PDA

Tüm Versiyonu Göster : lisede ilk gününüz

Sayfalar : [1] 2

nurgülnurgül
19-08-2007, 16:33
Hep merak etmişimdir lisede ilk gün nasıl olacak diye.Bu yıl Gazi Anadolu'ya gitcem de ordakilerden de cevap bekliyorum hadi buyrun

Johny4Rapper
19-08-2007, 17:48
Lisenin ilk günü .... hmmmmm....

Önce gidersin okulun bahçesine girersin. Eğer hiç tanıdıgın yoksa saf saf etrafına bakarsın. Sonra bi müdür yardımcısı çıkar. tek tek isminizi söyleyerek sıralara sokar. Sonra sınıfa girersiniz. İlk gün hiç bi hocanız gelmez. (istisna olarak 1 kaç hoca gelebilir.) Sıranızda tek başınıza oturursunuz herkes gibi. Sonra ön veya arka sırada oturanlarla tanışabilirsin. Sonra muhabbeti kurarsın ilk gün öyle işte..
ilk bi hafta tanışmayla geçer. Her gelen hoca sizi tek tek kaldırarak ismini soyadınızı diploma notunuzu anne babanınız ne iş yaptıgı vs. gibi bi saçma sapan sorular sorarlar. Üst sınıflardan sizi görenler çömez diye dalga geçerler. vs.vs.
Liseye alışması kolaydır.

beyaz itli prenses
19-08-2007, 17:53
ben arkadaşımla gitmiştim snra kulak misafiri oldum herkese 9/A lafı duydum mu hemen sen orda mı okucan aaa bende gibi muhabbetlere girdim sora sıra olduk sınıfa girdik öğretmen geldi tanışma fln öle geçti ama süper bi duyguydu ya :)))

gamzeki_matrax
19-08-2007, 17:53
ilk gün hiç kimse konuşmamıştı bizim sınıfta.herkes yerinde oturuyordu.Bazı kişiler etrafta dolaşır tanışmak için...Ben kitap götürmüştüm Zeki K.C nin...

ek_şi
19-08-2007, 17:54
okuldan içeri girersin bütün üst sınıflar sana bakar sen kafanı eğersin toplanılan yere geçersin bu arada çöm çöm diye bağırışmalar duyarsın müdür yardımcısı onları susturur ve kimlerin hangi sınıfta olduğunu söyler sınıfına gider tanıdık yoksa etrafı incelersin yavaş yavaş tanışır kaynaşırsın birde ortamın oldumu tadından yenmez lise:))güzeldir güzel

don corleone
19-08-2007, 17:57
çok zordur ilk gün yadırgayablirisin ama yinede güzeldir

nurgülnurgül
19-08-2007, 17:59
iyi ama sizin arkadaşlarınız varmış kimse yok tanıdığım orda var mı gaziye bu yıl gidecek olan

cancan_19
19-08-2007, 18:01
o gun unutulmaz yaa tınaklarını yıyenler heyecandan hoca kaldırdıgı zaman ısmını unutanlar :):) ahh ahh

elfli
19-08-2007, 18:08
ya geçen sene aboww :PPppPP hatırlamak bile istemiyorum ya rezil olmuştum :PPpppPP

=))))))))

eda_eda
19-08-2007, 18:14
en yakın arkadaşımla aynı liseyi seçmiştik ve aynı sınıftaydık :)) yani saf saf oturma gibi bi durumum olmadı.isimelr söylendi sınıflara geçildi.((okulumuz bayağı büyük olduğu için sınıfı bulmakta sınıfça zorlandık))sonra sınıfta ilkokuldan tanıdığımız 2 kız daha gördük.bikaç kişileyle tanıştık bayağı kaynaştık.bizi görenler eskiden beri arkadaş olduğumuzu sanıyodu.ama biz diğer kızlarla o gün tanışmıştık. gayet güzel geçmişti ilk günümüz...

mmerwe
19-08-2007, 18:29
Nerdeki Gazi Anadolu Bende Antalyadaki Gazi Anadoludym 3.snf

nurgülnurgül
19-08-2007, 18:59
Nerdeki Gazi Anadolu Bende Antalyadaki Gazi Anadoludym 3.snf
ben ankaradakindeyim

kadiköyacil_91
19-08-2007, 19:01
ya bişey sorucam okulun ilk günü kızlar okulun yakışıklılarını kesiyo dimi??:D

bücürcük
19-08-2007, 19:02
kuytu köşede oturup kimseyle konuşmayan bir adet çömez tabi sonra en çok disipline gideni oldu:)

antimsn xderyax
19-08-2007, 19:03
bu sene bende birim...ilk günde yıkıcam ortalığı heheheee=)))))))))

tiloş
19-08-2007, 19:05

hayırrrr :D onu ilk gün yapmıyolar ama okulun yakışıklı 2. sınıfları 1. sınıfın kızlarını kesiyoooo =) hatta ilk gün çıkma teklifi eden bil oluyo...

kadiköyacil_91
19-08-2007, 19:07
hayırrrr :D onu ilk gün yapmıyolar ama okulun yakışıklı 2. sınıfları 1. sınıfın kızlarını kesiyoooo =) hatta ilk gün çıkma teklifi eden bil oluyo...
hee bende lise 2 ye geçtimde acaba lise 1 e gelcek kızlar beni kescekmi diye merak ettim:)))ona göre hazırlaniyim dedim hiç mi bakmazlar!!??:))

mental
19-08-2007, 19:09
saçma sapanadı on saat hazırlık sınıflarının sırasını aradım :S:S

blur
19-08-2007, 19:14
ilk gün okul bahçesinde sınıflara girmeden önce tanıdıgın varsa onlarla geçer zaman..sonra sınıflra girince ilk 3-4 ders millet birbirine ısınmaya çalışır,,,ön sıradaki ve arka sıradaki ile biraz muhabbet kurmaya çalışılır falan....sonrası ise hocalarımızın garipçe soruları ikinci üçüncü günlerde ise yavaş yavaş arkadaş çevren olur yani;)

superisi_
19-08-2007, 21:00
okul bahçesine babamla gitmiştim babamla olmak bana huzur veriyodu herkes birbirine yam yam gibi bakar bizim sınıftamı diye sonra ara sıra göz göze geldiklerin insanlarla aynı sınıfa düşersin sınıfa girer oturrusun kaynaşanlar sanada ismini sorar söylersin isimleri unutmamak gerekir tekrar isim soran hoş karşılanmaz sonra kaynaşırsın falan işte :)

melaikee
19-08-2007, 21:05
hee bende lise 2 ye geçtimde acaba lise 1 e gelcek kızlar beni kescekmi diye merak ettim:)))ona göre hazırlaniyim dedim hiç mi bakmazlar!!??:))
:)))))))))))99

hiksee
19-08-2007, 21:28
okulun kapısından girrersin ve hemen 9 olduğun belli olur çünkü nadir süveterlilerdensindir. etrafa tuhaf tuhaf bakarsın sonra sıraya girip sınıflarınıza girersin içinin en ısındığının yanına oturursun sonra üst sınıflar özellikle 10. sınıflar sınıfa girip "aa yeni çömler bunlarmış" derler ve sen gıkını çıkaramazsın sonra ilk gün tavsiyesi sakın kantinden bişeyler almaya çalışmayın sonra alışırsınız ;)

tanjant_cotanjant
20-08-2007, 02:10
ilk günnn çok komiktii:D....
ilkokuldan bi arkadaşım vardı rahattık biraz ama yinede yenı gelmenın ezıklını taşıyoduk üstümüzde.....tek tek isimler solendi sınıflara girdikk o arkadaşla farklı sınıflara dusmustuk kotu olmustu oturdum ilk sıraya yanıma biri geldi konustuk falan arka sıraya sıçradı....herkesde bi arkadaş bulma telaşı...
ilk arkadaşmla yakın oldum sanmıştım ama şimdi benm için sıradan bi arkadaş..yani her ilk tanıtıınız kişiyle yakın olmıuo:D

Boikot
20-08-2007, 02:40
9kişi gitmiştik okula =D çöm gibi ceketleri flnda giymiştik =D sonra ben bi arkadasımı lis esonlardan güzel bi kızın yanına ittim =D kız bağırdı çağırdı buna napıyorsun diye buda hemen küçük çocuk gibi öttü "abla ben yapmadım o itti beni" dedi. halbuki ben sadece arkadaşımın iyiliğini istemiştim =P

karın ağrısı
20-08-2007, 19:35
10.sınıfa geçtim ama benim de yeni bir okul okuyacağım için ilk gün stresim var :S:D

ggamzelimm_34
20-08-2007, 19:40
ben cok heyecanlıydım arkadaslarımla hep bırlıkte aynı okula yazılmıstık ama guzeldı o gunler bı daha yasamak ısterdım dogrusu

ceydaaaa
20-08-2007, 19:40
İlk günüm süper geçmişti.Herkes bana yalakalık yapma telaşındaydı bi anda farkedilen güzel kız olmanın gururunu taşıyodum...ya vallahi abartmıyorum şaka da yapmıyorum...İlk gün çok mutluydum...bütün yeni başlayanlar öyle olur inşallah:)))

depresyon güzeli
20-08-2007, 19:46
ya bnde liseye yeni baslıycam butun arkadaslarım ust sınıflardan galiba cok sanslıyım sizce

depresyon güzeli
20-08-2007, 19:48
ya bnde liseye yeni baslıycam. butun arkadaslarım ust sınıflardan galiba cok sanslıyım sizce?

mezarlk_melegi
20-08-2007, 19:48
hiç istemediğim bir okula yazılmıştım o yüzden sınıfa girdiğimde kimseyle konuşmak istemiyordum ama bana inatta herkes benle konuşmaya çalışıyordu sonra canım arkadaşım ezgi yapıştı bana yanıma oturdu falan iyiki yapışmış 2senedir yapışık geziyoruz süperiz:)

depresyon güzeli
20-08-2007, 19:52
bu sene bende birim...ilk günde yıkıcam ortalığı heheheee=)))))))))
bende valla hehehe

depresyon güzeli
20-08-2007, 19:53
hayır .okulun yakışıklıları kızları kesiyo.

gnctrkzll
20-08-2007, 20:02
ilk gün tedirginlik verici ürkekliğimin üst safhalarında iken ve birazda heyecanla karışık mutluluk duygusunu yaşıyodum ilk kez liseye gidicektim nasıl bişeydi lise..:P neyse okul bahçesinden girersin benim gibi okulun yeni açılan anadolulardansa ve ilk yıl girdiysen sana çöm muamelesi yapacak adamlar yoktur sen süveterinle saçını toplamış tam bi örnek öğrenci kıvamındasındır..:D herkes öyle tabiki herkes velisiyle gelmiş ilk gün heyecanı fln bekler bahçede birbirlerine ben nereye geldim iğrenç burası bakışları atarak daha sonra sınıflara girilmeye başlar zavallı veliler hala beklemektedirler. daha sonra herkes tekli sıralara ürekerek oturmakla kalmaz birbirlerine asla bakmazlar sadece karşıya tahtaya bakarak ürkek ve tırsak halde otururlar kıpırdamadan daha sona benim annem gibi biri içeri girer ve neden bu kadar tedirginsiniz biraz rahatlayın der herkes bunu diyen kadına karşı bi sempati besler ama bunu ben daha sonradan öğrenirim=) herkes hala ürkektir utangaçtır arka taraflarda erkekler muhabbete başlar ama onlar dışında kimse konuşmaz ilk iki ders kaynaşın diye hocalar gelmez ama kimse kaynaşamaz çünkü herkes çok gergindir günün sonu mükemmeldir artık alışmışsındır ve orasını benimsemişsindir mutlu ve gururlu adımlarla servisine ilerlersin servis çok eğlencelidir ilk gün yol tarif ederken kaybolursun fln fln fln lise güzeldir....:D:D:D

yuduMM
20-08-2007, 22:51
bende valla hehehe
iyide lise 1 e geçiyosan nasıl yaşın 19 oluyo ki!!! yalan demee yaş hakında:P

allahsiz_tospa
20-08-2007, 22:55
lisenin ilk günü okulun bahçesinden girersin şöyle bir etrafa bakınırsın tanıdık biri yoksa daha fena ilk gün herkesle çok iyi arkadaş oldum dersin hemen kaynaştık falan ama sonradan alıştıkça kazık yemeye başlarsın

hiksee
20-08-2007, 22:57
oturdum ilk sıraya yanıma biri geldi konustuk falan arka sıraya sıçradı....herkesde bi arkadaş bulma telaşı...
ilk arkadaşmla yakın oldum sanmıştım ama şimdi benm için sıradan bi arkadaş..yani her ilk tanıtıınız kişiyle yakın olmıuo:D

evete bu çok doğru aynı şeyi bende yaşadım...

bartman
20-08-2007, 23:27
ben ankaradaki gazi anadolu lisesindenim okulun ilk günü yarım saat sıcak altında tören yapacaksın hocalar gelince seni biraz yumuşatacak ama yinede ilk gün çok sıkılacaksın herkes utanıyor sıkılıyor olacak ama bir hafta sonra okula gelmek için can atacaksın

garnet
20-08-2007, 23:28
girersin ilk önce bahçeye etrafta liseyi yalamış yutmuş lise son sınıflar vardır. Onlara bakarsın salak salak, çoğunun kız arkadaşı filan vardır. ben nasıl davranmalıyım acaba diye düşünürsün. Ama şunu bilki sen onları asla ama asla ilgilendirmiyorsun. Kimse sana bakıpta a bu çocuk yeni tipine bak filanda demiyor. Ben bu sene lise sona geçtim. Ve hersene yeni gelenlerin böyle bir telaş içersinde olduklarını görürüm ilk gün biraz bende öyleydim ama çabuk ısındım ortama. Hele bir de 8. sınıfta ceket filan giymediyse (aslında ceket gömlek kalktı ama ben yine de söyleyeceğim) o ilk ceket giydiği gün acaba bunun içinde nasıl görünüyorum endişesi arada bir kravata bakma ceketi düzeltme. En kötüsüde anne babanın 4 yıl giyecek biraz bol alalım diye çocuğa 2 beden büyük ceket almasıdır. İlk seneler o çocuğun ellerini göremezsiniz ceketin içinde kaybolur. Diğer okullarda nasıl bilmem ama bizim okulda sınıf belirlemek için kura çekilir. İsmi okunan öğrenci gelir kutudan bir kağıt çeker a-b-c-d-e-f şubelerinden birine çıkar.

nilderen
20-08-2007, 23:53
aman ha okulun ilk günü heyecan yapmayın ben ilk gün heyecanlandım ve kürsünün önünde herkez sıradayken kayıp düştüm.gerçi iyi oldu o günden sonra hiç yabancılık çekmedim çünkü herkez beni tanıyordu beni görenin yüzünü anlamsız bir sırıtma kaplıyordu.ben tecrübe edindim sizde deneyin hemen kaynaşırsınız.

ozlem_87f
21-08-2007, 00:04
ahh ahh anlatacak okadar cok sey varkı ama kısaca kucuk emrahın bakıslarına sahıptım mahsun mahsun dıyebılırım tum gun boyunca..tabı 4yılın sonunda ne oldu kucuk emrah buyudu ve o hasın bakıslara gectı..
tabı unıversıtesıte bır baska artık emrah karıyerınde olgunluga ulastı ve bakıslar kendınden emın bır hal aldı..=) özetle..

gösde_angel
21-08-2007, 01:37
önce mutsuzdum istemediğim bi okuLa yazıLmı$tım arkada$Larımdan sadece 2-3 ki$iyi tanıyordum diğerLeri iLk kez gördüğüm yüzLerdi i$de mudurn konu$masını dinLedik sonra sınıfıma çıktım tanıdığım hiç kimse yoktu sonra kantine indik 2-3 arkada$mLa bu arada eski sınıfımdan bi arkada$a yaLan oLcaz biz diye msg atıp duruyoduum ..

jetgil
21-08-2007, 01:40
bende bu sene liseye başlicam.kuzenime danıştım bana ilk gün asla saçımı toplamamamı , süveter giymememi ve üst sınıfların gözünün içine bakmamam gerektiğini(!) söyledi.bunlar ne kadar doğru???fikirlerinizi paylaşın

anarşikülkedisi
21-08-2007, 01:46
Kimseyi tanımadığın bir okulda ilk gün felakettir hele de insanlar birbirini tanıyorsa... İlk gün yanıma bi kız oturmuştu muhabbet açmaya çalıştı ama ben kısa cevaplarla geçiştirdim o da "ne gıcık kız bu" diye düşünmüş nefret etmiş sonra o gıcık kızla dört seneyi birlikte mutlu mesut geçirdi üniversitede de birlikteyiz:))

BURSALICADI
21-08-2007, 01:47
ya varya bence herkez liseye ilk gittiği gün,bide okul bittiğindeki son gün fotlarını çeksinnler acap fark oluyor,ya ben ilk gittimde sarı lakos üstüme okul kırkası etek dizaltı saçler obiçim toplu :D:D

mügiş
21-08-2007, 01:50
aaah ah bu yıl bitirdim liseyi, 4 yıl geçti orada acısıyla tatlısıyla... ilk gün bir sürü yeni insanla tanışırsın bi heyecan olur insanların adlarını aklında tutmakta zorlanırsın, hiç hoşlanmadığın tipler olur ama zamanla çok iyi anlaşırsın onların bir kısmıyla, en azından bana öyle olmuştu...

BURSALICADI
21-08-2007, 01:50
bende bu sene liseye başlicam.kuzenime danıştım bana ilk gün asla saçımı toplamamamı , süveter giymememi ve üst sınıfların gözünün içine bakmamam gerektiğini(!) söyledi.bunlar ne kadar doğru???fikirlerinizi paylaşın
evet canım doğru çömezliğini belli emicen orta okulda nasılsan öle süveter falan uğrasma zaten ilk gün ders mers işlenmiyor bi kalem notdefteri yeter senin için bide son sınıflara saskın gözlerle bakma bunlar nasıl giyinio die çünkü 3sene sonra sende öle giyiniosun :D

jetgil
21-08-2007, 01:53
evet canım doğru çömezliğini belli emicen orta okulda nasılsan öle süveter falan uğrasma zaten ilk gün ders mers işlenmiyor bi kalem notdefteri yeter senin için bide son sınıflara saskın gözlerle bakma bunlar nasıl giyinio die çünkü 3sene sonra sende öle giyiniosun :D

teşekkürler...:)ya bide 2'ye geçenlerde böyle bi afra tafra olmuyomu !! ezik geçirdikleri 1 senenin acısını çıkarıyolar herhalde :)

BURSALICADI
21-08-2007, 02:00
teşekkürler...:)ya bide 2'ye geçenlerde böyle bi afra tafra olmuyomu !! ezik geçirdikleri 1 senenin acısını çıkarıyolar herhalde :)
ya hayır nie öle yapsınlarki yapmazlar yapamazlarda çünkü sonucta onlarında bi üstü var 3.sınıflar sen herkezle ilk gün ii anlaşmaya bak son sınıflarla özellikle güleryüzlü davranman yeterli canım hiç strese sokma kendini

jetgil
21-08-2007, 02:04
ya hayır nie öle yapsınlarki yapmazlar yapamazlarda çünkü sonucta onlarında bi üstü var 3.sınıflar sen herkezle ilk gün ii anlaşmaya bak son sınıflarla özellikle güleryüzlü davranman yeterli canım hiç strese sokma kendini
haklısın aslında ya saol valla gece gece beni rahatlattın...kazandığım okuldan abim bu sene mezun oldu onun da bana çok artıları olcak gibi ee çocuk popülerdi :)

BURSALICADI
21-08-2007, 02:09
oooooo ozmaan işin çok iii mesela bi konu açıldığında son sınıftaki kızlara benm abimde bu okulydı dersin kesinlikle kim die sorarlar sölersin bak ozmaan sen nasıl popüler oluyosun yanlarından geçerken şu konuşam olur bak bu oçocuğun kardeşiymiş gibi kendimden biliorum benimde abim var :D

combudanak
21-08-2007, 02:11
bursa kız lisesinde okuyan bi erkek olarak ilk gün okula bi girdim gelen kız gelen kız erkek aramıştım okulda :D:D ve her zamanki gibi müdür konuşma yaptı sözünü s "bursa kız lisesinin çatısında kiremit olmak bir ayrıcaklıkır" ve tüm okul onla beraber :D sonradan anladıkk her sene söylenirmiş :D:D

morantilop
21-08-2007, 02:12
ilk gün... herzaman çok özeldir çok korkarsın sonrada nekadar saçmaladığını farkedersin...

benim lisedeki ilk günüm... en yakın arkadaşımla aynı okulda olacaktık heyecanlıydık babalarımız ayrı arabalarla arka arkaya götürdüler okula girdik... okul kıyafetlerimze bakarak birbirimize güldük:) kurada farklı sınıflar çıkmıştı ama sonra araya torpil koyarak onla aynı sınıfta olduk...sınıfa girdik en öne oturduk... sınıftakiler gelmeye başlayınca heycanlanacak bişey olmadığını anladım.. neden mi? ağrıdaydık ve bizim okuldan mezun olanlar yine "bizim okula" gelmişlerdi:) eski sınıfla devam ettik:)))

natucan
21-08-2007, 02:58
siyah babetlerimle tam bi örnek öğrenci olarak gittiğim ve üst dönemlerin ayağında rengarenk converseleri görünce büyük bir sevinç ve ilk gün rezilliğiniyaşadığımız bir gündür.. 5 eski arkdş 1 hafta boyunca halay çeker gibi kolkola gezerek çömlüğümüze çöm katarak madara olduk.. da sayiim mi:D

melodram_dram
21-08-2007, 03:06
Uzun zaman geçti aradan :) İlk gün bi arkadasla beraber gitmiştik,eski okulumdan bir çok kişi vardı,sınıfa girmeden önce onlarla konustuk hep,yani ilk zamanlar için bi kaç eski arkads lazım oluyo,yoksa biraz sıkılıyosun,sonra sıra muhabbeti ,müdür konusur ,sınıfa gidersin,boş bulduğunun yanına merhaba diyip oturusun,adın ne falan filan derken hoca gelir.Bize ilk gelen hoca çok genç ve ufak tefek bi kızdı herkes öğrenci sanmıştı,çok komediydi :)
Sonra tanışma faslı başlar ,bazılarına sinir olursun ama geçebilr zamanla ,tabi büyük sınıflardan çöm çöm lafını bolca duyarsın hiç takma sende yapacaksın emin ol. Fazla burnu kalkık olmayın,yeniler biraz haddini bilmeli,çok dövdük bazı kızları bu yüzden :D Bide bakarsın bitmiş,lise çok çabuk geçiyor ve güzel bir dönem oluyor :) Heyy gidi günler mazim canlandı

seloşyaşar
21-08-2007, 03:20
ah ah lisedeki ilk günümüz ne gündü be kankacımla aynı okulda ve aynı sınıftaydık sabahta okula bizi abbam bırakmıştı okulun bahçesinden bi girdiki o degişik degişik tipler bide biz arkadaşımla iki saf yanlış yelek almışız üst sınıflardan kızlar gelip bu sene yelekler bu muymuş diyince çok bozulmuştuk ilk gün hem heycanlı hemde saf oluyosun ama bi bakmışsın ki lise son olmuşsun daha sonrada okul bitmiş ofof keşke lise 1 e yeniden başlaya bilsem o ilk günün kıymetini bilin bide yanınıza üst sınıftan bi arkadaş alın

bethi
21-08-2007, 03:24
off korkunç bişeydi gibi gelyo..bi türlü içten ısınamadım liseme..orta okul güzeldi yaa en azından canım dostumlaydık..bi geldim..tanıdığım 3 5 insan..gerisi...yeni yüzler zaten kendimi ifade edemem..hemen..ilk günden mat çi odev verir..kıyafetleri de gidince aldık..gariptir..galiba bu kıyafet işi yüzünden
annm ve babamla gitmiştik..ne garpti yaa şimdi neler neler yaşadığım insanları o gün yeni görüyodum..herkesin adını öğrenmeye çalıış..keşke canm kankamla da aynı okulda olsaydık..

_yarası_saklı_
21-08-2007, 03:26
ilk gün herkese lanetler okuyodum nerden geldim buraya diye ama sonra sonra sıkı dostlar çıktı...

stare
21-08-2007, 10:16
3sene önceydi Benim Ilk Günüm Okulun Bahçesine Girdimkine Görim Bizim 8.siniftakilerin Hepsi Bu Lisede Sanki 40 Yildir Bu Liseye Gitmişim Gibi Ilk Gün çok Makaraydi Yabancilik çekmedik Ne De Olsa Hepsi Tanidik:d

haznedar
21-08-2007, 10:32
15 eylük 2003 dü galiba.Baal ın o meşhur yokuşundan çıkıyodum.Yerler ıslaktı.Bahçeye girdiğimde o zamanki lise sonlar(Baal Tayfa) bi gece önceki Eurobasket 2003 finali hakkında konuşuyolardı.Bense bi köşede duruyodum.Daha sonra Lgs de aybı dersaneye gittiğimiz çocuklardan bazılarını gördüm.Onlarla konuştuk biraz.Daha sonra mezun bi abi kürsüden konuştu ve bizim sınıflarımızı okudular.Hazırlık A sınıfına düşmüştüm.Sınıfta herkes birbirine puanları hakkında sorular soruyodu.Neyse daha ilk günden kaynaşmıştık.Brian Parker adlı bi İngilizce hocası vardı İskoç.O bize İngilizce sorular sormuştu.Biz hiç bişey anlayamamıştık.Herkes gülüyodu.Daha sonra erkenden bırakmışlardı bizi.Saat 12 gibi...

trbngtrmzcnnte
21-08-2007, 11:44
önce iyice bi sağı oslu kesecen.SOnra kendi sınıfına bi bakıcan kızlar güzel diilse lanet olsn ya keşke dier sınıfta olsaydım dicen:D

garnet
21-08-2007, 12:06

bence kuzenin çok haklı lise-3 leri hiç takmıyacaksın onlarda yeni okula başlıyormuş gibi düşüneceksin. süveter konusunda birşey diyemem ama genelde ilk başlayan kızların saçları toplu olur. Eğer onlardan birisi olmadığın konusunda diğrelerini kandırmaksa güzel bir taktik olabilir.

...DESİDERİO...
21-08-2007, 12:10
şaşkındım şaşırmıştım çok korkmıştum herkes gözlüklüydü inek sandıım :D

kaya_es
21-08-2007, 13:52
Lisede ilk günüm sabah okulun yerini bulmak oldu okul kuytu köşe bi yerde bizi topladılar sıraya geçin dediler yazılım-donanım diye ayırdılar ben donanıma geçtim, neyse sınıflara girdik ilk 3 dersimiz ingilizceydi hoca bize kağıt dağıttı inglizce basit sorular yazdırdı cevaplarını falan yazın dedi hazırlık okuyan 9.sınıflar bizimle çöm diye dalga geçiyorlardı 12 ler çok iyiydi :D bize bişey dememişlerdi

selin-su.
21-08-2007, 15:35
bende daha birinci sınıf oLcam 350yLe açıkta kaLdım ikinci tercihte oLmazsa düz Lise yoLLarına düşücem...ya cidden çömez diye daLga geçiyoLarmı?

BURSALICADI
22-08-2007, 01:31
bursa kız lisesinde okuyan bi erkek olarak ilk gün okula bi girdim gelen kız gelen kız erkek aramıştım okulda :D:D ve her zamanki gibi müdür konuşma yaptı sözünü s "bursa kız lisesinin çatısında kiremit olmak bir ayrıcaklıkır" ve tüm okul onla beraber :D sonradan anladıkk her sene söylenirmiş :D:D
bende bursada bi kız meslek lisesindeydim valla bizim sınıfta bi ekrek vardı 1. sınıfın ilk günü o işte ark. erkek olan sınıfa gidiğinde herkez gülmüştü sana hak veririm çok garip karsılıolar ilk zamanlar:D

propaga
23-08-2007, 19:53
Ortaokuldan yeni menzun oldum vre istediğim liseyi kazandım. Okuldaki arkadaş grubum da dershanedeki arkadaş grubum da benim kazandığım lisede. Matrak geçecek ilk gün. 16 kişi bi arada (offff şimdi hayal ettiğimde bile içim kıpı kıpır oluyor ) :DD

.vHeLDaN.
23-08-2007, 19:58
Lisede ki iLk günüm berbattı benimm..
liseye yeni başlayanlara tavsiyem büyük sınıflardan mümkün olduğunca uzak durun
çünkü çöm muamelesi yapıyolar direk..
herkesle fazla samimi olmayın ama fazla da seçici olmayın yalnız kalırsınız mazallah (:
3.senem olucak bu sene lisede şimdi herşey süper
okulu tanıyoruz hocalarla aramız iyi
bide bu sene okulun büyüğü olucaz
güzel olucak..güzel.. :P

FEMİNİST KIZ
23-08-2007, 20:05
bende daha birinci sınıf oLcam 350yLe açıkta kaLdım ikinci tercihte oLmazsa düz Lise yoLLarına düşücem...ya cidden çömez diye daLga geçiyoLarmı?
tabı ya ne sandın hemde nasıl sen orta sonda ıken 6.sınıflara comeslık muamelesı yapmadın mı aynene oyle bende bu sene lıseye yenı gectım bakalım ne olacak ama comez olucaz kesın:)

FEMİNİST KIZ
23-08-2007, 20:07
önce iyice bi sağı oslu kesecen.SOnra kendi sınıfına bi bakıcan kızlar güzel diilse lanet olsn ya keşke dier sınıfta olsaydım dicen:D
erkek mılletı deıl mısınız hepınız aynı dusunuyor ıste ısınıxz gucunuz bu ınsallah sansınıza cırkın kızlar cıkar da yanarsınız heeheh:)

callı
23-08-2007, 20:49
dershanedeki kankam vardı milletin inek oldunu düşünüp herkesle dalga geçmiştik sonra bütün sınıfı kaynatmıştık milletle konuşup iyiydi yani üst dönemlerde ezmedi çöm diye hatta mezunlar sınıfa çelenk falan getirmişti

ayşegül05
23-08-2007, 20:56
şaşkındım şaşırmıştım çok korkmıştum herkes gözlüklüydü inek sandıım :D
puhahaha :D

bartman
23-08-2007, 23:50

bizim okulda kantindeki çöpleri masada bırakmayınız yazısını çömleri masada bırakmayınız diye değiştirmişlerdi :D

.semihsamsun.
24-08-2007, 00:09
ilk günü gittim baktım saçları falan yapmısım
gittim okula herkez birbirleriyle konusuyo bende rezil olmamak için ark. arıyormus gibi davranıyorum işte öle sonrası

sıra olunuyor bahçede

sınıfa v.s..

sellbi
24-08-2007, 00:13
Ben çok olgundum,herkes çok küçüktü (güya):P

duncan1
24-08-2007, 00:13
Hep merak etmişimdir lisede ilk gün nasıl olacak diye.Bu yıl Gazi Anadolu'ya gitcem de ordakilerden de cevap bekliyorum hadi buyrun

benim kuzenimde gazi anadoluyu kazandı o da zekirdekçi belki karşılaşırsınız

DADO
24-08-2007, 00:15
Vallahi ilgün gittiğimde şok oldum diyebilirim.Okula girdiğimde genelde kızlar süslü püslü,kıyafetler sapur supur,makyajlar havada ohooooooo dedim bu ne? Ne biçim öğrenci bunlar? Ben nereye düştüm?Hayrola Ne Oluyor?
Anladım ki Lise ayrı bir dünyaymış.Erkekler desen gözleri açmış tek tek süzüyorlar kızları bu sene hangisiyle tanışsam,çıksam başka dertleri yok zaten.
Anlıyacağınız hepsi bir alem.Açıkcası benim için berbat geçmişti.Tanıdığım büssürü arkadaşlarım olmasına rağmen.
Ama dedimki içimden bunları hiç biri adam olmaz aralarından tek tük düzgün öğrenci çıkar ,o öğrencilerin arasından da ben!:-)
Konuyu açan arkadaşa teşekkürlerimi sunuyorum.

46kromozmlumoli
24-08-2007, 00:16
bende bu sene yeni başlıcam liseye valla ne süveter giymeyi ne de saçımı toplamayı düşünüyorum ilk gün 8. sınıfta nasıl gidiyosam şimdi de öyle gitcem _ama ilk gün siyah spor ayakkabılarla gitmek daha iyi bi fikir gibi geliyo bana :)_

geceyaşayankız
24-08-2007, 00:35
ayy bende lise 2. sınıfa başka bi okulda başlayacağım çok heyecanlıyım ve endişeli

selinnn_35
24-08-2007, 00:35
lisenin ilk günü güzel geçmişti benim :) tabi insan yabancılıyor en başlarda doğal olarak ama sonra kaynaştık birbirimizle :) çöm muamelesi kaçınılmaz bişey 9.sınıflar için :) kurtuluş yok ama pek umursamayın çünkü çöm diyenler de bu yollardan geçti :P dersaneden tanıdığım arkadaşlarım vardı ilk gün onlarlaydım ama ayrı sınıflardaydık...sınıfımdaki bir kaç kızla kaynaştım hala da çok iyiyim onlarla :)ilk gün güzel,heyecanlıydı biraz :P

ZEYNEP_AYSUN
24-08-2007, 00:45
liseye başladığımda sınıfa ilk girdiğimde millet süslü püslüydü.Ben çok salaktımm yha ama:D sadece etrafıma bakıordum salak salak.sınıftakiler kalkıyor kapının önüne gidiyor ben ise sırada oturmuş milleti seyrediyordum. sonra sınıfa alışınca bu sefer de millet bana bakıyordu..makyaj falan:D

pckomanyak
24-08-2007, 01:05
yaa bende bu sene yeni liseye gidicem (Profilo Anadolu Teknik Lisesi giden varsa tanışalım ) inşallah çöm muamelesi yapmazlar okuldan hiç tanıdım yok ama yelek giymicem içime , sadece ceketle gitcem kravatı sıkı bağlamıcam aldığım taktikler bu inşallah iyi bir gün olur çok heyecanlıyım.

zekirdexxx
24-08-2007, 02:20
hep kızlara süveter giymeyin saçınızı toplamayın diyorsunuzda erkekler nası gitcek :S

.semihsamsun.
24-08-2007, 03:20
lise bitti ama çoguna nalet okuya bilirim çook cahiller

sevdiğim ark.larım okulu bıraktı hep böyle luyor ilk okuldada

rapstars
24-08-2007, 15:00

genelde okulun en ilginç günü olur :D millet birbirini tanımaz.etrafa bakarsın..genelde ailenle gidersin ilk gün okula fln...

bu arada bn de fahrettin kerim gökay danım...gazinin 2-3 sokak üstüne taşındık bu sene...ayrıca büsüürü arkadaşım var gazide...çogu zekirdekçidir...:d

dgencer202
24-08-2007, 15:08
valla nerdeyse herkes tanıdıktı,hiç yabancılık çekmedim :>

Esgi_14
25-08-2007, 09:52
o gun unutulmaz yaa tınaklarını yıyenler heyecandan hoca kaldırdıgı zaman ısmını unutanlar :):) ahh ahh
ismini unutanlar mı waaaay demek öle sazanlarda warmış:D ahı ahı ahı ahı

Esgi_14
25-08-2007, 10:08
siyah babetlerimle tam bi örnek öğrenci olarak gittiğim ve üst dönemlerin ayağında rengarenk converseleri görünce büyük bir sevinç ve ilk gün rezilliğiniyaşadığımız bir gündür.. 5 eski arkdş 1 hafta boyunca halay çeker gibi kolkola gezerek çömlüğümüze çöm katarak madara olduk.. da sayiim mi:D
say canım say merak ettimmmmm =)

Esgi_14
25-08-2007, 10:27
offff ben hiç istemediğim bi okula gitcem e tabi kazanamayınca böle oluyo işte düze gitcem ve bizim okulun %90 ı orda ve bu hiç güzel bişe değil yine aynı ortam olcak benim için.Fazla farklılık olmucak:(eski arkdaşlarımdan erkek olarak anlaşamadıklarım kişiler falan hep orda onlardan nefret ediom ama nabıyım:( dil bölümü war diye katlancaz artık. bende artık okulun ilk günü sevmediklerim salak arkdaşlarımlada konuşcam nabıyım destan gibi oldu ama=)

xihsx
25-08-2007, 11:00
gittim okula

abooww nebiçim ablalar bunlar

hele biri vardı ki offff!!!!!

gömlek maşşalla 2 dümeli

alanya lisesi pis bi lisedir kız için kavgalar çekilen terbiyesiz videolar :Pp

ama biz alanya anadolu idik aynı bahçeyi paylaşan 2 okul

ve yeni idi okulumuz bana kimse çöm demedi :)

ama varya ne abla idi onlarda haaa

crazy_matrax34
25-08-2007, 13:21
lise bana yakın oldugu için liseden once hep izlerdim neler oldugunu sıra bana gelince hiçbişe yokmuş gibi gittim ama yinede heycan var yaaaaa

mrymprtv
25-08-2007, 15:19
okuduğum lisesinin yerini kayıt yaptırdığım gün öğrenmiştim:) pek sevmemiştim doğrusu ama okulun ilk günü o kadar güzeldi ki bırakın sevmemeyi bir daha ayrılamayacağımı düşünmeye başladım:)

tören sırasında okulun 100. yıl marşını söylemeye başladılar ama biz çömler mal mal etrafımıza bakındık:D:D en son bittikten sonra bi alkış bi çığlık.. hayran kalmıştık. üzerimizde tuhaf tuhaf bakışlar. neyse sınıfımıza çıktık bi öğretmen eşliğinde. hafif bir uğultu vardı sınıfta bense orta sıranın en önünde kimseyle ilgilenmiyordum:D hiç unutmuyorum.. sonraki derslerde tanışmaya başladık falan..

ama tören dışında çöm olmanın ezikliğini hiç yaşamadım:D ve kendimi kesinlikle ezdirmedim, bulaşanlar ağzının payını aldılar:D:D

gangleboy
25-08-2007, 15:26
haha bu cok komıktı

mrymprtv
25-08-2007, 15:30
haha bu cok komıktı

şimdi düşündükçe ben de gülüyorum=))

yozgatli.furkan
27-08-2007, 00:11
aydında okuyorum bu sene lise ye başlicam walla okuduklarınızı gözümde canlandırdım açıkcası ürktüm çömez falan diyecekler diye :))))))) :D

rocco zeyo
27-08-2007, 00:21
ooffff benimde ilk senem ve okulların açılması hiiiiiiiiiiiiiiçççç istemiyorum hele bide yerleşemdim napıcam bilimoyrum ooooffff oofffff siz böle anlatınca daa bi korktum ne yalan söliiiimmmm:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(: (:(:(:(:(:(:(:

sarı bomba
27-08-2007, 00:26
lisenin ilk günü biriyle tanıştım.aynı sınıfa düştük ve çok sevinmişdik ve 4 sene yan yana oyurduk ve hala görüşüoz.lise arkadaşlığı bu olsa gerek.o kadar korkmayın çömler =)))=))

brenda
27-08-2007, 00:27
ilk gün...
ilk günüm olduğunu hiç belli etmedim.kimse o gün bana çöm demedi.hata büyükler aaa yeni kız falan da dediler.
daha sonra da kimse çömez demedi, diyemedi,dedirtmedim:)

ilk günü olanlara şunu söyliyeyim:
sakın hırka,süveter gibi şeyler giymeyin.kravatınız yukarda olmasın.köseli-kundura gibi ayakkabılar giymeyin.ceket falan önü sakın düğmelemeyin.arkadaşlarınızla dip dibe yürümeyin.küçük olduğunuzu belli etmeyin!yoksa çok fena eziyolar.arkadaşlarımdan biliyorum:)

rocco zeyo
27-08-2007, 00:30
ilk gün...
ilk günüm olduğunu hiç belli etmedim.kimse o gün bana çöm demedi.hata büyükler aaa yeni kız falan da dediler.
daha sonra da kimse çömez demedi, diyemedi,dedirtmedim:)

ilk günü olanlara şunu söyliyeyim:
sakın hırka,süveter gibi şeyler giymeyin.kravatınız yukarda olmasın.köseli-kundura gibi ayakkabılar giymeyin.ceket falan önü sakın düğmelemeyin.arkadaşlarınızla dip dibe yürümeyin.küçük olduğunuzu belli etmeyin!yoksa çok fena eziyolar.arkadaşlarımdan biliyorum:)
hehe:=))))=)))hepsini dikkte alıcammm=)=)=)

gxor_hyl
27-08-2007, 00:32
lise de ilk gün farkını hissedemedim çünkü orta okuldaki sınıf arklarımdan 9 uyla aynı okulu kazanmıştık ve 7 siyle aynı sınıfdaydık çok hoştu...
tabi sınıfta bizden başka kimsenin sesi soluğu çıkmıodu...:)))

sacco_vanzetti
27-08-2007, 00:45
ilk gün...
o sıcakta hırkan ve kravatınla kapıdan girersin sonra büyük sınıfların alaycı bakışlarıyla karşılaşırsın..sınıfa girer kös kös oturursun kantine gitmeye çalışrsan gülüşmelerle birlikte ''çöm ,çöm'' nidalarını duyabilirsin..Ama bu söyledklerim gözünüzü korkutmasın arkadaşlar ..bi süre sonra alışıyosun..lise güzel bi ortam:)

turgutuuu
27-08-2007, 01:22
ben gittim 65 kişilik sınıf tanıdık çok az yani berbattı

cyber-shot
27-08-2007, 02:51
abi lise de ilk günüm mükemmeldi. en arka sıraya oturmuşum, yanıma ilkokuldan arkadaşları almışım, muhabbet desen son sürat devam etmekte, hocaların her lafına bi kulp :) bi baktım 2. ders herkes adımı öğrenmiş. :))

kutys
27-08-2007, 02:53
lisenin ilk günü okuldan nası kaçılır egitiminede basladııım ilk günüydü :P
uygulamalı olarak :D

NoRulesJustPlay
27-08-2007, 03:35
ah ahh güzeldi bundan tam 3 sene önceydi okula girersin kimseyi tanımıyosun içinden diyosun ki geçmez bu lise hayatı sonraları alışıyosun ortam falan yapınca tadına varıyosun lisenin:D öneri olarak kundura giymeyin spor ayakkabı giyin ,kazak vb. şeyler giymeyin kravatınızı hafif bi şekilde gevşetin gömleğinizi pantalonunuzun içine sokmayın o zaman biri çöm desin liseyi bırakırım:D

rock_gizmooo
27-08-2007, 12:42
benim lisemle eski okulum yanyana bizim tayfa yatay geçiş yaptık hemde nerdeyse hepimiz aynı sınıfa yani bizim işimiz kolay oldu hiç yabancılık çekmedik:D çok güzeldi okullar hemen açılsa da arkadaşlarıma kavuşsam:s
bu sene nasıl geçti anlamadım:(((((

msnmanya
27-08-2007, 14:16
lise de ilk gün farkını hissedemedim çünkü orta okuldaki sınıf arklarımdan 9 uyla aynı okulu kazanmıştık ve 7 siyle aynı sınıfdaydık çok hoştu...
tabi sınıfta bizden başka kimsenin sesi soluğu çıkmıodu...:)))
ohh ne güzel ya darısı benim başıma

çatlak kız_06
27-08-2007, 14:19
daha ilk günüm olmadı inşallah olcak ama bu sene:)

betl
27-08-2007, 14:22
bizim ortaokul çok disiplinliydi ceketi kıravatı asla çıkaramazdık bnde o alışkanlıkla gittim liseye ilk günüm çok kötü geçmişti yani tam bir çömdüm ertesi gün saçları dağıttım dar gölek converse giydim eteğinde boyunu ayarlayınca kendimi çok rahat hissettim bu rahatlık 4 yıl sürdü=))

rocco zeyo
27-08-2007, 14:25
ohh ne güzel ya darısı benim başıma
valla çok güzelmiş keşke benimde öle olsa bi tanesine bile razıyım=)=)

neslinaz
27-08-2007, 14:26
saçlarm smsıkı bağlıydı ve hem süveterimi hemde hırkamı giymiştim:(
bide bizim etekler kırmızılı ekoseydi ben beyaz külotluçorap giymiştim:P:P:P:P
:(:(:(

~esinti~
27-08-2007, 14:33
liseye geçince ilk gün çok farklı oluyor yeni bir okul, yeni bir sınıf, yeni arkadaşlar, yeni ögretmenler kısacası yeni çevre herşey farklı etrafındaki herşey bir anda değişiyor ben ilk gün çok duygulanmıştım ama Allahtankii en sevdiğim arkadaşımla aynı sınıfa düşmüştüm sınıfta bi biz yakındık kimse konuşmuyodu kimse birbirini tanımıyodu acaba nereye otursam diyodu ama herşeyin bir başı varyaa iki ay sonra sınıfımız çok güzel oldu birbirimize hemen kaynaştık.

~esinti~
27-08-2007, 14:38
ooffff benimde ilk senem ve okulların açılması hiiiiiiiiiiiiiiçççç istemiyorum hele bide yerleşemdim napıcam bilimoyrum ooooffff oofffff siz böle anlatınca daa bi korktum ne yalan söliiiimmmm:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(: (:(:(:(:(:(:(:
niye korkuyosun kiii hangi liseye yazılmayı düşünüyosun?????*

profiterol_08
27-08-2007, 14:48
kapıdan süt bi şeklde giriyosun. sonra varsa aynı okulu kazanan arkadaşların onlarla karşılaşabiliosun ve de sap sap durmaktan kurtulup onlarla takılıosun bi süre onlarla birlkte olsan da onlardan çok çevredekilerle ilgilniosun neler oluyo burda yaa falan gibisinden çünkü büyükler genellikle bi ton makyajla ve de saçlar yapılmış bi şeklde geliolar... yani sanki okula değil de partiye falan geliolarmış gibi... sonra birbirleriyle sanki üç ay değilde kırk yıl boyunca karşılaşmamış gibi çığlıklar atıolar, sarılıyolar falan... bi de kazandığın okulu sevmiosan normal olan her şey anormal görünüyo sana ama yıllar geçtikçe sende onlardan biri oluyosun... ve yaklaşık bi hafta boyunca ismini sorduğun aynı kişiye yüz kere senin adın neydi diyebiliosun ...

bukişko
27-08-2007, 15:08
ben son sınıfa geçtim bazılarnızdan daha net hatırlıyorum okuldaki ilk günümü dün gibi aklımda hala tek başıma gitmiştm kimseyi tanımıyodum bazıları anne babalarıyla bazıları o sıcak günde ceket giyip kravat takmş e bende çömez olduğumu illaki belli edecem ya karavatımı takıp gitmiştimm hatırladıkça gülümsüyorum ama dygusal bi gülümseme bu tabi şimdi böle değiliz hem bu sene son sınıfız okulun en büyüğüyüz söz dinletme zamanı geldi :)) ama hr sene bizim çömezliğimizde yaşayanlar oluyo olacakda ee olsunda yani hoş oluyo hatırlamak erdemli anadolu lisesinden sevgiler

kubooosh
27-08-2007, 15:16
ben ilk gün ağlamaştım ya..hiç bilmedğim bir okulda 2 tane ilkokul arkadşım çıkmıştı ve onları gördüğüme çookk sevinmiştim.sonra sınf listelerini okudular ki 2 si aynı sınıfa bense başka sınıfa düşmüştüm.bunu duyudğm an başladım ağlamaya...:(vala onlardan başka ne arkadaşlar edindim ki...!onlara ihtiyacm bile kalmadı.hayırlısı buymuş.ilk gün korkmayın ya sonuçta hepinizin ilk günü...(böyle diyorum ama bende üni.nin ilk gününde korkuorm!:)) kısaca gençliğinizin tadını çıkarın lise de çok güzel şeyler yaşanıyor..en azından ben güzel şeyler yaşadım.. bol şans herkese...........;)

rocco zeyo
27-08-2007, 16:56
niye korkuyosun kiii hangi liseye yazılmayı düşünüyosun?????*
ya bende bilimoyrum ikini tercih yaptın çıkarsa ordan bişşer ali nailiye veya tuzluçayır gelebilir yoksa mimar kemale yazılmayı düşünüyorum:PpP

the manyahh
27-08-2007, 17:56
aaaaaaaaah ah.falla lisede ilk günüm hatta ilk 2 haftam çok b.k gibi geçti:((ama inşallah 2. senem güzel geçer.ama her şeye rağmen arkadaş ortamı çok güzel.her neyse...
ilk günüm:: geldim bi baktım 1. sınıflarda kız yok.ilk darbe ordan geldi: ))özel okul olmasına rağmen devlet okulundan daha kötü bir görünümü olması da cabası.okulu sevmemi sağlayan tek şey arkaşlıklarım ve öğretmenlerimle olan samimi ortamdı.Bütün herkesi tanımaya çalışıyordum.geçmez lan böyle 1 sene dedim.AMA GEÇİYORMUŞ : ))

~esinti~
29-08-2007, 03:49
ya bende bilimoyrum ikini tercih yaptın çıkarsa ordan bişşer ali nailiye veya tuzluçayır gelebilir yoksa mimar kemale yazılmayı düşünüyorum:PpP
inşallah tutar istediğin lise

KaZaNdİbİ_06
29-08-2007, 03:57
ya başlsn şu okullar ben lise 2 yim ama acaip sabırsızlanıyorum yaa!!!! ve aslında korkuyorum bu kadr hevslndktn sonra kursağımda kalck diye!!!!!!

bevy_İziL
29-08-2007, 04:00
İLk günüm güzel değildi..Sınıfa girdiğimde okadar kalabalıktı ki 3 kişi oturmak zorunda kalmıştık koskoca Ankarada üstelik yenimahallenin en iyi okulunda(!) (Öyle deniyo) Herneyse 3 kişi oturdum ve sınıfa gelen edebiyat öğretmeni kolumdaki bilekliklerin hepsini teker teker çıkarttırdı..Bide azar yedim..İlk günüm kötüydü yani =) ama sonraki günler süpppeerrrdi :D

bevy_İziL
29-08-2007, 04:02
ya başlsn şu okullar ben lise 2 yim ama acaip sabırsızlanıyorum yaa!!!! ve aslında korkuyorum bu kadr hevslndktn sonra kursağımda kalck diye!!!!!!
bende cok sabırsızlanıyorum acılsa da yeni arkadas ortamımı görsem :D sırf oyüzden yani ama ya beklediğim gibi çıkmazsa :S

woefulclouds
29-08-2007, 04:15
en garip ilk gün hikayelerinden biri de benimki.ben bi erkek okulunda okudum 3 sene boyunca.. ve okuldaki 25 kızdann biriydim başladıında.. ilk gün süveter hatta kravat:(( bile takmıştım (o güne hala pişman oluorm:)! bi girdim bahçeye bissürü erkek bana bakıo.utangaç biri diilimdr ama çok pis utanmıştım o an.bi de üst sınıftaki kızların kılığını hatta boyalı saçlarını görünce bozum olmuştuk... ama herşeye rağmen ilk gün bi başka oluo.. tadını çıkar!!sonra çok özlüücen

avrupafatihi92
29-08-2007, 10:32
ilk düşündüğüm şey bu okulda ne kadar çok kapalı kız var oldu :(

rocco zeyo
29-08-2007, 12:59
inşallah tutar istediğin lise
tutmadı malasef mimar kemale yada anıttepe:Pp:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:

çatlak kız_06
29-08-2007, 13:02
tutmadı malasef mimar kemale yada anıttepe:Pp:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:
benimkide tutmadı:):):):):)

I nen
29-08-2007, 13:07
valla lisede ilk gün kimse birbirini tanımadığı için sessiz sakin geçiyo millet sonaları açılıo dahada kapanmıyo :D

rocco zeyo
29-08-2007, 14:55
benimkide tutmadı:):):):):)
zaten ne kadar ikinci tercih yapan arkadaşım varsa tutmamış:S:S:S:SS:S:S:(:(:(:(:(:(

fully
31-08-2007, 00:10
valla lisede ilk gün kimse birbirini tanımadığı için sessiz sakin geçiyo millet sonaları açılıo dahada kapanmıyo :D
bencede hakılısın sanırım şimdi bi ilk günümü bi de şimdiki halimi düşündümde:DD

iplikipek
31-08-2007, 00:16
valla benim liseye başladığım sene bizim okula sadece 4 okuldan öğrenci alınmıştı o yüzden okulun 4te 1ini tanıyodum. okulun bahçesine bir girdim bütün arkadaşlarım orda grup halinde bekledik,gezdik,yedik içtik sonra bunlara yeni arkadaşlarda eklenince şimdi kocaman bir arkadaş topluluğuna sahibim :) yani lisenin ilk günü hiç sıkıntı çekmemiştim çok güzeldi valla :)

sıpa856
31-08-2007, 18:29
benimarkadaslarda oraya gidicek bu sene ve aynı soruyu soruyorlarsakın sonrada kanka olmayın:P

agvali_mikail
31-08-2007, 20:32
valla ben ne yalan soyliyim hic comezlik cekmedim cunku lisedeki en iri kisiler bizdik :) ama gelen comler bize aynısını yapamayacak comler sozum sıze daima lise 2'lerle birlikte olun onlarla muttefik olun cunku 2 sene boyunca onlarla muhattab olacaksınız biz bunu yaptık karlı cıktık sizde aynen uygulayın

sly_man89
31-08-2007, 20:37
Şİmdi hemen 2. sınıfa geçtik diye kendinizi usta sanmayın unutmayın ki sizinde üstleriniz var en iyisi son sınıf olmak :))

saw_onur_4
01-09-2007, 00:19
ben orta okulu bitirip başka yere taşındım we lise1 i bambaşka bir çevre de okudum.şimdi 2 ye geçtim.neyse okulun ilk günü aptal aptal bahçede bulunan kaldırımda oturdum.hiç çevrem de yoktu ki tanıdığım olsun.ama ilk önce ön sıra daki çocukla(Akif)tanıstım.neyse ilk gün kitaplar dağıtılıyodu.beni de bizim sınıfa kitap taşımak için görevlendirdiler.verdiler elime 10-15 kilo(yaklasık 20-30 kitap)sınıfa kadar zor tasıdım.zaten pek cüsseli biri değilim.ellerim terlemeye başladığından kitaplar elimden kaydı.tam sıranın üstüne koyacaktım kitaplar yerde.herkes bana tip tip baktı.yüzüm kıpkırmızı oldu utançtan.çok küçük düştüğümü hissettim.:D:D işte ilk lise günüm boylegeçti sonraki günler hocalar tek tek ayağa kaldırıp ismimizi diploma notumuzu v.s sordular.çok aptalca ama okula alışıp arkadaşların olunca çok keyifli.:D:)

neslihan_1987
01-09-2007, 00:39
babam benim liseye kaydımı yaptırmış ve kapıda asılan kıyafet yönetmeliğinide bi güzel okumuş bana topuğa kadar tipsiz bir etek,kocaman bi gömlek kızlar için ceket zorunlu olmadığı halde yine kocaman bi ceket neymiş mezun olana kadar onları kullanacakmışım bu yüzden ebatlar biras büyük neyse giydik gittik işte malum havada sıcak babamda yanımda kaçamak yapıp ceketi de çıkaramıyorum.o gün öyle kazak üstüne ceket o şekilde babamın zoruyla gitmiştim.tabi liseye bile babasıyla giden kaç kişi vardır bilmiyorum.ha bide saç mevzu yine yönetmelikte kısa yakaya değmeyecek kadar kısa olacak yazmışlar.benim kafada yine otoriter bi babanın etkisiyle saçta kalmadı.sınıfa girene kadar beni dışarıda beklemişti demekki benim tek başıma bişiler yapabileceğime hiç inanmamış.şimdi dışarda üniversite okuyorum ve babam hala yapmam gerekenlere telefonla müdahale ediyor.büyüdüğüme ne zaman inanacak bilmiyorum...

dynamis10
01-09-2007, 00:43
çok sevimsiz bi gündü herkez biribirine sırıtıp duruyodu ama o ilk gün zorda olsa sınıfındakileri tanıyosun işin asıl kötü kısmı lise 2 de başlıyo arkadaşlar alan seçtiğiniz için lise 1 dekilerin hepsi dağılıyo benim ki daha beterr onlkarada alıştım derken lise 3 başka bi şehire gidiyorum kadere bakk yaa:)))

matrax53
01-09-2007, 00:44
yaa bende yeni başlıyorum liseye hiçde heyecanlı deyilim ne olacağını biliyorum.aynen öle saf saf dolaşcaz ilklerde çekine çekine bir iki kişiyle tanışcaz sonra genişlicek tabi çevre bişi olmaz herşeye alışılır.önemli olan ASKERLİK.ünüversiteymiş liseymiş zor deil.

geceyaşayankız
01-09-2007, 00:47
ayy çok kötüydü ya ağlıcaktım resmen öle etrafa saf saf bakıodum ama sonradan tanıştım birileriyle işte

iroshqo_zkc
01-09-2007, 11:59
valla ilk başladığımda sınıfta suspus oturuyodum ama sonradan bi anda açıldım.yani açıldım dediğim ortam bakımından....öyle işte ;)

yakupsahbaz
01-09-2007, 12:04
ben yatılı okulda okuyorum aöl de ilk gün ailem beni bıraktığınd aterkedilmiş gibi oldum
o gece ise saat 3-4 kadar uyuyamadım evi düşündüm :((((

jachagkall
01-09-2007, 13:22
ya çok matraktı...yeni gelen herkesi tanıodum nerdeyse sn hangi sınıftasın fln filan muhabbeti vardı sonra sınıflara girdik ilk tenefüs geldi ve büyükler içeri daldı nerdeyse herkesi ezdiler ama bana dokunmadı kimse :D

jelibonn__92
01-09-2007, 15:16
kesinlikle eweeettttt:))))(kendimden biliyorum:D)özellikle de son sınıftakileri kesiyosun:D:D onlar daha yakışıklı oluyolar çünküü:P:P:P

asi_rockçı
01-09-2007, 15:23
yaaff ilk gün çok iğrenç oluyo bea ben ilk günleri hiç sevmem zaten:) lisede ilk günüm o kadar kötü değildi aslında orta okuldan arkadaşlarla aynı okuldaymışızz beraberdikk ama zatan 1 saat kalabildim yaa:)) randevum vardı dişçide sınıfımı bile öğrenemeden gitmiştim zaten puahahahaha:):):) ertesi gün güzeldi ama eski arkadaşalarımla aynıı sınıftaymışızz süüüpperdii yanii....:):) öle işte....:)

jelibonn__92
01-09-2007, 15:27
okulun ilk günü kapıdan içeri girerken elim ayağım titriyodu nedendr bilmem:D sonra sınıfa girdim en ön sırayı kaptım yanıma türkçeyi katleden bi kız geldi:Ddış görünüş olarak biraz havalı görünüyomuşum farkında değilim ama:D sınıftakilere ters ters bakıyomuşşş ilk anlarda beni hiçç sevmemişler bende onları sevmemiştim :P hatta okulumu değiştirmeyi düşündüm ilk gün:D sınıfı sevmediğmi için hiç konuşmadım normalde çenem hiç susmazz:Dsonra tenüfüste sınırftakilerle kafa dengi bikaç kişiyle tanıştım sonra devamı geldii farkına varmadan bi grup olmuşuz kızlı erkekli her yere birlikte takılır olmuşuz hafta sonlarında bile birlikteydikk :Dòkuldan kaçardık hep birliktee pikniğe giderdikkk okullar açılsada yineeee hep birlikte olsakk:((((lise bambaşkaa yaaaaaa:))))

mervep
01-09-2007, 15:29
benim için ilk gün hiçte zor geçmedi aksine cok eğlenceliydi..... çünkü ilk günümde bütün okulla tanıştım;) tanıştılar daha doru olur;)

engelli_bebe
01-09-2007, 15:29
gerizekâlı gibiiydim....

arife zeynep.
01-09-2007, 15:34
ayy berbattı ilk gün nerdeyse 1 hafta ağzımı açmadım öçyle mal gibi oturdum...

ama bu sene 2 ye geçtim yeni sınıf olcak tabi bu sefer öyle bi salaklık yapmıycam dağatıcam ortalığı valla herkesla tanışıcam hatta ilk günden kavga etmeyi bile düşünüyorum acısını çıkarıcam geçen senenin...

UnK1nd
01-09-2007, 15:48
lisede ilk gunun senin hiç ama hiç yasamak istemedigin gundur.Çünkü herkes sana dikdik bakar çömez misali sende okulu bilmedigin için ole sınıfında oturursun 8 saat boyunca sınıftakileride tanımassın ve hocalarla tanışırsın hocalar iyi dersin ama tanıdıkça way ******** diye anımsaysın :D İste bole bı igrenç gündür... Liseye tekrar başlamak istemem :D

star-mystery
01-09-2007, 15:48
iştee okuldaki ilk günüm ...
Bende bi heyecen var dı ne bileyim liseli oluyordum... Sabahın köründe katım dı (5:00) ama mutluydum(daha sonralarıdayani lise hayatım boyunca 5:00 da kalkacağımı nerden bilebilirdimki) annemlere tuturmazmı bizde senin le gelelim diyedaha ilk günden rezil olucamı düşünmüştüm 1.sınıf çocuğu deiğildimki ben. her nekadar gerek yok ben kendim giderim desemde ikna edememiştim onları içimden eyvah diyordum eyvah şimdi rezil olacağım oraya gittimde kapıda 5 dakika hareket edemedim gördüm manzara karşısında şimdi siz herkesin anne babasıyla geldini düşünüyorsunuz deilmi hayıır.Ortamda adam akıllı kız yoktum koca okul fokur fokur erkek kaynıyordu.Bi babama baktım bi onlara bi anneme bi okula şok üstüne şok oldum dedim kendi kendime kısım gizem kaçmanın tam zamanı yopukla düşündümüde yaptım ama babam ensemden tuttuğu gibi okula sürükledi beni napıcaktım ben okadar erkeğin içinde kimle arkadaşlık kuracaktım feministliğemi adım atacaktım acep burada kafamda bir dolu soru girdim alana çok şükür ki anaokulundan beri beraber okuduğu dostumu bulmuştum yalnız deildim en azında 2 kızdık ama erkeklerin üstümüzdeki bakışlarını hissediyordum ve acayip rahatsız oluyordum iyiki ozaman annem ve babam yanımdaymış.Ebebeynleri yanında olmayanlara erkekler bayağı laf attıda sonra okul günlerim su gibi akıp geçti ve hiç bir erkek bana laf atamadı hatta arkamdan erkek fatma diyorlar.Sürekli kavga çıkarıp oraya buraya tırmanıp ve bölümümünd kimya olduğunda bazı şeyleri sürekli patlattığım için şimdi sınıfımızda 4 kızız belki bu sene kız gelir (umarım...)

Elodimelodi
01-09-2007, 15:49
of ya ben ilk günümü yaşayamadım.başka bir okula nakil işi için 2 gün bekledim,o iş yatınca mecburen gittim.
ilk gittiğimde yanımda annem vardı.annem her gördüğü üst dönemle konuşmaya başladı.hatta bir çember oluşmuştu annemle benim etrafımda ve herkes de benden büyüktü.annem susmak bilmedi,yok memnun musunuz,yok şu yüzden geç geldik bilmem ne...neyse ki abilerim ablalarım beni çok rahatlattılar.tam bir dost sıcaklığıyla yaklaştılar.ama okulda adım "sonradan gelen kız"a çıktı.herkes oda numaramı bile benden önce biliyordu.
ilk gün ders olmamış öğrendiğime göre.ama benim gittiğim gün olmuşmuş.
neyse eşyalarım yerleşti filan.oda arkadaşlarımla biraz resmiydik.sonra odamıza ziyaretler başladı.biz de başka odalara gittik.
sonradan öğrendim ki yatılı okuyor diye ağlayanlar zırlayanlar varmış.bu yüzden benim annemle gelmem çok da ilginç bir şey değil.
ama ciddi söylüyorum ben ağlamadım.
neyse işin hazin tarafı tam o okula alıştım,okulun 3.haftası nakil işinin olduğunu söylediler.işte o zaman çok üzüldüm.yeni okulumun ilk gününde ağladım.evet bütün gece hiç uyumadım ve ağladım.eski okulumdan ayrıldığım için...

SU-KIZI
01-09-2007, 16:11
ayhhh o gun hayatımın en heyecanlı bı okadar da ıgrenc bı gunu olmustu gttıgm okul o kadar ıgrenctı kı ha bıde ogretmenler bıyyyy hayatmda o kadar soguk snf ve o kadar soguk hocalarla karsılasmamstm kı o okulada hc gtmek ıstememstmm ama mecburdm neyse sonra ALLAHa sukur ayrldm o okuldan smdıkı okulumuda snfımıda cok sevıyorum...ve okulumu cooooookkk özledm:(

civvcivv tuuuba
01-09-2007, 16:28
ilk günümde tüm okul tanımıştı beni çok kötü bii tanışma olsada okulun ilk gününden popüler olmuştum :)) en arka sırada üç arkadaş duryorduk müdürde mikrofonu eline geçirmiş bırakmıyor. bizde arkada yakışıklıları kesiyoruz :)hayır o yakışıklı değil benim seçtğim daha yakışıklı diye tartışıyoruz sonra mikrofondan bi ses yükseldi "kızımmmm! arkadakile siz üçünüz ne konuşuyorsunuz gelin buraya"biz tabi gitmiyoruz sanki bize söylemiyor gibi üstümüze bile alınmıyoruz sonra bi bağırdı bize "size diyorum lan duymuyormusunuz"beni ite ite önden yolladılar arkadada diğer arkadaşlarım öne çıktık yanımıza geldi ne konuşuyorsunuz siz dedi. bende elimi kaldırım ne konuşacaz be! dedim.bu elime bi tane vurdu tüm okul bize bakıyor yakışıklılara rezil olmuşuz bi yandan ablamın arkadaşları ablama bu senin kardeşin değilmi diye soruyo bende ön tarafta duruyorum zaten ablamdaki cevap şu;hayır tanımıyorum ben onu.spor sınıfı vardı zaten bütün yakışıklılar o sıradaydı bizimle dalga geçtiler..disipline gideceksiniz şimdi diyede üstüne korkuttular bide :( ama ilk tenefüsten itibaren ilgi hiç eksilmedi.:) yaşasın müdürümüz !!

_-ayshequL-_
01-09-2007, 17:30
İlk gün pek bişey olmadı bizim okulda =) annemle beraber gittim.çoğu kişide öyleydi.sonra sıra olduk müdür konuşma yaptı sınıfları okudu.Sonrada eve yolladı bizi.Öyle bişey olmadı yani =)

PEDERALPER
01-09-2007, 17:36
ya ben bir şey sorçam lisede nasıl tanışılıo.yani mesela yanında oturan kişiye meraba diyerekmi.....yoksa olağandışı bir olayın olmasımı lazım.veya slm hangi okuldan geldin?gibi klasik sorularlamı arkadaşlıklar başlıo. ?????????

profiterol_08
01-09-2007, 17:47
ya ben bir şey sorçam lisede nasıl tanışılıo.yani mesela yanında oturan kişiye meraba diyerekmi.....yoksa olağandışı bir olayın olmasımı lazım.veya slm hangi okuldan geldin?gibi klasik sorularlamı arkadaşlıklar başlıo. ?????????
valla benim öle olmadı ben yalnız oturuodum ilk gün bi kız vardı siyah saçlı o da yalnız oturuyodu gel dedi birlkte oturalım birlkte oturduk işte sonra da kaynaştık :D aam bunun için tabi kaynaşmaya müsait olmak gerekiyo önümüzde bi kız vardı onu da aramıza almak için çok uğraştık ama o ikinci yıl açıldı öle yani ama genelde olağanüstü bi durum olmadığı sürece klasik bi tanışma oluyor kanımca..

_-ayshequL-_
01-09-2007, 17:49
kendini rahat hisset.Herşey kendiliğinden oluyor zaten =) unutma diğer öğrenciler de senin gibi..Yani ilk kez gelmişler o okula..Elbet bi arkadaşın olacaktır yani bu yüzden fazla strese girme nasıl arkadaş edinicem falan diye ;)

quattro
01-09-2007, 17:53
ahh ahhh ne güzel günlerdi..

6,7,8,9,10u (11 ve 12 de orda inş.) aynı okulda okuduğum için yabancılık çekme falan olmadı.yeni gelenlerde kafa dengi olunca...

conceca
01-09-2007, 17:55
şöyle değim ilk sene için seferad galata lordunu dinle

quattro
01-09-2007, 17:57
ahh ahhh ne güzel günlerdi(lise 1)..

6,7,8,9,10u (11 ve 12 de orda inş.) aynı okulda okuduğum için yabancılık çekme falan olmadı.yeni gelenlerde kafa dengi olunca...

PEDERALPER
01-09-2007, 18:03
ya ben bir şey sorçam lisede nasıl tanışılıo.yani mesela yanında oturan kişiye meraba diyerekmi.....yoksa olağandışı bir olayın olmasımı lazım.veya slm hangi okuldan geldin?gibi klasik sorularlamı arkadaşlıklar başlıo. ????????? (sorduum2. kez oldu ama mera işte)

_-ayshequL-_
01-09-2007, 18:07
ya ben bir şey sorçam lisede nasıl tanışılıo.yani mesela yanında oturan kişiye meraba diyerekmi.....yoksa olağandışı bir olayın olmasımı lazım.veya slm hangi okuldan geldin?gibi klasik sorularlamı arkadaşlıklar başlıo. ????????? (sorduum2. kez oldu ama mera işte)
kendini rahat hisset.Herşey kendiliğinden oluyor zaten =) unutma diğer öğrenciler de senin gibi..Yani ilk kez gelmişler o okula..Elbet bi arkadaşın olacaktır yani bu yüzden fazla strese girme nasıl arkadaş edinicem falan diye ;)

conceca
01-09-2007, 18:08
yha bak kendini böyle kasma bi de sakın iştte meraba fln girme tanışmak istedine yakın dur ok D:

m_girl
01-09-2007, 19:57
benim günüm şöyle:

ilk başta bahçede sıraya geçtik yanıma bi kız geldi sohbete başladık sorduk birbirimize hangi sınıf falan diye sonra aynı sırada oturduk.Ama ben onunla 1 hafta oturdum başka birilerini buldum kafa dengi olması lazım onunla pek anlaşamamıştım.Yani herşey kendiliğinden gelişiyor.Sen hiç kimseyle konuşmasan bile seni buluyorlar merak etme:)

İmmortalGirl
01-09-2007, 23:27
benim günümse şöyle:

ilk gün babamla gittik. Ben aynen şokları yaşadım. Kızlar rengarenk ayakkabılar giymişler saçlar uzun ve dümdüz, etekler diz üstü iğrenççttii. Ben nereye geldim dercesine bakıyordum, babamda kızımı bu vahşilerin yanına nasıl gönderirim dercesine etrafı süzüyordu. neyse işte eski okulumdan kızın tekiyle karşılaştık konuştuk felan sonra sıraya geçtik uzuuuuuun bir konuşma ve kendi sınıfımı aramaya koyuldum. Listede adımı bulduğum sınıfa daldım ve ilk gördüğüm kızın yanına oturdum ve muhabbeti başlattım.
Ve ilk tenefüs tam bir rezillikti. Kızla ve onun bi arkıyla bahçeye çıkalım dedik. Bu ikiside kol kola girdi ve merdivenlerden inerken birinin ayağı kaydı diğeride onla beraber kol kola merdivenden kayıp yeri öptüler bense mal mal onları izliyordum. Lise 2 ler bas bas bağırıp alkışladılar.
Ve bir ilk bizle çöm çöm diye dalga geçen ya 1 ya da 2 kişiydi. Sonradan okulada alıştık. İLK GÜN BÖYLE İŞTE

Sheina
01-09-2007, 23:34
iğğrençti.hiç o kadar sıkıldığımı hatırlamıyorumm:(:( sonrasıda kötüydü zaten.belki bu sene daha iyi olur.pek umudum olmasada umuyorum yinede.belli olmaz hani.dilerim sizinkiler böyle olmaz

taskafa
06-09-2007, 20:58
ben ilk günümde internetten tanıştığım şuanki arkım ve ortaım üzeyiri arıyodum okulda internet sitemden mail adresimi eklemiş msnden tanıştık 2mizde oks den geçmişiz
-hangi okul
-kasımoğlu
-hadi be
-evet nieki
-bende kasımoğlu
-hadi be
-:D
-şakamı yapıyosun
-hayır ilk ben söledim kasımoğlu diye asıl senmi şaka yapıyosun
-harbi diyorum şu tesadüfe bak vay be
-şaka diil dimi harbi ciddisin :)
-evet ya neyse biz işimize bakalım
-ne işi sen benim msn imi nerden buldun bakim
-sitendeeen
-hangi sitemden
-kaç tane siten var
-1 :)
... diye uzuyup gidio

böle bi dialogla tanışmıştık sonra okula gittiğimde onu cepten aradm okulun ilk günü yanımdaki çocuun telefonu çaldı daha önce webcam de görmeme rağmen tanıyamamıştım meğer oymuş :)

naneli_olips
06-09-2007, 21:01
dün gibi vallahi, bitti bile... özleyeceğim sanırsam.
yetenek sınavıyla girdiğimden ders aldığım hocamda tanıştığım biri vardı birkaç da sınavda tanıştıklarımız, sonra bizim bir üst sınıftan üç dört kişi gelip zorla tanıştı bizle:D sonra kendi içimizde kaynaştık bütün gün şarkı söyledik:D sonra geldiler kimin hangi enstrümanı çalacağına karar verdiler falan. güzel bir gündüü zaten hazırlığın her günü güzeldi ahh ahhh... bakalım üniversitede ilk günüm nasıl olacak...

serayyy
06-09-2007, 21:13
hiç unutmam :)) okula girememiştim 1 saat. o kadar çok kişiyi tanıyordum ki ... =)) tabi her zamanki gibi yanımda annem de vardı =)

ayben_s
06-09-2007, 21:18
İLk defa yalnızlığın, etrafın insan kaynadığında yaşandığını öğrendmi..

Kalabalıkta yalnızlık yaşadım.Ama bu yalnızlık 1 saat falan sürdü :))

rock_gizmooo
07-09-2007, 15:14
valla benim ilk günüm hiç iç açıcı değildi geç yazıldığım için seviyeme uygun bir sınıfa yazılamamıştım ama bir umut gittik. ilk okulumuzla lise yanyana olduğu için arkadaş grubumla yatay geçiş yapmıştık bahçeye girdik onuncu sınıflar artık büyük ya tabi bizimle 'çöm bunlar çöm hahHAHAhah ' şeklinde dalga geçtiler ama bu sadece ilk gün sürdü sonra 'sen iki yıllık mısın?'demeye başladılar. her neyse sınıfa girdim arkadaşlarımdan hiç biri benimle aynı sınıfta değildi. erkekler kızlar sınıfa dayılana dayılana girdiler dayılana dayılana çıktılar... annemin yanına gittiğimde adeta sinir krizi geçirdim ve annem müdür yardımcısıyla konuştu sınıfımı değiştirdim. öyle bi sınıfa düştüm ki ömrüm boyunca unutmayacağım harika bir yıldı 9EEEEçok özleyeceğim arkadaşlarımı 8(( alan seçimi nedeniyle ayrılmak zorunda kaldık8( ahaaaaaaaaahhhh Allah herkese başkent lisesi 2006-2007 dönemi 9E gibi bir sınıf nasip etsin...

shahikaa
07-09-2007, 15:45
hiç yabancılık çekmedim bende lise sonlarınçoğu arkadaşımdı onlar sayesinde baya bi çevre olmuştu ilk gün sınıfımdada dersnaeden arklarla karşılasınca baya sevinmiştim wayy be ne çabuk geçti bitti bile okul öslemişim beaa şimdi anlıorumm:(

the_kurbanist
08-09-2007, 00:25
çok kötüydü bnm bikaç kişi hariç kimseyi tanımıyorum belim tutuldu oturmaktan ve midem sırtıma yapıştı açlıktan kantin dehşet kalabalık gelmişti sıraya giremedim çünkü

jetgil
08-09-2007, 00:32
benim günümse şöyle:

ilk gün babamla gittik. Ben aynen şokları yaşadım. Kızlar rengarenk ayakkabılar giymişler saçlar uzun ve dümdüz, etekler diz üstü iğrenççttii. Ben nereye geldim dercesine bakıyordum, babamda kızımı bu vahşilerin yanına nasıl gönderirim dercesine etrafı süzüyordu. neyse işte eski okulumdan kızın tekiyle karşılaştık konuştuk felan sonra sıraya geçtik uzuuuuuun bir konuşma ve kendi sınıfımı aramaya koyuldum. Listede adımı bulduğum sınıfa daldım ve ilk gördüğüm kızın yanına oturdum ve muhabbeti başlattım.
Ve ilk tenefüs tam bir rezillikti. Kızla ve onun bi arkıyla bahçeye çıkalım dedik. Bu ikiside kol kola girdi ve merdivenlerden inerken birinin ayağı kaydı diğeride onla beraber kol kola merdivenden kayıp yeri öptüler bense mal mal onları izliyordum. Lise 2 ler bas bas bağırıp alkışladılar.
Ve bir ilk bizle çöm çöm diye dalga geçen ya 1 ya da 2 kişiydi. Sonradan okulada alıştık. İLK GÜN BÖYLE İŞTE

seninkide çok kötüymüş yaa :S

morphez
08-09-2007, 00:34
ya ben lisenin ilk günü aşık olmuştum ama etrafımla o kadar ilgisizdim ki aşık olduğum çocukla aynı sınıfta olduğumu okulun 3. günü farketmiştim :)))))

Cooby
08-09-2007, 00:43
1. gün gitmedim saatin zili çalmadı:D 2. gün gitmek zorunda kaldım onda da derse geç girdim bütün sınıf bana bakıyo ben sınıfa:D baktım tek sıra kalmış en arkada. millet 2şerli oturuyo bi o sıra tek:D gittik oturduk zaten bide LGSyi kazanamamışım onun psikolojisi duruyo hala buda olunca arkadaş edinemedim bi sene boyunca hazırlık böle iğrenç geçti benim açımdan ama sonradan açıldık tabi:D o yüzden hep erken giderim ilk günler:D

e-pack
08-09-2007, 00:57
ilk gün babacıımla gitmiştik, başlangıcta biras üsrkmüştüm yavas yavas müdür yrdmcısı isimleri sölemeye başladı girdim sınıfımın sırasına orda kaynaştık üç beş kişiyle girdik sınıfa, hemen üst sınıflar gelip sınıf defterine bakıp oo şu hoca ii bu hoca iyi...ilk tenefüse nerdeyse büttüüüün sınıf olarak cıktık. Ertesi ve onun ertesi günlerde sayı gittikçe azaldı.İki kişiye düştük. lise1 ve 2 lerden cıkma teklifleri gelmeye başladı... Onlar alıştııı biz alıştık.. şimdi lise bitti,cook güzeldi tadı damağımda kaldı dünyaya bidaha gelsem aynı lisede yine okurdm

OttomanPorte
08-09-2007, 05:50
Okul un kapısından güzel bir giriş yaparsın , giriş ler güzel olursa sonucların da güzel olma ihtimali vardır diyerekden ... saf saf gezeriz bi sağa bi sola bakarız.. anlarızki bosuna sağa sola bakmışız tanıdık kimse yok ! gidersin sıranı bulursun insan a benzettiğin yaratıklarla selamlaşma çabası içerisine girersin .. ve sınıfın yolunu tutarsın .. ilk 1 - 2 gün can sıkıcı yalnız geçebilir ama asıl haz alma olayı bundan sonra başlar öyle sanıyorum bu can sıkıntısı ile gecen 1 - 2 gün insanların insanlar üzerinde gözlem de bulunmaları ile geçiyor .. Lise güzeldir tadını alırsan , ortam bulursan , dost edinirsen ... Birde Lise aşk ları yokmu !? O ayrı bir konu ... Kendine cömez dedirtme aman ! insanlar senin lise 1 e yeni başladıgını bilmez senin düzenin tertip in onların gözüne çömez olarak yansır tavsiyem biraz dağınık olmak .. Kızlar için diyorum sakın kundura , babet türü papucları o güzel ayaklarınızda tasımayın spor ayakkabı türüne yönelim misal : converse , sıradan bir spor ayakkabı ... erkek ler kendinize bakın gerek saç baş gerek şekil şemal dikkat cekin ... = ) Tüm lise 1 e başlayacak olanların umdugunu bulması dileği ile başarılar dilerim .

signal
08-09-2007, 05:56
valla hatırlamıyorum bile baya sıradan bi gundu hiç bişeyim değişmedi aynı okul aynı arkadaslar nie heycanlanıyımki:)

elifnazzz
08-09-2007, 12:58
ay çok güzel geçmişti...ilk günü sınıfta herkes biribiriyle konuşuyoduu hatta 3.ders kaynaşmıştık bile :D Giren hocalar bile şaşırmıştı....
çok eğlenceli geçmişti

devılısh_love
08-09-2007, 13:02
okula gittiğimizde süt gibiydik bütün 9 lar sıraya dizilmiş diğerleri gülüp şakalaşıyolardı.süveter lerimiz vardı üzerimizde ve diğerlerid de t-shirt giymişlerdi.bize bakıp bakıp aaaa çöm diyolardı. çok kötü hissetmiştik kendimizi.

hiksee
08-09-2007, 21:14
okula gittiğimizde süt gibiydik bütün 9 lar sıraya dizilmiş diğerleri gülüp şakalaşıyolardı.süveter lerimiz vardı üzerimizde ve diğerlerid de t-shirt giymişlerdi.bize bakıp bakıp aaaa çöm diyolardı. çok kötü hissetmiştik kendimizi.

demek ki her okulda yanı şey oluyo:D o kadar belliydiki bizim çöm olduğumuz çok dalga geçmişlerdi ama sıra bizde nıhahaha :D

mor_kedi
08-09-2007, 21:42
Ben ilk günümü okul açıldıktan 1 hafta sonra yaşadığım için berbattı..Böyle herkes kaynaşmış. Ama en azından arkadaşımla aynı sınıfa gitmiştik. O biraz iyiydi. ıyy bir de tek olsaydım :D ;D

_hAyKoLiK_
09-09-2007, 18:09
size abartısız bi ilk gün yazıorum önce gidersiniz panodan hangi sınıfta olduunuza bakarsınız sonra saf saf sınıfınızın sırasını ararsınız bulunca yanınıza ilk gelenle aranızda sen hangi sınıftasın aa bende türü bi konuşma geçer sınıfa gidersiniz büyük sınıflar gelip masaya fln oturup sizin çömlüğünüzle dalga geçerler siz bu arada sağınızdaki solunuzdakiyle kaynaşırsınız hocalar gelir adın ne nerden geldin annenin babanın mesleği falan filan sorar sonra kantine inersiniz herkes size uzaylı gibi bakar etraftan çöm seslerini dyarsınız sonra okul biter servis telaşı ben hangi servisteyim hangisine bincem fln yerine gidin bi servis şoförüne sorun o size gösterir(bu arada kimse aklında ilk gün okulu sallıcam gibi bişey geçirmesin sen çömsün unutmaaaa)

NOT:sakın okul kıyafetlerinin aynısını giyip gitmeyin gömlek pantolon varsa yoksa etek yeterli

feyza nur
09-09-2007, 18:16
ben daha yeni geçtim çok dalga geçiyolar mı bari :((( çömezsin diye :(( sırf bu yüzden hiç gitmek İ-S-T-E-M-İ-Y-O-R-U-M

lola_bunny
09-09-2007, 18:19
Bizim okuldan 36 kişi sanırım bursa anadolu'ya gidiyo zaten 131 kişiydik herkes birbirini tanıyo=))Elbet biriyle aynı sınıfa düşerim=))

ikizler017
09-09-2007, 18:42
1. gün gitmedim saatin zili çalmadı:D 2. gün gitmek zorunda kaldım onda da derse geç girdim bütün sınıf bana bakıyo ben sınıfa:D baktım tek sıra kalmış en arkada. millet 2şerli oturuyo bi o sıra tek:D gittik oturduk zaten bide LGSyi kazanamamışım onun psikolojisi duruyo hala buda olunca arkadaş edinemedim bi sene boyunca hazırlık böle iğrenç geçti benim açımdan ama sonradan açıldık tabi:D o yüzden hep erken giderim ilk günler:D

ayni şekilde lisenin ilk gun iğrenç geçmişti.ben geç kalmadim ama genede yanliz oturmuştum .ne igrençti yaa.liseye yeni baslayanlar için önemli bir uyarı kesinlikle SINIF BAŞKANI YADA YARDIMCISI OLMAYIN...UCU SİZE DOKUNUYOR.uzak durun oyle gorevlerden...Ayrıcaokul yönetıminin sözlerine kanmayın.son kez sevdiğiniz derslerden en yuksek notu almaya gayret edinnnnn.......çömezliği takmayın kafanıza unutmayın onlarda çömezdiiii.

don corleone
09-09-2007, 19:02
ilk gün mü çok tedirgin geçer o gün yaaa kimisi korkar kimisi sıkılır kimisi müdürün ilk gün konuşmasına dayanamayıp yere düşer(ilk gün önümdeki çocuğa olduğu gibi) ooo daha neler neler

PİKNİK_TÜPÜ
09-09-2007, 19:06
çooook uzun zaman geçti hatırlamıyorum bile...

Schalke
09-09-2007, 19:59
ah ah:)ilk gun çok guzeldi yaa aradan 3 yıl geçti ama lise işte arkadaşlara biras anlatıyım...

İlk gun baktım ilkokuldan tanıdıgım varmı diyerekten işte ilk olarak onlarla kaynaştık sonra ilk başta kızlar kızlarla erkekler erkeklerle konuştu:D tabi diğer arkadaşım gibi ilk gun kızlar bakıyo siz siz olun bi kutu jöleyi kafaya geçirmeyin arkadaşlar çokta paspal olmayın artı ögretmenlerde sizi ilk gunde şöle kafaya alıyo aklında mesela çok jöle süren bi ögrenci olarak kalabilirsiniz ilk başlarda lise sonlar sizi ezebilir gittiginiz okula baglı:D MESELA bu sene ben lise son oldugum için biras çömlere hakimiyet kurabilirim:)hehe neyse dersler zor falan diyenlere aldırış etmeyin ilkokul modundan çıkın ayrıca ben bunları yaptım vede kimseye kıl olmayın yani işte şu kantinde kola içen çocuk varya çok kıl abi sevmiyorum demeyin ilk gunden yoksa ben gibi:)o çocukla ters kalırsınız hep ama unutmayın en guzel egitim yıllarınız lise de olacak (şahsen ben uniye gitmedim belki uni daha guzeldir bişe diyemem:)

Saygılarımla ,

Schalke

hepsi_pinar_
10-09-2007, 12:17
ya bişey sorcam bana da yardım edin ilk gün aileden biriyle mi gideyim yoksa bi arkadaşla mı ???????????????????

free_horse
10-09-2007, 12:25
Çok kötüydü okula girer girmez kendimi ilk okula yani başlamış gibi hissettim.Zaten korkuda ilk 1 hafta gidememiştim 1 hafta sonrada herkes kaynaşmıştı bi ben kalmıştım ama 2gün sonra falan alıştım.Şimdi rahatım 2.sınıfa geçtim herkesi tanıyorum

klinik17
10-09-2007, 14:24
ya bişey sorcam bana da yardım edin ilk gün aileden biriyle mi gideyim yoksa bi arkadaşla mı ???????????????????
ne ailesi ne arkadası ya bence tek başına adam gibi git :D

Schalke
10-09-2007, 15:25

beslenmeni al su mataranı unutma aglarsan ebn burdayım .hehe:D çık artık ilkokul modundan arkadaşlarla tanış ne anne ne babası :D

yıldız93
10-09-2007, 19:51
inşallah bende tek başıma gideceğim.tabiki bırakırlarsa

daa17mish
10-09-2007, 19:57
güzeldi yaa herkeste bi eziklik havası vardı tabi:D:D ama güzel geçti çabuk kaynaşmıştık :D:d

ilyas38
10-09-2007, 19:59
yaw benim liseye fabrika gibi ya sınıfımı bulana kadar ne çektim ve en son derse yetişe bldim tabiki ilk gün ki ders ne olur tabikide boş :D

ilyas38
10-09-2007, 20:01
yaw benim liseye fabrika gibi ya sınıfımı bulana kadar ne çektim ve en son derse yetişe bldim tabiki ilk gün ki ders ne olur tabikide boş :D ama tabiki bu sene 3 senem ve 4 yıla çıktı liseler

merve11
10-09-2007, 20:05
çok fazla hatırlamıyom ilk günü ama saf saf millete baktığımı hatırlıyom.Gidip insanlarla tanışsana ama yok işte...

matrax_13
10-09-2007, 21:19
sevgili çöm arkadaşım..sakın bi hata yapıp aileden birini yanında götürüp kendini ilk günden rezil etme...
ama servise yazılmak için babamla gideceğim ben napayım:S:S

CasperGhost
11-09-2007, 05:06
Ya nasıl olsun işte anaaa bizim okulla aynıymış lan lise diyip düşünürdüm. Tanıdık kimse var mı diye etrafa bakardım. Büyükler gelir çömez çömez derdi... SOnra güzel kız var mı diye etrafı kollardım.

sheymha
11-09-2007, 05:15
ilk gün herkes birbirine bakıp isimlerini aklında tutmaya çalışıyordu makara geçmişti valla ilk günümm =)))

_sNoT_
11-09-2007, 05:17
Neredeyse Arkadaşlarimin Yarisini Ortaokuldan Taniyordum Onlarla Vakit Geçirmiştim Lisenin Ilk Günü. Fazla Eğlenceli Olmasa Da Pek Kötü Değildi Bee Ilk Günüm :)

baran_4747
11-09-2007, 08:03
ilk dersten sonra astım okulu.

çılgın_öi
11-09-2007, 14:00
bende bu sene yeni başlıyorum ee tavsiyelere uyalım artık herkese teşekkürler...

hepsi_pinar_
11-09-2007, 14:10
sevgili çöm arkadaşım..sakın bi hata yapıp aileden birini yanında götürüp kendini ilk günden rezil etme...
ya tmm kızmayın ne bağırıyonuz sadece sordum sizin o engin tecrübelerinizden yararlanmak istedim

stoplazma
11-09-2007, 16:05
offff ben hiç istemediğim bi okula gitcem e tabi kazanamayınca böle oluyo işte düze gitcem ve bizim okulun %90 ı orda ve bu hiç güzel bişe değil yine aynı ortam olcak benim için.Fazla farklılık olmucak:(eski arkdaşlarımdan erkek olarak anlaşamadıklarım kişiler falan hep orda onlardan nefret ediom ama nabıyım:( dil bölümü war diye katlancaz artık. bende artık okulun ilk günü sevmediklerim salak arkdaşlarımlada konuşcam nabıyım destan gibi oldu ama=)
benim durumumda aynı senin gibi üzülme :( tek sen değilsin izmirdemisin?

jashuaaa
12-09-2007, 10:21
9kişi gitmiştik okula =D çöm gibi ceketleri flnda giymiştik =D sonra ben bi arkadasımı lis esonlardan güzel bi kızın yanına ittim =D kız bağırdı çağırdı buna napıyorsun diye buda hemen küçük çocuk gibi öttü "abla ben yapmadım o itti beni" dedi. halbuki ben sadece arkadaşımın iyiliğini istemiştim =P

süpersin yaff

seda901990
14-09-2007, 23:23
cok kötüydü iğrencti bn kız meslek lisesine gitmiştim sınıfa girince sok oldum bi saat önce tanısanlar sanki on yıldır tanısıomus gibi görcektiniz yada görmeseniz daha iyi olur sınıf kalabalıktı iğrenc espiriler üst üste bide dayılanıolar fln içimden kacıp gitmek geldi valla allahım nereye düstüm bn dedim allahtan kendim gibi bi kac kişiyi buldumda rahatladım yanii:)

sarijadi
14-09-2007, 23:30
bnde çok korkuorm acaba kmlerle tanışıcam fln filan 4 sene bide az uz bşi de değil o kdr sene çek dur snra =((((((

havuniya
14-09-2007, 23:38
Valla ben de düşünüyorum ilk günde ne yaparım diye.İnşallah adamın biri yanıma mal mal gelip tanışalım mı filan demez:)Kahkaha atarım valla adamın yanında.

ewiiss
14-09-2007, 23:40
ilk günümü bi geçiriyim söz yazıcam:P

havuniya
14-09-2007, 23:42
ilk günümü bi geçiriyim söz yazıcam:P
o zamana konu kalır mı be dostum!

tu_ğ_çe
15-09-2007, 18:50
bende çok korkuyorum kafama göre birilerini bulamazsam dıe inş. bulurum

ojee
15-09-2007, 18:56
:D

bundan 6 yıl önce liseye başlşamıştım. tabi o heycanla birlikte kalktık hazırlandık tabi ama bütün ısrarlarıma karşı annemde benimle gelmişti :) neyse gittik okula sıra falan olundu sınıflar açıklanıyor. herkes girdi içeri tahminen 40-50 kişi falan vardı bi ara arkadan "allahım çocumaa bak " diye bi baırtı duydum kafamı dönmemle annemin gülüşü suratıma tokat gibi çarpmıştı tabi öğretmenlerde dahil herkes bi kahkaha olayına girmişti :D:D şimdi başlığı görünce anlatim dedim

bundan alınıcak ders neymiş asla anneyle birlkte okula gidilmeyecek:D

o kadar büyütülcek bişiğ yok rahat olun okulun ilk günü tanıdım hiç bi insan yoktu son gün herkesi tanıyodum öğretmen çocuklarıyla bile çok iyi arkadaşdm sakin olun :D

zembilim88
15-09-2007, 18:57
ilk günüm iğrençti...
50-60 kişi arasında bi yere oturduk .. eve geldiğimde ağlamıştım

elif_456
15-09-2007, 19:04
henüz ilk günümü geçirmedim ama güzel olcak sanırım.aynı dersaneden 8 kişiyiz ve 2akadaşımla da aynı sınıftayız :DD:

gamooo
15-09-2007, 19:04
bende istanbul erkek lisesinde(iel)de başlıycam benim ilk günüm daha zor olucak heralde bide yatılıyım

berry17
15-09-2007, 19:09
zaman geçmek bilmiyordu! ama eve geldiğimde bir daha gitmek istememiştim...vay be! 4 yıl geçmiş üstünden

knpce
15-09-2007, 19:13
Biz Hemen Kaynaşmiştik Kimse Yabancilik çekmemişti :D

elif_456
15-09-2007, 19:25
bende istanbul erkek lisesinde(iel)de başlıycam benim ilk günüm daha zor olucak heralde bide yatılıyım
ne yani ya hava mı atıyon sen hıhh :P:P nese canım çok şanslısın çok istemiştim ieli ama anca cal oldu..bak bi ark.ımın abisi var ılgın kendigelen slm söle ;) öncünün arkadaşı elif de tamam mı lütfen lütfen lüüüüttfeeeeennn :D

gamooo
15-09-2007, 19:28
ne yani ya hava mı atıyon sen hıhh :P:P nese canım çok şanslısın çok istemiştim ieli ama anca cal oldu..bak bi ark.ımın abisi var ılgın kendigelen slm söle ;) öncünün arkadaşı elif de tamam mı lütfen lütfen lüüüüttfeeeeennn :D
ya cagaloglu yanmış büyük ihtimal bizim yatakhanede kalır sınz belki tanışırız

elif_456
15-09-2007, 19:30
ya cagaloglu yanmış büyük ihtimal bizim yatakhanede kalır sınz belki tanışırız
yok biz babamla gittik müdür odasıyla bi oda daha yanmış sınıflarda hasar yok.ben yatılı kalmıycam zaten ama bizim okulun yatakhanesi sanırım tadilata gircekti.yani ilk dünem yada ilk yıl sizin okulla vefaya öğrenci verceklerdi.(yatılısına yani)

elif_456
15-09-2007, 19:32
istanbul erkeği kazanamayan kankalar utansın!!!:P:P:P

gamooo
15-09-2007, 19:32
yok biz babamla gittik müdür odasıyla bi oda daha yanmış sınıflarda hasar yok.ben yatılı kalmıycam zaten ama bizim okulun yatakhanesi sanırım tadilata gircekti.yani ilk dünem yada ilk yıl sizin okulla vefaya öğrenci verceklerdi.(yatılısına yani)
bizimkinide daha yeni yapmışlar okullarımız yn yana zati

elif_456
15-09-2007, 19:35
hııııhh asıl sen utann :P
arkadaş istanbul erkeği 0.958 puan gibi bi puanla kaçırdıda çatlıyoo

elif_456
15-09-2007, 19:36
bizimkinide daha yeni yapmışlar okullarımız yn yana zati
biliyorum ya eskiden sizin kızlar cağaloğluında kalıyomuş zaten.kızlara yatakhane 1-2yıl önce yapılmış sizin okula.sözde kardeş okuluz ya:P:P

gamooo
15-09-2007, 19:36
arkadaş istanbul erkeği 0.958 puan gibi bi puanla kaçırdıda çatlıyoo
3.tercih yaptımı

gultuana
15-09-2007, 19:39
ilk gün kot giyip gittim adım kotcu olarak kaldı:)

gamooo
15-09-2007, 19:41
hayır 2.y, bile yapmadım
aa neden yapmadın kesin girerdin

zeena_vera
15-09-2007, 19:42
Çok lanet bi gündü.
Daha sonra hiç giymediğim siyah deri klasik ötesi ayakkabılar vardı ayağımda.
Biz yeni gelenler birbiriyle çekine çekine tanışacak sanırken, 4-5 adet sınıfta kalmış insan müsveddesi ortaya çıkıp bize babalık tasladılar. Babalık derken 3 tanesi kızdı.
Aldılar ellerine sigaraları, kapıyı kapamalar pencerelerin üstüne saklamalar öğretmen masası üzerinde bize nutuk çekmeler, göz boyamalar.
Kimse de bnlara ses çıkaramıyordu.
Hepsini geçtim, sınıfın yakışıklı çocuklarının yanlarına oturmuşlardı, onlar da garibim bişey diyemiyorlardı. günler haftalar biribirni koavaladı. biz o artistlerle arkadaş oluverdik.
Yetmedi canciğer..
Guduuu.. Aynı sigaradan nefes alırken bile yakalandık. Aguuduuu

elif_456
15-09-2007, 19:59
aa neden yapmadın kesin girerdin
yok giremezdi 3.yerleştirmede dedğim puanla kaçıdı zaten.ilkine göre bayaa vardı yani.

.dejavu.
15-09-2007, 23:58
bende bu sene yeni başlıcam.çok heyecanlıyım yaa..kesin çöm diye dalga geçerler bide benimki daha kötü bi durum bu sene gidiceğim okulun kıyafetleri değişmiş.yani çöm olduğumuz hemen anlaşılcak:(((( öff ya tanıdığımda yok zaten..bu arada ben menemen anadolu lisesindeyim(izmir) ordan olan var mı??

kücüüüük
16-09-2007, 00:06
herkez bi ezik, öle birbirine bakıyon böön böön yalancı bi tebessüm
tabii okulun ilk günü bizim sınıftakiler bana ssinir olmuş ben bıdı bıdı hocalarla konuşuyorum fln alışıp kaynaştıkdan sonra cogu ayy aysaaguuul ben sana ilk günler uyuz olmuştumm çok havalıydııın demişlerdi bende şokda nerem havalıysa ilk gün çömün ezigin tekiyiz alalalaaah

DenizinTürküsü
16-09-2007, 00:33
Ah lise ahhh :))
Şimdi lisede olmak için neler vermezdim neler :((
Benimde ortaokuldan arkadaşlarım vardı kısa zamanda alışmıştım tozunu attırmıştık valla okulun :))
İlk günler nerdeyim ben diyebilirsiniz ama alışırsınız :)))

deathspell
16-09-2007, 02:53
ben bu sene yeni bi okulda olucak olmama ragmen lise1e basladıgım zaman da hic heyecan yapmamıstım,simdi de yapmıyorum..zaten merak edilicek de bisey yok giriyosun bahceye sınıfları asmıslarsa bakıp girersin,mudur yardımcısı tek tek okursa da söyledigi yere gidersin.sınıfa girince bi kac arkadas bulursun okulu kesfe cıkarsın..ben tek basıma da cıkıyodum(:

ayşenurr
16-09-2007, 02:56
ayyy çok kötü oluyo ya bilmediğin bi ortam şuan lise 3 ama dün gibi hatırlıyorum o günü

sweety_boy_87
16-09-2007, 12:34
salak salak etrafa bakıyosun işte, buwww aklıma getirmeyin kötü oldum birden:P

46kromozmlumoli
16-09-2007, 12:59
ya çok merak ediyorum nasıl bir ilk gün olucak diye offf off ya ilk gün acaba okula gitmesem mi hiç

kaderim06
16-09-2007, 13:18
ya çok merak ediyorum nasıl bir ilk gün olucak diye offf off ya ilk gün acaba okula gitmesem mi hiç
asıl ilk gün gitmen gerekiyor sınıf arkadaşlarını tanırsın arkadaş grupları oluşur sen yabancı kalırsın bence git kesinlikle

sarılzek
16-09-2007, 13:43
Ya arkadaşlar sizce ilk gün veliyle mi gidilmeli? Yoksa tek daha mı iyi?

kaderim06
16-09-2007, 13:45
Ya arkadaşlar sizce ilk gün veliyle mi gidilmeli? Yoksa tek daha mı iyi?
hayır veli götürme dalga geçerler kendin tek başına git (cümleye baq ya);)

sarılzek
16-09-2007, 13:47
hayır veli götürme dalga geçerler kendin tek başına git (cümleye baq ya);)
Sağol kardeşim. Çok makbule geçti.:D

kaderim06
16-09-2007, 13:48
Sağol kardeşim. Çok makbule geçti.:D
önemli değil ;)))))))))))

nehir_pusat
16-09-2007, 13:52
BEN DAHA LİSEYE BAŞLAMADIM YARIN BAŞLICAM İNŞ.YA SİZİN BU YAZDIKLARINIZ BENİ İYİCE KORKUTTU YAAA BAŞLAMAK İSTEMİORUM LİSEYE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:(:(:(
:s:s:s:s:s:s:s

kopil_turgut
16-09-2007, 13:54
arkadaşlar korkmayın korkucak birşey yok ilk gün biraz soğuk geçebilir sadece ama ileride herşey güzel olur

chatlak_selen
16-09-2007, 14:09
ya benimde lisede yarin ilk gunum hic baslamak istemiyorum hic arkadasim olmayacak yanimda ya ortaokul arkadaslarimdan ayri bi okul istemiyorum ya cok zor bu:(:(

çatlak kız_06
16-09-2007, 14:18
yarın benim de lise de ilk gününm olcakkk:(üfffff ilk günlerden nefret ederimmmmmmmmmmm:(:(:(ama umarım güzel olur............

m.erwe
16-09-2007, 14:18
yarın için şimdiden heycanlanmaya başladmm bilee ....ilk gttgmde acaba salak salk etrafa mı bakcmmm.......:(off yaaaa:(:(

çitlem_bik
16-09-2007, 14:19
benimde yarın ilk günüm olucak bu konu 1 aydır felan acık heralde dursun biraz daha yarın okuldan gelince yazıcam burayz :D

bushra02
16-09-2007, 14:29
o anı yaşamış biri olarak söylüyorum ki; korkmayın sadece bi banka oturupp etrafta kucaklaşan arkadaşlara mal mal bakar sonra da tanıdık yüzler aramaya başlarsınız keşke gelmeseydim de diyebilirsiniz ama asıl önemli olan aa bu çöm diye suratınıza bakan ve sırıtan büyükler olur:D::D

çorumluyuz_heri
16-09-2007, 14:34
Lisede Ilk Günüm Berbatti Sap Gibiydik Hepimiz Ama şimdi Mükemmel Arkadaşliklarimiz Var