PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sizce özgurluk sınırlı mı olmalı yoksa sınırsız mı????...

sev_val
21-03-2008, 23:16
Bence sınırsız olmalı ınsan kendı sınırlarını kendı cızmelı pekı sıze gore?yorumlarınızı beklıyorum...

superylmz
21-03-2008, 23:20
Sınırsız olması gibi birşey düşünülemez. Başkalarına zarar vermeyevcek kadar herkez özgür olmalıdır. Herkez istediğini düşünüp düşüncelerini açıklayabilmeli,istediği tarzda yaşayıp giyinebilmelidir.

Nazlı Gizem
21-03-2008, 23:21
Sınırlandırıldığında özgürlük olmaz ki =S

anakonda5858
21-03-2008, 23:23
Sınırı olmazsa birinin özgürlüğünün başladığı yerde diğerinin özgür olmayışı olur...
Özgürlük, bir başka kişinin özgürlüğü ile sınırlı olmalı :)

caşşak
21-03-2008, 23:24
Sana bağlı..........

REYMAXX
21-03-2008, 23:28
başkalarının özgürlüğünün sınırlarını zorlamayacak derece sınırsız olmalı ben evde müzik dinliyosam komşum bundan rahatsızsa ben onu müzik dinlememe isteğine tecavüz edemem benim özgürlüğüm başkalarının özgürlüğünde sınırlı

angela_sra
21-03-2008, 23:28
özgürlükse nasıl sınırlı olacak pardon da ??

superylmz
21-03-2008, 23:42
özgürlükse nasıl sınırlı olacak pardon da ??
Basbayağı Bazı şeyleri yapmakta özgür olacaksın Bazı şeyleri ise yapamayacaksın. işte böyle.
Yok sen özgürlüğü bütün olarak alırsan ki o zaman kimse özgür değildir.
Çünkü mesela araba almak istiyorsun ama paran yok.Bak özgürlüğün kısıtlandı.
Ama felsefede bu görüş kabul görmemiştir.

SeDaT_228927
21-03-2008, 23:52
bizimde katılmamız mumkun mu arkadaşlar muhabbete:))))

unhelvası
21-03-2008, 23:57
kişi dokunulmazlıgı suistimal edilmediği müddetçe,kamu malına zarar verilmediği müddetçe özgürlük sınırsız olmalı

bassgit_arsiz
21-03-2008, 23:58
ozgurluk sinirlidir bana gore cunku cevremizdeki insanlari dusunuyoruz ve ahlak gelenek yasalar kanunlar bunlarin hic biri ozgur olmamizi saglamiyor

kaprisliyim.bn
22-03-2008, 00:11
özgürlük yok ki sınırlı olsun :P

cyberattack
22-03-2008, 00:13
Senin Özgürlüğün sınırsız olursa yani istediğini yaparsan başkalarının özgürlüğünü kısıtlamış olursun ki kimsenin buna hakkı yoktur :)

>BuOkulBeni7<
22-03-2008, 00:22
"Hiç kimse hiç kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamaz."

_nepZey_
22-03-2008, 00:24
başkasının özgürlüğünün başladıgı yerde senin özgürlüğün biter...

şeytan_ist_girl
22-03-2008, 00:25
Kısıtlanmış bir özgürlük ımm... şeye benziyor bu düşünce tarzı ;
aslında var özgürlük diye bir kavram ama uygulanması kısıtlanılmış bir özgürlük bu.!!!

özgürlük; kurallara bağlanamaz,
özgürlük; içinde hiçbir şüpheye düşmeksizin,yapabildiğin eylem,davranış biçimidir
özgürlük; laikliktir
özgürlük; kendin olmayı başarabilmektir
özgürlük; korkusuzluktur
özgürlük; ne yapması gerekeni kurallar sayesinde değil duyguları sayesinde bilen vasıftır.... vs vs vs....

sev_val
22-03-2008, 01:05
Sınırsız olması gibi birşey düşünülemez. Başkalarına zarar vermeyevcek kadar herkez özgür olmalıdır. Herkez istediğini düşünüp düşüncelerini açıklayabilmeli,istediği tarzda yaşayıp giyinebilmelidir.

evet arkadasım zaten ozgurlugun tanımı baskalarına zarar vermeden ıstedıgını yapmaktır

yorgun_savaşcı
22-03-2008, 01:09
Sınırlandırıldığında özgürlük olmaz ki =S
herkes kabını bilmeli kabından dışarı taşmamalıdır,sınırsız olursa ooo millet coşar be :)
*''özgürlük kime teslim olacağını bikmektir'' demiş kim demişse çok güzel söylemiş.sınırlı olduğunu bu söz anlatıyo zaten ...

umutsuz vaka
22-03-2008, 01:13
'' özgürlük '' denen şey zaten sınırsızdır .

zaten sınırsız olmalı ki ; adı '' özgürlük '' olsun .

TiPiK İnsAn
22-03-2008, 01:16
aslında özgürlük sınırsız bir kawramdır.ki zaten sınırlı olursa özgürlük değildir bu dediğimiz ama özgürllükte olsa başkalarının hakları kısıtlandığında boş laflardan başka bişey değildir

_UykuSuzzZ_
22-03-2008, 01:43
özgürlük nasıl sınırsızdırr yaa?? sınırlı olursa özgürlük olmazmışş

sınırlı özgürlük diye bişe yok mu yanii
saçmalık...
insan sorumlulukları bilen(bilmesi gereken) ve özgür varlık olduğuna göre
sorumlulukları ve ahlaki değerleriyle özgürüm kavramını birleştirip özgürlüğünü sınırlamalıdır!!!!
mesela sabah istediğin saatte kalkman özgürlüktür ama okulun varsa sorumluluğunu bilip sınırlandırmalısın o özgürlüğü.. hee sınırlandırmam diyosan oda bi özgürlük ama sonucuna katlanırsın okuldan atılırsın bi süre sonra ;)

tuyem
22-03-2008, 01:45
sınır olmasaydı sınırsızı bilemezdik..
soğuk olmayınca sıcağı anlayamayacağımız gibi..
her sınır yeni sınırsızların başlangıcıdır.. unutmayalım..
sınırsız bir özgürlüğün tadı olmaz..

sev_val
22-03-2008, 14:58
iyi o zaman hepinizin evine girip dolaplarınızı boşaltmak ve paralarınızı almak benim için özgürlük.

Kabul etmeyen var mı
sınır koyup beni kısıtlayacak olan varmı
Arkadasım sen once ozgurlugun tanımını yap ıstersen

sebodil
22-03-2008, 15:00
Kesinlikle Sınırlı Olmalı Bence Birinin özgürlüğünün Başladığı Yerde Diğerininki Biter çünkü Herkes özgürlük Adına Kafasına Göre Yaşıcaksa Toplumsal Düzen Diye Bişi Kalmaz:!

sev_val
22-03-2008, 15:00
Bir Amerikan sivil toplum örgütü, Türkiye’de özgürlüklerin sınırlı olduğunu açıkladı.
Özgürlük Evi (Freedom House) adlı örgütün bu yılki listesinde Türkiye kısmen özgür ülkeler arasında yar alıyor.
Tüm dünyada siyasi hak ve özgürlükleri inceleyen örgüt, toplam 3 milyar kişinin yaşadığı 89 ülkeyi özgür olarak niteliyor. Dünya nüfusunun yüzde 46’sını temsil eden bu ülkelerde basın ve ifade özgürlüğü var ve bireyler demokrasinin sunduğu tüm hak ve özgürlüklerden yararlanıyor.
Dünya nüfusunun yüzde 18’ini temsil eden 58 ülke ise, Türkiye gibi kısmen özgür sınıfına giriyor. Bir milyar 200 milyon kişinin yaşadığı bu ülkelerde demokratik haklar ve basın özgürlüğü sınırlı, hukuk devleti kavramı yerleşmiş değil.
Freedom House-Özgürlük Evi adlı kurumun araştırmasına göre, 2 milyar 300 milyon kişi ise, 45 ülkede, en temel hak ve özgürlüklerden yoksun olarak yaşıyor.
Freedom House’un listesinde, 25 Avrupa ülkesinden sadece Türkiye "kısmen özgür" ülkeler grubunda.
Ortadoğu’da ise özgür sınıfına giren tek ülke İsrail. Hak ve özgürlükler açısından en kötü 8 ülke Küba, Kuzey Kore, Türkmenistan, Özbekistan, Libya, Suriye, Sudan ve Burma.
Listenin en altında ise Çin işgali altındaki Tibet ile Rus işgali altındaki Çeçenistan bulunuyor.

ayakafaatankedi
22-03-2008, 15:01
4gb sınırlı türkiyede

sev_val
22-03-2008, 15:02
Kesinlikle Sınırlı Olmalı Bence Birinin özgürlüğünün Başladığı Yerde Diğerininki Biter çünkü Herkes özgürlük Adına Kafasına Göre Yaşıcaksa Toplumsal Düzen Diye Bişi Kalmaz:!
boyle dıyorsunuz ama ne kadar yasak varsa cıgnenıyor.orn
:yapılan bı arastırmada en az esrar kullanan ulkeler esrarın serbest oldugu ulkelermıs demek ki yasaklar cekici gelio ınsanlara

sebodil
22-03-2008, 15:05
boyle dıyorsunuz ama ne kadar yasak varsa cıgnenıyor.orn
:yapılan bı arastırmada en az esrar kullanan ulkeler esrarın serbest oldugu ulkelermıs demek ki yasaklar cekici gelio ınsanlara
zaten ben yasakların olmasından bahsetmiyorum her insanın kendine yapılmasını istemediği bir şeyi bir başkasına yapmaması gerektiğini düşünüyorum empati kurmak karşılıklı saygı göstermek en azından uyuşturucu insanın kendine verdiği zarardan başka bişi değil aklı mantığı yerinde olan sağlam bi kişiliğe sahip hiç bir insanın kullanıcağını sanmıyorum yasak çözüm değil derinine inmek lazım zaten!

kaktüs123
22-03-2008, 15:06
özgürlük diye bir şey yokkkkkkkkkk

sev_val
22-03-2008, 15:07
zaten ben yasakların olmasından bahsetmiyorum her insanın kendine yapılmasını istemediği bir şeyi bir başkasına yapmaması gerektiğini düşünüyorum empati kurmak karşılıklı saygı göstermek en azından uyuşturucu insanın kendine verdiği zarardan başka bişi değil aklı mantığı yerinde olan sağlam bi kişiliğe sahip hiç bir insanın kullanıcağını sanmıyorum yasak çözüm değil derinine inmek lazım zaten!
İYİDE BU DEDİGİNLE OZGURLUGUN NE ALAKASI VAR

öz-lülürük
22-03-2008, 15:10
"özgürlük sana sunulan iki seçenek arasından üçüncüyü seçebilmektir"

alıntı bir söz.emin değilim ama galiba Altay Öktem'in sözüydü..

sev_val
22-03-2008, 15:10
Senin soyledigin anlayiştir ozgurluk degıllll

sev_val
22-03-2008, 15:13
özgürlük diye bir şey yokkkkkkkkkk
OZGURLUK DIYE BIRSEY YOK MU????? BUNU NEYE DAYANARAK SOYLUYORSUN

sebodil
22-03-2008, 15:13
Senin soyledigin anlayiştir ozgurluk degıllll
ben zaten özgürlüklerin sınırlı olmadığından bahsediyorum farkındaysan insanlar zaten karşılıklı anlayış içinde olduğu zaman kimse kimsenin özgürlük hakkını çiğnemez ama özgürlükler sonuç itibariyle toplum içinde genelde kısıtlanıyo ölede olmalı zaten diyorum

sev_val
22-03-2008, 15:16
ben zaten özgürlüklerin sınırlı olmadığından bahsediyorum farkındaysan insanlar zaten karşılıklı anlayış içinde olduğu zaman kimse kimsenin özgürlük hakkını çiğnemez ama özgürlükler sonuç itibariyle toplum içinde genelde kısıtlanıyo ölede olmalı zaten diyorum
bende kısıtlanmasına gerek yok dıyorum

sev_val
22-03-2008, 15:17
zaten biz ozgurlugu kısıtlaya kısıtlaya basın ve yayın bıle ozgur olamıyor ya...

herşeydenbıktım
22-03-2008, 15:36
sana katılıyorum kesinlikle haklısın

_hülya_
22-03-2008, 15:38
sınırlı....