PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sevgili Günlük!

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63

karın ağrısı
05-12-2011, 02:57
''Aman canıııım, ne derdin olabilir ki?'' diyip burun kıvıran insanlar biraz kendimden bahsettiğimde ya da bir yerlerden hakkımda duyduklarında ''Ah canıııım, ne çok derdin varmıış!'' diyip bağırlarına basmaya kalkmıyorlar mı, o zamanda ben burun kıvırmak istiyorum.

Şu an ağlamaklı, ama mutluyum. Çokça bunaldım bir süre önce, ama şu an huzur doluyum. Yaramın kabuğu kavlayıp kanardı, şimdi derim oldu. Evet, unutulmaz. Sonuçta o yaradan kopmak için derimi yüzmeleri gerek. Ama kaşıntısı bile geçti, hüznü de acıtmaz oldu, güzelleşti.

Barış abi de mest etti.

''Bu akşam yine garip bir hüzün çöktü üstüme.
Hücrem soğuk, bir tek sen varsın düşlerimde.
Demir kapı yine kapandı, ağır ağır üzerime.
Kelepçeler yine vuruldu, kilit kilit yüreğime.

Derin derin soluyorum seni gecelerce.
Duvarlara kazıdım ismini her köşeye.
Dudakların şeker gibiydi, baldan öte baldan ziyade.
Pembe pembe yanakların, gülden öte gülden ziyade.''

PüR_NeŞe
05-12-2011, 23:09
günlük ananem geliyo pazar günü...hadi bakalım...bakırköye doğduğum yere gitmm gerebilir..:)

elfli
05-12-2011, 23:41
Çarşamba gününe kimya lab.ının raporu hazırlancak.
Perşembe günü eds sınavım var.
Cuma gününe essay için outline hazırlamam gerek.
Cuma gününe birde ıs ödevim var.
Cuma günü birde leyla ile mecnun dizisinin ekibi söyleşiye gelecekmiş.
Gidilmeli bence? Kaçmaz bence. :/ Ama hayırlısı bakalım.
Dırım dırım. Ödevler sınavlar deneyler.
Yoğunum :( Senamı da özledim :(
Bu hafta geçsede olmazsa bi görüşsek :(
Off. sıkıldım günlük be.
Sağlıcakla kal.

isomu
05-12-2011, 23:49
Belki iyi olurdu sesini duymam.
Belki tüm kardeşlik, tüm insanı duygularım yerine yerleşir ve gülümserdim.
Ama uykusu varmış işte.
Neyse.
Ben zaten kimseye bişey anlatmam.
Anlatamam.
Anlatmayacağım.
Sadece mırıldansın yeterdi.
Bir kaç kelime.
Biliyorum, en masumu 'O'...

msnmanya
06-12-2011, 00:50
Sevgili günlük;

şu an yazmaya üşendim bay!

`Parpali
06-12-2011, 01:41
Düşün günlük.
Düşün şimdi.
Bir zamanlar nefes aralığını dahi bildiğin bir dostun var.
Her şeyine hakimsin,her şeyine hakim.
Anlatmayı,paylaşmayı seviyorsun.
Derken hayat şartları uzaklaştırıyor sizi birbirinizden.
Sonra bir gün aylar sonra bir araya geliyorsunuz.
Birikmiş onca şey var anlatacak.
Ama anlatacak heyecanın kalmamış.
Çünkü heyecanlı zamanlarında yanında bulamamışsın onu.
Sonra üstüne üstlük öğrenmişsin ki senin yanında olmadığı zamanlarda,
başkalarının yanında olabilmiş gayet de.
Sonra üzülmüşsün kendince.
Tuhaf bir üzüntü ama bu.
Ona,buna,şuna,kendine duyduğun bir üzüntü bu.
Ve yanında kocaman bir boşvermişlik hissi.
Seni boş vereni sen de boş ver iç sesi.
Kulak vermek gerekli gibi.
Hayatında mutluluklar dileyip,
eski bir dost hatrına iyi dileklerde bulunmak ardından..
Hayatıyla ve hayatındakilerle bırakmak onu.
Müdahil olmamak..
Zira olman gerekli olsaydı haberdar olurdun her şeyden.
Değilsen her şeyi öylece bırakmak,dediğim gibi onun için adı geçtiğinde yüzüne hafif bir tebessüm yerleştirip iyi dileklerde bulunmak gerek..
Öyle.

Ve Oksidatif'e sevgilerimle.
Selamımı ilet günlük..
Hım haha hıhım haha hıhımm haha.

karın ağrısı
06-12-2011, 04:09
''Unutursun, geçiyor her şey merak etme. Yani bunca şey sana hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor, ama her şey geçip gittiğinde tüm bunlara güleceksin. Bak, iddialaşma benimle. Ciddiyim ben, biliyorum. Başkasını bulacaksın. Şimdi hep aklındaymışım gibi ya.. Varlığımı unutacaksın. Hatırlatıcam ben de sana bu söylediklerimi.''

Böyle bir konuşma yapmıştım. Karşılığı inkar etmeler, itirazlar, karşı çıkmalar, ihtimal vermemeler.. Ama ne dedimse, nasıl olacağını düşündümse aynen, hem de çok bir süre geçmeden oluverdi.

Üzen bendim. Haksızlık eden bendim. Başkalarının bana çektirdiklerinin acısını, ben başkasından çıkardım. Sahtekar değildim. Çünkü rol yapmadım hiç. Saklamadım yani, unutmama yardımcı olmasını istediğim için yanında olduğumu.

Ağladı, çok ağladı. Ama yine geriye kalan benmişim gibi hissediyorum. Hani sanki bir tüneldeydik. Karanlıktı tünel. O göremiyordu. Ama benim gözlerim alışıktı karanlığa, geçmesine yardımcı oldum. Yardıma muhtaç bendim. O tünelden çıkmak için çabalayan.. Onu tünelin kapısına kadar geçirdim. Ben adımımı bile atamadım, çıkamadım.

İğrenç bir şey. Ama harika bir şey. Evet, artık içimdeki bu histen bahsederken böyle tarif ediyorum. Bir cinnet anındaymışım gibi, duvarlara yumruklar savurasım, boyuma posuma bakmadan oraya buraya saldırasım, kırıp dökesim, dağıtasım geliyor. Sonra çöküp bir köşede göz kapaklarım parçalanana kadar ağlamak.. Ama sonra ilahi bir şey oluyor da, peygamber sabrında bir insan haline geliyorum gibi oluyor. Duruyorum bir anda. Duraksıyorum, biraz afallayarak. ''Ben mutluydum be çok.'' diyorum. Yüz hatlarım yumuşuyor. Elim ayağım boşalıyor. Huzurla yığılıyorum olduğum yere.

Oysa kimsenin hakkı yoktu böyle beni bir halden başka hale savurup yıpratmaya..

Ölmüşüm de, ağlayanım yok.

lazkopat 52
06-12-2011, 04:12
sevgili günlük o değilde bi aylık bi süreç türlü kategoriler eklenip nasıl 2 ay oldu onu anlamadm ben neyse :D

gene komplolara çeşitli entrikalara kurban gimekteyim günlük :D

Silahşor
06-12-2011, 17:58
Günlük, canım, ciğerim, yiğidim, aslanım nasılsın? Ben pek iyiyim. Acayip iyiyim. Öyle böyle değil.

Tahmin edebileceğin gibi, evet dolmuştaki kızı gördüm. Ama ne görmek...
Sabah yine geç kaldım diye söylene söylene giderken, bi baktım dolmuştaki kız da köşeden çıktı.
Dolmuş geldi işte. Millet sırayla biniyor dolmuşa. Kız benim önümdeydi sırada, aramızda da bi tane kadın vardı.
Millet dolmuşa binmeye başladı demiştik evet, bindiler, bindiler. Ha bire bindiler anasını satim.
Aha dedim kız binecek dolmuşa ben binemeyecem.
Neyse ben de bindim. Kız dolmuşa binince öndeki üçlü koltuğa oturdu.
Önümdeki kadın da bindi, aha bi baktım kadın arka taraflara gidiyo. Dolmuşta kızın yanından başka boş yer kalmadı. Çünkü dolmuşa son binen bendim, benden başka kimseyi almadı dolmuş. Diğer boş yere önümdeki kadın oturunca, bana da kızın yanı kaldı.
Oturdum ben de tabi. Yanına. Kızın yanına. Yanına oturdum kızın. Oturdum. Kucağına otur... yok olmadı bu.
Neyse işte kızın yanına oturdum oollooğğm.

Yol bi 15 dakka falan sürdü. Koltuğa da öyle bi oturdum ki, kız rahatsız olmasın diye popomun yarısını dışarıda bıraktım. En ufak virajlarda bile yere yapışacam diye nasıl korktum o 15 dakka içinde.
Ama değil 15 dakka 15 saat sürse o yol, o şekilde hiç kımıldamadan giderdim o koltukta günlük.

Bi ara aynaya baktım. Kızla göz göze geldik, demek isterdim ama emin de değilim biliyon mu. Çünkü bana mı bakıyodu yoksa arkaya mı bakıyodu tam bilemedim. Çünkü o ara dolmuştan biri iniyodu, inerken bende baktım aynadan. Ama bi baktım o kadar yani öyle gözümü dikip bakmadım.
Sonra yan gözümle de kızı izliyorum tabi, kızın kafa aynaya doğru sabitlendi kaldı baya. Çok düşündüm, taşındım, merak ettim ve ben de baktım aynaya.
O ara göz göze gelmiş olabiliriz işte.
Dediğim gibi beni mi kesiyodu yoksa hala arka tarafta mıydı gözü bilmiyorum ama o ilk baktığım an sanki bana bakıyomuş gibime geldi. Sonra düşündüm, oğlum dedim belki sana bakmıyodur, niye bu kadar seviniyon ki boş yere. Boş yere olmasa bile, sevinme yani. Seni kesmiyosa eğer, boş yere kendi kendine sevinecen, için kıpırdanacak bir sürü. Heyecanlanmalar falan. Bir sürü masraf yani.
Ama tabi ki beni kestiğini umuyorum. En azından öyle olmuş olmasını istiyorum/diliyorum diyelim.
Öptüm.

BenZekininBebişiyim
06-12-2011, 17:59
Günlük lan, bu mikrofonlu kulaklık zımbırtısı sıktığı için baş ağrısı yapıyor.
Bende ilk geldiğimden beri "kulaklıkla konuşmak bu kadar rahatken neden buradakiler ahizeyi tercih ediyor?" diye sorguluyordum.
Tercih meselesi deyip kestirip atmıştım.
Bu günlerde anlıyorum.
Hepsi geçmiş benim dönemlerimden.

Bugün bir sıkıcıyım bir sıkıcıyım sorma.
Ama tatlıyım yine de.
Meleklere meydan okuyorum tavırlarımla edamla anlıyor musun?

Öpüyorum usulca. Gelirim yine.

nazenin..
06-12-2011, 20:42
Bak şimdi Ripitoo000oooocan..
Bak şimdi , dinle iyicek tamam mı .. ? Neeee ?! Neeee?! Bak seni Minnakla aldatmış falan değilim , unut şu saçmalığı dostuuummm.. ! O yalnızca şiiikkeeerrr bi' minnakkk.. Sen bi' beni dinle he mi ? He.. Tamam.. Oğğğlllluuummm ya da kızım .. Sahi senin cinsiyet sorunuda var di mi ? Ne sorunsal bi' herif oldun sen yaa.. ! Hee bak tamam herif demişken , cinsiyetin sırıttı ..
Kaç kaç günlerdir yazmıyorum , özlediğini düşünerekten geldim.. Bi' hoş sohbetimiz var o da kalsın istedim .. :) Şaka be , alınma .. Alınma oooollluuuummm kız gibi.. Hele bi' dur.. İnanmayacaksın saat 17.00 civarı okula gittim .. 18.30 civarı yurda dönüş.. Ben anladım ki , ikinci öğretimlik bi' enteresan yav .. ! Ya ne bilem hoşuna mı gitmedi diyeceksin ama , yooo gitmediğinden değil aslında.. Kör olası alışmışlık iştik .. He bu arada sormadın neden okula gittin o saattte diye.. ? Hı ? Oğğğğllluuummmm bak baana böyle tripler atacaksan , kendimi keserim .. Bak kendimi keserim demişken aklıma ne geldi.. :)

Leyla ile Mecnun - Erdal Bakkal Benden mi boşanıyorsun Nurten - YouTube

İki seninlede paylaşam dedim yiğit Ripitocaaannnn.. Hani ben kendimi keserim demişken benzeyebilmiş olabilirim Erdal'a.. :) Lakin seni de ağlatmayayım , geri dön , n'oooollluuurrrr ... Lütfeennn... Başka bi' gündelikcik mi ? Hı ? Hı ? Benden daha mı büyük , uzun uzadıya alanı var.. ? Söyle bana .. Ya da sus ne olur söyleme geri dön.. :) Olluuuumm bak işte böyle .. Sakın diyim aman derkene ilaveten .. Bana böyle şekilsiz heraketler çekme .. !

Evet okula gidiş sebebimde kaldıydım .. İki gündür otomasyon zımbırtısında sınav sonucuma girmedi diye belirtilmiş kısım değişmiyor oluummm.. Bildiğin değişmiyor.. Bi'an kendimden şüphe ettim .. Kızım dedim , itiraf et girmedin mi sen bu sınava ? İç sesim ağlak ağlak girdim apppplllaaaağğğğğğ dedi.. Tamam dedim sus beni de ağlatacaksın .. =/ Ooollluuuummmm çok duygusalım nann.. ! Neyse , Bir gün bekledim değişmedi tabi.. İkinci gün yani bugün .. Sabaha karşı saat 8.45te olan dersim için 6 da yatınca tabi uyandığımda saat öğleden sonrasını vurmaktaydı .. Aaaaabbbbbboooovvvv dedim .. Saate bak .. :) Şaşırmadım bana.. Hatta laf aramızda vicdanımla şu ara tekme tokat bi' ilişiğimiz var .. Sonra yavrum , ben ağır ağır kahvaltı neyin yaptım .. Kitap okudum ... Falan fışkan derken bi' arkadaşla karşılaştım yurtta .. Bana demez mı asistan süre dolumları için uyardı .. Varsa sınav hakkında problemleriniz işte şu şu tarihe kadaaaaannn halledin .. ! Oha dedim ! Oha ! Oooollluuum çoktan geçmiş vakit.. Tabi hemen giyin ve küüüttttt dolmuşcanlar .. :/ Otobüs tercih edemedim tabi , saat olmuş kaç , birde otobüs bekle .. Vayy babaağğğnnnn annaaaaaağğnn kemüüğğğnneeee.. ! Dolmuşa bindik yarım saatte okul.. Bi' gittim , güneş yüzü görmeyen gençlik .. İkinci öğretim canları o satte ilk kez görüyordum .. Tabii hatıra pozu alacak kadar vaktim yoktu.. Koştum bizim bölümün katlarına.. O ne yaaaa.. ? Tüüümmm hocaların odalarına .. Asistan kısımlarına.. Yook yok yooookkk !

Dııııvvvsss.. Birde bi' karanlık okul o saatte sorma.. :( O katlara da çıkmak zorunda kaldım .. Tırrrssss tırsssss modundaydım tabi.. Neyseki indim aşağıya .. Baktım ki yokk kimsecikler.. Hüsran dedim ve atladım otobüse ..!

Tedirginim yiğidim Ripitooo.. Adamlara bak yaaa..! Notumu asmışlar koridora ama sisteme girmedi olarak kaydetmişler.. Teeee Alllaaaaammm ya .. Ne enteresan bu adamlar .. :/ Artık yarın gidip konuşacağım .. Püüüüffff zorluk üstüne zorluk çıkarırlar şimdik.. Yok iki gün öncesinde biz sisteme son notları girdik.. Yok ne sorumsuz öğrencilersiniz.. ! Ooollluuuummm hayla azar işitiyoruz yaa...! Bir de annem diyor sen iyice gevşek oldun tabi kimse yok senin ayarlarınla oynayan , çekip çeviren .. ! Yani annem burada şunu demek istiyor.. Sana bağırıp çığğğııırrrıııpppp kafayı yedirten bi' eleman eksikliğin var ... Yok be aneyy valla o bile tam bu öğrenci şehrimde.. !

Öyle iştik , daha çok anlatılası şeeee'ler varda yoruldum mu ne yazmaktann .. Evet yoruldum , herhal.. :)
Kızma oolluuuummm kızma.. ;) Gelir gelir uğrarım.. Minnak havadislerini de veririm .. Kerata çok sinirlendiriyor beni .. " Yiiiiirrssiiinnnnn zoopppppaaayyııı oturusun aşşaaaaaaaaaa.. " Dediydim geçende , o vakitten beri yemiyor mamasını nım nım nım .. ! Zaten cırt kadan bi'şeeee beni bırakıp imamın kayığına rezervasyon mu yaptırmak niyeti bilemedim ..

=,/

Neyse öptüm iştik seni de huy kaptığın yirden .. :)
Ben ooollluuummmaa gidem de bi' bakam .. Hala ısrarcı mıymış ki yememekte.. ? Yok ya yir benimmm pppaaaşşşaaaaammmm.. ! Ay ne diyorum ben yaaaaaaaa.. !!!! Iyyykkkk sustum Ripito'can bi' elimi yüzümü sulayım ben ..

mmmuuuuuaaaahhhhhh ..

..

gözlüklü tavşan
06-12-2011, 20:47
Bana ne olacak günlük söyle!
Korkuyorum sanırıııım :p

Allahım yarın çabucak geçsin çabucak...

PüR_NeŞe
06-12-2011, 21:37
günlük sen hiç avatrımdaki yere gidip oturdunmu...ben oturmuşum....saatlerce hemde...yanımda huzurda varmış...haberim yokmuş ama olsun oturmuşum işte...

sahi günlük seni hiç bu kadar seven oldumu...beni oldu..gel gör ki ben bni sevn yüreği paramparça ettim....eğerki bir gün senide bu kadar çok seven biri olursa sen benim yaptıklarımı yapma sıkıca sarıl ona bırakma

isomu
06-12-2011, 23:48
Aynı şarkıda takıldım kaldım yine.
"Nasıl kanar içim, saklar yüzüm..."
Yalnızlığı böylesi hissetmek acı.
Gülmek bile sancılı...
Ardında hüznü saklıyor, birde gözyaşlarını.
Kimseyi üzmek istemedim, üzülmek istemedim hiç.
Eğlenceler yarattım, eğlendirdim sevdiklerimi.
Bencillik mi?
Hayır bencil değilim.
Hadi elimden tutsanıza.
Nereye kayboldu herkes.
"Sesin kesildi İsmihan!"
Eeee sordun mu, neden konuşmadığımı?
Neden sustuğumu sorsana...
"YALANCI!" demedim...
Hatırlamamak acıttı bu kez.
Hatırlayamamak.
Eğer yakınımsan, silersin akan gözyaşlarımı.
Bir kez olsun dinlersin...
Çözüm bulursun...

Ya çok fazlasını yaptım, yada eksik anlıyorum...
Belkide hak etmiyorum.
Sandığım gibi iyi değilsiniz belkide...
Asla 'O'nlarsız' olmaz dediklerimi abartıyor muyum?

O halde; ******in gidin hepiniz.
Hayatımı bana bırakın.
Birde gözyaşlarımı!

hayalet_57
07-12-2011, 00:18
hadi ben mıknatıs yuttum tamam ama dünyadaki tüm aptallarda çivi mi yuttu?
ne kadar gereksiz varsa geri dönüşüm kutusunda günlük
ve sıra çiğköfteyle ayranın görkemli şovu başlıyor:)
cut.

düz_mantık
07-12-2011, 00:20
Günlük;

En yakın arkadaşların uzakta olması ne kadar zormuş.
Arayıp kötü olduğunu söylediğinde yanında olamamaları.
Aynı şekilde benim de onların yanında olamamam.
En gerekli zamanlarda seslerini duymakla yetinmek...
Ne kötü, ne saçma, ne berbat :(
Şu sıralar yalnızlığın dibine vurmuş gibi hissediyorum kendimi.
Sakin olmaya çalışan delirmiş yalnızlığımlayım.
Umursamıyorum diyorum...
Diyorum da... hemen inandın mı ki?
Pis yalancıyım günlük.
Kendimi kandırmaya uğraşıyorum, onu bile beceremiyorum.
Etrafımda "Nasılsın" diye soranların hepsi samimiyetsiz.
Lafın gelişi soruyolar, ben de lafın gelişi "iyiyim" diyorum.
Her şey lafın gelişi işte.

Çıtırdakk
07-12-2011, 00:46
Günlük,

Stresten bayılabilirim her an.
Ya yemin ediyorum, bazen hayat çok b*ktan!
Önümde 3 sınav var.

Hele cuma günkü çok fena :((
Kitaptaki soruların bi kısmını çözemedim, sinirlendim kapattım kitabı.

Sınav haftalarında dilim lal oluyo, iki kelimeyi bir araya zor getiriyorum zaten.
Ama sorumsuzca davrandım farkındayım.

Üff neyse zaten konuşamıyorum.

sarhoş yakamoz
07-12-2011, 02:01
piştt zımbırtı naber..
şu lanet şarkıyı pardon türküyü bulamıyorum buldum ama indiremiyorum lisans felan zırvalıyo nasıl yapıcam :/

bu herifte bekliyo şimdi ayıp olacak
neyse bi link atıvereyimde kendi indirsin

_HisSetKâr_
07-12-2011, 21:54
meraba..
ben geldim..
şey... ilk defa böyle bi giriş yaptım.. biliyorum..
çok...çok saçma.. neyse..şey.. ben ne yazacağımı pek bilmiyorum aslında.. günlük..şey..ben.....bilmiyorum..yani.. neden böyle oluyor.. neden herkes neden..neyse.....
susmak istiyorum..
ben..
neyse..

gelirim ben yine..

`Parpali
08-12-2011, 00:05
Günlük,

Bir gün yolda yürüyordum.
Bir şarkı duydum kalbim acıdı,
bu kadar.

Günlüüüüüüüük,
Bir şarkı duydum kalbim acıdı,
bu kadar.

Bu kadar yani.
Bak çok basit.
'bu kadar'

Canımı yakanların canlarını yakmam.
Kalbimi acıtanların kalbini acıtmam.
İçimde böyle duygulara yer yok.
Tıpkı şarkıdaki gibi,
bir şarkı duyarım,kalbimi acıtır,geçer..
Kalbim acıdığıyla kalır..
Canım yandığıyla..
Ya da kırıldığımla..

Kırıyorlar..Susuyorum.
Anlamak yerine kırıldığımı,kabullendiğimi sanıp her seferinde yeniden aynısını yapıp,
aynı yerden kırıyorlar..
Bir insan defalarca aynı yerden kırıldığında ne olur?
Her seferinde susan insan en sonunda ne yapar?

Derin,depderin bir sessizliğe boğulur..
Bir daha bıçak açmaz ağzını..
Kırılma sebepleri kıramaz çünkü artık onu.
Yıldırır..Yorar..

Neyse günlük.
Bir şarkı duydum,kalbim acıdı.
Bu kadar.

fizy (http://fizy.com/#s/1jf8vt)

Sektir_Topunu
08-12-2011, 02:05
Seeeevgili Günlük.
Bi saattir seni arıyorum yahu nerelerdesin.
Nihayet buldum ve günlerdir annemin başını şişirdiğim hadiseyi bir de seninle paylaşmaya karar verdim.

2 gün önce ben okuldayken Melike aramış.
Annem de o gelince seni arar demiş.
Ben de anneme kızdım ki sen neden benim yerime söz veriyosun diye.
Hiç Melike'yle konuşcak halde değildim.
Yorgun ve bitkindim; üstelik yazılı haftası falan.
Neyse korkunun ecele faydası yok, aradım sonunda.
Sınava hazırlanmaya karar vermiş.-4 ay kala-
İyi olmuş ya hayırlısı falan dedim, içimden de düşünüyorum tabi bunun benle ne alakası var diye. Sadece haber vermek için aramış olamaz ya.
Yayıncılık sormak için aramış.
Sıfırdan başlıcam çok zor olmasın dedi.
Tamam dedim, tek tek yazdırdım her branştan.
Bi'tek felsefeyi atladı, az soru çıkıyo dedi :D
Tamam dedim.
Konuştuk bitti kapattık.
Buraya kadar sorun yok, herşey normal.

Ertesi akşam. Sofradan kalktım çalışmaya başlıcam saat 7 suları.
Telefonum çaldı, arayan Melike. Aramızda geçen diyaloğu aynen aktarıyorum:

-Alo kuzum
+Efendim canım
-Napıyosun
+İyiyim işte masaya geçiyodum sen naptın
-Kuzi aldım ben kitapları
+Yaa. Hadi hayırlı olsun bakalım sen bi başla da
-Başlıcam işte yarın falan
+E dediğim kitapları aldın di mi, bulabildin mi?
-Yok ya onları almadım
+Neden? :o
-Ya kuzi Kübra'yla gittik tamam mı Kübra'nın ablası geçen sene sınava girmiş işte o biliyomuş hangi yayınlar falan olduğunu, onla aldık
+Hangi yayın aldın Melike?
-Bak Mat1 Fen Bilimleri Eğitim ve Yayıncılık
+?! Melike o ne ya ilk o kitaptan başlanır mı sen daha ne çözdün de sanki
-Ama Kübra çok güzel dedi, ablası memnun kalmış so..
+Dur bi dakka, Kübra'nın ablası nereyi kazandı şimdi?
-Hiç biyeri :D Kübra ayrıntılı bilgi vermedi yani ama o yüksek bi'yer istiyomuş yani girdi ama kazandı mı bilmiyorum, okumadı üniversiteyi
+Hiç biyeri ha. O da güzelmiş. Kazansa niye okumasın Melike iyi misin :D
-Ne biliyim Kübra söylemedi ya
+İyi bundan sonra bişey demiyorum sana. Diğerleri?
-Kübra'nın kardeşinin ödevi varmış diğer sözel olanları da o aldı yarın getircek
+Tamam da hangi yayın?
-Valla hiç hatırlamıyorum ki ya
+Neyse tamam canım.
-Tamam o zaman kuzum yine de sağol. Hadi ben oyalamayım seni görüşürüz
+Önemli değil ya görüşürüüz
..

10 dk sonra telefonum tekrar çalar.
Arayan yine Melike :

-Ya kuzi rahatsız ettim ama
+Yok önemli değil de noldu
-Ya bu kitap iğrenç İreem :s
+Alırken aklın nerdeydi Melike?
-Ya açıkçası ben çok dikkat etmedim kitaplara, Kübra aldı beğendi ben onun yanındaydım.
+Başlıcam Kübra'ya ya, sözümü niye dinlemiyosun sen, Kübra camdan atla dese atlıcan mı?
-Ya yok da. Valla bunun içi falan hiç güzel değil.
+E napcan şimdi?
-Bilmiyorum ben halletcem de bi şekilde. Olmazsa buna biraz başlayım, diğerlerini alırım yine
+Melike farkında mısın bilmiyorum da 4 ay kaldı sen onu bitirirsen şükret yani daha konu falan da çalışcan
-Ya biliyorum da. Ne biliyim ya. Aslında ben o kitapları yazdığım kağıdı evde unutmuşum biliyo musun, cüzdanımda sanıyodum ama vestiyerde kalmış
+Sen Kızılay'a zaten kitap için gitmiyo musun nasıl unuttun yavrum
-Unutmuşum işte ya. Neyse zaten her gün Kızılay'dayım yaparım bişeyler.
+Peki o zaman ne diyim. Kendine iyi bak selam söyle evdekilere
-Söylerim hadi öptüm kuzu

..

İşte böyle günlük.
Ben akşam 1 saate yakın vaktimi Melike için ayırıp kitap önereyim, onun yaptığına bak.
Ölür müsün öldürür müsün..
Madem 'Kübra'nın ablası' sınava girmiş, ona güvendin, ne diye beni ararsın ki?
2 gündür anneme anlatıyorum konuşmaları. Şaka gibi bu kız ya.
Dün hızımı alamayıp Betül'ü de aradıım, ama hastaneden gelmişler, uyuyomuş, uyandırmak istemedim.
Daha kızlara da anlatmadım, farklı bi gündem konumuz var -fazlasıyla gizli :o-
Açıkçası bu konuya sıra gelmedi.

Neyse işte böyle böye böyle.
Yarına 2 yazılı var ben hiiiç çalışmadım.
Fazla gamsızlaştım bu ara.
Tabi bugünkü denemede yaptığım netin de etkisi yok değil bunda. (H)
Rekor kırdım. Kendi rekorumu. Ben böyle yaptıysam E'yi düşünemiyorum :D
Raziye 145 üstü diyomuş fgmndjndg
Sanki CIA'den geliyoz ha, söylese nolcaksa :D
Yarın da dersane var, cumaya da matematik var. Ve ben matematik de 3 ana konuyu (3 üniteyi) 1 güne sığdırmayı düşünüyorum. Ne mantıklı di mi :D
İlk yazılı notuma ve hocanın gözündeki imajıma fazla güvendiğimi hissediyorum, umarım bi çöküş yaşamam.

Çıkıyım da biraz kitap okuyum bari.
Çalışmadığım zamanlarda vicdanımı rahatlatmak için sığındığım liman oldu kitaplarım.
'Ders çalışmıyorum ama tv de izlemiyorum, kitap okuyorum -yararlı bişey :D-'
Sonum hayrolsun.

BaşBaş Günlük.

oliviaa
08-12-2011, 02:10
Günlüük

Muyyik gitti hadi gel beraber ağlayalım =(
Yaa evet geldi hemde dün sabah hastaneye
Ben öyle saf saf acilde otururken kapıdan içeriye bi girdi =)
Nasıl sevindim düşün artık sen.
İki güncük izin alabilmiş ama gitti biraz önce :/
Neyse tamam üzülmeyi bırakalım
hmm.. hem bak ne güzel gördüm dimi
hem bu iki gün okadar iyi geldi ki kararsızlığımı biraz olsun geçirdi
hem maçı da birlikte izledik herzaman ki gibi =)

pff keşke birazcık daha kalsaydı =(
bence benim Antalya'ya gitme vaktim geldi
hı hım evet gideyim ben.

.hı.
08-12-2011, 20:37
Derlerdi de inanmazdım günlük.

isomu
08-12-2011, 21:45
Ne var biliyor musun günlük?
Gülmekten ağlamak var.
Elimi ağzıma sıkıca bastırıp gülmeyi engellemek ve gözlerimden yaş akması var.
Kavga arasına; "Bi dakka bişey diyebilir miyiiiiiiiim?" diye lafa girmek var.
Yani keyif almak var, en kötü şeyden bile.
Şimdi yine boşlukta olmak var....

figen_esk26
08-12-2011, 21:53
Günlüğüm.
Artık sana sıfat taşıyan sözcüklerle başamayacağım..
Biliyorsun çok yorgunum.
Yalnız bugün hatice hocanın biraz canımı sıkması canımı sıktı(Cümlenin azizliğine kurban olun siz )
Sonuçta ben bir öğrenciyim ve gerekli malzemeleri kurumda yararlanma hakkım olduğunu gururla savunuyorum..!!

Neyse bu günü böyle atlattım daha atlatamamış olsamda.

Karşıma onu cıkardığı içinde Zekirdek.com'a buradan teşekkürlerimi iletiyorum..

elfli
08-12-2011, 22:21
yuh desem ayıp olmaz di mi?

gözlüklü tavşan
08-12-2011, 22:28
İçim acıyor... mu?
Yok...
Bilmiyorum...
Her şey ne kadar normal artık.
Zorlanıyor muyum?
Hayır.
Alışıldık, yaşandık, bilindik...
1,5+4yıl, 3 ay...
O iğrenç şeye katlanıcam...
Hep arka planda kalmak istemeye devam edicem.
Arkamda anlayan insanlar olduğu sürece belki biraz daha rahat edicem, anlamayanlarla karşılaştığımda yine sıkıntı sıkıntı...
Ben nerde hata yaptım demiyorum.
Ben çok hata yaptım.
Çoook...

düz_mantık
08-12-2011, 23:09
Günlük;

Kendimden kaçmaya uğraşmaktan vazgeçmeliyim.

Zorlamanın gereği yok. Yoruldum...

Şimdi artık derin bi nefes almalıyım,

derhal kendimi bulmalıyım.

sessiz çığlık_
08-12-2011, 23:21
Naber lan?
Ben iyi değilim bugün. Ne ders çalışabiliyorum ne de başka şeylere odaklanabiliyorum. Yarında matametik sınavı var. Oh ne güzel dimi? Diğer sınava 10 gün çalış buna gelince 2 gün.
Sıkıldım biliyor musun? İstek gelmiyor artık. Kafayı vurup yatmak yada aylak aylak dolaşmak istiyorum ve hiç aklımdan geçmediği halde ilk defa alıp başımı gitmek istiyorum yalnız kalmak istiyorum.
Kimse olmasın.
Ama biliyorum ki bu istek imkânsız. Neden diye sorma, öyle işte.
Yarını da bir atlatayım varya neler yapıcam neler.
Neler yapacaksın diye soracak olursan hiçbir şey yapmayacağım. Bakma sen benim artist konuşmalarıma. Sanki sıra sıra işlerim varmış gibi. :/
Ama ilk işim derin bir nefes alıp ohh diyeceğim. Rahatlayacağım anasını satim. O sınav ister kötü geçsin ister iyi (pek sanmıyorum ama) her neyse, nasıl geçerse geçsin umrumda olmayacak artık.
Kafamı dinlemek istiyorum. Zaten bir güzel gırip olmuşum ki sorma. Burnum artık silmekten kızarmış üstüne üstlük acıyor. Ama özlemişim gırip olmayı :)
Öyle işte.
Haa şimdi ne yapıyorsun diyecek olursan boş boş dolanıyorum sitede.
Oysa masamda bana gülücükler saçan matematik defterim var.
Yesinler seni.
Seni değil matemetik defterimi.
Haa unutmadan. Bildiniz bayım babamla halâ aramız limoni. Ama demiştim artık takmıyorum ne yaparsa yapsın diye. [O da gırip olmuş kıyamam :( ]
Keyfi bilir işten gelince 2 kelâm bir şeyler konuşuyoruz ama onun dışında bir şey yok.
Hadi günlük ben kaçar matematik defterimle romantik dakikalar geçirmek üzere yol alıyorum ben.
Kendine iyi bak.
Öptüm.
Baş baş.

selçuk2006
09-12-2011, 00:08
Günlük adamsın hatta adamın kordon bağısın valla beni bi tek sen anlıyosun günlük bugün canım çok sıkkındı farkettimki etrafımdaki insanlar beni sadece çıkar ilişkisi dolayısıyla seviyolarmış yani ben neşeliysem onları güldüryosam iyi ama moralim bozuksa çekilmez oluyomuşum bunu bana diyenler omzumda ağladıkları kendilerini neşelendirmek adına kırk takla attığım günleri ne çabuk unuttular acaba insan milleti böyle nankör işte tamam derdimi ben öyle herkese anlatmam öyle kendimi acındırmaya da çalışmam herşeyi kendi içimde yaşarım başkasına zararım dokunmaz ama anlatmıyosam bile gel hüznümü paylaş sanki odada yokmuşum gibi yanımdan kıçınızı yırtarcasına geçip gitmeyin bumu sizin arkadaşlığınız eğer buysa işler yakında değişecek merve nasıl olsa gideceksin orda anlarsın kıymetimi ama çok geç olur mehtap derdini bundan sonra sadoya anlat cengiz aa dilek de gitcek tüh neyse hepinizin canı cehenneme hepiniz aynı boksunuz... Recep Mehmet kardeşlerim siz hariç...

_HisSetKâr_
09-12-2011, 00:35
günlüğümmm benimmm
hayatım bebeğimmmmmm
gel yamacımaaa sarıl bakıyııımmmmmmmm

tamam lan şımarma hadi gittim ben.

KaSıM YaĞMuRu
09-12-2011, 10:24
sevgili günlük
erken uyandım bugün.alışmalıyım erken uyanmaya :)
kar yağıyo günlük..zekirdekte dahil olmak üzere bi çok internet sitesinde arkadaşların paylaşımları şu şekilde olucak "kar yağıyo heyoo, ankaraya öyle yakışırdı ki kar v.s" :D
izlemeyi çok severim bide kar topu oynamayı :)

kafam çok karışık günlük, başım ağrıyo dünden beri.aradı konuştuk ama yinede hallolmuyo sorun.herşeyi oluruna bıraktım artık düşünmycem ne olursa olsun.
sıkıldım çünkü aynı şeyleri konuşmaktan artık.belki biraz inansam sorun yok ama olmuyo işte.

neyse amaan gidiyimde bi kahve yapıyım şu karın tadını çıkarıyım :) geçen yıl yaptığımız kardan adam fotoğraflarınada bakıyım bi :D
annecim dün demişti kar havası var kar yağar bugün yarın diye :)

of of
of demek istemiyorum ama of işte :D
bi sorun düzeliyo öteki başlıyo, galiba hayatın kanunu bu :p
bide dün gece düşündümde beni sadece bir kişi gerçekten sevdi, olması gerektiği gibi sevdi.ama ben eşekliğime yanıyım en iyisi :D geçti borun pazarı muhabbeti tam benlik :p

ve son olarak "karlar düşer düşer düşer ağlarıımm, hep ismini hep ismini anarımm."
:D

masumelek
09-12-2011, 11:25
sevgili sevgili

bugün daha erken olmasına rağmen ne işin var aklımda

çık git artık!

`Parpali
10-12-2011, 00:22
fizy (http://fizy.com/tr#s/1ahwmy)
Bugün en çok annemi özledim..

Yanlışlıkla birine "annene sorsana bunu." cümlesini kurdum.Annesi olmayan birine kurdum bu cümleyi..
Çok düşündüm sonrasında..
Düşündüm de günlük,annem benim kolum,kanadım,her şeyim.
Onun var olduğunu bilmek bile benim için bir güvenç kaynağı.
Yanımda olmasa bile orda bi' yerde olduğunu biliyorsun ya hani,onun vermiş olduğu bir sıcaklık oluyor içinde..
Biliyorsun ki her daim seni düşünen biri var.
"Ah" desen,senden önce onu hissedecek senden önce "ah"ına derman olacak biri.
Bu öyle bir şey ki,yıllar geçse de hala ona ait olduğun hissi..
Ondan koptuğun,onun parçası olduğun..
Bu öyle bir muhtaçlık ki..
Her şeyini onunla paylaşma isteği..
Canını yaksalar,hiçbir şey yapmaksızın onun dizlerine gitsen,
kıvrılsan,saçlarını okşasa,usul usul nasihatlerini dinlesen.
"İnsanlar kötü dese.."
İnansan..İnanma isteğini doyursan..

Bilirsin bu hayattaki tek doğru odur.
En çok o gerçektir,en çok o samimidir.
İnsanlar kötü derken,onun o kötülükten soyut olduğunu,yalnız ve yalnız senin iyiliğini istediğini bilmek,nasıl da iç ısıtır.
Nasıl da güzeldir,muhtaç olduğuna tamamiyle güvenebileceğini bilmek..
Nasıl da güzeldir onun kokusuyla uyuyabilmek.

Ben hep en kötü olduğum zamanlarda anneme sarılırım..
En uykusuz gecelerimde,en canımın yandığı anlarda,onun kolları arasında uyumayı öyle severim ki.
En sıcak,en sevgi dolu kucakta uyumak..

Çok özledim..
Çok..
Bugün,
gözlerinin içine baktığımda kendimi gördüğüm,
ona ait,parçası olduğum kadını,annemi çok özledim,çok..

"Yanımda olmanı ne çok isterdim.
Dizine yatıp da uyurdum anne.
Dilimde dua,gözümde rüyasın..
Seni çok istedim,hasretim anne.."

selçuk2006
10-12-2011, 00:39
Lan oğlum kime elimi atsam bişey çıkıyo bende mi var bi terslik kimi sevsem hep aksilik hep aksilik serapın sevgilisi varmış diyolar olmamalı arkadaşım onun da olmayıversin inşallah Tülay ablaya yanlış bilgi vermişsindir yoksa tek yapraklı yonca gibi kaldım resmen mervenin sülosu recepin haticesi mehtapın sadosu serkanı cengizin dileği hereksin bi sevgilisi var arkadaş damsız kaldık resmen nuhun gemisine almazlar valla beni damsızım diye tez vakte kadar birini bulmak lazım günlük hacı senin tanıdık varmı ne demişler arkadaş arkadaşın neyse :D

sessiz çığlık_
10-12-2011, 01:16
Günlükk .
Babamla barıştık lan.
Valla.
Hemde 2 dakika önce sadece.
3 de olabilir.
Budur iştee :))
3 hafta lan boru mu?
Barışalım ama dimi?
Hem büyüklükte bende kaldı.
Öyle işte haber verim dedim.
Öptüm.
Baş baş.

lulucan
10-12-2011, 01:21
Annemle konuştum.İyi bir gün geçiremedim.Bitmesi gereken ama bir türlü bitmeyen bir okulda okuyorum.Kalbim hasta ama onunla ilgilenemiyorum.Biliyormusun tek başıma olmaktan korkuyorum...

bötüll
10-12-2011, 01:25
la günlük sana yazmakla yazmamak arasinda kararsizdim ama yazmamayi tercih ediyorum....degisen bisey varmi yok bos bos yasayip duruyoruz o halde defolup gittim ben...

hoPeace
10-12-2011, 03:02
naber..
yine ben.. sana ilk 100. mesajımda yazdığımı hatırlıyomusun.. heh iyi.. bu da 200. mesajım.. tesadüf değil de sadece 199 u görünce 200 senin olsun istedim.. o kadar değerlisin yani bende..

baksana günlük.. ben niye yarım saattir aynı şarkıyı 4. kez dinliyorum cevap verebilirmisin..
eskileri mi özlüyorum ne.. aslında insan hep eskiyi özler diyorum bazen..
ve evet o da bazen diyor şuan kulağımdaki.. bazen.. ne yaparsan yap olmuyor bazen..

iyiyim iyi.. herşey yolunda ne güzel..
ama ben hep bi an önce bitsin istiyorum bişeyler.. daha önceden bugünlere gelmek için hep acele ettiğim gibi şimdide bugünden sonraki günler için acele ediyorum.. merak ediyorum yine.. ve en güzeli ben yine silgi kullanmadan yazmayı seviyorum günlük..

kelimelere daha çok anlamlar yükleyebiliyorum şimdi.. tek kelimeye hemde.. 'bazen' mesela.. ya da 'neyse'.. ya da 'tamam'.. neden kısa cümleler kuruyorum demiyorum, gerek yok be günlük, iyiyim böyle..
küçük notlar bırakıyorum hayatın sayfa kenarlarına.. bir şarkıyı keşfediyorum bazen sadece.. ya da bir filmi mesela.. cümleler kalabalık geliyor bana günlük.. harflerin safları daha güzel.. sıkı tutulmuşsa hele bir de.. zaten en güzeli de bu.. büyük cümleler hep arada boşluklar barındırıyor.. her seferinde farklı bir kelimeye veriyorum dümeni..
sözlük ol sen gerekirse.. bana tanım cümleleri kurdurtma da..
dur biraz dinleneyim günlük.. zihnimin uykuya çok ihtiyacı var..
sadece uykuya.. evet..
sadece 'uyku'..

nazenin..
10-12-2011, 04:17
Ilık bi' hisim bıraksam beni donacağım .. Alışkınım ..

Bilirsin .. Yorgunluk demlerimi.. Bilirsin kahkahalarımın tanıklığını.. Öylesi derinden öylesi içten .. Lisanımız nasıl olmuştu , ne olmuştu da böylesi yabancılaşmıştı ? En önce o iğneyi kendime batıracağımı , eleyeceğimi tüm yanlışlarımı , hatalarımı bir bir yoklayıp defalarca yaşayacağımı bilmediğinden miydi bu hamlen ? Bu günleri acıtan hamlen .. Bu günlerimi sızlatabilen hamlen .. Ya da ne diyordum ben neşe oyunlarımın tam da içindeyken .. O en çok kendime gülüşümü , içtenliğime sevinişimi bilirken ; nasıl böylesi yok olabilirlik yaratabilir ki bir insan .. ? Nasıl böylesi sildirebilir varlığı .. ? Çok mu Düş'ünmeye başladım ben yine sahi.. Kendimle de konuşur oldum yine bak .. Ya da söylemek gerekirse doğruyu ; Ben hiç vazgeçmedim konuşmaktan içimdekiyle .. O çocuk benimle beraber büyüyecek mi , bilmem .. İnan bilmem .. Ama bildiğim bir şey varsa ; Ben böylesi büyürken içimdekini de hırpalayacağım.. O çocuğu da inciteceğim .. Ama olmuyor biliyor musun ? Olmuyor .. Öylesi kırgınım ki , herkese .. Ya da nefes alabilen her şeye .. İnsanlar neden böyle diye , sormuyorum artık .. Soramıyorum .. Güçsüzleşmekten korkuyorum .. Yanıyorum sanki , Düş'ündükçe .. Düş gücüm ve ben .. Bazen kendimden korkmam gerektiğini anlayabiliyorum .. Kahkahalarımla yaşayabileceğimi .. Belki yalnızca onlarla ölebileceğimi.. İnan hiç ürkütücü gelmiyor .. İnan gelmiyor... Hatta öyle ki , bir şeyler gidiyor ama artık yok oluş bi' ürkütücülük vermiyor .. Bak yaşıyorum işte .. Hiç görmediğin bir ben var değil mi ?
Evet bu yaşayış diyordum alıyor , görüyorum .. Eritiyor da .. Savruluyorum .. Acı'yorum bana .. Acı duyuyorum bazen .. İnsanlarla anlaşmak , içten olmak , değişmemek , ödünsüz yaşamak öyle zor ki .. Gözlerime bakıyorum işte yine .. Her yıl daha bi' farklı bakış .. Bazen diyorum ki , hayır bu Düş'üncelere sahip olan ben değilim .. Olamam ..! Kahretsin ! Ama düzen bu .. Değişiyorum .. Yaşımın üzerinde bir değişimi artık kaldırabilirliliğim olur mu bilmiyorum .. İnsanlara yetişemiyorum .. Hayallerine , isteklerine .. Bir anda var olup , kendi istekleriyle yok olurluluklarına.. Anlıyor musun ? Bir şeyleri daha yitiriyorum .. Yitirdikçe boğuluyorum ... Sözlerimi tutamıyorum .. Gülümsüyorum .. Kahkahalarımla yaşıyorum işte .. İşte umut doluyum ben .. O çocukları görmeden yapamıyorum .. Gülüşlerini incelemek istiyorum .. Kaybolmasınlar istiyorum .. Ben onlar hiç büyümesinler istiyorum .. Saçlarına dokunuyorum her birinin , öyle masumlar ki .. Öyle ihtiyaçları var ki , diğerlerine .. Lanet olası nefes alan , yürüyebilen koşabilen insanlığa .. Nasıl ihtiyaç bu , nasıl bi' bekleyiş.. Korkuyorum .. ! Mahvoluyorum .. O'nu sonra o 29 yaşındaki güzelliği Düş'ünüyorum .. ! Soğuyorum hayatttan .. Nefesim tükeniyor .. Yetişemiyorum benden yıllarca büyüklüğe sahip ama , büyüklüğü üstlenilene .. O masumluğa yetişemiyorum .. Bu şehir O'nu uzaklaştırdı .. Kendine bir gün yetebilmesi için en büyük Dualarımı onun adına tüketmeye razılığım beni eritiyor .. Ama vazgeçmek sığmıyor kalbime .. Sığamıyor .. İçimde öyle derin oyuklar var ki , öyle derinleşti ki boşluklar ... Hiçbir şeyin yetişemeyeceği o korkularımı tek tek savurma zamanlarımı atlatmış olmak artırırken yüklerimi , masum yüzler görememek nasıl yakıyor canımı .. Korkutuyor bu yığınla kalabalık .. İstemiyorum kimseleri.. İstemiyorum hiçbir şeyi.. Öylece oturup , öylece sessizliği dinleyip , zihnimden ürettiğim seslerle yaşayabilirliliğim olamaz mı ? Bunu yapamaz mıyım ? Başarabilirim .. Ama bu bi’ savaşken ne tür bi’ başarıdan bahsetmem gerekir .. Korkularına savaş açan bi’ yalnızın insanlığa duyduğu öfkesi mi ? Ya da .. Yaşamak , yaş atmak … Kirlenmek , yitirmek .. Görmek istememek .. Yaklaştıkça uzaklığı hissetmek ve vazgeçmek demekmiş..

Öğrendim ve akıbet , işte akıbet nerededir benim yaşamımın neresindedir bilmiyorum .. Bi’ ölü Düş’ün .. Kendine en çok yakışanla yaşayabilen .. Bir tek gülümseyen .. Her şeye .. Tüm tepkilerini öldürmeye yakın .. Sadece hayata bu tepkisi kalan iste .. Kahkahasında gizli bi’ harabe .. Susması gerektiğini her geçen gün daha çok anlayan ve her şeyi artık bırakan , nerede ne yapıyor olduğunu bilmeyen biriyim .. Umrumdan taştı artık her şey .. İnsanları itmek ve böyle yaşamak .. Becerebilseydim belki .. Olmadı , yapamadım ve sessizliğe gömülüyorum ..

Korkum ;
Ayna gerçekliğim , umutlarım .. Adı kalan belki sadece ..
Sessizlik ben olmuşken .. Çaba .. Yersizliğe bir adım daha atmak zor .. Çok zor .. Yıkımlar artık doğrultmuyor .. En dibin dibini görmek bu .. Dahası fazla değil de nedir .. Sessizlik .. Sadece sessizlik .. Tüm ömrüm ve olağan olan her şeyin dışında .. Öylesi ..
Sarılmak sana sessizce …
Hani o bana ..
Öylesi yokluk işte ..
Yok’luk…

sessiz çığlık_
10-12-2011, 11:17
Lan!
Hafta sonu diye şöyllee en az bi 10 a kadar uyuyayım dedim. Nerdeee ??
07:30 da kalktım yine.
Hemde ne kalkma üstümde bir ağırlık içimde bir sıkıntı.
Lanet okudum böyle hafta sonuna.
Sinirliyim dostum.
Gittim ben.

allinee
10-12-2011, 21:12
hısst pısst gunlukk:)) ozlemısım beaa ne kadar zaman kac yıl oldu senınle dertlesmeyelı ... bı agız dolusu laflarım var soyleyım soyle bı derın nefes alayım dıyorum hanı en azından rahatlamıs olurum ama nerdee ...aklım o kadar karısıkkı oyle buyuk bır sınawdan gecıyorumkı ..ne kendımı anlatmaya dermanım war ne baskasının ıftırasını dınlemege yuregım yetıyor....tukenıyorummm..nefes alamyorum hıc bır dusunce benı sakınlestırmege yetmıyor gercı ortada bı cumlede yokkii...en fena sonu kendımıze yine bız hazırlıyoruz ne fena ne buyuk bır yıkım ...susuyorum sustukca hıssızlesıyorum tepkısızlesıyorum .....ben ne cok degıstımne cok duruldum cok cabuk oluyor hersey umarım sonrası ıcın bıraz mutluluk bıraz huzur bırakmısızdır...nasıl bakacaksın benım yuzume...

Büşra_06
10-12-2011, 21:20
Sevgili günlük,
Bugünüm nasıl geçti anlamadım..
Oldukça boştu..
Daha şimdiden pazartesi sendromu yaşamaktayım üstelik.
Herneyse Emine'nin Konya'da ki dershane arkadaşı bizde..
Hacibektaş'da kalıyordu.
Bugün bizim misafirimiz.
Şeyda'da gelecekti ama saatin geç olması itibari ile yurttan izin alamamış.
Fatma ablamla konuştum, dün evlerine hırsız girmiş. Ama önemli bişi yok, şükür ki..
Ablamın eski telefonunu almış, evi dağıtıp gitmiş 'pis herif'
Neyse artık çok çene çaldım.
Sonra görüşürüz yine...

_HisSetKâr_
10-12-2011, 21:25
bir vardı
sanki
bir yoktu

...

mubtelaa
10-12-2011, 21:27
güne kötü başlamam günün kötü geçeceği anlamına geldi bugün;

gitmek istemediğim bir nişana giderken yolda kapkaççılar kuzenimin kolyesine saldırdı,
ama ben yeğenimin telefonu çalındı sanarak peşlerine verdim ve
yakaladım onları biraz benden biraz onlardan (5 kişiydiler 16-17 yaşlarında) derken çocuk bıçak salladı bana ve omuzumun arkasını delmiş namısız ama haberim yok:S
olay bittikten sonra düğün salonuna gittim montumu temizliyim derken annemler fark ettiler yara olduğu kan akmış falan neyse sardık ama hala ağrıyor:)

Pudra Şekerli Çilek
10-12-2011, 22:50
Her şey yoluna giriyor
mu
dersin?

.hı.
10-12-2011, 23:15
Az kalsın ailemsiz kalcaktım günlük. :'(

EbRu_S
11-12-2011, 02:25
Sevdiğinin (Sevgilinin değil) omzu çok rahat, huzurlu gelir demişler günlük,
Ben denedim bugün omuz omuz gezdim.
I ıh, yok.
Sadece eğilmekten belim ağrıdı o kadar.
Ne huzur, ne rahat, ne bişey.
Belki de kişiler hatalıydı, bilemedim. =/

PüR_NeŞe
12-12-2011, 00:06
ananem geldi günlük...geldiğinden beri yanımdan ayrılmıyo....şuandada yanımda...ve sürkli bişeyler anlatıyor...ama hiç bişey anlamıyorum..çünkü kendini genç sanıyor ve dedemin onu istediğini söylüyor...annem duysa kızar diyor...gülermisin ağlarmısın...

Silahşor
12-12-2011, 01:30
Günlük la, mesela diyorum adını sorsam. Leyla, dese. Adı Leyla olmuş olsa yani.
Sonra tam o anda Erkan Oğur alttan alttan dese ki, fizy (http://fizy.com/tr#s/1aj9ae)
Yeminle iki kat daha severim o an.
Ne güzel olur ama adı Leyla olsa.
Acayip güzel olur.
Erkan Oğur sussa, arkasından İbrahim Tenekeci'nin sesi duyulsa alttan alttan, dese ki,
"Eline sağlık Tanrım Leyla çok güzel olmuş
Tanrım eline sağlık dünya da çok güzel olmuş
Keşke biraz ölmesem."
İkinci dizede aslında dünyanın güzelliğinin Leyla'nın güzelliğine bağlı olduğunu belirten bi ses tonuyla söylese bunu.
Sonra dolmuşa binsek. Orda da bi şarkı çalsa, ama biz hiç dinlemesek o şarkıyı.

Ya öyle işte günlük.

.hı.
12-12-2011, 11:01
Gidiyim ben ya..

sarhoş yakamoz
12-12-2011, 16:30
üşenmedim hesapladım toplamda 1687 sayfa 37 ünite 2037 soru çözmem için yalnızca 3 ayım var.

aöfden nefret ediyorum..

paradox_06
12-12-2011, 17:06
lan günlük müsün nesin dinle beniii
moralim b.k gibi
hem de b.m b.k
nefretle kal günlük !

_HisSetKâr_
12-12-2011, 20:46
günlük lan..

yoldaşım olsana
:) ne biliyim yanımda ol
bari sen
senle karşılıklı çay içelim bir şey yapalım
beraber gezelim felan
belki soruda çözeriz
ders çalışırız
ama
beraber..
ne bileyim
müzik dinleriz.
sonra
sarılırız
dersin ki bana
yanındayım''....

buna ihtiyacım var............

karın ağrısı
12-12-2011, 23:50
Bu soğuk havada buz kesmiş bir banka oturup dişlerimi sıkabilirim. İçim titrerken ben küçük ellerimle bir gazeteyi tamamen açıp sadece yüzümü değil, tüm cüssemi gizleyebilirim neredeyse. Hatta gazeteme bir de delik açarım. Etrafı izlerim. Olabilir yani, neden olmasın? Uzun bir pardesüye ve kocaman güneş gözlüklerine de ihtiyacım yok. Gri berem ve siyah montumla da yapabilirim bunu. Gözüme birisini kestirip yolunu kesebilirim bir süre takip ettikten sonra. ''Seni çok seviyorum. Uzun zamandır takip ediyorum. Sen benim hep hayallediğim erkeksin.'' diyebilirim. Beni büyük bir olasılıkla sallamayıp yoluna devam edecektir. Ama bir ihtimal durup dinleyebilir. İşte o zaman anlarım ki ya benim kadar delidir ya da uzun zamandır sevişmiyordur.

Eskiden 18 yaş sınırı ve mekanlara girmek konusunda da böyle şeyler düşünürdüm. Ama ocak ayında 20 olacağım. Bu şansımı kaybettiğim için biraz, çok değil yani, üzgünüm.

Ufak tefek şeyler işte.. Otobüste giderken bir teyzenin kucağına oturmak mesela bir anda.. Yaşlı bir amcaya gidip ''Amcacııım, benim romatizmam var. Duramıyorum ayakta.'' diyip yer istemek sonra.. Yolda yürürken yanımdaki arkadaşımın bana sarılmasını isteyip bağırabilirim ya da ''İmdaaat, sapıııık!'' diye. Bir şekilde insanları korkutabilirim ya da eşek şakaları yapabilirim onlara. Dayak yerim sonra belki. Ama neden kamera şakası olunca hemen yumuşarlar ki. Ben de şaka yapıyorum, bir kamera olması mı şart?

Gidip bir erkeğe onu nasıl sevdiğimi, nasıl aşk dolu olduğumu anlatabilirim. Onu da kendime aşık edip sonra ''Pardon, bir arkadaşa benzetmişim.'' diyebilirim. Ne beddua alırım ama, di mi! Sonra da aklıma asla gelmeyecek, belki de iyice tanısam uzak duracağım bir adama cidden aşık olurum. Öyle kötü şeyler yaşarım ki, etrafta bir kamera ararım bunun şaka olduğunu söylemeleri için.

Her zaman derim ben, ''Şakadan anlamıyorum.'' diye. Aslında ben gerçeklerden anlamıyorum. Alışmak istemiyorum. Sıkıntılara, üzüntülere alışıp bir süre sonra üzülemeyecek bir hale gelmek istemiyorum. Kabullenmek istemiyorum.

Şimdi kalkıp yatağımdan, dışarı çıkmak ve evime en yakın caminin önünde mendil açıp AKIL DİLENMEK istiyorum. Hem de allah rızası için.. Şaka şaka! Kamerasız ama, idare edin.

asosyaldeli
13-12-2011, 22:37
günlük beya;
beni bir tek sen alıyorsun.
bir tek sen sıkılmıyorsun benden.
sana hep iyi şeyler anlatayım istiyorum ama hayatımda hiç iyi şey olmuyor ki. :/
ya da oluyor da ben fark edemiyorum.
of olum günlük benim şu halim ne olcak?
daha ne kadar böyle devam edicem?

`Parpali
13-12-2011, 23:08
Ağzını yüzünü yediğim günlük,

şu an İstanbul'a gideyim mi gitmeyeyim mi diye düşünmekteyim.
Eşekçiğimi aradım,ona sorcaktım,gel derse gidicektim halbuki ama açmadı telefonunu.Kesin uyuyor yine. :(

Babam gel dedi,"2 gün de olsa gel kızım" dedi böyle sevinçli ve arzulu bir ses tonuyla.
Abim yine umursamaz bir havayla "gel yavrum ben her haftasonu çıkıp geliyordum ya,yolu ne düşünüyorsun"dedi.Kuğulluğunu yesinler.
Anneme dedim,ben o kadının ağzını yüzünü yerim yea."Nasıl uygun görüyorsan öyle yap."dedi.Hep derslerimi düşünüyor,benim ne kadar önem verdiğimi biliyor ya,bir şey söyleyip sebep olmamak için o içindeki bitmek tükenmek bilmeyen özlemini bastırıp "sen bilirsin."diyor.
Hı hıı evet,öyle çok özlüyor beni.Olamaz mı?
Şimdi "sakın gelmeni istemediği için öyle yapıyor olmasın?"diye içinden geçirme!
Hep Samet öğütlüyor sana bunları biliyorum. :(
Ama sen benim günlüğümsün onun değil,bana itaat et,şeker şeker beni dinle.İç seslerini kendine sakla.Ağzına çarparım!

Bilemedim kızım dümlük.Napsam ki?
Gidersem,notlarımı da yanımda mı götürsem?
Ya da 4 gün kafamı dağıtıp gelip burada mı ineklesem?
Ama vizeler bittiğinden beri hiç ders çalışmadım,Karahanlı'yı okuyamıyorum yine,pratik yapmam lazım. :/

Dur bari en iyisi biraz daha düşüneyim de,biletimi alayım biraz sonra ona göre.
Nasıl uyandırcaz?50 kere de arasam uyanmaz ki. :/

Bir de günlük,az önce fark ettim,ne çok gelir oldum bu bi-iki gündür buraya.
Hayatım mı boşalmış nolmuş benim?
Rahatsızlık duydum bak bundan,haberin olsun,gelmeyebilirim.
Gözlerinden öptüm.

hayalet_57
14-12-2011, 00:44
gecenin 02:36 sına kadar onu düşündüm çaresiz gereksiz bi halde...bi yanda matrax bi yanda yastık uyusam ayrı uyumasam daha bi boş.Bazen cümlenin sonuna nokta koymadanda diğer cümleyi büyük harfle başlatmarnın aptallık oldugunu anladım bugün cümle kurma yeteneğimin sıfırı tükettiği günlerdeyim kanka...on görene kadar herşey iyiydi.Hani bir şarkı da diyyor ya GÖRMESEM DAHA İYİYDİ SENİ ORADA O GECE...aynen öyle işte ne biliyim bana conconum derdi arada sırada artık "um"gitti nereye neden gittiyse concon olarak tanımlanıyorum onun tarafından ve ben u-onun şuncaazcık umrumda olmadığım için conconluktan istifa etme kararı aldım oşçakal demek gelmiyor içimden ne hali varsa görmesi dileğiyle değil mi günlük kardeş?
cut..

Silahşor
14-12-2011, 01:35
Nabıyon la günlük? Ben de iyiyim sağol canım.

He gördüm valla yine. Ne güzel gördüm ama. Çok güzel gördüm.
Bugün dolmuşa bindik şimdi. Hani Transit dolmuşlar var ya, dolmuş ondandı işte. Normal eski dolmuşlardan değil. O Transitlerde de genelde iki tarafta da koltuk oluyo. Yani kapının orda da 2 tane tekli koltuk oluyo.
Neyse işte, ben o teklilerden birine oturdum.
Kız da cam kenarındaki bi koltuğa oturdu, çaprazıma yani.
Bikaç kere arka tarafa baktı. Önümdeki kadına bi baktı şöyle.
Sonra acık daha arkaya baktı. Bil bakalım o acık daha arkada kim vardı?
Yok lan ben değil.
Şaka lan tabi ki ben.
Neyse işte efenim o ara bi göz göze geldik. Ben zaten ona bakıyodum öyle. O da öyle dönünce bi kesişim oldu.
Sonra hemen geri döndü önüne. Ondan sonra daha da arkasına dönüp bakmadı hiçbi yere ya da kimseye :D
"Aman bu salakla göz göze geldik yine" demiştir belki içten içe. Olsun desin nolcek. Noproblem.
Ben bakarım öyle kendi kendime. Bakarken öyle hayaller kurarım falan.
Geçen gün dediydim ya hani günlük "Adı Leyla olsa keşke" diye.
Bugün öyle bakarken kıza aklıma geldi yine. Leyla'nın sözlük anlamı "Gece gibi siyah saçlı kadın, gece" demek. Aynı o yani. Kapkara saçları var.
Ah ulen dedim, keşke adı Leyla olsa dedim. Adı Leyla, kendi Leyla dedim.
Sonra son durağa geldik, indik, olaysız dağıldık.

Kaşların kara kara da amanın Leyla Leyla
Gözlerin derde çare de eyle yarim eyle
Senin için yanarım da amanın Leyla Leyla
Kerem misali nara da böyle yarim böyle

http://fizy.com/tr#s/1aiq7s

Pudra Şekerli Çilek
14-12-2011, 18:01
Öfke, geçer.

KaSıM YaĞMuRu
14-12-2011, 18:50
sevgili günlük
açım ulaaan diye bağırasım var çok açım şuan
höf günlük

yarimm
14-12-2011, 19:04
Sevgili Günlük!
yine sıradan öle lanettt bi gün geçirdim ewde
yarın cıkıp gezmeyı planlıyorum:)
HATTA plan hazır bile
kadıköyde sahile karşı sıcak bi çay güzel bi sohbet ohh deymeyin keyfime

_HisSetKâr_
14-12-2011, 19:54
günlükçüm
benim bebeyim hasta mı olmuşşş hastanelere mi gitmiş yine guduuvvvv
dur ben onu azcık nazlıyım da geliyimmm guduuuu

PüR_NeŞe
14-12-2011, 23:28
günlük ananeciğim beni erkek sanıyor biliyormusun...:Dhani keşke erkek olsam diyordum ya ondan herhalde..:Dyoksa erkeğe benzemiyorum dimi..yok yok gayette cilveli bir hatunum:D

oliviaa
15-12-2011, 05:13
Ben babamı özledim günlük.
Onun küçük kızı moduma giresim var, dizine başımı koyup yatayım yine =(
O da saçlarımla oynasın, ben yine gevezeliklerime başlarım hemen.
Evet gecenin bu saatinde aklıma geldi olamaz mı ?Özledim.

maça_kızı_
15-12-2011, 07:16
sevgili günlük; ben geldim...bence ben deliyim günlük çünkü 2 gün önce ekonometri sınavım için çalıştım sabahladım,ertesi gün yani dün sınavdan sonra çok şükür dinlenmeye niyetlendim ki arkadaşım geldi..döneceği vakitte onu şuracığa bırakır evime dönerim derken aklımı çeldi onun yurduna gittim..hoştu beşti derken maket yaparken buldum bizi..sabaha kadar maket yaptık ikinci günümde sabaha karşı çok dayanıklıydım uykusuzluğuma rağmen 2 ye kadar stresi,kesmesi,biçmesi,yapıştırması bitti sayılır ve gönderdim arkadaşı teslime..ben de evime gittim yol mu beni yürüdü ben mi yolu orasını hatırlamıyorum..bilincim yitikmiş sanırım...evime geldim pijamaları çektim yattım..kombi her akşam 9da yanardı uyuyorum ya 11 buçukta yakmışlar o bademciklerim nasıl şişmiş şu an nasıl ağrıyor anlatamam sana günlük..dünkü sınavım açıklanmış 56 almışım çok sevinmesem de 1 gece çalışmayla olacağı buydu demeden edemiyorum..sonuç olarak uyku düzenim gitti gece 12ye çeyrek varken uyandığım için,bademcikler öylesine...

ya yarın da çağırıyor bu kız şimdi itiraz istemiyorum dedi =/

UZAYLİ
15-12-2011, 10:00
Günlük

2023 yılında Jean Pierre'nin yanına gideceğim. 70 yaşında oluyormuş. Samimiyetime güvenip benimle gelecektir, hisseder biliyorum. Ona öyle bi Doğu Karadeniz turu yaptıracağım ki, öyle mekanizmalar, öyle insanlar göstereceğim ki...

O, filmlerdeki karakterlerin başkalarına yaşattıkları hoş şeyleri yaşamadan ölmemesi gereken biri.

Çok uçuk bi hayal değil be günlük:$

EbRu_S
15-12-2011, 14:21
Ah günlük, caanım günlük,
Eskiden en ufak bir hastalık belirtisini daha da ilerletmeye çalışan ben, iki gündür yemek-ilaç-vitamin-uyku düzeninden çıkmıyorum. Hatta ''Yok yeaa hasta değilim ben'' diyebilmek için kalktım okula gittim.
Kim bilmez ki benim okula gitmemek için geliştirdiğim hastalık numaralarını? :$

Neyse işte, öyle günlükcüm.
Hı hı. Geçmiş olsun bana. (A)

Pudra Şekerli Çilek
15-12-2011, 15:43
Buralara uzun uzun saçmaladığım günlere döndürecek bi' şeyler lazım bana.

matraxıngücüadına
15-12-2011, 15:49
Günlük!

Allah belanı versin günlük :S

Isabella.
15-12-2011, 18:37
Sevgili Günlük,

Bugünlerde bi' garibim canım günlüğüm. Hiç yapmadığım şeyler yapıyorum mesela çok uyumak gibi. Acilen eski halime dönmem lazım.. Ah günlük canım günlük bilirsin ben pek sevmem seni zoraki yazıyorum anlayacağın..

Görüşmemek dileğiyle. Beni unutma..

acibiber_42
15-12-2011, 19:34
10 yildir araliksiz günlük yaziyorum niye yazdigimida bilmiyorum..ama yaziyorum..

_HisSetKâr_
16-12-2011, 21:55
ilhan hoca mektubumu okumuş.
anasını satayım.
hoşuna felan gitmiş.
bir de bizim mallar demiş ki hocam yazısı kötü diye utanıyor felan demişler
hoca demiş yok önemli olan içindeki felan fiskos demiş oy gidicen öpecen şimdi <3
gadasını aldığım :)
şey. bir de harbiden yazım berbat lan. doktor yazısı diyenler var ama yok doktor olmaya niyetim yok. ( evet o kadar puan yapsam da doktor olmayacağım. istemiyorum abi. lan mal! o kadar puan yapıyım da hele bi.. uu beybii) neyse. konu nasılda üniversiteye geldi :(
böhöğğ :( tırstım yine.
neyse.
bak.
babamın sesini duydum.
ben gitsem iyi olacak.
bay-çok-bilmiş-soğuk-adam-bakışlarıyla karşılaşmak istemiyorum.
gittim günlük.
mal gibiyim.
bay.

_sNoT_
17-12-2011, 04:11
Günlük insanı,
Her insanın okuyacağını bilmeme rağmen yinede armut gibi dönüp dolaşıp senin temiz beyaz sayfana yazıyorum.
Bugün duygusal olacağım adam ol akıllı ol ona göre.

Bugün bir karar aldım, belki senin için bir şey ifade etmez ama benim için bir o kadar ilginç, özel ve zor bir karar..

Şu şehirden oldum olası hiç hoşlanmadım, beni tutan hep bir şeyler ve birileri oldu. Gitmedim, gitmek istemedim. İstanbul olduğu için değil, sevdiğim insanlar olduğu içindi buradaydım hep.. Bana ihtiyacı olurdu belki, zorda, darda kalırdı düşüncesiydi beni burada tutan şey.

Bugün o sevdiğim insan, benim burada mutlu olmadığımı ve buradan şehrime gitmemi isstedi. Bu onun içinde zor bir istekti biliyorum ve benim içinde duyması neredeyse zor bir istekti. Ben tek bir dakikamı bile bu şehirde ziyan etmek istemiyorum, beni burada tek şey var ve o bana kendi şehrimde daha mutlu olduğumu söyleyerek gitmemi öneriyor. Her şeyden uzak sadece benim mutluluğum için.

Kendimi 2-3 saattir bu istekle yüzleştirdim. O her şeyi göze almıştı. Artılarıyla eksileriyle her şeyiyle düşündüm. "İzmir" kelimesinin geçtiği her yerde gülümsediğimi farkettim. Bunun için herhangi bir kefe yapmama gerek yoktu sanırsam.

İçimde öyle acayip düşünceler varki.. Hangi biriyle başa çıksam bilmiyorum. Bir yandan mutlu olduğum mu, bir yandan gerçekten üzüldüğüm mü.. Ben bu sevmediğim şehirde çok şeyimi bıraktım. Her insan elbet bir yerlerde bir şeyini bırakmıştır bir kaç yerde. Ben çoğu şeyimi burada bıraktım. İnsanın gençliği gerçekten kayboluyormuş. Ben geçenlerde ruhumun 60. yılını kutladım, sorgusuz sualsiz ve kimsesiz. Kimse gelmemişti çünkü 365 gün 6 saati 1 sene olarak baz aldığımızda 22 senemi doldurmuşum fakat ruhum her 90 günde bir yaşlanmış. Ben burada gençliğimi bıraktım, en çok sevdiğim özelliğim neşemi bıraktım. Hep gülerdim, dişlerim görünürdü artık görünmüyor hiç biri.. Çok zor artık sanki gülümsemek..
Gerçekten yürümekte zorluk çekiyorum, insan üşenmenin dışında mutfaktan bir bardak su almak için ecel teri döker mi yahu?

Ben burda sevdiğim insanları bıraktım. Kimisi bir köşede, kimisi bir başka köşede. Ama hepsi de artık benim tarihimin önemli parçaları.. Çok güldüğüm söylenemez, ama çok ağladığım aşikar. Hani denilebilir "hayat böyle bir şey" diye.. Bence hayat öyle bir şey değil, bu hayattan çok işkence.. Ben burada çok arkadaşımı, çok dostumu kaybettim. Konuşma özelliğimi kaybettim. Sevgimi kaybettim ve en önemlisi saygımı.. Hislerimin ucunu körelttim.. hep olumsuz muydu her şey? Elbette değildi. Kefeyi burada uygulamak gerekiyorsa eğer evet olumsuzdu.

Bana burası çok şey kattı ama kat ve kat fazlasını aldı götürdü benden. İnsanların elden gittiği gerçeğiyle defalarca yüzleşmeyi İstanbul'a ayak bastığım o ilk gün öğrendim. Otobüste yanlışlıkla ufak bir çocuğun parmağı düşmemek için tutunduğu demirde iken, hanzo bir bayan insanının ani bir kafa hareketiyle elleriyle demire tutunmakta olan çocuğun ellerine yüzünü çarpıp o gözünü çocuğun parmağına isabet ettirip, "çocuğun gözüne parmağını soktuğunu ima edip" otobüste çocuğu bir güzel azarlaması ve bu durumun çoğu kişi görmesine rağmen herkesin duyarsız kalmasıydı.. Benim geldiğim ve geçireceğim günlerin bariz bir örneğiydi ve hoşgeldiniydi.

Ben artık İzmir'e daha doğrusu İzmir'ime dönme kararı aldım. Eğer şirketimle de sağlıklı bir şekilde görüşüp İzmir deki mağazalara atamamı yaptırabilirsem benim için çok güzel olacak.

İçimde tarifi olmayan bir İzmir sevgisi ve mutluluğu, bir tarafta da üzüntüsü..
"Ben onu burada, bu sevemediğim şehirde nasıl tek başına bırakacağım? Nasıl zora düştüğünde yanına koşup yanındayım diyeceğim? Nasıl ihtiyacı olduğunda yolda kaldığında onu bu zor durumdan kurtaracağım. Onu nasıl kötü insanlara karşı koruyacağım? Kimseye derdimi anlatamadığımda onun yüzünü görüp derdimi nasıl anlatacağım? Ben onsuz İzmir de sevdiğim şehirde nasıl mutlu olacağım? Bir telefon ona olan hasretimi dindirebilir mi? Dindirebilecek mi? Bir daha onu ya göremezsem?" düşünceleri beni yerle bir etmeye yetiyor..
Vazgeçmek istiyorum ama geleceğim, ikimizin geleceği için ikimizde bir yerlerden fedakarlık etmek zorundayız..

Büyük ihtimal kararımdan dönmeyeceğim, bunu benden daha çok mutlu olayım diye oda istiyor..
Ve bekle İzmir beni..
Seni çok özledim.

Biliyorum benden ne yazar olur, ne kompozisyon yazabilen öğrenci olur.

:/

_HisSetKâr_
17-12-2011, 21:21
Beni benden çıkardınız
Beni benden aldınız
Göz görmeye-görmeye
Bir uzağa bıraktınız
Kendime dönmeye artık çok geç.

Özdemir Asaf

_TüRkIzI_
18-12-2011, 00:34
Günlük..
Hayat gerçekten zor günlük... Ve benim ablam çok talihsiz her açıdan çok talihsiz... Keşke yükünü paylaşabilsem onun neyse konuşmak istemiyorum.

_HisSetKâr_
18-12-2011, 00:37
şey,
bundan sonra ben
ağır başlı felan olucakmışım.
anladın mı günlük?
öyle işte.
ağır başlı olucakmışım sonra çok gülmüycekmişim çok ağlamıycakmışım küfür de etmiycekmişim. kendi kendime bile. öyle işte günlük anlıycağın uslu kız olcakmışım hanım hanım böyle. neyse öyle işte
gidiyorum ben .

tıynetsiz eküri..
18-12-2011, 00:58
Gülümsüyorum kendime biliyor musun ?
Ben her Adrian şarkısında bi' başka gülümsüyorum içimdeki bana .. Dışarıya vurduğum an an , o çocuğa.. Bana .. Özlüyorum belki beni.. İnsanların sesime kattıkları ses çok yordu beni.. Çok hırpaladı henüz yaşlanmamış yaşımı .. Yaş oldum .. Yaş'lanamadan .. Okul - yurt arası gel-gitler içindeyim .. Öylesi bi' git bi' gel .. Kitap okumak.. Az biraz ders çalışmak .. Sonra en çok ama o en çok olanı , gülümsemeyi es geçmemek .. Bol çok kahkahalar atmak .. Bak sana durup durup anımsadığım o filmden biraz bahsedeyim hı ?

A moment to remember ..
Hatırlanacak Bir Anı ..

Bir arkadaşımın yorumuyla , ismi filme ancak bu kadar oturabilir .. Nasıl bi' hale bıraktıysa beni , hala çıkabilmiş değilim .. Anıları birbir toparlamak , anılardan ev kurmak sanki.. Yazmak , çizmek , haykırmak .. Unutturmamak .. Bi' anı uğruna ömrü silip atmak istemek .. Ömrü O'na verdiğin değerin için adamak .. Çok sevmek .. Sevgin uğruna bile bile savaşmak .. Seni unutacağını bile bile .. Daha da acısı seni unuttuğunu göre göre .. Yakan bi' film oldu .. Ama hiç demedim ben , neden bu filmi böylesi geç izledim ? Zamanıydı belki .. Ertelediğim filmlerin böyle sonuçlarına pek alışkın değildim aslında .. Ama bunun yarattığı etki bi' başka sarstı beni.. Kalbimi.. Bi' sahne beni çok hırpalamış yeni yeni farkediyorum , rüyalarıma girişinden belli olsa gerek .. Kıza , ömrü boyunca bi' pişmanlığı yaşamamak için ulaşıyor .. Ve kız tanıyamıyor .. Bi' parçanın kopup gittiğini anlıyorsun yüreğinden .. Sonra , Kızın çizimlerine bakıyor ve yüzünü unutmamak için verdiği çabayı görüyor .. Git gide unutulan bir yüz .. Bulanık çizimler .. Nasıl ürkütücü değil mi ? Değil aslında .. Asıl ürkütücü olan , bir anlık hatırlayışlarla da kızın çektiği acı olsa gerek .. Bıraktığı , zorunda kaldığı yanı olsa gerek .. Esaslı bi' hissedişle izlenilen , hakkı verilmiş bi' yapıttı ..
Ghajini sonrası bi' filmi ancak böylesi benimseyeilirdim ...

Öylesi işte ..
Karışığım bu ara ..
Karma karışık ..
İnsanlarla da aram pek iyi değil ..
Bazen bir şeyin eksik mi , fazla mı olduğunu anlayamazsın da sorgularsın ya hep ... Sonra o sorgulayıştan da vazgeçersin .. İşte öyle bi' hal ..

İnsanlarla anlaşmak , insan olmak , insanlık ..
Ne zor kavramlar ..

Ne zor ..
Geleceğim yine..
...

selçuk2006
18-12-2011, 01:04
Herkes hayatın kendi açısından çok zor olduğunu ve çekilmez olduğunu düşünür bunların içinde tabiki bende varım hatta zorluk benim göbek adım ben kolay sevmem zaten gibi sözlerimde lügatımda mevcuttur.Neyse konuya dönersek şayet an itibariyle serap meselesi tozlu raflara kalkacak gibi görünüyo diğer meseleye gelmek bile istemiyoum kara cuma dedikleri bu olsa gerek bi ara ne yaptım lan ben dedim kendime sonra yapman gereken buydu diye kendime destek çıkıp bir de aferin dedim üstüne.Mehtapı hiç bu kadar sinirli görmemiştim nasıl fırlayıp geldi o minnacık kız final sahnesi zaten sezon finaline layık bi sondu.Esas oğlan esas kıza ondan hoşlandığını söyler kız bişi demez arkasına bakmadan çeker gider.Bi kızın hayatımı bu kadar etkileyeceğine inanmazdım hele mehtaba gün gelecek senden hoşlanıyorum diyeceğimi hiç ummazdım o an ne düşündü acaba veya şimdi ne düşünüyo benim hakkımda mehtap işleri bu hale sen soktun eğer tercih yapsaydın ocakta gitcektin bende dişimi biraz daha sıkcaktım şimdi 5 ay daha var önümüzde esas merak edilen soru bundan sonra neler olacak dilek vedata tekrar dönecekmi cengiz bu durumda ne yapacak merve gidecekmi mehtap ne yapacak serapla işler nasıl yürüyecek mehmet usta gerçekten aşık olmuşmudur? herkesin kafasında bi ton soru ve çoğunun cevabını henüz bilmiyoruz...

isomu
18-12-2011, 03:32
Uyumayaydı iyiydi.
Belki bir rüya.... bla bla bla...

Hissiyatımdan cümle kurulamaz, harflerim yok, seslerim kayboldu...

aHRiDa
18-12-2011, 07:13
bugun coktandir gorusemedigim arkadasimla gorusmus olmanin keyfini yasiyorum .. :)
guzeldi yani bugun :)

maksatmuhabbetolsun
18-12-2011, 12:51
Ben geldim günnük...
Her uzun aradan sonra her seferinde farklı bi yerden yazıyorum sana.
Kâh İzmir kâh şehirlerarası otobüs terminalleri kâh Konya'dan...
Bu sefer de iş yerideyim güncem.
İstanbul-Avrupa'dayım. :)
Seviyorum bu büroyu. ;)
Şöyle böyle geçiyo günler.

Bir de "özel" hayat var değil mi sana bahsetmem gereken.
Aahhh günnüküm ah!
=/
O çok çalkantılı. Sadece aşk açısından bakma lütfen. Aile eşrafı, iş arkadaşları, özel arkadaşlar vs. Hepsi çorba durumda!
Ama bu sefer "Tamam!" dediğim biri var. (:
"Oğğ şimdi çok uzaklardaaaa!!" ama aklım hep O'nda nan (:
Bi zamanlar sana seslendiğim, seni aldattığım şehirde... Güzel İzmir'de. (:
Bana çok iyi baktı İzmir aylar boyunca, umarım ona da en az bana davrandığı kadar hassas davranır. (: Gerçi çok kalmayacak ama olsun. İsterim ki İzmir aklında kötü bir izlenim bırakmasın. Aman yaaa kalkmış İzmir'den bahsediyorum burda. :D Galiba İzmir'i de özledim ben. :P Yatılı okulu da özledim heaa :P

Behri'yle aynı evi paylaşıyoruz günce. Benden daha dağınık ve pis :D Ama olsun nan, başka kimle yaşayabilirim ki diye düşünüyorum ama cevap bulamıyorum... Demek ki çok da kötü bi seçim değil Baharcan. (:

Para dışında ağlayıp sızlayacağım hiçbir konu yok diyebilirim! :D :P
Vallahi yetişmiyor 2bin küsür TL :D Ama hep gezme tozmaya harcadık 2 aydır. Bundan sonra Gezecek bir yârim olmadığına göre yakınlarımda 5-6 ay iyi giderim sanırım (: Yani umarım! :D

Özlemişim nan seni. :P

Güzel günler beni bekler. (:

isomu
18-12-2011, 13:11
Ne var biliyor musun?
Sadakatsizlik var...

_HisSetKâr_
18-12-2011, 22:08
böyle veli toplantısının da..
böyle hocaların da...

neysssssse .

sessiz çığlık_
19-12-2011, 00:24
Yine o günlere geri dönüyoruz.
Kesin bir şey yok ama öyle görünüyor.
Üşüttüm ve öksürüyorum ama bu sadece basit bir öksürükten daha fazla olduğunu düşüncesini kafama sokmayı başardı annem va babam.
Aslında benimde aklımdan geçti ama annem iyice şüphelenince randevu alacağız yarın.
Neyden bahsettiğimi anladın günlük.

İçimden bir ses yine o iğrenç ilâçları içeceksin diyor.
Yine uzun upuuzzzuunn bir tedavi süreci seni bekliyor diyor.
O soğuk ilâç kokan hastane koridorlarını kâh aşağı kâh yukarı aşındıracaksınız diyor.
Yine acı çekeceksin diyor.
Yine o baskılar dikkat etmeler ufukta görünüyor.
Yine gidip gelmeler yine saat 13:20 de ki ilâç saatini bekleyeceksin diyor.

Ama ben bıktım artık.
Gerçekten. O felaket günlere geri dönmek istemiyorum o kan almalar yüzünden kollarımın delik deşik olmasından türlü röntgenler vs vs.
Her gün o hastane yolu.
İsyan etmiyorum.
Asla. Haddim değil ama bitsin artık tekrarlamasın.
Dua et doktor abla sadece soğuk algınlığı desin.
Sadece soğuk algınlığı..

_HisSetKâr_
19-12-2011, 00:40
ah günlük.
ah .

Kelebek..
19-12-2011, 13:54
Günlük,

Bazen bakkala diye çıkıp bir daha dönmemek fikrini ciddi ciddi düşündüğüm oluyor..

Kimseye haber vermeden çıkıp gitmek güzel olurdu.Uzaklara, kimsenin beni arayıp soramayacağı,bir sürü gereksiz sorularla sık boğaz edemeyeceği kadar uzaklara gitmek var aklımda.
Kimseleri tanımadığım, kimsenin de beni tanımadığı bir yer güzel olurdu mesela..

Yeni hayat, yeni duygular, yeni ben. Düşünmesi bile ne güzel ya.

Yok öyle bir dünya ama biliyorum ..

Şimdi bakkala gidiyorum

Merak etme döneceğim.

PüR_NeŞe
19-12-2011, 14:19
gül gbi fırsat bağıra çağıra gidiyor günlük..:(

Büşra_06
19-12-2011, 15:53
Sevgili günlüüük;
Okula gitmedim bugün. Biliyorum şaşırmadın. Bu aralar iyice astım, hadi hayırlısı...

asosyaldeli
19-12-2011, 15:54
günlük bir yardım etsen de şu uçlu kalem hastalığından kurtulsam
kafayı yemiş gibi sürekli uçlu kalem alıyorum ;)

begetegül
19-12-2011, 16:39
istedim olmadı! vazgeçtim hayırlısı..

berceste20
19-12-2011, 19:04
Günlüküm çok mutluyum moralim tavan yaptı bugün :) ...
Göz muayenemi oldum sonunda vee sonuç çok iyi çıktı 0.25 e kadar düşmüş gözlük kullanmasan bile olur artık dedi ... Türk filmlerindeki gibi oldu :D hani gencin biri görme engellidir bişey olur görmeye başlar ya :Dsonra bu bi mucize der ya ahanda bende o gibi yaptım bugün doktor muayene etti şikayetlerimi dinledi e tabi bu numaralar olmaz gözlerin daha iyileşmiş dedi bende bu bi mucize dedim doktorcum da ne mucizesi ben yaptım onları dedi bide reklamımı yaparsın artık demezmi ... allahım tam komediydim bugün :D ay çok mutluyum ... Çok şükür gözlerim iyileşti biraz korumam gerek ama o kadarda olsun artık ... Doktorumda ayrı tabi çok iyi biri çokta iyi bi doktor ellerine sağlık :D ...
Neyse günlüküm görüşürük...

_TüRkIzI_
19-12-2011, 19:44
İnsanları tanımak okyanusta yüzmeye çalışmaya benziyor... Öyle zor, öyle zor ki... İnsanlar öyle bencil, öyle gaddar ki... İyi ve güzel kavramları çiğneniyor acımasızca... İnsanlar öyle hain ki günlük... Utanıyorum... Hıçkıra hıçkıra bağıra bağıra ağlamak istiyorum... Kusmak istiyorum bütün iç organlarımı, ruhumu boşaltmak yeniden doğmak istiyorum şuan bir bebek gibi her şeyden habersiz...
İnsanlar öyle acımasız ki ne de olsa ipler kopacak diye ağzına s.madan bırakmıyor seni... İntikam, hırs, kabullenememe sarmış bütün benliğimizi, biz olmaktan çıkmışız... Keşkelerden bıktım ama çok kırgınım... İnsanlar ne kadar kolay yaftalıyor, damgalıyor tek kalemde harcıyor... Ne kadar anlamsız aslında ne kadar basit önemsiz belki de ama ne kadar yaralayıcı... Gitmek istiyorum her şeyden herkesten bütün yalanlardan bütün çirkinliklerden bütün siyahlardan...

_HisSetKâr_
19-12-2011, 20:13
Sevgili Günlüğüm
şey
bugün öyle anlamsız şeyler yazmaya gelmedim
ya da saçma. felsefeci saçma diye bir şey yoktur diyordu, mantığa uygun olmayan vardır vs gibisinden bir şey
her neyse. yaa.
(felsefeden yaralıyım günlük. sevim hocadan da yaralıyım. böhööğ :( felsefe aşkı da burda sonra erer. talha duysa vazgeçmek yok! diye pöykürürdü ammaa nerden duycak tabi sen de söylemezsen günlükcan >:| )
neyse
şey
bak yine saçmaladım güüya saçmalamayacaktım. saçmalamak diye bir şey yoktu di mi.
ööfffffffffffffffff !

şey günlük.
şey oldu..
şey..

annem .. : '' musaya yaptığını onada yapma. '' ( burdaki o ben oluyorum..hmms.evet..
babam : '...............'

günlük. şaka maka. gerçekten musa yı çok iyi anlıyorum. yav ben böyle işin.
resmen korkuyorum abi. o da öyleydi. korkardı yüzünü görmek istemezdi. ve bu musanın suçu muydu yoksa onun mu bilmiyorum
ama
aynısını bende
hissediyorum
ve
hissetmek istemiyorum artık

herneyse şey.
annem babama öyle diyince
babam kızmadı bana.. sustu......(inanabiliyor musun?) ( onu böyle görmek.. )neysse.
ilgilenmeye felan başladı..

neyse günlük çok özeli mi açtım sana. hiç bu kadar açık yazmamıştım daha önce. utanıyorum şu anda da. offffffffff. byybyybybyby

bu arada ilhan hocaya ikinci kez ve son kez mektup yazdım.
artık yalnızım günlükcan. yalnızım artık...

( sıcak gözyaşlarım ısıtırken beni yalnız... üşüyorum baba. çok üşüyorum. )

sıcak gözyaşı ne abi. ooff.

lazkopat 52
19-12-2011, 21:28
sevgili günlük uyanmak için bekleyen prenses misaliym bugün ama öyle her önüme gelen kurbayda vermem :P

frkn
19-12-2011, 22:54
Naber kenk ?
Şu saçlarıma alışamadım bir türlü.
Evet kendimle ilgili bilgi veriyorum olamaz mı ?
Hani millet sadece sevişmek için arkadaş ediniyor ya -fakbadi- ben de 3 temel konu başlığı üzerinde konuşmak için arkadaş edineceğim.
Olmadı evlatlık alırım.
Yine işsiz zamanıma geldin hadi iyisin.
By.

doxukansh
20-12-2011, 11:12
Sevgili Günlük 460 gündür yazıyorum. Her gün olmasa bile 3 günde 5 günde bir yazma fırsatım oluyor.

sessiz çığlık_
20-12-2011, 13:06
Günlükcan;
Bugün doktora randevumuz vardı hani demiştim ya sana.
Heh işte gittik ve sonuç...
Hiçbir şey çıkmadı olm evet hiçbir şeyim yok.
Hatta doktor abla ''o kadar güzel atlatmışsın ki hani sorun nerde onu bile anlayamadım maşallah'' dedi.
Yaa maymunumun dediği çıktı sadece soğuk algınlığı tatlım. :D
İyiyim süperim.
Öyle işte annemle bende mutlu mesud evimize geldik kahvaltımızı ettik çok şükür bunu da atlattık.
Maymunum gelsinde haberleri iletim.
Ağzını gözünü yerim onun.
Hadi gittim ben.
Kib.
By.
<3

__"Ezgi"__
20-12-2011, 13:40
Sevgili Zekirdek günlüğüm...
Bugün gün güzel başlamış gibiydi...
100'ü aşkın resim...
Yüzde gülücükler...
Ama ne olduysa bir anda herşey darma duman oldu =(
Arkadaşlarım karakolluk oldu...
Neden bu kadar acımasız hayat??? =/

_HisSetKâr_
20-12-2011, 20:08
günlük kardeş
ilhan hocaya mektubu veremedim ya.. şey.. dersimiz yoktu bugün yanına da gitmeye üşendim felan fiskos. öyle işte. hatta daha doğrusu çıkışta geldi aklıma mektup işi ( asdf )
dedim külüstür arabasının camına mı yapıstırsam kağıdı :D ama yok baskası alır sonra dalga geçer felan filan :(
neyse
şey
işte vermedim mektup felan duruyor çantamda bakalım yarın veririz artık.. ( umarım. cesaretlenebilirseemm...)

şey günlükcan
bugün okulda şey oldu..
şey..
sıcacıktı..
uu beybi utandım :$
söyleyemem boş ver.

hadi gidiyim ben.
öptüm say ;D

bötüll
20-12-2011, 21:08
la günlük sanada yazim her yere yaziyorum isin okunu cikardim cikarmayada devam edicegim ^-^ kar yagiyo lennn lapa lapa heryer bembeyaz huhu :D isten cikmakla ne kadar dogru yaptim bilmesemde evde oturmak ev kizi olmak beni yine koca arayisina dogru sürüklüyor :Q bide derlerki bana koca meraklisisin peh yapicak daha mantikli bisey bulamiyorum cehiz disinda :Q neyse cumartesi istanbula ucuyorum ^-^ tatil dönüsü tekrar is aramakmi yoksa kisisel gelisim felan filan kurslarimi artik önüme ne gelirse atlicam bakalim hadi defolup gidip biraz kitap okuyayim ben :Q

recep0606
20-12-2011, 22:01
çook sevmek sevilmek sevişmek içmek ağlamak gülmek istiyorum

melekirdek
21-12-2011, 01:11
Kendime çok kızıyorum… Senden ayrılalı kaç günüm geçti bilmiyorum sayamadım… Tek bildiğim bir şey var hiç dinmeyen bir acı çektiğim… Acı çekiyorum… Bu acı ayrılık acısı… Bu pişmanlık acısı değil bu sensiz yada çok sevdiğim bir şeyden artık mahrum kalmanın acısı…
Bu acı dinmeyecek… Zaman zaman dolup taşıyor yüreğim… Ben seni haddimden fazla sevdim.Ben seni çok sevdim.Normalde bu cümleleri dökmemem gerek terk edildim.. Terk ettin beni hemde seni ölesiye çok severken… Şimdi eksiğim ben… Yüreğim sende yüreğim senin ellerinde kaldı öylece… Gittin… Mutlumusun şimdi… Mantığın yüreğini sardığı için bana artık aşkla bakamıyormuşsun öylemi ?...Neymiş bana bunuda öğrettin giderken ; Mantığın başladığı yerde aşk bitermiş… Kimseler görmüyor içimi öyle çok aşk acısı var ki içimde… Sürekli sana bir sitem.. Hep merak ediyorum rahat mı için ? Nasıl soğudun benden ! Ben hep çabaladım uğraştım olmayan hatalarıma hep var dedim hep her şeyi üstüme aldım aldıkça aldım hep seni mutlu etmeye adadım.. Bu muydu karşılığı… Senin istediklerini yapmaya çalışmak yerine yapmasaydım bu kadar uğraşmasaydım olmazdı böyle… Benim erkekliğimde güçsüzlüğümü zorlandığımı göstermek yoktur ben senden destek aldım gizlice ben senden destek alırdım gizlice… Sen bunu bilmeliydin sen değerini bilmeliydin… Dilerim bu yazıyı okumazsın… Gidişinde ki o aldığım darbeyle güçsüzleştim ben…Aklım başımda değil… Ben kendime gelirim gelmesinede yerin hep boş kalacak hep boş ve bende senin acın hep sürecek… Sana mutluluğun sonsuzluğunu yaşatmak isteyen bu adama revamıydı bu yaptığın ?. Bu adam senin her üzülüşünde içi parçalanıyordu sen kaçtın sen zorlandığında kaçtın senin için her türlü değişme çabasıyla uğraşırken söylesene bana sen kendinde en ufak bir değişiklik yapabildinmi beni hoş görmek dışında benim çabalarım karşısında ben sana koştukça sen sadece yürüdün yürüdükçe benim sana gelişimi yavaş buldun ve…

Büşra_06
21-12-2011, 01:37
Dönay'a yaptığımız süpriz doğum günü çoom güzel geçti.. Canım benim nasılda mutlu oldu. Bizim içinse oldukca yorucuydu ancak değdi.. :) O'na gelince, bişeye canı sıkılmış belli ama bişiyim yok, iyiyim diyor. Merak ettim durduk yere neden böyle oldu ki?

flyleaf
21-12-2011, 02:01
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (http://imageshack.us/photo/my-images/35/grnt282.jpg/)

Haziranmış, böyle bir resim çizdiğinde Gnur'un günlük. İkinci buluşmamız gerçekleştiğinde evin tam da böyle olması çok ilginç yalnız. Kız resmi de kaybetti ama, kafasına nasıl koyduysa yeni evini tıpkısının aynısı döşemiş ahahah. :)

Şükürler olsun, Gnur hayatımda demeye geldim. Söylenecek şeyler buraya yazılamayacak kadar kıymetliymiş şu an fark ettim, yazamadım tek bir cümle. Oysa ben içimde yere göğe sığdıramıyorum.
:(

Neyse o zaman, Nev'den Aşk'ı dün akşam beraber dinlememiz, benim telefonumdan açmış olmam, Gnur'un eşlik etmesi Nuray'la benim aramda da bir bağ oluşturur günlük diyip tüm yapmacıklığımı içimde saklayayım.
Zaten dönüşlerde bunalıma giriyorum.

Otobüsteki teyze "Hasret olmasa vuslat olmaz, ağlama." dedi.
Şimdi her ağlamak istediğimde o cümle kulaklarımda. Ben biraz daha duyup geleyim bari.

pepecula
21-12-2011, 16:46
Sevgili Günlük
Bu kadar sıkıcı bi gün daha olamaz sanırım sabah işe geldim rutin işlerimi yaptım ve sonrasında da yarın sınavım olduğu için oturup php çalıştım...Artık beynim dönüyo ve ben bunu hissedebiliyorum çalışıcak gücüm kalmadı.
YGS-LYS bi yandan stajım bi ayndan okulum ayrı bi yandan çalıyo...Kafayı yemek için güzel bi sene olduğunu düşünüyorum sen ne dersin?
Bu arada işten çıkmama daha 2 saatten fazla var ama ben şuan evde uyumak istiyorum offf nasıl geçicek şu 2 saat...Kendimi de hiç iyi hissetmiyorum; yoksa bugün problemli olan ben miyim de her şey bana çok büyük problemmiş gibi geliyo..?

Kozmik Sürmenaj
21-12-2011, 18:28
Tam 1 ay sonra (21 Ocakta) dönem bitiyor.
30 Ocak - 11 Şubat arası finallerim başlıyor.
Ve bu sene derslerim o kadar zor ki şimdiden çalışmaya başlamam gerek.
Off bu düşünceden tiksiniyorum.

* Matematik Bilgisayar

isomu
21-12-2011, 22:44
Koskaca İstanbul'a sığınamıyorum aylardır.
Hani şu yağmur daha çok yağsa sele kapılsam gitsem...
Gideceğim yer belli yine. Haliç...
Neye kapılıpta uzaklara gideyim bilemedim ki...
Şarkılar, şiirler, kitaplar...
Hiç biri.
Ben biliyorum ruhumun gıdasını, ama; ayrı şehirlerin verdiği zorluk.
Hani dudağı ile çenesi arasında, hani orda bi yer, çukur, O gözümün önünde.
Her ayrıntısı...
Kaşı, gözü... Ben'i.
Yıllar geçse bile gözlerine derin derin bakamamayı özledim.
Yakar çünkü, korkutur...
Özlediğime inandırmasamda kendimi, özlüyorum için için.
Ağlamasamda, farklı sebepler arkasında saklandı gözyaşlarım.
Çalıştım, çok çalıştım.
Daha çok çalıştım.
İşime sarıldım.
Rahatlığım bundan.
Özle(me)dim.
Ama sevdim.
Sevdim, seviyorum, seveceğim.

asosyaldeli
22-12-2011, 19:28
günlük; stajım muhteşem.
başta umutsuzdum "sevemicem" galiba demiştim ama artık öyle değil.
acayip mutluyum orada.
yanımdaki kız gidip yerine başkası gelince güzelleşti staj.
çarşamba günleri üç kişi oluyoruz süper oluyor.
perşembe cuma da tekim ben.
dolayısıyla üç muhasebeye bir de mali işler müdürüne ben bakıyorum.,
o iki gün bütün muhasebenin elime bakması acayip hoşuma gidiyor.
zamanında minede de olduğu gibi.
kalçası kırıkken geceleri uyuyamazdı da nebahatle büşra uyuduğu için sadece benimle konuşabilirdi geceleri ikiye kadar.
çünkü elinde bir tek ben varım o saatte uyumayan.

tabi odadaki insanları da seviyorum
dördü de muhteşem.
acayip komikler.
hele 4ten sonra herkes işi bırakıp ta mayışınca muhabbet süper oluyor.
gülmekten ölüyoruz.
biri; fatmagül'ün suçu ne, hayat devam ediyor ve muhteşem yüzyıl'ı anlatıyor izlemeyen kankasına.
üç kadın dizilere yorum yapıp gülüyorlar ben de tek erkekle birlikte mahjong oynuyorum
o masasında, ben de kılimanın üstünde..
oyunu birlikte oynuyoruz ben de gösteriyorum.
taş bulamayıp ta zaman bitince garip garip sesler çıkarıyoruz.
bir yandan da diğerlerine gülüyoruz.

böyle işte günlük efendi benim stajım...
nasıl güzel di mi?
hiç sıkılmıyorum...

uykusuz17
22-12-2011, 19:44
Sevgili Günlük;tam 40 gün oldu onunla konuşmayalı.konuşmayı bile özledim onunla nie bilmiyorm...hem konuşsam diyorum,bazende nie diyorum.bugn iyiydi bnm için.bol bol dinlendimde hem.bak şimdi buraya böyle yazınca günlük tutma isteği doğdu içimde :)Başlasammı acaba :/

maksatmuhabbetolsun
22-12-2011, 20:48
Günnüükk :(
Beni gündüze çektiler. Artık gece çalışmak yok. ekşın yok. bürodan dışarı çıkamayacağım sanırsam. :{
Ama söyledim şüko'ya, perşembe İzmir'e gitmem gerek dedim. Bakarız, gerekirse bu hafta tam çalışırsın perşembeye hafta mezunu olursun dedi. Sevindim.(:
Dün gece...
Erken yattım.
Saat 1.26...
Bahar öperek uyandırdı uykumdan!
-İlaçlarım nerde?
-Bilmiyorum bahar!
-İlaçlarımın yerini söyle, ölmek istiyorum, intihar ediciim.
-Hönk!
.........................
Saat 3 gibi uyudum...Konuştuk, konuştuk...
Sözlerimin arkasındayım, ergenler gibi davranıyor!

Balım aradı bugün ben adliyedeyken...
(:
G-3 le atış yapmışlar :D
Hava atıyor bana!
Bana lan!
:D:D
Sanki yapmadığım şey :P
Neyse, kızmasın diye sesimi çıkarmadım. :D

Ailesi gidemeyecekmiş sanırım yanına, sen gel de buradan birlikte döneriz İstanbul'a dedi. (:

Vallahi ruh halimi çözümleyemiyorum. :/

Her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi? (:

melekirdek
23-12-2011, 00:32
Yine sana yazıyorum. Sen geldin sana hep yazdım sen gitmek istedin sana hep yazdım ve sen gittin ben sana hala yazıyorum… Unuttunmu beni?. Dindi mi acıların ? Dönebildimi normal hayata… Ben dönemedim ben sadece yazmak istiyorum sana… Rahatlatmasada içimi sadece yazmak… Beklide zamanında senin yazdıklarını burada takip etmenin cezasıydı bu… Şimdi sen yazmıyor ben yazıyorum… Kızıyorum kendime… Biliyormusun ne düşünüyorum ? Ayrıntılar… Her şey ayrıntalarda gizliymiş… Seni etkilemekte seni aşık etmekte senin beni terk etmene sebepte hep ayrıntılarda saklıymış… Sen beni şu şu şu diyerek terk etmedin… Biriken ayrıntılardaki başarısızlığımdan terk ettin… Yılbaşı gelemedim içine attın oysa ben hep genele baktım seninle geçeçek bir yılbaşın ı değil seninle geçeçek bir ömre baktım… Okul şenliğine gelemedim Seninle geçeçek bir ömre baktım… Doğum gününde huzursuz oldum kendimi yabancı hissettim… Biriken ayrıntılar seni benden uzaklaştırdı… Sen uyardın sen isteklerini aslında çok net söyledin… Eğer ben senin isteklerini tamamlayabilseydim 4 4 lük bir erkek olurdum ama yapamadım.Yapamadım diyorum çünkü seni inan hiç incitmek istemedim ama bu kadar düşünceli bir insan olamadım beklide bu kadar düşünecek özgürlüğüde yakalayamadım.Ama seni çok sevdim.Aşk masasında ayrıntalar tadı tuzuydu. Ben tat katamadığım bu aşkın lezzeti ise çoktan kaçtı.. Ve şimdi ben sana aç ve şimdi ben sana susamış… Biliyorum ki bu açlığım bu sususzluğum hiç dinmeyecek…

düz_mantık
23-12-2011, 01:59
Günlük;

Ne zamandır yazmıyorum di mi ya?
Geliyim bi yazıyım dedim.
Olum tam 10 gündür yemek yiyemiyodum.
Hatta su bile içemiyodum lan.
Ne saçma bi rahatsızlıktı o ne sen sor ne ben anlatıyım.
Ama bugün iyileştim çok şükür bişeyciğim yok tıkınıp duruyorum.
O 10 günün acısını çıkardım çoktan.
Şimdiyse yılbaşı için geri sayımdayımm.
Evde geçirmediğim ilk yılbaşı olarak tarihe geçircem ya ondan.
Son sekiiiizz :)
İstiyosan sen de şarkını seç gel benimle beraber bağıralım dicem ama olmaz büyünce gelirsin olum.
Ama sen hiç bi zaman büyümüceksin tabi.
Neyse aklını yorma şimdi bunlarla.
Yarın okul var yine.
Haftanın son günü diye kendimi avutuyorum.
Canım uyumak istemiyo.
İstesem de uykum yok zaten.
Dicek başka bişeyim kalmadı.
Gittim ben.
Kendine iyi davran.

maksatmuhabbetolsun
23-12-2011, 20:09
Günnüüükkk!
Görev listesine baktım da bugün; C**** T******* - A. Mukayit/N. Sorumlusu ):
Offff! Artık hep gündüz çalışıyorum. Sıtkı abi ağzıma s*çıyo lan! ):
Al şu evrakları dosyalarına tak dedi, arşive bi girdim... O ışığı olmayan ve içerisinde onlarca klasör olan arşive.... ): çıktığımda belim ortada ikiye ayrılıyordu yahu!
Elimde el feneri ve evraklar o pis, tozlu raflarda bi o yana bi bu yana gittim durdum...
Oturttu masaya bir yığın emir yağdırdı. Daha ilk günden isyan bayrağı çekecektim neredeyse...

Sınav giriş belgelerimiz yayınlanmış websitesinde. Ama ben hiç ders çalışmadım. :/

Evren aradı akşam üzeri, eve geldiğimde... Artık gündüz çalışıyorum dedim, "gelmeyeceksin yani törene?" dedi... Biletimi aldım bile dedim. (: Sesindeki o titremeyi hissettim... Ailesi de gitmeyecek nan ben de gitmezsem yıkılır balım...

Yarın izinliyiz ikimizde.. Temizlik yapmalıyız eve. Ama önce güzel bi hafta sonu kahvaltısı... ;)

Isabella.
23-12-2011, 20:13
Canım Günlüğüm,

Bugün baya bi' çalıştım. Yorgun düştüm. Hem ağlamaktan hemde çalışmaktan.
Düşün düşün beynimi yiyeceğim nerdeyse. Kendi benliğimi, niçin yaratıldığımı düşündüm bugün.
Şu devirdeki insanların haline acıdım. Ve ağladım hemde salya sümük.
Bi' sürü karar verdim. Karar vermek kolay önemli olan gerçekleştirmek.
Gerçekleştirirsem mutlu olacağım günlüğüm.

İyi akşamlar sana ve yeni "ben"e..

GÜNEŞİN KIZI
23-12-2011, 23:06
bu çok zooorrr
her an gözleri yaşlı gezebilir mi insanın
yeşil kazak giyen bütün erkeklere düşmanım artık
her kantine girişimde yüreğimin hop edişi o yeşil kazaklı silüeti görünce
bazen sanki yüzü sisler içinde kalmış da o oymuş gibi =(
ardından hayal kırıklığı iç hesaplaşma
çok özledm
ankaraya yağmur yağıyor
yataktan çıkmak istemiyorum artık
onu onsuz yaşamak...
kelimeler boğazımda düğüm düğüm
bir telefon kadar yakınken bana buzdağlarını aşamıyorum
herşeyle başa çıkıyorum da rüyalarımla başa çıkamıyorum
hep aynı sahne
belimden sıcacık elleriyle kavrayıp beni kendine çekişi
o büyülü an
rüya olduğunu bildiğim halde ne kdr da gerçekçi herşey
rüyalarla yaşayabilir mi insan
bu gün mutluluk maskem olmuyor düşüyorsuratımdan
bu gün sensiz yapamıyorum

cigdem85
23-12-2011, 23:08
heeeeyyy günlükkkkk unuturum dimi nolur bişi de

asosyaldeli
24-12-2011, 00:10
bir an yazar olasım geldi.
inci aral ın yazarlığını, yazarken yaşadıklarını okurken.
içinde deli gibi dolaşabileceğim küçük ve dört duvarı kitaplıkla çevrili, ortasında çalışma masamın olduğu bir oda.
masanın üstünde beyaz çizgisiz kağıtlar, dosyalar dolusu yazı...
yıllarca biriktirdiğim uçlu kalemler, kurşun kalemler, mavi tükenmez kalemler silgiler .
muhakkak bir masa lambası.
kahve ve çikolata.
belki sigara.
yerde bir-iki minder oturmak için.
yalnızlık bir de.
sonra bir de arada gelip kapıdan ne yaptığıma bakan gıcık ve meraklı bir koca.
vay anasını!..
...

Silahşor
24-12-2011, 01:38
Günlük nabıyon la? Ben bugün iyi değilim la, canım çok sıkkın.

Yok la bu sefer kız meselesi değil. Nerdeyse 2 haftadır görmüyom kızı anasını satim, mesele olacak bi ortam bile yok yani.

Neyse, kısaca içimi döküp gidecem sana günlük. Konuyu uzun uzun anlatmayacam iki saat.
"Eden bulur.", "Kimsenin hakkı kimsede kalmaz." sözleri doğru mudur sence günlük? Bence değildir. Ama bugün belki de hayatımda hiç istemediğim kadar inanmak istiyorum bu cümlelere. Bana karşı bir haksızlık vs. yapılmadı, ama çok sevdiğim birine yapıldı.
Yapan şerefsiz de bildiğin şerefsiz. Burnu değil, artık g.tü havalarda gezen, egosu nah böyle kocaman olmuş, kibirin oyuncağı olmuş biri.
Neyse günlük, işin özeti bu işte.
Bazen sadece edenin bulacağın, adaletin yerini bulacağına inanmak için "inanmak" istiyorum günlük. Ama olmuyo la günlük.
Gerçi sabahtan beri "elbet gün gelir karşılığını bulur" diye konuşuyorum kendi kendime ama yine de öyle işte günlük.
Ulan, mübalağa yaparsak, dünyada anlaşamayacağı insan sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek biriyle hangi angut böyle tartışır, böyle laflar eder. Hepsini geçtim, bayan ulan senin karşındaki pe.venk.
Neyse öptüm.

izmitleee
24-12-2011, 03:52
Sevgili günlük...Yıl bitmeden birdaha yazabileceğimi sanmıyorum...Zaten çok çokta yazamadım bu sene sana..O yüzden bu karışık günlerimi toptan yazmaya karar verdim bu gece...Aklıma gelenleri karalayacağım sana bu akşam..

Sevgili günlük..Öncelikle bugünü nicktir et;) salla olağan monoton gündü işte..İŞe git eve gel uyu..Kalk işe git yine eve gel uyu..Genelde böyle geçti günler...Bu sene öyle bir seneydi. Biryandan çok mutlu olduğum ama biryandan çokta üzüldüğüm bir seneydi..Aslında kötünün iyisiydi sanırım...Hesapta iyi ama icraatte kötüydü..2011 senesi diğer yıllara nazaran hayatıma hiç olmadığı kadar kişinin girmesi ve tutarsıklarımın,Kararsızlıklarımın yanı sıra hedeflerimi tutturamadığım bir yıldı..Kısacası ''Ne düşünüyordum Ne oldu ve hayat nereden nereye getirdi'' diyebileceğim bir seneydi..

Günlük 2011 senesi yeni keşiflerle geçti...Yılın ilk günlerinde hiç gitmediğim yerlere gittim..Yeni kişilerle tanışıp yeni geçici arkadaşlar edindim...Kpss tercihlerini yaptım fakat atanamadık tabiki...Çok istediğim bir işe başvurmuştum..Kabul edildim sınavlarını geçtim fakat mülakatlara kaldım...Bu sene çoğu arkadaşlarım nişanlandı..Bazılarına gittim bazılarına ise malesef ki gidemedim :(..Hayatımda ilk defa araba sahibi oldum bu sene..Ama onada doya doya binemedim :( adamın biri yapıştı sat sat diye bizde en sonunda ''al nalet gitsin'' diyerekten sattık...Teknosayla neredeyse mahkemelik oluyordum :) kırılan tv sehpamın üstüne yatacaklardı neredeyse..Ama neyseki hallettik :)Eski okul arkadaşlarımla buluştuk:) çok eğlenceli bir gündü çok güldük ve arkadaşlıklarımız dahada perçinlendi:)..Bol bol istanbula geldik :)ilk defa karşıdan karşıya vapurla geçtim :)Güzeldi :) ilk defa kız kulesini gördüm :) Dedim ya hep ilklerle geçti :)..AkçaKocaya yılın ilk günleri gitmiştim zaten oralarda artık anı dolu:) orasıda hep ilkti...Gelmeye devam ederim zaten oraya :->

Bu sene çokça arkadaşım oldu..Kızlı erkekli...Ama hiç biri neredeyse şu anda hayatımda yok...Aşık oldum günlük..Ama olmadı...Biriyle çıktım oda olmadı...Birinden hoşlandım eski sevgilisine döndü..yemeğe çıktık yine eski sevgilisindeydi aklı karşımdakinin yine olmadı..(Zaten barışırlar yakında)kimi zaten eski sevgilisyle çıkıyor :) Yani bildiğin fılaş teveee de ki YALÇIN ABİ'yi aratmadım :) ...Benim hayatıma girmek isteyenler oldu ben istemedim..Aslında o kadar gereksiz okadar çok arkadaşım oldu ki anlatamam...Zaten kimi sildi kimi gitti kimiylede ben konuşmuyorum...

2011 senesi okadar kalabalık olmasına ragmen bir okadar yalnızlığımla geçti....En iyi dostum yalnızlık zaten günlük :) Son zamanlarda kurduğum arkadaşlıklar hep geçici oldu nedense..Bundan sonrakiler kalıcı olur inşallah...Umarım 2011 deki olmazlıklarıma rağmen önümüzdeki sene istediklerim olur..İnşallah herkesin olur...

Hayatımda olan ve hayatımda çıkmış kişilerden çok çok özür diliyorum..Ben kimseyi unutmam..Benim yapım değil zaten unutmak bilirsiniz..Ama herşey için teşekkür ediyorum yaptıklarımdan dolayıda özür diliyorum..Herşey gönlünüzce olsun. Siz iyi olun yeter ki...

leee

Başkent
24-12-2011, 17:00
Gece kendi çapımda bira içiyordum hatta otomatik pilota geçmiştim gece ikiydi sanırım telefonum çaldı kafayı bulmuş bi arkadaşım viski içtiğini ballandıra ballandıra anlatıyor (viski sevmem). Tam banane ulan diyecekken yanına geleceğiz içelim mi falan mı filan mı muhabbeti döndü. Sanırım iki buçuk filandı tekrar aradı dışar çık taksiyle geliyoruz rakı almaya gideceğiz dedi. Ulan zaten sarhoş olmuşum o kafayla çıktım dışarı ankara yağmur altında. Çıktım caddeye cadde bomboş sanki müşteri bekler gibi bekliyorum. Taksi durdu içinde iki tane kazma taksiciye şarkı söylüyor. Doğru cebeciye rakı almak için cebeciye gidiyoruz sanki başka yer yok niyetleri pavyona gitmekmiş. Tabi ben yemedim sevmiyorum hacı pavyon filan olay çıkardım yarı yolda bi büfede durduk rakı aldık eve döndük. Ankara hala yağmur altında ve biz çardağa oturduk yağmur eşliğinde g.tümüz dona dona rakı içmeye çalıştık. Saate baktığımda gece üç olmuş. Zıkkımlanmaya devam ettik saat kaç oldu bilmiyorum ama artık ankara yağmur altında değil kar altındaydı kar yağıyordu ve hala g.tümüz donuyordu. Zor da olsa iki kazmayı ikna ettim evin içine soktum artık otomatik pilota bağlamayı bırakmış uçak olmuştum uçuyordum. Biraz oradan buradan konuştuktuk ve uyuduk. Uyandığımda saat öğle oniki olmuş ve yanımda bi kazma ile yatıyordum. Hayvan herif yatacak yer yok sanki gelmiş yanıma yatmış.

Hacı Allah düşmanımın başına vermesin bi uyanıyorsun yanında kazmanın biri (tamam çocukluktan beri yanyanayız ama koyun koyuna yatmanın da anlamı yok)

Ah ulan keşke hatun olsaydı yanımda yatan neyse.

Böyle çıtırımsı tamam tamam sakin ....

Büşra_06
24-12-2011, 17:51
Ahh sevgili günlük, yalnızları oynuyorum...
Emine Konya'da diğer iki gereksiz ev arkadaşlarımda sanırım bugün evde olmayacaklar.. :)
Ne kadann mesudum bilemezsin.. :) Ev için alışveriş yaptım biraz, şimdi ise siyaset haberleri eşliğinde çay keyfi yapıyorum.. Annemi arasam da konuşsam biraz.. Sonra da ablamı arasam bizim küçük sıpayla da konuşsam.. Ya da sadece annemi aramam yeterli ablamlar nasılsa bizdelerdir.. :)

sessiz çığlık_
24-12-2011, 18:25
Şu kot üretenlerin Allah belasını versin!!!!!
Belada okuttular ya bana yine belalarını versin.
Anasını satim 50 tane kot denedim dar sevmem biliyorsun ama paçadan boru olabilir hani.
Yok anasını satim yok!!!!
Uzunum birde olmuyor.
Birde uzun olmak iyi derler kemikli olmak iyi derler.
Nesi iyi lan?
Böyle boyun ben.... anladın artık.
Çok sinirliyim ya.
Bu hep böyle her kot almamda böyle.
Dokunuyor lan artık bana.
Sonuç tabiki elimiz boş.
Sırf şu kot sorunum yüzünden tekstil okuyacağım.
Neyse gittim ben biraz daha sövim şu iğrenç kot yapanlara.
Kib.
By.

`Parpali
24-12-2011, 22:26
Bu en sevdiğim günlük.
fizy (http://fizy.com/#s/3wklef)
-Beni en mutlu eden.
En hüzünlendiren.
En içime işleyen.
En bıkmadığım.
En sabahlara değin dinlemek istediğim.
En kendimi bulduğum.
Bununla birlikte nasıl bir huzurdur içime işleyen,anlatamam.Tarifsiz.-

Günlük..
Nasıl yazasım var,nasıl,anlatamam.
Kimse dokunmasa,bir anason olsa kulağımda,
böyle saatlerce,sayfalarca yazsam sana.
Yargılamadan dinleyecek bir omuzsun sen bana,öyle ihtiyacım var ki.
Anneme anlatsam anlamaz.Canım ciğerim ama bilirim anlamaz ne hissettiğimi.
En yakın gördüklerime anlatsam,anlamazlar.
Kızarlar,yapma derler etme derler.
Derler de anlar mıyım?
Bilmiyorum.Anlamam heralde.
Yaptıklarıma,kabullenişlerime,ben bile anlam veremiyorum zira.
Nasıl da yenmez yutulmaz cinstenler.
Peki ben nasıl yeyip de yutuyorum?Sorma günlük,bunu bana sorma.
Cevabım yok,açıklamalarım yok.
Güvencim yok,inancım yok.
Her şeyi oluruna bıraktım.
Bir dalga gelse,içine çekse.Ya da alsa savursa..Nereye savurursa oraya giderim heralde.
Öyle tuhafım.Öyle anlamsız.Öyle güçsüz.
Kafamda bitmek tükenmek bilmeyen soru işaretleri.
Hiç birinin cevabı yok.Ben hiç cevaplamayı da beceremem zaten.
Ben gitmek istiyorum günlük.Uzaklara,çok,çok,çook uzaklara.
Öyle çok istiyorum ki bi gidip,geçmişe kocaman bir çizgi çekmeyi.
Bir daha hatırlamamayı..Bir daha ağlamamayı.
Çok güçlü olayım istiyorum artık.Böyle bunca şeyin getirdiği bir boşvermişlik olmasın da bu,ne gelirse gelsin karşısında dimdik durabilirim diyebileceğim,güvenimi yeniden kazanabileceğim bir şey olsun.
Ben çok şey istemiyorum günlük.Yalnız gitmek istiyorum.Sadece gitmek.
Kendi ülkeme..İçime..
Bir gidebilsem.Çözebileceğim her şeyi zaten.

Artık son bir dalga beklerim alıp beni de götürsün diye.
Savurabildiğinin en kuytusuna savursun.
İnsanlardan en uzağa.
Yalanlardan,ikiyüzlülüklerden ırağa.

Ben gidiyorum günlük..
Merak etme henüz o kadar gidemiyorum.Şimdilik sabaha kadar "en" sevdiğimle olmaya gidiyorum.

asosyaldeli
25-12-2011, 18:24
lan oğlum günlük;
mat sınavından 37 aldım.
sinirliyim, gerginim.
dokunsalar ağlarım. sinirden. üzüldüğüm için değil.
OKULDAN NEFRET EDİYORUM!
dersanede son sınavdan 308 aldım.
o biraz teselli ediyor beni.
nebahat sarı kızı 294 yapmış, büşra da 234 yapmış.
teselli eden tek şey bu.
onları geçmiş olmak beni mutlu eden tek şey.

ah bi şu lanet okul bitse.
ah bi kurtulsam şu lanet okuldan.
başka bir şey istemiyorum.
tabi bir de üniversiteyi kazanmak...

Gizli Özne...
25-12-2011, 18:35
Sevgili Günlük ;
Sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım. Kahvaltımı yaptım
sonra oyuncak oynadım sonra biraz daha oynadım sonra tekrar oynadım
akşam oldu ödevimi yaptım, sütümü içtikten sonra uyuyacağım.

Büşra_06
25-12-2011, 19:04
Sevgili günlük...
Bugün uyandığımda saat 2 civarıydı, e tabi sabahın 7'sinde uyursam normal aslında :)
Nasıl zaman geçirdim hiç bilmyorum.
Bir ara annemlerle konuştum. Kardeşceeezime telefon almışlar..
Garibim nasılda sevinmiş, nasıl hevesle anlatıyor bana :)
Şuanda da çay içip, çekirdek çitlemek ile meşgulüm..

maksatmuhabbetolsun
25-12-2011, 21:00
:)
Günnük,
Bazıları var ki burada bir şeylerden rahatsız oluyorlar. Umurumda değil ki nan. (: Sadece gülümsememe sebep oldu yorumu...
Güzeldi bugün. Hala da güzel gidiyor şükürler olsun. Mis gibi -hafif yanık :D- bir yemek yaptım. Bakalım sevgili ev arkadaşım beğenecek mi? (:
Perşembe olsun. İzmir'e, sevdiceğime kavuşayım. <3

Hadi gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi? (:

`Parpali
26-12-2011, 17:33
Ah benim sakinim,ahh benim en usul dinleyicim.. (:
Geldim yine.
Ne bitmek bilmeyen dertlerim var benim değil mi?
Biri bitiyor,hop diğeri başlıyor.

Bu seferki derdimiz de büyük.
Ders çalışamama problemiyle başbaşayız gümlük.
Öyle deme şimdi o da kendi kategorisinde değerlendirdiğinde büyük bir sorun sonuçta.
Haftaya bu saatlerde final çalışıyor olacağım ama gel gör beni bu hayat neyledi?
Bunaldım artık günlük ben.Keşke iki yıllık bir şey okusaymışım,üçüncü sınıfta sıkıldım artık.
Ruk bile şaşırıyor,Ezgi sen böyle yapmazdın,diyor.
Sahi,ben böyle yapmazdım günlük.
Finallerden önceki 2 hafta benim not derleme,toplama,özetleme zamanım olurdu.Hazırlık yapardım.Şimdi öyle elim elimin üstünde sınavlar gelse diye bekler haldeyim. :/
Ben ya,ben.Düşünebiliyor musun günlük,ben.

Bir de günlük canım nasıl da yağmur yağsın istiyor bilemezsin.
Nasıl özledim o sesi,o sonrasında duyulan kokuyu.
Yağmurla birlikte sokağa fırlayıp,müzik eşliğinde ıslanmayı.
Yağsın di mi günlük,yağmur yağsın.
Hı hıım yağsın.

Umutluyum bence yağarsa benim ders çalışma isteğim de gelir.
Yağmuuuuur yağmuuur yağmuuur,yağmuuuur,
geri verecek buharlaşan ders çalışma isteğimiziiiiiiiiiii. gitar:

Kaynakça: Bertuğ Cemil,Duygusal Tuzaklar "Yağmur",İstanbul,2006 :P

Tamam ya daha fazla saçmalamadan gidiyorum.
Hep bu bölüm beni bu hale getirdi! :(
Her söylediğin bilginin kaynakçasını yazmalısın,yoksa geçersiz sayılıyor bilgin.
Tamam günlük söz.
Şimdi kapatıcam seni,gidicem az uyuyup sonra Yusuf U Züleyha'ya vericem kendimi. :(

sessiz çığlık_
26-12-2011, 18:02
Çok canım sıkılıyor.
Öyle böyle değil.
Bildiniz bayım yarın sınavım var.
Ezberle babam ezberle.
Daha maraton yeni başlamışken ben çoktan iflas bayrağını çektim. Erkenden sıkıldım. Gitsem bir yerlere tek başıma.
Yalnız.
Kimse olmasa.
Hani bir müddet.
Ama öyle bir lüksüm yok tabi.
Neyse.
Sınav haftası gelip çattı benim yemeden içmeden kesip, gece gündüz ders çalışmam lazım.
Hı hı. Tabi bende öyle diyordum.
Hep şu bilgisayara netin başına geçmek için fırsatlar arıyordum.
Bir şey olsada geçsem diye.
Şeytanım bol bugün.
Berkay mesaj attı konuları söyler misin? diye. Sağolsun. Netin başına bir güzel geçtim güya sadece işimi görüp çıkacaktım.
Nerdeeee?
İşim çoktan bitti ve ben zaman öldürmekten başka bir şey yapmıyorum ve ezberlenecek tonla konu var. Seç beğen al misali.
Canım çokcaa sıkılıyor son günlerdeee.
Kafa dağıtmak için zaman arıyorum ama bu dediğim dönem sonunda gerçekleşecek.
Öyle işte.
Herkesde yakınma,derslerden şikâyet vs vs vs.
Neyse ben daha fazla durmayayım gidim ders çalışayım, tabi o gücü kendimde bulabilirsem.
Kib.
By.
:*

_HisSetKâr_
26-12-2011, 18:33
günlükçüüümmm
sürprizz sürpprizzz hihihih
bağalım nolazak.
yalnız ben dönem ödevlerini düşünmeyip bunu düşünüyorum ya bağalım ne halt yicem.
böhööğğğ
neyse hiç mutsuz olasım yok.
gelirim ben yine günlükcan
maceralı günler önümüzdee :) zeee

:-*

maksatmuhabbetolsun
26-12-2011, 19:08
Günnük ):

Geç kaldım la işe. 15 dakika. :// Ama baktım ki kimse iplemedi bu durumu. :D (tabi büroda 1 saat geç gelen adamlar var :D)
Büroda sistem değişti çokça. Gitti bizim ebilen yaa ):

Şubeyi aradım şifre aldım, artık benim de proje şifrem vaarr :P hıııhhh :))
İyiyim bugün iyiyim. Şükür... Bugün de bitti. ;)

Bugün 97. günümüz la. :) Hey şimdi farkettim de tam 100. günümüz de olacak yemin töreni. :) vaysss! bu süper bişe bence. ;) Aramadı bugün balım. ://

Günnük. Seni seviyorum haa. ;)
Bi de günnük, benden başka seni sevenleri de takip ediyorum. "sessiz çığlık" ile çokça benzer yönümüz var bak. (: Geçen gün uzun boylu olmasından, kot bulamamasından neyim yakındıydı ya hani... Bugün de aynen benim lise yıllarım gibi. "bi yerlere gidesim var.yalnız." vs. demiş.. Son sınıfta mıydı neydi öyle canım sıkılmıştı... bi başka ülkeye gitsem demiştim. Dilini bilmediğim, hiç tanımadığım bir ülkeye mesela... Sonra ne demiştim kendime?

-Abim beni bakkala dahi yollamazken sanırım bu mümkün değil. (:
Şu ana bak günnük... İstanbul'dayım. Çağrı'yla sevgiliyken "Olmaz, ben İstanbul'a gitmem, ailemden uzakta olamam." diye ne kavgalar etmiştim... Al işte. Öyle de bi geldim ki "Aslaaaaa!" dediğim şehre. :))

Ailesiz bi hayat sürdürüyorum. Kısmetimizde burası varmış demekki... Ya Ankara'da olsaydım O'nun ve benim :$ istediğimiz gibi... Ve durum yine böyle olsaydı, inan ki çok zor olurdu. Eminim bundan! Aynı şehirde olmak yaralardı beni. Baksana şu halime... Forumda sürekli önüme çıkan "Ankara" kelimesine bile tahammül edemiyorum, içim acıyo. )':

Gittim ben günnük gittim...

_HisSetKâr_
26-12-2011, 19:11
sosyoloji dersiyle başım dertte ya kimsede yardımcı olmuyor :( böhüüğğğ :(

isomu
26-12-2011, 22:38
Kavga sebepleri ne kadar basit...
İnsanları kırmak ne kadar kolay.
Eğilip bükül, ulan yanlış bişey mi dedim de?
Yok zaten öküz bişey anlamaz
O yüzden kasmayada gerek yok.
Kendimi değersiz kılmaya bayılıyorum.
Güzel bir günü, böyle zehretmeye hiiiiç niyetim yok
O yüzden az önce yazdıklarım geçmiş benim için
Bugün güzel....
Güzel bir gün...

PüR_NeŞe
26-12-2011, 23:10
dayanabilirim diye sabırla bekliyorum...olur olmaz bilemessin karar veremssin....birazdan muhtemelen ne yazdım yahu diyebilirim....yok hiç bir anlamı yok yazılanların,söylnenlerin,yaşananların....

ananem olmak istiyorum ben...ne güzel bir dünyası var onun...istediği oluyor..istediği herşeyi yapıyor...istediği herşeyi o anda görüp özlemini giderebiliyor.....

gözlüklü tavşan
26-12-2011, 23:18
Günlük parçası,
Müfettiş geldi bugün bana.
Artık ben de meslektaşlarım gibi düşünüyorum.
İllet =/

O stresle şahsın biriyle koyu muhabbete girmişiz.
Kaptırmış gidiyorum.
Ona zaten konuşmak olsun.
Toparlandım sonra.
Yanlış anlamalara mahal vermeyelim.

Çok şey değişti çok.
Ohooo...

tellioğlu
26-12-2011, 23:18
önceleri çok yazardım sana
şimdi........
okumakla yetiniyorum....
takip ettim çok kişi var ahhh eskisi gibi yazsalar....

sessiz çığlık_
27-12-2011, 21:08
://
Ben yine ders çalışamıyorum.
İçimde öyle bir sıkkınlık var kii.
Hani otursam dersin başına.
Olmuyor. O bana bakıyor ben ona.
Zaten haftaya alacağız boyumuzun ölçüsünü. Bütün hafta dolu olur mu lan?
Bütün hafta.
O sınavdan o sınava.
Ki bu tempoda gidersem çarpıcam duvara.
Sürekli bir uyuma modunda ruh gibi geziniyorum evde.
Salonla odam arasında mekik dokuyorum.
Arada Nahide'yi arıyorum veya o beni.
Napıyorsun ne çalışıyorsun.
Hergün yüzünü gördüğüm ve evlerimizin arası sadece 20 metre olan bu arkadaşımla bir de telefonda konuşuyoruz.
Hemde naber muhabbeti.
Güler misin ağlar mısın?
Maksat zaman kaybı olsun, çalışmaya fırsatım olmadı olsun.
Birazdan da yemek yiyeceğiz bir yarım saatte ordan gitse :))
Ne mutlu bana.
Şeytanımla çak yaptık şuan.
Öyle işte dostum.
Şuan ne istiyorum biliyor musun?
Hayır bilmiyorsun.
Yatağıma yatayım, bir hafta mı artık bir ay mı sen karar ver...
Yatayım hiç çıkmayayım.
Çünkü son günlerde bir bunalma bir daralma var.
Hep bir şeyleri düşünüp kafamı yoruyorum. Veya takıyorum kafama.
Bildik huyumdan vazgeçmedim hani.
Neyse dostum kaçtım ben.
Sonra görüşmek üzere.
Kib.
By.

gggülenay
27-12-2011, 22:08
Günlük ,

Napcam bu Felsefeyi.
Çalışsam anlaşılmıyor , dinlesem yine olmuyor ..
Ee koca koca paragraflarda olunca ruhum daralıyor ruhum :/
Sınavlarda 9 soru haybeden gidiyor :/
Nasıl hallediceksem .
Zaten böyle giderse halledemem :/

lazkopat 52
27-12-2011, 22:17
ders çalışmam lazım

ama herşey karşılıklı derler

birazda ilk adımı o atsa ya olmuyor çalışamıyorum ...

lan şimdi adım falan siii et finalden 60 alamazsam bütün aile bana adım atacak :D

amann boşver dersi o değilde bu balkanlardan gelecek soğuk hava kütleside bi gelemedi gitti...

kısacası baya karmakarışıklaşmaktayım ben :D

EbRu_S
27-12-2011, 22:52
A:Aloooo Alooo sesin gelmiyoo
B:Hı? Ne? Noldu?
5-10 sn sessizlik

E: Numara mı yaptın len kıza?
A: Ahahah Ebru da 'Numara mı yaptın' diyo.
E: Ne biliyim siz hep bağırıştığınızdan, susunca kapattın sandım.
B: Kim bağırıyo.
A: Bağırıştığınızdan diyo.
B: Ebru ne bağırıyosun.
E: Size diyorum sizeee!
A: Bağırma lan.
B: Sen bağırıyosun bana.
A: Hayır o bize bağırışıyorsunuz diyo.
B: Eveet, ben de onu diyorum. Hep bağırıyosun bana!!

Yaa günlükcüm, bunlar o kadar şanslı ama o kadar da şeyler ki.. Kullanacağım sıfatı yazmama gerek yok sanırım. ):
Bunlar elindekinin kıymetini bilemeyecek boş kafalardayken, benim elimde hiçbir şey olmaması çok sinir bozucu. Evet. =/

Çok dertlendim günlük. Biraz tarih çalışıyım bari. ):

_HisSetKâr_
27-12-2011, 23:57
istemiyorum hiçbir şey..
bi odaya kapatmak istiyorum kendimi.
çok çok çok iğrenç bişey bu ..
yaşamak..
ne zor..
cici bici.. iyi.. yalansız.. masum... temiz.. ne zor.. çok zor.. ah nefsim..
ben.. kaybolmak istiyorum kaybolmak
aklımda kimsenin olmasını istemiyorum. sürkeli aklımda bir şeylerin olmasını istemiyorum. hiçbir şeyi yetiştirememekten, halledememekten çok yoruldum çok bunaldım bıktım artık. yapamıyorum yaşayamıyorum ki çok zor bu. hepsini bir yürütemiyorum bu çok ağır. çok. hiçir şeyi. istemiyorum.şu anda.. kaybolmak istiyorum. kaybolmak..

PüR_NeŞe
28-12-2011, 00:01
güzel şeyler olsun istiyorum günlük...çok büyük şeyler değil...ama güldürsün beni...öyle güleyimki karnım acısın artık..gözlerimden yaşlar boşalsın....krize girim ya evet evet krize...sonra astımım ceee desin....pncerede oturayım sabaha kadar...yarın olsunda doktora gidelim desin annem...sonra yarın olsun ama ben doktora gitmiyim...gçti diyim....

ulen ne güzel başladık kötü bitti pufff

Silahşor
28-12-2011, 01:00
Günlük nabıyon la. Ben de iyiyim sağol.

La bugün noldu. Yok la kızla ilgili bi şey olmadı, 2 haftayı buldu kızı görmediğim anasını satim. Öldü mü naptı anlamadım ki.
Neyse. Bugün başka bi kız meselesi var la.
Niye pe.nk olayım olum, benlik pek bi şey yok. Aslında var da yok.
Şimdik anlatayım sana.
Bugün işteydim yine. Oraya gelen düzenli müşterilerden biri bugün yine geldi. Ama zatı-ı şahaneleri gerçekten şahane. Bildiğin güzel yani.
Neyse. Ben bunu büyük sanıyodum, hani 26-27 falan. Daha doğrusu hani böyle yaşı büyük olup da yaşını göstermeyenler var ya, onlardan sanıyodum. Çünkü dışardan bakınca 20 civarı bi yaş için biraz olgun gibi duruyo. Belki de gerçekten büyüktür yani bilmiyorum.
Neyse işte, dün bi kızla geldi, okuldan arkadaşı belli. Üniversite öğrencisi bunlar. Yanındaki kız daha küçük duruyodu.
Acaba dedim bunlar dedim yaşıt olabilir mi dedim? Olabilir dedim.
Bu bahsettiğim esas kız dediğim gibi düzenli müşterilerden. Daha önce hep erkek arkadaşıyla falan geliyodu. Erkek arkadaşı da en az 27-30 yaşında yani belli o bi kere. Hadi 26 olsun, ama zor.
Ben böyle iş olmayıpta boş boş dikilirken arada sırada bu kızı kesiyodum. Ama art niyetle değil la, hani güzel bi kız görürsün, yanında erkek arkadaşı da vardır ama yine de içten içe "vay be güzel kızmış hakket mutlu mesut olsunlar. ama ben de bundan bi tane istiyom" dersin ya, aynı öyle bakıyodum yani.
Neeyse işte efenim, dün de o kız arkadaşıyla birlikte geldiklerinde ben kestim azıcık çaktırmadan. Ama çaktırmışım heralde. Baktım arada o da kesiyo falan.
Neyse işte. Bugün bu dediğim esas kız akşama doğru tek başına geldi. Ben tabi yine çaktırmadan kesmeyi düşünüyorkene, kesildiğimi hissettim. O da beni kesiyodu yani.
Ben onun kestiğini fark ettikten sonra bi daha bakmadım. Daha doğrusu baktım ama böyle yandan yandan baktım. Yandan yandan bakarken gördüm ki, bildiğin kesik atıyo.
Neyse işte efenim. İşte oturdu biraz, çayını içti kalktı gitti.
1-2 saat sonra tekrar erkek arkadaşıyla geldi. Oturdu bunlar çaylarını içerken falan hafif tartışmaya başladılar. Hani tartışma değil de, kız söylenmeye başladı işte biraz (tabi ben direkt onları dinlemiyorum, arada yanlarından geçerken falan mevzuya hakim oldum). Sonra kız ağladı biraz.
(ayrılık çanları çalıyor mu ne. uu beybi)
Ama bu arada hala kesiyo. Hani ben binde bir bakıyorum onlardan tarafa, ama ne zaman baksam göz göze geliyoruz.
Neeeyse işte efenim, en sonunda bunlar hesabı ödediler kalktılar gidiyolar.
Ben kapının önüne dikildim bunları izliyorum. Kendim kendime "eğer giderken dönüp de bakarsa var bi iş demektir" dedim.
Günlük, yeminle baktı la. Hani bakması için baya böyle boynunu arkaya döndürüp bakması gerekiyodu çünkü arkalarında kalıyodum. Bildiğin döndü direkt baktı hem de.

Hani o son dönüp bakma olayı olmasa diyecem ki "benim baktığımı fark etti, onun için bakıp bakmadığımı kontrol etmek amaçlı bakıyodu o da" diyecem ama, ne bilim o son arkaya dönüp bakış kıllandırdı la beni.
Hayır o değil, erkek arkadaşı var la yanında. Hizlambot gibi uzun bi şey, ince ama uzun yani, döver neyim.
Hadi onu da geç, diyom ya günlük biraz büyük gibi duruyo, olgun duruyo yani. Hani gerçekten büyük mü, yoksa olduğundan olgun mu gösteriyo onu bilemeyecem.
Sonuç mu... Sonuç, şöyle ki: Amaaan zaten dolmuştaki kızı da 2 haftadır görmüyom.
Öptüm.

düz_mantık
28-12-2011, 02:23
Günlük;

Biraz önce dedim ki ders çalışıyım.
Oturdum denedim.
Olmuyo lan olmuyo.
Şu kafam türeve bi türlü basmıyo :(
Lise kitaplarından anlamaya çalışıyorum onu bile beceremiyorum.
Çok dertlendim şu an olum öyle böyle değil çoook.
Trigonometriyi zor sandığım günleri özledim.
Ne güzeldi olum.
Hatta polinom, logaritma falan.
İşin içine "ln" girince kafamız karışırdı hani...
Ah lan.
Neyse dur konuyu değiştiriyim yoksa deliriyorum.
Yarın okula erken gidicem biliyo musuuunn.
Yani ders olduğundan değil la öyle keyfimden.
İnanmadın biliyorum ama cidden öyle.
Okulu sevmeye başlıyorum belki.
Ama "belki"...
Hadi onu da boşver asıl mesele son üüçç :)

`Parpali
28-12-2011, 18:00
Günlük bebeğim.
Ben seni bu ara biraz "vize-final sendromu" kisveli günlüğümle aldatacağım haberin olsun. :$

Sonra gelip bazı üyenazlar "yanlış yazmışsın günlük konusu bak burada."diye seni gösteriyorlar.
Tamam ben çok sadakatliyim,benden böyle bir şey beklemiyor olabilirler ama..
Ama işte günlük.

Biraz aldatcam seni haberin olsun işte.Soranlara söylersin,iki hafta kendini her şeyden geri çekmiş,benle işi yokmuş,dersin.

Şimdi acıktım.Hep acıkıyorum evet. :$
Şu acıkma hissimi giderip,çalışma hissizliğime döneyim.
Defterler,kitaplar,fotokopiler beni bekler güzelim.
Yavuz hocanın o gözümün içine bakan gözündeki ışıltının sönmemesi için her şey.
Kendim için çalışıyorsam namerdim.Valla bak.
Tamam günlük.
Bunca ardı ardına sıralanmış,alakasız cümleyi kurduktan sonra gitme zamanımın geldiğini artık senin de fark ettiğini farz ediyorum.
Olmuyor bak böyle.Yürümüyor.
Hem sen benden daha iyilerine layıksın.
Vedaları sevmem,1 ay sonra falan gelirim.
Açık kapı bıraktım sanma sadece sen duygusallaşma,çok üzülme diye her şey.
Yine iyiliğim üstümde görüyorsun ki.

Hoşça kal.

İtirafımsınot:Evet bazen de oksidatif kişisinin sayfasıyla aldatıyorum seni.Gerçekler böyle.Napalım.Mukadderat.Kader.Kısmet.Nasip.Ve türevi kelimeler..

yarimm
28-12-2011, 19:13
sevgili günlüğüm...
aylıgım mı desem acaba.
Çok kötü bi gün geçrdim olmadik işler geldi başıma:(
Bi karar aldım iş konusunda ama sanırım yanlış alınmış bi karar oldu bu off kafayı yemek üzereyim sanki
kendimi biyerlerden atmazsam yıne gelırım
Sen bari iyi bak kendine öptüm nan seni

gözlüklü tavşan
28-12-2011, 20:06
Hani

Çok şey değişti çok.
Ohooo...

demiştim ya..

Hiçbir şey değişmemiş.

Asıl şimdi çok şey değişti.
Ohooo...

2 gün sonra tekrar aslında hiçbir şey değişmemiş, şimdi değişti demeye gelicem, bekle ((:

Müfettişin ardından dün apartopar dilekçe yazdırdılar bana.
Düşünmeye bile fırsatım olmadı.
Bugün müdür yardımcısı ile diyaloğum aşağıdaki gibidir:

M.Y: Naptın sen atama istemişsin??

Ben: Ne ataması görevlendirme yapılacak. Bir dakika ya.. Ne yazdım ben.. Atama mı yazdım ben! Evet atama yazdım ben! =/

M.Y: Evet atama yazmışsın.

Ben: ?!!???!

Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim, şok hali hayli uzun sürdü :p

Hâla başım ağrıyor.
Ne olacak bakalım bu işin sonu.

Kelebek..
28-12-2011, 20:16
Kıskançlığı anlarım tamam da bir kız arkadaşımın bana sevgilisiymişim gibi trip yapmasını hiç anlamam.Anlamıyorum.

maksatmuhabbetolsun
28-12-2011, 20:53
Günnükcan (:
Gidiyorum sabaha.
6 da evden çıkmış olmalıyım...
Yetişeceğim sanırım yemin törenine. ;)
1. Çavuş eğitim bölüğü, 1. takım, 44 numara :D
Her aradığında söylettiriyor, unuttum mu diye kontrol ediyor. :D
Mutluyum!!!Şükür...

EbRu_S
28-12-2011, 22:13
İnsanlarla yüzleşmekten korktuğu için iki yıl boyunca arkadaşıyla konuşmayan insanlar var. Açıklama yaparken sıkıldığı için sebep göstermeden iletişimini kesen insanlar var..Kendini savunmak zorunda kalmamak için, buna sebep olacak her şeyi ortadan kaldırmak isteyenler de..
En büyük düşman da hepsini birden yok edemeyeceğimiz kalıcı izler oluyor tabii.
Ah o izler.
Birinin zoruyla kalıyorsun bir yerde sen o kadar sebep anlatmışken, sonra çekip çıkarıp o izleri bulup önüne koyuyorlar. Hadi açıkla. Savun kendini. Üstünü alelacele kapattıklarının bir önemi olmadığına inandır. Aklından geçen kelimeleri yakalayabilirsen sıralayıp güzel cümleler kur. Kalbin ağzından çıkacak gibi atarken başar bunları.
Korkularından bahset, söylemediklerini söylersen neler olacağından korktuğunu açıkla, inandır, anlamasını bekle.
Anlamazlar.

Burdan sonrasını bir milyon defa silip yazdığıma göre, evet, daha dilime yeni gelmişken, buraya hâlâ yansıyamayacak. =/

oliviaa
29-12-2011, 06:31
Günlükcüm canım =)

Yine Aydındayım.. yaa beş gündür evimdeydim ne güzel.
Ama dönüp dolaşıp geleceğim yer yine burası şekerim.
Zaten Büş de yok hatun Ispartalarda geziyor, kaldım burda Aykutcumla.
Ama bana ne yapmış biliyomusun günlüük
Bugün yani dün odamıza bi girdimm
Kitaplıkta,dolabımda, tartımızın üstünde,sonra banyoda her yerde notlar var=)
Bana not yazıp bırakmış hem de bissürü =)
Ama en çok tartının üstüne yazdığını sevdim ben :$
Gerçi doya doya okuyamadım Aykut bey yüzünden.
Sabah gidince hepsini okucam.
Ağzını yüzünü yerim ben onun ya,meymenetsiz suratına kurban olduğum ne kadar düşünceli görüyosun dimi=(
Gelsede sıkıcı hayatımıza geri dönsek.
Neyine senin bensiz gezmeler, ben hiç seni bırakıp Antalya'ya gidiyor muyum?
Hiç yapmam öyle şeyler ben:/
Çook özledim zaten=(

Buaradaa sana mutlu haberide vereyim.
Ailemize katılacak en küçük bireyimiz ''kızmış'' belli oldu artıkın.
Halasının en en bitanesi o =)
Daha doğmadan tarafını seçtiği için tebrik ediyorum onu.
Sayesinde kazanan ben oldum (H)
Gerçi her ne kadar saltanatımı sona erdirse de onu sevebilirim biraz:P
Yer yer yerimm ben onu be ne sevmesi <3

Ben gideyimde kalan işlerimi halledeyim.
Saat 8 olsada gidip uyusak =(
Sevdim seni.

gözlüklü tavşan
29-12-2011, 20:06
İşin sonuna geliyorum yavaş yavaş.
Veya başına.
Yaşamalı, görmeliyim.

Durumu benim gibi komik olan kaç kişi vardır bu ülkede ((:

Şikayet edilmişim bir de.
Ne güldüm.

"Şikayet eden helallik isterse helal olsun hakkım." desem mi, daha çok karıştırmasam mı? ((:

_HisSetKâr_
29-12-2011, 20:10
üstümde onun hırkası, üzerime onun kokusu sinmiş, elimde onun akbili,
aklımda onun yüzü...
ay ben çok mutluyum yaa

bu arada eve giremiyoruz benim yüzümden :(
anahtarı okulda unutmuşum
bööö
hem banane telefonumu almasaydınız ulaşabilirdiniz banane banane hıııhhh

maksatmuhabbetolsun
30-12-2011, 00:23
Sabah İstanbul'daydım, İzmir'de günü geçirdik ve yine İstanbul'dayım (:
Özlemişim la İzmir'i. (:

Çökmüş yaa :/
Ailesiyle de tanıştıkk :$
Abooo, bi gerildim bi gerildim!!
Babası da döveceği di nirdeyse :D

Ağladım havaalanından bu yana :(
Duygusal şarkılar dinledim, O da duygusal mesajlar attı...
öyle işte yaaa.

Neyse gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi?

Silahşor
30-12-2011, 02:29
Günlük nabıyon? Bugün acık içimi dökmeye geldim sana. Bi sen varsın la zaten. Biri daha var, ama neyse.

Şimdi yanımda mesela Pınar abla olaydı, konuşsaydık acık. Sıkıntı neyim bırakmazdı şerefsizim. Şöyle bi içimi dökeydim, acık söveydik birlikte, sonra öküz gibi güleydik sabaha kadar falan.
Abla dediğime bakma, saygıdan o. Yaşça benden büyük, ama içi benle aynıdır, belki daha da küçük.

Bugün her nedense (aslında nedeni belli de cümlenin daha güzel olması için 'her nedense' diyorum) böyle ergenik isyanlarda bulunasım, önüme gelene sövesim var.
Mesela birinci isyeeeanım, neden hayatta tanıyıpta 'keşke hep yanımda olsa' dediğimiz türden insanlar hep yanımızda olmaz? Ama olsa ne güzel olur. Canımız sıkkın olsun olmasın sohbetine ihtiyaç duyduğumuz insanlar neden yanımızda olmaz ki hep?
Öyle deme günlük, valla insanın böyle bazen isyeeean edesi geliyo.
Mesela diyorum ya günlük, olsaydı bu abla yanımda, yeminle içimde ne sıkıntı kalırdı ne başka bi şey.
Ama yok mesela şu an. Hadi şu an yok tamam, evinde uyuyodur kızcağız, isyeeeanım zaten ona değil.
Asıl isyeeeanım birkaç gün sonra başka şehre gidecek olması. Gittikten sonra bi daha kim öle kim kala, kim bilir bi daha ne zaman görüşürüz. Görüşsek bile yine kısa süreli olacak.
Yani diyorum ya, neden yanımızda olması gereken insanlar yanımızda olmaz ki? Halbuki yanımızda olsalar ne güzel olmaz mı?
Çünkü günlük sen de bilirsin ki insanın hayatında bu tarz insanlar belki bir kere çıkar karşılarına, belki hiç çıkmaz. Benim bir tane çıktığını düşünüyordum, ama o da gidecek işte.
"Daha küçüksün yiğidim, ileride belki yine böyle insanlar tanırsın" dediğii duyar gibiyim günlük, ama lan işte şimdi ihtiyacım var. Hadi şimdiyi geç, 10 gün sonra belki yine aynı düşünceler içinde olacam.
Ya hadi aynı düşünceler içinde olmayı da bırak, ulan muhabbetinden keyif aldığım bi insan yani sonuçta. Ama gidecek yani, bi daha dertlemşeyi bırak oturup öylesine bile konuşamayacaz.
Neyse günlük.
He biliyorum valla günlük, şu an fazlacana bencilce düşünceler içindeyim. Ama öyle napim.

Neyse, aslında konu bu değildi. Asıl konunun bi alt konusuydu bu aslında, ama asıl konudan daha önemli gibi sanki. Gibi değil aslında, bildiğin öyle.
Neyse, asıl konuyu da boşver zaten günlük. Asıl konuyu 'üstteki yazımda adı geçen güzel şahısla oturup dertleşme isteği doğuracak ve doğurduğu bu istekten mütevellit ilgili şahıs için bunları yazmamı sağlayacak kadar sıkıntılı bir hâl' olarak nitelesem yeterli olur kanımca. Son cümle karışık oldu ama 2 kere okuyunca anlaşılıyo.

Neyse günlük ben kaçayım. Bu arada büyük ihtimal bir süre sonra (1-2 ay belki), böyle boş bi zamanımda eski mesajlarıma bakarken bu mesajıma denk gelip sileceğim senden. Çünkü okudukça yine aynı düşüncelere girip canım sıkılacak, o yüzden bi daha okumamak için sileceğim. Ama şimdilik dursun hele.

PüR_NeŞe
30-12-2011, 02:58
naber günlük..dur az bi müzik açayım geleyim...hh bizim şarkımızdı bu...ilkokul yıllarına gidiyoruz şimdi seninl...aşkın en temiz en güzel yaşandığı zamanlara...yani benim zamanımda öyleydi temizdi yani...bir arkadaşım vardı isim vermicem hmşehrimdi ikiz kardeşlerdi...çok sessizdi ikiside...biri kız diğeri erkekti...ve ben onları çok seviyorum..anneleri babaları yoktu...erkek olanının sesi tuhaf çıkardı o yüzden bir tek benimle konuşurdu çünkü ben onu hiç dışlamazdım çünkü ben onunla hiç dalga geçmezdim..

hergün okula koşarak gider onlara sarılırdım..normalde ben hiç kin gütmeyen bir insanımdır alında ama erkek olanıyla küsmüştük biz...hayatımda küstüğüm ilk insandı o...yasemin derdi bakmazdım mektup yazardı okumazdım...kardeşi gelirdi çok üzgün derdi umursamazdım...ama çokta severdim...

mezun oluyorduk o sene....okulun son günü kız kardeşi gelip o seni seviyo demişti...o yaşta idrak edemedim sanırım ee tamam bende seviyorum demiştim...ama ben onu arkadaşça seviyordum yani hemşehrim ya bi akrabam gibi sanki onların koruyucu meleğiymişim gibi seviyordum...ama çocukluk ya kardeşi ama o seni farklı seviyor demişti....utanmıştım farklıdan kastını anlamadan utanmıştım...sonra gidip kocaman sarılmıştım ona...barıştık diye...

işte onun o sevgisini şimdi idrak ediyorum günlük..meğerse o bana aşıkmış...ona o gün sarılışım son kezmiş yıllardır görmedim...çocuksun nasıl ulaşılır bilemiyorsun...

ama ulaştım yıllar sonra bugün facebook denen o şey ilk defa benim işe yaradı....soyadını unutmuştum ama onlar beni unutmamışki...nasıl mutlu oldum nasıl sevindim anlatamam...

memlekete taşınmışlar...kız kardeşiyle konuştum...t.. nasıl dedim...iyi dedi sözlendi dedi...güldüm hayırlı olsun selamlarımı ilet istanbula geldiğinizde görüşelim numarasını versene sesinizi duyim dedim...olmaz dedi..neden dedim...yani ben veririm ama onunkini veremem dedi...

bir tuhaflık vardı nedn dedim...yasemin dedi o seni seviyor dedi...bende onu seviyorum dedim...o farklı seviyor dedi...aynı sahneyi yıllar sonra yeniden yaşadık günlük...ama bu sefer o farklı sevgiyi biliyorum...ama nasıl dedim yıllardır yüzünü görmedi üstelik sözlü dedim...güldü...oda o çocuk o masum sevgisi içinde hiç tükenmedi...şuan sözlüsünün adıda yasemin v seni hala o temiz duygularla seviyor zaman zaman ah yaseminim diye iç çekiyor yuh unutmadınmı diyorum ama oda o koca bakışlar unutulurmu diyor dedi...peki sözlüsünü sevmiyormu dedim...sevmezmi ölüyo onun için ama ilk aşk işte başka oluyor ddi..peki neden benimle konuştuğunu söylemiyosun dedim...sözlüsü biliyor seni ilk tanıştıkları zamanlar elinde o zamana ait resmin var onu gösterdi ilk aşk onun yeri farklı yani çocukça bişey ama çok seviyorum dedi kızda kabul etti ama yolda yanından geçsen dönüp bakmıcaksın diye yemin ettirdi dedi...

ve biliyormusun günlük yıllar sonra onlara ulaşmış olmanın mutluluğundanmıdır bilmiyorum ama akşamdan beri sırıtıyorum...ve ilk defa bana duyulan sevgi acıtmadı içimi...sevsin o beni hep böyle masum güzel bir sevgiyle sevsin...hep aklında olayım...hep yaseminim desin bana...o koca bakışlarım hep aklında olsun...o çocuk aşkı yüreğinde sevdiğiyle yaseminiyle mutlu oluyor o bunu beceriyor ya varsın hep sevsin bni...

benim canım o...ben farklı sevemiyorum ama çok seviyorum onu...

he bu arada malum ergenlik döneminden sonra seside düzelmiş gayet olgun bir erkek sesi varmış vet evet onuda sordum..:)

umarım bir gün yüzyüze görüşmekte nasip olur dile kolay günlük 8 yıl oldu görmeyli e blki öyle boynuna sarılamam ama özlemim gider olmazmı...:)

sev beniiii çok sev hemdee...

GÜNEŞİN KIZI
30-12-2011, 03:12
günlükcüm
gönlümün ateşine bir tek hayvanlar su serper oldu
onlardan medet umar oldum
hastanelerde sabahladığım geceler hep o anları hayal eder oldum
dayanılmaz sancılarda bile sadece hayallerim gözlerimi yaşarttı, ağrılarım değil
ne ızdırap dolu bir dönemdir bu
yatak okul hastane üçgeni arasında saçma sapaann akıp giden günler
yoruldum
o saçma sapan insanlardan da yoruldum
özgüveni tam olan ama kişiliği gelişmemiş saçma sapan...
onların yanımda olma çabalarını midem bulanarak izliyorum...

annemi de çok özledim =(
annemi çok çok özledim
herkesin sorup durmasından da bıktım
saçlarımı kestirdiysem kestirdim elaleme ne
saçlarımmm
okşayışınla şenlenen saçlarım
yoklar artık
hani gidişim gibi
onlarda gitti

bir kartpostal dahi yazamıyorum artık
yoksa sana değil defterime dökerdim içimi
tweety saç tokalarım
kısacık saçlarım için mi almıştık onları o gün
o egenin haşin dalgalarının kıyıyı dövdüğü gün
unutmuyorum hiç
çok dalgalıydı deniz

saatime birşey olucak diye aklım çıkıyor
birtek bu ikisine tahammülüm var bu günlerde
heeyy gidi heeeyyy ne günlerdeyizz

ankara çok soğuk
öneden soğuktan şikayet etmezdim
önceden çakı gibi uyanırdım
giydiğim herşeymutlu ederdi
şimdi söküyorum kendimi yataktan resmen
defalarca kıyafet değiştiriyorum
hani kızardım ya sana geç kalıyorsun diye
o arkandan bakakaldığım günden beri her sabah ucu ucuna yetişir oldum
sahi o gidişinin sonrası...
ahh...
takvimim de bitmek üzere
ona üzülüyorum şu sıralar
sana aşk cümleleri kurduğum günler nasılda kasvete bürünen cümlelerle yer değiştirmiş
hepsinin kanıtı yatağımın başında
her gece okuyorum yeni baştan bir bir

21 kasımmıydı 23 kasımmıydı neydi
kasımda aşk bir başka diye not düşmüşüm 2010 kasımı için
kasımda aşk bir başkaydı
bizim aşkımız bir başkaydı

sen bir başkasın be zekirdek
ben ki bu kdr interneti sevmeyen insan bi senden sıkılamadım bi senden bıkamadım
yazsam yazsam yazsaaammmm
sanki bunca üye içinde kendimi kamufle ediyormuşum gibi ne bileyim bir garip
zaman ne çabuk akıyor...
susuyorum...

masayı terk etmemeliydim bu gün
pişmanım
ama katlanamadım o çikolatalarla yüzleşmeye
anladıda herkess
oysa ne kdr da iyi oynuyordum rolümü
olmadı buuu olmadııı

anti hümanist
30-12-2011, 07:01
iyi sabahlar günlük :)

bugün dönemin son ders günü. gelsin bakalım finaller. sanırım sınıfta kalıcam. kimse bana inanmıyor fakat kalıcam:(
finallerden sonra buralarda olacağım nasılsa görürsün :(

bu saate kadar oturdum evet. zira saat 1e geliyordu yattığımda fakat 3e gelirken hala uyuyamadığımı farkedince uyandım. iyi etmşim dimi :)

günler geçmiyor günlük.. günler geçiyor..
gözlerim yanmaya başladı. bugün felsefe çalışmayı planlıyorum. ya da bi şey planlamıyorum. bilemedim.

bugün canım sıkıldı evet. sıkkındı diyelim ya da. var olan şeylerin farkındayım ve hiç bi şey yapamıyorum ya.. ya da bazen yapmıyorum ya ! yoruluyorum ben, hele de ikiyüzlülüklerden. kimseyle konuşmamayı bu yüzden tercih ediyorum. samimiyetsiz neredeyse hayatımdaki herkes. çok çok çok ender şahıslar var. canım sıkılıyor buna.

canım simit peynir çay çekiyor günlük.
günaydın.

hoş kal :)

oliviaa
30-12-2011, 08:31
Günaaydın günlükcüm.

Esnemekten ölcem birazdan :/
Hı hı evet nöbetteyim yine ben, hep nöbetteyim zaten=)
Gündüzleri hiç bi şey yapmadan da uyuyorum.
Şurda iki gün sonra finaller başlıyor, herzaman ki gibi daha kitap yüzü açmadım.
Açmam da.. biliyorum ben kendimi =(
Bu rahatlığımın sonu nolcak aceba.
Neyse kapatalım bu konuyu ben bu sefer çalışıcam inanıyorum.
Evet! oturup ders çalışcam günlük nevar =(
İki satır bişey yazayım dedim bi dediğim bi dediğimi tutmuyor.
Farkındayım =(

Günlük aslında ben sana şey dicem,
Aklıma takılıyor zaten ne zamandır.
Bu insanlar ne kadar kolay hayatımdan çıkıyorlar
Ben mi kolay kolay hayatımdan kimseyi çıkaramıyorum acaba:/
Beni o kadar üzseler bile yapamıyorum bunu.
Evet içime oturan bazı şeyler var konuşmak istediğim
Ama herzaman ki gibi susmayı tercih ettiğim.
Gerçi konuşulcak bişey de yok, karşımdaki kişi ikimizin yerine de bi güzel kararlar almış.
Olması gerekenleri söyledi aslında, benim ona söylediklerimi bana söyledi.
Sadece farklı şekilde.
Peki ozaman ben niye üzülüyorum =(
Yine fazla alışmışım ben, huyum zaten bu hemen alışırım.
Sonrada böyle hayatıma girdikleri gibi çıkışlarını izlerim.
Neyse söyleyecek daha fazla bişeyim yok günlükcüm.
Hadi sevdim ben seni en derinden.

Hıı bi de Büşüm geliyor bugüün,
Yalnızlığım son buluyor nihayet =)
Bütün alakasız konuları yazdım yine.Tamam tamam gittim hadi.
Hoşçakaal

asosyaldeli
30-12-2011, 14:21
f klavyede yazıyor olmanın sıkıntısını çekmekteyim şu an.
ama yazmaya devam edeceeemmmmm. ;)
ileride yazmak için yüzlerce şey biriktiriyorum. bunları kimse bilmiyor.
ama şu an devamını getiremiyorum.
tıkandı şu an kelimelerin bir araya gelip, bir anlam oluşturduğu ve oradan çıktığı hazne.

KaSıM YaĞMuRu
30-12-2011, 21:19
sevgili günlük
pazartesi sendromu şimdiden başladı desem :p
yeni bi iş, yeni bi çevre, yeni insanlar v.s hepsi bende stres yapıyor nedense
aman neyse
annem son günlerde bi komik oldu görmen lazım :D
yeğenim uyudu annem diyo ki uyusun çocuk dinlensin bütün gün ayakta.
anne bütün gün ayakta diyosun iş yapıyo sanki, ben kaç ay nöbet tuttum bi kere böyle demedin vay be diyorum pes :D

sürekli bi uyuma isteği var ama doğru düzgün uyuyamıyorum.sürekli uyanıp duruyorum.
erken uyu erken uyan günlerinin açılışını yapıyorum
saygılar
sevgiler
mutluluklar :p

minik_serce
30-12-2011, 22:00
sevgili günlük
görüşmeyeli neler yaptın bakim hıııı???? :D
beni sorarsan evden okula okuldan eve sonra tekrar okula sonra eve sonra okul ev derken günler böyle geçiyorrr. bugün arkadaşlarlan yılbaşı çekilişi yaptık.çoook datlu gece mavisi bir kazak aldım. umarım beğenir. erkeğe hediye almak çok zor yahu. bu arada yarın yılbaşı ama netsem bilmiyorum. halen bi programım yok düşün. neyse şekerim hadi öptüm seni. ödev yapmam lazım malum. seni aksatıyorum ama yine uğriyiciiim. forumda ilk 20 de gördükçe yazıyorum valla kıymetini bil :D bu arada hayatımda çok farklı ve harika şeyler oluyo bunları daha müsait bi zamanda anlatcam tmm mı ;)) hadi cut bebeğim

_HisSetKâr_
30-12-2011, 22:08
lan günlük onu bunu boşver de..
ben bugün yine tanzimat diyceğime tazminat dedim biliyon mu :/
belkide tazminat yerine tanzimat demişimdir bilmiyorum off hep yanlış söylüyorum yiaa.rezillik.
birde geçen gün falakaya nafaka dedimdi. uuff uff.
neyse ya hassibe. gidiyorum ben.

gülüm44
31-12-2011, 00:24
yolda yürürken bi kaç kez önüme çıkmıştım sevgiliği günlük uzun zamandır yokdun,bugüne kısmetmiş bak yine birlikteyiz.korkuyorum günlük yeni yıldan ,insanlardan,uzak durmak geliyor içimden herkesden her şeyden ne yapmalıyım sence günlük? evet biliyorum aslında,cevabı yine bende saklı oldugunu ama yine de korkuyorum,tarıhlerden bile korkar oldum sevgili günlük...

cigdem85
31-12-2011, 00:49
heeey günlük bir gün gerçekten başımı alıp gidicem... çok ama çok uzaklaraaaaaaaa

_HisSetKâr_
31-12-2011, 00:51
günlük olm yine her şey karışıyor
hey allam ya.

PüR_NeŞe
31-12-2011, 00:57
sevgili günlük vodafoneye geçmeye karar verdim:D

_HisSetKâr_
31-12-2011, 01:00
sevgili günlük vodafoneye geçmeye karar verdim:D

pişman olacaksınn günün birindeeee :(

ariife_zeynep
31-12-2011, 23:02
Bütün yaptıklarına rağmen şuan geri dönse hayır diyemeyecek kadar aklımı kaybettim
imkansız olduğunu bile bile umut etmek...
Hayırsız olduğunu bile bile çok istemek, karşısına geçip tek kelime söylemek,güzel bi söz duymak,dokunabilmek sadece bi kere
tek dileğim bu amaa
benimde bi gururum var, dünyada bi o olsa yinede olmaz.o kadar geri dönüşü olmayacak şeyler yaptı,unutamam aslaa
iştee böyle çelişkiler içindeyim
sus günlük aptalsın deme, anlayamazsın sen beni..safım ben!

lazkopat 52
31-12-2011, 23:24
yeni yılmış pehh bugün farklıymış pehhh

evet daha bi farklı kopardım yaprağı bugün takvimden :D

yeni yıl güzel geçsinmiş

değişen hiç bişey yokki

hala hergün patates yiyorum :D

hala BİM sponsorluğunda bir yaşam sürmekteyim :D

kutuplarda 45 cm buzul erimekte o buzulun üzerindeki ufak ayının akıbeti hala meçhul

yurtda metrekare başına düşen aç,sefil sayısı artış göstermekte

hala ortalamdan uzağım rektörle kucak kucağa gelmem an meselsi

final haftasını yıl başına denk getiren devlet erkanına sözüm yok zaten ..

yok günlük yok

neyse günlük kırmızı donumu giyim ışıklı şapkamı takim 1.çinkodan mutlak galibiyet bekliyim

yada ders çalışim umarsız ve hoyrat...

isomu
01-01-2012, 01:31
Şu yıl başı zırvalığının bittiğine sevinçten ölmek üzereyim
Gavur muyuz olum biz :)
Tövbe ya...
Bugün; yani dün, Yaseminle kikir kikir fikir fikir bir konuşma geçirdik ki :)
Biz varya hiç bir zaman mutlu olmayı başaramayacak iki insanız...
Bizi mutlu eden bizden başkası değil...
Karar verdik...
Ayrı eve çıkmaya karar verdik.
Ne var biliyor musun günlük.
Kimse kimseye bağlı yaşamıyor.
Herkes kendi için...
İşte biz bunun farkındayız...
Geç farkına vardık...
Sanırım biz büyüdükte böyle olduk...
Ağlanacak halime güler olduk...
Zaman gülme vakti :)
Haydi gülmekten ağlayalım...

PüR_NeŞe
01-01-2012, 01:35
sevgili günlük kararlar verdik ama nasıl uygularız allah bilir..:)
zaten akşam akşam başıma gelmeyen kalmadı..:D
olsun seviyorum isomu ben..:)
hep küçük iso'mu oturcak pc başında aaaa:D

4.fidan
01-01-2012, 03:19
Olmasaydı sonumuz böyle...

isomu
01-01-2012, 10:07
Mutlu olmak bir sanatsa, biz o sanatı icra edemedik Yaseminle.
Yap boz gibi, eksik, mutluluk kalesinde eksik bir parça, kabak gibi ortada...
Sırıtıyor.
Bu durum komik.
Madem komik, o halde gülelim.
Hayde iyi uykular.

asosyaldeli
01-01-2012, 19:06
son yazıya baktım da anlam derinliği yaratmak için saçmalamışım beğenmedim.

aslında günlük, kayvan herif dediğime karşı ne hissediyorum bilmiyorum.
seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum.
seviyorsam bu nasıl bir sevgi.
ama aşk olmadığı kesin.
aşk olmaz zaten aşığım ben.
-bunun da tehlikeli olduğunu bilsem de...-
ona bazen gerçekten kızıyorum bu yüzden bazen de kendime kızıyorum "ne olabilir ki daha ne bekliyorsun?" diye.
işte kendime kızdığım bu durumda çok kötü oluyorum.
içim sızlıyor.
ama elimde değil işte ne yapayım... :/

PüR_NeŞe
01-01-2012, 19:15
Mutlu olmak bir sanatsa, biz o sanatı icra edemedik Yaseminle.
Yap boz gibi, eksik, mutluluk kalesinde eksik bir parça, kabak gibi ortada...
Sırıtıyor.
Bu durum komik.
Madem komik, o halde gülelim.
Hayde iyi uykular.

aslında etmesine ediyoruzda altına imza çakmayı unutuyoruz o yüzden bize aitliği kalmıyor...ya da nankörüz bilmiyorumki..

çok şey istiyorum ben günlük gerçekten çok şey..o yüzden hiçbişeyim yok..o yüzden mutlu değilim..o yüzden mutlu olamıyorum...o yüzden böyleyim...

ee ozaman gülelim

_HisSetKâr_
01-01-2012, 20:15
Len resmen yeni uyandım :( kalkamadım bi türlü yataktan hasta olmuşum günlükcancazım :(
üşüyorum lan çok :( böhüüğğğğ

Başkent
01-01-2012, 23:51
Dün akşam çalışmak zorunda kaldığım için yılbaşına giremedim 10dan geriye sayamadım. İşim bittiğinde gece iki filandı ve kurt gibi acıkmıştım daha vahim bir durum vardı ağzıma tek damla içki koymamıştım. Gecenin körü olmuş bu saate kadar içmemişim hiç içmeyim dedim. Arkadaşlarla açlığımızı gidermek için Atatürk Orman Çiftliği'ne kokoreç yemeye gittik (tabi gidene kadar biraz gezdik arabayla). Gece üçe geliyordu çiftlikte kokoreç kuyruğu vardı millet kokoreç yemeye gelmiş yarım saat sıra bekledik ve Ankara'ya yağmur yağıyordu. Kokoreç beklerken çevreme bakındım millet sevgiliyle gelmiş gülüyor eğleniyor. Şöyle bi geçmişe gidesim geldi ben de sevgilimle gelmiştim ne günlerdi diye düşündüm. Şimdi ise gereksiz arkadaş grubu ile geldim.

Kokoreçler olduktan sonra arabaya bindik ama aklım hala geçmişte düşündükçe de canım sıkılmaya başladı kokoreçi bile yiyesim gelmedi. Kokoreçi beğenmediği söyledim bıraktım arabayla gezmeye devam edildi dikkatimi çeken kar temizleme araçları sinyallerini yakmış yol kenarlarında bekliyordu belli ki kar beklentisi var. Eve geldiğimde saat gece dört olmuştu tv yi açtım belki moralim düzelir diye, ntv de canlı yayın Brezilya yeni yıla giriyor geri sayım başlamış bile 6..5..4....1 . İyice canım sıkıldı abi zaten b.ktan bi yılbaşı geçirdim hala ecnebi memleketlerin nasıl yıl başına girdiğini gösteren görüntüler yayınlanıyor tv de.

Geçen Yılbaşında antidepresan kullandığım için içki içmek istememiştim zorla bana dört bardak vodka içirmişlerdi (vodkadan nefret ederimmmm) eve geldiğimde bahçeye çökmüş ellerimi çamura yapıştırmış böğürerek kusmaya çalışıyordum (ıslaktı yerler). Sonra eve girip yerde uyumuştum. O yılbaşı bile çok güzeldi kendimi kaybetmiş olsam bile. Sonradan baktım antidepresan ve alkol anlaşamıyor sağlığımı düşünerek antidepresanları attım. Kullanmıyorum.

Neyse Brezilya yeni yıla girdi ve ben de uyku muyku kalmadı yediğim kokoreç midemi zorlamaya başladı canım sıkıldığında veya sinirlendiğimde mideme vurur. Midemi birşey yok sakin ol sen diye ikna edene kadar gün ışımış.

Şunu eklemeden geçemiyeceğim bir daha Atatürk Orman Çiftliğine kokoreç yemeye gitmeyeceğim bir daha demeyim de belli bir süre deyim. Anılarım depreşti ve bu bana çok pis koydu. Belki de sevgilileri kıskandım bilemiyeceğim artık. Belki de yılbaşını çalışarak geçirdiğim için dokAndı bana.

Uyandığım da kar yağmış bir de erimeye başlamıştı bile.

Bugün de ben gireceğim yılbaşına biram var, rakım var, şarabım var hindi bile var (ben hindi de sevmemmmmmm) hindi olmasa da olur.

Ama bedenim yorgun çok içmem gibi belki bir kaç bira içerim ve sonra şarap içerim rakı içmem ağır gelir yorulmuş bedenime.

isomu
02-01-2012, 00:20
Bu insanlar ne sanıyorlar kendilerini.
İnsanlar oyuncak mı?
Yarın hesaplaşma günü...
Yarın ağzıma geleni sayıp savuşturucam.
Sonu ne olursa olsun, aklıma gelenleri düşünmeden aktarıcam onların o kuş beyinlerine.
Beni ne zannediyorlar.
Güler yüzümle insan canlısı mı?
İnsanlardan nefret ediyorum...
Hayvanlardan da öyle.
Beni bu hale getiren kendileri...
Bir kişiye gereğinden fazla değer verdiğinde, bu değeri yanlış anlayıp, o kaca kıçını havalandırabilme kapasitesine sahip olmak hoş birşey değil...
Daha dün ne konuştuk Yasemin'le.
Biz mutlu olma sanatını icra edemiyoruz.
Yemişim mutlu olmasını.
Önce insan olmalı.
Önce gösterilen değere, saygı göstermeli.
Anlaşılan o ki; menfaat dünyasında yaşıyoruz, herşeyden karşılık beklenmeli ve karşılığını görmeyeceksek adım atmamalıyız.
Ağlayacak mıyım?
Hayır...
Nefretim içimde dağ olup çoğalacak, sonra yanıp kül olup sönecek...
Lanet olasca insanları tekrar insan yerine koyacağım...
Yine herkesi kendim gibi göreceğim.
Göründüğüm gibi değilim...
İnsan zannedebilirsiniz....
Değilim....

isomu
02-01-2012, 01:13
aslında etmesine ediyoruzda altına imza çakmayı unutuyoruz o yüzden bize aitliği kalmıyor...ya da nankörüz bilmiyorumki..

çok şey istiyorum ben günlük gerçekten çok şey..o yüzden hiçbişeyim yok..o yüzden mutlu değilim..o yüzden mutlu olamıyorum...o yüzden böyleyim...

ee ozaman gülelim

Eksikler hiç bitmez.
Hele ki ciddiyet girince olaya.
Üzülmek istiyoruz için için.
Eee hadi gülelim...

hoplayankaktüs
03-01-2012, 20:01
Bugün sigara zammına karşı yapmış olduğumuz kaçak sigara içme protestosunun iyice b.kunu çıkarıp tütün aldık. bide sarmak için makine de aldık. gayet de ucuza denk geldi hani yani :) ilk denemelerimiz çok bi dandik oldu ama şimdi profosyonel olduk kiii bravo bize :)
neyse günü başa saralım bence. ben anlatayım sen dinle :)
okula gittik sabahın köründe, dersin iptal olduğunu öğrenince sinir ve mutluluğu aynı anda yaşadık. neyse bu pek önemli değil, okul bu yani ders olur da olmaz da.
mükemmel tütünümüzü aldıktan sonraaaaaa, kültürel bi gezi yapmaya karar verdik ve başladık Edirne yollarında taban tepmeye.
yapımı 1880 de gerçekleşen ve kalen ibadete açık olan Sv. Georgi Kilisesine gittiiiiikkkk (:
gayet mistik bi ortamdı bence yani.
mum bile yaktık, hatta ben utanmadan istavroz bile cıkardım yani :P
umarım ters tepmez dileğim. yok canım ne alaka, sonuçta yine aynı yaratıcıya dua ettik :))
kilisenin üst katındaki müzesine girebilmek için yetkiliye biraz fazla yalan söyledik, gerçi merakımıza değmedi ama neyse.
ha bide biz kumbara yaptık ev arkadaşımla orada biriken parayla da mutfak alışverişimizi yaptık sonra eve geldik bitti işte.
neden anlattım bilemedim şimdi ben bunları ama kiliseye gitmiş olmamız bence gayet hoş bir anıydı bence. (;
şimdi sigara sarma işlemine geri dönmeliyim.
öptüm ok by.

HAŞHAŞ
03-01-2012, 20:22
Günlük,
Başım ağrıyor anlıyor musun?
Ağlama sesinden başım ağrıyor artık.
Neden anaokullarına 2-3 yaş çocuklar alınır? Zaten hiçbir şey yapamıyorlar ki.
Sadece oyun oynayıp ağlıyorlar. Ve özel bakıcılık yapsın diye benim gibi amele stajyerleri de onların başına veriyorlar.
1 Nisan'dan sonra yapacak şeylerimin arasına 1 gün boyunca uyumayı da ekledim. Aylardır normal insanlar gibi uyumuyorum ben.
Sanırım bu isteğim hazirandan sonra olabilir anca.
Okullar bitecek, staj bitecek sonra da İstanbul dışında yeni bir yaşam.
Tek istediğim bu. :(

Bu hafta ders çalışma haftası, öptüm.

oliviaa
04-01-2012, 02:01
Günlüük

Cem' in konseri varmış, hemde bu cuma ve ben bunu bugün akşam öğreniyorum ne güzel dimi.
Nolur bilet kalmış olsun olur mu.
Hem o gün çalışmıyorum da nolur olsun bilet ya :/
Bi kez daha kaçırmiyim =(

Al bu da benden sana gelsin şekerim.
fizy (http://fizy.com/#s/1r5dqe)

hasla
04-01-2012, 03:33
iyi ki doğmuşum sevgili günlük :)

geçen doğumgünümde ertesi gün final olmasına rağmen sevdiceğizimle çok hoş bir doğumgünü geçirmiştik.

Koskoca mumları üflemiştim öğrenci evi ancak o kadarını bulduk ve bir pasta en sevdiğimden meyveli :)

Sonra ucuz ama tadı yinede hoş olan beyaz şarap,harika bir dans...

Ahh günlüğüm o şimdi dünya tatlısı bir asker ve ben onu o günlerimizi çok özledim :(

Sırf ona kavuşmak için bu kpss'yi kazanıcam oda asker ocağında bile ders çalışmaya çalışıyor canım benim :(

HERŞEY GÜZEL OLCAK GÜNLÜKÇÜM BUNA SONSUZ İNANIYORUM VE DOĞUMGÜNÜMDE ONUNLA MÜTHİŞ GÜNLERİME GEÇEN O 3 YILA EN YAKIN ZAMANDA GERİ DÖNMEYİ DİLİYORUM.

Hoşçakal :)

PüR_NeŞe
04-01-2012, 16:00
günlük çok başarılı bir oyuncuyum bn...tipim kılığım kıyafetim müsait olsa çok işler başarırdım ben...bazı nedenlerden dolayı önüme engeller koyulmasa adımı çok yerlere duyurmuştum....güzel şeylerde yazardım..ama o yetenğimi kaybettim...

hayatı ti ye alıyorum artık...böylesi güzelmi...bilmm güzeldir herhalde...baksana yaşıyoruz işte...

_HisSetKâr_
04-01-2012, 19:37
ödevler ödevler ödevler...ups...

_HisSetKâr_
04-01-2012, 21:26
günlükcan anlatayım mı?
daha doğrusu azıcık ucundan anlatayım mı?
biliyosun her şeyi anlatmıyorum öyle açık seçik utanıyorum. ( üşeniyorum l.n yazmaya var mı.)
şey bugün herkese
bağırdım çağırdım.
herkese. deryaya.gamzeye. salihatülperde ye :))
talhaya. anneme.. bla bla bla..
hee kantinin önündeki manyak kediye de bağırdım bak unutmayayım.
her neyse.
abi deli etmesinler adamı ya. bu sefer patladım. dedim.. olduğunuz gibi olun mu ne öyle bir şey dedim :D edebik konuştum azcık..ze.. işte dedim.. adam olun yaa trip yapmayın bu ne böyle azcık doğru düzgün davranın rol yapmayın ne gerek var felan diskos dedim günlükcan
birde salihatülperde diyorki seval pişman olucağın şeyler söyleme diyor. benim sözümdü lan o! şşşş..... neyse. dedim; hayır pişman felan olmuycam çünkü umurumda bile değilsin dedim.
zee.. mal mıyım la ben. kıza çıkışta özür diledim zaten. ağladı karşımda. Seval bi sen vardın sende yoksun artık! dedi başladı hüngür hüngür ağlamaya.. zee.. benden daha sulu göz la bu kız. neyse öyle işte sarıldık felam. çok duygusaldı.
yaaani anlıycan günlükcan ....
bilmiyorum bende :D
boşver gitsin haaadi görüşürüz sonra zekirdek kafayı yemişti bi ara gelememiştim bir iki güncük. sonra bir daha gelirim ödeşiriz. okeyto beybi?

haadi öptüm sayy ;D

amudakalkansolucan
04-01-2012, 21:33
Müdür ben gün yüzü görmicem mi ya?
Bak daha telaştan öğlen gelen tuvaletimi şimdi yapmaya gidecem.
Nedir başkan bu plan program böyle ya?
Okul bitti, okul bitmedi ya...
Ne yapayım? Nasıl stres atayım?
Haftasonu gel artık, Kadıköy barları beni bekler...

lazkopat 52
05-01-2012, 11:56
günlükcannnn dinle beni :D

olm kağıt üstünde geçtik lan :d bunu bide reele yansıtabilsek iyide :D

hesaplarıma göre ortalamanın baya uzağında mevkiilenmişiz ama hayırlısı :D

BaLoOoN
05-01-2012, 13:48
Günlük,
İstanbul'u dinledim gözlerim kapalı.
Ne güzel bir 5 gündü lan.
Frkn'la başlayan otobüs yolculuğumuz yine frkn'la noktalandı.
Ne kadar da özlemişim hepsini.
BenZekininBebişiyim, KarTonsüT, tava, sakallica, EfrEbil, ysm, GelPisipisipisipisi ve Sertach_67.

İyi ki girmişler hayatıma dedim yine ve yeniden.
Onlara duyduğum, hissettiğim başka bir sevgi bu sanki.
Alışılmadık, daha içten daha deli dolu.
Ailem gibiler hepsi, öylesine huzur buluyorum ki, bunun bir tarifi yok, olmamalı..

Hele Ruveyda'm.. Yeri ben de öyle ayrı ki. Bir kardeşten daha değerli ve önemli.
Sanki bir yeri acısa benim de canım acıyor. Gülümsese, kahkahalar atsa ona eşlik edemeden kendimi alamıyorum.
Bu nasıl bir sevgidir çözmek imkansız gibi. Ele geçirilmiş gibiyim =P

- Ruveyda ile gece sohbetleri ve öhöm neyse orası ayıba kaçıyor =P Gülüşünü yerim senin. Yüz yüze paylaşılanların, dedikoduların ve senin mutluluğunu seyretmek paha biçilemez.
Evine daha adım atmadan merdiven çıkışındaki haberi 2 saat sakinleşmeye çalışmakla geçse de neyse inandım tamam. =$
Ha bir de şom ağızlılığın benim tam 4 saatime mal oldu !
"Baban da gelseydi keşke, 5 saat sonra falan kalksaydı uçağı ne iyi olurdu"..
Aradan 10 dakika geçer ve babam arar. "Kızım biz uçağı kaçırdık".
Haydii, ertesi gün babanın yanına git. Sevgilimizle baş başa gezecektik oysaki. Neyse tanışmış oldular bu niyetle de dimi ? =$ Ağzını burnunu yediğim =*

- Taksim'de Doğukan'la yaptığım kahvaltılar, arkadaşlarıyla tanışmam, anlayışı ve üzerime titremesi. Seni seviyorum. Öyle işte.. Kısa tutuyorum ki sevgilimsin. Ne anlatabilirim ki =$

- Mustafa ve Gökhan'ın pilavcısı. Neresiydi orası ? Unuttum. Seyyar bir pilavcı. Öylesine kalabalık ki, tadı da enfesti. Her gelişimde mutlaka uğramalıyız oraya.
Ama çeyrek yemeliyim, mutlaka diyette olmuş olurum o zamana kadar =P

- Ayşe bana biraz kırgın ayrıldı gibi sanki. Aslında kendimi yanlış ifade ettim, ama inanıyorum ki o bana kızmaz, ne demek istediğimi anladı. Kendimi affettirmek için aslında o şişeyi şey yapmam lazımdı, şey işte =P Ama gevezesin arkadaş. Yalan mı ? =P
Yer elması, bi sıkımlık canı var zaten, tek lokmalık şerefsizim.

- Yeseme. Of ne güldüm ne güldüm. Hele yatakta yaptıklarımız. "Bir daha dönelim mi ?" Döndük. "Tamam bu son, son kez daha dönelim başka dönmeyelim." =$
Hele Gökhan'da kaldıktan sonra toplamadık etrafı da Gökhan " Yeseme de hiçbir şey yapmadı" diye şikayatinin ardına verdiği cevap "Damla'ya ayna tuttum ben" SDFGJHFDSDFG :D
Aylar oldu tanıyalı ama yok arkadaş kimse inanmaz buna. :)

- Coşkun. Coşkun'nunda yeri benim için ayrı lan. Valla. En kötü günümde tanıştık, en mutlu günümde halen tanışığız, inanılır gibi değil =P
Şişe çevirmede ki "Cebinde kaç para var ?" sorusunu yedirticem bir gün sana.
Ok. By.

- Frkn'la çekiliyor yollar. Bütün sırlarını da öğrendik. Katlanabiliyorum bu çocuğa ben. Kim ne derse desin abi, yanlış tanılıyor. Ankara'yı katlanabilir buluyorsam sebeplerinden bir tanesidir. Oha itirafa koş elx:

- Sertaç elma dersem çık armut dersem çıkma gibi birşey oldu. Göründü gitti, geç geldi görünemeden gitti. Ama şunu söliyim, Sertaç'ın o candan sarılışının yerini hiçbir şey alamaz.

Bu arada ev işi demişken Mustafa'nın hamaratlığı beni şaşırttı.
Ben düne kadar Gökhan'ı överken ne iş arkadaş ?
Meğersem Gökhan'ın ki göstermelikmiş =P
Ama yok lan, pijamasını giydim o bile ütülüydü nerdeyse, göstermelik olamaz ama Mustafa'da da iş var anlamış olduk.

Çorlulular da pardon Çorlulu da içilen gül - nane aromalı nargilenin tadına baktım ya artık elmaydı, yok efendim kavundu, çikiletaydı falan kaybolsun gitsin.
Artık her gelişimde ne aromalı içeceğim belli oldu.

İşte böyle.
Uzunca bir yazı oldu gibi birazcık tamam fazla biraz çok gibi bişey.
Eh sana ilk yazışım, sen daha uzunlarını da görmüşsündür köftehor seni.
Neyse.
Bu kadar işte.
Kendine iyi bakıyosun, öpüyosun.

lazkopat 52
05-01-2012, 22:53
günlükcan

bir heves menemen malzemesi alıp becerememek akabinde ekmek arası domates ile yetinmek işte ne bilim günlük kelimeler boğazımda düğümlendi gidiyorum umarsız ve hoyratcasına ...

Guguklu Saat
06-01-2012, 16:59
Günlük
Bu hafta ne kadar iğrençti öyle ya. :/
İki tane sınava gir.
Birine az çalışabildiğin için kötü geçsin, diğeri orta geçsin.
Sınavdan çık eve gelirken serviste son ses müzik.
Eve geldiğinde müthiş baş ağrısı.
Dinlenmeye çalış.
Sonra ertesi gün olan iki sınavına çalış.
Sabah stresten miden bulansın.
Yine okula git, iki sınava gir.
...

İşte öyle günlük.
Pazartesiden cumaya uzanan iğrenç bir monotonluktu, bitti gitti şükür.

maksatmuhabbetolsun
06-01-2012, 22:00
Tam 108 gün oldu. 108 gündür hayatımda. Yokluğunda fotoğraflarıyla idare ediyorum. Arıyor sürekli sağolsun. Bulduğu her telefonda annesinden önce beni arıyor. :) Burda bir gece daha geçirdik şükür. Keyfi yerinde gitti. Hastaydı ama çok kötü değildi. Her anında ben yanındayım günlük… Yemin törenine ailesi gidemedi, ben gittim. Onu alıp İstanbul’a getirdim. Burada güzel bir gün yaşattım ona. Ve daha sonra yolcu etmeye gittim. Önce Adana’ya oradan Osmaniye’ye gitti. (: Bugüne kadar olduğu gibi yine her şey yolunda gidiyor. Şükürler olsun. Artık cep telefonu da kullanıyor.Gözüm kayıyor ya bazen bir şeylere… Diyorum ben nasıl yaparım bunu ona. Bir başka erkeğe bakmak bile onu aldatmışım duygusu yaşatıyor bana.
Onu bir başka seviyorum.
O bana İstanbul’u sevdirdi.
Geleceğime ortak olmasını istediğim insan o!
Her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi?

inception
06-01-2012, 22:19
bekliyosun beni yazsın diye ama kusura bakma...
boşuna bekledin günlük...

_HisSetKâr_
06-01-2012, 22:30
günlük ya..
canım sıkkın.
sıkkın canım..
hı hı..
azıcık üşüyorum. şey, sorun değil. normalde daha çok üşürdüm şimdi fena değilim.
şey, günlük
ondan haber alamıyorum..
hıhı evet tam tahmin ettiğin gibi.. (çok merak ediyorum..)
dünden beri içimde kötü bi his var o derste uyuyakalıp gördüğüm kabustan sonra..
günlük ya ne malım..
bilmem niye kendime mal dedim..
bilmiyorum ya :( offf
noluyo bana yine yaa püfff

gggülenay
06-01-2012, 22:41
Günlükcan .

Ben ne zaman düzelirim dersin ?
Evet yine hastayım , düzelemiyorum anasını satıyım :/
Bulantı , öksürük , halsizlik , üşüme ne ararsan var .
İçini kararttım biliyorum ama napıyım .
Evet yazık bana :(

Hadi eyvallah .

aylinucar
07-01-2012, 13:25
evlenmeden gelinlik giymek.. Çok garip bi duygu. Sizin üzerinizde, reklamını yapıyorsunuz falan. Ama sadece o. Damat yok, dügün yok, tam bi gelin değilsiniz. Bu da bi rol. Bu da bi oyun :(

sessiz çığlık_
07-01-2012, 18:56
Naber günlükcan ?
Beni sorarsan ben çok iyiyim. Süperim. Harikayım.
Öyle yani bir nedeni yok. Keyfim yerinde.
Malumunuz her cumartesi sabahı gibi yine erken kalktım. Lan millet öğlene kadar yatar yine kalktım 08:10'da. Hani uykum var dalıyorum uykuya ama vücut buna izin vermiyor. Uyandırıyor.
Neyse oydu buydu falan ver elini Beşiktaş. Aslında hiç inesimde yoktu ama hava alma maksadıyla çıktık yola. Ciciler aldım kendimee. <3
Birde bugün Beşiktaş şıkır şıkırdı. Yağmurda vardı kii tam yürüme havası. Soğukta değildi.
İnsanın içinden o yolları hızlı ver durmaksızın koşmak istiyor. Böyle bir güzeldi işte Beşiktaş.
E tabi alışverişte eklenince buna benden alâsı yoktu bugün.
Öyle işte günlüküm. Şu tatil gelsede bir rahat nefes alsak. Sonra ver elini Beykoz.
Aslında en rahat (Beşiktaş'tan sonra) doğal güzelliğiyle tam yaşanılası güzel yer. Tabi sevdiklerinde varsa.
Bu konuşma daha fazla uzamadan gittim ben günlük.
Öptüm.
Kib.
By.

asosyaldeli
07-01-2012, 19:38
sence içimde bir yerde ben fark etmesem de baba nefreti oluşmuş mudur?
tamam kendi babamdan nefret ediyorum ama sence evlenip çocuğum olunca babasına karşı olumsuz mu olucam?
kendi kocama da babammış gözüyle mi bakıcam?
ona da mı soğuk olucam?
kızım mesela babasına aşırı düşkün olursa onu yadırgıcam mı?
sence "BABALAR SEVİLMEZ!" gibi bir şey oluşuyor mudur içimde?
sence "evlendiğin kişi memleketlin olmalı" yargısı gerçekten doğru mu?
adam olmak yeterli değil mi?
gerçekten kız çocukları ilk, babalarına mı aşık olur?
aşık olunuyorsa nasıl bir duygu bu?
hiç yaşamadım da...

maksatmuhabbetolsun
07-01-2012, 23:45
Belki de bugüne kadar katıldığım en berbat sınavdı!Parasıyla üniversite okuyoruz ama rezillik yani.Vizesi internetten oldu, hepimiz kopya çektik.Finali bi sınav merkezinde oldu yanıma oturan adam benim salonda kaldığım 1 saat 30 dakika boyunca saatte ortalama 30 defa olmak üzere burnunu çekti! :@ Tüm motivasyonumu bozdu. yanlış doğruyu götürmüyordu ve ben 100 sorunun yaklaşık 3te 1ini salladım. sırf o kendini bilmez yüzünden erken çıktım. be adam elindeki o selpağı boş yere mi tutuyorsun. sil şu sümüğünü! çıldırdım resmen!!
-
Balım artık telefon kullanıyor ((: hatta şu an mesajlaşıyoruz. ((:

Gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi?

KaSıM YaĞMuRu
07-01-2012, 23:48
bi insanın hiç bi istediği olmaz mı ya?
sadece iş konusunda şanslıyım gerisi mal gibi
Allah belasını versin onun karşısında çocuk var sanıyo ama görücek kiminle dans ettiğini
herkestede bi mallık var her gören sen polis olsana muhabbetinde alnımda falan mı yazıyo noluyosa bok var gibi
gerizekalılar kim ne dese bana ters geliyo bu ara
neyse susuyorum sakin oluyum biraz :D

PuCcaa
08-01-2012, 00:00
Sevgili Günlük ,
Yurt dışı işi az önce halloldu. 1 Haziran-30 Eylül gidiş dönüş tarihim.
Eve de çıkıyorum arkadaşlarımla :) Hem de tam final zamanı oldu pek iyi bi zamanda ayarlayamadı babam ama olsun.
Aslında hiç ihtiyacım yok ayrı bi eve çıkmaya çünkü zaten ben oturduğum şehirde üniversite okuyorum ama üniversite şehir merkezinden çok uzakta gidiş dönüş zor oluyo taksi parası mahvediyo beni otobüse binince 1 bucuk saat sürüyo yollarda harcanmaktansa arkadaslarımla eve çıkmayı tercih ettim.
İçim buruk biraz ama olsun :(

EbRu_S
08-01-2012, 01:51
Günlüüüüğğk
Burası benim evimmiş meğer. (A)

Bi dakka. Şimdi üzerini değiştirip geldi, ''Ben hazırıııım'' diyerek. Oha dedim. Pis emellere alet edilcem şimdi. =/
Demin de ''Bu yorgan ikimize yeter'' dedi, ''Sen bana yatma mı teklif ediyorsun?'' diye sordum ama Kaybedenler Kulübüne bağladı olayı.

Karnım da ağrıyo. İçli köfteme ilaç mı attı acaba? Tabi midesizim ben, o beni bayıltmaz, anca karnımı falan ağrıtır. :D
Bakma güldüğüme günlük..
Buraya çok güzel şeyler yazmaya gelmiştim ama olmadı. ):
Bir hafta var nassılsa daha.

isomu
08-01-2012, 12:07
Yüzünü görmek dünyalara bedel...
Birde doğunun soğuğuna yenik düşmüş pamuk tenin, al yanaklı sevdiğim...
Ben bunları sana bakarak yazdım...
Bir anne şefkati var içimde birde baba özlemi...
Herbişeyim olduğun burdan belli...
Aklıma geldi geçenlerde; seni pamuklara sarıp saklamayadım sandıklara.
Şimdi nasırlı ellerin ayakların.
Ve birde mahsun bakışların.
Suç bende, sandıktan çıkatmasaydım.
Acımazdı güzel ellerin...

anise
09-01-2012, 01:52
Bügün küfrorocuna ara vermiş olsak da ağzıma tek lokma küfür koymadım be günnük. Çok mutsuzlandım şuan bardağım.

Bi'de benim daşım hala düşmedi, bi bassın gitsin yea!

Heh tamam oldu şimdi. Eyigeceler..

asosyaldeli
09-01-2012, 17:41
döstüm günlük abi;
bugün resmen ygs adayı oldum.
ygs kaydımı yaptırdım.
1 nisanda ver elini YGS...
sınav merkezi olarak iki şehir yazılmak zorundaymış.
yalova'yı zaten yazdım.
ama bir de yalova'da yer kalmazsa diye ikinci bir şehir yazmak gerekiyormuş.
sınıfın çoğunluğuyla bursa yazdık.
bakarsın belki de sınava bursa'ya giderim... (anladın sen onu :D)

mektubuma son verirken "saygılarımla"
diyor ve
gözlerinden öpüyorum. :D
allahım ya gece gece güldürdü beni bu manyah...
(anlamadın biliyorum ama sen boşver gitsin..)

_HisSetKâr_
09-01-2012, 19:44
günlük ya postanenin kapanma saatine bir türlü yetişemiyorum
püüff. napcam ya.
şey bu arada o hediye kutusunu almam lazım yaaa :) yarın alıyorum hemenn.. ımmmm :)
neyse gidiyorum ben günlük. öyle bi geldim gidiyorum.

HAŞHAŞ
09-01-2012, 20:40
Bir zamanlar uyumanın bendeki hayati önemi, şimdi otobüslerde yarım saat-bir saatlik zevke dönüştü günlük. Üstüne birde evde yaşadığım sahneyi de yaşar oldum. O da şudur:
Taksimde başlayan ve 1 saat sürecek olan otobüs yolculuğuma ''1 saatte fena soru çözülür.'' düşüncesiyle başladım. Tabii ilk kalkış noktası olması itibariyle otobüs boş, kendime rahat ve sıcak bir yer seçtim. 30 soru oldu, uykumun geldiğini hissettim. 35 soru oldu, uykumun gerçekten geldiğini hissettim. Eve geldiğimde baktım ki 37.de uyumuşum. Otobüsteki hangi durakta olduğumuzu mekanik bir sesle söyleyen zımbırtı benim durağımı sölediğinde şöyle bir irkildim. Kalkmaya yeltendim ki test kitabım kucağımdan düşüyordu.
O an kendime acıdım. Evet, başkaları da bana acımıştı. Otobüse binen teyzeler, amcalar, ablalar, abiler bana acımıştı. ''Yazık ya, otobüste test çözerken uyuyakalmış garibim.'' demişlerdi. Belki de üzerime battaniye örtme ihtiyacı hissetmişlerdi.
Tamam, olayı biraz daha dramatize etmeye kalkarsam oturup ağlayacağım.
Hem de kendimi ilk defa çıldırmış ve sinirleri yıpranmış hissetmiyorken.
Neden mi?
Genelde haftanın bu üç günü -staj günleri- gelişim süreci diğerlerinden daha farklı olan bir çocukla özel olarak ilgilenmek zorunda kalıyorum. 2 haftadır babasıyla birlikte sınıfta durduk; ama bugün o devir kapandı. Babayı yolladık. 2.5 saatlik ''Baba del. Del baba. Baba delsin.'' feryatları eşliğinde ağlama krizi dinledim. İşin kötü yanı çocuğa içinde ''Erkan'' ve ''Baba'' sözcükleri geçen şarkılar uydurunca susuyor. Ya da oyuncak telefonu kulağıma dayayıp babasını aramamı istiyor.
Bugünün şarkısını sizlere armağan ediyorum.
Tamamiyle kendi ürünümdür.
''Gelsin baba oynayalım.
Erkan diye bağıralım.
Başım şişti vallahi,
Babam gitti gelmedi.

Erkan'ı düz ovaya çağıralım,
Topları kucağına atalım.
Babacım niye gelmedin?
Ağlattın beni diye kızalım.''

Ama yine de derste sakal cevabını almak umuduyla sorduğumuz ''Babalarımızda ne vardır?'' sorusuna cevabı bulmuş olmanın sevinciyle gözlerini kocaman açarak ''Pipi! Pipi vardır babamızda!'' diyen Pamir'in yerini kimse tutamaz.
Aşığım ona ben. <3

Bay bay günlük, matematik beni bekliyor tüm karizmasıyla öptm seni. (H)

bötüll
09-01-2012, 21:56
len günlük....gecerken bi sanada yazayim dedim...hayatda en sevmedigim seydir insanlari kirmak üzmek ama eskisi gibi bu konuda basarili degilim yaslandikca tahamül edemez oldum bazi seylere özeliklede isin ic yüzünü bilmeden kendilerince yargilayanlara neyse yinede yok kimseye kirginligim küslügüm olanlarda hakini helal etsin neyse ne güzel demis pepee insan sevdigini hic üzermi ne alakaysa artik :D ...yazacak cok sev varda bosverdim yine herseyi su siralar hadi defolup gittim ben....

ŞıMaRıK_PeRi_
09-01-2012, 22:07
slm gunlukk napiyonn napacann sende oturmus miletin derdini dinliyonn elinde baska bisey yapmak gelmiyor zaten.benide dinle barii... bu aralarr aldigim karalari tutamamaktan korkuyorummm ole bisey yaparsam kendimi afetmem ama bir yandan da yapmiyacam dedigim seyleri yapmak geliyor icimden aldigim karalardan donmek ama ben donek olmak istemiyorumm seytan mi durtuyor neee her neyse ya ole istee gidiyorummm ben

UZAYLİ
09-01-2012, 22:16
Günlük, kız kardeşlerin her zaman kıyıda köşede haybeye biriktirdikle bi miktar para vardır, yani cüzi de olsa vardır.

Ve kız kardeşler abilerine para yollarlar, çünkü abiler erkektir.

Bi de telefonla siparişi abiler verir, bakkaldan kolayı erkek kardeş alır. Hazır ayağa kalkmışken olan da hep kız kardeşlerdir.

Böyle saçma şeyler işte. Uyumalıyım. Sanal bebekler de hep şöyle uyur:

Zzz...

lazkopat 52
10-01-2012, 02:51
sevgili günlük

hocayla odasında konuşmak için illa dersten geçmek mi lazım

kapısını vurdum içeri girdim

ilk soru vizen kaç

ben:25 hocam

lanet hoca:nöbetçiler alın bunu attın mahzene ne yemek ne su verin nihahahaaaaa :D

adam hiç yüzüme bile bakmadı :D

minik_serce
10-01-2012, 19:33
sevgili günlük. zekirdeği terkediyorum hoşçakal :P

Müşkülpesent..
10-01-2012, 20:00
Heyy ben geldim. Beklemiyordun tabiki, beklesen gelmezdim zaten. Sevmem beklenilmeyi, çünkü hiç zamanında olmam gereken yerde olamam. Ben de habersiz giderim bekletmeyi istemediklerimin yanına. Mesela dün yuvaya gittim. Beklemiyorlardı tabi, 'daha dün senden konuştuk, ne zamandır gelmiyor filan dedik' dediler. İçimden 'daha sık geleceğim' dedim. Dışımdan söylersem gidemem biliyorum.
Neyse, bugüne gelelim..
Bugün okula gittim.. Malum final haftası. Bir alt sınıfla giriyorum ya şu sınavlara deli oluyorum.
Neyse, sınıfa girdim ve kopya çekmeyi düşünen öğrencilerin oturmayı istemeyecekleri öğretmen masasının yakınında bir yere oturdum. Biraz sonra hoca geldi yanıma.
- Merhaba müşkül, nasılsın, nasıl gidiyor? vs.
- iyiyim ya, arada okula geliyorum işte. siz nasılsınız? vs.

Hoca uzaklaşınca önümdeki kız arkasını dönüp;
- Müşkül sen misin? şurda mı çalışıyorsun ?
- Evet.
- Ben c.... Seni tanıyorum. Halil bahsetti ordan yani.
- Ah evet ben de seni tanıyorum Halil bahsetmedi hiç, ordan biliyorum.
Kız alınmamıştır heralde. Ama bahsetmedi napayım.
Ve sonra sınav başladı. 10 dk sonra ben kağıdımı verdim tabi. Sınavda uzun süre kalamadım yine. Giderken de sorularla boğuşan ögrencilerin moralini bozmak için sanki sorular çok kolaymış gibi hocaya teşekkür ettim. :)
Tabi ki de çoğunun benden yüksek alacağını biliyorum.
Ve bu kadar işte. uzatmaya gerek yok.

Hadi gittim ben..gelirim yine.

_HisSetKâr_
10-01-2012, 20:09
günlük nabersin
ben bilmiyorum nasılım l.n iyiyim sanki
bi gün de ne kadar çok duygu yaşıyorum ben yaa . hatta bi saat içinde. yok yok olm hatta 10 dk içinde bir sürü duygu yaşıyorum. 10 dk hüngür hüngür ağla. sonra onu görünce salak gibi sırıt. sonra tebessüm.sonra nefret öfke sonra şaşkınlık üzüntü çaresizlik sonra şimdi yine iyi gibi fafafayyttt beee...
zor be.....
neyse günlükcan coğrafyadan doksan almısım o yüzden iyiym azcık. he bide bugün ingilizce sınavında kimsenin yapamadığı yerleri tek ben yapabilmişim. olm hiç öyle şaşkınlık felan yok bende gayet normalim çünkü en basit kısımdı lan ben zaten baska biyer yapmamıstım :D hihih kimse yapamamıs. kalıbınıza...te... :)
neyse günlük ben gidiyorum.

hee bu arada şey.. saçları yumuşacık. hala <3 :)

.hı.
10-01-2012, 23:08
Köyceğiz'e yerleşcekmişiz günlük.
Babam bıktık bu ........ların taşkınlıklarından diyor.
Adam haklı tamam da.
Bi' şey oldum.
Sen de artık duramazsın buralarda diyor.
Eniştem de tayinini aldıracakmış.
Vay bee.
Duygulandım bi an.
Daha düşünme aşamasındalar ama.
Gerçi babam kararını vermiş de.
Ama işte.
Nolursa olsun insanın memleketi ya.
Zor.
Hayırlısı bakalım.

hayalet_57
10-01-2012, 23:40
cuma'dan beri yazcam unutuyorum günlükçüm.
deli halil feriha'ya" kim üzmüş benim nazlı gelinimi,balım" vb. şeklindeki cümleleri beni krize soktu aklıma geldikçe gülüyorum cut.

lazkopat 52
11-01-2012, 09:19
ve sonunda evdeyim :D

hiçbişey değişmemiş hala aynı hizmetçiler aynı bahçivanlar müştemilatın yeri değişmiş sanki hahaahaa nöbetçiler muhafızlar atın bunu mahzene:D

lan evdeyim lan hala inanamıyorum la günlük vala evdeyim la şahidlerim var:D

EbRu_S
11-01-2012, 17:24
Çok alakasız bi anda, çook eski yazılarla karşılaştım.
Çok değil tabi aslında, ama ben üstünü öyle örtmüşüm ki o günleri, o cümleleri kuranı unuttuğum gibi unutmuşum. Söylediklerini, yaptıklarını, kendi anlattıklarımı... Sanki hiçbir zaman hiçbir şey paylaşmamışız, bütün gün konuşan biz değilmişiz gibi unutmuştum.
Doğrucu insandı kendisi evet, arkamdan söylediklerini yüzüme karşı da söylemişti önceleri. Yine de o benden bahseden cümleleri başkasına karşı nasıl kurduğunu görünce kulaklarımdan ateş çıkmaya başladı bir anda. Karşımda olsaydı keşke dedim, boğazını sıkıp saç tellerini tek tek yolmak istedim.
Ancak sakinleşince ''Bende de hata var mıydı?'' diye düşündüm ama o da uzun sürmedi tabi ki. En başında bunları bilerek durdurmuştu zaten. Söylemese de bekliyordu, ben de yaptım. Çok normal olmalı. O benim hakkımda doğrucu olan, ama başka şeyleri benden gizlediği için ve bana söylediklerine göre de buna çok üzülmemeliydi.
Ara ara onun ne yaptığını düşündüğüm de olmuştu zamanında, ama kendisi yaptığı hiçbir şeyden pişman olmaz, istediği için yapar, bunlardan da üzüleceği şeyler çıkmaz ya hani.. Bu yüzden düşünmeyi de bıraktım.
Ben olduğum yerde mutluyum.
İstediğini söylemiş olsun, istediğini yapmış olsun.
Çok boksun zekirdek.

_HisSetKâr_
11-01-2012, 17:41
onun yanında üşümek bile çok güzel...
günlük...
öyle işte.....
aşktırki gerisi vs....

maksatmuhabbetolsun
11-01-2012, 19:32
Yine yolculuk var. (:
Bu sefer annemin babamın yanına gidiyorum. Yeter hep sevgilimle görüştüğüm yaaa (:
Konya'ya uçak bileti bulmak zor oldu, ben de Adana'ya gidip ordan arabayla, abimlerle Konya'ya geçmenin iyi fikir olabileceğini düşündüm. :) 4 gün mazeret izni yazdım. Yarın kaymakam bey imzalar diye ümit ediyorum. :))

Evren tam da tahmin ettiğim gibi taa Adana'ya kadar geliyorsun, benim yanıma da uğrasana dedi. :) Senin yanına da geleceğim diye geçiştirdim ama giderim muhtemelen.. Hava biraz ısısın da. ;)

"Güzel günler beni/bizi bekler..."

Gittim ben, her önüne gelene dökülme yazdıklarımı e mi? (:

.hı.
11-01-2012, 20:09
Dünyanın bi yerlerinde hâlâ vardır diyodum ya saf tertemiz niyetli insanlar.
Ama öyle saflık değil yani değişik böyle gönlü parıldayan.
Dünyanın bu yerlerinde de varmış ki günlük.
Çok da şükürsüz insanlarız.

asosyaldeli
12-01-2012, 20:36
günlük bak ne buldum:
Şu sıkıcı ve tekdüze hayatımın bir aylık kısmını okudunuz. Benim her günüm aşağı yukarı bu gibi şeylerle geçiyor.
Hakkımda yeni şeyler öğrenmiş olmanız, günlüğümü okumuş olmanız ve şu anda da bunları okuyor olmanız beni heyecanlandırıyor... Bu durum muhteşem bir şey; T. hoca günlüğümü okudu!.. Bu son cümle garibinize gidebilir. Ama ödevde bu konuyu siz günlüğümü okuyun diye seçtim. Benim için büyük bir ihtiyaç, birilerin yazdıklarımı okuyup bir kaç yorum yapması. Ama maalesef ki bu ihtiyaç Nebahat ve Mine tarafından pek giderilemiyor. Bu durumda size ihtiyacım var. Lütfen bir tepki verin, biraz bir şey söyleyin günlüğüme...
Bunları siz okuyacağınız için bu kadar samimi oldum. Hatta o kadar samimi oldum ki Erdi'den bile bahsettim. Gerçi sadece adı geçti ama olsun. Peki bu cesareti nereden buldum? Galiba gülüşünüzden, davranışlarınızdan veya duruşunuzdan ya da öyle bir şey işte, bilmiyorum...
Neyse daha uzatmıyayım. Son olarak yazımın iğrençliğinden dolayı oluşan görüntü kirliliğini ve bolca yaptığım yanlışları mazur görmenizi diliyorum...

Cevap:
Benimle düşüncelerini paylaştığın için ve bana bu "özel" olma vasfını verdiğin için sana teşekkür ederim. Eğer seni yormazsa bu yazıların devamını bekliyorum.
Bu arada Erdi' yi tanımayı çok isterim!

.hı.
12-01-2012, 20:43
Annem rüyasında görmüş beni günlük.
Uzun saçlı küpeli serseri tipli bi çocuk ve ailesi gelmişler beni görmeye.
Annem ağlamış fenalaşmış kurbanın olayım yavrum bu ne baban abin seni buna verirler mi ne derler düşünmedin mi etme eyleme demeler falan. :D
Sonra görücüler malzemeleriyle gelmişlermiş bilmem kaç araba insanlardı iki katlı bi ev inşa ediverdiler bi anda diyor. :D
Gülecem diye karnıma ağrılar girdi kadın nasıl telaşlı anlatıyor. :D
Oralardan bulmuşun kendinle getirmişin diyor saçlı sakallı küpeli çocuğu amaaan yavruum diyor heheh. :D
Nasip anne dedim. :P
Şaka bi yana da.
Nasip be günlük.

_HisSetKâr_
12-01-2012, 21:04
günlük ya yine kanamış burnum. mış diyorum çünkü böyle bazen en olur olmaz zamanlarda elimde kan görüyorum artık anlıyorum ki burnum kanamış. bööyle elimi burnuma sürterken bulasıyo sanırım. ama çok sıkıldım bıktım ya gerçekten bıktım. mesela tam çay keyfi yapıyorken yemek yerken elimde kan lekesi görmek iğrenç oluyor. ya da dersteyken . ya da otobüsteyken ya da güzel cici bici giyinip gittiğin bir yerde kıyafetime damlamış olması. iğrenç. ve kimse uyarmıyor artık yok burnun kanıyor diye yaa. eskiden olsa aaa sevall lan burnun kanıyor derlerdi. hemen hallederdim bulasmazdı üstüme şimdi akıyor usul usul üzerime de damlıyor bi güzel ama kimse görmüyor naletler. neyse. geçenlerde uyurken yastığımda kan olmus :(
sinirlerim bozuluyor gerçekten ne alaka anlamıyorum durduk yere öyyle kafasına esince kanıyor bi güzel. neyse günlük yaaa kanlı manlı iğrenç bi günlük yazdım anla işte halimi. -_-
hadi öptüm bye..

PüR_NeŞe
12-01-2012, 21:17
benim her haltım böyle olucak günlük...hep iki ayağım bir papuçta geçicek ömrüm..uln başımı kaşımaya vaktim yok bu kadart olur yahu

figen_esk26
12-01-2012, 22:51
Sevgili panpa
Özellerimi seninle paylaşmaktan bile korkar oldum
Kime güveneyim bilemiyorum
Demem o ki çok yordular çok üzdüler beni
Kestiğim kağıtların hiç mi hatrı yok sen söyle
...
Ben biraz uyuacağım
Yarın yazabilirsem yazarım

İyi geceler.

_HisSetKâr_
13-01-2012, 20:13
çıkmaz bir sokak olur bazen hayat, çıkamazsın içinden.
bir kapı olsa dersin, kırarak ta olsa açsam girsem içeri... bir pencere, içinden rüzgarların geçtiği.. bir ağaç en azından altnda gölgelenebileceğim, dinlenebileceğim…
bir el uzansa dersin, tutsa... çıkarsa beni bu karanlık kuyudan.
Ben işte bu yüzden en çok ellerini hatırlıyorum senin, o gün beni kuyudan çeken ellerini..
Yumuşak.. bir yağmur tanesi gibi hüzünlü, bir yağmur tanesi gibi yalnız, bir yağmur tanesi gibi biriktikçe çoğalan, temizleyen temizleyen, temizleyen…..
Ellerini….
öyle uzundun ki, gölgen bile bir ağaca , çağrıda bulunur, ne kadar aşk varsa, senin gölgende dinlenmek isterdi….
Seni bir gün çıkmaz yolumda gördüm, gölgenle birlikte, sende dinlenmek istedimm.. ssende yaşamak, sende bir yağmur tanesi gibi çoğalmak..
bir kapı oldun , pencerem oldun, elimden tuttun, temizlendim sende…
İyi ki varsın……

figen_esk26
13-01-2012, 20:19
Günlüğüm
Ben ne hatalar yaptım sen söyle.
Şevval gibi bi kızım olsun istedim..
(bundan 10 yıl sonra).
Peki ya onlar ne yaptılar.
Asıl düşünmeleri gereken bu kadar ilgili davrandım hakkımı nasıl ödeyebilirler.

Yaazıkk dimi günlük..
Keseceğim alakamı.
Kalleşlik etti bana hanım teyze.

Sana iyi dinlenmeler günlüğüm.

EbRu_S
13-01-2012, 22:36
İnanır mısın günlük, abimle kavga etme isteğim bile yok şu an.
Boğazımı konuşmak için zorlayacaksam bu kişi abim olmamalı-ydı. =/

green_38
14-01-2012, 15:47
sevgili günlük çok çaresizim. emsali aşmış bir yapının yapı kullanım izin belgesi nasıl alınır bulamıyorum. internette bile bulamadım düşün ne kadar çaresiz olduğumu. gogul baba bile işin içinden çıkamadı

sisamlı
14-01-2012, 19:23
Melebaaa..
Bir kaşık nutella ister misin ?
Bak çay da var.
Al çekinme bana final zamanı da sana ne zamanı..
Dimi ama..

tıynetsiz eküri..
14-01-2012, 21:14
Çocuk ..
Farklı bir bloktan bu kez .. (: Buraya başından beri neden ısınamadığımı ve biraz önce laf aramızda bir derece şükrettiğimi bile farkettim .. Aslına bakarsan diğer konumu da pek sev(e)mediğimi biliyorsun .. Yada nereden bileceksin ki , ben söylemesem " hık " diye kalacaksın öyle yarım yamalakta dinleyeceksin beni .. Neyse ki anlayışlıyım bak .. Yerim beni yaa.. :Pp Konuya dönüyorum çekirge.. Saat oniki gibi bu blokta bulduk oda arkadaşımla kendimizi.. :/ Neyse ki hayattan pek fazla beklentisi olmayangillerden olmak adına verdiğim savaş neticelenmiş , bu konuda bazen tipik ruhsuzlaşabiliyordum .. Aslına bakarsan bu söylediğime ben bile inanmıyorum ama sen yine inanmış gibi yap .. Anlıkta olsa içimi rahatlatmalısın çocuk ! Anla bunu .. Asiyim bugün aslen.. Ama içimdeki mutluluk öyle bastırıyor ki Ruh halimi .. (: Etrafa kahkahalar savuruyorum .. Konudan konuya geçişim güzel kafanı karıştırmasın evladım .. Bak hele .. İlk konu .. Sevemedim bu blok görevlilerini, çalışanlarını .. Yaklaşımlarını .. Asıl amaçlarının ne olduğunu unutup bi' şaşırmalarını .. Ve buranın aşırı sıcaklığını .. Normal bi' insan bu sıcakta yaşayabiliyorsa karar verdim çekirge , ben insan değilim .. İnan ki bak .. Valla ya .. :/ Neyse ki sadece bir gün .. Yarın sabah şehrime yolculuk .. (: İçimde buruk değil sanma hani .. Bu şehirde öyle çok bekledim ki , mevsim getirisini .. Kar' ı .. Lapa lapa belki .. Belki değil aslında , evet lapa lapa .. Ve işte bu gece şehrin bana görkemli vedası .. Kar tanelerinin raksı .. Yok oluşlarına hızla ilerlerken gökyüzünden her biri , mükemmellikleri.. İşte Kar'ı hep bundan sevişim .. Önce gökyüzü.. Alabildiğine engin .. Özgürlükten bir parça .. Sonra Parçanın Raksıyla dibe vuruşu , yok oluşu .. Bembeyazlığı .. Çoçukluk masumiyetim hani.. :/ Hani aslında her kış mevsiminden sonra hasta oluşum o henüz çok küçükkene ben .. Ağlayışım parmaklarımın donmuşluğuna .. Ama yılmayışım .. Çünkü bilişim anne gerçeğini .. Eldiven değişikliği için bile adım atacağım evden bir daha çıkamayacak oluşumu bilmem .. Sonra sobamız .. Sobamız vardı bizim çok eskilerden .. Öyle uzun oldu ki sobalı bir evde uyumayalı .. Bir odasının sıcaklığından kaçılası ve donma korkusundan diğer odalara geçilemeyesi hani .. Hani zorla , hani o güzel zorlukla ev halkının iç içe oluşu .. Hani kestaneler soba üzerinde .. Hani ekmek kızartmalar .. Şimdilerde her odanın içerisinde bulunan peteklerin samimiyetsizliği .. Yasladığın o sırtın içten içe üşümesi.. İçinde bir şeylerin üşümesi .. Çocukluğumun çırpınışları belki .. O müstakil eve duyduğum özlem .. Teyzemi , dedemi kaybetmediğimiz yıllar hani.. Çok küçükken ben .. Ölümü bilmeden yaşarken .. Kaybetmenin ne demek olduğunu bilmeden .. Çocukluğumla beraber her şeyi bırakmışım sanki.. Tüm güzellikler belki.. Ama en özeli kalmış bizle .. Şimdilerde 30'una yaklaşmıs bir masum kalp .. Bir genç kızın yetme mücadelesi .. Yetmenin ne olduğunu bilmeden verdiği mücadele .. Verdiğimiz mücadele .. Sabrımız .. Bazı bazı tükenmişliğimiz .. Ama en çokta şükre gidişimiz.. O'nu kaybetme korkum(uz) .. Güvenim .. Her şey olan neyse O işte .. Öylesi bir güzellik işte .. Güzel güzel elleri olan , o güzel ellerin güzel boyalar tuttuğu , alabildiğine boyadığı sonra .. Sonra kahkahalar .. Can yanışı kısa zamanlar sonra .. Korkmak , yanmak ... Bazen diyorum ki hayat bazı insanlara sahiden acımasızlığıyla doğmuş.. Acı olmuş .. O acıyı kaldırabilirliliğiyle sınanmak adına bizimde çabamız öyle mi ? Bazen eksiklik His'sediyorum .. 29 yılın neresindeyim acaba ? Beni nasıl bilmekte .. ? Sonra vazgeçiyorum bu güzel kızın zihnini Düş'lemekten .. Burkulan yanlarımdan .. Sanki doğuştan belli acı'mızı nereye kadar yaşayacağımızı Düş'ünmekten .. Biz diyorum O'na yetebilmek adına verdiğimiz bu çabayı birbirimize dile getirmekten korkarken .. O'nun gözlerinin içinin gülmesi .. Sanırım en büyük isyanım bu .. En büyük .. Korkum bir gün o boşluk işte .. O boşluğa bir kere daha Düş'mesi ...
Öylesi çocuk öylesi ..
Ve işte yarın yanında olacağım bu masum kalbin ..
Güzelliğin ..
Mevsim getirisiyle ..
Karların raksıyla Kardan Adam yapacağım O güzel kıza ..
Ve getireceğim eve .. Gülecek gülecek geleceğiz ..
Ve ben bir kez daha isyan ederken kahkahalar savuracağım .. !
Bir kez daha Boyama kitaplarını , Balonları teslim ederken burkulacağım ..
Bir kez daha seveceğim Parçamızı , bir kez daha ..
Şehrime saatler kala ..
Özlemek gibi ..
...

_HisSetKâr_
14-01-2012, 23:55
biraz dışarıda kar yağıyor olmasının verdiği mutluluk ve küçük tebessüm.
biraz da en kıymetlimi görcek olmamın heyecanı. ve biraz daha tebessüm.
siyahları giymiş bir şekilde bembeyaz kar tanelerinin arasına heyecanla zıplamak.
mutluluk diyorum, bu olmalı.
sonra kar tanelerine şaşkın şaşkın gülümseyerek yürüyorum yolda. insanların bana deliymişim gibi bakması... sonra onların bana öyle baktığını fark edince bir kez daha kendi kendime gülmem......
sonra.. günün ilerleyen saatlerinde.... gözlerimle heyecanlı heyecanlı yolları izlerken köşeden en kıymetlimin çıkması.. beni beklettiği için, o içimi eriten kahve gözleriyle mahçup mahçup bakması.. ve benim üşüyen ellerimi ona uzatmam... hohlayarak ellerimi ısıtmaya çalışması... ve sonra.. lapa lapa yağan bembeyaz kar tanelerinin altında beraber yürümemiz.. ikimizinde delice gülümsemesi..
sıcak bir bardak çay içmek. onunla... açık çayın onda olduğunu fark edip kendime almam :)... sonra..
sonra...
günün en güzel anları...
tebessümü..tebessümü.. tebessümü... sıcacık elleri.. sıcacık .. sıcacık..

PüR_NeŞe
15-01-2012, 14:37
nankörüz biz insanlar...gerçekten öyleyiz...ya da bilmiyorum hernyse...belki şuan bir çok insanın yaşamak istedikleri şeyleri yaşıyorum...zamanında çokta yaşamak istedim..şimdi sıkıntı yapıyor..uykularım kaçıyor...beynim duruyor karışık bir ruh hali içerisindeyim...bu öyle bişeyki dile bile dökemiyorsun günlük...

isomu
15-01-2012, 22:16
O'nu öylece karşımda görünce ne kadar da aciz olduğumuzu anladım. Biz insanlar ne kadar aciziz. Aşka nasıl köle olmuşuz. Yüreğimin atışının midemde attığını hissettiğimde, aslında ne kadarda özlediğimi anımsadım. Gerçekten ne kadar zaman oldu özledim demeyeli. Ben yıllar önce tüm iyi kötü kelimelerimi saklayıp bir çuvala, gömmemişmiydim. Ben cümle kurma yetimi kaybetmemişmiydim. Hem kelimelerimi hemde gülüşlerimi yitirmiştim. Birde bana kurduğu o cümle. Yüz ifademi gerçekten merak ediyorum. Ne kadar basit herşey oysa. Bir kadınla bir erkek neden birbirlerini tercih edip, ömürlerini birlikte geçirmek isterler. Bana bunun cevabını verecek biri gerek. Beni aydınlatsın ve bu kör karanlıktan kurtarsın. Daha fazla kaybolmadan dikenli yollardan kurtarsın, dikenler canımı çokça acıtmaya başlamışken. Çözümü biliyorum aslında, ama şimdilik imkansız. Başımı dayayacağım göğsünde ağlamak... O'na ağlamak. Ve O'nu anlamak. Samimiyetine inanmak ve teslim olmak. Güvenmek... Gözyaşını öpüşüne katıştırmak... Keşke bunu okusanda anlasan beni... Bu son olsun, bir daha beni asla yalnız bırakma :(

_serap_
15-01-2012, 23:02
İş yerimi desem,çalıştığım okul mu desem?
Aslında hiçbir zaman ne diyeceğimi bilememişimdir orası için.
Sabah çıktığımda rastladığım kişiler nereye diye sorduklarında okula desem şaşkınlıkla bakardı yok yani işe desem ben tuhaf olurdum..Eğitim kurumu ne derece iş yeri olabilirdi ki?En azından orada bulunma amacım sadece para kazanmak değildi benim için.Ortamı seviyordum,çocuklarımı,öğretmen arkadaşlarımı...
Ve bu hafta artık benim için son olacak...Son kez gideceğim.Öyle karmaşık durumdayım ki aslında.Çok merak ediyorum cuma günü ordan çıkarken gülermiyim,ağlarmıyım diye.O derece ne hissettiğimi bilmiyorum.Oysa ben diretmiştim, kaç kere istifamı vermiştim, kaç kere asi davranmıştım ve kaç kere ağlamıştım...Bir insan mutsuzlaştıysa ne yapabilirdi ki?
Mutsuzdum,yapamıyordum..Olması gereken böyleydi işte..
Üzülüyorum aslında.En çokta kuzucuklarımdan ayrılmama.Benim en değerli varlıklarımdı.O kadar güzel anılarımız oldu ki onlarla.Yaşadıklarımız aklıma geldikçe gülmeme sebepti onlar.Herkese saatlerce anlattığım varlıklar.Okuldan çıktığımda arkadaşımla kahkahalarla sohbet etmeme vesile olan cadılar.Keşke her birini not alsaydım ve bende kalıcı kalsaydı her anı.Ama herşeyden önce sağlığımı düşünmem gerekirken daha da fazla kalamazdım dayanamazdım.Belki en doğru olanı yaptım....

EbRu_S
16-01-2012, 13:50
Bak şimdi günlük
Gerizekalılığa bak. Salaklığa bak. Dingilliğe, aptallığa, hayvanlığa bak.
Kız mutsuz, kız gergin, sinirli her şeye. Bide iki gündür konuşurken nefesinin yetmediğini söylüyor, sonra bugün de ''Konuşmak istemiyorum'' diyip nefesini düzene sokmaya çalışıyor. Karşısındaki biraz daha beklese ''Sadece yanında olmak istiyorum'' diye devam ettirecek ya cümleyi, olmuyor.
Böyle de hayvanlar var işte.

Allah başıma vermesin. Amin.

BenZekininBebişiyim
16-01-2012, 14:00
Şimdi de bana bak günlük.
Bak bi bak.

Geçen gün hayatımda ilk defa otobüste uyuduğum için ineceğim durağı bayağı bir geçtim. Son durakta uyandım günlükçüğüm.
Gecenin karanlığında koca otobüste otobüs şoförü ve ben. ve girdiğimiz yer otobüs son durağı. 2-3 boş otobüs, 5-6 şoför.
Böyle bir ürpertiyle uyandım, 5 dk durakta bekledim ve gelen ilk otobüse binip geri döndüm.

Böyle bir ürkeklik falan.
Hiç yakışmadı bana.

Bak bi bidaha bak bana günlük.
Ali'nin gelmesine az kaldı.

EbRu_S
16-01-2012, 14:24
Buraya bir daha bak günlük
Bence cesaret, beklediğim şeyi yapmadığı her saniyeyi burnundan fitl fitil getireceğimi bilerek, beklediğim şeyi yapmamaktır.
Sevgiler.

karın ağrısı
16-01-2012, 15:40
”İyi ki doğdun.” dedi. Teşekkür ettim, ”İyi ki varsın.” dedim. Cidden iyi ki vardı. Çünkü benim bir insana ilk ‘Merhaba.’ dediğim andan onu tanımama ve benim hayatımda bir yeri olduğunu karar vermeme kadar aslında epey bir yol var. Ben bu yüzden iyi ki var olduğunu dile getiriyorsam, içimde tutmayı da bırakıp söyleyebiliyorsam o kişi her şeyiyle, her zerresiyle hayatımdaki varlığını cidden güzel şeylere yorumlanabilecek şekilde sürdürüyor demektir.

”Hayatımda olmanı istemiyorum artık.” dedi. ”Tamam.” dedim. Yine teşekkür ettim. Bir zamanlar iyi ki vardı. Gittiğinde ”Keşke..” diye başlamadı hiçbir cümlem. Sonra sonra hayatımda olduğu zaman içerisinde beni içten içe çürüttüğünü, benim için aslında tamamıyla bir zaman kaybı olduğunu, o ilk ‘merhaba’mızdan ‘iyi ki doğdun’larımıza kadar bir yalanı yaşattığını farkettiğimde dahi dememeye çalıştım. Çünkü o günlerde her gün bir yaş daha büyümüşüm nüfus cüzdanımda yazan doğum günümün dışında.

Artık kimselere hep yanımda kalmasını istediğimi söylemiyorum. Arada bir tutamıyorum, dayanamıyorum içimde biriktirmeye cümleleri, dakş diye çıkıveriyor ağzımdan. [Bu dakş! kelimesi de duygusal sayılabilecek bir yazıda da nasıl sırıtıyordur, kim bilir.] Eskiden olsa rahat rahat söylerdim. ”Hep yanımda ol emi, başka şey istemem ki.” diye. Eksildiğimin farkına vardım ama. Sevdiğimi söyledikçe, ‘canım’ dedikçe, ‘kal’ dedikçe.. Fazla sevgi, aşırı seviliyor olmak insanı başkalaştırıyor. Aslında ne olduğunu unutuyor, ne oldum delisi oluyor. Zaten ben de yaşadım öyle birkaç kez, aslında onun olduğu halini değil de bendeki halini sevdiğimi anladım. Bir süre sonra ”Ben eski seni istiyorum.” demişsem de yanılmışım demektir, çünkü aslında eskide de öyle bir insan olmamıştır hiç. ”Abartıyorsun.” dedi. ”Anlamıyorsun.” dedim. Yine teşekkür ettim, yine.

Dünya başıma yıkılsa, fena şeyler yaşasam, ne bileyim ölümün eşiğine gelsem ya da acım beni ölüme götürecek kadar şiddetli olsa, evsiz barksız kalsam, açlıktan kırılsam, üşüsem, buz tutsam.. ”Ulan O var. Ben yıkılmam!” dedirtebilecek bir insanın eksikliği aslında öyle canımı yakıyor ki.. Belki ben başkaları için bir dost olarak, bir sevgili olarak, bir kardeş olarak, bir abla olarak ‘O’ kişi olmuşumdur ya da oluyorumdur. Ama benim insanlara güvensizliğimin eli ensemdeyken benim bu şekilde birisini hissedebilmem, çok zor.

Ben son birkaç senedir tek şeyin özlemini yaşıyorum. ”Çok sevebilme”nin özlemi. Başımı omzuna koyup gözlerimi kapattığımda, bilmemkaç derece deprem de olsa, sel alıp götürse, fırtına kopsa savrulsak gözlerimi açmak istemeyeceğim bir anı yaşabileceğim bir kişinin özlemi de denebilir. Şimdi oldu da birisinin başına omzumu koydum, gözlerimi kapattım, bir fena durum olsa saydıklarım gibi, gözümü açarım aniden ve öncelikle kendimi düşünürüm. Çünkü yanımdakinin de kendisini düşüneceğini biliyorum. Bilsem ki, açmayacak gözlerini. Ölsem ruhum duymaz. Sınırlı ve katı bir fedakarlığım var. Bozuk para değil ki saçayım.

Bu sene ve diğer seneler için doğum günümde, bugün yani, dileğim bu sefer o çok seveceğim kişiyi bulmak, doğruyu bulmak. Sevgili ya da dost, isim koymuyorum.

”İyi ki doğdun.” dedi. ”İyi ki varsın.” dedim ve içimden devam ettim, ”Umarım olacaksın da, umarım.”.

asosyaldeli
16-01-2012, 19:24
bu sene derse giren hocalardan sadece felsefeciyi seviyorum.
-tülay hoca?
o ayrı olum o her zaman seviliyor.
ama felsefeciyi de seviyorum.
o adam süper birşey...

düz_mantık
16-01-2012, 21:33
Günlük;

Olum finaller başladı ya la ay içim sıkıldı.
Hâlâ sınavın etkisindeyim ondan cümle kuramıyo olabilirim hoş gör.
Atlatsak bitse gitsek ne güzel olucak ne güzeell.
Olum fasıl ne lan? Ne saçma bi etkinlik.
Aynı gün konser varken ve ben ona gitmiyoken oraya gider miyim hiç sence??
Gitmem tabii bravo beni iyi tanımışsın olum.
Bi de gel gel diyenler var, beni daha tanıyamadılar malesef.
O da olucak zamanla, napalım.
Konulardan zıplaya hoplaya gidiyorum sakin ol.
Başka şeyler de var ama onları anlatamam şimdi sana, daha zamanı var.
O zaman gelirse gelir anlatırım.
Dua et ki gelsinn.
Gelmesi lazımm.

Daha da bi şey demiyorum, kid olum.

isomu
17-01-2012, 00:14
Küskünlük...
Gözgöze gelmeme çabası.
Duymamak için müziğin sesini açma girişimleri...
"Bak sana ne göstereceğim İso" ilk cümlesi.
Sonra kızgınlıkla dolu kasıntı bir gülümseme yüzümde.
Her yer bembeyaz.
Tutamadım işte.
Camdan bakıp İstanbul'a, sustuk.
Arabaların ışıklarında karlar, sanki gökten dökülen simler gibi görünüyor.
Elimi uzatıp biriktiriyorum biraz.
Sonra O'nun ellerine bırakıyorum bir avuç karı...
Hiç konuşmadan, hiç bir söz söylemeden...
Herşeyi hallediyoruz.
Biz zaten konuşmadan anlaştık, bir bakışla sustuk ve bir bakışla güldük....

Anlamadığım;

"İstanbul kadar çekicisin
Sanada karlar yağmış, hala sıcaksın..."

Bunu gözlerinden anlayamam ki... Anlatsan ya....

zekiçen
17-01-2012, 00:24
Günlük günlük;

Babam konuştu da konuştu,konuştukça daha da konuştu işte yazacaklarım bu kadar çok.
O yüzden sana susmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gösterecem.

İmamlar Diyarı
17-01-2012, 00:48
Sıkıntı geceleridir pazar günlerinin güneşsiz zamanları..Benim için öyledir yani..Çocukluktan beri sevmem pazarları..Ertesi gün okul vardır,çanta hazırlanmıştır ders programına göre,haftalık banyo yapılmıştır.Anne bir taraftan ütü yapar..Kasvetlidir.Herşey hazır olduktan sonra geçersin Bizimkiler'i izlersin ailece. Unutursun bi' nebze ertesi günü.Fakat dizi bittiğinde çalar jenerik müziği (bilenler mırıldanmaya başlamıştır bile şimdi) ve içimde bir kuş parpazlanır sanki..

Şimdi okul ve Bizimkiler yok ama pazarlar hala aynı..Tek sıkıntı sabah erken kalkıp okula gitmek değil artık.Sıkıntılar da büyüyor büyüdükçe.Bunu pazar gecesi yazmam gerekirken pazartesi gecesi yazıyorum mesela..Hergün pazar gibi sıkıntı veriyor bu zamanlarda..

Ne anlatmak için başlamıştım yazıya nelerden bahsediyorum yine.Oysa sevgiden aşktan böcekten yazacaktım bi'şeyler ama olmadı.Beceremedim..Birçok kişi yazıyor zaten bunlar üstüne.Herkes aşk doktoru kesilmiş mübarek..Sorsan 19 yaşında ve dünyanın en büyük aşkını yaşamıştır kesin..Yaşa takılmayın burda,cümlenin genelini okursak en büyük aşk kısmına takılmak daha doğru..(Cümlenin geneli tabirini şuan yarattım.)

Aşkın büyüğü nasıl olur ki diye bir soru takıldı şuan aklıma..Devlerin aşkı büyük olur diyor şair.Peki ya ben dev değilsem aşkım da mı küçük olur?Aşkımın büyüklüğünü nasıl ölçebilirim önce bunu düşünmem lazım bu sorudan önce..Çok mu acı çekmeliyim çok mutlu mu olmalıyım ki eşsiz bir aşk yaşamış olayım..Efsaneleşmiş aşklar hep kavuşamama üzerine kurulmuş..İki taraf da çok mutluysa birlikte olmaktan bu aşk da efsaneleşemez mi yani?

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış..Benimki de o misal oldu.Millet mutlu oluyor,millet acı çekiyor ben kalkmış sorguluyorum,küçücük aklımca felsefeler yapıyorum.Olacak iş değil..

En iyisi Bizimkiler'den sonra Pazar gecesi sinemasının (Parliament Sineması) akıbetini düşüneyim ben..

rapunzelli
17-01-2012, 00:54
Günlük;

Koyun sayarak uyuyan bir muhterem var mı gerçekten. Abi o nedir ya; Dün gece sağ dön olmuyor sola dön olmuyor, kitap mitap hak getire. Dedim bari koyun sayalım bakalım neyin nesiymiş. Şimdi başlıycam arka mekan nasıl olmalı gece mi gündüz mü karar veremedim.Sonracığıma çitin ne tarafından atlamaları gerektiğine karar veremedim. En sonunda bi sağdan bi soldan atlattım. Neyse sonra bu koyunlar uzun atlama efendime söyleyim yüksek atlama falan yapmaya başladılar ben bırak uykuyu müsabaka havasına girip tezahürata başladım mal gibi. Baktım olmuyo bunlar çok hızlı en iyisi yılan sayıyım bunlar sürünürken ben sıkıntıdan uyurum, 2-3 tanesinden sonra bu hayvanlar uçmaya başladılar yeminle. Sonrada pes ettim tabi, yapcak bir şey yok artık, yani benki yılan uçurmuş bi beyne ulaşmışım o dakikalarda. Yapılcak en güzel şey gidip film izlemekti, yaptım. Çok iyi yaptım bence de.

BenZekininBebişiyim
17-01-2012, 11:23
Şuna bak bi yaa. Altıüsüt bir martı olduğuna bakmadan -tövbe- gelmiş cama benden hunharca ses tonlarıyla yemek istiyor!
Martısın sen! Martı!
O ses de neyin nesiydi öyle?!

Günlük, sürekli ekmek, simit yediği için besili besili olmuştu bu sefer form bisküvi verdim. Böyle giderse uçamayacak, uçan ekmeğe dönecek ya da.

sessiz çığlık_
17-01-2012, 12:46
Naber günlük?
Lan ben çok kötüyüm.Kolumu kaldıracak halim bile yok :S
Hastayım olm. Sadece ben değil. Ailecek. Bir babam sağlam onuda bugün yarın kulübümüze alırız.
Hiç de bir şeyim yoktu.

Dün ilk defa kar görmüş gibi -hoş bu yılın ilk karı da denebilir- çıktık akşamın saat 20:00 sularında babam ben kardeşcik oynadık kaydık falan fistan.
Babamdan kafama yediğim o kar topu başımı ağrıtmaya yetti de arttı bile.
Sonrası malûm.

Yataklara düştüm, ne sıcak çorba verenim ne de nazlayanım var.
Anladın işte halimi.

O değilde biz bugün kalktık okula gittik o notları az da olsa düzeltme umuduyla. Yok olmadı.
Geldiğimiz gibi gittik. Tek iyi yanı... Tek iyi yanı... Öyle işte. Var iyi yanı...
Nahideyle nasıl kayarak geldiysek, gitmemizde daha beter oldu. Ölen veya yaralanan yok çok şükür.

Geldiğim gibi direk yattım. Sonra annem halime acımış olacak ki kalktık doktor ablamıza gittik. İlâç felan yazdı yolladı.

Öyle.

Tatil geliyor. Az kaldı zaten maymunumun yanına gitmeye. İnşallah tez vakitte iyileşirimde bir de ona bulaştırmam.
Hem hasta kabul eder mi ki beni?
Eder dimi o beni her haliyle kabul eder.

Neyse günlük ben daha fazla oylanmadan gideyim.
Öpüldünüz.