PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sevgili Günlük!

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

alerjik
28-01-2010, 01:05
biliyor musun günlül ne sana ne de gerçek günlüğüme uzun zamandır yazmıyorum...sizi ihmal ettim biliyorum....

aslına bakarsan yazacak pek değişik bir şeyde olmadı...bugün kar yağmış ankaraya...ben sonuna yetiştim kuzu mesaj çekmiş...her yer bembeyaz şimdi...onca kötü anıyı kapatmak için yağıyor sanki...neden yapıyorum bu sahteliği bilmiyorum ki....sevmiyorum onu hatta tiksiniyorum ama mecburum...off canım sıkıldı yine baş baş...

<dreamer>
28-01-2010, 01:16
Anlatacak cümlelerim olsa keşke.
Şöyle en süslüsünden. (:

Deborah_
28-01-2010, 14:16
Kar yağmış. Her yeri kaplamış geceden. Her şeyin üzerini örtmüş. Ama her şeyin üzerini örtmüş de, neden bazı şeyleri yeniden ortaya çıkarmış? Sonsuza dek gömülmesi gerekirken?..

3 sokak ötemde oturuyor. Sadece 3 sokak! Karın yağdığını görüp dışarı çıkmış. Almış 2 bira. Oturmuş 'yine' o kaldırıma. İçerken düşünmüş, düşünürken içmiş hatıraları. Öyle söyledi, kendisi... Görüşmek istemediğimi söyledikçe, özlediğini söyledi. Bunu bana yapmamalı!

lazkopat 52
28-01-2010, 14:55
ula günlükkkk

naylon poşeti alıp kayacağum :D

uşaklar seymenler parkı(bizim için seymenler kayak merkezi) sezonu açılmıştır :D

deibstyod
28-01-2010, 19:45
''Başarmak zor değil isteyene''

Ne kadar da çok tekrarlıyorum bu sözü.
Her tekrarlayışımda başarının benden biraz daha da uzaklaştığını düşünürdüm.
Ama ilk defa inanmaya başladım bu sözün doğruluğuna.
Yoo.
Henüz bir şeyi başarmış değilim.
Belki uzunca bir süre başaramayacağım da.
Ama inandım işte.
Sebebi yok.
Hayır, hayır var bir sebebi.
Hem de defalarca başarısız olup, en sonunda başaran abimdir sebep.
Sonuçta o da ilk sınava girişinde kazanamamıştı.
Ve 4 defa girdi sınava, sonuncusunda kazandı.
O ki başarısızlığına rağmen boşvermedi hiçbir şeyi, peki ben neden daha yolun başındayken 'başaramayacağım' diye karamsarlığa düşeyim ki.
Üstelik abime kıyasla ondan daha erken çalışmaya başlamışken neden umutsuz olayım?
Yeniden tekrar etmek istiyorum bu sözü;

''Başarmak zor değil isteyene''

kafa.açacağıı
28-01-2010, 23:35
artık bişey istemiyorum senden. seninde benden alacak bişeyin yok artık eyy hayatt:)

kostemiyenbekk
28-01-2010, 23:39
sevgiligünlük,
uzun zaman oldu sana yazmayalı.

bugün güzeldi.

ok.kib.hoşçakal.

PüR_NeŞe
29-01-2010, 14:37
sanane dedi..duymaya alışık olmadığım bir cümleydi bu...sahi banane hayat onun hayatı.....onun hayatına yorum yapacak en son kişiymişim ben....bu sefer kızdıran taraf ben oldum...aysel teyze dedi biliyo ne hissettiğimi söylediklerine bak şunun bari biraz saygı duy ya neymiş üzmücekmiş beni böyle dahamı iyi oluyo diye bağırıp durdu bişey diyemedim...haksız olduğum için onun üzülmsine dayanamadığım için sustum...ben onu anladımda o beni hiç anlamadı be günlük...ulan ben sevgilim olduğunda onunla bile bu kadar sorunlar yaşamadım..bitti deyince bitti......dostu atamıyosun bitiremiyosunki off kurti of.....şimdi ağlayıp suçta bastırır bu dedi yüzüme bakmadan aysel teyzeyle konuşuyo...aysel teyze bişey demedi...bilir benim ne cevap vereceğimi ama sustum ya şaşırdı kadıncağız....ne diyebilirdim ki o an...sinirliydi beni duymazdı ki...zaten ne söylersem söyliyim beni hiç anlamıcak günlük ne yapayım şimdi ben sen söyle....koca değilki boşayayım sevgilim dğeilki ayrılayım....arkadaş değilki bir daha görüşmiyim offf...

zehira
29-01-2010, 14:49
bu konuya girmeyeli kac ay oldu hatırlamıyorum bile..

Eskiden takip ettigim bikac kisiyi hala burda görmek hosuma gitti..=)
onların da sorunları büyümüs be günlük.. sen de fark etmissindir heralde.. =/

küçükşeytan
29-01-2010, 15:45
sevgili günlük, hayatımı bir çocuk için nerdeyse yakmak üzereyim o beni sevmiyor ama hala seviyorum aşığım o dün mesajda sordu saçmalama bitiren benim seviyor olsam neden bitireyim dedim ama sana aşığım demek var ama o sevmiyor biliyorum tam bi odun tam tam ama ben çok seviyorum 5 ay geçti onu görmeyeli çok çaresizim çok yanlızım çıkıyor olsaydık 9 ay olucaktı kokusuna hasretim =(

lazkopat 52
29-01-2010, 15:49
sevgili günlük

bak gene sana kaldım sen söyle cumadan apzara kaç gün var arada:D

saçmalayasım var gücüm yok sabaha

saç malanmaz taranır espirisini yapanlarada sitemim var:D

Deborah_
29-01-2010, 22:09
Kafam öyle karışık ki...
Her zaman karışık, evet. Ama bu sefer her şeyi alt üst edecek kadar karışık.
Her şeyi silip atmama sebep olacak kadar...
Herkese isyan etmeme sebep olacak kadar...

Bir şimdiden, bir gelecekten, bir geçmişten yaşamaktan sıkıldım.
Anı yaşasam da, geleceği düşlesem de, geçmişi anımsasam da mutlu olamıyorum.
Kendi kendine huysuzluk eden biri oldum sonunda.
Kendim dahil hiçbir şeyi beğenmiyorum. Düzeltmeye de tenezzül etmiyorum.

3 sokak ötemde oturan adam...
Bir şeyden ne kadar sakınırsan sakın, olma ihtimali daha da çoğalır.
Görüşmemek için inat ettim o kadar, şans işte! Karşılaştık.

Parçalanıyorum resmen.
Aklım, ruhum, bedenim...
Artık bu şehri istemiyor!
Bu şehirdeki hiçbir kimseyi...
Bu şehirde yaşadığım hiçbir anıyı barındırmak istemiyorum zihnimde!

Kafamı duvarlara vursam hafızam kaybolur mu?
Ya da filmlerdeki gibi hafızamı falan sildirebileceğim bir yer olsa...

Ah, daha güzeli...
Anımsama ihtimalim olan, geçmişten herkesi öldürsem?..

Kendimi başka bir dünyaya taşımak yetmiyor.

*Artık kollarına almalı beni.
Artık nefesini duyumsamak istiyorum.

bir-gun-mutlaka
29-01-2010, 22:37
Dear Diary,
I`d like to say that today i want to write you inEnglih because i feel weak because of my love, and My perfect language is not appropriate to use with this weakness; I deisre to use it with power,with courage and pride not with weakness.
Why I am feeling like this? Why?
I know the logic,the logic says that go on your way,you are not i his plans ,and he is not fitting into yours.Why still miss him,and eager to see him and touch him.
Life is tough enough, and he is making tougher...
Today I was hip cuping and when i said his name it stopped even this indication made me smile.How i put him in my life that much,where i was?I was the one just saying stand on your feet,be enough for yourself how I loved him that much one hand ,and made him regret the day we met.I need one more chance Allah`im ,one more chance for everything,maybe you are doing this for my behalf ,but if so please give the strenght to forget him,too.Because, I love him so much ,and he knows it...
One more thing,Plese open a bright door for me which i can enter and exit everytnig bad behind me...Help me leave people who are not worth to talk,please...
I believe Allah`im,sincerley I believe your strenght,i believe your power.
Please,rescue me..you are the only one to help me...
Elhamdulillah.

dünyammm
30-01-2010, 01:35
neler oluyor anlamıyorum.
ne kaçabiliyorum ne de sorabiliyorum.
sadece yaşıyorum.
ilerisi gerisi ayrıntıymış gibi, hatta onun ne düşündüğü bile.
ne güzeldi dün, peki ya bugün niye dün hiç yaşanmamış gibi davranıyoruz.
niye konuşmuyoruz, niye sormuyoruz ne yaptığımızı..
bi sürü soru var beynimde, ama onların üzerinde de kafa yormak gelmiyor içimden.
aynı anları tekrar ediyorum sadece.
sadece güzel olanları.
ya da sadece suskun olanları.

..

Pudra Şekerli Çilek
30-01-2010, 06:25
Bir son vardır ya, hep aradığın...
O son işte bugün...
Zihnim bulanık, tüm 'özel'lerin üstüne çamur sıvanmış çünkü...
"Hep birilerine sesleniyorsun sanki" dedi, haklı...
Öyle idi...
Ama sana mı, ona mı, yoksa ötekine mi?
Hiçbiri değil...
Hâlâ, hiçbiriniz değil...
Ciddiyet barındırmayan bir yaşam istemiştin, buyur.
Koskoca yıllar içinde yaşadığın tek acı sana çook çook ağır geliyor değil mi?
Hayır, bir şey bildiğin yok senin!

Aslında tam da nerde yanlışa saptığımı buldum...
'Yerine koymak' noktasında yanılgı yaşıyorum...
Neden çalışıyorum ki...
Ayrı bir kalp açmak lâzım...
Tam da ihanet noktasında yanlış yapıyor, tek kalp...
Gayem anlam değil, zamanında yaptım onu...
'Olmaması gerekeni oldurmak' saçmalığını yeterince benimsedim...

Benim işim hikâyedir...
Kahraman-olay ilişkisi ilgilendirmiyor artık...
Yanmak mesutlukla eşdeğer, bana göre...
'Kime, niçin, ne zamandan beri'si yoktur...
Bir mesutluk yoktur, ikidir o...
Biri kanmayı sever, biri kandırıldığını göstermeyi...
Tüm sanmaların açıklamasıdır olanlar...

İstediğini döksün, "ben yalancıı değilimmm" diyen ağzı...
Cevaben çok sevdiğim bir cümleyi kullanacağım, 'umrumda değil'...
Umrumda değiilll...
Çünkü sadece bir gün kaldı...
Bir...
Sadece yirmi dört saat...
Aşka yirmi dört saat...
Ondan sonra hangi karda kirlenir dudakları bilmem...
'Umrumda değil...'
Fazlaca kirletmişim ben...
Nice kararmalaraaa...

barbie bebek
30-01-2010, 08:36
Sevgili Günlük ,
Ben çok sıkıldım İstanbul da
Ankara yı özledim
Filizimi tek dostumu özledim
İstanbul da çok yalnız kaldım günlük :'(

nelken
30-01-2010, 14:15
İlk defa bu kadar dolduğumu hissettim.
Kavga ettiler yine.Zaten son birkaç gündür yapılan tek şey bu evde.
Tüm kartlarını çıkarttılar ortaya,döktüler içlerini.Kimi zaman bağırarak kimi zamanda sus pus olarak cevap verdiler birbirlerine.
Sürdürebildikleri yere kadar sürdürdüler bu oyunu.Ama artık devam edemez hale geldi onlar için.
Bir karara bağladılar mı?
Sanırım bağladılar.
Bitti...

colourofthenight
30-01-2010, 15:21
Sevgili Günlük..
20 oldum işte..
Zaman ne çabuk akıp gidiyor...
Herşeye rağmen.. Hayattayız, yaşıyoruz..
İyiki doğdum..
Umarım güzel bir yıl olur..

catlak_kiz
30-01-2010, 17:28
Lan günlük çok canım sıkılıyo
okulu özledim biliyo musun? Ona bakmayı konuşmayı özledim. Ama şeyma bana kız ayarla demesini özlemedim. Sırf ona inat benim de planlarım var yaaa.. Günlük ya bana birini ayarlasana. Çok sıkıldım ben yalnızlıktan. Onu bekleye bekleye ömrüm çüricek yahuuu. Hem belki unuturum falan. Bana manita ayarla günlüüüüüüüükkkk =))) Bir deee şiir sayısını 64 yaptım naaabeeerrrr

PüR_NeŞe
30-01-2010, 17:51
ne güzeldi ne kadarda yakışmıştı nişan kıyafeti balıma...salonun merdivenlerinden çıkarken gözlerim doldu.....yine aynı kelime döküldü.....büyüdük be dedim....balımın yüzünde kocaman gülümseme.....çok hekediyordu zaten mutluluğu...hanife teyzem karşıladı kapıda...hoşgeldin küçükhanım dedi....o bile küçük hanım diyo ya....ahmet amcada çok yakışıklı olmuştu hani..sonra bizim kızları gördüm nasıl özlemişim herbirini...

sonra süzüle süzüle balım çıktı kapıdan nişan yüzükleri takıldı pasta derken.....tulum zamanı....tulum sesini duydum ya boşaldı gözlerimden yaşlar....tutamıyorumki kendimi..abim bakıp gülüyo deli ya diyo millet kendinden geçiyo bu ağlıyo diyo..elimde değil içim çok tuhaf oluyo...

çok güzeldi be günlük çok keyifliydi ...sağım solum rizeliydi......bide onlar gibi konuştum görsen sanki bende rizeliyim.....kanımda var diyorum ya..:)

Klik
30-01-2010, 18:30
Seni lanet pislik günlük
günüm çok b*ktan geçiyor,kağıt parçası olsan üzerine çay dökerdim,malesef sanalsın.
Defol :D

Deborah_
30-01-2010, 23:51
Hayatımda inandığım masallar sadece annemin küçükken anlattığı masallar olmalıymış.
Bunu kimi insan önce anlıyor, kimi sonra. Kimi hiç anlamıyor, büyük bir aldanışla ölüyor.
Ben anlıyorum. Ama sorun olan bu değil. Sorun olan anladıklarımı kabullenmek ve masal olanı yaşamak arasında seçim yapamıyor olmam. Kurduğum hayaller... Bazen öylesine katılaşıyorum ki kendime, öyle acımasız... Hayallerimi öldürüyorum bir bir. Hepsini boğuyorum kendim. Boynuna sarılı ellerim hayallerimin. Sonr yüzüme, gözüme bulaşıyor. Bir gün geliyor, yine sanki uyumam için birileri masallar uyduruyor. İnanıyorum yeniden. İnanmak, dünyanın en kötü hissi! İhtiyaç duyulup da arkadan vuran o his! Her şeye karşı inançsızlaşmayı öylesine diliyorum ki... İnançlarımla beraber hayallerimi de gömmeyi... Dünyanın güzelleşeceğini, insanların iyileşeceğini bırakayım başkaları düşlesin. Bırakayım o istediğim sevgili dünyayı başkaları görsün, görmeyi başarsın. Hatta yaratmak için başkaları çabalasın. Ben karanlığa gömülmek istiyorum. Kendi kendime hayatımı o karanlığa gömmek. En azından ufukta beliren her ışığa umutla bakıp da yanılmam her seferinde. Elbet, yanılmayıp doğruyu yakaladığım anda gelecektir. Ama ben yorgunum. Deneyip yanılmak için fazla yaşlı hissediyorum. Mesela aşkı... Aşkı geride bırakmayı öyle diliyorum ki... Yok sayabilmeyi... Belki başarırım bir gün, kim bilir?

Ah! Ne çelişki! Kendimi öldürmeyi başarmak bile bir umuda bağlı! Kendimi her şeye karşı umutsuz bırakmam için dahi başarmam, aşmam gereken şeyler var! Bunlar için de beslemem gereken umutlar...

Güvensizim. Kendime, aynada gördüğümü zannettiğim suretime bile... Bu güvensizlikle insanları hayatımdan def edebilirim! Belki de etmeliyim. Mesela O'ndan başlamalıyım bu işe. Her şeyin başladığı noktaya... Tüm hayallerimin soluğuna... O'nun soluğunu kestiğim vakit, bütün her şeyin can suyunu da kesmiş olurum belki. Kesebilmiş...

Çünkü yoruldum. Deneyip yanılmaktan... Güvensiz olmaktan... Paranoyalarımdan... Belki de olacaklara dair güçlü tahminlerim... Olacaklar belki... Hepsinden yoruldum! Ve beni yoran bunlarsa, yok etmek elimde!

Sence yok etmeli miyim? Kendimi de bu yok oluşa katıp yitirmeli miyim her şeyi, şuurumu, kalan son sevgi kırıntılarımı?...

BenZekininBebişiyim
31-01-2010, 01:28
Kızımın adı Şiir olacak Günlükcan..
Şiir...
Ufff bayıldım yahu...
Gözümün önünde saçı omuzlarına kadar uzamış çok tatlı bir kız var..
Melek gibi...
Ben gibi =P
Sırf O'nun gözümün önünden çıkıp hayatımın gerçek bir karesine oturması için yarın evlenebilirim...
Evet evet bu fikrimde çok ciddiyim...
Sırf O'na Şiir adını verebilmek için evlenebilirim...
O'nun benim olması için de...
Bana ne oluyor Günlükcan =/
Büyüyorum galiba...

"Yuuuhh sanki çok küçüksün.Küçülde cebime gir ulen" dediğini birdaha duymayayım fena yaparım =P
İçimdeki ufaklık sesini azalttı kanımca..
Zira o çok baskındı bünyemde...
Vayyy be!
Ben bile büyüdüysem herkeşler büyür be Günlük =P
Ya dur aklımı dağıtma..

Şiir (:
Uf bu ne psikopatlıktır ya..
Feci halde Şiir diye bir kız çekiyor canım :D
Şu gözümün önündeki mümkünse =P
Töbe töbe.. Sipariş verir gibi...

Şiir tek isim olmaz gibi geliyor bana...
Bir göbek ismi de lazım..
Akşamdan beri Aslıhan'la düşündük düşündük bulamadık...
Şiir'le benzer manaları taşımalı..
Şiir tek başına çok yalın oluyor...
Neyse çıkar elbet güzel bir öneri (:

Ufff düşündüm de keşke evlenmeden çocuk sahibi olmak mümkün olsa...
Yani mümkün de uygun olsa...
Evlat mı edinsem...
Hem annesiz babasız büyüyeceğine sadece babasız büyümüş olur...
Bir erkekle bir ömür uğraşamam ki ben...
Ya da var mıdır benim bir ömrümü geçirebileceğim biri...
Pes etmek o kadar zor ki bende.. Pes edemeyecek olmak,bir yola girmeden önce 100 kere düşünmeme neden oluyor...
Evlilikte pes etmekse en son olması gereken şey bence...
Bunca peslerin yaşandığı dünyada pes etmeme konusunda direnmekse çok zor..

Nerelere geldim ben ya :D
Yürü git..
Sen gidemiyordun tamam ben gidiyorum =P

Günlük lan ben evlendiğimde seni de evlendirmeliyiz..
Aynı hayatı yaşamalıyız ki benim anlatacaklarımı her daim anlayabilmelisin =P
Hayır hayır empati yoluyla olmaz bu işler =P
Hmm sevdim bu fikri...

=P

Ne diyorum ben ya :D
:D

Öptüm ve gittim..
En doğrusu bu olacak heralde =P
Şiiii unutmadan,bunların hepsi sır haa.. Birinin ağzından duyarsam yine fena yaparım =P

Matraxkobiq
31-01-2010, 12:50
sevgili günlük dün gece matrax da idim gece üçte geldim doğru dürüst uyumadan dükkanı açtım uykusuzum ve başım dönüyor ama matrax çok güzeldi akşam.
Haftaya yine gidicem
evet halimden şikayet eder gibi oldum ama olsun haftayada gidicem
evet evet gidicem

össegee
31-01-2010, 16:46
günlüüükk
tatsız tuzsuzum bu aralar ...
sınav yaklaştı ondan mıdır bilemiyorum geçip gidiyo zaman ne yaptığımı bilmeden ..
perşembe sınav olduk ygs 80 netim çıktı iyi mi kötü mü onu bile bilmiyorum =))
gidiyo öyle bakalım...
Allah sonumu hayretsinn :)

zekininteki
31-01-2010, 22:16
Doğrularımı götürmeye yetecek kadar yanlış yapmadım hayatta Çok sıkıştığım yerde boş bıraktım hep, Şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim belkide. Kimsenin doğrusunu götürmedim, Kimsenin yanlışı olmadım!..

genç ergen
31-01-2010, 22:22
sevgilimi sevgili günlüük
neden bilmiyorum ama isyan edesim var
çok iyimiyim yoksa çokmu kötüü
aay bu arada karnımda acıktıı :)
ne yesemkii
nese bkcaz çaresinee
nie terk ettin lan beni
neden seviyodumben senii :(
ağlamak istiyorum bn onu seviyorum
ve yeniden benim olsun istiyoruum
ooof ulan off :(
bldum herlde neden isyan etmek istediğimii
seviyoruum seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
hemde çoooooooooooooooooooooo...k
seviyoruum

beetle juice
01-02-2010, 00:25
günlük galiba ayrıldık bu sefer bittii neymişim ben yaaa bu kadar küçük görülmeyi hakediyor muyum çok ama çok yaraladı

Çıtırdakk
01-02-2010, 00:34
Günlük..

Seni özlemişim..

Sana içimi dökmeyeli çook oldu be ! :)
Vakit bulaydııım =Pp
Günlük ,
İstanbul'dayım..

2-3 gün sonra Ankara'ya döncem..

Üzülüyorum haliyle de.. =/
Küçükyalı' yı sevmiyorum ama..
Bilmiyorum artık niye ?! =|

İyi gidiyor tatil ..
İyi..

Neyse..
Ben kaçtım günlük..
Vakit yok ki..

Baş baş!

HiLaL .
(:

aslıyivrum
01-02-2010, 00:58
Bu tatil yetmedi bana...
Yaşamdan izin almanın imkânı yok mudur?..

kusurun gölgesi
01-02-2010, 07:37
Sevgili günlük......

Hep dikkatimi çekti biliyor musun insanların böyle başlamaları,
Olmayan bir varlığa sevgili diye hitap etmeleri,
Bize hiç şaşırtıcı gelmeyen ama benim hep dikkatimi çeken basit gibi görünen çok ağır bir söz,
Ve hep söyledim peşine konuşmayan sevgiliye yazıyoruz sözlerimizi ,
Konuşmayan birini sevmek,sevgili kılmak ne kadar zor değil mi??
Ahhh...Sevgili Günlük:))
16 inç bir ekranın başında geçen gece 70 ekran bir televizyonun ve plazma tvde izlenen br maçın akabinde yine 70 ekran bir tvde bitti gün,
Bu kadar ötesi yok,
Ne kadar gereksiz,ne kadar saçma değil mi??
Sevgili Günlük....
Su istiyor köklerim ulaşmam gerek biliyorum nerede olduğunu ama alamıyorum,
Köklerimin uzandığı yerlerde arınmak için girdiğimiz suyun artık kendisi arınamıyor bunu görüyorum,
Dünya öyle kirleniyor ki karalar utancından suya gömülüyor bunu görüyorum,
Ve ben sevgili günlük görmekten,düşünmekten çok yoruldum.....

dünyammm
01-02-2010, 13:29
yahu böyle olmalı hayatım,
böyle işte.
onunla..

..

Matraxkobiq
01-02-2010, 13:29
sevgili günlük canım sıkkın bu gün kirayı vermem gerek para yok yarın başka ödememde var bu günlerde geçecek diyorum.
belki bana öyle geliyor ama ne yapayım umut benim ekmeğim be günlük.
Çoğu kez sana güzellikleri yazıyorlar ama bu sıkıntımı paylaştım günlük ne yapıyım kendi kendime konuşacağıma sana yazarım daha iyi seni seviyorum günlük

Cenin.
01-02-2010, 13:59
Günlüüüükk sıkıldım yine bugün..

Nefel_
01-02-2010, 15:05
Bir gecede çok değişiyormuş. Öncesinde verdiğin kararları, kurduğun hayalleri, kendine verdiğin sözleri bir anda silip atabiliyormuşsun. Bir gece yatağına uzanıp sadece öylece düşünüyor olmakla bile hayatını kökten değiştirebiliyor, bazı şeyleri yıkıma uğratıp bazılarını yeniden inşa edebiliyormuşsun. Bir gece sadece yatağına uzanıp düşünmen yetiyormuş.

Üzüntüm, karamsarlığım, bitkinliğim, kendimi onca harab edişim... Hiçbir şey kazandırmadığı gibi, çok önemsiz gibi dursa da kocaman bir günü benden aldı, götürdü! O koca gün...

Benim isteğim dışında hiçbir şey ve hiç kimse beni üzemezdi. Ben istemediğim sürece kalbimin, ruhumun odaları karanlığa gömülemezdi. Olaylar benim dışımda gelişip de istemeden üzüldüğüm anlarda, yaşamama kaynak olan şey her ne ise onu tüketmiş gibi oluyorum.

Ama bir gecede o tükenen şeyleri yeniden tazeleyebiliyormuşsun. Sadece bir gecede...

Kendimi aptal gibi hissettim. Hem de kocaman bir aptal!.. Tek üzüntü, geçmişte öteye beriye iteleyip de acısını çekmeyi ertelediğim diğer üzüntüleri de yükleyiverdi üzerime. Tekrar tekrar anımsadım. Pişman oldum çok geride kalmış şeyler için. Hem de yeni pişman oldum. O zaman umursamadığım halde...

Mesela sonra geçip aynanın karşısına diyorsun; 'Ulan ben ne yapmışım zamanında! Bunca zaman farkedemedim mi, nasıl unuttum bütün bunları?'. Tabi ayna yine suskun. Ama aynada gördüklerim... Ah, hayatımda görmeyi istemeyeceğim bir manzara!

Ama bir gecede tüm acıyı yaşayıp bitirebiliyormuşsun her şeyi kafanda. Acını... Aşkını da aynı zamanda...

Geceyi atlattım. Her şey iyi olacak.

gözlüklü tavşan
02-02-2010, 02:15
İstanbul'dayım.
İyi geldi sanki burası.
Sevdiklerimi görmek..
Alış-veriş falan (:

Son bir haftam karışık geçiyor.
Kendimi mutlu hissetmediğim nadir zamanlardayım, yalnız uzun sürdü bu kez.
Hani her durumda mutlu olabiliyordum?
Yokmuş öyle bir şey!
Saçma sapan düşünceler beynimi kemiriyor, binlerce fare gibi!
Pişmanlığı hissetmekten korkuyorum.

Ben...
Yoruluyor muyum?
Ben!
Sanırım...
Acı...

Hiç düşünmemiştim böyle bir sürece gireceğimi-zi.
Bir gecede mutlu insandan sorunlu insana dönüştüm.
Evrim geçiriyorum sanki =/

Her ne ise işte...

Kardeşinin nişanı var yarın..
Yediremiyorum şu durumu bir türlü.
Nişana davetliyim hem annesi, hem kız tarafından.
Ne sıfatla davet ediyorlar beni, onu da söyleseler?
Bu kadar işte...
Sıfatsızım!
Sıfatsız...

Sevmiyorum böyle yaşamayı.
Nefret ediyorum kaçak görüşmelerden.
Nefret ediyorum bu işin uzamasından.
Ben çok yoruluyorum!

Ümidim kayboluyor...
Böyle olmazdım ben.
Sürdürmekte zorlanıyorum bazen...
Gözümün önüne geliyor, seviyorum be!
Çok acı çekiyorum...
Çok acı çektiriyorum!

Geçici bir şeydir umarım.
Onu görünce arınmak istiyorum tüm mutsuzluğumdan.

Ben daha küçüktüm be günlük.
Ne zaman kapıma dayandı bu zorluklar?

angeleliff
02-02-2010, 15:10
MUTLULUK
huzurla birlikte gelen muhteşem histir ancak hiç güvenmemek lazımdır kendisine. "ne güzel lan mutlu uyanıyorum her sabah" derken bir bakmışsınız sap gibi duruyorsunuz odada. gelen giden yok, sallayan yok, hayatta bir değişiklik yok, herşey aynı b.k. böyle hissedince ilk başta geçici birşey olduğunu düşünürsünüz bunun, bu esnada çevreye gene de mutlu görünmeye çalışırsınız. bir süre sonra bakarsınız ki geçici falan değil gayet kamp kurmuş bünyeye. o zaman mutlak olanın mutsuzluk mu mutluluk mu olduğunu düşünmeye başlarsınız? bir boka ulaşamaz, olduğunuz yerde kalırsınız.
bu enteresan his çoğu zaman anlık olarak yer eder insanın hayatında. herhangi bir filmin karesinde, kahvaltıda annenin hazırladığı kızarmış ekmekleri gördüğünde, birinden küçük bir hediye geldiğinde, yaz gelince markette karpuzun çıktığını gördüğünde, bütün çamaşırların kirliyken tam en arkada temiz bi t-shirt bulduğunda, yatağa girince yastık kılıfının yumuşatıcı kokusunu hissettiğinde, eve dönmek için bindiğin otobüs terminale yaklaşınca karşıdan anneni babanı gördüğünde, rüyanda ablanın öldüğünü görüp deli gibi ağlarken birden uykudan uyanıp gerçek hayatın sıcak bir battaniyenin altında sessizce devam ettiğini anlayıp pis pis sırıtmaya başladığında, aşuredeki bakla sana çıktığında, sipariş verdiğin pizzanın yanında haberin olmadan bi pizza daha geldiğinde, "deniz dalgalı ulan gitsem de giremicem" diye düşünüp zorla gittiğin sahilde denizin çarşaf gibi olduğunu görüp denize atladığında, alakasız bir günün akşamında eve döndüğün zaman salonda ailenin rakı-balık sofrası için seni beklediğini gördüğünde, duş alırken su kesildiğinde ve 5 sn sonra geri geldiğinde, istiklal'de yürürken ilkokula giden küçük bi kızçocuğu durup "abla saçların ne güzelmiş" dediğinde hissedilen şeydir mutluluk. çok güzel birşeydir ama kısacık sürer. kısacık sürer ve tadı insanın damağında kalır. insan bekler bir diğeri gelsin diye ama bu iki mutluluk arasına tonla huzursuzluk, sıkıntı girer. bu huzursuzluk yaşanılan mutlulukları aşarsa, insanın yaşamı oldukça kötü bir hal alır. ama yine de vazgeçemez yaşamaktan çünkü ipin ucunda anlık denilerek küçümsenilen mutlulukların bir daha asla yaşanmayacak olması vardır.

össegee
02-02-2010, 20:42
vay vay vay bişeyler olmuş değişmiş farklılaşmış
insan değişebiliyor muymuş acaba inanmalı mıydım buna ?
bilemiyorum tabi neyse ben böyle de iyiyim ...

poşet_cay
02-02-2010, 22:20
ben geldim gene:))
ilk defa umarsızca sonunun ne olacağını bilmeden mutluluğumu yaşıyorum
ama şımarmasın diye bunları sana demem gerekiyor:)
hergün sesini duymak bana o kadar huzur veriyo ki anlatamam
o kadar dicek şey varken
yazamıyorum..
kendime bile tarif edemediğim duygular yaşıyorum tek bildiğim bu
iyi ki var
iyi ki beni seviyor

doxukansh
02-02-2010, 23:02
Aylar Sonra Konyadayım 3 gün Tatilim Var Nasıl Değerlendirsem Sevgili Günlük :P

zkc_buse_cut_07
03-02-2010, 00:55
Sevgili Günlük;
Arkadaşlarımı çok özledim...
Okullar açılsın artııık...
Evde çok sıkılıyorum.

lazkopat 52
03-02-2010, 01:31
ama kopuktu kopuktu zincir olduramadımmm

la günlük gel beraber oldurak :d

çok şey diyesim var ama :D

sustum :D

zekininteki
03-02-2010, 14:10
selam. kime veriyosam selamı...
Buraya yazmak artık beni tırstırıyo ama sevgili eski sevgilim sapıklık yapmaktan vazgeçtiğine göre artık (şükür) zekirdek'ime geri kavuşabilirim :) artık bana mesaj da atsan aramaya da çalışsan "aradığınız numara kullanılmamaktadır" ...
geneçeterekecelele :D
vay be. bu günler de gelecek miydi be. yeni bir ben... ben kendime yenilik şansını tanıyorum da baba, bunu isteyen sen bana o şansı vermiyosun. anne? hani değişmemi istiyordun? şimdi senle yolda yürürken karşılaşmış 2 eski arkadaştan ne farkımız var? ben konuşmuyorum bilioyrum. ama ben kimseyle konuşmuyorum. ben artık sadece kendimle konuşuyorum görmüyor musun? babam orda bana salak salak cümleler kurarken abim bile geldi ya yok baba diye, sen ablama da yaptığın gibi sadece dinledin. bak neler yaşadık, neden konuşmaya çalışmadın anne? eve kütük gibi sarhoş gelen bendim, suç bende. evet ne yaptıysam kendime yaptım, %100 haksızım. hataydı. biliyorum. ama içkiyi bıraktım...
masamdaki rakı şişesiyle bile senden daha çok muhabbet ettik be anne.
ağladım, sarıldık. sana sarılmayı çok özlemişim... malum, aylar olmuştu sarılmayalı, birbirimizin gözüne bakmayalı... demek bunun için gecenin bi vakti eve sarhoş gelmem gerekiyordu? hayatımın geri kalanını ateşe atmam, her gün tekrar tekrar yanmam gerekiyordu? mutsuzdum. ama şimdi mutsuzluk sorunlarımın en hafifi. karşında her gün eriyorum anne. içten içe tükeniyorum. nasıl görmüyorsun? belki de göreceklerinden korktuğun için hiç bakmıyorsun...
biliyor musun anne, ablam bana her annelik yaptığında ondan bu yüzden kaçtım. o gerçekten annelik yapıyordu çünkü. senden ne bekliyorduysam hep ondan görüyordum. kendi haytında fırtınalar kopsa hep beni düşünüyordu /düşünüyor ablam. sense ablamdan kaçışlarımı, dost diye ona buna sarılmalarımı, kaçışlarımı hep nankörlüğüme verdin. ben hep senden bekeldim anne... hep bekledim. ama artık anlıyorum ki, böyle günlerde bile yapayalnızsam, yine elimden sadece ablam tutuyorsa, eniştem bile senden fazla ilgilendiyse, o bile daha çok konuştuysa... galiba umutsuzuz.
bir anne böyle durumlarda ne yapar bilmiyorum. ben hiç anne olmadım, olmak da istemiyorum ilerde evlenirsem faaln. Allah korusun. ama şunu biliyorum ki, aslında bir şeyler yapmaya çalışsan da içinde birbirimizi hayatlarımıza dahil etmek olmadığı sürece, boş... bak, artık üstüne senin düşünmeni isteyebileceğim bir hayatım bile yok artık. sadece yaşıyor ve ölmeyi bekliyorum. nasıl, güzel mi?
hah bir de doğu vardı dimi. bak artık seni de merak etmiyorum. artık birgün karşılaşırız bir yerde, bir şekilde düzelir her şey hayallerim yok. kafamda isminle uyanmıyorum. artık sadece şarkılardasın... rahatlıkla sığdırdım seni "anı" kelimesine. içine edebileceğin bir hayatım kalmadı be doğu artık. belki de bunun için sevinmeliyim.
...ve esma. umarım sen de kaybolduğun karanlıklardan güne ulaşırsın. umarım sen de "gerçekten" içkiyi bırakırsın. umarım hayatını yoluna koyabilirsin. ama bu kadar... dostluğumuzdna geriye sadece birkaç cümle kaldı işte. bana benden kaçıyor gibisin dediğinde yanılmıştın. senden gerçekten kaçmıyordum. benim sadece konuşmaya bile takatim yok... anlayamadın, göremedin. yazık.
yazık be sanal günlük :) yazık ettim hayatıma :) neyse ki bundan sonra kimse bana zarar veremeyecek. zarar verebilecekleri bir şule kalmadı...

doxukansh
03-02-2010, 15:01
Sevgili Günlük bu gün 6 aydır görmediğim arkadaşlarımı gördüm çok ama çok mutlu oldum

birlikte vakit geçibilmemiz için 3 gün daha izinimi uzattım çok özlemişim çok :D

en kötüsü de ablam 1.500 tl yi acımadan harcadı =)

köstekli saat
03-02-2010, 15:22
ne iyi ettik de gittik şu istanbula
yeğenim, deniz, martılar...........
öyle iyi geldi ki
:)

GünceM.
03-02-2010, 15:43
sevgili Günlük;
geçen gün sana Ankara'ya gitmeden önce yazdığım yazıyı okudum..
ne tuhafmışım :p

dudağım mahvoldu günlük,
Allah'tan buraya gelince çıktı o pis uçuklar,
Ankarada olsaydı ölmüştüm sanırım /=
korkunç görünüyorum..
sabah kabukları sökmeye çalıştım,
şimdi çok acıyo krem sürdüm bembeyaz oldu dudağım.. /=
şu uçuk geçseydi bir..

bir de şu mario var günlük ya!
sinir oluyorum ordaki ejderhaya :@@
ölmüyor bir türlü.
ama öldüreceğim onu,5.bölüme geçmem lazım /=

neyse daha fazla saçmalamadan gitsem iyi olur günlükcan.
görüşürüz.

chakma meleq
03-02-2010, 18:11
Imm, bi' bakalım haftasonundan ne kalmış elimizde..

2 adet sipsi, 1 adet yüzük, küçük bi' not defterimin arasında ve süpriz yumurta her zaman ki gibiii =))

Aşk; başa bela günlük!

;)

.Ölüme de tilili.
03-02-2010, 23:50
Elim, ayağım titriyor. Minik bir kız çocuğu gibi korkuyorum, babamın ölümünden. Evet, ben. İnanması güç, ama ölümden korkuyorum. Korkusuz ben... Ölümden korkuyor!

Evden çıktık. Her yer kar, buz. Ayakta durması güç, kaymadan edemiyorsun. Endişeyle çıkmışız zaten evden. 'Arabayı nasıl hareket ettiricez de eve gidicez?'. Araba da buz tutmuş. Neyse... Teyzem ve kuzenim besmele çekiyorlar, biniyorlar arabaya. O an farkediyorum ki ben de söylüyorum, 'Bismillahirrahmanirrahim.' Kendime şaşırıyor, hatta ürküyorum biraz da. Biniyorum arabaya.

Aradan 5 dakika geçiyor, tam da bizim sokağın az ilerisindeki sokağın ortasında kalakalıyor araba. Patinaj çekiyoruz, ileri gidemiyoruz. Yerimizde de duramıyoruz, çünkü arabalar gelip geçiyor. Hepsi de kayarak, zoraki... Teyzem bir an 'Yonca, babanı ara, gelsin.' diyor. Arıyorum,'Geliyorum.' diyor. O sırada geçmekte olan bir polis arabasına el ediyoruz bir kaç kişi. Bizle beraber birkaç araba daha işte... Umurlarında olmuyor, geçiyorlar öylece.

Babam geliyor az sonra. Yollar kayıyor. İçimden de demiştim, 'Umarım aceleye getirip de ayakkabılarını giymez, botlarını giyer.' Ama bakıyorum, ayakkabılarını giymiş ve kayıyor. Kuzenim gülüyor, 'Haha! Tuğrul amca kayıyor.' diyerek. Neyse, yanaşıyor güç bela arabanın yanına. O sırada sokaktan geçen bir genç de yanımıza yardıma geliyor. Bilindik 'dur, topla, gerile' komutları... Sağ salim arabayı kenara çekiyoruz. Tam ara sokağa girip parkedicez, babam karşıdan karşıya geçmek için ilerliyor... Yere düşüyor! Arabada bakıyoruz öylece, şoka uğramış gibi. Çünkü babam kımıldamıyor, çünkü babam kalkmaya yeltenmiyor. 'Baba!' diyip koşuyorum hemen yanına arabadan inip. Yardıma gelen genç yanına çökmüş, kendine getirmeye çalışıyor babamı. Babam nefes alamıyor, hırıltılar çıkartıyor. Kasılıyor, titriyor. Kafasını vurmuş. Sonra kendine geliyor. Ambulans diye telaş ederken teyzem, 'Gerek yok ambulansa, bir yardım edin de ben kalkarım.' diyor babam. Tutup kaldırıyoruz. Ayakta duramıyor. O sırada başka adamlar da geliyor bize yardıma. Teyzemin arabasına bir adam biniyor, parkediyor. Diğerleri babamı tutuyor kollarından, eve yürüyoruz. Bilinci hala pek yerinde değil. Ben elim, ayağım titrer vaziyette susuyorum sadece.

Neden sonra eve gelip de babamı yatağa oturtunca ağlamaya başlıyorum yanında?

Ben korktum. Evet, ilk kez ölümden korktum. Kendi ölümünden bile korkmayan ben... Aylardır eve uğramıyorum, annemle babamı görmüyorum. Ve uzun zaman sonra görmüşken onun ölümünü aklıma getirmesi bütün bunların... Babam gülüyor buruk. 'Sen sınavı kazanmadan ölmem, daha ömrüm bitmedi.' diyor.

Minik bir kız çocuğu gibi ağladım bir süre. Annem, anneannem, teyzem, kuzenim ve babaM... Başımda toplanmışlar, ben ağlıyorum. Sonunda teyzem tokatladı beni. Kendime ancak öyle geldim.

Şimdi babam iyi olduğunu, ama başının biraz ağrıdığını söylüyor. Önceden de beyin kanaması geçirmişti. İyi hatırlıyorum, çocuktum o zamanlar. Hastaneye apar topar kaldırmalar, ambulans, telefonlar... Yine aynısı olursa diye titriyorum şimdi de.

Ve korkuyorum. Dudaklarıma uzun zamandan sonra ilk kez dua cümleleri dokunuyor, uzun zamandan sonra ilk kez böylesi ağlıyorum. Uzun zamandan sonra ilk kez babamı görüyorum.

Hani sevmiyordun aileni? Hani korkmuyordun onların ölümünden? Hani umrunda değillerdi?

kusurun gölgesi
04-02-2010, 01:48
Elim, ayağım titriyor. Minik bir kız çocuğu gibi korkuyorum, babamın ölümünden. Evet, ben. İnanması güç, ama ölümden korkuyorum. Korkusuz ben... Ölümden korkuyor!

Evden çıktık. Her yer kar, buz. Ayakta durması güç, kaymadan edemiyorsun. Endişeyle çıkmışız zaten evden. 'Arabayı nasıl hareket ettiricez de eve gidicez?'. Araba da buz tutmuş. Neyse... Teyzem ve kuzenim besmele çekiyorlar, biniyorlar arabaya. O an farkediyorum ki ben de söylüyorum, 'Bismillahirrahmanirrahim.' Kendime şaşırıyor, hatta ürküyorum biraz da. Biniyorum arabaya.

Aradan 5 dakika geçiyor, tam da bizim sokağın az ilerisindeki sokağın ortasında kalakalıyor araba. Patinaj çekiyoruz, ileri gidemiyoruz. Yerimizde de duramıyoruz, çünkü arabalar gelip geçiyor. Hepsi de kayarak, zoraki... Teyzem bir an 'Yonca, babanı ara, gelsin.' diyor. Arıyorum,'Geliyorum.' diyor. O sırada geçmekte olan bir polis arabasına el ediyoruz bir kaç kişi. Bizle beraber birkaç araba daha işte... Umurlarında olmuyor, geçiyorlar öylece.

Babam geliyor az sonra. Yollar kayıyor. İçimden de demiştim, 'Umarım aceleye getirip de ayakkabılarını giymez, botlarını giyer.' Ama bakıyorum, ayakkabılarını giymiş ve kayıyor. Kuzenim gülüyor, 'Haha! Tuğrul amca kayıyor.' diyerek. Neyse, yanaşıyor güç bela arabanın yanına. O sırada sokaktan geçen bir genç de yanımıza yardıma geliyor. Bilindik 'dur, topla, gerile' komutları... Sağ salim arabayı kenara çekiyoruz. Tam ara sokağa girip parkedicez, babam karşıdan karşıya geçmek için ilerliyor... Yere düşüyor! Arabada bakıyoruz öylece, şoka uğramış gibi. Çünkü babam kımıldamıyor, çünkü babam kalkmaya yeltenmiyor. 'Baba!' diyip koşuyorum hemen yanına arabadan inip. Yardıma gelen genç yanına çökmüş, kendine getirmeye çalışıyor babamı. Babam nefes alamıyor, hırıltılar çıkartıyor. Kasılıyor, titriyor. Kafasını vurmuş. Sonra kendine geliyor. Ambulans diye telaş ederken teyzem, 'Gerek yok ambulansa, bir yardım edin de ben kalkarım.' diyor babam. Tutup kaldırıyoruz. Ayakta duramıyor. O sırada başka adamlar da geliyor bize yardıma. Teyzemin arabasına bir adam biniyor, parkediyor. Diğerleri babamı tutuyor kollarından, eve yürüyoruz. Bilinci hala pek yerinde değil. Ben elim, ayağım titrer vaziyette susuyorum sadece.

Neden sonra eve gelip de babamı yatağa oturtunca ağlamaya başlıyorum yanında?

Ben korktum. Evet, ilk kez ölümden korktum. Kendi ölümünden bile korkmayan ben... Aylardır eve uğramıyorum, annemle babamı görmüyorum. Ve uzun zaman sonra görmüşken onun ölümünü aklıma getirmesi bütün bunların... Babam gülüyor buruk. 'Sen sınavı kazanmadan ölmem, daha ömrüm bitmedi.' diyor.

Minik bir kız çocuğu gibi ağladım bir süre. Annem, anneannem, teyzem, kuzenim ve babaM... Başımda toplanmışlar, ben ağlıyorum. Sonunda teyzem tokatladı beni. Kendime ancak öyle geldim.

Şimdi babam iyi olduğunu, ama başının biraz ağrıdığını söylüyor. Önceden de beyin kanaması geçirmişti. İyi hatırlıyorum, çocuktum o zamanlar. Hastaneye apar topar kaldırmalar, ambulans, telefonlar... Yine aynısı olursa diye titriyorum şimdi de.

Ve korkuyorum. Dudaklarıma uzun zamandan sonra ilk kez dua cümleleri dokunuyor, uzun zamandan sonra ilk kez böylesi ağlıyorum. Uzun zamandan sonra ilk kez babamı görüyorum.

Hani sevmiyordun aileni? Hani korkmuyordun onların ölümünden? Hani umrunda değillerdi?

alıntı mı bu:???

MeTHoSSS
04-02-2010, 04:56
bu sefer hata yapmamalıyım
o doğru biri umarım degişmez
hayatıma hoşgeldin daha diyemiyorum :)
14 şubatı bekliyorum demek için..
mutluyum ki:))

bu beklemenn sonunda herşy güzel olacak ve herşey bizi güzele doğru olana iletecek...bende mutluyum ki hemde çoooookkkkk ....:):):):)

MeTHoSSS
04-02-2010, 05:05
ben geldim gene:))
ilk defa umarsızca sonunun ne olacağını bilmeden mutluluğumu yaşıyorum
ama şımarmasın diye bunları sana demem gerekiyor:)
hergün sesini duymak bana o kadar huzur veriyo ki anlatamam
o kadar dicek şey varken
yazamıyorum..
kendime bile tarif edemediğim duygular yaşıyorum tek bildiğim bu
iyi ki var
iyi ki beni seviyor

hepsine diyebileceğim iki kelime .....seni seviyorum :).....

aslıyivrum
04-02-2010, 06:23
Kimseden söz vermesini istemedim ben...
Susma kabiliyeti bulunan birileri çıkacak mı acaba karşıma?..

Ha bu arada, doluya tutulan ben değilmişim.:P
Yarın anlatacak çok şey olacak günlükcan:P
Cut!..

LadyWorm.
04-02-2010, 10:29
Günlüğüm..
Uzun zamandır elime bile almadım seni. Aslında anlatacak o kadar çok şeyim var ki.. Hiç de içimden gelmiyor seni kucağıma bazen benim bile farknıa varmadan suratımda oluşturduğum aptal bir gülümsemeyle bir şeyler yazmak bazen kızmak banzen ağlamak..
Seviyorum Günlüğüm.. O'nu canımdan çok seviyorum! Kızsam da boğmak istesem de seviyorum işte..

Turn Up The Sun
04-02-2010, 10:42
Sevgili günlük;

Nasılsın ? kimse halını hatrını sormuyor direk konuya dalıyor dimi. Seninde işin cok zor be günlük allah kolaylık versin.

.Ölüme de tilili.
04-02-2010, 22:25
alıntı mı bu:???

Alıntı derken? Hayır, ben yazdım gayet de. Günlük konusuna neden alıntı bir şeyler yazayım ki? (:

**

Yorgunum çok. Ama tatlı bir yorgunluk var üzerimde. Bugün anneme sinirle kalksam da her ne kadar, güzeldi. Ben greve gitmeyim diye uyandırmamış. Saat 10'da yoldaşlarla olmam gerekirken, saat 12'de uyandım. Kalkar kalkmaz bir telaş kahvaltı yapıp hazırlandım, çıktım. Kızılay'a geldim, alana vardığımdaysa beni başka bir sinir sebebi bekliyordu. Polisler alana geçmeme izin vermiyorlardı. Yok oradan geçemezsin, yok buradan geçemezsin, yok nereye gideceksin, ne işin var... Ulan sana mı sorucam! :/ Her neyse, sonuçta bir şekilde girdim. Arkadaş beni aldı, partililerin yanına vardık nihayetinde. Saatlerce öyle geçti. Sloganlar, ateşli konuşmalar, orada burada birbirleriyle tartışan partililer ve işçiler, elimde boyumdan büyük bir flama... Sonra ısınmak için çay içmeye, ardından da parti binasına gittik. Beni orada yeni görenlerin ''Hangi okuldasın, aa lise mi, bir de son sınıf haa, çok küçük gösteriyorsun ama.'' artık alışmış olduğum tepkisine o iğreti gülümsememle cevap verdim. :D
Ardından Pir Sultan Abdal Derneği'ne arkadaşların semah çalışmalarını seyre gittik. Kütüphanesinden beğendiğim bir kitabı alıp işlem defterine adımı yazdıracakken her ne kadar alevi olmadığım için komik anlar yaşansa da... Ve aldığım kitabı arkadaşımda unutmuş olsam daa... Hemen alıştım, sıcak mekan doğrusu. (:

Babamın tüm ısrarlarına, annemin bağırışlarına rağmen amacıma ulaştım. Yalnız alanın beklediğim kadar kalabalık olmaması [yine bayağı kalabalık vardı, ama ben daha çok bekliyordum], soğuktan insanların biraz sessiz kalması, polisin bir ara sorun olması canımı sıktı. Ve tabi partililerin aralarındaki kişisel sorunları yine orada da göstermiş olması... (:

Yorgunum. Ama dediğim gibi, tatlı bir yorgunluk var üzerimde. Sorunlarımı unutabiliyorum arkadaşlarımlayken. Beni anlayan, bana yoldaş olabilen arkadaşlarımla...

Mesela lanet olası herif bütün gün aklımda olurdu normalde. Ama bugün hiç mi hiç düşünmedim bile. (:

beetle juice
05-02-2010, 16:32
amaaan sevmiyosan sevmiyorum dee yaa de dee kurtulalım di mi ben arayınca açılmayan o kodumun telefonu neden başkasına açık....

Pudra Şekerli Çilek
05-02-2010, 22:26
'Özlenecekler' listesini ne ara silmişim ben?..

Sevgililer Günü dediler de...
Bir 'Sevgililer Günü' vardı...
Vardı işte...
Saçmasapan...

.Ölüme de tilili.
06-02-2010, 01:36
Çok sarhoştum. Dudaklarım kıpırdayıp da bir kelime sarfedemez hale gelene kadar içmiştim. Çok sarhoştum ve çok aşıktım. Tutup kollarımdan bulutlara uçalım istedim. Dünya, burada kalsın. Kirliliği ve gürültüsüyle... Biz çok uzaklarda olalım istedim. İşte bulutlarda! Daha çok içiyordum, daha çok sarhoş oluyordum gitgide. Bulutlar daha çok yaklaşıyordu. Yalnız olmayı istediğim kollar yoktu. Yalnızca yalnızdım. Kırgın ve buruk... Ama umutlu... Sadece kollarında olmak istedim. Umursamazlığın, hovardalığın belki de... Kollarında olmak istedim. Sadece umarsızlığın...

dünyammm
06-02-2010, 02:42
içim sığmıyor içime.
kendime yetemiyorum.
aylardır beklediğim gerçek oldu.
ve düşüncelerinin bu kadar özel değerli olabileceğini düşünmemiştim ne yalan söyleyeyim. (:
konuşuldu, ortaya döküldü birbirimize dair beklentilerimiz.
netleşti herşey.
birlikteyiz.
sevgili değiliz.
yada onun gibi bişeyler.

istiyorum herşeyi yazmayı ama kağıdı kalemi elime alınca kalıyorum öylece.
tam olarak buraya bu konuya yazmak istediğim ama böyle bişey çok yersiz gereksiz olur.
ama başka türlü yazamıyorum.
kendimi kandırmayı denedim sanki buraya yazacak gibi yaptım, yazdıklarımı silmeyecek gibi.
ama kanmadım.
saçmalıyorum.
susmak iyi gelir mi bilmem, ama susuyorum..

..

.Ölüme de tilili.
07-02-2010, 16:34
Zamana bıraktığım ne varsa, düzelmesini beklediğim ne varsa bitirmeye karar verdim. İnsanların hakkımda ne düşüneceği, bana yapacakları baskı, çıkacak dedikodular, tersler bakışlar... Hiçbiri umrumda değil! Açıkçası bunun gerçekleşmesini ve karşılığında okkalı bir küfür basmayı ben de sabırsızlıkla bekliyorum. Yalnız kalıcam çok. Kimseye anlatamıcam sonuçta acımı. Kimseye en başa dönüp de 'Ben..' diyerek başlayamayacağım. Yani suskunluk beni bekliyor. Okulda da, dersanede de kendi başıma olucam. Artık umrumda değil. Göze alacak kadar yorgun ve öfkeliyim.

Bunun sonucunda iki seçeneğim var. Benim tanıdığım iki Yonca...

1_Bu yalnızlık, bu suskunluk beni kendime getiricek. Kendi kendimle kaldıkça yanlışlarımı görücem. Şu anda da görebiliyorum açıkça. Ama bu sefer başetmem gerekecek. Başetmeliyim ki, kurtulabileyim bu durumdan. Mesela aylardır çalışmayı ertelediğim sınav... Bu sefer hiçbir bahanem yok. Bu sefer birileri için çalışmayacağım. Bir şeyler sebebi olmayacak çalışmamın. Kendim için! Sadece kendim için... Kendi kendime olan ispatım için... Yine etrafımdakiler ergenlik sendromunu atlatamamış, karamsar, mızmız, huysuz bir Yonca olduğumu düşünecek. Ama öyle olmayacak. Yalnızlığım ve öfkemin, kinimin mutluluğunu kutluyor olucam. Belki zafer benim olur!

2_Kendimi kaybedicem. Her şeye, 3 sene öncesine dönücem. Sil baştan hatalar yapıcam. Eğer tutunamazsam, çevremin baskısını ve içimdeki kavgayı kaldıramazsam... Çok yaptım zamanında. Çektiklerimi bahane edip kendimi bırakmak gibi bir aptallığı... Acze düştüğümü... İyi hatırlarım.

Ama tutunabilirim değil mi? Bunu da, sonrasında olacakları da kaldırabilirim. Değil mi? Çünkü atlattığım şeylere bakıyorum da... Bu onların yanında bir hiç olmalı! Ah, bir hiç olması gerekirken neden dünyam, her şeyim haline getirebildim?!

Söylesene, yine hastalanır mıyım? Yine o günlerce yataktan kalkmadığım, günlerce alkolden kendime gelemediğim, olmayan şeylerle yaşadığım ve hala o haldeyken kendimi kandırmaya kalktığım o günlere döner miyim?

Yoksa yine koşup bana yalanlar söyleyecek, ama sevdiğimi hissettirecek birine mi gitmeliyim?

Korkuyorum. Aileme anlatmaktan da korkuyorum.

İlk kez yalnızlıktan korkuyorum. Çünkü kendimle o derece baş başa kaldığım zamanlardaki hallerimi bir ben biliyorum. Kendimle kendime hapsolmaktan korkuyorum.

Ve aynı zamanda bu durumuma çözüm getirmeye kalkacak insanlar... Hepsinden korkuyorum!

Sektir_Topunu
07-02-2010, 21:51
Of.
Ne kadar zaman geçmiş yazmayalı..
O kadar 'hızlı' yaşadım ki bu aralar.
Sadece geceleri başbaşayım kendimle.
Çok seviyorum gece yaşamayı.
Kötü bi alışkanlık aslında.
Eskiden 2-3 tü de.
Artık 4-5-6 yatış saatim..
:/
Okula kalkmak da çok zor oluyo haliyle.
Allahtan geçen seneden daha geç kalkıyorum bu da ufak bi avantaj sayılır..

Okulu özledim mi ? Hayır.
İçindekileri özledim mi ? Kesinlikle hayır.
Herkes o kadar garip ki.
Of.
S.Y.Ç. bi türlü, Esma.. Büşra..
Metin..
Matrak bi sınıf olabilir ama.
Hoşlanmadığım özellikler var.
Zaten hayatımdaki en büyük problemleri yaşıyorum son 8 aydır falan.
Aile, aşk, arkadaşlık.
Hadi aile, aşk alışıktım.
Ama neden Büşra ve Esma arasında kalıyorum ?
Büşra hiç düzelmicek mi?
2.dönem n'olcak ?
Oof valla ya.

Dersler bi yandan.
Esma 'Nevzat gitcekmiş' dedi.
Babama söyledim, yok öyle bişey dedi.
Kime inanacağımı şaşırdım.

Aşk mı.
O ajandaya yazıyoruz bakalım.
Sonu hayrola..
Buraya yazmayacağımı söylemiştiM.

Haa.. Esma'nın kardeşi var ya.
Salak, Esma'nın rehberini karıştırmış.
Sonra 'Bf'yi görmüş.
Abla Bf ne?
Elinin körü.
Ne soruyosun ya derdimize deva mı olcan.
Uyuz.

Dün bir sinirlendiim bir sinirlendim sorma.
Uzun süredir o kadar sinirlenmemiştim.
Anlatmak, düşünmek bile sinirlendiriyo lan.
Bak şu kadarını söyleyim: Bi insanı 2 saat boyunca uyarırsın dimi.
Yapma dersin, yeter başımız ağrıdı.
Ama o kişi inadına yaptıklarını arttırırsa ve sen o kişiyi 'Dalarım sana' şeklinde tehdit etmiş isen n'olur.?
2 saat sonunda dalarsın.
Elinden almaya çalışırlarsa n'olur.?
Sinirin geçer mi?
Hayır. Daha da artar.!
Bizimde bi sabrımız var yahu.
Yaşı, ismi, cismi alakadar etmez beni.
Parlamadık, doğru düzgün uyardık banane.
Sonunda olanlar oldu.
Umrumda değil teyzemlerin bakışları, yorumları vs..

Neyse tamam yeter bu kadar..
Çıkıyorum.
Face'i de dondurcam.
Nete de daha az gircem.
O geometriciye de her gördüğüm yerde laf sokcam.
Şimdi bişe daha derdim de burda olmaz günlükcan.
Alacağın olsun geometri.
Hırslıyım.
.
.
Çok.

Tatilin son gününden y'akşamlar günlüğüm.
İyi bak kendine..

**Ufacık bi hoşlantı mı?.
:/ Değil bence.

Başbaş..!

Ercan
07-02-2010, 23:18
günlük bugün annemin dediğini hiç sorgulamadan yaptım. köye çıktık.. hava güneşliydi ama soğuktu.. kuzenimi dinledim bi süre.. bi sürede izledim. sonra canım sıkıldı aldım kaynak makinesini elime kaynak yaptım.. zızzzzzttt zızzzztt zızzzttt.. .. elimdende her iş geliyor be.. beni bravo.. sonra çocukların yanına gittim onların küçük ama mutlu dünyasına şahit oldum. sobanın arkasındaki parlak demire dokunmak nede mutluluk verici olabiliyormuş meğer.. daha sonra ahıra girdim.. ve malum kerme kokusunu çektim içime içime.. farkettimki nasılda özlemişim.. kerme kokusu bile özleniyormuş be günlük:/ Kendini hapsedince bişeylere hapishanedende beter oluyormuş be günlük.. fino diye bi köpek var kapıda gezip duran sonra onunla oynamaya çalıştım biraz tüm hijyen kaygılarımı yıkıp.. iyide yapmışım be günlük.. hayvanların dokununca sıcaklıklarını hissetmek daha güzel insanlarınkinden! oynadım oynadım.. akıllı hayvan şu köpekler velhasıl.. sonra bide bir oyun keşfettim.. arabayla giderken kenarda birikmiş su birikintilerine giriyorsun ve arabayı yıkıyorsun çamuru falan arıtıyorsun. Bide böyle kenarlara attırması yokmu.. Karda dahada güzel oluyor bu. dün uzun göldede yaptım. her taraf kar ve 1 metre yüksekliğinde bir kar tünelinden gidiyorsun.. ve karlar bembeyaz el değmemiş.. o suya girince karların üzerine sıçrıyor su ve kar ıslanıyor.. bide şey düşündüm dün. bu uzungölün üstü buz tutmuşya.. acaba beni eğlermi bi kayıversem orda dedim.. köprülerde kaymaya çalıştım kayamadım. mesafe kısa ve meyil yetersiz kaymak için.. velhasıl kar güzel.. kar temiz.. kar doğal.. kar beyaz. kar saf.. kar huzur.. kar vuhuuuuu.. hani yürüyosun yürüyosun yürüyosun sonra böyle iyice soğuğu hissediyosun nefeslerin falan değişiyo böyle başın dönüyormuş gibi oluyorya.. dönmüyorda dönüyormuş gibi oluyor. o duygu uçuk bişey ya.. böyle karın içine yatıp uyuyasın geliyor sonsuza dek.. ve o söz hatırlanıyor yazılanlar üzerine.."karda donmak üzeresin uyumak tatlı geliyor ama sen öldüğünün farkında değilsin.."

yoo ben farkındayım aslında.. :/

neyse hadi eyvallah!

pilonoidal.sinüs.
07-02-2010, 23:47
Günlük`cüm merhaba.

Biliyorum,hoşlanmazsın başka kisvelere bürünmüş ben`cillerden,

fakat elden ne gelir ki?

Böyle münasip görmüş işe alan(=

Polyanna`cılık^a devam etmeli o zaman.

Çalıntılarla dolu dünya...

yada,

alıntı*

Böyle günlük be!

karışık buralar işte.

biraz uzaklaşmalıydı,uzaklaşıldı...

Seni sormaya vakit,ne hacet kala günlük`cüm.

Sonra`ya atalım seni de,

darılma,gücenme de.

Sonra...

Çok,

sonra...

...

..
. ,

umut_ışığım
08-02-2010, 01:17
Sevgili Günlük!

İtiraf et kötü bir gündü senin için bugün ..Biliyorum...Bir cevap beklemiyorum demem,bir cevap ver artık diyen cümlelerim var saklayamam .. "Cevap yok" yazıyor... Cevap yok...Nasıl? Kaç gün oldu...?Sayardım sustuğun günleri böyle.. Aklıma geldi.. Günümüz türkçesiyle, riyakar ve yalancı olduğundan dem vurdum çoğu dost sohbetlerinde...Adın geçti, sordular bana seni ..Sustum! Ne diyebilirim ki ? Bir yalancı gördüm ki,adına aşık dediler... Adına "masum" dediler... Diyorum da inanmıyorlar! Maskelerini döksem önüne! Kendi yüzünü bulamayacak kadar, riyakarsın! Öyle korkak öyle budalasın ki!
Korkaklığını dile getirmekten utanan sen,yüzsüz olduğunu bal gibi biliyorsun ..
Seni aşağılamayı seviyorum .
Bu da benim!
Zaafım.

Sonrasında bir şarkı ..

Dön dayanamıyorum artık.
Dön!
Bu ne çok yalnızlık!
Çık gel ne olursun apansız ..
Hadi dön!
Hadi dön!
Hadi d ö n y a l a n sız ...

:'(

deibstyod
08-02-2010, 01:29
Kazanmalıyım bu sınavı.
Zor değil ki.
Üstelik ilk 1500 girmeliyim.
Yapabilirim.
Azıcık kendime güvensem,
sıkı bir şekilde hazırlansam kazanabilirim.
Sen hayal olarak görebilirsin günlük ama ben kendime inanıyorum.
Üstelik herkes şaşıracak.
Artık okulda da zamanımı boşa harcamıcam.
Elimde bir test kitabı ile hocaların peşinde olucam.
Artık yok erken yatmalar.
Bilgisayarda boş boş durmalar.
Kendi kendimi motive edicem.
Kimseye ihtiyacım yok.
Hatta şimdiden başladım çalışmaya.
Biliyorum.
Başarabilirim.
Seneye sınavdan çıktıktan sonra;
Sorular çok kolaydı, diyebilirim.
Kazanabilirim.

<dreamer>
08-02-2010, 18:17
5'te uyuyup 6buçukta uyanmak.
Okulu hiç özlemediğini anlamak.

Tuuğbaa
09-02-2010, 20:28
bebeğim ne zamandır yazmadım üzgünüm..
ama hayatımda bir o kadar şey değişti ki anlatamam
aslında değişen birşey yok desem gülersin bana biliyorum
eski defterler açıldı,onurla konuştuk çok güzeldi hava su muhabbeti de olsa gerçekten özlemişim onu
en son yazdığımda aydoştan bahsetmiştim sana değil mi? - evet demen gerekli burda neyse
bitti,bitirdim iyi yaptm sanırım bak aramadı
aramasın çok arar o beni ahah
''gün gelir devran döner'' derler
neyse öss ye devam be günlüğüm lanet olası nasıl bir sistemse
başka başka eski aşklarımı çıkardım dün dolaptan desem yeterli
heee unutmadn aram sarı ile iyi
of o da naz yapıyor ha sinir oluyorum normalde benm yapmam gerek.
sarılık geçen,ne yalan söyliyim özlemişim sevdiğn birine sarılmayı..
keşke keşke demekten bıktım aaaaaaaaaaaaaa
deniz yıldızını izlicem ordaki melihe aşığım diyebilirim :D
mutluyum ama niçin olduğunu bilmiyorum içimde bir huzur var
aha var dedm ya kaçtı:D huzursuz oldum
haha neyse daha fazla uzatmıyım anlatıcak çok şey varda özet geçtm işte bil kazaırsam hayatım bi hayli değişecek buna emin ol monoton günler geçirmicez:D

Tuuğbaa
09-02-2010, 20:33
günlüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüük sevgililer günü yaklaşıyo lanet olsun
nerden de çıktı şu gün
sevgilimin olmadığını yüzüme vuruyor
üzüldüm bak
ne zamandır aklımda ooooooooooooooooooooof

.Ölüme de tilili.
09-02-2010, 20:33
Uykusuzluktan geberiyorum. Ama hala aptal aptal gülümsüyorum. Yanaklarım ağrıdı resmen.((:

Okul iyi ki açılmış! Yarın olsa da gitsem. :pP

lazkopat 52
09-02-2010, 20:39
sevgili günlük

neyse yanlış numara :D

aslıhan08
09-02-2010, 20:46
sevgili günlük!

yine ayniyim!

sana en son yazdigimda nasildiysam yine öyle...

gece_gölgesi
09-02-2010, 22:49
Ne garipler değil mi günlük?
Kim mi? O,bu,şu,onlar,biz.. Herkes
Neyse ya canım sıkkın =/
Yazarım bi ara :)

İsyanSelim
09-02-2010, 22:58
İçimde tipik,buruk bi mutluluk var.İnsanın şu an ki olduğundan çok sevemediği bi yere gidip 4 ay zorunlu kalması çok da kolay olmasa gerek.

Fırsat buldukça sık sık ineceğim Ankara'ya.Elimde olduğu kadar atacağım kendimi dışarı o şehirden.. Samsun'dan atmak istemediğim kadar çok kuvvetli bi şekilde.

Terk ediyorum bu şehri :/

PüR_NeŞe
09-02-2010, 23:56
artık umursamıyorum söylediklerini...dengesiz ne de olsa.....bana oturup en çok ben sevdim demesi yok mu.....insanı sinir ediyor ama gel gelelim sinirimi dışa vuramıyorum....ulan bilmesek kanıcam dicem ki çok sevdi bni.....sevmesin.....

istemiyorum....kimse sevmesin beni günlük....

deibstyod
10-02-2010, 01:11
İnsanları anlayamıyorum. Ben mi normal değilim yoksa onlar mı?
Bilgisayar odasındaydık. Yanıma ders çalışmak için defterimi de götürmüştüm. Kulağımda kulaklık ders çalışıyorum. Sonra arkadaşım bir şey söyledi. Anlamadım. Kulaklığı çıkardım. Şimdi söyle, dedim. Salak mısın diyor. Niye dedim. Ders çalıştığım içinmiş. Şimdi ben şunu anlamıyorum. O mu salak oluyor ders çalışmayıp zamanı boşa harcadığı için yoksa ben mi? Ama ders çalışmak zorundayım. Yoksa kazanamam İstanbul Üniversitesini.

Çalışmak lazım hedefi gerçekleştirebilmek için. Çalışmak..

lazkopat 52
10-02-2010, 19:35
ula sevgili günlük canıkm sıkılıyo benimmm :)

anti_SOSYAL
10-02-2010, 19:44
çok sinirlerim bozuk günlükk herkes 14 şubatta napcan diyo deliricem :/ sizene ya si - ze - ne yok benim sevgilim falan yatıp uyucam o gün sormayın artık ya sormasınlar yani

benbilmemsenbil
10-02-2010, 20:39
Bugün gitti. Arkadaştan öteydi o benim için. Annesi anlattı. Sinirlenmiş öyle montunu bile giymeden hırkasını giymiş çıkmış gitmiş. Üşür şimdi. Nerede bilmiyorum.

gözlüklü tavşan
11-02-2010, 02:41
"Onun yeri bende ayrı." demiş... (:

"Hiç canını sıkmasın o." demiş (:

Seviyorum bu kadını! (:

İçim öyle rahatladı ki...
Kendimi nasıl da dışarıda kalmış hissediyordum...
Özellikle nişana gidememem, yani sıfatsızlığım çok ağır gelmişti.
İstemezdim anlamasını, ama anlamış olmalı.
Çok iyi geldi bu sözler.

Beklemenin ağırlığını her geçen gün daha derinden hissediyorum.

"Nasip!" deyip geçmeyi öğrenmeliyim artık!

`Çürük Vişne
11-02-2010, 02:52
Dün Burcu'yla Gizem konuşurlarken Gizem şey demiş, "Matrax bant galiba, bu yayını daha önce dinlemiş gibiyim." Burcu da "Yok, Hanife canlı olduğunu söylüyo." deyince Gizem itiraz etmiş. Benim canım Burcu'm da "Hanife'den iyi mi bilceksin kız senelerdir dinliyo." demiş Gizem'e. Nihahaha.
Çok pisim biliyorum ama, çok hoşuma gitti lan.
:$

kusurun gölgesi
11-02-2010, 05:07
Sevgili Günlük,

Hani bazı anlar gelir böyle yazarsın,yazarsın,yazarsın bitmez bir türlü ne kadar çok şey dile getiresin olduğuna sen bile şaşırırsın ama öyle anlar gelir ki kalemin mürekkebi bitmiş,kağıtlar ıslak yazmaz bir türlü yazan ellerin...

Yazamıyorum günlük yazamıyorum böyle hadi bişeyler yazayım da değilim...
Azıcık olsun rahatlayabilmek için birşeyleri satıra dökmem gerekli ama bir türlü o yollara varamıyorum dedim ya galiba;
Kalemin mürekkebi bitti,
Kağıtlar ıslak....
Dilimde tarifi imkansız kelimeler dağlardan,
Haykırmak istiyorum sana,size,herkese,
Biliyorum ki gelecek elbet ağacımın çiçeklendiği zamanlar...

Hadi iyi geceler günlük Allaha emanet ol....

anti hümanist
11-02-2010, 05:21
sanırım bugün 2 yeni arkadaşım oldu :)

gamzelim89
11-02-2010, 08:01
Sevgili Günlük,

Ahmet ten nefret ediyorum artık ve hatta tiksiniyorum 2 yakası bir araya gelmesin. Özel hayatı kalmasın, prostat olsun, kocaman bir göbeği olsun, saçları dökülsün kalanlarda beyazlasın, dişleri de eline gelsin kalanlarda siyahlasın çürüsün, bütün kızlar ona maymun gibi görünsün o da bütün kızlara maymun görünsün, herkes sevgili olmak istesin parasını yiyip ayrılsın dalga geçsin oyun oynasın kürletsin onu emi.

ohh şimdilik bu kadar yeter günlük Allah ım kabul et sen okuyan herkes amin desin lütfen :D

chatlaxs
11-02-2010, 08:03
Sevgili Günlük,

Ahmet ten nefret ediyorum artık ve hatta tiksiniyorum 2 yakası bir araya gelmesin. Özel hayatı kalmasın, prostat olsun, kocaman bir göbeği olsun, saçları dökülsün kalanlarda beyazlasın, dişleri de eline gelsin kalanlarda siyahlasın çürüsün, bütün kızlara ona maymun görünsün o da bütün kızlarda ona maymun görünsün, herkes sevgili olmak istesin parasını yiyip ayrılsın dalga geçsin oyun oynasın kürletsin onu emi.

ohh şimdilik bu kadar yeter günlük Allah ım kabul et sen okuyan herkes amin desin lütfen :D

aminn :D

gamzelim89
11-02-2010, 08:06
aminn :D

Allah razı olsun kardeş Allah tuttuğunu altın bıraktığını taş etsin :D

doxukansh
11-02-2010, 10:34
Ya Günlük İşteyim ve sıkıntıdan patlamak üzereyim ne yapmalıyım ? :D

gamzelim89
11-02-2010, 10:41
Günlük cevap veriyor işin olduğu için şükretmeli ve olmayanlara bakıp (bakınız: gamzelim89 üyesi) ibret almalısın :D

flyleaf
11-02-2010, 14:28
Sabah sabah ne günlüğü bu deme sevgili günlük..

Gerçi öğle ezanını duydum ne sabahı ama olsun..

Bi kaç gündür sevgiyle ve istekle pek bi yoğrulmuş bi'şeylerin içindeyim..Allah sonumu hayretsin..
Böle salak salak sırıtıyorum,,kıskançlık krizlerine giriyorum falan..
Sonraa..
Aslı'yla normale dönüyoruz gibi oluyoruz..
İkimizde yaklaşmaya korkuyoruz,,ama o da ben de biliyoruz..
Bizim arkadaşlığımız biraz başkaymış..

Dönem arası bitti nan:/
Pazartesi okul var..Heyheylencem yine..
Onca yol..
Soğuk..
Yeniden lahana oluyorum yani günlük:))
Ama olsunnn yatağımı toplamak zorunda değilim artık,,
Bıktım yaa kaç gündür yatağımı topluyorum..

Pudra Şekerli Çilek
11-02-2010, 17:41
Ben uyurken neler neler olmuş günlük...
Şşştt...
Çaktırma...

kimona
11-02-2010, 18:15
sevgili günlükcan;

Oğuza oğuzcan dediğimde sinirleniyor bana,
sen de sinirleniyor olabilirsin ama sence umrumda mı?
bugün Oğuz bey okuldan gelince kızartma yaptım,
gittikçe güzelleşiyormuşum öyle dedi bana.
gerçi önce mutfağa iltifat etti,
lavabonun üzerine takılan o gece lambasının ipini görünce.
ben de üzerime alındım,n'apıyım /=

Neler duyuyorum günlükcan bir bilseen var yaaaa.
ohoooo. =D

bir an önce Ankaraya gitmek istiyorum!
3 gün kaldı.sınıflar daha belli olmamış ama neyse pazar günü bakarız günlük.

hadi görüşürüz.

not: sana bir dahaki yazışımda ingilizce yazacağım!

.Ölüme de tilili.
11-02-2010, 20:53
Kadın bana gülümsedi bugün. O kadın...

Harıl harıl yıllık için çalıştık bugün. Kimimiz sınıftaki ilginç olayları, komik diyalogları yazdı; kimimiz fotoğraf işlerini halletti. Sınıfı uzun zamandır böylesi bütün olarak görmemiştim. Hocalar hakkında da elbette yorumlar yapıyorduk arada. Elimizdeki geçen senenin yıllığına bakarak hocalara göz gezdiriyorduk. Trafikçi... Geçen sene dersime gelen o sapık hoca... Aynı zamanda beden öğretmeni. Dar eşofman giyme fantezisi olan... Hani ''Yiğidin malı meydandadır.'' modunda gezen... Kadınımla sınav esnasında kopya çekmiştik, hoca sınavları okurken de bu durum belli olmuştu. İkimize de 0 vermişti o yazılıdan. ''Bu herif dandirik dersi yüzünden teşekkür almamı engelledi benim!'' diye sinirle söylenirken karşımda gülüyordu. ''Benim de...'' dedi bana bakarak.

Garipsedim başta. Sonra sevinmek ve tiksinmek arasında kaldım.

*Aptal şey! Bunu mevzu bahis ettiğine göre sevindiğin belli. Ne diye kasıyorsun bu kadar?

Hissettim yalnız. Kadın benimle konuşmak istiyordu.

kusurun gölgesi
12-02-2010, 03:37
Sevgili Günlük,

Bugün iyiyim hamd olsun ya sonra....
Hayallerimi gerçekleştirecek miyim,hayallerimi gerçekleştirebilecek miyim??
Gündüzü sevemiyorum hep gece dinliyor beni,hep gece susuyor ben konuşuyorum bu yüzden istiyorum geceler uzun olsun bir şehirin duyulmayan çığlığında ben geceyle koyun koyuna kalayım ve o sessiz çığlığa sesimi katayım ama o bile gidiyor kapı çalındığında....
Ve biliyorum gün gelecek gideceğim kapı çalındığında olsun sorun değil acımaz içim sadece istiyorum o an gelene kadar yaşayabilmek huzurla,
Çok mu şey istiyorum ki bu denli yoruluyorum...
Allahım güç ver....

bir-gun-mutlaka
12-02-2010, 13:12
Sevgili Gunluk,
inanki beni hic umursamiyor,aklindan cikmamayi diliyorum,kapimda beklesini istiyorum.ben onu boyle severken,ilgi gosterirken onun boyle olmasi beni deli ediyor.ne bicim bir psikopat oldum ben,lutfen ya lutfen bu isden,bu daraldan,bu psycho tipli insanlardan kurtulmak istiyorum,bir cozume cok ihtiyacim var,cok bunalmis durumdayim,onun yuzunden hayatimda neler gecikdi biliyormusun sen gunluk,ama o planlarini tikirinda uyguluyor,hayatimda hersey negatif nasil bir belaydis arildi basima be gunluk,evcilik oyunu bile degil,sahte filmler gibi hersey o kadar cok arkami donup gitmek istiyorumkiiii.nasil pasif bir insan oldum ben ne bu uzerimdeki bir buyu mu,bir lanet mi?nasil kurtulacagimm ben ALLAH`im lutfen yardim et.

AnaLjeZiK_
12-02-2010, 17:22
Günlük len Denizli'ye döndüğümden beri bi' ilki yaşıyorum :D
İlk defa dün gece sabaha kadar sarhoş muhabbeti çekmedim :D Aksine normal insanlar gibi herkes oturdu çay cips falan filan eşliğinde sabaha kadar çene yaptık :D İnanması zor ama ciddiyim :))
Sabah 8de bi' baktım herkes bi' yerde uyuya kalmış amaan dedim bende yatıyım bari ve yatış o yatış anca kendime gelebiliyorum :D
Hele çarşamba gecesi tam bi' felaketti, millet sızıp kaldı. Sızmayanlarlada, tek içmeyen olarak sabaha kadar uğraştım hatta Güçlü sabaha kadar şiir okudu bana :DD En sonunda sinirlendim ne haliniz varsa görün diyerekten gittim yattım ama uyumak ne mümkün. Ağzına içki sürmeyen biri olarak sürekli sarhoş muhabbeti çekmek ne kadar kötü anlatamam günlük :( Hayır Fatih'in bundan haberi olsa yada o esnada sürpriz yapıp çat kapı gelse öldüğümün resmidir :DD -ki geldi dün akşam. Evde kimse yok duşa girmişim nasıl ısrarla zil çalıyo. Mediha zannettim sinirlendim ama gelen Fatih çıktı daha çok sinirlendim ağzıma geleni saydım yazık aşkım benim ya ezildide ezildi :D Hayır kime bu kadar sert çıkıyorsam ben 1.60, o 1.85 :D
Bunları sana sırf vakit öldürmek için yazıyorum günlük efendi, o yüzden kendini değerli falan sayma :D Çünkü ekle-sil için rektörlükteyim ve bilgin hocayı bekliyorum :(
Herneyse umuyorumki bu akşam ve gece herkes birazcık insanlık gösterirde bende kimseyle uğraşmak zorunda kalmam. [çok içten amin diyesim geldi ve diyorum :DD amiiinnn :))]

.Ölüme de tilili.
12-02-2010, 19:57
In my dreams, I can see you.
I can tell you how I feel.
In my dreams, I can hold you.
It feels so real.''

Günün öldüren şarkısı.

*

Kendimi kötü hissediyorum. Biliyor musun, kendi kendimi yormaktan başka bir şey yaptığım yok. Bir gün mutluluktan ölecek duruma geliyorum, diğer gün acıdan. Bir gün kahkahalara boğulana kadar eğleniyorum, sevinçli oluyorum. İşte diğer gün, bugün, üzüntüden ne yapıcağımı şaşırıyorum. Neye üzüldüğüm bile belli değilken tam, ben kendi içimde büyüttükçe büyütüyorum sorunları. Hatta sorunları da geçtim, sorun etmediğim şeyleri didikleye didikleye sorun haline getiriyorum. Bir gün yerimde duramıyorum, sürekli hareket halinde kıpır kıpırım. Diğer gün yatağıma gömülüp ölü taklidi yapmak istiyorum acılara.

Ah bazen dakikasına dahi değişebiliyorum gün içerisinde de.

Dün gördüğüm halde bana acı vermediğini farkettiğim kelimeyi, bugün kafamda evirip çeviriyorum. Duvarlara dahi zihnimde ben yazıyorum. Dün ne kadar acımadıysam, bugün içimde zikrettiğim katı kadar ölüyorum.

Düşünüyorum da, çenem düşmüştü dün. Genelde O konuşur, ben dinlerdim. Dün neredeyse fırsat vermedim. ''Sakin ol biraz. Bir yavaşla, soluk al!'' dedi sonunda. Şu an, öldürseler de umrumda olmaz, karşı çıkmaya bile cümle kurmam.

Deliriyorum. Aslında delirecek bir şey yok. Uğruna delirdiğim şeylerin katiliyim. Ama kanıma zehri ben karıştırıyorum. Kanıma zehir olduğunu zannettiklerimin benim kanımı emmesine izin vermiyorum.

''Nefret ediyorum Yonca bazen senden.''

Hayalimiz vardı kadınla.
Ucuz şarap alıp en sevdiğimiz şarkı eşliğinde şarabın ve birbirimizin kokusunun etkisiyle sarhoş olucaktık. Sarhoş olucak ve dans edicektik delice. Kaçıcaktık bu yerden. Bizi bu şehirdekiler istemiyordu, bizse zaten bu şehri çoktan evlatlıktan reddetmiş birer anne*babaydık. Gece çırılçıplak denize girecektik daha. Kadın ağlarsa ben öpücektim gözlerinden. O yine bana sarılır, ''Kadınım, iyi ki varsın!'' derdi.

Kadın bendeki yerini bitirdi bitireli, ben hiçbir kokuya bağlanamaz oldum. Evet, birileri okuyorsa bu yazdıklarımı ve sapkın olduğumu düşünüyorsa haklı. Ben bir sapkınım!

BenZekininBebişiyim
12-02-2010, 20:01
Günlükcaannn
Annem yine sütlaç yapıyorrr.
Koş yetiş hadi ben hepsini bitirmeden =P

b_an_u
12-02-2010, 20:32
Gülce gelmiycekti bugün işte, dişçiye gidicekmiş.
Ben yalnız bekliyorum servisi. İkili koltuğa geçerim, yanıma çantamı koyarım, kulaklığı da takarım, Gülce'nin de çok uykum var diye yaptığı serzenişlerinden bugünlük de olsa kurtulurum diye düşünüyodum.
Servis geldi, bindim. Baktım koca serviste herkes tek tek oturmuş. Herkesin yanındaki koltuk boş nerdeyse. Sinir oldum.
Neyse oturdum kızın tekinin yanına. Daha önce de hiç dikkat etmemiştim kıza haa. Bu dönem servisimi değiştirdim de. Pek tanımıyorum herkesi doğal olarak.
Her neyse işte serviste yanına oturduğum kız sürekli telefonuyla oynuyo falan böyle. Bi'şeyler yazıyo, sonra geri siliyo falan. Allah'ım nasıl merak ettim nasıl merak ettim anlatamam ne yazdığını.
Sonra yandan yandan bakmaya çalıştım böyle.
"asqım serfistys shuan anıLLa ve qızlarla coq eylenioRs ishte br iki lusmsz var ama bshver ;) shn napıosn x)"
Şimdi serviste herkes mal mal oturuyo. Kimsenin eğlendiği falan yok doğal olarak sabahın 8'inde.
Bi' de Anıl diye biri var mı serviste bilmiyorum ama kızın hiç kimseyle konuştuğunu falan görmedim yani. :D
Şimdi anlıyorum mesajı yazarken neden bu kadar zorlandığını. :D
Senaryoyu defalarca değiştirdi canım kız. :D
Ay bi' de UGG leri vardı lan beyaz beyaz bööyle. :/

Gittim sınıfta herkese anlattım ben bu kızı. Gülce'ye de yarın anlatıcam. Mesajda falan anlatamam hiç şimdi, eğlencesi çıkmaz.

Salak mıyım neyim.

b_an_u
12-02-2010, 21:02
Bizim sınıfta bi' kız var böyle.
Yeni geldi okula, daha doğrusu Eskişehir'e.
Burnu havada falan tamam mı?
Allah'ın öküzünü almışlar, önüme koymuşlar resmen.
O sıraya oturucağı zaman ben ve arkamdaki iki kişi büzüşmek zorunda kalıyoruz.
Bugün tarihçiye de sinirlendiğimden olucak kıza bağırdım böyle. O bacaklarını o kadar uzatmasan da bizde geçip oturabilsek diye.
Allah'ım böyle bi' mal olamaz ya.
Döndü bana. Baktıı baktıı baktıı. Ama rahat bi' 15 saniye falan bakmıştır böyle.
Sonra aynen şöyle dedi;
-Düzgün konuşsana ya insan gibi konuş, insan olsana, düzgün konuşsana.

Aynen böyle dedi. Bi'de cırtlak sesi var ki oooof.
Şok oldum tabi ben. Neye uğradığımı şaşırdım böyle.
Sadece ben değil sınıftaki herkes dumur.

Bütün problemliler bulur beni, teallam ya.

:/

deibstyod
12-02-2010, 21:18
Bugünüm devamlı sinirli olarak geçti. Düşünsene günlük devamlı espriler yapıp hep gülümseyen ben, bugün hiç gülmedim. Kendi kendime içimden bağırdım, kızdım. Kime ne söylemek istiyorsam hepsini içimden söyledim onlara. Duyup duymadıklarını bilmiyorum.
..

Bir hastanın yatışını aldım. Akciğer metastası varmış ve 1,5 yıldır kemoterapi tedavisi görüyormuş ve kadın 56 yaşında. Ama kadını görsen şen şakrak bir şey. Yatışını alırken espriler de yapıyor. Sanırım o sırada biraz sinirim geçmişti. Bir düşünsene o 56 yaşında devamlı gülüyor ve ben bu yaşımda somurtuyorum. Şaşılacak şey değil mi?
Bazen de aklıma bir şey geliyor ve gülmek istiyorum. Acaba diyorum beni deli sanırlar mı.:pP En çokta broşürü verirken sıralamayı saydığımda gülmek istiyorum. Ben de bir anormallik var galiba.:/

Anlayacağın bugün hiç havamda değildim. Bir de hani Oğuz Atay var ya. Onun kitaplarını okumak istemiyorum bir daha. Bugün yolda yürürken bir de baktım ki Turgut Özben gibi düşünüyorum. Ama onun kitabını okumamakta elde değil.:/

dünyammm
12-02-2010, 23:46
bi yanım anlamamakta ısrarcı davranıyor.
bu durumu kabullenemedikçe öfkem gerginliğim alınganlığım geçmeyecek biliyorum.
yinede kabullenemiyorum tamamıyla.
isteklerim farklı, onun istekleri farklı.
zamanımı onunla geçirmek onu doyasıya yaşamak istiyorum.
düzgün bi ilişkimiz olsun, böyle nolduğumuzun belli olmadığı bişey değil.
yarım eksik kalmak sinirlerimi altüst ediyor.
hatta beni çekilmez aksi birisi yapıyor.

bugün davranışlarımı yadırgadı resmen.
geldi sarıldı sımsıkı, o kadar içtendi ki söyledikleri sarılışı sevişi.
ben yinede tebessüm edemedim, hemde komik sayılabilecek bi nedenden.
gelince eve kendimi berbat hissettim çok şımarıkça davrandım, aramak istedim kontür bulamadım.
sadece mesaj atabildim, onu böylesine kırgınken bide ben kırdım ya.
hayat dediğim insana böylesine düşüncesizce davranmak..

..

s3lin
13-02-2010, 01:45
Kendimi bunun için mi yorucam ben?
Kalbimi bunun için mi kırıcam ben?
bufffffffff.....:)) çokk karışıık çooooooookkkk......:P

Pudra Şekerli Çilek
13-02-2010, 05:24
Koskocaman bir yara...
İyileşeceği zaman kabuk bağlar. Seversin, her seferinde o kabukları soymayı...
Tazelenir...
Sonrası yine kabuk...

Oysa biraz daha sabretsem neler olacaktı...
Bu kez iyileşmeden dokunmayacağım...
Tekrar aynı şanssızlıkla iç içe olmanın manası yok...
Hem zaten yarımca iyileştim belki...
Ben iyiyim...
Ben iyiyim...
Ben iyiyim...
En iyi olacağım...
Kendime söz...
Bir zamanlar ne çok söz veriyordum be...
Kendime, başkalarına...
Tutuyor muydum ki...
Hayır...

Herkes değiştiğini söylüyor günlük...
Neden inanmıyorum acaba?..
Ya da ben artık neye inanıyorum? Söylesene bana...
Evet, kalbim taş...
Eritmek kolay değil...
Samimi değilim, dahası dürüst değilim artık...
Biri lâzım...
Ağlatsın...
Öyle cümleler kursun ki, uykuyu iyiden iyiye unutayım...
Özlemeyi öğretsin mesela...
Şu ana dek yaptığım aptallıklar hiç kalsın, onunla yapacaklarımın yanında...
Mesaj atmayı bile sevmediğim halde, aramadan duramayayım...
Biri lâzım günlük...
Ismarlama değil bu...
Ama biri lâzım...
Öyle biri ki; ağlamalara, aptallıklara, mesajlara değecek...
Gözünden samimiyet aksa, olmaz mı?
Çok mu zor?
Olanı görmem mi zor, olmayanı bulmam mı?..
Bilmiyorum ki...

Bu arada aklıma geldi, bir günlük vardı...
Günlüğüm...
Bir sayfası kopmuş. Geçen gün buldum onu da...
Gerisi çöp...
Öncesinde özenle yırtmıştım... En kısa kelimesi bile okunamasın diye...
Belki yaşananlar çöplük değer taşıyordu günlük, ne dersin?
Öyle öyle, kesin öyle...
Ama ne hikmetse, bir türlü yerine kavuşamıyor şu eski şey...
Şey işte...
Yaaa, bu noktaya gelince cevap yok...
Ne düşündüğünün farkına varmak lâzım...
Sonra atmaya kalkmak lâzım...
Aslında okunsa umrumda olmazdı...
Hatta ben bir kez daha okuyabilseydim...
Çünkü gerçekten hiç hatırlamıyorum ne yaptığımı, ne ettiğimi...
Şimdi de bir farkı yok gibi...
Ben ne yapıyorum?

madurga
13-02-2010, 07:34
neden sana uzun şeyler yazamıyorum =)

s.onsuz
13-02-2010, 07:48
bırak allasen günlük....

sailorgırl
13-02-2010, 10:09
sevgili günlük bugün sana ilk yazışım...çok doluyum çok dertliyim...bir insanın hayatı bu kadar mı kötü gider yoksa ben mi güzel şeyleri göremiyorum bilmiyorum...bu gece yine o aklıma geldi..günlük altı ay oldu ya neden hala unutup silemiyorum kafamdan anlamıyrum ki..illa biri mi girmeli hayatıma onu unutmam için ama ben böyle istemiyorum ki hala onun izlrini taşirken hala onu düşünürken yeni birisi çok zor..zaten karşımdaki insanada haksızlık olmaz mı bu.ne diyecegim o insana kusura bakma eski sevgilimi unutamadim onu unutmak için kendime yeni hayaller yeni umutlar mı yaratıyorum..çok saçma çok aptalca..ne istedigimi bilmeyişim çok kötü günlük..öyle karışık ki kafam..bir yanım onu deli gibi isterken(hala)diger bir yanımsa onu yok etmek istiyor.bu nedir?aşk mı?nefret mi?yoksa sadece ego tatmini mi?bilmiyorum.bilemiyorum..çok zor günlük..onu düşünmemek için elimden geleni yapıyorum ama bir noktada ya da bir günde tıkanıp kalıyorum.tek istedigim bu sancılı sürecin bir an önce bitmesi veya buna bir an önce alışmak..hep soruyorum nasıl bu kadar kolay silip atabildi.peki ya ben onsuz bir saniye bile geçiremeyecegimi düşünürken koskoca altı ay nasıl dayandım..gurur aşktanda öteymiş be günlük..offf günlük offf..ruhum inanilmaz derece yorgun..hani derler ya 20 yaşındasın ama 60 ruhu var kendimi öyle hissediyorum ve bu durumdan nefret ediyorum..ama bir gün yine gençleşecegim bunu biliyorum benim hala umudum var..belki o geri gelmeyecek..belki ailemin arası düzelmeyecek..belki arkadaslarım çok iyi insanlarolmayacak yine..belki yine parasız klacagım veya öyle çokta büyük paralar kazanmayacagım ama bir gün mutlu olacagım bunu biliyorum..çok derinlerdede olsa bunu hissediyorum ya..ve bu umut bana bir ömür yeter sanirim ha ne dersin günlük?

gözlüklü tavşan
13-02-2010, 14:41
Yapmam gereken onca şey varken benim ne işim var burda günlük?
Vallahi çekilmezim!

Hava kapalı, eskiden ne severdim bu havayı...
Şimdi benim de normal insanlar gibi ruhum daralıyor (:

Alt kattaki tamirat bitmedi gitti =/
Şarkı bari söylemesin adam, tak taklar rahatsız etmiyor o kadar (:

Şiir yazar gibi oldu.
İki satır yaz atla, iki satır yaz atla :p

Hıı...
Okul açılıyor =/
Ders seçimi yaptım az önce, 2 boş gün gözüküyor, hatta 3 bile sayabiliriz (:
Bi' gün sabahtan akşama, bi' gün öğleden sonra.
Bi' gün de sabah var güya, ama muhtemelen olmaz o ders.
Gerçi ben alabiliyor muyum o dersi hâla bilmiyorum =/
Diğer alttanlarımı alsam mı onu da bilmiyorum =/
Bi öğrensem sene mi uzayacak, dönem mi, ona göre davranırım.
Sene uzayacaksa ne gerek var sıkıştırmaya.
Aptallığımın cezası işte!
Kayıp yılın bedeli...

Her ne ise...

Azıcık güneş istiyorum Allahım.
Ama o kadar da fark etmez aslında...
Olsun, ben istiyorum yine de işte (:

kimona
14-02-2010, 00:40
Sevgili günlükcan;
sana aylar önce yazdığım yazıyı okudum.
neler yazmışım!
birazdan merakla seni okuyacak gözler umrumda değil,yine yazacağım.

yaklaşık bir buçuk saat sonra şehrimden çıkıyor olacağım..
titreme sarıyor bütün vücudumu,
ailemin yanında ağlamaktan korkuyorum..
hiç ağlamadım ki,giderken.
ama bir şehirden ayrılırken hep böyle olmuyor muyum ki?
bir yarım burda,
diğer yarım Ankarada!
....

sabah beraberiz günlükcan,
saatler kaldı!
sadece saatler..
saatleri sayıyoruz.

ooooooouuuuuufffffff.
zaman geçmek bilmiyor.

neyse günlük!..
yazamıyorum,saçmaladım zaten.

pilonoidal.sinüs.
14-02-2010, 01:03
Günlük`cüm;

ben geldim[=

Yok,aslında öyle değildi.Özlememiştim,sevmemiştim.Yalan söylemekten zevk alır olmuştum yada yalancılıktan(!).Damga vurdular bana günlük`cüm.İçimi yaktılar be.Neydi,ne değildi bilmiyordum ya ben,ondan mış bu sitemler.Su içicektim,kaymayacaktım karda buzda.Eriyecekti hepsi suyla.Su,,Olmasaydı hiç biri be.Ben ben olsaydım da adam olsaydım.Duymasınlar bizi günlük`cüm.Özlemesinler,farketmesinler.Şiii..Sessi zce anlatıyorum sana herşeyi,fısılca.Sende sırr`ımızı koru usulca.Boğazım kurudu be günlük`cüm.Bir bardak su içip geleyim en iyisi.Bir de özledim seni kül kedisi.Keşke gerçek olsa 00`gibisi.Ahh..Ah!
Günlük`cüm;sana günlük`cüm demeyi öyle seviyorum ki...Tıpkı o`nun beni sevmesini istediğim kadar.Tıpkı ısırılan çikolatanın dudakta bıraktığı masum iz kadar.Tıpkı büte kaldığı için sevinen ben kadar.Büt!?
Bu sefer ayırmadım bile cümlelerimi.Parmaklarım izin versede parmak uçlarım izin vermedi enter`tuşuna basmama.İstemedi be günlük`cüm.O`bile istemedi bu sefer ayrılmamızı.Basit formül,bileşik formül demeden,kimyası,botaniği demeden o`bile istemedi.
Ya!?
Ya o günlük`cüm.Ya o ne yaptı.Bir selam bile vermeden,kim oldğumu bilmeden,tekrarı izlemeden,kıçını döne döne gitti.Evet,aynen öyle yaptı günlük`cüm.Dizilerin bile her bölümünün 9876545678909876545678976543456789876543tekrarı olurken,o başlamadı bile.Bitti`dedi ve gitti.
Fındık kurdu`m.
Seni sevmek istiyorum.
Öptüm seni günlük`cüm.
En kısa zamanda ayrılmadan gelicem yine.
Gelicem.
Sigara dumanının halkası gibi kurdu`mu sararak gelicem.
Zort.Zort.

Pudra Şekerli Çilek
14-02-2010, 05:58
Vay bee...
Bir hafta var günlükcan...
Taam bir hafta...
Söz verdi, o da gelecekmiş...
Güzel olacak be...

Tülay16
14-02-2010, 23:22
Yoruldum inan çok
Kelimeler ifade etmiyor iken artık beni
Unutmayı,Unutulmayı affedemez oldum
Çığlıklar sarıyor sessizce benliğimi
Ağlatmakla hükümlü gözler
Canımı acıtmadan gitmiyor ki...
Bir yanım yarım kaldı hep
Söz veremiyorum artık düşlere
Susuyorum..
Bekliyorum akan zamana karşı kendim ile
Bir an çocukluğum aklıma geliyor
Sıcacık bakışlarım,Yalansız dünyalarım
Masum tebessümlerim
Ağlasam bile gülerdim ben durmadan
Ben, bu değil miydim peki?..
Gücümün yetebildiği
Tek kelimem var şimdilerde
Geride kalan sorularıma inat!..
"Yalnız sen
Kendin için durma gülümse yüreğim*.. "

(=
CuT..!

Pudra Şekerli Çilek
14-02-2010, 23:34
Her şey düzelecekmiş...
Öyle diyor günlük.
Kocaman sarıldım ona...
Çok özlemişim, çok...
Parfümüyle karışık sigara kokusunu bile özlemişim...:)
İnanıyorum, dediği gibi olacak...
Ha bir de atacakmışız her şeyi...
Becerebilir miyim sence günlük?
Alışkanlıklarımdan vazgeçerim, değil mi?..
Çook zor geliyor ama yapacağım ya...
Hem de onun için bu sefer...

kimona
15-02-2010, 00:07
Sevgili günlükcan;
sağsalim geldim sonunda Ankara'ya.
otobüs güzeldi gerçi tekli koltukta oturdum,bizim üst dönemden bi' çocukla karşılaştım,
daha doğrusu o fark etti beni,geldi konuştu,ilgilendi..Gazideymiş o da.dönemlerden konuştuk,pek anlaşamazdı bizim dönem üst dönemle.

sabah 06.15te aştideydim günlük!
adam kaçla geldiyse artıık.
bi' ara dizi izleyeyim dedim,alt yazı okurken midem bulandı.
n'apim yani,taşıtla giderken birşey okuyamıyorum midem bulanıyor.
neysee.

7.30a kadar beyimizi bekledim,
antidepresanımı çok sevdiiim.
beni kızdırdığı zaman ona bakıp sakinleşecekmişim. =D
ben ona kısaca anti diyeceğim amaa.

3 saatlik uykuyla duruyorum günlük,o da otobüste ne kadar uyuyabilirsem işte.
ama uykum yok,gibi.
yarın bi' dünya işimiz vaaar.
sabır gerekiyoor!

dersler başlıyor yarın,kitap almam lazım,
çalışmam lazıım çooook çalışmaam lazıııım!

.Ölüme de tilili.
15-02-2010, 00:17
Hava çok tatlıydı bugün. Dışarı çıkmak için can atıyordum aslında. Keşke istemeseymişim!

Her yer cıvıl cıvıldı. Bana bunun neşe katması gerekirken, ben geçen sene bugün nasıldı'ya takılmıştım. Geçen seneyi düşünüyordum. Tatlı havanın bana anımsattırdıklarını... Yürüdüğüm her adımda bir olayı ya da birini işte... Ellerinde sevgililerinin almış aldığı çiçeklerle gezenler, hediye paketleri, her yerde 'Sevgililer Günü'müzü kutlayan yazılar, el ele çiftler... İçim burkulmadı değil hani. Biriyle karşılaşmak istedim içten içe. Biriyle karşılaşmalıydım ve hemen eve gitmemeliydim. O kişiyle konuştukça, ilgilendikçe belki ortamdan uzaklaşabilirdim. Hatta birkaç kişiyi aramayı düşündüm, sonra vazgeçtim.

Otobüsten indim. Tıpış tıpış gittim 'Öss denemesi' almaya. Kendimi ödüllendirdim güyaa! Karşıyım Sevgililer Günü'ne de, hediyeleşmelere de bu tip özel günlerde. Ama sinirimin bozulmasını engelleyemedim.

Güzelim havada dışarıda gezip tozmak varken, ki tam da içilcek havaydı :/, eve geri geldim. Evde bir telaş bir telaş. Teyzem, arkadaşları Emine teyzeyle Şükran teyze, acele acele yemek yapıyorlardı. Lanet olası! Yaptıkları yemek ne biliyor musun? Paçanga böreği! Ağlasam mı ağlamasam mı bilemedim. Kimin için olduğunu sormaya bile tenezzül edemedim.

Sonra misafirimiz geldi tabi. Nejat diye bir arkadaşları, abi gibi severler bahsettiklerinden bilirim. Çok tatlı bir bey. Tatlı dedim, çünkü 'Kocaman bir genç kız varmış burada!' dedi, teyzeme yaşımı sorup da 18 cevabını alınca da, 'E normal, belli oluyor zaten.' dedi. Bu an tarihe geçmeli işte! Biri yaşımı gösterdiğimi söyledi! :/

Sofraya oturduk. Burnuma bir koku geliyor, ama dedim yine ben canım çektiği için kokusunu alıyorum. Meğer cidden sofrada rakı varmış! İçimden nasıl saydırdım, bilemezsin. İnsan bir söylerdi, ben de kendime bir şeyler alır, gelirdim. Bana rakı içirmeyecekleri bariz çünkü.

Bu arada bir hata yaptım ben. Geçen sene bugün O'na aldığım hediye... Tişört... Mesaj attım, ödünç vermesini istedim.

Yemekten kalktım. Kuzenimin ödevine yardım ediyorum rakı içen bir topluluğun kahkahaları arasında. Yapıştırıcısı bitti, bir de buna sinirlendim. Derkeeen.. Kafamda bir ışık çaktı. :D Yapıştırıcı alma bahanesiyle çıktım. Kırtasiyeye uğramadan direkt tekel satan bir kuruyemişçiye girdim. :D Aldım biralarımı. Sonra aklıma geldi de, sordum oraya. Yapıştırıcıları varmış neyse ki! :$ Sonra tekrar O'na mesaj attım, 'Dışardayım, tişörtü getirsene.' diye.

İç sesim: 'Ulan Yonca! Kaşınıyorsun cidden. Neyine gerekti sanki?'

Geldi. Tişört elindeydi. İstediğime pişman etti her ne kadar tişörtü verse de. Ben akıllanmam abi, cidden akıllanmam. :|

Neyse..
Şu an mutluyum.
Süslü püslü, makyajlı, elimde içkimle oturuyorum.
Sıktığım parfümün kokusu bile mutlu ediyor şu an.

*Kokoş değilimdir asla!

Ben bu saçmalıklarıma son verip, kendimi müziğe vermeyi planlıyorum.
E, gittim! (:

hiçbişey
15-02-2010, 13:32
Evet..
İlk iş deneyimim bi' parça hüsranla birlikte sonuçlandı..
Kötü ayrıldık sayılmaz esasında, ben istedim..
Onları yarı yolda bırakmama rağmen sorun çıkarmadılar..
Hele bi' tanesinin tam kapıdan çıkarken; "yaaa gitme!" deyişi gerçekten komikti..

Öyle ya da böyle bitti işte.. İçimde bi' huzur, bi' tuhaf mutluluk..

Şimdi yeni okyanuslara açılma vakti..

Hayırlısı..

PüR_NeŞe
15-02-2010, 16:58
ulan günlük ne kadar eğlendik demi....uzun zamandır kuzenler bir araya toplanmamıştık....iyi oldu iyi....pufum eksikti merim eksikti ama olsun napalım.....çok güldük ya...zaten bir araya geldiysek gülmemek imkansız.....uff ablam kahve yaptı uykumu kaçırdı sabaha kadar gözümü kırpmadım....yerde yattım ben..corç dedim skaın üstüme basmyaın he dedim.....lavobaya giderkenbacağımı nasıl becerdim bilmiyorum ablamın başına çarptım gül gül öldük......yine gelelim böyle bir araya....

hani bide sevgililer günüydü ya...hepsinin sevgilisi ya da eşi var tek sap bendim ya espriler benim üzerimdendi hep.....eve dönerken trafikte vardı...canım kağıt helva istedi ee trafikte satılan en ünlü gıdadır.....ballandıra ballandıra anlattımki bizim gelinin canı istesin diye..ee hamile ya alındı tabi hemen..:D

ah be günlüğüm keşke hergünüm böyle olsa.......bak bir başıma kalınca sızıyor yine dünyama bişeyler....ahh ahhh nasılda koyuyo insana yokluğu..

Hadi len ordan
15-02-2010, 22:07
Günlük!
(:

Gelişimden tanımışsındır beni, bilirim.
Uzun zamandır sana yazmadığımı hissettim.
Senden geçmişimi okumayı çok severdim eskiden.
Biliyor musun? Artık pek ilgi çekici gelmiyor o yazdıklarım.
Hatta uzun zamandır.

Senden sonra çok şey yaşadım.
Kazandım, kazanamam dediğimi.
Kazandım da, gel gör ki okların yönü yine hep adıma yönelikti.
Olsun günlüğüm, zaten sen beni bilirsin..
(:

Mmm.
Geçmişten bahsetmenin faydası yok.
Bi kuyruktur, ne uzaaaar ne de kısalır..
Vakit; şimdiki zamana yüz çevirme vaktidir...
Zaten çevirdim de..
(:

Fazla uzatmak istemiyorum, zaten anlatamıyorum da.
Farklı şeyler.
Kalsın bende.
Hem sen anlarsın.
Ki bu yeter bana..
(:

Kömşürük günlük!
(:

zekininteki
16-02-2010, 00:51
Gülce gelmiycekti bugün işte, dişçiye gidicekmiş.
Ben yalnız bekliyorum servisi. İkili koltuğa geçerim, yanıma çantamı koyarım, kulaklığı da takarım, Gülce'nin de çok uykum var diye yaptığı serzenişlerinden bugünlük de olsa kurtulurum diye düşünüyodum.
Servis geldi, bindim. Baktım koca serviste herkes tek tek oturmuş. Herkesin yanındaki koltuk boş nerdeyse. Sinir oldum.
Neyse oturdum kızın tekinin yanına. Daha önce de hiç dikkat etmemiştim kıza haa. Bu dönem servisimi değiştirdim de. Pek tanımıyorum herkesi doğal olarak.
Her neyse işte serviste yanına oturduğum kız sürekli telefonuyla oynuyo falan böyle. Bi'şeyler yazıyo, sonra geri siliyo falan. Allah'ım nasıl merak ettim nasıl merak ettim anlatamam ne yazdığını.
Sonra yandan yandan bakmaya çalıştım böyle.
"asqım serfistys shuan anıLLa ve qızlarla coq eylenioRs ishte br iki lusmsz var ama bshver ;) shn napıosn x)"
Şimdi serviste herkes mal mal oturuyo. Kimsenin eğlendiği falan yok doğal olarak sabahın 8'inde.
Bi' de Anıl diye biri var mı serviste bilmiyorum ama kızın hiç kimseyle konuştuğunu falan görmedim yani. :D
Şimdi anlıyorum mesajı yazarken neden bu kadar zorlandığını. :D
Senaryoyu defalarca değiştirdi canım kız. :D
Ay bi' de UGG leri vardı lan beyaz beyaz bööyle. :/

Gittim sınıfta herkese anlattım ben bu kızı. Gülce'ye de yarın anlatıcam. Mesajda falan anlatamam hiç şimdi, eğlencesi çıkmaz.

Salak mıyım neyim.

eğlendim :D

flyleaf
16-02-2010, 01:01
Pek muhterem günlük..

Elime kağıt kalem alıp yazmayı özledim,kara kalemin elime bulaşmasını..
İçimdekileri bir bir dökmeyi..
Bi tutulma var dilimde,parmaklarımda,aklımda,kalbimde..
Boş hissediyorum kendimi,bomboş..
Amaçsız gayesiz..

Koskoca bi sene geçmiş üstünden,halen aynı yatakta yattığım peluş ayım..
Onun kokusu yok üstünde,
Sadece alışkanlıktan yatağımda..

Geçen sene tam da dün eline basınca şarkı çalıyo bu diye diye evin içinde dolandığım ayım,,
Geçen sene tam da bugün,tam da bu saatte o çalan müziği telefonda ona dinlettiğim gün..
Ben eline basınca o anlıyodu,ben ayımlaydım..
Beni koruuyp gözetsin diye aldığı ayımla..
Geçmiş..Geçmişte kalmış,harbiden geçmiş..

Benim bile dilimdeymiş,sensiz ölürümler..
Ben bile onsuz yaşayabiliyomuşum..

Okulun ilk günüydü ya hani bugün,
Ne olup bitti tatilde öğrenmeye hevesli arkadaşlarım tabi..
Anlattım da,anlatırken sanki bi' film anlatıyomuşum gibi..
Sanki o filmin başrolü ben değilmişim gibi..

Ben kimim günlük,,
ben kime döndüm?

`Çürük Vişne
16-02-2010, 01:42
Ben geldiiiiğm.
Yoktum ne zamandır, evet. :b
Yokluğum belli olmuştur.
Ama yokluğumda ders çalışma fırsatı buldum he. :Pp
Bu dönem her şey daha güzel olucak günlük. :Pp
..

Dönem demişken, Harun geldi bugün. :D
Uzun zamandır gelmiyodu, özlemişiz keratayı.
Çok seviyorum ya. :D
Sınıfı unutmuş görmeyeli.
"Haa burdamıydınız ya." falan dedi. :Pp
zxcömcçövm
7 tane 1'i varmış.
İyi yine. :D
Okula geldiği yok zira.
..

Bu aradaa Faruk abim geldi izine. (:
Çook özlemişiz hepimiiiz.
Cuma günü gidicek, Ağrı'ya! :\
1 sene göremiyceez.
O yüzden hasret gideriyoruz. (:
Kitap verdi bana, sen okursun diyee.
Bende ona veriyim di miii.
Kimseye vermem kitaplarımı ama ona vericem.
Canım ya, çok seviyorum ki onuuu.
Bi' bitirip gelse askerliğiii.
..

Ha gösteriye de az kaldı bu arada.
Ama heyecan falan yok.
Geçenki gibi değilim.
Burcu'yla acaip planlarımız var.
Çok fedakarız, vefakarız, cefakarız. :(
Neler çekiyoruz bi' bilsen.
Neyse ama, güzel olucak. :b
Neyse, gittiiim hadi.

Pudra Şekerli Çilek
16-02-2010, 01:44
Günlüüük, söz verdiii geliyoorr...:)
Ya yaşasın ya, yaşasıınn...:)
Birden iyileştim mi ne:)
Pazar gününe kadar iyileşmem lâzım, şaka maka.:/

.Ölüme de tilili.
16-02-2010, 16:40
Sarhoş olmuştuk o gece. En sevdiğimiz şarkılar çalarken bir yandan, yine tek bir kelimesini dahi unutmanın ölüm sancısı olduğu konuşmalarımızdan birini yapıyorduk. O'nunla konuşmak hep dedim, sanki hayatı havanın tüm moleküllerine kadar keşfetmek gibiydi, dünyayı kolların arasına almak ya da her şeyin kaderini kendin belirlemek gibiydi. Gülüyorduk, kahkahalar atıyorduk, ağlıyorduk sonra, hatta gözyaşlarına boğuluyorduk. Kalkıp dans ettikten sonra, yorgunlukla ve sarhoşlukla yere yıkılıyorduk. Bu sefer de çocuklaşıyorduk. Sarılmıştık birbirimize. Kokusu burnumun dibinde, bakışları karanlıkta gece gibi!.. Seviyorduk, sevişiyorduk. Kimsenin bizi anlamayacağı bir dilden konuşuyorduk. [Muhtemelen bu 'sevişme' kısmını da yanlış anlayacaklar olacaktır okunursa.] Her gece bir düşe uzanıyorduk biz. Ve işte o gece, birlikteydik! Sarmaş dolaş düşüyorduk bir düşe. Ne çok hatamız vardı. Ne çok kalp kırmış, ne çok parçalanmıştık. Haketmeyecek avuçlara bırakmıştık kendimizi, ama sonunda doğruyu , yani birbirimizi bulmuştuk. Aşktık biz! Birbirlerini uykularında dahi özleyen sevgililerdik. O'nun kollarında sızmak, ne hoştu! Hayatta her şeyi yaşama arzumuz... Can yaksa da, yakışmasa da erdemi de kenara koyup aczi yaşamıştık. Ama kalkmıştık işte, yine beraber. Yaram olsa sarardı da kendini. Canımı yaksa, öper, geçirirdi. Biz o gece aşık olmuştuk birbirimize.

Ne vardı başkalarına gidecek? Biz sarhoşlukla birbirimize teslim olacaktık, başkalarına değil!

Bu kadar canım yanmamalı. Daha doğrusu yansa da canım, bilmemeli kimse. Hatta kimse 'beni' bilmemeli. İnsanlar dünya üzerindeki varlığımı unutsa, ne mutlu olurum! 'Yonca nerede, nasıl, ne yapıyor?' soruları bitse, kimsenin umurunda olmasam!.. Kimsenin umrumda olmadığı gibi... Tutamadığım sözlerim, yaptığım hatalarım, kaybettiğim vaktim... Hepsinin hesabını ben kendi kendime sorsam!.. Beni kimse yargılayamaz. Kendi dünyamın tanrısı ben olabildiğim sürece... Kendimi kontrol edebildiğim sürece...

Mesela en ufak sözden bir düş yaratmasam... İnanmasam güzel laflara... Hatırlamasam geçmişi... Veya hatırlasam da yine öfkeyle dolabilsem tamamen, sızıya yer bırakmadan...

'Yazık!' denmesinden nefret ediyorum. İnsanların hakkımda üzüldüğü şeyleri aslında sevdiğimi, yardıma ihtiyacım olmadığını anlatamıyorum ya, deliriyorum! Çünkü biliyorum, kendilerini mutlu ve güçlü hissettikleri anlardan daha büyük bir hakimiyetim var. Ağlıyorsam, kahroluyorsam tercihimdir. Ağlatamazlar, kahredemezler beni. İnsanoğlu buna değmez! Bu benim isteğimdir.

Evet, kendimi çok seviyorum. Önce kadını hatırlayayıp kanatırım kendimi. Sonra da deliliğimi över, sararım bilinemezin ve eşsizliğin kumaşına kendimi. İşte tam da böyle!..

bayan_espri
16-02-2010, 17:21
mide bulantısı kadar kötü birşey yok günlük... o kadar kötü birşey ki hiçbirşeye benzemiyor :S
aklımdan çıkarayım diyorum , düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyor :S
kendimden nefret etmeye başladım ya :S
hiçbir kokuya dayanamıyorum , sanki her an kusacakmışım gibi ama ıhh ıhh olmuyor :S
lanet bi ilaç zaten yutarken bile zorlanıyorum kafam kadar valla...
birde annem söylenmiyor mu bana bir parça ekmeği yutuyorsunda bi hapı yutamıyorsun diye hepten çıldırasım geliyor :/
kolaysa sen yut diyorum hooopp birde bakıyorum kavganın merkezindeyim...
ordan abim bağırıp çağırıyor zaten keyfim yok babamı özlemişim :(
birde herşey üstüste gelmiyor mu ayarlanmış gibi çıldırıyorum :/

Bi Garip İnsan
16-02-2010, 17:24
http://www3.bobiler.org/upload/photographs/186246788l.jpg

PüR_NeŞe
16-02-2010, 18:42
aslında herşey istediğim gibi ilerlemiyor.......mesela güzel şeyler hayal ediyorum......bir dünya kuruyorum orda........hım mesela abimi evlendiriyoruz......daha büyük bir eve taşınıyoruz......tamam yine ev büyük ama bu ev iki katlı bir ev....üst katta abimle gelin hanım alt katta biz.....annem babam ben yani.....mesela tokata gidiyoruz davul zurna eşlik ediyor düğün konvoyumuza.....rüya gibi bir düğün....herkes imrenerek bakıyor gelinimize...ee güzel kız vesselam..:)çok eğleniyoruz 40 gün 40 gece düğün yapıyoruz.....

sonra ben izmir hayalimide katıyorum bu hayalin üstüne.....tatlım ballımla orda yaşıyoruz....bişey var günlük beni oraya öylesine derinden çekiyoki anlatamam..deli gibi orda yaşamk istiyorum.....bu aşk evet ama birine değil görmediğim o şehre......bir kere görmeden ölürsem eminim gözlerim açık gider o derece...insan hergece rüyasında izimiri görürmü...ben görüyorum her gece ordayım......ahh izmir ah...hatta geçen kuzenimde dedi..nedir bu izmir aşkı anlayalım dedi.....güldüm yemin ederim ki biri yok abim dedim vallahi biri olsa söylerim....ama yok sadece çok istiyorum...sırf bir kere gidip görmek için bi işe girebilir ve bir aylığımı bu geziye yatırabilirim.....her ne ise......tatlım ballımla orda ev tutuyoruz.....şöyle küçük bi evde olsa yeter bize......yeterki birlikte olalım..:)tatillerde o rizeye gider ben istanbula gelirim:.....ya da birlikte önce rizeye sonra istanbula...ne güzel olurdu ya.....

ama yok işte günlük...ben hala istanbuldayım........her ne kadar kalbim izmirdede olsa istanbulun göbeğindeyim..:(

Chaelle
16-02-2010, 20:21
bakalım, daha nereye kadar dayanıcaz birbirimize , ah okul !!
bıktım artık.. sabahın köründe iki saat fizik kadar iğrenç birşey olamaz.
hele onu izleyen ingilizce ve geometriyse. .
son saat din kültürü ... adamı protesto etmek için herkesin kafası masaya yatmıştı !!
bütün hocalara bahçeye inmek için yalvardık , hava da çok güzeldi..

ilkbahar gibi Denizli.. aşk da buna eklenince mükemmel oluyor ..

BütünNicklerAlınmış_
16-02-2010, 20:39
şşt Günlüük :D

anam biz senle hiç konuşmadık mı guduu bizee :Pp

Neyse bugün neler oldu günlük ya çok eğlendik
arkadaş annesinin arabasını almış ama bi sürüyoki kıskandım bende ehliyet alcam günlük o derece iyiydi yani
off günlük yaa keşke her günümüz böyle eğlenceli geçse

amaan ben çok özele inemiyorum günlük sende fark ettin di mi

zaten en yakın arkadaşımla bile bazı şeylerimi paylaşamaz ken senle nasıl paylaşıyım

:Pp

neyse günlük belki yine tekrar görüşürüz hıı ?? :b

bana bağlı tabiki (H)

neyse günlük baş baş

dünyammm
16-02-2010, 22:23
kendimi hayatın dışında hissettim.
sanki herkesten farklı bi boyuttaymışçasına.
herkesten uzakta.
kimsenin hayatına değmek istemedim, kimse katmasın hayatına istedim.
müsaade etmediler, sürekli konuşup durdular.
bende güldüm sözde, konuştum onlarla.
kimsenin en iyisi olmak istemedim bugün yinede.
sadece onun en iyisi olmalıydım.
o da bugün istemedi hayatında beni.
gerçi çok ender zamanlarda hayatına katıyor ya, ama bugün hergünkinden fazlaca istedim beni görmesini.
bekledim, yüzüme bakmasını bekledim.
yüzünde tebessüm belirmesini.
yapmadı.
oysa ihtiyacım vardı her zamankinden çok tebessümüne.
bilmem yinede!
kaybedecek neyimiz varmış ki?
hiçbişeyimiz!
çözemiyorum, çözemedikçe ben karışıyorum..

lazkopat 52
17-02-2010, 00:11
sevgili günlükk

yine başım dönüyor garip hallerde

neden koşarsın hala boş hayallerde

anladım bişey eksik bulamadım nerde :)

bubama kim vurdu
17-02-2010, 00:34
kırgizistandan gelmişem hemişe bu topraklara

flyleaf
17-02-2010, 02:13
Sabah kalkar kalkmaz ojelerimi sildim,
Rüyamda mı gördüm ne:/

Tırnaklarımı da kestim,sevimli çocuk elleri oldu ellerim:Pp

Saçlarımı yıkamadan çıktım bugün evden,hayrettir..
Tam çıkıcam telefon çalıyo..
Ezgi mesaj atmış hadi in artık diye..
Hamide de arayınca dedim beni almadan gittiler bühüü:/
Saçlarımı da yıkasaydım nolurdu Allah bilir:(
Neyse indim aşağı bekliyolar beni,
Bir mutlu oldum..

Passive öğrendik,
Ve ben hiç passive hatırlamıyorum..
La ben bu lise hayatım boyunca naptım:/
Uyudum,konuştum,kitap okudum..
Ben haftada 12 saat ingilizce dersimin olduğunu bilirim:/

Bundan sonra salı günleri 3 saat..
Hocanın master dersleri varmış,efenime söleyim pazartesi çarşamba öğle arası da ders yapcakmışız..
300 dakika ingilizce,
Buyrun cenaze namazına:Pp
Şimdi salı günleri servis muhabbeti salak olcak,
C'lerin gittiği servisle gitcez mecbur..
Murat abi beni götürmezki:/
Amca dedim adama haliyle götürmez:Pp

Neyse oturduk film izledik sınıfta,gitmedik eve zaten..
Biz filmi koyuyoz,elektirikler gidiyo şak..
Yarım saat uğraştık la:/
2012'yi izlicektik bu işaret dedik,
Gökten 3 Elma Düştü'yü izledik..
Ne rezil bi film la:/

Yaprak Dökümü'nün Fikret'i gözümdeki tüm iyi imajını sildi götürdü:Pp
Kurtulamadım etkisinden:Pp
Serviste gittim Sibel'in kucağpında yattım,hakan oturamasın diyede bacaklarımı uzattım:Pp
O da geldi kedi gibi sevdi beni..
Okşadı saçlarımı:Pp

Eve yine sarhoş gibi geldim..
Nolcak benim bu halim pöff:Pp

...kUaRiShİkO...
17-02-2010, 02:55
yine sabah saat 12 sularında :pPp bir itiş bir kakış ile uyandım :pPp
ulan bi kendi halime bırakmıyolarki doyasıya uyuyayım höh !
neysem :)
yine kahvaltımı yapmadım bir bağırış birçağrış vay efendim niye kahvaltımı yapmıyomuşum vesayre vesayre peh :D
sonra odamı temizledim la amma pisim ya la o_O
neyseki atlattık bir iki ay daha temizlemesem olur :pPp
efenim sonra ablamın doğumgünü için evi süsledim heryeri balonlarla doldurdum :pPp
çok güzeldi ya la her yer renk renk balon mumlar maytaplar vesayre vesayre :pPp
sonra kapı çaldı akın akın kız geldi ya la eve o_O
inan erkek olsam ..........neyse :pPp
efenim sonra hediyeler verildi yenildi,içildi derkeeeeeen şak telefon :D
bebem napıyon
elinin körünü yapıyorum seda partinin orta yerinde höh !
nağadar malsın la :D rahatsız etmeyin beni böyle organizasyonlardayken höh !
neyse sedayı da başımdan def ettikten sonra çıstak çıstak gençlere djlik yaptım (H)
:pPp
ahaha recep ivedik misali onlara oğuz yılmaz çaldım sörprayz yaparaktan neyse sonra baktım millet başıma üşüştü eline bıçağı alan soluğu yamacımda aldı lanet olsun la dedim alın la size babutsa :D
neysem
sonra bunlar gitti ben de balonların üzerine otura otura patlatmaya çalıştım ama patlamadılar ya la o_O
sonracığıma annem benim en sevdiğim balonu tek dokunuşuyla patlatmasın mıı anüüüü oturdum ağladım ya la =/
söz veridler yarın 10 tane balon alacaklar huh !
yoksa küsüm onlarlan :D
öyle işte günlük güzel bir gündü ne diyeyim :pPp
tüm şebekliğim üzerimdeydi yine :pPp
ayy günlüüüük ablamı görmen lazımdı sanki onun doğum günü değil de benim doğum günüm :D
ben bir süslendim bir süslendim bir daha süslendim :pPp
ayol önüne gelen bi fotoğraf çekinebilir miyiz demesin mi izdiham izdiham bildiğin izdiham yarattılar :D
dedim lanet olsun la girin sıraya :Dtam o sırada kapı çalmasın mı :o
*ben bakarığğğğğğm edalarıyla,Allah Allah nidalarıyla :) kapıyı açtım bir de ne göreyim :o
kazulet kılıklı bir adam höh neyse konumuz bu değil bunu neden anlatıyorumki ben ya :D
ahaha =)
heh günlük yarın da mangal partisi var ya la buyur gel :D öfff ben bugün hiç ders çalışamadım ya la :/
yarın da çalışamıcam öbür günde öbürsü günde :pPp
sonra sınav gelip çatacak :(
neyse bu gece sabahlarım artık :( nete de fazla giremicem bu sıralar =/özle beni günlüğğğk :pPp

çoooooooooook çalışmam gerekiyor anne çoooooooooooooooook :pPp

Pisa Gor
17-02-2010, 04:19
aaaa günluğum burdaymış :p Sana ilk sırlarımı vericem aman ha kimseye söyleme :P

ımmmmmmm herzamanki gibi bir monoton gunle başlamayi beklerken sabahın 9 unda o

tatli şeker bal gibi uykumda arkadaşımı tepemde gördum yaaaaaa cok sinirlendim ama birazda sevindimmmm

herneyse ..

-Derdin ney olum senin bu saate kaldırıyosun beni...

A- Ya senin kuaföre gidelim okula almadılar .... beni bir gulme tuttu hahahaha :D:D:D

neyse yaaa 12 kadar bekledik ogame lanet olsaı oyun filomun inmesini bekledim cıktık

saat 2 ye kadar sıra bekledik offf o yandan sanal aşkım benim hayalim olan Aybükemle

mesajlaşıyorum nedense bir turlu bırakamadım şu kızı ya offffffffff :(:(

neysee trajını oldu birazcık gezdik eve gittm ben....

Sanal aşkım olan aybuke varyaaaaaaa aradı beni ay sensini duydum icim eridi yaaaaa

Sevgililer gununde cooooook guzel bir hediye gönderdim arkadaşı kargoyla aldı supriz yapti aradı beni

'''Onurum ya cok mutluym ellerim titriyor heycandan ne diyecegimi bilemiyorum cok guzel cok anlamlı vsvs ...

Tabi ben hepde sevindim cunki onun mutlu olması benim mutlu olmam demektir:(:(

Hediyemi söylicem ama kimseye söylemek yok olurmu gunlugum :P

Ahşap bir küçük sandığın icine mektup yazıp koydum ustunu gül yapraklariyla kapattim

bide 1 tane tek koydum gul parfumumu pufurlettim ve yolladm :pP

Cok ormantik biriym yaaaaaaaaa eridi resmennnnn hehehe

Bak aramızda bunlar sana guveniyorum..... :)

Neyse benim şu lanet olasıca oyuna geri dönmem lazım aman ha emek boşa gitmesin die :(:(

Neyseeee iyi geceler gunlugummmmmmmmmmmmm :P

bir-gun-mutlaka
17-02-2010, 08:54
Sevgili gunluk,
zaman zaman senin karsina degisik problemlerle cikdim ,biliyorsun.
yine karsindayim,
bu sefe rproblemlerin agirligini daha cok istiyorum.
tek cozumde Turkiye ye gitmek gibi gozukuyor.yeniden kendimi yenilemem gerekiyor,taze havaya ihtiyacim var.
ama sonuclardan da korkuyorum,yeterince param yok neden biliyormusun cunku dusuncesizle hareket ediyorum,cunku ben aptalim,simdi birde az derdim varmis gibi borc ortaya cikdi,beli dorultamadim 2010 da,gunluk sikayetci oldugumu sanma Allah`a daima sukurler olsun ama bilmeni istiyorum ki sagliklida hissetmiyorum kendimi,boynumd ainanilmaz bir agri var suanda,
ne yapmaliyim,param olsa okula devam edip,turkiye ye giderim tekrar vize almak icin.
ama bu kadar param yada burada kalacak sabrim varmi bilmiyorum?

Bi Garip İnsan
17-02-2010, 15:23
Artık günlük tutmaya başladım.

http://kafa.bobiler.org/upload/photographs/110610343g.jpg

devrimcirockerbasak
17-02-2010, 16:13
Hala burnum akıyor be ne gripmiş ben bir daha böyle hastalık geçirmem emin ol !
Faturalar önümde ben onlara bakıyorum onlar bana bakıyor.
Hiç iş yapasım yok,yemeğin ağırlığıyla uykum gelmeye başladı ...

Her gün yine o caddeden geçmekten dönüşte de iş yerinin önünden geçmekten sıkıldım.Artık aklımdan çıkarmalıyım,yeter bu kadar hüzün bana Ertunç'un dediği gibi bana hüzün yakışmıyor,gamzelerimi gölgeliyor ... Off napıyım be cezamı çekiyorum işte kendim yaptım herşeyi 'çık hayatımdan defol' dedim.Hem de yine şımarıklığa vurarak ... Suçu yok muydu ? Vardı.Kendimi rahatlatmıyorum ama cezası bana kesilmemeliydi...

Neyse geçecek bunlar zamana ihtiyacım var sadece. Ne demiştim yalnız başıma üstesinden geldim sorunların ee kocaman kız oldum artık büyüyorum zor zamanımda kendi elimi kendim tutupta kalktım ya herşeyin üstesinden gelirim ben.Muallağı sevmiyorum ya hani diğer meseleyi de çözsem iyi olur.Neyse işe devam.

aşk_meleeeğ
17-02-2010, 16:14
Sevgili Günlük;

karnım doydu sonunda şükür

bugünlük bu kadar görüşürüz bayyyy :))

lazkopat 52
17-02-2010, 17:04
sevgili günlük

neyse işin teferruatına girmiyorum :D
sıkınıtı yok desemde var:d
bittim ben:D
öyle suyun akışına yaşayruk:D
%90 hayırlısı zaten :D

PüR_NeŞe
17-02-2010, 18:53
bak işte günlük görüyomusun...hiç umrunda değil...benimde değil ki valla bak...arasıra rüyalarıma geliyo yanımda oluyo mis gerdanını kokluyorum gerçek gibi......ama uayanınca şükür rüyaymış diyorum...o varken hiç görmezdim....o kadar düşünürdüm ama hiç göremezdim..şimdi herakşam görüyorum.....içim acıyo ama beni bıraktığı için değil....ona yeniden kandığım ve tekrar terkedildiğim için...rabbim biliyo bni be günlük........gerisi önemli dğeil...

her neyse be günlük..akşam yemekte bişey oldu ve babam bana dediki helal be dile benden ne dilersen dedi.....tulum istiyorum dedim...eskidimi dedi....öyle tulum dedğil hani böyle şişiriliyo çalınıyo horon çekiliyo ondan dedim........gülmekten öldü...niye benim kızım normal şeyler istemiyo rabbim dedi..gül gül öldük::D:D

evet napim tulum istiyorum:D:D

gözlüklü tavşan
17-02-2010, 21:43
Hala oldum günlük.
2 gündür halayım.
Çok da sevmezdim bebekleri, bi' kucağıma aldığımda içim kıpırdanırdı, o masumiyetleri cezbederdi. Çok da değil işte.
Bu bebek harika bir şey ama...
Gözleri, elleri, burnu, sesi...
Harika!
Rabbim sağlıklı, huzurlu günler göstersin ona...

Başım ağrıyor yine, gidemedim hastaneye.
Uyusam mı ki...

.Ölüme de tilili.
17-02-2010, 23:39
Yalnız kalamamaktan nefret ediyorum! Evde nefes alamaz oluyorum birileri varken. Kafama göre hareket edebiliyorum, evet. Karışanım yok. Ama yine de huzursuzum! Ve umuyorum ki, ileride tek başıma yaşayacağım.

Mesela rahat rahat ağlayacağım, sonra kahkahalara boğulacağım. Bağırıp çağıracak, kendimle konuşacağım. Kendimi seveceğim, kendimi sayacağım. Hayat benden ibaretse evde bunca insanın işi ne?! Pff!.. :/

*

Bugün annem, babam ve ben annemle babamın yatak odasında keyf yaptık. Birlikte televizyon izledik. Çok güzeldi. Yalnız farkettiğim şey şu ki, çok vakit kaybetmişim. Kaybediyorum da hala. Küçük bir çocuk gibi, hep benimle kalsınlar istiyorum. Ölüm onlara uğramasın hiç! Ama... :/

*

Biri var.
Meraktan çatlıyorum.

*

Sodayla da güzelmiş votka.

*

Ders çalışmak mutluluk veriyor şu sıra bana.
Başaramama kaygısını ciddi ciddi taşır oldum.
Önceden her ne kadar umutsuz olduğumu söylesem de...

*

Görünmez olmak istiyorum!
Bir kaç damla gözyaşım için...

green_38
17-02-2010, 23:45
vay be günlük. görüşmeyeli ne kadar uzun olmuş. nedendir bilmem ama soğumuştum yaıllarımı verdiğim zekirdek ten. ama bu akşam girmek istedim merak ettim. ne kadar artmış online kullanıcılar.

naz07_89
18-02-2010, 05:27
kusura bakma herkez okuyacak yazamam :))))

1.GeLeNeKSeL
18-02-2010, 05:29
Günlüğün başına "Bunu yazan tosun, okuyanı yolsun!" yazarsan okumaz bence kimse...

=/

naz07_89
18-02-2010, 05:31
yok meraklı insan cok yazmam :)))

ortalık malı olmuş günlük yazamam :)))

Bi Garip İnsan
18-02-2010, 05:36
yok meraklı insan cok yazmam :)))

ortalık malı olmuş günlük yazamam :)))

Yok ya..
Şifreleniyo yazdıkların bi sen okuyabiliyosun..
1. GeLeNeKSeL ' de zaten kodu verdi..

naz07_89
18-02-2010, 05:37
Yok ya..
Şifreleniyo yazdıkların bi sen okuyabiliyosun..
1. GeLeNeKSeL ' de zaten kodu verdi..

garip ordan aptal gibimi duruyorum :))))

Bi Garip İnsan
18-02-2010, 05:38
garip ordan aptal gibimi duruyorum :))))

Pardon apla.. Gözlüklerim yok yanımda..

naz07_89
18-02-2010, 05:39
Pardon apla.. Gözlüklerim yok yanımda..

bide takıp bak ozaman :)

neyse uzatmayalım sen git zıbar :)

Kestane_-_Şekeri
18-02-2010, 12:09
Sevgili günlüğüm,
Bugün 08:00 kalktım.İşyerine geldim.Bi baktım sekreterimiz izne çıkmış.Telefonun başına beni koydular.Ya ben ne anlarım sekreterlikten.:)Ben daha stajyer öğrenciyim.Telefonlar susmadı bi türlü.Bütün sekreterlerimize allah sabırlar versin.Şimdilik bu kadar sözlerimi burda sonlandırıyorum.

Sevgili günlüğüm,yarın görüşürüz.

naz07_89
18-02-2010, 18:08
Bu ne la köpek ismi gibi garip:))hahaha Allahım yarabbim:))

puhahahah garippp :)))

Bi Garip İnsan
18-02-2010, 18:10
puhahahah garippp :)))

gülme lan sende..

Bu ne la köpek ismi gibi garip:))hahaha Allahım yarabbim:))

hoşuna mı gitti kusurun pabucu.. :D

PüR_NeŞe
18-02-2010, 20:22
günlük dediki...yok yok sen cidden meleksin......eşin benzerin yok.....nasıl ya nasıl üzerler seni aklım almıyo mükemmel bir eş mükemmel bir anne mükemmel bir dost olur senden....inanki seni alacak kişi yaşadı....dedi...güldüm...saolsun rabbim razı olsun günlük...aslında bişey yapmadım sadece yaptığı yanlışı gösterip düzeltmesin yardımcı oldum.....verdiğim tavsiye diyim uyması evliliğini kurtarmış....eşi hep böyle ol canımı ye demiş.....nasıl dua ediyo görsen..çok sevindim gerçekten yuva kolay kurulmuyo ayrılsalardı çok üzülürdüm....çok şükür düzelmişler günlük..rabbim bir daha böyle sıkıntılara düşürmesin..

_serap_
18-02-2010, 23:28
Ne güzel bi gündü bugün yaa
Deniz oğlan gelmedi bizde bugün cumhuriyetimizi ilan ettik:D
Allah ım her gün böyle olsa keşke:\

alpacino18
18-02-2010, 23:51
üflediler söndüm..

tut elimden yak beni..

istemezsen bu aşkı otur baştan yaz beni..

i_run_each_team
19-02-2010, 00:04
Merhaba.
Ne yazsam ki.
Yağmuru mu anlatsam sana rüzgarı mı hangi birini?
Yalnızlığımı mı sabırsızlığımı içinde bulunduğum boşluğu mu dualarımı mı yoksa?
Çok şey var anlatacak, anlatılması gereken, çıkarıp atılması gereken beynimden, sövülmesi gereken durmadan..
Pişman olmaktan korktuğumu da söylemem gerekir öyleyse.
Evet korkuyorum en küçük şeyden bile korkuyorum, korkuyorum işte.
Ama hala aptal gibi davranıyorum, inat ediyorum, pişman oluyorum, üzülüyorum ve yine pişman oluyorum.
Şu yazdıklarımdan hiçbir şey anlamadığını biliyorum, ben de anlamıyorum zaten ne yapıyorum ben ne arıyorum burada ve nereye gidiyor bu yol?
Bırak seninleyken saçmalayayım bari, korkarak kurmayayım cümlelerimi, evcilik oynar gibi üstesinden geleyim yalnızlığımın, anla beni nolur..
Hoş, anlasan nolur anlamasan nolur..

....

`Çürük Vişne
19-02-2010, 00:22
Bugün Şemsettin Hoca'yla aramızda şöyle bir dialog geçti:

-Yahya Kemal içki içermiş oralarda. Beyoğlu'nda, Kadıköy'de...
+Yahya Kemal içer miymiş kiii? :O
-Sen Yahya Kemal'i evliya mı sanıyodun?

Allaaam, bence benim tam bi' gerizekalı olduğumu düşünüyo.
Adamın üzerinde kötü bi' etki bıraktım senenin başından beri, normal. :|

Ders programı değişti bi'de bugün, Misket Hoca girmiyo, Filiz Hoca gircek onun yerine.
(derslere.) :Pp
Neyse, geçtik İngilizce'den.
Yani Onur öyle diyo.
Yani umarım öyle olur.
Yoksa ben kalırım.
Sadece ben değil, tüm sınıf.
Yazın geliriz paşa paşa, sınavlara gireriz. :P
..

Kurs artık haftasonu!
Cumartesi-Pazar 2 gün hem de.
Öööf, bi' Pazar'ımız vardı onu da aldı nağlet kadın. :\
..

Bi de Merve bugün şarkı söyledi.
Gülmekten öldük resmen.
Harun nası dalga geçiyo.
"Merve çok güzel söylüyosun ama lütfen sus." diyo.
xcöçmzcçömzx
Allaam öldürcek bu çocuk beni. :D
..

Bi' de Faruk abim gidiyo yarın.
1 sene sonra görüşürüz diyo.
1 sene sonra tekrar gelir yazarım geldi diye.
Unutmazsam.

Neyse, bitiriyorum.
Görüşürüz.
:v

poşet_cay
19-02-2010, 00:24
günlükümm:))
aslında anlatılması gereken çok şey var ama nazar değer falan
12'den sonra 25. günümüze giricez :)
19 senelik hayatımda yaptığım en güzel şey onunla bir birlikteliğe başlamak
usanmadan yüzlerce seni seviyorum demek istiyorum ama deli sanar:)
herşey yoluna giricek demişti haklıymış herşey daha güzel
keşke bu yazdıklarımı okuyabilse ama maç izliyor:)
kısa yazdım öteki yazışımda daha fazla yazmaya çalışıcam

PüR_NeŞe
19-02-2010, 14:52
bambaşka bir ruh hali içerisindeyim günlük....günlük burdada sana gülcan demek geliyo içimden...gülcan benim günlüğümün ismi...hikayeside var...komik o gün güzel bi gündü ve günlüğümün adı gülcan kaldı.......isim babası ben değilim ama...:)

herneysefarklı bir ruh hali içerisindeyim demiştim...evet..dün akşamdan beri..bir delilik var üzerimde...babam uyumadı gitti dün akşam......diceksinki bırak ne istiyosun adamdan uyumasın......tamam uyumasında tv de bişey izletmiyoki......açıyor 37 şovmudur nedir onu konuşturmuyoda......sinir oldum.....baktım olacak gibi değil kemaneyle birlikte kalktım oynamaya.....sonra dayanamadı babamda kalktı annemde abimde....bütün ev halkının kastamonu damarı kabardı :Dmillet dünden razıymış oynamaya..:D:Dherneyse babam bi güzel yoruldu hemen uyudu..:Dbizde abişimle jelibon partisi yaptık...annemde büyüyün artık be dedi...aslında büyüdük çaktırma...:D:Dsonra ben bunlara şarkı söyledim..nolur dediler sende yat..:D:Dherneyse kıramadım yattım...:Dbiraz ablamla birazkuzucuğumla mesajlaştık ......sonra kalktım kitap okudum.....sonra dedim uyuyim erken kalkıcam..:D:D

neyse bugün hastaneye gidicektim ya...hah işte ondan erkenden uyandım böyle yüzüme doğru güneş gelince bi çığlık attım.....annem koştu geldi ne oldu dedi.....anne güneş dedim.....ee ne var bunda dedi.....sabah güneşi anne dedim altımı yokladım çok şükür bişey yokmuş:D:Dbizim oralarda sabah güneşi sidikliye vurur derlerde..:D:D

tabi bi terlikle kurtardım işi..:Dkalktım yüzümü yıkadım dişimi fırçaladım üzerimi değiştirdim çıktım evden.....alt komşunun oğlu okula gidiyomuş....naber len ammar diye kafasına vuruyodumki annesi göründü kapıda okşamak zorunda kaldım.....ya hızlı vurmucaktım ki..:Dnapim buranın ufaklıklarına alışamadım hala..eski mahallede olsa gider baklla konuşa konuşa yürürdük furkişimle..özledimmi ne dur ben bi yarın gideyim gerçi dün ordaydımda neyse:D:D

her neyse hastaneye gittim ablamı bulmaya bütün katları dolandım..bi kan merkezini bulamadım.....sonra bi baktım dün eczanede gördüğüm annemin tanıdığı çocuk orda yaa pardon dedim buyrun yasemin hanım dedi....kendimi bi halt sandım ayy ama nasıl kıpkırmızı oldu nasıl utandı anlatamam ben utandırcak bişeyde demedimki...kan merkezini sordum gösterdi....saolsun ama çok utangaçtı..:D....herneyse zar zor buldum ablamı....bir keyif bir neş içindeydimki sorma..ablam bile şaşırdı....nedir bu neşe cıvıl cıvılsın dedi.....

ne bilim içim aydınlık bugün valla...herhalde sabah güneşi iyi geldi..:D:D

dünyammm
19-02-2010, 20:57
söylemek için delirdiğim ama söylemediklerim boğulmama sebep oluyor..
önceden sürekli kendimle uğraşır dururdum, şimdi ise onunla uğraşıyorum sürekli olarak beynimde..
her mimiği, her sözü.. neler düşünmeme, neler hissetmeme sebep oluyor da farkında bile değil.
hem artık yaptıklarına geçerli bi düşünce bulamıyorum, onu aklayamıyorum beynimde.
anlamak için çabalıyorum, elimden gelenden dahasını bile yapıyorum.
ama anlaşılır bi yanı yok yaptıklarının.
umarsızlığı öylesine acıtıyor, kırıyor ki.

kaç gündür gidelim, gidecek miyiz deyip duruyor? ben gelmeyeceğimi söyledikçe oda başkasına sormaya başladı.
beni ikna etmesi gerektiği söylenince; abuk subuk konuşmuyor mu herkesin içinde!
ve ben gelmeyeceğim dedikçe kahroluyorum, öyle çok özledim ki onla doğru düzgün bi anı paylaşmayı.
ama gitmeyeceğim. hak etmiyor. ne beni, nede beraber geçireceğimiz zamanı.
uzun zaman sonra kendimi geri planda tutmayı, ona gitmemeyi başarıyorum.
bunu başarmayı istiyor muyum bilmiyorum! yalnızca yapılması gereken bu biliyorum!

PüR_NeŞe
20-02-2010, 14:30
değişkenlik göstermekteyim günlük...ya sanada gülcan diyeyim ben..o zaman başa alıyoruz..:)

değişkenlik göstermekteyim gülcan...tam çözemiyorum kndimi..dün akşam üstü hafızıma gittim...ablamda geldi.....daha doğrusu o geldi dedi hafıza gidelim diye...benimd eişim vardı zatenhafızımın annesiyle......gittik....mukimde ordaydı....bir iki saatlikte olsa çok keyifliydi...biliyomusun gülcan hafıızımın kayınvalidesinin evini temizlemiştik ya o nur yüzlü teyze bana o kızcağız yoruldu diye hediye almış......çok mahcup oldum be gülcan ben bişey alsınlar diye gitmedimki..ben hafızıma yardım etmeye o nur yüzlü teyzenin duasını almaya gitmiştim...rabbim razı olsun...düşünmesi bile yetti...ogün gofret almıştıda yeyin yeyin diyodu tatlı tatlı..:)..herneyse hafız evlenicek ya bende çeyizine yardım olsun diye havlu kenarları bilmem ne yardım edeyim dedim.....ipi felan hazırmış onları aldım..sonra hayatımda bir ilk yaşadım.....şu kozmatik ürünlerinden sipariş verdim..:Dhayatımda yapmazdım bilirsin.....zatn siparişlerimde makyaj malzemesi değil..:)hiç yakışmazki bana makyaj..nemi verdim......ay ben neye para veririm bi düşün....tabiki el kremine:Dhe bide roll-on a:D.....ikisinin fiyatı 10 lira felandı ucuz demi:Dneyse bir ilkti inş gerisi gelmez:D:D

ya gülcan söylemeden edemicem bir erkek parfümü bu kadarmı güzel kokar ya.....fiyatıda 38 liraydı nerden bulup alayım ah ah.....neyse artık eniştemden yürütürüm gittiğimde..:Dgeçen haftayı hatırlıyomusun...niştemin parfümü banyoda duruyo. ...biz mutfakta oturuyoduk kuzenle..niysem eniştem geldi baktım misler gibi kokuyo....şöyle bi kokladım eniştem sakın dedi...bilir benim erkek parfümlerine olan hayranlığımı ....o sakın dediğinde herşey çok geçti...ben banyoya kitledim kendimi.....eniştem kapıyı yumrukluyo bak bi tane sık yoksa bitersin diye bağırıyo...bende başımdan parmaklarıma kadar sıktım......lann kokusu buraya kadar yeter diye nasıl bağırıyo görmen lazım gülcan gülmekten çatladım içerde:D

neyse gülcan...dün akşam bilirsin kuzeyin oğlunun programı vardı...resmen yapıştım televizyona.......bağdaş kurdum oturdum..annem diyoki gir içine...ah girebilsem.....nasılda güzeldi......ışıkları kapattım sadece kuzeyin oğlunun sesi odada yankılanan.....ve o sevdiğim şarkısı.....o anda telefonum çaldı......ısrarla kurti.....neşem sadece aç konuşma bi süprizim var dedi..açtım.......telefonun diğer uçunda kuzeyin oğlu...dedimki ben izliyorum kapat yavrimu konturun gitmesin dedim.....hem ben ona kızgınım gülcan...geçende telefonunda aslıya özlem dolu mesajlar atmış.......dün akşamda demesinmi yanımda sevgilim nurgül var diye..zıkkımın dibi kurti aferim böyle devam et sen dedim..kapattım.....bir tek ona trip atabiliyorum zaten...küçük hanım sende bi bana bağırabiliyosun zaten dedi..haklı ....napim insan kardeşine bağıramassada hiç yaşamaısn yane:D..seviyorum keretayı be......öz abim gibi her ne kadar abi dedirtmesede...

her neyse......yastığıma başımı koyduğumda kalımda bişey vardı..ama söylemicem.....kendime bişeyler itiraf edince gerisi geliyo en iyisi susayım sende çatla oh..:D

minyatür_kız
20-02-2010, 14:59
Yaklaştı mı ne :S
Gidiş diyorum, yaklaştı.
Ne yaklaşması geldi ya la :O
Üç hafta nasıl geçti ya, su gibi :(

Rüyamda onu gördüm, hayırdır inşallah.
Güzel de gördüm hani, kavgasız gürültüsüz =)
Önceki gün gördüm ya otobüste, bilincimin altına atılmış herhalde :P
Gereksiz insanları oraya atmak daha kötüymüş, rüya olarak geri dönüyor :S

Okulu da özledim aslında =)
Kızları sonra =)
Neyse, vakit terk-i diyar vaktine beş kala, iyi bak kendine bebişim :P

izmitleee
20-02-2010, 17:01
SEVGİLİ GÜnlükçüm;

çok uzun zaman oldu siteye gelmeyeli şöyle bir merhaba demeden geçemiycüüüüm sana :)
iyi diyelim iyi olsun be günlük...hayatımda neler oldu neler günlük..ama yorgunluk çöktü artık..fırtına sonrasındaki gibi bir sesszilik hakim son günlerde kendimde..sanki bir fırtına daha beklermişcesine önümdeki günler bulutlu görüyrum ve çaresizce bekliyorum demir attığım sığ sularda..

sana birşey anlatamıycam artık günlük..ara sıra iş yemekleri 40 yılda bir sinema vs geçirmeye çalışıyoruz günleri..iş demişken şirkette iyi bir yere geldim günlükçüm.artık ambulansçılığı bıraktım.bilgi işleme terfi oldum..böylesi daha iyi oldu ve gerçektende kariyer yaptığımı ve büyüdüğümü hissettirdi bu iş bana...

onu çok özledim günlük..şu belirsizlik beni kahrediyor...ne olucak neler yaşıycaz bilmiyorum ama herşeye hazırlıklı olmaya çalışıyorum..sığındığım limandada fırtınalar kopuyor.ama ben şu anda o limanın içinde olduğumu düşünmüyorum..her nekadar o dalgalar ikimizide etkilesede ben dışarıdan seyretmeye koyuldum onu..ama hala ona bağlıyım...umarım bu fırtına en kısa zamanda geçer...

çok hastayım günlük yahu ama birazdan tek başıma recepe gidicem:/ tek takılmakta güzel her nekadar arkdaşım olmasada:)
kendine cici bak en kısa zamanda görüşmek ümidiyle beni unutma

leeeeee

benbilmemsenbil
20-02-2010, 17:05
//Hepsini gördüm, ağaçları gördüm. Meltem esintisinde dans eden söğüt yapraklarını gördüm. En iyi arkadaşı tarafından öldürülmüş bir adam gördüm! Ve yaşanmadan tükenen hayatlar. Ne olduğumu gördüm - ne olacağımı biliyorum. Hepsini gördüm - daha fazla görecek birşey yok. Filleri görmedin, kralları ya da peru'yu. Yapacak daha iyi şeylerin olduğunu söylemekten mutluyum. Ya çin? Çin seddi'ni gördün mü? Tüm duvarlar büyüktür, eğer çatı çökmezse! Ya evleneceğin adam paylaşacağın ev? Dürüst olmak gerekirse, umursamıyorum gerçekten... Hiç niagara şelalesi'nde bulunmadın! Suyu gördüm, o sudur, hepsi o... Eiffel kulesi, özgürlük anıtı kalbim ilk buluşmamda olduğu kadar hızlı atıyordu! Dedenin elleri, saçlarınla oynar gibi... Dürüst olmak gerekirse, umursamıyorum gerçekten... Hepsini gördüm, karanlığı gördüm! Küçük bir kıvılcımdaki parlaklığı gördüm! Neyi seçtiğimi, neye ihtiyacım olduğunu gördüm. Bu yeterli, daha fazlasını istemek açgözlülük olurdu... Ne olduğumu gördüm - ne olacağımı biliyorum. Hepsini gördüm - daha fazla görecek birşey yok. Hepsini gördün ve bütün gördüklerini kendi küçük ekranında daima gözden geçirebilirsin. Işığı ve karanlığı, büyüğü ve küçüğü. Sadece aklında tut! Ne olduğunu gördün ve ne olacağını biliyorsun! Hepsini gördün - daha fazla görecek bir şey yok.//

naz07_89
20-02-2010, 17:07
ne yaptığımı mı yazacağım şimdi ??
offf yaz yaz bitmezz yazmıyorum günlük kusura bakma...:

lazkopat 52
20-02-2010, 21:08
sevgili günlük

ula bugün nostarji yaptık mahallenin uşakcanlarıyla top oynadıkkk:)

çokkk özlemişim eski günleriiiiiii

poşet_cay
21-02-2010, 01:37
canım günlüğüm=)
seninde şımarmaya hakkın var dimi canım günlüğüm
ay sen olmasan ben nereye yazıcaktım
iyi ki varsın günlüğüm=)
gelelim kalbimin sahibine:$
nasıl anlatsam ki sana eşi benzeri yok
hayatım onunla anlamlaştı
onunla tanıştığımdan beri yüzümden gülümseme eksilmiyor
ona bişey olmasından korkuyorum ona bişey olmasında bana olsun kıyamam ki ben ona
yanına gitmek o kadar çok isterdim ki ama her istediğimiz olmuyor
hergün daha iyi anlıyorum onun bana olan sevgisini deger verdiğini ve daha çok mutlu oluyorum
hep mutlu etmek istiyorum üzülmesine dayanamam çünkü elimden gelenin fazlasını yapmak istiyorum yapıcamda
hani elimiz kesildiğinde ufacıkta olsa o kesik içimizi acıtır ya saatlerce elim elim diye dolanırız evin içinde işte ona ufacık bişiy olsa canım çok yanar
yeter bu kadar bence=)
onu seviyorum oda beni seviyor
iyi varsın ömrüm

poşet_cay
21-02-2010, 08:45
canım günlüğüm uyuyamadım ki=)
birazcık boğazlarım agrıyor uyutmuyor beni bu yüzden
ben hem aşkım hem kendim için hasta oldum
çünkü o hasta olsa ben gene uyuyamazdım dayanamazdım ki
ben ne olursa olsa hep hayatımın anlamıyla olucam
yazın bizimkilerle tanışıcak kısmet olursa
şimdiden ne yemek yapıcaz diye düşünüyorum=)
hergün bi bi bitanemmin sesiyle uyanmak kadar hayatta başka daha ne güzel olabilir ki
daha fazla yazmıyım
duygu alpereni seviyorrr=)

görüşürüz canım günlüğüm=)

isomu
21-02-2010, 13:17
yokum bayadır günlük efendi..
aşkım motor aldı haberin varmı :)
bazenleri beni eve bırakıyor ve
bana kask alıcaz yakında
he bu arada hiç korkmuyorum
onsa sarılıyorum
tüm sıcaklığıyla rüzgarlı yolculuk
çok güzel oluyor :)

lazkopat 52
21-02-2010, 19:48
sevgili günlük asında bugünü analtacak güzel bir ata sözü var ak akçe akra gün içnidir neyse lan bu değilde şuan ki durumum anltacak söz bulamadım Ç:D

_TüRkIzI_
21-02-2010, 21:49
Günlük!

Aptalca bir mutluluk var üzerimde...
Ağlayan bir kız çocuğunun istediği barbi bebeği ne yapıp edip aldırması ve huzura kavuşmuş gibi oynaması gibi... O kadar mutludur ki o an... Bu arada benimkiler Almanya'dan gelirdi halam vesilesiyle sonra açmadı onlar beni sokakta futbol oynadım... (:

Neyse...

Mutluyum ya hani... Gerçekten çok mutluyum...
Yarın ilk ders başlıyor...
Teknik resimle başlıyoruz... Birşeyler gerçek oluyor sanki...

Lisede kaybettiğim çalışma isteği yeniden mi gösteriyor kendini sanki (:

Mimar olacağım... Bak bu kulağa harika geliyor... İnsanın hayatının geri kalanında sevdiği işlerle uğraşacağını bilmesi kadar mutluluk verici birşey yok bence... İnşAllah tabii (:

İşte aşk bu günlük...

Kendini beğenmiş insan kitlesinin arasında geçirdiğim dört aylık hazırlık eğitimi sırasında fakülteye geçişime bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi...

Çünkü hırslı değilimdir ben... Ama içim kıpır kıpır...

Hatta bugün şantiyeye götürdü babam beni...
Temel atma nedir gördüm biraz...

Komik değil mi günlük :))

Ama gülmesin kimse ben şantiyeye az mı gideceğim sanki :) Üzerinde çalışacağım alanı çalışmalarıma başlamadan önce de çalışmalarım esnasında da defalarca inceleyeceğim...

Bu gazla gitsem süper olur günlük...

Babam zaten acayip bi kişilik... Ders seçmeye gittiğim gün bile pat diye geldi yanıma...
Tamam anlıyorum..
Babadır, düşkündür kızına eyvallah :)

Ama dur da biraz kabullen kızının büyüdüğünü... Sen kalk taa yazın getiripte yeniden şantiyeye götürdüğün cetvelleri, teknik resim kitaplarını, mimarlıkla ilgili temel bilgi veren kitapları topla yeniden getir..
Kalem silgi bile vardı o kocaman poşetin içinde...

-Babaaa! Ben kendim almak istiyorum bunları... Hepsini raflarından ben almak istiyorum izin ver noluuur diyişime gülümser...

İşte senin böyle her yaptığın şeye eşlik etmek isteyen bir baban olsaydı tam oturmazdı kişiliğin, belki de toplum içindeki özgüven eksikliği çeken bireylerden olurdun...

Ben napıyorum babamsız geziyorum...
Gezmeye de babamla gidersem babamsız yaptığım hiçbir şey olmayacak bu hayatta...
Çok geziyorum, hep ya tek ya arkadaşlarımla geziyorum bu yüzden (:

Neyse...

Ben normalde kaliteli kalem kullanmam..
Zaten kaybolur o açıdan (:

Ama yarın benim için çok özel... Mimarlık hayatıma giriş yapacağım, ilk günüm, ilk saatim, ilk dakikalarım olacak... Bugünün anısına güzel bir kalem al kızım dedim...

Ben orjinal rotring aldım (H) 12 liraydı... Gerçi teknik resim dersinde filan resim kalemleri kullanacağız ama olsun... Sözel derslerim de var sonuçta :)

Neyse..
Çok mu neyse dedim ben? :)

Ben mutluyum... Benden sonra bu hayatta en çok değer verdiğim insan, babam mutlu...
Annem de mutlu...
Ama biraz daha iyi yemek yapabilsem dört dörtlük olacağım ona göre...

Ben de diyorum ki,
Anacım, güzelim, canım benim...
Bu hayatta dört dörtlük olmak için çabalama, ve çevrendekilerden de bunu bekleme... Eğer kusursuz kavramını taşıyabilseydik insan olmazdık...

Biraz akışına bırak yahu (:

Sonra o
her anne kızının mükemmel olmasını ister diyor... Tamam diye gülümsüyorum :)

Herkes mutlu...

Hatırlıyorum da, ben hazırlık atlama sınavını geçtiğimi telefonda abimlere söylemiştim... Fakülteye erken başlayacağıma çok sevinmişlerdi...

Sonra kapı çaldı... Bir baktım sırılsıklam karşımdalar.. Sarıldılar beni de ıslattılar...
Aferin kardeşime sesleri yükseldi ikisinden de aynı anda aynı tonlarda...

Gurur duyar gibiydiler (:

Başkalarını mutlu görmek, hele ki buna sebep olmuşsan çok sevindirci... Benim umutlu olduğum benden ufak bir kardeşim yok
ama
benden umutlu olan kocaman bir ailem var...

O zaman ne yapmalı? Hayatta canını sıkan bazı şeylere inat, seni üzen, geceleri düşündüren, bazen ağlatan şeylere inat,
şükretmeli günlük...

Çünkü aslında pek çok insanın imrendiği bir mutluluğun içinde yüzüyorum... Sağlıklıyım... Ailemleyim..
İstediğim bir mesleğim olacak...
Mutluyum...

Bazı şeyler gerçekten istediğim gibi gitmiyor ve çok yıkıcı, çok zor kabullenmesi... Canım çok yansa da bazen, geceleri uykumdan etse de beni, birşeyden vazgeçmemem gerektiğini biliyorum...
Allah'ım
bana bu mutluluğu çok görmediğin için sana binlerce kez şükrediyorum...

Benim normalde de forumda da günlük tutma huyum yoktur, uzun yazmışım da baya... Demek ki özlemişim içimden geçenleri yazmayı... Çok uzun zaman oldu çünkü her şeyi içime atalı...

21 Şubat 2010

biqoski_x3
21-02-2010, 22:00
Sevgili salak günlüğüm;

nasılsın hacı havalar nasıl
ben bugün çok eğlendim yaa :D
neyse cok yazdım hadi by :D

zekininteki
21-02-2010, 23:39
"Şule senin ruhun 45 yaşındaydı sabah. Bak akşam oldu 90 oldun."
Konuşmak istemiyorum. Ağlamak istiyorum. Sadece ağlamak. Hayatım ağlamakla geçsin, kaç yazar. Öyle ağlayayım ki bulutlar kıskansın. Yağmur derken beni hatırlasın insanlar. Ya da vazgeçtim. Yapayalnız ağlayayım yine. Sertap Erener şarkısını söylesin, ben ağlayayım. Zeki Müren bağırsın ben ağlayayım. Müzeyyen Senar fikrimin ince gülü derken, hıçkıra hıçkıra... Ama kimse fark etmesin. Ne Derya, ne Nur, Ne Şükran, ne Hazal, Ne Dehan, ne ablam, ne annem, ne babam, ne abim, ne ablam...

"Şule rüyamda sınavdan çıkmıştın ölür gibi ağlıyordun. Susmuyordun."
Anne ben her gün bir yukardaki odada öyle ağlıyorum zaten. Sadece görmüyorsun...

"Şule seni doktora götürelim. Yüzün bembeyaz bu aralar. Kansızlık var heralde."
Hayır anne. Kansızlık değil. Ruhsuzluk.

"Şule ruhunu kim götürdü. Azcık gül, azcık konuş."
Neden? ... Ben gülünecek şeyleri bir bulsam...

"-Şule arkadaşlarınla gidebilirsin. İzin işini ben hallederim.
-...
-Neden gitmiyorsun?"
Çünkü istemiyorum. Arkadaşlarımla waffle yemek istemiyorum. Odama gitmek istiyorum. Ağlamak istiyorum waffle değil.

"Şule sen bütün gün ne yedin ya?"
2 tane yumurtayla bi tane gofret. Acıkmıyorum zaten boşver.

"Gözlerinin altı mı çökmüş?"
Evet. Ağlamanın dozunu artırdım, b.kunu çıkardım biraz da. Ondandır.

"Şule ergenliğe tekrar mı girdin? Sivilce dolmuş alnın..."
Evet bi'şeye girdim Bi'şeyler de bana girdi ama ergenlik değil...

ARTIK soru SORMAYIN. Cevap veremiyorum, sormayın...

vildan91
22-02-2010, 18:32
Sevgili günlük..
Şu an başımı kaşımak için kullanmam gereken vakti, sana harcıyorum..Kıymetini bilesin (:
Bugünler de içimden sana yazmak geliyordu.Ama ne vakit nete girsem; buna ayıracak çok da vaktimin olmadığını gördüm.. (:
Bazen kısa kısa yorumlar yaparak, bazen de hiç yorum yapmadan ortalığı bir kolaçan edip çıkarak kısa bir fasl-ı zek yapıyorum..
Bu hareketime bir çok sebep olsa da ; en başı çeken “ sınava hazırlık dönemi” olması (:

Bir yandan sana yazarken , bir yandan bilinçaltımın yazdığım cümleleri öğelerine ayırmaya çalışma girişimlerimi bastırmaya çalışıyorum, hayli uzun cümleler kurarak..
Bir nev’i kendinle yarışmak :P

Bu yazıyı biraz uzun tutmaya çalışacağım..
Bakalım eski performans duruyor mu?..
İstediğim gibi ifade edebilecek miyim kendimi?..
-Ama sen beni yanlış anlıyorsun

Diyenlere cevaben

-Nasıl anlamamı istiyorsan öyle ifade et

Diyen ben ,
bakalım büyük mü konuşmuşum? (:
Büyük konuştuysam da şaşırmayacağım..Zira üzerime yoktur o konuda (:
İnsanın sevmediği ot burnunun dibinde bitermiş..
O misal..

Bende neyi iğreti bulduysam, tek tek tecrübe ediyorum çok şükür (: Her neyse..

Ben sana şu son hafta yaşadıklarımdan bahsedeyim ..

Geçen Perşembe akşam ezanı okunurken anca evin yolunu buldum ..Bir elimde kitaplar, bir elimde çantam (gayet bezgin göründüğüme eminim) eve doğru gidiyordum..Eve 5 dk uzaklıktaki parktan geçerken bir de ne göreyim :)
Bizim Şaban amca ve Yurdanur teyze..
Huzurevinin 22 nolu evi (:
En önemlisi de huzurevindekilerden benim en çok sevdiklerim (:

Yurdanur teyze de iyi hoş daaa,
Şaban amca şahane :D

Amca dediğim de , 83 yaşında:)
İlyas salman gibi bir şey yahu..Ufak tefek, komedi birisi :)

Adanazekten şuan bunu okuyup da hatırlayamayanlar var ise,
Küçük bir hatırlatma.. “Erkekler budaladır” diyen amcamız :D
Çok iyi hatırladınız..
Hadi hadi :D

20 dakika falan onlarla oturdum..Huzurevinde dediği gibi yine “şarj taksana kızım sen, ellerin buz gibi” dedi :D
Hiç bozmadan,aynı samimiyetle, sanki bu espriyi ilk yapıyormuş gibi güldüm :D

Şaban amcayla iyiydik de, Yurdanur teyze neden pek pas vermedi anlamadım..
Galiba Şaban amca ile fazla muhabbete girmemeliyim..
Neden pas vermediğini anlamamışım değil mi ? :P

Bir ara Yurdanur teyze de bana bir şeyler sordu..Güzel gelişmeydi :D
-okuyorsun değil mi güzelim? Dedi..
-evet..dedim.. tekrara hazırlanıyorum sınava..(profesyonelim bu konuda diyemedim:D)
-hiçbir yeri tutmadı mı? Diye sordu..
-çoğu yeri .. dedim (:
-öğretmenliği? Dedi..

Biliyorum yarası var bu konuda..ondan soruyor bunu..Öğretmenlik okulunu yarıda bırakmak zorunda kalmış babası vefat edince..
Huzurevindeyken konuşmuştuk bunu..
Parktakinden daha iyiydi aramız orda :D
Neyse.. Ne diyeyim ki ben bu soruya (:
Öğretmenlik içinde ukde olarak kalmış birine, “ tutuyordu da…ben ve ailem istemedik öğretmenliği..ondan bu kadar eziyeti tekrar çekiyorum” mu demeliyim :)
Üstüne birde büyük konuşmuş olayım..Tam olsun..

-Yok..diyorum..Onu da tutmuyordu..

Teyzeye göre hakli konumdayım şimdi..
‘madem öğretmeliği tutmuyor..Tekrar hazırlanmalı tabi kızcağız’ dediğini hissediyorum içinden :D

Teyze daha genç Şaban amca dan..
İkinci eşiymiş zaten amcanın..
52 yılını paylaştığı ilk eşini , ona olan sevgisi anlatıyor Yurdanur teyzenin duymaz yanından :D
Bu arada ben kitaplarımdan birini düşürüyorum..Teyze birden bakıyorum bizden yana :D
Sanki konuştuklarımızdan dolayı suçüstü yakalanmış hissine kapılıyorum :D
Ama duysa da duymasa da ilk eşine olan sevgisi hala varsa Şaban amca da saygı duyulur..duyulmalı..
Şaban amca sesli anlatsa bile sanmıyorum Yurdanur teyzenin bundan rahatsız olacağını..
Bu yorumu sadece, kendimi onun yerine koyarak söylüyorum tabi..

Şaban amca da az değil hani :D
Parkta spor aletlerinin olduğu ve benim çok komik bulduğum bir kısım var, çoğu parkta olduğu gibi :D
Şaban amca ordan birilerini gösteriyor bana..
“bir anneye bak,bir kıza..Anne güzel ,kız çirkin” diyor :D
İlahi (:
Anne çok genç , evet (: 25 yaşlarında gibi..
Kız daha ilkokul bir olmalı (:
Formayla gelmiş parka..
Yakınımızda bir okul var..Sanırım çocuk öğleci ve çıkışta annesini parka götürmesi için zorlamış :D
Kız; esmer, zayıf ,sünük bir şey :D
Anne beyaz tenli, fiziği falan yerinde maşallah :D
“amca, kız daha çok küçük..ondan öyle geldi sana” diyebiliyorum sadece (:
Baktı hava iyice kararıyor..Ayaklandım..
“bakın şu mavi apartman…10.kat.. her zaman beklerim” diyorum..Ve 5 dakika sonra evdeyim (:
Annem girer girmez “kimdi parktakiler ?” diyor..
“Aleyküm selam anne” diyorum..
(:
“Sana şeker verelim, gel bizim kızımız ol diyorlardı da, miktar da anlaşamadık, mecbur geri geldim” diyorum (:

Annem hala mutfakta pat çat bir şeyler yapıyor :D sadede gelmemi bekliyor :D
Anlatıyorum sabrını fazla zorlamadan..

Sahi sabırlıdır benim annem..
Aynı o parktaki çirkin kız ile annesi gibiyiz :D
40 yaşında bile değil ki (: Tabi güzel olacak..

Diğer gün..Sınavdan sonra feleğim şaşmış bir vaziyette yine eve geliyorum..
Bu kez karşımdan Nurten teyze geliyor..
Teyze dediğime bakma, en büyük kızı daha 18 yaşında (: Genç sayılır kadın..
Bu kadın , kızı liseler için sınava hazırlanırken , beni nerede görse yolumu keser tüyo isterde..Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyordum bende..
Denmiyor ki işte; kelin ilacı olsa başına sürer diye (:
Sahi o zamanlar kel değildim..Össye çok vardı daha :D
Herneyse geçen yaz da yolda karşılaşmıştım bu kadın ile..Marketten dönüyordum..Zaten kollarım da poşetler dolu..Pestilim çıl,kmış..Bir de tuttum “merhaba” dedim hatuna..
A-aaa (:
Bastı gitti..Şoke oldum..
Herhalde tanıyamadı dedim :)

Cuma yine aynı şeyi yaşamamak adına selam vermedim..
Ama acayip kasıldım yani..Bakışları yiyor resmen..Ayy ne fena yaa.. Madem öyle, bakma bana, görmezden gel!
Ne alıp veremediği var onu da bilmiyorum da..
Gözünün ucuyla bakıyor bana :D
Yanımdan geçerken saatime baktım:D her zamanki taktik (:
İşin komik tarafı en az 5 sn bakıyorsun saate :D saati algılamak 1 sn den bile az bir zaman ister :D
Buna rağmen, kolunu indirip yoluna devam ettiğinde, saatin kaç olduğunu bilmediğini fark ediyorsun .D
Öyle boş boş bakıyorsun yani o an ,yüzyüze gelmemek için.. (:
Hırs yüzünden kadın bana düşman kesildi resmen ya (:
Sanki kızlarının başarısızlığının sorumlusu benim (:
Tekrar hazırlandığımı söylesin biri şuna da , rahatlasın biraz ..

Sonra cumartesi günü akşam 10 da barajgölünün kenarına salep içmeye gittik ailecek (:
Göl gece çok güzel oluyor..
Gece 12ye doğru döndük..
İyiki Zara cd sini doldurmuşum..Yoksa neşet ertaş cd sine takılıp kalacaktık babam yüzünden :P
Bazen kendimi gerçekten işe yarar buluyorum.. (:

İşte böyle sevgili günlük..
Uzun süre de böyle yazı bekleme benden :P

Haydi eyvallah..

uçan viledalı cadı
22-02-2010, 18:39
Günlükk... :/

Gitti.. Evet, sonunda gitti o da. En sevdiğim öğretmende gitti.
Tek onun anlatımıyla anlardım ben matematiği.
Sayesinde düzelmişti benim şu matematik notlarım.. Ama gitti...
Çok üzüldüm aslında, sınıfta sevinenlere inat !..
Keşke gitmeseydi dedim içimden ama nafile.
Bi daha göremiycem onu. En çokta bu üzüyo zaten beni günlük.. :|

Neyse.. Moralim bozuk zaten.
Hoşçakal.. :/

şiraz
22-02-2010, 20:25
sevgili salak günlük,
sınava 3.5 ay kaldı Atatürk anadoluyu kazanamazsam naparım ben???

poşet_cay
22-02-2010, 20:54
canım günlükcüğüm
hemen başlıyım yazmaya
sabah 6.30'da kalktım zor oluyor ama mecbur
okuluma gittim bir güzel derslerimi dinledim :)
sonra arkadaşımla sevgililer gününde aşkımla çekindiğim fotoğrafları çıkarttırdık
çok dadlu çıkmış ya gözlerin falan olsa gösterirdim sana nazar degmesin benim ömrüme
fotoğraflara sürekli baktım zaten :))
ama çok dadlu çıkmış napıyım özledim iyi oldu bu fotolar hep bakarım artık:)
ama güzel geçti günüm biraz yoruldum o kadar
şimdilik bu kadarcık
=))

lazkopat 52
22-02-2010, 21:34
sevgili günlük

ula herşeyin sorumlusu benimmm

vala benim

ula neyse

PüR_NeŞe
23-02-2010, 14:37
pazar günü nerdeydim bil bakalım gülcan...eferin len nerden bildin..:Dçok güzel bir gündü lakin çok yoruldum...uzun zamandır evde otura otura hamlaşmışım...halil abi(patron ama akraba olduğu için abi diye seslenirim kendisine.)yeni gelen elemanına beni göstererek şu kıza dikkat ette işleri bozmasın dedi...kızda ben işi bilmiyomuşum gibi geldi bana iş öğretmeye....halil abi nasıl gülüyo atölye koptu gülmekten..:D...dedimki ama rencide oluyorum referansalarımı aratmayın bana diplomamı astırmayın kapıyadedim...:Dkız ne olduğunu anlamadı..napsın nerden bilicek benim eski eleman olduğumu....:)...halil abiyle aramızdaki soğukluk geçti.....hatta halil abi ısıtmaya çalışıyo benceki gelicem deyince yüzünde güller açtı..keşke daha yumuşak konuşsaydıda arkamdan ben şimdi orda çalışıyor olsaydım ama varya neyse gülcan...:D

sabah kahvaltıda çay sevmem ben bilirsin....zaten çayıda ibo amca yapınca hiç içmem yane imamın abdest suyu gibi töbe ya..:D...yapılan meyvesuyu teklifine bile hayır dedim......:D...sonra osman abi pişt pişt diye bağıınca gittim....niye hiç arayıp sormuyon dedi...abi yemin ederim soruyorum selam gönderiyorum dedim ama senden tık yok dedim..:Doda demezmi bende gönderiyorum diye..demekki sourun bizde değil abimde..:D:D...:D

ofise girdim dolaşıyorum burayı bilmiyodum hç gülcan benden sonra yer değiştirdiler ya ondan..niysem ne göreyim akvaryum..:D:Dçöktüm başına..halil abi geldi......dur az bulaşayım dedim....balıkları el hareketiyle takla atmalarını söylüyodum halil abi dediki napıyon sen dedi..ya benim balıklar takla atıyo bakim seninkilerde anlıyomu diye bakıyorum deidm gül gül öldü haha..::Dyarıştıralım istersen dedi..benim balıklarım(balığım)dil alışkanlığı işte:( senin balıklarını döver dedim çıktım....

preste çalıştım ben gülcan..ibo amcayla bir insan bu kadarmı matrak olur ya...kahkaha atmaktan çalışamadım ya....:D

ve güzel bir günün ardından küçük hanım melisa geldi mıncıkladım durdum ısırcaktım ama halil abiden korktum....yine gel demeye üyüz yoktu ama güzeldi..enver abim osman abim ramazan abim kızlardan kimse yoktu ama hepsini özlemişim..:)

dün ablam bendeydi gülcan....hastaneye gittik .:Dbişey oldu ama anlatmam huh bugün yine gidebilirim:D

xbayzed
23-02-2010, 15:26
sevgili günlük bu akşam hazır ol yazıcaklarıma

PüR_NeŞe
24-02-2010, 14:11
ah be gülcan nasıl böyle harika bir şarkı yapabiliyo bu adam anlamadım......başkası okşanıp sevilmez delirme sevdiğim....diyor ahh ahh...

neysem gülcan....hani muhlis abi füsun yengeyle konuşmuyodu ya...bende soruyodum neden konuşmuyosunuz diye...sen anlamassın küçük hanım diyodu...bende özel bi meseledir diye susuyodum ne bilim..meselenin ben olduğunu...şimdik şöyle oluyor gülcan....dün akşam füsun yenge aradı ben....allah aşkına tutku gel bu adam beni öldürecek dedi..ne oldu yengem hayırdır dedim....gel öyle konuşuruz dedi..ama yengem çıkamam şimdi yarın gelirim dedim.....ama yarın evde yokum neyse ben sesini hoparlöre verim öyle konuşalım dedi.....tamam dedim niysem.....muhlis abim kapat şu telefonu füsun geliyi benimkiler diyo ...allahım gülcan gül gül ölürsün bir insan bu kadar mı tatlı kavga eder ya......neyse füsun yenge başladı anlatmaya....füsun yengenin ablasının oğluna kız arıyolarmış.......demişki füsun yenge muhlis tutkuyu bizim nazmiye alsak ya hem çok iyi bi kız bizim oğlanda öyle çok yakışırlar birbirlerine demiş....demez olaymış:D:Dmuhlis abim olmaz öyle şey demiş ben tutkuya böyl bişey desem bir daha hayatta yüzümüze bakmaz olmaz istemiyorum ben tutkuyu kaybetmek istemiyorum diye bağırmış...füsun yenge bu ısrar edip durmuş..olmaz demiş muhlis abim bu karardan vazgeçene kadar konuşma benle demiş küsmüş.....gül gül öldüm telfonda...dedimki abim bidenem niye küseyim size istediniz diye düşmanmı kesileyim...aşkolsun be abim tanımamışsın sen beni dedim...ama gülüm dedi kurtiyle konuşmuyosun doğru düzgün çocuğa artık eskisi gibi güvenmiyosun hani abi kardeştiniz dedi.....abim balım bizim kurtiyle mselemiz çok başkaona kötü davranmamıın sebepleri var ama size kızmam küsmem...dedim.. ne yani bu evet mi demek dedi......hayır tbaiki.......kızmam size ama istemiyorumda....füsun yengem kızma bana ama istemiyorum şimdi barışında içim rahatlasın dedim.....uyyy bu inat uşağa küsebilurmuyum ben da dedi.......füsun yenge..bayılıyorum onun bu hallerine ya....niysem bu konuyu hallettik böylece....öyle ama gülcan her teklife düşman kesilirsek yandık biz..:D

neysem gülcan gece ölüyodum biliyomusun...dedimki tamam bu sefer gidicisin yasmin....sancıdan kıvrandım resmen...kimse duymasın diyede sıktım kendimi iyice....nefessiz kaldım bi ara........bir iki saat kıvrandım dizlerimde yürümeye derman yoktu suszluktan boğazım kurudu ne oldu anlamadım ama gidiciydim..:D.....şimdimi iyiyim şükür..:D

birazfan hastaneye gidicem...doktora görünmeye değil ya..birini görmye...hayde bakalım gittim ben..:D

poşet_cay
25-02-2010, 03:10
canım günlüğüm:)
bugün gene aynı şeyleri yaşadım
stajım vardı çocuklar çok yaramaz ya
anladım artık benden sabırlı bir öğretmen olamaz
hepsini tek tek dövmek istiyorum
gelelim sevdiğime
bugün evine taşınıyor ondan konuşamadık
tek başına oralarda kıyamıyorum hiç en azından rahat olur
telefonu açtığımda yada ben onu aradığımda canım deyişini hiçbir şeye değişmem
dün canımdan çok sevdiğim eceme anlattım sevdiğimi oda onayladı öyle kolay kolay onaylamazda:)
iyi birine benziyor dedi çok sevindim:)
ben onu hep sevicem
kalbimin sahibi her ne olursa olsun ben hep yanında olucam
iyi geceler günlüğüm

zeytinyağlı fasülye
26-02-2010, 00:31
sevgili eski günlük...
benim için epey eskilerde kaldın..
3 yıl önce bugünden baslayıp her gün yazmıstım sana...
saniye saniye beklemiştik seninle hatta..
hey gidi günlük hey..
yaşlanan sen misin ben miyim yoksa..
de hadi hoşçakal...

poşet_cay
26-02-2010, 03:18
canım günlükümm:))
bugün gene yorucuydu çocuklarla beraberdim
matematik çalıştırdım biraz zeki çocuklar ya :)
oyunlar oynadık çocuklardan biri sizin geldiğiniz günler çok güzel zaman geçiyoruz dedi
çok sevindim :)
sonra çocukları evlerine bıraktık eve geldim
direk uyudum çok yorulmuştum
uyandıktan sonra sevdiceğimi aradım:$
çok yorulmuş kıyamam ki ben ona oda bana kıyamazmış :$ öyle dedi biliyorum zaten bana kıyamaz
çok özledim ağlamak istiyorum gel artık diye ama üzülmesin diye ağlıyamıyorum
Allah'a ne kadar dua etsem azdır onu karşıma çıkardı
inşallah hep böyle mutlu oluruz
aşkımı seviyorum ki hemde tahmin edemeceği kadar
ben uyuyorum
iyi geceler günlüğüm

Hadi len ordan
26-02-2010, 13:42
Günlük.
Dün Uefa'dan elendik..
Yine hakem dehşeti..
Oyuncumuzu iki sarı kartla oyun dışı bırakan hakem, karşı tarafın topa elle müdahale eden oyuncusunu görmedi(!)
O an hangi alemlerdeyse artık(!)
Penaltımız verilmedi..
Ve sonuç 10 kişilik takımımızla 2-1 yenilgi..
Lanet olsun böyle adamlara !
Adam mı dedim?
Pardon, satılmış adamlar olmalıydı!

Neyse..
Ligde yüzümüz güler umarım..

Şereftir seni sevmek !
Senle ağlayıp gülmek !

Sonuç ne olursa olsun değişmeyen tek şey içimdeki Galatasaray sevgisi olacaktır !

Hoşçakal günlük!..

PüR_NeŞe
26-02-2010, 14:25
z ve n..:)..yaşam felsefem gibi oldu.....bende saklı gizli bişey......ama güzel bişey yüzümü güldüren bişey...böyle en ufak can sıkıntımda artık z ve n diyorum..bi bakıyorum ki gülümsüyorum....ne güzel demi varlığı bile yetiyo...böyle uzakta z ve n yi beklemek..:)ahh diyorum ah.....

dün kandildi ya nasıl dular ettim dua ettikçe huzur buldum.......bide mutluydum dün....tam ablamla onu konuşurken mesajını gördüm ya telefonumda...dedim cidden iyi biri bu ..:)düşünsene uzun zamandan beri mesaj atmayan biriydi onu konuşurken bi baktım mesaj...önemsemedim pek biliyorum kontür yok kimseye mesaj atamıyorum kimsede bana atmazdı......dedim silim bari..bi baktımki onun adı...nasıl sevindim anlatamam..ablamla konuşuyodum ablaaaaaaaa mesaj attı diye yazdım...ve cebimdkei son paramla gidip kontür aldım onu cevapsız bırakmam istemedim...gittim hemen..ama sinir oldum 100 kontür yok dedi adam..ama çok acildi ya dedim...tamam az bekleyin ben size bulucam dedi.......yüz tane yeri aradı en sonunda biri şifre verdi.....yükledi saolsun...heen cevap yazdım bende..:D:D

sonra çok dualar ettim..herkes tüm sevdiğim insanları kattım duama.....ne güzeldi ne huzur verici bir akşamdı....

z ve n.....iyiki düştün aklıma sen...

benbilmemsenbil
26-02-2010, 17:18
Günlük lan tiksiniyorum sevgi sözcüklerinden,bugün başka biri için söyleniyor..
Yarın bir başkasına...

- Sen neden öldün.?

Soramadım..
Sadece saçmaladım.

Kanım kuruyor, evet kanım...
Sıradan bir faniyim, kimseye değil kendime kalırım.
Bir sürü yarası olan biri işte...
Diğerlerinden farklı değilim.
Sakın beni matah bir şey sanma...
Sonra sigaramı söndürmeyi unuturum.
Ayrıca hoşça kalmanı istemem.
Hadi gittim..

//Aşkımla oynama kumar değildir!
Seviyorum demek hüner değildir!
Benim de canım var ben de insanım!
Benim de canım...//

catonthemoon
26-02-2010, 17:21
New York City'e gidesim geldi...!

colourofthenight
26-02-2010, 17:40
Çok kararsızım :/ amaçsızım :/ bu hiç hoş değil.

zottiri
26-02-2010, 17:44
Sevgili günlük
Aslında çok sevgisizsin !
Nefret kusuyorsun..
Ame ne yapayım ? Dilime pelesenk olmuş bi'kere..
Her neyse..
Bak günlük, insanların suçsuz olduğu suçlu sayıldığı vakitler olur ya.
İşte o anlardayım.
Çünkü; bugün tüm sınıf suçsuz olduğu halde suçlu sayıldı.
Sayılanlar arasında bende vardım.
Sayılanlar arasında olmasaydımda farketmezdi ki..
Her neyse..
Bu duygu içinde sayfanın üstüne nefret kusabilirim.
Sevgiden yoksun birgündü bugün.
Okuldan bir kez daha nefret ettim !
Nefret etsemde okuldan yine gidiyorum.
Tasdikname alamıyorum.
Belki dostlarımı belkide müdür yardımcısının suratını düşünüyorum.
Gidemiyorum.
Çıkamıyorum üst kata.
Her neyse günlük..
Bugünlük bu kadar yeter.
Ellerimi uzaklaştıyorum klavyeden.
Baş baş..

Fotomel
26-02-2010, 18:34
Sevgili herneyimsen,

Bugün itibariyle, Aret Vartanyan ile tanışma ve yüzleşme cesaretini gösterilmiş bir bünyeyim..
Tarihe not düş!

düne.. bugüne.. yarına..

dünyammm
26-02-2010, 22:36
bi yandan böylesi en iyisi daha fazla yıpranmayacağım desem de bi yandan deli gibi özlüyorum.
bi an çok fazla kırılıyorum yokluğunda, bi an yokluğunda huzuru buluyorum.
anlaşılmaz, anlamsız bi durum.
bitti, yani bitmedi bitmez de.
sadece bi süre yok hayatımda.
biraz ben istedim biraz o istedi.
yani konuşunca bu hale geleceğimizi bile bile konuştum.
sanki var oluşundaki kopukluğu daha fazla kaldıramayacağımı biliyordu bilinçaltım,
ve beni konuşmaya sürükledi..
çokça ağladım, hatta öfkelendim sözlerine.
ama biliyorum ki böylesi bişeyleri yok etmeyecek.
yokluğunda yine benim, her ne olursa olsun aramızda o bana ait hissediyorum.
bigün gerçek anlamda birleşeceğiz.

etrafımdaki herkes hep bi ağızdan hala onu nasıl istiyor, nasıl bekliyorsun deyip duruyor.
en yakınımdaki bile ondan bahsetmeye kalktığımda artık yeter diyor.
ne garip ben sürekli olarak onu dinlemiş, onu anlamaya çabalamıştım.
o ise memnuniyetsiz bi ifadeyle üzülmeni istemiyorum artık demekten başka bişey yapmıyor.
dinlemeyi istemiyor bile.
hiçbi zaman bıktıracak kadar bahsetmedim halbuki.
içimdeki o anlayış yok artık sanki..
duymak bilmek istemiyorum..
biri bişey anlatmaya kalkınca sadece susup dinliyorum, pekte ilgilenmeden..

eyaşknerdesin
26-02-2010, 23:07
Dışı ile içi paralel yaşlanmıyor insanın. Ruh çok hızlı koşuyor finale. Beden ise bugün yağmura nazlanmak istiyor pencerenin önünde.

Hayat ne garip diye başlayan cümleler beliriyor her defasında beynimde ve o cümleleri ‘işte öyle’ diye bitiriyorum genellikle..

Kısaca bugünde işte öyle..

İsyanSelim
26-02-2010, 23:33
Yarından itibaren 4 aylık bi sabır moduna geçeceğim..

Keyifsizim ya hiç gidesim yok inan,ama bi tarafım mecbur..

Neyse eğlenmeye bakalım o zaman,gül-nük..

flyleaf
27-02-2010, 00:52
Sevgili günlükçük,
"çük" ekiyle sevimli kılasım geldi seni..
Neyse..
Sabah 6:17'de çaldı telefonumun alarmı,bir diğeri 6:21'de..
Nedense böyle abuk küsüratlı dakikalara kuruyorum,
Alışkanlık oldu..
Kalkamadım tabi..
Yattığımda 2'yi geçiyodu zaten..
7:25 sularında gözlerim yarı kapalı,kalktım saçlarımı yıkadım..
Üstün körü iki tarak darbesi..
Kurutmadım,üşendim..
Aldım elime fotokopilerimi oturdum ufonun dibine..
Men In Black
Ne salak bi kitaptır yaa..
Bütün hafta okumayıp sabah okumaya niyetlenince daha salak oluyo..
Allahtan sözlük kullanmama gerek kalmadı..
40 sayfa bi'şeydi zaten..
8'i geçerken patatesli poğaçamı da yedim ohh:)
Sabah sabah serviste siyaset,din karışımı bi'şeylerden konuştuk..
Çok saçmalıyo bu Hakan çok..
Birden feci soğudum,
Kurduğu cümleler..
Gereksiz ötesiydi..
İlk ders yarım kalan filmimizi izledik:)
V For Vendetta
Kaçıncı izleyişim bilmiyorum,
Ama halen o cümlelerde ürperiyorum yahu:)

Quiz iğrençti bu arada,
Keşke azıcık ders dinleseymişim..
Direk Cover To Cover'dan sormuşlar..
Kelime bilmeyince Reading kısmı da azcık folloş oldu:Pp

Sınavdan çıkınca kızılaya indik,
Ne zamandır inmiyodum..
Şakır şakır da yağmur yağdı ohh:)
Burger'a girip açlığımı sergiledim yine her vakit olduğu gibi:Pp

Otobüsü çok beklemedim,hayrettir..Çok şaştım:Pp
Yağmurluydu bi de gün nasıl oldu acep:)
Bu arada sanırım bizim bakanlıkta bi durağımız var meşrutiyete dolu geliyo otobüs..
Acil keşfetmem gerek..

Soracığımaaa..
Eve geldim ve uyumadım:)

Şekerlememi yapmadım,ama bilincim açık..
Şimdi de gidip film izlicem..
Paranormal Activity izleyim bari..
İzlemedim halen..
Belki de vazgeçerim..
Bilmem..

gece_gölgesi
27-02-2010, 01:17
Yarın Ygs denemesi var =/. Sabah sabah dersanede olacakmışız. İett saatlerine bakmak için girmiştim aslında sana da bi' uğrayayım dedim. Az öncede Ygs mat çözdüm. Bakalım yarın neler yapabilcem. Fen1 desen hiç yok gibi bi'şey.
He bir de bugün ersinle konuştuk.. Konumuz yine Enes. Birbirimizi kırmadan konuştuk bu sefer. Konuşmların bu seviyede kalması iyi. Onların görüşüyle kardeşim olayına girince iş samimiyetini kaybediyor. Kardeşim dedikleri kadar birbirlerinin yanlarında olsalar.. Neyse beni pek bağlamaz (:
Hadi görüşürüz bebek :)

Ercan
27-02-2010, 13:31
Bugün hayatımda uzun bi aradan sonra yeni bi başlangıç yapıyorum günlük.. Havuza dönüyorum! Sakatlığımı, eski günlerimi, havuz arkadaşlarımı, yarışları, burukluklarımı hatırlaya hatırlaya birazda istemeyerek, tırsarak havuza dönüyorum :/

Hocam tırsma düşünme sakatlığını falan rahat ol diyor.. Bakacaz hocam..

Nede güzeldi havuz oysa.. Bi girerdim 1000 1500 1600 1700 böyle giderdi.. Suyun içinde unuturdum dışarısını..

Umarım yine sakatlığım nüksetmez eski günlerime dönerim günlük:/ İçim buruk kaçırdığım günler yarışlar için.. Ama istekliyim.. Neyse çıkmam lazım yoksa geç kalacağım!

PüR_NeŞe
27-02-2010, 13:53
günlük dün akşam evde bir düğün muhabbeti koptuki sorma....aslıonda söze benimle başlandı ama ben lafı iki dakikada abime getirebildim....napim ben çok utanırım o mevzularda ...heleki babamın yanında hiç konuşamam...neysem....abim ayın 29 unda tokata gidiyormuş..ben izin alabilmek için bin takla atarken meğrsem izin çoktan alınmış......otel fiyatları araştırılmış.....ve yerde ayarlanmış ben uyuyodum sanırım:D:Dneyse bu haberi duyduğuma çok ama çok sevindim abişim bari mutlu olsun dedim......ama işin kötü tarafı varki ucu bana dokunuyor:D

oda ne biliyomusun gülcan.......şimdi abimin yanına para verilcek ya artı gelin adayına alınacak hediyede varmış.......hah işte o yüzden benim isteklerim erteleniyomuş....benim isteklerim....telefonumun değiştirilmsi...şöyle şarzı uzun giden bir telefon istemiştim alınmış ama bana değil......sesimi çıkarmadım.....bunu bende erteledim zaten......elektrikli el süpürgesi istedim ki o kendime has bi istek değil ev için istemiştim.....yok elinle süpür dedindi....tamam onada ses çıkarmadım sustum........arkadaşımın nişanı var ve benim yemin ederim iki kot etk ve bir kadife ve bir kot olmak üzerede iki pantolonumdan başka bişeyim yok.....nişan için uygun olmayan bişey.......dedimki kıyafetim yok...zeynep ablandan istersin bigüncükten bişey olmaz dendi......huh dedim hep ondan istiyorum yoksulmuşuz gibi dedim...abin gelsin alırız dedi....ama nişan zaten abimin gittiği gün..şimdilik sustum günlük.....ama sabrım bi yere kadar...benim için aklından geçenleri biliyorum....evdeki daimi evlat daha önemli.......ama bilmedikleri bişey olabilir benimde dahil....

neysem gülcan onlar rahat olsunda ben bişey istemem..yeterki rahat olsunlar...yeterki mutlu olsunlar.......

lazkopat 52
27-02-2010, 15:17
sevgili günlük

ha bu durum hala canumu sıkmakta

benbilmemsenbil
27-02-2010, 15:32
Günlük lan,
sana

//sevgili// günlük!
demeye karar verdim.
Sevin lan.
Benim gibi kaba saba bir adamdan
sevgili lafı...
Eh inadına!

Sevgili günlüüük, onu bunu bırak sadede gel diyorsun,
hissediyorum.

Dün neler neler oldu bi bilsen ya da vazgeçtim bil-me-sen.

bayan_espri
27-02-2010, 16:18
az kaldı sınava
abim geçen derslerin nasıl diye sordu iyi dedim görücez sınavınıda dedi manalı manalı şok oldum :/
umarım tercih etmediğin için pişman olmazsın dedi...
ya kazanamazsam?
ya olmazsa?
tüm hayallerim kazanıp gitme üzerine kurulu :/
allahım lütfen bununla sınama beni
emeklerimin karşılığını ver bana lütfen...

mista sago
27-02-2010, 16:21
ulan günlük ! :D

sabah kaltım ellerimi...
dur lan kız arıyo sonra yazıcam günlük wait me :D:D

Ercan
27-02-2010, 19:41
Gittim girdim havuza.. Daha soyunma odalarına girmeden burnumdaydı klorun kokusu.. Soyunma telaşı,pantolonu ıslak zemine değdirmeden giyme/çıkarma uğraşı, emanet dolapları, .. .. Hepsi ayrı bir özlem, ayrı bir mutlulukla burukluğun karışmış haliydi bende.. Yüzdük.. Zorlanmadım hiç. Zorlanmak bi kenara zorlamadım.. Hocada "maaşımı alıyorum ben nasıl olsa. sizde yüzmeye geldiniz aha havuz yüzün işte" tavırlarındaydı.. bizde öyle yüzdük işte.. Böyle havuza ilk defa giren biri gibi hissettim kendimi hocanın bu tavrı ve benim buruk ruh halim sayesinde.. Birkaç eski hocayı ve arkadaşı gördüm, birkaçıyla konuştum.. Yüzdüm, sonra yürüdüm, yürüdüm, yürüdüm.. Eve geldim.. Geçmişimi hatırladığım buruk bir gündü benim için.. Birkaç hafta sonra umarım eski günlerime yaklaşırım.. 1000 1500 1600 1700 .. .. O kaslarındaki takat kalmamış haline rağmen kendine söverek gaza getirmek üstüne 2000 i bulmak.. Ve sonra başarmışlığın o anlamlı yorgunluğu..

Evet evet..

O tadı hissetmek istiyorum ben yine..

Zynem.
27-02-2010, 19:43
Günlük.
Başım çok ağrıyor.
Fb Ülker - Gs CC. maçını izliyorum.
Boynumun ağrısını da eklersek buna fena haldeyim yani.
Oooof ooof. :s

Pudra Şekerli Çilek
27-02-2010, 20:19
Günlükcan;
'ayvayı yemek' nedir, bilir misin?..

çimeni
27-02-2010, 20:27
hep insanlar nankör derlerdi de inanmazdım, neyse.. inş. yine dogru çıkmaz bu söz.. yazık etcek yoksa kendine..

`Çürük Vişne
27-02-2010, 21:26
Dün Burcu Zeki'nin arabasını elleyip, "Buraya eli değdiiiiiii." deyip sevinirken, Zeki'yi ilk dinlediğim yıllar aklıma geldiii...
Heeey, heey. :Pp

..

Şimdi bugün kursa geç kaldım ben.
Sabah kalkınca dizimi dolaba çarptım.
Allaaaam hâlâ acıyo.
Sonra, bugün laptop, telefon aynı anda kitlendi.
Çözücem diye 1 saat başında durdum.
Card reader'ı da kaybetmişim.
Bi' yandan onu ararken kimbilir kaç saat geçti. :Q
Bi' de elektrik çarptı.
Bi' de çok kolay soruyu yanlış çözdüm. ksladjlaksd
Bende bi' bokluk var bugün.

mista sago
27-02-2010, 22:49
günlük nbr :D
iyisin inşallah :D

Beynim çatlıyor akvaryumun su sesi sanki şelale gibi geliyor :D

dünyammm
27-02-2010, 22:51
her ne kadar desem de benim yanımda değil diye,
sadece şu ara ki meselelerden dolayı her konuda alınganlık yapmamla alakalı.
bugün güzeldi sohbetimiz, eski tadında.
yanına gitmek iyi geldi her zaman ki gibi.
tek sorun okul!
okul!

..

lazkopat 52
27-02-2010, 22:52
ula günlük çok canım sıkılıyor benimm off offf

mista sago
27-02-2010, 22:55
Pembe Wayfarerleri Takıp ağızında lolipop, çakma pırlanta küpeleri, cluplarda vişne suyu içmiyorum. Clubber Biride değilim kusura bakma günlük.Yanlış tanımayın beni :)) Lounge adamıyım ve lounge tabelasını asıpta clup müzik çalan yerlerdede takılmam :Pp ..

lazkopat 52
28-02-2010, 02:17
ula günlük beni sen anlamassun beni bi rize anlar ben rizeye dönmek isteyrummmmm.....

nietzsche.
28-02-2010, 03:05
Buraya yazmak istediğim o kadar çok şey var ki. Ama ben her zamanki gibi yazmak istemiyorum. Bende kalsın istiyorum düşüncelerim, duygularım, hayallerim.. Kimse bilmesin. Bir ben bileyim. Kimse duymasın. Bir ben duyayım.

..

Çarşamba günü hemen gelsin, şu günler hemen geçsin istiyorum. Biliyorum günlük ne ile karşılaşacağımı. Bana hatırlatma sakın. Her ne kadar sonucu bilsem bile hayal kurmak elimde değil. Ne yapabilirim günlük. Dilime hakim olabilsem de hayallerime söz geçirmiyorum. Hem zaten onlar bir hayal. Önemi yok ki.

madurga
28-02-2010, 03:05
ne anlaşılmaz yaratıklar var ya (:

şiirkolik
28-02-2010, 03:15
zaman herşeyin ilacı dediler;zaman geçti ama herşey hala aynı.hatta herşey daha da çok arttı.ben böle bişey istemiyorm ki.niye böyle oldu.herşey eskisinden de kötü oldu.ne yapacağımı bilmiyorm.kimse kalmadı yanımda.yapayalnız kaldm yine.ama zamanında beni yalnız bırakanlar bana çok şey kazandırdı.umarım bu seferde böyle olur.sen de bana çok şey kazandıranlardan olursun gidişinle...

mista sago
28-02-2010, 12:34
lan günlük!

dün iddaa yaptım tutmadı allahtan banko maç oynadık. 20 verip 50 alıcaktık. gitti paracıklar.

lazkopat 52
28-02-2010, 18:56
sevgili günlük ula nereye kadar gider bu hal...

NULLBABE
28-02-2010, 18:59
ben onu sevmiyorum ki...

ayrılmak istiyorum...
acıyorum:(
lenet olsun!!!!!!!!!!

Zynem.
28-02-2010, 19:05
Günlük.

Şu insanlara akıl fikir ver. :DD

güzelin_güzeli_94
28-02-2010, 19:11
Keşke bu konuyla karşılaşmasaydım. Bugün çok doluyum. Dolu olduğum için hiçbir şey yazmayacağım. Sevgili günlük bugün benden bir şey alamayacaksın. Hadi başşş başşş.
(Delirdim mi ne!)

NULLBABE
28-02-2010, 21:56
˙·٠•●●•٠·˙ihtimaller˙·٠•●●•٠·˙
biliyodum sevgili günlük...biliyodum=)

seviyorum bu çocuğu=)

zekininteki
01-03-2010, 18:22
gitmedim çıkışta bizimkilerle. canım istemedi...
Karar verdim, mezuniyete de gitmeyeceğim. Ne işim var mezuniyette? Ne diyeceğim ben bizimkilere, "hadi bana kıyafet alalım" mı? Ya da bir gömlek bir kotla giderim artık. Kimin umurunda. Gitmek zaten akıl karı değildi. Bizim okulun iğrenç mezuniyetleri...
Nur bugün sert çıkıştı Derya'ya. Derya'ya alttan alması için, Nur'u da sakinleştirmek için çok uğraştım. Neyse ki Derya oldukça anlayışlı. Ama bu gidişle Derya'dan önce ben kavga edeceğim Nurla. Hadi bakalım.
Yarın İngilizce sınavı var...
Perşembe günü de tarih...
Haftasonu çalışmadım...
Sadece uyumak istiyorum. Uyumak... Aslında kokaine bağlasam da olur, tarkan misal :)
Yağmur ablanın aileden bi kız evden kaçmış. Resmen kocaya kaçmış hem de... Annesi hastanelik olmuş. Annem de rüyasında benim Ağrı'lı fakir bir ailenin oğluna kaçtığımı görmüş. Annem zaten rüyasında beni ya ağlarken ya da böyle saçma sapan şeyler yaparken görüyor.
Ya evlenince dertler bitiyor olsa da kaçsam. Ama öyle değil ki... Iyy evlilik de iğrenç be.
Ne saçma bir yazı oldu.

PüR_NeŞe
01-03-2010, 19:27
heyy gülcan ben geldim...anam yorguluktan ölüyorum..biliyomusun ben yorgunsam mutlaka misafir gelir bize......ve bugün diyodumki ya yaşar ablalar ne zamandır gelmyo bize bi arasajta davet etsek diyodumki telefonum çaldı.......müsaitseniz size gelmek istiyoduk....bi güldüm sorma:Dulen başka şey düşünseydim keşke dedim ama iyi oldu..tabi dedim gelin.....hemen gül böreği falan filan bişeyler hazırladım güzelde oldu be..:)

neyse biz haftasonuna dönelim....cumartesi günü babamın yaptığı süpriz yüzümü bi hayli güldürdü...dijital fotoraf makinası almış ......durup dururken sen bugün çok güzelsin dur bi resmini çekim deyip çıkarıverdi çebnden..havalara uçtum:Dakşam büyük kuzen gelecekti .......evin önünden bi baktımki karabekire doğru geçtiler..he dedim bunlar akşam evde yok ....saat 10 olmuş kuzen mesaj atıyo nerdesin gelmiyomısun diye..ule dedim nasıl gelem yarın gelirim....sabah 12 gibiydi gittim.......zile bastım kimse açmadı ...sonra küçük kuzen kimo dedi.....siparişleriniz geldi dedim...:Dkapı hemen açıldı ..:Dzaten n zaman kimo deseler benden hiç ben cevabı alamazlar o sebepten benim olduğumu anlarlar..:Dbi çıktımki hepsi yatıyo.....ulen siz görürsünüz şimdi dedim.....üstlerindki yorganı bir hışımla çektim..:Dhalam kalkmıyodu dedim hala işedinmi hayırdır..:Dgül gül öldük...sonra kahvaltı hazırladık kızlarla..yedik içtik bi sohbet muhabbet görme..:D...:D....efendim eniştemlerin yanında çalışan bi eleman bana hayranmış...eniştm dediki bizim orda senin bir hayranın var dedi huh kimmiş o nerden görmüş beni dedim......burda görmüş dedi...buyur işte dalga konusu olduk yine...ben hiç hatırlamıyorum ve bu mesele bir yıldır var dedi..şaşırdım..:D

neyse kuzen isteği ile msn ye girdim..msn emde onu ilgilendiren biri vardıda onunla konuştu....büyük kuzen kızdı ama ben napim ...ablamın işi vardı valla:D

okey oynadık....küçük kuzenle ortalığı dağıttık resmen..:D

çok güzeldi ama o kadar kalabalığızki çokta yoruldum.....uykusuzlukta cabası....ve bugün misafir....

aa en önemlisini söylemeyi unuttum...dün akşam msn de ablamın söylediklerini ona yazarken mesaj geldi....bi baktım o elim ayağıma dolaşıbverdi......dedim abla buyur klavye ben içeri gidiyorum..:Diki mesajdı ama olsun bu onun aklında olduğumu gösterir...yok be gülcan aşık değilim sevgide değil.....önemli biri benim için yoksa hiç o gözle bakmam ona.

he gülcan z ve n bulucam onu..:)

gulseyma
01-03-2010, 23:05
Yazacak o kadar çok şey var ki... Evde yalnızken yapmalıyım bunu...

alpacino18
02-03-2010, 01:41
canımın sıkıntısını aldın günlükçüğüm saolasın :D

lazkopat 52
02-03-2010, 01:41
ula günlük yaşlandım mı ne

artık yazcak bişe bulamıyorum ben :(

minyatür_kız
02-03-2010, 17:17
Berbat hissediyorum.
İy başlamıştı gün aslında.
Ama şu an berbat hissediyorum işte.

Ya ne oluyor bugün bi anlasam bana!

izmitleee
02-03-2010, 17:22
sevgili günlük

günlerin nasıl geçtiğini bilmiyorum..çok yoğunum.sıkılıyorum ama yapaacak birşey yok..
ay sonu emeklerimin karşılığını alıcam :D tek sevindirici yanı bu :D

Pudra Şekerli Çilek
02-03-2010, 17:26
Akşam geldiğimde üç-dört sayfa dolusu yazacağım sana:P
Umarım iyi şeyler yaşarım da ağlaya ağlaya yazmam:P
Hadi baş baş:P

sevgimsevgim
02-03-2010, 18:10
Sevgili günlüküm,
Bir kaç hafta önce evdeydim,babam şehirdışında idi,annemin de misafiri vardı.
Bir baaayan idi.Kendisi öğretmenmiş.Ben de lise mezunu olduğumu söyledim başta.Şöyle bir tepeden baktı.
Giyimine falan bakılırsa belli oluyor, o maaşı sadece kendi süsüne harcadığı ve evin tüm ihtiyacını kocasına yıktığı.
Sonracığıma hani yarım gün derse giriyor ya, başı ağrıyormuş hanfendinin. Ders boyunca oturuyor,öyle bağıracak kadar gürültü olacağını da sanmıyorum.. Şikayet işte. Kocasını sordum, içimden de geçiyordu "allah bilir ya subaydır ya doktordur" diye.. Şöyle bir havalara girerek "kocam subay" dedi. Ben de "zaten tahmin etmiştim üstünüzden başınızdan saçınızdan." dedim. Bozuldu biraz. "Niyeymiş o?" dedi. Tabi bakışlarından, sen kimsin ki, böyle koca bulamazsın zaten diyor gibiydi. "Havanıza bakılırsa bana hava atmaya çalışıyorsunuz sanırım" dedim. Biraz daha bozuldu. Beni lise mezunu sanıyor ya, ondan öyle düşünüyor.
"Okuyup öğretmen olsan senin de olur" dedi. Tabi tepem attı benim. "Ya demek öğretmenlik bu kadar erişilmez ve büyük bir meslek öyle mi" dedim, "evet öyle,hem öğretmen olunca hepsi peşimizden koşuyor" dedi. Ben de "peki demek öyle,bekleyin geliyorum" dedim ve odama gelip fakülte diplomamı,yüksek lisans öğrenci belgemi, çalıştığım yerin bilgisini içeren belgeleri alıp salona döndüm.
Kadının önüne koyduğumda "bunlar ne" dedi. Ben de "gözleriniz bozuk sanırım,kocaman fakülte yazısını görmüyor musunuz" dedim. Hepsine tek tek baktı ve... Bozuldu tabi. "aaa sen yüksek lisans mı yapıyorsun,hani lise mezunuyduuuun,ay hem de aynı anda AÖF iktisatta da mı okuyorsun" dedi. Ben de "evet beğenemediniz mi? hem siz sözelcisiniz ben fenciyim, hem de sizin o girdiğiniz fakülteden çok daha yüksek puanla alınıyoruz biz.sizin o peşinde koştuğunuz kocalar da bizim arkadaşlarımız.onlar sizin peşinizden değil siz onların peşinden koşuyorsunuz hava atmak için" dedim.
Ardından kadını bir daha bize gelmemesini söyleyerek kovdum evden...

devrimcirockerbasak
02-03-2010, 18:46
Derse gitmiyorum bugün,izin verdim kendime dün başım çatladı bugün de kendi çalışsın
Yarım saat sonra çıkıyorum,test çözerim büyük ihtimal ...
Turgay buradaymış sonradan farkettim izin günü de değil aslında ...
C.tesiyi bekliyorum bu arada ,)

lazkopat 52
03-03-2010, 03:21
ula günlük öleyrumm yorgunluktan :)

ayaklarıma artık gök kuşağu renginde sualr indi :d

PüR_NeŞe
03-03-2010, 11:05
insan şaşırıyor valla şaşırıyor gülcan....bazen hiç ummadığın kişiyle hiç ummadığın bir anda yine hiç ummadığın şekilde tanışıp arkadaş olabiliyomuşsun......ve bütün tamam tamam bütün değil öğleden sonranı onunla geçirebiliyosun......ve zamanın yanında nasıl geçtiğini anlamıyosun ...tuhaf ama gerçek...kocaman bir tebessüm....ödül gibi bişey....yok yok buldum yağmurlu günde doğan güneş.....güneşim....

ben demiştim bi gören olur diye demi gülcan...olmuş...çok şükürki zararsız biri görmüş füsun yenge.....aradı akşam...uy habu gızın yanundakidaki çim dedum diyo....hemen muhlis abiye anlatmış..sorguya çekildim anlaşılan anlattım bende.....ha tamam zararı yoktur onun dedi..güldüm....

dün adı geçti aysel teyzemin.....aradım...teyzem dedim yavrum diye karşılık vermesi yokmu beni benden alıp götürüyor be gülcan....o yavrum diyo ya kara bulutlar kayboluyo o yavrum diyo ya içim eriyip gidiyo valla...özledim gel artık dedim....ah yavrum dedi bende özledim ama buralarıda bırakamıyorumki dedi....haklı be gülcan ne de olsa orası onun yeri...ama ben çok özlüyorum bunu dün kez daha anladım...burnuma kadar geldi göğsündeki gülsuyu kokusu ...o kadar saf işte beni teyzem...

uff abartısız söylüyorum 4 de uyudum gülcan..onada uyumak denirse.....yedide uyandım bidaha uyuyamadım....2 saat sonra hazırlanıp çıkacağım...

dün bişey farkettimde nasılda nefret doluymuşum ben öyle...böyle anlatırken tüylerim tek tek oldu o derece.....

uff bugün saatin geçmeyeceği tutu be gülcan...

Beyaz Gece
03-03-2010, 12:48
Uzaklardan bir ses olmanı isterdim, bir selam, bir nefes… “Üşüme” diye seslenmeni isterdim… Bir el olmanı isterdim, bir kol… “Özledim” deyip sarılmanı… En karanlık yerinde düşlerimin çıkıp gelmeni isterdim. Kınalı bir bahar gibi, umut ışığı olmanı isterdim hayatıma… Gelseydin ve yaslasaydım başımı omuzuna, ağlasaydım doya doya … Geçerdi üşümesi yüreğimin, geçerdi üşümesi içimin, kirpiklerimde yağmurlar dumanlanmazdı biliyorum…

Seninle suları yeşil bir ırmağın kıyısında buluşmak, saçlarının kokusundan öpmek, içime çekmek ve serin soluğundan içmek, sana sarılmak, kucaklamak, uçmak isterdim…
Ama nafile, aramızdaki bütün yollar kapalı… Bütün dallar kesik… Yokluğun buz gibi soğuk… Üşüyorum… Yüreğim de donmuş sanki. Gözlerimde…

Ateşler içinde bedenim… Öyle bir üşüme ki, hiç bir şey ısıtmıyor artık. Bütün uzuvlarım uyuşmuş. Ezip geçiyor ruhumu acılar…
Yoksun işte, kalbimin kuyusu en hazin sesle inliyor şimdi. Kirpikleri kırılan bir zamanın teninde, ağrılı şiirler topluyorum gecelere şimdi…

Bilirim, sevmek ve özlemek bir ateşe dokunmaktır; yakmaktır yüreğini yangınlarda. Ama ben üşüyorum. Yokluğun buz gibi soğuk. Yakacak bir şeyimde yok…
Ağlıyorum, buza dönüşüyor gözyaşlarım… Ağlıyorum, akıp gidiyor gözyaşlarım çağlayanlara… Bakakalıyorum ardından çaresiz…

Ah! bir el olsan dokunsan alnıma, okşasan saçlarımı bir anne şefkatiyle.. Geçerdi ağrısı başımın, geçerdi biliyorum… Bir gül olsaydın bahçemde, koklasaydım nefes nefes, çekseydim içime derin derin… Bir göz olup baksaydın gözlerime, çekip alsaydın içindeki hüznü… Ah! bir bilsen nasıl sevinirdi yüreğim, nasıl sevinirdi dudağımdaki gelincik, kapımdaki akasya…

Susuyorum artık derin derin… Ve sessizce soluyorum bir hazan yaprağı gibi… Oysa ne kadar çok hasretim konuşmaya, anlatmaya anlaşılmaya… Oysa ne çok istiyorum, tüm bedenimden söküp almanı yalnızlığımı, hicranımı bir tılsımla…

Yüreğim kanrevan, dikenler acımasız, ayaklarım kırık koşamıyorum artık doruklara, menzil uzak…
Gel. Yüreğim ol seher gülüm, her ölümümde bana yeniden hayat ver. Elim ol, ayağım ol, canım ol… Gecem - gündüzüm ol… Ağlayan gözlerim ol her damlada yeniden doğur beni, yeniden doğur umudumu. Her öldüğümde yeniden yarat ki, seni ne kadar özlediğimi anlatayım yeryüzündeki bütün canlı cansız varlıklara, ne kadar çok sevdiğimi …

Önce sen gel sevgilim solmadan resimler, şiirler sislenmeden… İslenmeden geceler … Sonra ölüm gelsin…
Yoksun işte, kalbimin kuyusu en hazin sesle inliyor şimdi.

ayarsız enerji
03-03-2010, 14:01
sevgili günlük,
büyük bir çıkmazdayım kafam ve kalbim çok karışık mantık mı yoksa kalp mi ağır basacak bilmiyorum bunun sonunu da merak ediyorum aslında. Şuan daha fazla yazamıyorum sonra geri döner sana anlatırım olanları yada olamayanları...
Görüşürüz.....

mista sago
03-03-2010, 14:04
sevgili günlük yemek yiyip geliyorum :D

Sektir_Topunu
03-03-2010, 18:55
Günlüüük.
Uzun zamandır uğramıyorum sana.
Vakit olmuyo.. Girip öyle bi foruma bakıp çıkıyorum.

Güzel bi gündü bugün :D
Nevzatçığım gelmedi. Aman ne üzüldüm (!)
Keşke onu sevmediğimi anlasa da uğraşmayı bıraksa benle.
Bi de buraya üyeymiş :D
Ne gülerim :D
Face'te gör, ölürsün. Aynadan foto çekmiş bilmem 40-50 yaşındaki adam :D
Zaten kendi hakkında açılan grubu da ordan yakalamış ya. Yine de kendi farketsin isterim tabi.Burdan görmesin.
Her neyse nerden geldik buraya. Dersi boştu.
Bugün de hava bi rüzgarlıı bi rüzgarlı.
Anıl'ın dudağı gene yara olmuş. Büşra'dan lipstick istedi. Renksizdi :D
Ama çok komik ya gizli gizli sürmeye çalışmalar falan :D
Büşra'nın yeni adı 'panda'. :D
Lan kızıyo da yakışmadı değil :P
Gözünün hem altına, hem üstüne kalem sürüyo simsiyah -okulda!- sonra gözünü kısıp 'Anıııl.' dedi mi tam bi panda :P
Yani bu lakabı Anıl buldu biz değil :D
Donduuma vaa mı donduuma :D

Sonraa. Bugün maç yapanları seyrettik.-O rüzgarda-
Tm-B'yi de çıkardı almancacı.
Tezahürat yapmaktan boğazım ağrıdı :D
Zaten anında her mod'a girebilitem olduğu için :)
Tabi ki biz yendik (H)
Hatta bi ara biz de girdik de -Esma'yla- sonra çıkardılar :D
Hıh sanki kendileri çok iyi oynuyo :P
Serkan milli takıma çağrılmış :D
Yalan dicem, yanımda konuştu yani :D
Vay yavrum dedim kendi kendime.
Metin de öyle.Onun sayesinde yendik bugün.
Ama hasta olmazsam iyi bişe.
Montsuz çıktım evden, dondum resmen.
Ama napiyim sabah sıcaktı :/
Allahtan mont buldum birinden =) Yoksa ohoo...

Coğrafyada slayt izlerken konu fıstıktan açıldı.
Hani şu dolmalık fıstık.
O sırada Emirhan da 'Bizim evde bundan çok var, annem çok güzel dolma yapar' demesin mi.
Serkan hemen 'Hadi yap da getir'
Ve biz tezahüratlar :D
Ve sınıf anında tribüne döndü :D
Emirhan 'Kem.. Küm.. '
Ahahaha :D
Görmeliydin :D
Haftaya çarşamba reyyan patates salatası, emirhan dolma, irem börek, ceren kısır, biz pasta alcaz (3ümüz), taylan içecekler, serkan çatal-bıçak vs..
Kısacası haftaya coğrafya sınıfında yeni maceralar bizi bekliyo :D
Bi de nefesin devamını izledik.
Panora gibiydi ne biliyim.
Telefonla konuşma sahneleri hüzünlüydü biraz.
Arada edilen sinirli küfürleri de ihmal etmemek lazım :P

Neysee.
Gece 4te yattım :/ Kalıbına tükürdüğümün Nevzat'ı ödev yaptığım gün gelmez zaten.
Hiç gelmesin inşallaaa..

Uyumaya gidiyorum. Başım ağrıyo.
Az rüzgar yemedik bugün.
Ama güzeldi.. (=

Serkan Metin ve Anıl. Tm-A haydi atıl !
:D:D

Giittiiimmm (:
Başbaş (K)

__

03.03.2010..

zeena_vera
03-03-2010, 20:38
Günlük!
Daha sonra dinlenecekmişim gibi geliyor. Yani bugün de değil. Halbuki iki derse girip odama döndüm ve hiç çıkmadım. neyim yorgun bu kadar anlamıyorum. Aranacak insanlar var görüşülecek insanlar ve yapılacak işler gidilecek yerler ama neden elim kolum kalkmıyor :(
Pazar günü piknikten sonra iki ayağımdaki yaralar yüzünden üç gündür okula zor gidip geliyordum neyseki şimdi geçiyor. BAhar da geldi. Bahar için kendime çok söz verdim. tutma zamanı geliyor yani.
Hoşça kal

lazkopat 52
03-03-2010, 20:59
baba bunu sana diyemedim ama annem haklı bu tür kampanyalara girmemeliyiz

zira bu kampanayalar bize girecek gibi hayırlısı :D

dilberrrrrrr
03-03-2010, 21:26
Sevgili Günlük

Seni özledim sana yazmayalı yıllar oldu senin içindekileri yaktım kül oldu ama içimde gizlediklerim hala bende ...

Hey Günlük bana kızma seni yok ettiğime pişman değilim ...
Benim ve senin bildiklerin meydana çıksaydı bir çok insana zararımız olurdu herkes kendi hak ettiğini elbet bulur ;)
Hee ne fark ettim biliyormusun Seni 2007'nin soğuk bir kış gününde yaktığımdan beri artık ifadelerim bile düzgün değil, sana yazdıkça rahatlıyordum bir başka arayış içinde olmuyordum ama artık yazamıyorum seni yaktım içindekilerle yok oldun gittin ...

Yeni bir Dilber olarak geldiğimde yeniliklerimle görüşmek dileğiyle der Ve

BEN GİDER ...

moreda
03-03-2010, 21:36
Günnük be ne zaman bitcek bu depresif modlar sıkıldım artık :(
Neyden zevk alıp neyden almadığımı kimi sevip sevmediğimi
kime güvenip güvenemdiğimi çözemez oldum
bişeyler yapınca mutlu olcam sanıyorum
yapıyorum olmuyorum hep aynı hepp :S
Derslere girmekte isteksizim ciddi olmam gereken yerde laubaliyim
bana bişeylermi oluyo yoksa ruhsal dengesizliğimden ötürümü bütün bunlar
Kendimi seviyorum herşeye rağmen galiba ama bi köşeye çekilmek isityorum
Kimsenin olmadığı bir köşeye eskişehire mesela :'(
Tatil mi yapasım var yoksa günlük
Seni de götüreyim mi kerata heee (H)
Aslında hayat bazen güzel içim sık sık daralamsa daha iyi olucak
Yeni insanlar tanıdım bu arada günnüüğüüm gitmeme 3 buçuk ay kala
Beni derinden etkileyen insanlar ,benimle konuşmak isteyen sıcak gözler hissettim ilk defa kampüste ne yalan söliimm
Heyecanlandım . . .
Herkes sahte gelirdi bana ,yapmacık kimsenin gözüne çarpmadığımı kendi halimde olduğumu sanırdım
Benim bu olgunluğumu beğenenler takip edenler olmuş farkında olmadan
Ne diyeyim günlük güzel bişe sanırım
Okulun bitmesine az kaldı anlamadan geçecek zaman ve ben izmire gittiğimde benliğimi ve ruh eşimi bulacağım sanırım öyle hissettim bak şimdi :P
Yalnız olmuyacak be günlük
Evlenmek istiyorum !
=))

dünyammm
03-03-2010, 22:48
ne de yoruldum son bi haftadır..
bi an kahkahalar atarken bi an susup kaldım..
durdum.. baktım..
tüm yapılanlara.. tüm olanlara..
hala ne umuyorum, neyi bekliyorum..
inan bilmiyorum.. bilemiyorum..
sadece içimdeki o kahrolası histen kurtulamıyorum, sonunda düzelecek diyorum..
ne düzelecek! düzelebilecek bişey yok ki ortada!
elimde olan ne ki,
ortada benim aşkımın dışında tek bi söz, tek bi bakış, tek bi geliş yok ki..
hala neye güveniyorum, güvenebileceğim ne vardı ki bu ilişkide..
kendimi anlamlandıramıyorum.
inancımın sarsılmaması aptalca değil mi?
uzaktan bakan birisi benden daha iyi fark etmez mi,
herşeyin altından 'gel' demesini ararken ne kadar görebilirim ki?

..

ünlemm
03-03-2010, 23:32
kendi kendime işkence eder oldum resmen.kimde neyi beğenmediysem ya da ne biliyim yapmayacağımı düşündüğüm ne varsa yapıyorum birer birer.insan kendine eziyet eder bunu biliyorum istesem bu halimden de kurtulurum biliyorum ama yapamıyorum belki yapmak istemiyorum hoşuma gittiğinden değil içimden gelmiyor...eskisi olmak için bi yeniden başlamaya ihtiyacım var ama bunu yalnız başıma yapmaya alışık değilim.hiç kendimi kendim için tek başıma toplamadım.hep bi arkadaşa ihtiyaç duydum.ama birine özellikle:)ama o da yok ki artık.yani var evet bi telefonluk mesafede ama ha diyince her kafama estiğinde yanına gidebileceğim bi mesafede değil ki.ne dersin kendimi tek başıma toparlayabilir miyim?yoksa şimdiden para biriktirip arkadaşımın yanına mı gitmeliyim...bi yandan yeter artık öğren kendini diyorum ama bi yandan da dedim ya içimden gelmiyor yaa..böyle bi gün daha işte...

tuuba
04-03-2010, 02:05
Bu bir tesadüf değildir...

Bugün ne garip bir gün oldu.. Hele az önce beni güldürdü biri.. Kendini ele verdi..
Ne diyeyim ki...
Akışına bırakılmış suyum, daha hala ağaçlarla akışı kesmeye çalışmakta kimi, kimi de barajını kurmaya çalışmakta..
Eyvallah...
Sakinim ben, dinlenmedeyim...

Betül'ün dediği gibi komik... Benim deyimimle garip ya da "tuhaf"

lazkopat 52
04-03-2010, 02:08
ulaa 156.677 defa desemde bu durum canımı sıkıyor bennim günlükkk.

benbilmemsenbil
04-03-2010, 02:52
Günlük lan.
Sevimli birşeysin sen aslında.
Ah bana zıt gitmesen.
Bugün tanışma yıl dönümüz olsun bizim.
Lan var ya!
Daha bir kaç gün önce senin için suskun demişlerdi bana..,
//O suskundur sana göre değil//
Kim demişti lan bunu? O tatlı bayan mı?
Hani benim aklımı alan.
Suskunluk ve sen?
Kabul etmiyorum.
//hiçte öyle değilsin//
Bende yalan yok arkadaş!
Neysem oyum bunu
sana daha öncede söylemiştim..

bir-gun-mutlaka
04-03-2010, 04:31
Boyle anormal bir burc,boyle hassas ve zayif olmayi ben istemedim.
sevmek icin ve asik olmak icin mi yaratildim,her an beni seven bir ask mi olmali etrafimda,ne yapabilirim birisi paranin etrafindan kosan insana gonlumu kopardim diye kabahatlimiyim?
severken secmedimki?
benim secimim degildi gonlumu dinlemistim,simdi aglasam ne olurki hersey icin cok gec,tek siginagim allah`im,sevdigim gibi eger gonlumden cikmasi gerekiyorsa da buna o kadir,yoksa kafayi yiyecegim,buralarda kaldim gidemiyorum zaten,bir bedel mi oduyorum bilmiyorum ama eger bir bedelse bu ben buyuk bir gunah isledim.eger bir hisse bu,eger olacak seylerin onden aldigim hissiyse aglmak istiyorum yalnizca aglamak,aci yasamaya dayanacak gucuk yok gibi,tip dunyasi,psikiyatri dunyasi buna ne diyor bilmiyorum ama depresyonda degil bu,hayat yasamak icin zor,bu resmi ben cizmedim kendime,ben bu cizilmis resimden cok daha iyisine laikim,
icinde bulundugum cerceveden firlamak istiyorum,kurtulmak arinmak istiyorum icinde bulundugum renklerden,ben pastel renkleri istedim,koyu renklere bulamak hayatin karariydi.
hayat belki bana yanlis insani secti,belki de beni yanlis insan yapti...eger gozyaslarim yikayabilcekse gercekleri,eger yetecekse kalbimin acisini akitmayaalsin gotursun herseyi ben oldugum yerde kalmak istemiyoruml
hayat dedikleri buysa,hic bir seklini ben secip ben oynamamisim,secilen rollerde olmakdan yoruldum.Mutluluk kavraminin nasil birsey oldugunu unuttum.
hayatimin yanlis parcalarini dolduran yalniz insanlardan,ve icindeki yanlis parcalarindan yoruldum.ben oynamak istiyorum hayatimin parcasini,yonlendirilen parcalarini degistirmek istiyorum.
en kotusude p parcalara takilanlarin canini acitmak istiyorum,surum surum pesimden kosmalarini,ve son tekmeyi vuraninda yine ben olmasini istiyorum,
bikdim yanlislarimdan,ve yanlislara takilan parcalardan...
bikdim beklendtilerden,
bikdim beklentileri olanlardan.
arkama bile bakmak istemiyorum bazi parcalari kapatirken.
yalnizca ustumde agirligini birakan nefretimi kusmak istiyroum,ve arkama bakmadan gitmek.

s.onsuz
04-03-2010, 04:36
lan gunlüg nassın yigen :d
cok oldu sana yazmayalı
yine yazmıyorum D

zeena_vera
04-03-2010, 11:21
yarın akşamki buluşmadan nasıl kaçabilirim günlük yardım et ya bana :(

PüR_NeŞe
04-03-2010, 11:42
hayatın tuhaflığına bir kez daha şahit oldum günlük....bir kez daha ....bir kaç dakika sonra ayrılmanın hüznü....ne kadar güzeldi dünüm......sinemaya gittik.....izlediğim kadarıyla baya güldüm....ama şimdi sor nasıl bir filmdi diye inan hatırlamıyorum.....hatırladığım tek şey yanımda oturan güneş.....salon öyle aydınlık ki anlatamam...korkuyorum günlük...evet haklı korkularla yaşanmaz.....zaten korkularım yüzünden yaşayacaklarıma engel koyamam...ama yinede korkuyorum..korkumun sebebi öyle farklıki....kaybettiklerim içimi öyle acıtmışki...ogünleri düşündükçe içim acıyo parça parça oluyo bi grup gözyaşı gözlerime hücum etmeye çalışıyo....ama o gözlere bakmak varya btün korkuları o anda siliyo...ara ara mutlumusun sesleri işitiyorum....mutlu olmasam orda ne işim vardı ki...

ayrılık vakti...insana evlat acısı gii koyuyo derler ya işte öyle bişey bu ayrılık...evden azar işiticem korkusuda herşeye bedel hani..ve hayatımda ilk defa eve bu kadar geç geldiğimde azar işitmedim...gelir gelmez donmaya başladım evde...kıpkırmızıyım ateşler içinde yanıyorum...ulan hasta oluyoruz iyimi dedim...girdim doama üzerimde yorganlar battaniyeler....başımı bile örtüyorum oderece üşüyorum...anemin elinde ateş düşürücüler kapımda bekliyo içermiyim hiç..:)bide güler yüzlüki sorma...bu hiç hayra alamet değil günlük dedim altından ne çıkıcak diye düşünürken...bizim bakla annemin ağzından çıkıyo.....

-yasemin
-efendim anne
-hani zeynep ablan varya orhan abinin karısı
-evet var ne olmuş
-işte onun teyzesinin oğlu varmış
-ne var bunda benimde teyzem olsaydı onunda oğlu olabilirdi
-uff kız arıyolarmış
-kız dolu anne dışarda yok benim bekar arkadaşım felan kimseye kız bulamam..
-yok yok onlar seni istiyolarmış
-hönkk.....

battaniyeler yorganlar havada olmaz böyle bişey ..deliye döndüm bide ateşten kızarmışım kızgın boğa gibiyim....yok istemiyorum diye bağırıyorum...annem devam ediyo...
-2 eltin varmış...
-ya nerden eltim oluyo...
-evin ayrı olcakmış gerçi ben birlikte olsa farketmez dedim ama
-anne tamam dedim deme yeminle durmam bi dakka evde
-yok yok kız istemiyo bi sorarım dedim dedi....

allahım çıldırdım resmen...kolumu kaldırmaya dermanım yok duyduğum şeylere bak....dedimki birdaha okadını söyle benim kızım felan yok ne bilim ya da istemiyo de sakın ikna etmeye çalışmasınlar...kalplerini kırmak istemem dedim....ya bu annem sen git babama söyle içerde....bi huzurla yatamıyorum rahat rahat üşüyemiyorum ya......söyledinde ne oldu işitti babamdan azarı oturdu..aslan babam...benim evlilik yaşıma daha çok var günlük.....

bunlar yetmezmiş gibi balıkesire benimde gideceğimi öğrendim....bundan bir hafta önce öğrenseydim bu haberi belki havalara uçardım ama dün yemin ediyorum gram gitme isteği yoktu....planlarımı bile yapmıtşım ablamlarda kalıcaktım......akşam gezcektik.....uzun zaman oldu alemdağda tur atmayalı....ama bütün planlarım suya düştü ..güneşimlede görüşürüdüm eve geç kalma derdi olmadan rahat rahat ama kısmet değilmiş napalım....

herşeyin üst üste geldiği bi akşamdı dün akşam...kurtulaşa patladım bende...hayatımda hiç bukadar güzel bir gün geçirmemiştim ama saolsunlar içinede ettiler afederrsin...kurtiye nasıl patladım anlatim....arıyo arıyo meşgule veriyorum öyle kötüyümki konuşmaya mecalim yok titremekten...mesaj atıyo açsana önemli bişey diye....açtım ya müsait değilimki açmıyorum niye nu kadar üsteliyosun diye bağırım önemli bişey dinle dinle diye tutturdu oda....dinledik....deli etti beni.....yeni kız arkadaşı varmış..çok iyi biriymiş....aynı benim gibiymiş....beni söylemiş ona...böyle çok iyi anlaştığım bir dostum kardeşim var demiş.....kızda demişki görüşmeni istemiyorum....ne yapıcam ben diyo.....ne halin varsa gör kurti..ne senle ne de kız arkadaşınla uğraşamıcam....ayrıca kız arkadaşın benim gibi olsaydı böyle davranmazdı bu nasıl bir çocukluktur ya...dedim...sakın bak sakın arama bidaha dedim...kapattım....aramadı biliyomusun günlük....dün akşamdan beri ses yok...ohh be rahatladım..neyi zorluyoduk ki biz dostluk kardeşlik diye......işitmediğim şey kalmadı ya....ama sevmiyoda değildim keretayı..keşke oda benim ona baktığım gerçek kardeş gözüyle baksaydıda böyle olmasaydı.....abimden farksızdı benim için.....neyse ya.....inş mutlu olur...üzülmesine hiç dayanamam onun..

ben sanki özlüyorum günlük ya....hiç yanından ayrılasım gelmiyo.....bu o kadar farklı duygu ki....avuç içimde bir koku.....onun gibi..:)

eyaşknerdesin
04-03-2010, 13:48
Günlük..

"Neden hiç aramıyorsun?" dedi sabah sabah..

Bahanem yoktu. Bunu ona da söyledim.

Kızgın değildi. O ve ben böyle şeylere kızamayacak kadar yakındık. Bu yakınlık ikimizin de bir türlü tanımlayamadığı türden bir yakınlıktı ve bu yüzden bu kadar güzeldi. "Ben bir vefasızım" dedim. "Bununla gurur duyuyor gibi söylüyorsun" dedi.

Oysa gurur duymuyordum. Belki sadece fazla benimsemiştim.

İnsanları çok ama çok düşünürsen onları merak edersen hep aklında olurlarsa ama hiç aramazsan yine de vefasız diye adlandırılabilir misin?

Vefa ancak karşıdaki bilirse mi anlam taşır?

Belki de vefanın gerçek anlamı budur ve o haklıdır :)