PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ders Kaydi Ne Demek? Nasil Yapilir?

adilming
06-09-2007, 21:05
Yardimci Olurmusunuz?

es_25
06-09-2007, 21:13
kayıt olduktan sonra sanırım bizim okul için 18 eylülden itibaren(tarih için ktü nün sitesinden daha kesin bilgi alabilirsin)ders seçimi yapıyosun bi zorunlu dersleri var her alanın bi de seçmeli dersler var onları seçiyosun ben de yeniyim ama bildiğim kadarıyla böyle

gamze_li
06-09-2007, 21:15
ne zaman seçiyoruz nasıloluyo bu iş

vagrant_albert
06-09-2007, 21:18
Şimdi şöyle oluyor.
Derslerini kayıt ettirmekten öte değildir.
Yani senin bir dönem boyunca alacağın dersleri seçmendir. Sonra 2. Dönem başlar, 2. Dönemin derslerini seçersin. Sonra öyle devam eder. Ama 1. seneden sonra derslerin iyi olursa, üst sınıftan (2deysen 3. sınıftan ders alabiliyorsun, Aynı şekilde 3te isen 4ten) ders alıp okulunu daha erken bitirebilme olanağına sahipsin.
İlk ders kaydını okulda yapıyorsun. Onlarla beraber. E sonnra da öğreniyorsun artık, sen yapıyorsun.

adilming
06-09-2007, 21:33
seçmeli ders zorunlu mu ve hangi dersler var?

es_25
06-09-2007, 21:42
senin bölüm hangisi? bölümden bölüme değişiyo mesela ben i.i.bf de okuyacam seçmeli ders olarak basketbol ,voleybol, tenis, yüzme, satranç, halk oyunları tiyatro,resim vs. var hızımı alamadım bu arada dersleri görünce:))ve bu seçmeli derslerin kodları var (ktü nün sitesinde öğrenci bilgi sistemine girince dönem derslerinden bakabilirsin)kodları aynı olan seçmeli derslerden birini seçiyoz sanırım

mAWIAY
10-09-2007, 14:21
ders kaydı yapabılmek için harç parasını yatırmak zorundasın ;)

kamyoncu44
10-09-2007, 15:23
hazırlıklar ne yapıyor bizim nasıl olucak...

yorumyok_28
10-09-2007, 17:06
hazırlıklar ne yapıyor bizim nasıl olucak...

hazırlıklarda ders kaydı yapacaklar ınternetten yalnız onların sececegı ders bir tane olcak o da temel ingilizce

h.m.
10-09-2007, 23:39
bende tam bunu merak ediyordum
dgs ile girdim ktüye
ders yazılımlarını yaparken yanlış ders seçme ihtimalimiz varmı:)
ya da hangi dersleri alıcağımızı nerden öğrenebiliriz
ben şimdi hazırlık okuyacağım
1-2. sınıfın karışığı bişi
ama hangi dersleri alıcam neleri seçicem nasıl yapıcam hiçbişi anlamadım bu işten:)

yusuf gölcük
10-09-2007, 23:42
arkadaşlar benim de halamın torunu orayı kazandı.ona verilen bir kağıtta yazıyordu ki ders kaydınız öğrenci işleri daire başkanlığınca yapılmıştır.yani bu yıl ders kaydı yaptırmıyorsunuz.bizim üniversitede de böyleydi.ama siz yine de emin olmak için okulunuzla iletişime geçin:)

h.m.
10-09-2007, 23:42
ktünün sitesinde akademik takvimde şu yazılı:
13-21 Eylül 07
Kayıt Yenileme ve Derse Yazılımlar (yeni kayıtların derse yazılımları ÖİDB ’nca yapılır )

şimdi biz yeni kayıt olmuyormuyuz. öğrenci işlerindeki bayan derse yazılımlarınızı siz yapıcaksınız dedi...

volkanix
10-09-2007, 23:44
Yardimci Olurmusunuz?

Biraz geç kaldın Ders Kayıtları bu gun bitmedimi....

yusuf gölcük
10-09-2007, 23:46
13-21 Eylül 07
Kayıt Yenileme ve Derse Yazılımlar (yeni kayıtların derse yazılımları ÖİDB ’nca yapılır )

şimdi biz yeni kayıt olmuyormuyuz. öğrenci işlerindeki bayan derse yazılımlarınızı siz yapıcaksınız dedi...yanlış demiştir o.ilk kayıt olan tüm öğrencilerin kaydını öğrenci işleri yapar.çünkü ilk kayıt olan öğrenci ne bilsin ki ne yapsın...

adilming
10-09-2007, 23:47
Biraz geç kaldın Ders Kayıtları bu gun bitmedimi....
o üniversite kayıtları bir de ders kaydı yapacaksın.

h.m.
10-09-2007, 23:48
yanlış demiştir o.çünkü ilk kayıt olan tüm öğrencilerin kaydını öğrenci işleri yapar.çünkü ilk kayıt olan öğrenci ne bilsin ki ne yapsın...

ama şöyle bi durum var. ben orda birden başlamicam. yani dgs ile girdiğim için ilk iki sınıfın karışığı bişi okicam bi yıl. intibak sınıfını okuycağım. bu yüzden acaba durum farklı olabilir mi diye merak ediyorum

adilming
10-09-2007, 23:51
13-21 Eylül 07

şimdi biz yeni kayıt olmuyormuyuz. öğrenci işlerindeki bayan derse yazılımlarınızı siz yapıcaksınız dedi...
akedemik takvim sitenin neresinde

h.m.
10-09-2007, 23:53
akedemik takvim sitenin neresinde
ktü ana sayfasında sağ alt köşede

yusuf gölcük
10-09-2007, 23:53
ama şöyle bi durum var. ben orda birden başlamicam. yani dgs ile girdiğim için ilk iki sınıfın karışığı bişi okicam bi yıl. intibak sınıfını okuycağım. bu yüzden acaba durum farklı olabilir mi diye merak ediyorumbence onun için öidb'ye veya bölüm başkanlığına bizzat başvurman gerekecek.ders kayıt tarihleri arasında...

air'li_çocuk
10-09-2007, 23:54
kazandığın okula kayıdını yaptırdıktan sonra, okuyacağın bölüme ders kayıtlarını yaptırırsın. bu her dönem tekrarlanır. bunun içinde harç+okula destek parası yatırıyorsun. ilk harçını okula kayıtta yatırdığın için okula giderken onun makbuzunuda götürmeyi unutma bi de seni bankaya göndererip okulun hesabına bağış yatırtacaklardır.

gamze_li
10-09-2007, 23:57
senin bölüm hangisi? bölümden bölüme değişiyo mesela ben i.i.bf de okuyacam seçmeli ders olarak basketbol ,voleybol, tenis, yüzme, satranç, halk oyunları tiyatro,resim vs. var hızımı alamadım bu arada dersleri görünce:))ve bu seçmeli derslerin kodları var (ktü nün sitesinde öğrenci bilgi sistemine girince dönem derslerinden bakabilirsin)kodları aynı olan seçmeli derslerden birini seçiyoz sanırım
seçmeli ders bunlarmıymış...

adilming
10-09-2007, 23:58
ktü ana sayfasında sağ alt köşede
sağol.orda öidb de yapılır yazıyor.herhalde onlar kendileri yapacak.yeni kayıtlar için ama DGS nasıl olur bilmiyorum.

es_25
12-09-2007, 18:36
ya arkadaşlar şimdi bizim kayıtlar öğrenci işleri daire başkanlığınca yapılacak yazıyo yani onlar kendileri yapacaklar bizim gitmemize gerek yok değil mi?bir de şu kafama takıldı bu seçmeli dersleri biz kendimiz mi seçecez internette?ktü nün sitesinde seçeceğiniz beden ve güzel sanatlar seçmeli dersleri için bölüm başkanlığından bilgi alınız diyo kafam karıştı yaw:(

adilming
12-09-2007, 18:57
ya arkadaşlar şimdi bizim kayıtlar öğrenci işleri daire başkanlığınca yapılacak yazıyo yani onlar kendileri yapacaklar bizim gitmemize gerek yok değil mi?bir de şu kafama takıldı bu seçmeli dersleri biz kendimiz mi seçecez internette?ktü nün sitesinde seçeceğiniz beden ve güzel sanatlar seçmeli dersleri için bölüm başkanlığından bilgi alınız diyo kafam karıştı yaw:(
bende aynı dertten müzdarifim.

ozleeemmm
12-09-2007, 19:03
bende çok takıldım o konuya ya üst sınıflar çöm demesini biliyosunuz ne yapacağız söyleyin ya lütfen biri bizi aydınlatsın:(((

es_25
12-09-2007, 19:08
bende çok takıldım o konuya ya üst sınıflar çöm demesini biliyosunuz ne yapacağız söyleyin ya lütfen biri bizi aydınlatsın:(((

arkadaşlar sanırım kimse yardımcı olmayacak. Özlem sen hangi bölüm??

h.m.
12-09-2007, 19:11
bende hala bu konuyu anlamadım. yarın başlıo derse yazılımlar ama napıcaz bilmiyorum. öğrenci işlerinde siz yapıcaksınız dedi. ktünün sitede yeni kayıtlar öidb nca yapılcak diyo. bide ben dgs ile geldim durum farklımı bilmiyorum. seçiceksek de hangi dersleri nasıl seçicez hiçbişi bilmiorumm offf:(((

ozleeemmm
12-09-2007, 19:12
arkadaşlar sanırım kimse yardımcı olmayacak. Özlem sen hangi bölüm??
galiba öyle olacak ben sınıf öğretmenliği sen?

mutedil dalgalı
12-09-2007, 19:16
Okula gidin. Korkmayın. Öğrenci işlerine sorun. Orda size nereye gideceksiniz, ne yapacaksınız anlatılır. Yalan yanlış bilgilerle hareket ederseniz zarar edersiniz.

h.m.
12-09-2007, 19:18
ama şuan gitme imkanım yok kendm için sölersem:( istanbuldayım. taa trabzona sadece bunu öğrenmek iiçin erkenden gitmek istemiyorum. yapıcaksak da gerçi internetten yapıcaz bu işi ama neyse bi bile n çıkar herhalde

es_25
12-09-2007, 19:18
galiba öyle olacak ben sınıf öğretmenliği sen?

BENDE İ.İ.B.F DEYİM MALİYE. TRABZONLU MUSUN??

haylaz
12-09-2007, 19:20
Arkadaşlar her fakültenn öğrenci işleri departmanı olur gidin ders kaydınızı onaylatın ama aldığınız dersleri kontrol edin imzalayın bu kadar...

mutedil dalgalı
12-09-2007, 19:20
ama şuan gitme imkanım yok kendm için sölersem:( istanbuldayım. taa trabzona sadece bunu öğrenmek iiçin erkenden gitmek istemiyorum. yapıcaksak da gerçi internetten yapıcaz bu işi ama neyse bi bile n çıkar herhalde
O zaman öğrenci işlerini telefonla ara. Yardımcı olurlar.

h.m.
12-09-2007, 19:21

bende iibf ye geliyorum işletme. intibak sınıfı

es_25
12-09-2007, 19:24
bende iibf ye geliyorum işletme. intibak sınıfı

HIMM HAYIRLI OLSUN İNTİBAK DİKEY GEÇİŞ SINAVIYLA GELENLER YANİ DEĞİL Mİ?SİZİN SINIFLAR AYRI MI OLUYO Kİ?

h.m.
12-09-2007, 19:28
HIMM HAYIRLI OLSUN İNTİBAK DİKEY GEÇİŞ SINAVIYLA GELENLER YANİ DEĞİL Mİ?SİZİN SINIFLAR AYRI MI OLUYO Kİ?

yok ayrı değil. biz bu sene hem birinci sınıfla hem ikinci sınıfla alıcak olduğumuz derslere giricez. zaten 10 kişi alıyor toplam işletme bölümü. o kadarız yani:))

ozleeemmm
12-09-2007, 19:29
yok ben osmaniyeliyim sen nerelisin?ana kampüstesin değilmi sen ana kampüs daha güzel ya=(

es_25
12-09-2007, 19:37
Ben Trabzonluyum. Bu Da Demek Oluyo Ki Iş Başa Düştü:)yarin Gider Sorarim Bakalim Ne Diyecekler Buradan Size De Haber Veririm O Zaman

h.m.
12-09-2007, 19:43
Ben Trabzonluyum. Bu Da Demek Oluyo Ki Iş Başa Düştü:)yarin Gider Sorarim Bakalim Ne Diyecekler Buradan Size De Haber Veririm O Zaman

canım yaa sana zahmet dgs ile girenlerin ders kaydınıda sorar mısın?:(( durum farklımıymış ne yapmamız gerekiyormuş?

es_25
12-09-2007, 19:47
Sorarim Tabi . Ne Zaman Başlayip Ne Zaman Bitecek Acaba??ona Göre Acele Edeyim Ama Yarin Başliyo Bildiğim Kadariyla Ya Bu çömezlik Hakkaten Kötü Bişeymiş Ya:(

h.m.
12-09-2007, 20:05
13-21 eylül arasıymış

hoşgeldim
12-09-2007, 20:11
aman da sen üniversiteye yeni mi giriyon guduuuuuuuuu .Ders kodlarını üniversitenin sitesinden veya danışmanınızdan öğrenirsin.Sitenizde (okulun) ders kayıtlarının yapıldığı bi link vardır.Oraya numaranı ve şifreni yazarsın.öğrendiğin ders kodlarını açılan sayfaya yazarsın.İşte bu kadar.Yeni eğitim öğretim yılın hayırlı olsuun

kaknüs
12-09-2007, 20:55
arkadaşlar birinci sınıflar tamamen formalite icabı ders kaydı yaptırıyorlar.öğrenci işlerine gitmeye gerek yok.ktü nün stesinde "öğrenci işleri" linkini tıkladığınızda zaten önünüze ders kaydı diye koca yazılar çıkacak.onu da tıkladığınızda önünüze dersleriniz sıralanacak ve siz hepsini tıklayacaksınız.tabi varsa seçmeli ders seçersiniz içlerinden birini.1. sınıfta pek olmaz ama.bu kadar basit.paniklemeyin!!!

ozleeemmm
12-09-2007, 22:09
çok iyi olur ya teşekkürler senden haber beklicem=)

allcay
13-09-2007, 03:23
yeni kazanan arkadaşlara yardımcı olmak için açıklayayım. önce vakıfbanka gidip harç paranızı yatırıyosunuz ki siz okula kayıt olurken yatırmıştınız. 13-21 eylül arası ktü ana sayfasından derse yazılım yaptırcaksınız o sayfada dönem dersleri var orda zorunlu olanları ve seçmeli olanları görebilirsiniz.sonra derse yazılımdan bir sunucuya giriyosunuz numaranızı ve şifrenizi yazınca zorunlu ve seçmeli dersler çıkacak zaten, ordan zorunlu(Z) gözükenleri seçiyosunuz. seçmeli ders olarakta hangisini istiyosanız seçiyosunuz ( bir tane ). sonra kaydet deyip kapatıyosunuz. okul açılnca hangi seçmeli dersi seçtiyseniz( sadece seçmeli ders için geçerli) o dersin ilgili olduğu bölüme gidip kaydınızı yaptırıyosunuz size uygun gün ve saat veriliyo ve her hafta aynı gün ve saatte o dersi almış oluyosunuz. ayrıca bu seçmeli dersin gün ve saatini belirlerken önce kendi bölümünüzden ders programınızı alın ondan sonra seçmeli ders için gün ve saat belirleyin daha faydalı olur. aklınıza takılan bişey varsa sorabilirsiniz ama yeterince açık oldu sanırım :)

adilming
13-09-2007, 11:54
yeni kazanan arkadaşlara yardımcı olmak için açıklayayım. önce vakıfbanka gidip harç paranızı yatırıyosunuz ki siz okula kayıt olurken yatırmıştınız. 13-21 eylül arası ktü ana sayfasından derse yazılım yaptırcaksınız o sayfada dönem dersleri var orda zorunlu olanları ve seçmeli olanları görebilirsiniz.sonra derse yazılımdan bir sunucuya giriyosunuz numaranızı ve şifrenizi yazınca zorunlu ve seçmeli dersler çıkacak zaten, ordan zorunlu(Z) gözükenleri seçiyosunuz. seçmeli ders olarakta hangisini istiyosanız seçiyosunuz ( bir tane ). sonra kaydet deyip kapatıyosunuz. okul açılnca hangi seçmeli dersi seçtiyseniz( sadece seçmeli ders için geçerli) o dersin ilgili olduğu bölüme gidip kaydınızı yaptırıyosunuz size uygun gün ve saat veriliyo ve her hafta aynı gün ve saatte o dersi almış oluyosunuz. ayrıca bu seçmeli dersin gün ve saatini belirlerken önce kendi bölümünüzden ders programınızı alın ondan sonra seçmeli ders için gün ve saat belirleyin daha faydalı olur. aklınıza takılan bişey varsa sorabilirsiniz ama yeterince açık oldu sanırım :)
fakat diyorlar ki yeni kayıtların kayıt işi öidb de yapılacaktır.yani bizim yapmamıza gerek yok mu demek istiyor?

boru anahtari
13-09-2007, 12:00
yaparsaniz top olun. yapmayin abi. ne bu. ayaklarina mi gitceksiniz. hem oss kazan hem kayit yaptir. ohh ne guzel yaa. yerinizde olsam yaptirmazdim. ama 2 sene once ben yaptirmistim :) :) :) :)

formu okumadim ama sorunun cevabi kesin verilmistir heralde,. bi de ben cevap yazmiyorum. ama size tavsiyem, ilk hafta bu .ok olmaz okulda. sevdiceginizle iyice gezin tozun , 1 hafta daha sallayin okulu ;)

allcay
13-09-2007, 12:04
fakat diyorlar ki yeni kayıtların kayıt işi öidb de yapılacaktır.yani bizim yapmamıza gerek yok mu demek istiyor?
sistem açılır 13ten sonra ora gir dediklerimi yap internet üzerinden yapılır kayıtlar.

adilming
13-09-2007, 12:07
sistem açılır 13ten sonra ora gir dediklerimi yap internet üzerinden yapılır kayıtlar.
ama yeni kayıtlar için duyuru var.öidb de doğrudan yapılır diyor.ve sadece biz seçmeli dersi seçmek zorundayız.

allcay
13-09-2007, 12:11
ama yeni kayıtlar için duyuru var.öidb de doğrudan yapılır diyor.ve sadece biz seçmeli dersi seçmek zorundayız.
ya ozaman olay şudur sen sisteme girince zorunlu dersler seçilmiş olur sen sadece seçmeli dersi eklersin yanına. çünkü yeni kazanan kaç bin öğrenci var ve bunların bi çoğu şehir dışında derse kayıt için tekrar okula gelmesi saçma ve okadar öğrenciyle uğraşılmaz. dediğim gibi sistem açılınca görürsünüz herşeyi

ozleeemmm
13-09-2007, 12:14
ya ozaman olay şudur sen sisteme girince zorunlu dersler seçilmiş olur sen sadece seçmeli dersi eklersin yanına. çünkü yeni kazanan kaç bin öğrenci var ve bunların bi çoğu şehir dışında derse kayıt için tekrar okula gelmesi saçma ve okadar öğrenciyle uğraşılmaz. dediğim gibi sistem açılınca görürsünüz herşeyi
bilgilendirdiğin için teşekkürler=)

adilming
13-09-2007, 12:14
sağol.şimdi üniversiteyi aradım.onlar yapacakmış yeni kayıtların ders seçimini.bizde sadece seçmeli dersi seçeceğiz.seçmeli ders zorunlu mu?zorunluysa hangisini tavsiye edersin.ben basketbol düşünüyom.

allcay
13-09-2007, 12:16
bilgilendirdiğin için teşekkürler=)
rica ederim, ne demek...

ozleeemmm
13-09-2007, 12:17
12. Hazırlık ve Birinci sınıf öğrencilerinin dikkatine

a.) Üniversitemize yeni kayıt olan hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin derse yazılımları doğrudan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yapılacaktır.

YÖK ve üniversitemiz senatosunun aldığı kararlar doğrultusunda; Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar dersleri seçmeli 2 kredili derslerdir. 1.sınıf öğrencileri bu derslerden herhangi birini 2007-2008 Güz ve Bahar yarıyıllarında seçme haklarına sahiptirler. Bizzat ilgili bölümlere başvurarak veya Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar Bölümlerinin web sayfalarından bilgi alabilirsiniz.

Beden Eğitimi veya Güzel Sanat derslerini seçmek istiyorsanız; bunun için 28 Eylül 2007 tarihine kadar interaktif olarak ders seçimi yapmanız gerekmektedir. İnteraktif işlemler için web şifrenizi kullanacaksınız.

(arkadaşlar bunu okumuşmuydunuz sizcede yeterince açık değilmi?)

Özgür_Uçurtma
13-09-2007, 12:18
arkadaşlar ben bu sene gazi kamu yönetimini kazandım...
meafiyet sınavıında başarılı olamadım... ders kayıt işleri için verilen talimatı uyguluyorum ancak bi türlü seçmem gereken hazırlık sınıfı programı karşıma çıkmadı...
bi yardımcı olun acaba gazi nin sitesinde mi bi sorun var???

allcay
13-09-2007, 12:19
sağol.şimdi üniversiteyi aradım.onlar yapacakmış yeni kayıtların ders seçimini.bizde sadece seçmeli dersi seçeceğiz.seçmeli ders zorunlu mu?zorunluysa hangisini tavsiye edersin.ben basketbol düşünüyom.
valla seçmeli ders almanda yarar var hem aktivite olur hem de AA veya BA alırsın dersten ortalaman yükselir. ben de basketbol almıştım güzel oluyo antrenmanlarda iyiydi hem spor salonda yapılıyo dersler, salonda maç yapma imkanın oluyo :)

ozleeemmm
13-09-2007, 12:20
beden eğitimi derken basket voleybol tenis falan mı kastediyolar bide güzel sanatlarda ne yaptırıyorlar?(galiba ben biraz geriden takip ediyorum sizi kusura bakmayın=))

adilming
13-09-2007, 12:22
beden eğitimi derken basket voleybol tenis falan mı kastediyolar bide güzel sanatlarda ne yaptırıyorlar?(galiba ben biraz geriden takip ediyorum sizi kusura bakmayın=))
http://www.ktu.edu.tr/fakulte/rektorluk/beden/Dersler.html

http://www.ktu.edu.tr/fakulte/rektorluk/gsb/dersler.html

tmnsL
13-09-2007, 12:23
benim kaydımı danışmanım reddetti=((
ya napıcam ben şimdi='(

adilming
13-09-2007, 12:24
valla seçmeli ders almanda yarar var hem aktivite olur hem de AA veya BA alırsın dersten ortalaman yükselir. ben de basketbol almıştım güzel oluyo antrenmanlarda iyiydi hem spor salonda yapılıyo dersler, salonda maç yapma imkanın oluyo :)
çok kalabalık oluyor mu?birde karışık mı sınıf.mesela 2 kişi inşaat 3 kişi jeoloji öyle mi?

ozleeemmm
13-09-2007, 12:25
http://www.ktu.edu.tr/fakulte/rektorluk/beden/Dersler.html

http://www.ktu.edu.tr/fakulte/rektorluk/gsb/dersler.html
teşekkürler=)çok güzel futbol oynarım ama genede ben futbolu seçmiyeyim iyisimi=)bende basketi seçerim herhalde

allcay
13-09-2007, 12:26
ktü sayfasından öğrenci bilgi sistemine gir, sonra ordan dönem dersleri yazıyo onu seç hangi bölümdeysen onları gir orda yazıyo hangi dersleri alıcağınız. beden eğitimi ve güzel sanatlar hangi derslerden oluşuyor öğrenebilirsin.

allcay
13-09-2007, 12:28
çok kalabalık oluyor mu?birde karışık mı sınıf.mesela 2 kişi inşaat 3 kişi jeoloji öyle mi?
valla benim seçtiğimde 15kişi falan vardı. evet karışık oluyo bütün bölümlerden var

adilming
13-09-2007, 12:30
valla benim seçtiğimde 15kişi falan vardı. evet karışık oluyo bütün bölümlerden var
7 ye 8 maç mı yapıyorsunuz

allcay
13-09-2007, 12:33
7 ye 8 maç mı yapıyorsunuz
antrenman tam saha oluyo. maç yaparsakta 2 guruba ayrılıyoz tek pota oynanıyo. eğer 10kişi falan kalırsa antrenman sonunda çift potaya dönüyoruz. hocalar ayarlıyo zaten sen merak etme:)

adilming
13-09-2007, 12:45
antrenman tam saha oluyo. maç yaparsakta 2 guruba ayrılıyoz tek pota oynanıyo. eğer 10kişi falan kalırsa antrenman sonunda çift potaya dönüyoruz. hocalar ayarlıyo zaten sen merak etme:)
tmm sağol bilgilerin için.sen hangi bölüm kaçıncı sınıf?

allcay
13-09-2007, 12:54
tmm sağol bilgilerin için.sen hangi bölüm kaçıncı sınıf?
önemli değil. kimya 3.sınıf

allcay
13-09-2007, 13:12
seçmeli ders futbol seçicek olan arkadaşlara şimdiden söyleyeyim dersler o gördüğünüz sahada değil halı sahalarda yapılıyo :)

adilming
13-09-2007, 14:06
ders kayıtları başladı ama açılmıyor bende.açılan var mı?

es_25
13-09-2007, 16:18
arkadaşlar yardımmm:(ders kaydına girdim harcı yatırmalısınız diyo e ben zaten yatırdım harcı kayıt yaptırıkennn:(uff yaaaa bunun ne anlama geldiği hakkında bilginiz var mı:(

adilming
13-09-2007, 17:02
arkadaşlar yardımmm:(ders kaydına girdim harcı yatırmalısınız diyo e ben zaten yatırdım harcı kayıt yaptırıkennn:(uff yaaaa bunun ne anlama geldiği hakkında bilginiz var mı:(
bende de öyle yazıyor.neden acaba?bilen biri yok mu?

h.m.
13-09-2007, 17:31
herkesde aynı şeyi yapıyor o zaman. harç kontrole baktığımda ödendi olarak çıkıyor ama. anlamadım nasıl iş bu. birde zaten biz bişi yapamicaz sanırım. dgs ile ilgili hiçbiyer yok. 1-2-3-4 sınıflar var. biz hiçbirine girmiyoruz.:((

allcay
13-09-2007, 17:35
herkesde aynı şeyi yapıyor o zaman. harç kontrole baktığımda ödendi olarak çıkıyor ama. anlamadım nasıl iş bu. birde zaten biz bişi yapamicaz sanırım. dgs ile ilgili hiçbiyer yok. 1-2-3-4 sınıflar var. biz hiçbirine girmiyoruz.:((
arkadaşlar muhtemelen harcı bugün yatırdınız akşama düzelir o merak etmeyin. zaten yazıyodur sabah yatıranlar öğleden sonra, öğlen yatıranlar da akşam yapabilirler diye. ben henüz yatırmadım ama arkadaşım dün yatırdı bugün kayıt yapmış.

adilming
13-09-2007, 17:45
ya harc kontrol e nerden bakacaz.sitenin neresinden?

allcay
13-09-2007, 17:52
arkadaşlar pardon siz kayıt olmadan harcı yatırmıştınız dimi ozaman sstemle alakalı bi sorun vardır hem acele etmeyin ya 21ine kadar süreniz var gerçi heyecanınızı anlayabiliyorum :)

h.m.
13-09-2007, 17:55
arkadaşlar muhtemelen harcı bugün yatırdınız akşama düzelir o merak etmeyin. zaten yazıyodur sabah yatıranlar öğleden sonra, öğlen yatıranlar da akşam yapabilirler diye. ben henüz yatırmadım ama arkadaşım dün yatırdı bugün kayıt yapmış.

yeni kayıtız biz ya. harcı 3eylülde yatırdık.

h.m.
13-09-2007, 17:58
http://kayit.ktu.edu.tr/harcgor/index.jsp

harç kontrol burdan......

allcay
13-09-2007, 18:00
yeni kayıtız biz ya. harcı 3eylülde yatırdık.
tamam sonradan düzelttim okuduysan sorun vardır sistemde merak etmeyin bişey olmaz. zaten olsa bile okul açıldıktan sonra 26-28 arası ders ekleme çıkarma var. ama dediğim gibi düzelir.

h.m.
13-09-2007, 18:01
arkadaşlar pardon siz kayıt olmadan harcı yatırmıştınız dimi ozaman sstemle alakalı bi sorun vardır hem acele etmeyin ya 21ine kadar süreniz var gerçi heyecanınızı anlayabiliyorum :)

ya ben aslında üni heyecanını yaşamıştım. 2yıl okudum istanbulda. ama yinede burası bi başka geldi bana. dışarda okumak gerçekden öğrenci olduğunu anlamak gibi bişi...

__GUDUSET__
13-09-2007, 18:01
peki arkadaşlar benimde bi sorum olacak ingilizceden kalmış olanlar ingilizce dersini işaretliyip şube seçecek mi?

adilming
13-09-2007, 18:02
tmm benimki açıldı.ama bizimki öidb de yapılmayacak mı?yoksa ben şimdi yapayım mı?

h.m.
13-09-2007, 18:20
bendede açıldı. bende yaptım ders kaydımı. sınıf sınıf ayırmışlar ama herhangi bi sunucudan girince zaten benim iki yılın dersleri de lisdelendi önüme. seçdim kaydet dedim bittii:)) bu kadarr...

es_25
13-09-2007, 22:18
[QUOTE=h.m.]bendede açıldı. bende yaptım ders kaydımı. sınıf sınıf ayırmışlar ama herhangi bi sunucudan girince zaten benim iki yılın dersleri de lisdelendi önüme. seçdim kaydet dedim bittii:)) bu kadarr...[/QUOTE

EVET VATANA VE MİLLETE HAYIRLI OLSUN ARKADAŞLAR:))BENİM SAYFADA AÇILDI EN SONUNDAAAAAAAAAA

adilming
14-09-2007, 10:45
[QUOTE=h.m.]bendede açıldı. bende yaptım ders kaydımı. sınıf sınıf ayırmışlar ama herhangi bi sunucudan girince zaten benim iki yılın dersleri de lisdelendi önüme. seçdim kaydet dedim bittii:)) bu kadarr...[/QUOTE

EVET VATANA VE MİLLETE HAYIRLI OLSUN ARKADAŞLAR:))BENİM SAYFADA AÇILDI EN SONUNDAAAAAAAAAA
SEN DE YAPTIN MI DERS KAYDINI?

joyxp
14-09-2007, 12:37
ders kaydının süresi ne zaman bitiyor???

es_25
14-09-2007, 12:41
[QUOTE=es_25]
SEN DE YAPTIN MI DERS KAYDINI?

hayır daha yapmadım ama ilk girdiğimde harcı yatırmalısınız diyodu şimdi dersler gözüküyo. Öğrenci işlerine gidecektim ama telefonla aradım biz yapacaz dediler ama bakınca derslerin hiçbiri seçilmemiş iyice kafam karıştı yanlış bir şey yaparım diye seçmedim sen yaptın mı kayıdını?

adilming
14-09-2007, 16:50
[QUOTE=adilming]

hayır daha yapmadım ama ilk girdiğimde harcı yatırmalısınız diyodu şimdi dersler gözüküyo. Öğrenci işlerine gidecektim ama telefonla aradım biz yapacaz dediler ama bakınca derslerin hiçbiri seçilmemiş iyice kafam karıştı yanlış bir şey yaparım diye seçmedim sen yaptın mı kayıdını?
ben de yapmadım.bende bekleyecem bir kaç gün.

kamyoncu44
16-09-2007, 20:01
futbolu sadece erkekler mi seçiyor?...Bende seçebilir miyim?...çok ciddiyim...

adilming
16-09-2007, 20:58
futbolu sadece erkekler mi seçiyor?...Bende seçebilir miyim?...çok ciddiyim...
bilmiyorum ama bayanlar için salon futbolu var onu seç bence.

kamyoncu44
16-09-2007, 21:15
salon futbolu malon futbolu istemem ben çim saha isterim...hıııh
biliyorum ben umutsuz vakayım...

adilming
16-09-2007, 21:20
salon futbolu malon futbolu istemem ben çim saha isterim...hıııh
biliyorum ben umutsuz vakayım...
yanlış hatırlamıyorsam futbol erkek kız karışıktı.du ben bi bakıyım.hem öyle düşünme kızlarda futbol oynayabilir.

kamyoncu44
16-09-2007, 21:22
geçmek zor olur mu acaba...

class87
16-09-2007, 23:05
geçmek zor olur mu acaba...
Seçmeli dersten bahsediyorsan eğer devamsızlık yapmadıktan sonra çok rahat yüksek bir notla geçersin.

halitalptekin
06-02-2012, 18:39
Eğer KTÜDE okuyorsan resimli anlattım Halit Alptekin Personal Blog - Ktü Ders Kaydı Yapımı (http://www.halitalptekin.com/ktu-ders-kaydi-yapimi.html)