PDA

Tüm Versiyonu Göster : matematik bölümü veya öğretmenliklerde okuyanlar,okumak isteyenler

armagan34
29-07-2007, 20:12
mrb lar arkadaşlar bölümünüz hakkında bilgi verirseniz çok ii olur şimdiden çok tşkler

armagan34
29-07-2007, 20:16
nerelerdesiniz arkadaşlar

armagan34
29-07-2007, 20:33
kimse istemiyo mu ya nerelerdesiniz

armagan34
30-07-2007, 21:40
bugün de mi kimse yok yaa

buşvavava
30-07-2007, 21:47
merhaba merhabaa ben varım..matematıgı cok severım.. tıp olmazsa... ki buyuk ıhtımalle olacak ama (: .. matematık yazamabılırım..matematık muhendıslıgı (:

dr_kübra
30-07-2007, 21:48
okumuyorum okumak da istemiyorum ama tavsiye de etmiyorum türkiye de öğretmenliklerin önü kapalı benim çok iyi fakültelerden mezun arkadaşlarım var en şanslı olanı asgari ücretle çalışıyor daha ne diyeyim..devlet doğru düzgün atama yapmıyor kendini ne kadar geliştirirsen geliştir..öğretmenliğin önü açılmaz bence...

dr_kübra
30-07-2007, 21:49
merhaba merhabaa ben varım..matematıgı cok severım.. tıp olmazsa... ki buyuk ıhtımalle olacak ama (: .. matematık yazamabılırım..matematık muhendıslıgı (:
hangi tıp olcak inş bende tıp yazdım da

armagan34
30-07-2007, 21:52
nasıl açık bi meslek değil öğretmenlik.bence sen öğretmenliğin ne demek olduğunu biliyo musun.tıpı kafaya takmışsınız onun için öğretmneliği küçümsüyosunuz.ama sen ne kadar öğretmen var biliyo musun doktordan daha çok kazanan.önemli olan para değil kariyerse öğretmenlik bence başta gelir.

dr_kübra
30-07-2007, 21:55
nasıl açık bi meslek değil öğretmenlik.bence sen öğretmenliğin ne demek olduğunu biliyo musun.tıpı kafaya takmışsınız onun için öğretmneliği küçümsüyosunuz.ama sen ne kadar öğretmen var biliyo musun doktordan daha çok kazanan.önemli olan para değil kariyerse öğretmenlik bence başta gelir.
hayır ben öğretmenliği küçümsemek için söylemedim sadece iş bulamıyorlar ondan bahsettim son yıllarda tıppın puanı neden bu kadar yükseldi sanıyorsun iş bulmak garanti olduğundan .artık insanlar idealist değil puanı yüksek olan tıp yazıyor...bu arada çok kazanan öğretmenlerde bir elin parmağı kadar haberin olsun yaniii

kimyageri
30-07-2007, 22:00

Valla sen nerde yaşıyosun bilmiyorum ama senin anlattığın öğretmenlik ne güzelmiş öyle nerdeysen ben de oraya geliyim ben iş bulamıyorum da Ank. da nereye gittiysem tecrüben yok 2 yıl bedava çalıştırırız dediler. Ki Gazi Eğitim mezunu olduğum halde.......
Yalan arkadaşlar o işler öğretmenler iş bulamıyoo...
Çok özveride bulunman lazım anca öyle bu yaklaşık 5 yıl sürünceksin demek....

mcswat
30-07-2007, 22:05
Arkadasım bak ben matematik bolumunde 1 sene okuduktan sonra bıraktım
hemde matematigi cokkk sevmeme ramen.bi kere fakulteye gittiginde
ogrenecegin(ezberliyecegin)seyler pek tahmin ettiklerin gibi olmuyacak..Matematik
belli baslı bi kac universitede okunur yoksa degmez hııı sanada baglı tabi..
sütcü imam mat.mezun olursun kendini cok gelistirirsin cok ta guzel iş bulursun...
Yani yazmadan once iyice dusun deriim sonradan benim gibi pisman olma

armagan34
30-07-2007, 22:06
Valla sen nerde yaşıyosun bilmiyorum ama senin anlattığın öğretmenlik ne güzelmiş öyle nerdeysen ben de oraya geliyim ben iş bulamıyorum da Ank. da nereye gittiysem tecrüben yok 2 yıl bedava çalıştırırız dediler. Ki Gazi Eğitim mezunu olduğum halde.......
siz öyle düşünün o zaman.doktor olun veya öğretmenliği zor iş bulan meslek diye düşünün.kpss de ii puan alınca atanıyosun ama doktorluk da öyle malesef

armagan34
30-07-2007, 22:07
kendini geliştir kardeşim özel ders ver herkes seni parmakla göstersin bu kendi elinde devletle alakası yok bence

dr_kübra
30-07-2007, 22:09
siz öyle düşünün o zaman.doktor olun veya öğretmenliği zor iş bulan meslek diye düşünün.kpss de ii puan alınca atanıyosun ama doktorluk da öyle malesef
tamam canım biz uyardık sen en iyi üniversiteyi kazan kpssde max puan al hemen iş bul çok para kazan.......hayalde bir gün gerçek olabilir..

atalar_1109
30-07-2007, 22:09
arkadaşım süleyman demirelde matematik bölümü okuyorum.Bölüm hayalındeki gibi bir bölüm deil öncelikle bunu söyleyım ben sana ezber mantığı gelismis ve bazı kitaplarda emin ol sayı bulamazsın ders calısırken x y z bi başlar kimse durduramaz.

mcswat
30-07-2007, 22:12
Arkadasım olurmu ogretmenler işsiz falan kalmıyo ama kendini geliştirmen lazım
bişi soyliyim dersanede matematik hocam var inanırmısınız sadevce dersaneden
8 milyar maaş alıyo özel dersler haric....ne tıp mezunları tanıyom 10 senedir uzman olamaıs 1-2 milyara talim ediyo..hersey insanın kendisinde biter yani
istedikten sonra butun bolumlerde hem iş var hemde cokk para...

kavaktaki_baluk
30-07-2007, 22:17
varlığı dert yokluğu yara... bak düşünmeyin matematiği... bir giriosunuz bir daha çıkmak istemiyorsunuz... 6-7 sene kalıyorsunuz :D

dr_kübra
Arkadasım olurmu ogretmenler işsiz falan kalmıyo ama kendini geliştirmen lazım
bişi soyliyim dersanede matematik hocam var inanırmısınız sadevce dersaneden
8 milyar maaş alıyo özel dersler haric....ne tıp mezunları tanıyom 10 senedir uzman olamaıs 1-2 milyara talim ediyo..hersey insanın kendisinde biter yani
istedikten sonra butun bolumlerde hem iş var hemde cokk para...
ŞANSI ÇOOK YAVER GİTMİŞ BENDE SANA ÖRNEK VERİYİM ŞARKTA ÇALIŞAN DOKTORLAR 20 MİLYARDAN AŞŞAĞI PARA ALMIYOLAR...ÖRNEKLERLE YÜRÜMEZ BU İŞLER BİR GERÇEK VAR ORTADA DEVLET DOĞRU DÜZGÜN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPMIYOR İNSANLAR İŞSİZ KALIYOR İSTEDİĞİN KADAR KENDİNİ GELİŞTİR..YANLIŞ MI BİLİYORUM BEN?????

armagan34
kendini geliştir kardeşim özel ders ver herkes seni parmakla göstersin bu kendi elinde devletle alakası yok bence

armagan34
30-07-2007, 22:19
tamam canım biz uyardık sen en iyi üniversiteyi kazan kpssde max puan al hemen iş bul çok para kazan.......hayalde bir gün gerçek olabilir..
sen de git doktor ol o zaman çok para kazanırsın pretisyen olarak artık

dr_kübra
30-07-2007, 22:23
sen de git doktor ol o zaman çok para kazanırsın pretisyen olarak artık
MESELEMİZ KİM DAHA ÇOK PARA KAZANIYOR DEĞİL...BEN İNSANLIK NAMINA YORUMUMU YAPTIM KİMSEYİ ELEŞTİRMEDEN ...İSTEDİĞİNİ OL KİM SANA NE DİYEBİLİR..İNSANLARA BÖYLE CEVAP VERECEKSEN HİÇ KONU AÇMA .BEN BİR KAÇ ŞEY BİLİYORUM DUYMAK İSTEYEN BİRİ VAR DİYE SÖYLEDİM .BENİMSERSİN YA DA BENİMSEMEZSİN SENİN PROBLEMİN...

mcswat
30-07-2007, 22:24
Ya bakın tabi doktorlar cok para kazanıyoo sen 20 milyar ornek vermissin ben
ozel hastaneden 40 milyar alan biliyorummm...AMA KİMSE BU ADAM TIPAN
MEZUN OLMUS GEL SUNA COK PARA VEYA İŞ VERELİM DEMEZZZZ.20 MİLYAR
ALAN DOKTORDA COKKK CALISMISTIR 40 ALANDA...VEYA İŞ BULACAK OLAN OGTERMEN...kimse tıp kotu demiyo ki zaten gozune kestiren okurrr ama iş cok
parada degill.onemli olan sevicegin isi yapmak az yada cok kazanırsın ama
mutlu olursun

armagan34
30-07-2007, 22:26
MESELEMİZ KİM DAHA ÇOK PARA KAZANIYOR DEĞİL...BEN İNSANLIK NAMINA YORUMUMU YAPTIM KİMSEYİ ELEŞTİRMEDEN ...İSTEDİĞİNİ OL KİM SANA NE DİYEBİLİR..İNSANLARA BÖYLE CEVAP VERECEKSEN HİÇ KONU AÇMA .BEN BİR KAÇ ŞEY BİLİYORUM DUYMAK İSTEYEN BİRİ VAR DİYE SÖYLEDİM .BENİMSERSİN YA DA BENİMSEMEZSİN SENİN PROBLEMİN...
iyi tamam senin düşüncene de saygı duyuyoruz ama her bildiğin de doğru olmayabilir bunu da unutma.öğretmenlik en kutsal mesleklerden

buşvavava
30-07-2007, 22:26
hacettepe mumkunse (: olmazsa kocaeli...die devam edıyor

dr_kübra
30-07-2007, 22:27
ALAN DOKTORDA COKKK CALISMISTIR 40 ALANDA...VEYA İŞ BULACAK OLAN OGTERMEN...kimse tıp kotu demiyo ki zaten gozune kestiren okurrr ama iş cok
mutlu olursun
HAKLISIN TIPIN TEK AVANTAJI VAR ZATEN DİREK ATAMAN YAPILIYOR AMA ÇALIŞIP KENDİNİ GELİŞTİRMEZSEN HAYATIN BOYUNCA ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞIRSIN DİĞER MESLEKLERDE OLDUĞU GİBİ..

dr_kübra
30-07-2007, 22:29
hacettepe mumkunse (: olmazsa kocaeli...die devam edıyor
HACETTEPE OLUCAKSA ÇOOOK İYİ MAŞALLAH İNŞ İSTEDİĞİN YER OLUR ..

armagan34
30-07-2007, 22:30
HAKLISIN TIPIN TEK AVANTAJI VAR ZATEN DİREK ATAMAN YAPILIYOR AMA ÇALIŞIP KENDİNİ GELİŞTİRMEZSEN HAYATIN BOYUNCA ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞIRSIN DİĞER MESLEKLERDE OLDUĞU GİBİ..
ya arkadaşım nasıl hemen ataman yapılıyo ya.çok kolay sandın sen heralde bu işleri.ben anlayamıyorum ya bi türlü.kpss diye bişey yok mu

dr_kübra
30-07-2007, 22:33
ya arkadaşım nasıl hemen ataman yapılıyo ya.çok kolay sandın sen heralde bu işleri.ben anlayamıyorum ya bi türlü.kpss diye bişey yok mu
canım kardeşim tıpta kpss yok mezun olduğun sene yani 6. senenin sonunda ataman yapılıyor yanlış biliyorsun yani..........

kimyageri
30-07-2007, 23:14
Konuyu açan arkadaştan özür dileyerek mesajımı yazmak istiyorum......

1. si kimse öğretmenlik mesleğine laf etmedi (ki kendi mesleğim) belki de yapılan en zor işlerden biridir ve çok özveri ister...Sadece iş bulma olanağı az...
2. si arkadaşlar kadro açmadıklarında 100 puan alsan ne yazar atamıyo işte devlet geçen yıl kimyadan 10 sözleşmeli aldılar bu yılın 1. atamasında da hiç kadro açılmadı......
3. sü o çoook yüksek maaş alan öğretmenler tecrübelidir... Bir insana tecrübe kazanması için fırsat verilmiyosa o tecrübe nasıl kazanılacak?
Benden Ank'da çok var adamlar hem kendileri iş teklif ediyo hem de bedava çalış diyo 2 yıl 3 yıl (ne kadar tutturursa artık) kabul etmeyince de adam senden çok var sen gidersin yenisi gelir diyo.. Bir arkadaşım 4 yıllık deneyimiyle 400 YTL ye çalışıyo hem de isim yapmış bi dersanede......
Soruyorum size kim 5 yıllık bi üniversiteyi bitiren insan bedavaya çalışır mı? Adamın belkide lise mezunu olan sekreteri en kötü ihtimalle asgari ücrete çalışıyodur....

armagan34
31-07-2007, 14:48
Konuyu açan arkadaştan özür dileyerek mesajımı yazmak istiyorum......

1. si kimse öğretmenlik mesleğine laf etmedi (ki kendi mesleğim) belki de yapılan en zor işlerden biridir ve çok özveri ister...Sadece iş bulma olanağı az...
2. si arkadaşlar kadro açmadıklarında 100 puan alsan ne yazar atamıyo işte devlet geçen yıl kimyadan 10 sözleşmeli aldılar bu yılın 1. atamasında da hiç kadro açılmadı......
3. sü o çoook yüksek maaş alan öğretmenler tecrübelidir... Bir insana tecrübe kazanması için fırsat verilmiyosa o tecrübe nasıl kazanılacak?
Benden Ank'da çok var adamlar hem kendileri iş teklif ediyo hem de bedava çalış diyo 2 yıl 3 yıl (ne kadar tutturursa artık) kabul etmeyince de adam senden çok var sen gidersin yenisi gelir diyo.. Bir arkadaşım 4 yıllık deneyimiyle 400 YTL ye çalışıyo hem de isim yapmış bi dersanede......
Soruyorum size kim 5 yıllık bi üniversiteyi bitiren insan bedavaya çalışır mı? Adamın belkide lise mezunu olan sekreteri en kötü ihtimalle asgari ücrete çalışıyodur....
ama biz kimyadan değil matematikten bahsediyoruz

bermuda909909
31-07-2007, 19:24
mutlu olursun
Çok dogru söylemişsin helal olsun. bende sana katılıyorum

kimyageri
01-08-2007, 13:59
ama biz kimyadan değil matematikten bahsediyoruz

Matemetikten bahsedildiğini biliyorum....
Ben sadece durumun sandığınız gibi çok da parlak olmadığını anlatmaya çalıştım içinde yaşadığım için de kendi branşımdan örneklendirdim...
Şunu da söyliyim matematik bölümünün durumu da çok farklı sayılmaz.......
Neyse boşverin hata yaptım galiba bunları anlatarak....
Umarım herşey istediğiniz gibi, hayalinizdeki gibi olur bol şans......

borntowin
02-08-2007, 19:05
ya atama yapılmaz atama yapılmaz dionuz bi sürü okul var ülkede bi sürüde matematik öğretmeni nerden gelio o matematikçiler uzaydanmı ayrıca matematik bölümü okuyunca tek yapabilecein işin öğretmenlik olmadıı da apaçık ortada oku arkadaşım istediin bölüm matematikse matematik oku çok ii işler yapabileceinede inan inanmak başarmanın yarısı deilmi zaten hem çok ii paralar kazan hem de istediiin işi yap

es_1903
19-08-2007, 05:02
bölüm okuyan atanmıyo.ister matematik olsun ister tarih ister kimya.matematigi bitrmek bi mesele bitirdikten sonrada iş bulmak.dersane dersane dolaş eşşek gibi sabahtan akşama kadar çalış eline dogru düzgün para geçmesin.ancak biraz şansın birazda çevren varsa iyi bir dersanede iş bulursan.en iyisi egitim fakültesi okudugun okulda farketmez.kpss ye otur çalış adam gibi bi puan al atamanı ilk dönem yapmasalar bile ikinci dönem yaparlar

...DESİDERİO...
19-08-2007, 05:04
bölüm okuyan atanmıyo.ister matematik olsun ister tarih ister kimya.matematigi bitrmek bi mesele bitirdikten sonrada iş bulmak.dersane dersane dolaş eşşek gibi sabahtan akşama kadar çalış eline dogru düzgün para geçmesin.ancak biraz şansın birazda çevren varsa iyi bir dersanede iş bulursan.en iyisi egitim fakültesi okudugun okulda farketmez.kpss ye otur çalış adam gibi bi puan al atamanı ilk dönem yapmasalar bile ikinci dönem yaparlar
ama ek derslerle dersaneyle köşe oluyorlar diye duymuştum...hayallerim yıkıldı:((