PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sevgili Günlük!

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

lazkopat 52
01-01-2012, 00:24
yeni yılmış pehh bugün farklıymış pehhh

evet daha bi farklı kopardım yaprağı bugün takvimden :D

yeni yıl güzel geçsinmiş

değişen hiç bişey yokki

hala hergün patates yiyorum :D

hala BİM sponsorluğunda bir yaşam sürmekteyim :D

kutuplarda 45 cm buzul erimekte o buzulun üzerindeki ufak ayının akıbeti hala meçhul

yurtda metrekare başına düşen aç,sefil sayısı artış göstermekte

hala ortalamdan uzağım rektörle kucak kucağa gelmem an meselsi

final haftasını yıl başına denk getiren devlet erkanına sözüm yok zaten ..

yok günlük yok

neyse günlük kırmızı donumu giyim ışıklı şapkamı takim 1.çinkodan mutlak galibiyet bekliyim

yada ders çalışim umarsız ve hoyrat...

isomu
01-01-2012, 02:31
Şu yıl başı zırvalığının bittiğine sevinçten ölmek üzereyim
Gavur muyuz olum biz :)
Tövbe ya...
Bugün; yani dün, Yaseminle kikir kikir fikir fikir bir konuşma geçirdik ki :)
Biz varya hiç bir zaman mutlu olmayı başaramayacak iki insanız...
Bizi mutlu eden bizden başkası değil...
Karar verdik...
Ayrı eve çıkmaya karar verdik.
Ne var biliyor musun günlük.
Kimse kimseye bağlı yaşamıyor.
Herkes kendi için...
İşte biz bunun farkındayız...
Geç farkına vardık...
Sanırım biz büyüdükte böyle olduk...
Ağlanacak halime güler olduk...
Zaman gülme vakti :)
Haydi gülmekten ağlayalım...

PüR_NeŞe
01-01-2012, 02:35
sevgili günlük kararlar verdik ama nasıl uygularız allah bilir..:)
zaten akşam akşam başıma gelmeyen kalmadı..:D
olsun seviyorum isomu ben..:)
hep küçük iso'mu oturcak pc başında aaaa:D

4.fidan
01-01-2012, 04:19
Olmasaydı sonumuz böyle...

isomu
01-01-2012, 11:07
Mutlu olmak bir sanatsa, biz o sanatı icra edemedik Yaseminle.
Yap boz gibi, eksik, mutluluk kalesinde eksik bir parça, kabak gibi ortada...
Sırıtıyor.
Bu durum komik.
Madem komik, o halde gülelim.
Hayde iyi uykular.

asosyaldeli
01-01-2012, 20:06
son yazıya baktım da anlam derinliği yaratmak için saçmalamışım beğenmedim.

aslında günlük, kayvan herif dediğime karşı ne hissediyorum bilmiyorum.
seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum.
seviyorsam bu nasıl bir sevgi.
ama aşk olmadığı kesin.
aşk olmaz zaten aşığım ben.
-bunun da tehlikeli olduğunu bilsem de...-
ona bazen gerçekten kızıyorum bu yüzden bazen de kendime kızıyorum "ne olabilir ki daha ne bekliyorsun?" diye.
işte kendime kızdığım bu durumda çok kötü oluyorum.
içim sızlıyor.
ama elimde değil işte ne yapayım... :/

PüR_NeŞe
01-01-2012, 20:15
Mutlu olmak bir sanatsa, biz o sanatı icra edemedik Yaseminle.
Yap boz gibi, eksik, mutluluk kalesinde eksik bir parça, kabak gibi ortada...
Sırıtıyor.
Bu durum komik.
Madem komik, o halde gülelim.
Hayde iyi uykular.

aslında etmesine ediyoruzda altına imza çakmayı unutuyoruz o yüzden bize aitliği kalmıyor...ya da nankörüz bilmiyorumki..

çok şey istiyorum ben günlük gerçekten çok şey..o yüzden hiçbişeyim yok..o yüzden mutlu değilim..o yüzden mutlu olamıyorum...o yüzden böyleyim...

ee ozaman gülelim

_HisSetKâr_
01-01-2012, 21:15
Len resmen yeni uyandım :( kalkamadım bi türlü yataktan hasta olmuşum günlükcancazım :(
üşüyorum lan çok :( böhüüğğğğ

Başkent
02-01-2012, 00:51
Dün akşam çalışmak zorunda kaldığım için yılbaşına giremedim 10dan geriye sayamadım. İşim bittiğinde gece iki filandı ve kurt gibi acıkmıştım daha vahim bir durum vardı ağzıma tek damla içki koymamıştım. Gecenin körü olmuş bu saate kadar içmemişim hiç içmeyim dedim. Arkadaşlarla açlığımızı gidermek için Atatürk Orman Çiftliği'ne kokoreç yemeye gittik (tabi gidene kadar biraz gezdik arabayla). Gece üçe geliyordu çiftlikte kokoreç kuyruğu vardı millet kokoreç yemeye gelmiş yarım saat sıra bekledik ve Ankara'ya yağmur yağıyordu. Kokoreç beklerken çevreme bakındım millet sevgiliyle gelmiş gülüyor eğleniyor. Şöyle bi geçmişe gidesim geldi ben de sevgilimle gelmiştim ne günlerdi diye düşündüm. Şimdi ise gereksiz arkadaş grubu ile geldim.

Kokoreçler olduktan sonra arabaya bindik ama aklım hala geçmişte düşündükçe de canım sıkılmaya başladı kokoreçi bile yiyesim gelmedi. Kokoreçi beğenmediği söyledim bıraktım arabayla gezmeye devam edildi dikkatimi çeken kar temizleme araçları sinyallerini yakmış yol kenarlarında bekliyordu belli ki kar beklentisi var. Eve geldiğimde saat gece dört olmuştu tv yi açtım belki moralim düzelir diye, ntv de canlı yayın Brezilya yeni yıla giriyor geri sayım başlamış bile 6..5..4....1 . İyice canım sıkıldı abi zaten b.ktan bi yılbaşı geçirdim hala ecnebi memleketlerin nasıl yıl başına girdiğini gösteren görüntüler yayınlanıyor tv de.

Geçen Yılbaşında antidepresan kullandığım için içki içmek istememiştim zorla bana dört bardak vodka içirmişlerdi (vodkadan nefret ederimmmm) eve geldiğimde bahçeye çökmüş ellerimi çamura yapıştırmış böğürerek kusmaya çalışıyordum (ıslaktı yerler). Sonra eve girip yerde uyumuştum. O yılbaşı bile çok güzeldi kendimi kaybetmiş olsam bile. Sonradan baktım antidepresan ve alkol anlaşamıyor sağlığımı düşünerek antidepresanları attım. Kullanmıyorum.

Neyse Brezilya yeni yıla girdi ve ben de uyku muyku kalmadı yediğim kokoreç midemi zorlamaya başladı canım sıkıldığında veya sinirlendiğimde mideme vurur. Midemi birşey yok sakin ol sen diye ikna edene kadar gün ışımış.

Şunu eklemeden geçemiyeceğim bir daha Atatürk Orman Çiftliğine kokoreç yemeye gitmeyeceğim bir daha demeyim de belli bir süre deyim. Anılarım depreşti ve bu bana çok pis koydu. Belki de sevgilileri kıskandım bilemiyeceğim artık. Belki de yılbaşını çalışarak geçirdiğim için dokAndı bana.

Uyandığım da kar yağmış bir de erimeye başlamıştı bile.

Bugün de ben gireceğim yılbaşına biram var, rakım var, şarabım var hindi bile var (ben hindi de sevmemmmmmm) hindi olmasa da olur.

Ama bedenim yorgun çok içmem gibi belki bir kaç bira içerim ve sonra şarap içerim rakı içmem ağır gelir yorulmuş bedenime.

isomu
02-01-2012, 01:20
Bu insanlar ne sanıyorlar kendilerini.
İnsanlar oyuncak mı?
Yarın hesaplaşma günü...
Yarın ağzıma geleni sayıp savuşturucam.
Sonu ne olursa olsun, aklıma gelenleri düşünmeden aktarıcam onların o kuş beyinlerine.
Beni ne zannediyorlar.
Güler yüzümle insan canlısı mı?
İnsanlardan nefret ediyorum...
Hayvanlardan da öyle.
Beni bu hale getiren kendileri...
Bir kişiye gereğinden fazla değer verdiğinde, bu değeri yanlış anlayıp, o kaca kıçını havalandırabilme kapasitesine sahip olmak hoş birşey değil...
Daha dün ne konuştuk Yasemin'le.
Biz mutlu olma sanatını icra edemiyoruz.
Yemişim mutlu olmasını.
Önce insan olmalı.
Önce gösterilen değere, saygı göstermeli.
Anlaşılan o ki; menfaat dünyasında yaşıyoruz, herşeyden karşılık beklenmeli ve karşılığını görmeyeceksek adım atmamalıyız.
Ağlayacak mıyım?
Hayır...
Nefretim içimde dağ olup çoğalacak, sonra yanıp kül olup sönecek...
Lanet olasca insanları tekrar insan yerine koyacağım...
Yine herkesi kendim gibi göreceğim.
Göründüğüm gibi değilim...
İnsan zannedebilirsiniz....
Değilim....

isomu
02-01-2012, 02:13
aslında etmesine ediyoruzda altına imza çakmayı unutuyoruz o yüzden bize aitliği kalmıyor...ya da nankörüz bilmiyorumki..

çok şey istiyorum ben günlük gerçekten çok şey..o yüzden hiçbişeyim yok..o yüzden mutlu değilim..o yüzden mutlu olamıyorum...o yüzden böyleyim...

ee ozaman gülelim

Eksikler hiç bitmez.
Hele ki ciddiyet girince olaya.
Üzülmek istiyoruz için için.
Eee hadi gülelim...

hoplayankaktüs
03-01-2012, 21:01
Bugün sigara zammına karşı yapmış olduğumuz kaçak sigara içme protestosunun iyice b.kunu çıkarıp tütün aldık. bide sarmak için makine de aldık. gayet de ucuza denk geldi hani yani :) ilk denemelerimiz çok bi dandik oldu ama şimdi profosyonel olduk kiii bravo bize :)
neyse günü başa saralım bence. ben anlatayım sen dinle :)
okula gittik sabahın köründe, dersin iptal olduğunu öğrenince sinir ve mutluluğu aynı anda yaşadık. neyse bu pek önemli değil, okul bu yani ders olur da olmaz da.
mükemmel tütünümüzü aldıktan sonraaaaaa, kültürel bi gezi yapmaya karar verdik ve başladık Edirne yollarında taban tepmeye.
yapımı 1880 de gerçekleşen ve kalen ibadete açık olan Sv. Georgi Kilisesine gittiiiiikkkk (:
gayet mistik bi ortamdı bence yani.
mum bile yaktık, hatta ben utanmadan istavroz bile cıkardım yani :P
umarım ters tepmez dileğim. yok canım ne alaka, sonuçta yine aynı yaratıcıya dua ettik :))
kilisenin üst katındaki müzesine girebilmek için yetkiliye biraz fazla yalan söyledik, gerçi merakımıza değmedi ama neyse.
ha bide biz kumbara yaptık ev arkadaşımla orada biriken parayla da mutfak alışverişimizi yaptık sonra eve geldik bitti işte.
neden anlattım bilemedim şimdi ben bunları ama kiliseye gitmiş olmamız bence gayet hoş bir anıydı bence. (;
şimdi sigara sarma işlemine geri dönmeliyim.
öptüm ok by.

HAŞHAŞ
03-01-2012, 21:22
Günlük,
Başım ağrıyor anlıyor musun?
Ağlama sesinden başım ağrıyor artık.
Neden anaokullarına 2-3 yaş çocuklar alınır? Zaten hiçbir şey yapamıyorlar ki.
Sadece oyun oynayıp ağlıyorlar. Ve özel bakıcılık yapsın diye benim gibi amele stajyerleri de onların başına veriyorlar.
1 Nisan'dan sonra yapacak şeylerimin arasına 1 gün boyunca uyumayı da ekledim. Aylardır normal insanlar gibi uyumuyorum ben.
Sanırım bu isteğim hazirandan sonra olabilir anca.
Okullar bitecek, staj bitecek sonra da İstanbul dışında yeni bir yaşam.
Tek istediğim bu. :(

Bu hafta ders çalışma haftası, öptüm.

oliviaa
04-01-2012, 03:01
Günlüük

Cem' in konseri varmış, hemde bu cuma ve ben bunu bugün akşam öğreniyorum ne güzel dimi.
Nolur bilet kalmış olsun olur mu.
Hem o gün çalışmıyorum da nolur olsun bilet ya :/
Bi kez daha kaçırmiyim =(

Al bu da benden sana gelsin şekerim.
fizy (http://fizy.com/#s/1r5dqe)

hasla
04-01-2012, 04:33
iyi ki doğmuşum sevgili günlük :)

geçen doğumgünümde ertesi gün final olmasına rağmen sevdiceğizimle çok hoş bir doğumgünü geçirmiştik.

Koskoca mumları üflemiştim öğrenci evi ancak o kadarını bulduk ve bir pasta en sevdiğimden meyveli :)

Sonra ucuz ama tadı yinede hoş olan beyaz şarap,harika bir dans...

Ahh günlüğüm o şimdi dünya tatlısı bir asker ve ben onu o günlerimizi çok özledim :(

Sırf ona kavuşmak için bu kpss'yi kazanıcam oda asker ocağında bile ders çalışmaya çalışıyor canım benim :(

HERŞEY GÜZEL OLCAK GÜNLÜKÇÜM BUNA SONSUZ İNANIYORUM VE DOĞUMGÜNÜMDE ONUNLA MÜTHİŞ GÜNLERİME GEÇEN O 3 YILA EN YAKIN ZAMANDA GERİ DÖNMEYİ DİLİYORUM.

Hoşçakal :)

PüR_NeŞe
04-01-2012, 17:00
günlük çok başarılı bir oyuncuyum bn...tipim kılığım kıyafetim müsait olsa çok işler başarırdım ben...bazı nedenlerden dolayı önüme engeller koyulmasa adımı çok yerlere duyurmuştum....güzel şeylerde yazardım..ama o yetenğimi kaybettim...

hayatı ti ye alıyorum artık...böylesi güzelmi...bilmm güzeldir herhalde...baksana yaşıyoruz işte...

_HisSetKâr_
04-01-2012, 20:37
ödevler ödevler ödevler...ups...

_HisSetKâr_
04-01-2012, 22:26
günlükcan anlatayım mı?
daha doğrusu azıcık ucundan anlatayım mı?
biliyosun her şeyi anlatmıyorum öyle açık seçik utanıyorum. ( üşeniyorum l.n yazmaya var mı.)
şey bugün herkese
bağırdım çağırdım.
herkese. deryaya.gamzeye. salihatülperde ye :))
talhaya. anneme.. bla bla bla..
hee kantinin önündeki manyak kediye de bağırdım bak unutmayayım.
her neyse.
abi deli etmesinler adamı ya. bu sefer patladım. dedim.. olduğunuz gibi olun mu ne öyle bir şey dedim :D edebik konuştum azcık..ze.. işte dedim.. adam olun yaa trip yapmayın bu ne böyle azcık doğru düzgün davranın rol yapmayın ne gerek var felan diskos dedim günlükcan
birde salihatülperde diyorki seval pişman olucağın şeyler söyleme diyor. benim sözümdü lan o! şşşş..... neyse. dedim; hayır pişman felan olmuycam çünkü umurumda bile değilsin dedim.
zee.. mal mıyım la ben. kıza çıkışta özür diledim zaten. ağladı karşımda. Seval bi sen vardın sende yoksun artık! dedi başladı hüngür hüngür ağlamaya.. zee.. benden daha sulu göz la bu kız. neyse öyle işte sarıldık felam. çok duygusaldı.
yaaani anlıycan günlükcan ....
bilmiyorum bende :D
boşver gitsin haaadi görüşürüz sonra zekirdek kafayı yemişti bi ara gelememiştim bir iki güncük. sonra bir daha gelirim ödeşiriz. okeyto beybi?

haadi öptüm sayy ;D

amudakalkansolucan
04-01-2012, 22:33
Müdür ben gün yüzü görmicem mi ya?
Bak daha telaştan öğlen gelen tuvaletimi şimdi yapmaya gidecem.
Nedir başkan bu plan program böyle ya?
Okul bitti, okul bitmedi ya...
Ne yapayım? Nasıl stres atayım?
Haftasonu gel artık, Kadıköy barları beni bekler...

lazkopat 52
05-01-2012, 12:56
günlükcannnn dinle beni :D

olm kağıt üstünde geçtik lan :d bunu bide reele yansıtabilsek iyide :D

hesaplarıma göre ortalamanın baya uzağında mevkiilenmişiz ama hayırlısı :D

BaLoOoN
05-01-2012, 14:48
Günlük,
İstanbul'u dinledim gözlerim kapalı.
Ne güzel bir 5 gündü lan.
Frkn'la başlayan otobüs yolculuğumuz yine frkn'la noktalandı.
Ne kadar da özlemişim hepsini.
BenZekininBebişiyim, KarTonsüT, tava, sakallica, EfrEbil, ysm, GelPisipisipisipisi ve Sertach_67.

İyi ki girmişler hayatıma dedim yine ve yeniden.
Onlara duyduğum, hissettiğim başka bir sevgi bu sanki.
Alışılmadık, daha içten daha deli dolu.
Ailem gibiler hepsi, öylesine huzur buluyorum ki, bunun bir tarifi yok, olmamalı..

Hele Ruveyda'm.. Yeri ben de öyle ayrı ki. Bir kardeşten daha değerli ve önemli.
Sanki bir yeri acısa benim de canım acıyor. Gülümsese, kahkahalar atsa ona eşlik edemeden kendimi alamıyorum.
Bu nasıl bir sevgidir çözmek imkansız gibi. Ele geçirilmiş gibiyim =P

- Ruveyda ile gece sohbetleri ve öhöm neyse orası ayıba kaçıyor =P Gülüşünü yerim senin. Yüz yüze paylaşılanların, dedikoduların ve senin mutluluğunu seyretmek paha biçilemez.
Evine daha adım atmadan merdiven çıkışındaki haberi 2 saat sakinleşmeye çalışmakla geçse de neyse inandım tamam. =$
Ha bir de şom ağızlılığın benim tam 4 saatime mal oldu !
"Baban da gelseydi keşke, 5 saat sonra falan kalksaydı uçağı ne iyi olurdu"..
Aradan 10 dakika geçer ve babam arar. "Kızım biz uçağı kaçırdık".
Haydii, ertesi gün babanın yanına git. Sevgilimizle baş başa gezecektik oysaki. Neyse tanışmış oldular bu niyetle de dimi ? =$ Ağzını burnunu yediğim =*

- Taksim'de Doğukan'la yaptığım kahvaltılar, arkadaşlarıyla tanışmam, anlayışı ve üzerime titremesi. Seni seviyorum. Öyle işte.. Kısa tutuyorum ki sevgilimsin. Ne anlatabilirim ki =$

- Mustafa ve Gökhan'ın pilavcısı. Neresiydi orası ? Unuttum. Seyyar bir pilavcı. Öylesine kalabalık ki, tadı da enfesti. Her gelişimde mutlaka uğramalıyız oraya.
Ama çeyrek yemeliyim, mutlaka diyette olmuş olurum o zamana kadar =P

- Ayşe bana biraz kırgın ayrıldı gibi sanki. Aslında kendimi yanlış ifade ettim, ama inanıyorum ki o bana kızmaz, ne demek istediğimi anladı. Kendimi affettirmek için aslında o şişeyi şey yapmam lazımdı, şey işte =P Ama gevezesin arkadaş. Yalan mı ? =P
Yer elması, bi sıkımlık canı var zaten, tek lokmalık şerefsizim.

- Yeseme. Of ne güldüm ne güldüm. Hele yatakta yaptıklarımız. "Bir daha dönelim mi ?" Döndük. "Tamam bu son, son kez daha dönelim başka dönmeyelim." =$
Hele Gökhan'da kaldıktan sonra toplamadık etrafı da Gökhan " Yeseme de hiçbir şey yapmadı" diye şikayatinin ardına verdiği cevap "Damla'ya ayna tuttum ben" SDFGJHFDSDFG :D
Aylar oldu tanıyalı ama yok arkadaş kimse inanmaz buna. :)

- Coşkun. Coşkun'nunda yeri benim için ayrı lan. Valla. En kötü günümde tanıştık, en mutlu günümde halen tanışığız, inanılır gibi değil =P
Şişe çevirmede ki "Cebinde kaç para var ?" sorusunu yedirticem bir gün sana.
Ok. By.

- Frkn'la çekiliyor yollar. Bütün sırlarını da öğrendik. Katlanabiliyorum bu çocuğa ben. Kim ne derse desin abi, yanlış tanılıyor. Ankara'yı katlanabilir buluyorsam sebeplerinden bir tanesidir. Oha itirafa koş elx:

- Sertaç elma dersem çık armut dersem çıkma gibi birşey oldu. Göründü gitti, geç geldi görünemeden gitti. Ama şunu söliyim, Sertaç'ın o candan sarılışının yerini hiçbir şey alamaz.

Bu arada ev işi demişken Mustafa'nın hamaratlığı beni şaşırttı.
Ben düne kadar Gökhan'ı överken ne iş arkadaş ?
Meğersem Gökhan'ın ki göstermelikmiş =P
Ama yok lan, pijamasını giydim o bile ütülüydü nerdeyse, göstermelik olamaz ama Mustafa'da da iş var anlamış olduk.

Çorlulular da pardon Çorlulu da içilen gül - nane aromalı nargilenin tadına baktım ya artık elmaydı, yok efendim kavundu, çikiletaydı falan kaybolsun gitsin.
Artık her gelişimde ne aromalı içeceğim belli oldu.

İşte böyle.
Uzunca bir yazı oldu gibi birazcık tamam fazla biraz çok gibi bişey.
Eh sana ilk yazışım, sen daha uzunlarını da görmüşsündür köftehor seni.
Neyse.
Bu kadar işte.
Kendine iyi bakıyosun, öpüyosun.

lazkopat 52
05-01-2012, 23:53
günlükcan

bir heves menemen malzemesi alıp becerememek akabinde ekmek arası domates ile yetinmek işte ne bilim günlük kelimeler boğazımda düğümlendi gidiyorum umarsız ve hoyratcasına ...

Guguklu Saat
06-01-2012, 17:59
Günlük
Bu hafta ne kadar iğrençti öyle ya. :/
İki tane sınava gir.
Birine az çalışabildiğin için kötü geçsin, diğeri orta geçsin.
Sınavdan çık eve gelirken serviste son ses müzik.
Eve geldiğinde müthiş baş ağrısı.
Dinlenmeye çalış.
Sonra ertesi gün olan iki sınavına çalış.
Sabah stresten miden bulansın.
Yine okula git, iki sınava gir.
...

İşte öyle günlük.
Pazartesiden cumaya uzanan iğrenç bir monotonluktu, bitti gitti şükür.

inception
06-01-2012, 23:19
bekliyosun beni yazsın diye ama kusura bakma...
boşuna bekledin günlük...

_HisSetKâr_
06-01-2012, 23:30
günlük ya..
canım sıkkın.
sıkkın canım..
hı hı..
azıcık üşüyorum. şey, sorun değil. normalde daha çok üşürdüm şimdi fena değilim.
şey, günlük
ondan haber alamıyorum..
hıhı evet tam tahmin ettiğin gibi.. (çok merak ediyorum..)
dünden beri içimde kötü bi his var o derste uyuyakalıp gördüğüm kabustan sonra..
günlük ya ne malım..
bilmem niye kendime mal dedim..
bilmiyorum ya :( offf
noluyo bana yine yaa püfff

gggülenay
06-01-2012, 23:41
Günlükcan .

Ben ne zaman düzelirim dersin ?
Evet yine hastayım , düzelemiyorum anasını satıyım :/
Bulantı , öksürük , halsizlik , üşüme ne ararsan var .
İçini kararttım biliyorum ama napıyım .
Evet yazık bana :(

Hadi eyvallah .

aylinucar
07-01-2012, 14:25
evlenmeden gelinlik giymek.. Çok garip bi duygu. Sizin üzerinizde, reklamını yapıyorsunuz falan. Ama sadece o. Damat yok, dügün yok, tam bi gelin değilsiniz. Bu da bi rol. Bu da bi oyun :(

sessiz çığlık_
07-01-2012, 19:56
Naber günlükcan ?
Beni sorarsan ben çok iyiyim. Süperim. Harikayım.
Öyle yani bir nedeni yok. Keyfim yerinde.
Malumunuz her cumartesi sabahı gibi yine erken kalktım. Lan millet öğlene kadar yatar yine kalktım 08:10'da. Hani uykum var dalıyorum uykuya ama vücut buna izin vermiyor. Uyandırıyor.
Neyse oydu buydu falan ver elini Beşiktaş. Aslında hiç inesimde yoktu ama hava alma maksadıyla çıktık yola. Ciciler aldım kendimee. <3
Birde bugün Beşiktaş şıkır şıkırdı. Yağmurda vardı kii tam yürüme havası. Soğukta değildi.
İnsanın içinden o yolları hızlı ver durmaksızın koşmak istiyor. Böyle bir güzeldi işte Beşiktaş.
E tabi alışverişte eklenince buna benden alâsı yoktu bugün.
Öyle işte günlüküm. Şu tatil gelsede bir rahat nefes alsak. Sonra ver elini Beykoz.
Aslında en rahat (Beşiktaş'tan sonra) doğal güzelliğiyle tam yaşanılası güzel yer. Tabi sevdiklerinde varsa.
Bu konuşma daha fazla uzamadan gittim ben günlük.
Öptüm.
Kib.
By.

asosyaldeli
07-01-2012, 20:38
sence içimde bir yerde ben fark etmesem de baba nefreti oluşmuş mudur?
tamam kendi babamdan nefret ediyorum ama sence evlenip çocuğum olunca babasına karşı olumsuz mu olucam?
kendi kocama da babammış gözüyle mi bakıcam?
ona da mı soğuk olucam?
kızım mesela babasına aşırı düşkün olursa onu yadırgıcam mı?
sence "BABALAR SEVİLMEZ!" gibi bir şey oluşuyor mudur içimde?
sence "evlendiğin kişi memleketlin olmalı" yargısı gerçekten doğru mu?
adam olmak yeterli değil mi?
gerçekten kız çocukları ilk, babalarına mı aşık olur?
aşık olunuyorsa nasıl bir duygu bu?
hiç yaşamadım da...

maksatmuhabbetolsun
08-01-2012, 00:45
Belki de bugüne kadar katıldığım en berbat sınavdı!Parasıyla üniversite okuyoruz ama rezillik yani.Vizesi internetten oldu, hepimiz kopya çektik.Finali bi sınav merkezinde oldu yanıma oturan adam benim salonda kaldığım 1 saat 30 dakika boyunca saatte ortalama 30 defa olmak üzere burnunu çekti! :@ Tüm motivasyonumu bozdu. yanlış doğruyu götürmüyordu ve ben 100 sorunun yaklaşık 3te 1ini salladım. sırf o kendini bilmez yüzünden erken çıktım. be adam elindeki o selpağı boş yere mi tutuyorsun. sil şu sümüğünü! çıldırdım resmen!!
-
Balım artık telefon kullanıyor ((: hatta şu an mesajlaşıyoruz. ((:

Gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi?

EbRu_S
08-01-2012, 02:51
Günlüüüüğğk
Burası benim evimmiş meğer. (A)

Bi dakka. Şimdi üzerini değiştirip geldi, ''Ben hazırıııım'' diyerek. Oha dedim. Pis emellere alet edilcem şimdi. =/
Demin de ''Bu yorgan ikimize yeter'' dedi, ''Sen bana yatma mı teklif ediyorsun?'' diye sordum ama Kaybedenler Kulübüne bağladı olayı.

Karnım da ağrıyo. İçli köfteme ilaç mı attı acaba? Tabi midesizim ben, o beni bayıltmaz, anca karnımı falan ağrıtır. :D
Bakma güldüğüme günlük..
Buraya çok güzel şeyler yazmaya gelmiştim ama olmadı. ):
Bir hafta var nassılsa daha.

isomu
08-01-2012, 13:07
Yüzünü görmek dünyalara bedel...
Birde doğunun soğuğuna yenik düşmüş pamuk tenin, al yanaklı sevdiğim...
Ben bunları sana bakarak yazdım...
Bir anne şefkati var içimde birde baba özlemi...
Herbişeyim olduğun burdan belli...
Aklıma geldi geçenlerde; seni pamuklara sarıp saklamayadım sandıklara.
Şimdi nasırlı ellerin ayakların.
Ve birde mahsun bakışların.
Suç bende, sandıktan çıkatmasaydım.
Acımazdı güzel ellerin...

anise
09-01-2012, 02:52
Bügün küfrorocuna ara vermiş olsak da ağzıma tek lokma küfür koymadım be günnük. Çok mutsuzlandım şuan bardağım.

Bi'de benim daşım hala düşmedi, bi bassın gitsin yea!

Heh tamam oldu şimdi. Eyigeceler..

asosyaldeli
09-01-2012, 18:41
döstüm günlük abi;
bugün resmen ygs adayı oldum.
ygs kaydımı yaptırdım.
1 nisanda ver elini YGS...
sınav merkezi olarak iki şehir yazılmak zorundaymış.
yalova'yı zaten yazdım.
ama bir de yalova'da yer kalmazsa diye ikinci bir şehir yazmak gerekiyormuş.
sınıfın çoğunluğuyla bursa yazdık.
bakarsın belki de sınava bursa'ya giderim... (anladın sen onu :D)

mektubuma son verirken "saygılarımla"
diyor ve
gözlerinden öpüyorum. :D
allahım ya gece gece güldürdü beni bu manyah...
(anlamadın biliyorum ama sen boşver gitsin..)

_HisSetKâr_
09-01-2012, 20:44
günlük ya postanenin kapanma saatine bir türlü yetişemiyorum
püüff. napcam ya.
şey bu arada o hediye kutusunu almam lazım yaaa :) yarın alıyorum hemenn.. ımmmm :)
neyse gidiyorum ben günlük. öyle bi geldim gidiyorum.

HAŞHAŞ
09-01-2012, 21:40
Bir zamanlar uyumanın bendeki hayati önemi, şimdi otobüslerde yarım saat-bir saatlik zevke dönüştü günlük. Üstüne birde evde yaşadığım sahneyi de yaşar oldum. O da şudur:
Taksimde başlayan ve 1 saat sürecek olan otobüs yolculuğuma ''1 saatte fena soru çözülür.'' düşüncesiyle başladım. Tabii ilk kalkış noktası olması itibariyle otobüs boş, kendime rahat ve sıcak bir yer seçtim. 30 soru oldu, uykumun geldiğini hissettim. 35 soru oldu, uykumun gerçekten geldiğini hissettim. Eve geldiğimde baktım ki 37.de uyumuşum. Otobüsteki hangi durakta olduğumuzu mekanik bir sesle söyleyen zımbırtı benim durağımı sölediğinde şöyle bir irkildim. Kalkmaya yeltendim ki test kitabım kucağımdan düşüyordu.
O an kendime acıdım. Evet, başkaları da bana acımıştı. Otobüse binen teyzeler, amcalar, ablalar, abiler bana acımıştı. ''Yazık ya, otobüste test çözerken uyuyakalmış garibim.'' demişlerdi. Belki de üzerime battaniye örtme ihtiyacı hissetmişlerdi.
Tamam, olayı biraz daha dramatize etmeye kalkarsam oturup ağlayacağım.
Hem de kendimi ilk defa çıldırmış ve sinirleri yıpranmış hissetmiyorken.
Neden mi?
Genelde haftanın bu üç günü -staj günleri- gelişim süreci diğerlerinden daha farklı olan bir çocukla özel olarak ilgilenmek zorunda kalıyorum. 2 haftadır babasıyla birlikte sınıfta durduk; ama bugün o devir kapandı. Babayı yolladık. 2.5 saatlik ''Baba del. Del baba. Baba delsin.'' feryatları eşliğinde ağlama krizi dinledim. İşin kötü yanı çocuğa içinde ''Erkan'' ve ''Baba'' sözcükleri geçen şarkılar uydurunca susuyor. Ya da oyuncak telefonu kulağıma dayayıp babasını aramamı istiyor.
Bugünün şarkısını sizlere armağan ediyorum.
Tamamiyle kendi ürünümdür.
''Gelsin baba oynayalım.
Erkan diye bağıralım.
Başım şişti vallahi,
Babam gitti gelmedi.

Erkan'ı düz ovaya çağıralım,
Topları kucağına atalım.
Babacım niye gelmedin?
Ağlattın beni diye kızalım.''

:(

Ama yine de derste sakal cevabını almak umuduyla sorduğumuz ''Babalarımızda ne vardır?'' sorusuna cevabı bulmuş olmanın sevinciyle gözlerini kocaman açarak ''Pipi! Pipi vardır babamızda!'' diyen Pamir'in yerini kimse tutamaz.
Aşığım ona ben. <3

Bay bay günlük, matematik beni bekliyor tüm karizmasıyla öptm seni. (H)

bötüll
09-01-2012, 22:56
len günlük....gecerken bi sanada yazayim dedim...hayatda en sevmedigim seydir insanlari kirmak üzmek ama eskisi gibi bu konuda basarili degilim yaslandikca tahamül edemez oldum bazi seylere özeliklede isin ic yüzünü bilmeden kendilerince yargilayanlara neyse yinede yok kimseye kirginligim küslügüm olanlarda hakini helal etsin neyse ne güzel demis pepee insan sevdigini hic üzermi ne alakaysa artik :D ...yazacak cok sev varda bosverdim yine herseyi su siralar hadi defolup gittim ben....

ŞıMaRıK_PeRi_
09-01-2012, 23:07
slm gunlukk napiyonn napacann sende oturmus miletin derdini dinliyonn elinde baska bisey yapmak gelmiyor zaten.benide dinle barii... bu aralarr aldigim karalari tutamamaktan korkuyorummm ole bisey yaparsam kendimi afetmem ama bir yandan da yapmiyacam dedigim seyleri yapmak geliyor icimden aldigim karalardan donmek ama ben donek olmak istemiyorumm seytan mi durtuyor neee her neyse ya ole istee gidiyorummm ben

UZAYLİ
09-01-2012, 23:16
Günlük, kız kardeşlerin her zaman kıyıda köşede haybeye biriktirdikle bi miktar para vardır, yani cüzi de olsa vardır.

Ve kız kardeşler abilerine para yollarlar, çünkü abiler erkektir.

Bi de telefonla siparişi abiler verir, bakkaldan kolayı erkek kardeş alır. Hazır ayağa kalkmışken olan da hep kız kardeşlerdir.

Böyle saçma şeyler işte. Uyumalıyım. Sanal bebekler de hep şöyle uyur:

Zzz...

lazkopat 52
10-01-2012, 03:51
sevgili günlük

hocayla odasında konuşmak için illa dersten geçmek mi lazım

kapısını vurdum içeri girdim

ilk soru vizen kaç

ben:25 hocam

lanet hoca:nöbetçiler alın bunu attın mahzene ne yemek ne su verin nihahahaaaaa :D

adam hiç yüzüme bile bakmadı :D

minik_serce
10-01-2012, 20:33
sevgili günlük. zekirdeği terkediyorum hoşçakal :P

Müşkülpesent..
10-01-2012, 21:00
Heyy ben geldim. Beklemiyordun tabiki, beklesen gelmezdim zaten. Sevmem beklenilmeyi, çünkü hiç zamanında olmam gereken yerde olamam. Ben de habersiz giderim bekletmeyi istemediklerimin yanına. Mesela dün yuvaya gittim. Beklemiyorlardı tabi, 'daha dün senden konuştuk, ne zamandır gelmiyor filan dedik' dediler. İçimden 'daha sık geleceğim' dedim. Dışımdan söylersem gidemem biliyorum.
Neyse, bugüne gelelim..
Bugün okula gittim.. Malum final haftası. Bir alt sınıfla giriyorum ya şu sınavlara deli oluyorum.
Neyse, sınıfa girdim ve kopya çekmeyi düşünen öğrencilerin oturmayı istemeyecekleri öğretmen masasının yakınında bir yere oturdum. Biraz sonra hoca geldi yanıma.
- Merhaba müşkül, nasılsın, nasıl gidiyor? vs.
- iyiyim ya, arada okula geliyorum işte. siz nasılsınız? vs.

Hoca uzaklaşınca önümdeki kız arkasını dönüp;
- Müşkül sen misin? şurda mı çalışıyorsun ?
- Evet.
- Ben c.... Seni tanıyorum. Halil bahsetti ordan yani.
- Ah evet ben de seni tanıyorum Halil bahsetmedi hiç, ordan biliyorum.
Kız alınmamıştır heralde. Ama bahsetmedi napayım.
Ve sonra sınav başladı. 10 dk sonra ben kağıdımı verdim tabi. Sınavda uzun süre kalamadım yine. Giderken de sorularla boğuşan ögrencilerin moralini bozmak için sanki sorular çok kolaymış gibi hocaya teşekkür ettim. :)
Tabi ki de çoğunun benden yüksek alacağını biliyorum.
Ve bu kadar işte. uzatmaya gerek yok.

Hadi gittim ben..gelirim yine.

_HisSetKâr_
10-01-2012, 21:09
günlük nabersin
ben bilmiyorum nasılım l.n iyiyim sanki
bi gün de ne kadar çok duygu yaşıyorum ben yaa . hatta bi saat içinde. yok yok olm hatta 10 dk içinde bir sürü duygu yaşıyorum. 10 dk hüngür hüngür ağla. sonra onu görünce salak gibi sırıt. sonra tebessüm.sonra nefret öfke sonra şaşkınlık üzüntü çaresizlik sonra şimdi yine iyi gibi fafafayyttt beee...
zor be.....
neyse günlükcan coğrafyadan doksan almısım o yüzden iyiym azcık. he bide bugün ingilizce sınavında kimsenin yapamadığı yerleri tek ben yapabilmişim. olm hiç öyle şaşkınlık felan yok bende gayet normalim çünkü en basit kısımdı lan ben zaten baska biyer yapmamıstım :D hihih kimse yapamamıs. kalıbınıza...te... :)
neyse günlük ben gidiyorum.

hee bu arada şey.. saçları yumuşacık. hala <3 :)

.hı.
11-01-2012, 00:08
Köyceğiz'e yerleşcekmişiz günlük.
Babam bıktık bu ........ların taşkınlıklarından diyor.
Adam haklı tamam da.
Bi' şey oldum.
Sen de artık duramazsın buralarda diyor.
Eniştem de tayinini aldıracakmış.
Vay bee.
Duygulandım bi an.
Daha düşünme aşamasındalar ama.
Gerçi babam kararını vermiş de.
Ama işte.
Nolursa olsun insanın memleketi ya.
Zor.
Hayırlısı bakalım.

hayalet_57
11-01-2012, 00:40
cuma'dan beri yazcam unutuyorum günlükçüm.
deli halil feriha'ya" kim üzmüş benim nazlı gelinimi,balım" vb. şeklindeki cümleleri beni krize soktu aklıma geldikçe gülüyorum cut.

lazkopat 52
11-01-2012, 10:19
ve sonunda evdeyim :D

hiçbişey değişmemiş hala aynı hizmetçiler aynı bahçivanlar müştemilatın yeri değişmiş sanki hahaahaa nöbetçiler muhafızlar atın bunu mahzene:D

lan evdeyim lan hala inanamıyorum la günlük vala evdeyim la şahidlerim var:D

EbRu_S
11-01-2012, 18:24
Çok alakasız bi anda, çook eski yazılarla karşılaştım.
Çok değil tabi aslında, ama ben üstünü öyle örtmüşüm ki o günleri, o cümleleri kuranı unuttuğum gibi unutmuşum. Söylediklerini, yaptıklarını, kendi anlattıklarımı... Sanki hiçbir zaman hiçbir şey paylaşmamışız, bütün gün konuşan biz değilmişiz gibi unutmuştum.
Doğrucu insandı kendisi evet, arkamdan söylediklerini yüzüme karşı da söylemişti önceleri. Yine de o benden bahseden cümleleri başkasına karşı nasıl kurduğunu görünce kulaklarımdan ateş çıkmaya başladı bir anda. Karşımda olsaydı keşke dedim, boğazını sıkıp saç tellerini tek tek yolmak istedim.
Ancak sakinleşince ''Bende de hata var mıydı?'' diye düşündüm ama o da uzun sürmedi tabi ki. En başında bunları bilerek durdurmuştu zaten. Söylemese de bekliyordu, ben de yaptım. Çok normal olmalı. O benim hakkımda doğrucu olan, ama başka şeyleri benden gizlediği için ve bana söylediklerine göre de buna çok üzülmemeliydi.
Ara ara onun ne yaptığını düşündüğüm de olmuştu zamanında, ama kendisi yaptığı hiçbir şeyden pişman olmaz, istediği için yapar, bunlardan da üzüleceği şeyler çıkmaz ya hani.. Bu yüzden düşünmeyi de bıraktım.
Ben olduğum yerde mutluyum.
İstediğini söylemiş olsun, istediğini yapmış olsun.
Çok boksun zekirdek.

_HisSetKâr_
11-01-2012, 18:41
onun yanında üşümek bile çok güzel...
günlük...
öyle işte.....
aşktırki gerisi vs....

.hı.
11-01-2012, 21:09
Dünyanın bi yerlerinde hâlâ vardır diyodum ya saf tertemiz niyetli insanlar.
Ama öyle saflık değil yani değişik böyle gönlü parıldayan.
Dünyanın bu yerlerinde de varmış ki günlük.
Çok da şükürsüz insanlarız.

asosyaldeli
12-01-2012, 21:36
günlük bak ne buldum:
Şu sıkıcı ve tekdüze hayatımın bir aylık kısmını okudunuz. Benim her günüm aşağı yukarı bu gibi şeylerle geçiyor.
Hakkımda yeni şeyler öğrenmiş olmanız, günlüğümü okumuş olmanız ve şu anda da bunları okuyor olmanız beni heyecanlandırıyor... Bu durum muhteşem bir şey; T. hoca günlüğümü okudu!.. Bu son cümle garibinize gidebilir. Ama ödevde bu konuyu siz günlüğümü okuyun diye seçtim. Benim için büyük bir ihtiyaç, birilerin yazdıklarımı okuyup bir kaç yorum yapması. Ama maalesef ki bu ihtiyaç Nebahat ve Mine tarafından pek giderilemiyor. Bu durumda size ihtiyacım var. Lütfen bir tepki verin, biraz bir şey söyleyin günlüğüme...
Bunları siz okuyacağınız için bu kadar samimi oldum. Hatta o kadar samimi oldum ki Erdi'den bile bahsettim. Gerçi sadece adı geçti ama olsun. Peki bu cesareti nereden buldum? Galiba gülüşünüzden, davranışlarınızdan veya duruşunuzdan ya da öyle bir şey işte, bilmiyorum...
Neyse daha uzatmıyayım. Son olarak yazımın iğrençliğinden dolayı oluşan görüntü kirliliğini ve bolca yaptığım yanlışları mazur görmenizi diliyorum...

Cevap:
Benimle düşüncelerini paylaştığın için ve bana bu "özel" olma vasfını verdiğin için sana teşekkür ederim. Eğer seni yormazsa bu yazıların devamını bekliyorum.
Bu arada Erdi' yi tanımayı çok isterim!

.hı.
12-01-2012, 21:43
Annem rüyasında görmüş beni günlük.
Uzun saçlı küpeli serseri tipli bi çocuk ve ailesi gelmişler beni görmeye.
Annem ağlamış fenalaşmış kurbanın olayım yavrum bu ne baban abin seni buna verirler mi ne derler düşünmedin mi etme eyleme demeler falan. :D
Sonra görücüler malzemeleriyle gelmişlermiş bilmem kaç araba insanlardı iki katlı bi ev inşa ediverdiler bi anda diyor. :D
Gülecem diye karnıma ağrılar girdi kadın nasıl telaşlı anlatıyor. :D
Oralardan bulmuşun kendinle getirmişin diyor saçlı sakallı küpeli çocuğu amaaan yavruum diyor heheh. :D
Nasip anne dedim. :P
Şaka bi yana da.
Nasip be günlük.

_HisSetKâr_
12-01-2012, 22:04
günlük ya yine kanamış burnum. mış diyorum çünkü böyle bazen en olur olmaz zamanlarda elimde kan görüyorum artık anlıyorum ki burnum kanamış. bööyle elimi burnuma sürterken bulasıyo sanırım. ama çok sıkıldım bıktım ya gerçekten bıktım. mesela tam çay keyfi yapıyorken yemek yerken elimde kan lekesi görmek iğrenç oluyor. ya da dersteyken . ya da otobüsteyken ya da güzel cici bici giyinip gittiğin bir yerde kıyafetime damlamış olması. iğrenç. ve kimse uyarmıyor artık yok burnun kanıyor diye yaa. eskiden olsa aaa sevall lan burnun kanıyor derlerdi. hemen hallederdim bulasmazdı üstüme şimdi akıyor usul usul üzerime de damlıyor bi güzel ama kimse görmüyor naletler. neyse. geçenlerde uyurken yastığımda kan olmus :(
sinirlerim bozuluyor gerçekten ne alaka anlamıyorum durduk yere öyyle kafasına esince kanıyor bi güzel. neyse günlük yaaa kanlı manlı iğrenç bi günlük yazdım anla işte halimi. -_-
hadi öptüm bye..

PüR_NeŞe
12-01-2012, 22:17
benim her haltım böyle olucak günlük...hep iki ayağım bir papuçta geçicek ömrüm..uln başımı kaşımaya vaktim yok bu kadart olur yahu

figen_esk26
12-01-2012, 23:51
Sevgili panpa
Özellerimi seninle paylaşmaktan bile korkar oldum
Kime güveneyim bilemiyorum
Demem o ki çok yordular çok üzdüler beni
Kestiğim kağıtların hiç mi hatrı yok sen söyle
...
Ben biraz uyuacağım
Yarın yazabilirsem yazarım

İyi geceler.

_HisSetKâr_
13-01-2012, 21:13
çıkmaz bir sokak olur bazen hayat, çıkamazsın içinden.
bir kapı olsa dersin, kırarak ta olsa açsam girsem içeri... bir pencere, içinden rüzgarların geçtiği.. bir ağaç en azından altnda gölgelenebileceğim, dinlenebileceğim…
bir el uzansa dersin, tutsa... çıkarsa beni bu karanlık kuyudan.
Ben işte bu yüzden en çok ellerini hatırlıyorum senin, o gün beni kuyudan çeken ellerini..
Yumuşak.. bir yağmur tanesi gibi hüzünlü, bir yağmur tanesi gibi yalnız, bir yağmur tanesi gibi biriktikçe çoğalan, temizleyen temizleyen, temizleyen…..
Ellerini….
öyle uzundun ki, gölgen bile bir ağaca , çağrıda bulunur, ne kadar aşk varsa, senin gölgende dinlenmek isterdi….
Seni bir gün çıkmaz yolumda gördüm, gölgenle birlikte, sende dinlenmek istedimm.. ssende yaşamak, sende bir yağmur tanesi gibi çoğalmak..
bir kapı oldun , pencerem oldun, elimden tuttun, temizlendim sende…
İyi ki varsın……

figen_esk26
13-01-2012, 21:19
Günlüğüm
Ben ne hatalar yaptım sen söyle.
Şevval gibi bi kızım olsun istedim..
(bundan 10 yıl sonra).
Peki ya onlar ne yaptılar.
Asıl düşünmeleri gereken bu kadar ilgili davrandım hakkımı nasıl ödeyebilirler.

Yaazıkk dimi günlük..
Keseceğim alakamı.
Kalleşlik etti bana hanım teyze.

Sana iyi dinlenmeler günlüğüm.

EbRu_S
13-01-2012, 23:36
İnanır mısın günlük, abimle kavga etme isteğim bile yok şu an.
Boğazımı konuşmak için zorlayacaksam bu kişi abim olmamalı-ydı. =/

green_38
14-01-2012, 16:47
sevgili günlük çok çaresizim. emsali aşmış bir yapının yapı kullanım izin belgesi nasıl alınır bulamıyorum. internette bile bulamadım düşün ne kadar çaresiz olduğumu. gogul baba bile işin içinden çıkamadı

sisamlı
14-01-2012, 20:23
Melebaaa..
Bir kaşık nutella ister misin ?
Bak çay da var.
Al çekinme bana final zamanı da sana ne zamanı..
Dimi ama..

tıynetsiz eküri..
14-01-2012, 22:14
Çocuk ..
Farklı bir bloktan bu kez .. (: Buraya başından beri neden ısınamadığımı ve biraz önce laf aramızda bir derece şükrettiğimi bile farkettim .. Aslına bakarsan diğer konumu da pek sev(e)mediğimi biliyorsun .. Yada nereden bileceksin ki , ben söylemesem " hık " diye kalacaksın öyle yarım yamalakta dinleyeceksin beni .. Neyse ki anlayışlıyım bak .. Yerim beni yaa.. :Pp Konuya dönüyorum çekirge.. Saat oniki gibi bu blokta bulduk oda arkadaşımla kendimizi.. :/ Neyse ki hayattan pek fazla beklentisi olmayangillerden olmak adına verdiğim savaş neticelenmiş , bu konuda bazen tipik ruhsuzlaşabiliyordum .. Aslına bakarsan bu söylediğime ben bile inanmıyorum ama sen yine inanmış gibi yap .. Anlıkta olsa içimi rahatlatmalısın çocuk ! Anla bunu .. Asiyim bugün aslen.. Ama içimdeki mutluluk öyle bastırıyor ki Ruh halimi .. (: Etrafa kahkahalar savuruyorum .. Konudan konuya geçişim güzel kafanı karıştırmasın evladım .. Bak hele .. İlk konu .. Sevemedim bu blok görevlilerini, çalışanlarını .. Yaklaşımlarını .. Asıl amaçlarının ne olduğunu unutup bi' şaşırmalarını .. Ve buranın aşırı sıcaklığını .. Normal bi' insan bu sıcakta yaşayabiliyorsa karar verdim çekirge , ben insan değilim .. İnan ki bak .. Valla ya .. :/ Neyse ki sadece bir gün .. Yarın sabah şehrime yolculuk .. (: İçimde buruk değil sanma hani .. Bu şehirde öyle çok bekledim ki , mevsim getirisini .. Kar' ı .. Lapa lapa belki .. Belki değil aslında , evet lapa lapa .. Ve işte bu gece şehrin bana görkemli vedası .. Kar tanelerinin raksı .. Yok oluşlarına hızla ilerlerken gökyüzünden her biri , mükemmellikleri.. İşte Kar'ı hep bundan sevişim .. Önce gökyüzü.. Alabildiğine engin .. Özgürlükten bir parça .. Sonra Parçanın Raksıyla dibe vuruşu , yok oluşu .. Bembeyazlığı .. Çoçukluk masumiyetim hani.. :/ Hani aslında her kış mevsiminden sonra hasta oluşum o henüz çok küçükkene ben .. Ağlayışım parmaklarımın donmuşluğuna .. Ama yılmayışım .. Çünkü bilişim anne gerçeğini .. Eldiven değişikliği için bile adım atacağım evden bir daha çıkamayacak oluşumu bilmem .. Sonra sobamız .. Sobamız vardı bizim çok eskilerden .. Öyle uzun oldu ki sobalı bir evde uyumayalı .. Bir odasının sıcaklığından kaçılası ve donma korkusundan diğer odalara geçilemeyesi hani .. Hani zorla , hani o güzel zorlukla ev halkının iç içe oluşu .. Hani kestaneler soba üzerinde .. Hani ekmek kızartmalar .. Şimdilerde her odanın içerisinde bulunan peteklerin samimiyetsizliği .. Yasladığın o sırtın içten içe üşümesi.. İçinde bir şeylerin üşümesi .. Çocukluğumun çırpınışları belki .. O müstakil eve duyduğum özlem .. Teyzemi , dedemi kaybetmediğimiz yıllar hani.. Çok küçükken ben .. Ölümü bilmeden yaşarken .. Kaybetmenin ne demek olduğunu bilmeden .. Çocukluğumla beraber her şeyi bırakmışım sanki.. Tüm güzellikler belki.. Ama en özeli kalmış bizle .. Şimdilerde 30'una yaklaşmıs bir masum kalp .. Bir genç kızın yetme mücadelesi .. Yetmenin ne olduğunu bilmeden verdiği mücadele .. Verdiğimiz mücadele .. Sabrımız .. Bazı bazı tükenmişliğimiz .. Ama en çokta şükre gidişimiz.. O'nu kaybetme korkum(uz) .. Güvenim .. Her şey olan neyse O işte .. Öylesi bir güzellik işte .. Güzel güzel elleri olan , o güzel ellerin güzel boyalar tuttuğu , alabildiğine boyadığı sonra .. Sonra kahkahalar .. Can yanışı kısa zamanlar sonra .. Korkmak , yanmak ... Bazen diyorum ki hayat bazı insanlara sahiden acımasızlığıyla doğmuş.. Acı olmuş .. O acıyı kaldırabilirliliğiyle sınanmak adına bizimde çabamız öyle mi ? Bazen eksiklik His'sediyorum .. 29 yılın neresindeyim acaba ? Beni nasıl bilmekte .. ? Sonra vazgeçiyorum bu güzel kızın zihnini Düş'lemekten .. Burkulan yanlarımdan .. Sanki doğuştan belli acı'mızı nereye kadar yaşayacağımızı Düş'ünmekten .. Biz diyorum O'na yetebilmek adına verdiğimiz bu çabayı birbirimize dile getirmekten korkarken .. O'nun gözlerinin içinin gülmesi .. Sanırım en büyük isyanım bu .. En büyük .. Korkum bir gün o boşluk işte .. O boşluğa bir kere daha Düş'mesi ...
Öylesi çocuk öylesi ..
Ve işte yarın yanında olacağım bu masum kalbin ..
Güzelliğin ..
Mevsim getirisiyle ..
Karların raksıyla Kardan Adam yapacağım O güzel kıza ..
Ve getireceğim eve .. Gülecek gülecek geleceğiz ..
Ve ben bir kez daha isyan ederken kahkahalar savuracağım .. !
Bir kez daha Boyama kitaplarını , Balonları teslim ederken burkulacağım ..
Bir kez daha seveceğim Parçamızı , bir kez daha ..
Şehrime saatler kala ..
Özlemek gibi ..
...

_HisSetKâr_
15-01-2012, 00:55
biraz dışarıda kar yağıyor olmasının verdiği mutluluk ve küçük tebessüm.
biraz da en kıymetlimi görcek olmamın heyecanı. ve biraz daha tebessüm.
siyahları giymiş bir şekilde bembeyaz kar tanelerinin arasına heyecanla zıplamak.
mutluluk diyorum, bu olmalı.
sonra kar tanelerine şaşkın şaşkın gülümseyerek yürüyorum yolda. insanların bana deliymişim gibi bakması... sonra onların bana öyle baktığını fark edince bir kez daha kendi kendime gülmem......
sonra.. günün ilerleyen saatlerinde.... gözlerimle heyecanlı heyecanlı yolları izlerken köşeden en kıymetlimin çıkması.. beni beklettiği için, o içimi eriten kahve gözleriyle mahçup mahçup bakması.. ve benim üşüyen ellerimi ona uzatmam... hohlayarak ellerimi ısıtmaya çalışması... ve sonra.. lapa lapa yağan bembeyaz kar tanelerinin altında beraber yürümemiz.. ikimizinde delice gülümsemesi..
sıcak bir bardak çay içmek. onunla... açık çayın onda olduğunu fark edip kendime almam :)... sonra..
sonra...
günün en güzel anları...
tebessümü..tebessümü.. tebessümü... sıcacık elleri.. sıcacık .. sıcacık..

PüR_NeŞe
15-01-2012, 15:37
nankörüz biz insanlar...gerçekten öyleyiz...ya da bilmiyorum hernyse...belki şuan bir çok insanın yaşamak istedikleri şeyleri yaşıyorum...zamanında çokta yaşamak istedim..şimdi sıkıntı yapıyor..uykularım kaçıyor...beynim duruyor karışık bir ruh hali içerisindeyim...bu öyle bişeyki dile bile dökemiyorsun günlük...

isomu
15-01-2012, 23:16
O'nu öylece karşımda görünce ne kadar da aciz olduğumuzu anladım. Biz insanlar ne kadar aciziz. Aşka nasıl köle olmuşuz. Yüreğimin atışının midemde attığını hissettiğimde, aslında ne kadarda özlediğimi anımsadım. Gerçekten ne kadar zaman oldu özledim demeyeli. Ben yıllar önce tüm iyi kötü kelimelerimi saklayıp bir çuvala, gömmemişmiydim. Ben cümle kurma yetimi kaybetmemişmiydim. Hem kelimelerimi hemde gülüşlerimi yitirmiştim. Birde bana kurduğu o cümle. Yüz ifademi gerçekten merak ediyorum. Ne kadar basit herşey oysa. Bir kadınla bir erkek neden birbirlerini tercih edip, ömürlerini birlikte geçirmek isterler. Bana bunun cevabını verecek biri gerek. Beni aydınlatsın ve bu kör karanlıktan kurtarsın. Daha fazla kaybolmadan dikenli yollardan kurtarsın, dikenler canımı çokça acıtmaya başlamışken. Çözümü biliyorum aslında, ama şimdilik imkansız. Başımı dayayacağım göğsünde ağlamak... O'na ağlamak. Ve O'nu anlamak. Samimiyetine inanmak ve teslim olmak. Güvenmek... Gözyaşını öpüşüne katıştırmak... Keşke bunu okusanda anlasan beni... Bu son olsun, bir daha beni asla yalnız bırakma :(

_serap_
16-01-2012, 00:02
İş yerimi desem,çalıştığım okul mu desem?
Aslında hiçbir zaman ne diyeceğimi bilememişimdir orası için.
Sabah çıktığımda rastladığım kişiler nereye diye sorduklarında okula desem şaşkınlıkla bakardı yok yani işe desem ben tuhaf olurdum..Eğitim kurumu ne derece iş yeri olabilirdi ki?En azından orada bulunma amacım sadece para kazanmak değildi benim için.Ortamı seviyordum,çocuklarımı,öğretmen arkadaşlarımı...
Ve bu hafta artık benim için son olacak...Son kez gideceğim.Öyle karmaşık durumdayım ki aslında.Çok merak ediyorum cuma günü ordan çıkarken gülermiyim,ağlarmıyım diye.O derece ne hissettiğimi bilmiyorum.Oysa ben diretmiştim, kaç kere istifamı vermiştim, kaç kere asi davranmıştım ve kaç kere ağlamıştım...Bir insan mutsuzlaştıysa ne yapabilirdi ki?
Mutsuzdum,yapamıyordum..Olması gereken böyleydi işte..
Üzülüyorum aslında.En çokta kuzucuklarımdan ayrılmama.Benim en değerli varlıklarımdı.O kadar güzel anılarımız oldu ki onlarla.Yaşadıklarımız aklıma geldikçe gülmeme sebepti onlar.Herkese saatlerce anlattığım varlıklar.Okuldan çıktığımda arkadaşımla kahkahalarla sohbet etmeme vesile olan cadılar.Keşke her birini not alsaydım ve bende kalıcı kalsaydı her anı.Ama herşeyden önce sağlığımı düşünmem gerekirken daha da fazla kalamazdım dayanamazdım.Belki en doğru olanı yaptım....

EbRu_S
16-01-2012, 14:50
Bak şimdi günlük
Gerizekalılığa bak. Salaklığa bak. Dingilliğe, aptallığa, hayvanlığa bak.
Kız mutsuz, kız gergin, sinirli her şeye. Bide iki gündür konuşurken nefesinin yetmediğini söylüyor, sonra bugün de ''Konuşmak istemiyorum'' diyip nefesini düzene sokmaya çalışıyor. Karşısındaki biraz daha beklese ''Sadece yanında olmak istiyorum'' diye devam ettirecek ya cümleyi, olmuyor.
Böyle de hayvanlar var işte.

Allah başıma vermesin. Amin.

BenZekininBebişiyim
16-01-2012, 15:00
Şimdi de bana bak günlük.
Bak bi bak.

Geçen gün hayatımda ilk defa otobüste uyuduğum için ineceğim durağı bayağı bir geçtim. Son durakta uyandım günlükçüğüm.
Gecenin karanlığında koca otobüste otobüs şoförü ve ben. ve girdiğimiz yer otobüs son durağı. 2-3 boş otobüs, 5-6 şoför.
Böyle bir ürpertiyle uyandım, 5 dk durakta bekledim ve gelen ilk otobüse binip geri döndüm.

Böyle bir ürkeklik falan.
Hiç yakışmadı bana.

Bak bi bidaha bak bana günlük.
Ali'nin gelmesine az kaldı.

EbRu_S
16-01-2012, 15:24
Buraya bir daha bak günlük
Bence cesaret, beklediğim şeyi yapmadığı her saniyeyi burnundan fitl fitil getireceğimi bilerek, beklediğim şeyi yapmamaktır.
Sevgiler.

karın ağrısı
16-01-2012, 16:40
”İyi ki doğdun.” dedi. Teşekkür ettim, ”İyi ki varsın.” dedim. Cidden iyi ki vardı. Çünkü benim bir insana ilk ‘Merhaba.’ dediğim andan onu tanımama ve benim hayatımda bir yeri olduğunu karar vermeme kadar aslında epey bir yol var. Ben bu yüzden iyi ki var olduğunu dile getiriyorsam, içimde tutmayı da bırakıp söyleyebiliyorsam o kişi her şeyiyle, her zerresiyle hayatımdaki varlığını cidden güzel şeylere yorumlanabilecek şekilde sürdürüyor demektir.

”Hayatımda olmanı istemiyorum artık.” dedi. ”Tamam.” dedim. Yine teşekkür ettim. Bir zamanlar iyi ki vardı. Gittiğinde ”Keşke..” diye başlamadı hiçbir cümlem. Sonra sonra hayatımda olduğu zaman içerisinde beni içten içe çürüttüğünü, benim için aslında tamamıyla bir zaman kaybı olduğunu, o ilk ‘merhaba’mızdan ‘iyi ki doğdun’larımıza kadar bir yalanı yaşattığını farkettiğimde dahi dememeye çalıştım. Çünkü o günlerde her gün bir yaş daha büyümüşüm nüfus cüzdanımda yazan doğum günümün dışında.

Artık kimselere hep yanımda kalmasını istediğimi söylemiyorum. Arada bir tutamıyorum, dayanamıyorum içimde biriktirmeye cümleleri, dakş diye çıkıveriyor ağzımdan. [Bu dakş! kelimesi de duygusal sayılabilecek bir yazıda da nasıl sırıtıyordur, kim bilir.] Eskiden olsa rahat rahat söylerdim. ”Hep yanımda ol emi, başka şey istemem ki.” diye. Eksildiğimin farkına vardım ama. Sevdiğimi söyledikçe, ‘canım’ dedikçe, ‘kal’ dedikçe.. Fazla sevgi, aşırı seviliyor olmak insanı başkalaştırıyor. Aslında ne olduğunu unutuyor, ne oldum delisi oluyor. Zaten ben de yaşadım öyle birkaç kez, aslında onun olduğu halini değil de bendeki halini sevdiğimi anladım. Bir süre sonra ”Ben eski seni istiyorum.” demişsem de yanılmışım demektir, çünkü aslında eskide de öyle bir insan olmamıştır hiç. ”Abartıyorsun.” dedi. ”Anlamıyorsun.” dedim. Yine teşekkür ettim, yine.

Dünya başıma yıkılsa, fena şeyler yaşasam, ne bileyim ölümün eşiğine gelsem ya da acım beni ölüme götürecek kadar şiddetli olsa, evsiz barksız kalsam, açlıktan kırılsam, üşüsem, buz tutsam.. ”Ulan O var. Ben yıkılmam!” dedirtebilecek bir insanın eksikliği aslında öyle canımı yakıyor ki.. Belki ben başkaları için bir dost olarak, bir sevgili olarak, bir kardeş olarak, bir abla olarak ‘O’ kişi olmuşumdur ya da oluyorumdur. Ama benim insanlara güvensizliğimin eli ensemdeyken benim bu şekilde birisini hissedebilmem, çok zor.

Ben son birkaç senedir tek şeyin özlemini yaşıyorum. ”Çok sevebilme”nin özlemi. Başımı omzuna koyup gözlerimi kapattığımda, bilmemkaç derece deprem de olsa, sel alıp götürse, fırtına kopsa savrulsak gözlerimi açmak istemeyeceğim bir anı yaşabileceğim bir kişinin özlemi de denebilir. Şimdi oldu da birisinin başına omzumu koydum, gözlerimi kapattım, bir fena durum olsa saydıklarım gibi, gözümü açarım aniden ve öncelikle kendimi düşünürüm. Çünkü yanımdakinin de kendisini düşüneceğini biliyorum. Bilsem ki, açmayacak gözlerini. Ölsem ruhum duymaz. Sınırlı ve katı bir fedakarlığım var. Bozuk para değil ki saçayım.

Bu sene ve diğer seneler için doğum günümde, bugün yani, dileğim bu sefer o çok seveceğim kişiyi bulmak, doğruyu bulmak. Sevgili ya da dost, isim koymuyorum.

”İyi ki doğdun.” dedi. ”İyi ki varsın.” dedim ve içimden devam ettim, ”Umarım olacaksın da, umarım.”.

asosyaldeli
16-01-2012, 20:24
bu sene derse giren hocalardan sadece felsefeciyi seviyorum.
-tülay hoca?
o ayrı olum o her zaman seviliyor.
ama felsefeciyi de seviyorum.
o adam süper birşey...

düz_mantık
16-01-2012, 22:33
Günlük;

Olum finaller başladı ya la ay içim sıkıldı.
Hâlâ sınavın etkisindeyim ondan cümle kuramıyo olabilirim hoş gör.
Atlatsak bitse gitsek ne güzel olucak ne güzeell.
Olum fasıl ne lan? Ne saçma bi etkinlik.
Aynı gün konser varken ve ben ona gitmiyoken oraya gider miyim hiç sence??
Gitmem tabii bravo beni iyi tanımışsın olum.
Bi de gel gel diyenler var, beni daha tanıyamadılar malesef.
O da olucak zamanla, napalım.
Konulardan zıplaya hoplaya gidiyorum sakin ol.
Başka şeyler de var ama onları anlatamam şimdi sana, daha zamanı var.
O zaman gelirse gelir anlatırım.
Dua et ki gelsinn.
Gelmesi lazımm.

Daha da bi şey demiyorum, kid olum.

isomu
17-01-2012, 01:14
Küskünlük...
Gözgöze gelmeme çabası.
Duymamak için müziğin sesini açma girişimleri...
"Bak sana ne göstereceğim İso" ilk cümlesi.
Sonra kızgınlıkla dolu kasıntı bir gülümseme yüzümde.
Her yer bembeyaz.
Tutamadım işte.
Camdan bakıp İstanbul'a, sustuk.
Arabaların ışıklarında karlar, sanki gökten dökülen simler gibi görünüyor.
Elimi uzatıp biriktiriyorum biraz.
Sonra O'nun ellerine bırakıyorum bir avuç karı...
Hiç konuşmadan, hiç bir söz söylemeden...
Herşeyi hallediyoruz.
Biz zaten konuşmadan anlaştık, bir bakışla sustuk ve bir bakışla güldük....

Anlamadığım;

"İstanbul kadar çekicisin
Sanada karlar yağmış, hala sıcaksın..."

Bunu gözlerinden anlayamam ki... Anlatsan ya....

zekiçen
17-01-2012, 01:24
Günlük günlük;

Babam konuştu da konuştu,konuştukça daha da konuştu işte yazacaklarım bu kadar çok.
O yüzden sana susmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gösterecem.

İmamlar Diyarı
17-01-2012, 01:48
Sıkıntı geceleridir pazar günlerinin güneşsiz zamanları..Benim için öyledir yani..Çocukluktan beri sevmem pazarları..Ertesi gün okul vardır,çanta hazırlanmıştır ders programına göre,haftalık banyo yapılmıştır.Anne bir taraftan ütü yapar..Kasvetlidir.Herşey hazır olduktan sonra geçersin Bizimkiler'i izlersin ailece. Unutursun bi' nebze ertesi günü.Fakat dizi bittiğinde çalar jenerik müziği (bilenler mırıldanmaya başlamıştır bile şimdi) ve içimde bir kuş parpazlanır sanki..

Şimdi okul ve Bizimkiler yok ama pazarlar hala aynı..Tek sıkıntı sabah erken kalkıp okula gitmek değil artık.Sıkıntılar da büyüyor büyüdükçe.Bunu pazar gecesi yazmam gerekirken pazartesi gecesi yazıyorum mesela..Hergün pazar gibi sıkıntı veriyor bu zamanlarda..

Ne anlatmak için başlamıştım yazıya nelerden bahsediyorum yine.Oysa sevgiden aşktan böcekten yazacaktım bi'şeyler ama olmadı.Beceremedim..Birçok kişi yazıyor zaten bunlar üstüne.Herkes aşk doktoru kesilmiş mübarek..Sorsan 19 yaşında ve dünyanın en büyük aşkını yaşamıştır kesin..Yaşa takılmayın burda,cümlenin genelini okursak en büyük aşk kısmına takılmak daha doğru..(Cümlenin geneli tabirini şuan yarattım.)

Aşkın büyüğü nasıl olur ki diye bir soru takıldı şuan aklıma..Devlerin aşkı büyük olur diyor şair.Peki ya ben dev değilsem aşkım da mı küçük olur?Aşkımın büyüklüğünü nasıl ölçebilirim önce bunu düşünmem lazım bu sorudan önce..Çok mu acı çekmeliyim çok mutlu mu olmalıyım ki eşsiz bir aşk yaşamış olayım..Efsaneleşmiş aşklar hep kavuşamama üzerine kurulmuş..İki taraf da çok mutluysa birlikte olmaktan bu aşk da efsaneleşemez mi yani?

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış..Benimki de o misal oldu.Millet mutlu oluyor,millet acı çekiyor ben kalkmış sorguluyorum,küçücük aklımca felsefeler yapıyorum.Olacak iş değil..

En iyisi Bizimkiler'den sonra Pazar gecesi sinemasının (Parliament Sineması) akıbetini düşüneyim ben..

rapunzelli
17-01-2012, 01:54
Günlük;

Koyun sayarak uyuyan bir muhterem var mı gerçekten. Abi o nedir ya; Dün gece sağ dön olmuyor sola dön olmuyor, kitap mitap hak getire. Dedim bari koyun sayalım bakalım neyin nesiymiş. Şimdi başlıycam arka mekan nasıl olmalı gece mi gündüz mü karar veremedim.Sonracığıma çitin ne tarafından atlamaları gerektiğine karar veremedim. En sonunda bi sağdan bi soldan atlattım. Neyse sonra bu koyunlar uzun atlama efendime söyleyim yüksek atlama falan yapmaya başladılar ben bırak uykuyu müsabaka havasına girip tezahürata başladım mal gibi. Baktım olmuyo bunlar çok hızlı en iyisi yılan sayıyım bunlar sürünürken ben sıkıntıdan uyurum, 2-3 tanesinden sonra bu hayvanlar uçmaya başladılar yeminle. Sonrada pes ettim tabi, yapcak bir şey yok artık, yani benki yılan uçurmuş bi beyne ulaşmışım o dakikalarda. Yapılcak en güzel şey gidip film izlemekti, yaptım. Çok iyi yaptım bence de.

BenZekininBebişiyim
17-01-2012, 12:23
Şuna bak bi yaa. Altıüsüt bir martı olduğuna bakmadan -tövbe- gelmiş cama benden hunharca ses tonlarıyla yemek istiyor!
Martısın sen! Martı!
O ses de neyin nesiydi öyle?!

Günlük, sürekli ekmek, simit yediği için besili besili olmuştu bu sefer form bisküvi verdim. Böyle giderse uçamayacak, uçan ekmeğe dönecek ya da.

sessiz çığlık_
17-01-2012, 13:46
Naber günlük?
Lan ben çok kötüyüm.Kolumu kaldıracak halim bile yok :S
Hastayım olm. Sadece ben değil. Ailecek. Bir babam sağlam onuda bugün yarın kulübümüze alırız.
Hiç de bir şeyim yoktu.

Dün ilk defa kar görmüş gibi -hoş bu yılın ilk karı da denebilir- çıktık akşamın saat 20:00 sularında babam ben kardeşcik oynadık kaydık falan fistan.
Babamdan kafama yediğim o kar topu başımı ağrıtmaya yetti de arttı bile.
Sonrası malûm.

Yataklara düştüm, ne sıcak çorba verenim ne de nazlayanım var.
Anladın işte halimi.

O değilde biz bugün kalktık okula gittik o notları az da olsa düzeltme umuduyla. Yok olmadı.
Geldiğimiz gibi gittik. Tek iyi yanı... Tek iyi yanı... Öyle işte. Var iyi yanı...
Nahideyle nasıl kayarak geldiysek, gitmemizde daha beter oldu. Ölen veya yaralanan yok çok şükür.

Geldiğim gibi direk yattım. Sonra annem halime acımış olacak ki kalktık doktor ablamıza gittik. İlâç felan yazdı yolladı.

Öyle.

Tatil geliyor. Az kaldı zaten maymunumun yanına gitmeye. İnşallah tez vakitte iyileşirimde bir de ona bulaştırmam.
Hem hasta kabul eder mi ki beni?
Eder dimi o beni her haliyle kabul eder.

Neyse günlük ben daha fazla oylanmadan gideyim.
Öpüldünüz.
:*

sheimaa
17-01-2012, 17:52
sevgili günlük..
Zaman geçmez oldu... :(

asosyaldeli
17-01-2012, 19:08
ya olum neden kitap aldığımda mutlu ve huzurlu olmak yerine kötü bi şey yapmış gibi hissediyorum?
şu an vicdan azabı çekiyorum...

_HisSetKâr_
17-01-2012, 19:42
ehe :)
nabersin dostum?
ben iyiyimm evvet çok iyiyim yani ilhan hoca sözlü notumu yüksek verirse daha iyi olabiliirim de :D her neyse
şeyyyy boynumda onun atkısı var <3 ehee çok mutluyum olm.
hırkası atkısı hepsi bende. üşüycek çocuk. neyse ben yarın bebeğime bi polar alıyım da üşümesin oyyy kurban olsunlar sanaaaaaa <3
neyse yaa eşek bugün hep kar attı bana eşek eşekkkkkk diye bağırıyorum ağzımı yüzüme atıyor ben hiç isabet edemiyorum en sonunda aldım bi kar topunu tuttum boynunda yapıştırdım ağzına yüzüne oohhh :P
kıyamam ya elleri de üşümüştüü oyyy
ben fena oluyorum yaa gidiyorum günlük =)
hee bu arada bugün hattımı aldım müdür yardımcısından =)
öyle işte günlükcüm gidiyorum hadi öptümmmm ;)

PüR_NeŞe
17-01-2012, 20:27
merak ettim ve tam beş gündür hiç tanımadığım sadece ismini öğrendiğim 10 kişiyl konuşmak istedim...konuştumda...emin ol günlük hiç biri şu anda istediği hayatı yaşamıyor..mutlu değillermi...mutlular fakat hayatlarında bir sürü ama larla başlayan cümleleri var...
-huzurluyum ama onun sesini duysam dünyalar benim...
-mutluyum ama onu son kez görsem yeter bana...
-seviyorum ama onun sevgisi bambaşka..

bu cümleleri çoğaltmak mümkün...neden peki...neden kimsenin hayatı dört dörtlük değil...etrafımızdakiki insanların yanlışlığındanmı yoksa bizim yanlışlığımızdanmı...

ya da biz doğru yeri nasıl bulacağız...

ben alışamıyorum yapamıyorum...

HAŞHAŞ
18-01-2012, 03:21
Bugün yine kucağında köpek taşıyan birini esir aldım. Ama ne yapayım? Daha 3 aylık bir şey. Yerim onu ben. Bebek gibi beslerim.
Yapmadığım şey mi?
Sokak köpeklerinin 3 aylık yavruları fingir fingir gezerken Tina kucağımda uyuyordu. ''Ay bebek o daha, uyuması gerekiyor.'' deyip ses yapmıyorduk resmen.
Slq'ın teki aklıma onu geri almayı soktuğundan beri başka bir şey düşünmüyorum. :(
Bir bebek büyütmeye bu kadar meraklı bir insan daha göremezsiniz. İster bir köpek yavrusu, ister insan yavrusu. Aşığım tamam mı? Ve kesinlikle doğru meslekteyim bu noktada.

Yok yok evlenmiyorum, anneannem gibi konuşma günlük. Bebek seven insan evlenmek mi ister illa. Böğ, evlilikten bahsettim. 30 yaşında görüşürüz. :/

Onu bunu bırak da... Şarkılar ne güzeller.
Şarkılar çok güzeller.
Bu soğukta iyi geliyorlar.

Öptüm günlük. :$

ösLe pheni.

apaçi görl'den sevenlerine sevgilerle ;))9)9))

girdapımsı
18-01-2012, 16:41
Söyle ona arasın.
Rüyamda da iyi şeyler görmedim zaten.
Ben arasam mı ki?
Of sen de bir cevap ver be günlük:/

zekiçen
18-01-2012, 22:37
Günlük günlük;

Babam sustukça sustu,sustukça daha da sustu işte yazacaklarım bu kadar az.
O yüzden sana bazen konuşmanın güzel bir şey olduğunu gösterecem.
Ama gerçekten bazen...

berceste20
18-01-2012, 23:58
Günlüküm :) aile heklimimizle kanka olduk resmen artık haftada bi gidiyorum :D görmesem olmuyor o derece yani şaka bi yana o birdal bey bile şaşırdı sen kışın çok hasta olmaya başladın hayırdır diyor ah bi de ben bilsem neden bu kadar çok hastalanıyorum yaş kemale erdikçe böyle olacak sanırım saysam 10 parmağımı geçer hastalıklarım çoğu da ömürlük hastalıklar napacağım nasıl kurtulacağım bilmiyorum :/ hayırlısı bende böyle sınanacağım demek ki
neyse görüşürük günlüküm :) muuucckkk :D ...

Silahşor
19-01-2012, 02:24
Gunluk haci nabiyon la? Ben iyiyim iyiyim sukur.
Yalniz haci kiz hakket guzel la. Yok la ne dolmustaki kizi, onu nerdeyse 1 ay olacak la gormeyeli. O da guzel ama tabi.
Ama bu daha guzel. Ama guzel yani sadece, o kadar. Tam boyle istedigim gibi, sarisin, hafif cilli, ama o kadar yani.

He oyle bi gelip yazarak dusunesim geldi. Dusundum ve gidiyorum.
Optum.

cumleninogesi
19-01-2012, 02:54
Sevgili Günlükcüm,
İlk yazımdan sonra biraz yakınlaşalım istedim.Cimler cümler oradan ileri geliyor.
Günlükcüm sözümde durarak onca zaman yazmadım sana.Özel ve güzel günleri bekledim.Ve bugün benim için güzel ve özel olan durumlar oldu.Güzel bir akşam yemeği sonrası karşılıklı kahve ve sohbetler derken zaman nasıl geçti anlamadım.Kanatlarım olsaydı uçacaktım.O derece yani.Yani alçılı bir bacakla nasıl ve nereye kadar uçulursa anca o kadar.
Neyse günkcüm devamını ayrıntılı bir şekilde ilerleyen zamanlarda anlatırım.Bugünlük benden bu kadar.Bir dahaki özel ve güzel günlerde görüşmek dileği ile..

Isabella.
19-01-2012, 16:20
Tatlı günlük,
Bugün hüzünlüyüm. Çünkü kuşlarımı ayırmak zorundayım. Keşke ayırmasam ama diğer türlü de hep böyle suskun kalacaklar...
İnşallah üzüntüden hasta olup ölmez :(

EbRu_S
19-01-2012, 21:43
Çok iyi bi insanım ben günlük.
Canla başla hırsla hevesle abime sevgilisinin yanına gidebilmesi için bilet aradım.
O firmadan öbür firmaya, ondan onra, ondan diğerine derken ara kapıyı boş koltuk sandım.
Ufak çaplı bi ''Hay kafana senin''den sonra, aradığımıza kavuştuk.
Ve sevenlerin kavuşmasına en büyük katkı benimkisi oldu.

Böyle de yardımsever, böyle de iyi bi insanım işte.

.hı.
19-01-2012, 23:24
La günlük. ):
Sınıfta iki yıldır selam bile vermediğim eski bi arkadaşıma sarıldım yanlışlıkla. :(
Böyle herkes oturmuştu ortama şaaptım tek tek öptüm başım dönmüş hızımı alamadım falan. :(
Allah beni napmasın. :( O da dünden razıymış kalktı bile yerinden de öyle sarıldı. :(
Herkeslerde bir şok olmalar falan. :(

UZAYLİ
21-01-2012, 23:56
Günlük, mirim...

Harika bi 10 dk geçirdim bi 15 dk önce.

Her şey ev telefonunun çalmasıyla başladı. Zaten 21.21 den sonra çalan telefondan mistik tılsımlar yayılır. Çilekeş anam açar telefonu, naçardır. Ve o ses "O kızına söyle hemen aşağı insin!" Annem örselenmiş bi şekilde yüzüme bakar. Kızım gitme. Ana çekil yolumdan, ineceğim.

Siyahlar çekilir, deri eldiven ele geçirilir. 1 baba ve iki çocuğu aşağıda beklemektedir. Yaş ortalaması (38+12+15)/3. Kardeşim ve ben emin adımlarla aşağı ineriz, boy ortalaması (1,75+1,85)/2(H).

Sonuç, eve yeni girdim annem hemen banyoya diye kükredi, yerden pek kalkamadım, yuttuğum karın hesabı yok, hani erimesine imkan kalmadan mideme göndermek zorunda kaldım, müthiş bi bombardıman. Kazağımın yakasında kalan karları kaktüsümün saksısına yığdım. Bi yıllık su ihtiyacı tamamdır, zaten 1 litre kullanıyor sene boyu.

Teşekkür ederim amca, titredim ve kendime geldim. Ben ki Ulubatlı Hasan'ın:P Tamam tamam sustum.

Bu yorgunlukla da iyi uyunur:$

GÜNEŞİN KIZI
22-01-2012, 02:43
günlükkk
ne olmuş olabilir bana?

düz_mantık
22-01-2012, 04:05
Günlük;

Bu da mı gol değil be olum bu da mı gol değil ?
Ah be.
Son anda ofsayt oldu yemin ederim.
Arkama dönsem değildi.
Salak ben! :@
Niye dönmedim sankii ha niye bakmadıım ?
Soruyorum kendime.
Kafayı yicem o olucak.
Net fırsatı nasıl teptim hâlâ inanamıyorum.
Ah bu ben çok akılsızım bazen.
Bütün bu olanlar yetmezmiş gibi final haftasındayım bi de.
Bugün misafir gelmesi de pek bi hoş oldu.
Sinir krizine girdim lan.
Off yok iyi değilim dur bi camı falan açıyım.
Yok lan atlamıcam korkma nefes alıcam sadece.
Huh!

senhepuzaklara
22-01-2012, 17:29
Baba beni affet.

Isabella.
22-01-2012, 18:44
Sevgili günlüğüm,
Oh tatil ne güzelmiş yav.
Vallahi yayılıp tüm gün kitap okuyacağım.
Aslında bugünkü planım bi' güzel akşama kadar uyumaktı ama uyku benden kaçtı.
Neyse akşam yakalarım onu.
Şimdiyse rahatça internette sörf yapmanın tadını çıkartıyorum.
Hadi gülü gülü!

asosyaldeli
22-01-2012, 19:35
günlük bu ilkay akkaya ne kadaannn güzelmiş böyle.
dersanedeki utangaç kız sağ olsun.
kendisiyle sadece bir derslik muhabbetimiz oldu ama facemde ekli kendisi.
ilkay akkaya da ordan.
kız ahmet kaya da dinliyor.
ama kız bu dersaneyi sevemediği ve bütün arkadaşları da fem de olduğu için oraya gitti uzun zaman önce.
seviyordum ben o kızı konuşmasak ta.
kızın utancından sesi çıkmıyordu.
türkçeci buna sararken kıpkırmızı oluyordu.
muhabbetimiz olmadığı halde belki de o utanmaları için seviyordum.
önümde oturuyordu. yazı yazarken kaçırdığında dönüp arkasına bakardı bana, uzunsa derfteri alırdı-verirdim.
ama gitti.... :(

niye şimdi yazıyorsam?
akıl işte...

_HisSetKâr_
22-01-2012, 20:36
bugün iki kere oldu.
tam böyle sandalyeden kalkıyorum gövdemde bi boşluk oluyo sanki bi anda çekiliyo içim gücüm gidiyo sanki boğuluyorum ya bu sefer daha çok hissediyorum ya günlük yaa çok moralim bozuk ya.
iki kere. dediğim gibi fazla da değil ama çok moralimi bozdu....alışmıştım rahata ben....

lazkopat 52
22-01-2012, 21:33
mss and mr günlük

aklıma bi fikri sokuyorlar sonra onu gerçekleştirme safhasına gelince icraat olmuyor ya işte bu kısım günlük gene kelimeler boğazımda düğümlendi sözlerimi burada bitiriyorum..

sıla_se
23-01-2012, 00:45
Aylar sonra sana bir iki kelime yazayım bari günlüküm..
Başbelası sınavlardan kurtuldum geldim yine İstanbul'uma.. Yaklaşık 1 ay buralardayım.. :)
Keyfim yerinde çok şükür, 2 dersten geçtim, geriye kalan 6sından da geçerim umarım..
Aşk hayatım yine aynı be günlük, bulamadım gitti.. Ama mavi kuşa kavuşursam fena da olmaz yani.. Şşştt aramızda;)
Arkadaş ortamım çok değişti bu sene, bu haliyle o kadar mutluyum ki anlatamam sana.. Nuray beni baştan yaratacakmış taktı kafaya, bir ara düşücem eline:)
Kısaca benden bu kadar bebiş..
Öpüldün:*

karın ağrısı
23-01-2012, 03:05
Neyin kafasını yaşıyorum şu sıra, çözmüş değilim. Konuşmam değişti, tavırlarım değişti. Kaptırdım gidiyorum yani. Hayırlısı. Ama keyfim yerinde ya, bu halim de hoşuma gidiyor.

Mesela, bu satırları yazarken bana eşlik eden şarkı;

müslüm gürses kahretmişim hayatıma - YouTube

Hayır. Tribe sokmuyor, neşemi yerine getiriyor acayip bir biçimde. Dengesizliğin dibine vuruyorum böyle böyle. Oysa az önce Radiohead dinliyordum. Ama Müslüm'den sonra 'Thom Yorke da kimmiş ya, peee. Gelsin, bir de Müslüm dinlesin.' diyesim geldi yani. Cıkcıkcık.

Neyse yahu.

asosyaldeli
23-01-2012, 20:52
kız günlük dün akşam Türkçe'de dil bilgisi sorularını çözemedim. bi üzüldüm ki sorma gitsin.(cidden üzüldüm. dalga geçmiyorum. "ya gerçek sınavda da yapamazsam" diye çok korkuyorum. hatta bunun için biraz da ağladım...)
o değil de ben gerçekten korkmaya başladım Bu YGS belasından.
ne yapıcam ben ya?
sen de biliyorsun ki bu sınavı kazanıp gitmek zorundayım.
üniversite için hayallerim var.
ama bu hayallere "bazı şeyler" engel olacak gibi geliyor.
ve bu çok sinir bozucu.
hiç olmaması ve düzeltilmesi gereken bir şey. imkansız değil ama olmuyor işte.
bu canımı çok sıkıyor.
sence gerçekten abartıyor muyum yoksa doğru mu bu kaygılar.
gamze ablaya söylesem "abartıyorsun" dicek.
kayvan herif için; "hem burada olsa bile bana bakmazdı ki o" dememe verdiği cevabı hatırla.
ona da denmez böyle bi kaygı.
ama ben bu konuda çok endişeliyim.
evet aklından geçeni biliyorum anlıyorum.
ama sen de anla beni günlük işte ya.
korkuyorum oğlum işte.
ama bir yandan da istiyorum onu.
ne yapayım elimde değil... :(
of günlük of..
gidip biraz ahmet kaya dinliyeyim.

melekirdek
23-01-2012, 23:27
Günlük…
Olacaksa böyle bana özel gün hiç olmasaydı…
Düşünüyorumda…
Ben güçlü bir iradeye mi sahibim…
Alkolik olsaydım içmediğim gün kalırmıydı….
Kendimi kontrol edemesem yıkmadığım kırmadığım bir şey kalırmıydı…
Sabırlı olmasam halim ne olurdu ?

Sessizliğimle yaşıyorum ağır ağır…
Çevremi izliyorum kendimi izliyorum ve dahası dünyayı izliyorum…
Karşımda bir ayna… Bana bakan bir yüz…
Anlam vermeye çalışıyor halime…

Kapatıyorum gözlerimi…
Kulağımda hiç dinmeyen bir melodi…
Kimilerine ürkütücü kimilerine dayanılmaz acılar veren bir melodi…
Bu yalnızlığın şarkısı…
Bu hayata sessizce isyanın şarkısı…
Kimseler duymuyor….
Bir ben duyuyorum…

Kapatıyorum gözlerimi…
Dünyam…
Ya benim dünyam tek kişilik… Ya bu dünyada bana yer yok…
Kimsenin dünyasına katamadım kendimi…
Ve Kimse yaşayamadı dünyamda…
Ya benim suçum ya bana adanan kısır döngünün…

Kapatıyorum gözlerimi…
Her yer karanlık…
Bir ışık arıyorum, gördüğüm ışığa koşuyorum…
Tam geldim diyorum başka bir yerde beliyor….
Aydınlığa çıkamıyorum…

Kapatıyorum gözlerimi…
İçimde kimselerin görmediği bir esinti….
Üşüyorum…
Isıtmıyor hiçbir şey içimi….
Gittikçe üşüyorum….

Kapatıyorum gözlerimi…
Yalnızlık kuyusunun dibindeyim…
Haykırıyorum…
Bir el uzanıyor…
Gün ışığını görene kadar çıkartıyor beni…
Tam beni kurtardın derken bırakıyor beni yalnızlığın dipsiz kuyusuna…
Beklide yetmedi gücü kuyudan beni çıkarmaya….

Açıyorum gözlerimi…
Bir sağıma bakıyorum…Bir soluma…
Bir sessizlik…
Karşımda bir yüz…
Acı acı gülümsüyor bana…
Derin derin bakıyor bana…
Doğum günün kutlu olsun…
Doğum günüm kutlu olsun…

Sen kimsin diyorum…
Ben senin benliğinim diyor…

Ben kimim diyorum…
Sen dünyanın yalan sevgilerine yabancı…
Sen yalan kahkahalara yabancı…
Sen bu dünyanın akışına yabancı…
Sen artık yirmisinde bir delikanlı…

oliviaa
24-01-2012, 06:45
Günlüük =(

Bi iki saat uyusammı uyumasammı çok kararsızım kızımm napsam?
Şimdi uyumasam, yarın da nöbet var ne ara uyucam ben.
Uyusam bi saat sonra uyanmam lazım o hiç olmaz.
Evet anatomiyi düşünmem gerekirken iki saattir oturdum bunu düşünüyorum.
Buarda notlarım felan herşeyim hazır görsen bi okuması kaldı, çok çalışkanım ben çook :$
Allahım herkeslerin sınavı bitmiş tatillerini yapıyorlar ben burda hala yok sınavdı, yok nöbetti koşuşturuyorum :/
Neyse bugünü sayma perşembeyi zaten sayma 7 gün vaar=)
Sonraa 9 günlük koca bir tatil beni bekler.
Ne kadar uzun dimi, nasıl bitcek ki bu tatil =(
Buna da şükür diyerek bu konuyu kapatıyorum tamam.

Buarda çok stres oldum ben günlükcan anatomiden geçmem lazım,
seneye kalmamalı bu ders=(
Zaten hastanede de herkes biliyor saolsun Aykut bey tüm acile kaldığım dersleri söylemiş.
Biz senin neyini eksik ettik de ders çalışmıyosun diyolar.
Bi de yeni bi kız başladı Gamze, görsen küçük dağları ben yarattım büyüklerlede ilgilenmiyorum havasında.
Azcık da çalışkanmış sanırım =(Senin havanı yerim güzelim dicem olmicak.
Bu gidişle hanımefendi kişiliğimden ödün verdircek bu kız bana:/
Ah ah neyse ben notlarımı okuyup bi saat uyuyim sonra Büşbüş beni uyandırır zaten.
-Bi saat uykumu olur allasen akşamlara kadar uyuyasım var günlükcüm canım-
Bana dua et, sevdim seni.

EbRu_S
24-01-2012, 13:13
Günlük ):
Çok fenayım ):
Sanırım annemle babam bizden kaçmak için fırsat bekliyorlarmış, kendi çıkarlarım için(ki o da bir gece, üç güncük sadece) resmen ittire ittire gönderdim İstanbula. ''Ordan Yalova, derken Ankara, çıkmışken bide İzmir..'' falan demeye başlamışlar lan. ):
Tamam kadın gencecik yaşından beri bizimle uğraştı, sonradan çalışmaya başladı. Tamam, kocasıyla yalnız tatil falan yapamadılar. Gerçi babam bunu hiç sorun etmiyordu ama annemde hep bi bizi bırakıp gitme hevesi falan. fghjk
Al işte, gitti döndüremiyoruz. :O
Normalde dışarı çıksam elli kere arayan annem, ''Oooh sefam ossun'' diyip hiç aramıyo. Günde bir defa konuşuyoruz, o da iş için.

Bide hasta oldum ben. Bu sesle aramasa daha mantıklı zaten. Hastayım desem gelirler, ama önce iyileşip şu evi temizlemem gerek. Çünkü şunu da anladım ben, abim benim gibi biriyle evlenirse iki gün sonra boşanır.
Ben tutumlu, titiz, sakin ev hanımı modundayken beyimiz pis, idaresiz, gürültülü. :Q
Aaah ahh o abimin yokluğundaki durum böyle miydi? (A)

Off boğazım da ağrıyoo):

İşte böyle mal bi hâldeyim.
Sevgiler.

KAIZEN
24-01-2012, 14:22
Günlük bilirsin ben öyle herkes gibi değilim. Sevgili günlük falan dememi bekleme s...tir git.
Noluyo lan bana... Hayatıma ne oldu böyle... Bana bakıp benden ilham alırdı herkes. Hayat doluydum, umut doluydum. İnsanları yaşamaya davet ederdim/başarırdım. Hiç unutmam nasıl moral verirdim insanlara. Ama kimse kalmadı yav...
Hem bu kadar tembel değildim. Bu kadar korkak hiç değildim.
Birşeylerin arkasına saklanmam nerde görülmüştü.?
Zamanla nasıl değişiyor insan çok iyi anladım.
Hani diyor ya şair;
Zamanla nasıl değişiyor insan!
Hangi resmime baksam ben değilim.
Nerde o günler, o şevk, o heyecan?
Bu güler yüzlü adam ben değilim;
Yalandır kaygısız olduğum yalan.
...
Gökyüzünün başka rengi de varmış!
Geç farkettim taşın sert olduğunu.
Su insanı boğar, ateş yakarmış!
Her doğan günün bir dert olduğunu,
İnsan bu yaşa gelince anlarmış.
...

Bu dizeleri okuyup duruyorum... Eskiden akıtabildiğim gözyaşlarım vardı. Artık onlar bile yok. Tek bir noktaya gözlerimi sabitliyorum dalıp gidiyorum... Gözümü bi açıyorum saate bakıyorum aradan 40dk 1 saat geçmiş...

Ve yine dante'nin dediği gibi, "Sefalet anında mutlu anları hatırlamak çok acı."
Herşeye bir neden ve sebep arıyorum. Ondan mı bu çıkmazlığım?

tıynetsiz eküri..
24-01-2012, 14:55
Çocuk ..
Gelirim ya ben , gelirim böyle ara sıra.. Ya da bazen bilirsin uğrak yerim olursun ..
İnsan böyle işte..
İnsan..
İnsan..?
Düş.. Düş sınırı .. Düş'lemek.. Düş'lenilesi bi'şeyler aramak.. Düş'ten geçmek..
Düş'mek sonra sonra en fazla..
Şaşırmamak lazım gelirdi değil mi?
- Gelirdi gelir..

Sabah sabah unuttuğum bi' boyama kaleminin sorumluluğunu üstlenemediğim için zor bi' kalkış sergiledim.. Öfke vardı gözlerinde daha çok.. Ama ben yine aynı şeyi yaptım.. Anlatmaya çalıştım.. Anlasın istedim.. Bir kez de olsun anlasın istediğimden sertleştim.. Ses sınırımı His'sedemediğimden olay sonrası Baş ağrım her şeyin göstergesiydi benim için .. Gerginliğim acıttı.. Sadace acıttı.. Sorasında annem .. Annem.. Annem.. Bi' dağ ve yıkıntı.. Yıkım.. Sabrını göremediğim o Dağ , yeni güne işte böylesi kırıklıkla başladı..

Bugünlük adım kırıklıktı.. 29 yıla boyama kalemleri'yken adım , öfkeyken devamında .. Anne'ye kırıklıktı.. Haklıydı.. Öğretememişlerdi bana sakinliği değil mi..? Neyin sakinliğiydi , niçindi tüm bu olanlar bilmiyorum.. Bilmiyoruz.. Elimden geleni bilmişliğim en büyük His'sizliğimdi artık.. Yetememek.. Bir günün kahkası , bir günün öfkesi.. Ve ben bugün karşılıklı oturup boyayamayacağımız o kitaplara da , renkli renkli kalemlere de bi' yok'luk sergiledim.. Yok saydım beni bile.. Beynimi yok saydım.. Öfkesine yenik Düş'tüm.. Ama en çok duadan geçerken yine yolum , o bilmese de bildiremesekte kahkahasına özlemim vardı.. Tüm İstanbul seferlerimin tek getirisi , masum bi' kalbin bana kahkahayı öğretmesiydi.. Şu vakitlerde masum bi' öfkeye titreyen ellerimle direnmeye çalışmak.. Uzaklaşmak istemek..Ama sonrasını Düş'ünerek canımın yanması.. Kısa bir vakit sonrası yokluğunu His'sedecek olmam zayıflığımın ta kendisi..! Böylesi korkar olmak ...

Ve hala şimdilerde ve dahasında tüm ömrümce tek duam , boşlukta kaybolmaması.. Sanırım anneme benziyorum bende ilerledikçe o yaş denilen şey..
Yetinmek..
İşte bunu öğrenmek..
" O boşluğa bir kez daha girmesin de , biz boyarız o 29 yıllık güzel dünyayı renkli kalemlerle.. " Demek .. Diyebilmek .. Değil mi ya..? Boyarız.. Karalarız üzerini tüm olanların.. Olacakları engelleyemesekte , hayatın yorgunluğunu atamasakta omuzlardan dahası kalpten.. Başarırız değil mi anne..?
Başarırız..

Böylesi bir gün..
Böylesi..
Biraz daha vakit var..
Vakitlerin Giz'ine erişmek.. Ve bu Giz'i kendi ellerinle yok etmek .. Ve bazen istemek..

Geliveririm bakarsın çocuk ..
Bi' güzellik(!) için yine..
Yine ..
Yine ..
Yine'lemek , işte tam da burası hayatın..
Burası..

...

foresee
24-01-2012, 15:05
arada sırada aklıma gelmıyor çünkü aklımdan hiç çıkmıyorrrrr....beni öldürüyorr kendisi yaşıyorrr :(((((((((((((((

matraxater
24-01-2012, 21:37
arada sırada aklıma gelmıyor çünkü aklımdan hiç çıkmıyorrrrr....beni öldürüyorr kendisi yaşıyorrr :(((((((((((((((

tanıdık bi duygu aynı şeyleri bende yaşıyorum

_HisSetKâr_
24-01-2012, 21:45
günlükçük
günüm nasıl mıydı? boş ver onu boş ver.. kitap okudum bütün gün öyle o kadar bi de sessizdi işte.. öyle neyse
şey günlükçük bu gece kar yağıcakmış
şey.
böyle çok güzel yağsın olur mu? böyle çok tatlı yağsın lapa lapa pamuk gibi böyle çok tatlı olsun işte . dışarıya baktığımda böyle yüzüm gülsün felam. tamam mı ya lütfen. başka yüzümü güldürcek bir şey yok şu sıralar. böyle tatlı bir şeyler yok. neyse günlük. 4 gündür sessiz sedasız sadece kitaplarla yatıp kalkıyorum. neyse öyle işte.
(kaç kere 'neyse' dedim acaba yine. neyse(!) günlük parantezi de uzattım yine hadi neyse)

öptüm günlükçüm... tatlı şey seni.

hoplayankaktüs
25-01-2012, 01:33
Babamla en son 12 sene önce falan tiyatroya gitmiştim, bir de 4 sene önce Edirneye..
onun dışında sadece evde görüştük. hiç ortak bi aktivite yapmamıştık.
ama bu gece doğaçlama gelişen o kar savaşı, yüzüme gözüme kar bulaştırması yetinmeyip karlara yatırması beni ve çamurun üstüne yağmış o karda yuvarlanmamız ve en güzeli de buydu sanırım; altımızda dandik bi poşetle koca bayırdan aşağıya kaymamızdı sanırım.
çığlık bile attık (:
sanki o yine çocuktu, ben zaten hep çocuktum!
babamın kızı olmak cidden çok güzel bi duyguymuş (:

_HisSetKâr_
25-01-2012, 05:47
ama günlük hani kar yağcaktı :(

maça_kızı_
25-01-2012, 06:27
günlük merhaba..

berbat zamanlar geçiriyorum saçma sapan şeyler düşündüğümü bilerek bunu ya da bunları engelleyemiyorum sanırım fazlaca boş zamanım olduğundan

öncelikle iştahım yok ölecek konuma gelmeden bi şey yiyemez oldum canım istemiyor,ama eve de zayıflamış gitmek istemiyorum zayıfladığımı görüp burada mutlu olduğum konusunda şüpheleri olmasın diye..

diğer konu hayallerim;vazgeçtim hayallerimden ve bu,bu ara canımı çok yakıyor..sevgiliden ayrılmış gibi anne özlemi gibi ya da çok sevdiğin birinin ölmesi gibi..grafikerlik olurdu bana günlük ,olurdu ya.. hayattan nefret ediyorum günlük,yapabilecekmişsin gibi gösterip sonra "ha ha kandırdım" oyunlarından sıkıldım..kocaman insanın çocuk taklidi yapmasından daha sevimsiz ve itici bi durum..

daha büyük mesele kendimle ilgili kendimi sevmiyorum kendimden rahatsızım kendimle çok mutsuzum..dengesizliklerimden depresyonumda yaşlanmaktan...konuşarak günde en fazla kurduğum cümle sayısı yirmiyi geçmiyorken ben bundan bile sıkılıyorum..kendimden sıkılıyorum..sanırım istemediklerini kolay gönderen birine verilebilecek en büyük ceza budur!

okumak istemiyorum merak edebileceğim her günü işkence olmayacak sıradan orta karar bi işle hayatımı yoluna koymak istiyorum,bi araba için para biriktirmek ya da evimin dekorasyonu için planlar yapabilmek istiyorum..boş hayal kurmak değil elimde olanla plan yapmak istiyorum..

bi şeyi istemenle olmama ihtimali her zaman doğru orantılıdır ya günlük bu da öyle olacak eminim.

bunu birine konuşarak anlat desen yapamam kelimeler bu ara dilime küs gibi..söyleyeceğim insanın ilgisini çekmemesi sıkması korkusu da cabası..bu uzun süreli yalnızlıktan kaynaklanıyor olabilir mi?

..cevap vereceksin sanki de..neyse ..sonra yazarım

asosyaldeli
25-01-2012, 20:27
günlük be şu dersanedeki türkçeciyi sevmemeye başladım sanki.
ders anlatmasında sorun yok lakin;
her şeyle dalga geçiyor.
deli ediyor beni.
bir de felaket tellalı.
içimi karartıyor.
ama derse gelmeyenlerin hakkında söyledikleri çok doğru.
o konuda haklı işte...
ben de fiilimsileri tülay hocaya anlattırıp onunla soru çözücem işte hıh işte hıh :P

bir de günlük bana bazen bi güven geliyor "kazanıcam ben bu sınavı" diyorum.
bazen de "kazanamıcam galiba. o zaman ne yaparım ben" diyorum.
ve çok korkuyorum olum öyle böyle değil. göt korkusu bunun yanında solda sıfır kalır. :D ;)
ne olcak benim şu halim?

BenZekininBebişiyim
25-01-2012, 22:19
ve o gün geldi.
o en sona sakladığım Tarık Tufan kitabının okunma zamanı geldi çattı.
fark ettim; hepitopu 124 sayfalık kitabı 3 gündür elimde dolaştırıyorum da tek bölüm ilerleyemiyorum.
Benim şöyle beni yeniden hararetlendirecek cümlelere ihtiyacım var. Fark ettim.

Nasıl da heyecanlandım ben şimdi.
Bak nasıl heyecanlandım :)

Bir an önce saat 9 olsun da evime gideyim ve kitaba kavuşayım istiyorum.
Tarık Tufan'ın cümle kapısından geçeyim diye ölüyorum.

ve günlük dua et, ben o kitabı bitiremeden 1-2-3-4-5-.......-84957394 kitap daha yazsın sayın Tufan.
ne de güzel olur.

öptüm.

ariife_zeynep
26-01-2012, 01:13
tatilim berbat başladı
5 gündür evdeyim
edirnenin soğuğunu aldım geldim
6 gündür hastayım
geçmek bilmiyor
sıkıntıdan patlıyorum
tatilim berbat geçiyor
nokta

sedafb
26-01-2012, 02:02
kendime şaşırıyorum artık bu kadar olan şeylerin ortasındayım ve vurdum duymaz olmaya başladım ilerleme var günlük çatlayan kabuğum daha sağlam şekilde kavuşuyor galiba iyi mi kötü birşey mi anlamadım bekleyip göreceğiz diyorum ne diyoruz herşeyin hayırlısı :)

düz_mantık
26-01-2012, 20:31
Günlük;

Sınıfta mı kalıcam lan nedir :|
Bi tırsma geldi bana şimdi.
Finallerden de battım, öyle böyle değil fena battım.
Yazın napıcam diye düşünüyodum düşünmeme gerek kalmadı çok iyi oldu.
Yaz okuluna gider gelirim artık diğ mi :(
Hadi tamam şimdi dersleri bırak zaman yok.
Çok kafam karışık.
Bi şeyler yapmalıyım.
Acele etmem lazım anlıyo musun?
Anladın bence sen beni.
Öptüm ^^

Isabella.
26-01-2012, 20:36
Sevgili Günlük,
Keşke gidebilsem bu evden. Biraz uzaklara gidebilsem.
Bi' tatile çıksam mesela. Yanımda sadece kitaplarım ve ben olsak.
Kendi iç dünyamla kalsam, düşünsem.
Bu ruhuma da iyi gelir demi?
Gelir ama eyleme dönüştürmek zor maalesef...

naz07_89
26-01-2012, 20:50
bu yaşıma kadar günlük tutmaktan hiç haz etmedım halada etmıyrum nedense :)

hoPeace
27-01-2012, 04:51
bir 100lük mesajımda daha seninleyim günlük..
aslında bu 100 lük mesajları seninle değerlendirmemden çok, yazmaya değecek, en iyi zamanlarımın bu sayıya denk gelmesi gibi bişey oldu..
ve yine o en iyilerinden bi gün yaşadım..
hani olur ya bazen zamanın durmasını istersin, o an orada öyle kalmak istersin.. öyle işte..

sana da oluyo mu bu.. yani mesela bi cümlede kalmak istedin mi hiç.. ya da bir virgülden sonra devamının gelmemesini ve cümle düşüklüğünü sorun etmemeyi düşündün mü hiç günlük..

kısa zaman dilimlerine uzun uzun anlar sığdırmayı öğreniyorum sanırım.. ya da kısa anlardan uzun zaman dilimlerine geçmeyi.. ve bu öğrenilebilecek en güzel şey bence..
eğer sevdiğin yanındaysa, konuşmak sadece laf kalabalığıdır diyor ya aksakallı dede* işte bazen susmayı da öğreniyorum..
zaten ben hep öğreniyorum günlük..
hep öğrenciyim..

*Leyla ile Mecnun Dizisi (TRT)-30.Bölüm'den

anti hümanist
27-01-2012, 04:57
günlük
iyi geceler :(

assolist18
27-01-2012, 07:05
Kendimle uzun zamandır başbaşa kalmadığımı öğrendim bugün...
Kendime itiraf etmeyi isteyip de edemediğim gerçekler de sıktı bugün canımı
3 dersten büte kalacağımı bile bile iş resmileşince fena canımı sıkmaya başladı...
Bilmiyorum neden ama 3 gündür mutsuzum:S mutlu olamadım bir türlü içimi bir şey kapladı çıkaramıyorum o lanet şeyi!
Ders çalışmak da gelmiyor içimden bütün şevkim gitti sanki

TOPARLA Serap kendinii!! olmaz böyleeeeeeee

Isabella.
27-01-2012, 17:57
Tatlı günlük,
Bugün her yer bembeyaz. Saatlerce cam kenarında karın yağışını izledim.
O da yetmedi attım kendimi sokağa. Dönüp durdum kar altında.
Mutluluk verici bir şey yahu bu!
Ne gariptir ki yağmur yağınca ağlarım, kar yağınca gülerim.
Ne garip şu insanoğlu. Neyse...
Ah keşke sende görebilsen bu güzel manzarayı. Şansına küs.

Hadi gülü gülü.
Öpüyorum gözlerinden.

sessiz çığlık_
27-01-2012, 21:28
Günlüüüüüüükkk!! :D
Naber?
Ben çok iyiyim olm.
Evvett babamdan izin aldım .
Tabi zor oldu ama oldu yani sonuçta :))

Neyse sabah cicili bicili sesimle aradım babamı kopardım izini.
Sonraaaaa ver elini Beykoz.

Güyaa benim maymunum beni kapıda karşılayaktı da boynuma atlayacaktı.
Nerdeeee.
Odaya girdiğimde saçlarıyla oynuyordu. Hatta kesiyordu.
Saf.
Komediydi o tipi.
O makas biraz daha elde kalsaydı kel kalabilirdi yani :))

Akşam da Yasemin ablam geldi Bolu'dan.
Keyfimiz tıkırında yani :))

O değilde günlük, gerçekten gönüller bir olunca samanlık seyran oluyor.
Tabi bizim durum burda biraz tuhaf oluyor ama olsun.
3 silahşor gibi dolanıyoruz ortalıklarda.
Gerçekten mutlu olduğum yer burası.

Neyse ben gittim hadi baş baş.
Öptüm.

olducanımmm
28-01-2012, 02:18
Ah günlük hayatım çok sıradan. Her şey çok düzgün gidiyor. Evet mutsuz değilim ama mutlu da değilim. Sanırım bu durumdansa mutsuz olmayı tercih ederdim.En azından bir atraksiyon olurdu.Sonracığıma tatilimde bitti sayılır.Gerçi bir hafta var daha ama onun da nasıl geçtiğini anlayamayacağım için bitti sayıyorum.Sonra ingilizce ve ben tekrardan.Resmen kabus gibi.Aman neyse işte.Oldu o zaman.Görüşürüz bb.

asosyaldeli
28-01-2012, 15:02
cm22' yi sıktık galiba günlük.
susalım bir süre...
:D

bugün tatilllll başladıııııı! heyoooo! yuppiiii! oleyyyy! yaşassııınnnn! :D
pazar, pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi ve mutsuz son: pazar
sonra okul belası... :(
hayalini kurduğum tatil başladı sonunda.
okul yok,
staj yok(bu kötü)
veeeee
dershane yokkkk...

tabiki öğlene kadar yatıp kıç büyütmicem saat 10 da ayakta olcam.
tekrar etmem gereken konular var.
onları tamamlamam lazım.
ama olsun sorun değil okul yok ya her şeye razıyım ben
tabi bir de dersane yok...

sahra18arzu
28-01-2012, 16:16
sevgili günlük
onu kırmadan nasıl ayrılcam
sevviyo ,
önceden zaten çok uzdum
ben gittim bariştim aşigim diye
ama aklıma girmeye çelişan biri için onu birakmak istiyorum ama nasıl yapicam
ona bu haksızlıgı nasıl yapicam
ama aklimda başkasi varken de ona aşkim demek
o da olmuyo offf yardim et bana günlük !!!

Isabella.
28-01-2012, 16:16
Sevgili günlük,
Bugün buz kesildiğim için sana yazamıyorum.
Kendince oyalan orda.
Hadi gülü gülü.

TekYolDevrim
29-01-2012, 00:21
Sevgili..

Bazen o kadar iyi oluyorum ki.. Gerçekten sevmemişim diyorum.. Gerçekten sevmemiş o zaman diyorum.. Erteliyorum üzüntülerimi. Arka tarafa atabiliyorum.. Başarabiliyorum bazen..
Bazen de olmuyor işte.. Bugün gibi.. Dün gibi.. Bazen hiç aklıma gelmiyor, getirmemeye çalışıyorum daha doğrusu.. Ama bir yerde de olmuyor işte.. Acıyı mı seviyorum acaba ben.. Manyak mıyım bilmiyorum.. Niye hep ben diyorum.. Neden hayırlı bi insan çıkmıyor karşıma.. Neden hep üzülen ben oluyorum.. Diğerinde daha kötüydüm mesela, çok zor atlatmıştım.. Her gün ağlıyordum.. Daha mı çok seviyordum..? Bunu daha mı az seviyorum? Ya da atlatıyorum atlattım zannediyorum..
Hiç aklımdan çıkmıyor biliyor musun.. Çıkaramıyorum.. Yalnızca erteliyorum..
İlk günlerimizi hatırlıyorum hep.. İlk karşılaşmamızı.. Silinmeyen hatıralar.. Silinemeyen ya da..
İlk mesajlaşmalarımız.. Hiç aklımdan çıkmıyorsun, ne iş demesi..
Seni çok sevicem, hiç üzmicem demesi.. Pişman olmayacağına, değeceğime söz veriyorum demesi..
Napiyosun derdim, arardım gün içinde, Seni Seviyorum Canım derdi.. Şu an seni seviyorum..

Maillerde atışmalarımız.. O kadar güzeldi ki.. Hele o yılbaşı yemeği.. Benim eller ayaklar birbirine dolalı..

Bütün bunları nasıl unuturum sevgili.. Hiç yaşamadım ki böyle bi'şeyi.. Hiç görmedim ki kimsede..

Asla Unutmayacağım onu.. Asla.. Geri dönüş yok biliyorum..
Bitmesi içinde bi sebep yoktu.. Dönüşü için hiç olmaz..

Benim için kapandı artık bu sayfalar.. Ne kimseyi hayatıma alırım.. Ne de severim..
Bununla birlikte her şeyim gitti.. Zaten Onu geçebilecek kimse olduğunu zannetmiyorum bundan sonra hayatımda..

Ask'lımda.. Aşkım.. Aklımdasın..

gözlüklü tavşan
29-01-2012, 00:30
Günlük.
Şu adam gitmedi gitti.
Bana yol göründü.
Hoşça kal.

maksatmuhabbetolsun
29-01-2012, 15:57
Hiçbir şeyin farkında değil. Olması da imkansız ki...
Sabah 4'e kadar mesajlaşıyoruz ve ben 7'de kalkıp işe gidiyorum.
Nasıl anlasın bu durumda gerçek aşkın kendisi olmadığını.

Aşk Ankara'da kaldı benim için.
Üstüne yağmur yağdı, kar yağdı...
Erimeye mahkum yani...
Çünkü benim aşkım şeker misaliydi...Çok tatlıydı...
Onu korumadım ben bu kış.
Bilerek sokakta bıraktım...
Sahipsiz bıraktım...
Evet aşkıma sahip çıkmadım!
İzin vermedi buna.
Kimsesizliğe terk ettim ve inanıyorum ki yaz geldiğinde en ufak kırıntı kalmayacak benim o Tatlı Aşk-ım'dan geriye...
O böyle olmasını istedi.
Pişman olursa eğer acısını çekmeli...
En az benim çektiğim kadar acı çekmeli!
...
Sevemeyecek kimseyi beni sevdiği kadar.
Ve kimseler yapmayacak benim yaptığım fedakarlıkları...
Kimse tüm gece çalışıp sabah olunca Ankara'ya gidip ertesi sabaha kadar gezip ardından yine İstanbul'a dönüp işe gitmeyecek!
Kimse yapmayacak bunu O'nun için.
Ve kimse benim kadar benimsemeyecek ailesini.
Kimse Ankara'ya benim kadar aşık olmayacak onun uğruna...
Zaman...
Gösterecek hepsini sana. R.T.

sisamlı
29-01-2012, 23:04
Şu gülme krizlerinin hal çaresine bakmak lazım.

Bir benzerini bugün yaşadım.
Anneannemler hemen karşı binamızda oturuyorlar bir de onun 80'lik arkadaşı var.
O da yan binamızda oturuyor.
Tam anneannemgilin annem ben o çıktık.
Geçeceğimiz bir yol iki de yaya kaldırımı var.
Annem perihan teyzenin koluna gir senin botun var kaymazsınız dedi.
Kadıncağızda girdi koluma gidiyorduk.
Yollar öğlen nasıl kardı bildiğin buz olmuş akşam ayazıyla.Bot çizme değil ne giyersen giy çözüm değil.

Kadının koluna girmişim.Yol ortasında beni bir kriz aldı.
Ben koluna girdiğim halde dizinde platin var diye korkan teyze çantamı bir sıkı tutmuş düşecek olursa kolum yetmiyormuş gibi bir de çantamı esir almış.
Ben bu halimizi gördükçe ikimizinde ayağı kaydıkça basıyorum kahkahayı.

En sonunda Perihan Teyze anneme Nilgün söyle şu kızına akşam vakti yanımda kötü kadınlar gibi gülmesin vallahi bırakacağım kolunu yolun ortasında düşecek görecek gülmeyi demesin mi.
Bunu duyan ben daha da girdim krize.
Gözümden yaşlar geliyor anlatamıyorum da benim gülmeme söyleneceğine sen şu çantamı tutuşuna bak diyeceğim diyemiyorum.

Zaten hep böyle olur kimin yanında ciddi takınmam gerekse ben krize giriyorum.
Açıklayamıyorum da.
Kadın yaşını başını almış namazında niyazında benim şu yaptığıma bak.
Ne yapayım onun o canının nasıl tatlı oluşunu düşerim korkusuyla çantamı sıkı sıkı tutuşunu görünce.

matraxater
29-01-2012, 23:30
Sensiz geçen günlerin kazası yok ki.

isomu
30-01-2012, 00:38
Canım cayır cayır yanıyorda bir duman bile çıkmıyor günlük.
Canım cayır cayır yanıyor.
Canım cayır cayır yanıyor :(

_aslı134_
30-01-2012, 01:56
Eskiden olsa saatlerce oturup eskileri düşünür, köpüklü bir kahveyle düşünceleri seyre dalar, bazen dudağımda bir tebessüm bazen ise gözümde yaşlarla 'neler neler yaşadın be Aslı' derdim.Ama şimdilerde istesemde zaman sandığını aralayamıyorum.Sanırım artık kendimi korumaya karar verdim..Eskilerden ve olabilesi her şeyden...
Kelimeler değerlidir benim için ve söylenen her söz yürekte kendine yer bulmalıdır.Böyle düşündüğüm için oluyor ya zaten ne oluyorsa..
Olacak olacak..Zaman elbet beni de saracak..Ve ben bir gün kendimi zamana ait hissedeceğim..

PüR_NeŞe
30-01-2012, 18:07
insanın tek başına güçlü olamadığına inanıyorum artık günlük...yanında senin planlarına eşlik eden biri varsa güçlüsün...sen pes etsende onun etmediğini gördüğünde güçlüsün...sen herşeyi olurunua bıraktığında o var gücünle çaba sarfettiğinde güçlüsün yoksa hiç bir halt değilsin...

dün öyle dedim rıfkıyaneler atlattık dimi dedim şu kısacık sürede...10 ay kısa geliyorda o ayrı kalınan bir haftayı düşündükçe ömür geçti gibi geliyor dedi...o konu hakkında hiç yorum yapmıyorum ben zaten günlük....çünkü suç onun....birinin suçunu yüzüne vurmak güzel iştir ama o biri planlarını paylaştığın birise işler dğeişiyor günlük...

neyse günlük bu kadarını bil sen yeter sana...daha fazla ciddiyet istemiyorum...biz neşeliyiz biz hep güeleriz..:)

aapplesugar
30-01-2012, 18:48

aynı duyuguyu paylaşan birisi daha var merak etme yalnız değilsin :( :(

_HisSetKâr_
31-01-2012, 16:57
Günlük
selamun aleyküüm .
resmen bir haftada iki kez erken uyanıyorum :))
bugünde erken uyandım. (uyandıranlar sağ olsun.. ama eğer geç te uyanacak olsam..olma daha iyi...olmaman gerek çünkü..neyse.)
kahvaltı hazırladıımm peder ile yaptık kahvaltıyı..
ıım şey sonra şey işte aradaki ayrıntıları anlatmıycam yine. kimlerle mesajlaştığımı kimlerle kavga edip kimlerden kaçtığımı kimlere sarıldığımı anlatmayacağım .
sonra şey işte hastane için randevu alacaktım yer kalmamış birde bayan doktor olmak zorundaymışmış mış felan fiskos talha bey öyle dedi ama bayan doktor da yoktu. bekliycez artık.
neyse şimdi dışardan geldim :) Halenur ve onun baldan tatlı eşşek kardeşi Osmanla kartopu oynadık :D Osman bağırıyo ''seval abbaaa bi kelecik kar atssam sanaa noloorr bikeleciik '' at diyorum atamıyor felan resmen kendi ellerimle cocuğa kar topu yapıp kendime attırdım hahah :D neyse

işte öyle yaşıyoruz öylee iştee öyle..
öptüm günlük ;)

asosyaldeli
31-01-2012, 18:57
inanalım mı günlük abi?
inanmayalım tabi.
bakalım ne olacak?
nereye kadar devam edecek?
-sus diyorum susmuyorsun ki gerizekalı.
e-evet...

neyse o değilde olum ben sıkılmaya başladım dershane ve staj başlasa mı ne?
vallaha ya gün bitmek bilmiyor evin içinde.
of günlük ya ben ne kadaannnn sorunlu bi insanım. :(
niye normal değilim?
bir de şey.
dün akşam müfitlerle ananeyle dede bizdeydiler.
biliyorsun nazlı hamile.
aaaa bilmiyor muydun?
demedim mi sana?
ne kadaannn ayıp.
neyse işte bir hafta sonra 6 aylık olacak.
haziran da da doğacak.
erkek olcakmış.
adını efe düşünüyorlarmış.
Efe Çoban
nasıl?
eh işte idare eder.
kapıdan çıkarken hani: bir daha gelin bekleriz, siz de gelin hiç gelmiyorsunuz gibi nezaket dolu kelimeler tüketilir ya işte anane de "hazirandan sonra gele gele bıktırırlar zaten" dedi nazlıya.
hani kuzen doğacak ya o yüzden dedi aklınca.
cık cık cık.
sanki analı kızlı kendileri gidip görecekler adam gibi ya.
onun ablalarından anasından ve yeğenlerinden bize sevmeye fırsat kalacak sankide.
konuşturuyolar adamı şimdi.
muhtemelen anane şöyle diyecek: gitmeyelim şimdi ablaları ordadır.
bak küfredicem şimdi.
neyse gerçi benim pek kuzen görmeye vaktim olmicak.
üniversiteye gidersem.
gitcem gitcem.
kayvan herifin gazları yeter de artar bile.
hi hi hi hi :D

PüR_NeŞe
31-01-2012, 21:09
2007 yılının bana kazandırdığı en büyük nimetti o..kimi insanlarla tanışırsın bir süre zaman geçirirsin sonra biter...kimi insanlarla tanışırsın canından bir parça olur ölene kadarda öyle kalır...o öyle biri işte günlük...mutlu günlerini paylaşmak için aradıklarında ağlak sesimi duyup o günün güzelliğine aldırmadan koşa koşa yanıma gelebilir o...gülen yüzüm olabilir durup dururken....sen ona hiçbişey anlatma...ama o en güzel tesellileri verir sana...teselli olsun diyede değil gerçekten öyle olduğu için.....

mesela o öyle biridirki özlediğinde ciddi ciddi burnunun direği sızlayabilir....sağa sola aldırmadan saatlerce sarılıp kalabilirsin...kıskanabilirsinde onu...belki elinden gelse kimseyle konuşsun istemessin...

yaşadığın en mutlu şeyleri anlatacağın ilk kişidir o...umutsuzluklarını hüzünlerini...beklentilerinide....

o öyle biridirki yarın bize gelicekk yaşasınnnn diye noktalayıp hyecanla bekleyebilirsinde....

varmı senin hayatında böyle biri günlük h varmı söylee varmı..:):)

maksatmuhabbetolsun
31-01-2012, 23:35
Bi gariplik var bende.
Bu soğukta, yani son 33 yılın en soğuk günlerinde ben 2. defadır Şişli'den Gürsel'e yürüyerek geliyorum.
Evet mesafe uzun değil ama bu havada da yürünecek yol değil be abicim.
O yokuşları nasıl iniyorum ben yaa?
İşte her şey güzellik uğuruna (H)
Kuaföre gidiyorum ikidir.
Yarın da gideceğim, son kez.
Brezilya fönü yaptırıyorum bonus kafama :D

Kar yağıyor günlerdir İstanbul'a.
Soğuk. Çok soğuk.
Ama ben bu soğukta bile saçma sapan hayaller kuruyorum.
Mesela...
Ankara'da geçirseydim bu kışı diyorum...
Ankara'dakinin yanında olsam...
Elini tutmasam da olur, birlikte üşüyelim diyorum...
Böyle de saçma sapan fantazilerim var işte.
Kafam uçtu şu sıralar.
Evren yok, uzaklarda...
Yokluğu aklımı bulandırıyor işte.
):
Durumlar kötü günnük.
Hem de çok kötü. )':

Hadi gittim ben günnük, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi ?

isomu
31-01-2012, 23:39
2007 yılının bana kazandırdığı en büyük nimetti o..kimi insanlarla tanışırsın bir süre zaman geçirirsin sonra biter...kimi insanlarla tanışırsın canından bir parça olur ölene kadarda öyle kalır...o öyle biri işte günlük...mutlu günlerini paylaşmak için aradıklarında ağlak sesimi duyup o günün güzelliğine aldırmadan koşa koşa yanıma gelebilir o...gülen yüzüm olabilir durup dururken....sen ona hiçbişey anlatma...ama o en güzel tesellileri verir sana...teselli olsun diyede değil gerçekten öyle olduğu için.....

mesela o öyle biridirki özlediğinde ciddi ciddi burnunun direği sızlayabilir....sağa sola aldırmadan saatlerce sarılıp kalabilirsin...kıskanabilirsinde onu...belki elinden gelse kimseyle konuşsun istemessin...

yaşadığın en mutlu şeyleri anlatacağın ilk kişidir o...umutsuzluklarını hüzünlerini...beklentilerinide....

o öyle biridirki yarın bize gelicekk yaşasınnnn diye noktalayıp hyecanla bekleyebilirsinde....

varmı senin hayatında böyle biri günlük h varmı söylee varmı..:):)

Eğer bu bensem, ki sanırım öyle.
Lan ben ağladım ben günlük :(
Ya ben çok seviyorum bu insanı.
Yüreğimi dağladın yüreğimi.
Seni çok özledim :(
Sana sarılabilmek çok güzel.
İnek :(

aldedigitdedi
31-01-2012, 23:48
2008 in bana verdiği en lanet şeydi o günlük.
o öyle biridir ki, senin sevgine karşılık sana sadece 1 bardak su verebilir.(soğuk)
ama bir yandanda sana manyakca değer verdiğini hissettirir.
bu onun dengesizliğidir ve beni dengemden eden tek şeydir.

eskisi gibi sevmediğimin farkındayım.
ama eskisi gibi özlüyorum.

sadece 1 kere görmek için bütün çikolatalardan vazgecebilirim.
yemin ederim.

böyle işte.

TekYolDevrim
01-02-2012, 00:14
Hiçbir şeyin farkında değil. Olması da imkansız ki...
Sabah 4'e kadar mesajlaşıyoruz ve ben 7'de kalkıp işe gidiyorum.
Nasıl anlasın bu durumda gerçek aşkın kendisi olmadığını.

Aşk Ankara'da kaldı benim için.
Üstüne yağmur yağdı, kar yağdı...
Erimeye mahkum yani...
Çünkü benim aşkım şeker misaliydi...Çok tatlıydı...
Onu korumadım ben bu kış.
Bilerek sokakta bıraktım...
Sahipsiz bıraktım...
Evet aşkıma sahip çıkmadım!
İzin vermedi buna.
Kimsesizliğe terk ettim ve inanıyorum ki yaz geldiğinde en ufak kırıntı kalmayacak benim o Tatlı Aşk-ım'dan geriye...
O böyle olmasını istedi.
Pişman olursa eğer acısını çekmeli...
En az benim çektiğim kadar acı çekmeli!
...
Sevemeyecek kimseyi beni sevdiği kadar.
Ve kimseler yapmayacak benim yaptığım fedakarlıkları...
Kimse tüm gece çalışıp sabah olunca Ankara'ya gidip ertesi sabaha kadar gezip ardından yine İstanbul'a dönüp işe gitmeyecek!
Kimse yapmayacak bunu O'nun için.
Ve kimse benim kadar benimsemeyecek ailesini.
Kimse Ankara'ya benim kadar aşık olmayacak onun uğruna...
Zaman...
Gösterecek hepsini sana. R.T.

Çok fena oldum bunları okurken.. Tam da ben.. Tam da..

En az benim çektiğim kadar acı çekmeli! - Çekmesin.. Çekmesinler..
Eskisi gibi olsunlar sadece.. :(

maksatmuhabbetolsun
01-02-2012, 00:23
Çeksin!
O da beni sevebilirdi.
Biz "Biz." olabilirdik.
İkimizin de gece çalıştığı o gün, sabah kadar mesajlaştığımız o gün, sabaha karşı 5 sularında "Keşke senin gibi eşim olsa..." demeyi biliyorsa ve beni umutlandırıyorsa sonra pişman olduğunda benim çektiğim acıdan fazlasını çekmeli. ):
Bütün hayallerimin başrolü olduğunu bile bile ailesine tanıştırmamalı beni.
Kendisine "Son'um." dediğimi bile bile beni reddediyorsa....)':

O yok artık...
O ve Aşk'ım Ankara'nın karları altında kaldı.

_aslı134_
01-02-2012, 01:19
Bambaşkalaşıyorum artık...Ben kendimi hiçte benmişim gibi hissedemiyorum.Ne olurdu sanki hiç bir şey değişmeden kalsaydı ve bu seneye gelmemiş olsaydık.Mesela dört yıl öncesinde olsaydık..Saatlerce şiir yazdığımız, sabahlara kadar sohbet ettiğimiz, ve bir gülücükle tüm hayatı anlamlandırdığımız, bu kadar sorumluluğumun olmadığı, düşünmek için saatlerce vakit bulabildiğim dört sene öncesinde....

mutsuz palyaco
01-02-2012, 01:26
İnsanlardan neden bu kadar çabuk sıkılıyorum ben günlük? Birisi gerektiğinden fazla ilgilenince benimle, gerektiğinden çok düşerse üstüme sıkılıyorum, bunalıyorum. Sonra ister istemez soğumaya başlıyorum o insandan, uzaklaşıyorum, çoğu zaman kırıyorum. Bazen fark edip sevimlilik yaparak almaya çalışıyorum gönüllerini ama hoş olmuyor, dengesiz biri olup çıkıyorum. Son zamanlarda çok fazla olmaya başladı bu, canımı sıkıyor. Özellikle beni çok seven birini fazlasıyla üzüyorum şu sıralar. Ama sıkıldım ne yapabilirim ki? En kısa zamanda konuşmam gereek!
Bunun dışında keyfim yerinde sayılır günlüknaz. Ufak tefek sorunlar var ama zamanla çözülebilir şeyler. Okul da çok iyiydi bu dönem, sayısal ders görmeyi özlemişiiim. İstatistik ne kadar güzel bir derstir öyle, kafamın çalıştığının farkına vardım yeniden :p Tatilin de tadını çıkarıyorum işte, hava biraz daha güzel olsa iyi olacak ama böyle de iyiyim. Hayat güzel, ben mutluyum. Gerisi önemsiiz. Öperim günlüknaz, yakında tekrar gevezelik etmek dileğiyle.

düz_mantık
01-02-2012, 03:11
Günlük;

Olum fizikten geçmişim lan inanamıyorum çok pis mutlu oldum.
O boş kağıdıma nasıl 45 verdi anlamadım ama valla gidip adamın elini öpücem.
Geriye 2 tane tehlike kaldı benim için ama umrumda değil.
Şu fizikten geçtim yaa gerisi yalan :D
huh yaşasın tatil moduna geçiyim artık o zaman diğğ mi ya.
Kar bitse eve dönsem daha güzel olucak aslında.
Kuzende mahsur kaldım da biraz.
Neyse kalıyım ya da nolucak amann.
Her şey yolunda ! ^^

PüR_NeŞe
02-02-2012, 00:45
bi tuhaflık var günlük....ama ne olduğu anlatılmıyor....saçma salak ağlıyorum bende...üzülüyorum böyle olmasına napim...yürğime taş oturdu resmen...düzelsin günlük..canı herneye sıkılıyorsa düzelsin....ben alışkın dğilim böyle hallerine alışmakta istemiyorum..:(

o değilde bugün güzeldi be...yılların hasreti bitmedi ama köreldi....:)

_HisSetKâr_
02-02-2012, 04:28
Günlükcüğüm. canım . nabersin?
ben iyiyim. evet. her yerim ağrıyor ellerim filan da buz gibi ama evet iyiyim.
mutluyum çünkü.
sabah erkenden uyandım hatta erken uyandım demeyelim hiç uyumadım da denebilir .. uyandım tam yataktan kalkıcaktım kiii kalkamıyorum. gerçekten. kollarımda bi ağırlık her yerimde bi ağırlık var sanki. karın kaslarım ağrıyor kollarım belim her yerim ağrıyor. üşütmüşüm de azcık. neyse. ağlaya sızlaya kalktım yataktan. ama görmelisin günlük.. topallıyorum bi elim karnımda bi elim omzumda filan babaanneler gibiydim :) hihih neyse annem bi yandan söyleniyor yok karda o kadar oynarsan üşütürsün tabi ben sana çıkma demiştim hava soğuk demiştim vs. vs.. uuu saysam bitmez benim anneciğin lafları. neyse bi yandan da sıcak su torbasnı tutuşturdu elime(evet tam anlamıyla tutuşturmak. çünkü tutuşturulmasa kendim hiçbir şey yapmam üşengeçliğimden.) al bunu ağrıyan yerlerine koy sıcak tut vs vs dedi. evet cok sevindim buna hemen girdim yatağıma . ve gerçekten öğlene kadar hiç uyumadım. hep sızlandım ağladım gerçekten duygu sömürüsü yapmıyorum (:
çevremdeki herkese artık etiket olmuş ''seval bu işi gücü uyumak. amaan canım seval bu kesin uyumuştur öğlene kadar. hıı seval di mi o hep uyur zaten.'' evet sırf bu kadar basit düşünebildiğiniz için benimde gerçekten bi insan olduğumu sağlığım olabildiğini ve benimde hasta olabileceğimi düşünemediniz. kızmıyorum ki. yapcak bir şey yok. kusura bakmayın ben asla kimsenin kalbini kırmazdım .. ki benim kalbim kırılmadıkça. üzgünüm. gerçekten. hala da her yerim ağrıyor ama evet sırf bunu yazmak için geldim kalktım yatağımdan . ( ben böyle olmamalıydım.)

ve gerçekten mutluyum çünkü beni yanlış tanımayan daha doğrusu beni tanıyan insanlarla beraberim. (ironi. beni gerçekten birileri tanıyor muydu ?)
neyse
Allaha ısmarladık.

asosyaldeli
03-02-2012, 18:14
kıskanmak...
ah o lanet olasıca salak duygu; hem senin olmadığı için kıskanmak hem de başkalarından, başka kızlardan kıskanmak. kıskanç bi insanım oluuummm ben. ama sen bilmiyorsun orası ayrı. seni nasıl kıskandığımı bi bilsen. ya da bilme boş ver.

.hı.
04-02-2012, 18:55
İnsanlar neden yiyeceklerini alıp yanıma geliyor onu düşünüyorum günlük.
Nereye gitsem ordalar.
Mutfakta otursam dolabı masaya serip tıkınıyorlar.
Sayıları benim orda ikâme ettiğim süreye göre hiyerarşik olarak artıyor.
Kalkıp odama geliyorum.
En fazla 2 dk sonra yemin ediyorum 2'yi aşmıyor ;
biri elinde bi kase sütlacı biri elinde bir dilim ekmeği biri elinde kurabiyesi biri tabakta pastası biri bi kase çorbası odaya bazaya sıralanıyorlar.
Anlamıyorum.
Vallahi de billahi de anlamıyorum.
Sinirden ağlamak üzereyim ya.
Yeter Allah aşkına yaa.
Bir de gözler hep pcnin ekranda.
Bok yiyorum burda ben.
Porno izliyorum.
ayça22yle camlaşıyorum.
Daha bir sürü şey.
Gözünüzün önünde yapıyorum.
Hatta o kadar malım ki gece 11-12de yatıyorum da gündüz yiyorum bütün bu haltları.
Ne var insanlar neden benim başımda toplanıyor bu evde ya!
Komşu geliyor iki salon var benim odama gelip oturuyor.
Bi de pişkin pişkin kalk bi kahve yap diyor kadın.
Yatağımda oturup içiyorlar kahvelerini.
Kimse de demiyor ki yahu ayıp misafir bunlar salona geçelim diye.
Odanın en kıytı köşesine geçiyorum gelip dibime oturmuyorlar mı allahım pcyi bi kenara bırakıp saçlarını başlarını yolasım geliyor o zaman.
Ahh ablam.
Ahh canım ablam.
7/24 şu pcnin başında olsam kafasını eğip de bakmaz naptığıma.
Herkes öyle olsa hayat bayram olsa bütün dünya buna bir inansa.
Demem o ki çok asabiyim.
Çok agresifim.
Yerimde başkası olsa evi ayağa kaldırmıştı çoktan.
on günde sadece 2 akşam şu odada yalnız kaldım ya.
Sadece 2 gece. :(
Mezun olunca ne bok yiyecem ben günlük. :(
Neyse bikaç dk araba yarışına döncez biz.

ruhsuzelma
04-02-2012, 19:01
Günlükçüm,
Kandırıldım.Tam 1 ay kaçmıştım halbuki:(
O koltuğa oturur oturmaz midem bulanmaya başladı:(
Olsun bir çift en cicisinden ayakkabım oldu :)

maksatmuhabbetolsun
04-02-2012, 19:20
Günnük.
Güneşli bir İstanbul günü...
Gece o kadar çok konuştuk ki..
2' de, 3'de, sabah 6' da...
7' de alarm çalınca kapatıp uyumuşum. ):
Bi uyandım ki saat 8.31 )):
Fırladım yataktan.
İkince defa yatağımı toplamadım.
Hatta saçımı bile tarayamadım nan!
Şükür ki 2 otobüse de hemen biniverdim beklemeden.
Ama büroda kimse takmadı 1 saat geç kalmamı !?
Az çalıştım bugün...
Mesai biter bitmez de eve geldim lan.
Evde olmadıklarını biliyordum Bahar ve ailesinin.
Kafa dinliyorum.
Recep kızın yanına gitmese onunla buluşurdum bugün kesin. :P
Çok kafa olm yaaa..
Çoookk çok gülüyorum onunlayken.
Birbirimizle dalga geçiyoruz bolca :D
Olm şaka gibi lan adam evli!
:/
Neyse canım biz arkadaşca vakit geçirip eğleniyoruz. (:
Geçen akşam buluştuk.
Dürümce'ye gittik.
Yemek ısmarlicaktım ona.
Güya dürüm yemeye gittik ama ben menüde ciğeri görünce atladm.
Şaşırdı...(:
"Hiç bi kız arkadaşım sevmez, benimkine söylesem burun kıvırır. Garipsin sen kızım" dedi. (:
Hele üstüne ona sabah kahvaltısına ciğer gece 12den sonra da işkembe çorbası içtiğimi söylediğimde yüz ifadesini görmeliydin. (:
Hadi dedim, Cevahir'e gidiyoruz.
Hilal'e hediye almaya götürdüm onu. (:
Atlantis' indik. (:
Çılgın köpekbalığına bindikkk (:
Çocuk gibiydik...
Kolunu koluma doladı :$
Hiç rahatsız olmadım...
(:
Deli gibi çığlık attık o komikliğe :D
Burgerda dondurma yedik. (:
Ve..Beni eve bıraktı yine.
Güzel, çok güzel onunla vakit geçirmek.
Mutlu ediyor beni arkadaşlığı.
Çocuğun olursa halası olcam dedim. :)
Sustu lan...
Garip...

Bugün ekibe çıktım.
Personel büroya evrak vardı.
Bayram'ın inadına gittim ben de.
Gökhan vardır sanıyordum ama bi girdim tek başına müzik dinliyor.
Hiçbir şey söylemeden evrakları masaya bıraktım, çıktım!
siniroldukesin.
Mutluyum olm.
Evren'e ufak tefek yalanlar söylüyor da olsam mutluyum.

Gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi?

PüR_NeŞe
04-02-2012, 21:05
dünyadaki en pis iş aslında kişinin kendini aldatmasıdır..evet kendimi aldatıyorum....ve yaptığım bu pisliğin üzerini mutluyum ulan diyerek kapatıyorum...yo yoo öyle şaşkın bakma günlük...lan diyorum iştee arada bende sınırlarımı aşabiliyorum işte...tam burasında kendime okkalı bir bir küfürde savurabilirim...ama onu yapamıyorum:(olmuyor işte....

bir insanın hayatını mahvetmenin ağırlığını bilirmisin sen günlük...mutluluğa dair attığın her adım işkence gibi işler yüreğine...acıyor günlük..topuklarımda bir diken...yavaşta yürüsem hızlıda yürüsem kanatıyor içimi..acıyorum kendime...

acıyorum çünkü hem kendimi hem başkalarını aldatıyorum...kendi zehrimi başkalarına akıtıp oyunuma alet ediyorum herkesi..annemi babamı abimi çevremdeki herkesi aldatıyorum...

bazen geriye dönüp bakıyorum ne iyi yaptınız diyorum toprağa emanet ettiklerime...ne iyi yaptınızda öldünüz...ne iyi yaptınızda göçüp gittiniz...tertemiz kaldınız...zehrimden kurtuldunuz...öyle ya yaşasalardı belkide onların hayatınıda mahvederdim...kurtuldular gazabımdan...

kurtulamayanların ise hayatını mahvettim işte....hani derler ya yatacak yerim yok anasını satim....

ben ne hale geldim böyle günlük...küçücük hayallerim vardı oysa benim...ellerini elime kenetleyip gözlerimi gözlerine mıhlayıp ölecektim oysa ben...öyl küçük bir ev bilmem şu kadar çocuk bilmem şöyle düğün felan değil.....sadece yanımda olsun yetecekti bana....şu olanlara bak bide...hani ölmek nefesinin kesilmesi dğil.....aldığın nefesin işkence etmesidir ölmek.....öldüm

asosyaldeli
04-02-2012, 21:29
ben niye bu aralar ders çalışmıyorum günlük?
ama ben çok sıkıldım. bu tempo pazartesi kaldığı yerden devam edecek aynı iğrençlikle. daha ne kadar dayanıcam buna?
biliyorum günlük gelip buraya mutlu ve güzel şeylerden bahsedeceğim, mutlu günler de gelecek. o günler bir an önce gelsin.
daha yazarım da içini karartmayayım günlük.

isomu
04-02-2012, 21:38
Bugün başıma gelen saçma birşey yine eski beni ortaya çıkartacak düşüncelere saldı beni.
Başıma gelense şu: Şuursuz ve pislik içinde bir kar birikintisinin güvenli olduğunu sanıp basmam ve kendimi yerde bulmam.
Neyseki çok rezil olmadan toparlandım ve olmadık şeyler düşünmeye başladım.

Haksızlığa uğradığım içim haksızlığa uğrattığım insanlarda bu zararsız kar birikintisi gibi bir gün beni al aşağı edecekler. Öyle lapa lapa mutlu kar taneleri gibi değil, soğuktan donmuş keskin buz gibi, düşman gibi değil. Sinsice beni al aşağı edecekler. Yıkacaklar, üzecekler ve ezecekler. İşin aslını kimselere anlatmadan eksik bilgilerle hikayeler oluştu. Aslını ben bildim. Ve sonuçta gidip gerçeği anlatmadım. Yüzüm yok, yüzüm salakça gülüyor. Hala eskisi gibi arada bir konuşup arada bir görüşüyoruz, yüzümdeki sahteliği fark etmişmidir diye merak ediyorum. Sadece yüzüm değil ki, yüreğimde sahte. O halde anlamıştır. O'nu/ O'nları yolladım. Uzaklaştırdım. Yanımdan, yakınımdan gittiler. Aklım kaldı. Verdiği 10 kiloyu nasıl üzülerek verdi. Ne kadar süre yemek yemedi. En acısıda sevdiğinden uzak kaldı sayemde. Benim sayemde...

Kendime kızdım. Kendime kızmaktan geçip diğerlerine kızdım. Diğerlerine kızmaktan geçip tüm insanlara tüm canlılara kızdım. Kırdım. Küfrettim. Aslımı kaybettim. Dengesizleştim. Şimdi ben yaptım demeyi bile düşünmüyorum. Samimiyetsiz dualarda buluyorum kendimi. Samimiyetsiz konuşmalarda ve insanlarda...

Herşey o şuursuz birikinti kar yüzünden canlandı.
Keşke hiç yağmasaydı...

anti hümanist
05-02-2012, 06:21
Bugün başıma gelen saçma birşey yine eski beni ortaya çıkartacak düşüncelere saldı beni.
Başıma gelense şu: Şuursuz ve pislik içinde bir kar birikintisinin güvenli olduğunu sanıp basmam ve kendimi yerde bulmam.
Neyseki çok rezil olmadan toparlandım ve olmadık şeyler düşünmeye başladım.

Haksızlığa uğradığım içim haksızlığa uğrattığım insanlarda bu zararsız kar birikintisi gibi bir gün beni al aşağı edecekler. Öyle lapa lapa mutlu kar taneleri gibi değil, soğuktan donmuş keskin buz gibi, düşman gibi değil. Sinsice beni al aşağı edecekler. Yıkacaklar, üzecekler ve ezecekler. İşin aslını kimselere anlatmadan eksik bilgilerle hikayeler oluştu. Aslını ben bildim. Ve sonuçta gidip gerçeği anlatmadım. Yüzüm yok, yüzüm salakça gülüyor. Hala eskisi gibi arada bir konuşup arada bir görüşüyoruz, yüzümdeki sahteliği fark etmişmidir diye merak ediyorum. Sadece yüzüm değil ki, yüreğimde sahte. O halde anlamıştır. O'nu/ O'nları yolladım. Uzaklaştırdım. Yanımdan, yakınımdan gittiler. Aklım kaldı. Verdiği 10 kiloyu nasıl üzülerek verdi. Ne kadar süre yemek yemedi. En acısıda sevdiğinden uzak kaldı sayemde. Benim sayemde...

Kendime kızdım. Kendime kızmaktan geçip diğerlerine kızdım. Diğerlerine kızmaktan geçip tüm insanlara tüm canlılara kızdım. Kırdım. Küfrettim. Aslımı kaybettim. Dengesizleştim. Şimdi ben yaptım demeyi bile düşünmüyorum. Samimiyetsiz dualarda buluyorum kendimi. Samimiyetsiz konuşmalarda ve insanlarda...

Herşey o şuursuz birikinti kar yüzünden canlandı.
Keşke hiç yağmasaydı...

gününü okumak için girdim..
neler olmuş bir kar suyu birikintisinde, neler biriktirmişsin sen öyle.. keşke uyumadan sen daha çok konuşabilseydik, keşke de anlatabilseydin. belki anlarım belki anlamam, malum aklım yarım :)

öptüm.

tıynetsiz eküri..
05-02-2012, 16:30
Çocuk ..

Korkulardı Ben'den öteye giden .. Yahut Ben'dim korku olan .. Başlı başına bi' tedirginliği taşıyordum da ben .. Ondandı sahi , ondandı böyle An'malar .. An'dan öteye gidememeler .. An , yara ..
Bi'suskunluğu örtemedi zaman bi'de fikrime Düş'enleri .. Fikrime Düş'üp uyku kaçıran her neyse işte tam da o vakitleri ..

Şehir yorgunluğumu attım dedim aradığında , sahi anne atabilmiş miydim ? Neydi inanmadığın .. Geride bıraktığım o güzel Can mı ? Gözleri öpülesi hani .. Hani böyle o yirmi dokuz yılı , o güzel kızı sol yanına yanına basmak istemek .. Ben'de bir şeyleri kalsın istemek .. Can yakıcılığında bi' tat .. İstanbul'un yarası .. Ya da şehrin en büyük özlemi .. Emanet ederken biriktirdiğim korkularımı yinelemek .. Yinelemek , yinelemek .. Şimdiden özlem duymak .. Ses aramak .. Aradığın o seste kayıp vermek .. Önce o akla kendi aklını sabitlemek , bunun için bi' ihtimal sınırı olsa , hiç çekinmeden kullanabilirliliğini bilir olmak .. Ama isyana gitmeden duraklamak .. Anne sessindeki yorulmuşluğu His'setmek ve sadece susmak ..

Dayanmak diyenler olmuş , öyle dedi.. Dayanmak .. ? Neye ..? Kime .. ? Yapmayın , yapılmasın denilmesini bekler'ler çoğaldı desene diyecekken bir kez daha yutkunmak .. Her şeyde bi' yutkunma payım vardır , Hayat öğretim bunlar .. Yutkunarak öğrenmek .. Söylenilesi yığınlarca kelimemi yine Ben'de bırakmak , yüklememek insanlığa .. Yüklenmesine fırsatı bile olamaynlardan olmak .. Sadece bi' gülümseyiş sergilemek .. Tıpkı , kulağımda çınlayan o güzel kızın kahkahaları gibi.. Birinci dereceden yakınlık denilen o şey var ya hani , hani o sıcaklığın da sıcaklığı .. O işte .. O .. Tam da o .. Özler de beni masumca bilirim , bilirim ki , evrendeki en masum insan .. Bilirim ki , sesi soluğu oluruz da biz .. Anne rahatlığım bundan .. Güzel güzel bakacağından o masumiyete .. En en güzel belki .. Ama bi' şehir özlemi daha birgün önceki vedalaşmadan başladı bile Can olan.. Başladı .. Değil mi ki , sabah kahvaltılarından önceki ilaçlarını hatırlamadığına şaşkınlığın bir kez daha eksik olan ben'siz artacak evde .. Olsundu olsun .. An'lam vereme bir kez daha etrafındakilere .. Yahut bileme An'lamın ne olduğunu bile .. Ama sen , sen masumca gülümse olur mu ? En masum .. Tüm güzelliğinle ..

Şu Boyama kalemlerine yapacağım eklemeler diyorum hani , sevindirecek biliyorum da , her şeyin kırmızı , yeşil ve maviden geçmesinden hoşlanacağın ihtimali beni yine gülümsetecek .. Araya sarı da ekleyeceğim ben .. En sarı , huzur gibi.. Hani dedin ya karşındayken , ben inanamazken hani " Böyle de olmuyor ki , alıştırp alıştırıp gidiyorsun .. ? " Hani biz inanamazken bu söylediğine sen çoktan devam etmeye başlamıştın ağavın yeşiiliğine elindeki kalemle renk savurmaya .. Hani bi' cümlenin bilmezken kanatacağını .. Ama olsundu .. Bilme .. Bilmek hiç hoş bir şey değilmiş ki ben sana bu koca dünyanın hilesini bildireyim .. Sen işt e o ürkünç dünyanın bana , tek getirisisin .. Yahut bize ..

Öz'lemle bitirdim yine bak çocuk , Öz'lemle .. Hayat dediğin bi' parça özleyiş bin parça Biriktiriş ..Aksın bakalım günler , en olmazlarıyla olurunda ..

Bazen , tam da uzaklaşmak isterken her şeyden , Öğrenci olduğunu hatıra getiren bi' dönem başladığını bilirsin ya hani , hani pılını pırtını her her şeyini de toplamış toparlamışken şöyle dinlensem derken tam ; ders programın bile şekillenmiştir ..

Yetişmek bir şeylere ..
Ama uzaklaşarak ...
Uzaklaşmak isteyerek bazen en fazla ..
Her olağan durumdan ..
Öğretildiği gibi ..
Halbuki , hiç iyi bi' öğrenci olabilirliliğim de yoktu ya , saçmalıkta bu ya , bunu başarabilmek ne tuhaf ..

An gelir uğrarım çocuk , yazarım yine ..

...

giz_eem
05-02-2012, 16:41
Günlüüük bugun evimiz tutuldu! istanbulda kendi evimde kendi arkadaşlarımla :D
tv m internetim hayat bana güzel :P zaten yok öyle düzenli çalışma olayları falan ben bir dönemde çözdüm olayı sınavlara kadar gezcez tozcaz sınava iki hafta kala dünyayla bağlantımızı kesicez :D

neyse günlük pizza söyledik dominos :P kaçtım.

Büşra_06
05-02-2012, 20:35
Sabahan beri evdeyim, ne hikmetse canım bişi yapmak istemiyor. Evden çıkmakta istemiyorum... Ablamlar Mavi Göl'e gittiler. Onlara takılmak bile istemedim. Ters giden bişiler var ama henüz çözemedim.. Saatlerdir kitap okuyarak bugünüde akşam etmiş bulunmaktayım... Ahh ahh çook sıkıdım be günlük. Neyse yazasımda kaçtı, daha fazla saçmalamadan gideyim ben...

real-ironik
05-02-2012, 21:06
Azıcık geleceği düşünmeye başlayınca gözlerim doluyor günlük. Şimdi en güzel zamanlarımız galiba. Ailemleyim. Annem,babam,kardeşim hayatta çok şükür. Biraz eski günlerden konuştuk,fotoğraflara baktık da... Hey gidi günler ne zamanlarımız geçmiş. İşte azıcık düşününce geçmişi,geleceği gözlerim doluveriyor. Utanıyorum da ağlamaya. Annemi severim günlük ben çok severim. Babamı da ama... Ama onun azıcık gözlerine bakayım bir göz kırpsa bana içim cızlayıverir. Hemen ağlayasım gelir. Bir haftam kaldı tatilin bitmesine. Çok özlüyorum onları orda belli de etmiyorum işte.Ordayken babamın sevdiği şarkıları dinliyorum bazen düşünüp,duygulanıp,ağlıyorum... Öyle işte içimi döktüm bitti ohh :)

PüR_NeŞe
05-02-2012, 21:18
hiç bir zaman hiç bişey düzelmez...düzeltmeye çalıştıkça insan daha çok yoruluyor günlük...

bavrov
05-02-2012, 21:20
sevgili günlük, bugün kötü bişey yaptım. Arkadaşımı üzdüm. çok pişmanım.

ZKC_EBRU
06-02-2012, 01:07
Günlük,
Bu sabah terör estirdim.İyice delirdim galiba.Ama bu onların suçu.Sonunda tuta tuta patladım.Bi yere kadar dayanıyor insan.Hı bide bugün A..n'la karşılaştım.Biraz konuştuk.Her ne kadar bana karşı olan hisleri yok olmasa da ,bunu sürekli dile getirse de iyi bi çocuk.Hala arkadaşım.Çok destek oldu bugün bana.Utanmasam ağlıcaktım.Ama yine de iyiki var.

böngü
06-02-2012, 01:18
Dostlarımla muhteşem bir gündü, tekrarlanması dileğiyle :) ayrıntıya gerek yok :P

ruhsuzelma
06-02-2012, 01:18
Günlükçüm şimdi,
Nasıl bir bağlılıkmış ki bu twitter diyerek açtığım hesabın sonunda insanların nefes aldığını bile not ettiklerini gördüm aklıma sen geldin.Çok sıkılıyorlarsa sana gelsinler diğğğmi ama :(

Twitter yalan sensin gerçek diyorum.

BuNickBanlanmalı
06-02-2012, 02:22
ArabanınKontağıAçıkİkenKapıyıKapatırsanN'olur?Kend iniKilitlerFukara...BirSüreOŞekildeÇalıştıBenimYav ru,YedekAnahtarıDaYoktu,AlarmınYedekCihazıOlmasayd ıKendiÇabalarımlaNaaahhhAçardımBenOKapıyı(:
PekiYaAkşamYaptığımaNeDemeli?AnahtarKapınınÜstünde ykenÇektimKapıyıSapGibiKapıdaKaldım.KendiAnahtarım laDaAçamadım,KendiEvimeHırsızlarGibiKapıDiliniZorl ayarakGirdim.AferinBana(:
BugünüAnlatanİkiKelime;KilitVeAnahtar
[NeYoruyorsunOğlumKendini,SanaGelipDeÖzelimiYazacak DeğilimYa]

GÜNEŞİN KIZI
06-02-2012, 03:37
günlükcan
güzel kalktım bu sabah
birkaç gün önce gelmiş birkaç gün sonra dönücek olmam canımı sıksa da güneşli bir sabahdı
aylardır ankaradaki o kasvetten sonra pırıl pırıl bir sabaha gözlerimi açmak tarif edilemez bir duyguydu
ormanın içinde şöminenin başında miisss gibi bir kahvaltı ve hamak keyfinden sonraaa
alsancak versancak yollarında bulduk kendimiziii
allahım bu ne de güzel bir memlekettir
kıbrıs şehitliğinde yürüdükçe içim açıldı
güneş hava insanlarrrrr
güzel hissettirdi bana kendimii

artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak
olmamalı günlükk
4 ay olmuş baak
sende anlayamadın dimi zaman nasıl akıp geçmiş
ankaraya döndüğümde enerjim ve sevincimle ışık saçıcam çevreme eskiden olduğu gibi
hayatım düzene girdi artıkkkk
anatomi 1i de geçmişiiimm
tüm derslerimi de alabildimmm

bundan sonra kendim için atıcam tüm adımlarımı
daha az değer vericem insanlara
daha az üzülücem
daha az sevicem
daha az güvenicem
ve daha fazla mutlu olucam

kararlıyım

_aslı134_
06-02-2012, 23:21
Güneşli , sıcak bir güne açtık gözümüzü..Uzun zamandır hasret kaldığımız mavi gökyüzü..Yorgun ama huzurlu bi gündü..Aslında başta her şey normaldi..Eski zaman tanıklarına denk gelinceye kadar...Sonra önce bi damla gözyaşı belirdi gözlerimde..Sonra bi heyecan ve bir telaş..Sanırım o an aklımdan neler geçtiğine birileri tanık olsa korkabilirdi..Ama sadece önüme baktım, görmezden geldim..Zamanı hatırlatıcak her şeye inat, gözlerini gözlerime değdirmeye çalışan herkese inat sadece önüme baktım..Ama sadece bi kaç saat uzak durabildim sonra ne oldu..Korktuğum her şey bi anda sonlandı.Yedi ay sonra ilk defa onu görmek ne denli zordu kelimelere dökemiyorum..Bi anda olan biten gözümün önünden geçti..Sabahın köründen beri kaçmaya çalıştığım her şey saçılıverdi ortalığa..Sonrası malum eve gelene kadar kilitlediğim kalp sandığı yeniden açıldı ve çile yine başladı..Daha henüz bastırabilmişken duyguları...Yarına dair hiç bir fikrim yok..Nasıl bakarım yüzüne?

ruhsuzelma
06-02-2012, 23:23
Günlükçüm,
An itibariyle rahatlamış bulunuyorum :) Üzerimden yük kalktı koooocaman :)Kalbim temiz kalbim.

`Parpali
07-02-2012, 02:05
Ağzını yüzünü yediğim günlük,
beni özledin mi?

Dur şimdi duygusal duygusal takılmayalım.Kendini toparla az.Özlemini daha sonra dile getirirsin.

Ben yarın gidiyorum günlük.Duygusal buhranlardayım. :(
Bugün evimdeki son günüm.
Bu gece İstanbul'daki son gecem. :(
Nasıl bırakıp gidicem?
-"Bu şehri nasıl bırakıp nasıl gidicem?"deseydim duygusallığın dibine vurmuş olurdum,ama yapmadım,yapamadım.-

Öyle güzeldi ki deniz geçenlerde..
Çarşaf gibi serilmiş derler ya hani.Gri gri bulutlar,sıcacık bir rüzgar.
Kulağında en sevdiğin müzikler,arada bir kısıp dalgaya kulak vermeler..
-Çok şiirsel oldu. :/-
Ama bu şehir çok şiirsel değil mi zaten?

Gitmeden önce uslu kız oldum ben.Yemekler yaptım. (A)
Şimdi gidip annemin ağzını yüzünü yiycem.
Bavulum hazır.
Her zamanki gibi ağzına kadar dolu,kas yapcam yine.
Bak hatırlayıp yine üzüldüm.
Benim kaderim bu mu günlük?
Benim kaderim bavul taşımak mı? :(
Hı?

Oy ooy.
O zaman günlük,seni seviyorum ve gidiyorum.

Bir kendim,bir ben,bir bavuluuuum gidiyorum.
fizy (http://fizy.com/#s/1aigs1)

maksatmuhabbetolsun
07-02-2012, 02:16
ama bu..bu çok kötü yaa.ben ne dedim dün burda.unutuyorum dedim dimi.artık eriyor o tatlı aşk dedim.artık sadece Evren var dedim.ama neden böyle oluyor ki. )=
"Evlenmek için delicesine aşık olmayı bekleyeceğim o yüzden sanırım evde kalacağım" iyi geceler diye mesaj attı bahar'a.sebep?toplu mesaj mı acaba? kafayı yemek üzereyim ben.ya bu saat olmuş bak şimdi aklım nasıl da bulandı.ulan bahar sen ne diye okutuyorsun bana mesajını.tamam yani okutmasan da merak ederim ama.iyi geceler yazmış diyip geçiştirebilirdin ki.neden okutuyorsun bana. ): neden tuz basıyorsun açık yarama...:'( çok canım acıyor yaa...ben her şeyi silmeye, unutmaya çalışırken...nasıl bir zamanlamadır bu?işte hiçbir şey tesadüf değil!Allahım neden?:( zor durumdayım.hem de çok zor.Ankara yakıyor beni..Ankara yıkıyor beni..Ah Ankara ah..Nerden geldim ben sana..Nerden buluştuk seninle..Esenboğa'n, Aşti'n...R.T. adını,şehrini ve seninle ilgili hiçbir şeyi duymak, görmek ve de bilmek istemiyorum.acıtıyorsun beni.çok...

PüR_NeŞe
07-02-2012, 03:03
söz verdim...artık hayatımda sadece tek bir kişinin sözünü dinliyorum..hayatta herkesin yalancı olduğunu gösteren kişi o günlük...sevginin aşkın yüceliğini göstrn kişi o...kndi duyduğum aşkın sevginin n kadar aciz olduğunu o bni svince anladım...sevgisine layık olamadım ama bende sevdim...

ama söz vrdim ona günlük....iyiyim artık...mutluyumda..gerçekten mutluyum gülnük..herşey dahada güzel olucak...onun sevgisi tutucak beni ayakta...onun sevgisini yansıtıcam etrafıma...

üzülmüyorumki hiç bişeye...herşey öyle güzelki...yaşamak nefes almak...özellikle birin söz verdiysen dahada tatlı herşey...

ama bazen yüküm ağır glebilir....ağlamıcam ama azcık yorgun düşbilirim...ona kızmaz inş...

onun kendine iyi bakmasını istiyorum..mutlu olsunu geçtim hep iyi olsun istiyorum...kötü şeylerden uzak yaşamasını istiyorum...bu benim mutlu olmama bağlı...o zaman herşey onun için günlük....mutlu olucam mutlu olucaz

rapistanlı
07-02-2012, 04:37
Günün hatırası bu olsun.

''Evet sen bana çok kızmışsın hakikaten. Daha önce hiç kimse bu şekilde bakmamıştı bana. Tam karşımda, burnumun ucundasın ama sanki bana değil, beynimin arkasındaki bir noktaya bakıyorsun. Orda çok gerçek bir şey gördüğün belli. Hayatı esas şimdi kavradığın belli. Hani ‘Ölmek istiyorum.’ dediğinde şımarıyorsun diyordum ya sana, sen de kızıyordun. Şimdi gerçekten büyüdün işte. Hem de her şey bitmişken. Ne zamanlama ama. Nasıl geri getirebilirsin ki. İstersen şimdi yine ölmek iste, ne değişir? Hem… Geri getirmek ister misin sahiden?''

(Demet Özge Aykan)

karın ağrısı
07-02-2012, 04:52
Şu sıra bir romanın olaysız, durağan ilerleyen ve bol betimlemelerin yapıldığı bölüm gibi yaşıyorum hayatı. Hani uzattıkça uzatarak şu an odamın halini anlatabilirim. Ama hayata dair söyleyebileceğim pek bir şeyin olmaması nedendir, bilinmez. 'Öyle ya da böyle' kafasında geziyor olmamdan olabilir, ki bu tam da 'İyi halt ediyorsun.' diye cevaplayacakları bir durum yakınlarımın.

maksatmuhabbetolsun
07-02-2012, 13:47
Artık içemiyorum fazla,
Sarhoşken sarhoş olmak ağır geliyor.
Sevda türküleri yakamıyorum sevdama,
Ne sözle, ne sazla.
İçmişiz ya aşkın şarabından bilerek
Sarhoşuz zaten, içmeye ne gerek?
Ne iyi şey; sevmek...
Ne kötü şey; sevmek...
Sevmek...
Bir hayali sevmek.

_HisSetKâr_
07-02-2012, 22:11
günlüüüüüüüüüükkkk

en güzel günlük sensiinnn ! en tatlısı sensiinnnn krallsıııınn büyüksüüüünnnnn !!!!!

hahah bak iyi günümdeyim hahah <3

günlükçüm tatlı günlükçüm
anlatamam mutluluktan anlatamam hemde üşeniyorum hoh <3 sadecee seninle paylaşmak istedimmmm vee gidiyorummm

öptüm bebeğiiimmmm :-*

^^betül
07-02-2012, 22:51
Biliyor musun sırf bu tarih ''26.09.2011 (Pazartesi) 13:43'' yüzünden günlük tutmaya karar verdim ne zaman bu tarihi görsem o güne gidip mutlu oluyorum...
Ama malum günlük tutan kızlar bir cinayete kurban gider ve dedektifler bu faili meçhul cinayeti çözmek için kızın günlüğünden faydalanır işte bu da beni korkutuyor ):
Off çok kararsızım ):

ruhsuzelma
07-02-2012, 23:23
Günlükçüm,

An itibariyle ateşimin olduğu annem tarafından doğrulandı.Sebebi bugün yaşadığım stresmiş.(Nasıl anlıyor çok şaşırıyorum).

hayalet_57
08-02-2012, 00:09
hakan peker konserindeen geliyorum bir saat sürdü ama güzeldi hele ki şimdi yağan kar daha bi ısıttı içimi
cut...

oliviaa
08-02-2012, 00:38
Günlükcüm güzelimm
Nasılsın?
Ah bende iyiyim çok şükür evde aile saadetinin dibine vuruyorum.
Çok şımardım çook :D
Her istediğim yapılıyor da söylemesi ayıp.
Yediğim önümde yemediğim arkamda, bugün şunu yapmak istiyorum diyorum hop onu yapıyoruz şekerim.
Beni özlemişler sanırım :$
Ama saltanatımın bitmesine az kaldı, 4 güncük =(
Yine nöbetler sınavlar felan beni bekliyor.
Nasıl özledim anlatamam.
Ah ah Muyyikcan da benle gelse keşke..

Buarada bugün hava nasıl güzeldi anlatamam, yağmur yağdı.
Oturup elinde sıcacık kahveyle yağmuru izlemek hmm bi de yanında muhteşem bir kitap tadından yenmiyor.
''Huzur'' bu sanırım günlükcüm, evet evet kessinlikle huzur bu.
Öyle güzel bir gündü işte bugün..
Yarında yapcak birsürüü iş var.Ne çabuk geçiyor bu Antalyadaki günlerim =(
Sanki zaman burda hızlanıyor yada sayılı gün çabuk geçiyor gerçekten.

Hıı sana söylemeyi unuttumm
Perşembe günüde Yaseminimm geliyoor hemde benim için biliyomusun bi günlüğüne,
doğum günüme beraber gircez de:$
Ah canım benim ya nasıl özledim onu =(Perşembe öğleden sonra yanımda inş.
Konuşacak okadar çok şey var ki bi gün bize yetmeez :D
Neyse ama buna da şükür diyelim.
Sevdim seni.

sessiz çığlık_
08-02-2012, 00:49
Naber lan? :D
Ben iyiyim hatta süperim.
Diyeceksin yine nerde geziyorsun nereleri feth ettin?
Evet bebek Sultanbeyliği'ne gidip yengemin gönlünü feth ettim. (H)
Yaaa...

Olum varya ben bu çalışkanlığımı ilerde torunuma torbama anlatmazsam neyim .
Nesin dersen oyarım seni.
En önemlisi de gayretim. (H)
Tamam çok övdüm kendimi. Ama son günlerde kendimi öyle hissediyorum. Napim? :)

Haa yengemin gönlünü feth ettim diyorum en son.
Efem malumunuz Fizikten ayvayı yemiş durumdayım hazır hocalar bu hafta yokken gidim de,hazır abim gitmemişken şu fiziğimi kurtarsın dedim.
İyi demişim dimi?
Demişim demişim :))
İşte bende babamdan izni kopardığım gibi ver elini Sultanbeyliği.
Aman efedim aman yengemin bir karşılaması var görende İngiltere kraliçesini karşılıyor sanacak. Bir öpmeler sarılmalar .
Kadının gözler doldu. Üst komşuya çıktık bir gururlanıyor varya canım benimmm <3
Bundan sonra fırsat bulduğum her an yanına gideceğim.
Mutlu edeceğim onu.
Öyle günlüküm.
Şu dünya da her şey boş ama bir tek aile mutlu ediyor insanı günlük.
Yaşlanıyoruz mirim.

Neyse bu kadar edebiyat yeter dimi? :)
Hadi ben kaçtım .
Öptüm.
By :*

berceste20
08-02-2012, 01:06
Günlüküm... En çok sen özleyeceğim ben yav :( o kadar şey paylaştım seninle... Unutmamak için yazdıklarım bile vardı... Napıcam ben sensiz bak durduk yere böğrüme öküz oturdu halbu ki ne kadar da mutluydum 5 dk önce oooof günlüküm ooof :| ...
Görüşürük günlükümmm...

lazkopat 52
08-02-2012, 04:39
müdür naptın ? neyse be kısmı geçelim olay yeni sıcaklığını kaybetmeden sövmek istiyorum...

bugün ne düşünüyorsun konusunda sövdüğüm uşağı hatırlıyor musun günlük neyse bu saçma oldu bu kısmı geç :D (iyice ergene bağladım:D)

lan adam hala aşktan bahsediyor ya

lan ben dikilmişim 2 saat karın altında hala aşktan bahsediyor ya

"gardaşım anladım ki ben sevda denilen şeye çok tutulur olmuşum ama hayatımı harcatmayacam söz verdim
unutulan unutulacak"

falan

lanet olsun içimdeki insan sevgisine sus vb de diyemiyorum

neyse günlük senide bunaltmim eski gazeteleri bulim bulmacadaki resimdeki artiste sakal bıyık vb çizim olmadı evi gırgırlim .....

_HisSetKâr_
08-02-2012, 23:00
günlük
bıktım artık
her gün hastane.
her gün ya her gün
yazamıyorum yok.
moralim çok bozuk
by.

bötüll
08-02-2012, 23:12
len günlük yine yazdim yazdim sildim sana en güzelide böylesi galiba =) ben istediklerimi yazdim icimi döktüm rahatladim bosver baskalarida okumasin kime ne benim sacmaladiklarimdan zaten hadi bötül kacar....

klinik vaka
09-02-2012, 02:09
ne zaman liseden arkadaşlarla toplanalım desek aynı muhabbet
genelde organizasyon kısmı hep benim üstümde olur
tamam der gerekenlere söylerim olur
ve ilk soru koyuncu(yani emre) geliyo mu ?
yok arkadaşım gelmiyo ben varsam o olmaz sevgilisi döver yoksa hala sormayın şunu bana diyorum başlıyo hemen eski konular açılmaya

heh bugünde aynılarını yaşadım işte
güzelce buluşuldu konuşuldu konu hoop koyuncuya geldi yine bana yönelen bakışlar altındaki benim sinir dolu sözlerimle başlayan anılar canlanır hemen

yok günlük bunlar anlamıyo bu konunun beni ne kadar rahatsız ettiğini bi türlü
bulsam bi kaşık suda boğarım onuda sevgilisinide
he tamam arkadaşıma kıyamayabilirim de sevgilisini kesin boğarım (A)

ordan hoop balo gecesine geçer konu ahmetle olan kavgan neydi yaaaah
diye atlar biri
hay dilin kopsun emi
nerde kötü olayım var onu hatırlatın zaten
her seferinde of açmayın artık şu .....nın konusunu diyorum ama yok bi posta daha masaya yatırılır konu ben yine deli edilirim ve biter

he hepsinden sonra nuriye hocaya bağlamazlarsa olmaz zaten kadının adı geçti mi sınıfın aklına ben gelir oldum sağolsun
yine bana yüklenme başlar kadın ne takmıştı sana diye tek tek olan olaylar tekrar anlatılır

taa ki en son isyan edince bitti benim anıları hatırlatma kısmı

günlük bugün bi daha bi keşke dedim
keşke az uslu dursaymışım zamanında etliye sütlüye karışmadan bitseymiş lise yılları diye

ama yine de bi araya gelmek güzeldi sevdiklerimle
ne kadar büyüyebildiğimi farkediyorum her seferinde
nerdeen nereye :)

nry7tp
09-02-2012, 02:46
Çok güzel bir yerde yaşıyorum lan harbiden, bazen durup "haketmiyorum la ben bunu" diyorum, o derece hayretler içerisinde izliyorum güzelliğini..
Bunu yapayım derken hasta da oluyor olabilirim şu an, umrumda mı bilmiyorum..
Çoğu zaman durup "bunu da haketmiyorum galiba" diyorum, kendimi hiç diğer insanlarla kıyaslamam ama niyeyse çok güzel şeyleri hiç haketmiyormuşum gibi geliyor, çünkü hiçbir şey için hiçbir halt ettiğim yok.. Diğer insanların da insanlık için ne halt ettikleri umrumda değil, kendime bakarım..
Önceden gördüğümle şimdi gördüğüm arasında zilyon tane fark var, hiçbirinden başlamayayım o yüzden, ama sonuç olarak durum kötüye gidiyor gibi, kime göre kötü, orası tartışılır, muhtemelen de fikrimi değiştirmeyeceğim için faydasız bir girişim olarak kalır bu..

Bugün için yalnızca şunları söyleyip kitabıma dönüyorum;
Bazı insanlar ölmemeli ya, gerçekten, bütün nesiller onları tanımalı falan, gerekiyorsa ömrü boyunca bir halt edemeyen insanlar onların yerine ölebilir, benim gibi mesela..
-önce bir el sıkışsam fena olmaz ama-

Bu da hediyem; fizy (http://fizy.com/#s/1aiqk0)

Çokacayipnot: tüm bu söylediklerim bir kötümserlik örneği falan değildir, iç hesaplaşmalar çetin olur, böyle bir söz yoksa da bundan sonra var.

tıynetsiz eküri..
09-02-2012, 03:07
Çocuk ..

Eskiler dedi , eskilerden bi'şeyler .. Sonra bi' çığlık diğerinden :
" Taare Zameen Par .. "
Aamir Khan yani ki ..
Yani ki Her Çocuk Özeldir ..
Hani insanların bazı yaraları vardır ya , önce hep kaçarlar kaçarlar kaçarlar .. Sonra bir şekilde içinde buluverirler kendilerini .. Öylesi işte .. Kalbimi , bi' sızıyı ayaklandıracaklarını bilmeden bana öneri filmi yine Aamir Khan'dan geldi ve dokundu o en derinlere ..

Özel Çocuklardan açıldı konu ya , Özel Çocuklar hani ..
Hani zamanın büyütemedikleri .. Hani 29 yılını devirse de bi' güzel kız görünüşüne değen yansımanın bi' parçasının başka durumlara etki etmeyeceği gibi belki .. Hani kalbimin daha bi' ağırlaşması .. Özlemek His'si.. Bir anda İstanbul'a ulaşma isteğim , kanaması yine yıllardır büyüttüğüm(üz) o yaranın .. Zaman cilveleri diyerek uzaklaşamıyorum bazen bi'şeylerden .. Ve bugün bana bir şey daha öğretti .. İnsanlar acıları kadardır .. Acı .. Acı'n yoksa bir şeyleri hissedebilmen bile zorlaşabiliyor .. Tabi bu his , yaralanmakla eşdeğer .. Yara yani ..

Filmin ortalarına kadar ancak sabredebildim , nefes aralığı istedim .. Bi' şey yapmam lazımdı .. Nefesimi geri getirmem lazımdı .. Telefon yetişti imdada .. Biraz ilginç bi' konuşmaydı .. Annem şaşkın şaşkın telefonu devretti ve konuştum o güzellikle .. Beni anla'sın istedim bir kez daha .. Bir kez .. Bir kez olsun .. ! Özledim diyebildim ama yalnızca .. Özledim .. Minik bi' kahkaha , bende özledim .. Sahi özlemiş miydi beni ? Yokluğuma alışmış mıydı ? Uyumayı da özledim ben onunla .. Çizmeyi , karalamayı .. Tartışmayı belki , kırmayı , kırılmayı .. ! Lanet olasıca sabırsızlığım ! Kırmak ?! Evet kırmak .. ! Dağıldım işte bir kez daha .. Kapattım telefonu ... Korkularım arttı film devam ettikçe ..
Aamir Khan bi' başka işlemişti filmleriyle zihnimden kalbime ama , bu film neden bu kadar Ben'di .. Annem'di.. Biz'di.. Direnmeye çalıştığımız hal'di.. Bundan mıydı bu His ?
Bu korku ?

" Onlardır yüreklerimizdeki karanlığı savuşturan ve iliklerimize kadar ısıtan .. Göz kapakları arasında sıkışıp kalmış tatlı rüyalarla dolu , meleklerin yükseldiği rüyalar gibi..
-
Aynı bi' kahkahanın bozduğu ve bir gülümsemenin yüzü aydınlatması gibi.. "

Öyleydi evet .. Aydınlıktı hep .. Aydınlık .. Hepsi gibi , O da bizim aydınlığımızdı .. Ama bu parçalanmışlığı engellemiyordu .. O kaygı hali yok mu ?! O haldi darmadağınıklık ! O haldi annemin gözlerine yansıyan .. ! Derin derin değildi ya nefesler , bundandı belki .. Gelecek kaygısı .. Yetebilirlilik ? İşte , bi' insanın düşüncesine bir kere yerleşti mi , hayat orada başlayıp orada bitiyor .. Yangın başlıyor ama sönmüyor .. Sönemiyor .. Bi'gün hayatın hangi götürüsünde bi' yalnızlığa teslim olursa ne olur ? Ne olur ?! İşte bununla yaşamayı bilmek .. Belki buydu kast edilen .. Bazen neden dersin ya , denmiyor artık .. Denemiyor .. Öğreniliyor .. Kendin için yaşamayı unutmak .. Endişeyle yaşamak .. Bi' gülümseyiş için her şeyden geçebilmeyi düşünmek .. Oluyormuş .. İnsanlar ve yaradılışları .. Bazıları Özel Çocuk olarak gelmişken sen sarmalamak , biraz da yanmak için gelmiş oluyorsun .. Günden güne sabırla yoğrularak .. Geleceğine dair o güzelliğin kaygısını büyüterek .. Her şeyden herkesten kaçarak bazen .. Çünkü , insanlar bilişleri kadardı evet .. Herkes kendi acısının adını taşıyordu .. Ve o hayatı renklendirmeye çalışıyordu ..Çünkü hayat renksiz bir şeydi ve renkleri Giz'eminde gizliydi.. Bizim gizemimiz belliydi.. Bi' kahkahasında aydınlığını savuruyordu .. Ama ya o neşesinden yoksun bırakışı ? Agresifliği ? İlaçlar tabi .. İlaç dahası ! Bazı hayatlar bazılıklarında saklıydı .. Ben bile anlayamazken o dünyayı o kendisini nasıl anlasındı ?

Özledim dahası , benzeyişimizi , gözlerini , saçlarını .. Ben özledim o kızı evet .. Özledim .. Bir de ne biliyor musun yoran kalbi ? Ben özledim diyorum titrerken sesim , annem .. Annem bi' başka işte .. Öyle seviyorum ki bazen onu .. Hani Gülseren de diyordu ya : Tüm acıların karşısında nöbet tutuyorsun sanki anne .. Ah Gülseren ah ve Çarşamba günleri ! Sahi Gülseren sen bi' Çarşamba günü tanışmıştın yalnızlıkla .. Hatırımdasın hala ..

Şimdi filmden bi' kısımda Düş'sün mü satıra ?

" Sana söylemeyi unuttum karanlıktan ne kadar korktuğumu .. Sana hiç söyleyemedim sana ne kadar değer verdiğimi .. Ama sen herşeyi bilirsin di mi anne ? Her şeyi hissedersin anneciğim.. Beni kalabalıklar arasına terk etme .. Eve dönüş yolunu unutturma .. Beni çok uzaklara gönderme .. Beni unutacağın yerlere .. O kadar kötü müyüm anne ? Bazen babam salıncakta sallarken beni , çok yükseklere çıktığımda ; gözlerim hep seni arar beni güvenli bir şekilde yakalamanı umut ederek .. "

Gece gece hep fazla derim bu kadarı ya , haksız mıyım çocuk ? Haklılığımda saklıyım şuan .. Saklılık saklı oluş ..İnsan bazen çokça saklıdır evet ..

Ve devirelim bir geceyi daha ..
Güzel bi' yapıttı ..
Güzeldi yine değmeye çalıştıkların ..
Güzeldi ayna gerçekliğin ..

...

Ve bi' kalbe dokunuşla daha son vereyim bir başka geceden kalası hüzne ..

" Dokunacak kadar yakın olmasına rağmen , kaybolur bir anda .. Sanki bir serap .. Düş'lerin dokusu sanki bir süveter gibi ısıtır .. Beyaz bulutların ötesindedir benim dünyam .. İzin ver de gideyim .. İzin ver şüpheliyim .. Vardır benim gibi daha niceleri .. Yalnız değilim .. Uyur-gezer yarı uyanık adım atıyorum .. Sendeliyorum .. Yalnız değilim , uyur-gezer şaşkın .. Yürürken tökezliyorum .. Hala şüphelerim var .. Acaba batan güneş tekrar doğacak mı ? "
...

asosyaldeli
09-02-2012, 23:20
oluuum laannnn!
(sana değil başkasına. avcunu yalarsın.)

lan günlük sıkıldım ben artık şu "ders çalış" laflarından.
anlamıyor işte.
bir de puanlarımı beğenmemesi var ya öldürüyor beni.
evde bu, dershanede türkçeci iliğimi kemiğimi kurutuyorlar.

acaba bitse mi? koca yaz nasıl yaşadıysam öyle yaşamaya devam ederim aslında. heeeyyyy! ahmet şafak napıyosun ya sokma aklıma böyle şeyler. aslında biliyorum davul bile dengi dengine. ama... olmuyor işte. acaba böyle bir şey teklif etsem ne der? klasik bir kayvan herif cevabı verir.
-tamam da ne der?
bilmiyorum. ama kesin orijinal bir şey olur...

_HisSetKâr_
10-02-2012, 00:50
canım günlüüükk :)
yine kanadı burnum filan ama bozmuyorum moralimi yarın hastaneye aşkımla gidicez.
mutluyum yani =)
neyse yaa gittim ben öptüm :)

isomu
10-02-2012, 02:03
Günlük Allah benim cezamı versin.
Aahh içim yandı yandı yandı.
İç organlarım yandı kavruldu.
Biri benim için endişelensin biri beni düşünsün beni merak etsin değildi düşüncem.
Benim bu iki aylık sessizliğime ancak bu kadar dayanabilmiş.
Sadece konuşmasını dinledim.
Neyin var dedi, ne yapayım senin için, doktora gidelim mi istersen dedi :(
Offff öldürdü beni öldürdü.
Hasan Selimim tekrar atak geçirmiş.
Ne kadar aptalım, rüyamda gördüm onu, arayabilirdim.
Ne kadar aptalım, insanlarla konuşmak istemiyormuşum.
O insan mı? O ablam, o apayrı insan.
Benim için korkmuş günlük.
Lanet olsun benim gibi aptal bir insana.
Lanet olsun yanında olamayışıma.
En olmadık insanlar dahi yaşıyor musun dedi.
Sevdiklerimi, sevenlerimi unuttum.
Düşüncesizliğim, aptallığım.
Nefret ettim kendimden.
Bugün nefret ettim :(

berceste20
10-02-2012, 15:47
Günlüküm...
Sanırım burda konuştuğum bi kaç kişiyi kırdım ya da kırmak değilde patavatsızlığımdan rahatsız olmuş olabilirler... sinirli olduğum ana denk geldi aklımdan geçeni yazdım ya da samimi olduğumuzu düşündüğüm için sert şeyler yazdım ya da tersledim... Neyse zorda olsa özür dileyebilen biriyim diledim affedilmedim orası da ayrı asıl sorun yüzünü görmeden konuştuğum kişilere karşı sergilediğim tavır ki bu tavra herhangi bi isim bulamıyorum... Kaba, samimi, açık sözlülük nedir bunun hakkı bilmiyorum... Kafama takıldı acaba hep böylemi olacak ya da niye böyle yapıyorum diye...
Neyse günlüküm görüşürük...

Guguklu Saat
10-02-2012, 18:18
Günlük
Saat biraz erken ama hadi içimi dökeyim biraz sana. :)
Bugün benim doğum günüm ve arkadaşlarımın tarafından hatırlanması çok güzel bir duygu.Hediye falan değil bunun altında yatan yanında seni önemseyen arkadaşlarının bulunması sadece. :)
Bugün öğle arası yanıma geldiğiniz anı hiçbir şeye değişmem.Arkadaş konusunda en şanslı kişiyim galiba.Hepiniz ayrı ayrı tatlısınız.Nisa özellikle sen biliyorum bugün aslında senin ikinci doğum günün.Doğum günümü yetmiş altıncı kez kutladın yetmiş yedinciyi bekliyorum sözlü olarak.Mektubunu da tekrar tekrar okuyacağım hiç merak etme.Neyse seni biraz bırakayım.Sıra arkadaşım, canım.Okulun ilk gününden beri en yakın ikiliyiz galiba.Yazdığın not çok güzeldi umarım hepimiz için öyle olur.İlayda'm seni unuttum sanma sakın. Mektubumu da kıskanma Allah izin verir de sağ salim çıkarsak senin doğum gününe 29 tane mektubunu hazır edeceğim.Diğer ikiliye gelirsek ikinizde bir tanesiniz sizi çok seviyorum. <3
Kısacası hepiniz canlarımsınız.Aslında yazacak çok şeyim var ama daha aynı ortamda olacağımız bir buçuk senemiz var.Allah inşallah bizi hiç ayırmaz.Hepiniz bitanesiniz. <3

rapistanlı
10-02-2012, 23:13
Günün hatırası bu mudur?

fizy (http://fizy.com/#s/1ai0g2)

maksatmuhabbetolsun
10-02-2012, 23:14
Bekletmekten de bekletilmekten de nefret ederim günnük, bilirsin...
Ama önemliydi bu banka işi. Koştur koştur gittim kuzucanın yanına...(: yine Mecidiyeköy metro çıkışında "Nereye gitsek?" diye düşündük uzunca :D 45lik'e götüreyim seni dedi, erken ama yine de bi gör dedi... :) yine gülüşe gülüşe, bol kahkahalı bi şekilde geçtik Taksim'e. Metroda iki kadın birbirine girdi, müdahale etmedik, sivildik :P ama ne güldük layn :D:D Mekana geçtik. çok beğendim ki günnük :$ Tekrar Mecidiyeköy'e geldik. yemek yedik. ex aşkım Eyüp'le tanıştık :D Sonra eve bıraktılar beni...

Yine güzel bir gün geçirdik kısaca... (: ..

Mustafa...Sürekli mesaj atıyor, kuzen İstanbul'dayım görüşelim diye. Hep bi bahane üretiyorum ona. Zaten hafta sonu 2 gün de çalışıyorum... :P

Ve Evren'im... Onu bekliyorum... Kim ne derse desin,

Güzel olacak, inanıyorum.

Hadi gittim ben günnük, her önüne gelene dökülme yazdıkları mı e mi? (:

EbRu_S
11-02-2012, 01:36
Sene 2006 falan günlük..
Ben küçücüğüm, miniminnacığım, çekirdek ailem bide biriyle oturmuş Kurtlar Vadisi izliyoruz. En son bir arada olduğumuz oydu zaten. Bir daha da birbirimize o kadar katlanmadık hiç.:P
Ama gittim, hiç yapmam dediğim, acizlik olarak gördüğüm şeyi yaptım babamın yanına oturup. O yardımcı olmaya çalıştığında ben daha çok nefret edip daha çok yaptım. Ne için olduğunu bile bilmiyordu. ''Lan ben bunu nasıl yaparım'' diye devam ettim bu defa.
Sene 2012 günlük, annemlerin yatağında uyuyakalmışım. Kalktığımda iki eksiktik, ama o zamanları hatırladım. Babama baktım ''Hadi senin yaptığın çaydan bi içelim'' dedim.
Şişmiş suratım, patlamak üzere boğazım, kararmış sesimle oturdum dizlerinin dibinde ders çalıştım. Bu defa aynı şeyi bu yüzden yaptım.
Of günlük.
Of.

Ne yazıyorum lan ben buraya?

düz_mantık
11-02-2012, 04:25
Günlük;

Sorunlu olupta bunun farkında olmayan biriyle uğraşmak ne zormuş.
Öyle bi arkadaşım var da...
Daha doğrusu var-dı da.
Yani bi kaç gün önceye kadar.
Arkadaş değil dosttu hatta.
Ama artık yok.
Napalım kısmet :D
Koymuyo artık gidenler -bünye alışınca.
Bak gülüyorum.
Çok çabaladım yardım etmek için.
Psikolog değilim ama ben de diğ mi yani bi yere kadar katlanabiliyorum.
Kafasında kurup kurup geliyo tripler afralar tafralar...
Höh artık. Evet evet höh.
Hadi onu geçtik bi de ergen bi kuzenim var :(
Büyüdüm ben diyo salak. Büyümüşmüş.
Onun da ayrı tiripleri bambaşka zaten görmen lazım.
Peh!
Dostunu silip atabiliyosun ama kuzeni sil at.
Mecbur katlanıcaz işte :|
Of zaten okulum başlıcak, agresefim bi yandan.
Bi yandan açılsın istiyorum da...
Delirttiler diyorum da inanmıyosun bak.
Neyin derdindeyim ki sanki?
İstesem de istemesem de açılıcak zaten.
Açılsın açılsın.
Özledim.
^^

isomu
11-02-2012, 23:45
Bekledim, yüzünü görebilmek için.
Silinmiş değil hiç bir kıvrım hayallerimde.
Burnu minnacık, kırmızı dudaklı, iki yanı gamzeli yanaklar, çukur bir çene.
Alnındaki o güzel anlamlı iki ben, kaşlarını çatmaktan oluşturduğun çizgi.
Gözünün kaşı ile orantısı, gözlerinin o muhteşem elası.
Hani uzaklaşınca silinirdir yüzler.
Yazmadığım binlerce ayrıntı var.
Her hücreni ezbere bilirim, ruhuna kadar bilirim.
Sesini, kokunu, duruşunu...

Bekledim, gelmedin...

Olsun ben yine bekliyorum...

Kınalı'dan Heybeli'ye geçerken beklediğimiz iskelede, başımızı demirlere yasladığımız gibi, ben morlu sen yeşilli gibi.

Çok, öyle çok özledim seni...

maksatmuhabbetolsun
12-02-2012, 01:05
Sınav görevinden çıktım geldim. Duş aldım. Yemek yedik. Recep aradı. Balığa gidiyoruz, Bahar'ı da al gel dedi. Bahar yorgunum dedi ama benim gidesim vardı. Hazırlandım. Karaköy'de buluştuk. Yarım saat falan Galata'da takıldık ama balık falan gelmiyordu oltaya. :) Çook soğuktu! Eyüp söylenip durdu. En sonunda bi kilo hamsi aldık :D Recep "bi anlaşma yapıcaz." dedi. "Bize gidiyoruz, itiraz istemiyorum ve motorla gideceğiz" dedi. Cevap vermedim :) Ulan 2 adam ve ben bi motorda :D Beşiktaş'ta nasıl rezil olduk öyle :D:D Donduuuukkk! Recep'e sövdük bol bol :P Yemek yaptık, yedik =) Muhabbet de on numero idi ;) Sonra ne kadar inat ettiysem de beni dinlemedi ve yine motorla bıraktı eve =) ulan hayatımda ilk defa bindim ve bu soğukta bindim! Hay ben Recep'e uyan aklıma..... :D

Eve yaklaşırken "keşke biraz daha erken tanısaydım seni, düğün tarihimi bile ertelerdim" dedi... Ne anlarsın sen bundan günlük... :/ Evet evet, erkek-kız arkadaşlığı diye bir şey OLAMAZ! Ben ona ilgi duymuyorum ama o benden hoşlandığını belli edici şeyler yapıyor. Hatta bazen Emine'yle aralarındaki sorunun benden kaynaklandığını düşünüyorum :( Ama günlük yaa... Kötü bi niyetim yok. Keyif alıyorum arkadaşlığından... Neyse, şunun şurasında ne kaldı düğüne.. Bir daha görüşmeyiz....

`Parpali
12-02-2012, 01:53
Sevgili günlük,

İnsanın en sevdiği,en huzur bulduğu yer neresi?
-Sevgilisinin omzu.
Yaslayacaksın başını,bütün derdini,tasanı unutacaksın.

Bir gün sevgilin olunca yaparsın bunu tamam mı günlük?
Hadi yedim.

ruhsuzelma
12-02-2012, 01:59
Günlükçüm,

Yorgunum çok hemde.Tomarza -18 dereceydi bugün.Bizzat hissettim.Burnum ve göz altlarım kardan yandı.Berbat görünüyorum:(

Analiz mi?Evet evet İbrahim olmasa bitmezdi.Çağla'da sağolsun.Ve o 3 tipsiz tipi unutmam mümkün değil çok korktum.Bir daha analize gitmem yalnız başıma asla gitmem.

İmamlar Diyarı
12-02-2012, 02:59
En kötü zamanlarımda gelmiştim hep sana.Yine gelip yazayım dedim ama geçmişten kötü değilim şimdi..
Her şey güzel aklına bakarsan,evet aslına değil aklına bak arada.Şeytan diyor ki bırak yazım kurallarını yaz öylece aklına gelene.Nasıl ihtiyacım var buna bir bilsen şeytan..İçindeki şeytanı görüyorum.Aynı benimkiyle.Ben terbiye etmeyi öğrettim sadece senden farklı olarak.5 sene sonra seninki de terbiyeli bi şekilde oturacak yerinde.Ben nerde olurum o zaman kimbilir..
Belki derim yaşlanmışsın görmeyeli,şişmanlamışsın,evlendin mi kaç kere?
Valla aynen öyle bir şeyler eksik bir yerlerde.Eksiği tamamlamak için uğraştıkça delik daha da açılıp içine alıyor beni.Kara deliğinin sırrını çözdü mü İsviçreli bilim adamları bilmiyorum ama ben bu deliğin sırrını çözemedim..Şimdi o delikle yaşamaya alışmam lazım-delikle yaşamak derken başka şeyler de geliyor inan aklına ama terbiyesizliğin zamanı değil lan-
Bu tireleri neden koydum ben şimdi onu da bilmiyorum.Edebi yönüm kuvvetli,Türkçe'nin hamuğa bile korum istersem demek istedim galiba.
Yazının sonunda ders verici cümleler oluyordu hep Ünite(n+1) ilkokul ders kitaplarında.Onlara bayılırdım.Öğretmen yazının ana fikri nedir İmam dediğinde hep o cümleyi söylerdim kurtarırdı beni.Yazıyı okumayıp o cümleyi okusan işi bitireceksin yani.
*Hayatımı bir daire gibi 4'e böldüm.Üçünü doldurdum biri eksik kaldı.
Al sana yazının fikri.
Özet geç beach diyenler için ise * cümle yeterli.

_aslı134_
12-02-2012, 23:45
Sabah yedi sularıydı evden çıkışım..Ve geri dönüşüm dokuz buçuğu buldu..Gözlerim ve başım ağrıdan çatlayacak gibi...12 ders gördüm bugün..Sekizi sabahtandı..Dersten çıkıp koştur koştur doğum günü kutlamasına yetiştm.İki saat kadar sonra yine soluk soluğa Büşra'yla buluştum ve şehir içi 60 dk yolculuk olur mu ya..Alışık değilim böyle şeylere..Ve bir dört ders daha.Artık feleğim şaşmış olsa da ve uykulu halimin bana getirdiği o abuk subuk şeyler olsa da yine de güzel bi gündü.. :) [ Sadece Belgin'in doğum günü olarak.. ]
Şu an nasıl bilgisayar başında oturabiliyorum farkında değilim..Anlayacağın fazlasıyla yorgun geçen bir gün daha bitmek üzere...

kits
13-02-2012, 18:08
Ondan nefret ettiğimi söylememe gerek var mı?
Evet nefret ediyorum,yüzünü görmeyim bi daha
Depresyonda depresyona koşuyorum
Tam düzeldim derken...
Baya ders almıştım oysa ki hayattan.
Hiç ummadığım bi zamanda sırtımdan vuruldum.
Bankadaydım,elim ayağım boşaldı
Titreye titreye zor döndüm eve
Her şeye alışmıştım da bu kadarını beklemiyodum
Bu kadarı fazla
Bu da beni birkaç ay yatırır herhalde

Ve herkesten koruduğum,tek bi laf ettirmediğim sevgili öğretmenim,
bana mesaj bile atmıyor arkadaşım arıyor o söylüyor ne dediğini.
O yıprandı da ben yıpranmadım mı?
Herkesle konuşuyor da.Ben ona ne yaptım?

Düşün düşün nereye kadar

maksatmuhabbetolsun
14-02-2012, 20:25
İşler çok yoğun. :-| Bunaldım valla. Ağlayacaktım dün akşam. Hiç mutlu değilim bu konumda. Mecbur işte...

Dün gece Evren'le konuşuyorduk. "Sevgililer günün kutlu olsun" dedi. "Teşekkür ederim canım senin de." dedim. Ne kadar samimiyetsiz değil mi?... Çok olumsuz konuları konuştuk.

-Ben değiştim, sen de haklı olarak benden soğudun
+Evet
-Yakında ayrılmak isteyeceğini düşünüyorum.
+Saçmalama. Düzelecek her şey sen geldiğinde. (Buna kendim bile inanmadım :/ )
-:( Artık kimse istemiyor sevmiyor beni. (Ergenler gibi konuşuyor)
+Ben bekliyorum ya seni ne demek bu.
-Uyumak ve bir daha uyanmamak istiyorum.
+O halde ben neden bekliyorum.
...
..
.

Bu tarz saçma sapan şeyleri konuştuk işte!Delirmek üzereydim.Ağladım yine.
Benden açık sözlü olmamı istiyorum. Kendisinden soğuduğumu söylediğim de ise "neden böyle diyorsun?, ayrılacak mısın benden?" vs. gibi sözler ediyor. Ne dediğini kendi de bilmiyor ki... Evet... fazlasıyla soğudum ondan. Ve evet tam da tahmin ettiği gibi bir "erkekle" dertleşiyorum. Sevgilim olmayan bir erkekle yakınlaştım. Yanlış bir kelime kullanıyorum şu an ama doğrusunu bulamadım bir türlü! O yok ve ben eski Canan gibi davranıyorum. Hep erkek arkadaşlarımla takılıyorum. Çünkü mutlu olmak istiyorum. "Yanaklarım acıyana kadar gülmek istiyorum."

Kimse umurumda değil. Gittiği yere kadar Recep'le takılacağım. Nokta. Evren'i üzmek istemem ama yokluğu gerçekten dayanılmaz. Ancak böyle moral buluyorum. Davranışlarımın ne kadar yanlış, ne kadar saçma olduğunun da oldukça farkındayım!

aslıyivrum
14-02-2012, 21:57
"Durmak" diye bir şey varmış.
2009 duruşu.

asosyaldeli
14-02-2012, 22:39
babalar sevilmez!

bunu sakın unutma cancan miyavcan günlüğüm...

mutsuz palyaco
15-02-2012, 01:01
Harika bir günün ardından, birkaç kadehten sonra yine sabah ki hüzün geldi oturdu içime. Sebebini bir türlü bulamıyorum. Düşünüyorum, birkaç şey sayıyorum içimden ama anında çürütüyorum farklı sebepler bulup. Artık kendimle ilgili hiçbir şeyden emin olamıyorum. Duygularım karmakarışık. Yanımda olduğu için mutlu olmam gerekirken sevgimi sorgulamaya başladım, yine döndüm aynı yere. Biliyorum kim girerse hayatıma hep onu aramaya devam edeceğim, hep onu özleyeceğim. Çok sevsem bile birini yine tüm şarkılar onu hatırlatacak, onun için sızlayacak kalbim. Ama bunlar olmasın istiyorum. Geçmesin artık aklımdan, başkalarına haksızlık yaptığımı düşünmeyeyim, yanımda olup gerçekten seveni koşulsuz sevebileyim onunla karşılaştırmadan. O yanımda olduğunda sırf kendime unuttuğumu kanıtlayabilmek için aramayayım sevgilimi, O'nunla arkadaş gibi her buluştuğumuzda 'üzülmüyorum işte, unuttum çoktan' diye anlatmaya çalışmayayım arkadaşlarıma, sıradan biri olsun; umursamadığım diğer insanlar gibi... Düşmesin artık aklıma sebepsiz yere. Evet, başkasını seviyorum artık ama o olsaydı nasıl olurdu düşüncesini çıkaramıyorum aklımdan, yapamıyorum. N'apsam bilmiyorum günlük, içim içimi kemiriyor, sıkılıyorum, bunalıyorum. Emin olmam gerek, silmem gerek, kurtulmam gerek, çok sevmem gereeek!
Ve bunları bir daha düşünmemem gerek, O'nu da.!

nry7tp
15-02-2012, 01:46
13-14 yaşlarındayken arkadaşlar kimin kiminle çıktığını filan konuşurdu, ya da ders notlarını, ya da daha saçma şeyleri.. Ben, niye bilmiyorum, diğer insanları düşünürdüm, bu yüzden hep suskundum aralarında.. Bir keresinde dayanamayıp "dünya kötüye gidiyor" diye ağlamıştım bir arkadaşıma.. Bir keresinde de, lisedeydim sanırım o zaman, gazete haberleri arasında tecavüz haberini okuyorduk, hakimin kararına ağlamıştım, sonra bunu durduramamıştım bütün gün, herkes sevgilimden ayrıldım sanmıştı.. Okuduğum kitapta, yapılan katliama, kitabı kapatıp, uzun uzun düşünüp ağlamıştım.. (Kendimle ilgili meseleler hep kolaydır, bir-iki gün düşünür hallederim, koyarım kenara.. Ama işin içine insanlar girdiği zaman, ya onlara üzülüyorum, ya onlara seviniyorum, ya vicdan azabı çekiyorum, halledemiyorum bir türlü..)
Eve gelirdim, annemle tartışırdık, bana hep "sen şöyle şöyle yapınca ben çok üzülüyorum", "sen hiç şöyle yapmıyorsun" falan derdi.. Kendimi dünyanın en kötü insanı hissederdim o zaman, oturur saatlerce "ben kötü bir insan mıyım?" diye düşünürdüm..

Bugün durduk yere, "acaba en son kimin için sevindim?" diye düşündüm, hatırlayamadım..

Ben kendimden sonra en çok Ayşe için sevindim sanırım.. Çocuk hâlimle bile ona yardım edemediğim için vicdan azabı duyardım, onu İstanbul'a getirmek isterdim hep, odamı ikimizin paylaştığını düşünürdüm. Onu o yere yakıştıramazdım, o kasabadan, annesizliğinden, yalnızlığından kurtulsun isterdim.. Bu yüzden onunla alakalı ne zaman iyi bir şey olduysa hep çok sevindim.. O da sevinirdi, üzüldüğüm zaman belki benden çok bile üzülürdü hatta, gözyaşımı hem silip hem bir yandan ağladığını hatırlarım.. Yaşadığımız acıların benzer olduğundan belki de.. Eğer öyleyse, tanrı bana epey torpil geçmiş diye düşünür, tekrar üzülürdüm..

Hâlâ en son kimin için sevindiğimi hatırlayamadım..
Yine dünyanın en kötü insanı hissettim kendimi, salt kendi çıkarlarını düşünen, bencil bir insan..

zekiçen
15-02-2012, 02:24
Valla ona yapılanları görünce keşke başkasının oğlu olsaydım da size damat olsaydım dememiştim diil mi?
Dedim gitti o zaman.
Anneannem de kızlarıııığm siz başkasının kızları olsaydınız da gelin diye alsaydım dermiş o hesap.
Gerçi bu durumda da kaynana kayınbaba çok iyi olsa da eş kardeşim gibi biri olacaktı Allah korusun afgkhjkfkh.

sıla_se
15-02-2012, 02:51
İyi geceler günlüküm..
An itibariyle İstanbul'da geçireceğim son 4 gün..
Üzülüyor muyum diye bi sorarsan eğer galiba hayır.. Çünkü 1 haftadır evde oturuyorum ve tatilden sıkılmaya başladım.. Şu son 4 gün içinde bana İstanbul'u özletecek bir durum yaşamazsam eğer sanırım Bolu'ya gittiğime üzülmeyeceğim..
1 haftadır evde dura dura ev kızı oldum günlük.. Ev kızı belirtisinin ilkini anlatayım.. Günlerden Cuma.. Evde oturmanın 3. gününün yan etkisi.. Kız arkadaşlarım bize oturmaya geldi.. Bende içimden geldi onlara çiğbörek yaptım.. Hamurunu yoğurdum açtım, Merviş'imlen içlerini doldurduk, babaannem pişirdi, Büş'üm de fotoğrafımızı çekti sağolsun.. :) Bende tabi hemen albüm yapıp sanal alemde reklam ettim tabi bizi.. (Sonuç: 3 gün sonra halamda tekrar çiğbörek yapmak zorunda kaldım.. Olsun ben bu çiğbörek yapma olayını çok sevdim.. Fark ettim ki çok hamaratım aslında:p)
Neysem.. Pazar akşam halama gittim günlük.. Evde oturmanın 5. günü evresinin yan etkisi olarak el işine sardım (pek de anlamam ama) kendime o örgülü taraftar şeysi var ya ondan yaptım.. Ortaokuldayken yapmıştım 1 tane, anılarım depreşti tekrar yapayım dedim.. Çok da güzel oldu.. El emeğim, göz nurum:)
Bugün evdeki 7. günümdü.. Artık buna bir son verip babamı batırmaya karar verdim.. Yarın alışverişe gidiyorum.. İnat gibi de herkesin işi var, yalnızları oynayacağım.. Ne yapalım günlük buluşmak görüşmek isteyen yok, ben isteyince de gelen yok.. Kısmet.. :)
Bu Bolu'ya gitmeden önceki son günlüğüm olur büyük ihtimal.. Özle beni..
Ben daha fazla saçmalamadan gidiyorum..
Öpüldün:*

sıla_se
15-02-2012, 03:12
Yok günlüküm küçük bişey daha kaldı içimde onu da anlatacağım sana..
Pazar günü yengemdeydik.. Hiç olmaması gereken bir konu açıldı ve beni ağlattılar.. Aslında üzüldüğümden değildi ağlamam, 9 yılın verdiği birikinti başka türlü çıkmıyor dışarı.. O günden beri moralim pek yerinde değil aslında.. Bunu konuştuktan sonra annemi iyice özlemeye başladım.. 1 ay sonra kısmetse yanına gidebilirim anca.. Herkes pişman annemi Edirne'ye götürdükleri için.. Ben teyzemler yüzünden götürüldüğünü bileydim hiç göndermezdim ki.. 11 yaşındaydım neyi sordular ki sanki?.. Bana anca annemden ve dedemden sonra herkesin her şeyi parçalamasını izleyip ömür boyu onun acısını için için yaşamak düştü.. Hep bir yarım eksik yaşamaktan çok sıkıldım be günlük.. Dayanıyorum çok şükür ama bu hiç kolay olmuyor.. Özledim işte, bu kadar..

pepecula
15-02-2012, 17:34
Sevgili günlük;
Doldum galiba çok biriktirdim içimde bazı şeyleri..kimi YGS teleşının getirdikleri kimi kendime bile bazen sessizce söylediğim şeyler..
Can sıkıntısı çoğu zaman, bazen hüzün, aralarda mutlu kareler...
Mutluluğumun içinde mutsuzluk oynuyorum galiba..
Bazen hayatın yükünü çok hissediyorum omuzlarım da bazen hiç takmıyorum hayatı..
Deliriyo muyum acaba ben ne dersin :)

Sanırım korkuyorum..
Gelecekten, gelecekte beni bekleyen hayattan.."Evet" dediğim şeylerin git gide "hayır" olma durumundan.. Biliyorum zaman çok çabuk geçiyo ama ne yazık ki korkuları gidermiyo..

-Bazen konuşmak istersin.
-Bazen dinlemek istersin.
-Bazen yalnız kalmak istersin.
-Bazen arkadaş istersin.
-Bazen gitmek istersin.
-Gidersin bazen.
-Bazen gidemezsin.
-Bazen hiç gidememekten korkarsın.
-Bazıları sonsuz neşeye dolar,
-Bazıları sonsuz geceye,
-Bazen ölürsün.
-Bazen ölemezsin. Bazen bütün koşullar bile uygunken ölemezsin.
-Bazen kendinden uzaklaşmak ister insan.
-Bazen gidersin sırf dönebilmek için.
-Bazen ağlarsın baya.
-Bazen ağlayamıyorsun baya baya.
-Bazen içiyorsun, çok ama çok fazla içmek istiyorsun da bazen sen zaten içmeye gidiyorsun.

Seninde içini kararttım sanki biraz
Daha renkli konuşmalara inşallah.. :)
Görüşürüz

lazkopat 52
15-02-2012, 22:55
lanet olası federal günlük

para bul lan bana bak her istediğini yaparım :/

Trabzonspor-psv maçına gitmem gerek :D

totalde 200 tl lazım bu organizasyon için .. böyle kötü günler için biriktirdiğim 15 TL'm mevcut sence gitme oranım nerdir günlükcan :D

asosyaldeli
15-02-2012, 23:16
cancan miyavcan günlük;
sana bugün dersane türkçecisinin yaptığı yüzsüzlüğü anlatmak isterdim. lakin zor geliyor. o yüzden boş ver anlatmıcam.

ya günlük istediğim bir film var lakin şu lanet olasıca internetten bir türlü bulamıyorum.
uffff :\

aldedigitdedi
16-02-2012, 16:35
en heyecanlı yerinde kesilen elektrik gibi..

Bugün bilmem kaçıncı gün günlük.

depresif agresif hallerimin annemi korkuttuğu bi gündeyim. oturup anneme anlatmadım tabi durumu. vereceği tepkileri önceden görebiliyorum. böyle bi yetim var.

ilk hafta hiç uyuyamadığım için gerilen sinirlerim ve yorgun beynim bu hafta beni olabildğince çok uykuya itiyor. 13 saatten aşağı kalkmıyorum,kalkamıyorum.

uyanır uyanmaz faceyi açıyorum.
hergece rüyamda bana mesaj attığını yada aradığını görüyorum.
bi umut diyorum belki de atmıştır.
ve herzaman ki gibi hayal kırıklığı ile güne başlıyorum.
artık okadar üzülmüyorum sanırım,oturup bi çay demliyorum. sonra mutfağın camından ezile büzüle görebildiğimiz denize bakıp düşünüyorum,ne diye böyle bi imtihana tutuldum ki?
hava bugün soğuk,yağmurlu.
annem hergün yaptığı gibi evi paklıyor bende biraz yardım edeyim diyorum ama eh huyu kurusun beğenmedi gene.

bugün de evdeyim.
sıkılıyorum.

hayattan sıkılıyorum.
konyaya dönünce de sıkılıcam.
daha bi kötü olucam belki ama alışıcam.
alışmak zorundayım.

tahmini 4 hafta olunca iyileşirim.
hep aynı şey oluyor.
bu süre zarfında ona olan nefretim sönücek ve yerini hissizliğe bırakıcaktır

nutellamda bitti.

zor be.

`Parpali
16-02-2012, 21:05
Saygılı günlük,

kendimi öss'ye girecek ergenler gibi hissediyorum. -ergen kardeşlerim hepinizi seviyorum,alınmayın,öptüm alnınızdan.-
Neden diyeceksin şimdi?
Demeye de bilirsin tabii en doğal hakkın.Herkesi dinleye dinleye başın şişmiş de olabilir.
Ama beni reddedebileceğini düşünmüyorum.O halde neden dediğini kabul edip anlatmaya başlayayım.
Malum okulun sonuna doğru geldik,şunun şurasında ne kaldı?Benim acilen bir hedef belirleyip onu zirveye yerleştirip,adım adım plan yapmam ve zirveye ulaşmak için çabalamam lazım.
Denklemimiz çok basit aslında değil mi?
Ama işte gel gelelim ki ben ne olacağıma hala karar veremedim. :/
Suç benim mi?Ömer Dinçel midir nedir,milli eğitim bakanı diye koymuşlar başımıza,heh işte suç onun.Aptal saptal kanunlar getirmeye çalışıp duruyor.Neymiş efendim,öğretmenler akşam 9'a kadar okulda bekleyeceklermiş de öğrenci istediği zaman öğretmenine ulaşacakmış.
Oldu canım senin beyin tek taraflı çalışıyor heralde?diyesim var adama.Akşam 9'da evine dönen bir öğretmenden ertesi gün verim almayı nasıl bekleyebiliyor anlamıyorum.Biz orada anasının babasının terbiye edemediği çocuklarla uğraşıcaz,öyle sadece iki yazar anlatmakla bitmiyor bu iş.
Tam da burada meslek seçiminde daha doğrusu mesleğimin mekanını seçimde problem yaşıyorum.
Madem böyle bir sistem geliyor-ki bu adam oldukça daha beteri olur.-neden akademik kariyer düşünmeyeyim diyorum.
Yavuz Hocanın yanına gidiyorum,"hocam ben bir karar verdim!"diyorum,adam direk "Master mı yapacaksın?diyor.Yani böyle bir ortamda istesem çok kolay girebilirim yüksek lisansa,Yavuz Hoca bir "he geliyorum." dememi bekliyor. :P

Napcam gümbük?
Yüksek lisans ve devamında akademik kariyer mi?
Yoksa bir taşrada öğretmenlik mi? :(
Ne bu kadar bilgimi ziyan etmek istiyorum ne de hayatımı..
Aslında bencil olsam yapacağım şey çok basit,direk akademik kariyer yaparım.Çalışmayı,sorumluluğu severim ben.Ben severim de,bebeğime kim bakıcak ben "bencil"ce bir karar verince?
Evet,doğmamış çocuğa don biçiyorum,ne var?
Her şeyin önünü sonunu düşünmek lazım..
O zaman ben biraz daha gidip önünü sonunu düşüneyim. :(
Ben biraz daha gidip Türkçe kelimelerimiz yerine İngilizce'yi diline dolayanlara,tivit atayım,yola getirmeye çalışayım. :(
Hoşçakal ,günlük.

HAŞHAŞ
16-02-2012, 21:52
....
Bölüm 1:Biz orada anasının babasının terbiye edemediği çocuklarla uğraşıcaz,öyle sadece iki yazar anlatmakla bitmiyor bu iş.
...

Bölüm 2: Yüksek lisans ve devamında akademik kariyer mi?
Yoksa bir taşrada öğretmenlik mi? :(
Ne bu kadar bilgimi ziyan etmek istiyorum ne de hayatımı..

Bölüm 1: Olmadı Ezgi'm. Bu cümle o çocukları kör kuyuya atmaktan başka bir işe yaramaz.
Eğer kararın öğretmenlik olursa, ilk bu cümleyi değiştireceğiz. Şu şekilde kuracağız: ''Anasının babasının hataları yüzünden kötü duruma gelmiş çocuklara bileğimizin hakkıyla öğretmenlik yapacağız, onları iyi'leştireceğiz biz.''

Bölüm 2: O bilgileri işe yarar hale getireceğin en mükemmel adres fıkır fıkır kaynayan beyinlerdir kızım. Hem de bir taşrada, mükemmel işler başararak hakkını verebilirsin emeklerinin. :(
Bana kalırsa öğretmenliği seçmezsen, arkanda senin öğrencin olmaktan mahrum kalmış bir yığın çocuk bırakacaksın. :(

(Yazar burada mesleğini aslanlar gibi savunuyor :B)

naz07_89
16-02-2012, 21:54
günlük Allah senın belanı versın:@

`Parpali
16-02-2012, 22:34
Bölüm 1: Olmadı Ezgi'm. Bu cümle o çocukları kör kuyuya atmaktan başka bir işe yaramaz.
Eğer kararın öğretmenlik olursa, ilk bu cümleyi değiştireceğiz. Şu şekilde kuracağız: ''Anasının babasının hataları yüzünden kötü duruma gelmiş çocuklara bileğimizin hakkıyla öğretmenlik yapacağız, onları iyi'leştireceğiz biz.''

Bölüm 2: O bilgileri işe yarar hale getireceğin en mükemmel adres fıkır fıkır kaynayan beyinlerdir kızım. Hem de bir taşrada, mükemmel işler başararak hakkını verebilirsin emeklerinin. :(
Bana kalırsa öğretmenliği seçmezsen, arkanda senin öğrencin olmaktan mahrum kalmış bir yığın çocuk bırakacaksın. :(

(Yazar burada mesleğini aslanlar gibi savunuyor :B)

Sevgili günlük şu yazara iletir misin,yazdıklarımı tamamen yanlış anlamış,benim sitemim tamamiyle sayın milli eğitim bakanına.Yoksa ben şimdiden aldığı her kitapta öğrencilerini düşünüp,"bunu da alayım derste çocuklara okurum."diye düşünen,ilgi,hoşgörü ve sevgi taşıyan bir öğretmen adayıyım.

(yazar burada üşümekten,geniş bir yorum yapamıyor.Malum öğrenci evi,soğuk oluyor. :( )

Isabella.
16-02-2012, 23:24
Sevgili Günlük,

Bugün sıradan bi' gündü.
Günüme renk katan sadece eşsiz bi' filmdi o kadar.

By.

_HisSetKâr_
16-02-2012, 23:40
günlükçüm canım bitanem
kar yağacakmış.
bak sıkıldım filan ama yine de yağsın tamam mı?
bak unutma yağcak ! tamams.
yağacak. kar yağacak. ben öyle istiyorum! lütfen.
(üff sıkılmış olma ihtimalim var mı acaba kardan? neyse parantezi hep uzatıyorum daha fazla uzatmadan kapatsam iyi olcak ohoo uzadı bile neyse kaçtım kib by)

maksatmuhabbetolsun
17-02-2012, 00:24
Bu sabah kuzu uyandırmadı beni :( Alarmla uyandım. Yine bir kaç mesaj vardı. Ama biri kayıtlı olmayan bir numaradandı. Mesajı okumadan numaraya baktım... Tanıdık ama çıkaramadım... Mesaj; Hep aynı sessizlikle geliyor gece... Hep aynı yalan dolan masalları dinliyorum yine...

Bu... Cem Adrian-Sen Benim şarkısının sözleri. Ve bu şarkı bana tek bir ismi hatırlatır. Numaraya da tekrar baktığımda anladım ki O. ? yazdım yolladım. Bir saat sonra da "Numaranı tanımasam da bu şarkı ilk ve tek olarak seni hatırlatıyor." Bu şekilde başladık konuşmaya... Hala mesajlaşıyoruz! Evet, eski sevgilim ve ben güzel güzel muhabbet ediyoruz. :D Ulan ne bu adam ne de ben akıllanmam!

Kuzucan-ım...Çok alıştım ona. çok... Her gün görmek istiyorum yüzünü. Her gün yatarken en son onunla konuşmak istiyorum. ve... Her gün onun o "ııııı günaydınnn" diye mırıldanan sesiyle uyanmak istiyorum. :) Nasıl tatlı laaaannn :D

Evren! Evren! :( Gel olm artık yaa! Bak yokluğunda çapkınlığa başladım lan. Dün akşam ayın 15i olması sebebiyle klasik nargile keyfine çıktık. Beşiktaş'ta takıldık. Dürümce'de yemek yedik. Barbarosta Elma Bahreynli nargile içtik. Cevahir'e sinemaya gittik ama 2. yarıyı izlemeden çıktık. Çanta aldık birer tane :) 23 gibi geldik eve. Ve bir kez daha bu bekar ailesiz hayatın keyfini çıkardım :P Bir yığın adam kestim :D Çapkın oldum işte =) Hele o garsooonnn :D:D amanın noluyo bağa :P

Gittim ben gittim. Ben gidiyorum da Evren gelsin artık. Yoksa fena şeyler olacak :D

vehle
17-02-2012, 00:30
Sevgili Günlük,

ben bu insanları anlayamıyorum..
önce çok yakın davran, ilgileni ablacım, bilmem ne diye sevgi sözcükleriyle lafları süsle..
ertesi gün pat diye ör duvarlarını..
nasıl bi samimiyet, nasıl iletişim, nasıl saygı sevgi anlamıyorum ki..
bi insan ya iyidir ya kötü..
önce iyi diye heveslendirip heveslendirip sonra ördüğü duvarlara toslatmak insana nasıl bi zevk veriyo anlamıyorum.. hadi bunları bana yapsan neyse. ama dışarıdan gelmiş sizin ' el ' ifadesini kullandığınız insana benim bu davranışlarınızı açıklamam biraz sorun olur sanıyorum ki.. biraz düşünce.. biraz ...

PüR_NeŞe
17-02-2012, 01:55
bir sürü anlamsızlığın içinde güzel şeylerinde olması güzel günlük...tek başıma yürütmeye çalışıp beceremediğim bir işi kurtuluş halletmiş saolsun...hayır hayır görüşmüyorum onun yaptığındanda emin değilim ama okonudan bir tek ona bahsetmiştim...bu iyi çok sevindim...benim kurtimden beklenecek bir davranış kuzum benim...kitaplığımda emin ellerde..:)

iyi olucak en azından bazı şeyler iyi olucak...mutlu olucaz işte yahu..:)

vehle
17-02-2012, 14:03
Sevgili Günlük,

Kar yağıyo.. Herkes sevinçten çıldırmış..
Ama benim oturup ağlayasım var..
Neden böyleyim ki ben ya ):

_HisSetKâr_
18-02-2012, 03:58
üff yok günlük.
kar da mutlu etmiyor beni.
üff
ne lazım ki acaba.
neyse görüşürüz sonra yine .

haggard
18-02-2012, 04:39
En kötüsü de, portakal kokusuna mevsiminde hasret kalmakmış.
(Bundan güzel bir Nurullah Genç şiiri çıkar.)

Üzülme günlük. Tembellikten.
Şu tembelliğin yaptırabileceği şey yok.

EbRu_S
19-02-2012, 03:13
Günlük ):
Sabahtan beri şu tekli koltukta yuvarlanıyorum. Ne iyi yapmışım da 15 basamak sırtımda taşıyıp getirmişim odaya, afferin bana. Gerçi bide bunu indirip tekrar çıkarmam gerekecek önümüzdeki günlerde. Evi tutan babama sevgilerimi, merdiveni böyle yapan gerizekalıya da saygılarımı gönderiyorum şu an.
Ama ben başka bir şey diyecektim.
Ha neydi.
Sabahtan beri koltukta yuvarlanıp ya dizi izliyorum ya da test çözüyorum. Hatta bir ara hırs yapıp ''Ben bunun hepsini doğru yapıcam'' dedim 8 tane ygs denemesi çözdüm. Tabi ki hepsi olmadı ama ilerleme güzel.
Ne ara böyle bi insan oldum ben diye düşünmüyor da değilim.
Bu arada çiftliği bekliyorum yatmak için. Allah kimseyi teyzemler gibi saçma sapan şeylerle uğraşacak kadar boş ev hanımı yapmasın. Amin.
Bezelyeler olduğuna göre ben kalkıyımartık.

maksatmuhabbetolsun
19-02-2012, 16:43
Ben bu hayatı böyle yaşamayı seviyorum! Kim ne derse desin...

Sorunlu bi ev arkadaşım var.. :/ Telefonu açıp "Ben sıkıldım, şehir dışına gidiyorum" diyen... ya da; ""Ben sıkıldım, ilaçlarım nerde,intihar edeceğim" diyen. :/ Dur dedim, gitme.. Birlikte takılalım. Edirnekapı'da buluşmak üzere sözleştik. Kuzucanım birlikte takılalım mı dedi. Ben de Bahar'a "Ben ikimizin adına hayır dedim ama istersen kabul edebiliriz, onlara gidebiliriz ya da dışarda birlikte takılabiliriz" dedim. Bi tarafı kalkmasın diye böyle dedim. Recep'e bilmiyorum bakarız dediğimi söylesem "yaani kanka bilmiyorum kiii" der uyuz ederdi beni :D Reecep Marmara Forum'a gidelim dedi. Zaten bizim deniyetimiz Marmara Forum'du. Biz yemek yiyene kadar Kuzucanım ve Ex Aşkım da geldi :D Fetih'e gittik. Beklentimizin altında çıktı film ama yemişim ki ben filmi... O ortam hayatta her şeye değerdi! O soğuğa katlanmaya bile :D Kadir ve Hacı Yusuf'u çekiştirmeye... Eyüp'le Bahar bindikten sonra kuzucan ve benim şakalaştığımız için kaçırdığımız metrobüse gülmek her şeye değerdi :D O'nu çok seviyorum!

Dün akşam Evren'e, Burcu'ya hediye almaya gidiyorum dedim iş çıkışı. Yalan değildi ama başka işlerim de vardı ve hiç katmadım araya... Öncelik o iğrenç Fenerium'a girmekti. 2. kez yaptım bu hatayı. İlki babam içindi :D 2. si ortim, kuzacanım için oldu :) Kazak aldım...

Burcu'ya hediye ararken kendime kot, eldiven ve tişört aldım :P Tamam tamam Burcu'ya da triko bluz aldım. :) Immmm bir de manikür yaptırdım :)

Yaannnii keyfim on numerooo :D

Evren'le ayrılma noktasına gelmiştik. Olmasın öyle bir şey :( İtiraf etmiceğim bir gerçek var ortada ama yine de ayrılmak istemiyorum!

Ben... Böyleyim... Böyle iyiyim...

Hadi gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi ?

sessiz çığlık_
19-02-2012, 21:03
Hayallerin sınırı yoktur ki günlük :/
Peki ben neden hayallerime bile sınır koyuyorum?
Bunları yazmak için geldim buraya.
Daha demin keyfim ne güzeldi gülüyordum monitöre bakarak. Ama şimdi foss diye söndü günlük.

Daha demin üniversite ve taban puanlarına bakıyordum çook yüksek dediğim bölümler aslında gayette düşük geldi. Yani yapılmayacak gibi değil.
Sonra puanı yüksek alan bölümlere baktım umutlarım kırıldı.
Pekii ortada fol yok yumurta ise hiç yokken bunca dert etmenin mantığı ne?

Ve şunu da gördüm ki hep kendime sınırlamalar getiriyorum.
Hedeflerimi hep düşüklere göre ayarlıyorum. Yani çok düşük değil orta.

Peki ben yapamaz mıyım en iyilerini?
Tabiki yaparım bu sorunun cevabını düşünmedim bile.

İşte o zaman içim burkuldu. :/ Hep kendime şartlamalar, sınırlar, bir güvensizlik...
Çok yanlış yapıyorum çook.
Yasemin ablam ne derdi günlük ''Hedeflerini ne kadar yüksek tutarsan o kadar iyi'' derdi.
Ama şimdi düşünüyorum da ben hedef koysam ne fayda , peşinden gitmesini bilmiyorum ki.

Evet çok çalışıyorum (H) mücadelem fazlasıyla var. Üniversiteyi kazanacağıma %100 eminim burdan da bir rahatlamam var.

Demek istediğim , istediğim kadar da koşsam beynimin o lanet olasıca beynimin içinde hep bir OLMAZ var günlüüükk.
O kızları gördüm hepten gitti ümitlerim zaten!
''Bunlar doldurur üniversiteleri zor girerim ben'' dedim.
Dedim be günlük. İçim acıya acıya dedim.

Pekiii ben dememiş miydim yukarıda kazanacağıma inanıyorum diye?
Eee şimdi ne oldu?
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?
Sana soruyorum günlüüüüüükk!!!!

İçimden de hiiç ders çalışasım gelmiyor biliyor musun?
Aslında çalıştım azıcıkta olsa matematik ama sürekli bir kitap okuyasım var :/
İyi güzel okunur da, testler de bana gülümsüyor. İçim gidiyor onları öyle öksüz görünce.
Ben zaten kitap okuyacaktım ama dedim günlüğüme bir yazayım ihmal etmeyeyim dedim.
İçimi dökeyim dedim.
İyi yapmışım değil mi? Yapmışım yapmış. :)
Hadi gittim ben günlüküm öptüm yanaklarından.
By. :*

maksatmuhabbetolsun
19-02-2012, 22:40
Ama günlük... Her gün göresim var! :/

vehle
19-02-2012, 23:48
Sevgili Günlük..

Bugünüm çok güzeldi taa ki o kitapçıya girme aptallığını yapana kadar..
300 sayfalık fotokopimi arkalı önlü olmak şartıyla 25 tl ye çekebileceğini söyleyen insan'sı
tüm 1. sayfaları arka arkaya, tüm ikinci sayfaları arka arkaya çekme salaklığında bulunup bide büyük kağıda çektim abla 41 milyon deyince tepemin tası atıp rezillik çıakrtma hakkını kendimde buldum.. onu geçtim onca sayfayı çekipte neden 1, 2, 3 ... diye sıralamak yerine karman çorman edip kağıtlara bana verdiğini hala anlayamamaktayım..
neyse ki sakinim ve üstesinden gelmeyi başardım da yarın rezil olmayacağım..

böyle iş güç bilmeyenlerden koru sen Allahım .
Amin.

_aslı134_
20-02-2012, 00:58
Güneş yine en parlak gülüşlerinden birini takmıştı bugün..Böyle sabahlara her uyandığımda eski günlerin şarkısı çalar kulağımda..Biraz dertli ama içten içe umutlu..Belki hep öyle kalınmalıydı diyorum ara sıra..Artık pişmanlıklar beni esir edemiyor galiba..Düşünüyorum da bugün gülümsemeliyse insan sebepsiz yere, ağlayan insana 'neden' sorular yöneltilir boş yere..Hastalık birgün daha esir alınca güneşli sabahı; insan gülmeli mi, ağlamalı mı?..

maksatmuhabbetolsun
20-02-2012, 22:44
Günce :)

Ben... Böyleyim... Böyle iyiyim...

Silahşor
21-02-2012, 02:15
Gunluk nabiyon la coktandir gorusmuyoz.
Acayip uykum var gunluk yatmadan once acik sana yazasim geldi.

Olm ne zamana kadar boyle gidecem la ben. Anca uzaktan bakiyom anasini satim. Oyle mal mal bakiyom onume cikana. Sonra da bi sey oluyo, kiz gidiyo yoluna ben gidiyom yoluma.
Bugun hic beklemedigim bi anda karsimda buldum "birisini". Yok lan dolmustaki kiz degil, onu en son ne zaman gordugumu bile hatirlamiyom anasini satim.
Neyse bugun birisini hic beklemedigim anda karsimda gordum iste. Sasirdim tabi, sevindim de birazcik.
Ben 1 haftadir yarini bekliyodum gunluk. Acaba yine ayni gune denk gelecez mi diye dusundum durdum. Neyse ki bugun belli oldu ve bu hafta da ayni gune denk geliyoruz.

Neyse iste oyle gunluk. Ne diyodum, heh, ne zamana kadar boyle uzaktan uzaktan bakacam ben. Bu bahsettigim kisi bana bakmaz zaten sanmiyorum. Universiteli hatun olum, napsin bizi.
Ama yine de insan dusunmeden edemiyo la gunluk "nereye kadar?" diye.

Neyse optum canim, gozum ve beynim konumlarini terketmeden uyusam iyi olur.

asosyaldeli
21-02-2012, 13:38
günlük ben demiştim doğru çıktı.
tamam ilk seferde demiştim.
sonra; "yok yok galiba saçlar gitmiş" demiştim. itiraf ediyorum.
ama sonuçta o bi ihtimal olarak aklıma gelmişti. düşündüm sonuçta. aklıma geldi.
dolayısıyla bu ödül benim.

(lan ödül falan yok saçma saçma konuşma.)

_HisSetKâr_
21-02-2012, 14:03
selam günlükçüm.
bu saatte normalde okul sınırları içerisinde olmam gerek idi.
hastayım. ben. hasta. grip filan.
ama nasıl bi hastalıksa ilk defa hastayken pcye oturmadım lan.
valla bak.
talha hastaneye götürdü beni zorla. acile. lan diyorum ki doktor gülcek bana bişeyim yok filan derken her neyse doktor dedi aç ağzını aaa filan açtım baktı dedi işte enfeksiyon bi şey filan bilmem ne. gribimsi bi şeyler . zaten burnum filan da birazcık gribimsi şeyler gösteriyordu. her neyseee ilaç yazdı doktor! hepsi de hap! tabi ben hap içemediğimi söylemeyi unuttum doktorcazıma. :/ şimdi ilaçları içmeye çalışıyodum ki ölümden döndüm yemin ederim. cidden içemiyorum ben hap. hey Allahım ne kadar sorunluyum. Benim gibi çok sık hasta olan birinin ilaç içemiyo olması ne kadar iğrenç bi durum. annem diyo büyüyünce napcan sen bilmem ne filan fiskos. ne biliyim ya =( bütün ilaçların şurubunu yapsınlar filan ne biliyim :(

ama gerçekten ilaç içme çabalarım tam bir işkenceydi.
ıyk =((

neyse günlük şimdi gidiyorum yatıyorum tekrar. sonra beellki gelirim hatta belki değil akşam kesin gelirim. ( kötü olmazsam eğer :/ )
haaadi öptüm yanaklarından(?)

Uçan Banyo Havlusu
21-02-2012, 14:29
Sevgili Günlük..

Ben sevgilimi çooook seviyorummm çoook :)))

Hepsi bu kadar :)

düz_mantık
21-02-2012, 21:13
Günlük;

Bi anlam olmadığını bile bile yine de anlam ararken buluyorum bazen kendimi.
Küçüğüm olum, sandığından da küçüğüm.
Akıllanmadım.
Değişmeyi de pek beceremedim zaten.
Bakma 20 yaşıma geldiğime.
Farkında bile değilim.
Büyümücem galiba ben hiç.

_HisSetKâr_
21-02-2012, 21:22
bildiğin yalnızım günlük.
bildiğin.
yalnızım..

Kelebek..
22-02-2012, 01:29
Günlük,

Araştırmalara göre sen psikolojiye iyi gelmiyormuşsun öyle duydum ben o yüzden yazmıyorum.

cafridion
22-02-2012, 01:37
Günlük,

Araştırmalara göre sen psikolojiye iyi gelmiyormuşsun öyle duydum ben o yüzden yazmıyorum.

Aynen öyle ben de yazmam ne yazcam be ha hayt!

maksatmuhabbetolsun
22-02-2012, 01:58
Kuzucanım O. :)
Ona feneriumdan kazak aldım. Buluşalım dedim. Kafam bozuk, içcem ben dedi. Telefonu da kapatıyorum merak etme dedi. Size geliyorum o zaman dedim. :) Müzik dinledik, sanki hiç yapmadığımız bir şey gibi :D Ve tabii sohbet ettik ;) Doyumsuz bir muhabbet... Dertleştik. Akıllı ol dedim ona. Sorunu kendinde ara. Ve dedim ki kendini alkole verip sorunlarını unutacak kadar aciz bir insan olamazsın. :) İyi ki geldin dedi bana, yoksa gerçekten töbeyi falan unutup içecektim bugün dedi. Sevindim! Bir iyilik yaptım bugün...

Hediyesini verdim. Sırf bunu vermek için geldim dedim. Nasıııll mutlu oldu. :)) Çok beğendi. Benim için fenerium'a mı girdin sen inanmıyorum dedi. :) Notu okudu, kahkaha patlattı :D

İddiaaya girdik ve o kaybetti :P Pizza ısmarladı :D Yemekten sonra Eyüpcüm geldi :) Biraz da onla muhabbet ettik, sonra beni durağa kadar getirdi. Tabisi kahkahasız hiçbir anımız olmadı. :D

Mutluydu, mutluydum... Böyle iyiyiz biz.
Düğün olana dek böyleyiz, iyiyiz. :D

Onu düşünmek bile sesli gülmeme neden oluyor yaa :))

*Ozi Antalya'ya gitmiş...ya görüşelim gitmeden demişti ve ben ekmiştim onu... Bahar fotoğrafını gösterdi. Takım elbise giymiş. Otelin lobisinde... Nasıl yakışıklı lan :$ Ouuvv.. Siyah takım, beyaz gömlek, siyah kravat! Mesaj attım :P Beyaz gömlek ve siyah kravar mükemmel 2li dedim... 1 saattir mesajlaşıyoruz :D ne halt yediğimi ben de bilmiyorum! :)

Hadi gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi ?

aslıyivrum
22-02-2012, 02:03
Seviyorum günlük.

Kelebek..
22-02-2012, 02:04
İyi ki doğdun

aslıyivrum
22-02-2012, 02:05
Gördün mü günlük, hala güzel cümleler kuranlar var.

Silahşor
22-02-2012, 02:16
Ee gunluk, bugun de bitti. Hani su 1 haftadir bekledigim gun.
Elde ne mi var? Sence? :)
Oyle baktim sadece kenardan kenardan.
O mu? Bilmiyorum, belki o da bakmistir . Ama baktiysa da bakmadigini farzedecegim (farzediyorum) ben. Cunku, cunkusunu de bilmiyorum aslinda.
Yeter bu kadar la gunluk. Bu ne boyle anasini satim, sikildim artik yeminle.

Neyse canim hadi optum. Valla boyle aklimdakileri yazasim var da, gerek yok. Cunku yazdikca ordan mal gibi gorundugumun farkindayim .

oliviaa
22-02-2012, 03:31
Günlükcüm canım

Yine yine ve yeniden nöbetteyim ben:/
Bazen şu hastanede benden başka nöbet tutacak kimse yok diye düşünüyorum
-ne bazeni hep böyle düşünüyorum artık.-
Bugün 4. nöbetimi tutuyorum da şu 4gündür kaç saat uyudum acaba =(
Derslerde başladı zaten hemde ne başlama.. hiç boş vaktim yok artık.
Ah ah geçen dönem böylemiydi hiç =(
Bitti lale devrim.

Buaradaa sana ne dicem hafta sonu kim geldi biliyomusunn
Yasemiiinnn =)Yaa deli benim bu arkadaşım, sabah karar veriyor akşam yanımda. Hastanede karşıma bi çıktı =)
Tabiki Aykutla Büşün bundan haberi varmış. -Olmasa şaşardım-
Çok sevindim günlükcüm ya çok özlemişim Min'i.
Zaten psikolojisi berbat haldeydi geldiğinde.Hayatı okadar karışık ki.
Ondan hiç beklemediğim şeyler yapıyor, yaşıyor.
Ve ben bunu nasıl bukadar sakin karşılıyorum hiç bilmiyorum.
İlerde anlicak nasıl büyük hatalar yaptığını ama inşallah ozaman kaldırabilir bunu.
Ne yaşarsa yaşasın ben hep onun yanındayım.
Bunu duymaya öyle ihtiyacı vardıki. Fazlasıyla da duydu zaten.
Bi anda yalnız kaldı, sanırım tüm yaşadıklarının sebebi bu.
Ah günlükcüm iyiki Büş yanımda.

Neyse bu nöbet bitermi kızımm =(
Yarında tüm gün ders var, kabus gibi.
Allahım birisi gelip beni uyandırsa keşke.
Uyandığımda da Antalyada olsam.
Hadi sevdim seni.