi.....anne güneş dedim.....ee ne var bunda dedi.....sabah güneşi anne dedim altımı yokladım çok şükür bişey yokmuş:D:Dbizim oralarda sabah güneşi sidikliye vurur derlerde..:D:D

tabi bi terlikle kurtardım işi..:Dkalktım yüzümü yıkadım dişimi fırçaladım üzerimi değiştirdim çıktım evden.....alt komşunun oğlu okula gidiyomuş....naber len ammar diye kafasına vuruyodumki annesi göründü kapıda okşamak zorunda kaldım.....ya hızlı vurmucaktım ki..:Dnapim buranın ufaklıklarına alışamadım hala..eski mahallede olsa gider baklla konuşa konuşa yürürdük furkişimle..özledimmi ne dur ben bi yarın gideyim gerçi dün ordaydımda neyse:D:D

her neyse hastaneye gittim ablamı bulmaya bütün katları dolandım..bi kan merkezini bulamadım.....sonra bi baktım dün eczanede gördüğüm annemin tanıdığı çocuk orda yaa pardon dedim buyrun yasemin hanım dedi....kendimi bi halt sandım ayy ama nasıl kıpkırmızı oldu nasıl utandı anlatamam ben utandırcak bişeyde demedimki...kan merkezini sordum gösterdi....saolsun ama çok utangaçtı..:D....herneyse zar zor buldum ablamı....bir keyif bir neş içindeydimki sorma..ablam bile şaşırdı....nedir bu neşe cıvıl cıvılsın dedi.....

ne bilim içim aydınlık bugün valla...herhalde sabah güneşi iyi geldi..:D:D

dünyammm
19-02-2010, 20:57
söylemek için delirdiğim ama söylemediklerim boğulmama sebep oluyor..
önceden sürekli kendimle uğraşır dururdum, şimdi ise onunla uğraşıyorum sürekli olarak beynimde..
her mimiği, her sözü.. neler düşünmeme, neler hissetmeme sebep oluyor da farkında bile değil.
hem artık yaptıklarına geçerli bi düşünce bulamıyorum, onu aklayamıyorum beynimde.
anlamak için çabalıyorum, elimden gelenden dahasını bile yapıyorum.
ama anlaşılır bi yanı yok yaptıklarının.
umarsızlığı öylesine acıtıyor, kırıyor ki.

kaç gündür gidelim, gidecek miyiz deyip duruyor? ben gelmeyeceğimi söyledikçe oda başkasına sormaya başladı.
beni ikna etmesi gerektiği söylenince; abuk subuk konuşmuyor mu herkesin içinde!
ve ben gelmeyeceğim dedikçe kahroluyorum, öyle çok özledim ki onla doğru düzgün bi anı paylaşmayı.
ama gitmeyeceğim. hak etmiyor. ne beni, nede beraber geçireceğimiz zamanı.
uzun zaman sonra kendimi geri planda tutmayı, ona gitmemeyi başarıyorum.
bunu başarmayı istiyor muyum bilmiyorum! yalnızca yapılması gereken bu biliyorum!

PüR_NeŞe
20-02-2010, 14:30
değişkenlik göstermekteyim günlük...ya sanada gülcan diyeyim ben..o zaman başa alıyoruz..:)

değişkenlik göstermekteyim gülcan...tam çözemiyorum kndimi..dün akşam üstü hafızıma gittim...ablamda geldi.....daha doğrusu o geldi dedi hafıza gidelim diye...benimd eişim vardı zatenhafızımın annesiyle......gittik....mukimde ordaydı....bir iki saatlikte olsa çok keyifliydi...biliyomusun gülcan hafıızımın kayınvalidesinin evini temizlemiştik ya o nur yüzlü teyze bana o kızcağız yoruldu diye hediye almış......çok mahcup oldum be gülcan ben bişey alsınlar diye gitmedimki..ben hafızıma yardım etmeye o nur yüzlü teyzenin duasını almaya gitmiştim...rabbim razı olsun...düşünmesi bile yetti...ogün gofret almıştıda yeyin yeyin diyodu tatlı tatlı..:)..herneyse hafız evlenicek ya bende çeyizine yardım olsun diye havlu kenarları bilmem ne yardım edeyim dedim.....ipi felan hazırmış onları aldım..sonra hayatımda bir ilk yaşadım.....şu kozmatik ürünlerinden sipariş verdim..:Dhayatımda yapmazdım bilirsin.....zatn siparişlerimde makyaj malzemesi değil..:)hiç yakışmazki bana makyaj..nemi verdim......ay ben neye para veririm bi düşün....tabiki el kremine:Dhe bide roll-on a:D.....ikisinin fiyatı 10 lira felandı ucuz demi:Dneyse bir ilkti inş gerisi gelmez:D:D

ya gülcan söylemeden edemicem bir erkek parfümü bu kadarmı güzel kokar ya.....fiyatıda 38 liraydı nerden bulup alayım ah ah.....neyse artık eniştemden yürütürüm gittiğimde..:Dgeçen haftayı hatırlıyomusun...niştemin parfümü banyoda duruyo. ...biz mutfakta oturuyoduk kuzenle..niysem eniştem geldi baktım misler gibi kokuyo....şöyle bi kokladım eniştem sakın dedi...bilir benim erkek parfümlerine olan hayranlığımı ....o sakın dediğinde herşey çok geçti...ben banyoya kitledim kendimi.....eniştem kapıyı yumrukluyo bak bi tane sık yoksa bitersin diye bağırıyo...bende başımdan parmaklarıma kadar sıktım......lann kokusu buraya kadar yeter diye nasıl bağırıyo görmen lazım gülcan gülmekten çatladım içerde:D

neyse gülcan...dün akşam bilirsin kuzeyin oğlunun programı vardı...resmen yapıştım televizyona.......bağdaş kurdum oturdum..annem diyoki gir içine...ah girebilsem.....nasılda güzeldi......ışıkları kapattım sadece kuzeyin oğlunun sesi odada yankılanan.....ve o sevdiğim şarkısı.....o anda telefonum çaldı......ısrarla kurti.....neşem sadece aç konuşma bi süprizim var dedi..açtım.......telefonun diğer uçunda kuzeyin oğlu...dedimki ben izliyorum kapat yavrimu konturun gitmesin dedim.....hem ben ona kızgınım gülcan...geçende telefonunda aslıya özlem dolu mesajlar atmış.......dün akşamda demesinmi yanımda sevgilim nurgül var diye..zıkkımın dibi kurti aferim böyle devam et sen dedim..kapattım.....bir tek ona trip atabiliyorum zaten...küçük hanım sende bi bana bağırabiliyosun zaten dedi..haklı ....napim insan kardeşine bağıramassada hiç yaşamaısn yane:D..seviyorum keretayı be......öz abim gibi her ne kadar abi dedirtmesede...

her neyse......yastığıma başımı koyduğumda kalımda bişey vardı..ama söylemicem.....kendime bişeyler itiraf edince gerisi geliyo en iyisi susayım sende çatla oh..:D

minyatür_kız
20-02-2010, 14:59
Yaklaştı mı ne :S
Gidiş diyorum, yaklaştı.
Ne yaklaşması geldi ya la :O
Üç hafta nasıl geçti ya, su gibi :(

Rüyamda onu gördüm, hayırdır inşallah.
Güzel de gördüm hani, kavgasız gürültüsüz =)
Önceki gün gördüm ya otobüste, bilincimin altına atılmış herhalde :P
Gereksiz insanları oraya atmak daha kötüymüş, rüya olarak geri dönüyor :S

Okulu da özledim aslında =)
Kızları sonra =)
Neyse, vakit terk-i diyar vaktine beş kala, iyi bak kendine bebişim :P

izmitleee
20-02-2010, 17:01
SEVGİLİ GÜnlükçüm;

çok uzun zaman oldu siteye gelmeyeli şöyle bir merhaba demeden geçemiycüüüüm sana :)
iyi diyelim iyi olsun be günlük...hayatımda neler oldu neler günlük..ama yorgunluk çöktü artık..fırtına sonrasındaki gibi bir sesszilik hakim son günlerde kendimde..sanki bir fırtına daha beklermişcesine önümdeki günler bulutlu görüyrum ve çaresizce bekliyorum demir attığım sığ sularda..

sana birşey anlatamıycam artık günlük..ara sıra iş yemekleri 40 yılda bir sinema vs geçirmeye çalışıyoruz günleri..iş demişken şirkette iyi bir yere geldim günlükçüm.artık ambulansçılığı bıraktım.bilgi işleme terfi oldum..böylesi daha iyi oldu ve gerçektende kariyer yaptığımı ve büyüdüğümü hissettirdi bu iş bana...

onu çok özledim günlük..şu belirsizlik beni kahrediyor...ne olucak neler yaşıycaz bilmiyorum ama herşeye hazırlıklı olmaya çalışıyorum..sığındığım limandada fırtınalar kopuyor.ama ben şu anda o limanın içinde olduğumu düşünmüyorum..her nekadar o dalgalar ikimizide etkilesede ben dışarıdan seyretmeye koyuldum onu..ama hala ona bağlıyım...umarım bu fırtına en kısa zamanda geçer...

çok hastayım günlük yahu ama birazdan tek başıma recepe gidicem:/ tek takılmakta güzel her nekadar arkdaşım olmasada:)
kendine cici bak en kısa zamanda görüşmek ümidiyle beni unutma

leeeeee

benbilmemsenbil
20-02-2010, 17:05
//Hepsini gördüm, ağaçları gördüm. Meltem esintisinde dans eden söğüt yapraklarını gördüm. En iyi arkadaşı tarafından öldürülmüş bir adam gördüm! Ve yaşanmadan tükenen hayatlar. Ne olduğumu gördüm - ne olacağımı biliyorum. Hepsini gördüm - daha fazla görecek birşey yok. Filleri görmedin, kralları ya da peru'yu. Yapacak daha iyi şeylerin olduğunu söylemekten mutluyum. Ya çin? Çin seddi'ni gördün mü? Tüm duvarlar büyüktür, eğer çatı çökmezse! Ya evleneceğin adam paylaşacağın ev? Dürüst olmak gerekirse, umursamıyorum gerçekten... Hiç niagara şelalesi'nde bulunmadın! Suyu gördüm, o sudur, hepsi o... Eiffel kulesi, özgürlük anıtı kalbim ilk buluşmamda olduğu kadar hızlı atıyordu! Dedenin elleri, saçlarınla oynar gibi... Dürüst olmak gerekirse, umursamıyorum gerçekten... Hepsini gördüm, karanlığı gördüm! Küçük bir kıvılcımdaki parlaklığı gördüm! Neyi seçtiğimi, neye ihtiyacım olduğunu gördüm. Bu yeterli, daha fazlasını istemek açgözlülük olurdu... Ne olduğumu gördüm - ne olacağımı biliyorum. Hepsini gördüm - daha fazla görecek birşey yok. Hepsini gördün ve bütün gördüklerini kendi küçük ekranında daima gözden geçirebilirsin. Işığı ve karanlığı, büyüğü ve küçüğü. Sadece aklında tut! Ne olduğunu gördün ve ne olacağını biliyorsun! Hepsini gördün - daha fazla görecek bir şey yok.//

naz07_89
20-02-2010, 17:07
ne yaptığımı mı yazacağım şimdi ??
offf yaz yaz bitmezz yazmıyorum günlük kusura bakma...:

lazkopat 52
20-02-2010, 21:08
sevgili günlük

ula bugün nostarji yaptık mahallenin uşakcanlarıyla top oynadıkkk:)

çokkk özlemişim eski günleriiiiiii

poşet_cay
21-02-2010, 01:37
canım günlüğüm=)
seninde şımarmaya hakkın var dimi canım günlüğüm
ay sen olmasan ben nereye yazıcaktım
iyi ki varsın günlüğüm=)
gelelim kalbimin sahibine:$
nasıl anlatsam ki sana eşi benzeri yok
hayatım onunla anlamlaştı
onunla tanıştığımdan beri yüzümden gülümseme eksilmiyor
ona bişey olmasından korkuyorum ona bişey olmasında bana olsun kıyamam ki ben ona
yanına gitmek o kadar çok isterdim ki ama her istediğimiz olmuyor
hergün daha iyi anlıyorum onun bana olan sevgisini deger verdiğini ve daha çok mutlu oluyorum
hep mutlu etmek istiyorum üzülmesine dayanamam çünkü elimden gelenin fazlasını yapmak istiyorum yapıcamda
hani elimiz kesildiğinde ufacıkta olsa o kesik içimizi acıtır ya saatlerce elim elim diye dolanırız evin içinde işte ona ufacık bişiy olsa canım çok yanar
yeter bu kadar bence=)
onu seviyorum oda beni seviyor
iyi varsın ömrüm

poşet_cay
21-02-2010, 08:45
canım günlüğüm uyuyamadım ki=)
birazcık boğazlarım agrıyor uyutmuyor beni bu yüzden
ben hem aşkım hem kendim için hasta oldum
çünkü o hasta olsa ben gene uyuyamazdım dayanamazdım ki
ben ne olursa olsa hep hayatımın anlamıyla olucam
yazın bizimkilerle tanışıcak kısmet olursa
şimdiden ne yemek yapıcaz diye düşünüyorum=)
hergün bi bi bitanemmin sesiyle uyanmak kadar hayatta başka daha ne güzel olabilir ki
daha fazla yazmıyım
duygu alpereni seviyorrr=)

görüşürüz canım günlüğüm=)

lazkopat 52
21-02-2010, 19:48
sevgili günlük asında bugünü analtacak güzel bir ata sözü var ak akçe akra gün içnidir neyse lan bu değilde şuan ki durumum anltacak söz bulamadım Ç:D

_TüRkIzI_
21-02-2010, 21:49
Günlük!

Aptalca bir mutluluk var üzerimde...
Ağlayan bir kız çocuğunun istediği barbi bebeği ne yapıp edip aldırması ve huzura kavuşmuş gibi oynaması gibi... O kadar mutludur ki o an... Bu arada benimkiler Almanya'dan gelirdi halam vesilesiyle sonra açmadı onlar beni sokakta futbol oynadım... (:

Neyse...

Mutluyum ya hani... Gerçekten çok mutluyum...
Yarın ilk ders başlıyor...
Teknik resimle başlıyoruz... Birşeyler gerçek oluyor sanki...

Lisede kaybettiğim çalışma isteği yeniden mi gösteriyor kendini sanki (:

Mimar olacağım... Bak bu kulağa harika geliyor... İnsanın hayatının geri kalanında sevdiği işlerle uğraşacağını bilmesi kadar mutluluk verici birşey yok bence... İnşAllah tabii (:

İşte aşk bu günlük...

Kendini beğenmiş insan kitlesinin arasında geçirdiğim dört aylık hazırlık eğitimi sırasında fakülteye geçişime bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi...

Çünkü hırslı değilimdir ben... Ama içim kıpır kıpır...

Hatta bugün şantiyeye götürdü babam beni...
Temel atma nedir gördüm biraz...

Komik değil mi günlük :))

Ama gülmesin kimse ben şantiyeye az mı gideceğim sanki :) Üzerinde çalışacağım alanı çalışmalarıma başlamadan önce de çalışmalarım esnasında da defalarca inceleyeceğim...

Bu gazla gitsem süper olur günlük...

Babam zaten acayip bi kişilik... Ders seçmeye gittiğim gün bile pat diye geldi yanıma...
Tamam anlıyorum..
Babadır, düşkündür kızına eyvallah :)

Ama dur da biraz kabullen kızının büyüdüğünü... Sen kalk taa yazın getiripte yeniden şantiyeye götürdüğün cetvelleri, teknik resim kitaplarını, mimarlıkla ilgili temel bilgi veren kitapları topla yeniden getir..
Kalem silgi bile vardı o kocaman poşetin içinde...

-Babaaa! Ben kendim almak istiyorum bunları... Hepsini raflarından ben almak istiyorum izin ver noluuur diyişime gülümser...

İşte senin böyle her yaptığın şeye eşlik etmek isteyen bir baban olsaydı tam oturmazdı kişiliğin, belki de toplum içindeki özgüven eksikliği çeken bireylerden olurdun...

Ben napıyorum babamsız geziyorum...
Gezmeye de babamla gidersem babamsız yaptığım hiçbir şey olmayacak bu hayatta...
Çok geziyorum, hep ya tek ya arkadaşlarımla geziyorum bu yüzden (:

Neyse...

Ben normalde kaliteli kalem kullanmam..
Zaten kaybolur o açıdan (:

Ama yarın benim için çok özel... Mimarlık hayatıma giriş yapacağım, ilk günüm, ilk saatim, ilk dakikalarım olacak... Bugünün anısına güzel bir kalem al kızım dedim...

Ben orjinal rotring aldım (H) 12 liraydı... Gerçi teknik resim dersinde filan resim kalemleri kullanacağız ama olsun... Sözel derslerim de var sonuçta :)

Neyse..
Çok mu neyse dedim ben? :)

Ben mutluyum... Benden sonra bu hayatta en çok değer verdiğim insan, babam mutlu...
Annem de mutlu...
Ama biraz daha iyi yemek yapabilsem dört dörtlük olacağım ona göre...

Ben de diyorum ki,
Anacım, güzelim, canım benim...
Bu hayatta dört dörtlük olmak için çabalama, ve çevrendekilerden de bunu bekleme... Eğer kusursuz kavramını taşıyabilseydik insan olmazdık...

Biraz akışına bırak yahu (:

Sonra o
her anne kızının mükemmel olmasını ister diyor... Tamam diye gülümsüyorum :)

Herkes mutlu...

Hatırlıyorum da, ben hazırlık atlama sınavını geçtiğimi telefonda abimlere söylemiştim... Fakülteye erken başlayacağıma çok sevinmişlerdi...

Sonra kapı çaldı... Bir baktım sırılsıklam karşımdalar.. Sarıldılar beni de ıslattılar...
Aferin kardeşime sesleri yükseldi ikisinden de aynı anda aynı tonlarda...

Gurur duyar gibiydiler (:

Başkalarını mutlu görmek, hele ki buna sebep olmuşsan çok sevindirci... Benim umutlu olduğum benden ufak bir kardeşim yok
ama
benden umutlu olan kocaman bir ailem var...

O zaman ne yapmalı? Hayatta canını sıkan bazı şeylere inat, seni üzen, geceleri düşündüren, bazen ağlatan şeylere inat,
şükretmeli günlük...

Çünkü aslında pek çok insanın imrendiği bir mutluluğun içinde yüzüyorum... Sağlıklıyım... Ailemleyim..
İstediğim bir mesleğim olacak...
Mutluyum...

Bazı şeyler gerçekten istediğim gibi gitmiyor ve çok yıkıcı, çok zor kabullenmesi... Canım çok yansa da bazen, geceleri uykumdan etse de beni, birşeyden vazgeçmemem gerektiğini biliyorum...
Allah'ım
bana bu mutluluğu çok görmediğin için sana binlerce kez şükrediyorum...

Benim normalde de forumda da günlük tutma huyum yoktur, uzun yazmışım da baya... Demek ki özlemişim içimden geçenleri yazmayı... Çok uzun zaman oldu çünkü her şeyi içime atalı...

21 Şubat 2010

biqoski_x3
21-02-2010, 22:00
Sevgili salak günlüğüm;

nasılsın hacı havalar nasıl
ben bugün çok eğlendim yaa :D
neyse cok yazdım hadi by :D

zekininteki
21-02-2010, 23:39
"Şule senin ruhun 45 yaşındaydı sabah. Bak akşam oldu 90 oldun."
Konuşmak istemiyorum. Ağlamak istiyorum. Sadece ağlamak. Hayatım ağlamakla geçsin, kaç yazar. Öyle ağlayayım ki bulutlar kıskansın. Yağmur derken beni hatırlasın insanlar. Ya da vazgeçtim. Yapayalnız ağlayayım yine. Sertap Erener şarkısını söylesin, ben ağlayayım. Zeki Müren bağırsın ben ağlayayım. Müzeyyen Senar fikrimin ince gülü derken, hıçkıra hıçkıra... Ama kimse fark etmesin. Ne Derya, ne Nur, Ne Şükran, ne Hazal, Ne Dehan, ne ablam, ne annem, ne babam, ne abim, ne ablam...

"Şule rüyamda sınavdan çıkmıştın ölür gibi ağlıyordun. Susmuyordun."
Anne ben her gün bir yukardaki odada öyle ağlıyorum zaten. Sadece görmüyorsun...

"Şule seni doktora götürelim. Yüzün bembeyaz bu aralar. Kansızlık var heralde."
Hayır anne. Kansızlık değil. Ruhsuzluk.

"Şule ruhunu kim götürdü. Azcık gül, azcık konuş."
Neden? ... Ben gülünecek şeyleri bir bulsam...

"-Şule arkadaşlarınla gidebilirsin. İzin işini ben hallederim.
-...
-Neden gitmiyorsun?"
Çünkü istemiyorum. Arkadaşlarımla waffle yemek istemiyorum. Odama gitmek istiyorum. Ağlamak istiyorum waffle değil.

"Şule sen bütün gün ne yedin ya?"
2 tane yumurtayla bi tane gofret. Acıkmıyorum zaten boşver.

"Gözlerinin altı mı çökmüş?"
Evet. Ağlamanın dozunu artırdım, b.kunu çıkardım biraz da. Ondandır.

"Şule ergenliğe tekrar mı girdin? Sivilce dolmuş alnın..."
Evet bi'şeye girdim Bi'şeyler de bana girdi ama ergenlik değil...

ARTIK soru SORMAYIN. Cevap veremiyorum, sormayın...

vildan91
22-02-2010, 18:32
Sevgili günlük..
Şu an başımı kaşımak için kullanmam gereken vakti, sana harcıyorum..Kıymetini bilesin (:
Bugünler de içimden sana yazmak geliyordu.Ama ne vakit nete girsem; buna ayıracak çok da vaktimin olmadığını gördüm.. (:
Bazen kısa kısa yorumlar yaparak, bazen de hiç yorum yapmadan ortalığı bir kolaçan edip çıkarak kısa bir fasl-ı zek yapıyorum..
Bu hareketime bir çok sebep olsa da ; en başı çeken “ sınava hazırlık dönemi” olması (:

Bir yandan sana yazarken , bir yandan bilinçaltımın yazdığım cümleleri öğelerine ayırmaya çalışma girişimlerimi bastırmaya çalışıyorum, hayli uzun cümleler kurarak..
Bir nev’i kendinle yarışmak :P

Bu yazıyı biraz uzun tutmaya çalışacağım..
Bakalım eski performans duruyor mu?..
İstediğim gibi ifade edebilecek miyim kendimi?..
-Ama sen beni yanlış anlıyorsun

Diyenlere cevaben

-Nasıl anlamamı istiyorsan öyle ifade et

Diyen ben ,
bakalım büyük mü konuşmuşum? (:
Büyük konuştuysam da şaşırmayacağım..Zira üzerime yoktur o konuda (:
İnsanın sevmediği ot burnunun dibinde bitermiş..
O misal..

Bende neyi iğreti bulduysam, tek tek tecrübe ediyorum çok şükür (: Her neyse..

Ben sana şu son hafta yaşadıklarımdan bahsedeyim ..

Geçen Perşembe akşam ezanı okunurken anca evin yolunu buldum ..Bir elimde kitaplar, bir elimde çantam (gayet bezgin göründüğüme eminim) eve doğru gidiyordum..Eve 5 dk uzaklıktaki parktan geçerken bir de ne göreyim :)
Bizim Şaban amca ve Yurdanur teyze..
Huzurevinin 22 nolu evi (:
En önemlisi de huzurevindekilerden benim en çok sevdiklerim (:

Yurdanur teyze de iyi hoş daaa,
Şaban amca şahane :D

Amca dediğim de , 83 yaşında:)
İlyas salman gibi bir şey yahu..Ufak tefek, komedi birisi :)

Adanazekten şuan bunu okuyup da hatırlayamayanlar var ise,
Küçük bir hatırlatma.. “Erkekler budaladır” diyen amcamız :D
Çok iyi hatırladınız..
Hadi hadi :D

20 dakika falan onlarla oturdum..Huzurevinde dediği gibi yine “şarj taksana kızım sen, ellerin buz gibi” dedi :D
Hiç bozmadan,aynı samimiyetle, sanki bu espriyi ilk yapıyormuş gibi güldüm :D

Şaban amcayla iyiydik de, Yurdanur teyze neden pek pas vermedi anlamadım..
Galiba Şaban amca ile fazla muhabbete girmemeliyim..
Neden pas vermediğini anlamamışım değil mi ? :P

Bir ara Yurdanur teyze de bana bir şeyler sordu..Güzel gelişmeydi :D
-okuyorsun değil mi güzelim? Dedi..
-evet..dedim.. tekrara hazırlanıyorum sınava..(profesyonelim bu konuda diyemedim:D)
-hiçbir yeri tutmadı mı? Diye sordu..
-çoğu yeri .. dedim (:
-öğretmenliği? Dedi..

Biliyorum yarası var bu konuda..ondan soruyor bunu..Öğretmenlik okulunu yarıda bırakmak zorunda kalmış babası vefat edince..
Huzurevindeyken konuşmuştuk bunu..
Parktakinden daha iyiydi aramız orda :D
Neyse.. Ne diyeyim ki ben bu soruya (:
Öğretmenlik içinde ukde olarak kalmış birine, “ tutuyordu da…ben ve ailem istemedik öğretmenliği..ondan bu kadar eziyeti tekrar çekiyorum” mu demeliyim :)
Üstüne birde büyük konuşmuş olayım..Tam olsun..

-Yok..diyorum..Onu da tutmuyordu..

Teyzeye göre hakli konumdayım şimdi..
‘madem öğretmeliği tutmuyor..Tekrar hazırlanmalı tabi kızcağız’ dediğini hissediyorum içinden :D

Teyze daha genç Şaban amca dan..
İkinci eşiymiş zaten amcanın..
52 yılını paylaştığı ilk eşini , ona olan sevgisi anlatıyor Yurdanur teyzenin duymaz yanından :D
Bu arada ben kitaplarımdan birini düşürüyorum..Teyze birden bakıyorum bizden yana :D
Sanki konuştuklarımızdan dolayı suçüstü yakalanmış hissine kapılıyorum :D
Ama duysa da duymasa da ilk eşine olan sevgisi hala varsa Şaban amca da saygı duyulur..duyulmalı..
Şaban amca sesli anlatsa bile sanmıyorum Yurdanur teyzenin bundan rahatsız olacağını..
Bu yorumu sadece, kendimi onun yerine koyarak söylüyorum tabi..

Şaban amca da az değil hani :D
Parkta spor aletlerinin olduğu ve benim çok komik bulduğum bir kısım var, çoğu parkta olduğu gibi :D
Şaban amca ordan birilerini gösteriyor bana..
“bir anneye bak,bir kıza..Anne güzel ,kız çirkin” diyor :D
İlahi (:
Anne çok genç , evet (: 25 yaşlarında gibi..
Kız daha ilkokul bir olmalı (:
Formayla gelmiş parka..
Yakınımızda bir okul var..Sanırım çocuk öğleci ve çıkışta annesini parka götürmesi için zorlamış :D
Kız; esmer, zayıf ,sünük bir şey :D
Anne beyaz tenli, fiziği falan yerinde maşallah :D
“amca, kız daha çok küçük..ondan öyle geldi sana” diyebiliyorum sadece (:
Baktı hava iyice kararıyor..Ayaklandım..
“bakın şu mavi apartman…10.kat.. her zaman beklerim” diyorum..Ve 5 dakika sonra evdeyim (:
Annem girer girmez “kimdi parktakiler ?” diyor..
“Aleyküm selam anne” diyorum..
(:
“Sana şeker verelim, gel bizim kızımız ol diyorlardı da, miktar da anlaşamadık, mecbur geri geldim” diyorum (:

Annem hala mutfakta pat çat bir şeyler yapıyor :D sadede gelmemi bekliyor :D
Anlatıyorum sabrını fazla zorlamadan..

Sahi sabırlıdır benim annem..
Aynı o parktaki çirkin kız ile annesi gibiyiz :D
40 yaşında bile değil ki (: Tabi güzel olacak..

Diğer gün..Sınavdan sonra feleğim şaşmış bir vaziyette yine eve geliyorum..
Bu kez karşımdan Nurten teyze geliyor..
Teyze dediğime bakma, en büyük kızı daha 18 yaşında (: Genç sayılır kadın..
Bu kadın , kızı liseler için sınava hazırlanırken , beni nerede görse yolumu keser tüyo isterde..Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyordum bende..
Denmiyor ki işte; kelin ilacı olsa başına sürer diye (:
Sahi o zamanlar kel değildim..Össye çok vardı daha :D
Herneyse geçen yaz da yolda karşılaşmıştım bu kadın ile..Marketten dönüyordum..Zaten kollarım da poşetler dolu..Pestilim çıl,kmış..Bir de tuttum “merhaba” dedim hatuna..
A-aaa (:
Bastı gitti..Şoke oldum..
Herhalde tanıyamadı dedim :)

Cuma yine aynı şeyi yaşamamak adına selam vermedim..
Ama acayip kasıldım yani..Bakışları yiyor resmen..Ayy ne fena yaa.. Madem öyle, bakma bana, görmezden gel!
Ne alıp veremediği var onu da bilmiyorum da..
Gözünün ucuyla bakıyor bana :D
Yanımdan geçerken saatime baktım:D her zamanki taktik (:
İşin komik tarafı en az 5 sn bakıyorsun saate :D saati algılamak 1 sn den bile az bir zaman ister :D
Buna rağmen, kolunu indirip yoluna devam ettiğinde, saatin kaç olduğunu bilmediğini fark ediyorsun .D
Öyle boş boş bakıyorsun yani o an ,yüzyüze gelmemek için.. (:
Hırs yüzünden kadın bana düşman kesildi resmen ya (:
Sanki kızlarının başarısızlığının sorumlusu benim (:
Tekrar hazırlandığımı söylesin biri şuna da , rahatlasın biraz ..

Sonra cumartesi günü akşam 10 da barajgölünün kenarına salep içmeye gittik ailecek (:
Göl gece çok güzel oluyor..
Gece 12ye doğru döndük..
İyiki Zara cd sini doldurmuşum..Yoksa neşet ertaş cd sine takılıp kalacaktık babam yüzünden :P
Bazen kendimi gerçekten işe yarar buluyorum.. (:

İşte böyle sevgili günlük..
Uzun süre de böyle yazı bekleme benden :P

Haydi eyvallah..

uçan viledalı cadı
22-02-2010, 18:39
Günlükk... :/

Gitti.. Evet, sonunda gitti o da. En sevdiğim öğretmende gitti.
Tek onun anlatımıyla anlardım ben matematiği.
Sayesinde düzelmişti benim şu matematik notlarım.. Ama gitti...
Çok üzüldüm aslında, sınıfta sevinenlere inat !..
Keşke gitmeseydi dedim içimden ama nafile.
Bi daha göremiycem onu. En çokta bu üzüyo zaten beni günlük.. :|

Neyse.. Moralim bozuk zaten.
Hoşçakal.. :/

şiraz
22-02-2010, 20:25
sevgili salak günlük,
sınava 3.5 ay kaldı Atatürk anadoluyu kazanamazsam naparım ben???

poşet_cay
22-02-2010, 20:54
canım günlükcüğüm
hemen başlıyım yazmaya
sabah 6.30'da kalktım zor oluyor ama mecbur
okuluma gittim bir güzel derslerimi dinledim :)
sonra arkadaşımla sevgililer gününde aşkımla çekindiğim fotoğrafları çıkarttırdık
çok dadlu çıkmış ya gözlerin falan olsa gösterirdim sana nazar degmesin benim ömrüme
fotoğraflara sürekli baktım zaten :))
ama çok dadlu çıkmış napıyım özledim iyi oldu bu fotolar hep bakarım artık:)
ama güzel geçti günüm biraz yoruldum o kadar
şimdilik bu kadarcık
=))

lazkopat 52
22-02-2010, 21:34
sevgili günlük

ula herşeyin sorumlusu benimmm

vala benim

ula neyse

PüR_NeŞe
23-02-2010, 14:37
pazar günü nerdeydim bil bakalım gülcan...eferin len nerden bildin..:Dçok güzel bir gündü lakin çok yoruldum...uzun zamandır evde otura otura hamlaşmışım...halil abi(patron ama akraba olduğu için abi diye seslenirim kendisine.)yeni gelen elemanına beni göstererek şu kıza dikkat ette işleri bozmasın dedi...kızda ben işi bilmiyomuşum gibi geldi bana iş öğretmeye....halil abi nasıl gülüyo atölye koptu gülmekten..:D...dedimki ama rencide oluyorum referansalarımı aratmayın bana diplomamı astırmayın kapıyadedim...:Dkız ne olduğunu anlamadı..napsın nerden bilicek benim eski eleman olduğumu....:)...halil abiyle aramızdaki soğukluk geçti.....hatta halil abi ısıtmaya çalışıyo benceki gelicem deyince yüzünde güller açtı..keşke daha yumuşak konuşsaydıda arkamdan ben şimdi orda çalışıyor olsaydım ama varya neyse gülcan...:D

sabah kahvaltıda çay sevmem ben bilirsin....zaten çayıda ibo amca yapınca hiç içmem yane imamın abdest suyu gibi töbe ya..:D...yapılan meyvesuyu teklifine bile hayır dedim......:D...sonra osman abi pişt pişt diye bağıınca gittim....niye hiç arayıp sormuyon dedi...abi yemin ederim soruyorum selam gönderiyorum dedim ama senden tık yok dedim..:Doda demezmi bende gönderiyorum diye..demekki sourun bizde değil abimde..:D:D...:D

ofise girdim dolaşıyorum burayı bilmiyodum hç gülcan benden sonra yer değiştirdiler ya ondan..niysem ne göreyim akvaryum..:D:Dçöktüm başına..halil abi geldi......dur az bulaşayım dedim....balıkları el hareketiyle takla atmalarını söylüyodum halil abi dediki napıyon sen dedi..ya benim balıklar takla atıyo bakim seninkilerde anlıyomu diye bakıyorum deidm gül gül öldü haha..::Dyarıştıralım istersen dedi..benim balıklarım(balığım)dil alışkanlığı işte:( senin balıklarını döver dedim çıktım....

preste çalıştım ben gülcan..ibo amcayla bir insan bu kadarmı matrak olur ya...kahkaha atmaktan çalışamadım ya....:D

ve güzel bir günün ardından küçük hanım melisa geldi mıncıkladım durdum ısırcaktım ama halil abiden korktum....yine gel demeye üyüz yoktu ama güzeldi..enver abim osman abim ramazan abim kızlardan kimse yoktu ama hepsini özlemişim..:)

dün ablam bendeydi gülcan....hastaneye gittik .:Dbişey oldu ama anlatmam huh bugün yine gidebilirim:D

xbayzed
23-02-2010, 15:26
sevgili günlük bu akşam hazır ol yazıcaklarıma

PüR_NeŞe
24-02-2010, 14:11
ah be gülcan nasıl böyle harika bir şarkı yapabiliyo bu adam anlamadım......başkası okşanıp sevilmez delirme sevdiğim....diyor ahh ahh...

neysem gülcan....hani muhlis abi füsun yengeyle konuşmuyodu ya...bende soruyodum neden konuşmuyosunuz diye...sen anlamassın küçük hanım diyodu...bende özel bi meseledir diye susuyodum ne bilim..meselenin ben olduğunu...şimdik şöyle oluyor gülcan....dün akşam füsun yenge aradı ben....allah aşkına tutku gel bu adam beni öldürecek dedi..ne oldu yengem hayırdır dedim....gel öyle konuşuruz dedi..ama yengem çıkamam şimdi yarın gelirim dedim.....ama yarın evde yokum neyse ben sesini hoparlöre verim öyle konuşalım dedi.....tamam dedim niysem.....muhlis abim kapat şu telefonu füsun geliyi benimkiler diyo ...allahım gülcan gül gül ölürsün bir insan bu kadar mı tatlı kavga eder ya......neyse füsun yenge başladı anlatmaya....füsun yengenin ablasının oğluna kız arıyolarmış.......demişki füsun yenge muhlis tutkuyu bizim nazmiye alsak ya hem çok iyi bi kız bizim oğlanda öyle çok yakışırlar birbirlerine demiş....demez olaymış:D:Dmuhlis abim olmaz öyle şey demiş ben tutkuya böyl bişey desem bir daha hayatta yüzümüze bakmaz olmaz istemiyorum ben tutkuyu kaybetmek istemiyorum diye bağırmış...füsun yenge bu ısrar edip durmuş..olmaz demiş muhlis abim bu karardan vazgeçene kadar konuşma benle demiş küsmüş.....gül gül öldüm telfonda...dedimki abim bidenem niye küseyim size istediniz diye düşmanmı kesileyim...aşkolsun be abim tanımamışsın sen beni dedim...ama gülüm dedi kurtiyle konuşmuyosun doğru düzgün çocuğa artık eskisi gibi güvenmiyosun hani abi kardeştiniz dedi.....abim balım bizim kurtiyle mselemiz çok başkaona kötü davranmamıın sebepleri var ama size kızmam küsmem...dedim.. ne yani bu evet mi demek dedi......hayır tbaiki.......kızmam size ama istemiyorumda....füsun yengem kızma bana ama istemiyorum şimdi barışında içim rahatlasın dedim.....uyyy bu inat uşağa küsebilurmuyum ben da dedi.......füsun yenge..bayılıyorum onun bu hallerine ya....niysem bu konuyu hallettik böylece....öyle ama gülcan her teklife düşman kesilirsek yandık biz..:D

neysem gülcan gece ölüyodum biliyomusun...dedimki tamam bu sefer gidicisin yasmin....sancıdan kıvrandım resmen...kimse duymasın diyede sıktım kendimi iyice....nefessiz kaldım bi ara........bir iki saat kıvrandım dizlerimde yürümeye derman yoktu suszluktan boğazım kurudu ne oldu anlamadım ama gidiciydim..:D.....şimdimi iyiyim şükür..:D

birazfan hastaneye gidicem...doktora görünmeye değil ya..birini görmye...hayde bakalım gittim ben..:D

poşet_cay
25-02-2010, 03:10
canım günlüğüm:)
bugün gene aynı şeyleri yaşadım
stajım vardı çocuklar çok yaramaz ya
anladım artık benden sabırlı bir öğretmen olamaz
hepsini tek tek dövmek istiyorum
gelelim sevdiğime
bugün evine taşınıyor ondan konuşamadık
tek başına oralarda kıyamıyorum hiç en azından rahat olur
telefonu açtığımda yada ben onu aradığımda canım deyişini hiçbir şeye değişmem
dün canımdan çok sevdiğim eceme anlattım sevdiğimi oda onayladı öyle kolay kolay onaylamazda:)
iyi birine benziyor dedi çok sevindim:)
ben onu hep sevicem
kalbimin sahibi her ne olursa olsun ben hep yanında olucam
iyi geceler günlüğüm

zeytinyağlı fasülye
26-02-2010, 00:31
sevgili eski günlük...
benim için epey eskilerde kaldın..
3 yıl önce bugünden baslayıp her gün yazmıstım sana...
saniye saniye beklemiştik seninle hatta..
hey gidi günlük hey..
yaşlanan sen misin ben miyim yoksa..
de hadi hoşçakal...

poşet_cay
26-02-2010, 03:18
canım günlükümm:))
bugün gene yorucuydu çocuklarla beraberdim
matematik çalıştırdım biraz zeki çocuklar ya :)
oyunlar oynadık çocuklardan biri sizin geldiğiniz günler çok güzel zaman geçiyoruz dedi
çok sevindim :)
sonra çocukları evlerine bıraktık eve geldim
direk uyudum çok yorulmuştum
uyandıktan sonra sevdiceğimi aradım:$
çok yorulmuş kıyamam ki ben ona oda bana kıyamazmış :$ öyle dedi biliyorum zaten bana kıyamaz
çok özledim ağlamak istiyorum gel artık diye ama üzülmesin diye ağlıyamıyorum
Allah'a ne kadar dua etsem azdır onu karşıma çıkardı
inşallah hep böyle mutlu oluruz
aşkımı seviyorum ki hemde tahmin edemeceği kadar
ben uyuyorum
iyi geceler günlüğüm

Hadi len ordan
26-02-2010, 13:42
Günlük.
Dün Uefa'dan elendik..
Yine hakem dehşeti..
Oyuncumuzu iki sarı kartla oyun dışı bırakan hakem, karşı tarafın topa elle müdahale eden oyuncusunu görmedi(!)
O an hangi alemlerdeyse artık(!)
Penaltımız verilmedi..
Ve sonuç 10 kişilik takımımızla 2-1 yenilgi..
Lanet olsun böyle adamlara !
Adam mı dedim?
Pardon, satılmış adamlar olmalıydı!

Neyse..
Ligde yüzümüz güler umarım..

Şereftir seni sevmek !
Senle ağlayıp gülmek !

Sonuç ne olursa olsun değişmeyen tek şey içimdeki Galatasaray sevgisi olacaktır !

Hoşçakal günlük!..

PüR_NeŞe
26-02-2010, 14:25
z ve n..:)..yaşam felsefem gibi oldu.....bende saklı gizli bişey......ama güzel bişey yüzümü güldüren bişey...böyle en ufak can sıkıntımda artık z ve n diyorum..bi bakıyorum ki gülümsüyorum....ne güzel demi varlığı bile yetiyo...böyle uzakta z ve n yi beklemek..:)ahh diyorum ah.....

dün kandildi ya nasıl dular ettim dua ettikçe huzur buldum.......bide mutluydum dün....tam ablamla onu konuşurken mesajını gördüm ya telefonumda...dedim cidden iyi biri bu ..:)düşünsene uzun zamandan beri mesaj atmayan biriydi onu konuşurken bi baktım mesaj...önemsemedim pek biliyorum kontür yok kimseye mesaj atamıyorum kimsede bana atmazdı......dedim silim bari..bi baktımki onun adı...nasıl sevindim anlatamam..ablamla konuşuyodum ablaaaaaaaa mesaj attı diye yazdım...ve cebimdkei son paramla gidip kontür aldım onu cevapsız bırakmam istemedim...gittim hemen..ama sinir oldum 100 kontür yok dedi adam..ama çok acildi ya dedim...tamam az bekleyin ben size bulucam dedi.......yüz tane yeri aradı en sonunda biri şifre verdi.....yükledi saolsun...heen cevap yazdım bende..:D:D

sonra çok dualar ettim..herkes tüm sevdiğim insanları kattım duama.....ne güzeldi ne huzur verici bir akşamdı....

z ve n.....iyiki düştün aklıma sen...

benbilmemsenbil
26-02-2010, 17:18
Günlük lan tiksiniyorum sevgi sözcüklerinden,bugün başka biri için söyleniyor..
Yarın bir başkasına...

- Sen neden öldün.?

Soramadım..
Sadece saçmaladım.

Kanım kuruyor, evet kanım...
Sıradan bir faniyim, kimseye değil kendime kalırım.
Bir sürü yarası olan biri işte...
Diğerlerinden farklı değilim.
Sakın beni matah bir şey sanma...
Sonra sigaramı söndürmeyi unuturum.
Ayrıca hoşça kalmanı istemem.
Hadi gittim..

//Aşkımla oynama kumar değildir!
Seviyorum demek hüner değildir!
Benim de canım var ben de insanım!
Benim de canım...//

catonthemoon
26-02-2010, 17:21
New York City'e gidesim geldi...!

colourofthenight
26-02-2010, 17:40
Çok kararsızım :/ amaçsızım :/ bu hiç hoş değil.

zottiri
26-02-2010, 17:44
Sevgili günlük
Aslında çok sevgisizsin !
Nefret kusuyorsun..
Ame ne yapayım ? Dilime pelesenk olmuş bi'kere..
Her neyse..
Bak günlük, insanların suçsuz olduğu suçlu sayıldığı vakitler olur ya.
İşte o anlardayım.
Çünkü; bugün tüm sınıf suçsuz olduğu halde suçlu sayıldı.
Sayılanlar arasında bende vardım.
Sayılanlar arasında olmasaydımda farketmezdi ki..
Her neyse..
Bu duygu içinde sayfanın üstüne nefret kusabilirim.
Sevgiden yoksun birgündü bugün.
Okuldan bir kez daha nefret ettim !
Nefret etsemde okuldan yine gidiyorum.
Tasdikname alamıyorum.
Belki dostlarımı belkide müdür yardımcısının suratını düşünüyorum.
Gidemiyorum.
Çıkamıyorum üst kata.
Her neyse günlük..
Bugünlük bu kadar yeter.
Ellerimi uzaklaştıyorum klavyeden.
Baş baş..

Fotomel
26-02-2010, 18:34
Sevgili herneyimsen,

Bugün itibariyle, Aret Vartanyan ile tanışma ve yüzleşme cesaretini gösterilmiş bir bünyeyim..
Tarihe not düş!

düne.. bugüne.. yarına..

dünyammm
26-02-2010, 22:36
bi yandan böylesi en iyisi daha fazla yıpranmayacağım desem de bi yandan deli gibi özlüyorum.
bi an çok fazla kırılıyorum yokluğunda, bi an yokluğunda huzuru buluyorum.
anlaşılmaz, anlamsız bi durum.
bitti, yani bitmedi bitmez de.
sadece bi süre yok hayatımda.
biraz ben istedim biraz o istedi.
yani konuşunca bu hale geleceğimizi bile bile konuştum.
sanki var oluşundaki kopukluğu daha fazla kaldıramayacağımı biliyordu bilinçaltım,
ve beni konuşmaya sürükledi..
çokça ağladım, hatta öfkelendim sözlerine.
ama biliyorum ki böylesi bişeyleri yok etmeyecek.
yokluğunda yine benim, her ne olursa olsun aramızda o bana ait hissediyorum.
bigün gerçek anlamda birleşeceğiz.

etrafımdaki herkes hep bi ağızdan hala onu nasıl istiyor, nasıl bekliyorsun deyip duruyor.
en yakınımdaki bile ondan bahsetmeye kalktığımda artık yeter diyor.
ne garip ben sürekli olarak onu dinlemiş, onu anlamaya çabalamıştım.
o ise memnuniyetsiz bi ifadeyle üzülmeni istemiyorum artık demekten başka bişey yapmıyor.
dinlemeyi istemiyor bile.
hiçbi zaman bıktıracak kadar bahsetmedim halbuki.
içimdeki o anlayış yok artık sanki..
duymak bilmek istemiyorum..
biri bişey anlatmaya kalkınca sadece susup dinliyorum, pekte ilgilenmeden..

eyaşknerdesin
26-02-2010, 23:07
Dışı ile içi paralel yaşlanmıyor insanın. Ruh çok hızlı koşuyor finale. Beden ise bugün yağmura nazlanmak istiyor pencerenin önünde.

Hayat ne garip diye başlayan cümleler beliriyor her defasında beynimde ve o cümleleri ‘işte öyle’ diye bitiriyorum genellikle..

Kısaca bugünde işte öyle..

İsyanSelim
26-02-2010, 23:33
Yarından itibaren 4 aylık bi sabır moduna geçeceğim..

Keyifsizim ya hiç gidesim yok inan,ama bi tarafım mecbur..

Neyse eğlenmeye bakalım o zaman,gül-nük..

flyleaf
27-02-2010, 00:52
Sevgili günlükçük,
"çük" ekiyle sevimli kılasım geldi seni..
Neyse..
Sabah 6:17'de çaldı telefonumun alarmı,bir diğeri 6:21'de..
Nedense böyle abuk küsüratlı dakikalara kuruyorum,
Alışkanlık oldu..
Kalkamadım tabi..
Yattığımda 2'yi geçiyodu zaten..
7:25 sularında gözlerim yarı kapalı,kalktım saçlarımı yıkadım..
Üstün körü iki tarak darbesi..
Kurutmadım,üşendim..
Aldım elime fotokopilerimi oturdum ufonun dibine..
Men In Black
Ne salak bi kitaptır yaa..
Bütün hafta okumayıp sabah okumaya niyetlenince daha salak oluyo..
Allahtan sözlük kullanmama gerek kalmadı..
40 sayfa bi'şeydi zaten..
8'i geçerken patatesli poğaçamı da yedim ohh:)
Sabah sabah serviste siyaset,din karışımı bi'şeylerden konuştuk..
Çok saçmalıyo bu Hakan çok..
Birden feci soğudum,
Kurduğu cümleler..
Gereksiz ötesiydi..
İlk ders yarım kalan filmimizi izledik:)
V For Vendetta
Kaçıncı izleyişim bilmiyorum,
Ama halen o cümlelerde ürperiyorum yahu:)

Quiz iğrençti bu arada,
Keşke azıcık ders dinleseymişim..
Direk Cover To Cover'dan sormuşlar..
Kelime bilmeyince Reading kısmı da azcık folloş oldu:Pp

Sınavdan çıkınca kızılaya indik,
Ne zamandır inmiyodum..
Şakır şakır da yağmur yağdı ohh:)
Burger'a girip açlığımı sergiledim yine her vakit olduğu gibi:Pp

Otobüsü çok beklemedim,hayrettir..Çok şaştım:Pp
Yağmurluydu bi de gün nasıl oldu acep:)
Bu arada sanırım bizim bakanlıkta bi durağımız var meşrutiyete dolu geliyo otobüs..
Acil keşfetmem gerek..

Soracığımaaa..
Eve geldim ve uyumadım:)

Şekerlememi yapmadım,ama bilincim açık..
Şimdi de gidip film izlicem..
Paranormal Activity izleyim bari..
İzlemedim halen..
Belki de vazgeçerim..
Bilmem..

gece_gölgesi
27-02-2010, 01:17
Yarın Ygs denemesi var =/. Sabah sabah dersanede olacakmışız. İett saatlerine bakmak için girmiştim aslında sana da bi' uğrayayım dedim. Az öncede Ygs mat çözdüm. Bakalım yarın neler yapabilcem. Fen1 desen hiç yok gibi bi'şey.
He bir de bugün ersinle konuştuk.. Konumuz yine Enes. Birbirimizi kırmadan konuştuk bu sefer. Konuşmların bu seviyede kalması iyi. Onların görüşüyle kardeşim olayına girince iş samimiyetini kaybediyor. Kardeşim dedikleri kadar birbirlerinin yanlarında olsalar.. Neyse beni pek bağlamaz (:
Hadi görüşürüz bebek :)

Ercan
27-02-2010, 13:31
Bugün hayatımda uzun bi aradan sonra yeni bi başlangıç yapıyorum günlük.. Havuza dönüyorum! Sakatlığımı, eski günlerimi, havuz arkadaşlarımı, yarışları, burukluklarımı hatırlaya hatırlaya birazda istemeyerek, tırsarak havuza dönüyorum :/

Hocam tırsma düşünme sakatlığını falan rahat ol diyor.. Bakacaz hocam..

Nede güzeldi havuz oysa.. Bi girerdim 1000 1500 1600 1700 böyle giderdi.. Suyun içinde unuturdum dışarısını..

Umarım yine sakatlığım nüksetmez eski günlerime dönerim günlük:/ İçim buruk kaçırdığım günler yarışlar için.. Ama istekliyim.. Neyse çıkmam lazım yoksa geç kalacağım!

PüR_NeŞe
27-02-2010, 13:53
günlük dün akşam evde bir düğün muhabbeti koptuki sorma....aslıonda söze benimle başlandı ama ben lafı iki dakikada abime getirebildim....napim ben çok utanırım o mevzularda ...heleki babamın yanında hiç konuşamam...neysem....abim ayın 29 unda tokata gidiyormuş..ben izin alabilmek için bin takla atarken meğrsem izin çoktan alınmış......otel fiyatları araştırılmış.....ve yerde ayarlanmış ben uyuyodum sanırım:D:Dneyse bu haberi duyduğuma çok ama çok sevindim abişim bari mutlu olsun dedim......ama işin kötü tarafı varki ucu bana dokunuyor:D

oda ne biliyomusun gülcan.......şimdi abimin yanına para verilcek ya artı gelin adayına alınacak hediyede varmış.......hah işte o yüzden benim isteklerim erteleniyomuş....benim isteklerim....telefonumun değiştirilmsi...şöyle şarzı uzun giden bir telefon istemiştim alınmış ama bana değil......sesimi çıkarmadım.....bunu bende erteledim zaten......elektrikli el süpürgesi istedim ki o kendime has bi istek değil ev için istemiştim.....yok elinle süpür dedindi....tamam onada ses çıkarmadım sustum........arkadaşımın nişanı var ve benim yemin ederim iki kot etk ve bir kadife ve bir kot olmak üzerede iki pantolonumdan başka bişeyim yok.....nişan için uygun olmayan bişey.......dedimki kıyafetim yok...zeynep ablandan istersin bigüncükten bişey olmaz dendi......huh dedim hep ondan istiyorum yoksulmuşuz gibi dedim...abin gelsin alırız dedi....ama nişan zaten abimin gittiği gün..şimdilik sustum günlük.....ama sabrım bi yere kadar...benim için aklından geçenleri biliyorum....evdeki daimi evlat daha önemli.......ama bilmedikleri bişey olabilir benimde dahil....

neysem gülcan onlar rahat olsunda ben bişey istemem..yeterki rahat olsunlar...yeterki mutlu olsunlar.......

lazkopat 52
27-02-2010, 15:17
sevgili günlük

ha bu durum hala canumu sıkmakta

benbilmemsenbil
27-02-2010, 15:32
Günlük lan,
sana

//sevgili// günlük!
demeye karar verdim.
Sevin lan.
Benim gibi kaba saba bir adamdan
sevgili lafı...
Eh inadına!

Sevgili günlüüük, onu bunu bırak sadede gel diyorsun,
hissediyorum.

Dün neler neler oldu bi bilsen ya da vazgeçtim bil-me-sen.

bayan_espri
27-02-2010, 16:18
az kaldı sınava
abim geçen derslerin nasıl diye sordu iyi dedim görücez sınavınıda dedi manalı manalı şok oldum :/
umarım tercih etmediğin için pişman olmazsın dedi...
ya kazanamazsam?
ya olmazsa?
tüm hayallerim kazanıp gitme üzerine kurulu :/
allahım lütfen bununla sınama beni
emeklerimin karşılığını ver bana lütfen...

mista sago
27-02-2010, 16:21
ulan günlük ! :D

sabah kaltım ellerimi...
dur lan kız arıyo sonra yazıcam günlük wait me :D:D

Ercan
27-02-2010, 19:41
Gittim girdim havuza.. Daha soyunma odalarına girmeden burnumdaydı klorun kokusu.. Soyunma telaşı,pantolonu ıslak zemine değdirmeden giyme/çıkarma uğraşı, emanet dolapları, .. .. Hepsi ayrı bir özlem, ayrı bir mutlulukla burukluğun karışmış haliydi bende.. Yüzdük.. Zorlanmadım hiç. Zorlanmak bi kenara zorlamadım.. Hocada "maaşımı alıyorum ben nasıl olsa. sizde yüzmeye geldiniz aha havuz yüzün işte" tavırlarındaydı.. bizde öyle yüzdük işte.. Böyle havuza ilk defa giren biri gibi hissettim kendimi hocanın bu tavrı ve benim buruk ruh halim sayesinde.. Birkaç eski hocayı ve arkadaşı gördüm, birkaçıyla konuştum.. Yüzdüm, sonra yürüdüm, yürüdüm, yürüdüm.. Eve geldim.. Geçmişimi hatırladığım buruk bir gündü benim için.. Birkaç hafta sonra umarım eski günlerime yaklaşırım.. 1000 1500 1600 1700 .. .. O kaslarındaki takat kalmamış haline rağmen kendine söverek gaza getirmek üstüne 2000 i bulmak.. Ve sonra başarmışlığın o anlamlı yorgunluğu..

Evet evet..

O tadı hissetmek istiyorum ben yine..

Zynem.
27-02-2010, 19:43
Günlük.
Başım çok ağrıyor.
Fb Ülker - Gs CC. maçını izliyorum.
Boynumun ağrısını da eklersek buna fena haldeyim yani.
Oooof ooof. :s

Pudra Şekerli Çilek
27-02-2010, 20:19
Günlükcan;
'ayvayı yemek' nedir, bilir misin?..

çimeni
27-02-2010, 20:27
hep insanlar nankör derlerdi de inanmazdım, neyse.. inş. yine dogru çıkmaz bu söz.. yazık etcek yoksa kendine..

`Çürük Vişne
27-02-2010, 21:26
Dün Burcu Zeki'nin arabasını elleyip, "Buraya eli değdiiiiiii." deyip sevinirken, Zeki'yi ilk dinlediğim yıllar aklıma geldiii...
Heeey, heey. :Pp

..

Şimdi bugün kursa geç kaldım ben.
Sabah kalkınca dizimi dolaba çarptım.
Allaaaam hâlâ acıyo.
Sonra, bugün laptop, telefon aynı anda kitlendi.
Çözücem diye 1 saat başında durdum.
Card reader'ı da kaybetmişim.
Bi' yandan onu ararken kimbilir kaç saat geçti. :Q
Bi' de elektrik çarptı.
Bi' de çok kolay soruyu yanlış çözdüm. ksladjlaksd
Bende bi' bokluk var bugün.

mista sago
27-02-2010, 22:49
günlük nbr :D
iyisin inşallah :D

Beynim çatlıyor akvaryumun su sesi sanki şelale gibi geliyor :D

dünyammm
27-02-2010, 22:51
her ne kadar desem de benim yanımda değil diye,
sadece şu ara ki meselelerden dolayı her konuda alınganlık yapmamla alakalı.
bugün güzeldi sohbetimiz, eski tadında.
yanına gitmek iyi geldi her zaman ki gibi.
tek sorun okul!
okul!

..

lazkopat 52
27-02-2010, 22:52
ula günlük çok canım sıkılıyor benimm off offf

mista sago
27-02-2010, 22:55
Pembe Wayfarerleri Takıp ağızında lolipop, çakma pırlanta küpeleri, cluplarda vişne suyu içmiyorum. Clubber Biride değilim kusura bakma günlük.Yanlış tanımayın beni :)) Lounge adamıyım ve lounge tabelasını asıpta clup müzik çalan yerlerdede takılmam :Pp ..

lazkopat 52
28-02-2010, 02:17
ula günlük beni sen anlamassun beni bi rize anlar ben rizeye dönmek isteyrummmmm.....

nietzsche.
28-02-2010, 03:05
Buraya yazmak istediğim o kadar çok şey var ki. Ama ben her zamanki gibi yazmak istemiyorum. Bende kalsın istiyorum düşüncelerim, duygularım, hayallerim.. Kimse bilmesin. Bir ben bileyim. Kimse duymasın. Bir ben duyayım.

..

Çarşamba günü hemen gelsin, şu günler hemen geçsin istiyorum. Biliyorum günlük ne ile karşılaşacağımı. Bana hatırlatma sakın. Her ne kadar sonucu bilsem bile hayal kurmak elimde değil. Ne yapabilirim günlük. Dilime hakim olabilsem de hayallerime söz geçirmiyorum. Hem zaten onlar bir hayal. Önemi yok ki.

madurga
28-02-2010, 03:05
ne anlaşılmaz yaratıklar var ya (:

şiirkolik
28-02-2010, 03:15
zaman herşeyin ilacı dediler;zaman geçti ama herşey hala aynı.hatta herşey daha da çok arttı.ben böle bişey istemiyorm ki.niye böyle oldu.herşey eskisinden de kötü oldu.ne yapacağımı bilmiyorm.kimse kalmadı yanımda.yapayalnız kaldm yine.ama zamanında beni yalnız bırakanlar bana çok şey kazandırdı.umarım bu seferde böyle olur.sen de bana çok şey kazandıranlardan olursun gidişinle...

mista sago
28-02-2010, 12:34
lan günlük!

dün iddaa yaptım tutmadı allahtan banko maç oynadık. 20 verip 50 alıcaktık. gitti paracıklar.

lazkopat 52
28-02-2010, 18:56
sevgili günlük ula nereye kadar gider bu hal...

NULLBABE
28-02-2010, 18:59
ben onu sevmiyorum ki...

ayrılmak istiyorum...
acıyorum:(
lenet olsun!!!!!!!!!!

Zynem.
28-02-2010, 19:05
Günlük.

Şu insanlara akıl fikir ver. :DD

güzelin_güzeli_94
28-02-2010, 19:11
Keşke bu konuyla karşılaşmasaydım. Bugün çok doluyum. Dolu olduğum için hiçbir şey yazmayacağım. Sevgili günlük bugün benden bir şey alamayacaksın. Hadi başşş başşş.
(Delirdim mi ne!)

NULLBABE
28-02-2010, 21:56
˙·٠•●●•٠·˙ihtimaller˙·٠•●●•٠·˙
biliyodum sevgili günlük...biliyodum=)

seviyorum bu çocuğu=)

zekininteki
01-03-2010, 18:22
gitmedim çıkışta bizimkilerle. canım istemedi...
Karar verdim, mezuniyete de gitmeyeceğim. Ne işim var mezuniyette? Ne diyeceğim ben bizimkilere, "hadi bana kıyafet alalım" mı? Ya da bir gömlek bir kotla giderim artık. Kimin umurunda. Gitmek zaten akıl karı değildi. Bizim okulun iğrenç mezuniyetleri...
Nur bugün sert çıkıştı Derya'ya. Derya'ya alttan alması için, Nur'u da sakinleştirmek için çok uğraştım. Neyse ki Derya oldukça anlayışlı. Ama bu gidişle Derya'dan önce ben kavga edeceğim Nurla. Hadi bakalım.
Yarın İngilizce sınavı var...
Perşembe günü de tarih...
Haftasonu çalışmadım...
Sadece uyumak istiyorum. Uyumak... Aslında kokaine bağlasam da olur, tarkan misal :)
Yağmur ablanın aileden bi kız evden kaçmış. Resmen kocaya kaçmış hem de... Annesi hastanelik olmuş. Annem de rüyasında benim Ağrı'lı fakir bir ailenin oğluna kaçtığımı görmüş. Annem zaten rüyasında beni ya ağlarken ya da böyle saçma sapan şeyler yaparken görüyor.
Ya evlenince dertler bitiyor olsa da kaçsam. Ama öyle değil ki... Iyy evlilik de iğrenç be.
Ne saçma bir yazı oldu.

PüR_NeŞe
01-03-2010, 19:27
heyy gülcan ben geldim...anam yorguluktan ölüyorum..biliyomusun ben yorgunsam mutlaka misafir gelir bize......ve bugün diyodumki ya yaşar ablalar ne zamandır gelmyo bize bi arasajta davet etsek diyodumki telefonum çaldı.......müsaitseniz size gelmek istiyoduk....bi güldüm sorma:Dulen başka şey düşünseydim keşke dedim ama iyi oldu..tabi dedim gelin.....hemen gül böreği falan filan bişeyler hazırladım güzelde oldu be..:)

neyse biz haftasonuna dönelim....cumartesi günü babamın yaptığı süpriz yüzümü bi hayli güldürdü...dijital fotoraf makinası almış ......durup dururken sen bugün çok güzelsin dur bi resmini çekim deyip çıkarıverdi çebnden..havalara uçtum:Dakşam büyük kuzen gelecekti .......evin önünden bi baktımki karabekire doğru geçtiler..he dedim bunlar akşam evde yok ....saat 10 olmuş kuzen mesaj atıyo nerdesin gelmiyomısun diye..ule dedim nasıl gelem yarın gelirim....sabah 12 gibiydi gittim.......zile bastım kimse açmadı ...sonra küçük kuzen kimo dedi.....siparişleriniz geldi dedim...:Dkapı hemen açıldı ..:Dzaten n zaman kimo deseler benden hiç ben cevabı alamazlar o sebepten benim olduğumu anlarlar..:Dbi çıktımki hepsi yatıyo.....ulen siz görürsünüz şimdi dedim.....üstlerindki yorganı bir hışımla çektim..:Dhalam kalkmıyodu dedim hala işedinmi hayırdır..:Dgül gül öldük...sonra kahvaltı hazırladık kızlarla..yedik içtik bi sohbet muhabbet görme..:D...:D....efendim eniştemlerin yanında çalışan bi eleman bana hayranmış...eniştm dediki bizim orda senin bir hayranın var dedi huh kimmiş o nerden görmüş beni dedim......burda görmüş dedi...buyur işte dalga konusu olduk yine...ben hiç hatırlamıyorum ve bu mesele bir yıldır var dedi..şaşırdım..:D

neyse kuzen isteği ile msn ye girdim..msn emde onu ilgilendiren biri vardıda onunla konuştu....büyük kuzen kızdı ama ben napim ...ablamın işi vardı valla:D

okey oynadık....küçük kuzenle ortalığı dağıttık resmen..:D

çok güzeldi ama o kadar kalabalığızki çokta yoruldum.....uykusuzlukta cabası....ve bugün misafir....

aa en önemlisini söylemeyi unuttum...dün akşam msn de ablamın söylediklerini ona yazarken mesaj geldi....bi baktım o elim ayağıma dolaşıbverdi......dedim abla buyur klavye ben içeri gidiyorum..:Diki mesajdı ama olsun bu onun aklında olduğumu gösterir...yok be gülcan aşık değilim sevgide değil.....önemli biri benim için yoksa hiç o gözle bakmam ona.

he gülcan z ve n bulucam onu..:)

gulseyma
01-03-2010, 23:05
Yazacak o kadar çok şey var ki... Evde yalnızken yapmalıyım bunu...

alpacino18
02-03-2010, 01:41
canımın sıkıntısını aldın günlükçüğüm saolasın :D

lazkopat 52
02-03-2010, 01:41
ula günlük yaşlandım mı ne

artık yazcak bişe bulamıyorum ben :(

minyatür_kız
02-03-2010, 17:17
Berbat hissediyorum.
İy başlamıştı gün aslında.
Ama şu an berbat hissediyorum işte.

Ya ne oluyor bugün bi anlasam bana!

izmitleee
02-03-2010, 17:22
sevgili günlük

günlerin nasıl geçtiğini bilmiyorum..çok yoğunum.sıkılıyorum ama yapaacak birşey yok..
ay sonu emeklerimin karşılığını alıcam :D tek sevindirici yanı bu :D

Pudra Şekerli Çilek
02-03-2010, 17:26
Akşam geldiğimde üç-dört sayfa dolusu yazacağım sana:P
Umarım iyi şeyler yaşarım da ağlaya ağlaya yazmam:P
Hadi baş baş:P

sevgimsevgim
02-03-2010, 18:10
Sevgili günlüküm,
Bir kaç hafta önce evdeydim,babam şehirdışında idi,annemin de misafiri vardı.
Bir baaayan idi.Kendisi öğretmenmiş.Ben de lise mezunu olduğumu söyledim başta.Şöyle bir tepeden baktı.
Giyimine falan bakılırsa belli oluyor, o maaşı sadece kendi süsüne harcadığı ve evin tüm ihtiyacını kocasına yıktığı.
Sonracığıma hani yarım gün derse giriyor ya, başı ağrıyormuş hanfendinin. Ders boyunca oturuyor,öyle bağıracak kadar gürültü olacağını da sanmıyorum.. Şikayet işte. Kocasını sordum, içimden de geçiyordu "allah bilir ya subaydır ya doktordur" diye.. Şöyle bir havalara girerek "kocam subay" dedi. Ben de "zaten tahmin etmiştim üstünüzden başınızdan saçınızdan." dedim. Bozuldu biraz. "Niyeymiş o?" dedi. Tabi bakışlarından, sen kimsin ki, böyle koca bulamazsın zaten diyor gibiydi. "Havanıza bakılırsa bana hava atmaya çalışıyorsunuz sanırım" dedim. Biraz daha bozuldu. Beni lise mezunu sanıyor ya, ondan öyle düşünüyor.
"Okuyup öğretmen olsan senin de olur" dedi. Tabi tepem attı benim. "Ya demek öğretmenlik bu kadar erişilmez ve büyük bir meslek öyle mi" dedim, "evet öyle,hem öğretmen olunca hepsi peşimizden koşuyor" dedi. Ben de "peki demek öyle,bekleyin geliyorum" dedim ve odama gelip fakülte diplomamı,yüksek lisans öğrenci belgemi, çalıştığım yerin bilgisini içeren belgeleri alıp salona döndüm.
Kadının önüne koyduğumda "bunlar ne" dedi. Ben de "gözleriniz bozuk sanırım,kocaman fakülte yazısını görmüyor musunuz" dedim. Hepsine tek tek baktı ve... Bozuldu tabi. "aaa sen yüksek lisans mı yapıyorsun,hani lise mezunuyduuuun,ay hem de aynı anda AÖF iktisatta da mı okuyorsun" dedi. Ben de "evet beğenemediniz mi? hem siz sözelcisiniz ben fenciyim, hem de sizin o girdiğiniz fakülteden çok daha yüksek puanla alınıyoruz biz.sizin o peşinde koştuğunuz kocalar da bizim arkadaşlarımız.onlar sizin peşinizden değil siz onların peşinden koşuyorsunuz hava atmak için" dedim.
Ardından kadını bir daha bize gelmemesini söyleyerek kovdum evden...

devrimcirockerbasak
02-03-2010, 18:46
Derse gitmiyorum bugün,izin verdim kendime dün başım çatladı bugün de kendi çalışsın
Yarım saat sonra çıkıyorum,test çözerim büyük ihtimal ...
Turgay buradaymış sonradan farkettim izin günü de değil aslında ...
C.tesiyi bekliyorum bu arada ,)

lazkopat 52
03-03-2010, 03:21
ula günlük öleyrumm yorgunluktan :)

ayaklarıma artık gök kuşağu renginde sualr indi :d

PüR_NeŞe
03-03-2010, 11:05
insan şaşırıyor valla şaşırıyor gülcan....bazen hiç ummadığın kişiyle hiç ummadığın bir anda yine hiç ummadığın şekilde tanışıp arkadaş olabiliyomuşsun......ve bütün tamam tamam bütün değil öğleden sonranı onunla geçirebiliyosun......ve zamanın yanında nasıl geçtiğini anlamıyosun ...tuhaf ama gerçek...kocaman bir tebessüm....ödül gibi bişey....yok yok buldum yağmurlu günde doğan güneş.....güneşim....

ben demiştim bi gören olur diye demi gülcan...olmuş...çok şükürki zararsız biri görmüş füsun yenge.....aradı akşam...uy habu gızın yanundakidaki çim dedum diyo....hemen muhlis abiye anlatmış..sorguya çekildim anlaşılan anlattım bende.....ha tamam zararı yoktur onun dedi..güldüm....

dün adı geçti aysel teyzemin.....aradım...teyzem dedim yavrum diye karşılık vermesi yokmu beni benden alıp götürüyor be gülcan....o yavrum diyo ya kara bulutlar kayboluyo o yavrum diyo ya içim eriyip gidiyo valla...özledim gel artık dedim....ah yavrum dedi bende özledim ama buralarıda bırakamıyorumki dedi....haklı be gülcan ne de olsa orası onun yeri...ama ben çok özlüyorum bunu dün kez daha anladım...burnuma kadar geldi göğsündeki gülsuyu kokusu ...o kadar saf işte beni teyzem...

uff abartısız söylüyorum 4 de uyudum gülcan..onada uyumak denirse.....yedide uyandım bidaha uyuyamadım....2 saat sonra hazırlanıp çıkacağım...

dün bişey farkettimde nasılda nefret doluymuşum ben öyle...böyle anlatırken tüylerim tek tek oldu o derece.....

uff bugün saatin geçmeyeceği tutu be gülcan...

Beyaz Gece
03-03-2010, 12:48
Uzaklardan bir ses olmanı isterdim, bir selam, bir nefes… “Üşüme” diye seslenmeni isterdim… Bir el olmanı isterdim, bir kol… “Özledim” deyip sarılmanı… En karanlık yerinde düşlerimin çıkıp gelmeni isterdim. Kınalı bir bahar gibi, umut ışığı olmanı isterdim hayatıma… Gelseydin ve yaslasaydım başımı omuzuna, ağlasaydım doya doya … Geçerdi üşümesi yüreğimin, geçerdi üşümesi içimin, kirpiklerimde yağmurlar dumanlanmazdı biliyorum…

Seninle suları yeşil bir ırmağın kıyısında buluşmak, saçlarının kokusundan öpmek, içime çekmek ve serin soluğundan içmek, sana sarılmak, kucaklamak, uçmak isterdim…
Ama nafile, aramızdaki bütün yollar kapalı… Bütün dallar kesik… Yokluğun buz gibi soğuk… Üşüyorum… Yüreğim de donmuş sanki. Gözlerimde…

Ateşler içinde bedenim… Öyle bir üşüme ki, hiç bir şey ısıtmıyor artık. Bütün uzuvlarım uyuşmuş. Ezip geçiyor ruhumu acılar…
Yoksun işte, kalbimin kuyusu en hazin sesle inliyor şimdi. Kirpikleri kırılan bir zamanın teninde, ağrılı şiirler topluyorum gecelere şimdi…

Bilirim, sevmek ve özlemek bir ateşe dokunmaktır; yakmaktır yüreğini yangınlarda. Ama ben üşüyorum. Yokluğun buz gibi soğuk. Yakacak bir şeyimde yok…
Ağlıyorum, buza dönüşüyor gözyaşlarım… Ağlıyorum, akıp gidiyor gözyaşlarım çağlayanlara… Bakakalıyorum ardından çaresiz…

Ah! bir el olsan dokunsan alnıma, okşasan saçlarımı bir anne şefkatiyle.. Geçerdi ağrısı başımın, geçerdi biliyorum… Bir gül olsaydın bahçemde, koklasaydım nefes nefes, çekseydim içime derin derin… Bir göz olup baksaydın gözlerime, çekip alsaydın içindeki hüznü… Ah! bir bilsen nasıl sevinirdi yüreğim, nasıl sevinirdi dudağımdaki gelincik, kapımdaki akasya…

Susuyorum artık derin derin… Ve sessizce soluyorum bir hazan yaprağı gibi… Oysa ne kadar çok hasretim konuşmaya, anlatmaya anlaşılmaya… Oysa ne çok istiyorum, tüm bedenimden söküp almanı yalnızlığımı, hicranımı bir tılsımla…

Yüreğim kanrevan, dikenler acımasız, ayaklarım kırık koşamıyorum artık doruklara, menzil uzak…
Gel. Yüreğim ol seher gülüm, her ölümümde bana yeniden hayat ver. Elim ol, ayağım ol, canım ol… Gecem - gündüzüm ol… Ağlayan gözlerim ol her damlada yeniden doğur beni, yeniden doğur umudumu. Her öldüğümde yeniden yarat ki, seni ne kadar özlediğimi anlatayım yeryüzündeki bütün canlı cansız varlıklara, ne kadar çok sevdiğimi …

Önce sen gel sevgilim solmadan resimler, şiirler sislenmeden… İslenmeden geceler … Sonra ölüm gelsin…
Yoksun işte, kalbimin kuyusu en hazin sesle inliyor şimdi.

ayarsız enerji
03-03-2010, 14:01
sevgili günlük,
büyük bir çıkmazdayım kafam ve kalbim çok karışık mantık mı yoksa kalp mi ağır basacak bilmiyorum bunun sonunu da merak ediyorum aslında. Şuan daha fazla yazamıyorum sonra geri döner sana anlatırım olanları yada olamayanları...
Görüşürüz.....

mista sago
03-03-2010, 14:04
sevgili günlük yemek yiyip geliyorum :D

Sektir_Topunu
03-03-2010, 18:55
Günlüüük.
Uzun zamandır uğramıyorum sana.
Vakit olmuyo.. Girip öyle bi foruma bakıp çıkıyorum.

Güzel bi gündü bugün :D
Nevzatçığım gelmedi. Aman ne üzüldüm (!)
Keşke onu sevmediğimi anlasa da uğraşmayı bıraksa benle.
Bi de buraya üyeymiş :D
Ne gülerim :D
Face'te gör, ölürsün. Aynadan foto çekmiş bilmem 40-50 yaşındaki adam :D
Zaten kendi hakkında açılan grubu da ordan yakalamış ya. Yine de kendi farketsin isterim tabi.Burdan görmesin.
Her neyse nerden geldik buraya. Dersi boştu.
Bugün de hava bi rüzgarlıı bi rüzgarlı.
Anıl'ın dudağı gene yara olmuş. Büşra'dan lipstick istedi. Renksizdi :D
Ama çok komik ya gizli gizli sürmeye çalışmalar falan :D
Büşra'nın yeni adı 'panda'. :D
Lan kızıyo da yakışmadı değil :P
Gözünün hem altına, hem üstüne kalem sürüyo simsiyah -okulda!- sonra gözünü kısıp 'Anıııl.' dedi mi tam bi panda :P
Yani bu lakabı Anıl buldu biz değil :D
Donduuma vaa mı donduuma :D

Sonraa. Bugün maç yapanları seyrettik.-O rüzgarda-
Tm-B'yi de çıkardı almancacı.
Tezahürat yapmaktan boğazım ağrıdı :D
Zaten anında her mod'a girebilitem olduğu için :)
Tabi ki biz yendik (H)
Hatta bi ara biz de girdik de -Esma'yla- sonra çıkardılar :D
Hıh sanki kendileri çok iyi oynuyo :P
Serkan milli takıma çağrılmış :D
Yalan dicem, yanımda konuştu yani :D
Vay yavrum dedim kendi kendime.
Metin de öyle.Onun sayesinde yendik bugün.
Ama hasta olmazsam iyi bişe.
Montsuz çıktım evden, dondum resmen.
Ama napiyim sabah sıcaktı :/
Allahtan mont buldum birinden =) Yoksa ohoo...

Coğrafyada slayt izlerken konu fıstıktan açıldı.
Hani şu dolmalık fıstık.
O sırada Emirhan da 'Bizim evde bundan çok var, annem çok güzel dolma yapar' demesin mi.
Serkan hemen 'Hadi yap da getir'
Ve biz tezahüratlar :D
Ve sınıf anında tribüne döndü :D
Emirhan 'Kem.. Küm.. '
Ahahaha :D
Görmeliydin :D
Haftaya çarşamba reyyan patates salatası, emirhan dolma, irem börek, ceren kısır, biz pasta alcaz (3ümüz), taylan içecekler, serkan çatal-bıçak vs..
Kısacası haftaya coğrafya sınıfında yeni maceralar bizi bekliyo :D
Bi de nefesin devamını izledik.
Panora gibiydi ne biliyim.
Telefonla konuşma sahneleri hüzünlüydü biraz.
Arada edilen sinirli küfürleri de ihmal etmemek lazım :P

Neysee.
Gece 4te yattım :/ Kalıbına tükürdüğümün Nevzat'ı ödev yaptığım gün gelmez zaten.
Hiç gelmesin inşallaaa..

Uyumaya gidiyorum. Başım ağrıyo.
Az rüzgar yemedik bugün.
Ama güzeldi.. (=

Serkan Metin ve Anıl. Tm-A haydi atıl !
:D:D

Giittiiimmm (:
Başbaş (K)

__

03.03.2010..

zeena_vera
03-03-2010, 20:38
Günlük!
Daha sonra dinlenecekmişim gibi geliyor. Yani bugün de değil. Halbuki iki derse girip odama döndüm ve hiç çıkmadım. neyim yorgun bu kadar anlamıyorum. Aranacak insanlar var görüşülecek insanlar ve yapılacak işler gidilecek yerler ama neden elim kolum kalkmıyor :(
Pazar günü piknikten sonra iki ayağımdaki yaralar yüzünden üç gündür okula zor gidip geliyordum neyseki şimdi geçiyor. BAhar da geldi. Bahar için kendime çok söz verdim. tutma zamanı geliyor yani.
Hoşça kal

lazkopat 52
03-03-2010, 20:59
baba bunu sana diyemedim ama annem haklı bu tür kampanyalara girmemeliyiz

zira bu kampanayalar bize girecek gibi hayırlısı :D

dilberrrrrrr
03-03-2010, 21:26
Sevgili Günlük

Seni özledim sana yazmayalı yıllar oldu senin içindekileri yaktım kül oldu ama içimde gizlediklerim hala bende ...

Hey Günlük bana kızma seni yok ettiğime pişman değilim ...
Benim ve senin bildiklerin meydana çıksaydı bir çok insana zararımız olurdu herkes kendi hak ettiğini elbet bulur ;)
Hee ne fark ettim biliyormusun Seni 2007'nin soğuk bir kış gününde yaktığımdan beri artık ifadelerim bile düzgün değil, sana yazdıkça rahatlıyordum bir başka arayış içinde olmuyordum ama artık yazamıyorum seni yaktım içindekilerle yok oldun gittin ...

Yeni bir Dilber olarak geldiğimde yeniliklerimle görüşmek dileğiyle der Ve

BEN GİDER ...

moreda
03-03-2010, 21:36
Günnük be ne zaman bitcek bu depresif modlar sıkıldım artık :(
Neyden zevk alıp neyden almadığımı kimi sevip sevmediğimi
kime güvenip güvenemdiğimi çözemez oldum
bişeyler yapınca mutlu olcam sanıyorum
yapıyorum olmuyorum hep aynı hepp :S
Derslere girmekte isteksizim ciddi olmam gereken yerde laubaliyim
bana bişeylermi oluyo yoksa ruhsal dengesizliğimden ötürümü bütün bunlar
Kendimi seviyorum herşeye rağmen galiba ama bi köşeye çekilmek isityorum
Kimsenin olmadığı bir köşeye eskişehire mesela :'(
Tatil mi yapasım var yoksa günlük
Seni de götüreyim mi kerata heee (H)
Aslında hayat bazen güzel içim sık sık daralamsa daha iyi olucak
Yeni insanlar tanıdım bu arada günnüüğüüm gitmeme 3 buçuk ay kala
Beni derinden etkileyen insanlar ,benimle konuşmak isteyen sıcak gözler hissettim ilk defa kampüste ne yalan söliimm
Heyecanlandım . . .
Herkes sahte gelirdi bana ,yapmacık kimsenin gözüne çarpmadığımı kendi halimde olduğumu sanırdım
Benim bu olgunluğumu beğenenler takip edenler olmuş farkında olmadan
Ne diyeyim günlük güzel bişe sanırım
Okulun bitmesine az kaldı anlamadan geçecek zaman ve ben izmire gittiğimde benliğimi ve ruh eşimi bulacağım sanırım öyle hissettim bak şimdi :P
Yalnız olmuyacak be günlük
Evlenmek istiyorum !
=))

dünyammm
03-03-2010, 22:48
ne de yoruldum son bi haftadır..
bi an kahkahalar atarken bi an susup kaldım..
durdum.. baktım..
tüm yapılanlara.. tüm olanlara..
hala ne umuyorum, neyi bekliyorum..
inan bilmiyorum.. bilemiyorum..
sadece içimdeki o kahrolası histen kurtulamıyorum, sonunda düzelecek diyorum..
ne düzelecek! düzelebilecek bişey yok ki ortada!
elimde olan ne ki,
ortada benim aşkımın dışında tek bi söz, tek bi bakış, tek bi geliş yok ki..
hala neye güveniyorum, güvenebileceğim ne vardı ki bu ilişkide..
kendimi anlamlandıramıyorum.
inancımın sarsılmaması aptalca değil mi?
uzaktan bakan birisi benden daha iyi fark etmez mi,
herşeyin altından 'gel' demesini ararken ne kadar görebilirim ki?

..

ünlemm
03-03-2010, 23:32
kendi kendime işkence eder oldum resmen.kimde neyi beğenmediysem ya da ne biliyim yapmayacağımı düşündüğüm ne varsa yapıyorum birer birer.insan kendine eziyet eder bunu biliyorum istesem bu halimden de kurtulurum biliyorum ama yapamıyorum belki yapmak istemiyorum hoşuma gittiğinden değil içimden gelmiyor...eskisi olmak için bi yeniden başlamaya ihtiyacım var ama bunu yalnız başıma yapmaya alışık değilim.hiç kendimi kendim için tek başıma toplamadım.hep bi arkadaşa ihtiyaç duydum.ama birine özellikle:)ama o da yok ki artık.yani var evet bi telefonluk mesafede ama ha diyince her kafama estiğinde yanına gidebileceğim bi mesafede değil ki.ne dersin kendimi tek başıma toparlayabilir miyim?yoksa şimdiden para biriktirip arkadaşımın yanına mı gitmeliyim...bi yandan yeter artık öğren kendini diyorum ama bi yandan da dedim ya içimden gelmiyor yaa..böyle bi gün daha işte...

tuuba
04-03-2010, 02:05
Bu bir tesadüf değildir...

Bugün ne garip bir gün oldu.. Hele az önce beni güldürdü biri.. Kendini ele verdi..
Ne diyeyim ki...
Akışına bırakılmış suyum, daha hala ağaçlarla akışı kesmeye çalışmakta kimi, kimi de barajını kurmaya çalışmakta..
Eyvallah...
Sakinim ben, dinlenmedeyim...

Betül'ün dediği gibi komik... Benim deyimimle garip ya da "tuhaf"

lazkopat 52
04-03-2010, 02:08
ulaa 156.677 defa desemde bu durum canımı sıkıyor bennim günlükkk.

benbilmemsenbil
04-03-2010, 02:52
Günlük lan.
Sevimli birşeysin sen aslında.
Ah bana zıt gitmesen.
Bugün tanışma yıl dönümüz olsun bizim.
Lan var ya!
Daha bir kaç gün önce senin için suskun demişlerdi bana..,
//O suskundur sana göre değil//
Kim demişti lan bunu? O tatlı bayan mı?
Hani benim aklımı alan.
Suskunluk ve sen?
Kabul etmiyorum.
//hiçte öyle değilsin//
Bende yalan yok arkadaş!
Neysem oyum bunu
sana daha öncede söylemiştim..

bir-gun-mutlaka
04-03-2010, 04:31
Boyle anormal bir burc,boyle hassas ve zayif olmayi ben istemedim.
sevmek icin ve asik olmak icin mi yaratildim,her an beni seven bir ask mi olmali etrafimda,ne yapabilirim birisi paranin etrafindan kosan insana gonlumu kopardim diye kabahatlimiyim?
severken secmedimki?
benim secimim degildi gonlumu dinlemistim,simdi aglasam ne olurki hersey icin cok gec,tek siginagim allah`im,sevdigim gibi eger gonlumden cikmasi gerekiyorsa da buna o kadir,yoksa kafayi yiyecegim,buralarda kaldim gidemiyorum zaten,bir bedel mi oduyorum bilmiyorum ama eger bir bedelse bu ben buyuk bir gunah isledim.eger bir hisse bu,eger olacak seylerin onden aldigim hissiyse aglmak istiyorum yalnizca aglamak,aci yasamaya dayanacak gucuk yok gibi,tip dunyasi,psikiyatri dunyasi buna ne diyor bilmiyorum ama depresyonda degil bu,hayat yasamak icin zor,bu resmi ben cizmedim kendime,ben bu cizilmis resimden cok daha iyisine laikim,
icinde bulundugum cerceveden firlamak istiyorum,kurtulmak arinmak istiyorum icinde bulundugum renklerden,ben pastel renkleri istedim,koyu renklere bulamak hayatin karariydi.
hayat belki bana yanlis insani secti,belki de beni yanlis insan yapti...eger gozyaslarim yikayabilcekse gercekleri,eger yetecekse kalbimin acisini akitmayaalsin gotursun herseyi ben oldugum yerde kalmak istemiyoruml
hayat dedikleri buysa,hic bir seklini ben secip ben oynamamisim,secilen rollerde olmakdan yoruldum.Mutluluk kavraminin nasil birsey oldugunu unuttum.
hayatimin yanlis parcalarini dolduran yalniz insanlardan,ve icindeki yanlis parcalarindan yoruldum.ben oynamak istiyorum hayatimin parcasini,yonlendirilen parcalarini degistirmek istiyorum.
en kotusude p parcalara takilanlarin canini acitmak istiyorum,surum surum pesimden kosmalarini,ve son tekmeyi vuraninda yine ben olmasini istiyorum,
bikdim yanlislarimdan,ve yanlislara takilan parcalardan...
bikdim beklendtilerden,
bikdim beklentileri olanlardan.
arkama bile bakmak istemiyorum bazi parcalari kapatirken.
yalnizca ustumde agirligini birakan nefretimi kusmak istiyroum,ve arkama bakmadan gitmek.

s.onsuz
04-03-2010, 04:36
lan gunlüg nassın yigen :d
cok oldu sana yazmayalı
yine yazmıyorum D

zeena_vera
04-03-2010, 11:21
yarın akşamki buluşmadan nasıl kaçabilirim günlük yardım et ya bana :(

PüR_NeŞe
04-03-2010, 11:42
hayatın tuhaflığına bir kez daha şahit oldum günlük....bir kez daha ....bir kaç dakika sonra ayrılmanın hüznü....ne kadar güzeldi dünüm......sinemaya gittik.....izlediğim kadarıyla baya güldüm....ama şimdi sor nasıl bir filmdi diye inan hatırlamıyorum.....hatırladığım tek şey yanımda oturan güneş.....salon öyle aydınlık ki anlatamam...korkuyorum günlük...evet haklı korkularla yaşanmaz.....zaten korkularım yüzünden yaşayacaklarıma engel koyamam...ama yinede korkuyorum..korkumun sebebi öyle farklıki....kaybettiklerim içimi öyle acıtmışki...ogünleri düşündükçe içim acıyo parça parça oluyo bi grup gözyaşı gözlerime hücum etmeye çalışıyo....ama o gözlere bakmak varya btün korkuları o anda siliyo...ara ara mutlumusun sesleri işitiyorum....mutlu olmasam orda ne işim vardı ki...

ayrılık vakti...insana evlat acısı gii koyuyo derler ya işte öyle bişey bu ayrılık...evden azar işiticem korkusuda herşeye bedel hani..ve hayatımda ilk defa eve bu kadar geç geldiğimde azar işitmedim...gelir gelmez donmaya başladım evde...kıpkırmızıyım ateşler içinde yanıyorum...ulan hasta oluyoruz iyimi dedim...girdim doama üzerimde yorganlar battaniyeler....başımı bile örtüyorum oderece üşüyorum...anemin elinde ateş düşürücüler kapımda bekliyo içermiyim hiç..:)bide güler yüzlüki sorma...bu hiç hayra alamet değil günlük dedim altından ne çıkıcak diye düşünürken...bizim bakla annemin ağzından çıkıyo.....

-yasemin
-efendim anne
-hani zeynep ablan varya orhan abinin karısı
-evet var ne olmuş
-işte onun teyzesinin oğlu varmış
-ne var bunda benimde teyzem olsaydı onunda oğlu olabilirdi
-uff kız arıyolarmış
-kız dolu anne dışarda yok benim bekar arkadaşım felan kimseye kız bulamam..
-yok yok onlar seni istiyolarmış
-hönkk.....

battaniyeler yorganlar havada olmaz böyle bişey ..deliye döndüm bide ateşten kızarmışım kızgın boğa gibiyim....yok istemiyorum diye bağırıyorum...annem devam ediyo...
-2 eltin varmış...
-ya nerden eltim oluyo...
-evin ayrı olcakmış gerçi ben birlikte olsa farketmez dedim ama
-anne tamam dedim deme yeminle durmam bi dakka evde
-yok yok kız istemiyo bi sorarım dedim dedi....

allahım çıldırdım resmen...kolumu kaldırmaya dermanım yok duyduğum şeylere bak....dedimki birdaha okadını söyle benim kızım felan yok ne bilim ya da istemiyo de sakın ikna etmeye çalışmasınlar...kalplerini kırmak istemem dedim....ya bu annem sen git babama söyle içerde....bi huzurla yatamıyorum rahat rahat üşüyemiyorum ya......söyledinde ne oldu işitti babamdan azarı oturdu..aslan babam...benim evlilik yaşıma daha çok var günlük.....

bunlar yetmezmiş gibi balıkesire benimde gideceğimi öğrendim....bundan bir hafta önce öğrenseydim bu haberi belki havalara uçardım ama dün yemin ediyorum gram gitme isteği yoktu....planlarımı bile yapmıtşım ablamlarda kalıcaktım......akşam gezcektik.....uzun zaman oldu alemdağda tur atmayalı....ama bütün planlarım suya düştü ..güneşimlede görüşürüdüm eve geç kalma derdi olmadan rahat rahat ama kısmet değilmiş napalım....

herşeyin üst üste geldiği bi akşamdı dün akşam...kurtulaşa patladım bende...hayatımda hiç bukadar güzel bir gün geçirmemiştim ama saolsunlar içinede ettiler afederrsin...kurtiye nasıl patladım anlatim....arıyo arıyo meşgule veriyorum öyle kötüyümki konuşmaya mecalim yok titremekten...mesaj atıyo açsana önemli bişey diye....açtım ya müsait değilimki açmıyorum niye nu kadar üsteliyosun diye bağırım önemli bişey dinle dinle diye tutturdu oda....dinledik....deli etti beni.....yeni kız arkadaşı varmış..çok iyi biriymiş....aynı benim gibiymiş....beni söylemiş ona...böyle çok iyi anlaştığım bir dostum kardeşim var demiş.....kızda demişki görüşmeni istemiyorum....ne yapıcam ben diyo.....ne halin varsa gör kurti..ne senle ne de kız arkadaşınla uğraşamıcam....ayrıca kız arkadaşın benim gibi olsaydı böyle davranmazdı bu nasıl bir çocukluktur ya...dedim...sakın bak sakın arama bidaha dedim...kapattım....aramadı biliyomusun günlük....dün akşamdan beri ses yok...ohh be rahatladım..neyi zorluyoduk ki biz dostluk kardeşlik diye......işitmediğim şey kalmadı ya....ama sevmiyoda değildim keretayı..keşke oda benim ona baktığım gerçek kardeş gözüyle baksaydıda böyle olmasaydı.....abimden farksızdı benim için.....neyse ya.....inş mutlu olur...üzülmesine hiç dayanamam onun..

ben sanki özlüyorum günlük ya....hiç yanından ayrılasım gelmiyo.....bu o kadar farklı duygu ki....avuç içimde bir koku.....onun gibi..:)

eyaşknerdesin
04-03-2010, 13:48
Günlük..

"Neden hiç aramıyorsun?" dedi sabah sabah..

Bahanem yoktu. Bunu ona da söyledim.

Kızgın değildi. O ve ben böyle şeylere kızamayacak kadar yakındık. Bu yakınlık ikimizin de bir türlü tanımlayamadığı türden bir yakınlıktı ve bu yüzden bu kadar güzeldi. "Ben bir vefasızım" dedim. "Bununla gurur duyuyor gibi söylüyorsun" dedi.

Oysa gurur duymuyordum. Belki sadece fazla benimsemiştim.

İnsanları çok ama çok düşünürsen onları merak edersen hep aklında olurlarsa ama hiç aramazsan yine de vefasız diye adlandırılabilir misin?

Vefa ancak karşıdaki bilirse mi anlam taşır?

Belki de vefanın gerçek anlamı budur ve o haklıdır :)

Pudra Şekerli Çilek
04-03-2010, 16:06
Mesele gülmek değil günlük kardeeeşş:P
Mesele şu; gülmek için önce neden lâzım:P
Bıktım, "Bu aralar hiç gülmüyorsun sen."lerden.
Böyle işte buuu aralar.
Oturayım bir köşeye, izleyeyim sizi. Eğlenin, eğlendiğimi sanın.
Hatta yanımdaki de kendini dünyanın eeen komik insanı sansın bugün.
Ona bu hakkı verdim, sanabilir.
Buuu aralar böyle günlük:P
Buuu aralar da fazla uzadı be...

minyatür_kız
04-03-2010, 16:30
Gidenlerden bir tek seni bana ekledim...
Diyor şarkıda hani.
Ben kimseyi ekleyemedim gidenlerden.
HEPSİ gitti. Sadece GİTTİ.
Geride sadece boşluk kaldı.

Yurda gideyim ben en iyisi.

Gel pisipisipisipisi
04-03-2010, 21:52
offff günlük offf şu dersler sinir sitres mahvediyor beni .....
sanki hayata sadece okumak için gelmişiz ne bu çile yaaa.....
ammada hayat mış diyorum bazen öfkeleniyorum sanırım belkide acıyorum kendime ondan bu öfke....
neden bilmiyorum ah bi bilsem keşke bilsem :((

komikprenses
04-03-2010, 21:53
Sevgili günlüğüm,
Ben biterim ama bu okul yine bitmez! =/

sevgimsevgim
04-03-2010, 22:07
tansiyon fırladı sanırım sinirimden günlüüüüüüük!
tansiyon hastalığım yok ama..
kafam boynumdan ağrıyor.

Fotomel
05-03-2010, 08:09
Bir geri gidiş kaç günde gelirdi?

Söyle!

dilberrrrrrr
05-03-2010, 08:10
Söylüyorum ... Aklına estiği zaman :Pp

izmitleee
05-03-2010, 11:00
sevgili günlük

çok kırılıyorum herkese.çok alınganlığım tutuyor bu günlerde.oooooooooffffffffff off..içim bi tuhaf..gerçekten uyuzluğum tuttu yine benim yaa kimseyle anlaşamıyorum......neyse melankolikim anlıycağın..hadi görüşürüz

leee

-AkA-
05-03-2010, 11:04
sevgili günlük

çok kırılıyorum herkese.çok alınganlığım tutuyor bu günlerde.oooooooooffffffffff off..içim bi tuhaf..gerçekten uyuzluğum tuttu yine benim yaa kimseyle anlaşamıyorum......neyse melankolikim anlıycağın..hadi görüşürüz

leee

mevsimsel bir olay sanırım bende de var
polen molen ayağına yatmak lazım yoksa adı çıkıyor insanın :D

madurga
05-03-2010, 12:43
sevgili günlük

ben gene balık olmanın zararlarını yaşamaya başladım, doğum tarihimi değiştirmek istiyorum (:

ayarsız enerji
05-03-2010, 13:01
neden ya bende balık burcuyum ve çok seviyorum ve mutluyum

PüR_NeŞe
05-03-2010, 14:49
o binaları ne kadar güzel ışıklandırmışlar be günlük....farklı bişeyler hayal etmeyi severim bilirsin ......orda bir dünya kuruyorum...birbirini tanımayan insanlar yerine birbiriyle büyümüş koca insanlar yerleştiriyorum.......ve o aynalı camlardan aşağı sallandırılan spetler düşünüyorum...gerçi orası ev değil banka binaları ama olsun hayalinde sınırı yok dğeilmi..:)neyse alıyorum gözlerimi oralardan biraz soğuktu hava üşümek için çıkmıştım ben .....sonra annem geldi dün hastaydın bugün balkondasın yemin ederim kalpten gidicem bigün dedi gir içeri diye kızdı..:D:Dneysem girdim içeriye baktım içerde sadece babam var açmış karadeniz tv yi memleketinin programını izliyo......ışıklarda kpanmış..:Doda ne odamdan ışık geliyo.....bi girdimki annem abim yayılmışlar odama televizyon seyrediyolar.....keyifler gıcır.....evde iki televizyon olması iyi bişeymiş demekki.....izledikleri dizi aşkı memnu:Diyicede dalmışlar......girdim telefonumu aldım çıktım güneşimin mesajı gelmiş..:)tebessüm...yine kaçtım balkona......babama söyleyemediklerimi yazdım....bu sefer o ışıklı binaları izleyerek.....birazcık beni anlasa yeter birazcık başka değil......insan zorla götürülürmü....inat uğruna yemin ediyorum sana günlük yalvarsam götürmezdi adım gibide eminim tabi yaseminim:D:Dıyy dünden beri bu iğrenç espri takıldı dilime..:D

neyse çaresi yok gidicez.......yolculuk kaçınılmazsa zevk almaya çalışacaksın..:Dbu söz böyle değildi ama artık böyle:D:Den azından benim pufum orda onun için değer be günlük.....düşünsene beni görür görmez hemen atlıcak kucağıma yaşemin gelmiş oey....diye sevinicek balım.....oyy ölürüm onun dillerine ben...sanki benim oğlummuş gibi burnumda tütüyo yeminle...çok özledim....herbişeyim ne zaman onu görsem hep anne olmak istiyorum.....benimde oğlum onun gibi zıpır yaramaz bilmiş olsun....inş..:)

hı günlük yok bişey ..:)gel helalleşelim..belki dönemeyiz kimbilir..:)

Pudra Şekerli Çilek
05-03-2010, 19:06
Seviyorum diyorsam, bil ki doğrudur günlük:P
Ama heep söz istiyorlar benden...
-Söz ver, yarın yine geleceksin...
-Söz ver, bitmesin...
-Söz ver, başkasına gitmeyeceksin...

Alışkın değilim...
Olmak isterdim ama...
Üzgün de değilim yahu...
Aşığım diyorsam, bil ki doğrudur günlüük:P
Aşığım!..
Aşık...
Mıyım?..
He...

k.a.g.k.i.y.y.a
05-03-2010, 19:08
Gün bitmeden , günlüğe yazı yazmak!!

sweet_girl_matrax
05-03-2010, 19:31
Seviyorum diyorsam, bil ki doğrudur günlük:P
Ama heep söz istiyorlar benden...
-Söz ver, yarın yine geleceksin...
-Söz ver, bitmesin...
-Söz ver, başkasına gitmeyeceksin...

Alışkın değilim...
Olmak isterdim ama...
Üzgün de değilim yahu...
Aşığım diyorsam, bil ki doğrudur günlüük:P
Aşığım!..
Aşık...
Mıyım?..
He...

hey aslıcık ne olmuş sana böyle kim seni bu hale getirdi :)

izmitleee
05-03-2010, 20:26
sevgili günlük

yine uyuzluğum üzerimde sanırım..anlaşamıyorum kimseyle yine..sorun bendemi diye düşünüyorum ama yok sanmıyorum..işin içinden çıkamıyorum..
neden hep üzülüyorum...sevgili yönünden dert yanmıyorum zaten o ayrı birşey.o konuda şu an üzüldüğüm yok..insanlar yönünden düşünüyorum...neden hep ben? sen karşındakinin ayıbını kapattıkça o kişi teşekkür edeceğine üzerine çemkiriyor...neden hep üzülüyorum...birini kırmamak için oakdar incelik gösterirken neden üzüntü çeken ben oluyorum..höt sötmü davranmalıyımm..artık yoruldum be günlük....biliyosun benim yaşadığım herşeyleri her an her saniye düşünürüm takarım kafama...sonunda beyin kanaması geçirecem bak görürsünn...herşey ama herşey kafamda takıntı oluyor.ne yapmalıyım bilmiyorum....neyse selametle

leee

sevgimsevgim
05-03-2010, 20:57
sinirim artıyor gün geçtikçe ve mideme kramplar giriyor.sanırım tekrar mide kanaması geçireceğim. insan kendi annesinden bu kadar nefret eder mi şu iki ayda?!

komikprenses
05-03-2010, 22:16
Sevgili ponpiş'im,
Bugün oldukça heycanlandığım bi'gün oldu:P
Ve çok morartıcı bi'gündü. (Miray'ı morartmaya bayılıyorum.)
1ooo Kişi'nin beni alkışlaması egomu dahada yükseltti tabi (H)

öptüm ponpiş. ~

şeb-i yelda
05-03-2010, 23:10
melekler korusun var tv de
salih bey ölmüş galiba
gündüz dışarı çıktım, halletmem gereken işler vardı
birine kitap teslim etmek
kursa ödeme yapmak gibi...
hem yürümüş olurum dedim
yağmur yağdı, ıslandım
sorun o değil de evde değillerdi, kitabı geri veremedim
bırakıcaktım kapının önüne, vazcaydım
bi daha giderim

"hızlı koşan çabuk yorulur"muş gerçekten...
bu dönem kpss ye ağırlık vereyim dedim
ama bugün 5. gün ve ben enerjimi fazla harcadım galiba
yıllardır kpss çalışmış gibi hissediyorum
çok sıkıldım
ya halbuki 1. dönem kpss nin "k"sına bakmadım, malum alttan dersler
zaten okul uzuyo
neyse ya olduğu kadar
sağlık olsun da
gerisi teferruat
ama ben bu sınavdan çok korkmuyorum
öyle stres filan yapmıyorum
stres olması gerektiği kadar var, fazlası yok şimdilik
iddialı değilim ama çalışırsam iyi kötü bi atanıcak puan alırım diyorum inşallah

lazkopat 52
05-03-2010, 23:16
sevgili günlük

AKM yi ayderin düzi yaptuk da daha ötesi var mii ? :)

ŞıMaRıK_PeRi_
05-03-2010, 23:16
ben sana sevgili mevlgii demiyecem biz seninle gönülden kurduk baglantıyı:) vala bugün cok mutluyum bende anlamadım mutlulugumun sebebini sanki çikolata yemişimde tatı damagımda kalmış gibi bir mutluluk biraz garip ama öle hissediyorum iştee:)

devrimcirockerbasak
06-03-2010, 22:16
Günlük bugün yine bi enerji patlaması vardı arada oluyor ya aptalca bi mutluluk herşeye sırıtmak :)
Turgay'ı bekledim baya beyefendinin geç geliş sebebi 4 extra götürmüş tabi kafa güzel ...
Hemde 4 taneyle :P
Neyse saçlarımı beğenmiş bu arada.
Önce gırgıra vuruyordu sonra suratı asıldı ...
Anneannenin durumu kötüymüş,annesi eğlenmene bak diyomuş ama ''durumu çok kötü,belki öldü de üzülmeyeyim diye söylemiyor '' dedi.
Belkide.Bilirsin bu durumlarda ne diyeceğimi bilemem ben şaşırırım elimden geldiğince teselli etmeye çalıştım ama kapris yapıyor beyefendi neymiş ben ne anlarmışım onu ...
Üstüne fazla gitmedim ama susunca anladı benden birşey çıkmayacağını ...
Neyse o da bahanesi oldu sarılıp ağlamasının, diyorum bu çocuk az değil :)
Akşam üstü Serap'taydım oradan kuaföre ... Bu ara kuaförden çıkmaz olduk Serap zaten öyle de ben de kokoş oldum gitti yaa :)
Neyse öyle işte az önce Ali mesaj attı özledim birden falanlar .. ben özlemediğim için soğukmuşum napabilirim kimse kusura bakmasın rol yapamıyorum ;)

anise
06-03-2010, 22:55
Çay içmekten kusan gördün mü?
ßirazdan göreceksin.. Kaçıncı bardak oldu sayamadım.. Nasıl bir haldeyim, içiyorum içiyorum canımın çekmesi bitmiyor.. Sınırımız "kusana kadar" ama kusmadan çay bitse de hoş olur.

izmitleee
07-03-2010, 14:17
Günlük şu babama birşey söyle :(

lazkopat 52
07-03-2010, 21:46
sevgili günlük içim buruk ki benim : /

Papatya_kraliçesi
07-03-2010, 21:53
Sayın günlük bey.
İyi değilim ben.
Hadi eyvallah.

PüR_NeŞe
09-03-2010, 17:55
binbir sıkıntımı yanıma alarak çıktım yollara cuma akşamı....düşüncelerim ters istikamete akıyorken ne oluyor bana diye düşüncelere sararken etrafımı adımlarımı sıklaştırıyorum servise doğru....içimde tuhaf bir hüzün....neden yanıyordu bu sefer içim bu kadar....neden zordu uzaklaşmak.....istediğim bişey değilmiydi gitmek......

ve terminal....bilmem kaç sefer sayılı izmir otobüsü harekete hazırdır yolcularımızın yerlerini alması rica olunur anonsu.....bir anaonsa bu kadarmı yakışır izmir....gözlerim doluyor o otobüsün içinde olmak için neler feda ederdim acaba diye geçiyor aklımdan...şimdi diyorum atlasam yaramaz çocuklar gibi otobüsün arkasına.......ya da o uzaklaşırken koşsam çamurlara düşsem aklım başıma gelse....imdadıma yetişiyor telefonum sesi alıyorum izmir dünyamda kendimi ....açıyorum telefonumu kim olduğunu bilmeden..kuzenim.....inan onun özlemi bile dindirmedi izmir isteğimi.....hayırlı yolculuklarla kapatıyoruz telefonu......babam geliyor yanıma zar zor gülümsüyorum meryem diyorum selamı var......neyin var gözlerin kızarmış diyo...ellerimi ovuşturarak üşüdüm diyorum ondandır diyorum....içeri çağırıyor beni.....gözüm dışarda yağan yağmurda......nasılda yürümek istiyo canım.....ve otobüsümüz geliyo cam kenarındaki hüzünlü yolcuğuma hazırım...kulağımda azcık gülerim ihtimaliyle matrax....gülüyorum evet gülmek istediğim için gülüyorum....ama bütün keyfimi telefonunuzu kapalı tutunuz sesi bozuyor.....kitabımı çıkarıyorum bu sefer....kendimi kitaptaki rolüme adapte ediyorum.....sonra ışıkları sönüyor otobüsün....istesem bana ait ışığı açabilirdim ama bu keyfime yapılan saldırıyı protesto edecek halimde yoktu.....annemin kokusuyla olan montunu yastık yapıyorum sol yanağıma başımı dayıyorum cama.....arkamızda iki muzur delikanlı....kız arkadaşlarını konuşuyorlar laf dinlemek terbiyesizliğindende kurtulup kendi dünyama sızıyorum...izmir dünyama...gözüm yollarda gemlikten geçicez ya heyecanlıyım birazda......ne birazı oldukça fazla..görüyorum sonra bir kaç saniyelik bir görüntü...yüreğim sanki yerinden fırlayacak nasılda özlemişim....selamlayıp akıp gidiyoruz.....hüznüme bir hüzün daha eklendi gecenin bir vakti....

ve gitmek istenilen asıl yer...rizgar eşliğinde mis gibi zeytin kokusu.....gemlik gibi düşünüyorum orayıda napalım bunada ükür demeyi unutmuyorum tabiki....ve balımla kucaklaşmak dünyalara değermiş haberim yok....

sıkılıyorum üç günlük tatilde....kızıyorum sonra çok öfkeleniyorum....öfklem kurtuluşa......bu kadarmış demekki sevgisi diyorum..dünden meraklıymış benimle görüşmemeye diyorum...öfekeme engel olamıyorum arıyorum....aferin sana diyorum görüşmek istemiyosan söyleseydin bumuydu sevgin diyorum..ve nefes almadan ardı arkasına söylediğim bir çok söz......susuyor......niye susuyorsun dediğimde konuşuyor sinirinin geçmesini bekliyorum diyo ben çok çabaladım be tutkum diyo.....suçlu hissediyorum kendimi haklı o çabalayan ben kaçan taraftım hep.....o ne kadar sevdiyse ben öfke kustum seviyorum deyişlerine....yapma tutkum dedi bunu bana yapma dedi....kapattım bişey diyemedmki yada ne diyebilirdimki.....lanet ettim kendime.....keşke aradaki engeller olmasaydıda benim sevgimin sıfatıda farklı olsaydı...ah kurtim aslında bilmez onu ondan fazla sevdiğimi söylemez dilim...ama diyorum ya sıfatı farklı benim sevgimin.......abim gibi abimden öte babam gibi.....kaybetmekten ölürcesine korktuğum gibi....kanım kardeşim gibi....

sonra üst üste aradı açamadım yüzüm yoktu ki ne diyecektim..evet sen çabaladın suçlu bnimmi.....hayır şu durumda suçlu değilimki.....benim gibi bakabilseydi bu durumda olmucaktı......ah günlük ah.....

içimin koca bir boşluğu var doldurmak bile istemiyorum artık....öylesine çökmüş bir enkaz doldurur belki ilerde.....kim bilir....

Pudra Şekerli Çilek
09-03-2010, 21:55
Eskiden daha huzurluydum ben, günlük be...
Daha az heyecanlanırdım, meselâ...
Ne kadar uzaklaşmaya çalışıyorsam çocukluğumdan, o kadar çocuklaşıyorum sanki...
Suçu olmayan kişilere küsüyorum.
Daha bir huysuz oldum ben...
Suçlululara ceza vermekten vazgeçiyorum...
Oysa ben de tehdit etmenin zevkine varmak istiyorum...
Ya da tehdit edenlerle kavga etmek istiyorum...
Hatta biraz ürkmeliyim...

Canım sıkkın olduğunda günlüğe sarılmaktan vazgeçmek istiyorum...
İkisinden de, üçünden de...
Tüm günlüklerden.
Hmmm, aklıma bi' şey geldi günlük.

:P

gözlüklü tavşan
10-03-2010, 00:31
Sorma bu ara şu halimi günlük.
Sürükleniyorum bir şekilde, nerelere doğru kim bilir.

Olgun bir pencereden baktığımı sandığım hayat, o kadar da basit değilmiş.
Yaşayacaklarım gösteriyor bunu, ne yaşayacağımı bilmesem de hoş olmuyor tahminlerim.

Bu ara beni rahatsız eden çok şey var.
Çok?
Tamam, abartmayalım.

Okul berbat durumda şu an...
O gözden kaçırdığım nokta tam bir seneye mal oluyor!
Nasıl atladım, nasıl, nasıl...
Sorup duruyorum, aklım almıyor.
Yetmiyor muydu 1 yıl uzatma, 2. yılı nasıl söylerim aileme?
Halledebilirim umarım.
4. haftada ders seçimi yapılır mı ya... =/

Sınıftan biri şaşırdı duruma, sen ara falan mı verdin neden böyle diye sordu.
Hayatıma ara verdim ben o yıl diyemedim...
Bir daha depresyona girme gözlüklü tavşan! Öl, ama depresyona girme!
Hâla düzene giremedi hayatım... ):

ctl-btms-zytn
11-03-2010, 16:29
Selam günlük:/

"Kendim ettim kendim buldum"dedikleri bu olsa gerek...Kendi sonumu kendim hazırladım sanki...Sonunu
bile bile sevmiştim bile bile gittim o saçma aşkın arkasından...Şimdi herşey bitti belki ama ben eskisi gibi değilim günlük...Sanki ben de bittim...Başka biri oluyor gidenin yerinde o dolduruyor boşluğu...Ama artık sevmeler daha çok acıtıyor...Bir hatayı defalarca tekrarlamak...Defalarca sevmek...Daha yolun başındayken pes ettiğimi hissediyorum...Gönlüm de bıksa artık sevmekten...Herşeyi öğrendim de bir sevmeyi öğrenemedim...

nietzsche.
11-03-2010, 18:33
Neden sevincim hep kursağımda kalıyor?

:/

flyleaf
11-03-2010, 18:55
Sevgili günlük..
Ne kadar uzun süre oldu,dudaklarımdan "sevgili" dökülmeyeli..
İçimden kopa kopa sevgili diye seslenmeyi özledim ben,şu günlerde..

Hani hep derim ya,
"Hissettiğini hissettiğin an söyle,yapmak istediğinde yap istediğini,
Eğer yarına bırakırsan,
Yarın yaptığında bugünki gibi alamazsın tadını"
Diye..

Hissetmiyorum ben şu günlerde,
Ne yapmak istiyorum,
Ne de bi'şey söylemek istediğim var..

Biraz geçmişte yaşar gibiyim,
Eski arkadaşlarımı daha çok özlüyorum..
Burnumda tütüyolar hatta..
Eski kitapları karıştırıyorum,
Desrlerde yazdığımız küçücük notlar..
Ya da kağıtlardan yapılmış çiçekler..

Otobüste Esmanur'u gördüm geçen..
Hiç değişmemiş..
Sanki gidip sarılsam..
Sarılsam yeniden çocuk oluvericekmişiz gibi..

Sıkılıyorum,
Her zamankinden daha fazla..

Giderken okula..
Keşke diyorum şu yol hiç bitmese,
Hiç bitmese ve biz sadece gitsek..
Ben gitmeyi çok istiyorum günlük..
Yediremeyip kendime gitmedim ya hani,
Niye gitmedim diye içim içimi yiyo..

Ona son bi kez dokunmadım ya hani,
Hani hissetmedim ya nefesini nefesimde..
İçimde kaldı günlük..
Ve ben yeni yeni anlıyorum..
Bi daha kollarımda uyumayacak,
Hiç..
Uyanıp bakıp geri kapatamıcak gözlerini..
Ve ben..
Ben hiç sarılıp ısınamıcam..

Isınamazsın ağlarken..

Ya günlük..
Dank ediyo kafama tek tek..

gözlüklü tavşan
12-03-2010, 01:49
Dikkat etmeliyim.
Evet, hayatıma dikkat etmeliyim.
Yediğime, içtiğime, yaşadığıma...

Pudra Şekerli Çilek
12-03-2010, 03:09
"Yalnızlığı sevmezsin sen." diyorlar, günlüüüük.
Hadi gülümse.:)

Sektir_Topunu
12-03-2010, 11:11
Bedduam tutar demiştim.. =)
Sözümü dinlemedin, napalım.. :)

narsistkişilik
12-03-2010, 11:15
ben yine sabahladım be günlük=(

mista sago
12-03-2010, 11:33
sevgili günlük
bizmillah diyerekten giriyorum :D
ama geldiğim gibi de çıkıyorum :D

PüR_NeŞe
12-03-2010, 12:49
dün kurti onun evinde düşürdüğüm yapmak istediklerimin listesini verdi...hiç farkında değilim nasıl düşürmüş olabilirim ki..acaba cüzdanımdanmı yürüttü..uleyn para olsa çıkarırken oda düştü dicem onun düşmesi imkansız.......sonra özür idleyerek okuduğunu söyledi...ve dediki daha yeni barışmış olmasaydı tripte atıcaktım dedi...hayırdır diye sordum..hiç benimle ilgili bişey yazmamışsın dedi......bende şaka olarak dedimki seni ömür boyu hayatımdan çıkarmak istiyorum bunu yazmamı istermisin dedim...güldü yok yok listenin bu hali daha güzel dedi..:)

bana aldığı papatyaları annmler yüzünden eve getiremediğimden dün gidip papatyalarıma baktım.......ee iki gün öncesinden olduğu için birazcık boyun bükmüşlerdi ama güzeldi valla...doyamadan ayrıldım papatyalarımdan..solmadan yine gel dedi kurti beni uğurlarken.....pek bi durgunduk ..naısl olduysa hiç kavga etmedik......suçlu benim ya ona göre oda hiç taviz vermedi..aslında ben işimi bilmiyorum onu hep böyle kızdırsam sorun olmucak..:Dama yapma sakın dedi.......ah kurti ahhh hayırlısıyla gidinde izmire bak nasıl unutucaksın içindekileri.....benmi bana bişey olmaz sadece bir abimin özlemini çekerim şimdide özlediğim gibi...bakışının altında aşk aramadığım günleri.......böyle sarılırsam içinin cız etmediği günleri....seninde beni kardeş gördüğüm günleri özledim bile....

neysem...güneşimle birlikteydik dün......beni görmen lazım günlük.....bambaşka bir yasemin oluyorum.....yok yok tutkuda değilim farklı birisi..tutuk içimden geçen kelimeleri duyguları dışa vuramıyorum......utanıyorum çekiniyorum belkide......o neşeli şen şakrak yaseminden eser yok..bildiğim herşeyi unutuyorum sanki hiç bişey bilmeyen aptallar gibi oluyorum....hiç olmamıştım böyle...kendimi hiç çözemiyorum....bah az önce nnemle atıtşyık yine...yine çıkıp çıkıp gidiyomuşum yakında kokusu çıkarmış....

bugün bişeye daha adım günlük......bu duygu yoğunluğunda kitap yazmaya...o hayalimde kurduğum kitabı......kendi yaşadıklarımı birebir duyduklarımı hikaye şeklinde anlatacağım bir kitap.....yok yok yayınlamıcam sadece kendim için yazıyorum.....rabbim kısmet ederse çocuklarım için......annelerinin nasıl bir hayat sürdüğünü okusunlar istiyorum.........çünkü hep ben merak etmişimdir annemin bizden önce naısl yaşadığını neler hissettiğini....

neyse....bugün yine güneşimle görüşcez....gideyim ben..:)elimide kestim uff oldu ya...

bayan_miskin
12-03-2010, 12:53
bugün haftanın en sevdigim günü canım günlüğüm benim bugünün sabahında erken bile kalkabiliyorum o derece mutlu oluyorum bugün dersane yollarını koşa koşa aşındırcam haftasonunu düşünerek tabi şuan daha sabah oldugu için sana yazıcak çok bişey bulamıyorum ama akşamı bekle derim hadi güle güle...

madurga
12-03-2010, 14:05
doğru mu yanlış mı yapıyorum ne zaman farkedecem ben ya..

zekininteki
12-03-2010, 20:21
ne gün ama...
Deryayla Nur kavga etmişler... yine Ecem yine Ecem...
aslında derya sadece çok sıkıldığı için bu muhabbetten artık konuşmak istemiyor. Biz tepkili konuşup küfretmeye kalktığımızda da sinirleniyor. Nur da biraz abim gibi. Kendini haklı gördğüü sürece hayatta alttan almaz. Çok büyük adamlar ya onlar... Biz salaklığımızdan değil, onlara değer verdiğimizden haksız da olsalar gider özür dileriz. ama ne, ben haklıyım. ki değil bence ama... sen ona haksız çıkıştığında ve kırıcı konuştuğunda o duymazdan gelmeyi biliyordu ama...
Vee bunları kimseye söyleyemeyeceğim. Yakışık almaz. Of.
Yarın dersane var. artık Dehanla konuşmayacağım doğru dürüst. Pınar her ne kadar espri yaptığını dşünse de, şakadan da olsa kimseyle adımı çıkartmam. Gerekirse Dehan yokmuş gibi davranırırım. Pınara da sinir oldum. Düşünmeden konuşuyor.
Efekan... sana karşı bir zaafım var. Evet sadece zekirdek'e itiraf edeceğim bir zaaf :) Bu yüzden senle de iletişimimi koparıyorum.
kahretsin Fatma bişeyler yazdı. haydee açıkla bakalım şimdi...
of of of...

komikprenses
12-03-2010, 21:22
Ponpişim..
N gündü ama..
Seminerde uyumamak için kendimi zor tuttum!
Sağa sola öne arkaya eğilmekten belim tutuldu resmen :/
Tema,erozyon,toprak vs vs vs..
Adam uygulamalı anlatıcam diye öğrencinin kafasından aşağıya suyu boşalttı.
Güzel bi' uygulamaydı :/

Boş derssssss!
Bugünde o günlerden biriydi işte yine (:
Lc waıkıkı katologuna bakmaktan gözlerim yoruldu .
O mu güzel bu mu güzel .
Sineeeeem!
Sana iyi davranıyorum sanma .. gıcığın tekisin!
Fazla havalandın ama görüşücez ..

Ahmet hoca hiç çekilmezdi zaten bugün!
A:Nerdeydiniz.
B:Hocam lavabodaydık.
A:Neden lavaboya gittiniz?
B:Hocam nasıl neden :D
A:Hıı tamam saçmaydı bu soru kabul ediyorum.

Allah'ım ya pes yani sorduğu soruya baak.

Millet bi' ayrı deliydi bugün ponpiş ..

dünyammm
12-03-2010, 22:53
sessizlik öyle ağırlaştırdı ki ruhumu.

sadece..
gülüyorum.
-o kadar.
sadece..
rol yapıyorum.
-o kadar.

..

Tülay16
13-03-2010, 00:20
Yorucu bir günün ardından arta kalan bir gülümseme ile yazıyorum sana (=
Bazen aşırı yüklenilmemeli yahu stajyer diye bu kadarda olmaz...
Olayları fazla mı abartıyorum ne kimseyi takmamam lazım.. Galiba en son yapacağım şeyde bu aslında.
Birde,
Konuşmamak ile hatamı ettim sence
yada
İçimden sinir oluşunu seyretmekle.
Evet evet hakketmişti ama..
İstanbul güzel özledim mi ne :Pp

lazkopat 52
13-03-2010, 00:23
sevgili günlükkk

çok canım sıkılıyo ki bu duurmaa ....

ama elimden bişe gelmiyor galiba ...

Mystra
13-03-2010, 02:33
Gi t

gözlüklü tavşan
13-03-2010, 04:43
Bir eksiklik vardır bazen, düşünür düşünür bulamazsın ne olduğunu.
Hayatının geçtiği üçgeni, dörtgeni, beşgeni düşünürsün.
Vardır elbet pürüzler, ama yakınacak kadar değil.
Her şey güzeldir, tamdır görünüşte, belki de uçulması gerekir mutluluktan.
Ama eksik, resmin bir parçası eksik!

Hıh, işte biz buna rahat batması diyoruz.

KELAAYNAK
13-03-2010, 17:43
sevgili günlük yeni bi şey denedim dün gece
şöyle ki;
şimdi dün kendimi ii hisstmiyordum
bende dedimki ne hisserdiyorsam tam tersini yazayım
ve öyede yaptım hayaler içinde buldum kendimi
ruh halim pek değişmesede ne bilim tanımayamadığım şeyler oldu işte
bakalım yine deneyecem
işe yarayack mı
yada şaçmalıyor muyum anlayacağım

komikprenses
13-03-2010, 17:59
Sevgili günlük,

Bugünün diğer günlerden bi' farkı yoktu aslında..

Herzaman ki gibi yorucu ve kararsız oldu.. =/

Hediyeyi aldım sonunda..

Umarım beğenir.. Hele bi' beğenmesin (!)

Lc waikiki'de elbise denemekten üşüdüm =/

Ayyyy onlar benim olucaak ((:

Şahaneyim bugün şahane..

Güzel olacak güzel.. ((:

lazkopat 52
13-03-2010, 20:27
düzelmicek ki hiçbişey:///////

zeyyvah
14-03-2010, 03:15
.....

Aslında çok hastayım..Kimseye söyleyemiyorum..Zaten bir yanım eksik bir yanım özlem iken kaldıramaz oldum koca kafamı masanın başından, gecenin bir vakitlerine kadar..Yatağa geçiyorum yorganı üzerime örtmeye üşeniyorum, balkona çıkıp bir sigara daha içeyim diyorum midem bulanıyor ve yarısı kültablasında eriyen sigaranın başında şehrin ciğerlerine çekişine izliyorum ağır ağır zehrimi...Bu aralar bir sıkıntı almış gidiyor.. Günlük demeyeceğim işte ne zaman yazacağım belli olmuyor..
Özlem denen şey insana bu kadar mı acı çektirir ne..Hatta tanışma fırsatını bir aynanın karşısında bulduğum bu kişiye bu kadar yoğun duygular niye..Off be! Sanırım hastalığım bir yana çok kötü aşık oldum işte bu acı daha fazla koyuyor düşlerime..
Beklemeye devam..Uzun bir süre yazamam ve bu kadar açık fikirli olamam ''seviyorum serap'ı'' seviyorum ki odam özlemi ile kokuyor..

:((

maksatmuhabbetolsun
14-03-2010, 15:10
ßeni hatırladın mı günnüküüümm (=
evet seni reellde aladattım ama bi sor niye diye?
bi sor yaa?
biliyosun bulunduğum yerde sana ulaşamam...
e yazmadanda duramam...

ah günlük ah...
bir bilsen hayatımda ne değişiklikler oldu???

anlatmakla bitmez...
şunu bil ki,
iPo'm hala aynı yerinde...!
o hep orada kalacak...!(L)
ruhum...!

mehtap sayıyorum...
bi şey kalmadı be...
son DOKUZ...! 9

hadi selametle... her önüne gelene dökülme yazdıkları mı e mi? (:

rapunzelli
14-03-2010, 22:27
Ulan günlük ulan günlük !

ya tosuncum ben ne zaman palyaço olacağim hı ?
Bunu insanlara söyledikten sonraki tepkilerinden de nefret ediyorum.

+a a palyaço mu olmak istiyosun !?!!?? O_o

-evet !

+o nasıl bi istek öyle :O

-o biçim bi istek işte :|

malozlar !!

öyle işte günlük!

öptüm!

dünyammm
15-03-2010, 00:02
fazlasıyla kırıldım.
kaybettim tüm umutlarımı, düşlerimi..
dün. bugün.
istediğim hayat değildi bu.
herşeyim kayboluyor, herşey diyecek bişey kalmadı elimde.
olmuyor işte,
hayatın dışındayım o olmadıkça.

lazkopat 52
15-03-2010, 00:04
ula günlük çok canım sıkılıyor benimm

ne etsek:(((

`Çürük Vişne
15-03-2010, 02:13
Bugün Capitol'de nası rezil oldum anlatamam.
Anlatmıycam, evet.

Pudra Şekerli Çilek
15-03-2010, 02:53
Bir meydan vardı, ortasında ben vardım.
Ben gittim, meydandakiler hâlâ it dalaşında.
Sadece gittim be.:)
Fazlası yok.
Ağzımı açmadım.
Ortada olmam mı problemdi?
Uyarılsam, olmazdım oralarda...
Ama yok ya, yine olurdum ben.
Seviyorum yanılma(ma)yı...
Anlamak güç değil günlük, bazı şeyleri... :)
Anlamayı da istemiyorum ya, zorla anlatıyorlar...
İyi ki defolup gidiyorum, gitmişim ve gideceğim de birilerinden.
Kimseye ait olamamak, ne hoş bi' şey günlük...:P
Hakim olmak varken, ait olmak niye?:P
Fark ettim de sinirli olduğumda daha iyi kararlar alıyorum ben.
Hiç öfkeyle kalkıp zararla oturmadım.
Aşkı seviyorum, sevdiğim herkesi baş tacı ettim.
Aksini iddia eden çook kişi olur.
Ama her doğru, her yerde söylenmez.
Amaaan ya:)

Sadece gitmek istiyorum günlük...
Gideceğim de...
Bakma alışkanlıklarıma...
Hiç birini önemsemiyorum bundan sonra.
Çünkü, her şeyin tükeneceğini bugün daha bir kavradım sanki.
Yaşamak gerektiğini kavradım...
Çabuk tüketmeli bir de...
Tüketmeden, tüketiliyorsun yoksa...
Saçmalamayı da özlemişim.
Yarın daha çok saçmalarım belki...:P

gözlüklü tavşan
15-03-2010, 04:19
Sinirden çatlayasım var!
Benim işlerim neden hep böyle zor oluyor?
Konu kolay de, atla ve bir şey yapama!
Yapmıyorum sunum falan!
Nasıl bulamam bi'şey ya =/

Her ne ise işte...

Stresliyim kardeşim.

=/

zeyyvah
15-03-2010, 06:01
....

Yazmayacağım dememe rağmen yine yazıyorum ve yazmaya ne sevk ediyor ya da naklediyor bunun hakkında en ufak bir fikrim yok..Ankara'ya şapur şupur yağmur yağıyordu biraz önce ve nedendir bilinmez bu kadar mı hasret mi kalmışım yağmur sesine kapıyı açtım ve balkona çıkıp bir sigara yaktım..Farkedebiliyordum gece benden daha çok özlemişti sigarayı ve derin derin çekerken nikotin denen o zehri ciğerlerimize ben aslında geceyle beraber usul usul yok olacağımı hiç düşünmüyordum sabaha teslim ederken kollarını...

Biliyordum en azından bilmesem bile hissedebiliyordum yolunda bir şeylerin gitmediğini ne olmuştu da canı böylesine sıkılıyordu..Neysem önemli olan bu değil bildiğim tek şey onun her konu karşısında ne kadar güçlü olabileceği..
Zaten ben değil miydin nedensiz seven..Nedensiz aşık olan niye suç arıyorsun ki aslında suç aramak değil de neden onun sorumluluklarından biri olarak kendini görüyorsun?O buna mecbur değil mecbur etmek gibi niyetim olmamasına rağmen niye bu acı..
Bilmiyorum işte seninle de iyi anlaşabilecek gibiyim Kevser'den sonra ha bu arada biraz önce çıtır ile konuştum her ne kadar mantıklı konuşsa da ben benliğime yediremiyordum söylediklerini..
Aşığım Çıtır'ım hem de çok feci belki okuyacak yazdıklarımı belki bunları söylerek eline bir koz vermiş olacağım ama koz değil bunu kendisi çok iyi biliyor..Neysem ben ufaktan bu günkü yazımı yeni sarı renkteki bir zarfa koyup uyumaya çalışayım saat epey ilerlemiş..Aslında bu iyi mi kötü mü bunu bile düşenemeyecek kadar kötüyüm şu an..

En çok neye üzülüyorum biliyor musun?
Nereden bileceksin ki diyerekten bir gülücük yapayım :)) istemeye istemeye..
Dünyaca arkadaşımın sorunları için çözüm yolu ararken, üzülürken hallerine neden ve nasıl oluyor da beni kimse dinlemiyor?Ya da anlamak istiyor..İşte böylesine açım mutluluğa..:s

Bir masal şöyle başlamıştı..
Keşke onun yerinde ben olsaydım diyerek..Şimdi onun yerini bırak ondan ötesin peki neden bu eda? Neden bu sıkıntı..
Yazmak ile yazmamak arasında çok kararsız kaldım bu yazıyı hatta yazdıktan sonra yayınlamamak arasında..Ya okursa diyerek..

15 Mart Pazartesi yıllar sonra ikimiz okumak dileğiyle diyerek yayınlıyorum.. ;) Bil ki bir kaç günden beri senin sıkıntını ben burada senden habersiz sezmiş yaşıyordum..Belki beraber belki de okumamak asla, kaydıyla gön-der kısmına mouse denen o oku getiriyorum..
Sen yanımda olana kadar bunu okumayacağım yemin ederim...

izmitleee
15-03-2010, 13:21
SEVGİLİ GÜNLÜK

Uzun zaman oldu yine sana yazmayalı…ben yine aynı ben ne olsun her şey aynı…monotonluğa devam be günlük

Monoton geçiyor günlük gerçektende monoton..iş ten eve evden işe…başka bir aktivite inanki yok..işlerden başımı kaldıramıyorum..çok yoğun ve yoruldum artık..okadar yorgun düştümki cumartesi saat 10buçukta yattım Pazar günü 5 te kalktım….tabi 1 saat kahvaltı arası verdim hala dahada uykum var kafam kalkmıyor be günlük..
Son zamanlarda etkisinde kaldığım okadar çok rüya görüyorum ki… hayatımda köklü değişiklikler olacağına inanıyorum..öncelikle iş konusunda umutlarım var.ama sıkıntı çekmeden feraha da çıkılmıyor..bu yaşadığım şehirden gitmek istiyorum günlük..herşeyden herkesten uzaklaşıp yeni bir sayfa açmak istiyorum kendime…tabiî ki yeni bir sayfa derken kişi yada kişileri silecek değilim..hayatımdaki kişiyide silecek değilim..zaten arkdaşım kalmadı yalnızım bu koca şehirde..birtek sevdiceğim var..oda olmasa zaten…..

Yalan söylüyorum günlük kendime yalan.. okadar çok yalan söylüyorumki kendime artık kendimde avunamıyorum bu yalanlarıma…gerçekten neyim var bilmiyorum diycem ama hala askerde yaşadıklarımın derin izleri mevcut.rehabilite olamadım henüz..kendimi alışverişe verdim denemeden aldıklarım elbiseler olmayınca başkasına vermek zorunda kaldığım zamanlarda oluyor.o derece yani mutsuzum..herşey arkdaş mı? Diyeceksin ama tabiî ki her şey arkadaş değil.ama yalnızlıkla kötü şey..ama günlükçüm oyun dışı kaldım sanırım bu hayatta…ee bizde kendi oyunumuzu kendimiz kuracağız artık…

Her şeye rağmen yalnızlığa iyiden iyiye alıştım günlük… bu boş şehirde….
( sen üzerine alınma canım)

leee

lazkopat 52
15-03-2010, 15:48
ula günlük dün ne saçmaydı be :D:D

aklma geldikçe neyse hıh bize bu halde:D

gece_gölgesi
15-03-2010, 17:23
Hülya'nın üzerine çok fazla gidiyorlar. O fotoğrafı koyan bendim çeken de merve. Gelip bize söyleselerdi ya. Verirdik cevabını, verdik de..
Aygün zaten lise bitsin yolda görsem selam vermem havasında.. Ali Mert öyle değil ama.. Ortalığı karıştıran her zamanki şahıs zaten. Neyse ya

_TüRkIzI_
15-03-2010, 21:04
Yoruldum ya :(

komikprenses
15-03-2010, 21:25
Yine günlerden pazartesi ..
Yine bi' pazartesi sendromu ..
Okul .. Bi' çok şey çağrıştırıyo bu kelime bana ..
Seminer!
İlk yardım ve sağlık semineri ..
Yahu anladıkta niye okadar erken topluyosunuz ki milleti:@
Bi' saat ayakta kaldım ..
Yetmiyomuş gibi bide kapıdaki görevliyle tartışma ..
Ohhhh! Ne güzel ..

Neyse okula girdik ..
4 saat üst üste aynı hocanın yüzünü görmek ..
Allah'ım ne sıkıcı :/
Adamın yüzünü ezberledim artık ..
Hatları, sivilceleri,göz rengi ..

Fotokopi çektirmek ne zahmetli işmiş bunuda tekrar keşfetmiş oldum.
Küçük ve kalabalık kırtasiyede, bağırışlar .. çağırışlar ..
2 sayfa için milletin çektiği sıkıntıya bak!

PüR_NeŞe
15-03-2010, 21:40
uff bi günlük yazmak nasip olmadı ya:@

`Çürük Vişne
16-03-2010, 00:51
Şimdi dersi çok güzel dinliyodum ben. Selçuk Hoca böyle bugün sinirlendi herkese. Kızıyo böyle, baya bildiğin giydiriyo. Tehdit ediyo falan. Hepinizi bırakcam Tarih'ten diyo. Hayatınızda olmadığınız bi sınav olursunuz, ummadığınız notlar alırsınız diyo. Artık böyle bizden baya bi bezmiş, son kozlarını kullanıyo. Bende çok severim bu dürrüğü tamam mı. Böyle baya bi severim. En çok bunu severim aralarından. Neyse, dersi dinleyen çok az kişi var dedi. Tek tek dinleyenleri saydı. Sıra bana gelince "Hanife hanım, aklınız nerelerde. Gerçi arkadaydım göremedim sizi. Siz de dinlemiyosunuz." dedi. Rezil etti beni. Söylemeye dilim varmıyor ama, söyliycim. Lan dürrrüüük, kendin söylüyosun arkadaydım diye. Konuşurken mi yakaladın? Sen nerden biliyosun benim beynimin içini. Nerden biliyosun aklımı. Yani dersi dinlediğimi belli etmem için iki büklüm oturup, sana mı bakmam gerekiyo? O zaman masanda otur. Hem niye özellikle benim beynimi sorguluyosun? Niye beni insan içinde rezil ediyosun? Ben çok önemsiyorum belki insan içini. Neden yapıyosun bunu he? Onca insan içinden benim üstüme niye geldiğini anlayamadım. Sorsan cevap da verirdim he. Kitaba falan da bakmazdım. Ciddiyim. Çalışmadan geldim ama, şerefsizim bakmazdım. Soru sorsaydın ya pis. Öyle konuşsaydın. Benimde "dersi dinleyen edepli öğrenci" kervanına katılabilmem için her sabah okul girişinde "Günaydın hocağm, nasılsınız, gününüz aydın olsun, her gününüz öncekinden güzel olsun" falan demem mi gerekiyo? Üzdün ama beni bak.

Zynem.
16-03-2010, 01:22
Sıkıntıdan öleciğiiim.

O kadar !

ELİF.1907
16-03-2010, 02:27
Günlük nasılsın ya ben biraz yorgunum biraz demek az olur galiba baya bir yoruldum iyi bir tatile ihtiyacım var ama daha yeni başladı maraton :/

Mystra
17-03-2010, 00:15
G it dedim.

lazkopat 52
17-03-2010, 03:12
sevgili günlük

süperdi daa bugün

1 güne 700 km sıkıştuduk da gene yollardayuzz :)

Mourner
17-03-2010, 05:21
Her şeyden habersiz, masumca yanımda öylece. Her hâline tanık oldum neredeyse, her hâline aşık oldum gitgide. Yaptıklarım, haksızlıklarım geride kalsa da... O'un haberi olmasa da... Ben her anımsadığımda vicdan azabıyla yansam da... İşte, yanımda hâlâ. Ve elimi tutuşu, daha önce farkedemediğim kadar aşk dolu.

O masum... Yılbaşı gecesi nasıl uykuya daldıysa, ben de şimdi yanında düşlere dalıyorum bilinçli bir uykuyla... Çok seviyorum. (:

*Bir sen varmışsın ve biri bekliyor seni.
Dağınıkmışsın onun en yakını, yorganı gibi...
Her rüyanda gizlice uyur,
İstemezsen yalnızlığa uyanmaya mecbur.

Pudra Şekerli Çilek
17-03-2010, 15:34
Buldum günlük, bulduum!
Yaşasın ya... (:

nietzsche.
17-03-2010, 18:49
Günlük. Bu aralar çok durgunum. Sebepler belli. Oysaki o kadar önemsenmesi gereken bir şey de değil.
Canım sıklıyor artık. Eskisi kadar neşeli olamıyorum. Eskisi kadar konuşmuyorum. Ama hayatımda olumlu bir olay oldu. Yeni bir arkadaş geldi bizim sınıfa. O biraz eğlenceli. Bizimle taklılıyor. Ve sanırım öyle devam edicek.(: Onun sayesinde okul çıkışı gezicez. Yoksa Şerife'ye kalsa okuldan çıktıktan sonra direkt eve gitmeliyiz.:pP

Neyse günlük gitmeliyim. Fazla durdum burada.
Kendien ve arkadaşlarıma iyi bak.(:

wardelpia
17-03-2010, 18:51
sevgılı gunluk halım ıtten beter pasada yok keyfım :S :)

Tülay16
17-03-2010, 23:51
Sevgili Günlükcan;
Aslında o kadar çok ki anlatacaklarım..
Ama kalbime dilim kefil değil işte n' aparsın.. Hep bir yerlerde geç kalıyorum yada unutuluyorum mu ne!..
Mutlu olmam lazım şimdi ama olmuyor işte ya.
Bilemiyorum...
Geç kalmasay[dın] keşke...

...

komikprenses
17-03-2010, 23:58
Sevgili günlük,

En kötü günlerden biriydi sanırım ..
Aslında düşündüm de okadar kötü sayılmazdı ya ..
Fizik hariç tabii !
Ne gıcık bir derstir bu ya ..
2 ders boş olması olumlu yönü :/
Bağırarak müzik dinlemek ..
Müdür yardımcısının iğrenç esprilerine katlanmak ..
Ani baskılarla susmak :$
Ruh halim karıştı yahu ..
Ne yapsam ne yapsam derken,
Tatlı krizim geldi puding yaptım ..
Iım tadı süperrrr .
Ellerime sağlık (:
Afiyet olsun bana (a) ..

lazkopat 52
18-03-2010, 00:00
canım sıkılıyor pek saygı değer günlük :)

rukiş_07
18-03-2010, 00:19
Bende bir gün hayır demeyi ögreneceğim günlük.
Saçma sapan insanları hayatımdan temizlemeyi ve etrafımdaki insanları özenle seçmeyi...
Canım acımayacak o zaman de mi günlük uzaklara bakarken içim yanmayacak?
Söz ver bana...

Papatya_kraliçesi
18-03-2010, 01:56
Sevgili günlük ;

Aslında bi parcada yanıyor içim.Onu farklı bir yere koymuştum. İsmi bile heycanlandırıyor!Hayır,hayır.İzin vermeyeceğim. Ben gene kalpsizi oynayacağım.Evet,evet.İkilem falan filan.
U m r u m d a d e ğ i l .

Yaktım ya gemileri.O yeter.
Külleri yeter ..

PüR_NeŞe
18-03-2010, 13:21
ve neresinden tutarsan tut hep bir tarafı elinde kalıyor hayatın.....şunu şöyle istedim oldu diyen hiç kimseyi görmedim....belirsizlikler yoruyor insanı....canım yanıyor diyemem ama bazen öyle oluyorki atıp kurtarasım geliyo kendimi.......

bizim isteklerimiz dışında gelişen,kurulan bir düzen.....ve benden birçok şey bekleyen bir aile....düşünceler içinde kaybolup giden koca bir yasemin.......kendi isteklerimle hiç uyuşmaz onların isteklei......dizinin dibinde oturan bir kız çocuğu ..arkadaşı olabilir....ha nadirende olsa akrabada kalınabilir...ama bu heveste itina ile burundan getirilir.......aslında hep onların istedikleri gibi davrandım..ya da öyle göründüm..mesela okul hayatım boyunca hiç harçlık istemedim...çünkü baba yalan söylemez yok dediyse yoktu....ve hep bişeylerim yasaklandı...mesela selam verebileceğim oturup iki sohbet edbileceğim erkek arkadaşlarım olmazdı...ayıptı..veya sürekli kız arkadaşlarımlada görüşemezdim.......sürekli evden çıkmakta ne demekti.....

tamam yapmak istedikleri herşeyi onların istedikleri yapabilirim bu zor bişey değil....ama ben ne olucam yaşamak istediklerim yapmak istediklerim........

diyorlarki hiç mi planın yok......yok yani var ama hayalden ibaret.....çünkü yapmak istediklerim aileme göre uç nokta....en basiti izmire gitmek...bunu söylesem tepkilerini tahmin etmk hiç zor değil....ya ne olur bi kere ya bi kere ablamda gidip kalsam sabaha kadar onun yanında uyusam çok mu bişey bu....ama yok olmaz....

işte bu yüzden istemiyorum hiç bişey...istersem asiyim yaparım....üzerim onları..onları üzmek aklımdan geçen en son şey.......yani diyorumki isteyemiyorum....hep ertelerim mutluluklarımı...küçükleriyle başımın çaresine bakarım ne de olsa.....

kçüklüğümden beri kendimi hep kusurlu bulurdum..birisi dalga geçicek diye kimseyle konuşmaya cesaret edemezdim.....çocukluk işte...çok üzülürdüm çok ağlardım......yinede o yaşta güçsüzlüğü yediremezdim kendime...kimsecikler yokken ağlardım...bigün dzelicekti herşey umuyordum.......işte küçüklüğümden kalma bu herşeyi içerimde yaşama huyu...şimdi büyüdüm kimin hakkımda ne düşündüğü umrumda değil......büyüdüm tek değişmeyen herşeyi yine içerimde kendi dünyamda yaşamak...kimsenin karışmadığı kuralsız bir dünya....:)

günlük be gideyim ben..:)

hiçbişey
18-03-2010, 15:35
rüyamda kendimi öğrenci hallerimde gördüm yine..

of.. ne çok özlüyorum o günleri, o halleri..
bana göre değil hiç yetişkin durumları..

ı ıh..
yetişemedim ben hiç..

of..

Mourner
18-03-2010, 18:49
Her nereye gidersen, kendinle yüzleşirken kimse duymaz, yalan söyle!
Terkettiğin şehirler, yarım kalmış şiirler... Sustukların büyür içinde!

Ne kadar güzel bir hava! Güneş ve içimi ısıtışı... Tam hazırlandım, O'dan haber bekliyorum çıkmak için. 'Evden çıkasım yok, yarın görüşsek?' diye bir mesaj... Oysa özlemiştim. Evet, sadece 1 gündür göremiyorum. Elimde olmasa da özlemiştim işte. Ama biliyorum, daha önemli olan şey O'nun canının sıkkın olması.

Söylemiyor hiçbir şey. 'Neyin var? Bir şeye mi sıkkınsın?' desem de her zaman cevap aynı. 'Hayır, iyiyim. Merak etme aşkım.' Merak etmeden edemiyorum ama. Çünkü benim gülmeme sebep olan prens, böylesi üzgün görünüyorken benim içim de daralıyor. O hep güler, güldürür ya; şimdi neden böyle suskun, neden böyle sinirli?

Deli gibi korkuyorum. Çok korkuyorum. Evet, korkuyorum acizce. Ya bitersek?...

Korkularımı söylediğimde kızıyor bana. Biliyorum, biir kez yaşadığımız o ayrılığın O'nu nasıl acıttığını. Şimdi 'ayrılık' demeye kalksam irkiliyor, susturuyor beni. Ama korkuyorum. Korkmak için mantıklı sebeplerim olmasına gerek yok. O'nun yanımda olmadığı zamanki içimde oluşan boşluk, bu kadar sevgi yeterli yitirme endişesine.

Gülsün o yeniden! Ben O'nsuz mutlu olmak istemem. (:

PüR_NeŞe
19-03-2010, 15:18
kimseye hesap verecek durumda değilim....zaten bir tek aileme hesap verme zorunluluğunda hissediyorum kendimi.....bütün asiliğimi olağanca kullanıyorum çevremdekilere....kız olmak zor iş vesselam...hala atlatamadığım başkaları için güzel bişey olan ama benim için başlı başına sorun olan bir görücü olayı dolanıyo başımda...tamam rabbim razı olsun beni seviyolar gelinleri olarak görmek istiyoda olabilirler....ama ben istemiyorum bunu daha nasıl söyleyebilirmki...daha nasıl anlatabilirim....diyorlarmışki oğlumuzu beğenmedi....benim onların oğullarını beğenmemem için benim dünya güzeli dört dörtlük bir kız olamam gerekir..hadi onu geçelim diyelimki beğenmedim ulan çocuğun resmini bile görmedim ismini bile daha yeni öğrendim görmediğim brini nasıl beğenmem ki....ufff ufff...her neyse nede olsa büyüklerim saygıyı elden bırakmamak lazım...

dün abimin sevgilisine hediye aramakla geçti günüm...dedimki hediye parayla olmaz el emeğini katmalısın...uğraşamam dedi....düşünsene tamam parayla aldık ama kendisi değil bana aldırıyo bide diyoki sen lşöyle güzel bişeylerde döktürürsün artık....insan duygusunu hediyesine katmadıktan sonra ne anladımki ben ondan...yok yok benim abimden sevgili felan olmaz bazen çok patavatsız davranıyo...sonra işi çözmek barıştırmak bana düşüyo...ne komik dimi..abimi sevgilisiyle ben barıştırıyorum..ama sade abimi değilki.....genelde kavga eden arkadaşlarım gelir tutku bi konuş şunla der..bi onuşurum barışırlar:D ..hp söylerim bi kendime derman olamıyorum..:D

her neyse.....akşm dörtten sonrada hafızıma gittim..malum nişna hazırlıkları belki bi yardımım dokunur dedim....sofra kurulmuş yemek yiceklermiş....kaynanan seviyo dedi hafızımın annesi....sevilmicek gibimiyim diyede şımarıverdim ayak üstü..:)yemekten sonra kıyafet için provaya gittik....çok güzeldi be kıyafeti...ama yok o güzellikler bile gaza getiremez beni..:D....dönüşte fotoğrafçıya uğrucaktık...şöyle düşününce resmen eziyet ya....aman dedim hafızımın kuzenine bak gör zor işler bunlar kanma sakın güzel taraflarına dedim..hafızda dediki uyy şuna bak kendi evlenmiyo başkasınıda yoldan çıkarıyo dedi.:Dhaklı ulen tamam sen düşünmüyosun niye başkasınıda etkiliyosun sustum artık demem bişey..:Ddönüşte eniştemiz kzımızın yorulmasını istemediğinden özel şöför yolladı bize..:Dakrabasıydı sanırım hafızımın kardeşiyle almaya geldiler bizi...birlikte gidip fotoğrafçı ayarladık dudulluya....gül gül öldük arabada..eve geldiğimde saat yedibuçuktu babam baya kızmıştı bide izin aldım....izin almasam bilemiyorum yani..

güzel bi akşamdı....son günlerimmiş gibi hissediyorum salakça bi düşünce ama sürekli çocukluk günlerim aklıma geliyo....böyle uzanıyorum boş odanın ortasına gözlerim tavanda ellerim ensemde düşünüyorum gülüyorum bazen ağlıyorum....herşeyi birebir yaşıyor gibi hissediyorum.....çok duygusallaştım belki ondandır bilemiyorum...

tuhaf bişedu da..:D

zeyyvah
19-03-2010, 17:36
Şu aralar Grace dinliyorum..Takmış durumdayım :)) Dün gece nereden paylaştıysa o şiiri geceyle başbaşa kaldım yine..Yorganı üzerime çekip sessiz sesiz ki zaten sessizdik...Bu aralar görüşemeyeceğimizi ondan daha iyi ben biliyordum zaten burdaki yazdıklarımı da okusun istemiyorum yeri ve zamanı geldiğinde okur diye düşünüyorum şu an için ikimiz içinde iyi olacağını düşünmüyorum görüşmemizin..Ama az kaldı az :))
Şimdilik hiç bir şey istemiyorum ondan hatta beni bile düşünmesin..''O şimdi nerde ne yapıyor..'' :))
İstediğim tek şey var merak etmesin, ben onu yokluğu ile böylesine yaşarken ya yanımda olsa.. :(( Neyse fazla söze gerek yok ha bu arada bu aralar o kadar yoğun tempo ders çalışmak bir yana yazı yazmak bir yanayken sana da yazıyorum ya ''günlük'' değerini bil değerini..
Hadi ben kaçar ufaktan sağlıcakla kal bir daha ki sefere kadar..

cırcır böcükleri
19-03-2010, 18:23
Bugün, arkadaşımla barıştık,
Coğrafya hocası yapmış olduğum mantar kayayı beğendi :),
İngilizce hocası büyük bir patlama yaptığımı ve yazılıda iyi bi not alacağımı söyledi
Bugün güzel bi gün!!!

colourofthenight
19-03-2010, 18:24
Doğuş gibi birine daha rastlamadım. :/

Çok seviyorum onuuuuuuuuuuu :)

_TüRkIzI_
19-03-2010, 19:26
Günlük!!

Öğleden sonra okula gitmek üzere yola çıktım, baktım mahallede bir hareketlilik var...

Bizim marketin önünde koşuşturmaca var... Bizim mahallenin serseri takımı konuşuyor..

+Oğlum, Ceceli'yi getireceklermiş..
-Hangi Ceceli lan?
+Mustafa Ceceli oğlum hiç mi duymadın?
-O kim lan? Buraya markete mi gelecekmiş yalandır oğlum yeme bunları..

(Uzunca bir sırıtma)

Ben de bunları duyduktan sonra şaşırmadım değil.. Bu adam markete neden gelsin ki dedim... Böyle reklam mı olur dedim...

Neyse öylece devam ettim okula gittim... Az önce okuldan eve geliyorken yine aynı marketin önünde sabahkinin iki üç katı bir hareketlilik vardı...

Önce onun o güzel şarkılarına kulak verdim, sonra kafamı çevirmemle göz göze geldik... Ben dışarıdaydım o da camın diğer tarafında yani içerdeydi...

Vay be dedim... İçeri girdim...
Gördüğüm yüz bir başkaydı sanki... Bir insan bu kadar masum, bu kadar sevimli, bu kadar berrak, bu kadar temiz bir yüze sahip olabilir mi?
Bir bebek yüzüydü sanki karşımdaki... 30 yaşında olamazdı o, o kadar çocuksu gözüküyordu ki,
üstelik kliplerinde ki halinden de epeyce zayıftı...

Çevresindeki herkesle o kadar çok ilgileniyordu ki, çocuklarla çok samimiydi... İnsanlarla sohbet etmeye özen gösteriyordu...

Onun ünlü bir sanatçı olması yeterliydi şarkılarını ilk kez dinleyen çocukların coşkusu için...
Çoğu ilk kez orda markette dinliyordu ama sanki Mustafa Ceceli'nin hayranıymış gibi fotoğraf çektiriyordu ... (:

Benim nezih mahallemin eli öpülesi teyzelerim de bizim oğlan nereye koşuyor böyle deyip takip eder çocuğunu markete girer...

Bana yanaşıp:
+Kızım necidir bu?
-Sanatçı... dedim... Şarkı söylüyor, beste yapıyor işte teyze dedim...

Orda ki coşkuyla Mustafa Cecelinin çevresinde koşuşan, gözleri mutluluktan parıldayan çocuk topluluğuna öyle bir baktı ki teyze...

Biz üç kuruşa geçim derdindeyiz, bu çoluk çocuk ünlü birinin gelmesiyle ne kadar da mutlu olabiliyor der gibiydi... Biraz imrenir gibi baktı, çoluk çocuk ne kadar dertsiz ki böyle şeylerle mutlu olabiliyor...
Biraz da kızar gibi, komik bulur gibiydi...
Böyle boş şeylerle mi uğraşılıyor der gibi... Sonra
pehhhh

dedi uzun uzun ve gülerek uzaklaştı marketten...

Evet farketmiştim ben de... Çocukların kendine güveni gelmişti sanki... Yani tanınmış, televizyonda ün salmış, çokça zengin, halktan olmayan, çoğu insanın ne yazık ki imrendiği bir hayatı olan şarkıcı onların mahallesini şereflendirmişti...
Yani bu mahalle halkını adam yerine koymuştu...

Önemli hissetti kendini çocuklar...

Ama Mustafa Ceceli başkaydı... Öyle parıltılı bir gece hayatı olan biri değildi... Temizliği, masumluğu yüzündeydi sanki...

Beni farketti yaklaşık 1 m vardı aramızda... Ben oraya imza almak için gitmemiştim... Onu biraz yakından görmek ve bizim oğlanların hareketlerini izlemek istemiştim...
Ve gülümsedi bana...

İşte o an demiştim ki albümü alınacak ender sanatçılardan biri, iyi ki almışım... Sonra bir çocuğun onu çekiştirmesiyle kafasını ona doğru çevirdi ve onunla ilgilendi...

Onu ilk kez orda tanıyan, adını yeni duymuş, şarkılarını yeni dinlemiş çocukların bu kadar hayran olması şaşırtıcıydı... Sadece popülarite mi bu çocuk yığınını bir insanın peşinden sürüklüyordu? Şarkıcı olmak mı yani?

Kaçırdığım ufak bir detay vardı soruma cevap olarak markette geçirdiğim yaklaşık 5 dakika içerisinde...

Mustafa Ceceli çok sıcak ve samimiydi çevresindekilere...

06silbaştan34
20-03-2010, 01:03
Namazsız ezan ve ezansız namaz...
Dünya hayatını anlatan iki kavram :/
Gitti be günlük, amcam da bıraktı bizi; gitti.
Bırakıyorlar artık bizi kendi ayaklarımız üstünde, ata bildiğimiz büyüklerimiz dünya hanından göçüp gidiyor tek tek.

18 Mart...
Çanakkale Deniz Zaferimizdi ilk olarak,
2002'de ilk amca olmam,
2010 ise ilk amcamı kaybetmem.
64 yıllık ömür yalan oldu gitti, ne kaldı geriye? Hatıraları...

"Üşüyorum, evden çıkmak istemiyorum" diyordu, öleceğini hissediyordu muhakkak, ölümünde dahi eziyet çektirmek istemiyor gibi yapmurlu havada değil de güneşi görmek ve o şekilde ruhunu teslim etmek istiyordu.
Direndi, acı çekti aylarca ama düne kadar.
Gün açtı işte, güneşin kendini gösterdiği gün göçtüü gittii.
Devrildi 64 yıllık koca çınar :'(

...

zeyyvah
20-03-2010, 03:21
Çatlıyor başım dün geceden bu yana süren bir baş ağrısı nasıl olabilir anlamıyorum açıkçası..Dört gün mü oldu ne o kötü geceyi atlatalı ama hala korkuyorum işte aynı şeyler başıma bir daha gelecek diye..
Bügün erkenden uyandım dün gece her zaman ki gibi çok geç saatte uyanmama rağmen..Öğleden sonrayı Milli Kütüphane'nin sessizliğinde geçirdim bir başıma..Tamam ders çalıştım ama aklşımda hep O..
Yazmazsam olmaz diyerek kaptırmışım kendimi yazmazsak olmazdı zaten yazmaya devam ediyorum hala..Bugün ile beraber 75 sayfa oldu..Ona verememe korkusu var üzerimde şu an..Üzülme kaybetme korkusu bu aralar..Aslında her defasında dediğim gibiydi nedensiz sevmiştim..Neden aramana gerek yok sevgili..Yazdıklarımda, düşlerimde hatta odamda yaşıyor olmana neden aramana gerek yok..Ben nedensiz sevdim seni..
Bazen düşünüyorum sana ait olan her şeyi verip izimi kaybettirmeyi..Off ne bileyim işte bu aralar içimde bir korku..Boşver beni takmasan iyi edersin aslında..
İşte seni böylesine senden habersiz severken sabrediyorum ve sadece sabrediyorum dediğin gibi sevgili..
İşte böylece bir cuma gecesini daha bitirip sana biraz daha yaklaşıyorum..

Mourner
20-03-2010, 03:43
Çok güzeldi O'nunla bütün bir günü beraber geçirmek. Çok güzeldi, başım omzunda film izlemek. Çok güzeldi filmden bir şey anlaamyıp da karakterlerle dalga geçmeye başlamak. Köpeğinin, Limon'un benim suratımı yalamasını bile kıskanması da güzeldi. Güzeldi de onun üstünü başını batırırken pizza yediğini görmek.

Kızılay'da buluşup alışverişimizi yaptıktan, izleyeceğimiz filmleri seçtikten sonra O'nlara gittik. Vakit nasıl geçti, nasıl akşam oldu farkedemedik. Annesi geldi ardından. Pizza söylemiştik ona da, birlikte yedik öylece. Ama çok güzeldi Limon'un pizzama saldırması.

Canım Semra teyze ya, yatıya kalcam sanmış. Pijamalarımı getirince saate bir baktık ki, 11! Apar topar çıkıverdik evden. Teyzemi arayıp izin istedim, ama önceden haber vermediğim için izin çıkmadı. :/ Nasıl gideriz, bu saatte nasıl otobüs buluruz derken çoktaan onların oradan Kızılay'a gitmek için dolmuşa binmiştik. Otobüs durağında 45 dakika boyunca beklememize rağmen ne otobüsün geleceği vardı, ne de bizim birbirimizden ayrılasımız.

Yürüdük dolmuş durağına. Elini tutup gecenin ılık havasında, hafif rüzgar yüzümü okşarken gözlerindeki mutluluğu görmek güzeldi. Güzeldi durağa varana kadar saçma sapan şeyler söyleyip birbirimize gülmek. Dolmuş durağında da artık dolmuşların geçmediğini söyleyen büfedeki herifin fikrine uyup taksiye bindik.

Güzeldi taksicinin sigara uzatması, 'Biz de gençtik.' demesi. Sevmesem dahi güzeldi radyoda çalan arabesk parçalar. Birbirimize bakıp kıs kıs gülmemiz de güzeldi. Taksicinin telefonda konuştuğu hatunun sevgilisi olduğunu öğrenmek de... Bana uzattığı sigarayı geri çevirmem, içmediğimi söylemem üzerine Arda'nın 'Ben zorla bıraktırdım.' diye yalan uydurup böbürlenmesi, kahkaha atmamız da güzeldi.

Çok mutluydum. Tabi teyzem orda kalmama da izin verseydi daha güzel olacaktı. Ama yine de O'nunla mükemmel bir gün geçirdim. Hayatımda unutmayacağım günlerden birini yaşadım. O'nunla...

lazkopat 52
20-03-2010, 03:43
Allah bin belanı sevgili günlük :D

gözlüklü tavşan
20-03-2010, 04:14
Dudaklarımdaki gülümseme canımı yakıyor.

Bilir misin?

cansuuu07
20-03-2010, 04:55
Bugün baya güzel bi gündü be:)Kampüsten tam 3 arabaya otostop çekerek 8 arkadaş alışveriş merkezine gittik.Leonardo Dicaprio'nun The Shutter Island filmini izledik.Çok kafa karıştırıcı ama çok da güzel bi film.Sana da tavsiye ederim sevgili günlük:)Sonra çıkıp Carrefour da öğrenci alışverişi yaptık:)Çoooook uzun bi süre kasada sıranın bize gelmesini bekledik.Tam yaklaşmıştık ki kasada arıza oluştu.O sırada ilerde yeni bi kasa açıldığını gördüm ve kendimi hoooooop oraya attım :)
neyse işte kampüse dönmemizle de gün bitti.Yoruldum ama değdi :)Sınıf arkadaşlarımı kocaman seviyorum.İyi geceler.Cut!

cansuuu07
20-03-2010, 05:22
Merhaba, uzun zaman oldu yazmayalı değil mi?
Sahi, ben tüm bunlara alışalı ne kadar oldu?
Bak okul açılalı beş ay olmuş.
Onlardan kopalı kaç ay oldu?
Belki de en başından beri kopuktuk.
Kim bilir...

Üzülmüyorum dersem koca bir yalan söylemiş olurum.
Y'nın yanına gittim, bilekliğini verdim.
Beğendi sanırım (:
Seviyorum onu.

Diğerlerini?
Hala seviyor olsam da...
Tahammül edemiyorum artık.
Sabrım tükenmek üzere.
Ve sadece ne yapıyorum biliyor musun?
Boşveriyorum...

Yanımda olmak isteyen yanımda, gerisi de nerde olmak isterse orada kalsın.
Eyvallah yok artık.

De hadi baş baş...onlar diye bahsettiklerin şayet eski dostlarınsa,hislerime tercüman oldun :)

AzZSoNRaA
20-03-2010, 05:36
sevgili günlük diyerekten klasik bir seslenişle başlıyorum..

nasıl anlatsam nasıl desem sana..
bir ben var benden ötürü.. benden öte benden ziyade...
ama her ne anlama geliyorsa bilmiyorum ki araştırmak içinde zaman harcamadım..

bu yazdıklarımı bir daha okuma ihtimalimide bilmiyorum..
neden yazdığımıda..
diyeceksin ki yahu neden yazıyorsun o zaman..
diyebilirmisin konuşabilirmisin onuda bilmiyorum...

ama genelde herkes bişeyler sorar sana dimi?
ciddi ciddi cevap bekledikleri içinmi sorarlar bilmiyorum..
yada cevaplarını bildikleri şeyler mi sorarlar...
bilmiyorum..

herşey bir yana neden günlük tutar insan onuda bilmiyorum...
muhtemelen can sıkıntısı..
yada bana öyle geliyor bilmiyorum...

yalnızlığın bir göstergesi olabilirmisin sen?
kimine göre belki... bilmiyorum..

belkide ne denirse kabullenir halinden olabilir bu..
içten içe terslemek istiyor olabilirsin.. bilmiyorum...

şimdi ben bu şarkıları kime söyleyeyim..
bilmiyorum..
söyleyeyim böylemi yazılır aslında tam olarak bilmiyorum..

çok fazla saçmaladım artık ben gidiyim..
bana iyi geceler diyecekmisin bilmiyorum...
gidiyorum dediğimi duydunmu günlük onuda bilmiyorum..

her neyse.. iyi geceler günlük..

_kaBus_
20-03-2010, 23:50
Uyku konusunda kendimi aştım artık.
Dün 19.00 sularında yatan ben bugün saat 8 buçukta kalkmış bulunmaktayım.
ama şunu anladım ki fazla uyumak insana mutluluk veriyor.
bütün gün pollyannacılık oynadım.
annemle ayakkabı almaya gittim bugün, ama beğenemedim almadık yine .)
saat 2 de dersanede sınav vardı ygs denemesiymiş.
gittik olduk, sayısalları çözdüm sosyalı Tuğba'mdan geçirdim.)
O da benim geometrimi sömürdü sonuç olarak çıkar ilişkisi içersindeyiz.D
mutualist bi ilişki bizimki .P
herneyse olduk çıktık. eve gelirken minibüste bi adam tip tip bakıyodu gıcık oldum.
neyseki çok sürmeden indi o şahıs.
Şimdide evde bi ekşın bi curcuna.. misafir var xD
Yarın dersaneyi ekicem, ders çalışmam lazım.. Bu haftaki sınavlar çok korkutucu ..:/
Almanca... Ömrümü yedi bu dil dersleri :/
Neyse işte.. Rutin bi gündü ./
Cut.

minyatür_kız
21-03-2010, 01:53
Dost eskimez. Eskimişse dost olmamıştır zaten. Olmadıklarının farkına vardım.

zeyyvah
21-03-2010, 03:20
1.12'yi gösteriyor saat ve koca bir günü devirmiş durumdayım şu an..Yorgun argın koltuğuma yapıştım..Amacım müzik yapmak ama saat çok geç oldu.Alt kattaki yeni kiracaları rahatsız etmenin bir anlamı yok bu saatte..En iyisi yazmak :)) Zaten yazıyorsun hep devam o zaman ne duruyorsun..
Milli Kütüphane'ye gidememe mi yoksa Eryaman'a geçememe mi üzüleyim bugün..Tüm bunlar bir yanayken Gazi Hastanesi'nden yorgun argın Emek'e tam geçmek üzereyken rast geldiğim arkadaşın arabasıyla eve gelmeme mi sevineyim..
Pazar gününe girmişken yarın arkadaşlar yemeğe davetli erkenden yatıp eve toplamak lazım..Ne yapsam acaba tamam yapmasına yaparım da her şeyi ne yapmalıyım?Bir markete geçeyim de sabah orda karar veririm..Yatma zamanı geldi sanırsam..Aklım Canıtı'da ne yapıyor şu an acaba? Yorganın altına geçtikten sonra başlayacak sanırım bu düşünceler yine..

Hadi bu-günlük yeter.. :D:D

benbilmemsenbil
21-03-2010, 06:00
Günlük lan .

Bu tarihte kal.
Olabilir.
Harbi.

PüR_NeŞe
21-03-2010, 14:28
hey fona bi müzik koyalım......du bakim...uff gitti bütün müziklrim ya....du bakim facebookta güzel bi şarkı paylaşan varmı..geliyorum günlük bekle...fonsuz yazamam abi:D:D(fonsuzmu huh fesatlığım tuttu..:D)du geliyorum..:)

ahanda geldim uff şarkıya bak...hiç böyle olmadımki..sesini bile duymadımki.......bi gülüş bir resim aldı götürdü beni..tarifi yok bunun inan sevdiğim....bikere bana gel desen yolları aşar gelirim..sevdiğini söylesen şu canı söker gelirim.....olmaz deme bana ben seninim delinim.....tarifi yok bunu inan sevdğim.....güzel demi..:):)ama yok ya bu beni hiç açmadı şu şarkıyı açıp geliyorum ben..:Dişte bu be beni sana sımsıkı sarılı görenler olmuş..:)

cuma günü akşam kuzeğin oğlunu izlerken bir kez daha içimden bişeylerin kopup gittiğini hissettim..sonra dedimki yok yasmin kendine gel sen bu değilsinki neşeli olma vakti yatıyorum uleynnnnn diyerek kalktım bağdaş kurduğum yerden..:)jelibonlarımıda alarak geçtim odacığıma...ne yapsam ne etsem diyodumki.....zeki geldi aklıma......onu açayımbi ..açtım dinledim yarı uykuluydum sanırım sabah uyandığımda dinledimmi dinlmedimmi hatırlamıyorum....zatü hafızımın nişanı olduğu için erkenden kalktım..ne giyeceğim hakkında henüz fikrim yoktu .....niysem uyandım babam yani guguk kuşumuz aa dedi sen saçınımı kesitn yazık olmuş dedi ne güzeldi beline doğru süzülüyodu dedi:(bi üzüldüm bi üzüldüm yine uzar demi günlük..:(kşke kestirmeseydim...niysem hafızıma mesaj atıp çıkıverdim evden...saat dokuz yollardayım...:Dniyse gittimki bişeyler hazırlıyolar....yoğun tempo hafızım hazırlanana kadar bende antreyi süpürdüm..sonra hala gelince çıktık o nifret ettiğim kuaföre gidiverdik....herşey hafızım için..:)yok işim olmaz kuförde..:Dhe bide eğerki bir gün evlenirsem kendim için giderim..:D:Dya bide bizim gelin var...ee kuzenler uff tamam tamam işim çok daha kuaförlerde::D

prensesler gibi oldu can dostum...zor tutuyorum kendimi ağlamamak için......büyüdükmü biz yani diyorum sonra gülüyorum kendi söylediğime inanmak istemiyorum...birlikte çırpındığımız sınavlara çalıştığımız..okul bahçesinde türbanımızla dolaştık diye azar işittiğimiz bir şişe suyu üç kişi paylaştığımız,karga kahvaltısını etmeden okula gittiğimiz,okuldan sonraki saatlerce telefon görüşmelerimiz ya da buluşmalarımız,herşeye herkese birlikte kafa tuttuğumuz...yalandan uzak çocukluğumuz gitti düştüğümüz telaşa bak...evlilik telaşı.......duygusallaığım üstümde ...güzeldi bu telaş belki hiç sevmedim çocukluğumuz gibi değildi..:(bi kere hanım olmak zorundasın.....gelinsin ve gelinin arkadaşısın bi başkası olsa gelin melin dinlemem yoldan çıkarırım ama bu hafız çarpılmak istemem:D:Dyoldan çıkarırım derken yani hanım tablosundan çıkarırdım...eğerki bir gün evlenirsem ve eşim olacak kişide benim gibi deli olursa hiç yapılmamış şeyleri yapmak istiyorum...mesela o gelinliğimle şöyle birlikte el ele sokak sokak yürümek istiyorum elimde şeker poşeti dışarda koşuşturan çocuklara şeker dağıtmak istiyorum...onların masum duaları üzerine kurmak istiyorum yuvamı.....ee baya yürüyeceğimiz için gelinlik altı tigır(yazdığım gibidir okunuşu) şart:Dkonverste olar:D:D..kulak asmamki ayıp diyen büyüklere....yanımda bunu göze alacak eşim varken banane söylenenlerden.herkes imrenirdi yeşil gözlü koca devimle kurmuştuk bu hayali bende arkanızdan koşarım meleğim derdi..ya da aynı günde evlenirdik ben eşimle sen eşinle sokak sokak dolaşırdık derdi....ben yaparım yapmasınada onun öyle bir ihtimali yok artık mekanı cennet olsun kuzucuğumun..:(çok özledim be onu günlük..:(ne hayallerimiz vardı hatırlıyomuusun bi keresinde sinemde vardı onun odasını boyamaya gitmiştik ne anlardıkki boyadan biz...amaç birlikte zaman geçirmekti..herkez bi duvarı boyuyodu..o bize süpriz yapmış ikimizin adını yazmıştı duvarına...sinem tutkum...diye..sinem kıskanmıştı niye tutkununki tutkum demişti..oda gülmüştü ee seninkide sinem tutku bişey diyomu dmeişti....sonra sineme sarılıp kızma nolur ama onun yeri apayrı demişti....anlardı ya da öyle görünürdü..:)çok ama çok özledim o günlerimi..ah devim bırakmıcaktın beni..:(uff niye konu buraya geldiki..:(

nişana dönüyorum ben....çok keyifliydi..kazakistanlı arkadaşlarımız skeçler oynadılar ilahiler oldukça güzeldi..benim görevim belli kameramanlık....eve geldik sözde horon etcektk amak yemek ver çay servisi felan derken baya koşturduk.....hee en güldüğüm tarafıda banyoda dört kızın kalışı oldu...şey o dört kızın içinde bende vardım:D:Dtüttüregandi yapmaya girmiştik tek boş yer orasıydı.....yok ben bırakalı çok oldu tüttüregandiyi..:D

ordan halamlara geçtim.....gelin hanımın annesiyle babası gelmiş....kokoş görünce beni nerden geliyosun dediler....dedim yemekten çok yakışıklı bir beyefndi yemeğe götürdü beni..:Dgülmekten öldüler.....hasanmı dediler(hasan şu beni istedikleri çocuk:D)he hasancığım dedim bende..:Dsonra kızlar okey oynayalım dedi....bende ya yapmayın yeneriz dedim:D:Dkuzenle ben olduk iki gelinlerde bir oldu..ulen bi kere bile bitemeden kalktım masadan..:D:Dve herzamanki gibi gariban avuntum..olsun biz aşkta kazanıcaz kuzim dedim.bunlar kazanıda noldu akşam kocaları sırtını dönüp yatıcak hıh dedim..:D:Dkuzen dediki iyi hoşta benim kocam sırtımı dönmezde sende kocada yok nasıl kazancan dedi..:Dbende göz kırptım orasını karıştırma dedim......gülme krizine girdiler huh bişyde dememiştimki:D:D
güzel bi gündü.....

ve bugün kuzi hala burda gidim bari..:D

._HaZaN_.
21-03-2010, 15:17
bugun 5 te uyandım........

sanırım uyumadım hatırlamıyorum tam....

gece ara ara uyanıp su içip yattım...

11 de kalktim...bi dilim ekmek ve sigara....ard arda...ölesiye işte....

sonra giyindim...ve GELECEĞİM HEMEN deyip evden cıktım annemın 'nereye gidiyorsun kızım' diyen sesini arkamda bırakarak...

bakkala girdim...para bozdurdum...

ve az ilerdeki taksi durağına gittim...

'bana bi taksi lazım' dedim...'tabı efendım'diyen bir ses...

'nereye gidiyoruz'diye sorarken 'tarif edeceğim ben ....ya cıkalım once' dedim...

daha once sadece senle gittiğim evının kapısına gitmekti amacım...evının yolunu hatirlamak zor oldu....

yanlış yola girdiğimizi farkedince taksiciye 'dönelim burdan öteki yoldu sanırım' dedim...

döndük...

ve evı buldum...araban yoktu...demek yoktun.................................

kapıda araba varsa ordaydın....yoksa yoktun...sırf bunu öğrenmek için uğraşıyordum...

'dönelim'dedim taksiciye...ve geldiğimiz yolun yarısında 'ineyım ben burda'dedim...

ödemeyı yaptıktan sonra indim....

sigara yuzunden cok fazla yuruyemıyorum kalbim zayıf zaten yollarda öleceğim diye gecirdim içimden....

o kısa yol bile uzun geldi....ama düşünmeye ihtiyacım vardı.....orda yoksan nerdeydın???

nerdesın?

ve eve geldim...sabahtan beri bişi yememiş olmanın verdiği halsizlikle yazıyorum şimdi...bir sigara eşliğinde....

saat 1 oldu....ve hala atlatamadım ben............................................... .............

amannickteneymiş
21-03-2010, 15:58
sevgili günlük üniv.sınavına 20 gün kaldı:S

lazkopat 52
21-03-2010, 18:41
yollarda bi başımayum günlük gidiyorum gündüz gece:)

Pudra Şekerli Çilek
21-03-2010, 19:11
"Hoşçakal!" demeyi özlemişim günlükcan... (:
Ve hiçbir hoşçakal, bu kadar mutlu edememişti beni... (:

._HaZaN_.
22-03-2010, 00:25
günlük bugun gun gecmedi yeah

Gel pisipisipisipisi
22-03-2010, 00:47
slm ... bugün hayat her zaman ki gibi sahte bi gülümseme ile başladı çünkü içimdekileri kimseye anlatamıyordum belkide onların beni anlamayacaklarını düşünüyordum ve büyük ölçüde haklıydım çünkü onlar işi dalgaya alıcaklardı ve bu benim canımı daha çok acıtacaktı biliyorum bunun için içimde kalsın istedim belkide kim bilir ....
hayat tuaf ve acı her zaman ki gibi bana hiç istedigim gibi yaşayamıyorum hep birilerinden gizleniyor yada gizlenmiş gibi oyun yapıyorum ...
ne bileyim öyle işte ...
buraya bile içimden gelen herşeyi yazamıyorum ....
kendimi nasıl toparlıycam hangi yoldan yürüycem hiç bilmiyorum ...
hayatı bıraktım kendi haline gidiyorummm.......

zeyyvah
22-03-2010, 03:31
Uyumak için zorlar oldum bu aralar kendimi..

Bir pazarı daha geride bıraktım ama çok rahatım bugün..Sanki yıllardır elimden çıkaramadığım arabımı sattım ya da ne bileyim yeni bir araba satın aldım onun yerine..Odaya dört mum yaktım zaten seviyorum böyle otantikliği..Yazmaya devam her zamanki gibi zaten mum ışığında parlayan resme bakınca farklı rüyalara daldım bir anlık da olsa öyle işte..
Bir pazarı daha geri de bıraktım bu aralar çok kırgın olmama rağmen çok rahatım bugün..Neden ama bu rahatlık..Off Fatih nerden soktun sen de bu olayı kafama tamam yardım edeceğini biliyorum ve ben de yapmaya karar verdim güzel olacak güzel ;))
Sen kokan odam işte bilirsin sevgili..Bilmzesen de sorun değil önemli olan seni yaşamak değil mi?Ve ben yaşıyorum ve yaşamaya devam edeceğim..Şimdi bu geceki sigaramı da içip yatmalıyım daha doğrusu yatmaya zorlamalıyım kendimi..Belki sen bilmiyorsun burda söyleyeyim her gece bir sigara içmek kaydıyla azalttım sigarayı da yoksa yenik düşeceğim bu hastalığa ve ben sana sevdiğimi haykırmadan gitmek istemiyorum hiç bir yere..

zeyyvah
22-03-2010, 04:03
Aklıma geldi biri sordu sana neler yaptığımı mı anlatayım ben yoksa neler hissettiğimi ya da ne düşündüğümü?Açıkçasını söylemek gerekirse bu aralar düşünmek ve ders çalışmak haricinde pek farklı bir şey yapmıyorum..
Açıklamak istedim merak edenler olmuş da :S

SuluBoya
22-03-2010, 13:58
Selam günlük..
Yine geldik işte şuraya..
Neden geldiğim belli aslında ama bu kez uslu durcam lan.
Valla bak :p
Kızları hayatımdan çıkarmaya karar verdim.
Bundan sonra kedi-köpek sevip, iddaa oynayacağım sadece :p
İlgiyi ve şefkati hayvanlardan, heyecanı da İddaa'dan alacağım (=
Ne gerek var kıza değil mi günlük?
Ha çok canım istedi, parası neyse vereceğim o zaman huh
Neyse, görüşürüz lan ith :p

Mourner
22-03-2010, 14:03
Hayatım sanki hayat sofrasına konmuş bir yemek. Paramparça hissediyorum. Bir şeylerin eksikliği... Neyin eksik olduğunu da bilmiyorum, ama beni deli ediyor. Evet, deli ediyor. Deli danalar gibi ordan oraya koşasım var amaçsızca. Dünyanın gömleğinin düğmelerini açsam, kravatını gevşetsem bile rahatlamaz benim içim.

can-ozum
22-03-2010, 14:34
slm günlük hayatın nersindeyim diye bakıyorum sanırım kimse hakkettiği gibi hakkettiğini yaşamıyor ben burdayım hayat ya sen nerdesin yaşamak dediğin buysa ben hiç dünyaya gelmemişim ki

PüR_NeŞe
22-03-2010, 14:42
ah be babacım..tamda güzel güzel anlaşıp hiç lkavga etmiyoduk....yok yok yine kızmadım babacığıma....o ne yaparsa yapsın o beni ne kadar üzerse üzsün(ki niyetinin beni üzmemek olduğunu adım gibi biliyorum)ben onu sevmekten vazgeçemiyorum...maryom benim..

dün ki üzerimdeki uyuşukluğu atıp güzel bir gün geçirmeye hazırladım kendimi..zira hava güzel ee kuzende burda....kalktım bir hışımla süslendim....bir hışımla gayet güzel süslenilebiliyomuş....artık halamlara giderken yolumu değiştirmek zorunda kalışım bile sinir etmedi beni..pek bi pozitifdim yahu..:)niysem yolda gayet uslu bir kız oldum...arkadaşımı gördüm aramızda koca cadde yolun bi tarafında o bi tarafında ben...tutkuuuuuuuuu diye bağırıan cırtlak bi ses..:D yanıma gelmek yerine veya yanına gitmek yerine bağıra bağıra cadde ortasında konuşuyoruz......görüşelim lan diyo....uff hiç yakıştıramam bi kıza bu kelimeyi tamam yalnız olsak kimse duymasa kızmamda....yol ortasında zaten ayıp ediyoz bide lan demesi.....bende ona istinaden görüşelim yavrum ara beni lütfen diyerek acelem olduğunu ima edip uzaklaştım....bi gittim halammlara gelin hanımın evindelermiş..annesiyle babası varya..niysem bende oraya girdim...çok geçmeden halamlar ıspıtmıymış neymiş ondan toplamaya gittiler..evde büyük kuzen küçük kuzen ve küçük halam ee bide yağız delikanlım..kaldık...sonradan iki kuzen ve pufumda katıldı....allah cümbüş......napalım ne edelim diye düşünüyodukki.....benim aile içi partnerim küçük kuzen okey oynayalım dedi....kurtuk okey masasını......okey oynanan masada ben ve partnerim varsa deymesin keyfime......bi per bile oluşturamasam dönüyorum deip duruyorum..psikolojik baskıyla okeyle bitmelerini engelliyorum..sonra kafama isteka yesemde sorun değil amacıma ulaşıyorum..:Dbiri elime baksa bütün istekaları deviyorum şike var diye..:Dbunca mızıkçılığıma rağmen bensiz oynamıyolar..:d:D

taş beklerken beatbox(bitbaks işte:) yaptım....yok be günlük çiftetelli çalabiliyorum bi tek...ee aradada kalkıp göbecik atıyorum..uff biri evlensede oyanasak yahu..:D:D

he günlük kuzenin istediği üzerine msn açmıştım orda.....abişimle konuştum.....özel mesele huh o kadar anlatamam..:Dduyduklarım biraz şok etsede ..şaşırmadım...dur bakalım ne olacak.....ney mi buda özel aa şımarma sende:D:D

de hayde gittim ben..:D

tilkiselim
22-03-2010, 15:26
Toplam Ziyaret Hiti: 1,905

uA

tuuba
22-03-2010, 20:30
Bir resim var şimdi masada..
Başı biraz öne eğik, biraz düşünceli..
Biraz garip...

Bir resim var çocukluğundan kalma, bilmem benzer mi ki şimdiki sana...

Yanlış bir yol, takip edilen bilinmez kişi..
Sonucu aynı olan iki farklı sokak...
Nihayetinde buluşma...
Bir masa etrafında...

Şimdi bir resim var elimde...
Tıpkı sana benziyor..
Ama ben sesini aramaktayım hala...
Hasta olduğu için garip çıkan o sesi...
Bana garip gelen o sesi...

Fotoğrafta olmayan o sesi...
Biraz elimi uzatsam dokuanacağım...
Çokça uzağımda olan aslında seni...

Pudra Şekerli Çilek
22-03-2010, 20:36
Ne yaramaz bir babam var... (:
Çok seviyorum onu, çok...
Çaktırma günlükcan, en çok onu seviyorum ben...
Kimseleri değil...
En çok da ona kızarım...
Küserim...
Ama dayanamam ki ona... (:
Babama da aşığım ben günlük...
Hem de çok!... (:

anti_SOSYAL
22-03-2010, 21:54
canım o kadar sıkkın ki biriyle kavga etsem saçını başını yolsam ağız burun dalsam anca rahatlarım ablamda yok onla kavga ediyim hatta evde kimse yok sinirim sıkıştı içimde ya :/

komikprenses
22-03-2010, 22:18
Hey ne zamandır yazmıyorum sana.
Özledim kii :$
Seninle dertleşmeyi öyle özledim ki..
Aaaah. (:
Bugün sonunda Melek özür dileyebildi..
Özür dilemek bu kadar zor mu sence ?
Kendinin küçük düşüceğini sanıyo ama tam tersi..
Lafı eveleyip gevelemek..
En nefret ettiğim şey...!
Alt tarafı özür diliceksin hemde gereksiz bi'şey için..
Ama o Ömer'e başka türlü şeyler hissettiğinden söyleyemio tabii:/
Arada kaldım pufs. |:
2 küs arkadaşı idare etmek çok zor günlük çoook.

Öptüm .

Trajik_Vaka
22-03-2010, 22:27
Sayın günlük !
Sıcak havalara bayılıyorum !! (: Hep sıcak olsun hava ve hep bugünkü gibi güzel günler geçirelim. Okul da, dershane de, sınavlar da, arkadaşlar da, aile de hep bugünkü gibi olsun. Sebepleri sen zaten biliyosun her an benle olduğundan.. (:

_kaBus_
22-03-2010, 23:15
Kontörü de beleşe getirdik iyi mi :D
Babam demişti sana kontör yükliyim felan, yok dedim kendim yüklerim haftalığımla (h)..sırf artistlik için :D aradan günler geçti ben hala kontör yüklemiştim ki millet benden haber alamayınca isyana kalktı. babam da kızdı hemen pc başındayken yükle hemen dedi :/
Eh meh ettim ama sonuçta param cebimde kaldı nihaha :D
şuan 70 kontörüm var uzun bi süre bu kadarını bi arada göremeyeciğimden uzun uzun bakıyorum :/ eksilerde olmasa 100 dene olacaktı ama ne yazıkki.. :D
Bol ekşınlı bi gün geçirdim. Bi de ders çalışmaya vakit olsa alim olurum alim.. xD
yarında Geometri sınavı var. Malum bizim okul bu sınavı acaip kasıyor .D
Son günde geometri öğrenilemeyeceğine göre, ben yırtmiyim boşuna kendimi xD
neyse bu günlük bu kadar :D
Si yu letır .D

ELİF.1907
22-03-2010, 23:50
Sevgili zekirdek günlüğü günlük yazmayı kötü bir anıyla kapattıktan sonra ne kadar iç açıcı bir şey olduğunu anladım ama yazamam yinede bana bir tane kilitli kasa lazım çelik olanından :)

gözlüklü tavşan
23-03-2010, 01:17
Sana yazacak kadar vaktim yok günlük.
Yetişemiyorum insanlara ve kendime.
İnsanlarla ilişkilerim genelde zayıf olduğu için birçok kişiyi birarada idare edemiyorum ben ve arada kalıyorum.
Ayrıca yapmam gerekenlere de vakit ayıramıyorum ufak şeyler olsalar da.
Cuma günü not verecek hoca, ezber yapmam lazım.
Oturup okuyamadım bile doğru düzgün.

Ablam dönüyor bu hafta sonu, ben daha ne ara geldiğini anlayamadım.
Anlayamadan gidecek işte.
Böyle mi olacak hep?
Görüşmelerimiz hep böyle mi?
Hayır... Bundan sonra hiç hiç bir şey anlayamacağız birbirimizden.
Daha az görüşüp daha çok işle uğraşır olacağız.
Üzülsem ne değişir, belli etmemeye çalışıyorum artık üzüntümü kendime.

O'nunla da ilgilenemez oldum.
Son zamanlarda daha hassas.
Dikkat etmeye çalışıyorum, ama olmuyor işte.

Bu şikayetçi halimi çöpe atmak istiyorum.

candym93
23-03-2010, 01:23
Heyt bre günlük!
Bugün oldukça sıcaktı.
Dersler boş geçti.
Telefonlarada cevap vermiyorum huh.
Hayatta gülmek için sebep arıyorum.
Annem dohunmatig delefon almış sinir oldum.
He son olarak kendimi anlamıyorum la.hadi görüşürük sonrağan

walkwithme
23-03-2010, 01:36
karın olmak için gün sayıyorum
senin olmak için hesaplar yapıyorum
dostlar edinip yolları gösterecek bana
yolları bulup gelmeyi planlıyorum
acaba gerçekten bekleniyormuyumişte sadece bunda emin değilim
içimde bir huzursuzluk oluyor
acabalar hep yer ediniyor köşelerde
silinmiş zihnime DOĞAN bir güneş ne kadar zarar verirki
en fazla ısıtır buz kesmiş ellerimi
yada kasılmış bacaklarımı gevşetir
belki yürümeme koşmama sebep olur
belki gülmeme belkide mutluluktan ağlamama sebep
yükmü olurum
zararmı veririm
yorarmıyım
üzermiyim???????????????????????????????

değneğimi geçirdiğim arabanın sahibi tüm masrafları amcamdan almış :S
başımı belaya soktum iyimi
adama iyice yük olduk :(
ben nasıl yardım isticem
para gerek bana amca türkiyeye istanbula DOĞANıma gidiyorum demeye yüzüm varmı :S
var
yüzsüzlük yapıcam
gerekirse yalvarıcam
hayat onda ve o beni bekliyor...
geliyorum...
çok az kaldı...

zeyyvah
23-03-2010, 05:57
Ben koca bir içim işte günlük..Tamam hakveriyorum ona artık, sesimi duyması onu zedeliyor olmalı..Bu aralar susmak daha güzel değil mi?Aslında benim için değil ama bunu ona hissetirmeden susmak işte onun için en güzel olanı bu olsa gerek..En azından karşısına çıkana kadar beni kötü adam olarak düşünse bile önemli değil..Şimdilik susuyorum ve bendeki hislerin saplantı olmadığını anlamasına yardımcı olsun Tanrı..Karşına çıkmak için şu an herşeyimi verebilirdim..Neyse daha fazla konuşmayayım..
Bugün kü siagaramı içeyim yatayım biliyorsun bir kaç güne kalmaz içmez duruma geleceğim yoksa sayılı günler var..O yüzden bir kez de olsun karşısına çıkıp haykırma gücünde olmak istiyorum bütün sevgimi..

PüR_NeŞe
23-03-2010, 20:14
şöyle odacığımın camından sitenin bahçesine baktım ne göreyim sitenin bahçesinden seksek oynayan bir kaç cimcime..biraz onları izledim.....dayı kızıyla oynadığımız seksek geldi aklıma...bizim kuzen hep yengemin terlikleriyle oynardı.....bende terlik büyükye küçük çierdim sekseği:Dya düşeri ya çizgiye basardı galip gelen hep ben olurdumm:d:D

ip atlarken baktım yanıyorum ayağım burkulmuş gibi yapıp yeniden başlardım..:Dneyse onları izlerken bunlar geçti aklımdan..dayanamadım gittim bahçeye bende oynayabilirmiyim dedim.......birbirlerine bakıp önce kıkırdadılar.....sonra oyna ama sonuncusun dediler..:Dolsun sorun değil...bekledim sıramı bekledim..sıra bana gelince hiç yanmadan hep ben bitirdim..sonra uff ablaya sen hiç yanmıyon biz eve gidiyoz deyip gittiler......:D

ne olduki şimdi ne güzel oynuyoduk......neyse bahçede dünyalar tatlısı bir ufaklık..adıda batuhanmış...batuş diyolar çocuğa....iki yaşında var yok yürümeyi yeni öğrenmiş belli...nasıl gülüyo nasıl kıkırdıyo yedim bitirdim çocuğu.....siz yeni taşındınız galiba dedi babannesi..yani yeni sayılmaz bir yıl oldu dedim...hoşgeldiniz kızım dedi....dün gecede batuş camdaydı el sallıyodu bana eşşek ya yavaş yavaş ısınıyorum sanırım mahalleme..:)

kurtiyle görüştüm bugün....beni görünce sevindi ne güzel süpriz bu dedi..ama fazla kalamadımki bir 15 dk felan..sarıldım bugün ona içimden geldi...canım kardeşim beni yalansız bir tek sen seviyosun dedim...bu nerden çıktı deli kız dedi...içimden geldi dedim...güldü...ahh be ahh günlük....

alerjik_nane
23-03-2010, 21:29
Günlük, seni ne kadar aradım yahu.. burdaymışsın demek.. :)

unutturma özel birşeyler paylaşacağım senle

_dumanist_
23-03-2010, 21:31
Çöplük.
Şimdi Moulin Rouge açılır,
Ağlaya ağlaya bir akşam bitirilir.
Nasıl olur?

Bak ''Show Must Go On'' çalıyor zaten.

_kaBus_
23-03-2010, 23:15
biraz sonra çıkıcam, netten bile sıkılıyorum artık.
Bu aralar çok agresifim zaten, herkele bi polemik hali falan./
Hayır üstüme gelmeseler ben daha normalo bi insan olucam eminim .D
Bi arkadaşımı(!) da kaybettim kendisi hak etti.. rahat bırak beni dedim üstüme gelmeye devam etti. hakaret etti, düzgün konuş dedim bunun dışında hiçbişey demedim. beğenmiyosan sil tuşu orda dedi. öğrettiği iyi oldu kullanmak iyi oluyormuş xD sonuçta sildim onu. sadece msnden de değil.. herkese hakettiği değeri vermek gerek.
neeeeyse ~
hayata devam ,)
Şu sınavlar bitsin akıcam alemlere yeminle. .D
son 3 gün laaan bitiyor işte (y)
bugünkü geometri snvını hiç bahsetmiyim 2 doğrum var, hoca zorlasa 30 alırım (h)
*hoca niye zorlıcaksa.. o da ayrı bir tartışma konusu :D

Vız Vız BuBu
23-03-2010, 23:27
Merak ediyorum.
Elim telefona gidip duruyor ama korkuyorum.
Açan olursa telefonu;
O olmamasından ya da 'Tanımıyorum sizi' demesinden korkuyorum.
...
Ama..
Bu amaların sonu yok....

Mourner
24-03-2010, 03:53
'Bak, bahar geldi be kadın! Çevrene bak! Hiç sana benziyor mu buralar, hiç sana uyuyor mu? Kaldır kafanı, güneşe bak! Hiç senin için doğmuş gibi gözüküyor mu? Aldığın bu nefes... Sence sana da fazla değil mi? İnsanlar gülüşüyor. Sen ne bilirsin ki surat asmaktan başka?! İyice bak, kazı aklına!' dese de içimde, bir yerlerde yine o lanet ses...

Mutluydum. Bugün de mutluydum O'nunla, ellerim avuçlarında. Ben hiç önceden 'O yanımda olsun, yeter. Hiçbir şey umrumda olmaz ki... Olamazsın ki umrumda ey dünya!' dememiştim. Çünkü olmasını istediğim şey, yalnızlıktı. Kendimle baş başa kalmak... Çünkü insanlar geçit vermiyorlardı sanki, benden izinsiz benim içimde bana karşı barikatlar kurmuşçasına. Ama O... Ben hem O'nunlayım hem kendimle. Bunu ilk kez O'nunla başarabildim. Çünkü istediğim zaman tutup elinden götürebiliyorum O'nu beni dünyama. En kendi gizlerimi ortaya çıkardığımı sananlardan bile daha yakınımda şimdi merkezime.

Ve bugün, hiç kesik kafa görmedim etrafta. Ama biliyorum, gece kolumu havaya kaldırıp başıma siper ettiğimi, suratımı büzdüğümü görse birileri... Yüzüme pençelerini geçirmeye çalışan bir kediyi kafamdan atmaya çalıştığımı sanırdı.

Ve bugün, o kızıl kafalıyı gebertip saçlarını ağzını tıkma isteğim de yoktu. İçimdeki o sese rağmen, bahar bataklıklarıma uğrayabilmişti.

benbilmemsenbil
24-03-2010, 20:18
Ben sana dedim. Dedim lan günlük.
Sen delisin. Olabilir umudun içinde hep.
S***** et lan o umudu.Başlarım umuduna.Hayatına.
Topuna ulan.
En şereflisinden sövebilirim şimdi sana.
Kim yeter lan diyebilir ki bana? O mu? Komik olma.
Böyle sana çok veryansın ettiğime bakma
ben aslında çok iyi bir dinleyiciyim.
Birtek onu dinleyemedim.
İYİYİM.
YALAN SÖYLÜYORUM.
DEĞİLİM.

tattlımmm
24-03-2010, 20:38
Bi gün beni de böyle seven biri bulunur mu?
Korkuyorum günlük.
Kimseye güvenmiyorum.
Sevse bile çok uzun sürmez gibi geliyo hep.

uçan viledalı cadı
24-03-2010, 20:40
Pişt günlük.

Ben bugün doğmuşum laaa. =P

Pudra Şekerli Çilek
24-03-2010, 20:44
Sana söz veriyorum günlük, yeniden başlayacağım O'na:P
Bekle...

Mourner
24-03-2010, 21:23
Sence de sorunlu muyum günlük?

Kibirli olabilirim, tamam. Ama sence hastalık derecesinde mi takıntılarım var? Evet, bazılarının gözlerinin içine bakarken dahi tiksiniyorum. Yanlışlıkla bana değecek olsalar kusmak geliyor içimden. Hepsini yok etmek istiyorum yeryüzünden. Hoş, öyle bir fırsatım olsa yeryüzünde kimleri bırakabilirdim ki iki elimin sayısını geçecek kadar? Dünyamı küçülttükçe insanlardan kaçarak, daha doğrusu kurtularak, kendi içimde çok büyük şeyler yarattım. Evet, dünya benim etrafımda dönüyor. Burnum da büyük benim. En azından işe yarıyor. Kafatasımın büyük ama boş olmasındansa..

Deliresim geliyor. Bir kümese girip bütün tavukları gırtlaklayan bir sapık gibi çevremde ne kadar beni rahatsız eden insan varsa kafasını kopartasım, nefessiz bırakasım geliyor.

İnsanlar beni rahat bırakmadıkça, benim de onları rahat bırakasım gelmiyor. Daha doğrusu bazı gerçekleri yüzlerine vurmam, onları rahatsız ediyor.

Aptalca şeylere kafayı takıyorlar. Aptalca şeyler hakkında fikir yürütüp düşünen varlıklar olmalarıyla gurur duyuyorlar. Aptalca tartışmalara giriyorlar, laf sokuyorlar rezil bir biçimde. Sonra da böbürleniyorlar, alt ettiklerini sanarak. Aptalca insanlarla arkadaşlık ediyorlar, bundan da şikayetçi oluyorlar, ama arkadaşlıklarını bitirmek gibi bir şeye kalkışmıyorlar. Çünkü yalnız kalmaktan korkuyorlar. Deli gibi korkuyorlar hem de. Çünkü her şeyi başarabileceğini sanan insanoğlu bir tek yalnızlık konusunda ne kadar güçlü görünse de içten içe tir tir titriyor.

En çok güldüğüm şey, ırklarıyla böbürlenen insanlar. Damarlarında gezen kanın üstünlükleri konusunda tek etkisi, beyinlerine pompalanıyor olması. Ama anlayamıyorum, bilimsel etkinliklerini yerine getirip de hâlâ beyinlerine dair hiçbir gelişmenin olmamasını.

Benden hümanist falan olmaz. Yer işgal eden, ama hiçbir şeye yaramayan insanları sevemem.

Hiçbiri umrumda değil. Ama beni tek rahatsız eden, tek hazmedemediğim şey bu insanlarla aynı dünyada yaşıyor olmam. Yoksa ömürlerini nasıl boşa harcadıkları umrumda bile değil!